Új privát üzeneted érkezett!

Hihihihihihihi
Jól vagyunk, Nóri éppen kifelé domborít............

És nem találok olyan varrónőt, aki megvarrná azt az egyszerű ruhát épeszű áron, amit megállmodtam............... Tele a töksim. Basszus, van aki 50 ezerért akarna egy sima, harang alakú ruhát megvarrni, se csipke, se tüll, se strassz, se semmi. Néha nagyon dühös vagyok! Ha így haladunk, vakond-farmerban megyek férjhez! :twisted:

És jelenleg rohamszerűen diétázom csak........ Nincs rá enegiám, csak már hogy a topik témájához is kapcsolódjunk! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csillagfény!

nekem a szupergyors programnál kel meg legjobban. A receptem jó meleg vízet ír, de 40 fokosnál ne legyen több, plusz a lisztet is meglangyosítom a mikróban elötte. A programidő 1 óra 25perc emlékeim szerint, és kétszer annyi élesztőt ír hozzá, mint a hoszú programoknál.

Lona
lona1
 
 


monácska, a pali fini lett, asszem fagyasztok is belőle, mert elég sok lett. :D

ruha: nekünk 3,5 éve volt az esküvőnk, egy csipkeújjú (ez is kifelé bővülő), hosszú fűzős ruhát akkor varrtak nekem kb 70ért anyaggal együtt. nagyon drága volt az anyag is. a varrónő eljött velem megnézni az anyagot. a belvárosban van az üzlet, elég korrektek is voltak, és szépen megcsinálták.

a méret érdekes volt, mert hol hiztam, hol fogytam, aztán végül az lett a vége, hogy esküvő előtt egy hétig nem ettem semmit, és nagyon vékony voltam a képeken. :D :D :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 

 
 

rejo. az egyes számú sütihez nem kell sütőpor? ez ilyen lepényszerű lesz? légkeverősön sütöd? alul, felül?

tetszett, hogy ami van otthon rászór :D :D :D

milyen lesz, szépen felvágható, mutatós egy kicsit? jönnek vendégek vasárnap, aztán nincs sok idő, süti meg kell. :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


nem kell bele sütőpor. én is csodálkoztam rajta. mindenképpen réteslisztből legyen (ha a sütőliszt hasonlít rá, az is jó)

Nálunk is van egy tál most a koynhában, lefényképezzem hogy néz ki? :lol: :lol: Minden nap sütök szinte ilyet, fogy piszkosul apa melóba, gyerek suliba viszi, és hamar megvan. hááát olyan mint egy meggyes süti...hogy mutatós-e? cseszdmeg örüjjenek a vendégek hogy kisbaba mellett még sütit is kapnak...

olyan mint a meggyes sütik...azért egy felcicomázott muffin vagy egy diszített torta mutatósabb... :lol: :lol: ellenben ez nagyon finom..

én 180 fok sima légkeverésen csinálom.(tehát nem alul-felül + légkeverés, hanem csak légkeverés) és nagynéném 2,5 deci tejet mondott, de nekem 2 deci jobban bevált, így jobban összeáll, nem olyan szétesősen porhanyós, de ez függa sütőtől is.

Kép

Kép
rejo
 
 


ja, ha hagyod kicsit hűlni, jobban összeáll egy szelet. én még melegen felvágom, aztán kicsit hagyom állni, akkor a legjobb, langyosan.

Kép

Kép
rejo
 
 


Monácska!

Menyasszonyi ruha lesz?
Szerintem felejtsd el a menyasszonyi ruha szalonok varrónőit, egy sima varrónő feleannyiért megvarrja!
Pesten meg tuti meg tudod venni az anyagot is hozzá!
De szerintem nézz körül a neten, sokan árulnak ruhát, és ez az a cucc, ami igazán nincs leharcolva.
Bár az tény, h. pocis ruhákat kevesen árulnak. :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok Asszonyok!

Milyen meggyes sütikéről van itten szó???? Kedvencem a meggyes, jöhet minden amiben ez van :)

Monácska: nekem is varrónő készítette a menyasszonyi rucimat, (wiwien látszik) úgy hogy én vettem meg az anyagot. Asszem anyaggal együtt kb 12ezer volt és itt lóg a szekrényben. Bár mondjuk az enyimé nem fehér, mert nem akartam fehéret,meg a megszokottat és ezt máskor is fel tudom venni, mondjuk ha a pocakomban ott lesz a babuci. :oops: Ki is voltak akadva a családban de baromira nem érdekelt, mivel az én esküvőm volt vagy mi a szöszzentyű.

hajni...
Budaörs
 
 


Hátha valakit érdekel:
Apa most talált nekem egy könyvet az Alexandrában, Libriben is meglelhető:
TV paprika kiadvány
Alacsony szénhidráttartalmú ételek-2006. Aréna 2000 Kiadó

Hogy milyen kaják vannak benne aztat nem tudom, lehet holnap utánajárok a könyvesboltban ha lesz rá időm, mert valami rendkívüli szülői lesz az oviban mert volt tetű, meg sokan betegen hozzák a gyereket és pár szülő kiakadt és rendkívüli összehívást kértek. Ez van akkor ha magánovibn dolgozik az ember és a szülő meg fizet érte havonta. Úgy rángatnak minket ahogy nem szégyenlik. Úgy érzem új munkahelyet kéne keresnem.....

hajni...
Budaörs
 
 


sziasztok!

én ezt csináltam meg meggyel. :D
ez is 5 perces süti :D
nagyon fini lett, legközelebb megpróbálom a liszt harmadát TKnek venni, és csak 10 deka cukorral + kis mézzel. úgy még diétás is. :D

30 dkg liszt

20 dkg cukor

másfél zacskó sütőpor

2 tojás

2 doboz tejföl

(kakaópor vagy lekvár vagy gyümölcs)


Elkészítés: A lisztet, cukrot, sütőport, tojást, tejfölt összekeverjük, ettől kb. galuska sűrűségű tésztát kapunk. Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, előmelegített sütőbe helyezzük, majd kissé levéve a hőt, kb. 25-30 perc alatt készre sütjük.
Ízlés szerint ízesítjük, így többféle süteményt is kaphatunk.
1) A tepsibe öntött tészta tetejére friss, vagy lecsöpögtett, befőtt gyümölcsöt szórunk, így sütjük meg (legfinomabb a ribizlivel, meggyel, de készítettem már eperrel, sárgabarackkal, őszibarackkal, mikor minek volt szezonja, vagy mikor mit találok a kamrában).
2) Két evőkanál kakaóport keverünk a masszához, így sütjük meg, majd sütés után ketté vágjuk, megkenjük lekvárral, és úgy vágjuk föl.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Szóval:


én úgy gondolom, elsősorban azt kell figyelni, mennyi ch van a kajába, de ami fontos még és pláne terhesen az, hogy mit kíván a szervezet. a szervezetet nem lehet éheztetni, mert az visszafelé sülhet el.én ezt tartottam szem előtt és 15-16 kg-t adtam le 2007 januárja óta, ebből 10 kg terhesség alatt ment le.
én nem tudtam megjegyezni, mi az a gyors, meg lassú, nem is bírtam néha követni a dolgokat, mentem azután amit én gondoltam és megtapasztaltam.
a meforalt 3x850 mgban szedtem végig, szedem ma is, és szedném akkor is ha szoptatnék...

reggelre terhesség előtt 1 szelet fehér kenyér, nem barna, mert nekem az nem jöt be, felment a cukrom és valahogy nem is tűrtem el, ez persze egyénileg változó, mert van akinek a barna nem viszi a cukrát, én sok kenyeret kipróbáltam, de nem jöttek be, szóval 1 szelet kenyér sok sok feltéttel, hús, pari, ubi, sajt stb.

terhesség alatt pászkát ettem, mert akkor már a kenyér is sok volt. pászka viszont semmit sem emelt a cukromon soha.

3 óra múlva (direkt nem írom, hogy 10 óra, mert ki mikor kel alapon megy a dolog és én sem mindig 7kor kajáltam, ki nem lehetetett volan rángatni az ágyból, pláne most)

1 joghurt, normál joghurt, és ekkor mertem kapuccsinot inni terhesség alatt, na nem közvetlnül a joghurttal :lol:

délben
ez ugyanaz terhességkor és előtte meg utána
bármi ami jólesik, de szinte kevs chval
pl.
tegnapi ebéd

narancsos mártás sütőben saját "zsírjában" sült pulykamell, rengeteg nyers zöldség tejfölös, fokhagymás, gyömbéres mártással, húsleves soksok zöldséggel és hússal

uzsi
gyümi mindig

vacsi
1 szelet kenyér sok feltéttel ez is álland, este már bírtam a kenyeret terhesség alatt is.
néha kakót iszok, mert azt kívánom meg

néha ettem sütit, ezt főleg este vagy du., ekkor már lehet, perrsze az adott kaját kiváltja!!!

a déli menü kivételével minden állandó, persze más-más a feltét, hol párizsi, hol kolbász hol pari, hol ubi stb, de állandó

déli ebédnél meg én húst hússal eszek, mindig mindennt a sütőben csinálok, kevés olaj és víz és akkor a saját zsírjábnan fől meg, lehet baromfi, marha, malacstb, a lényeg a saját zsírja, ha zsíros, nem is rakok alá olajat
aztán veszek salikat és ahhoz kotyvasztok tejfölös, joghurtos szószokat és ezeket variálom, akor hogy ne legyen uncsi, kitalálok mindenféle szószt a húshoz mintmost hogy narancsos kesudiós szószt önöttünk rá, néha csinálok rizst, barna rizst.
ha kedvem van rám csinálok krumplit, de marha keveset eszek belőle.
a lénye,g hogy a férj is megegye és hát ö megeszi a krumpli stb akkor jó, csak én nem eszek belőle sokat, inkább a húsból
és ami fontos VÍZ vagy tea cukor nélkül édesítővel!!!!rengeteg, mert telít!!!én 3-5 litert iszom meg egy nap!!!
ha spagettira vágyom, durumlisztes tésztával csinálom, és keveset eszek belőle, csak a húsos részből sokat, ugyanez rántott húsra, férj megeszi a rántott húst, én meg leszedem a rántást, kicsit rajta hagyok kóstolóba, és az is barnalisztből készül.

sütik mindig barnalisztből, zsírtalan cuccokból stb.

szóval én így csinálom.

a lényeg, ha megkívánsz valamit, edd meg, váltds ki a kaját. és egyél húst hússalkevés ch körettel.

nekem ez vált be.
Vendég
 


Lafi: Köszönjük! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lafi!
Szerintem ez a diéta nem mond ellent a Zandi félének. (csak bizonyos értelemben szigorúbb!! :lol: ) Max a fehér kenyér, dehát mindenki azt eszi ami neki a legjobb. Ki kell tapasztalni.
Ez azért kemény CH diéta! :? Ha kőkeményen tartod, akkor 150 gr sem kerül be a szervezetedbe. Azzal már keményen lehet fogyni. Tekintettel arra, hogy manapság már nem a zsíros kaják okozzák a súlyfelesleget, hanem a CH!
De szerencsére van benne nasis lehetőség is. :D

cuppantás
Vendég
 


bocs, Marci elküldte idő előtt.
szóval nekem állandóan cht kell ennem .ma este kezdem a metet, remélem jopbb lesz egy kicsit.

és az este nem este pattogatott kukorica nélkül.... :oops:

jaj csajok, borzasztó vagyok. visszahiztam 7végén egy kilót. bál, vendégség.
pedig egy jó ebéd volt összesen, meg egy pár szelet süti. még túl sokat se ettem. :cry:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


nem sikerül kenyeret sütni ezzel a hülye kenyérsütővel......... :evil:
még 1-2 próba, aztán sütőnél és kézi dagasztásnál maradok.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


dimet, mi a baj a kenyérrel?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


tegnap kis nyomi lett és kemény. ma meg beszakadt az egész. pfff...viszont anyukám csinált, vett vmi rozskeveréket. magok,meg sikér, meg minden van benne. ebből kellett 20 deka, más sima lisztből meg 45 és totál finom lett.

viszont vettem ma végre barna rizst. a dm-eset!! iszonyat jó! én évek óta nem mertem venni,mert anno mikor csináltam szar lett. ez tuti. csináltam mellé sütőzacsiba: bedobáltam husit, zöldséget, fűszerek, szezámmag. és megsütöttem. ez lesz a holnapi kaja.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


nem tudtok vmi bioboltot a móricz környékén?

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


ha beszakadt, akkor túlkelt. nekem pl a régi lakásunkban mindig fél órával előbb megkelt, mint a program ideje volt.
ha kis nyomi lett, akkor meg nem kelt meg rendesen. kevés a cukor, vagy egy kis langyos tej kéne bele a víz mellé.
én mindig teszek bele sikért, és egy nagyon picit több élesztőt, úgy biztos a siker!
:D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Megcsináltam a süti receptedet! Valami isteni!!

Kenyérsütés:
Én mindig felfuttatom az élesztôt és úgy teszem a liszt tetejére.
Nálunk nincs túl meleg a konyhában így a lisztet a mikróban kicsit felmelegítem. Elôször nem így csináltam és nekem sem kellt meg rendesen...
lona1
 
 


lona, örüliök. asszem ez lesz az alapja Marci szülinapi tortájának is. kakaóval és sárgabarackkal szív alakú tortaformában tüzijátékkal. :D

jaj, csajok, ma megettem egy csomó csokis-kekszes sütit. 20 dekás csomag, és több mint a felét elnyamiztuk délután. és még éhes vagyok,úgyhogy inkább ide jöttem hozzátok. :oops:

ma sütöttem pizzát. nagyon fini lett, 30 deka liszt, nagyon sok feltéttel (zöldség, gomba, sonka). sztem elmegy diétásnak két emberre. mondjuk nem sok maradt belőle. :D

most már én is futtatom az élesztőt. kb 2 napja. :D
jóval olcsóbb igy, igaz ma a pzzába száritottat kellett tenni,mert nem működött a rendes. vajon miért nem? lehet, hogy valamit rosszul csináltan. belekevrtem tejbe az élesztőt, 1 kanál liszttel. semmi eredmény. kicsit langyos volta tej.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Nem egy kis cukor hiányzott neki?
Tegnap újra megsütöttem a sütit (édesítôvel) kakaósra és megkentem meggy lekvárral. Jelentem így is nagyon finom!
lona1
 
 


Csillagfény :D
Én is szoktam egy csipetnyi cukrot beletenni. A lisztet pedig nem belekavarom, hanem a tetejére szórom, ezzel lezárom és így jobban tudnak dolgozni az anyagok.
Vendég
 


Pórés-mustáros pulyka a'la Mona :oops: :oops: :oops:

Alkottam tegnap, kb. 6 emberes adagot, amiből mára már nem jutott..................... Pasik!!!

Pulykamellet összekockázod, és tk. lisztben jól meghempergeted. Forró olajban a kockákat kisütöd halványbarnára, és a kisülteket egy tepsibe borítod! Az utolsó adagot a maradék olajjal együtt borítod a tepsibe!
Egy nagy póréhagymát felkarikázol, és rászórod. 4-6-8 evőkanál mustárt is utána öntesz, ki mennyire szereti a mustárt, mi nagyon! Tejjel nyakon öntöd, éppen csak annyit, hogy 3/4-ig elfedje a husit.
Sózod, borsozod, és egy lapos fakanállal óvatosan összeforgatod, én tegnap magszórtam két csipetnyi tárkonnyal is ( a fűszereket érdemes variálni, változtatni)!

Kb. 180 fokos sütőben 25-35 percig sütöd, hogy a tej besűrűsödjön a liszttől, és a póré kicsit megpuhuljon! Félidőben akár ét is forgathatod újra, könnyebben elér mindnhova a tej!
Ennyi!!!!

Isteni finom!!!

Ennek egy változata, hogy a kisütött husikockákat tejjel, mustárral gazdagítod, készre sütöd, és a végén reszelt sajtot szórsz a tetejére, azzal még visszateszed kb. 10 percre. Itt a póré kimarad, a sajt adja a finom, gazdag ízt!

Nálunk barna rizzsel lett tálalva, de tésztával (DURUM!!!!) is nagyon finom, szaftos!

Jó étvégyat!
Vendég
 


Sziasztok!!!

Volna egy kérdésem. Nem tudom hogy ismeritek-e Béres Alexandra termékét ami Durum búza darából készült, fehér színű szarvacska tészta . Az lenne a kérdésem , hoyg szabad-e ezt a terméket az IR miatt enni?

Kép

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Ági!durumtésztákat szabad enni(persze azért mértékkel), de ezek a Norbi, Szandra termékek általában baromi drágák, és ugyanaz, mint a "mezei" társai, csak ezek a "fitneszguruk" adták hozzá a nevüket!
Én a kék zacskósat (azt hiszem cerbona) szoktam venni.Tudom, hogy olcsóbb.
az alexandra féle joghurt viszont nem drága a többihez viszonyítva sem, azt szoktam venni.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy:
Amit én vettem tésztát ( Alexandrást) az zöld színű tasak, az ára pedig 125ft 500g. Hát szerintem ez nem is olyan drága. mondjuk fogalmam sincs hogy Norbis az mennyibe kerül.

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Az jó!Én az intersparban láttam a múltkor, de az drága volt. Biztos, hogy 125??? :shock: Szerintem az nagyon kevés.Szinte minden tészta olyan 200 körül van, ez ha jól emlékszem, majdnem 300 volt.

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy
Tuti hogy annyi volt az ára, hiszen én is rákérdeztem a pénztárnál.
Lehet ha egy kisebb üzletben néznéd meg ott olcsóbb lenne.

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Lányok!

Segítsetek nekem.

Írjatok nekem jó őzpörkölt receptet.
Igazi finom, fűszeres magyarosat!

Semmiképp ne édeset és lekvárosat, meg gyümölcsöset, mert azokat nem szeretjük.

Találtam egy-két receptet, ismeri ezt valaki?

http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... ecept=3055

http://horaszkonyhaja.freeblog.hu/archi ... ogracsban/

Ez utóbbi szimpatikusabb, csak én itthon fogom elkészíteni és nem a szabadban.
Vendég
 


Szia Lafed!

Köszi az üzeneted de nem igazán tiszta számomra. Nálam IR-t diagnosztizáltak és van egy cisztám a petefészkemben. Most kezdtem el szedni az Adimetet.
Tudnál segíteni, hogy akkor nálam most Pco vagy pcos van. :roll: :roll:
Mik a szénhidrát szegény ételek?
Köszönöm előre is.
gizmixxx
 
 


Ági!
Hol vettél 125ért szandra tésztát??? :shock:
Mi ma 3 helyen voltunk vásárolni, én 200 alatt semmilyen tésztát(500g)nem láttam!!!Még tesco gazdaságosat se :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


ma emeltem 2x1-re a metet, 2 hét múlva kéne 3-ra. viszont az a gond, hogy én reggel nem reggelizek, csak iszok egy tejeskávét (fél 8 kb), aztán kb tizóraira eszem valami kicsit, és dél körül van ebéd.
nja, szóval itt a gond. ma tizórai után vettem be a metet.
ez rendben is van, amig 2x1-et szedek, de mi van ha már 3x1-et szedek?

nekem nem esik jól reggel felkelés után enni, úgyhogy az nemigen fog menni.
van ötletetek ezt hogy osszam be?


mellesleg azt hiszem nekem a 2 is bőven elég, nem tudom.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!!!

Zazzy: Én a tésztát a mi kis falunkban vettem. Lehet hogy akciós volt, de azt nem kérdeztem meg.

Lányok szerintetek délben egy kis sárgaborsó főzelékhez lehet enni egy kis szelet sertés combot (amit serpenyőben sütöttem meg)?
szoriagi
 
 


Sziasztok! :lol:

Sajna én is ir-es vagyok, és nagyon sokat köszönhetek Lafinak. :lol: :lol: :lol: :lol:

Lafi, nagyon szigorú a diétád. Sok mindent kipróbáltam már, nekem pl azt mondta a doki, hogy a reggeli kávémba tehet cukrot, de annyi egész napra. Rengeteg Norbi cuccot eszek, képzeld Lafika, mogyikrémet is ehetek, igaz csak 14:00-ig, de ehetek és az édességzabálásomat ez egy kicsit megnyugtatja, este pedig Norbi update puding. Alig bírok naponta enni, semmitsem kivánok, ez szerinted normális? 3*1000 metet "eszek" már ez lehet a "mellékhatása. "????

Szerintem a cerbona tészták a legjobbak, a szandrás nagyon szétfő és nem olyan finom, mint a cerbonáé.

Zazzy: pl Pennyben, nálunk mindig van, szerintem felétek is lehet kapni.
Vendég
 


Szoriági: lehet, nyugodtan. Azt eheted akár 14:00 óráig is. ( persze mértékkel)
Vendég
 


Sannah, egy diéta lényege, hogy egyénfüggő, ha neked a tiéd megfelel, akko az tökéletes, és igen. lehet az a mellékhatása, most én sem vagyok éhes, amióta emeltem 3*1000-re.
Vendég
 


Lafi: akkor jó, remélem hatni fog. Mármint úgy, hogy ..... érted ugye???? :lol: :wink:
Vendég
 


Én még csak 2*0.5 850mg-s meforalt szedek( csak 13 napja), de már nem kívánom a kaját.
Ajánljatok már tízóraira és ebédre valami kaját ( amit lehet vinni magammal).
Ugynis holnap megyek a drnőmhöz, és kitudja mikor kerülök haza (120km-re kell mennem).
Előre is köszönöm

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Csak ne joghurtot ajánljatok.... :P

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Ági: tízórai: pl 10-15 dkg mizo aniko sajt. ebéd: bakonyi teljes kiörlésű kenyérből szendvics, pl: szendvicstúr és paprikával vagy nyers ubival, vagy valami sonkaszalámi vagy pulykapárizsi paprikával, ubival, stb.
Vendég
 


köszi sannah

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Most jutott eszembe , ti mit szóltok hozzá???
Vajas lekváros kenyér (persze diétás, cukormentes lekvár)??????

Családient.hu vonalzók
szoriagi
 
 


Ági: az már úgy nem jó, hacsak nem 10:00-ig megeszed, és pro aktív a vaj és diétás a lekvárod+ teljes kiörlésű a kenyered.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Segítsetek légyszi!
Amióta babás vagyok, képtelen vagyok betartani a diétát.Ami azért gáz, mert az IR-re nem szedek semmit.Nekem csak az Avandia lenne jó, de azt nem lehet babásan.Mire elkezdtem volna szedni, összejöttek a babák.Eddig nagyon figyeltem a diétára,de most nem megy.

Főleg a reggel 7 órai reggeli nem megy.Meg a többi sem.Kizárólag tiltott dolgokat bírok megenni:gyümölcsöket, főleg banánt :roll: ropit, kekszet. Egész nap rágcsálnék valamit.
Meleg kaját nem bírok enni.Nem lesz ebből baj?

Szerintetek hogyan lehetne áthidalni ezeket a nehézségeket?Mert az sem jó, ha semmit nem eszem, nem?Ikreket várok, Nekik csak kellene szénhidrát is...
Nem vagyok túlsúlyos, 47 kiló vagyok jelenleg.

Lenne valami ötletetek?Előre is köszi!
Vendég
 


Luca!

Bár nem vagyok szakértô, szerintem egyed a banánt nyugodtan sok benne a kálium, valószínüleg azért kívánod! Tudom tiltólistás, de nem csokiról van szó...

Ma ezt találtam a mediterrán diétáról:

A kezdet

A II. világháborút követően többek között Krétán is végeztek életmóddal, táplálkozással kapcsolatos felméréseket. Itt kiderült, hogy a tradicionális életmódot folytató, nem kifejezetten jó anyagi körülmények között élő családoknál több krónikus megbetegedés ritkábban fordul elő, mint az európai átlagnál. Ekkor kezdték behatóbban vizsgálni az étrend összetevőit és az életmódbeli szokásokat.

A mediterrán táplálkozás alapját a növényi eredetű nyersanyagok: zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék adják. A fehérjefogyasztást elsősorban halakkal, sovány csirkehússal, tejtermékekkel fedezik. A vörös húst jóval kevesebbszer használják, mint például Magyarországon. A zsiradékok közül a ma már mindenki által ismert olívaolaj felhasználása jellemző. Természetesen nem véletlen, hiszen a mediterrán országok az olajbogyó termesztésének fő színterei. Mindezek teljesen összhangban vannak a táplálkozási szakemberek ajánlásával: a napi energiaszükséglet 55%-a szénhidrát, 15%-a fehérje, 30%-a zsiradék.

A mediterrán táplálkozás titkai

1. Zsiradékok

A mediterrán étrendet fogyasztók egyrészt összességében kevesebb rejtett és látható zsiradékot visznek be, mint a magyarok, másrészt a telített ? állati ? és telítetlen zsírsavak arányában van jelentős különbség. A többszörösen telítetlen zsírsavak segítenek a koleszterinszint csökkentésében, szerepük van az érelmeszesedés szövődményeinek megelőzésében. A többszörösen és egyszeresen telítetlen zsírsavak nem emelik a vér koleszterinszintjét, inkább csökkentik. A görög és olasz konyha ételeivel körülbelül 7% telített zsírt, a magyar konyhával 22 energiaszázalék telített zsírt fogyasztasz.

Ma már hazánkban is sokféle olívaolaj kapható. Néhány támpont a vásárláshoz. Az olívaolaj 77%-ban egyszeresen telítetlen zsírsavakat és 9%-ban többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz.A telített zsírsavak aránya 10?14%. Tartalmukat az éghajlat, a talaj minősége, a gyümölcs fajtája és minősége, a szüretelés ideje és a sajtolás módja határozza meg. A szűz olívaolajok lehetnek: extraszűz, szűz és szűz lampant olívaolaj. A finomított olívaolajat a szűz olívaolaj finomításával nyerik. Az ennél gyengébb minőségű termékeket nem érdemes megvásárolni. Az olívamaradék-olaj a szűz olívaolajok kinyerése után maradt pogácsa. Ez nem feltétlenül ajánlott a fogyasztókosárba. Tehát vásárláskor nem biztos, hogy az olcsó olajválasztás jó döntést takar.

Jó tudni!
Az olívaolajat fénytől védve, sötét üvegben vagy sötét helyen és állítva kell tárolnod, és semmiképp sem hűtőszekrényben. Ideális tárolási hőmérséklete 14?16°C, maximum 20°C. A hidegen sajtolt olajakat elsősorban salátakészítéshez használd. Az olívaolaj mellett kapható többek között kukoricacsíra étolaj, és olyan is, amely három különböző olaj összeállításából származik, ötvözve azok jó tulajdonságait.

2. Zöldségek

A mediterrán országokban jóval több zöldséget fogyasztanak, mint hazánkban. A mennyiség mellett még egy nagyon fontos eltérés van: a készítési mód, ami elsősorban saláta, tehát nyers formában vagy nagyon kicsit megpárolva kerül az asztalra. Cukkini, padlizsán, hagyma, fokhagyma, articsóka, paradicsom, paprika: csak néhány a jellegzetes zöldségek közül.
A zöldségek magas élvezeti értékkel bírnak, mindezeken túl nagyon jó rostforrások, sok vitamint és ásványi anyagot, antioxidánst tartalmaznak, és ami még egyáltalán nem elhanyagolható, magas telítőértékkel és alacsony kalóriatartalommal rendelkeznek. Mindezek miatt rendszeres fogyasztásuk segít számos betegség kialakulásának a megelőzésében: például szív és érrendszeri betegségek, elhízás, bizonyos daganattípusok.A mediterrán országokban emellett nagyon sok friss zöldfűszert és kevés sót használnak. Ha nem is rendelkezel kerttel télen, nyáron az ablakban nyugodtan tarthatsz egy?egy cserép bazsalikomot, majorannát, snidlinget, petrezselyemzöldet. A fűszerek, de különösen friss változatban pikáns ízt adnak az ételeknek, és jóval kevesebb sót kell az ételkészítéshez használnod, ami a magas vérnyomás megelőzése szempontjából különösen előnyös.

3. Gabonafélék

Ha Spanyolországra vagy Olaszországra gondolsz, rögtön a tésztafélék juthatnak az eszedbe. De ha a sok szénhidrátfogyasztás káros, akkor miért képezi a mediterrán diéta alapját a szénhidrát? Először is, a zöldségek és gyümölcsök legnagyobb részben a vízen kívül szénhidrátot tartalmaznak, másrészt az ott használt tészta alapanyaga durumbúza. Ennek a hagyományos lisztekhez képest magasabb a rosttartalma, és a benne lévő keményítőszemcsék összetételének köszönhetően a felszívódása is más. A mediterrán vidéken a tésztákra zöldséges alapot raknak; a pizzára is nagyon sok zöldség, sajt kerül, húsféle pedig kevés vagy egyáltalán nem.

Mediterrán táplálkozás mérsékelt övi éghajlaton

Ma már itthon is többségében rendelkezésedre állnak azok a nyersanyagok, élelmiszerek, amelyek a mediterrán étrend alapjait alkotják. Lehetőség szerint minden nap legyen nyers saláta az asztalodon különböző hidegen sajtolt olajokkal, ecettel leöntve, fűszerekkel ízesítve. Egyél több halat, sovány fehérhúst, barna kenyeret. A mediterrán országokban emellett időt fordítanak a készítésre és az étel elfogyasztására is. Mindezek együttesen vezetnek oda, hogy élvezetes, finom, szemetgyönyörködtető és egészségmegőrző ételeket egyél.
lona1
 
 


Luca:

nekem direkt felhívta a figyelmem a banán tiltásra a dokim. De te tudod....
Ropi: a Rossmannban lehet kani bioropit, teljes kiörlésű liszt stb, próbáld ki,
Azonkivül nekem nagyon bejöttek a norbis cuccok, mogyorókrém, csoki puding habbal stb. Szewrintem érdemes kipróbálnod...
Vendég
 


Sannah!

Nem baj, ha te hiszel a Norbiiparnak, de a PCOS diétája nem egészen egyezik vele!

A mogyorókrém és a csokipuding akkor is hízlal, ha Norbi vigyorog rajta! A "tudományosan alátámasztott" pedig nem jellemző a diétájára!

Bocs, nem akarom átharapni a torkodat, csak éppen nem bírtam megállni szó nélkül! :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Luca ne idegsíts légyszíves!!!

terhes vagy, ikrekkel!! (mondjuk ez egyenlőre nem számít, később lesz fontos a növekedési fázisban a kielégítő fehérje -és szénhidrátbevitel)

könyörgöm ne a diétára gondolj ilyenkor!!!! BIZTOS vagyok benne, hogy egy terhes nő szervezete tudja mit miért kíván. én inkább a szervezetmnek hinnék, mint a netes sok diétáról összehordott hülyeségnek...(bocsi)

tesség megenni a banánt!! meg a ropit is.

és bocsi Sannah, de a Norbicuccok olyan szinten egészségtelenek (csurig vannak édesítőszerrel, vegyszerrel...egy kismamának semmiképp sem ajánlanám) és még ráadásul ugyanúgy hízlalnak...de te tudod...

(azért a zsír- és szénhidrát -és kalóriamentes csoki és puding és mogyorókrém???? :shock: anyám! feltalálására még várni kell, akármennyire sajnáljuk is, ez még Norbinak sem sikerült....)

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszi, csajok, valahogy meg kellene találni az arany középutat, hogy a szervezetemben se csináljak nagy káoszt, meg a babáknak is jusson minden.

A diétát nem csak a netről szedtem, voltam Zentai Andinál oktatáson, ezért vagyok kétségbeesve, hogy semmit nem úgy csinálok, mint ahogyan Ő mondta... :cry:

Norbi cuccokat nem ismerem, még soha nem ettem olyant.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: