Új privát üzeneted érkezett!

Örülök a jó eredményeknek! Már két doboz folsavat is beszedtem a Gravidán kívül. Mikor náthás voltam, vettem 500 mg-os C-vitamint, de mivel korlátozott mennyiségben fogyasztandó terhesség alatt (csak a betegtájékoztatójában láttam), ezért kettétörtem, és pár nap különbséggel vettem csak be.
A reggeli busz volt nagyon jégverem, nem tudom, miért nem fűtenek a sofőrök, pedig valamelyik helyi járaton meg fűtenek azért, hogy ne fagyjon oda az ember sejhaja. Szerencsére csak akkor veszem igénybe, amikor a kórházba kell mennem, plusz a dokim reggel 7-re kért be. Fázós vagyok, én is utálok fázni amúgy. Télen lakásban a komfortos (felöltözve két rétegesen) 24-25 fok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok,
örülök a jó híreknek!!!
Igazából ezek a vérvizsgálatok pont azért jók, mert nem invazívak, viszont a Down-szindrómás gyerekek 80-85%-át 35 évesnél fiatalabb anyák szülik, pont azért mert őket NEM vizsgálják, max. a genetikai uh, ami azért sok helyen hagy kívánnivalót. (Sote II-n kb 10 perc, tarkóredőt néznek, meg kb a gyereket. Orrcsontot, szívet nem igazán, abszolút nem volt megnyugtató.)

A kombinált teszt is jó, de annál pontosabb az integrált, ami két vérvételt jelent, 95%-os megbízhatósággal, míg a kombinált kb 85%-os. Az RC-ben a kombináltat csinálják, beszéltem Elekes asszisztensével. Nekem eddig az Istenhegyit ajánlották Hajdú Krisztinával (nála voltam a két fiammal), illetve mostanában hallottam az RC-ről, hogy az Elekes doktor mennyire jó és érdemes hozzá is menni. Szóval most a két hely van nálam versenyben. :)
Az Istenhegyin is van egy Nifty teszt nevű vizsgálat (uaz mint a Prena), itt 160e ha csináltatsz előtte kombináltat is. 99%-os megbízhatósággal. Habaszúratni nem fogom magam - csak ha tényleg indokolt - szóval marad ez a verzió. Annyi hülyeségre el lehet költeni a pénzt, hogy inkább erre fogok áldozni.  Ja, az RC-ben nagyon kedvesek voltak, szerintük pusztán az életkorom nem jelent semmit.

Meg persze egy Stokke babakocsira.  Megmondtam itthon, hogy abból nem engedek, veszek egyet, de nem újonnan, nagyon szépeket lehet kapni használtan is, már évek óta nézegetem őket a neten. Nem vagyok normális.

Illetve olvastam a hipnoszülésről és az egyik akkrediált oktató tőlünk 5 percre tartja az órákat, szóval még erre fogok beruházni, a szülés nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé, ha lehet kevésbé fájdalmas, akkor kipróbálom.

Szerintem a folsav mindenképpen kell, az Elevit mellett azt szedem még. Másra szerintem nincs szükség.
Én is utálok fázni!!!
Lucky, szerintem a cicától semmi bajod sem lehet, macskaalmot nem szabad várandósan cserélni, de ez a veszély téged nem fenyeget NEkünk van két cicánk, egy oroszkék és egy maine coon, a kertben laknak, illetve a garázsban, lakásba nem jönnek be, szóval almot nem kell cserélnem alattuk, toxoplazmán meg már átestem úgyis. Kicsit mérges vagyok magamra, mert rubeolás még nem voltam soha és be akartam oltatni magam, de kiment a fejemből. A nyers húsokkal és a tojással kell vigyázni, szusi, tatár, erjesztett sajtok nem ajánlottak ilyenkor.
Háát, lehet, hogy én sem mennék ilyenkor lánybúcsúba, illetve a templom is borzasztó hideg.

Most tudtam meg, hogy a II. Nőin egy csomó vérvételért fizetni kell Olyan vizsgálatokért, amit nálunk a helyi egészségközpontban simán, térítésmentesen végeznek. pl rubeola, tsh... komolyan, nem értem, hogy mi a francért fizetjük a TB-t??? A reprodukciós eljárások pedig szintén a röhejes kategóriába tartoznak: a meddőségi központokban 15e ft egy konzulátció, a kiviszgálások is majd' 100ezerbe kerülnek, utána a gyógyszerek és a beavatkozások (ha nem akarsz éveket várni a TB finanszírozott kezelésekre - több millió forint is lehet akár. Vérlázító.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


krisszi: nahát, úgy látszik sok dologban egyre gondolunk! :) Én is a Stokke mellett döntöttem, egy barátnőm babája pont most nőtte ki, egy gyerek van, másfél évig használták, nagyon jó állapotban van, már meg is néztük, megvesszük, nagyon örülök neki. Az, hogy nagyon szép a legkisebb dolog, nagyon nagyon praktikus és nagyon tetszik, hogy olyan magasan van benne a baba :)

A hipnoszülésre én is benevezek, Kuharcsik Rékához fogok járni, tőlünk ő tart órákat 5 percre. :) 

Szombaton voltam kismama jógán, de azt mondták 14. héttől ajánlják igazából, úgyhogy várok még 2 hetet. Egyébként nagyon jó volt, még izomlázam is lett. 

Az Elekesről én is a legjobbakat tudom mondani, de csütörtökön még írok majd amikor meglesz a genetikai UH. Az RMC-ben csinálnak intergrált tesztet is majd, az az AFP, nem? 16. héten. Nem tudom, férjem azt mondta ez a prenatest bármi pénzt megér, de azért csütörtökön megkérdezem az Elekestől, hogy ha genetikai UH-n mindent rendben talál, a tesztek sem mutatnak rizikófaktort, akkor mennyire látja indokoltnak a prenatestet. Hátha adnak rá valami kedvezményt, ha odajárok terhesgondozásra.

A lánybúcsún végül túllettem, csak a 'házibuli' részére mentem, elüldögéltem ott csendes szemlélőként, kölyökpezsgőt kortyolgatva :) De a templomba lehet h nem megyek majd. Még így is nagy dilemma h mit veszek majd fel, semmi kedvem 30 ezrekért megvenni megint egy olyan ruhát amit az életben többet fel nem veszek. Viszont egy kismama nadrágba beruházok most már, mert semmi nem jön rám egyszerűen, tényleg kezd látszani már a pocak :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

A többi kismama hogy érzi magát? :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Huhh Lányok!
Mindenkinek nagyon gratulálok! Hát nagyon jó hírek ezek
Ki hogy van ma?
Bocsi, hogy megint eltűntem, de most meg valami nyavalya kapott el...Úgy néz ki nekem az első trimeszterem táppénzzel telt el. Remélem a babával minden ok. 38,7-re felment a lázam 26-án. Az ügyelet nem volt képes segíteni, hogy mit vehetek be. Végül gyógyszertár. Ott adtak a férjemnek Rubophent, mondván azt bevehetem. Azért felhívtam már sírógörcsök közepette a nőgyógyásztatot is. Ott inkánn az Algopyrin-t ajánlották. Szerencsére a kórházban kaptam egy szemet a fájdalomra, amit nem vettem be, így azt be is vettem. Egy óra múlva zuhant csak le a lázam. Nagyon izgulok, hogy minden rendben van-e. Ami aggaszt, h a 85 cm-s pocim már csak 83 cm. De gondolom ez esetleg fogyástól is lehet. Hiszen elvileg most a baba még annyira nem látszhat, inkább csak a belek, nem? Elvileg ma lettem 12 hetes. Ha minden igaz, de még senki nem állapította meg pontosan... 27-én még 37,7-re felkúszott néha, majd 30-án,miután dokihoz mentem, és gyógyszertárba 38-ra. Azóta szerencsére nem volt semmi. Csak még mindig köhögök. Doki nem tudta megmondani, hogy mi lehet az oka. Felírta az Algopyrin-t, amiből napi kettőt kellett volna szednem, mert antibiotikumot nem mert. Hát összesen kettőt vettem be a láz miatt. Nem merem túlgyógyszerezni magam. Kaptam kakukkfüves köptetőt is. Azt is csakóvatosan fogyasztottam, mert egy kis alkoholvan benne. Szedek grepfruitmagkivonatot, amit a védőnő is javasolt. Talán mostmár minden rendben lesz.
Ti hogy vagytok kismamák?
Ja, utólag is Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet!:)

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,
elszállt egy hsz-em, síkideg vagyok
Lucky, elfelejtettem leírni, hogy a tsh-m 2,8 és erre azt mondta a dokim, hogy az teljesen jó! Most már nem tényleg nem tudom, hogy ki kivel van...
Stokke- ugyeeee? Imádom. egy dolog nem tetszik benne, az összecsukás. az valami halál. Nekem fontos, hogy kocsiból ki-be könnyen lehessen bepakolni. Na, ez nem az a típus. A Brendonban az eladó kb 10 percig szerelte, vette le az ülést, a hajam kihullott.
A mi Peg Peregonk 10 mp alatt esernyőre csukódott, lehet, hogy veszek egy olyat is, persze használtan. Az enyémet úgy adtam el két gyerek után, hogy nem látszott rajta a használat, nagyon szép volt. Szerintem négy gyereket is kibírnak ezek a jobb márkák.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Nagykrisz, úgy sajnálom ezeket a megpróbáltatásokat!
Nekem anno az Algopyrint mondta a dokim, mint az egyetlen gyógyszer ,amit bevehetek terhesen is. (Ezért nem értem, hogy miért lett vényköteles?!)

Lucky, én is Rékát néztem ki Gazdagrét mellett van a "rendelője". Ez vicces.

Most voltam UH-n, 7mm a CRL, 6 hetesnek felel meg, minden ok, két hét múlva vissza kell mennem. A SOTE-n megcsinálják a kombinált tesztet 9 ezer Ft-ért, de a dokim szeretne elküldeni hasbaszúrásra.
Amúgy a kombinált teszt + genetikai UH után kap az ember egy véleményt, hogy további vizsgálatokat javasolnak-e. HA javasolnak, akkor érdemes a Prena tesztet vagy a Nifty-t megcsináltatni. Az integrált tényleg a 16. héten van, nekem azt mondta Elekes asszisztense, hogy ők a kombináltat csinálják elsőkörben, de biztos van integrált is. A kérdés, hogy plusz két - három százalék találati arányért érdemes-e 200.000 Ft-ot kifizetni? Mert az integrált 95-96%-os megbízhatóságú.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Krisszi: miért nem állítasz be egy Lilypiet? Algopirint nekem is mondta, de nem tudtam, hogy vényköteles. Grat a méretekhez!

Nagykrisz: A vonalzód szerint holnap leszel 13. Vagy az ciklus alapján számol? Magas láz rémes, remélem, minden okés a babóval! Nekem 10 hetesen már kezdett látszódni, valahogy 10-12 hetesen vettem terhesgatyát. Vékony vagyok, de van egy kis pocakom alapjáraton is. Fogyás a betegségtől lehet. Nem értem a dokidat: mi az oka a láznak??? A szervezet így próbál védekezni. Csak a tartós, magas láz lehet veszélyes a babára nézve, ezért kell csillapítani. Köhögés bazi idegesítő, nekem is van még néha, de nem vészes.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


ja, az integrált nem az AFP, hanem négyféle markert néznek és az itt kapott eredményeket összevetik a 12.heti eredményekkel. Bonyolult.

Lucky, most esett le, hogy a XI. kerületben laksz, akkor megfejtettük a nagy rejtélyt. Hihihi. Mert hogy én meg a közelben lévő településen, 3 km-re Sasadtól.
A Beregszász téri játszótér überkirály, mi biztosan oda fogunk majd járni, a nagyokkal is ott voltunk mindig. Írd majd le légyszi, hogy mi volt a genetikai UH-n, nagyon kíváncsi vagyok!

NagyKrisz, a haskörfogatod szerintem most még nem a babától függ, hanem, hogy mikor méred, mennyire vagy esetleg felpuffadva. Nekem 90 cm, de nem 48 kg vagyok. (((le is kell állnom a szénhidráttal)))) Mikor mész genetikai UH-ra végül? vagy már voltál?

Még egy, aztán eltűnök: a H&M kismamaruhái teljesen jók! 5990-től egész jópofa gatyákat láttam, szerintem jobban megéri, mint a brendonos vagy akár a 2in1. Budaörsi Tescoban most nyílt H&M, a fiúknak is szoktam ott vásárolni.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Nagykrisz: nagyon sajnálom! Jobbulast Nektek! Remelem hamar jol leszel! A grapefruit csepp nagyon jó, hamar megerosodsz majd tőle meglátod! Ne izgulj, én is valahol azt olvastam, hogy csak a tartósan magas láz káros a babanak, de nálad akkor ez nem fordult elő.

Krisszi: tok jó, valahol a Madarhegyen van a tanfolyam, én gazdagreti vagyok egyelőre, úgyhogy végülis csak át kell mennem az út másik oldalára :D a férjem is jó lenne, ha tudna jönni velem, örülnek :)

A H&Mben mindenkèpp megnézem a kismama ruhákat, a heten harisnyát is veszek majd.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Makkmarci,
Nálam ez a vonalzó dolog nem jól működik. Dec. 7-én volt a manó 13,5 mm, ez alapján egy táblázat szerint akkor 7 hetes 4-5 napos volt. És mivel már 2-án azt mondták rá, hogy 7 hetes(11 mm) volt, így szerintem inkább 7 hetes 5 napos lehetett. Ezek szerint pedig a héten lesz 12 hetes. De eddig még orvos nem mondott pontos kort, így tényleg nem tudom biztosra mondani...
Krisszi, Luckyone mennyibe kerül egy ilyen tanfolyam?
Most elgondolkodtam, hogy veszek magamnak egy magzati szívhangfigyelő kütyüt, mert anélkül ki fogom magam golyózni. Csak attól félek, hogy ha esetleg valami miatt nem találom a szívhangot, akkor az lesz a baj:D
Mindegy, aldöntöttem, hogy mostmár minden rendben lesz. Valószínűleg csak a szokatlan lakó miatt gyengült le ennyire a szervezetem, de már volt ideje hozzászokni:)
Ez a Stokke jó drága cucc, pedig tényleg jónak tűnik:) Én olyat szeretnék majd, ami könnyen irányítható, és nagyon könnyű. Bár, szerintem mi úgyis nagyrészt kenguruban fogjuk vinni. Van olyan babahordozó kendő is, amit már nagyon pici csecsemőkorban is lehet használni. Na, szerintem az is jó:)
Nekem nadrágot még nem kell venni, bár már kényelmesebb kigombolva viselnem a kedvencem, de azért vannak, amik kényelmesek. Lehet, hogy olyan leszek majd, mint Édesanyám, aki mikor bevitt a munkahelyére, megkérdezték tőle, h örökbefogadott-e, mert a terhességét nem vették észre:D
Hogy vagytok Lányok?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Én már-már majdnem megijedtem tegnap/ma, hogy nem szúrkál két napja a méhem, erre ma délelőtt többször is émelyegtem. Azért egy hányás igazán megnyugtatna. Hetek múlva pedig lehet, hogy másképp gondolom majd... Viszont hamar megéhezem. A magzati szívhang hallgatóról: én vettem két éve a Brendonban kb 9 ezerért. Nézegettem a vaterán is, de nem volt sokkal olcsóbb, sőt, postával szinte ugyanannyira jött ki, mint egy új. Ezért inkább az új mellett döntöttem. Leghamarabb egyébként 12 hetesen lehet használni, de szívem szerint kipróbálnám most korábban. Erikkel már bőven elmúltam 12 hetes (14-15 lehettem), amikor megvettem.

Nagykrisz: mi ez a táblázat? Van link?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem a betegeskedők már jobban vannak. Én még küzdök a náthával, de ez már nem vészes, és a lényeg, hogy a gyerekek is meggyógyultak végre.

Most már én is kezdek izgulni, nagyon várom a hétfőt, a sorsdöntő UH-t. Ha lesz szívhang, akkor van remény, ha nem, akkor megint nem nyertem. De a jelek bíztatóak. :) Már a gyerekek is gyanakszanak, mert elég pocsékul vagyok. 

Írjatok, úgy gyorsabban telik az idő!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Makkmarci
http://www.csaladivilag.hu/baba-mama-ko ... atok/9381/

Boeske, örülök, hogy jobban vagytok! Már én is, bár még köhécselek rendesen. Élvezem, hogy újra visszatértem a világba:) Már utolértem magam a munka ügyében is.
Alig várjuk már a 17-ét. Férjem már tegnap nagyon izgatott volt, hogy akkor végre kapunk képet is, meg végre láthatom a fiamat...? Nagyon aranyos volt.

Luckyone hogy vagy?

Krisszi?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok! :)

nagykrisz: úgy örülök, hogy jól vagy!!! nagyon!!! persze, hogy minden rendben lesz, a grapefruit csepp nagyon jó, most már ironlady leszel, semmi nem támad le :) ja képzeld, nekem ajánlotta a doki az influenza elleni védőoltást, de végül úgy döntöttem, nem adatom be, egyszerűen félek tőle. Te mit gondolsz erről? És a többiek? (Lehet már kérdeztem, de nagyon rápörögtem most a témára :)).) Ez a szívhangfigyelő biztos jó lehet, személy szerint azért nem merném megvenni amit Te említettél, hogy ki tudja, hogy tényleg hallom e, és mi van ha nem, akkor meg pánikrohamot kapok :D bár ha meg hallod, akkor nagyon megnyugtató tud lenni.

A hipnoszülés tanfolyam nem olcsó, azt hiszem 50 ezer, mi talán tudunk járni a délelőtti órákra, ami nagyon jó lenne, mert az 10 ezerrel olcsóbb, nem mindegy.

makkmarci: nagyon szorítok Nektek, nekem mindig olyan mókés/aranyos olvasni, hogy mennyire várod h hányj már végre :))) amúgy átérzem, hidd el, úgyhogy szurkolok h hányj egy jót végre ;) :D Neked bevált ez a szívhang hallgatózós dolog? Sosem ijesztett Rád?

boeske: Neked is szorítok az UH miatt!!!! :) Tudom, ilyenkor 100 óra egy nap, cammog az idő, kitartás ;)

Holnap megyek a genetikai UH-ra, én is félelemmel vegyes izgalommal várom. Talán ha holnap azt mondják minden ok, akkor hátradőlhetek végre kicsit, érdekes h a múlt héten kezdtem el aggódósab lenni, nem értem miért, elvileg túlvagyok a 12 héten... Állítólag megkapjuk dvd-n az UH-t, ettől teljesen felvillanyozódtam, hogy fognak örülni a nagyszülők!!! :)

Krisszi, mizujs?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!


Nagykrisz, örülök, hogy jobban vagy, remélem, a köhögés is abbamarad hamarosan. Innentől kezdve aztán tutira semmi bajod nem lesz és teljesen unalmas lesz a babavárásod. :) Tényleg, a grapefruit csepp nagyon jó! Vitamint szedsz? Mármint terhesvitamint? (kopp kopp: amióta Gravida helyett Elevitet szedek, nem vagyok rosszul tőle.)

Boeske, gyógyulgass szépen Te is! Hétfőig is nagyon szorítok!!! Nagyon átérzem, cammognak a napok ilyenkor.

Makkmarci, akkor Neked meg a hányásért mennek a drukkok


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


folyt köv.

Nálunk minden OK, azaz inkább KO, de nem családilag, hanem a számítógépem bekapott valami vírust és minden doksim elveszett. A munkahelyiekről van biztonsági mentés (legalábbis a nagyrészükről) de a magáncuccaimról semmi. Szidom magam, hogy hogy lehettem ilyen hülye, még decemberben gondolkodtam, hogy le kéne menteni a fotóimat, a lakberendezős fotókat, amiket évek óta gyűjtöttem. K ideges vagyok.

Igen, a hipnoszülés tényleg nem olcsó, de mi is a délelőttire neveznénk be, az valamivel barátibb áron van.
BÁR... beszéltem a dokimmal és tekintettel az előző sürgősségi császáromra, inkább efelé kacsingat most is. Az első szülésem sima volt, a másik simának indult és császár lett (nem illeszkedett be Márk). Mindketten 4 kilósak voltak, 58 centivel - szóval azt mondja a dokim, hogy inkább a császárt javasolná. Igazából nekem tökmindegy, ami orvosilag indokolt, azt én elfogadom. A császár kevésbé fáj, de a sima szülés élettani hatásai - ha minden rendben van - sokkal kedvezőbbek a babának.
Programcsászárt nem szeretnék, vajúdni mindenképpen AKAROK, mert az adaptációban az igenis fontos, felkészíti a babát a külvilágra. Szóval kb ennyi.

Az UH-n 6+3 hetesnek látták, illetve van valami kis sárgatest-izé a petefészkemben, ami nem ment még össze, ezért UH kontroll javasolt két hét múlva. NEm tudom, hogy aggódjak-e vagy sem. Inkább nem.

Én nem mernék ilyen szívhang hallgatót otthonra, kicsit utánaolvastam, az UH sem káros ugyan a babára, de hő és hanghatás éri a vizsgálat alatt, tehát zavarja a babát. A Dévai-ben nem is engedik használni a mesterséges megtermékenyítéssel született babákon. Szóval nem tudom. Olvastam olyan tapasztalatokat is, hogy nehéz megtalálni a baba szívhangját és könnyű összetéveszteni az anya valamilyen hasi verőerével... Engem nem győzött meg, biztosan halálra aggódnám magam. A végén úgyis jön a CTG, előtte meg a magzatmozgásokat fogjuk érezni. (Ne nézzenetek hülyének, de én már simán érzem a keményedéseket, főleg este, lefekvéskor.

Vigyázzatok magatokra! Lucky, kíváncsian várjuk a genetikai UH-t! ((((lehet, hogy már halványan lehet sejteni,. hogy rózsaszín vagy világoskék az orientáció? Milyen színű a Stokke? )))

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


krisszi: hahahaha :D a Stokke beige, úgyhogy akármilyen is az orinentáció, 'illik' hozzá  nem tudom amúgy, sokáig azt gondoltam teljes meggyőződéssel, h lány, a férjem nagyon fiút szeretne elsőre, és mostanában már annyi legendát hallottam, azok alapján simán lehet AKÁRMELYIK :D nagyim azt mondja, ha ennyire émelygős voltam akkor tuti lány, mert a lányokkal van ez, más azt mondta h tuti fiú ha nem bírok édességet enni. hát ezen igazodj el! szerintem holnap megtudjuk, azonnal írok! :)

szerintem jobb ha nem aggódsz a sárgatest izé miatt, majd összemegy, az a dolga :D

a szg dolgot átérzem, nekem egyszer a laptopom szállt el így, nincs is meg a szakdolgozatom, illetve valahol CD-n biztos, de annyira nem hiányzott még h keressem :D fotók annál inkább, tudom milyen bosszantó. Most az esküvői képekből is csillió billió másolatot csináltam, sőt a családtagokkal is archiváltattam, tuti ami biztos :D meg vettünk egy háttértárat, nekünk azon vannak a céges dolgok és mindenféle nyaralásos képek, nagyon nehéz dolog ez egyébként, a digitális kor nagy problémája. ezért szeretem a kedvenc fotókat előhívatni, albumba rakni, lehet h maradi vagyok, de nekem még mindig úgy az igazi 
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Krisszi,
Gravidát szedek még, illetve amikor görcsölget a pocim, akkor egy fél magne b6-ot is. Szigorúan nem együtt a Gravidával. Nekem is még minden nap hányingerem van. Múltkor a fogmosástól majdnem el is hánytam magam...
Szerintem is fel fog szívódni az a sárgatest izé. Nem kell aggódni:)
AMúgy én is éreztem már akkor a keményedést, ahol Te tartasz most, szóval nem nézlek hülyének:) Szerintem a baba szívverése sokkal gyorsabb, így nem nagyon lehet összetéveszteni semmivel. Maximum nem fogom megtalálni... De bízom magamban, Tudom, hogy most még nagyon-nagyon lent kell keresni. Ha nem megy, majd felhívom a védőnőt, segítséget kérek:D
Boeske, hogy vagy?
Luckyone, nagyon izgulok:) Várom már, hogy jelentkezz!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Luckyone! Várjuk a híreket!

Nagykrisz!
Neked már nem tart soká a hányingeres időszak. Napokon belül jobban leszel.
Én sajnos egyre vacakabbul vagyok, dehát ezt akartam, nem? Szerencse, hogy nem dolgozom, így délelőtt pihenhetek kicsit, elrendezek mindent itthon, aztán megyek a gyerekekért. 
Remélem, azért nem leszek annyira hányós, mint a legnagyobb fiammal, az katasztrófa volt, semmi nem maradt meg bennem, 7 kg-t fogytam 2 hét alatt, majdnem kórház lett a vége.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!
Gondoltam megosztom veletek, mert 3 hónapon belül kell felhasználni, így mind igénybe vehetjük.:) Nekem nagyon jól jön, mert ugye még egy képünk sincs, bár reményeim szerint kapunk majd pénteken...Ez azért jobb egy sima UH-nál.
http://vitalbonusz.hu/deal/kovesse-nyom ... kaval.html
Boeske, csak ügyesen! Fogyni nem ér!!!:)
Szép napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Jelentem, minden fronton lebuktam. Nagyszülők, gyerekek....
A férjem vigyorog, én öklendezem.... 

Luckyone?

Nagykrisz!
Andrisról van felvételem a 4DGenesisből (oda szól a kupon), tényleg jók. és így nem is kerül  sokba.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Boeske, ezek jó hírek! :)
Lucky?
Nagykrisz, köszi a kupont!

Ismét szidom magam, 2x3mg folsavat szedtem két hétig. 0,8 mg-t kell, pont annyi, amennyi az Elevitben van. Max 3 mg, ha már volt velőcsőrendellenesség a családban. Remélem, nem ártottam ezzel. Hogy még harmadjára is érnek meglepetések... A fogmosás nekem is rémálom. Lehet, hogy lesznek kiscicáink, a maine coont szerintem elkapta valamelyik kanmacska, basszus, terhesen nem tudom, mennyire szeretgethetem majd őket. Illetve a kiscicákat be kell hozni, ők nem lehetnek a kertben. Királyság.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Minden oké volt tegnap az UH-n, nagyon sokáig nézegették, minden porcikáját végignézték, a szívét is nagyon alaposan (kamrák, billentyűk, hogy a billentyűk jól zárnak-e, mindent). Mindene megvan, nagyon aranyos volt, nagyon nagy élmény. Amikor leszálltam az ágyról olyan hülyén éreztem magam, a doki meg is kérdezte, hogy figyelek e egyáltalán arra amit mond, jól gondolta, semmit nem hallottam az egészből... Annyira elvarázsolt a dolog, el is fáradtam, mert 1 órán át nagyon figyeltem ugye mindenre, amit mutatott/mondott + olyan hihetetlen nekem még mindig, hogy ott van a hasamban és így pörög forog ugrál fejen áll, mindenféle mozdulatokat tesz :) De hihetetlen édes volt, imádtuk. Kaptunk egy dvdt is, a férjem már kétszer megnéztem azóta, nagyon aranyos volt :)

krisszi: Elekes nagyon rendes volt, bár szerintem rossz napja volt, mert mufurcabb volt mint szokott lenni, de lehet csak koncentrált :) azt mondta, ők nem csinálnak integrált tesztet (vagyis nem is ajánlják, a csomagárban ezért nincs benne), mert ez nem egy hagyományos kombinált teszt, hanem kiterjesztett kombinált, az uh-t hormonokkal és egyéb kockázati tényezőkkel együtt elemzik, végül pedig valami program számítja ki a rendellenesség valószínűségét, ami nálam 1:15 ezerhez down kórnál, azt írták a papírra, hogy ez alacsony kockázat, de igazából ezt csak tegnap este kaptam meg emailben, úgyhogy a doki nem fűzött hozzá kommentet. Ő azt mondta, ha gond van nem emailt küldenek, hanem telefonon hívnak majd. Gondolom akkor nincs gond, de azért majd írok neki egy mailt.

A prenatest-re azt mondta, h ennek a kiterjesztett kombinált szűrésnek 98%-os a biztonsága, hozzájuk évente 1500-2000 kismama jön (az országban két helyen csinálják ezt a kiterjesztett vizsgálatot, itt és valahol Ny-Magyarországon), 4 év alatt egyszer sem tévedtek, 7 év alatt egyetlen esetet néztek el, amikor még tanulták ezt a módszert és utólag visszanézve az orvos hibája volt, mert lehetett volna látni. Nekem szimpi, h ezt így elmondta. Ja és a prenatestre azt mondta h az ugye 99,99%-os, ha van fölös 300 ezrünk és megnyugtat csináltassam meg, de ha itt alacsony a kockázat nem látja indokoltnak. Azt mondta az USA-ban 110 dollár ez a prena, így mindenki megcsináltatja, jó nekik. Ilyenkor háborít fel, ami nálunk az egészségügyben megy.

Jövő héten megkapom az influenza elleni védőoltást, ettől meg olyan para lettem h egész éjjel nem tudtam aludni. Mindkét orvosom azt mondta, nagyon ajánlja, h adassam be, a környezetemben persze mindenki az ellenkezőjét mondja. Dehát azért fizetek az orvosoknak h higgyek nekik, végülis ők értenek hozzá. Azt mondták bajt nem csinál, ha valamit mégis elkapnék, sokkal enyhébb lefolyású. Szóval mellette döntöttem, de nagyon nehezen...

Jaj Lányok, miért ilyen nehéz ez??!! Azt hittem, hogy a harmadik hónap után már buddha leszek, és nagyon nyugi lesz, erre most kezd előjönni a borzalmas énem.

Ja tegnap felvettem egy zakóm (mondom mégiscsak meg kell jelenni a vizsgálaton :D), ami még jó volt rám amikor terhes lettem, erre most van vagy 5 centi, nem ér össze. :D Elvileg még csak 2 kilót híztam, de sokkal többnek érzem...

krisszi: nem hiszem h gáz a folsav, nem vagyok benne biztos, de a felesleg talán kiürül. Ez nem olyan mint a C vitamin? :D Szerintem én is uilyen leszek még a harmadik gyereknél is mint most, ez nem változik :D 

Ma kapok terhes párnát a Brendonban, olyan jó lesz, már tök kényelmetlenül alszom, nyom a hasam.

Ja, a baba nemét nem tudták még megmondani, majd legközelebb már tutira látják, amúgy szerintem most is láttak valamit, csak nem akartak még mondani semmit amíg nem biztos, valahogy ez volt az érzésem :) szerintem kislány ;)


luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


ja, amúgy a férjem szerint paranoiás vagyok, de még így is sokszor azt érzem h hülyének néznek a kérdéseimmel, pedig hát úristen, honnan tudjak bármit is, persze udvariasak meg minden.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky: nagyszerű hírek! Megértem az aggódásodat, az elsőnél (második terhességnél) én is aggódtam, főleg a 12. hétig. Pontosítok: a 7-8. hétig, mert akkor volt egy pici barnázás, amitől rögtön orvoshoz rohantam. UH-gal megnézte a méreteit, és megfelelt annak, amit a fenti linkelt táblázat is ír, meg erős szívműködése volt, innestől kezdve már nagyon bíztam, hogy minden rendben lesz vele. És úgy is volt. Még akkor is nyugodt maradtam a kicsi egészségét illetően, amikor 17 hetesen bélgyulladással kórházba kerültem, és több, mint egy hétig nyomták vénásan az antibiotikumot. Gondolhatjátok, milyen erős volt, ha vénásan kaptam+heparint is nyomtak utána. A para már azért volt, mert alig akartak valamit mondani az én állapotomról, emiatt rémekes láttam és súlyosabb betegségeket képzeltem be, illetve két napba telt, mire rájöttek, hogy a keményedést is a gyulladás okozza. Aztán meg már mentem volna haza, de nem engedtek, csak amikor a CRP (gyulladást jelző faktor a vérben) elkezdett csökkenni. Tényleg nem panaszkodom, nagyon lelkiismeretesek voltak, és így utólag azt mondom, hogy jól tették, hogy nem engedtek haza előbb. Ott biztos kezekben voltam, és meggyógyítottak, a pici miatt meg ugye folyamatosan figyelemmel kellett kísérni az állapotomat.
Nem tudom ezt a kombinált meg integrált tesztet... Olyan ködös számomra. Errefelé szó sincs ilyenről, vagy lehet, hogy csak azoknak mondják, akiknél nagyobb a kockázat? Passz.
Lucky, szerintem tedd félre a félelmeidet, túl vagy az első néhány kritikus héten, a te babád is rendben, szépen fejlődik, ráadásul még több vizsgálatot elvégeznek rajta nem kis összegekért, egyáltalán nincs miért aggódnod!
Influenza elleni oltás: sohasem adattam be, de kivételesen tavaly novemberben igen. Egyébként nem vagyok influenza oltás párti. Itt ugye a tartós és nagyon magas lázat kellene kivédeni, amivel az influenza (nem a nátha) jár, mert az károsítja a magzatot. Szerintem is jól teszed hogy beadatod, túl az első 3 hónapon nem ellenjavallt. Ráadásul az év első 2-3 hónapjában szokott járvány lenni.

Krisszi: Folsav: én is 2×3 mg-ot szedek, a 12. hétig van jelentősge, azt hiszem, de most olvastam valahol, hogy a 6. héten (nálam mostanság) záródik a velőcső, és ugye ahhoz kell. A Gravidában is 0,8 van, amit szedek, de mellé most is szedem a folsavat, amit a dokim a múltkor jóvá is hagyott. Biztos, hogy nem ártasz vele! Inkább legyen ebből több, mint hiány! Mindezek ellenére a 16. héten levett véremből (Erikkel) magas lett az AFP, már a kórházban voltam, amikor meglett az eredmény, és nagy piros betűkkel írták a labor felső sarkába, hogy 2,65. Mégsem ijedtem meg, mert a dokim mindent rendben talált a 12. heti UH-on, még egy pár nappal nagyobb is volt a baba, tarkóredő, orrcsont, belső szervek rendben voltak, ami kellett, telítőtött (gyomor, vese), rekesz kitért, stb. Úgyhogy emiatt, illetve amiket olvastam az AFP-ről, hogy sokszor téves eredményt ad, gondoltam azt, hogy ezzel a babával most biztosan minden rendben van és lesz!
A C-vitaminról: ugye én is voltam kicsit náthás, és vettem egy 500 mg-osat. Benne volt, hogy terhesség alatt az 1000 mg túllépése nem javasolt, mert növekszik a kis súllyal született baba kockázata. Tehát ezt nem tanácsos meghaladni!

Nagykrisz: köszi a linket! Régen én is nézegettem ezt, utána már rájöttem, de most sehogy sem találtam az elmentett linkját, így most jól el is mentettem a könyvjelzők közé

Boeske: így vonalzó nélkül csak tippelek, hogy hol is tartasz, meg Krisszinek is, de még én sem akarok kirakni. Talán ha a köv. UH-ig minden rendben lesz, és az UH is azt mutaja, amit 7 hetesen látni kell. De az még egy hét. Nekem néha van émelygés, a hányást jövő héttől várom.

Hétfőn megyünk Erikkel a szemészetre, most olyan szemcseppel kell csepetgetni, ami méreg, és nem kerülhet egy csepp sem a szájába vagy az orrába, gondolhatjátok, nem könnyű egy egyévessel napi kétszer, 6 napig ez a tortúra. Néha rámegy a kezemre is belőle, remélem, bőrön azért nem szívódik fel ebből az izéből...
Én igyekszem titkolni másállapotomat a család (nagyszülők) előtt, majd csak a 12. hét után szeretnénk elmondani. Ez az egy kívánságom van. Erikkel is így szerettem volna, de akkor nem jött össze.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


makkmarci: nagyon aranyos vagy, köszönöm a megnyugtató szavakat :) most beszéltem egy barátnőmmel akinek másfél éves kislánya van, ő is beadatta az influenza ellenit, azt mondta semmi baja nem lett tőle, a babának sem. Úgyhogy tényleg nem problémázok, hallgatok az orvosra és kérem.

Lemaradtam arról, hogy mi a gond az Erik szemével? ELkapott valami vírust?

Többiek is írjatok hogy vagytok :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Régen sokat kancsalított, családban apának és nekem is vannak szemproblémák, most neki lesz egy vizsgálat megelőzési céllal. Most ennyi, mobilról még mindig sz@r ez a babanet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok, telefonról nyomom, nem az igazi...
Lucky, koszi az infot, bejelentkezek Elekeshez is. Még anno mind2 gyereknel fizette a melohelyem az integralt tesztet meg VIP korhazi ellatast, most eg.penztar van helyette. Tavaly meg kifizettek a mgr szuresemet, aztan off, szigoritasok...
Szoval megyek mind2 helyre.:) az RCben olcsobb egyebkent. Mi degy...
Makkmarci, itt sem mondjak automatikusan ezeket a vizsgalatokat, utana kell jarni. Ha belegondolok, h minden honapban 30 a ket gyerek uszasa, meger ugyanennyit ez a teszt.
Drukkolok a cseppenteshez es a szemdokihoz!
Jó 7 veget!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Igen krisszi, én is ezt mondtam a férjemnek, hogy amikor egy normális téli kabát már 50 ezer forint, és egy bevásárlás a boltban minimum 5 ezer, akkoris ha csak másnapra vásárolsz, nem vészes ez az összeg a vizsgálatokért. Csak azt tartom felháborítónak inkább, hogy ez nem alap és nem mindenki számára elérhető, mert aki minimálbért keres pl persze hogy nem tudja kifizetni, attól még ő is szereti a gyerekét és szeretne megnyugodni, egészséges babát szülni. Borzalmasan igazságtalannak tartom, fényévekkel le vagyunk maradva más országokhoz képest.

Nagyon nagy dilemmában vagyok az influenza elleni védőoltás miatt, mert Elekes is azt mondta, nagyon ajánlja h adassam be, a másik orvos is, akinél szülni fogok, úgyhogy végül meggyőztek, beadatom, de nem mondom, hogy nem tartok tőle. De sosem bocsátanám meg magamnak, ha elkapnám (igaz, h sosem szoktam, de Murphy...), pláne így h azt mondtam azért választom ezt a terhesgondozási csomagot, mert bízom az orvosokban és nem akarok összevissza olvasgatni és dilemmázni. Csak nem adnak olyan vakcinát, amitől baja lenne a babának. Mindenesetre elég zaklatottan alszom, bár lenne már április, akkor megnyugszom, persze uezt mondtam a genetikai UH-ra is :D
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky, nyugi, nem lesz semmi baj belőle! Emlékezz a sertésinfluenzára 4 éve, ott mekkora viták voltak ebből! Ha el is kapod (mert igen, benne lesz a pakliban), nem lesz magas lázad, hanem enyhébb lefolyású lesz. A babának nem lesz semmi baja. Egyébként minden évben el szoktad kapni?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


makkmarci: az a vicc, hogy sosem kapom el, azon gondolkodtam talán egyszer általános iskolában voltam így 2 hétig beteg nagyon magas lázzal, de már nem emlékszem h az influenza volt e, mivel úgy emlékszem tél volt ezért valószínűnek tartom. De amúgy soha nem szedek be hála az égnek semmi ilyet, viszont ha a fülembe ültetik a bogarat, akkor nagyon hipochonder tudok lenni.  A babát meg ugye nem tudom monitorozni majd, hogy megnyugodjak. Mindenestre igyekszem kerülni a tömeget, mivel ketten dolgozunk a férjemmel legalább munkahely mint veszélforrás kilőve, de jövő héten több ügyfélhez is ki kell mennem, és egyszerűen nevetséges lenne lemondani, és ugye esküvőre is megyünk, szóval jól összejött minden. Még fodrászhoz menni is félek :D Októberben kaptam el valamit, de szerintem akkor meg az volt a gond, hogy nagyon nagyon sokat dolgoztam és szintén munkaügyben utaztam Brüsszelbe, az utazás reggelére belázasodtam, minden bajom volt, de végül azt is kénytelen voltam lábon kihordani mert azt a dolgot akkor már nem tudtam lemondani. Úgy döntöttem, hogy szedem a terhesvitamint is, amíg nem múlik el ez 'veszélyes időszak', aztán tavasszal még minden szép és jó. 

Makkmarci, Boeske, Krisszi: hány hetesek vagytok már? Minden rendben, jól vagytok?

Nagykrisz: Veled mi újság? Jól vagy? jövő héten végre Te is mész a dokihoz, éljen!!! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
Nagyon hezitalok az influ oltassal kapcsolatban. Soha eletemben nem kaptam el, be se adattam. Félek tőle. Marmint az oltastol. Viszont 50en vagyunk egy legterben es sokan nem iratjak ki magukat, ha betegek, hanem bejonnek dolgozni... szoval para...
Most 7 hetes vagyok, emelyges es szornyu faradtsag van. Fel sem ke
lnek, ha tehetnem
Engem is felhaborit hogy fizetosek ezek a vizsgalatok! A drogosok leszoktatasa es a nem atakito mutet pedig TB-re megy, minden gyogyszerrel egyutt. Nem ertem a logikat. :evil:

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


krisszi: én ma beszéltem egy nagyon kedves ismerősömmel, és ő is beadatta, semmi baja nem lett tőle se neki se a babának, makkmarci is meggyőzött, az orvosok is, úgyhogy én holnap reggel túlesek rajta. Majd írok délután, h mizu   Én is ezen lamentáltam, és ahogy írtam, attól h nem járok be munkahelyre, járok emberek közé, a lakásba bezárkózni nem tudok. Vagy csak pl az, nálunk is vannak olyanok a házban, mondjuk úgy kétes tisztaságú egyének, 28 kutyával, beszállnak melléd a liftbe, már volt olyan h szabályosan kimenekültem, de mi van ha beszáll mellém valaki aki hordozza, vagy a boltban az eladó rátüsszent a sajtra (amikor nem látom persze), ráadásul anyát megműtik nem soká, szeretném meglátogatni, úgyhogy úgy érzem nekem nincs más lehetőség, különben meg mindig nyugtalan lennék.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Lucky! 
6 hét 1-2 napnál járok. Holnap este UH. Bővebben utána.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


oké! várjuk nagyon, szorítunk!!!
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Én is 6 hetes vagyok (+3 nap a fogantatástól számítva), jövő szombaton UH-on kiderül a többi is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Luckyone, barátnőm is beadatta az első trimeszterben, és nem lett semmi baja se neki, se a picinek. Szóval nyugi, minden rendben lesz. Nyugi!!!
Én lekopogom minden fronton jól vagyok. Tegnap csak úgy elárasztott az energia! Mindent megcsináltam otthon, amit kellett. Nem is voltam rosszul. Csak a cicim kezdett újra fájni, pedig az is elmúlt már egy ideje. De nem bánom, így látom, hogy még készülődik a szervezetem. Szanáltam a ruháimat tegnap, és véletlen felvettem egy nadrágom, ami már sejtettem, hogy nem lesz jó rám. Nem kellett volna:D. Nagyon nem tudtam összegombolni... Szóval azért gömbölyödik már a pocak. Találtam egy terhesnadrágot a szekrényemben:D. Gondolom korábban kaptam, és félretettem. Sok felsőm is van így, ami végig jó lesz. Talán a pulcsikkal és a nadrágokkal még gondban leszek, de pólóm és ruhám lesz dögivel...
Most kiderült, hogy a családból tudnak adni sportbabakocsit, ami esernyőre csukható össze. Egyetlen bibi az, hogy fekete-rózsaszín. De én úgy érzem lány lesz, így ezzel se lehet gond:D. Ha mégis, akkor majd kitalálunk valamit rá.
A vizsgálatok miatt én is fel vagyok háborodva, de én alapvetően azon is, hogy ahhoz, hogy rendesen bánjanak az emberrel a terhesgondozáson, több százezret ki kell adni, amikor elvileg TB-t fizetünk. Na de ezt már mondtam...
Pénteken UH! Ma pedig átveszem a szívhangfigyelőmet. Szurkoljatok, hogy ügyesen megtaláljam a baba szívverését, ellenkező esetben pedig nyugodtan tűrjem az átmeneti vereséget:D
Ti hogy vagytok?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megkaptam reggel a szurit, még nem érzem h fel akarnám dobni a talpam, csak nagyon álmos vagyok, de azt hiszem ez normális, vannak napok, amikor nagyon felpörgök (mint tegnap Te, Nagykrisz :D) akkor pörgök forgok jövök megyek egész nap, aztán egyszer meg nagyon leeresztek, hát ez van :) De alapvetően minden ok, remélem így is marad :D

Nagykrisz: pont tegnap csináltam egy fotót a pocimról, már kezd gömbölyödni, éljen :) Elvileg még 3-4 hét és már érezzük h mocorog, olyan jó lesz :) tegnap vettem magamnak egy értelmes nadrágot a Zara-ban, klasszisokkal olcsóbb volt mint bármely kismama nadrág, igaz ez ilyen antiszexi naci, mert feljön képletesen szólva a hónaljamig :D de olyan kényelmeeeeeeeeeeesssssss, és tök jó, még van sok sok hely benne a pocinak, remélem tavaszig kitart. :) 
Tök jó, ha a családból tudnak adni ezt azt, nálunk sajnos nincs ilyen rokon... Viszont van egy ismerős, aki annyira kedvel minket, h mindenféléket kapunk, és képzeljétek kapok ilyen terhes alvós párnát is, ez volt a vágyálmom, de a Brendonban 15 ezerbe (!) került, egyszerűen nem volt szívem annyi pénzt kifizetni érte, úgyhogy végtelenül örültem neki amikor mondták. Nagyon kényelmetlenül alszom mindenhogy már most, remélem a párnával jobb lesz :)

Boeske, várjuk az UH eredményét!

Makkmarci: mi újság a kis Erik szemével?

Krisszi: Te hogy vagy? Mit döntöttél végül az oltással kapcsolatban?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem most van itt az álmos időszak, délelőtt még kb elvagyok, hétvégén is főztem reggel hattól 11-ig, közben takarítottam, viszont délután és este... Kriminális. 8-kor már aludnék.
Ma nem volt hányingerem, azt olvastam, hogy a vércukorszint ingadozása nem túl jó, tehát átváltottam teljes kiőrlésű kenyérre, durumtésztára, korpovitra, illetve a hideg citromos víz is nyugtató hatású. Sajnos két kávét kell innom, különben elalszom, de ez már régóta így van, nagyon alacsony a vérnyomásom.

Most meg nekem gyulladt be a szemem, a kollégáim szóltak, hogy tiszta vörös mindkettő, érdekes, mert egyáltalán nem fáj, csak piros. Holnap lemegyek a melóhelyemen a dokihoz és íratok fel gyógyszert rá és megkérdezem az influ oltást is. Valahogy nem győzött meg egyik oldal sem, pedig utánaolvastam és mindig is szkeptikus voltam az influenza oltással kapcsolatban. Gyógyszergyári lobbi és mesterségesen keltett hisztéria is van benne bőven. Persze azt is tudom, hogy az immunrendszerünk a béka seneke alatt van ilyenkor, tehát hiába nem kaptam el soha életemben, lehet, hogy most nem úsznám meg. A dokim - nőgyógyászom - nem vett fel, biztos műt, kíváncsi vagyok a véleményére.

NagyKrisz, az jó, ha kaptok cuccokat, olyan sok kiadással jár egy gyerek, hogy mindennek örülni kell.  Néha én is csak kapkodom a fejem, hogy havonta mikre mennyi pénz megy el, őrület. Egy cipő, gatya, úszásbérlet, színház, új tolltartó, egy kis játszóház, gyógyszandi...

Lucky, Neked talán hasznos infó: sosem gondoltam volna, hogy a gyerekeknek börzén fogok ruhákat venni, de Gazdagréten havonta egyszer van egy nagyon tuti rendezvény a Közösségi HÁzban: rengeteg új, cimkés, márkás (NEXT, GAP, NIKE, Adidas, stb.) gyerekruhát árulnak. Tényleg őrület, van, hogy benne van még az eredeti árcédula... A bolti ár töredékéért persze. érdemes megnézni, bár még a januári időpontok nincsenek kint. Újszülőttől tizenéves korig, mindenféle ruha, kiegészítő, cipő, táska.

http://angolgyerekruhavasar.gportal.hu/

megyek, mert megint kaptam egy új projektet, kezd telelenni mindenem, otthon szeretnék feküdni feltett lábbal.

Makkmarci, írj, hogy mi volt a vizsgálatnál? Boeske? Drukk drukk


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok!

Jó híreket hozok. Dobog a szíve. A doki 7 hetesnek mérte. :)
Szóval minden rendben, mehetek a kiskönyvemért. Következő UH 3 hét múlva.

Jó éjt!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Gratu Boeske!

Zűrös nap volt majd jövök ha tudok. Szemével ok mminden.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagyon gratulálok Boeske, remek hírek! Örülök! :)

krisszi: köszönöm a linket! Nagyon hasznos! Közben anyósom mondta h az ismerősük ruhákat is tud adni, állítólag 20 zsák babaruhát szedtek össze, ha a negyede használható már annak is örülök :) Vasárnap a H&Mben nézegettem babadolgokat, nagyon cuki ruhák vannak, viszonylag baráti áron, de a kismama ruhák is borzalmasak, legalábbis nekem, még nem tudok hozzászokni a gondolathoz, hogy lepelben járjak :D A Mangoban viszont 5000ért vettem remek kismamaruhának is felhasználható ruhákat, bőven elfér benne a pocakom majd, szerintem ez megéri, és később is tudom akár hordani, mert szerencsére most divatosak ezek a bő ruhák övvel :) 

Nagyon sok munkám lesz most márciusig, isteni szerencse, hogy elmúlt a hányingerem, már csak este jön elő, így a munkába nem zavar be. Este még mindig nagyon álmos vagyok. Mostanában a favorit ételem az Uncle Ben's extra ananásszal (az a szerencsém, nem tartalmaz semmilyen E-t, 100%-ban természetes alapanyagból van, elvileg, ami nagyon meglepett), vacsorára ilyet készítek, csak rizzsel, húst még mindig nem kívánom, fura. Néha eszem azért azt is, de csak muszájból :)

makkmarci, majd írj bővebben, mizu Erikkel, meg arról is hogy vagy :)

Nagykrisz? Krisszi?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenkinek jó hírei vannak:) Boeske, külön gratu
Nekem is van. Tegnap megvettem a szívhangfigyelőt, és némi keresgélés után meg is találtam a szívverését a picurinak. Apa is lelkesen keresgélte, de nem találta:D. Nagyon gyorsan ver a kis szíve. Nem nagyon szereti amúgy szerintem, amikor hallgatom, mert elmenekült egy idő után, és esküszöm, hogy bele is ütött/rugott, na jó, csak felé:D. Nagyon örülök, hogy megvettem, és 4000 Ft-ot bőven meg is ért. Fel is vettük a szívhangot, bár felvételben annyira nem jó, mint a fülhallgatóval élőben...
Mindjárt itt a péntek!!!! Nagyon izgulok:)


Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lucky, én anno kb két terhesgatyával és pár felsővel megoldottam az egészet. ezért jó a nyári pocak... simán tudtam hordani a régi gatyáimat is, csak nem gomboltam be. (((most bezzeg azok a gatyák nem jönnek rám, pedig fogytam két kilót, mivel elhagytam az értéktelen szénhidrátokat, üres kalóriákat és rengeteg fehérjét, gyümölcsöt, azaz jó kajákat eszem. Uncle Bens rulez )))
Szerintem sima, nem kismama felsők teljesen jó, ruhák is, max nadrág kell kimondottan kismama.

Beszéltem a háziorvosommal, azt mondta, hogy lekéstem az oltásról, mert ha esetleg lappang bennem valami és ráolt, azzal nagyobb bajt okoz. Másik: barátnőm anyja kórházban dolgozik és ők nem oltatják be magukat, viszont ajánlják mindenkinek az oltást. Így legyen okos az ember... még megkérdezem a nőgyógyomat.

Megvan az időpontom az RC-be is. ugyanazon a napon, mint az Istenhegyire, csak pár órával később. Párom kiakadt, hogy minek két vizsgálat, de nem érdekel, nekem fontos.

Nagykrisz, ügyes vagy, akkor csak módjával hallgasd, nekem is azt mondták, hogy zavarja a babákat. az uh-nak is van hang és hőhatása a bébikre, ami nem káros, de nem is kellemes nekik.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Ja, akkor van hányingerem, ha üres a gyomrom, szóval kétóránként eszem.

Boeske, akkor mi kb egyidősek vagyunk! Gratula!!!


Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


krisszi: kíváncsi vagyok, mit mond a dokid az infi oltásra (hohó, én már becézem :D), nekem már lassan 48 óra telik el, h megkaptam, gondolom jelentkezett volna már valami, ha lappangó bacit hordozok, remélem a legjobbakat :) beszéltem egy barátnőmmel, aki ugyanekkor volt terhes mint én, neki pl a nőgyógyásza is azt mondta, ne oltassa be magát... viszont sok mást sem mondott neki, ami nem feltétlen volt jó. Amúgy mondta, h készüljek fel, ez örök dilemma lesz (akiknek van már gyereke köztetek, biztos tudjátok), hogy melyik védőoltást adassuk be a gyereknek...

nagykrisz: ez tök jó, megnyugtató lehet hallgatózni, én azért nem merném, amit írtál, hogy mi van ha nem találom, akkor rám olyan pánikroham törne... :D ezt elkerülendő nem is próbálkozom :D

Amúgy érdekes, mert a genetikai UH során eléggé gyomta a hasam a doki, és én is kicsit aggódtam h nem fáj ez a babának??!!! de nem mertem megkérdezni, mert mondtam már így is kérdeztünk egyet kettőt férjemmel, ami látszott h szerintük nagyon alap dolog (férjem szerint csak beképzelem...). az asszisztenstől kérdeztem h érzékeli e h épp figyeljük, ő azt mondta nem.

Lányok, megosztok Veletek valamit, amit nagyon szégyellek, bűnös dolog :D Egyszerűen meg vagyok őrülve a hideg gyümölcsléért!!! Legszívesebben egész nap azt innám, ami nyilván azért nem jó, mert tele van cukorral, legalábbis nagyon magas szénhidráttartalma. Próbálkoztam grapefruit levet facsarni (a narancstól hányok), meg a SPARban és a METROban lehet kapni 0,75-ös kiszerelésben 100%os, facsart (tehát nem sűrítményből oldott) gyümölcslevet. De az annyira drága, hogy a férjem már rám szólt, hogy ne igyak meg minden nap egyet, mert egy üveggel 700 ft, ami tényleg elég drága... Amúgy hohes C-t iszom, vettem meggybefőttet is, először annak is a levét ittam meg :D Igyekszem egy nap 2-3 pohárnál nem többet inni. A víz sajnos nem csúszik annyira, pedig alapból soha de soha nem iszom mást, csak és kizárólag vizet. Úgy látszik nekem ez lesz a heppem meg a Uncle Ben's rizzsel :D vagy magában :D ja meg reggelire a tükörtojás, hát azért is ölni tudnék, nem kell semmi más, tükörtojás, magában :D

Próbálok a kismamajógánál valami intenzívebb mozgásformát keresni, tartok a terhességi cukorbetegség kialakulásától. Ezért nem örülök a gyümölcslé mániámnak sem, de igyekszem kordában tartani. Amúgy csokit, süteményt sosem ettem sokat, de most egyáltalán nem is kívánom, úgyhogy szerencsém van, mert nem kellett különösebben kiiktatni. Kenyér helyett meg gluténmentes abonettet eszegetek. A férjem imádja az olivás kenyeret (nem tudom pontosan a nevét, a SPARban árulják, és sárga papírban van, ilyen hosszúkás, mint a bagette), abból csippentek még néha.

Ma egy picit fájt a hasam, nem tudom eldönteni h a savany káposzta okozza-e, vagy a babának nem tetszik valami, esetleg növekszik a méhem és attól, talán olvastam valami olyasmit, h ez is lehetséges.
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Luckyone,
Nekem is szokot fájni a hasam, viszonylag sűrűn. Nálam tuti a növekedés miatt, szoktam is rá bevenni  egy fél Magna B6-ot. Azt javasolják rá.
Én a helyedben nem szégyellném magam. Most inkább a magaméban teszem. Hogy Ti milyen tudatosak vagytok! Én most toltam le egy balaton bumm-ot, majd utána egy adag madártejet:D.Tegnap is megettem egy sor csokit. Ajjaj...
Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy ha nem eszem, akkor rosszul leszek. Ezért muszáj reggeliznem, mielőtt elindulok, különben bajok lennének a járműveken. Utána jön a tízórai bent, majd az ebéd, uzsonna és vacsora olyan 18-19 között:) Jóval többet eszem, mint korábban, de még csak épphogy elértem a magasságom szerinti optimális súlyt. Azért lassan le kéne állnom...:S De hogyan? Nehezen bírok magammal. Én a terhesség előtt a sós rágcsikat imádtam, na most az édesre vagyok rákattanva. Na, meg a gyümölcsökre, zöldségekre, savanyúságokra. A hústól néha kifejezetten hányingerem van. Mondjuk korábban se éltem-haltam érte... Talán hamarosan helyreáll az étkezésem is. Remélem.
Én is féltem figyelgetni, de megbeszéltem magammal, hogy sikerülni fog. Ha nem, akkor úgyis hamarosan UH, majd védőnő, Őt pedig meg lehet kérni, hogy mutassa meg a használatot. Szerencsére nem volt rá szükség.
A nagyik is nagyon örültek a felvételnek:) Úgy tervezem, hogy hetente egyszer behallgatunk hozzá:)

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,
ilyen megosztó témák dögivel vannak a gyereknevelés során
felvegyük-nevegyük, együttalvás-különalvás, igényszerintiszoptatás-háromóránkéntszoptatás, hozzátáplálás 3 hós kortól - 6 hós kortól, fütyihúzogatás pro és kontra (nem vicc!), cumi vagy sem és még sorolhatnám... nehéz eligazodni.
Amennyire magabiztos voltam az első után és meg voltam győződve arról, hogy nekem már senki sem tud újat mondani - nos született egy második gyerekem, aki gyökerestől más reakciókat igényelt. Innentől kezdve én már semmit sem fogadok meg, azt sem hiszem, hogy értek a gyerekekhez és hogy mindenre tudom a választ.
Szóval ez az influ oltás is rajta van az eldöntendő kérdések listáján egyelőre.

A kaja-témában: az a baj a cukros dolgokkal. hogy átmenetileg elvileg csökkentik a hányingert, de utána felerősödhet a dolog a vércukor drasztikus ingadozása miatt. Lucky, nehogy már szégyelld magad azért, mert gyümölcslevet kívánsz :) ez legyen a legnagyobb kihágásod :)
Terhességi cukorbetegség: az elsőnél lájtosan előjött nekem, de mivel pont határértéken volt a terheléses cukrom, minimális odafigyeléssel kordában tudtam tartani, édességet nem ettem, illetve kenyeret is csak keveset.

ezt találtam az uh-ról, valamit tutira éreznek a babák, de nem káros:
http://www.gyoriszuleszet.hu/4dultrahan ... desek.html
a genetikait az elsőnél nekem is egy vadállat csinálta, nagyon fájt, soha többet nem mentem hozzá.
ŰHogy vagytok?

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


nagykrisz: szerintem 9 hónapig nem jön rendbe az ízlésünk :D én sosem voltam csokis, tényleg, amúgy azt mondják ha nagyon édeset kívánsz, az a kislány jele, bár én nem hiszek az ilyesmiben.

Lányok, lenne egy hülye kérdésem: genetikai UH-n mondták h mélyen tapad a méhlepény, széle eléri a méhszájat, de aggodalomra semmi ok, ez feljebb húzódik majd idővel. A genetikus azt mondta, óvatosan a házas élettel. Hah, és akkor meg sem kérdeztem h az óvatosan azt jelenti h egyáltalán nem, vagy azt h igen, csak óvatosan. Nyilván az utóbbi lenne logikusabb, de mégis ... :) Guglizni nem akarok, mert hülyeségeket írnak összevissza mindenről. Ne értsétek félre, nem vagyok mániás, de azért mégis jó lenne ha lehetne :) óvatosan :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: