Új privát üzeneted érkezett!

Jut eszembe, nem ettél véletlenül valami aprómagosat? Áfonya, ribizli, szőlő, szezámmagos kaja...? Azok fizikailag tudják "súrolni" a beleket és úgy gyulladást okozni, és akkor az a könnyebb eset, mert nem immunreakció indította be a gyulladást, könnyebben rendbejön a dolog!

Kép
manguszta
 
 


Hohó, laptetőőőőőőő! 

Kép
manguszta
 
 


Buttercup, én is csak azt tudom javasolni, hogy inkább szedjél gyógyszert, azaz kúpot - nálam az vált be. Én még Salofalk beöntést is kaptam először (jó nagy 2 doboznyi cuccost kellett hazavinnem a patikából, takargattam is a szatyrot a villlamoson, hogy azért ne lássa mindenki a "végbélbeöntés" feliratot :) ) Kb. 3-4 hónapos terhes voltam amikor kiújultak a tünetek (előtte csak egyszer volt és akkor "kikezeltem" magam beöntéssel + gyógyszerrel) és egy darabig vártam, de aztán végül elmentem a gasztósomhoz és megnyugtatott, hogy lehet szedni a Xalazin kúpot. Szülés után egy ideig megint tünetmentes voltam, de aztán megint kiújult...a szoptatást folytattam akkor is, szerencsére akkkor már éjszaka-hajnalban nem szopizott Andris, így azzal nyugtattam magam, hogy reggelre felszívódik a kúp és kiürül a szervezetemből... Mindenesetre, Andrisnak nem lett semmi baja az én gyógyszerszedésemtől, úgyhogy ne aggódj, inkább rögtön kezeld a gyulladást, az a biztos!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

 
 

sziasztok,

tegnap megjottunk a 2 hetes nyaralasbol, szupi volt :)

remelem lesz idom normalisan visszaolvasni, most csak bele-bele olvastam..,

julcsi: huhh ez nem egyszeru helyzet, minden tiszteletem a tied!!

mangu: lapteto helyes, ne gorcsolj, az sosem jo, de a fene egye meg a melot megint :(

mumi: gratula ketteskehez, kivancsi vagyok fiu vagy lay lesz-e :)

nalunk minden OK, de mar akkora a pocakom,h neha alig kapok levegot, pedig meg azert van hatra boven Luám gyonyoruen cseperedik, szaladgal mndenfele, es naprol napra ujat produkal, eddig azt hiszem ezt a korszakot imadom a legjobban, egyszeruen annyira zabalni valo. holnap megyunk bolcsibe, lehet szemetnek gondoltok, de ugy dontottunk parommal, h hetfo es pentek delelott menni fog (maganbolcsi), h legyen gyerekek kozt kicsit es hogy tudjak neha csak ocsivel foglalkozni 1-2orat....hat azert ha belegondolok siman elsirom magam, mar olyan nagylany ez a Lua "baba"

egy foto a nyaralasrol:

ja igen, nyaralas elott voltam nogyogyasznal es gasztron is, minden szuper. maradok a 4mg medrolon, mert most nagyon jol vagyok (koppkopp) es nem akarok egy visszaesest kockaztatni azzal,h most abbahagyom, mert szoptatni szeretnek megint. viccelodott is a doki, h majd ha lesz olyan,h nem vagyok terhes vagynem szoptatok akkor megprobaljuk :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de orvos után kajtattam, ma meg midwife-nél voltam.
A második orvos is az első véleményén volt, ha lehet, akkor probiotikum,
utána a kúp, ha az első nem használ.
Aztán ma azt gondoltam, hogy nem javul, nem kockáztatok és elkezdem
a gyógyszert, de a midwife-m azt mondta, hogy mivel az orvosom magyar,
de itt vagyok, így ne kezdjem el, hanem  menjek háziorvoshoz, aki majd
kér időpontot a kórházban és ne izguljak, mert a második harmadban nem
okozhat  sok kárt a magzatban a gyulladás (jól megnyugtatott:) ).
Köszönöm a tanácsokat, ahogy az itteni vizsgálatokon túl vagyok, egyből gyógyszeres megoldást választom, mert nagyon félek, hogy a fellángolás miatt valami baj lesz.
Volt, akinek terhesség alatt előjött és nem egyből, hanem mondjuk hetekkel később kezdhette el a gyógyszeres kezelést? Nem lett a babának semmi baja?
Úgy néz ki, hogy gomba volt, amit találtak és lehet, hogy chlamydia, ezért arra
fognak most mintát venni. De ennél is azt mondta, hogy a manóra nézve ez
veszéltyelen, meg 10 nőnél, akinél ilyet találnak 8nak csak valami sima gombája van.
Mangu: sajnos igen, belehúztam, sok mandarint ettem, szőlőt, epret és a paradicsom volt, ami nagyon jól esett, illetve engedélyeztem magamnak édességeket is...
De sajnos stressz is volt bőven. Anyum alkoholista, aki nem kímél senkit és sajnos ide is kihat. Venni szeretnénk egy kis kertes házba és sajnos nem olyan egyszerű itt kinn, mert minden agencyn keresztül van, akik vagy visszahívnak, vagy nem és még sorolhatnám.
A jó hír, hogy szívhangot néztek, ami jó volt és mocorgott a kis manó, amire azt mondták, hogy az jó, ha aktív.
Szerintetek a 90/61-as vérnyomás jó? Itt annak felel meg, én egy picit alacsonynak tartom, bár nem szédülök:)
buttercup014
London
 
 


buttercup: a vernyomas sztem is picit alacsony, igyal kavet ;)

hat en nem ertek egyet, h masodik harmadban nem okoz gondot a gyulladas. Pont akkor kezd pl a vasraktar (az anyae) lemerulni es sokszor kell vaspotlas egy egeszseges terhesnel is, plane ha valakinek ver tavozik a szeklettel....
nalam pnt ez tortent 2010ben, csak akkor meg nem volt diagnosztizalva  a Crohn, es 28 hetesen nem is tudtak tukrozni sem, ergo gyogyszert sem szedtem ra semmit. aztan a vege az lett, h a 32 jetre meghalt a baba mehen belul, en is majdnem ott maradtam annyi vert vesztettem a vegere mire megszultem a babat
szoval nekem ne mondja senki,h a gyulladas nem arthat. ez csak az en peldam persze....

csak annyit tennek hozza meg, h egy midwife nem hiszem, h sokat tud az IBDrol, hacsak nincs gasztroeterologus vegzettsege es tapasztalata.....

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Buttercup, én is azt mondom, a midwife nem ért a gyulladt belekhez, legalábbis ha egy szülésznő mond valami olyat, ami ellentmond több gasztroenterológus szakorvos véleményének, akkor szerintem inkább van igaza a gasztrodokinak!!! A bezzeganyán olvastam nemrég egy cikket, ahol szülészeten a nővér kioktatta a frissen szült kismamát, hogy ne egyen puffasztó zöldségeket, aztán elé tette az aznapi menüt, körte leves brokkolival... 

A hozzáértésről: diabetológus professzor mondta nekem, hogy az inzulinrezisztenciás értékeim őszerinte nem indokolnak gyógyszeres kezelést... A pasi ősöreg és szemmel láthatóan kizárólag a már kialakult cukorbetegek kezelésével foglalkozik, a megelőzéssel nem törődik - endokrinológus meg, amint meglátta az értékeimet, szirénázva kapott a receptes tömbje iránt... Ennyit a "szakemberekről".

Saját tapasztalatom, sajnos, a bőrömön tapasztaltam meg, hogy a "várjunk még", a "majd meglátjuk", a "próbáljuk meg ezt-azt-amazt" nemhogy megoldást nem hozott, hanem egyre rosszabbodó állapotot okozott, egyre rémesebb görcsöket-hasmenést-vérveszteséget-legyengülést. A kúpok amúgy is enyhe dolgok... 

Ja, a kismagvas dolgokról: egyél nyugodtan szőlőt, de ne nyeld le egészben a magját, a begyulladt belek nagyon nem szeretik a magokat.

Kép
manguszta
 
 


Köszönöm lányok:)

Bixi nagyon sajnálom, ami történt.
Ezek történtek péntek óta:
2 magyar gasztrossal beszéltem (egy 30xéves és egy 50x éves). Egy véleményen voltak, hogy ne gyógyszer előbb, hanem probiotikum és diéta. Ha rosszabbodik, akkor gyógyszer.
Felhívtam a háziorvosom (nagyon nagy tudású ember, annak idején ő mondta, hogy valószínüleg ez a bajom), aki a másik 2 gasztrossal értett egyet.
Elmentem midwife-hoz, aki arra kért, hogy addig ne kezdjem el a gyógyszert, amíg itt nem megyek el orvoshoz. Vettek vért és egyelőre diéta és probiotikum a kezelés.
Minden orvos azt mondta, hogy ez nincs a magzatra kihatással (a neten az ellenkezőjét olvasom:/).
Ami miatt kész vagyok, hogy max. jövő hónap végén tudok hazamenni, a gyógyszeremből egy fél havi adag maradt.
Illetve 4orvos egy véleményen van.
Nálam Proctitis Ulcerosat diagnosztizáltak (végbélben pár cm-s szakaszon fekélyek), aminek a tünetei inkább "székrekedés", nyúlbogyózás, levegő volt sok nyálkával és kevés vérrel. Naponta egyszer, max kétszer kell wc-ni.
Tényleg nem tudom, hogy mi a jobb és mivel nem ártok a babának. Annyira tehetetlennek érzem magam.
Ha elkezdem a gyógyszert, max. 15napig tudom használni. Itt kinn ezt a fajta kúpot nem is gyártják. Haza nem tudok menni, az otthoni dokik megmeg ezek is mind a diéta hívei.
Jövő kedden, vagy szerdán lesz meg a véreredmény, akkor ha nem foglalkoznak velem, akkor megpróbálok erőszakosabb lenni.
buttercup014
London
 
 


Sziasztok!

Uhh, de eltűnt mindenki.
Voltam itt kinn is orvosnál, de nem is foglalkozott velem, vagyis elküldött vérvételre, az eredményben ott volt a gyulladás és nem hívott vissza, mert terhesen természetes egy kis eltérés, de majd október közepén újból el kell mennem vérvételre.
A midwifem kért időpontot egy konzultánshoz, akinél tegnap voltunk.
Végighallgatott, már látott ilyen beteget, azt mondta, ha úgy gondolom szedhetek Xalazint, meg
kért időpontot gasztroenerológushoz, akihez egy hónapon belül mehetek is. Postán kapom meg a pontos dátumot.
Érdekes, azt mondta ez a konzultáns, hogy szerinte nekem nem ez a bajom, mert
ő még csak olyan beteggel találkozott, akinek hasmenése volt... :o
Nah, mindegy, közben átkutattam a gyógyszeres szekrényemet, mert úgy emlékeztem,
hogy kell még egy teljes doboz Xalazinnak lenni és igazam volt:)
Így jövő hónapig, amíg nem megyünk haza, tudom használni.
Ma kezdem, mert nem vagyok jobban, sokszor már csak nyák és vér jön :/
Remélem minden rendben lesz. Szerdán megyünk 20. Heti genetikai UH-ra.
buttercup014
London
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is bejelentkezem! Élünk, bár most dögrováson vagyunk...
Danó járt megint másfél hetet oviba, aztán megint visszanáthásodott, de most még jobban. Szóval ma már nem ment. És sikerült engem is megfertőznie. Ami ugye csak azért jó, mert nemigen szedhetek be semmit... Mondjuk még nem életveszély a helyzet, majd este gőzölök egy kicsit kamillával.

Helyzet: még mindig ölelgetem a WC-t legalább kétszer/ nap. Nagyon remélem, h tényleg elmúlik 1-2 héten belül, mert már nagyon nem bírom!!! Tök mindegy, mit eszem vagy iszom, mindentől bődületes savam lesz pillanatok alatt és aztán irány a slozi... No comment... Már a kávéról is leszoktam! Ettől persze olyan vagyok, mint egy zombi, főleg este 7 után...

Október 8-án megyek 12. heti UH-ra. Remélem, minden rendben lesz a mukival! És azt is, h meg tudják majd mondani a nemét is. Oda megyek magánba, ahol Danót is megmondták, szóval bizakodom!

Jövő héten megejtem a vérvételt a kórházban és a cégemhez is el kell mennem gyorsan bejelenteni, h terhes vagyok, h védett legyek.  Még 1 hónapom van GYES-en, aztán visszakerülök állományba. Elvileg utána 2 hónap felgyülemlett szabi, majd táppénz szülésig. Kíváncsi leszek, h mit fognak szólni a hírhez azok után, h azzal búcsúzott tőlem a főnököm kb. 1,5 éve, h sok sikert kívánt az álláskereséshez... Hát most jól aláteszek nekik!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


sziasztok!
én is bejelentkezem. nagyon nehéz egyedül... szinte semmire nincs időm, fut a lakás otthon... de ugye a gyerek az első. a játék, a séta... egyszerűen nem tudok beleszokni, hogy egyedül vagyok vele. ma is éjjel 2x költöztem. lefeküdtem aludni, amikor sírt, átcuccoltam mellé... hajnal 4kor nagyon sírt, hogy menjünk át a másik ágyba... úgyhogy újra cuccolás, én végre a helyemre, Muki apa helyére... aztán meg 5:30kor ébresztő. drága szívem kérdezte "nincs még korán" de, még az van. "de akkor nincs még mese?" 
na, mindegy... majd belejövünk az apa nélküli létbe.

ami hír, hogy 6 év után tegnapelőtt végre spontán megjött :D még az is megfordult a fejembe, hogy ebből az apropóból csinálok egy tesztet, mert apa pont 2 hete volt itthon... de aztán úgy voltam vele, minek idegesítsem magam??? szóval most megvárom, hogy elmúljon, aztán meg majd felhívom a dokit, hogy lelkesen elmeséljem neki :D
(hú, ha nem 3 hét múlva jönne apa haza, elkezdeném a clostit... még van otthon 1 doboz... de így felesleges... pedig elszánt és bátor vagyok :D amióta apa totgálisan leszavazta, hogy a hugi Fédra legyen, van 2 új név a tarsolyomban... már csak a punás hiányzik hozzá :D)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!Én új vagyok itt.Bár lehet,hogy nem a megfelelő topicban járok,de egy kis segítségre lenne szükségem.Az lenne a kérdésem,hogy ezek az ovulációs kalkulátorok/naptárak mennyire megbízhatóak?Ugyanis mi a párommal több mint 2 hónapja "próbálkozunk",sajnos eddig eredménytelenül. :cry: Igyekszem a munkám és a naptár által adott napokat összeegyeztetni,bár ez 4 műszak mellett nem egyszerű.A válaszokat előre is köszönöm! Encuss
encusska82
Lőrinci
 
 


Azt hittem kihalt már a topik:)
mumi: A nátha nem jó:/ Hányásra próbáltad a gyömbér teát? Sokan esküsznek rá. Jaj, már 12 hetes lesz:) rohan az idő:) Én nem rég köszöntöttem fel párom, hogy boldog születésnapot apa, aztán holnap a 20. hétbe lépünk. Félidő:) Főnököddel ne foglalkozz...
-j-: nem lehet egyszerű egyedül. Szülők azért be tudnak néha segíteni? Neked mitől nem jött meg? Betegség? Nekem hormonprobléma miatt 20éves koromtól kéthetente két hétig jött meg:/
Encusksska82: Félig-meddig jó helyen jársz. Szerintem az ovu tesztek megbízhtóak. Nekünk így sikerült. Én úgy tudom, hogy normál esetben, ha egészséges vagy, akkor is beletelhet fél-egy évbe mire jön a baba. Egy év után érdemes orvoshoz fordulni. NE kenődj el, próbálkozzatok és ne görcsölj:)
Lányok! Ti Xalazin kúpot használtatok? Mint írtam, elkezdtem, még másnap véres volt a székletem, aztán csak vér jött nyálkával.Köv nap alvadt véres nyálkás, de egész normális alakú. Ma szinte normális volt, itt-ott alvadt vérrel. Nektek is volt ilyen? Valamiért nem emlékszem, hogy januárban így lett volna.
A másik kédésem, bocsánat, kicsit bután hangzik: este felteszem a kúpot és éjjel olyan, mintha halvány bordós-barnás folyásom lenne, de napközben semmi. Lehet, hogy a kúp, ahogy megolvad és kijön elszínezi a betétet? Itteni orvos szerint túlságosan leköt ez és amíg fenékből vérzek, addig nincs gond. A kinti gasztroshoz meg még mindig nem küldtek időpontot.
Manó mocorog, hajnali 5kor az hittem kiszedi az oldalam:) Holnap lesz a 20. heti UH. Jaj, nagyon remélem, hogy minden rendben lesz vele.
buttercup014
London
 
 


buttercup: az milyen mar, h ha gondolod kezdd el szedni a gyogyszert???hat nem o az orvos? azert orulok, h javul a helyzet. es szerintem, igenis nagy baj akarhonnan verzel terhesseg alatt! nagyon baj, akkor is ha popsibol!!

mumi: kitartas!!

mi megjartuk hetvegen a heim palt, Muki 2 ora alatt 10x hanyt es majdnem kiszaradt igy infuziora tettek, engem meg egy szekbe ejszakara, marha jo volt mondhatom...aztan apa is kezdte a hasmenes hanyast, remelem en meguszom, bar hulla vagyok 2 beteggel. de mar 31 het, legalabb ez felvidit.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Oh jaj, szegényke, nem ijedt meg? Az a baj ezekel a vírusokkal, hogy senkit nem kímélnek. Remélem nem kapod el, nem hiányzik az most neked.
Mi úgy mondjuk, hogy itt csodadoktorok vannak. Annak idején mentem refluxra omeprazolt kérni (ne mindig otthonról küldjék nekem, vittem a papírjaim, amin rajta van, hogy 17éves korom óta refluxom van). Tudod mit mondott? Szopogassak cukorkát. Azt hittem, hogy nem jó az angol tudásom és a férjemre néztem, akinek szintén ki volt gúvadva a szeme és visszakérdezett. Mit? Erre az orvos: szopogassak cukorkát, mert akkor lefele megy a nyelőcső mozgása és nem jön vissza a sav. Ezen behaltam, főleg, hogy a cukor emeli a savat...
Most is mikor azt mondta, ha van gyógyszerem, akkor szedjem, ha akarom. Furi volt. De megmondom őszintén, a végén már csak vér és nyálka jött ki belőlem (plusz a puffadás, fájdalom) és folyamatosan féltem, aggódtam. Ez volt az a pont, amikor úgy döntöttem, hogy ti is mondtátok, hogy szedtétek és nem volt baj, az otthoni dokik is és ezek a csodák is, akkor megpróbálom, mert ez már így nem állapot. Persze kicsit még félek, mert csak gyógyszer, de nyugodtabb vagyok sokkal, és már csak a fekély helyét érzem, nem az egész alhasam, derekam fáj.
Az a baj, hogy itt kinn mindenkit felvesznek orvosnak, szerintem főleg Londonban (itt a GP-nél angollal nem találkoztam, mind bevándorló: főleg csoki, indiai). A másik probléma, sok a beteg, túl vannak terhelve és így lerázzák az embereket, max. akkor foglalkoznak veled, ha kitartó vagy és vered az asztalt (én már több, mint egy hónapja csinálom).
Ha minden jól jön össze, akkor még idén kiköltözünk Londonból. Nagyon remélem, hogy vidéken komolyabban veszik a dolgokat és talán nem olyan leterheltek. Nekem is kénylmesebb és stresszmentesebb lenne, ha nem állandóan rohangálni kellene és otthoni orvost hívogatni, meg gyógyszert postáztatni...
buttercup014
London
 
 


Köszönöm buttercup a választ!:-)Csak azért vagyok kicsit megijedve mert a lányommal(nem volt tervezett baba) elég hamar teherbe estem.Azóta eltelt tíz év.És az utóbbi pár évben jött néhány betegség.2010ben volt conisatio-m,a szövettani eredmény jó lett.Tavaly reflux és nyelőcső fekély.Idén vastagbél tükrözésen találtak két polipot,de annak a szövettanija is jó lett.Talán emiatt is késlekedik a baba.Jelenleg nőgyógyászatilag rendben vagyok.Csak reménykedem,hogy előbb-utóbb lesz baba.:-)
encusska82
Lőrinci
 
 


Sziasztok Lányok!

Buttercup,
Hallod, durva, h milyen félvállról veszik int az orvosok a dolgokat. Az írásaidból egyre jobban az jön le, h csak paráztatnak feleslegesen az ellentmondásos véleményükkel. Én a helyedben hagynám a francba és a magyar orvosokra koncentrálnék. Érdemben eddig sokkal többet kaptál tőlük, mint a kintiektől...

Encusska,
Ne pánikolj! :) Ajánlom Neked az ovulációs tesztek használatát. Én is azt használtam és tényleg nagyon jók! 
Innen tudsz rendelni, ha gondolod: http://www.fertinet.hu/ovulacios-lh-teszt
Valamint érdemes a hődet is mérni minden reggel ébredés után. Erre is vannak már nagyon jó kis oldalak. Pl. http://www.fertilityfriend.com/  vagy a www.ciklus.hu

Nekünk is az 5. hónapban jött most össze Ketteske! Szóval NO PARA!!! Nyilván az évek múltával változik a szervezetünk és nem megy olyan könnyen, mint régebben. De éppen ezért érdemes használni ovulációs teszteket, mert azok megmutatják mi a helyzet!

Bixi,
Jobbulást Nektek! Remélem, mielőbb rendbejön mindenki! Úgy irigyellek, már a 31. hét! Hol vagyok én még ettől...

Tegnap hívtam a kórházat és megkaptam az időpontjaimat a 30. és a 37. heti uh-ra jövő februárra és márciusra. Vicces nem?!
Jaj, nem is mondtam! Kérdeztem doki bácsimat, mikor nála jártam, h császár után császár? Azt mondta, h nem feltétlenül, de mivel már volt egy császárom, van beleszólásom a dologba... és ha azt szeretnék, akkor császár lesz. HURRRRRRÁÁÁÁ! Tudjátok, h én ilyen elfuserált császár mániás vagyok, szóval nekem ez volt a nap híre!!! Legalább ezen nem kell majd idegeskednem! Viszont igencsak húsvét közelében lesz a 40. hetem, szóval ha nem jön ki előbb a bébi, akkor egyezkednem kell majd vele, h nagy péntekre én már szeretnék itthon lenni!

Ja és hívtam tegnap a cégemet is. Bár nem akartam telefonon elmondani, h jön a tesó, mégis sikerült... Sebaj. Jövő héten megyek majd valamikor hozzájuk egyeztetni.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


encuska!
2 hónap??? ugyanmár!
Áron 2 év 2 hónap után jött!

buttercup!
pcos-es vagyok... de igazából anno a szteroid tett be a ciklusomnak. előtte olyan, amilyen, de volt. aztán a prednisolon óta most először jött meg magától.

mumi!
én egyre inkább amellett vagyok, hogy ha lesz tesó, szeretném megpróbálni megszülni... ebben leginkább az volt döntő, hogy az epeműtét után borzasztóan rosszul éreztem magam, és el nem tudom képzelni, hogy én magamtól újra belemenjek abba, hogy felvágjanak. szóval abszolút vabc-párti lettem... persze nem mindenáron, de csak a császár nem lehet indok a következőre.

jajj, és már azt is tudom, hogy fogják hívni a hugit :) sőt, azt is, hogy ha nem engedélyezik a nevet, amit szereték (még nem anyakönyvezhető), akkor mi az alternatíva... persze csak ha apa le nem szavazza, mint a Fédrát :/
ja, de előbb baba kellene :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszönöm a válaszokat!:-)Marad a tesztelgetés,próbálkozás,várakozás.:-)Ám most sajna mennem kell.További szép napot mindenkinek!:-)
encusska82
Lőrinci
 
 


sziasztok

no nem kimelt engem sem a virus, igazad volt buttercup, tegnap este hanytam (az annyira kikeszitett, nem is emlekszem mikor hanytam utoljara....) es ment a hasam 2x. ma jobban vagyok, beszeltem gasztrossal es nogyogyasszal, azt mondjak ne aggodjak, ekkora babat mar ez nemban, csak a folyadekpotlasra es cukorbevitelre figyeljek. anyum jott ma, hogy tudjak pihenni, o szorakoztatja Luat.

buttercup: hat ez eleg fura ami ott megy doki teren, itt meg nem fizetik meg oket es elvandorolnak bocsanat a multkori hangvetelert, csak nekem azert halt meg az elso babm, mert nem kaptam semmi gyogysezrt amikor "csak fenekbol vereztem", szoval felhaboritott picit. de nalad nem lesz semmi, hoszen kezelesben vagy, ez a fontos!

mumi: hamar itt fogsz jarni, meg en is mintha tegnap csinaltam volna a tesztet! Muki mellett  ugy elszallt az ido, h eszre sem vettem, es alig van idom azzal foglalkozni,h terhes vagyok, kicsit lelkiismeretfurdalaom is van miatta....
orulok, ha van beleszolasod, az jo ha ugy alakul majd ahogy szeretned. en ellenkezoleg csaszart nem szeretnek, nem akarom,h felvagjanak! fajdalom szempontjabol mindeg yszerintem, mindket uton faj a szules napokig ezert vagy azert (a gatmetszes sem kismiska!)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!

KIcsit elmaradoztam megint innen, bocsánat de mostanában sokat dolgozom, fordítgatok, csinálom a 4 órás munkámat mellette...
buttercup : nagyon kiakasztó amiket írsz az ottani orvosokról !!! Nem hiszem el hogy ennyire felelőtlenek... Nekem pont ugyanilyen tüneteim voltak mint neked, sosem volt hasmenésem, inkább székrekedésem, "csak" véres, nyálkás széklet. Hogyha proctitised van, akkor az tényleg nem nagy területet érint, nekem úgy emlékszem tizen-valahány centiig ment fel a gyulladás. Sokáig én sem szedtem gyógyszert, pl. az első 3 szemeszterben - jól le is szidott az orvosnőm, hogy miért hagytam abba...hát azért mert a nőgyógyászom is inkább ezt javasolta, de ő akkor még nem igazán értett ezekhez a dolgokhoz- most már igen, valamennyire, nekem "köszönhetően"
A lényeg az, hogy ne aggódj, attól hogy egy darabig nem szedted/szeded a gyógyszert, még semmi baja nem lesz a babának, de azért hosszú távon az a biztos ha kordában van tartva ez a fránya nyavalyánk.
Remélem mindenki jól van, mi is meg voltunk fázva, szerencsére csak enyhén. Oviba még nem jár Andris, bár fölvették, de még mindig "ragaszkodik" a pelenkához és most már ki is jelentette, hogy "nem kell a bili"...úgyhogy abban maradtunk a ovónénivel, hogy jövünk ha majd készen áll...(pontosabban "ül" ) Szép estét mindenkinek!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap meg ma az átlagnál is szarabbul vagyok. Gyakorlatilag az egész napot a budiban töltöttem és ha nem a sav, akkor a migrén miatt hánytam... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁá, nagyon elég már!!!! Úgy feküdtem le este, h rázott a hideg, majd szétrobbant a fejem. Aztán reggel fokyt. köv. Talán most kezd egy kicsit enyülni. Az előbb ittam egy tejeskávét, h ne legyek zombi. +1 hányás adott esetben már nem oszt vagy szoroz.

Bixi,
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, amiért nem úgy foglalkozol a pocaklakóval, mint Luával. Tök természetes, hiszen "nincs idő" magaddal foglalkozni a nagyobbik mellett. Dettó ugyanezt érzem én is. Sőt, az elsőnél tökre vártam az összes vizsgálatot (még a vérvételeket is  ), most meg inkább nyűgnek érzem, h "már megint" menni kell valamire...

Most pl. plusz 2 uh. Tegnap elmentem a háziorvoshoz a kiskönyvemmel ekg-ra és a könyvecske kitöltésére. Na, ez a nő annyira alapos, h amikor meghallgatta a szívemet és a nyakamat, közölte, h ő zörejt hall, ezért elküldött szív és nyaki ér uh-ra. Hurrá...
Mondtam is anyunak, h odamész egy pecsétért és tuti talál neked valamit még...

Youlcsi,
Minden tiszteletem, h rendesen szeretnéd majd megszülni a tesót. Tényleg! Én ugyebár annyira nem bírom a fájdalmat, h fel sem merül bennem ez az érzés... Számomra a császár utáni 3 nap sokkal inkább vállalható... De ez az én stichem...
Látom nagyon benned van már a 2. bébi! Ha már a neveken gondolkodsz, akkor az erős elhatározás!
Miket találtál ki? Elárulod? Apa nálunk is vétózik rendesen...

Nálunk tetszési sorrend szerint a fiúk:
Barnabás (csak sajna 3 is van a közvetlen közelünkben), Áron, Dávid

Lányok:
Liza, Lilien, Emma

Lica,
Kitartás, tuti nemsokára feladja a pelust Andris is! Nála egy kicsit tovább tart a folyamat. Nem próbáltad még bili helyett a nagy WC-t, valami díjazással? Tudod írtam, h nálunk nagyon bejött a csillag osztogatás!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Buttercup, csak egy jótanács, omeprazolt ne szedj várandósan, károsíthatja a babát. Akkor már inkább a Rennie. "Papírom van róla", hogy refluxom (is...) van, normális orvossal beszéltem róla, hogy amennyiben tünetileg rendbetesz a Rennie is, akkor tökjó, hagyhatom az omeprazolt, ha babára gyúrunk. 

Bixi, nem féltelek... ahogy ismerlek, odafigyelsz te azért rendesen a "bentlakóra" is!!! Csak már hálistennek rutinod van babavárásból :-D

Julcsi, én is kíváncsi vagyok a tutkó lánynevekre... ne tessék már titkolózni!!! Nem mondjuk el senkinek! :-D

Mumi, a Liza nálam is nagyon "ott" van, a Lilien is!!! Amúgy én is császárpárti vagyok, és nem tartom elfuseráltnak, ha valaki ezt választja. Hát hadd lehessen választani... nem ok nélkül vágatja fel magát az ember. Volt már elég durva hasi műtétem, pontosan tudom, milyen az, amikor úgy érzi az ember, hogy tüzes sündisznót dugtak a hasába. És ezt jó pár hétig érzi, bár egyre csökkenő fájdalommal. Mindezzel együtt én is császárra szavazok. Szerintem a császár is "rendes" szülés, hiszen életet ad az ember egy másik, egy kis emberkének. Egyik mód sem alább való a másiknál!

Lica, gratulálok Andris szobatisztasági törekvéseihez! Szépen fokozatosan, de hamar rászokik a kislegény a bilire :-) Édes lehet, ahogy mondja, hogy nem kell a bili :-) Lehet, hogy tévedek, de az, hogy ezt így megfogalmazza, már a tudatosságot jelenti, hogy valahol belül készül rá... Nem gondoljátok? 

A lábadozóknak gyors gyógyulást, és mindannyiotoknak sok-sok puszit küldök!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de újult erővel vagyok itt:)
Múlt heti UH-n, szerencsére minden rendben volt, mindene megvan és egészséges a Manónk:) Egyre jobban érzem, ahogy mocorog, már apa is érzi: örülök neki, hogy el kezdtek "ismerkedni" egymással. Érdekes, hogy a férjem is szerette volna és mégis olyan "távolságtartó", ha arról van szó, hogy pocakomhoz érjen, azt mondja, hogy nem akarja összenyomni, piszkálni... Pedig mindig vesz ki szabit és jön velem minden egyes vizsgálatra és lehet látni, hogy örül.
1,5 hete használom a kúpot és tegnap óta "rendes a székletem". Értem ez alatt, hogy semmi vér. Olyan boldog vagyok:))) Fájdalmaim sincsenek annyira és hogy érzem a babát, így tudom, hogy ő is jól van:) Nektek is volt olyan, hogy mikor múlóban voltak a fekélyek, akkor alvadt véres volt a széklet?
mumi: Igen, sajnos ilyen az itteni rendszer. Egyik ismerősöm kérdezte (itt él ő is), hogy hogyan vagyok, aztán írtam, hogy még semmit nem csináltak itt. Erre azt írta, hogy az itteni dokik ....
Magyar dokinál maradok, de újat kell keresnem. Magánba jártam és mondtam neki, hogy mi itt élünk, így, ha valami van, akkor nem tudok egyből hozzá menni, de ha lehet, akkor hívnám vagy írnék neki. Erre azt mondta, hogy OK. Hívom a mobilján, nem veszi fel, max. nővér, aki azzal ráz le, hogy az orvos már nincs benn. A vezetékes, ahol a rendelés van, vagy foglalt, vagy nem adják a dokit, mert vannak nála. Rendelés 7:30tól 11ig van, attól addig veszik fel a telefont és attól addig elfoglalt a doki. Aztán írtam neki levelet, hogy akkor hogyan tovább és mikorra tudnék menni hozzá és nem írt vissza. Hát erről ennyit.
Jobban vagytok már? Nem lesz semmi baja a manónak.
Érdekes én nagyon féltem a szüléstől, persze most is parázok, hogy hogyan fogom bírni, de a császártól még jobban félek (nekem minden heg, műtét olyan lassan gyógyult).
A midwife az elején megkérdezi mindenkitől, hogy hol akar szülni: otthon, vagy kórház. Én az utóbbit választottam.
Mi amit megbeszéltünk a párommal, hogy TENS készüléket használok vajúdás alatt és ha nagyon nem bírom, vagy nagyon elhúzódik (azért ha nagyon elhúzódik, mert itt, ha megszülsz, akkor aznap hazaküldenek, vagy másnap délelőtt. Első baba és nem biztos, hogy egyből segítségem lesz és akkor ne legyek már annyira felmosórongy), akkor EDA. Persze, ha valami nagy baj van, császár.
Egyébként szerintem mindegy, hogy ki miként szül, nem attól lesz jó vagy rossz anya. Van olyan ismerősöm, aki mindig mondta, hogy mekkora májer, mert hang nélkül szült és mindenkit leszól, aki más úton oldotta meg. De ahogy neveli vagyis nem neveli a gyerekét, szerintem nagyon nem jó.
bixi: Emiatt ne érezd magad rosszul, hogy olyan hangnemben írtál. A babát féltetted te is. Én is, meg most is nagyon. Féltem attól, hogy a kúp használata valamilyen kihatással lesz rá, mert csak oda helyezem fel nem messze a babótól. Nem igazán ismerem a mellékhatásokat, de megmondom őszintén a végén attól jobban féltem, hogy a gyulladás miatt  lesz neki baja vagy nagyon korababa lesz...
Licaca: Velem a doki hagyatta abba a Xalazint. Azt mondta, hogy mivel hamar helyrejöttem, lehet, hogy évekig tünetmentes leszek és ha visszajön, akkor annak függvényében lesz a gyógyszerbeállítás.
Mangu: köszönöm, hogy szóltál. Amikor tervben volt a baba, akkor az otthoni dokim jól kikérdeztem, hogy mit szedhetek, mit nem. Az omeprazolra azt mondta, hogy nem, így azt már a próbálkozási fázisban mellőztem, helyette én is Renniet használtam, most meg tejci és sok párna:)
buttercup014
London
 
 


Mumi!
pont a fájdalom miatt nem akarok császárt. a műtét után csövekkel... az nekem maga a pokol volt... még a lapar után is, sőt, talán rosszabb volt, mint anno szülés után. én azt hiszem, könnyebb volna felépülni egy rendesen kísért, levezettett hüvelyi szülés után... persze ki tudja? Áron is elindult kifelé, aztán ha erőltetik az orvosok... abba belegondolni is roszz, mi történhetett volna, ha hagynak szülni.


Áron jó név :)
Liza nekem is tetszett sokáig, illezve változatai. Eliza, Elza pl. Emmákkal itt Dunát lehet rekeszteni.


Lica!
Áron hetekig rahaszkodott úgy a pelushoz, hogy nem pisilt be, szépen bilibe végezte a dolgát. de kell apeluka, szereti pelukát. én pelusba vittem, bölcsiben levették róla amint elmentem, és legközelebb csak alváshoz, ill. este kapott.


Mangu!
nem vagyok a császár ellen... de a császár egy életmentő műtét. nem tarton jónak, ha anyuka választásán múlik, hogy császárral akar szülni. annak legyen orvosi indikációja. nem tartom korrekt orvosnak, aki pusztán anyuka kívánságára felvágja őt... főként, hogy a műtét kockázatai sokkal nagyobbak, mint a sima szülésnél.


Jah, név... amibe most bele vagyok szerelmesedve az a Hargita :D egyszerűen csodaszép!!! az egyetlen baja, hogy nem nemzetközi név. A másik meg nem is adható, de egyszer olvastam valahol, mint ősi magyar női név... és azóta szerelem, már csak várom, hogy legyen miért/kiért elindítani az engedélyeztetést. ő pedig a Lente.
de azt hiszem, a Hargitával előbb lenne a család meggyőzhető.


youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Ma délután 12.45kor megszületett kisfiúnk, Leonard 3630g 52cmrel. Mindketten jól vagyunk, puszi

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Drága Bixi!

Isten hozta Leonard-ot! Legyen sok öröme ezen a Földön!
Szeretettel gratulálok, és az egész családnak a legszebbeket kívánom!
Puszi: 
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok Lányok!

Bixi,
Hatalmas GRATULA a fiúcskához! Jó egészséget és sok-sok boldogságot kívánok Nektek!

Mindenki jól van? Nálunk semmi extra.

Azért helyzetjelentek:
Hányás köszöni szépen még mindig megvan. Csak a 17. héten kicsit enyhült. Így már csak napi 1X vagy másnaponként hányok. Szerintem megmarad a végéig.
Előny: lassan a 20. héten járok és csak 3 kilót híztam, ami gyakorlatilag a gyerek + tartozékai és a brutál méretű cicik. Kíváncsi leszek, h most lesz-e tejetm, vagy megint csak mutatóba lesznek ekkorák...

Ja, és nagyon úgy néz ki, h kislány lesz! Még megvárom a jövő heti genetikai uh-t, ott megnézetem mégegyszer és ha tényleg lány, akkor elkezdem beszerezni a kislány ruhákat.
Már néztem vaterán kezdő ruhacsomagokat. :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Emma, egyik kedvenc nevem! :-)
Klassz, hogy kislány lesz!!! Gratula a 3 kilóhoz, csak így tovább.

Nem tudom, kit érint, de hallottátok, hogy hiánycikk a Salazopyrin? Megőrülök, mert már csak 1 dobozom van... :-(
Van esetleg valamelyikőtöknek elfekvőben...?

Kép
manguszta
 
 


Bixi!
gratulálok!

én csütörtökön kezdem majd a norcolutot, hogy karácsonyra hasson a closti. :D
a norcoluttal együtt meg kezdem az új csodaszert (remélem, tényleg az, árából kiindulva meg ajánlom, hogy az legyen!), az inofolic-ot. még csak pár hónapja kapható, de a dokim ódákat zengett a külföldi tapasztalatokról meg tanulmányokról... szóval reménykedek.

Mumi!
de jó, hogy punás lesz! én is azt szeretnék másodiknak. főleg, h Áron most szerepjátékos korszakát éli, és babát kért... én meg előástam a padlásról néhány régi babámat, és olyan jó volt rendbetenni őket, h öröm lenne, ha később tartozhatnának valakihez úgy igazából :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mangu,
Annyit meccseltünk a neveken és annyira homlok egyenest másokat mondtunk Tomival...
A végén megkérdezte:
-Mi lett volna Danó, ha lány?!
- Emma.
- Akkor legyen Emma!
Ebben maradtunk. Egyébként én is nagyon szeretem ezt a nevet! Bár a Lizát kicsit sajnálom, de sebaj!

Youlcsi,
Szorítok, h minden rendben menjen és mielőbb összehozzátok majd azt a 2. kis puncist!
Igaz, mi fiút szerettünk volna (sok szempontból egyszerűbb lett volna...), de most már mindegy! Viszont elmondhatom ezek után, h nekem bejött a Jónás naptár már kétszer is!

Ezek szerint a szerepjáték korosztályos dolog és nem egyedi! Danó dettó ugyanaz, mint Áron. Meglátta az új Pipi-popó baba reklámot a tévében és azóta azt mondja, h ő babát szeretne! :) Mondtam neki, h nemsokára itt lesz a hugi, akit majd pelenkázhat és fürdethet ő is, de közölte, h a hugi az enyém, neki kell saját baba!
Na, most majd kap egy babát karácsonyra! Végül is, majd a hugi megörökli...
Most sajnálom csak, h nekem nincsenek már meg a babáim, anno mindet elajándékoztam...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Jajj, hát nálunk is azért kell a baba, mert ment a tévében a reklám, és közölte "beteg csicsobellóbabát kélek"
ugyan ott vannak a babák a padlásról, és tesómáktól szülinapjára orvostáskát kap... de láttam a tecsós újságban 2ezerért interaktívnak nevezett (ennyi pénzért kétlem) beteg emmi babát  stetoscoppal/fonendoscoppal (sosem tudom, mi a neve), lázmérővel, stb... majd meglátom, ha kitart, akkor lehet kap egyet :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Mumi, ne bánd a Lizát... most hétfőn van a hozzá tartozó névnap, túl közel a Karácsonyhoz :-) 

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!!! Na most én tűntem el... De besűrűsödött minden: meló, Beni, egészségem... 4 hete szenvedek a belemmel sajna, 2 hetet itthon voltam (fél nap meló távmunkában - fél nap szabi). napi 8-9 széklet, ami olyan görcsös h majd kiszakadt a belem és még véreztem is rendesen. Az aranyerem meg rá tesz egy nagy lapáttal még. Elmentem laborba 3 hete h lássam mi a helyzet, de nem volt olyan szörnyű a leletem szerencsére, így távgyógyításba megmondta kezelő orvosom h kezdjem el a szteroidot 16mg szedni, aztán ha megyek kezelésre akkor néznek friss labort. 12.02.-án voltam a kórházban gasztrón a szokásos infúziós kezelésemen. Kiderült h a gyulladásom duplája lett. Nem is javult az állapotom jól éreztem. Dokim közölte h sok választás nincs (annyira nem tudják kezelni ezt a betegséget nincs sok fegyver a kezükben): 1. székletminta (ami semmit nem fog mutatni elhiheted) 2. szteroidot megemeljük 32mg-ra 3. az infúzióból dupla erősséget kapok. Csak jöjjön be Meglátjuk héten h alakulok majd. Benedek meg olyan beteg lett ahogy leértünk anyuékhoz csüt: 39 fokos láza lett. Másnap vittük dokihoz: tüszős mandula gyulladás. Se éjjelünk se nappalunk nem volt. Mindenkit elzavart maga mellől, csak mi maradhattunk Lacival, olyanokat kiabált és üvöltött láztalan állapotban is h csak na. Ezt gondoljátok el az éjszaka közepén hallgatni. Fincsi volt. Azért megterhelt ez a kialvatlanság már. Du se lehetett pihenni, mert akkor se aludt a büdös kánya... Itthon van 1 hetet múlt héten még.
Az állapotom szerencsére sokkal jobb lett.
Most Benedekkel van gond, mivel harapja a gyerekeket meg neki megy mindenkinek :( Kaptam is egy szép levelet egy anyukától. Reggel beszéltem bent gondozóval azt mondta h nagyon sok gyerek így viselkedik, ilyen most a természetük, majd kinövik. Hát én azért aggodóm...
Jövő hét csütörtökön megyünk logopédushoz, mert a beszéde szerintem nem fejlődik úgy ahogy a társainak és nehogy emiatt is agresszív legyen (mert nem tudja kifejezni mit szeretne). Majd kiderül ott mit mondanak. a 3 éves teszten jól átment védőnőél szerencsére.

Mindenkine kitartást aki küzd valamivel (visszaolvastam, de rengeteg az infó!)

Az új pici babát pedig isten hozta!!!  Képeket remélem látunk majd róla ;)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, kitartás és jobbulást!!! Nagyon jó, hogy megemeltétek a szteroidot... Kísértetiesen ilyen volt a tavaly nyári szenvedésem. Nem értem az orvosokat az óvatoskodással, alacsony dózissal, brutálszéklet esetén... vérrel meg mindennel... csak arra elég, hogy kitolja a szenvedéssel töltött időt... De tényleg. Az a 32 mg sem az ördögtől való. Lökésterápia, aztán ha megfogja az elején a problémát, leépíteni izibe...

Jobbulást Beninek!!! Szegény, se neki, sem nektek nem lehet könnyű ez az időszak. Betegség, dackorszak... huhh.Tényleg, a versikéket, mondókákat szereti? 
Azért kérdezem, mert eszembe jutott, hogy anyukám beszédproblémás gyerekekkel is foglalkozott (később, ált.isk-ban) és jól beváltak náluk a tapsolós, ütemes versikék, dalok, kiszámolók, ilyenek... fejleszti a figyelmet is, leköti, a ritmikussága "ringatja"... Csak egy ötlet. 

Mindenkinek puszi!

Kép
manguszta
 
 


óóó, Tigris!
Sokmindenben megértelek... Áron 3 hete van túl egy manudlagyulladáson. még kórházban is voltam vele, de szaranya vagyok :D így saját felelősségre hazahoztam. nehogymár ottaludjon!
Aztán amióta ő meggyógyult, én vagyok padlón, kezdődött torokfájással, majd takony és most olyan köhögés, hogy néha azt hiszem, megfulladok. ez most 4 napja. 3 napja nem aludtam :/ és persze AB-t kaptam rá (ami eddig nem használt), de azt is úgy, hogy 1 nappal előtte kezdtem bele a clostiba... mert ugye most van az egyetlen esélyünk szinte, mielőtt apa visszamegy münchenbe.

aztán persze még lehetne cifrázni, mert van egy alap-állapotom, amiről nem tudom eldönteni, hogy elfogadható-e vagy sem... heti szinten jelentkező gyomorégés olyan szintű savval, hogy sokszor előre hajolni sem merek. múltkor is bekötöttem a cipőmet, és basszus folyt ki az orromon :o mindemellett heti szinten véletlenszerűen jelentkező nyálkás széklet... vagyis inkább mondjuk van 1-2 olyan nap, amikor szinte csak ez a takony jön belőlem... de ezek a gondok megvannak hónapok óta... és nem merek elindulni vele orvoshoz, mert általában nem érzem rosszul magam... és ugye most a babának kell esélyt adnunk... ez van :/

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


és még egy elcsezsett laptető sem jön össze

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


na, most???

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Bixi : gratula Leonárdhoz!!!
Mumi : de jó, hogy lány lesz és a név nekem is bejön :)
Tigris : kitartás, el fog múlni ez a korszak Beninél, biztos vagyok benne. Andris is bőven benne van a dackorszakban, néha olyanokat szól be, hogy el se hisszük !!! A legidegesítőbb az, amikor valamire azt válaszolja, hogy igen és rögtön utána azt, hogy nem vagy fordítva, ez nagyon kiborító.

Lányok, én nagyon örülök, hogy elmúlt a 2013-es év, ugyanis nagyon sok rosszat hozott (férjemnek meghaltak a szülei 2 hét különbséggel, nekem a nagybácsim, Anyukámnak a legjobb barátnője, a kocsival volt két koccanásunk - belénk jöttek mindkétszer, a nyaralásunk annyira katasztrofális volt, hogy az már az abszurd humor kategóriába tartozik, végezetül most Karácsony után kirabolták anyukámék házát...elvittek mindent ami megtetszett nekik, másnap Apukám rosszul lett, elájult...bevitte a mentő, kiderült hogy a sokktól leesett nagyon a vérnyomása és az okozta az ájulást...Sajnos már másodszor élünk át ilyet, mert a háború miatt már egyszer elvesztettünk mindent...)...
DE!!!! VAN JÓ HÍREM IS!!! Karácsonykor derült ki (akkor teszteltem) hogy JÖN A KISTESÓ!!! Még nagyon az elején vagyok, dokinál sem voltam még, de nektek elmondom :) Úgyhogy ez felülírja az összes rosszat ami történt velünk és a 2014-es évnek boldogan indulok neki!!!

Kívánom hogy mindenki így startoljon 2014-be, sok boldogságot, egészséget kívánok !!!
lica
 
 


Sziasztok Lányok!

BÚÉK Mindenkinek!
Reméljük, ez az év tényleg jobb lesz az előzőnél! Legfőbb legyen az egészség!

Tegnap voltam én is a terheléses cukron. Hétfőn lesz eredmény, remélem, nem lesz rossz! Tegnap este már riogattak így is vele.
Nagyon kíváncsi vagyok a mukira, szerintem a 30. hét környékén megejtünk még egy 4D-s uh-t. :)

Lica,
HURRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! Nagyon örülök!!!! Vigyázz magadra! ÉS csak pozitívan!!! Minden oké lesz!


Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszönöm Mumi!  Így lesz! És nálatok is!!!

Lányok, nem értem hova tünt a profilom meg minden egyéb...pedig engedett belépni a régi jelszómmal és most látom hogy új felhaszálóként kezel
lica
 
 


...és mellékletet sem tudok csatolni....?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Na , rájöttem, Licaca vagyok és nem lica :))) Legalább pörgetem a fórumot...de a melléklet cstolást továbbra sem találom, csak a média beágyazást...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica,
Az "író" ablak alatt nekem van egy Kép/Dokumentum feltöltése rózsaszín gomb, amivel simán fel tudok tölteni/csatolni bármit. Neked nincs? :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


óóó, Lica!
gratulálok a tesóbabához!

igen... 2014 csak jobb lehet, mint 2013.
én 30. cn-on vagyok és semmi. apa meg tegnap elment münchenbe vissza. február elején-közepén látjuk legközelebb... savra közben megkaptam a korábban már szedett rabyprexet, amit nem merek kiváltani, mert még hátha lesz zebrám... persze ha sikerülne, az azt is jelenti mindjárt, hogy a sav-helyzet ugye romlana... mert terhesen az romlik... kicsit kezdek félni attól, hogy mi lesz, ha betegen belemegyek egy terhességbe... HA... mert ugye nem sok az esély...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


mumi!
sztem ez böngészőfüggő, amit írsz a csatolásról, mert nekem operával nincs semmiféle rózsaszín gomb itt a szövegdoboz alatt. megmondom őszintén, ahhoz meg tetü vagyok, hogy kipróbáljam explorerrel is

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, hát  a sav az most engem is szétmardos...borzalom. És reggeltől estig émelygek, 2x majdnem hányás is volt, de nem volt mit, mert még reggel volt...Andrissal nem volt ilyen, összesen ha 1x volt valami rosszullét az elején. Most meg...állandóan ennem kell valamit, hogy ne émelyegjek, de sokat nem tudok, csak piciket, így gyakorlatilag egész nap eszem. A háztartási keksz bizonyult eddig a legjobb savlekötőnek...

MUmi, nekem nincs ilyen rózsaszínű gombom... de explorerrel nyomom...Szal ezek szerint más böngészővel kellene belépnem és akkor más lenne a szitu?

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi,
Szurkolok, h végre összejöjjön a tesó nálatok is!
Szegény, a savat nem irigylem tőled! Kikaptam most én is rendesen...
Csak pozitívan! Bébi lesz 2014-ben nem betegség!!!

A böngésző dolgot nem is gondoltam, de lehet, h igazatok van és minden böngésző más. Nekem Firefox.

Lica,
Lehet Nálatok is kislány lesz akkor? Én ugyanígy voltam vele. Danival semmi bajom, most meg sav tenger, émelygés és hányás a 20. hétig...
Azóta lecsökkent heti 1-re és a savam is normalizálódott! Kitartás!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Beléptem Firefox-al és most itt van a rózsaszínű gomb!!! Hurrá ! Úgyhogy most fel is töltök valamit :)
  Andris 3. szülinapján

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Hurrá! Siker! Firefox mükszik!

Nagyon helyesek vagytok Lica! Andris is igazi kis pasi már! Olyan nagyon gyorsan megnőttek...

Pont valamelyik nap gondoltam rá, h mennyire más lesz megint a picivel. Teljesen másképp kell hozzányúlni, fogni... totál elszoktam már tőle...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: