Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajszik!

Wigyorka szépen látszik az ovud, szép görbe. Egyébként szerintem is 13-a körülre kellene nem megjönnie! Reméljük nem fog.

Az újrakezdőknek meg mielőbbi pontos ciklust kívánok és utána hajrá!!!

Én elkönyveltem ezt a hónapot is ovu nélküli hónapnak, a hőm cikkcakkos, semmi leesés, vagy hirtelen emelkedés. Tudom, hogy sokmindentől függ, de azért támpontnak jó. Én a számban mérem a nyelvem alatt 5 percig, ha be nem alszok közben :)
Ilyen ramaty a görbém:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 08800_.png
Nincs pé az tuti!!! :((
Párom E-vitamint kezdte szedni. Képzeljétek beszélgettek a kolegájával és mondta neki a pasi, hogy vele az asszony annak idején e-vitamint szedetett. Jött haza és mondta hogy vegyek azt és majd ő szedi! :) Meglepődtem kicsit! :) Szedtük mind a ketten, mert nőknél a méhfalat is erősíti. Most szünetet tartunk. Úgy gondoltam, most egy kicsit hagyom pihenni a szervezetem, aztán majd ha baba lesz akkor szedek újból valamit, ha nem lesz akkor kb.1 hónap múlva kezdem előröl. Eddig szedtem e-, c-vitamint, magneb6ot, folsavat, minden másnap Gravidát. Mostanra már csak a c és a mgb6 maradt. Nem jó a túl sok vitamin sem.

Egyébként én úgy készülök, hogy júni. 14 körül megjön, hacsak nem késik pár napot és majd júli elején megyek nődokihoz. Nézzen meg az a biztos. Ha nincs ovum akkor semmi értelme a próbálkozásnak! Ill. van, de baba nem lesz belőle! :oops:

Úgy néz ki, hogy júni 18-21ig megyünk nyaralni Sopronba, már alig várom. Legalább ha megjön előtte való napokban akkor majd nem fogok ráérni keseregni! :)
babus83
 
 


Jé ez a második alkalom amikor én kezdem a lapot! :)
babus83
 
 


Wigyorka, a fejfájás nagyon jó jel!!! :D

Teherbe eshettél és a hormonok elkezdtek dolgozni! :wink: Én sosem voltam fejfájós, de már a peteérés utáni első héten borzasztóan fájt a fejem. Ami bevált: kálcium és magnézium pezsgőtabletta (a magneB6 hatásosabb lett volna) és a friss levegő. Aztán a fejfájás elmúlt a 6. hétre.

Szorítunk!

ryenn85
Szekszárd
 
 

 
 

Wigyorka, ma milyen a hőgörbéd?

Enyém nagyon ratyi, negatív ovu teszt, nagyon össze se tudtunk bújni, úgyhogy várom, hogy megjöjjön 14 körül. Aztán majd júli elején megyek dokihoz, hátha rendbe tud hozni, hogy még idén babás legyek!
babus83
 
 


Kedves fórumozók, utoljára szeretnélek szavazásra kérni titeket!!!
Márti üzenete:
"Kedves Ismerőseim!
Mindenkit szeretnék kérni egy utolsó szavazásra, a mai napon éjfélig lehet leadni a szavazatokat!Kérlek benneteket, hogy mindenki ossza meg üzenőfalán az utolső kampány szlogenjét, hogy miért érdemes a projektemre szavazni:)

Nyissuk ki az összes csapot egyszerre, mert nem hiábavaló a Gyermektelenség?Van remény!Szívügyem a PCOS prokektet támogatni:)

http://apps.facebook.com/foallasuangyal ... t=3&ref=nf


Köszönöm szavazataitokat!"
kiscsiga123
csiga
 
 


Sziasztok Lányok!

hétvégétek hogy telt?? nekem remekül... Rengeteget voltam egy 22 meg egy 5 hónapos baba társaságában!!! :lol

A görbém most ilyen:
http://ciklus.hu/images/diagramok/34a11 ... 68000_.png

Babus szerintem ne szájban mérje, hanem hüvelyben. Azt hallottam, hogy a beáramló levegő is befolyásolhatja az aktuális hőmérsékletet... Én azért is mértem hüvelyben, illetve ott ha "történik" valami, akkor sokkal inkább előbb van jele... és a szájban mérés nekem furi volt, és kényelmetlen...

Még semmi jel... A melleim kicsit teltebbek ennyi :)

Kinek mikortól lehet szurkolni??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, a mellfeszülés, fejfájás és magas hőmérséklet jó jelek!!! :D
Nagyon szorítunk!
Pontosan mikor kellene nem megjönnie? Tesztelést mikor tervezel?

Nekünk a hétvégén megint hamar eltelt (bezzeg, amikor telnie kellene az időnek, akkor csak vánszorognak a percek... :? ), tegnap babalátogatóban voltunk. Barátnőm egy hős: egy 2 éves ördögfióka kisfia és egy 1 hónapos angyali kisfia van, nehéz velük tartani a tempót.

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn!

Jó hallani felőled.

Elviekben június 13. szerintem aznap vagy max másnap tsztelek... Előtte biztosan nem, mert sok értelme nem nagyon van. 25-ös tesztet vettem még neten, úgyhogy nem mutatna ki előbb úgysem semmit...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök a pozitív fejleményeknek, csak így tovább! :lol: Wigyorka, hétvége felé már beágyazódás, figyeld a jeleket és értesíts minket! Szorítunk! :lol:

Nekem elvileg hétvégén vége a ciklusnak. Remélem ez a hét gyorsan eltelik és Ryenn elmélete a vánszorgó percekrõl nem lesz érvényben, mert én már nagyon várom, hogy megjöjjön, utoljára. :D

Addig is marad a vitamin és a tea - épp azt kortyolgatom. :) Babus, a MagneB6-ot mire kell szedni? Nekem is van itthon, de eddig nem igazán szedtem, anno izomlázra ajánlotta valaki. Jót tesz babásodáskor is?

És örülök, hogy Sopront választottátok úticélul, én is a környéken élek, majd integetek! :lol: Érezzétek nagyon jól magatokat!! Remélem a romantikus óvárosi séták és a Lõvérek jótékony levegõje megteszik a hatásukat! :wink:

Minden jót nektek mára, remélem, ma már vidámabb lesz az idõ!
bozza
 
 


sziasztok Lányok!

Én ma így:

http://ciklus.hu/images/diagramok/34a11 ... 54400_.png

2 napja fáj a fejem.. útálom ezt az időt, amikor egyik percben süt a nap, másik percben meg már esik... Borzasztó ez a magas páratartalom is... Sajna nem bírom a frontokat!!! :(

Nem tudom jövő hét szerdáig hogy bírom majd ki tesztelés nélkül... :lol

Többiek??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ígéretes! Mondjuk ha így megy tovább, a 12. nap körül akár tesztelhetsz is. Max. negatív és két nap múlva ismét, de a 12. napon már elég sok a pozitív teszt! :)
bozza
 
 


De Bozza, az már hétfő!!! :lol Remélem marad a hő fent :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


A két nap, az két nap! :lol: Persze könnyen beszélek, nekünk ez a hónap "életlen". De úgyis tudod majd, a korai vagy a késõbbi tesztelés esik jól neked, személy szerint! Kitartás, már csak egy hét, többet is kivártunk már, nemde? :lol:

Amúgy teljesen igazad van, az idõjárás engem is kikészít, csak kóválygok már napok óta. Fejfájás vasánap volt, brutál, rég nem volt ilyen, hál istennek azóta elmúlt.
bozza
 
 


Sziasztok!

Ma éreztem először, hogy odabentről csikiz a bébi! :D Nagyon érdekes érzés és fantasztikus!
Holnap ismét egy vérvétel, imádom... bár természetesen örömmel megyek (csak az a tű ne lenne...)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Szia Kriszti!

örülök, hogy minden rendben!!! csak így tovább!!! mennyi idős vagy most pontosan?

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Csatlakoznék a Sopronba készülőkhöz! :)

Már nagyon régóta szeretnék eljutni Bécsbe a Schönbrunni kastélyba, így arra gondoltunk, hogy szeptemberben csinálunk egy hosszú hétvégét (házassági évfordulónk alkalmából mindig belföldön megyünk valahova 4-5 napot), Sopronba foglalunk szállás és egyik nap átmegyünk Bécsbe.

Sopronba sem jártam még, biztos szép lehet. Ötleteket kérnék, mit nézzünk meg mindenképpen, merre andalogjunk! :)

Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hogy a ciklusom a 6 hetes "kitérő" után egyből visszaállni látszik. Tegnap voltam a vérzéstől számított 14. napon. 2 napja puffadtnak érzem magam (mensi és ovuláció környékén érzem mindig így magam) és tegnap éreztem a petefészkeimet is. Először nem tudtam mire vélni a dolgot, aztán gyorsan számoltam és rájöttem, hogy valószínűleg az ovuláció. :) A cicik csak enyhén érzékenyek, viszont a váladék a "szokásos menetrend" szerinti állagban és mennyiségben jelentkezik. Bizakodom!
Remélem peteérés is van és a következő hónapban újra sikeres sejt-meeting-et hozunk össze. :)

Wigyorka, szép a görbét! Jupiii!!!
:D

ryenn85
Szekszárd
 
 


Lányok!

mai görbe:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 40800_.png

Sopron szerintem is szép hely... ott voltunk 8. osztályban. Biztosan jól érzitek majd magatokat!!!

Kivel mi a helyzet?? csak egy kis hírt adjatok magatokról!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, segíts nekem kicsit: hogy rajzoltad be a görbédhez az ovuláció időpontját és az átlagos testhőmérsékletet zöld vonallal?

Előre is köszönöm a segítséget, kicsit még kezdő vagyok a ciklus.hu használatában...

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn, én sehogy... mindkét vonalat a rendszer húzta be. Mikor a hősesés után magasabb volt a hőm 4 napig. szóval türelem... Te csak rögzíts szorgalmasan :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Bozza, a megneb6-ot több barátnőmnek javasolta a dokija amikor mondták a babás terveiket. Felkészíti a méhedet a beágyazódáshoz, gondolom a görcsoldó hatását kihasználva. Amúgy is hasznát veszem, mert nagyon feszkó vagyok mostanság!

Wigyorka, ígéretes a hőd, csak ne essen le! :)

Ryenn, de jó, hogy így helyreállt a ciklusod! Szupi!

Jajj Sopron, szép város! Mi is szerettünk volna Bécsbe is menni, de ez most elmarad. Sopronban nagyon szép a belváros, Lővérek. Mi szeretünk kirándulni és arra ott a Károly kilátó, a Sörházdombi-kilátó . Van bobpálya! :) Mi megyünk a környékre is pl. Fertő-tó, Fertőd, Nagycenk... Még én is várok környékbeli, ill. Soproni látnivalókat! Bozza, ötlet?? :)

Velem semmi jó nem történt mostanság....
Nézegettem ma a hőgörbémet és arra jutottam, hogy ebben a hónapban sincs ovum. Olvasgattam neten már sokat az inzulinrezisztenciáról és a PCOS-ról, most ráakadtam erre az oldalra: http://www.pco-szindroma.hu/index2.html
Na itt szépen összeszedik a tüneteket. Azt nem tudom vannak-e cisztáim, majd ha megyek dokihoz uh-n megnéz, de az összes többi tünet megvan. Legutóbbi labor eredményemnél is magas volt a húgysav, ami köszvényre utal, magas volt a cukrom, koleszterinem, zsíros a böröm, hajam, egyre jobban szörösödök, minden évben lassan de biztosan hízok valamennyit. 18éves koromban 48kg voltam, ma meg már 78-80 :( (158 cm vagyok) és az a durva hogy nem zabálok többet, söt. . . Fogyóztam már sokat, max5kg ment le, de akor se koplalással próbálkoztam. Ciklusom összezavarodott, pém nincs. És amin nagyon meglepödtem az az, hogy nyak hátsó részén nekem is barnás, érdes a böröm, nem tudok vele mit kezdeni, de nem is nagyon foglalkoztam vele csak bosszantott. Na és a durva hangulat ingadozásaimról, depikről nem is beszéltem még, jó persze az mástól is kialakulhat, mivel annyira "szuper" a munkahelyem. Azt hiszem az IRs diétát elkezdem, mozgás eddig is volt, de most intenzivebben csinálom majd. Dokihoz meg uhra ciklus elején elmegyek. Kérek hormonvizsgálatot is. Tudom, hogy nem a világ, de nagyon szarul esett ez a felismerés. Sok erőt kell gyűjtenem, hogy legyen energiám a teljes életmódváltáshoz és ne csak fogyókúra, diéta szintjén iktassak ki ételeket az életemből, hanem végleg. Jah és azt is olvastam, hogy ez az anyagcsere-zavar örökletes, ma voltunk otthon és megkérdeztem anyutól, hogy vele mi újság volt annak idején, mert azt tudtam, hogy ő meg lánykorában még a 40kg-ot is nehezen érte el. Hát ő is anyagcsere zavaros volt, a mensije is kimaradozott 4-5 hónapra is, emésztése se volt az igazi, szőrösödött...stb. Szuper akkor ezt szépen örököltem, csak én épp hízok emelett. Anya mondta, hogy amióta engem szült utána már rendeződtek a hormonjai, de persze neki másfajta anyagcsere zavara volt mint nekem. Kérdeztem, hogy mikor kezdtek el velem próbálkozni, hát viszonylag hamar 5 hónap alatt összejöttem! :) Konkrétan nem mondtam anyának, hogy mi is próbálkozunk és már a 6. hónapja semmi,csak annyit hogy ez a betegség meddővé is tehet, ha nincs kezelve. NA mindegy, nekilátok a diétának, testmozgásnak és mensi után megyek dokihoz, valamikor júni végén - júli elején.
Párocskám is megdöbbent,hogy a tünetek alapján hogy rám lehet ismerni, de biztosított, hogy ő mindenben mellettem áll és segít mindenben. Akár diétázik is velem, mondjuk neki sem ártana a fogyás!
babus83
 
 


Elhatároztam, hogy nekilátok egy ir-diéta szerűséghez, ami hasonló a cukrosok diétájához. Azért szerűség mert nem akarom annyira szigorúan venni. Bajom nem lesz a kevesebb és jobban elosztott szénhidráttól. Úgy tervezem, hogy a fehér, finomított élelmiszerek száműzve lesznek, persze ehhez párom is kell, mert eléggé sz*r lenne, ha ő meg ezeket enné. Édesség csak nagyon minimális mennyiségben, csak délelőtt fogyasztok. Zöldségekkel és gyümölcsökkel eddig se volt gondom, azok mindennap jelen vannak az étrendemben. Eddig is meg volt a napi kb. fél órás mozgás ami a város központjában lévő buszmegállóba és du. haza való rohanást jelenti, de most már komolyabban veszem. Keresek tornázós videókat, persze először valami lightossal próbálkozok, mert a bálna testem nem tudom majd vonszolni. Igazából ettől félek a legjobban, délután hazaesek, főzök, pihenek és még álljak neki tornázni is!?! Na pedig ez lesz, legalább heti 4-szer szeretnék 1 órát tornázni. Szerintem, ill. abba ringatom magam, hogy első pár hét lesz nehéz, átesek a holtponton és már napi rutinná válik az intenzívebb testmozgás. Vezetem majd a méreteimet és felírom mondjuk minden héten a változást, közben nem mérem magam.

Remélem meg lesz a kellő kitartásom és sikerül majd fogynom és utána már jön a bébikénk is. Addig nem akarok neki keseredni, amíg doki nem csináltat hormonvizsgálatot. Ez a hónapunk már úgyis elúszott semmi ovu, de nem is nagyon voltunk úgy együtt. De majd a következő hónap! :)
babus83
 
 


Sziasztok Lányok!

Babus, sajnálom, hogy "komplikációk" léptek fel. Az életmódváltás és finomított szénhidrát diéta mindenképp jót tesz, így is úgy is. Én is igyekszem minél jobb formába kerülni, bevál például: torna reggel, mert este mindig "közbejön" valami, és egy darabig írtam, hogy mit és mennyit ettem, mi jót tettem aznap. Ez egyben motivált is. Szóval lehet, hogy érdemesebb nem a méreteket és a súlyt jegyezni (úgyis olyan lehúzó, milyen lassan fogynak a kilók... :roll: ), hanem felírni, hogy aznap mit tettél az egészségedért (pl. délelõtt csak gyümi, elmentem infraszaunába, lefutottam 37 percet, stb.) És a lényeg, hogy minden napra jutnia kell valaminek! :lol: Kitartás!! Azt is lehet, hogy ide jegyzed és mi majd jól megdícsérünk! :lol:

Sopronnal kapcsolatban én is ajánlani tudom: séta a Lõvérekben, Sördombi és Károly kilátó, fertõ tavi hajókirándulás, biciklivel a páneurópai piknik helyszínére és utána egy fagyi Mörbischben (ne felejtsétek megeteteni a mangalicákat visszafelé!), Fertõrákosi kõfejtõ, kirándulás Fraknó várába (ez már Ausztria, de van magyar idegenvezetés is úgy emlékszem), aki a hegyeket szereti: Hohe Wand Skywalk és kisvonattal a Schneebergre, Nagycenki múzeumvasút (vonatozás), Eszterházy rezidenciák (Fertõd, Eisenstadt), este egy séta a Deák téren, után egy hideg sör valamelyik kerthelyiségben (pl. Deák Étterem, Central Café), és persze az óváros a Fõtérrel, de az gyorsan megvan... :) Sajnos a Tûztoronyba még nem lehet felmenni, mert renoválják.

Bécs a világ második legjobb városa (természetesen Budapest után), ott nagyon sok mindent lehet csinálni és Schönbrunn határozottan megéri! Az állatkertben még én sem voltam, de egyszer szívesen megnézném.

Egyelõre ennyi jutott eszembe, még gondolkodom majd, illetve kérdezettek, hogy mi érdekelne benneteket. :D
bozza
 
 


Köszi, próbálom tartani a diétát és a napi tornát. Próbálom délelőttre korlátozni a szénhidrátokat, du. 3-4 után már próbálok inkább zöldséget és husit vacsizni, vagy gyümit. Tegnap is ügyesen 1 órát tornáztam, na mára már olyan izomlázam lett! :) De legalább érzem, hogy van izom a háj alatt! :))

Soproni ajánlott körutak tetszenek, amiket ajánlottál. A legtöbb helyen már voltunk, de a határon túl csak Eisenstad-ban voltunk még. Jaj már alig várom, hogy mehessünk! :)

Szép napot nektek! :)
babus83
 
 


Jó utat a Sporonba utazóknak! :lol Pihenjetek!! biztosan szuper lesz...

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 27200_.png

Elvileg holnap kellene megjönnie, ovum viszont csak a 20. napon volt, így a ciklus is tolódik jövő hétre... Annyira izgis ez a pár nap...

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ja jut eszembe,

Babus, ne olvasgass a neten, és pláne ne állíts fel ebből diagnózist! Ha tényleg nyugtalan vagy, akkor keress fel egy dokit mielőbb, ne halogasd, hogy még pl vársz 1-2 ciklust.

Beszélgess el a dokival a tüneteidről, remélhetőleg ez alapján továbbküld majd vizsgálatokra... és minél előbb kiderül, ha esetlegesen valami gáz van.

Ha babát szeretnél, akkor a mozgással csak óvatosan, főleg ha csak mostanában szokatod hozzá a szervezeted. Az izomláz nem kedvez sajnos a babónak sem.

Mosolygós napot továbbra is!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, elvileg nekem is 14-15én kellene megjönnie, gondolom előbb-utóbb meg is fog jönni, sajnos most nem sokat tettünk a babáért és semmi jel sincs hogy lett volna pé-m.

Fogyni szeretnék, ha csak 5 kg-ot akkor is, az izomláz mostanra elmúlt. Csak tornával, mozgással tudom felgyorsítani az anyagcserémet, hogy hatásos legyen a diéta. Persze ésszel csinálom, nem koplalok,nem követek semmi divat diétát. Tudom, hogy mitől hízok.
Az IR betegségre tavaly az üzem-orvosunk hívta fel a figyelmemet, ajánlotta, hogy menjek el endokrinológushoz. Én akkor jól felhúztam magam, hogy ugyan hogy tudja megállapítani ránézésre IR-em van. Nem is foglalkoztam vele. Most hogy utána néztem, olvastam, hogy tényleg vannak külső jelei és ő ugyebár évente egyszer lát, így látja a változást, azaz a férfias hízás, zsíros, pattanásos bőr és haj, szőrösödés. Ezeket láthatta.
Most már megvárom, hogy megjöjjön, utána meg megyünk nyaralni, úgyhogy majd júni végén megyek nődokihoz, kérek hormonvizsgálatot is. Aztán ha kell megyek endokrinológushoz.
babus83
 
 


Jó utat Babus! érezzétek jól magatokat!

Mára kezd visszakúszni a hőm... Remélem még tovább is emelkedni fog :)
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 13600_.png

Ki hogy van??

Várjátok már a hétvégét? Én úgy néz ki megyek szedd-magad-eprezni... utána pedig fincsi eperlekvárt főzök :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok! Én mindig várom a hétvégét, hisz a hétvége JÓ! Most is utazós lesz, úgyhogy az eperlekvár-fõzés ugrott, pedig biztos nagy móka lehet! Wigyorka, majd vigyázza a mosatlan eperrel, ki tudja!! ;) Vagy csak én vagyok olyan, hogy egy eper a kosárba, egy a számba...? :oops:

Mindenképp juelentkezz, ha mégis tesztelnél!
Én úgy készülök, holnap vagy holnapután megjön és utána agyõ védekezés! :lol: De mondjuk csinálunk egy 0. hónapot. :)

Jó pihenést mindenkinek! Babus, kitartás az "életmódváltáshoz"!
bozza
 
 


Tévedtem, már ma megjött. Mondjuk ez furi, mert a luteális fázis nálam elég fix szokott lenni. :S Na mindegy, most ez így alakult.

És ezzennel elkezdõdik az elsõ próbálkozós hónap, éljen-éljen! :lol: (Remélem, hogy sokáig fejben kell majd tartanom június 8-t, mint az utolsó menstruáció ideje... :D)
bozza
 
 


Szia wigyorka!
Ma vagyok 16 hetes és 5 napos :o)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Wigyorka, izgi a dolog! :)

Bozza, hát akkor korábban indul a próbálkozós hónap. Mi az a 0. hónap?

Pkriszti, rohan az idő! Jól vagytok?

Ryenn?
babus83
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, de elég eszement egy hét volt a munkahelyemen (nagyon kiborítanak a belga munkatársaim/főnököm). Pénteken már úgy voltam, hogy felállok, elmegyek haza, aztán mindenki csináljon azt amit akar. "Élmény" az élet a munltinál.. :?

Babus, olvastam a diétát és az életmódváltást. Talán már meséltem, hogy egyik barátnőm PCOS szindrómával küzdött és a hasnyálmirigye sem működött jól + hasonló tünetek mint, Neked. Ő is belekezdett a diétába, sokat is fogyott, most 6 hónapos kismama. :D Kitartást kívánok hozzá, biztos vagyok benne, hogy meghozza az eredményt!!! A szénhidrátmentesebb életmód mindenkinek az előnyére válik (valami ilyesmivel próbálkozok most én is). Ha a torna nehezedre esik, kezdj valami light-osabbal! Pl. biciklizés (az legalább a szabadban történik, friss levegőn vagy) vagy a jóga. Ezt kismamáknak is javasolják! Nem terheli meg a szervezetet (nincs ugrálás, mint az aerobicnál), légzésgyakorlatokkal tűzdelt, kíméli az ízületeket. Én kolléganőmmel hetente egyszer dinamikus jógára járok, nagyon élvezem! Még mondja valaki, hogy az izomlázhoz meg kell mozdulni!! A jóga pozíciók kitartása mozdulatlanul jobban megdolgoztatja az izmokat, mint a kardio edzés! :)

Wigyorka, várjuk hogy jelentkezz a 2 csíkos teszttel!!! Annyira izgi! :)

Bozza, hajrá-hajrá! Én sem értem mit is jelent a 0.hónap, de ügyeskedjetek!

Kriszti, ritkán jelentkezel, pedig nagyon örülünk az eddig egyetlen kismamánknak! Mesélj hogy vagy! Munkahely, család? Pocakfotót kérünk! :wink:

Lányok, senki nem vezet blogot?!?!

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztooook! :)

Lányok, én most olyan,de olyan boldog vagyok!! ma és tegnap is teszteltem. Pozitíííív :lol

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 86400_.png

Kicsit hihetetlen, de lassan barátokozunk a gondolattal, hogy ismét szülők lehetünk. nem rohanunk nagyon előre... Most a kétcsíkosoknak örülünk, de nagyooon :) Maradjon is így!!
Melleim érzékenyek, fájnak, reggel hányingerem van, és a pocimban pedig érzem az apró szurkálódásokat, görcsöket... Iszonyat jóóó érzés!!!

További széép hétvégét!
Wigyorka

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


GRATULÁLUNK!!!!!! :D :D

Ügyesek vagytok, legyetek is nagyon boldogok!!!! Éljen-éljen!

Te is tudod, minden fejben dől el! Tessék csak pozitívan hozzáállni és alig 8 hónap múlva már a karjaidban tarthatod a babócát! (De ne rohanjunk annyira előre...) Számolj be mindenről ám! :)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyen ritkán jelentkezem, de egész nap a gép előtt ülök a munkahelyemen, estére már egyszerűen látni sem bírom...

Egyébként minden rendben, szerencsére a főnököm is normális, bár még mindig nem találtuk meg az utódomat, és már igen gyorsan itt lesz a nyár vége... eddig tervezek ugyanis dolgozni. Úgy érzem, ez a két és fél hónap, ami hátra lesz a szülésig, kelleni fog ahhoz, hogy lélekben is jobban ráhangolódjak a babázásra, megvegyünk mindent, és egy kicsit visszalassuljon az életem... :)

Párom hamarosan államvizsgázik, egész nap tanul, és bűntudata van, hogy nem tud most annyit a babával foglalkozni. Nyugtattam ,hogy ez egyébként is természetes a pasiknál, úgyhogy tanuljon csak szorgosan :)

Most olvastam, hogy mostanság kezd a babám intenzíven növekedni, már kb. 17 cm hosszú és 140g.

A pocakom egyre vagányabb, a napokban mindenképpen töltök fel egy fényképet róla... :)

Nagyon szeretném, ha mindannyiótoknak összejönne a baba, várom a mielőbbi jó híreket! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Wigyorka ez szuper!!!!!!! Gratula, éreztem én hogy összejött! :) Deee jóó már! :)
babus83
 
 


Köszi lányok, hogy így örültööök :) A boldogság még mindig tart, és csak pozitívan!!! Nálatok sem elsz ez másképp!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!
Wigyorka, naná hogy örülünk az örömödnek.
Hogy telt a hétvégétek?

Nekünk eltelt. Szombaton mosás, takarítás és főzés volt a program. Anyósom is volt nálunk, de már telik a hócipőm rendesen. Felhívta Páromat, hogy segítsünk már neki a hitelével kapcsoltban. Volt a bankban és kért új kalkulációt és nem tudja melyiket válassza és eljönne hogy olvassuk át mi is. Hát én úgy felhúztam magam, mi ez a mondvacsinált ürügy. De csak eljött, nézem a papírt, rajta egy táblázat szépen levezetve az 5 féle lehetőség, minden egyértelmű. Mondtam én ettől többet nem tudok mondani, nem nekem kell eldönteni ő mit tud vállalni. A végén kiderült, hogy már meg is volt az elkézelése, csak úgy el akart jönni. De basszus ezt nem lehet megmondani, hogy úgy meglátogatnálak titeket és mennék, neeeeeem ilyen hülyeségeket kell kitalálni. Komolyan mondom azon húztam fel magam, hogy még mindig hülyének néz. Volt egy két beszólásunk is aztán meg csak ott ült és nézett, nagy csönd... hát nem igaz... és el sem akart menni, már beszéltük párommal hogy még ezt meg ezt meg kell csinálnunk. Nem kapcsolt, hogy mi indulnánk otthonról, ott ücsörgött. Miki már végül mondta, hogy bocsi de mennénk. Bizti megsértődött, de kit érdekel, nem tudom mire várt ott. Na mindegy is, őt sosem értem meg.
Vasárnap meg apa szülinapját ünnepeltük, igaz ma van, de előrébb hoztuk, mert tegnap volt otthon hugim is. Most nem volt kedvem főzőcskézni, úgyhogy étterembe hívtuk őket. Fincsi tálakat rendeltünk! :)

Elvileg a hét közepén kellene megjönnie, biztosan meg is fog, hisz nem volt pém, se ovu, nem is nagyon voltunk együtt, szóval nem is reménykedem. Fura, hogy a hőm az utóbbi napokban kiegyenesedett a görbém. Na a lényeg, hogy nyaralás után megyek dokihoz, ha minden igaz.
babus83
 
 


Babus,
Anyósod miatt ne aggódj. Sajnos nekem is állandó cseszegetésben van részem, mindig mindenről elmondja a véleményét. Nem akarok hosszasan példálózni, de már számtalanszor hallottam, hogy milyen módszerrel lehet jól nyelvet tanulni... (hozzáteszem, nekem 2 felsőfokú nyelvvizsgám, meg középfokú szakmai nyelvvel bővített nyelvvizsgáim, neki 1 sem..., akkor ki osztogat kinek tanácsot?) Vagy a magzat elhalása után megkérdezte, hogy hogyan gyászolunk... Erre is tök jó praktitkákat tudott ajánlani. Nálam ez volt az a pont, hogy a saját magánügyemet nem tartotta tiszteletben. Ezentúl, ha bármi olyat kérdez, amire nem akarok beszélni, akkor azt kerek perec megmondom.

Nektek sem kellett volna anyósoddal kellemetlenül éreznetek magatokat. Rögtön mondtam volna, hogy mennünk kell és kész... méghogy várni arra, hogy észrevegye magát?!

Én a magam részlről jól szórakozom a buta gondolatain, megjegyzésein. Tegnap is találkoznunk kellett... Kaptam jónéhány megjegyzést... De már nem veszek magamra semmit. Az elsős babónál sokat idegeskedtem, és megfogadtam, hogy most ez kicsit másképp lesz. Minden helyzetben nyugtatom magam, mert a pici egészsége a legfontosabb. Szóval érte bármit megtennék... Így nem idegeskedem!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Oh mi is megmondjuk a magunkét már neki, szombaton vártunk, hátha felfogja, de hát nem. Na de a mi kapcsolatunk nem valami fényes egyébként. Nagyon durva sz*r kavarásai voltak, lehet ide nem írtam még le. Az anyagi lehúzástól kezdve a lejáratásig minden volt. Ha érdekel leírhatom, de amúgy nem fárasztok vele senkit!
babus83
 
 


szia Wigyorka!

Nagyon örülök, gratulálok! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Hétvégén mi is ünnepeltünk: apukám 55. szülinapját és Hugom névnapját! Egész jól sikerült, finom ebéd, dobostorta (vétkeztem is kicsit édesség terén, estére+ma ne is éreztem jól magam... :? )!

Ma reggel megejtettem a szokásos éves vérvételt. Semmi különösebb oka nincs, hogy megcsapoltattam magam, ez amolyan elővigyázatosság (míg fogamzásgátlót szedtem, évente nézettünk egy teljes vérképet). Holnap lesz eredmény, bízom benne semmi nem lesz megcsillagozva. :)

Wigyorka, nagyon sok Benned a pozitívság! Kérlek próbáld ezt átadni Nekem/nekünk: hogyan ne görcsöljünk rá a második babánál...

Én nagyon nem panaszkodhatok az anyósékra (nálunk inkább az én szüleim a nehéz esetek). Mondjuk a kapcsolatunkhoz az is hozzájárul, hogy nagyon keveset vagyok anyóséknál. Inkább csak férjem megy -elvégre az ő családja. :) Jó ez lehet gonoszan hangzik, de míg nem vagyunk együtt, nem is mondogatják a magukét. Anyósom "Nem azért, hogy beleszóljak, de..." kezdetű mondataitól rendszerint falra mászok. :shock: Azonban az elmúlt évek alatt megtanulták, hogy akármennyire is irányítani akarják az életünket, a kisfiával már külön család vagyunk. Ráadásul talpra esettek, műveltek és intelligensek, úgyhogy nem szorulunk istápolásra (mint sógornőm, aki egy álomvilágban él).

Kitartás lányok! A család csak járulékos tétel! :P

ryenn85
Szekszárd
 
 


Nos igaz, a családját nem választhatja meg az ember! :)

Nekem is elkelne egy kis pozitív hullám. A diétát én is felborítottam hétvégén egy kicsit, mi is apu szülinapját ünnepeltük, 57. ! :)
De ma letornáztam! :) Sőt kevés szénhidrátot is ettem. Próbálok ügyeskedni. Valamennyit fogynom KELL!! :) Jövőhéten nyaralás (már alig várom), aztán kérek én is egy teljes labort aztán megyek nődokihoz is....belevetem magam a doki látogatásokba... :(

Mensim elvileg a hét közepén jön meg, jó lenne ha megjönne és nem a nyaralásba rondít bele! :)
babus83
 
 


Ryenn,
annyira aranyos vagy! Nekem pedig Te adtál sok erőt a blogos írásaiddal... (pl "minden fejben dől el" c. bejegyzésed...) Azért jó ez a közösség, mert támogatjuk egymást, ha kell :)

Babus,
A diéta meg azért van, hogy néha megszegjük... :lol: Ha be is csúszik 1-2 üti torta, az nem tragédia. Másnap egy kicsivel több mozgás, és kompenzálva is van a bűnözés...

Nálam még mindig föld-felett-járás van! :wink: Ma mindenesetre fogok venni más tesztet is, hogy azon is pozitív-e az eredmény... Mert tényleg olyan mintha álmodnánk :D
Reggeli rosszullétek már jelentkeznek, és még érdekesség, hogy a sok-sok zabálást nem olyan jól viselem. Már a hétvégén is többet ettem picit a kelleténél, és nem esett jól utána, olyan rosszul éreztem magam. Így követnem kell a sokszor keveset elvet. Próbálok minél több salátát, gyümölcsöt enni, úgyis szezonja van :)

Lányok ne tűnjetek el!!! gyertek ahogy tudtok... Ja és beszltem a gólyával, de nem árulhatom el, hogy hová küldtem!!! :P

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok! De jó ilyen szuper hírekre érkezni!!! Wigyorka gratulálok Nektek! Vigyázz magadra és számolja majd be a fejleményekrõl! Mit szól hozzá a férjed, hogy mondtad el neki?? :D

Nálunk a 0. hónap azt jelenti, hogy... nem is tudom, próba szerencse, de egyelõre nem várok sokat és igyekszem másra koncentrálni. Wigyorka, mit jelent a nulladik hónap? :D Én tõled vettem" :lol:

A diétázóknak kitartást, én is csatlakozom, mert a hétvégén nagy volt a dõzsi, kicsit megpróbálom visszafogni magam a következõ hetekben! Szaladok is megenni a déli zöld-adagomat!

Üdv, bozza a nyúl
bozza
 
 


Igen a hétvégi bűnözést már tegnap ledolgoztam, lemozogtam. A főzéssel vagyok gondban, diétás legyen, de azért legyen tápértéke. Nem főzök kétfélét ezért kicsit macerás, mert páromnak azért kell az energia, nem élhet egész héten gyümölcsön, salátán és grillezett husin. Én elvagyok ezeken is mivel ülőmunkát végzek.

Wigyorka elhiszem, hogy repkedsz örömödben, biztosan a másik teszt is pozi lesz és még erősebb! Remélem felém is küldtél gólyát! Mondjuk most biztosan nem hoz csomagot, de a nyár folyamán amíg még itt tanyáznak addig igényt tartok egyre! :) Vagy ha nem akkor még idén! :)

Próbálom terelni a gondolataimat, pozitív lenni. Készülök a jövőheti nyaralásra, már alig várom. Hosszú ez a hét! Aztán vérvétel, nődoki és orvosolják a gondomat és még nyáron én is itt repkedek majd az örömtől amit a pozi teszt eredményez! :)

Itt már megint esik az eső, sőőőt zuhog. Persze a fejem ma is fáj.

Szép napot Csajok! :)
babus83
 
 


Köszi, Bozza a gratulációt, még mindig keresztben az ujjam... Remélem zebrás marad a teszt továbbra is...

A O. hónapot én neveztem el. Nálam azt jelentette, az első komoly próbálkozós hónap előtt, amikor még akartuk is meg nem is a babát, de még nem annyira akartuk egyenesbe a dolgot, viszont nem védekeztük. Ahogy esik úgy puffan alapon voltunk együtt. Értitek így??

Férjem?? ott toporgott a fürdőszoba előtt... Tulajdonképpen mondhatom azt, hogy együtt csináltuk a tesztet. Az értelmezésben segítenem kellett picit, met halvány volt a csík, és előbb nem látta mit kell nézzen... Mindenesetre nagyon örült, de persze mondtam, hogy legyünk óvatosak, ne rohanjunk előre az időben. Javasoltam, hogy várjunk holnapig, akkor is csinálok majd tesztet :) Erre vasárnap reggel nem tudott már aludni, kb 5 óra óta forgolódott, én kb fél 8 körül keltem... Szóval izgult szegénykém :lol:
Megjegyezte, hogy ő már sejtette, mert egész héten feszült voltam, és mindenen idegeskedtem. Mondta, hogy akkor kezdett el gyanakodni... S persze mindketten nagyon örülüüünk!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, elhiszem, hogy mindketten örültök! :) De aranyos volt a férjed! Milyen érdekes, hogy ők is hogy tudják várni a gyermekáldást. Saját tapasztalat, a párom sokáig nem akart gyereket, a más gyerekeivel is távolságtartó volt. Én meg egyre jobban akartam, időközben a közeli baráti körben is született 3 baba és egyre jobban barátkozott a gondolattal hogy ő is apa legyen. Na és most nem győz vigasztalni ha megjön, biztat, aggódik, elgondolkozott, hogy mi van ha vele van a gond...stb. Olyan édes, úgy örülök, hogy már ő is ugyan úgy akarja a babát mint én. Nem is tudom annak idején amikor ő nem akarta volna és véletlenül terhes lettem volna mi történt volna... nagy megpróbáltatást került el a kapcsolatunk. Mondjuk ez a babátlanság is kihívás, de megoldjuk! :)
babus83
 
 


Ma már meg is kaptam a vérvétel eredményt, sehol egy csillagozott érték, minden rendben van! :)

Bízom benne, hogy egy hét múlva nyugtázhatok egy normális 28 napos ciklust és újra belevághatunk!

Én a gólyámat májusban pécsi barátnőmnek küldtem tovább, oda is ért a csomaggal (most 5 hetes kismama). :) Szóval köröznek itt a gólyák kérem szépen, ne tessék aggódni!

Persze sokkal könnyebb ezt mondani másnak, mintsemhogy magunk betartani...

Wigyorka, örülök, hogy Párod ennyire lelkes! :D Babus, Nektek valószínűleg most jött el az ideje, hogy mindketten megértetek a Nagy feladatra. Ez is csapatmunka, nem is akármilyen! Egy életre szóló, nem lehet visszatáncolni...

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn, innen már nem táncolunk vissza! :)
Nagyon szupi ha egy csillagot se kaptál a leletre! Most már reménykedjünk a szép ciklusban és utána hajrá! :)
babus83
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: