Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Hát én is azt gondolom, hogy a terhesség miatt hánytam, így örültem neki:)
Megnyugtattatok a fertőzés kapcsán, köszönöm.
Viszont, most utánanéztem az UH-knak. Elvileg tényleg a 12 héten van a genetikai. Szerintetek ilyenkor mi van. Pedig emlékszem, hogy azon szenvedtek, hogy nem lesz időpont a határidőn belül(12.hét) a karácsony és a szabadságok miatt. Elég idegesítő, mert az orvos nem is nagyon velem beszélt, hanem az asszisztenssel. Nekem alig mondott valamit. Csak beutalót kaptam, leletet nem. Azokra az van ráírva, hogy 6 hetes grívida. Most megijedtem, hogy nem arról van-e szó, hogy nem látta dobogni a szívet. De csak nem. Akkor, ha nem lenne egészséges, akkor nem küldött volna rögtön a védőnőhöz, nem? Teljes a pánik. Azt se tudom hogy készüljek. Hasi, vagy hüvelyi UH-ra, mert ezt se mondta. Szerintem a vizsgálat előtt felhívom a rendelőt, és megkérdezem... Hogy milyen hamar el tud bizonytalanodni az ember! Szerintetek most mi van? Létezik, hogy előbb csinálják a genetikai UH-t a karácsony és egyebek miatt? Egyáltalán lehet előbb végezni? Vagy én értettem félre valamit, és csak egy sima UH lesz. De akkor az meg minek????

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nem grívida, hanem gravida:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Itt minden rendben, jól vagyok nagyon, leszámítva a konstans hányingert, ami csak délután múlik egy kicsit. Egész kezdek már hozzászokni, mindent citrom levével leöntve eszek, a férjem persze rosszul van tőle :D Plusz amit észrevettem, hogy teljesen másképp érzékelem az ízeket, sokkal intenzívebb minden, a szagokra is nagyon allergiás lettem, és még mindig megy a hasam, lehet így kompenzálódik h nem tudok hányni :D

Nem tudom írtam e, nekem 10. héten kell visszamenni vérvételre és UH-ra, nagykrisz, ahogy nézen a vonalzódat én még egy héttel utánad járok, úgyhogy Neked tuti hamarabb lesz genetikai UH, de 3 hét akkoris csak 10. hét még, szerintem a karácsony miatt variálnak. Nekem az a jó, hogy a helyen ahova járok van ilyen terhesgondozási csomag és abban minden le van írva egészen a terhesség végéig, hogy mikor milyen vizsgálat következik és minden meg is csinálnak ott helyben, ezt nagyon díjazom! :)

Azt, hogy fiú e vagy lány nem tudom, hogy vérből meg tudják-e mondani, majd megkérdezem a dokit, de én megvárom az első UH-t amikor látható lesz, szerintem az olyan megható lehet :)

Boeske: kitartás, össze fog jönni, miért vagy olyan biztos, hogy ebben a hónapban nem? Még lehet rá esély, nemde? ;)

Makkmarci: ez az adventi cucc zseniális!!! Nagyon ügyes vagy! Én is imádok ilyen kreatív dolgokat készíteni, az esküvőnkre is mindent én csináltam, már nagyon várom, hogy a babának is készíthessek ezt azt. Kötni is fogok, ezt már eltökéltem :D

Mit csináltok hétvégén? Mi megyünk haza a szüleimhez, ők vidéken laknak, elég messze tőlünk, már nagyon várom :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Lucky: én is magam alkottam az esküvői dekorunkat. Hétvégén szintúgy nagyilátogatást tervezünk.

Nagykrisz: ne görcsölj!! Az első trimeszterben nálam pl. kéthetente hívott be a doki, nézte, hogy fejlődik. CRL-t mindig ráírta. A védőnőm az első sikertelen terhesség után nem is akart velem szóbaállni a 12. hét előtt.  De mélázva végül kiadta a terheskönyvet. A 12. heti UH-om nálam pl. 11+4-nél volt. De ha 13 hetesen csinálják meg, az is elfogadható szerintem. A 7. héten már biztosan dobog a szíve. És a 12. hét előtt lehet csak hasi, de ha nem jól látnak vmit, vagy úgy gondolja a doki, kiegészítheti ezt hüvelyi UH-gal is. Később már csak hasit szoktak csinálni. Bocsi, ha értetlen vagyok, és lehet, hogy már írtad: de akkor nincs választott dokid, jól értettem? SZTK-ba mész? Az ünnepek miatt, ha akkor töltöd a 12. hetet, érdemes pontosítani a rendelővel!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagykrisz!

Nyugodj meg! Ha a doki valami rendelleneset látott volna, akkor hamarabb visszahívott volna vizsgálatra. Minden rendben van!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszönöm lányok! Nagyon megnyugtattatok:)
Igen, SZTK-ba járok. Úgy vagyok vele, hogy inkább majd a babára költjük a pénzt. Sajnos anyagilag nem vagyunk annyira eleresztve. Viszont úgy vagyok vele, hogy fizetem a TB-t, így rendesen el kell látniuk. Aszerint, amint most tapasztalok, végülis a babával jól bánnak, mert minden vizsgálatot elvégeznek, csak engem nem tájékoztattak annyira... Biztos az én hibám is. Majd belejövök.
Szombaton nagy bejelentés. Vasárnap pihi, férjem dolgozik.
Amúgy az esküvői dekort nálunk is én csináltam. Mindent én is szerveztem le.:) Szerintem nagyon jól sikerült is.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz: kiderül a végén, mennyi kreatív kismama, leendő kismama van itt a "klubban" :)

Nekem a napokban kell megjönnie. Remélem, ezúttal rendben mennek majd a dolgok. Bár az aggaszt, hogy három napja csak pecsételek, tegnap kellett volna megjönnie a rendes vérzésnek. Sanszos, hogy ez megint azt jelenti, hogy borulni akar a ciklusom. Ennek nagyon nem örülük. Bízom azért a szerencsénkben, és a dokimban, aki követi a hormonváltozásmat.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagykrisz, Drága, nyugodj meg!!!! Teljesen normális minden, a doki is teljesen a protokollnak megfelelően járt el, lesz időpont a 12. hétre, ne aggódj!
A 7-8. héten lehet először szívhangot érzékelni, ezért cseszett le engem a dokim, amikor a 6. héten mentem uh-ra, mert csak petezsákot látott. Szóval ne aggódj! Védőnőhöz a 13-14. héten küldött.
Esetleg a 12. heti UH-ra lehet, hogy érdemes lenne fizetőshöz menni, ha mégsincs hely. Nekem az is hüvelyi volt mindkét esetben, de azon még kb. 50-50% hogy eltalálják-e a gyerek nemét.
Hallottam valami vérvételről, akkor lehet, hogy fizetős. Hát, igazad van, fizetjük a TB-t, de néha olyan anomáliákat tapasztalok...  Pajzsmirigy rendelésre 5 hónapos előjegyzési idő van. Gyerek ortopédiára két hónap, gyerek bőrgyógyászatra pedig három. Elképesztő. 

Bejelentés, elegendő egy levél (lehet email is) amiben leírod, hogy:

T. Munkaadó!

Ezúton tájékoztatom, hogy gyermeket várok, a szülés várható időpontja. .....
Csatoltan küldöm a fentieket alátámasztó orvosi leletet.
Tisztelettel,
dátum, aláírás

Mivel nem határozatlan idejű munkavállaló vagy az adott cégnél, én be sem jelenteném, mivel nincs jelentősége. Szerintem. A munkaerőközvetítóvel megbízási szerződésed van? Jogász vagyok egyébként, sajnos hasznát is vettem már párszor, jó sok ismerősömet akarták megszívatni a GYES alatt, terhesség alatt...

Lucky, kitartás a hányingerhez, fogd fel úgy, hogy jó jel! Kis keksz esetleg? MagneB6?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Köszi Lányok!
Már sokkal nyugodtabb vagyok,annak ellenére,hogy hajnalban kicsit véreztem. Az a gyanúm,hogy felmarta a hüvelyem a Canesten,így most szünet.Hétfőn felhívom a dokit.Éreztem is,hogy nagyon kellemetlen.El se olvadt,lehet a ciszta miatt...Most nem nedvesedik úgy a hüvelyem. A pocaklakó úgy érzem jól van.Nem aggódok miatta.Azóta nem is volt semmi.Azonnal zuhany,próbáltam kimosni a gyógyszert kíméletesen.
A bejelentés jól sikerült.Mindenki örült.Férjem testvére sértődött csak meg,hogy nem ő tudta meg elsőre.Pedig megígértette velem...Úgy éreztem először a szülőknek kell tudni róla.
Krisszi,köszi az infót.Elvileg a cégnek,akik közvetítenek kell szólnom.Az ő alkalmazottuk vagyok.Van a vodafone-nál munkaköri leírásom...Annyira nem értek hozzá. A fizetésemet a közvetítő cégtől kapom(HRM)

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Hova tűnt mindenki?Képzeljétek,végül elmentem ügyeletre hétfő hajnalban,mert már biztos kiürült a canesten,így nem attól lehetett a vérzés és a darabkák.Nem voltak valami kedvesek,de azért megvizsgáltak. A baba jól van 7hetes,2napos:).A méhszájamból jött a cucc...Du vissza kellett mennem a dokimhoz. Felírta az Utrogestant. Most nem is vérzek tegnap este óta. Kiírtak jöv.péntekig. Remélem minden rendben lesz.Végiggondoltam,ez a gyógyszer progeszteron tartalmú,valszeg ennek hiánya okozhatta a zavaros menzeszeim is. Még jó,h elmentem a dokihoz.Kenetet nem vett,ami kicsit aggaszt,de pjöv pénteken biztos vesz.Szombaton vérvétel.Alig várom,h kiderüljön valami biztos.Már hallottam a szívverését is a kivsinak.Annyira aranyos és szép már most.Nagy a feje :D
Veletek mizu?Írjatok!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz: mi várjuk A Csodát :) Mármint hogy elmúljon a mensi. 9 hónapra. :) Egyébként semmi új. Próbálom apránként kitakarítani, karácsonyra felkészíteni a lakást. Az ablakok egy részét már megpucoltam. Holnap viszont vérvétel. Próbálgatom a hőmérőzést. Találtam egy oldalt, ahol nagyon preferálják. Régebben csináltam, még az endo kivizsgálásra. Csak nem mindig jön össze a mérés, a hajnalban felsíró babucim egy kicsit módosít az eredményen.
Férjed testvére nő? Nem értem a sértődést, meg azt sem, hogy miért neki kellene hamarabb elmondanod. Szuper, hogy a babó jól van! Csak így tovább!
Én Duphastont kaptam 7 hetesen, szintén apró bevérzés miatt. Ilyenkor azért lehet a vérzés (már ha spontán elmúlik), mert a baba mélyre "ássa" magát. Vagy a szervezeted még "nem tanulta meg", hogy várandós vagy. Gyakorlatilag mostanában van a második kimaradó vérzésed ideje kb. Ha jól gondolom. De nagyon jól tetted, hogy bementél az orvoshoz!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Velem továbbra sincs semmi különös, hacsak az nem, hogy vonalzót cseréltem. 
Épp azon gondolkodtam, hogy még egy gyerekre sem kellett ennyit várnom. De sebaj, annál jobban fogunk örülni, ha sikerül. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

NAgykrisz, örülök, hogy minden rendben! pihenj, szedd a gyógyszert. Szerencsére mindjárt Karácsony, akkor feltöltődünk egy kicsit.

Makkmarci, belinkelnéd azt az oldalt légyszi? Napok óta csinálom az LH tesztet, eddig mindig negatív lett, de azért rajta vagyunk az ügyön.

Boeske, ezek szerint megjött? Mióta próbálkoztok amúgy? Igazad van, annál jobban fogunk örülni, ha végre sikerül! Számomra nagyon ismeretlen ez az LH tesztelés, körömrágás, várakozás, mindkét gyerek elsőre, pikkpakk sikerült. Végülis van időm, csak jó lenne legkésőbb ősszel szülni. :) Télen nem nagy öröm nagy hassal, kabátban, vastag cipőben...

Lucky, köszönöm az infót a dokiról, megnézem!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Krisszi!
Nekem is mindig hamar sikerült, ha elsőre nem is, de másodikra igen. :) Reméltem, hogy nyolcadszorra sem lesz másként, de úgy látszik, öregszem. :) Mert az időzítés mindig jó volt.
Vagy nem is: lehet, hogy a férjem öregszik.  (De ezt csak viccnek szántam.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok, szeretnék csatlakozni hozzátok. Most kezdtünk a tesóprojektbe, 4 éves a lányom, és már nagyon szeretne kistesót.
Ő elsőre sikerült, reméljük most is hasonlóan fog alakulni.


Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Pancsika! Üdv köztünk. Ha lányunk lesz, Laurának fogják hívni. Már az elsőnél kitaláltam, de Eriket Apa nevezte el. Nekem a Laura nagyon tetszik

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok! 1,02 a TSH-m. juhééééjjj! Ez tök jóóóóó.
Makkmarci, köszi a linket! Ez a hőmérőzés nekem ultragáz, minden reggel... viszont az LH tesztem mindig negatív, UH alapján viszont volt pé-m a múlt hónapban.
Clostylbegyt-et szedett valaha valaki?
Pancsika, üdv! Drukk...

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi: jó TSH nagyon jóóóó!
Nekem is elég necces a hőmérőzés, van, hogy előtte 15-60 perccel kell bemennem Erikhez. De attól fél hétkor mérem. Majdcsak kiad valamit a grafikonos előrejelzés.
Ja, nem is meséltem: múlt héten is voltam vérvételen, szerdán UH, megnézzük a peté(i)met. MAjd karácsony előtt még egy vvt. Eriket is láttam "pete korában".

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok, Lányok!
Drukkoljatok légyszi!!!
Szóval ma reggel - a nemvárt előtt 3 nappal - teszteltem egy nagyon halvány (alig látható, de azért látható) pozitívat majd a szokásos banán-gravida reggelimet a WC-ben láttam viszont.
Sose szoktam hányni (kivéve ha ital-ügyben túllövök a célon, de erre már évek óta nem volt példa :) )
Szóval most is rossz a gyomrom, nem kifejezetten hányinger, csak enyhe émelygés. 10-es erősségű tesztet kéne szereznem, mert a mai teszt 25-ös volt és még három rohadt nap a menstrucióig. A mellem már napok óta felrobbani készül.
Nagyon szeretném, ha összejönne ez a baba!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szurkolunk! Nekem is szurkoljatok!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Kedves Krisszi!
Nagyon jónak tűnik, amiket írsz. Drukkolok!

Neked is Makkmarci! Mikor tesztelsz?

Nálunk ebben a hónapban nem sikerült tökéletesen az időzítés, de azért van némi remény. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


 ez az ominózus. élőben sötétebb a második csík.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Mindenkinek szurkolok!!! Férjem kérdezte, hogy mit szeretnék Karácsonyra, mondtam, hogy BABÁT!
Azért csak vett nekem egy gyönyörű órát...

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Hőmérős módszerrel sikerült meghatározni az ominózus napot. Leghamarabb karácsonykor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Krisszi: egyébként mire megveszed a 10-es tesztet, a 25-ös is mutatni fogja erősebben. De ezen is elég jól látszik már.

Egyébként valahol találtam a neten, hogy az ovulációt követően lehet trifázisis görbe, ez azt jelenti, hogy még háromszor emelkedik meg a testhő.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci, akkor Neked is mennek a drukkok!
NEm bírom ki, a ma reggeli termés a lenti, a tegnapi meg a fölső. Határozottan sötétedik a vonal 

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Jaj de jó!!! Ez elég egyértelmű!! Hajrá baba!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Krisszi, gratulálok!!!
Többiek, szurkolok!

Képzeljétek, elég sok dolog történt mostanában velünk. Meséltem ugye a vérzést, Utrogestant, Batholini-cisztát. Na, a cisztából tályog lett, így 7-én meg is műtötték. Mivel még az első trimeszterben vagyok, így kockázatos lett volna az altatás a műtét alatt. Ezért bevállaltam helyi érzéstelenítéssel, ami nem nagyon tetszett először az orvosnak, mert ugye a gyulladt szöveteket nem nagyon lehet érzésteleníteni. Azért megcsinálta. Mit ne mondjak, csak egy pillanatig fájt nagyon, utána már nem is. Rosszabb volt a több hetes szenvedés, mint maga a műtét. Utána fellélegeztem. Annyira büszke rám most az orvos és a kórház összes alkalmazottja, amióta történt, hogy felkért az orvos, hogy járjak hozzá terhesgondozásra, ha van kedvem. TB alapon:) Tök jófej. Szóval orvoscsere. A mostani amúgyis kihúzta nálam a gyufát kicsit. Pl.: közölte, h az utolsó db. Utrogestanokat szedjem még be, majd annyi. Én úgy tudom, hogy azt csak fokozatosan szabad abbahagyni(ezt megerősítette a védőnő is), sőt elvileg a 12. hétig szokták szedni, ha volt vérezgetés... De nem csak ez volt vele a probléma(többek közt stílus is). Nem is részletezem. A lényeg, hogy remélem már jó kezekben leszek.
A baba egyébként jól van. Utolsó UH a műtét előtt volt. Akkor a CRL 13,5, ami olyan 7+4-5 napos méret. Ezek szt kb. 9+3 most :). Azért az is idegesít, hogy a műtét óta nem nézték meg szegényem, pedig még erős antibiotikumos kezelést is kaptam 10 napig... Genetikai UH jan.17.-én. Alig várom már, hogy a férjem is láthassa, mert eddig én láttam már kétszer, de egyszer se kaptam képet róla

Makkmarci, a Karácsony a szeretet és a CSALÁD ünnepe! Hajrá BABA!!!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykrisz, sejtettem, hogy oka van, miért nem írsz! Nagyon sajnálom ezt a felfordulást, nagyon ügyes vagy, hogy így kibirtad helyi érzéstelenítésben! Milyen jó fej az orvos, meg is érdemled, hogy ellásson TB alapon! Szuper hír!

Többiek hol vannak? Lucky? Minden ok?

Makkmarci, hajrá!;)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Nagykrisz: nem semmi, amin keresztülmentél! De nagyon bátor vagy, és a szerencse veled van! A védőnőm mondta tavaly, hogy a terhesség nagyon furcsa dolgokat tud művelni. Arra mondta, hogy nekem 17 hetesen bélgyulladásom lett. (A növekvő méhem nyomta a beleimet jobb oldalt, és erős gyulladás lépett fel, másfél hétig voltam kórházban.)

Két napja megint köhécselek, kapar a torkom. Amikor köhögök, mintha bödönből szólna. Nem olyan vészes, de rohadtul idegesítő, főleg most. Próbálom a házi praktikákat, méz, tea, így kicsit jobb. Reggel magasabb volt a hőm, mint szokott (37,2), de azt is tudom, több oka is lehet. Nem bánnám, ha ennél kicsit lentebb maradna. A 37 körüli érték ilyenkor még jó.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Köszi Lányok!A babáért mindent!!!
Makkmarci,azért az is durva,amit mondasz!Remélem ez azért annyira nem gyakori....
Most nekem is kapar kicsit a torkom,és érzem a megfázás jeleit. Remélem lázam nem lesz.Vettem gepfruitmag kivonatot,terheseknek és babáknak valót.Most azzal próbálom kezelni magam.
Veletek mi újság?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Áldott, Békés Karácsonyt Mindenkinek!

Tegnap hirtelen felindulásból csináltam egy tesztet, kb. olyan lett, mint Krisszi képén az első. Viszont véreztem is, szóval nem tudom, mi lesz. Várok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! Kellemes ünnepeket kívánok!
Boeske, mi újság??Újabb teszt?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szia Krisszi!

Tegnap csináltam újabbat, azon már csak egy árnyalattal halványabb a tesztcsík a kontrollcsíknál. :)
Érdekes, hogy most nem aggódom különösebben, hogy mi lesz, egyszerűen élvezem, hogy valaki növekszik bennem. Ráérek idegeskedni akkor, ha valami baj lesz, de nem lesz. Remélem.

Veled mi a helyzet?

Makkmarci? Hogy vagy?

Nagykrisz, remélem Nálad is minden rendben!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! Boeske, ez nagyon jóóó!!! Gratula!!! Hajrá baba!!! Persze, hogy nem lesz semmi baj!
Itt minden ok, nincs semmi extra tünet, maximum fáradtság, gyomorégés, mellfeszülés, báááár nekem mindkét alkalommal a 6. hét UTÁN indult be az émelygés, szóval nem akarom elkiabálni.
31-én reggel UH. 
Kérdeztem a fiúkat sétálás közben, hogy milyen nemű kistesót szeretnének (szoktunk erről beszélgetni, de persze majd csak akkor avatjuk be őket, ha már minden tuti, túl vagyunk a genetikai vizsgálaton, stb), lányt vagy fiút, persze mindketten másra szavaztak, aztán meg jól összeverekedtek, nekem meg égett a fejem az utcán...

Többiek, merre vagytok?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok! Hétfőn voltam vérvételen, aminek az eredményét szerdán tudtam meg. De közben csináltam 24-én reggel egy tesztet. Halvány 2. csík lett rajta. Szerdán a dokim azt mondta, hogy a progeszeron is magasabb, de már bHCG-t is kimutatott a vérvétel. 26-án ismét halványat teszteltem, kb olyat, mint 24-én. Tegnap aztán csináltam még egy hagyományos tesztet meg vettem egy digitális Clearblue-t. A 2. csík elég erős már, a digitális meg jól hatáározta meg a fogantatást is. 2 nappal a nemvárt után 2-3 hetesnek saccolta (vagyis a terhesség 4-5 hetes). Egyelőre mást nem nagyon érzek. Illetve mégis van valami. Még egy kicsit náthás vagyok, de már sokat javultam, mégis ha fújom az orrom, vérzik. Erikkel is volt ilyen, de ennyire nem vérzett. Igaz, akkor nem is voltam ennyire náthás. De az orrvérzékenység is egy tipikus tünet, ami nálam meg is van. A mellfeszülés annyira nemjellemző, inkább 1-2 napja mintha nem lenne olyan laza. 3-án kell mennem UH-ra, remélem, már látok valami láthatót is. Boeske, gratu neked is! Szép kis karácsony, és nekem szülinap. :) Már ha így folytatódik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Na engem is utolért a takonykör, meg a hőemelkedés. Remélem 37,5 fölé nem megy, az még nem okoz gondot. Csak az orrdugulást nehezen viselem.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok, BUÉK mindenkinek!
Makkmarci, Neked meg gratula!!!
voltam uh-n, van szívműködés, 6 hetesnek saccolták.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi!
Remek híreket hoztál, örülök Nektek!

Makkmarci, akkor Neked is már csak 1 nap az UH-ig!

Én majd csak 13-án megyek. Remélem minden rendben lesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!!!

De rég nem írtam ide, a júliusi várandósok topikban szoktam írogatni, nem akartam itt örömködni, ameddig nem örülünk együtt ;)

Nagyon nagyon nagyon örülök Nektek Krisszi, Boeske, Makkmarci!!!!!!!!! De jóóóóóóóóóó!!!!!!

Makkmarci: az orrvérzékenység nálam is megvan, milyen fura, soha az életben nem vérzett az orrom, most sem mondanám h folyik, de ha kifújom majdnem mindig pöttyöz.

Boeske: a takonykör (ez tetszik :D) engem is utolért, vasárnap nagyon vacakul voltam, este írtam is egy smst a dokinak, hogy mi a teendő ha véletlen belázasodnék. Végülis feleslegesen túráztattam magam mert 37 fölé nem ment a dolog, de azért hétfőn benéztünk egy UH-ra, hogy minden ok-e, és kíváncsi voltam h mit mond az influenza elleni védőoltásról meg úgy egyáltalán a lázcsillapításról, vitaminszedésről. Szerencsére azóta teljesen jól vagyok, igazából már hétfőn jól voltam, valószínű az ünnepi rokonozás 'viselt meg', nagyon elfáradtam.

A babánk már 5 cm, az UH szerint néhány nappal nagyobb az általam számított 'koránál'. Szombaton leszek 12 hetes (éljen)! Szerintetek most már örülhetek? Vagy csak a 12. hét végén? 

Január 9-én megyünk genetikai UH-ra, már nagyon várom. Azt mondták kb egy órát tart majd, alaposan megnézik :)

Nálam a rosszullétek (lekopogom) már múlóban vannak, de nagyon csehül voltam legalább másfél hónapig, sosem hánytam, állandóan öklendeztem, gyakorlatilag sehova nem tudtam elindulni, de nem baj, már túlvagyunk rajta, kibírható volt amúgy ahhoz képest, hogy hallottam h van aki 8 kilót fogy vészes hányás miatt.

Írjatok, hogy vagytok! Szorítok Mindenkinek! Feldobtátk a napomat ezzel a sok remek hírrel!!! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Jaj és persze NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
Lucky, de jó, nagyon örülök!!! már aggódtam, hogy mi van Veletek... az is jó hír, hogy vége a rosszu
llétes korszaknak. Nálam eddig lájtosan jött elő ez, bár nagyon fáradt vagyok, erős hányingerem nincs, csak a Gravidától rendszeresen felfordult a gyomrom, most az Elevitet tesztelem. a reggeli rosszullét nálam este jön elő, eddig inkább émelygés volt, de az émelygés sem kellemes, amikor ketten ugrálnak körülöttem. (Bár mostanában elég jófejek és kezdenek tekintettel lenni arra, ha rosszul vagyok.) 

Az RC medicalba mész genetikaira vagy az Istenhegyire? Pont e kettő között hezitálok, még nem döntöttem.
Szerintem már most is örülhetsz, de  a 12. heti UH után már mindenképpen csináltatsz kombinált tesztet vagy integráltat? még ezen a prenatest-en is gondolkodom, bár az RC-ben is azt mondták, hogy csak akkor érdemes, ha esetleg a kombinált/ integrált indokolja.

Igazából attól parázok, hogy a munkahelyen hogy fogom bírni ezt az émelygős, álmos időszakot? Mert régen azért annyiból könnyebb volt, hogy legalább itthon tudtam pihenni, ezt most nem tehetem meg, a fiúk is igénylik a törődést.

Vigyázzatok magatokra!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik tegnap elkiabáltam a dolgot, ma reggel ugyanis másfél hónap öklendezés után hánytam. Nagyon fura mert alapvetően tényleg sokkal jobban vagyok, az első hetekben néha felkelni nem bírtam annyira rosszul voltam, de mindig csak öklendeztem, hányni soha 'nem sikerült'. Ez amúgy nem csoda, mert sosem voltam az a hányós típus. Van egy vitaminom (vas van benne), amit mindig gyömülcslében oldva iszom meg reggel éhgyomorra, és ma vérnarancsba kevertem, azonnal kihánytam az egészet, szóval a baba utálja a vérnarancsot, ezt megállapíthatom. Remegett a lábam, totál lefehéredtem, minden bajom volt, a férjem totál bepánikolt :D de kb 3 perc múlva teljesen jól lettem, reggeliztem, azóta már takarítottam egy kört, szóval alapvetően mégis sokkal jobban vagyok, narancslevet nem iszom egy darabig az biztos.:) Eleinte én is este voltam amúgy rosszabbul.

Az RMC-vel kapcsolatban: én hozzájuk járok terhesgondozásra, ott van a választott dokim is, nagyon szimpatikusak, kedvesek, türelmesek, profik. Csak jókat hallottam róluk, és én is csak jót tudok mondani. Egy barátnőm ajánlotta őket, még szeptemberben voltam náluk, akkor beszéltem külön a genetikussal és a szülész nőgyógyásszal, mindketten nagyon szimpik voltak, és már akkor tudtam, ha a férjem is beleegyezik (mert ugye azért nem olcsó mulatság), akkor mindenképp igénybe vesszük ezt a szolgáltatást (ami a terhesgondozási csomaguk).
Mivel 'csomagos' vagyok minden vizsgálat az RMC-ben van. Személy szerint vakon bízom bennük (én ez nagyon jó érzés), úgyhogy nem is mennék máshova, ők már ismernek, tudnak rólunk mindent. Anno először a genetikussal beszéltem és mondtam neki h volt egy vetélésem már, és nagyon izgulok, mert az nagyon megviselt, azt is h akkori orvosom mennyire kikészített lelkileg, és ő külön beszélt még a nőgyógyásszal is mielőtt mentem (legalább 1 órát beszélgetett akkor velem), szóval ez is nagyon szimpatikus, h tényleg törődnek velem, nyilván fizetek is érte nem is keveset, de eddig is mindig magánban jártam nőgyógyászhoz és hát azok meg sem közelítették ezt a színvonalat. Vagy pl múltkor (vasárnap este rosszul lettem, kicsit megijedtem, írtam smst este 8kor és válaszolt a doki, és másnap fogadott is, és nem kértek ezért plusz pénzt, pedig ugye ez elvileg nincs benne a csomagárban, plusz vizsgálat).
A vért is ott helyben levették a kombinált teszthez is, nem kellett beutalóval szaladgálni a kórházba. Ilyen szépen még soha nem vettek vért tőlem, abszolút nem látszott a helye már 10 perccel később, pedig levettek 6 ampullával.

A kombinált teszttel kapcsolatban: ahogy írtam nekem ez végülis nem opcionális, mert benne van a csomagban, szóval megcsinálják, csütörtökön tudom meg az eredményt a genetikai UH-n.

Ahogy írtam a genetikai UH-t a genetikus csinálja, aki nagyon profi, az RMC-ben működik a Magzati Medicina Alapítvány (http://www.magzatimedicina.hu/), az én dokim az elnöke :) Kora és középidős terhességi kóros állapotok szűréséhez, koordinálásához és ellátásához nyújt szellemi és anyagi segítséget.

Nekem ez elég garancia, előre mondta is a nőgyógyász, hogy ne ijedjek meg, kb 1 óra lesz az UH, mindent nagyon alaposan megnéznek. Ez nekem elég garancia :)

Éppen ezért az Istenhegyiről semmit nem tudok sajnos, de ha Neked az szimpibb, menj oda, nem meggyőzni akarlak, csak olyan jól esik elmesélni végre a pozitív tapasztalatimat, végre nem kell kárognom a dokik miatt :D

Amúgy kinél voltál az RMCben?

Amúgy sok helyen olvastam h a Gravidától rosszul vannak a kismamák, fura.

A gyerekekkel kapcsolatban: talán írtam már, mi is legalább 3 gyereket szeretnénk, úgyhogy én is megtapasztalom majd milyen a mostani szituációd :) De ennek is megvan a maga bája biztos. Kitartás! ;) 

Te is vigyázz magatokra nagyon! :)

luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Megnéztem a prenatestet, ez komolyan 300 ezer Ft? Wow! És ezzel 100%osan szűrik akkor a Down kórt? De valahogy egyszerűen olyan nehéz elképzelni h megcsinálják a kombináltat a genetikai UH-t és még így is lehet h tévednek?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma reggelre rendelt be az orvosom UH-ra. Egy szép petezsák és benne egy szikhólyag már látható, ami megfelel egy öt hetes terhességnek. Két hét múlva ismét megnézi, addigra már egy jó erős szívműködésnek is kell lennie.
Azért tegnap még lőttem egy tesztet: erősebb volt a második csík, mint a kontroll.

Közben sajna nekem is előjött a fránya gomba, colt itthon canesten tabletta, azzal sikerült elmulasztani. Karácsonykor meg a nátha, amit házi praktikákkal gyógyítottam - sikeresen. Az orvosom még azt mondta, hogy egy-egy algopirin vagy kalmopirin mehet, semmi bajt nem okoz, ahogy a canesten sem. (azért is mertem, mert valamelyikőtök írta korábban, és a betegtájékoztatón is rajta volt, hogy terhesség alatt is használható) Most a férjemet érte el a nátha, hétvégén meg tesóm jön, aki szintén takonykóros, hát köszi, gondoltam... De még nem mondtam anyumnak, ill. tesómnak, hogy jó lenne, ha vigyáznátok, mert... Erikre is tekintettel lehetnének, hogy el ne kapja. Máskor meg agyon paráztat anyum még egy kis köhögés miatt is. Hát ennyit erről! Majd igyekszem fertőtleníteni, meg alaposan kiszellőztetni, mást nem nagyon tehetek, hogy ne legyek feltűnő, Ketteske miatt is. Eriknél is szerettem volna a 12. hétig titokban tartani, de másképp alakult. (Pont anyum előtt buktam le egy reggeli hányással 7 hetesen, majd pár nap múlva egy pici barnázás miatt dokihoz kellett mennem, így a munkát is fel kellett függeszteni, tehát ott is megtudták.) Egyébként várom a hányást, engem az nyugtat meg, hogy fejlődik a baba. Az első terhességnél nem hánytam, és meg is volt az oka. Erik a 7-14 hét között heti átlag kétszer gyötört így, amit egy percig sem bántam. Most sem bánnám.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


makkmarci: grautlálok! :) akkor Nálatok is nagy a boldogság :) ez a hányós dolog nagyon aranyos :) gondolod, h a hányás még ilyenkor (12. hét) is annak a jele, h növekszik? :) az előbb már a hasam is ment, úgyhogy totál minden előjött ma, szerencsére nem fáj semmim, szóval nem aggódok :) 

viszont én is épp ezen dilemmáztam, hogy elmenjeke a lánybúcsúra, ki tudja kinek milyen kórsága van, nem lenne jó elkapni valamit, és annyira nem vagyunk nagy barátnők, lehet megcsinálom a kaját amit ígértem, beadom, beköszönök, csak megértik, hogy babával nincs merszem vigadni :) múltkor is a férjem egyik barátjánál voltunk 'házibuliban', van egy cicája ami folyton hozzám akart dörgölőzni. Alapjáraton is utálom a macskákat, de most majdnem megőrültem, és nekik ugye még nem mondtuk akkor a babát, csak a férjemnek mondtam h menjünk haza, mert kikészülök. 

Látjátok? Nyugodtnak érzem magam, de azért így is parázok rendesen, mindenen. Főleg ezen, hogy nehogy összeszedjek valamit, valahol, valakitől. Így is az esküvő két hét múlva lesz, gondolhatjátok a hidegben a templomban, nem is tudom mit vegyek magamra h meg ne fázzak. Vannak dilemmáim azért ;)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky: a hányás annak a jele, hogy magas/emelkedik a hcg-d. A 10-12. hétig emelkedik, aztán lassan, a terhesség végéig csökken. Én a 14. hétig hánytam. Templomokban ált. nagyon hideg van, derékmelegítő, leggings nadrág alá mindenképpen! Én ma reggel a helyi járatos buszon inkább álltam, mert olyan hideg volt az ülés, hogy nem bírtam rajta ülni kabátban sem. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szegényke! Nagyon sajnálom, az nagyon rossz lehet, szedsz vitamint a terhes vitaminon kívül? annyira utálok fázni! Nagyon! A tömegközelekedés meg borzalmas, legalábbis Budapesten ilyenkor télen. De ezek szerint Szolnokon sem rózsás a helyzet.

Igen csak azért volt fura, h eddig nem hánytam és pont most kezdem el :) 

Most hívott a dokim asszisztense. megjött a vérvétel eredménye, minden oké :) Nagyon örülök :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: