Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kisegér!

Neked miért van rossz érzésed Murányi miatt? nyugodtan mondd el.

Nálam annyira felemás a helyzet... az elmúlt ciklusban 4 db 20 mm-es gyönyörű tüszőm volt. Most meg a 12.napnál tartunk, és 2 Gonal meg 1 Puregon után is csak 14, 14, 15 mm-es tüszőm van. Lesz ebből valami...?! :-(((((
snori
 
 


Nori!

Persze hogy lehet. Meg csak a 12. napon vagy. A 15-re lehet hogy megerik lazan. Nem kell mindig hogy nagy legyen, nekem is mondtak, hogy a minoseg is szamit!

Szoval meg bizzal azert nyugodtan!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


sziasztok!

Én még nem voltam inszemen, mert azt mondtam, h. legalább 3-4 alkalommal természetes úton szeretnénk megpróbálni hormonos segítséggel.
Ami miatt nem tetszik sem a hely, sem Murányi, az az, hogy rögtön az inszemet erőltetik, meg az "átmosást". Mintha természetes úton már nem is lehetne próbálkozni.
Egyszer pedig a Murányi a magánrendelőjét ajánlotta, ami megint olyan volt, hogy kishíján otthagytam az egészet.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
Egyébként Pco-m van.

Sziasztok
kisegér
 
 

 
 

Kisegér, az ilyen orvosokhoz akkor jutnak el emberek, ha már minimum 1 éve próbálkoznak. Ti mióta? Ha nem olyan régóta, és nem akarod még igénybe venni a meddőségi eljárást, akkor végül is jogos, hogy azt ajánlja, hogy menj a magánrendelésére.
Ha 1 évig nem sikerült, akkor szerintem tényleg ki kell vizsgálni az embert, átjárható-e, és van értelme az inszemnek. Murányi agya már nem tud átállni a sima nőgyógyászati tevékenységre, ő olyan környezetben van, ahol a cél korlátos idő alatt (6 alkalom) minél előbb babához segíteni a pácienst. Nem védeni akarom én, de már kezdem érteni, hogy miért úgy gondolkodnak a Szabolcsban. Amúgy a múlt héten volt egy jelenetünk, amikor rádöbbentem, hogy Murányi nem kifejezetten a pénzre hajt (előtte bennem is felmerült ez), és nagyon rendes tud lenni.
Különben azt gondolom, ha csak 2, max.3 szuri kell a peteéréshez, akkor OK. De amikor már 5-6 is kell (mint nekem), és ennyi pénz elmegy, akkor azért jobb, ha előtte tudom, hogy biztosan átjárható vagyok-e, és inszemezünk, amivel nagyobb az esély. Neked hány szurira van szükséged egy alkalommal?
snori
 
 


Snori, igazad lehet.

a pco miatt mentem oda, vagyis az Egyed dr. küldött. Mindenképpen hormonokra van szükségem, anélkül nem is érdemes megpróbálni. A hormonokat pedig ott tudják csak adagolni, mert ott van ultrahang. És ha már hormon kezelést adnak, előtte megnéztek mindenfélét, én csak az átjárhatóságot nem akartam.
Miért fizessek 7000 Ft-ot minden vizitért a magánrendelésen, ha egyszer a kórházban TB-re megcsinálnak minden vizsgálatot? (és persze hálapénzt is szoktam adni...)
kisegér
 
 


Szia,

kipróbáltátok végül is a hormonokat? hogy reagálsz rájuk? belement Murányi abba, hogy spontán próbálkozzatok?

Én nem is tudom... én túléltem a HSG-t, meg is láttuk, hogy van elzáródásom, szóval ez csak jó volt, hogy megtörtént. Sosem lehet tudni. Ha már ennyit beleölsz, gondolok itt időre, pénzre, akkor már érdemes tutibbra menni.

Különben engem, most úgy néz ki, nem is sikerül stimulálni. Most lenne a 4.inszemem, de nem nagyon nőnek a tüszők, megrekedtek 14-16 mm-en és most hétfőn meglátjuk, mi legyen. Ilyen is van.
snori
 
 


Szia Snori,

éppen azon vagyok kiakadva, hogy még nekem kellett erősködnöm a természetes próbálkozásért, pedig még szinte semmit nem tudtak akkor rólam. Szinte elsőre ezt javasolták. Ezért kezdtem ide írni, mert én ezt nem tartottam helyesnek.
Én fél évet akartam rászánni a "spontán babára".
Murányi nem akarta volna.
Még csak most tavasszal kezdtünk próbálkozni.
Én sajnos cisztásodom, eddig 2 alkalommal is 3-4cm-es cisztáim voltak. Viszont nem repednek meg a peték. Csütörtökön először kaptam Choragont. Nem tudom, megrepedtek-e a peték, mert nem "fájt" egyik petefészkem sem.
Hétfőn meg akarom magam mutatni, jó lenne tudni.
Viszont, ha még csak megrepeszteni sem sikerül a sejtecskéket, akkor az inszemnek sincs értelme. Mit találnak akkor a spermiumok odabent...?
Lehet, hogy egy kis lombika lesz ebből...?
Nem bánnám, csak legyen.
Amíg nem derül az ki, hogy képes vagyok az ovulációra, addig szerintem nem is érdemes az átmosást megcsinálni, hiszen ilyen esetben rögtön csak a lombik jöhet szóba.
Időközben kiderült, hogy ráadásul a férjem sem stimmel teljesen, meg az immunológia sem. Úgyhogy mostanra már a természetes próbálkozás lehetőségét kizártam.
kisegér
 
 


Szia Kisegérke!

Valami nem teljesen világos!
A tüszőrepesztő inejkcióktól egy érett tüsző mindenképpen megreped. És bizony, ha nem érett, akkor nem biztos, hogy megreped. De éppen ezért csináltatnak ott velünk LH tesztet, ha pozitív, akkor érett a tüsző, és utána meg kell repedni.
Ha éretlen a tüsző, akkor a lombik sem segít. Ott is adnak be tüszőrepesztőt, és közvetlen a repedés előtt leszívják a petéket. De ha "megerőszakolják", és magától nem repedne, akkor sem jutnának, csak éretlen petéhez, amik nem termékenyülnek meg.
Szóval olyan nincs, hogy valaki "nem képes" az ovulációra, egy bizonyos peteérési fázis után ennek meg kell történnie...

Ha sikerül nálad peteérést elérni, és a férjed spermaképe tűrhető közepes, már csak az immunológia miatt is, igenis, az inszemnek van értelme! Akkor nincsen, ha el vagy záródva és nem műthető, ha a férjed spermaképe egyértelműen rossz, és/vagy nagyon nehéz téged stimulálni. Hiába mész át a Kaáliba, ott is inszemmel fogják kezdeni. Csak valamivel drágább...
snori
 
 


Szia Snori,

Ezt speciel nem tudtam. Én most először kaptam Choragont, és előtte az LH tök halvány volt. Én is arra gondoltam, hogy ezért nem volt tüszőrepedésem, hiszen nem voltak elég jók a hormonjaim, és ha legalább erős csíkom lett volna, (de még halványabb, mint a teszt csík), akkor lett volna esély a tüszőrepedésre a Choragonnal.
Mikor dönt úgy a doki, hogy ad Choragont?
Miért kaptam most szurit?
kisegér
 
 


ja, egyébként azt mondta Murányi, hogy van olyan, amikor vkinek nem megy a tüszőrepedés, és éppen ilyen esetekre tartogatják a lombik lehetőségét.
Most fel is ajánlotta, hogy elküld lombikra, de én még 2 ciklust kivárok, mert eddig csak 2 ciklusban stimuláltak.
Olyan rossz volt, mert amikor látta, hogy nem repedtek meg a tüszők, de szép nagyok, olyan sajnálkozva nézett rám, és az Évi is le volt törve. Majd részvéttel teli hangon közölte, hogy talán a lombikkal jobban járnék. Azóta, hogy ezt ilyen szomorúan mondták, én is le vagyok hangolva rendesen.
kisegér
 
 


Kisegér!

A Choragon után sem repedtek meg a tüszők? Nekem volt egy ciklus, mikor nekem sem volt túl meggyőző az LH teszt, vártunk a 15.napig, aztán dupla adaggal megrepesztette. És úgy sikerült, de nem biztos, hogy az jó tüsző volt (pedig már 23 mm-re megnőtt).
Érdekes, engem meg épphogy visszatartanak a lombiktól, pedig én meg azt szerettem volna, de nem engedtek el. Most a 3.inszem után besokalltam, 4 megrepedt tüsző ellenére sem estem teherbe. Ki akartam kérni a papírokat, de behívatott Murányi, és rádumált, hogy még ne hagyjam abba. Pedig kész voltam tovább menni a Kaáliba. Aztán neifogtunk a negyedik stimunak, és 6 suri ellenére is csak max.17 mm-eset sikerült elérni, elmaradt az inszem, szerintem peteérésem se lett. Ebből okulva Murányi nyárra pihenést javasolt, és én meg dühös vagyok, mert csak itt tipródunk, ahelyett, hogy haladnék tovább...
snori
 
 


Én azon gondolkozom, hogy nem is várom meg a következő 2 hónap eredményeit, hanem ha így felajánlotta a lombikot, inkább átmegyek még jövő hónapban a Kaáliba. Hiszen ott is meg fognak először mindent próbálni, mielőtt rögtön lombikba kezdenének.
válaszolva a kérdésedre: Nem repedt meg a Choragontól, pedig 20mm-es volt az egyik oldalon.
Viszont nem értem, miért várod meg a Murányi beleegyezését abba, hogy átmenj a Kaáliba: nem elég egyszerűen bejelentkezni oda?
Vagy a papírok miatt?
Én úgyis mindent elkérek, mert az Egyed prof.-nak megmutatom a leleteimet. Én elvileg az ő betege vagyok.
Egyébként a pihenés testileg és lelkileg is jót fog tenni, pont ilyenkor szokott sokaknál spontán baba foganni, mert nem arra koncentrálsz. Úgy tudom, nem is lenne szabad minden hónapban stimulálni, csak szünetekkel.
kisegér
 
 


Heló Csajok!
Én sem merek csak úgy váltani. Megpróbálok beszélni a dokival ma, hogy hanyagoljuk ezt a hatodik inszemet és pihizzünk a nyáron, ősszel meg lombik...
Kisegér Kép remélem igazad lesz, és a pihi jót tesz a spontánnak.
Nóri Kép hogy állsz a vizsgáztatással?
én a héten leérettségiztettem az enyéimet, már csak pár napot kell bejárni. Húúúú. Utána meg nyaralássss.... Kép Kép Kép
Dodoval mi van?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Jaj, most nézem, hogy korábban kérdeztél egy-két dolgot, én meg nem is választoltam rá.
SZóval a prolaktinom most fél éve mértük utoljára, akkor éppen felső határon volt, de még jó. Folyamatosan szedem rá a bromot. Tüszőm általában egy-kettő szokott lenni, nem túl nagyok, 20mm körüli az már jónak számít. Legutóbb már nem is érte el a 20-at. Sőt, idő előtt elöregedett. Úgyhogy szerintem kezd kimerülni a szervezetem. Jó lesz pihenni egy kicsit. Lombikolunk ősszel.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna!

Itt vagyok!!!!!! Varom hogy megjon valamikor, de meg nem tunik ugy. Ugyhogy temaval most nem nagyon foglalkozom.
En is szedem folyamatosan a bromot, mar jo ideje. Felet estenkent. Te mennyit?

Hat igen, az lehet, hogy azert kezd kimerulni a szervezeted. Mi is tartottunk egy honap szunetet a 3. inszem utan. Jo lesz neked is a pihenes. Minden szempontbol. Szervezetileg is, meg lelkileg is.
Igen, a 20 mm-es az mar jonal szamit, allitolag 18 mm-tol jo. De ha eloregedik ido elott, az azert nem jo.
Teged stimulaltak clostival valaha? Hogy reagaltal ra? Mert en eleg jol, tudod!!!!! Lehet hogy neked is bejonne?
Tudod, engem stimulaltak mar tavaly clostival, csak akkor meg a draga dokikam nem nezte meg a prolaktinomat, es az magas volt, tehat nem igazan volt esely a babara!!!! De most hogy azt rendben tartjak, igy ugy latszik jobb esellyel indulok!

Azert ha addig nem lesz semmi, akkor osszel lombik azert nagy elorelepes lesz nektek!
Latod Catnak is osszejott, meg Orsinak, pedig Catnal sem lehetett tudni mi volt a baj!!!!
Ugyhogy van remeny mindenkeppen!!!!

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Szia Dodo Kép
Igen, végig stimulálva voltam, október óta clostival!!! A bromot egy éve folyamatosan szedem, pár hónapja már nekem is csak felet kell. De asszem éppen ideje lesz vérvételen is megnézni, mert vagy egy fél éve nem nézték már!
Ma bejeltkeztem az intézetbe, júl. közepére írtak be. Addig pihi.
Köszi a biztatást!
Hány napja késik? Teszteltél már vagy most nincs értelme?
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anna,

Nekem tudod, most nem lehet semmi, mert most ment el a babam, es azota nem jon meg. Valamikor megjon, akkor pihenunk egyet, es juliusban megint clostizunk.

Jo, hogy mesz a Devaiba, ott legalabb mindent szepen megneznek rajtad, rajtatok.
Talan megis talalnak valamit, ami miatt nem jon ossze...
Addig is drukkolok nektek!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Anna, csak annyit mondanék, hogy a Dévai messze drágább, és épp egy PCO-s sorstársam készül onnan lelépni... állítólag romlik ott az ellátási színvonal, nagyon sokat kell várni, D. egyre mogorvább, és még vérvétel sincs a lombik végén. spórol amin csak tud. nem mész inkább a Kaáliba?
snori
 
 


Végül is bocsi, ha megzavartalak, nem akartam rosszat, csak hogy lásd a másik oldalt. Az Nlcafé-n van egy lombikos fórum, ott sokan vannak Dévaisok is és onnan szedtem ezeket az infókat. Illetve van egy PCO-s kör, ahol személyesen ismerjük egymást, és az egyik lány szintén odajárt mostanáig. Szerintem borzasztóan meg kell gondolni, mert utána már nem olyan egyszerű program közben intézetet váltani.
snori
 
 


Szia Nóri Kép Köszi az infókat, eddig csak jót hallottam...Azért megnézzük szerintem, ha már oda utalt be, megvan az időpont is, meg hallottam poz. véleményeket! Remélem, velem nem lesz mogorva, ha igen, azonnal lelépek. Szörnyű,hogy mindig van rossz oldala is.
Ti a Kaáliba mentek? Mikor kezdődnek a vizsgálatok?
Hogy van pontosan az az oldal? www.NLcafé.hu?
anna
Vizsgázóiddal mi van? Mi túl vagyunk az érettségin, mindenkinek sikerült, ügyik voltak. Képzeld, lehet, hogy kapok osztályt, pedig a lombik miatt nem szeretnék. Maholnap ez is kiderül.
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Igen, www.nlcafe.hu - fórum - Babázzunk - lombik-baby program. Itt tudsz kérdezni tőlük.

Én nem megyek a Kaáliba egyelőre, hisz le sem igazolták az inszemjeimet, tipródok.
PhD-sként szemináriumokat tartottam, nem vizsgáztattam, illetve írattam ZH-t , de az mégsen vizsga volt. helyette vizsgáztam én! még szerencse hogy múlt héten be is fejeztem!
snori
 
 


Hello csajok!
Kitört a nyár... Kép Kép végre!
Sajna csak ritkán tudok benézni, mert itthonról nem nagyon akarok netezni.
Nóri Kép akkor TI még inszemeztek? Még kettő van, igaz?
Nagyon várom a dévais konzultációt, kíváncsi vagyok, mit művelnek velem. Még két hét.
Szép nyarat Neked is! Mentek valahová nyaralni?
Mi terveztük, hogy leruccanunk az Adriára, de megvárom, mit hoz ez a hónap! Kép Nem biztos, hogy futja majd... Kép
Szia, a.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szia Anna,

nem, befejeztem. Nekem a 4.inszemet se igazolták le, hiszen nem sikerült stimulálódni... :-(( annyira tele a hócipőm az egésszel. Hogy menjek vissza szept.ben, folytassuk. Hát megy a baj. Kaptam egy remek állásajánlatot, még remekebb fizuval, aug.1-től kezdek, és remélem terhes leszek én spontán. Különben meg 1 hete spontán peteérésem lett, amikor meg szurival tömtek, akkor meg semmi.
Neked sok szerencsét kívánok, és jó nyarat! Mi 2 hét múlva repülünk Krétára.
snori
 
 


Sziasztok!
Mindenki pihen? Én is pihentem volna, de kiderült, hogy a Vajda is kezeli a Murányi betegeit, úgyhogy nincs szó kényszer-pihenőről. Viszont most úgy tűnik, jobb esélyeim vannak ebben a ciklusban, pénteken (12.nap) már volt egy 21-es tüszőm. Az LH-m viszont annyira negatív péntek óta, hogy még csak egy halvány második csík sincs.
Mintha azt olvastam volna, hogy éppen az ovulációkor esik le az LH, csak előtte 2 nappal ugrik ki. Lehet, hogy életemben először van tüszőrepedésem??? Na majd kiderül hétfőn...
Jó nyaralást Nektek!
kisegér
 
 


Sziasztok!
NA, mi volt Egérke? Kép Volt tüszőrepid?
nyálkahártyád mekkora?Kapsz valamilyen progi-pótlót?
Mi voltunk egy új dokinál, ezer meg ezer vizsgálatra utalt be, úgyhogy nagyjáből itthon leszünk. Ha készen van, akkor talán leugrunk valahová nyaralni is. Bár a lombik kezdődik ősztől, arra kellene inkább gyűjteni.
Lehet hogy helyette jövőre családostul megyünk?
na, szia, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


szia Anna,

A múltkor válaszoltam, de úgy látom, mostt nincs ott az üzenetem... Valahogy elveszett az éterben.
Szóval, három hónap stimu után VOLT TÜSZŐREPIM, és remélem, lesz vmi eredménye, bár erre elég kicsi az esély, hiszen ez csak egy alkalom volt. Normális nőknél is kb fél év után sikerül, és az 6 normális ciklust jelent...
2amp choragont kaptam kedden, szerdán láttak egy ovuláció utáni állapotot.
Mintha vki azt írta volna valahol, hogy 3 hónap után indul be igazán a petefészek-működés, ti tudtok erről vmit?
Egyébként én mindig csak 1 szurit kapok, Gonal-F-t. Az még jó, nem? A ny.hártyám a Choragon után 13mm volt.
Anna, te hol lombikozol? Mennyibe kerül a lombik?
Nagyon-nagyon szorítok Neked, hogy sikerüljön!!! (Akár dupla sikerrel?)
Na szia
kisegér
 
 


Szia Kisegér! Kép Ügyesen növeszted a tüszőket, és a 13mm-es nyh.is szuper, asszem,nekem soha nem volt ilyen vastag.
Igen lombikra várok, most "gyűjtjük" a leleteket, még egy-két vérvétel, és túl is vagyunk a kezdeti nehézségeken.
Egy action kb. 130e Ft, plusz a vizsgálatok...
Egyre biztosan futja, ha nem sikerül -ezt is bele kell kalkulálni, sajnos- akkor egy kicsit gyűjtenünk kell előtte. Úgyhogy sikerülni fog!!
Asszem koncentráltabban kellene imádkoznom. De olyan ideges és szétszórt vagyok...
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


ja, én Gonal-t még nem kaptam, csak clostit, ill. fostimon inj.-t. és choragont.
Most kerültem a Dévaihoz. Nagyon szimpatikus -kivételesen a férjemnek is.
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szia Anna,
Hát húzós összeg, de egyébként vmi ilyesmire tippeltem én is. Nem tudom, mi a különbség a szurik között, de gondolom más-más fedőnév alatt ugyanazt csinálják.
Most a lombiknál mi a következő lépés, elkezdesz fog-gátlót szedni? Mennyi ideig? Mindig szükség van erre? Mikor indul el a projekt?
Jó pihenést
kisegér
 
 


Szia Egérke! Kép
Nem kell fogigátlót szednem...hála Istennek. Szeptemberig gyűjtjük a leleteket, aztán indul a lombik. Még nincsen konkrét időpont.
Lassan a ciklusod végén vagy, nem? Hogy érzed magad, méred a hőd vagy tesztelsz majd?
Én kicsit amiatt aggódom, hogy alig van vérem, lassan csak két napos lesz a mensim... ez nem tetszik.
Nóri mikor jön vissza Krétáról? Dodo és Kagyló is régen jelentkezett.
Szia, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziaszok!

Hat en itt vagyok, csak mostanabn lealltunk elegge, mert pihenes van oktoberig.

Ugyhogy mostanaban nem is nagyon foglalakozom a temaval, remelejuk majd megjon a gyumolcse hamarosan. a Karacsonyfa alatt nagyon boldog leszek, ha pocakos leszek... akar 2 honapos is...

Azert olvasgatlak tieteket mindig, es drukkolok nektek nagyon.

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Szia Dodo Kép
Nekem nagyon hiányzol innen,nem lehetne, hogy a pihidbe azért beleférjünk?....
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Ha jövő hét vasárnapig (35.nap) nem jön meg, csinálok egy tesztet... Jó lenne már tudni, hogy mi van, bár mivel a férjem is problémás, nem tudom, mennyire reménykedhetek egy eset után. Amúgy kaptam Utrogestant, szorgalmasan dugdosom reggel és este.
...az nagyon nagy szó lenne, ha most összejönne. Nem mérek hőt, nem tudom lenne-e értelme az Utrogestannal.

Dodo, nagyon szorítok, hogy végre pocakos legyél!
Anna, milyen leletekre kell várni ilyen hosszú ideig? Addig is kezelnek vmivel?

Jó hétvégét
kisegér
 
 


Huuu Egérke!!
Lehet, hogy.... Miért nem tesztelsz?
A vérvétel-eredményekre várunk, ill. még hátra van egy a ciklus második felében. Még jó, hogy nem leszünk itthon a jövő héten, bele is pistulnék a várakozásba.
Nagyon fogok szorítani, aztán majd jelentkezem, puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Kedves Annuska!!!!

Nagyon kedves, igazan jol esett, hogy szeretned ha itt lennek.
Persze, azert probalok jonni, bar mostanaban a tobbi topicba is eleg ritkan tudok irogatni, gondolom latod. Szabin voltunk, meg amikor visszajovok, akkor meg sok a melo, es raadasul meg felujitunk, ugyhogy nem otthon lakunk sajnos, es nem tudok este otthon netelni!!!! Nekem is nagyon hianyzik, mert nagyon jo volt minden este elolvasni a kedvenc topicjaimat, es teljesen resztvenni a tarsalgasban. Most sajnos ez nincs igy ugyhogy elegge le vagyok maradva a topicok olvasasaval.

Na, szoval azert orulok annak, hogy mar nem tartozom a cim szerinti taborba, magyarul, hogy tul vagyok az inszemeken, es most majd nagyon remenykedem, hogy spontan lesz babank.

Teged meg kulon figyelemmel kiserlek, mi ujsag a lombikoddal, es nagyon drukkolok neked. Azert majd jovok drukkolni nektek.

Nori, neked is hajra, meg neked is Kiseger!!!!!

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok, felbukkanok én is.

Görögországban voltam, Krétán, szuperjó volt, jövőhéten pedig kezdek az új munkahelyemen.
Én elsodródtam a babaprojekttől. Az inszemeket már nem csinálom, pé-m magáól meg nem is nagyon van, bár ez még nem dőlt el. Úgyhogy kicsit az esélytelenek nyugalmával töltöm a napokat, és kezd kicsit nem érdekelni. Vagy csak bebeszélem magamnak, nem tudom. Most elmegyek dolgozni, aztán ha úgy érzem, nem bírom tovább, talán 1 év múlva, elmegyek lombikozni. De ez még odébb van, addigra ti már biztosan mind babásak lesztek, hajrá!!

Ja, még egy dolog. Anyósomnak egy nagyon puccos lakóparkban van lakása, oda szoktunk járni úszni, mert sportcsarnoka is van. A közös költség több, mint 50 ezer Ft. Nos, Vajda doki ott lakik a Szabolcsból. Elgondolkoztató, hogy egy 35 év körüli orvos hogy tud ennyi pénzt összekalapozni.

Mindenkinek sok sikert! Nóri
snori
 
 


Sziasztok!

Anna, még a végén elhiszem, hogy van remény :-)
Dodo, klassz lenne a spontán baba...
Nóri, jó kis pihenésed lehetett Görögországban! Én még ott nem voltam, nem tudom, miért szeretheti annyi ember.
Kicsit rezignáltnak tűnsz a hozzászólásod alapján.
Talán egy új orvos, új hely, új kezelések jobban segítene... Nem?
Nem próbálod meg?

Egyébként még nem érzem, hogy meg akar jönni, pedig ezen a héten kellene. A múltkor, amikor a Choragont kaptam (dupla adagot), a 40. napra mensiztem. Lehet, hogy bekavar a hormonháztartásba az a nagy adag szuri.
Persze egy picit reménykedek is, hátha nem csak erről van szó, de nem merem beleringatni magam semmilyen vak hitbe.
Ha ott van a baba, úgyis kiderül. Nem akarok ezen görcsölni, próbálok türelmes lenni.

Ja, ami dr V. pénzét illeti: az orvosok általában sok hálapénzt kapnak, hát még azok, akik nagy álmokat váltanak valóvá! Amúgy ki tudja, milyen szülei vannak...
Egyébként, ha már itt tartunk, szerintem dr M.-nak saját úszómedencés háza van a budai hegyekben. (jajj de rossz vagyok:-)
Köszönöm a biztató szavakat!
kisegér
 
 


Kisegér,

a rezignált, igen,jó szó.
Hát... tudod sokan mondták, hogy a Szabolcsban is a pénz diktál, és azért erőltetik ott az inszemet ész nélkül.Sokáig nem hittem, és védtem dr.M-t is. Aztán volt az, hogy a 3.inszem után rábeszéltek a folytatásra, erre puff, 4-djére stimulálni se tudtak. Elküldtek pihenőre, de nem nagyon erősítették meg, hogy akkor végre mehetek isten hírével, lombikra, nem, hanem menjek vissza. Csak most elgondolkoztatott, hogyha valaki ilyen életszínvonalat folytat, márpedig ez csúcsluxus, akkor biztosan rá is van kényszerülve, hogy úgy hajtsa be a pénzt, ahogy csak tudja. Csak halkan jegyzem meg, abban a lakóparkban olyanok élnek, mint ügyvédek, híres színész, TV-s műsorvezető, a parkolóban 10 millió alatt nem nagyon látsz kocsit. Én nem irigykedem, nem erről van szó, hanem csak azt mondom, hogy egész biztos, hogy a pénznek nagy szerepe van, és nem hiszem, hogy általában a nőgyógyászok ilyen jól élnek... (pedig soknak van magánrendelése).
Nem, most nem akarom megpróbálni, Budaörsön lesz az új munkám, nem is engednének el, most pihenek 1 évet.
Görögországba el kell menni... az egy olyan hely, hogy sztem már olcsón is ki lehet fogni, akciós úttal, apartmanban! Hát hogy miért lehet szeretni? csak címszavakban: Gyűrűk ura táj (legalábbis Kréta), motorozás, öblök, kolostorok, hegyi kecskék, megkapó falvak, kutak, isteni kaják, raki (helyi pálesz), apróbb szigetek, barlangok... mondjam még? :-))

A Choragonnak elvileg nem kéne bekavarni, az csinál egy mesterséges LH csúcsot és tüszőrepit, és kész. Utána rá 15-16 napra meg kell jönni, ha nincs baba.... igaz, a progeszteron, ha nem hagyod abba, eltolja a mensit. drukk megy.
snori
 
 


Dr M-nek egy kis Budapest kornyeki kozsegben van kacsalabon forgo palotaja.

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Dodo, szóval, hol rendel a dokid és mikor? kezd érdekelni. Tudod, hogy még június elején leléptem dr.M-tól, elegem lett. Azóta viszont volt egy majdnem 6 hetes ciklusom peteéréssel, és most is volt egy peteérésem a 20.napon, úgy, hogy beszedtem a Clostyt, és kész... na ennyit az injekciós stimulálás szükségességéről. Persze biztosan megvan a januári lapar hatása is.
Szóval, azért kérdem, mert hétfőn kezdek egy új munkahelyen, és esténként tudnék dokihoz menni, és hallom, hogy a te dokid a lehető legtöbbet kihozta belőled. Hátha nálam is képes lenne erre. Ugye van a rendelőjében uh?
Ha gondolod, akkor küldd el e-mailben a cezanne1@freemail.hu -ra a dokid nevét és elérhetőségét, már ha nem akarod nyíltan reklámozni... :-)) köszönöm
snori
 
 


Nori!

Persze, szivesen megadom neked a dokim nevet, de az a nagyon nagyon nagy baj, hogy nincs a rendelojeben UH. Ennekem is sajnos a SOTE II-re kellett bemenni, es csak mert anyukam ismerose, es protekcios voltam, tudtam viszonylag hamar, potom 1 oras varakozas utan bejutni hozza altalaban. Ez sajnos eleg rossz, foleg ha messze dolgozol, es nem tudsz elkesni a mh-rol. Ja, es csak reggel lehet menni, 8-9 korul. En mondtam itt bent, hogy kesek, es kesz... Nem volt egyszeru, de 1 honapban egyszer, ciklus kozepen mentem be UH-ra, hogy mekkora tuszom van, meg a 20 nap korul vervetlere, hogy a progeszteron milyen, es ennyi. Ciklus elejen meg persze szedtem a clostit...

Ha ezek utan is gondolod, hogy megadjam, akkor azert irjal nekem.

De azert tudni kell, hogy en eleg sok aloe veras termeket szedek, es voltam egy aloes nogyogyasznal is, aki beallitotta nekem ezeket az aloes tablettakat, hogy mibol mennyit szedjek, es jartam ilyen termekenysegi tornara a felesegehez, aki ezt nagyon jol megtanitotta. 5-szor voltam nala, aztan utana magadnak csinalod otthon, ha megtanultad. Ezek tenyleg nagyon nagyon jok, es ezekbol is van egy olyan termek, ami pontosan a termekenyseg novelesere van, es nagyon nagyon jo, olyan a hatasa, mint a clostinak, csak termeszetes anyagbol! Ez a maca, biztos hallottal mar errol...

Szolj, ha erdekel, mert lehet hogy ez is segitene.
Most elmegyek 2 hetre szabira, de aug 16-an jovok vissza. Addig sajnos irni sem tudok.

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok!
Megjöttem. Egy pár napig itt leszek (kimosok, vér- és levegővétel).
Egér Kép Hát, le a kalappal előtted, hogy kibírod tesztelés nélkül. Drukkolok nagyon!
Dodo Kép Tök igazatok van, hogy ha spontán összejött, akkor van rá esély újra! Jó pihit Neked!
Nóri Kép Milyen az új melóhelyed?
Egyébként, ha nem jön össze nekünk a lombik
-bármi miatt is-, asszem egy időre mi is leállunk, mert tudom, hogy nem jó ez, hogy nem természetes úton történnek a dolgok -annak ellenére, hogy semmi bajunk nincs. Csak hát megy az idő, nem szeretnék idős anyukája lenni a gyerkőceimnek!!
Anyukámnak ennyi idősen már négy gyereke volt.
Na, puszi mindenkinek,
Ja, Kagyló írt nekem mailt. Az ősszel lombikolnak!! Kép Kép
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Lányok, eddig nem mertem megírni Nektek, de most már eljött az ideje: 3 hete babát várok!

Múlt héten teszteltem, lett egy halvány 2. csíkom. Akkor még bizonytalan voltam, 2 nap múlva viszont még mindig pozitív volt a teszt. Akkor még semmit nem láttak persze az UH-n.
Ma reggel viszont már láttak egy 9mm-es petezsákot, de még azt nem láttam, hogyan dobog a kis szíve...
Mától befekszem a Szabolcs u.-i kórházba, mert ugye én egy túlságosan komplikált eset vagyok- cukorbetegségem van, ami azt jelenti, hogy az első 12 hetet végig kell feküdnöm- aztán talán még tovább is.
Nagyon aggódom, hogy minden rendben legyen. És persze mindent meg is teszek az ügy érdekében.

Mindenkinek hatalmas puszi addig is, és nagyon-nagyon drukkolok, hogy NÁLATOK IS minél hamarabb bekopogtasson a gólya!!!! Remélem, mire hazajövök a kórházból, jó hírekkel fogadtok!
kisegér
 
 


Amúgy a diabetológián az asszisztensek is egyértelműen szidták mindkét orvost.
(dr.M.+ dr.V.) Hanyag és pénzéhes embereknek ismerik őket. Szó szerint azt mondták róluk, hogy jobb, ha elkerülöm őket, mert nem értenek semmihez, csak ahhoz, hogy hogyan tömjék meg a pénztárcájukat.
Félreértés ne essék, én még csak egy rossz ízű utalást sem tettem rájuk, önállóan vágtak a témába és véleményezték dr. V-t és dr. M-t.
Elárulom, én már aug. 17-re a Kaáliba kértem időpontot, viszont csak egy pár nappal előtte fogom lemondani, mert babonás vagyok. Úgy éreztem, nem igazán figyelnek oda rám a Szabolcsban, és a következő ciklust már a K-ban akartam indítani.
Ha vki közületek el akar menni a helyemre, szívesen átadom.
Nóri, nem gondolod meg? Krizsához, a legjobbhoz jelentkeztem be.
kisegér
 
 


Kisegér!

Jaj, úgy örülök neked... ne szidjuk a közös dokinkat, mert ő csinálta mégis neked a gyereket... vagy dr.V? :-)))
Hát igen, a megérzések mégis beigazolódnak, mert Dodonak is ez volt a véleménye, hogy csak a pénz miatt inszemelnek, és mostmár nekem is. Sőt, ugye hogy nekem szurik se biztos, hogy kellettek volna a lapar után, lehet, hogy csak bekavartak. Merthogy ma vagyok a 30.napon, és lassan meg is jön, tehát elég tűrhető ciklust produkáltam - teljesen magamtól!
Nagyon szívesen mennék Krizsához, ha 1.nem lennének nála őrült sokan, és így bizony sokat kell rá várni, úgy hallottam 2. nem kezdtem volna el ezt az új melót, ami igencsak leköt... szerintem összejön majd nekem a baba spontán is, nem lesz más választása...
snori
 
 


Kisegér Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Hazajövök néhány napra, és mit hallok!!! Gyanús voltál Te nekem, hogy nem akartál tesztelni!
Gratulálok, nagyon vigyázz magatokra!
Szia Nóri Kép Ha ennyire bízol a spontánban, biztosan hamarosan sikerülni fog! Kép AZt én már el sem tudom képzelni, pedig ok, amiért ne jöhetne össze, nincs....Ami az inszemeket illeti, örülök,hogy nem csináltatta meg velem az utolsó kettőt, mert szerintem az addigi négy is fölösleges volt. Az időnk és a pénzünk bánta.
puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!
Én nemrég inditottam egy új oldalt /ISZAPKÚRA/, szeretném megkérdezni, hogy csináltak nálam HSG-ét,és azt mondta a dokim, hogy az egyik petefészeknél "tócsaként" lép ki a kontrasztanyag.Étrhető magyarázatot nem kaptam tőle.Megtudja valaki mondani nekem, hogy ez mit jelent?

Anikó
vikianiko
 


Kiseger!

Hajra!!! Nagyon klassz!!! Gratula a kisbabadhoz, es sietunk utanad!!! Vigyazz magatokra!!!!!

Mi jol vagyunk, nyaraltunk, semmi kulonos nincs, tema hatterben szorul, de nem is baj...

Aniko!

Sajnos nem tudom mi az hogy tocsakent...
De biztos hogy rosszat jelent????

Annuska!

Nem leszel oreg anyuka!!!! Biztos sikerulni fog!!!! Mikor indula lombik stimulalasod???

pusz
dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok ismét!

Hát, sajnos ez a baba életképtelen volt.
A 9 mm-es petezsák után a köv. héten még mindig csak a zsákot látták, már akkor megijesztettek, hogy ki kell kaparni. Aztán a köv. héten végre látták az embriót, és dobogni a szívét (én is láttam! szuper élmény volt!!!!!)
Aztán már a hétvégén fájdogált a hasam, és egészen keddig erősödtek a fájdalmak, az egész altestem sajgott köldöktől a forgókig. Gyanús volt, erre megnézték újra UH-n, és akkor már nem látták a szívét dobogni. :-((( (egyébként a fájdalmak után ez a bizonyosság már szinte megnyugtatott, hiszen sejtettem, hogy vmi nem OK)
Akkor felajánlották másnapra a műtétet, de én ragaszkodtam egy kontroll UH-hoz, amit másnap megcsináltak. Addigra a petezsák is összehúzódott, a szélei hullámosak voltak.
Még aznap este feltették a tágítót (nekem speciel pokolian fájt egész éjszaka, de a legtöbb ember csak kellemetlennek érzi),
és tegnap reggel 10 perc alatt kitisztítottak.
Annyira jól altattak el, hogy abszolút semmit nem éreztem, nem is tudtam magamról. Mikor felébresztettek, óriási nyugalmat éreztem, háníingerem sem volt, szinte derűs voltam. Szuper volt felébredni, sajnáltam, hogy 2 óra múlva már kiment belőlem az a kábítószer. :-)
Délelőtt még rendesen feszültem, estére már szinte semmit nem éreztem. Haza is jöhettem, persze autóval. Már nagyon megnyugodtam.
Alig várom, hogy újra beköltözzön egy új kis pocaklakó, biztos vagyok benne, hogy ő már szépen meg is születik.
(A doki megígérte!)

Egyébként végig éreztem, hogy vmi nem stimmel a babával, állandóan feszülgettem, bizseregtem, fájt néha a gátnál, meg az a bizonyos hányinger és cici fájás nem volt olyan jellemző... (pedig az fontos, hogy legyen, mint megtudtam!)
Legbelül azt éreztem, hogy az lesz a nagy szerencse, ha meg is tud születni ez a baba, de ahhoz tényleg szerencse kell.

Életemben nem aggódtam ennyit, mint az utóbbi 1 hónapban... Ez az anyaság? :-)
kisegér
 
 


Jaj, Istenem, Kiseger, de sajnalom. De milyen jo, hogy igy fogod fel, es nem vagy olyan szomoru, es kiabrandult, pesszimista. En sajnos nagyon szomoru voltam, noha most mar felepultem, de akkor sokat sirtam.

Biztos jon a kovetkezo babo, es az mar egeszseges lesz!!!

En is ebben remenykedem.

Nagyon drukkolok neked is!!!!

Azota persze nagyon sok lanytol hallottam, hogy nekik is volt, hogy nem sikerult, elment a baba, szoval hogy ez tenyleg nagyon sokakkal megtortenik...

Igen, ez az anyasag, hogy ennyit aggodsz, ez az!! majd meglatod milyen jo lesz, ha igazi babat dajkalhatunk!!!! Az lesz anyasag a javabol!!!!

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: