Új privát üzeneted érkezett!

[b:2b7cd38fc9]Tigris[/b:2b7cd38fc9],

De jó hallani, h Benivel minden OK! :lol: Kis tökös, gyakorlatilag már el is felejtette, h mi történt. Nem baj, SÕT!!! :D

Jaj, egy akkora kõ esett le a szívemrõl, h Danó végre szobatiszta lett! :wink: Bejött a csillaggal jutalmazós rendszer. :) Próbáljátok ki Ti is, hátha... Drukkolok! Azért azt megnézném, ahogy ül a WC-n és olvas...már most igazi pasi! :D

A hétvégén meg is rendeltem az ágynemûket, kiegészítõket és az ovis jeleket.
Találtam 1-1 nagyon jó helyet! Nézzétek meg, mert elõbb utóbb mindenkinél aktuális lesz. Körbenéztem személyesen is és náluk jobb áron nem láttam sehol a cuccokat. Ugyanezek az ágynemûk a minimanóban 5000 Ft-ba kerülnek. No comment...

http://www.tanitawebshop.hu/
http://ovisjel.com/

Az ovisjelnél az a legjobb, hogy mostantól fel lehet tölteni egyedi képet is és azt fogják kinyomtatni. Marha nyomi hóembereik voltak. Én meg találtam egy tök édeset, igaz fekete-fehérben. Képszerkesztõ, színezés és kész is az új hóember.
:lol: Ilyen lesz:
Kép

Én már nagyon várom, h elkezdõdjön az ovi. Biztos ki leszek azért borulva az elsõ napokban, de pontosan tudom, h mennyire nem vagyunk már neki társaság. Hiába, kell neki a gyerek közösség és igen, igazad van, a játszótér nem ugyanaz, mint a bölcsi vagy az ovi... :roll:
Sajna, azzal meg nem tudsz mit tenni, ha sportolni jársz, azaz idõ kiesik a gyerektõl... De egy picit önzõnek kell lenni és heti 1-2 óra neked is jár. És más sem tudja megoldani másképpen, aki dolgozik.

Kolpingot nagyon ajánlom! :lol: Nézzétek meg, mert mindig vannak akciók. Asszem, most õsszel pl. lesz egy olyan, h 1 nagyszülõ ingyen mehet a családdal. :D
Végül nekünk is úgy jött ki, h 60%-ot kellett elõre utalni és a fennmaradó 40%-ot + az ottani fogyasztást Széchenyi kártyáról fizettük. :D És belefértünk a keretbe, semmit nem kellett ráfizetnünk. Ennek nagyon örültem! :lol:

Hallottam már én is az adójóváírásról, de nem eszik olyan forrón a kását, amennyire én tudom. Teljes fogyatékossági vagy részleges (nem is tudom, h hívják pontosan) igazolás kell hozzá, amit nem adnak egykönnyen... A bélbetegségek benne vannak a pontosan meghatározott listában, de az utánajárás az, ami nagyon macera. Én még eddig nem bírtam rávenni magam...:roll:
De, ha neked sikerül és könnyû az út, akkor én is megcsináltatom. Majd referálj, h mit mondott a doki!
mumigugo
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá, laptetõõõõõõõõõõõõõõõm van!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok!

Bejelentkezem én is. Élünk, virulunk. Elvira hatalmas, 9 hónapos kora óta jár, elkezdett dumálni, 3. hete családi napközibe jár én meg iskolába. Szóval zajlik az élet.

A fogyatékos kedvezményrõl: ha van papírotok a betegségrõl (mindegy, hogy Crohn, vagy CU, mindkettõre jár), akkor csak a gasztróstól vagy a háziorvosról kell róla kérni egy igazolást (a nyomtatvány fent van a neten). Mivel mindkettõ gyógyíthatatlan ezért kiállítják véglegesre és nem kell évente foglalkozni vele csak visszaigényelni az összeget. 5 évre visszamenõleg lehet kérni a havi pár ezer forintot ami pár százezer forint ennyi idõre nézve. Szóval akinek van diagnózisa annak hajrá, intézze! Mi visszaigényelni szoktuk évente és olyan jó megkapni kettõnknek egyben azt a 80-90.000 Ft-ot.

Szép napot Nektek!
veroniks22
 
 

 
 

haliho,

nekem mar regota jar az adokedvezmeny, igaz nekem havonta, nem egy osszegben evente. nem nagy macera!

tigris: orulok, h jol van Beni!
mumi: hajra ovi! a babat sajnalom, de tenyleg jobb igy....
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Veró,
Jó hallani felőletek is! :D Hallod, jó gyors a mozgásfejlődése Elvirának, ha már 9 hónapos kora óta jár! :D Ügyes csajszi!

Bixi,
Te hogy vagy? Milyen a terhességed a második bébivel? :D Olyan, mint Luával, vagy más? Kíváncsi vagyok, h mire számítsak. Általában azt mondják, h két terhesség soha nem egyforma... :lol:

Köszi az együttérzést Lányok! De tényleg jobb így! :oops: Egyáltalán nem viselt meg a dolog, inkább csak szomorú voltam egy kicsit, hiszen próbálkozunk :roll:

Ovira fel! projekthez, tegnap megérkeztek az ágyneműk!
:lol: Annyira édesek!!!! Elvileg ma holnap érkeznek az ovis jelek is és lehet játszani a felvasalgatással. :lol:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi: igen, minden terhesseg mas :) bar ebben gondolom belejatszik, h most fiut varok es nem lanyt, de ki tudja. mindenesetre sokkal kevesebb ido marad arra a gondolatra, h jezusom terhes vagyok, mert Lua nagyon lekot. jo o most abban a korszakaban pont...de sokkal kevesbe vagyok aggodos mindenesetre, es a hetek csak ugy repulnek, nem ugy mint Luaval, h minden szamoltam,h mennyi van meg hatra :)
amug yjol vagyok, novogetek szepen lassan, fiatalember meg egyre aktivabb nagy oromomre, imadom ezt az erzest! :D

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok! Beni jól van szerencsére, mint akit meg se műtöttek! Héten volt még bölcsiben aztán 1 hónap leállás lesz. Sajnos dadánk ősztől nem lesz, áthelyezték. De szerencsére az Andi is aranyos dada aki lesz helyette. Én vagyok most beteg (övsömör) nem is utaztunk így le balcsira (csüt kaptam volna meg az infúziót+unokaöcsém szülinapja van hétvégén). Szóval mindig van vmi kehem. Kész vagyok...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Bixi
,
Ezek szerint tényleg más két terhesség... Bár lehet tényleg abból is adódik a dolog, h most kisfiú jön és nem kislány. Az tényleg jó érzés volt, mikor mocorgott Danó is, csak a végén volt már kellemetlenebb. Emlékszem, majdnem áttörte a fejével a hasamat.

Tigris,
Nagyon örülök, h Beni ilyen jól van! Hála az égnek, h nem viselte meg!
Szegénykém, Te meg gyógyulj! Az övsömör egy rohadt vírus! Nekem is volt kétszer, az egyik pont Danó előtt 3 hónappal... És több, mint 1 hónap volt, mire az összes kiütés eltűnt. Kaptam valami lórúgás antibiotikumot, amiből napi 5X kellett bevennem asszem 7-10 napig és mellette kétféle krémet, amivel leglább 1 hónapig keneckedtem. Tudom, abban a két hónapban védekeztünk is, nehogy akkor jöjjön össze a bébi...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Jajj, de béna ez az új skin... :-(

DIA, ha erre vagy... NEM TETSZIK! Óriásiak az avatarok és picik a szövegmezők. Nem praktikus. Tutibiztos, hogy a többség nem a mostani setupban óriásinak tűnő mangusztámban szeretne gyönyörködni :-) Cserébe most scrollozhatunk napestig olvasás, esetleg előzmény keresése közben. Régebben elég volt egyet tekerni az egérrel, rápillantani az előzményre aztán vissza, most meg ugrándozhatunk...

És főleg, szerintem nem kell ekkora böszme avatar, főleg úgy, hogy haszontalan-kihasználatlan fehér oldalmezőt von el az értékesebb, de összement szövegmező kárára!!!

Kép
manguszta
 
 


Na jó... a kisebb betűk, azok tetszenek. De csak az... :-)
És akkor már arányosan lehetett volna kicsinyíteni a vonalzókat is...

Kép
manguszta
 
 


@mumigugo:



Csak gyorsan reagálok az adójóváírásra. nekem első szóra kitöltötte a háziorvos a papírt. ugyanaz a papír, amit cukorbetegeknek szoktak (mert nekik szoktak!) tölteni. kitölti, ennyi. én leadtam a munkáltatónál, mert kérték, de egyébiránt semmit nem kell vele csinálni, csak igényelni. esetleges ellenőrzéskor pedig kérheti az apeh... nav. ennyi.
és önrevízióval 5 évre visszamenőleg kérhető (vagy a diagnosztizálásig visszamenőleg, ha az kevesebb, mint 5 éve történt).
szerintem érdemes... ez is pénz :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


@veroniks22:



na, látom te is írtad :)

sz@r az új babanet... állandóan szétesik a kép :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Jaj de szar!!! Ez a belépő rendszer is de gáz, eddig alul volt és egyből lehetett írni, nem kellett görgeti újra a végére :( Kérem vissza a régit!!!! :)

Az adójóváírásra 4 évet írnak jogszabályban amit én taléltam... Könyörgöm adjatok egy jogszabályt ami 5 évet ír le. Nem mindegy az az 1 év :)

Övsömöröm gyógyulgat, most szétvakarom fejem... Inkább sebes mint gennyes már, viszont most meg köhögök. Beni is beteg: vírusos torok, meg köhög stb. Király.

Amúgy minden ok. 1 hét múlva irány balcsi 1,5 hétre. :D jeeee

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


4 év visszamenőleg + 1 amit éppen bevallasz év :D nem?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régóta nem írt senki! Gondolom Mindenki pihen, nyaral vagy csak próbálja túlélni a hőséget... Mi is!
De most megtöröm a csendet!!!




Ma reggel! 13.DPO, reggeli első. Elég rendesen Zebrás lett! REMÉLEM minden ok lesz vele!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi:

szuper!

 en zul vagyok a terheleses cukron, minden OK (4,7 es 4,4). Mar csak 16 het....(maximum)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Szia Bixi!

Köszi!!!! :D
Nagyon jó lett a cukrod! Pont ennyi volt nekem is annó Danóval! :)
Kitartás, már nincs sok hátra!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!!! :D :D 
tudtál már valamit ott a laptetőnél... valld be!!!

Bixi!
jó a cukrod! legalább emiatt nem kell már aggódni ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Inkább csak bíztam a laptetőben Youlcsi!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi, nagy-nagy gratula!!!!!!!!! 

Lányok, asszem már igencsak le vagyok maradva...  :-( Bár a négylábú "szőrös gyermekem" is ad elég gondot meg fejtörést, és az ő pelushasználata is hagy kívánnivalókat maga után 

Kép
manguszta
 
 


Köszi Mangu!
Bevallom, nagyon fura érzés megint...

Tényleg, utána néztél a cseppnek, amit mondtam?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Ha még nem olyan késő, én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz.
Én még elég "friss" beteg vagyok. A tüneteim tavaly október végén
jelentkeztek. Férjemmel Angliában élünk és az itteni egészségügy
eléggé érdekes. Néhány szempontból jobb, de a háziorvosi ellátás
nem épp jó. Visszakanyarodva elmentünk a GP-hez, aki elküldött
vérvételre és vett székletmintát. A tüneteim felfújódás volt, véres-
nyálkás széklet, fogyás, alhasi-deréktáji fájdalom, ami a lábakba
végig kisugárzott és állandó székelési inger, de nekem inkább
szoroluásom volt, vagy nyuszi-bogyók jöttek ki.
Az eredmények kb egy hónap utánjöttek meg, amit nem mutattak
nekünk, csak a recepciós hölgy mondta,hogy nincs bajom, mert
a székletemben a vér friss és nem alvadt és gyulladást sem találtak.
Persze akkor már közel -5kg-nál tartottam és nagy fájdalmaim voltak,
így nem hagytuk annyiban. Sajnos az orvos nem vett komolyan és már
karácsony előtt álltunk, amikor azt mondta, ha nagyon akarom, akkor
tud írni egy kérvényt a kórháznak, aki elbírálja és ha mehetek, akkor
levélben kiértesítenek az időponttal. Kérdeztük, hogy ez kb. mikor
lenne esedékes, a hölgy válasza olyan 1-2hónap.
Itt volt az a pont, hogy ünnepek miatt amúgy is mentünk haza, így
bejelentkeztem az ottani háziorvosomhoz (egy tündér, nagyon hálás
vagyok neki!), aki elmondta, hogy ő mire gondol (később a szakorvos
igazolta) és ajánlott egy nagyon jó gasztroenterológust. Szerencsémre
ünnepek után elvégezték a tükrözést és proctitis ulcerosa-t diagnosztizáltak,
amire Xalazin 500mg-os kúpot kaptam és napi egyet kellett használnom.
A kúpot elhagyhattam március végén, mert úgy nézett ki, hogy visszahúzódott
a fekélyem és tünet mentes vagyok. Ezzel együtt mondta, hogy most jöhet
a baba. Már tavaly szerettük volna, de a betegség közbeszólt.
Viszont iden teljesült az álmunk és májusban teherbe estem. Sajnos
az eleje nagyon félős volt, mert véreztem, de szerencsére minden rendben
van a kicsivel és a 13.hetet tapossuk:) A boldogségomat viszont beárnyékolja,
hogy az utóbbi egy hétben megint nyálkát láttam a székletemben, fel vagyok fújódva,
többször kell wc-re mennem és a végbél részem belül érzékeny, ha leülök.
Mindenképp felkeresem az orvosom, de ő annak idején annyit mondott, hogy nem
kell izgulni, ha kiújul a betegség a kúp a magzatra nem ártalmas.
Szeretném kérdezni tőletek, hogy aki használta ezt a kúpot, illetve terhesség alatt
is kellett használnia, annak nem volt kihatással a picire?
buttercup014
London
 
 


Szia Buttercup!

Üdv köztünk!
Gratula a bébihez!!! Ne izgulj! Minden ok lesz! A lányok többsége használt kúpot emlékeim szerint a terhesség alatt is és mindegyik Manó makk egészséges lett!!!
De majd ők elmondják neked a részleteket.
Viszont kezet foghatsz Lilittel. Ő is Angliában van.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia mumigugo!

Jaj, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod:)
Doktor Úrral holnap tudok beszélni, ma már nem
értem el. Igazándiból az a lényeg, hogy a baba
jól legyen a többi nem számít:) Egy hete voltunk
Dating Scanan, akkor aktív volt, ugra-bugrált
emelgette a kis kezét, megfogta a fejét:)
Megnézem Lilitet, hátha talát itt kinn jó orvost,
bár megmondom őszintén a mostani orvosomban
bízok nagyon.
buttercup014
London
 
 


Szaisztok!!!

mumi GRAT!!!
BUTTERCUP én is belobbant fél időben! Nyugi!!! Kúpoztam végig + gyógyszerek. (Lehet azért örökmozgó fiam?? Úgy érzi zabszem van a seggében? )

Bocsi h eltűntem, de minden összejött: először én kaptam övsömört ugyebár a jobb hátsó fejrészemen majd Benedek lett bárányhimlős. Aztán 08.03.-án meg leutaztunk anyuékhoz, tegnap jöttünk haza. Az övsömör miatt 1 hónap csúszással kaptam meg az infúziót tegnap, de vicces volt: csupán 3x vettek vért, mert nem sikerült nekik (szar volt kémcső), így 14:30 volt mire bekötötték az infúziót, ami 17 órára folyt le. Persze a végén megint áttettek a belgyógy osztályra, mert 15:30kor bezárt rendelő. Naná h helyhiány miatt 1 széket kaptam, ami persze 4 szó szerint büdös roma nőnél volt. Majdnem oda hánytam. Alig vártam h szabaduljak.
Beni jól van, már hegesednek pörcei szépen. Szerdától megy újra bölcsibe (halle luja). Ahogy Laci mondaná ez az 1 hóna túlélő tábor volt vele.
Balcsin jó volt: Laci sokat horgászott, fürödni is voltunk 2x, meg sikerült du aludnom Benivel, így pihentebb lettem.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Köszönöm a válaszokat:)
Közben nehezen sikerült elérnem az orvosom. Azt mondta, hogy
amíg nincs vér a székletemben, addig ne izguljak. Viszont, ha megjelenik,
egyből hívjam és kezdjem el használni a kúpokat.
Ez megnyugtatott nagyon. Első gyerek, de ha a sokadik lenne, akkor is
megijednék:)
Most néztem, hogy Mumigugoéknál jön a kistesó:) gratulálok!
Tigris03: uhh, nem irigyellek, biztos nem kellemes az övsömör:/
Benedek a gyermeked? Mennyi idős?
Kicsit irigyellek benneteket, hogy igazi nyár van nálatok. Persze
a 40fokot nem;)
buttercup014
London
 
 


Sziasztok Lányok!

Tigris, örülök, h azért gyógyulóban vagytok!!! Az övsömör és a bárányhimlő sem piskóta. Nekem is volt kétszer mindkettő. És nincsenek illúzióim, h milyen gyorsan fogja elkapni Danó is az oviban majd. Ami miatt parázok, h én meg itt leszek adott esetben terhesen.

Pont jó időben voltatok lent a Balcsin. A 40C-ot itt elég nehezen viseltük...Meg is állapítottuk, h még idén szereltetnünk kell egy klímát a gyerekszobába és anyumhoz is. Sajna az az egy, ami a nappaliban van, nem tudja lehűteni az egész házat...

Buttercup, nyugi, minden rendben lesz!!!! Tök természetes, h idegeskedsz miatta, de látod, több jó példa is van előtted itt a lányoktól!

Köszi a gratulát! :) Igazság szerint még csak Ti tudjátok Lányok, a család sem. Szombaton fogjuk elmondani anyuéknak és nővéreméknek. A többieknek meg majd csak akkor, ha minden ok. Szerdán megyek az első uh-ra doki bácsihoz. Kíváncsi vagyok, mit fog mondani! :)
Szerény számításaim szerint Április 16. lesz a kiírt napom. Közben azon gondolkodom, h miben más a mostani terhesség. MERT TÉNYLEG AZ!!! Igaz a mondás!

Szóval, cicik fájnak, de nem nőttek. A hasam sem nőtt, pedig Danóval ilyenkor már kismama nadrágot kellett felvennem... Erőnlétem jobb, mint volt. Bár az aluszékonyság kezdi felütni a fejét és ÉMELYGEK...BASSZUS!!!! Na ez nem hiányzott... Ez nem volt az előzőnél...
Most nem az édeset kívánom, hanem a salátát! ÉN?! Aki nem egy nagy zöldségevő... minden nap meg kell ennem egy adag salátát.
A szembe szomszédom jósnő. Állítja, h lányom lesz. Háát... nem tudom... Igazság szerint mi fiút szeretnénk megint. De a kislányt sem fogom visszaadni! Tényleg csak egészséges legyen!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


buttercup: GRATULALOK!!!!!! en medrol-imuran komboval voltam terhes a lanyommal es szoptattam is, es most is ez a helyzet. sajna nem tudok szavadulni a medroltol, illetve nem tudom, h tudok-e, nem merek/mertem, mert szoptatni 8mg folott az en dokijaim nem engednek, uh nem kockaztatok egy visszaeset majd csak akkor ha nem leszek terhes vagy nem szoptatok (most 4et szedek)

mumi: en a mostani terhessegemnel tok masokat kivantam mint anno Luaval, es be is jott, h nem kislany :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Lányok, köszönöm szépen a bíztatásokat:) Mióta beszéltem az orvosommal, meg veletek, sokkal nyugodtabb vagyok. Az a baj ezzel a betegséggel, hogy mindenkinél más "terápia" válik be, illetve nagyon kiszámíthatatlan és szerintem kiismerhetetlen. Most kicsit diétázok, illetve újból laktóz-mentes tejtermékeket veszek. Mióta terhes vagyok nagyon jól esnek a gyümölcsök és a tej.Nálam "lekopogom", nem volt rosszullét, viszont hirtelen nagyon éhes lettem és sokat ettem. Lehet, hogy ez, ami nem tett jót.
Mumigugo, hány hetes terhes vagy? Nálunk a férjem a legelején elkottyintotta magát, pedig én meg szerettem volna várni 12. hetet, mert ismervén a szülőket, tudtam, hogy másnap már az egész falu és rokonság tudni fogja. Így is történt.
Bixi, köszönöm:) Látom neked 3 manód van:) Én is nagy családot szerettem volna.
buttercup014
London
 
 


Szia Buttercup!

Örülök, h egy kicsit sikerült megnyugtatnunk! Ha sikerült egy jó dokit találnod, aki kézben tartja a betegségedet és kezeli, akkor nem lesz semmi baj! :)
Egyébként én is laktóz- és gluténmentes diétát tartok, mert ezekre érzékeny vagyok, immár 13 éve.
Még nagyon friss a bébi dolog. Ma vagyok 5 hetes és három napos. Azért sem raktam még ki vonalzót, mert meg akarom várni mit mond doki bácsi. Jövő héten szerdán megyek majd hozzá az első vizsgálatra. Edddig úgy néz ki érzésre, h minden ok, de majd ő megmondja konkrétan uh után.


Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


buttercup: Pumpa az tenyleg egy fekete macska, ahogy a vonalzon van, bar azert rosszocsont mint egy kisgyerek az igaz
a betegseggel kapcsolatban meg  igazad van, es ehhez jon meg az is,h nagyjabol ahany doki annyi mindent mondanak a terhessegrol is pl gyogyszerszedes szoptatas st. szoval tenyleg olyan doki kell akiben megbizol, es nem a netnek hiszel jobban, mert az ugy nem jo!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Buttercup!
üdv itt és gratulálok a babához!

mumi!
na mivolt? na mi volt? namivolt?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Na, megjártuk tegnap doki bácsit.
Ketteske roppant kis szégyenlős és rejtőzködő... Legalább 10 percig uh-zott, mire végre megtalálta a petezsákban a Mukit és a pulzáló szívét.
Meg is hallgattuk, még nagyon kis halkan, de már lehetett hallani. Ami tök furi, mert Danó 6 hetesen majd kiverte a biztosítékot, olyan erős volt a szívhangja...
Abban maradtunk, h menjek vissza két hét múlva és meglátjuk akkor mit látunk belőle.

Ja, és képződött egy ciszta a petefészkemben a terhességtől. REMEK... Azt mondta, h nem kell foglalkozni vele, de azért figyelni fogjuk... Szép...
Kérdezte, h hány éves is vagyok? Mondtam, h 34 leszek szeptemberben. Válasz: akkor ráérünk még megbeszélni... Szerintem a genetikára gondolt. Lehet, javasolni fogja, h csináltassam meg... Szerintetek? Azt tudom, 35 felett ajánlott a dolog.

És Lányok, egyre szarabbul vagyok... Most már reggeltől estig émelygek és többször hányok is... a kólán kívül nagyon nem marad meg bennem semmi, de van, h még az sem... Kész vagyok. A 4 nap is azzal telt, h görnyedtem a wc felett.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi, cseréljünk! Úúúúúúgy szeretnék nagyokat hányni a wc fölött... 

A cseppeknek egyébként, töredelmesen bevallom, nem néztem utána; úgy voltam vele, most "elengedem" a görcsös akarást, élvezem az életet, nevelem a kutyát (egyre okosabb!), karikás szemekkel kelek hozzá hajnalban, iszom a kólát, eszem, amikor éhes vagyok és take-it-easy-re veszem a dolgot... Félek, hogy visszacsalogatom a görcsös belekapaszkodást, ha elkezdek "tudományosan" utánakeresni a segítségeknek...

Nemrég jöttünk haza nyaralásból, isteni volt. Csak éppen miután hazajöttünk, kiraktak az új állásomból. Találtak egy mondvacsinált indokot, olyat, ami fél szóval volt említve és nem is nagy jelentőséggel, a munkaköri leírásomban és a szerződésben pedig egy árva szóval se szerepel, és az elődöm, akinek a munkáját teljeskörűen átvettem, egyáltalán nem csinált olyat... Ja, az, hogy hoztam egy csomó új megrendelést és ügyfelet, ami az elsődleges feladatom volt, na az smafu. 

C'est la vie...

Kép
manguszta
 
 


mangu!
sajnálom a melót :(

mumi!
a halk szívverés is szíverés :) amikor a Mukit először hallottam, még csak stabil szívhangja sem volt. alig 2-3 duff-ot sikerült elkapni... de 1 héttel később már minden OK volt :)

nálunk apa elment dolgozni tegnap délután... németországba... konkrétan bőgni tudnék egész nap... konkrétan bőgök egész nap... lassan majd indulok a gyerekért... és próbálom sulykolni magamba, hogy csak előtte ne... de nem tudom, bírni fogom-e :(
nyilván bele fogunk szokni... de nagyon nehéz. jövő héten még hazajön, de utána majd csak 5-6 hetente... az elmúlt 13 évben a legtöbb, amit egymástól távol töltöttünk, az 12 nap... az elmúlt 11 évben ez max 4 volt... rengeteget veszekedtünk az utóbbi időben, de mintha a szívemet tépték volna ki, amikor elment...  nélküle nem vagyok én

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mangu,
Én is sajnálom a melót! Jó genyók voltak veled!
Kitartás, remélem, mielőbb lesz másik!

Youlcsi,
Hááát...nem irigyellek! Nem lesz könnyű az élet így! Én tuti nem bírnám ki! Hosszú időre ment Apa dolgozni?
Ti nem mehettetek volna vele?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


egyenlőre másfél hétre ment. aztán 4 nap itthon... és utána 4-6 hét múlva jön legközelebb haza.
nem tudunk vele menni, mert nincs hova. annyit meg nem keres, hogy lakást és családot is fent lehetne belőle kint tartani... na főként mert magyarnak nem adnak ki lakást :/
majd talán... ha kicsit belejön a nyelvbe... ha kicsit jobb meló is lesz... meg jobb idő... meg annyi spórolt pénz, hogy otthon tudjak maradni a gyerekkel átmenetileg megint...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


@-j-:


Julcsi, kitartááááááás!  Nehéz lesz, de beleszoktok majd... Rokonok tudnak segíteni? 
Hosszú időre ment, mármint, lehet vágni a centit, hogy "még x hónap"? 
Küldök bátorító-vigasztaló öleléseket!!!!!

Kép
manguszta
 
 


mangu!
tudnának nagyszülők segíteni, de nem akarom. nem szeretném, hogy a gyerek bmiben is azt érezze, hogy "apa elment, és anya is lepasszol/nem ér rá/nem jön értem... stb"
nem tudom, apának meddig lesz munkája. nem határozott időre ment... sztem amíg bírja, meg úgy általában amíg van munka.
őszintén mondom, én örülnék, ha idővel megállna ott a saját lábán... vagyis hogy nem a magyarnak dolgozna, hanem találna kint rendes melót... a cél az, hogy mi is menjünk. majd. ha a gyerekemnek jót akarok, egyszerűen nem hagyhatom, hogy ebben a @#%##-os országban nőjjön fel 

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni ha lehetséges.
Egy ideje már olvasgatlak benneteket, jó összetartó társaság jött létre, több baba is született.
Crohnom van, tavaly márciusban derült ki kb. 1 év szenvedés után, holnap ünneplem az első évfordulóját a tünetmentességemnek, salazopyrint szedek fenntartó kezelésként.
Tavaly volt az esküvőnk, szeretnénk lassan kisbabát. Sajnos a gasztroenterológusomat elküldték nyugdíjba, úgyhogy jelenleg újat keresek, pont akkor derült ki persze amikor szerettem volna megbeszélni vele a részleteket. Először a nőgyógyászomnál próbálok meg érdeklőni, közben kutatom az új gasztroenterológust.
Ti milyen terhesvitamint szedtetek?


Diok
diok
 
 


Szia Diok!
üdv itt!
Esetleg a nőgyógyászod nem tud gasztróst ajánlani? nyilván volt már ibd-s kismamája... 

én elevitet szedtem, de szerintem majdhogynem mindegy... mindegyiket legalább annyian szidják, mint dicsérik... az, hogy az orvos mit ajánl, leginkább a saját ízlését tükrözi (nem, nem kap kénzt érte, hiszen nem receptköteles, az meg egy kismamának sincs a homlokára írva, hogy szóljon a gyógyszertár a gyártónak, lehet dr.x-nek utalni a jutalékot :D)

hajrá!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi, szorítok, hogy a párod hamar megtalálja a helyét... Azért, a szorgalmas embereket arrafelé megbecsülik, bízom benne, hogy nem kell sokáig nélkülöznötök egymást!!!

Diok, anno nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy tökmindegy, melyiket szedem, csak arra ügyeljek, jódot is tartalmazzon. No, hát mindegyikben van, legalábbis az ismertebbekben.

Egyébként egyszer régen körülnéztem terhesvitamin-ügyben, meglepődtem. Ugye leginkább az idegcső-záródási rendellenesség miatt ajánlják, arra meg ugye a folsav a kulcs. No, Egy-egy tabletta terhesvitaminban sokkal kevesebb folsavat találtam, mint a "mezei" gyógyszertári folsavtablettában. Amit egyébként a gasztrósom is szedetett velem, merthogy colitisben is jót tesz a folsav.
Persze nyilván a többi más vitamin miatt is kell a terhesvitamin, csak azt hittem, a terhesvitaminban majd biztos egy lórúgásnyi mennyiség lesz  Mindig tanul az ember...

Tudok ajánlani egy nagyon-nagyon jó gasztroenterológust Bp-en, magánrendelés, de nagyon korrekt. Vannak jónevű orvosok, azt hittem, egyik olyan, mint a másik, úgyhogy amikor az enyém nyaralt tavaly, hát elmentem máshoz. Csúnyán elkezelt a doktornő... azóta nem megyek máshoz :-) Szívesen megadom priviben a címét, szerdánként rendel.

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!!! Nagyon régen jártam errefelé és teljesen meglepődtem ezen az új arculaton...
MUMI : Nagyon nagy gratula !!! Nálunk még továbbra se futott be a "ketteske"...
TIGRIS : nem semmi amin keresztülmentetek...de remélem most már beköszöntött a jobb időszak!
BUTTERCUP : nekem is terhesség alatt szednem kellett Xalazin kúpot (CU-s vagyok) és még egyszer szoptatás alatt is, de most már nagyon régóta tünetmentes vagyok, hál Istennek. Egyébként nekem is inkább szorulásos tüneteim voltak és véres , nyálkás székletem.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, nyaralni voltunk. Átmentünk Franciaországba autóval és normandiai részen csatangoltunk:) jó volt, szép volt nagyon!
Bixi: ohh, cica. Azok nagy egyéniségek! Sajnos mivel albérletben lakunk semmi szőrös állatot nem tarthatunk, úgyhogy így csigánk van:))
-J-: Köszönöm szépen:) nagy a boldogság, már nagyon vártuk őt:) Átérzem miken mehetsz keresztül. Bár mi gyerekek nélkül, de annak idején elsőként a férjem (akkor még élettárs) jött ki én meg otthon voltam egyedül. Dolgoztam, fősulit fejeztem be és aztán tudtam kijönni. Egy nagyon kemény időszak volt, de sokat tanultunk belőle és ezáltal is erősödött a kapcsolatunk. Remélem párod mielőbb tovább tud jutni és ti is tudtok vele menni. Gyerekek hogyan viselik?
Mumi: Reméljük minden rendben lesz, kicsi szívhang is szívhang! Csak pozitívan! Én az első hetekben véreztem:/ Nagyon kétségbe voltam esve. Első alkalommal nem láttak mást csak petezsákot, 2 hetet kellett a következő UH-ra várni és nekem semmi terhességi tünetem nem volt, se rosszullét, se hányás, csak egy pici mellfeszülés. De aztán meglett a kis szívhang, aki már aktív 17 hetes:))
Mangu: Hát ez nem volt szép húzás tőlük:/ Pont amikor olyan nehéz munkát találni...
Diok: gratulálok a tünetmentességedhez:) reméljük mielőbb találsz megfelelő gasztrost. Szerintem is a terhesvitaminok kb. egyformák, mármint vitamin tartalmuk nagyon hasonló. Múltkor volt akció 2 fizet 3 vihet vitaminokból és nézegettem az összetevőket, de nem sokban tértek el. Aztán megkérdeztem a "gyógyszertárost" aki azt mondta, hogy ha odafigyelek arra, hogy egészégesen egyek, akkor még szerinte vitaminok sem kellenek, de ha szeretném, akkor kb. egyforma az összetételük, csak a gyártó más.
Licaca: Köszönöm szépen. Reméljük nem kerül sor rá, hogy kelljen szednem. Az orvosom azt mondta, hogy amíg nincs vér, addig ne izguljak. Sajnos a nyálka maradt, de ha ez nem gond, akkor megpróbálok ezen nem izgulni. A terhesség elején kicsit elszaladt velem a ló evésben és több olyan dolgot ettem, amit nem kellett volna, lehet, hogy amiatt. Most már visszább vettem.

Mi közben nem bírtunk magunkkal és elmentünk Gender Scanre, ahol láthattuk a mi kis manónkat. Eszméletlen aktív volt, úszott fel-alá, jobbra-balra. Egy pillanatra nem állt meg. Férjem aggódott, hogy nincs-e valami baja, hogy ennyit mozog, de a doktornő kinevette:) azt mondta, ez a dolga most, aludni sokat és mozogni, mikor fenn van.
Hát a mi picink nem volt szégyellős, úgy szétdobta magát, hogy a két lába között megláttuk a lényeget. Pici lányunk lesz:) Azt mondta a doktornő, hogy ő nem mondhat 100%ot, így 95-öt mond:)
Nagy a boldogság, bár nekünk mindegy volt, egészség a lényeg. A család szeretett volna kislányt, mert mindenhol kisfiú született.
Ti, mikor kiderült, hogy terhesek lettetek, akkor miben változtattatok, hogy egészségesebb körülményeket biztosítsatok? Én, amit elkezdtem, tisztább kozmetikumokat használni, tisztítószerekből is olyat használni, amiben kevesebb a károsanyag. Ételeknél meg mivel sajnos nem kertes házban élünk, ezért megnézni, hogy mit honnan hoznak be, viszont van kis ablak-konyhakertem:)

buttercup014
London
 
 


Ez egy érdekes cikk, minket is "érint".

http://www.origo.hu/egeszseg/20130903-r ... erium.html

Ti mit gondoltok erről?
buttercup014
London
 
 


Sziasztok Lányok!

diok, üdv köztünk! :)

Youlcsi, h viseled/viselitek Apa hiányát? Remélem, azért enyhült valamelyest a dolog, bár biztos nem egyszerű... Kitartás!!!!

Lica, húzzatok bele! Hajrá Ketteskére!

Mangu, van már valami meló lehetőség? Basszus, tényleg nagyon genyók voltak veled!

Buttercup, gratula a kislányhoz!!!! :) A 95% már elég jó esélyes...
Ami a cikket illeti, már én is hallottam és baromi gusztustalannak hangzik, ugyanakkor, ha tényleg hat, én Isten bizony kipróbálnám!

Na, nálunk is zajlott az élet... Hétfőn elkezdtük az ovit. Eddig minden rendben ment, de ma kiborult a bili... "Nem akarok oviba menni!" Picsogás és szájbörbülés az ovi sarkánál reggel, majd bömbölés 1000-rel, mikor otthagytam. Asszem, mára tudtatosult benne igazán, h ide járni kell és nem csak 1-2 napig jöttünk játszani. Sebaj, majd megszokja. Az óvónénik imádják, már első nap megvette őket kilóra. Minden délben keres 1000-rel és kukucskál ki az üvegajtón, h ottvagyok-e már érte. Annyira cuki! Még egyelőre nem alszanak ott és később is többször lesz olyan, h el kell majd hoznom ebéd után. Finoman jelezték, h ahol otthon van anya mert már van kistesó, vagy érkezik, azt a gyereket nyugodtan el lehet vinni ebéd után haza és nem kell bent aludnia. Szép mi?! Na mindegy, legalább délelőttönként ott lesz és gyerek társaságban van, ami viszont már nagyon hiányzott neki. :)

Ketteskét tegnap egyből megtalálta doki bácsi uh-n és volt gyönyörű egyenletes és erős szívhangja is. 12.31mm
Amennyire látszott, minden renben van vele. :) Amit viszont nem értek, még nem kaptam igazolásokat, amivel a védőnőhöz is mennem kell, hanem visszahívott még a 2 hét múlva egy újabb vizsgálatra és majd csak akkor...

Az egyedüli, amit tegnap kaptam beutaló a 12. heti uh-ra, h mielőbb kérjek időpontot. Mondtam ok. Ma felhívtam őket és innentől jön a vicc!!!!!! Konkrétan körbe röhögtek és közölték, h nincs időpont. MI VAN????? Egyszerűen nincs, mert hozzácsaptak a kórházhoz még 7 területet és 10 hétre előre nincs uh-ra időpont. Közölte a nő, h már most ad nekem a 20. hétre (még csak nem is 18.-ra, mert már oda sincs) és a 30. és 37. hétre is kell kérnem majd szeptember végén, ha már lesz papír alapú naptáruk a jövő évre vonatkozóan. Na itt majdnem beleröhögtem a telefonba! Szóval nagyon úgy néz ki, h mehetek a magánklinikára megcsináltatni az első genetikai uh-t nem kevés pénzért, mert a kórházban nincs időpont. Érdekes, a fizetős helyen egyből volt és pont akkor, amikor nekem az kell és jó... No comment... :(
Még futok egy kört annyira, h elmondom doki bácsinak, ha megyek hozzá, hátha ő be tud vinni. Ha nem, marad a magán...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Mumi, sok erőt és türelmet a beszoktatáshoz mindkettőtöknek! Igen, erről hallottam ismerősöktől, hogy ahol van tesó, ott hirtelen nem lehet otthagyni a gyereket, van, hogy már ebédre sem. Logikus lenne, ha teszem azt, autókról és garázsokról beszélnénk, nem gyerekekről... 

Buttercup, a "gyógyszerésznek" igaza van, de mégsincs... mert az "egészségesebben" táplálkozni ez esetben nem azt jelentené, hogy a fehér kenyérről térjünk át barna kenyérre. Nemrég olvastam pl. a folsavról, hogyha ezt ételből kéne fedezni, lehetne, de akkor naponta vmi 23 tányér spenótot kellene megenni - na, ennyit az "egészségesebb" étkezéssel való nyomelem- és vitaminfedezésről...  
A nyálka, ismereteim szerint, annak a nyoma, hogy gyulladás van - és jobb a gyógyszeresen kezelt gyulladás, mint a magára hagyott; azért, szerintem figyelgesd.

Mindenkinek szép napsütéses napokat!


Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlést és a tippeket.
A vitaminokkal kapcsolatban kb én is arra jutottam mint Ti.
Jövő héten megyek úgyis a nőgyógyászomhoz, mejd megkérdezem a vitaminokról.
Mangu köszi a gasztrós ajánlást, lehet, hogy élni fogok vele. Egyenlőre nagyonn IBD centrumokban fogok próbálkozni, mert sajna nem vagyok a legjobb kilátásosak között.
Munmi az ultrahanggal nekem is hasonló tapasztalataim voltak, bár nekem csak a crohn miatt volt rá szükségem. Már nagyon rosszul voltam, alig volt erőm bármihez. 10 hétre kaptam időpontot, úgy, hogy telefonon nem is adtak, be kellett mennem és szépen kérni tőlük. Hát nem vártam ki és elmentem egy privi helyre, kifizettem az árát és másnap délután mehettem. Persze erre csak akkor van lehetőség, ha nem kell gyakran menni, mert úgy már nagy költség lenne:(.

Kellemes hétvégét Nektek!
diok
 
 


Sziasztok!

Mumi: köszönöm, reméljük minden rendben lesz. Igen, szerintem sem egy vacsis téma, de ha ezután nem jönne elő többet a betegség, akkor mindenképp megérne egy próbát.
Jaj, az ovi az egy nagyon nagy lépés a picik életében. De tényleg a közösség és a gyerekek kellenek.
Lehet, hogy az orvosod biztosra akar menni és emiatt néz meg mégegyszer. Inkább ez, mint félvállról vegye.
Ajaj, akkor nálatok is tumultus van a kórházban:/ Most itt is megszorítás címen zártak be kórházakat és eszméletlenül túl vannak terhelve. Pl.: legelső UH-ra 6,5órát vártunk, úgy, hogy 9től vannak és 9re odaértünk.
Mangu:igen, azért nem mindegy, hogy 1 bogyó vagy 20on x spenót naponta, hiába szeretem a spenótot;) Igen nézegetem minden nap. Pont most sírtam egy nagyot, pedig tudom, hogy nem szabadna. Pár hete volt egy narancsos folyásom, mintha meg akarna jönni. Nagyon megijedtünk, irány a kórház, ahol kivizsgáltak, de a véreredmény is jó lett a vizelet is, volt szívhang és zárva voltam. Akkor vettek kenetet és azt mondták, ha valami van, akkor visszahívnak 2 napon belül. Nem hívtak, mi meg majdnem el is felejtettük. Erre ma hívnak, hogy valamit találtak, de ne izguljak, jövő kedden mindent elmondanak és újból vesznek mintát:/
Aztán jött a feketeleves. Elmentem wc-re és véres nyálkás a székletem és a wc-papír. Az orvosom szabin:( Sikerült találnom egy másik jó gasztrost, aki azt mondta, hogy ne menjek haza, hanem kezdjek el probiotikumos kezelést és ha így marad, akkor kezdjem el csak a kúpot, a szoptatást meg majd meglátjuk. Szerintetek? Mennyire lehet ez a gyulladás kihatással a babára? Tisztára kész vagyok és mérges, hogy itt kinn ezt azt egészet nem veszik komolyan:((
buttercup014
London
 
 


Buttercup, de jó, hogy a nőgyógyászaton lelkiismeretesek! Ne félj, ha azt mondták, hogy ne izgulj, és hogy kedden mondanak infót, az jót jelent, tehát hogy semmi sürgős teendő nincs! Ha veszélyeztető dolog lenne, akkor rögtön befektettek volna. Ez így csak jót jelenthet, illetve, könnyen kikezelhetőt. Akár egy kisebb-könnyebb fertőzés lehet (nekem anno mondta a dokim, hogy várandósan ússzak nyugodtan, ha összeszedek valamit, majd kikezel).

Na, a véres-nyálkás széklet, az már más tészta. A gyulladásra hajlamos belekkel az a gond, hogy "szeretnek" ősszel-tavasszal begyulladni, ezek ilyen szezonális cuccok. Többet árt a babának, ha fennáll a gyulladás, mint bármi gyógyszer-mellékhatás. Én azt mondom, hogy ezerszer is inkább szedj gyógyszert!!! Akár szteroidot is!!! Bixinek itt van a gyönyörű Lua, aki szteroid mellett született, a többiek kúpoztak várandósan. A dokim szerint a méhlepény nagyon sokmindent kiszűr, tehát ha át is jut valami, csak nagyon-nagyon csekély mértékben jut át. Sokkal fontosabb, hogy az anya szervezetének ne kelljen még a gyulladással is harcolnia, amellett, hogy a babát is növesztenie kell, meg mindenféle kórokozóval is szembeállni, majd ha jönnek az influenzás idők...

Szóval én a vér megjelenésekor már azonnal használnám a kúpot, sőt, visszakérdeznék a dokinál, hogy egyáltalán, szórakozzunk-e a kúpokkal, vagy felírna valami nem-szteroid gyulladásgátlót is. Merthogy ezek a dolgok maguktól nem nagyon múlnak el, a várakozás sokszor (nem mindig, de lehetségesen sokszor) rosszabbodáshoz vezet.

Csak a saját példámat tudom mondani, és nem vagyunk egyformák, de nálam a várakozás tavaly nyáron konkrétan ahhoz vezetett, hogy ha időben kaptam volna gyógyszert, akkor elég lett volna egy 8-10 hetes, közepes dózisú kúra. Így meg, próbáljuk ki ezt a kúpot, várjunk erre, várjunk arra, na jó, legyen pici gyógyszer - ami kevés volt ahhoz, hogy hasson, de elég ahhoz, hogy végül komoly adag szteroid kelljen, és majdnem FÉL ÉVIG...

Kép
manguszta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: