Új privát üzeneted érkezett!


sziasztok :lol:

Babus :D
Merre vagy?

Mea :D
És minden milyen igaz,mi anyák megsem állunk egész nap :P

Panka :D
Köszi a drukkot,megteszünk minden amit lehet,hogy +teszteljek hónap végén :roll: :wink:
Meglestem a képeket,hát igen nálunk is elég sűrűn előfordult
Tündi :D
Én nem voltam még baba-börzén de ami késik nem mulik.
Az a baj hogy erre felénk ritkán van,meg ha van is sokat kell utazni :cry:
A festés, az ismerős nálunk is akkor volt amikor Viktóriával pocis voltam,mire végeztünk hulla fáradt voltam,de az eredmény nagyon szép lett :lol:
És eltaláltuk a rózsaszin szobaszint,csak azt nem tudom ha fiú lett volna akkor mit szólt volna a rózsaszin szinhez :roll: :oops:


Kép

Kép
edinka
 
 


Nikol :)
Engem érdekelne az apartman Tihanyban :)

Küldesz egy privit nekem róla? Megírom akkor Neked a mail címemet is priviben :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok :D

Élek ám én is :lol: , csak lusta voltam írni, pedig olvasgatni azért szoktalak titeket folyamatosan.

Tündi
Nagyon szépek a babaholmik :D
Én is iszonyúan élveztem a babacuccok vásárolgatását :lol:
Neve van már a pici fiúnak?:D

Edina
Örülök, hogy megjött a mensid :D Akkor hajrá!!! :lol: Drukkok mennek :lol:

Panka
Megnéztem Emili kakis képeit :lol: Nem semmi :lol: :lol: Ilyet még Kristóf se tudott csinálni :lol:

Timika
Tényleg, hol vagy? Nagyon rég írtál?


Rólunk:
Krizsi szobatisztasága egyre jobban alakul :lol:
Már a városba is pelus nélkül megyünk, játszótérre is, pisil bárhová, ha kell, pláza WC-jébe, bokorba, állva, igazi nagyfiúsan, és itthon is a WC-be, a WC-szűkítővel, de kakilni csak a bilibe, illetve egyszer már bement a bugyiba is :? , viszont pisibalesetünk még egyszer sem volt, mindig szépen szól, ha kell neki :lol:

Hiszti még mindig megy, pár napja hajszálhíján elütötték :shock: , a játszótérről a fákon-bokrokon keresztül kiment az úttestre, én persze utána, csak az volt a baj, hogy minél jobban rohantam, ő is annál jobban rohant, röhögve, ráadásul pont egy kis házikó takarásából lépett ki az úttestre, ha akkor jön autó, akkor vége...
Mikor már tudtam, hogy nem érem utól, mire kilép az úttestre, az esetleges autókat meg nem láttam a házikótól, az életem lepörgött előttem, tudtam, 50-50%, vagy jön autó, vagy nem...és NEM!!!, már az úttest közepéről kaptam fel, persze kapott a popójára, na meg kis előadást is, mire boldogan kijelentette, hogy ő ilyet máskor is fog csinálni :shock: :shock:
Én persze még vagy fél óráig remegtem az idegtől, még éjszaka is álmatlanul forgolódtam, és azon filóztam, mi lett volna, ha jön az autó. Teljesen kikészített.
Na meg egyébként is zizi sokszor, az égvilágon semmi se jó úgy, ahogy én mondom. Ha azt mondom menjünk le, akkor nem, ha nemet mondok, akkor igen, ha ebéd van, ő nem eszik, aludni meg pláne nem, újabban már fürödni se, mindegy, csak az ellentétje, amit én mondok :?
Én azt hittem kb. jó fél éve, amikor elkezdett úgy igazándiból ellenkezni, hogy ez a hisztikorszak. A kutyafülét, az csak a bemelígő volt.
És minden nap ezt végigcsinálni vele... hát nem könnyű...

Mindenesetre kicsit megnyugtat, hogy sok mindenkivel beszélgettünk ilyenekről a játszótéren, és a legtöbb anyuka szerint a 2,5-3 éves kor között a legrosszabb a helyzet.
Még az egyébként álomkislány is ebben a korban a földhöz csapdosta magát úton-útfélen, kezelhetetlen volt.
Krizsi barátnője, a Panni is ugyanezt csinálja, úttestre rohangál, kisebb gyerekeket bánt a játszótéren.
Egy másik kislány a játszótéren szintúgy szemeket nyomogat, meg lapáttal ütöget, anyukája nem is érti, hisz a nagyobbik lányával semmi ilyen problémája nem volt, a kisebbel meg egyszerűen nem bír.
Úgyhogy nyugtat a gondolat, hogy egyszer ennek a korszaknak is vége lesz, addig meg túl kell élni, szó szerint :D


Móni

Kép
babus2005
 
 

 
 

Móni!
Húha, hát nem semmi Krizsi!Én is biztos frászt kaptam volna!
Biztos ez a dackorszak, próbálja érvényesíteni a saját akaratát, feszegeti a hatátokat, hogy meddig mehet el.Nagyon nehéz lehet vele, de nyesegetni kell a vadhajtásokat".Egy barátnőm kisfia sem állt meg mindig az úttestnél, és ilyenkor meg lett neki mondva, hogy másnap nincs lemenetel, amiért így viselkedett.Ő is mondta, hogy máskor sem fog megállni(de csak hogy ellenkezzen), és másnap nem is mentek le.Persze a kisfiú követelte volna, de mondta neki az anyja, hogy miért is nem mennek le.Akkor magába szállt, és megígérte, hogy máskor jól fog viselkedni :D
Remélem Krizsi is szófogadóbb lesz.
Szobatisztasághoz gratula!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka
Krizsi külön örül, ha azt mondom, nem megyünk le. Unatkozik ugyan otthon, nem is könnyű vele, mégse akar soha elmenni sehová, se játszótérre, se sehová, azt mondja, hogy ő marad otthon egyedül :shock: Ő még sose kérte, hogy menjünk le, mindig én forszírozom.
Ha meg a játszótéren fenyítem meg, hogy megyünk haza, ha még egyszer rosszalkodik, akkor fogja a cuccait és sorakozik hazafelé :shock:
Ígértem én egyébként már mindent, hogy visszavisszü a boltba az új autóját, meg ilyenek, de nem érdekli, sőt, mondja, hogy vigyük vissza.
Szóval nagyon rafkós, pontosan tudja, mit akar :D
Amúgy ezidáig mindig megállt az úttestnél, sőt, másokra is rászólt :lol: , ezt az autó-elütősdit csak újabban találta ki :shock:



Móni

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Ha meg emlekeztek ram, nekem van 2 gyerkocom :lol:

Olvasgatok viszonylag rendszeresen, de sosincs annyi idom, hogy utana meg irjak is. Es ugye minel jobban huzom az idot annal nehezebb lepest tartani veletek, de nem is ez a cel!

Orulok mindenki oromenek, drukkolok minden golyanak, zebranaqk (ki mit var), es egyutt buslakodom am veletek, csak ez nektek nem tunik fel gondolom :?

Mi jol vagyunk, Mate jovo heten lesz 2 eves, szervezem a bulijait, Maja pedig mar 2 honapos lesz hetfon.
Ma mindketto oltast kapott, Mate megkapta vegre a 2. Prevenart (a marha draga oltast), Maja pedig a kotelezo 2 honaposat.

Maja egyebkent oriasi, mar 5,5 kg. Mate 12 hetesen volt ennyi. Nem hasonlitanak ebben sem. Egyebkent nagyon rendes kislany, sokat alszik es jol eszik. Mar 1 hete atalussza az ejszakat. Este 10-tol reggel 1/2 6-6-ig szundit. Ez mar eleg mama-barat verzio.
Ennek ellenere log a nyelvem, nem tudom, hogyan csinaljak masok? Rengeteg feladat van a vallamon, a mindennapos fozes, bevasarlas, mosas, rendrakas es gyerek-felugyelet iszonyatosan faraszto. Segitseg vagy van, vagy nincs, igy vagy ugy, de tul kell elni a napokat.

Igy nemreg megint elkezdtem bolcsit nezni Matenak, hogy ha minden kotel szakad es vegleg a megbolondulas veszelye fenyegetne, legyen hova vinnem legalabb az egyiket.

Egyebkent kb junius 25-tol eltununk a nyarba, ugyhogy lehet, hogy csak nagyon sokara tudok majd irni-olvasni, de gondolok majd mindenkire.

Mate egyebkent tegnap eloszor bilibe kakilt, nagy orom volt a csaladban! Nem tudom allandosul-e a helyzet, de jo volna, mert nagy param nekem ez a szobatisztasag!

Sziasztok es jo nyarat mindenkinek, ha mar nem "talalkoznank"!
Vanda
vanda72
 
 


Babus!

Vigyétek vissza. Olyat ígérj, amit be is tartasz. Mindenkinek van gyenge pontja, még Kristófnak is.
Kinga is olyan hisztis lesz, hogy csak bírjam energiával. Már most látszik rajta. Az apjának elég morrannia, nekem erélyesebbnek kell lennem. Amúgy az anyósom csak nézett, mikor elejtettem egy "ne kelljen kétszer mondanomot" és az egyéves megcsinálta, amit kértem. Hja mikor vele volt, akkor már mondta, hogy érti miről van szó. Az apja a legkezelhetetlenebb korszakában is kezelhetőbb volt, pedig hol van még a dackorszak. :lol:

tjuca
 
 




Sziasztok :lol:

Ugy láttszik nálunk is rendeződni láttszik a "szobatisztaság"
Viktória,nagyon ügyes szól ha pisilni vagy kakilnia kell.
Jó nem azt mondom,hogy néha nem pisil be a bugyiba :roll:
De akkor sem szidom őt le,de ő mindig elszégyelli ilyenkor magát :oops:
Épp az előbb probáltam rá adni a pelust de ő egyszerűen letépte magáról,mert azért még pelus nélkül nem merek vele elindulni sehová :roll:

Babus :D
Neked azért még Kristóf éjszaka hord pelust :?:

Vanda :lol:

Ezer éve nem jártál erre.
Örülök,hogy jól vagytok.

Tjuca :)

Épülj fel lelkileg-testileg minnél gyorsabban és aztán hajra kistesó.
Ilyenkor a dokik mennyi időt szoktak ajánlani,mármin a műtét utánn :?: 3hónapot :?:

Vissza térva a hisztihez,Viktórián gyorsan keresztül ment :lol: :lol:
Hála Istennek de azért ő is tud olyan igazi kisfiús csintevéseket csinálni :roll:

további szép 7végét

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok lányok!

Megint jól eltűntem, illetve átmentem RO-ba :roll: Vhogy nem volt kedvem írni, olyan semmilyen kedvem volt a héten :oops: :oops: :oops:

Igazából most is inkább Tündiről jöttem írni.

Délután felhívott, hogy tegnap újra vérezni kezdett és 8 perces fájásai voltak :shock: :shock: :shock: , így jelenleg a szülőszobán van és szülés visszatartó infúziót kap 24 órán keresztül. Jó kis 59-es fájásai voltak, de már ritkulnak, és a méhszája is megrövidült. Drukkoljatok neki, jó lenne ha még pár hétig egyben maradnának!. :roll: :roll: :!:

KépKép

KépKép
timika
 
 


Tündi
Millió drukk, hogy még jó pár hétig ne akarjon a kissrác kibújni!!! Nagyon szorítok!!!!!
gtünde
 
 


Babus :) Gratulálok a szobatisztasághoz, ez jó gyorsan ment, ügyes kissrácod van :lol: :lol: :lol:
A hiszti korszak miatt nem irígyellek, de ezzel minden bizonnyal mi is nagyon meg fogunk küzdeni, már most nagyon erőteljesen érvényesíti az akaratát mi Kristófunk is és hol van még a dackorszak??!! :roll: :shock:

Edinka :) Akkor mindent bele, hajrá kistesó, új vonalzót is kérünk :lol: :wink: (ha nem megy, keress meg, mint a múltkor és segítek)

Juca! Rengeteget gondoltam rád a héten, nagyon-nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:

Vanda :) Jó volt újra hallani rólatok, jó pihenést kívánok nektek!

Jó éjt!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Tündi!
Húha, remélem már nincs gond, szorítok nagyon!!!

Móni!
Hát akkor tényleg nincs könnyű dolgod!Az én Emilim mostanában annyira hisztis, egyszerűen nem bírunk vele.Nem köti már le semmi sokáig a figyelmét, vígasztaéhatatlan.Nem jó neki semmi, sehogy. :(
Csak bőg, meg nyűglődik egész nap.És rengeteget iszik, enni viszont alig eszik.Holnap megyünk dokihoz, 3 hós oltásra, majd megkérdem tőle is,mi lehet a gond, de ha ez "csecsemő dackorszak", akkor végem van! :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Pl. a meleg.
Nálunk a kenguru segített, a kezeim szabadon maradtak, ömlött rólam a víz, na és rettegtem, hogy mikor ki szól be, de legalább bejött. Ezt a kánikulát még a felnőttek is nehezen viselik, nemhogy a gyerekek. Bár ugye Emili még nem régen a napi 37 C fok átlaghoz volt szokva, csak ne reklamáljon! :twisted:
Remélem mond majd valami okosat a dokinő.

tjuca
 
 


Juca!
Köszi.Egyébként dokibá. :lol:
Kengurút nem szívlelem,mert1.cipeltem a kiscsajt 9 hónapig, a térdem még mindig nagyon fáj, 2. összemelegszünk, mind2en izzadunk,3.nem tud hason aludni, amiért rettenetes balhét tud csapni.Babakocsiban jobban elvan, ha úton vagyunk.Itthon meg nem tudnék csinálni vele semmit, ha rajtam lógna.Már én is gondoltam rá egyébként, de erre jutottam.Meg ha nyűg, akkor hiába veszem fel, akkor is ordít.meg a lakásban nincs meleg, megy alégkondi.De 7végén is nyűg volt, anyáéknál.Olyan,mintha vmi pszichés baja lenne. :roll:
Nem tudom,kicsit aggódunk miatta.Sokat is iszik, mintha rászokott volna.Enni megint kevesebbet eszik.Olyan kis hiperaktív. :(
Állandóank jár keze-lába, pörög, meg minden.
Vagy a hasa fájna?Ma mindenesetre veszek Grape Watert, állítólag jó.Az Infacolt is használtukmár.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


A hasfájást el lehet különíteni, összegurnyad, úgy néz ki, mint egy garnéarák, meg mikor végre pukkant/kakil megnyugszik.

Én egyébként a légkonditól vagyok frusztrált, fáj a fejem...

No bízzunk dokibában! :lol: :lol: :lol:

Ja ja én is erre jutottam a kenguval, de abban nem üvöltött, és az én kínom kisebb volt, mint a parttalan üvöltést hallgatni. De ha abban sem jó, meg kézben sem...
Erre egy angol nyelvű
könyv írja, hogy el kell viselni, időnként pedig le kell lépni. :shock: Most meg nem mondom melyikben olvastam, mert már nincsenek nálam. Sajnos van benne valami. :cry:

tjuca
 
 


Igen, szokott gurnyadni, meg pukizni, de utánna 2 perc múlv asír tovább.Szóval ezért nem vagyok biztos benne.
Hát én viselem hőúsiesen, mert lelépni azt nem tudok.Max vele sétálni, olyankor azért feldteti a látvány vele a nagy gondokat.
Egyébként én úgy látom, mintha az zavarná, hogy fizikailag nem képes arra, amit szeretne.Ülne már, de még nem bír.Fordulna, de az sem megy még.Lehet, hogy szellemileg érettebb a testénél?Vhol mintha hallottamvolna erről. :roll: , hogy van ilyen is.Hát nem tudom, de nem is igen fog kiderülni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok :D

Tündi
Jajj, nagyon kiakadtam, amikor olvastam, hogy megint kórházban vagy... én már azt hittem végre élvezheted a gondtalan pocakos hónapokat! Ha valaki, akkor te igazán megérdemelnéd!
De bizti nem lesz semmi baj! Drukkolunk nagyon, hogy a pici fiú még bent maradjon, min. 1 - másfél hónapig, hisz olyan jó helyen van ott bent :) !!!
Küldöm a bent tartó energiákat :D +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :D


Timika
Ha tudsz bármit Tündiről, írj feltétlenül :)


Panka
Nem lehet, hogy frontérzékeny Emili?
Krizsinél nagyon jól megfigyelhető, hogy hidegfrontkor aluszékony, olyankor tuti, hogy reggel 1-2 órával tovább alszik a szokásosnál, melegfrontkor viszont rosszul alszik és keveset, ha pedig szeles idő van, akkor pedig elviselhetetlenül hisztis.
Vagy egyszerűen csak ilyen. Krizsi is hasonló volt. Egy lépést nem tudtam tőle tenni, WC-re, fürödni, mindenhová vittem magammal babahordozóstól, egy percig nem volt meg nélkülem, folyton szórakoztatnom kellett, viszont egy idő után már únt mindent. Viszont babakocsizni imádott (még most is imád :lol: ), ott vagy dalolt :lol: vagy alukált egy jót :lol:
Fél éves kora körül már annyit nyűűglődött, hogy azt hittük, hogy a foga jön, semmi se volt jó neki, még Dentinox-szal is bekentük az ínyét. Persze utólag kiderült, fölöslegesen, mert 1 éves volt, mire kijött a foga, így tuti nem attól nyűglődött.
De a mai napig vannak olyan korszakai, napjai, amikor csak morog egész nap és semmi se jó neki. Mondom is neki ilyenkor, rosszabb vagy, mint egy háklis öregember :lol:


Na mennem kell, felébredt a nagyfiú :D


Móni


Kép
babus2005
 
 


Móni!
Nem tudom, mindig ilyen nyűgi szokott lenni, általában, sokat nyűglődik, de mostmár nagyon elviselhetetlen, főleg, hogy sehogy sem jó neki, és nem tudok már mit kezdeni vele.
Ami még furcsa, hogy ha pl. másnál van, kézben, vagy nézelődik magában, és meglát engem, akkor egyből elkezd nyafogni, majd sírni. :( Nem tudom miért váltok ki belőle ilyen reakciót.Talán mert nekem akar "panaszkodni"?Nem tudom.De ha ránevetek, meg visszanevet(már ha nem nagyon nyűgös).Szóval nem értem én ezt az egészet.Vagy segítséget vár tőlem, és azért sír jobban olyankor?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Beszéltem Tündivel, megszűntek a keményedések, most úgy néz ki, hogy holnap haza engedik.

Pankaa :) Sztem ebben a melegben természetes, hogy nem akar enni, inkább csak inna. A tápszer meg elég tápláló, lehet ezért nem kéri. Kristóf is kb. ennyi idősen kezdte állandóan emelgetni a kis fejét, mindig ülni szeretett volna, de ugye a gerince miatt nem lehetett. Sok okosat sajnos nem tudok mondani, nekünk volt egy pihenőszékünk, abban is szeretett lenni, meg rengeteget volt kézben. Kb. féléves koráig szinte csak kenguruztunk vele, babakocsiban nem volt el. Csak akkortól szerette meg, mikor már tudott rendesen ülni és kilátott belőle. Kezdetben csak rád van szüksége, aztán egyre jobban kinyílik neki a világ.
Láttam a másik topikban feltett képet, nagyon szép kis rucija van és nagyon kis huncut a fülbevalóval :)

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timi!
Köszi! :D
Pihiszéke van, abban elvan egy ideig, babakocsizi is szeret, de csak az utcán 8) Az erkélyen csak percekig van el benne.
Az üléssel mi is így vagyunk, húzza fel magát, dehát...
Lehet ez is bosszantja.Meg kapálódzik hason, félig fordul csak meg, és akkor kezd el sírni.Biztos a kudarcélmény miatt. :? :D
Kristóffal mizújs?
Tündinek örülök, hogy már jobban van!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Eszembe jutott még vmi:az öklét nagyon rágja már egy ideje, a ynála is szakad, és néha csikorgatja a nem létező fogait :lol: Szóval összedörzsöli az ínyét.Meg morog ha rágja az öklét,mint egy kis bolhás kutya :lol: .Lehet majd jön a foga, és ezek az előjelek?De látszani nem látszik semmi. :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Sziasztok :D

Nicol:)

Merre vagy,már régen jelenkeztél :?:

Panka:)

Szerintem Emili a fogai miatt szenved,emlékszem amikor Viktóriának jött az első foga azt mi nagyon megsinlettük,gondolhatod még az ügyeletet is megjártuk vele.
38,5 fokos láza volt és még a hűtőfürdő sem segitett neki,ja és nem beszélve a hasmenéséről :cry:
Ez max másfél hétig tartott,mire kibujt neki 3 hónaposan az alsó két kis fogacskája :lol:
A többi fog kibujását észre sem vettünk,csak az a első kettő jött nehezen.
Az meg,hogy nem eszik elhiszem hogy idegesit,de a nagy meleg is közre játszik ebben.
Nyugi,éhen halni biztos nem fog :lol: :lol:
Az a lényeg hogy kb másfél liter folyadék meglegyen neki.
NAgyon szép csajod van,és azok a képek nagyon szupik.

Timi:)

Ahogy elnézem nálatok is nemsokára indul a kistesó projekt :!:
Majd akkor lesz uj vonalzóm ha majd babás leszek:)
(remélem hamarosan)
Ha vmit nem tudom akkor majd megint megkereslek,köszi előre is :wink:

TÜNDI :shock:

Örülök,hogy már jobban vagy,olvastam egy másik topicba hogy már haza engedtek,pihenj sokat,és ha majd ugy érzed akkor feltétlenül irj,hogy mizuis veled???
Mi nagyon szoritottunk nektek,hogy a kis srác bennt maradjon még,és szerencsére odaértek a + energiák :wink:

Móni:)

Köszi az infót :lol:

Tjuca:)

Merre vagy,már régen jártál erre.
Hogy érzed magad?

Na,jó megyünk reggelizni
puszika

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Köszi a dicsit! :D Te sem panszkodhatsz :wink:
Tegnap kisangyal volt, ma megint nyűgöskodni készül, az éjszaka nem volt vmi fényes, de tegnap kapott oltást, talán ezért.De vmi lehet a levegőben is, mert a szomszéd kisfiú is sokats írt,és mindig egyszerre zendítenek rá :shock: :lol: Ebből gondolom.
Naponta, ha jólmegy, akkor 900-1000 ml kaja fogy.De végülis gyarapszik.
Foga nem jön még, legalábbis nemlátszik, hogy meg lenne duzzadva az ínye.Na meg mi is későn fogzottunk, 9 hónaposan. :shock: :D
Ti akor jól megszenvedtétek a fogzást, remélem nálunk nem fog így garázdálkodni aFogmanó!
Jó reggelizést! :D

Tündi!
Örülök, hogy jobban vagy, pihenj sokat, mostmár nem sok van hátra. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Tundi,
nagyon sajnalom, hogy ismet korhazlatogatason voltal, remelem pihensz sokat, hogy bent maradjon meg ez a pici fiu :?

Panka,
biztosan van valami a levegoben, mert Maja is nagyon nyugos ujabban napkozben, szerintem a nagy meleget birjak ilyen nehezen.
Meg en is azt veszem eszre Majan, hogy folyamatosan foglalkozni kellene vele, mert "unatkozik" a draga.

Egyebkent kepzeljetek Mate is kb 8-10 napja bilibe vagy WC-be kakil es ha nincs rajta pelus egyre tobbszor szol a pisinel is. Az elmult 8-10 nap alatt csak 2x ment pelusba a kaka, ami azert nagy dolog, mert Mate naponta 2-3x biztosan kakkant, van, hogy 4x is. Olyan erdekes dolog ez tenyleg, hogy meg kell ernie a gyerekeknek erre a feladatra, nem szabad es szerintem nem is tudod eroltetni.

Mas nincs velunk, kiveve hogy nem lehet kullancs elleni vedooltast beszerezni allitolag egesz nyaron.
Beadatta mar valaki kozuletek?

Edinka, Nicol, hajra a kistesoert!

Ja, es a www.melykuti.tk oldalon ujabb kepeket talalhattok Materol es Majarol is.

Sziasztok es kitartas, hetvegere huvosebb idot josolnak!
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Edinka!
Mi is megvagyunk, csak nagyon elfoglalt vagyok. Hétfőn jöttünk haza a nyaralásból, és azóta megállás nélkül dolgoztam és tanultam. Hétvégén van egy tanfolyami vizsgám. Gratulálok a kezdődő szobatisztasághoz. :lol: Majd teszek fel képeket is megint, csak egy kis idő kell hozzá.

Tündi!
Nagyon szorítottam neked és örülök, hogy már otthon vagy ismét. Mostmár szigorúan pihizz!!! :D

Vanda!
Mi beadattuk az oltást, de még január környékén. Akkor is rendelte a patika az egyiket, de egy pár nap alatt meg is kaptuk. Meglestem a kis gyerkőcöket, nayon arik, Maja is sokat nőtt :D És persze nektek is gratula a szobatisztasághoz.

Judit!
Hogy vagytok? Minden rendben? Milyen volt az utatok hazafele?

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Vanda!
Megnéztem a képeket, hát nagyon édesek a gyerekeid!!! :D
Emilim is szeret velem játszani, csak lenne annyi időm, dehát más dóga is van az ember lányának :wink: (pl. ide írogatni :oops: )
Gratula Máténak a szobatisztasághoz, nagyon jól halad! :D Nemsokára már csak egy pelusosod marad :lol:

Emilim megkapta élete első oklevelét, a babamasszázs tanfolyam elvégzéséért!Képek a blogomban, a vonalzóm alatt. :wink:

Kellemes 7végét!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Nikol!
Most látom csak!Nagyon sok boldog szülinapot kívánok a kislányodnak! :D

Gtünde!
Hogy érzitek magatokat Debrecenben?Találtatok már új kéglit?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Sajnos csal a vonalzóm, holnap csinálok egy újat. Vivi május 8-án volt két éves. De nagyon kedves tőled! :lol:

Nikol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Nikol!
Bocsi, a múltkor mintha én is észrevettem volna, hogy a lilypie csal, de vhogy utólérte magát :roll: Nem tudom hogy csinálja, vagy hogy számol :roll:
Ja, most jut eszembe:megállt 2nél, mert nem tud továűbb számolni! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Sziasztok :lol:

Tudna nekem valaki segiteni,hogy mit jelent az,hogy
Varicella???
Az én gyerekkori beteg kartonomon szerepel,mert kikértem,hogy hátha benne van,ha voltam bárányhimlős!!
Lehet,hogy ez a varicella a barányhimlő latin megfelelője? :shock:
hát,igen még mindig vacilálok.
De ha voltam b.himlős akkor nem kérném a védő oltást Viktóriának :wink:

Bilizés egyre jobban megy :lol: :lol:
Már ott tartunk,hogy este alig tudom rá erőtettni a pelust,mert még azért nem merem pelus nélkül le tenni őt :roll:

Nicol:)

örülök,hogy jelentkeztél.
És irigyellek ám,hogy ilyen sokat nyaraltok 8)

Panka:)

megnézztem a képeket,nagyon csini Emilia.
Nem is beszélve az uj fülbevalójáról.
Gratula az oklevélhez :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka :) Igen, a varicella a bárányhimlőt takarja :) Gratulálok Vikinek a bilizéshez!

Pankaa :) Én is megcsodáltam Emiki oklevelét (na meg a fülijét is :wink: ), hiába, nem lehet elég korán kezdeni a tanulást :lol: :lol: :wink:

Nikol :) Te most hányadik napnál jársz?

Vanda :) Nagyon szépek a gyerkőcök!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timi :D

Köszi a gyors választ :lol:

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Köszi a dicsicsit.Jól tudtad, bárányhimlőt jelent. :D
Ügyes a csajszid!Hiába, ha egyszer belekóstolnak ajóba... :lol:

Timika!
Neked is köszi!Kristóf hogy van?Mi volt a múltkotri alvadási eredmény?

Emili tiszta hiszti volt éjjel, biztos ez a front, meg vihar :( Fél óránként keltem hozzá, de reggel délig aludtunk. 8)

Kellemes 7végét Mindenkinek!Holnap megyünk a babaúszásra, már nagyon várjuk! 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy szorítottatok értem, értünk, és Timikának is külön köszi a hirhozást!
Ez történt: ma 1 hete délután elkezdtem vérezni, illetve szivárgó vérzés volt, sokat keményedett a hasam. Rögtön dobtam el mindent, fekvés. Estig nem javult a helyzet, illetve minimálisan, úgyhogy nem rohantunk a kórházba, de összepakoltam, ha mégis szükség lenne rá az éjszaka folyamán. Szombaton is pihivel kezdtem a napot, egy pizzasütés kivételével. Addigra az éjszakai pihinek köszönhetően a vérzés elállt, már majdnem megnyugodtam... Persze mindenz festés kellős közepette, a lakás szanaszét kupiban. Szombat délutánra ismét előjött a vétrezgetés, keményedések görcsökkel párosultak, majd sűrűsödtek, mire elkedztem észbekapni, hogy talán nézni kéne az órát. Amikor már a 3. 8 perces fájás jött, mondtam a férjemnek, hogy nem várunk tovább, kórház. Lezuhanyoztam, és mentünk. Szerencsére pont a saját dokim volt ügyeletben, megvizsgált, mondta hogy jól kinyílt a méhszájam, és hogy a vérzés is emiatt van, de az UH-n a baba rendben volt. KÉrdeztem hogy mégis mennyire vagyok nyitva, akkor mondta, hogy tuljadonképpen csak megrövidült a méhnyak, de így indul a tágulás. Hozzáteszem, 3 nappal előtte voltam nála terhesgondozáson, és teljesen zárt voltam. Írány a szülőszoba visszatartásra, bent kéne maradni. Mondom már úgy készültem. Szegény férjem lesápadt, mikor mondtam neki hogy hova megyünk. Alternatív szülőszobába kerültem (jó a rosszban), infúzió be 24 órára, NST, és pihi. Jó 2 órán keresztül hallgattuk Törpike szívverését, amit ő nem nagyon díjazott, mert egyfolytában rugdalta az érzékelőt :) Szerencsére Ő teljesen jól volt végig, igaziból esze ágában sem volt megszületni, szerintem :) Ja, vért is vettek, meg kenetet a méhszájról, és mindegyik teljesen negatív, tehát semmi fertőzés, baci, vírus, amire lehetne fogni a szülés beindulását. Guruló állványos volt az infúzió, így ki tudtam menni wc-re, ehettem, ihattam, csak az alvás nem volt egyszerű. De momentán nem ez volt a legnagyobb problémám. Tisztességes fájásaim voltak, amik még jó darabig erősödtek az infúzió után is, férjem csak lesett, hogy közel 60-asok is voltak, de 4 óra elteltével produkáltam egy 72-est, és az votl az utolsó, utána már csak kisebb keményedések voltak. Vasárnap kaptam tüdőérlelő injekciót, és az infúzió levétele után még 1 napig a szülőszobában maradtam, mert osztályon nem volt hely. Az alternatív luxushotel volt, legaláb 25 nm, sarokkáddal, hintaszékkel, franciaággyal, épp csak a tévé hiányzott, illetve az sem, mert vittem egy könyvet, amit sikerült is kiolvasnom, mert itthon úgysem szakítottam volna rá időt :) A szobám ajtajával szemben volt az újszülött előkészítő, és rengeteg csöppséget láttam, hallottam születése utáni első perceiben, eddig ilyet még soha nem láttam :) Hétfőn hajnalban ikrek születtek spontán! Na az nem volt semmi :) Aznap dömping volt a szülészeten, úgyhogy leköltöztettek a nőgyógyászatra, mert lett üres ágy. Természetesen a vérzésem elmúlt. Kaptam gyógyszereket, amiket szednem kell, salbutamol és verapamil, valamint magnézium készítmény, ami erősebb mint a magneB6. A salbutamol görcsoldó, gátolja a méhizomzat összehúzódását, viszont erős szívdobogást okoz, megemli a pulzusszámot, ezért kell a verapamilt szednem, mint szívgyógyszert, ami rendezi a szívdobogást, szívritmust. MIndeközben sikerült még megfáznom is valamikor, valahogyan, jelenleg éppen abban a stádiumban vagyok, hogy nem érzek ízeket és illatokat semmit. Kórház óta alvásom igen rossz, pedig előtte vetekedett egy barna medve alvókájával. Megfázásra nyomom a C vitamint, elevitet naponta, mézes tea megy, remélem, hamarosan javulni fogok. Soha életemben ennyi vitamint, gyógyszert nem szedtem, mint most. Reméltem, hogy szép, könnyű terhességem lesz, de sajnos nem így alakult, igaziból most már én is aggódom, nap mint nap, és félek kicsit. Azon drukkolok, hogy legalább a 36. hétig húzzuk ki együtt, boldog szimbiózisban :) Ezért aztán sokat pihenek, ami számomra igen nehéz, mert festés után még bőven lenne mit takarítani és pakolni, de nem teszem. Férjem, szülei és tesójáék szépen kitakarítottak, amit lehetett, tényleg minimális teendő maradt. Egy biztos: a babaszoba rövidesen berendezésre kerül, és a kórházi csomagom is össze lesz készítve a gyerekágyassal együtt, valamint ideje lenne már Törpikét a nevén nevezni, de még nem tudott sor kerülni a névválasztásra :)
2 hét múlva kedden kell mennem a dokimhoz kontrollra, remélem, nem rövidül addig tovább a méhszájam.
Még rengeteget tudnék írni, de a lényeg, hogy egyenlőre ezen a sokkon túlvagyunk.
Megyek pihizni, majd jelentkezem még!

Puszi

Tündi
tündi30
 
 


Edinka!
Nekünk egy kicsit könnyebb nyaralgatni, mert van a családnak nyaralója, viszont csak akkor tudunk menni amikor nincs kiadva, így a főszezon kiesik. Most különösen jól sikerült. :lol: Vivinek is volt társasága, lent voltak Juditték (Ezvicc) is, és nagyon jókat játszott a kis Attival. :D

Timika!
Ma vagyok a 16. napon, és a 13. napon volt a pé.-m. Látom ti is készültök a babaprojectre. :D

Tündi!
Drukkolok, hogy minél tovább bent maradjon a Törpike. Nagyon jó kórház lehet a pécsi ha ilyen szép a szülőszoba. :lol:

És itt van egy két kép:
Attival a Mocin:
Kép

Kép

Füreden:
Kép
Szüleimnél a medencében:
Kép
Kép

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Tündi!
Örülök, hogy jól vagytok!Nekem is volt visszatartásom, 34 hetesen, és 41.-en szültem :lol: Szóval még lehet, hogy fogod számolgatni a napokat a 40. hét után. :wink: Bár nem kívánom, mert nagyon rossz már utánna várni.Egyébként nekem is meg volt rövidülve améhszájam.Pihenjél sokat(én sem bírtam magammal :wink: )

Nicol!
Jók a képek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Sziasztok :D

Nicol:)

Honnan tudod ilyen pontosan,hogy a 13.napon volt a pé-d?
Használsz tesztet?
Vagy csak hőmérözöl?
Egyébként én ma vagyok a 16.napon :lol:
Te meg ha jól láttam tegnap voltál :lol:

Babus:)

Merre vagy?
Kristóf hogy van?


Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Hőmérőzök és egész pontosan kivehető a görbéből. Tesztet is vettem, de mindig elfelejtem használni. Szinte azonos a ciklusunk. Szoritok neked is nagyon. :lol:
Kép

Pankaa!
Köszi :D

Nicol

Kép
[/url]
fnikol
 
 


Panka
Sajna, még nem találtunk új albérletet. :? Sajnos, emiatt az albérlet-dolog miatt nem is igazán szeretünk ott lenni, pedig nekem tetszik a város. Talán majd megoldódik lassan a dolog.

Tündi
Örülök, hogy már otthon vagy és minden OK! Pihizzél továbbra is sokat!! Nekem is volt szerencsém az alternatív szülőszobához. Én a szülés előtti 5 napot töltöttem ott. Mondjuk nekem baromi kényelmetlen volt az ágy, de különben jó volt. Meg hát az egész szülőszobai rész szép. A babákat én is megkukkoltam, ha éppen kiláttam. :) Ja, és jó pár szülést végighallgattam én is.
gtünde
 
 




Jó reggelt :lol:

Tündi:)

Hogy vagy??
Be fejeződött már a festés nálatok?
Pihizz sokat.

mostanában elég gyenge ez a topic :evil:
Nincs semmi mozgás.

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Hát igen, akisgyerekes anyukáknak nem sok idejük van netezni :wink: :D (bár én mindig benézek, ha Emili alszik, és nincs kefvem vasalni :oops: :twisted: )

Tündi!
Gondolom pihensz ezerrel! :wink: Hogy vagy?

GTünde!
Hát igen, mis is viaskodunk a szomszédunkkal :evil: De lehet hogy nézünk másik albit, mert már nagyon unjuk.Most lesznek kiadók, mert nyári szünet van az egyetemen :wink:

Nikol!
Jól néz ki az a görbe! :wink:

Móni!
Kristóf hogy van?

Most gyorsan csak ennyi, rohanok a másik topikba is olvasni, mig alszik a manócska.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 




Panka :lol:

Ebben van valami,mert amikor nekem kicsi volt Viktória,nekem sem
volt ennyi "szabad" időm mint most :D
Ahogy nőlnek egyre könnyebb velük,legalább is nekem Viktóriáva.
Bár nagyon anyás 8)
Állandóan én kellek neki,az apja "nem" :roll:

Kép

Kép
edinka
 
 


Lányok!!!

Ma este császármetszéssel megszületett Tündi kisfia, Roland!!! Remélem jól vannak, Tündi csak ennyit írt, holnap majd beszélünk bővebben.

KépKép

KépKép
timika
 
 




Sziasztok:)

Timi:)

Még a hideg is végig futott rajtam :roll: :roll: :roll:
Megszületett??
Császárral?
De mért,valami probléma merült fel????
Jaj,remélem nem lesz semmi gond Rolandal.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka :) Nem tudom, pontosan miért, azt írta Tündi, hogy sokminden történt, majd ma beszélünk.
Egyébként sajnos meg sem nézhette Rolit, koraszülött mentővel száguldották át vele a Gyerekklininkára. :cry: :cry: :cry:
Basszus úgy sajnálom szegényt, nem elég az a sok küzdelem, hogy végre teherbe essen, komplikációk a terhesség alatt, legalább egy szép szülés kijárt volna neki...

El is felejtettem írni este, hogy természetesen minden jót, mielőbbi felépülést és sok tejcit kívánok, na meg hogy mihamarabb együtt lehessenek!!!

KépKép

KépKép
timika
 
 




Most Robi hanyadik héten született???
Nagyon bizom benne,hogy nem lesz semmi baj,mert a SZAKEMBEREK vigyáznak rá

Kép

Kép
edinka
 
 


[color=cyan]Kerestem egy vonalzót tegnap volt Tündi 32+5. :([/color]

KépKép

KépKép
timika
 
 


Ezt csak úgy Nektek: :D

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

Mea
mea
 
 


Sziasztok! Most nem érek rá hosszabban írni, vár a mosás + mosogatás, de gyorsan leírom, amit Tünditől megtudtam.
Tehát a lényeg, hogy gyakorlatilag alig volt már magzatvíz, az a nagyon kevés, ami volt, az pedig már mekóniumos volt, tehát nem volt mire várni, császár. A magzatvíz folyamatosan folyt el, Tündi azt mondja, hogy már akkor is érezte folydogálni, mikor legutóbb haza engedték, de azt mondták neki, nem az. :shocked:
Ráadásul medencevégű is lett a baba, tehát mindenképp császár lett volna. Annyit tudok még, hogy Roli 1360g-mal és 41cm-rel született, nem sírt fel, ezért intubálni kellett és koraszülött mentő vitte a gyerekklinikára. Mostanra nagy valószínűséggel kiderült, hogy szerencsére nem ivott a magzatvízből, tehát nem kapott fertőzést. Spontán légzése nagyjából van, de néha géppel rá kell segíteni.
Tündi este 20:45 körül fog először felkelni, aztán lekerül az osztályra, most még intenzív örzőben van.

Rólunk: tegnap voltunk Kristóffal vérvételen, megint szar lett a véralvadása, úgyhogy vihetjük hematológiára. :cry: :cry: :cry: Az egyik véralvadási faktora valszeg nem úgy működik, ahogy kéne, minden bizonnyal ez okozta a komoly vérzést is az orrmandula műtétnél :mad: Fasza...

KépKép

KépKép
timika
 
 


Tundi,

Nagyon nagyon nagyon szoritok ertetek es rengeteg erot es kitartast kivanok a kovetkezo hetekre kulonosen!

Jobbulast kivanok, hogy minel elobb megnezhesd a kisfiadat!

Vanda
vanda72
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: