Új privát üzeneted érkezett!

Angie!

Aha, szóval akkor a pamut a titka a dolognak.

Nekem csak onnan tűnt fel ezen funkció hiánya, hogy volt 1-2 pamut felsőm, amit kicsit meg kellett volna szabni és akkor lehetett vele szaladni a varrónőhöz.

Az is OK, hogy tanulni jó az olcsóbb, egyszerűbb is. Csak azért ott is inkább az egyszerűn legyen a hangsúly, mert egy olcsó silányl, ha rosszul varr, akkor ugyanúgy elmehet tőle az ember kedve ...

kacsa14
 
 


Fleur
örülök, hogy lassan gyógyulgatsz. Hamarosan itt az igazi tavasz és a jóidő, akkor már végleg megszabadulunk ettől a fránya megfázós, influenzás időtől.
AFP-re mikor mész? Nem sokára itt a 16. heted!!!!!!!!!!

Zsuka
nagyon-nagyon örülök a hírnek. Már nagyon vártam a mai napi jelentkezésed. Nyugi, minden rendben lesz a továbbiakban is!!! Egész biztos, hogy így lesz.

Amúgy nem tudom észrevettétek-e, de Tjuca felvetése után igencsak felélénkült a topic.

syry

Kép

Kép
syrynx
 
 


Fleur
örülök, hogy lassan gyógyulgatsz. Hamarosan itt az igazi tavasz és a jóidő, akkor már végleg megszabadulunk ettől a fránya megfázós, influenzás időtől.
AFP-re mikor mész? Nem sokára itt a 16. heted!!!!!!!!!!

Zsuka
nagyon-nagyon örülök a hírnek. Már nagyon vártam a mai napi jelentkezésed. Nyugi, minden rendben lesz a továbbiakban is!!! Egész biztos, hogy így lesz.



syry

Kép

Kép
syrynx
 
 

 
 

Hú de bezabáltam! Félre áll a hasam, és nem csak Manócskám pozitúráitól, hanem most a kaja is rásegít :lol:

Dido!
Nagyon drukkolok a férjed eredményeiért. Majdnem biztos vagyok benne, hogy javult, de nem mindegy hogy mennyit. Reméljük, jó sokat.

Kacsa!
Igen, a pamut nyúlik, a cérna, amivel varrunk, nem. Ehhez van egy funkció, ami úgy hurkolja a cérnát, hogy hagy nyúlási lehetőséget.
Hát csajszikám, neked aztán nem sok van hátra a szülésig. Én ilyenkor már tiszta para leszek szerintem. Te meg milyen nyugisan viseled. Nagyon ügyi vagy!! Hamarosan 39. hét. Lehet, hogy Timcsa is megvárja a 40-es bűvös számot?!?
Ezt az átváltozást! A két doboz között igencsak látványos a különbség. Most mi is előszobabútor tervezésben vagyunk. Ezek nagyon izgi dolgok.

Mi 3 éves tervet csináltunk a férjemmel (és még ebben nincs benne minden). Idén egy beépített szekrény + előszobabútor, kertfüvesítés, kútfúrás, fatüzelésű kazán. Ezek létfontosságúak. Jövőre talán még egy beépített szekrény, ebédlőazstal székekkel, de lehet, hogy ezek elmaradnak, mert kezd Amerika-elvonási tünetem lenni, így repjegyre megy el majd a pénz. Aztán 2009-ben kerítést kell csináltatni, és további lakberendezések. De már a 2010-es kiadásunkat is tudom, szeretnék egy kisautót, amivel tudok majd rohangálni, ha majd visszamegyek dolgozni. Jó, mi?

Virág!
Örülök, hogy jobban vagy. És hát igen, így telik az idő. Meglátod, hamarosan már ott tartasz, hogy pakolászol a korházi táskádba. Még dolgozom, jövő szerdáig. Senki nem mondhatja, hogy nem tartottam ki lekiismeretesen a munkám mellett. Jövő héten már nagyon lájtosra fogom venni a dolgot. Csak azért jövök be, hogy ne kellen a kolléganőmnek egyész nap bent lenni. Csütörtökön jön a helyettesítésem.

Monyó!
Persze, hogy van jogod véleményt formálni. Te is régi motoros vagy itt, még akkor is, ha intenzívebben írogatsz egy másik topikban, ahol talán számodra akutálisabb dolgokkal foglalkoztok.
Hogy vagy?

Nárcisz!
Zsúka mintha azt mondta volna, hogy az építtető egész jól tartja a határidőket, és talán időben be tudtok költözni. Az szupi jó. Az öcsém is Dk-n lakik, sőt az unokatesómék is a kisfiukkal. Sokat járok azon a környéken.

Anikó!
Gyere gyakrabban, mert kíváncsiak vagyunk rád. Azért én óvatos lennék M-val. Ne alacsonyodj le az ő szintjére, ahhoz hogy visszaadd neki azt, amit egyébként megérdemelne.

Brillbébi!
Már napok óta készülök, hogy felhívjalak egy konkrét dologgal kapcsolatban, de vagy épp közbejön valami, vagy úgy kipurcanok estére, hogy nincs energiám mozgatni a számat :) Azt akartam kérdezni, hogy te használsz övterelőt? Tudom, hogy sokat vezetsz, és gondolom, fogsz is végig. Én is vezetgetek, bár max 30 km-es körzetben, és nem BP-n, de nem vettem terelőt. Kicsit drágának tartom ebbe beruházni. Mikor talizunk?
Vendég
 


Syry!
Csupán azért, mert továbbra is változatlanul itt pofázok, és szaporítom a szót. Nem tudom magamat lelőni. Légyszi tegyétek meg helyettem :D :D
De mintha te is gyakrabban jelentkeznél mostanában, és ennek nagyon örülök. Mátéról friss kép?

Pankaa!
Azért ez a szopizás dolog előbb-utóbb megoldódik. Én is kicsit parázok a szoptatás miatt. El sem tudom képzelni, hogy ott lóg majd a bimbóimon egész nap egy gyerek. De ha másnak megy, gondolom, nekem is fog. Egyébként mindig ezzel vigasztalom magam "ha másnak megy, én miért nem tudnám csinálni". Aztán lehet, hogy lesz nagy kopp.
Vendég
 


Angie!

Igen, engem is meglep kicsit a nyugim! Lehet, ez a vihar előtti csönd ...
Félig-meddgi kicsit hárítom is a szülési dolgokat, igyekszem nem aggódni rajta, mert úgysem tudom előre, hogy mi lesz. Tegnap este is néztem egy szülős műsort, ahol a csaj visított, mint akit nyúznak, hát mondom, ezt azért nem szertném, eléggé kiábrándító volt. De hát majd lássuk, mit hoz a sors.
Egyébként volt már 2-3-szor, hogy vmi. érzés kerített hatalmába, hogy jaj, lehet ebből már lesz vmi. (pl. mikor a savas gyomrommal szenvedtem és a wc kagylón támaszkodtam, volt akinek hányással indult a szülés), és akkor azért igencsak betojtam.
Úgyhogy azt érzem, ha tényleg eljön az idő, akkor rendesen teli lesz a gatyám!
Most még hazavárom dokibácsit, utána elkezdem a tudatos Timcsa "kiűzést" lelki ráhatás formájában is!
Azért este, mikor Apa is jön babázni, már átfut az agyamon, hogy lehet, hgoy ez az utsó rugdosós esték egyike ... Azért nagyon fog hiányozni a kis belső masszázs! Na, most hogy ebbe belegondoltam, jól el is bőgtem magam! :)

--------------

Szép a 3 éves tervetek! Nekünk muszáj volt eleinte s.o.s.-ben elég sok indent venni, mert a régi lakásban csak egy franciaágy és 2 karfás szék volt + 2 íróasztal + 1 kemping asztal 4 műanyagszékkel. Ott mindig az ágyon ettünk a szobában és a végére már nagyon untam, úgyhogy az volt az első, hgoy nekem asztal kell és kultúráltan akarok enni!!! Utána jött az ülőgarnitúra, mert hát ugye kultúráltan kellett TV-zni is! :D Majd a beép.szekr., mert a Tesco-ban vett ruhaállvány már többször is összeroskadt a sok cumó alatt. Aztán tavaly esküvőztünk, arra ment el a lóvé. Most Timcsa vitte el ... Még jó, hogy autókát kapott Apa cégeset, így legalább azt megspóroltuk, mert különben még az is kellett volna.

Egyébként én is nagyon imádtam/imádok lakberendezni! És szerencsére találtunk is egy jó asztalost, aki jól is dolgozik és tetszik is neki a stílusunk, jgy szívesen dolgozunk egymással! :)

De. felkukkantottam Pankához. Emili édesen aludt, mint a bunda, majd mikor felébredt, mint aki jól végezte dolgát nyújtózott egyet! :D Panka meg felváltva cupákolta a cicket, míg az egyiket fejte, a másik alá papírt tartott, mert szimultánban ömlött mind a kettőből a tejcsi!
Hát így elnézve őket + amit már sokaktól hallottam, tényleg igaz lehet, hgoy a szülés csak a kezdet, mert eddig, akiket láttam kb. 95%-ban küzdöttek a szopiért, így vagy úgy. A többi dologról, kólika, éjszakai nem alvás már nem is beszélve ...

kacsa14
 
 


Angie!

Most szombaton kapjuk vissza az övterelőt. Szívesen odaadom. Erre a kis időre tényleg húzós, nekünk meg most úgysem kell. A technikai kivitelezést meg beszéljük meg.

tjuca
 
 


Angie!

Még vmi.! Ugyan, Brillnek szólt a kérdés, de válaszolok én is.

Mikor mentünk fel Bp-re a kardiológiára, nekem az volt az első, hgoy elrohantam venni egy ilyen övleszorítót. Tényleg nagyon drága! De nekem nagyon nagy nyugalmat adott! Teljesen más fekvést ad az övnek, mint ha csak símán magadra teszed! Mondjuk én csak arra az 1 útra használtam (azóta sem hagytam el a várost, na jó, hétvégén kimentünk kb. 20 km-t, kipróbálni az új autót), de így sem sajnálom érte a pénzt! Mondjuk városon belüli szaladgálós utakra nem jó. Mert elég macerás kipelenkázni magad belőle (én így neveztem, mert tényleg olyan, mintha pelusban ülnél), 2 jó erős pattenttal kell beterelni az övet a bigyójába és azért az több idő, mint csak öv kikapcs és már szaladok is. De hosszabb utakra szerintem megéri. Én városban is, ha bekötöm magam (mert rendőrveszély van), akkor is csak lazán és leszorítom az egyik kezemmel a combomra.

Meg kérdés még az is, hogy ami kocsival közlekedik az ember, abban mennyire van fix helye, mert egy hevederrel kell a háttámlára erősíteni és ha gyakran használja vki. más is azt az ülés, akkor mindig ki-be tenni-venni elég macerás, ráülni meg nem túl kényelmes.

Szóval szerintem jó dolog, mert tényleg lent vezeti el az övet a combon.

Összességében csak annyit tudok mondani, hogy én merem ajánlani, magát a konstrukciót és aki úgy érzi, hgoy ettől megnyugszik, az vegye meg, bármennyire drága is. Aki meg enélkülis biztonságban érzi maágt, az meg 10 Ft-ért sem venné meg.

kacsa14
 
 


Juca!
Ha így haladunk, kölcsönadod a fél lakásodat. Előbb a szopis párna, aztán most ez. Ez egy kicsit cikis nekem. Bár ha belegondolok, én is ezt tenném, ha lenne valamim fölöslegben. Menjek bele?! :roll: :? :roll: Hát jó :oops: :oops: Hétvégén elugrunk érte. Úgyis Fóton leszünk.
Vendég
 


Kacsa!
Mint látod, meg is oldódott a probléma. Még jó, hogy ilyen pofátlan vagyok, és elfogadtam Juca felajánlását. Én azok közé tartozom, aki biztos biztonságban érzeném magam, ha rajtam van. A férjem sem vezet olyan nagyon régóta. Igaz, eddig még nem is volt semmi nagyobb gond, még komolyabb fékezés sem (szerencsére félt annyira, hogy az autóúton is max 90-el megy). Na de nem mindig a mi óvatosságunkon múlnak a dolgok.
Mi közösen használjuk a kocsit, és van úgy, hogy egy nap mindketten vezetjük. Így lesz bajunk a szét- és beszereléssel. De mivel befejezem a munkábajárást, és tengernyi időm lesz, majd elbíbelődök vele.

Juca!
Mégegyszer nagyon köszi.
Vendég
 


Zsúka!!!
Hát persze, hogy örülünk!!! :) Vigyázz Magatokra!!! A doki is tévedhet, nem is kicsit, pláne, ha az uh-gép nem volt elég jó. Nagyon-nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Virág!
Kifli kutya volt beteg, kullancs volt benne, amúgy már minden oké vele, jobb, mint új korában! :twisted: :D Örülök, hogy jobban vagy!!!

Kacsa!
Nagyon szuper a szekrény!

Angie!
Jó ez a hároméves terv! :)

Jaj, még egy dologra nem reagáltam: anyatej és betegség: az nem törvény, hogy az anyatejes baba nem lehet beteg, de az tuti, hogy sokkal kevésbé viseli meg, mint más babákat, illetve hamarabb fel is épülnek. Illetve még egy: amikor Kende beteg volt, nem volt hajlandó elfogadni szilárd kaját, pedig tök jó étvágya van amúgy, viszont a cici az kellett neki, ilyenkor hálát adtam az égnek, hogy ilyen jól van tejcsi, hogy 8 hónaposan még egész nap csak szopizott és nem volt éhes.

Lépek, mert szétszedi a szobát... :tiwsted:

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!
Hát csajok, nagyon sajnálom, hogy így alakultak a dolgok... Én nem éreztem úgy, hogy bármit rosszul csinálnék, amikor tudtam jöttem, és nem gondolom, hogy csak magamról beszéltem!
De mindegy, ennek már nincs jelentősége. Rosszul estek a gyanusítgatások, úgyhogy én is megpróbálom egy másik fórumon megtalálni a helyem...
Köszönöm mindenkinek az eddigi tanácsokat, sokat segítettetek!
CsHeni! Téged azért nyomon követlek! :wink:
ZsúKa! Nagyon örülök!

Remélem, hogy ezzel rendeződik a topik hangulata!
Sziasztok!
faul
 
 


Angie!

Nem tesz semmit, nem kopik el, és szerintem egy jó találmány. Szopis párnát meg régebben is kínáltam már, ugyanis én nem tudom használni, de ez az én hibám. Hétvégével kapcs. egyeztessünk, mert egyrészt szombat du. kapjuk vissza, másrészt vasárnap anyósomékhoz megyünk, de délelőtt itthon vagyunk.

tjuca
 
 


Angie!

Minden kívánságod így teljesüljön! :)

Közben eszembe jutott, hogyha felhajtod, akkor olyan, mint egy párna a hát mögött, szóval lehet, hgoy mégsem kell mindig ki-be rakosgatni.

Norwell!

Köszi!

-------------

Hú tisztára rámjött a lakberendezhetnék! Képnézegethetnék, stb.!
Nem csinálunk egy lakberendezős topicot??? :lol:

kacsa14
 
 


Angie
lesz kép Mátéról, csak technikai okok vannak. 2 is, egy már megtelt a gépünk memóriája, bővíteni kellene, kettő a képnézegető progim, amit a netről töltöttem, elromlott. (mindig frissítést kér, és most nem sikerül.) A párom nem ért a számítógéphez, én is ilyen szinten csak kevésbé. de majd összehozom valahogy.

Hát elhiszem, hogy egy házépítéséhez és annak berendezéséhez ütemterv kell. Nálunk is a felújítás jól átgondoltan zajlott, épp hogy kifértünk a pénzünkből. Még kell egy-két apróság, ágy, szőnyegek, és a kerítés-javítást is tervbevettük. Egyébként hogy illeszkedtél be a faluba? vannak még fiatalok ill. kisgyerekes családok, kismamik?

Kacsa
nagyon szép, egyedi a szekrényetek. tényleg jól néz ki.

Anyukák!
Máté szombat óta nem trottyantott (elnézést, de ez is egy fontos téma). Már kezdek aggódni! Eddig 4 nap volt a rekord, de most már az 5.nél tartunk. Olyat is hallottam, hogy valalakinél egy hétig is szünetelt e téren a picúr. Úgy látom, eddig még nem viselte meg a dolog, de most már jó lenne, ha produkálna vmit. Az első hetekben minden nap volt valami a pelusban, most meg csak pár naponként. Nektek ezzel nem volt gond??

syry

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Gyorsan 1-2 mondat, mert még ébredezek...

Angie
Ruhákat még én sem próbáltam varrni, azt anyum megcsinálta nekem mindig,
mert amilyen ruhát elképzeltem magamnak, azt úgysem lehetett kapni,
lejárhattam a lábam...

Heni
Nekem meg sem fordult a fejemben a dolog...
Remélem meggondolod magad, és itt maradsz velünk!

Virág
Jobbulást!
Gyógyulj meg hamar!!!

Zsúka
Én nagyon örülök, hogy jó hírt kaptál! :)
És tényleg örülök, tiszta szivemből, őszintén!!!
Az UH képet én sem azért várom, hogy bármit is bizonyits vagy nem tudom...:shock: :oops:
Én is mint Timika, és szerintem itt sokan a topicból szeretik ezeket a képeket
nézegetni, meg a pocakos fotókat is. Jól esik nézegetni, figyelemmel követni a
picurkák fejlődését, a pocakok növekedését, aztán meg látni, milyen gyönyörű kisfiú
vagy kislány született abból a "kis pacából"...
Aztán meg azt figyelmi milyen hamar megnőnek azok a csöppségek... :lol:

Éva
Szerintem nyugodtan belevághatsz a varrásba, meg lehet tanulni ám, főleg ha van
motiváció! :)

Na, majd még igyekszem jönni!

Szisz
szisszka
 
 


Hát ki más lenne itt, mint én. Dől a duma belőlem :oops:

Syry!
A barátnőm kisfia ugyanebben a cipőben jár, pedig ő már kap hozzátápit. Azt mondják, hogy a tejcis babáknál kimaradhat akár egy hét is, tehát még nincs gond. A barátnőméknél hozzátápi mellett van, hogy 6. napon kakil, és olyankor rendeset, nem kinszenvedve, kökeményet és feketét. A gond akkor lenne, ha szenvedne tőle, és besülne.
Tapasztalt anyukák, javítsatok, ha valamit rosszul írtam.
Ha megoldódott a technikai probléma, várom a képet.
A beilleszkedés a férjem részéről egész jól megy. Én sosem vagyok otthon, korán indulok dolgozni, későn érek haza, hétvégén pedig mindig úton vagyok. Kétoldali szomszédainkkal nagyon jól összebarátkoztunk. Mindkét helyen kisgyerekek vannak, de az utcában is van egy állítólag velem egyidős kismama. Egyszer elcsípem, ha látom, de még nem sikerült összefutni vele. Van egy fórumos lány is, aki 5 percre lakik tőlünk, már vele is találkoztam. Alakulgat.
És ti? Ti is mostnaság költöztetek, ha jól rémlik.

Juca!
Vasárnap jelentkezem. De templomban leszünk, de ha 12-13 óra még délelőtt nálatok, akkor akár bele is férhet. Telefonod életképes lesz :lol:

Kacsa!
Ne most kezdj el lakberendezni. Neked most csak agyban lehet.
Mi sem hoztunk túl sokmindent magunkkal a panelből, asztalunk is csak egy összecsukhatós van, ami sosincs összecsukva, hiszen azt használjuk kajálni. Kanapét örököltünk. Igaz, nem illik a környezetbe, de legalább van. Majd kitalálok rá valami színben passzoló takarót. De majd szép lassan, mindent a maga idejében.
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap mire begépeltem amit akartam elszállt a babanet! :twisted:

Most meg annyit írtatok, hogy csak a tegnapit tudom fejből leírni!

Remélem már nem forr a topik, küldök pár képet Gabócáról, hátha mosolyt csal mindenki arcára.Kicsit sokat válogattam, de nem tudtam választani! :oops:
A képek a keresztelőjén készültek!

Évi!
Virág gyönyörű!

Timika!
Kristóf egyre szebb!
Jó lenne már azt a sétát megejteni!

Junko!
Miből gondolod, hogy bezár?R.mondta?A mai délmagyarban nem ez van!Mi pl. körzetileg oda tartozunk!
Egy tali vmikor?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Hú, most estünk haza!
Mindenkinek szia!

Angie, szeretnék majd nemsoká egy varrógépet, valami jót, hogy sokáig kitartson. Bár, annyira szép függönyöket, ágyneműket, meg más dolgokat is lehet kapni készen, hogy az ember elcsábul, és úgyis megveszi.:-)
De amúgy kikapcsolódásnak is nagyon jó a varrás.
Nem nagyon volt időm visszaolvasni, de láttam valaki lakását átalakítva. Nagyon jó lett! Mintha nem is ugyanaz a helyiség lenne.

Mindenkinek szép szerelmes estét!

Kép
Vendég
 



Sziasztok!

Van 1 olyan érzésem, hogy nem kicsit írtam félre dolgokat, úgy bemutatkozásként. Most magyarázkodhatok kicsit. :)
Szóval, néhány oldalt olvastam el a fórumból, mind a 750-valamennyit sok lenne.
Meg egy csomó baba-mama oldalt, orvosi oldalakat stb. böngésztem át, hogy mit érdemes/kell tenni babavállalás előtt, mit célszerű felkeresni stb. Időnként még magukkal is ellentmondásba keveredtek. Amit leszűrtem az egész tanácshalmazból (amik az orvosi rovatokban voltak), hogy keressünk fel minden orvost A-tól Z-ig....
Ezért kerestem egy olyan fórumot, ahol gyakorló anyukák és kismamák vannak, ezeken az útvesztőkön átverekedték magukat. Ezért szeretnék inkább innen tanácsot kérni.
Nem akartam senkinek a lelkébe gázolni, 3. éccakás műszakban talán elnézhető ez a (nem kicsi) félrefogalmazás. :?


TJuca

Volt egy ismerősöm, ő mindig Jégcsóknak hívott. :) Ugyanebből a megfontolásból. :D
Amúgy informatikus vagyok, ezért is vagyok ennyi pasassal körülvéve.


Fleur

Köszi a tanácsokat. Szerencsére cigi és KV szenvedélyem nincs, tornázni is szoktam. Bár mostanában kicsit lusta vagyok. :? Viszont, hogy fokozzam a hangulatot, folyamatos műszakban dolgozom. Ma voltam nagy menedzseri beszélgetésen... Úgy beszéltek, mintha soha nem akarnék elmenni egy kicsit babázni. Pedig nagyon tévednek. :D
Hű, ez a hagymás dolog nem lehet egyszerű... Megenni szeretem, de azzal szipuzni.... :D Mielőbbi gyógyulást!


Zsúka

Gratula és vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok!

Én még nem írtam ide, de Norwellnek üzennék.

Norwell: asszem mi már "találkoztunk 2005. aug-szept környékén egy babatervezős topicban, már nem tudom mi volt a neve. Látom nagyjából egyidősek a babáink!!:)
Nekünk hál'Istennek elsőre megfogant a fiunk és júliusban született!
Akkoriban (2005. ősz) együtt számolgattuk a napokat, ha jól emlékszem.

Örülök, hogy szép, egészséges kidfiad született!

Klarka

(Nem emlékszel a nevemre?)

Kép
klarka
 
 


Sziasztok!

Nagyon nem szeretem, mikor ilyen a hangulat... Kép
Igaz, durvább dolgokat is túlélt már ez a topik, úgyhogy én bizakodó vagyok az elkövetkezendő időket illetően! :wink:

CsHeni!
Sajnálnám, ha elmennél... :( Most, amikor végre ott a pocakodban a várva-várt bébi(k)...
Persze nem tudlak marasztalni, ha már eldöntötted a dolgot... Mindenesetre kérlek, hogy gondold át! (Tudom volt már rossz tapasztalatod más fórumon és éppen ezért még inkább rosszul esik a dolog.)

Zsúka!
Tiszta szívből örülök, hogy mégis van dobogó szivecske! :D
Tudom mit érezhettél két nappal ezelött... (nagyon is... :( )
A mai hír viszont őrületes kárpótlás lehetett a számotokra! :D
Problémamentes időket Neked, és remélem hallunk még Rólatok!!!
Ne köszönj el kérlek!

Angie!
Övterelő kérdés úgy látom megoldódott. :D Én nem vettem...
Különben lehet kölcsönözni is illetve, mikor visszaviszed az üzletbe, levásárolhatod a letéti díjat... Ez a megoldás sem rossz...
Kapni még jobb! :wink: :lol:
Tali : jövő héttől már nem dolgozol, úgyhogy összehozható!!! :wink: Marshall nagyon vár már! :D
Mi volt a dokinál a múlt héten?
Én ma voltam... 2 hét múlva megint mennem kell... most már "ez" jön! :lol:

Junko!
1500 m2 kert... irígy érte! :lol: Tennivaló azonban akadhat bőven!
Az ideiglenes dolgok pedig állandóak maradnak... :lol: Szerintem mindenkinél. Tudnék mesélni... :wink: (Most pont ezért törekedtünk a tökéletesre... :lol: )
Jól olvastam, hogy új dokid van?

Szisz!
Jó, hogy gyakrabban vagy! :D
Dupla boxerszag... Gondolom Totya nem is annyira erőteljes, de Alfi biztos masszív, mint Marshall...
Mi a gond a hölgyikével? Fáj Neki valami?
Sumi hiány érthető! :wink:

Dido!
Jövő héten érdekelne a férjed eredménye... Nagyon remélem, hogy van javulás! Jöhet priviben is! (junko majd Tőled is, ha gondolod)

Jucmuc!
Valóban long protokolom volt. Nekem a 27. napon kezdődött a Suprefact szuri... De én nem vagyok mérvadó a PCO miatt... Nálad nincs gond, úgyhogy biztos a 21-en kezdhetsz majd. De még most a fagyik jönnek!!! Remélem nem is kell többet szúrkálnod Magad, "csak" a progival... Kép
Pattik : Távtanácsot adni nehéz..., de próbáld meg a bőrradírozást, a kényes területeken akár naponta is... Milyen jellegűek különben? Tényleges acne vagy inkább bőr alatti "gumó"?
írhatod priviben is és kivesézzük a dolgot... :wink:

Csibe!
Szuper jók a képek!!! :D

Sokan kimaradtak..., de lehetetlen dolog memóriából :oops: Nekem... :lol:
Majd, ha elküldöm (ha sikerül) , biztos eszembe jut mit szerettem volna még írni... :roll:

Puszó Mindenkinek!
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Dido
Mikre nem emlékszel? :shock:
Szóval, a hisztero (méhtükrözés) egy elég kis műtét. Én aznap reggel feküdtem be, amikor csinálták. Szerintem fél óránál nem hosszabb. Ehhez nem kell folyadék vagy gáz. Az egész annyi, hogy egy eszközzel a hüvelyen keresztül benéznek a méhbe. Altatásban csinálják. Nekem a sövénygyanú miatt végezték el. Mivel minden OK volt, még aznap hazamehettem.
Pécsett csinálták. (Ha a hol kérdés erre vonatkozott. :))
gtünde
 
 


Sziasztok!

Igyekszem kicsit bővebben írni…

Narco :) Kristóf először 6 hónapos korában lett beteg, apa nátháját kapta el. Könnyen kilábalt a betegségből, lázas sem volt, viszont azóta szívunk az orrmandulával. :evil: Megnagyobbodott és azóta nem húzódik vissza az eredet méretre. Köszi szépen, hogy utánanéztél ennek a gyógyszernek, felírtam, megkérdezem a dokinénit róla mindenképpen! Szerinted ez hogy segítene az orrmandula visszahúzódásában?

Felvetetted, hogy esetleg nem-e lenne értelme egy másik topikot nyitni. Szerintem ha már másik topikról beszélünk, akkor menjünk át a már létező babás topikba. Egy kezemen meg tudom számolni, hányan írnak oda, szerintem ők is örülnének és igazán nem nehéz megismerni azt a pár embert. Szerinted?

Jucmuc :) Neked is köszi szépen Kristóf dicsit! Acnés bőrre számtalan kozmetikai készítményt lehet venni, ha jól emlékszem, a Giginek is van ilyen termékcsaládja.

Zsúka! Most te is el akarsz menni????? :(

Évi :) Hatalmasat nőtt Virág, mióta legutoljára tettél fel képet róla :D Nagyon szép kislány! :lol:

Kacsa :) Gyönyörű lett a lakásotok, gratulálok hozzá!

Syrynx :) Szerintem pár napot nyugodtan várhattok még…

Csibe :) Itt is meg kell, hogy dícsérjem a képeket :lol: Gábor baba ruhája pedig különösen szép volt! Talit én is nagyon szeretném már összehozni vhogy, mi minden nap sétálunk. Nektek mikor lenne jó?
Mi zár be???

Gtünde :) Hozzátápival hogy álltok?

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika
Hú, most, hogy rákérdeztél, jutott eszembe, hogy nem referáltam a sütőtökről. :oops: :oops:
Szóval, az nem jött be. DE: pár hete hirtelen ötlettől vezérelve beruháztam egy nestlé körte üveges tápba. Csodák-csodája - Réka nem fintorgott rá. Úgyhogy pár napig azt adtam neki magában, majd elkezdtem hozzá almát is adni, fokozatosan növelve az alma mennyiségét. És eszik!! Még nyitja is a száját!! :lol: Délelőtt szoktam neki adni, akkor kb. 40-60-at megeszik, és ha marad, akkor a többit délután adom oda neki. Lassan megpróbálkozom a krumplival is.

Remélem, Kristóf hamar meggyógyul és megússzátok a mandula-kivételt. Nekem kiskoromban kivették mindkettőt (orr és garat), és jól megvagyok nélkülük. :)
gtünde
 
 


Sziasztok!

Tudom, iszonyú régen jelentkeztem már, lehet,h. már el is fejeltettetek…:loops: na jó ezt azért nem hiszem. Rengeteget kell dolgoznom és elég fáradtan érkezem haza, de azért próbáltam bele olvasni a topicba, és persze már nagyon hiányoztatok.
Velünk igazából nem sok dolog történt, és ami történt az sem túl jó. Laci bejezte a diétát lassan és kicsit jobban van (EZ JÓ HÍR) :lol: viszont anyunak amit találtak a tüdején az lehet,h. daganat, 2 hét múlva vesznek tőle szövetmintát, de nem nagyon akarja engedni, ezért hazautazom és elmegyek Vele. Annyira félek,h. elveszítem Őt. :cry: MI továbbra is próbálkozunk, eredménytelenül, és minden egyes mensinél kicsit összetörik az álomvilágom,h. valaha megint babát fogok várni. Ráadásul a természetgyógyász kiderítette,h. Apa kiskatonái elég kevesen vannak… :shock:

Panka!
Őszintén szégyellem,h. nem toltam ide a buksim, de figyeltelek és most szeretnék Neked utólag is tiszta szívből gratulálni!!!:lol: Emili Isten hozott az anyaméhen kívül!Nagyon jól esett,h. hiányoltál!

Csibe!
Nagyon szuperek a képek Gáborról és gratulálok a keresztelőjéhez. :lol:

Heni!
Annyira boldog vagyok,h. babák vannak a pocidban!:D Tudom,h mennyi szőrnyűséget éltél már át, de érzem,h. most minden rendben lesz! Nagyon-nagyon boldog és problémamentes várandósságot kívánok! Nagyon szép a kép a babákról! :D És a teszted is jó erős!!! Próbáltam visszaolvasni,h. mi is történhetett, de nem szeretném ha elmennél, bár tiszteletben tartom a döntésedet, de nagyon hiányoznál Nekünk (nekem).Annyira szeretném,ha nyomon tudnám követni a babásságod!!!Erre emlékszel? Kép

Annácska!
Mi újság Veletek? Előre is Boldog Szülinapot kívánok Petinek!

Zsúka!
Hihetettlenül örülötem,hisz tudom,h már Te is olyan régóta vágysz rá!Sikerült ismét megríkatni!! Neked is nagyon boldog és problémamentes pocakosságot kívánok!:lol: UH képnek én is nagyon örülnék!!

Ági!
Először is, Neked is szeretnék gratulálni, és nagyon boldog 8 hónapot kívánni. :D Köszönöm a sok szép –mailt is amit írsz nekem.

Macika!
Üdvözöllek közöttünk! :D

Bellanita!
Sajnálom a mensit, de nagyon sok erőt és kitartást kívánok a terveidhez!:D

Timi!
Olyan gyönyörű már Kristóf, és úgy szerettem volna elmenteni róla a képeket, de ez a fránya babanet nem engedi. Vagy pedig a firefox-om.megoldottam :lol:

Évi79!
Sajni én is egyre ritkábban jövök, de annyira örülök,h. jelentkeztetek. :D És annak is,h. Virág pörög,mint a ventilátor és szép és egészséges.

Jucmuc!
Nagyon szorítok,h. minden rendben legyen a tavaszi beültetéskor. :D

Junko!
Gratulálok a cicádnak!:D Őszintén bízom benne,h. egyszer mi is anyák leszünk,mert már nagyon unom ezt a lila részt! :shock:

Anikó!
Hogy vagytok? Kell még feküdnöd Drága? Írj néha magadról! Ezt pont én írom…

Angie!
Örülök,h. jól vagytok, és remélem h,. később is ennyi időd marad. :DEngem nagyon érdekelne egy topic és egy privi tali is. :wink:

Juca!
Nagyon jól csinálod a blogot és gyönyörűek a képek Kingáról! A tiramisuból én is kérek legközelebb! ?:evil: :lol:

Kacsa!
Már nagyon a finishben vagy, szorítok nagyon,h. hamarosan meglásd Timcsát! :D És persze mi is. :D Nagyon szép lett a szekrényetek.

Farthy!
Üdv. Közöttünk. MI még nem „találkoztunk”. :D

Bea!
Hogy vagy? Ádámka?

Nárcisz!
Dejó hallani rólad! Hogy vannak a csajok!Érdekes ötlettel álltál elő. Abban valóban igazad van,h. a topic már tnem teljesen a babaproject előtt állok ide témáról szól. De Ti egytől egyik a tagjai vagytok és én személy szerint nagyon nem szeretném ha elmennétek, mert engem azt leszámítvam,h. majd meghalok,h. ismét állapotos legyek nagyon érdekel,h. ki milyen pelenkát használ.(remélem érted mire gondolok):D

Norwell!
Nagyon édes már Kende babád! :lol: Kicsit hozzászólnék a témához,amit Faithynek írtál, telejsen igazad van,h. aki komolyan gondolja,h. fórumozik az nem ír hamis dolgokat. Viszont kicsit furán éreztem magam mikor azt olvastam,h aki kéthetente jön,azzal nem foglalkoznak annyit. Sajnos az utóbbi időmben én is ezek közé tartozom,mert rengeteget kell dolgoznom, későn járok haza, sőt néha kitör rajtam a depresszió,h. én soha nem leszek majd anya, és ilyenkor a babanet logójára sem bírok nézni,mégis iszonyúan hiányoztok, minden nap eszembe szoktatok jutni és még a szivem is jobban dobog,amikor néha beleolvasok és valamelyik topictársam érdeklődik rólam. Hidd el ha tehetném non-stop fórumoznék,úgy mint régen. :D

Virág!
Örülökh,.j úl vagytok, dobhatnál egy pocifotót. :D

Dido!
Örülök,h. már itt tartotok, nagyon szorítok. :D

Nomibogárról tudunk valamit????

Jó éjt és próbálok gyakrabban jönni!
Sok puszi!!!!!! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Zsúka!
Ez nagyszerű :D Gratulálok a dobogó szívecskéhez :D !!!
Megmondom őszintén, hogy én már nem is számítottam ilyen jó hírre (sajnos a saját tapasztalataim miatt), de ez fantasztikus :D
Úgyhogy mégegyszer nagyon boldog és problémamentes pocakoskodást kívánok Neked :D !
És persze remélem,hogy így akkor maradsz és visszarakhat Anikó a táblába is.

Syry!
Köszi :D
Remélem Máténak hamar rendbe jönnek a kis szemei, és nem kelle megint a szemészetre mennetek!

Nárcisz!
Köszi :D remélem.
Én sajnálnám, ha másik topikot nyitnátok és itthagynátok minket.

Judi!
Sajnálom az arcodat :(
Ne készülj a következőre, mert az csak egy-két év múlva a kistesó projektnél lesz majd!
Tessékcsak a mostanira koncentrálni, és most rendben lesz minden! Nagyon drukkolok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Köszi :D a jövőhéten kedden telefonálunk a dokinéninek, azt mondta akkor majd már tud valamit mondani.

Virág!
Nem ér ám így 4. hónaposan betegeskedni! Remélem a hagyma meghozza a hatását és hamar meggyógyulsz. Na és persze nem jársz úgy, mint én, hogy emiatt nem bírsz majd egy jóideig hagymára nézni :?

Junkó!
Jövőhét már április :D , nagyon drukkolok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!
Mindenképpen megírom majd az eredményünket, és köszi, hogy így számon tartasz minket :D , persze tényleg nagyon egy cipőben járunk.

Timika!
Remélem, hogy Kristóf rendbejön, és nem lesz mandulaműtét a vége!!!

Éva!
Remélem :D

Angie!
Köszi :D , sajnos így van és már mindenre felkészültünk, bár azért remélem, hogy megúszhatjuk lombik nélkül.

Faul!
Sajnálom, hogy itt hagysz minket, egy ilyen nyitott topikban illyen problémának nem szabadott volna előfordulnia :?
Mindenesetre további boldog és problémamentes pocakosodást kívánok Neked!

És én továbbra is úgy gondolom, hogy emiatt az ügy miatt senkinek nem kellene itthagynia minket!!!!

Csibe!
Nagyon jók a fotók :D , Gábor baba tündéri mindegyiken :D , és milyen jól tőri a kereszetelőjét :shock:

Brill!
Köszi :D Mindenképpen megírom majd.

GTünde!
Hát hogyne emlékeznék :D Pont azelőtt kérdezetem nem sokkal, hogy volt-e már valakinek hiszterója, mielőtt írtad, hogy Nálad végeztek ilyen vizsgálatot, naná, hogy rögtön felfigyeltem rá :D
Nekem a Kaáliban javasolták, hogy meg kéne csináltatnom a vetélések miatt. Részletesen elmondták, hogy milyen, képet is mutattak, hogy hogy kell elképzelni, és tájékoztató leírást is kaptam róla, de mindenképpen szerettem volna olyannak a véleményét hallani aki már átesett rajta, úgyhogy köszi, hogy írtál róla. A tájékoztató lapon van, hogy a méh fala nrmál körülmények között "összefekszenek" és azért, hogy lehessen látni, a méh üregét szén-dioxid gázzal v. fiziológiás só oldattal töltik fel. Ezért kérdeztem, hogy Nálad melyik volt, de ezekszerint egyiksem?!?!?!
Ezen a lapon le van írva minden lehetséges szövődmény is, és ez eléggé rémisztő :?
Azt pedig azért kérdeztem, hogy hol csinálták, mert azt mondta a dokinéni, hogy ők is megcsiálják a Kaáliba, de elfogadják, ha tb alapo csináltatom meg a nőgyogyimmal. Most ebben a kérdésben is fel van adva a lecke, hogy melyiket válasszam? Még van egy kis időm, mert úgyis csak a ciklus első feléen végzik, csak hát lassan döntenem kéne :? és nem tudom mi legyen
De látom, hogy Neked Pécsett csiálták...
Mindenesetre köszi, hogy válaszoltál :D

Pupy!
Mit nem gondolsz, persze, hogy emlékszünk Rád :D
Remélem, hogy Anyukádnál mégsem daganatot találnak!!!
Teljesen megértem amit írtál, néha sajnos én is így érzek, és ettől függetlenül kedvelem az itteni embereket, és az, hogy bekapcsolni sem tudom a babanetet, az nem nekeik v. ellenük szól, hanem az én saját béna helyzetemnek.

Már megont sok lesz belőlem, és el kéne indulnom dolgozni is,
úgyhogy szép napot Mindenkinek:

dido
dido
 
 


39+0

Kép

Kép

kacsa14
 
 


Pupy: nem ér megsíratni...Persze, hogy emlékszem :D Köszönöm a gratulációt, de sajnos egyenlőre még a baba (babák) mérhetetlen szeretetén kívül a félelem is bennem van! Hosszú az út, amit meg kell tennünk..De én minden nap beszélgetek vele és próbálok erőt adni neki/nekik is...Még nem tudom, hogy esetleg a másik babuka is ott van-e a pocimban, ez csak jövőhéten fog kiderülni...Ha esetleg kell egy jó urulógus/andrológus, akkor szólj és priviben tudok mondani!Biztos vagyok benne, hogy hamar helyreteszik apa katonáit és utána rögtön állapotos is leszel...Max 1-2 hónappal lesz idősebb a babám és akkor majd jól babázunk közösen :D Nagyon drukkolok!

Kacsa: még mindig nagyon szép a pocakod!

Mindenkinek szívből köszönöm a marasztalást! Egyenlőre csak úgy vagyok a gondolataimmal...A lényeg, hogy tényleg nagyon-nagyon akarok vigyázni az én egyetle kis kincsecskémre...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Dido!
Örülök nagyon,h. emlékszel Rám, és nagyon remélem,h. minden rednben lesz Veletek és nem kell a lombik. Igen azt,h. esetleg a depim miatt nem jövök én sem a csajokra értettem,hanem úgy alle... :oops:

Heni!
Drága, de jó,h. jelentkeztél, nagyon Hiányzotál ám.Te is megsiríttál engem, pedig a munkahelyemen vagyok. Úgy döntöttem,h. nem dolgozom magam halálra, és írok is Nektek, ahogy tudok. :wink:
Tudom,h. minden rendben lesz, de teljesen megértem a kételyed, bennem sem lesz ez másképp.

Kacsa!
Gyönyörű ám Timcsa lak, de én már nagyon várom a kiscsajt. :lol:

Puszi!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kacsa, hova tűnt a mosolygós arcocska a hasadról? :-) Ha úgy szülnél, biztosan végig nevetésben telne. :lol:

Jeges Macika!

Szerintem a helyzet az, hogy az eü. egyszerűen üzlet lett. Most, hogy meg már vizitdíjat kell fizetni minden orvosnál, ahova beteszed a lábadat, persze, hogy elküldenek az összes orvoshoz, fizess minél többet, de ki ne hagyd ám még a bőrgyógyászt se, meg az idegsebészt se! Szerintem túlzásokba esnek. A terhesség, illetve a gyerekvállalás nem betegség, hogy megállás nélkül orvoshoz kelljen járni. Igaz, még nem szültem vagy voltam terhes, de nekem mondjuk nem is áll szándékomban 9 hónapig orvosi rendelőben ücsörögni. Ami szükséges, azza értek én is egyet, tehát amin a terhességet megelőzően mindenki átesik (vagy közben).

Pupy! Szióka, most már többet fogunk itt találkozni, bár hogy tényleg mi mikor kerülünk sorra, fogalmam sincs. Be van már tervezve a dolog, de a telekügyünkben úgy látszik, elhúzódás lesz, szóval nem tudom....

Kép
Vendég
 


Heni! Pupy!

Köszi!

Pupy!

Hát akkor képzelheted, mi mit érzünk!

Apa reggel úszáson már odaadta a telcsijét edzőbának, hogyha csörögnak, akkor szóljon neki!
Most meg bringázni is úgy ment el, hgoy kérdezte, hgoy "Timcsa még elvan odabent, ugye?"

Farthy!

Ez eszembe sem jutott, de jó ötlet!!! :lol:

Bár a ctg tappancsoktól valószínű, nem lenne teljes a kép!

Pupy!

Jó végre Rólad is olvasni!

Melóhoz kitartást!
Anyukádnak pedig sok-sok drukk, hogy ne legyen semmi komoly gond!!!

kacsa14
 
 


Kacsa!
Ezek szerint még egyben. Beleléptél a bűvös 40-esbe. Hogy érzed magad?
A pocid nagyon szép, szerintem az enyém már most van ekkora :) De komolyan!
Kitartást!

Dido!
Mikor csinálják nálad a hiszterot? Jó sokmindenen kell keresztülmennetek. A végeredmény biztos gyönyörű lesz. Én is bízom, hogy nem kerül sor a lombikra, hiszen addig még van pár hónap. Addig tessék gyúrni keményen a spontánnra.

Brill!
Már én is kíváncsi vagyok Marshallra. Azért jó, hogy a fotókról nem hagyod le :)
Jövő hétre bevállaltam még hétfő-kedd-szerdát, mert a helyettesítésem orientációs tréningre fog menni, és én meg olyan rendes vagyok, hogy nem hagyom a kolléganőmet, hogy reggeltől estig végig dolgozzon. Két gyereke várja otthon. Csüt-pénteken pedig a keresztfiaimé vagyok, de utána hét jó lesz. Majd összeegyeztetjük, hogy mikor vannak az apamentes napjaink, és összehozzuk.
10-én megyek legközelebb dokihoz, onnan pedig kéthetente, ha jól rémlik. Legutóbb uh-t csináltak, de nem ő, mert azt mondta, hogy 3 napos tréningen van (aztán mégis láttama folyósón, igaz nem fehér köpenyben - kicsit sz**ul is esett, hogy egy köszönésnél több időt nem szánt rám. legalább egy kérdés, hogy hogy vagyok. na mindegy, de nehéz túltenni magamat. eddig mindig volt egy-két szava hozzám :( ) Az uh-n mindent rendben találtak, méretek teljesen átlagosak, méhlepény jó helyen van, magzatvíz közepes mennyiségű és a keringés is jó. Kérdeztem, hogy súlyt tudnak-e mondani, de azt mondta az uh-s nő, hogy nem szoktak (gondolom, nem annyira jó a gépük, hogy becsülni merjenek ?! :roll: ) CTG-t fognak csinálni neked legközelebb? Tegnap mit csinált? Ja, és voltam egy előadáson a korházban. A korház gyermekorvosa tartott előadsát. Kérdezgettünk, elég sokmindent megtudtunk. Annyit mondott, hogy májusra lehet, hogy kifogy a korház pelusból, így azt javasolja, hogy vigyünk magunkkal, napi 6-7-el kell számolni. Popsitörlőt is kell vinni. Egyebet mindent adnak a babának, rucikat is.

Pupy!
De jó, hogy jelentkeztél. Gondoltam, hogy nem csak az elfoglaltság és fáradtság van a háttérben. De érthető. Én is sokszor kiborultam, és nyomasztott, hogy már 35-öt is betöltöttem, és baba még sehol. De te még nagyon fiatal vagy, gondolom, téged nem a korod nyomaszt, hanem maga a tény, hogy még mindig nem vagy babás. Én tudom, hogy rád is sor kerül, és mindig azt mondogatom, hogy a lányaid odabent a legdaliásabb katonára várnak, hogy tökéletes legyen a találka. Reméljük, melléfogott a term.gyogyi a férjed katonáival kapcsolatban. Szedjen Béres multivitamint és c+e vitaminokat. Ilyenkor tavasszal egyébként sem árt.

Csibe!
Nagyon édi Gáborka. Azt hiszem, fel sem köszöntöttem, én tapló. Akkor így utólag Boldog Névnapot neki. Hogy tűrte az öntözgetést? Szerintem rád is hasonlít a nagyfiú.

Syry!
Úgy sajnálom Máté szemét. Reméljük, megoldódik a probléma.

Timi!
Az a baj, hogy én azon a topikon senkit nem ismerek. Már gondolkoztam azon, hogy írok oda is, de valamiért nem érzem úgy, hogy ott lenne a helyem. Az az igazság, hogy én itt is nagyon jól érzem magam, szeretem azokat is, akik még próbálkoznak, és nem szívesen szakadnék el tőlük sem. És ahogy valaki írta, itt mindenki talál magának való témát, hiszen vannak itt próbálkozósak, várandósak, és anyukák is (akik hamarosan újból a próbálkozós csapatba fognak tartozni). Az is megfordult a fejemben, hogy külön zárt topikot csinálni és járni oda is és ide is, de már afelöl is kétségeim vannak.
Nekem is kétszer vették ki az orrmandulámat. Végül azt hiszem harmadszorra is visszanőtt, de aztán nem foglalkoztak többet vele. Nem zavar, talán egy kicsit orrhangon beszélek, de az sem vészes.

Macika!
Még én sem üdvözöltelek itt. Nem hinném, hogy bárki lelkébe is gázoltál volna. Egy kicsit rossz időben csöppentél közénk, de le fog csillapodni ez a kedélyállapot, és meglátod, itt nagyon jó lesz. Ha van türelmed, tarts még ki.
Mióta is próbálkoztok? Az első pár hónapban még nem kell kivizsgáltatni magatokat, de ha néhány hónap után nem jön össze, akkor érdemes hormontükröt, uh-t csináltatni. Férjednek egy spermiogrammot, morfologiával együtt.

Farthy!
Hát igen, legtöbbször az anyag többe kerül, mintha készen megvenné az ember az ágyneműt. A függönyt meg úgysem tudod készen megvenni, mert általában más az ablakméret, mint amilyent árulnak az üzletekben. Nálunk legalábbis ez áll fenn. Ha varratsz, akkor elég drága, mert itt Pesten 100 ft-ért varrnak egy folyómétert, és az én 50 méter anyagomat ha veszem, akkor az is több 10ezer ft-ba kerülni. Inkább elvackolok vele.

Lányok!
Húsvét szombatján (ápr 7.) ráér valaki talizni? Még szóba jöhet ápr 14 is. Látom, többeket is érdekelne egy hétvégi tali.
Vendég
 


Kacsa, már annyira kíváncsi vagyok a te szüléstörténetedre is! Egy másik fórumban is olvastam másét. Annyira szeretem az ilyeneket olvasni! Úgy átélem én is. :-) Régen ment az a műsor, hogy Szülőszoba. Nagyon jó volt, mindig néztem, kár, hogy hamar levették a műsorról. Utána megvettem a könyvet is.

Angie, az igaz, hogy sokszor az anyag többe kerül, mint maga a kész termék. Viszont teljesen olyan lesz, amilyent te szeretnél, s lehet, hogy jobb minőségű anyagból, akkor pedig megéri, mert egy függöny egyrészt nagyon sokáig az ablakon fog lógni, másrészt öltözteti a lakást mind kívülről, mind belülről.
Meg hát például a babaágyra is lehet sok okos, aranyos és prikatikus dolgot varrni. Pl. nyáron lágy függönyanyagot, hogy ne zavarják a szúnyogok, legyek. vagy díszítésnek kis masnikat, stb. Vagy a babuci kedvenc mackójának varrni egy olyan aranyos ruhát, mint a babának is van, s vele együtt lefényképezni...:-) Milyen jó lenne, ha már ott járnék én is.

Hát, tudjátok, sokszor elgondolkodom, megérte-e a doktori. Oké, nem vagyok öreg, de néha úgy érzem, mintha késésben lennék bizonyos dolgokban. Pedig hát tudom, hogy nem, de azért el bírnám viselni, ha tudnék kihez gügyögni már. De azt meg úgy a legjobb, ha nem kell mással foglalkozni, mint pl. nekünk most a teleküggyel, aztán majd építkezéssel. Szóval, mindig azt mondogatom magamnak: fegyelem, tartani kell a sorrendet! (legalábbis kábé...)

:oops:

Kép
Vendég
 


Angie!

Köszönöm kérdésed! Jól.
bár éjszaka már rámjött egy kis para, hogy hogy fog egy közel 10 cm-s kugligolyó a tartozékaival együtt kiférni azon a pici lyukon??? Meg, hogy egyáltalán milylen érzés lesz ott kituszkoni magamból egy gyereket??? Most ez a legujabb félelmem, mert a fájdalommal majd csak lesz vmi. (pl. eda), de kinyomnom nekem kell ...
De azért igyekszem nem belevetni magam a rémüldözésbe, mert attól még nem leszek előrébb. Valahogy majd csak kijön ...

Remélem, én ápr. 7-én nem fogok ráérni!!! :)

kacsa14
 
 


Farthy!

A Szülőszobát én is nagyon szerettem! Viszont Apa még a hangját sem bírta, még videóról is csak akkor nézhettem, ha ő nem volt otthon ... hát nem tudom, most mi lesz. Mert ha még én csendben is leszek, nem biztos, hogy más is csöndben marad ...

Egyébként a ZoneClub-on + A ZoneReality-n szokott lenni többé-kevésbé naturális szüléses műsor. Ha van illyen csatitok, érdemes nézni!

Mondjuk a múltkor csak lestem, mikor a nő vízben szült!!! Nem csak vajúdott, hanem ott szült. A baba megakadt és ott vergődtek, hogy akkor most mi legyen. Én meg ugye azon aggódtam, hgoy meg ne fulladjon a baba, persze, a magzatvízben sem fullad meg, de így látva azért nagyon rélmísztő volt. Aztán kibújt és fel is sírt rögtön!

kacsa14
 
 


Kacsa
Wow nagyon jól néz ki! Azért igen látványos a változás.
Én is imádnék lakberendezni, de a nagy dolgok mindig pénz és idő kérdése és hát ahhoz apa is kell.
Így történt, hogy a hálószobai beépített szekrény harmada közel fél év alatt készült el. :).
Most ki van adva, hogy legalább ezt szeptemberig be kell fejezni :).
A jó asztalossal mákosok vagytok nagyon.
Kár, hogy debreceni vagy nem tudom elkérni a számát.
Jó isten mekkora dinnyéd van:)

Évi
Szerintem kis türelemmel és kitartással meglehet tanulni varrni. Persze azért néha egy-két szakmai
tanács jól tud jönni. Meg persze, ha legegyszerűbb dolgoktól kezded szépen belejössz.
Nekem könnyű volt, mert anyukám varrónő és már 9 éves koromban odaengedett a géphez, hogy első
műveimet elkészítsem :).
Olcsó húsnak meg híg a leve. Szerintem inkább hosszú távra tervezz, szánj rá egy kicsit több pénzt
és vegyél egy megbízhatóbb gépet.

Syrynx
Jövőhét kedden lesz AFP. De a dokim már előre megnyugtatott, hogy ne parázzak az eredmény miatt, mert
nem megbízható ez a teszt annyira.

Dido
Nem tudom írtam e, de úgyis tudod, hogy drukkolok nektek!!
Hát remélem, mert amúgy imádom a hagymát :).

Norwell
Jaaa

Faul
Sajnálom, ha így döntesz.

Csibe
Nekem a vigyorgós kép tetszik a legjobban. Olyan őszintén tudnak nevetni nem?

Farthy
Asszem a szép szerelmes estével meg kell várnom a hétvégét :) de kitartó vagyok. :)

Pupy
Sajnálom, hogy rossz dolgok történnek veletek. Anyukáddal kapcsolatban csak arra gondolj, hogy minden rendben lesz.
A kiskatona dolog hidd el nem akadály, nézz meg minket. Soha ne add fel!
Férjemet már fűtöm, hogy készítsen egy klassz poci fotót. :). Nekem egyedül a múltkori nem sikerült valami jól. :)

Angie
Nekem eddig úgy tűnik jó lenne az a hétvége.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Kacsa!

Én az interneten láttam képeket vízben szülésről. Hát nem semmi, az biztos. Nem fullad meg, hiszen csak akkor sír fel, ha kijön a levegőre, s akkor nyílik meg az út a tüdeje felé. De sokan mondják, hogy nagyon ellazítja a szülő nőt a meleg víz.

Szerintem a férjeddel nem lesz semmi baj a szülőszobán. Volt egy osztálytársam, akinek a férje mindennél jobb fél a vértől meg a fájdalomtól, erre mikor szült a felesége, ott bent volt, szakszerűen mondta, mikor nyomjon, segített neki, stb... :-) Állítólag, mikor az ember olyan helyzetben van, akkor észnél van, nem jut ideje az aggodalomra. Utána szoktak idegösszeomlást kapni maximum.
De a szülés meg olyan szép elmény lehet, hogy eddig minden apa azt mondta utólag, hogy hihetetlen élmény, nem hagyhatja ki senki.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Faithy!
Én is örülök, és sok sikert a telekügylethez. Nekem megvan otthon a Szülőszoba összes része, 2 napig töltöttem a netről, ha gondolod megkeresem az oldalt ahonnan annak idején leszedtem. :lol:

Kacsa!
Nagyon rendes Párod van, nagyon jó Apa lesz.

Angie!
Nagyon örülök,h. az UH-n minden rendben volt. Hogyhogy kifogy a kórház pelusból? :evil: Én is szeretnék Veletek talizni már nagyon. Úgy látszik egész jól megismertél és valóban kicsit össze kellett szednem magam lelkileg,h. ne emésszen fel teljesen a kétségbeesés. Hisz már olyan rég volt tavaly április és annyira vágyom rá. Hát a term.gyógyász nem tudom mire alapozta ezt, bár tény,h. Apának kicsit kevesebb az ondója mostanában (márha szabad itt ilyet írni :oops: ) A doki felírt neki egy pár vitamint, külön olyat amit férfiak szednek, tele van cikkel pl. meg szed c-vitamint stb. Remélem hamaorsan megoldódik és Heninek lesz igaza. :lol: ANekem sajnos nem jó a két időpont az utánna lévő hétvége lenne jó. (ápr.21)

Virág!
Húú, már ilyen közel vagy az AFP-hez, de jó. :lol: már nagyon várom a pocifotót.

Sok puszi!!! :lol:
Vendég
 


Farthy
Ezt alátámasztom.
Mikor öcsém megszületett apu bent volt és másnap hazamnetünk hát teljesen kivolt és nem tudom én meddig mesélte mi volt hogy volt.

:)

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Pupy, köszönöm, írd meg a linket! Olyan kár, hogy az ilyen jó műsorokat nem adják le újra. Olyan adónk nincs, amiről kacsa írt az előbb, elgalábbis nem tudok róla. Alig tévézek, de majd egyszer végignézem az adóinkat. :-)

Fleur, én is majd szeretném, ha a párom bent lenne. Tudom, hogy neki is egy nagyon nagy élmény lenne, mert ha félne is tőle, utólag nem bánná. Gondolom, a te párod is bent lesz?

A Szüléses fórumban van egy topic, amely arról szól, hogy az apák miként látták a szülést. Nagyon érdekes, csak kár, hogy nem megy már az a topic annyira.


Kép
Vendég
 


Kacsa!
Jézusmáriaszentantal mekkora has! :shock:
A lakásváltozás nagyon szembeötlő. Klassz lett az előszoba bútor.

Csibe!
Nagyon kis aranyos a fiad.
A H ügyben: én azt hallottam, hogy júniustól bezár. De most már abszolult nem értem. Délmagyart sem olvasok mindig. Minden esetre mérhetetlenül bosszant ez a kórház mizéria, van én nekem elég bajom, nem kell még ez a bizonytalanság is. Te mit tudsz?
R-nél nem voltam már 10 hónapja...nem merem már őt sem felhívni. Mindig azt hiszi terhes vagyok. :oops:
Tali oké egyeztessünk, valamikor csak összehozzuk.

Pupy! :D

Örülök, hogy jöttél, ne dolgozz annyit.
Én úgy gondolom (csak saját magamról beszélek) vagy lesz babám vagy nem. Sajnos eljött az idő és ezzel is szembe kell néznem...

Brill!
Szívesen elküldöm majd az eredményt.
Lehet dokit váltok. De még alszom rá párat.

Nem tudom én se már kinek akartam írni.... :roll:
Vendég
 


Kacsa!

Adjál neki feladatot, az orvos, szülésznő úgyis mondja. Tartsa a hátad, derekad mikor mit. Ha valamivel el van foglalva, akkor észre sem veszi a pánikot. Meg amúgy sem. Vízben szülni nagyon jó lehet. Nálunk kötelező volt a zuhany, én maradtam volna, de a ctg kellett. Órákat jelent. Ha lehet próbáld ki, vagy bejön, vagy nem. Kádban biztosan jobb, de a zuhany is csodákra képes, és állva, vagy térdelve a gravitáció is segít. És a tolófájás olyasmi, amit később nem tudsz felidézni teljesen. Emiatt ne aggódj, ki fog jönni az a baba. A vajúdás kellemetlenebb, ha már választani lehet.

Angie!

Nincs akkora pocakod. A sajátját nagyobbnak látja az ember, nyugi. Kb. 1/4 ével még min. nagyobb lesz, és akkor sem bizti, hogy lesz akkora, mint most a Kacsáé. Úgy néz ki vasárnap itthon leszünk, de mint tudod nálunk percenként változnak a dolgok.

Virág!

Én nem éreztem távolságtartást, de igazad van, lehet benne valami. :-(
A főtt hagyma mellkasba dörgölése is lehet jó. Csak, hogy váltogasd a bevitelt :-)

Pupy!

Mikor lesz a biopszia?
Férjednek csináltak spermiogrammot? Ne haragudj, de a term. gyógyász mire alapozott, vagy miből állapította meg, hogy baj van?
Ezt már írtam talán. A műtét után nekem Norcolutot kellett szednem mert nem jött meg. Így gyakorlatilag kellett pár hónap mire szinkronban volt a ciklusom a vérzéssel. Ez most lehet vadul hangzik, de ugye a vetélés után borul a hormonrendszer nem is kicsit, és nem biztos, hogy jó ütemben áll helyre. Értehtő volt amit írtam? Gyanítom, hogy a fizikai beavatkozás utáni gyógyulás mellett ezért is tanácsolják a kihagyást, mert a szervezet nem egyből talál magára a pofon után. De ezt csak én gondolom így.

Jucmuc!

Köszi.

Junko!

Igen. Mást is magamat is.

Heni!

Jó, hogy végül mégsem dobtad a hátad mögé ezt a helyet.

Én sem (teljesen). Vagyok is meg nem is. De inkább nem.

tjuca
 
 


Jaj Pupy!
Elfelejtettem írni, hogy anyukád miatt nagyon drukkolok. Én már két ismerősömtől hallottam, hogy láttak valamit a tüdején, de nem volt rosszindulatú, csak valami elváltozás. Eltávolították, és éltek vigan tovább. Bízom benne, hogy anyukádnál is ez van, ha ennyire nem biztosak az orvosok (ő nem az édes anyukád, úgy-e jól emlékszem).
A cink nagyon fontos. Azért sem írtam, mert abban a vitaminban, amit javasoltam, benne van a napi adag 100%-a. Nekem ez a természetgyógyászat nagyon sántít. Sosem tudod, hogy mi alapján állapítanak meg dolgokat.
21-én többen nem érnek rá. Többek közt én sem, de beveszem ezt a dátumot is a táblázatba. Én nagyon sajnálnám, ha nem tudnál eljönni.

Bogárka!
TÉNYLEG, HOL VAGY MÁR ILYEN SOKÁIG???!!!

Farthy!
Ez a mackó felöltöztetős fényképezős ötlet nagyon tetszik. Lehet, hogy ellopom tőled ezt az ötletet. Milyen doktorit végeztél?
Egyébként én a helyetekben nem ragaszkodnék ilyen szigorúan a sorrendhez. Először is, nem biztos, hogy olyan ütemben tudjátok kivitelezni a telekvásárlást, és építést, mint azt ti tervezitek. A építkezés mindig nagy projekt, és az esetek 80%-ában csúszik. Mi sem vártunk, bár az égiek úgy akarták, hogy ne jöjjön össze az építkezés előtt, csak közben, így tökéletesre sikerült az időzítés. Nem tudom, te hány éves vagy, de biztos, hogy én nem várnék a babagyártással, főleg, hogy a vágy is ott van a szívedben.

Kacsa!
Akkor is tuti jól csinálod. Fogalmam sincs, hogy mennyire leszen majd én besz**va így az utólsó hétben. De mintha még elég jól fent lenne a pocid. Vagy az akár egy nap alatt is le tud szállni?

Virág!
Hihetetlen, hogy már az AFP-nél tartasz. Nekem határértékeken belül volt az eredményem, de engem is felkészítettek, hogy nem kell megijedni, ha eltér. UH mikor lesz?

Rolly!
Köszönöm az sms-t. Nem válaszoltam :oops: :oops:
Pedig sokszor eszembe jutsz? Tudsz majd pihenni a tavaszi szünet alatt? Danika?

Lányok!
Még három nap jövő héten az irodában, aztán elbúcsúzom egy időre az irodai teendőktől. Nem mondom, hogy nem fog hiányozni, de jó lesz azért már nem bejárni naponta.

Teszek majd táblázatot a talival kapcsolatban. Hátha össze tudunk hozni valamit.
Vendég
 


Angie!

A rosszabb fajtából való a doktorim (jogász). :roll:
Van abban valami, amit mondasz... Végülis, attól függ, hogy mikre jutunk az elkövetkező néhány hétben. Ha túl sokat csúszna a telekügy (külterület belterületté nyilvánítása), és mindenképpen építkezünk, akkor biztosan nem fogunk várni annyit. A gyógyszert úgyis csak júliustól tervezem abbahagyni, addig meg majd úgyis körvonalazódik, hogy mi a helyzet, és annak függvényében már tudunk tervezni. Mindenképpen jövő év elejétől álltunk volna neki próbálkozni (mert azt hittük, hipp-hopp menne az építkezés), de igazad van, mindig közbejön valami, csúszik minden, és akkor soha nem érünk el oda, hogy itt az idő.
A vágy már meglenne, igaz, egy saját házikó után is megvan, na, meg persze egy állás után is, de érdekes, az annyira nálunk nem játsszik szerepet. Inkább a saját kuckó. De még 3-4 vagy akár 2 évet is várni a gyerekkel, nem akarok. Ugyanis, mire összejön, mire kihordom, stb.... ez a legjobb esetben is 1 év, de sokszor azért több. Jaj, megint olyan hosszú lettem, bocsika.

Ja, a mackós ötletemet nyugodtam megvalósíthatja minden kismama. Még nincs levédetve! :D
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Pupy!
Jó, hogy ma ilyen aktí vagy! :D
Remélem, hogy anyudnak nem erősítik meg a diagnózist...
Én is egy andrológus felkeresését ajánlanám! Mert nagyon rohannak a hónapok és, ha tényleg gond van a gyógyszereknek is hatniuk kell... kontrollvizsgálatok... (persze azzal is egyet értek, hogy elég 1-nek célbaérnie! :wink: )

Angie!
Biztos ezek miatt a jó tulajdonságaid miatt kedvel a Főnök is annyira! :D Mindig lehet Rád számítani! Pedig már pihenhetnél... aztán mégsem teszed...
Doki : kicsit szétszort szegény feje..., de nem csodálkozom a dolgon... kórházkérdés, továbbképzés (tényleg volt), műtétek, család stb... Biztos nem szándékosan, nem érdeklődött... (Azon is sokszor elgondolkodom, hogyan tudja fejben tartani a rengeteg beteg nevét, arcát??? Én elbuknék! :lol: :lol: :lol: )
Talit akkor egyeztetünk majd! Te kedden mész a kórházba, én szerdán v csütörtökön... Apa beosztásától függ... :D
Az ápilis 7-i taliról még ugyanezen oknál fogva nem tudok nyilatkozni... :roll:
Én nem járok előkészítésre... :oops: Kicsit link vagyok ilyen téren... :lol:
Örülök, hogy minden rendben Manócskáddal! Súlyt soha nem becsülnek meg a kórházban. A mobil UH gép pedig szerintem tudná... (igaz ehhez meg ritkán volt szerencsém :lol: )
Nekem tegnap sima vizsgálat volt... 3100-et kaptam, úgyhogy kezd felpuhulni a külső méhszájam... Nekem legalább jut még pelus!!! :lol:

Kacsa!
Szép pocak!!! :D
Azért lassan utolérlek! :wink:

Fleur!
Azért megnyugtató, ha jó eredményt hoz az AFP... :wink:

Macika!
Úgy emlékszem, azt írtad (remélem nem keverlek mással 8) ), hogy a párod már bizonyított, hisz van gyerkőce... Sajna semmit nem jelent a dolog... Azért remélem hamarosan ismét siker koronázza a próbálkozást! :wink: :D

Puszó Mindenkinek!
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Még valami amit elfeledtem...
Pupy!
Jobbulást anyukádnak!!!
A párod eredményeivel kapcsolatban meg...hihetetlen mennyien küzdünk ezzel...kitartást nektek ehhez az egészhez!
Vendég
 


Brill!
Megnyugtattál a dokival kapcsolatban :)
Én kedden a maszekrendelőjébe megyek valamikor délután. Ha aznap nem apázol, akkor előtte beugorhatok.
Nem tudom, hogy mi az a 3100, de a puhuló méhszáj biztos a szülés közeledtét jelenti. Azért még várj azzal egy kicsit. Reméljük, nem lesz olyan nagy különbség a babáink között, de még akár az is előfordulhat, hogy beelőzlek, bár azt nagyon nem szeretném. Ki ad nekem majd tanácsokat? Én sem voltam semmilyen más előkészítőn, mert későn kérdeztem már a dokinál, és a szülésfelkészítőről lemaradtam. A főnővér előadása nem érdekel, meg az érzéstelenítéssel kapcsolatos előadás sem foglalkoztatott annyira. Majd megpróbálom nem elfelejteni elvinni a jegyzeteimet, és ha van valami fontos benne, átvesszük. Szerintem mondtak jó dolgokat.

Juca!
Szerintem azért nincs olyan óriási különbség. Az én hasamat nem láttad csupaszon. Feketében voltam, és az tud ám csalni.
A telód működik? Mindenképp foglak hívni vasárnap.

Farthy!
Na, hátha sikerül meggyőznöm, hogy nem érdemes sokat várni, és belefogtok a projektbe.

Lányok!
Hétvégére eltűnök. Ha van valami izgi, a telómról pötyögök.

Kacsa!
Hajrá hétvége...
Vendég
 


Kicsit hülyén érzem magam, hogy ilyen hangulatban nyomulok a talival, de szerintem jót tenne nekünk.

Itt a tábla. Lszi, jelezze, akik tud, vagy nem tud jönni.

Kép

Bocs, ha valaki kimaradt. Nem szándékosan. Szóljatok nyugodtan.

Jó hétvégét MINDENKINEK!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket, nagyon aranyosak vagytok!

Kacsa!
Szép poci! :lol:

Angie!
Nekünk tali ügyben a 7 és 14-e jó, mert 21-e munkanap.Akkor kell ledolgozni ápr.30-at(mert május 1-je keddre esik, úgy mint márc.16-át is előre le kellett dolgozni.)Így akkor nem tudunk felmenni.
Szerintem ezt tartsátok szem előtt.

Junko!
Ha 10 hónapja nem voltál, akkor nem is tudod, hogy R.terhes?Júniusra van kiírva!Igaz, hogy rendel, de gondolom szülést és műtéteket nem vezet le.Azt mondta szülés után is fog rendelni!
Egy szép, napos du-án jó lenne a tali.Gondolom neked kötöttebb az időd!

Timika!
A kórház szülészeti része zár be.Elvileg.De szerintem senki nem tud semmit!Még az illetékesek se!
Mi is sétálunk minden nap, igaz csak itt a telepen, bár néha bemegyek a városba is!Szóval egyeztetünk és bemegyek babócával!

Brill!
Hogy vagy?

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: