Új privát üzeneted érkezett!

Gaby!!! Nem tudom, mire gyúrtatok, de gratulálok az egyértelműen kisfiúhoz!!! :D Valahogy a megintesek nagyon fiúsak (bocs Tüncsi!) :D No de a neve is nagyon szép!!!!! Gratulálok mégegyszer!!! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Gaby druszám :lol:
Gratula a kis fütyishez :wink: A bizonyíték egyértelmű :wink:
Szép nevet választottatok, jól passzol a vezetéknevetekhez is :)
Vendég
 


Gaby :D

Először nem tudtam, mit látok az első képen, aztán rájöttem :oops:
Gratulálok!!!
Jó dolguk lesz a csajoknak ennyi fiú között!

Haga :D

Csak nem lemaradtál a laptetőről?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 

 
 

Gaby :D
Gratulálok én is a kis kukacoshoz!!! Én tényleg nagyon lánynak láttam az első 4D-s UH képen :oops: végül is 50% esélyem volt :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
gtünde
 
 


Csajok, előszedtem a tesómék régi babakocsiját, és azt néztem nem lehet 100%-ig ledönteni, az baj? :roll: meg lábzsákot kéne venni hozzá gondolom, mert az nincs rajta. Tesóm a mózeskosarába rakta Gabcsit, de valami hiányzik azt nem lehet rárögzíteni, viszont kocsiba jó lesz, remélem nem büntetnek meg, mert USA szabványos az is :? de pár hónapra nem akarok venni mózeskosarat, mert ez is megfelel

SZilvi
hát akkor még nem nőtt ki neki, azóta növesztgeti, és egyre nagyobb lesz :lol:

Kép
gaby25
 
 


Gaby :)

A mózeskosarat nem szabad autóba tenni, hiába szabvány!
Autóban csakis babahordozóban szabad szállítani a gyerkőcöt!
Szerintem vegyél egy többfunkciós babakocsit... nekünk olyan van,amire a hordozót is rá lehet tenni, az alja víz szintesig dönthető, plusz még 3 fokozatban ültethető is a gyerkőc. Az a jó, hogy nem kell külön sportkocsi majd, mert azt a funkciót is tudja.
A mózest pedig hamar kinövi a bébi:)
Vendég
 


Gaby :)
Még valami...
bababizományiban is lehet kapni jó hordozókat, babakocsikat. Mi is ott vettük 45ért. Az új ára pedig 100körül mozog :twisted:
Semmi baja, csak a kerekei kopottak, de azért nagyon szuperül gurul :)
Vendég
 


Na, megint eszembe jutott valami:)

Ha vesztek hordozót, figyeljetek arra,hogy milyen autóba szeretnétek bekötni!
A mi Graco hordozónk a Renaultba is, és a Peugeotba is beköthető. Viszont unokatesómék Peugeotjába, és Citroenjébe nem tudtuk bekötni!
Nem elég,hogy a márka szerint passzoljon a hordozó, maga a típus szám is fontos!!!!
Vendég
 


Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek :lol:

Gabi+Albert
Vendég
 


Haga
köszike :P bocsi, keverem :lol: nem mózeskosár, hanem hordozó :P amit a babakocsira rá lehetett erősíteni anno, csask hiányzik hozzá valami. Örültem, hogy nem kell babakocsira költeni, csask ost néztem, hogy nem lehet vízszintbe dönteni teljesen. Később jó lesz, 45 ezret biztos nem akarok kiadni babakocsiért.

Kép
gaby25
 
 


Van olcsóbb is :P
Vendég
 


MI IS KÍVÁNUNK MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!
SOK-SOK BABANEVETÉST, EGÉSZSÉGET!!!
Szilvi és a Fiúk:-)
[color=red]
[/color]

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


sziaszto!
MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÉS BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK:
Jani, Bence, Balázs, Tündi!

tündi23
 
 


NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!
Tünde, Réka, Dóribaba és Gábor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gtünde 2008.12.31 19:40-kor.
gtünde
 
 


Kép

KépKép
zapáné
 
 


Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


B.U.É.K

Gaby :)
Állítólag megengedett ez a kis döntés, de nekünk is a kisebb kocsink, csak ennyire dönthető, és mikor Brigi újszülött volt, nem mertem beletenni, mert összecsuklott volna szegény. Mi lenne, ha valamivel vízszintesbe hoznád, amíg nem lesz 3-4 hós, mert akkor már bele lehet tenni?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli
anyu is mondta, hogy szivacsot lehet beletenni. Majd meglátjuk, hát igen, 3-4 hó miatt vagyont költeni új babakocsira :? ha látok valamit olcsón, akkor azért veszünk majd.

BOLDOG ÚJ ÉVET KVÁNOK MINDENKINEK

Kép
gaby25
 
 


Boldog új évet kívánunk mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


SZiasztok!

Mint tapasztalt kismamiktól kérdezném, hogy szerintetek mikortól lehet babát kocsiban hosszabb útra vinni? Biztos, hogy nem mindegy,mert az autós ülésben nem vizszintesen fekszik. Gondolok akár 6-8 órás utazásra. A 4-5. hónap körül már lehet? :roll: :shock:
susy75
 
 


Susy :)
Mi az elejétől fogva vittük hosszabb útra Albertet. Ő 4-5hós koráig a babahordozóban utazott, csak utána kezdtük el az autós ülésben fuvarozni. Mindegyikben jókat aludt. Még a mai napig alszik az ülésben, függetlenül attól,hogy függőlegesre van állítva,vagy picit döntve van.
Bár nálunk a hosszú út, csak 2-3 órát jelentett max.
Szerintem ha útközben többször megálltok, hogy tudjon picit nyújtózni, vagy a hátsó ülésen,vagy a csomagtartóban, akkor vihetitek. De lehet,hogy a többiek mást mondanak :wink:
Kérdezd meg a védőnőt is...
Vendég
 


Haga!
Köszi! :P
Persze megkérdezem a dokit vagy védönöt is, csak mások véleménye, tapasztalata is jól jön! :wink:
Kocsiban csak autósülésben lehet utaztatni, nem? :roll:
susy75
 
 


Susy :D

Szerintem attól is függ, mennyire kényelmes az autósülés. Nekem Krisi már 16 hónapos, de ha Pestre kell vinni, ami kb 1,5-2 óra, a városban amikor parkolót keresünk már ki kell őt vennem, mert nem bírja. Amíg alszik, addig nem zavarja. Marci meg 4,5 hónapos, de ő sem szereti. Nézelődik egy darabig, aztán elalszik, de amikor felkel, nagyon nyűgi. Kisebb korában, amikor többet aludt, még nem volt vészes, de most már ilyen hosszú távra nem merném bevállalni. De ez csak az én véleményem, meg az én gyerekeim. Szerintem majd meglátod, neked Vinzent baba hogy bírja a strapát.
Nálunk az is baj szerintem, hogy amikor függőleges helyzetben van az ülés, a térdeinél kicsit meg van emelve, így a popsija meg lejjebb van és nem tud benne mozogni, olyan mint amikor egy süppedős fotelben ülsz: először nagyon kényelmes, aztán meg már nem bírod tovább...

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Susy :)
Amíg méret és súly szerint jó a hordozó, addig abban is utazhat a baba. Amikor azt kinövi, akkor jöhet az autósülés.
Vendég
 


Hordozónk...

Kép
Kicsit csálén fotóztam, de így volt a kocsiban....
Kép


Ülésünk... Kép



Ez meg csak úgy... :oops:
Azt hiszem, ilyen képet nem töltöttem fel annó :oops: :lol:
pár percesen :wink: a minőség sajna nem jó :cry:
Kép
Vendég
 


Haga!
Akkor egyröl beszélünk, én a hordozóra mondom, hogy autósülés. :oops: :oops: Szóval hordozó...

Bobóka!
Igen, majd meglátjuk, csak nem akarom, hogy neki rossz legyen. Lehet jól fogja bírni, de azért azt nem akarom, hogy kínlódjon benne. :?
susy75
 
 


kinéztem egy babakocsit, hordozóval, de még nem válaszoltak, hogy ez vízszintbe dönthető e. Nagyon tetszik. Vélemény?
http://www.vatera.hu/pierre_cardin_babakocsi_hordozo_117523861.html

Kép
gaby25
 
 


Gabi :)
Elárulom, hogy bár a mi kocsink vizszintesig dönthető, de nem nagyon raktam bele Albertet. Amíg jó volt a hordozó, abba tettem és úgy sétáltunk. Amikor kinőtte, akkor tettem az aljába, a 2.fokozatba,ami picit meg volt emelve. A vizszintes poziciót nem szerette :P meghát az is kicsi lett,mire a hordozót kinőtte :P
Vendég
 


Csajok!
Nyugtassatok meg, hogy az 5.cn-en nem lehet teherbe esni!!!! :roll:
Csak akkor voltunk együtt. A 14.napon görcsök, enyhe rózsaszín a wc papíron. Azóta görcsölgetek. 3 napja mégjobban görcsölök, szédülök, néha hányingerem van :o és szerdán kellett volna megjönnie, ha a 25 napos ciklusaimmal számolok :roll:
Vendég
 


Haga :)
Még menzi alatt is lehet peteérés, állítólag. Nem lehetetlen teherbe esni az 5. cn-on, de ha soha életedben nem akkor volt a pé, akkor kicsi az esély.

Suzy :)
Az autósülések úgy vannak kitalálva, ha megfelelőt veszed, hogy utazhat benne a baba a kezdetektől, de én soha nem vittem őket nagyon picin sehova. Később sem bírták sokáig. Amíg aludtak, rendben volt, de utána már nyűgösek voltak.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Haga, nem mondod? Nagyon gratúlálok!
Susy, Dani 4 hónapos volt, mikor bevállaltunk vele egy 5 órás utat. 1* álltunk meg, teljesen jól bírta.

Gaby ha van hordozótok, keress olyan kocsit amihez mózes van, az tuti vizszintes, mi nagyon szerettük, 5 hónapos koráig fért bele. Bár nektek már nem lesznek hidegek májusban /reméljük/, de én nagyon örültem neki télen.

Kép
mona76
 
 


Gaby,
nézz körül kocsi ügyben, de szerintem még várj. Nézd meg az újakat, lásd az árakat és annak függvényében is láthatod, hogy melyik mennyit ér és milyen idős lehet. A régi pc-kocsik nem mindig jók és ezt sem lehet teljesen fektetni. Nem szeretnék okoskodni, persze a ti döntésetek, de jól járd körbe!
Mindenképp láss kocsit és próbáld is ki! Ha valakivel üztletelnél kérezd meg, hogy számla, papírok megvannak-e, meddig garanciális stb...
Én 95%-ban csak gyalog járok. Három gyerekkel volt már mindenféle járgányunk egyestől tesókocsiig az éppen aktuális céloknak. Nálunk nincs a közelben senki segítség, a napi feladatokat is én végzem, csak a nagybevásárlás nem babakocsis. Ma is kocsizunk még, hét éve nem volt nap, hogy ne használtam volna :lol: :lol: :lol:
Jankát és Ágnest felcsapom a kocsira és rohanunk, na de még késésben Márton is felállt nemrég a sportkocsinkra, mert csengetésre menni kell :lol: :lol: :lol:
Nekem nem volt nap, hogy itthon maradhatott volna bármelyik ha oviba vagy iskolába kellett a többinek menni. Sajnos még betegen is cipelni kellett a kicsit...
Szép napot!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Gaby,
3kocsinkat a babaszoba.hu-n adtam el, oda is nézz be, érdemes.
Szerintem emberibb mint a vatera vagy a tesz-vesz, és ott hasznos infókat szerezhetsz mindenféle licitek nélül is :wink:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Suzy! Én véleményem, mindenképp csináljatok próbautat! Bendegúz sajnos utálja az autókázást. Ha épp jó kedve van okés, meg kis kajával lel lehet kötni, de nem rajong érte. Egyszer voltunk hosszú úton (Szlovákia - 3 óra), és úgy terveztük meg az utat, hogy hajnali 5-kor kelt enni Bendus mindig és utána aludt tovább 9ig általában, és direkt erre a 3 órára időzítettünk. De a 6-8 óra baromi sok... Esetleg próbáljátok éjszaka, akkor hátha végigalussza, szerintem csak úgy fog menni nyafogás nélkül. Amúgy pedig csak autósülésben (hordozó is az), de szerintem még nem volt olyan család a világon, ahol ne szedték volna ki, ha nem bírta (és persze volt rá + személy). Tehát én amondoó vagyok, hogy próba és ha lehet aludjon végig. Remélem tudtam segíteni! Puszi Nektek!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Ja, persze próbaút alatt nem 6-8 óra autókázást értek! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Köszönöm a kocsi infókat csajok :)
Szóval nem vízszintbe dönthető babakocsink van, amihez van hordozó, de hiányzik valami, kocsira nem lehet rárögzíteni. Hordozóban nincs szűkítés, és napvédő, és nem EU szabvány mivel amcsi. Elvileg nem akartunk kocsi venni, csak sokan mondták, hogy újszülöttnek vízszintes kell. Esernyő babakocsink is van későbbre :P
Végülis még van időnk :wink:

Kép
gaby25
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat. A lényeg, hogy meg lehet próbálni, csak a gyerköcön múlik. :wink: Mi a 4-5 .hónap körül szeretnénk hazamenni. Meglátjuk mit szól hozzá kismanó! :roll:

Sleepin!
Talán máricusban megyünk anyósékhoz, az kb 3 órás út lesz! :?
Remélem addig megtörténik a csoda és lesz alvás éjszaka, mert tudod, hogy ez még nem megy nekünk... :cry: :cry:

Haga!
Vannak ám csodák! :lol: :lol: :lol: Nem kizárt, hogy van peteérés olyankor is... :D :D
susy75
 
 


susy,
a mieink bírták az utazást, ha kellett útközben megszoptattam és szunya tovább. nálunk olyan nem volt, hogy menet közben gyerek ne lett volna hordozóban vagy ülésben, ma sincs, megszokták. ha nagyobbacskán dacoltak inkább megálltunk és kész. persze az nem tetszett és mivel mentek volna tovább visszabújtak az öv alá.

éjjeli alvás pedig két és fél évesen sem sikerül..., a nagyoknak is eltartott két évig...

ne félj, a picik jobban bírják a hosszú utat mint a nagyok!

gaby,
a mi hordozónk is amerikai volt, az is szabványos. nézz utána, mert szerintem azt is elfogadják ha elég korszerű.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Suzy, szerintem az autó el fogja nyomni. :) Igaza van Amicának, jobban bírják kicsinek az utazást, mint nagynak. Bár túl nagyban nincs tapasztalatom. :D Remélem azért beáll az esti alvás és nappali ébrenlét!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog újévet kívánok Mindenkinek!

Tiza
Szívből gratulálok Róbert babához!!! Remélem már otthon vagytok!
Gondolom igen!

Wish
Hát.... nem semmi?! :lol:
Neked is nagyon sok szeretettel gratulálok!

Csajok!
Remélem egyszer már én is eljutok ide! :oops:
Gyönyörűek a babák!

Puszi Mindenkinek!
Manda
manda
 
 


Amica
januártól szigorúbban nézik, de az autósülésünk is amcsi az egyik, és azt biza használni akarom, mert itthon nem is lehet ilyet kapni, hogy ki lehet tolni a kerekét :wink:

Haga
mikorra terveztetek kistesót? :wink: hamarosan kiderül hogy úton van e

Kép
gaby25
 
 


Gaby :)
Megjött :lol: Ennek most örülök :oops:
Kistesót legkésőbb májusban össze kéne hozni. De hát a havi 1 alkalom,ami olyankor van,amikor nincs pé... hát nem fog sikerülni :x
2hét múlva dokihoz megyek, remélem elküld hormonvizsgálatra,mert nekem valami nagyon nem tetszik :twisted: :roll:

Amúgy az ülésetekre mi van ráírva?
Szerintem az egy megoldás lehetne,amit egy ismerősöm csinált. Megkérdezett egy rendőrt,hogy ilyen-olyan ülésben lehet-e babát szállítani. Nem szégyen, menjetek be egy rendőrségre, vigyétek az ülést, és kérdezzétek meg. Jobb, ha most derül ki,ha esetleg nem jó, mert lenne időtök elfogadhatót keresni.


Képzeljétek!
Szegény Albert annyira pöttyös lett reggelre, hogy sírva fakadtam! Ilyen még sosem volt! Nem tudom mi válthatja ki nála! Főleg,hogy reggelre lesz olyan, és nem estére!
Tegnap este olivaolajjal bekentem az egész testét,mert annyira száraz neki. Lehet,hogy az volt a bűnös??? Érdekes módon csak a törzse olyan, elől hátul, oldalt.
De ha esetleg az olivaolaj is kiüti,akkor mivel kenjem? A sima étolaj nem volt jó, a babaolajok borzalmasak!
Kivagyok :x
dokihoz nem viszem, úgyis csak azt hajtogatná,hogy találjam ki mi okozza a kiütésit :?
Vendég
 


Amica!
Köszi! :P :wink:

Azért remélem kicsit hamarabb lesz javulás,mint egy -két év. Persze nem arra gondolok, hogy átaludja az éjszakát, hanem hogy egyáltlalán aludjon valamennyit éjjel... :? :? Tegnap is elöször fél 4-kor tudtam aludni! :? :(
Igaz volt már pár jó éjjelünk,de az ritka,mint a fehér holló! :x
susy75
 
 


BUÉK!

Susy
Az első 6 hét túlélés, utána már "csak" 2-3 ébredés lesz:)
Nálunk 10 hónaposan nagyon sokat javult az éjszakai alvás- helyzet, 15 hónaposan már 80%ban végigaludta az éjszakákat, most kb. heti 1x kel fel éjszaka, akkor is inkább csak ha fog van a dologban

Haga
én keresnék sürgősen egy jó magán bőrgyógyászt.
Egyébként Zalán miatt is ezt kell tennem. Neki a szája körül vannak pöttyei, elmentem, adtak rá szert, de nem múlt el teljesen, sőt ahogy abbahagytam a gyógyszertári cuccot, megint egyre erősödik. Engem is idegesített, hogy 1mről nézett csak rá a gyerekre........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Rég jártál erre. Hogy vagytok? Van már neve "csodababának"?

Este adtam Calcimuscot Albertnak, holnap is kap 2szer,és ha nem javul, irány az orvos. Ha semmi új kaját nem kap, akkor ez nem allergia! Főleg,hogy tiszta száraz a bőre, a csuklója és a könyöke közt olyan,mint egy rinocéroszbőr :cry: Attól félek, valami ekcéma lesz :?
Vendég
 


Haga, szerintem keress egy jó gyerek bőrgyógyászt (ha van ilyen... mármint gyerek, nem jó...), mert ez tényleg valami komolyabb lesz. Ruhában, mosószerben, öblítőben sincs semmi új??? Lehet lanolin allergia is. Arra nagyon sokan allergiásak, és minden öblítőben van sajnos. Próbáld meg, hogy nem teszel öblítőt a mosáshoz, tudom, nem túl jó ez sem, de lehet attól van. Legalább tudnák elmondani, mit éreznek... :? Viszket, csíp stb... Szerintem ne olajozd, inkább szárítsd (hexacloroformos hintőpor!), nekem anno azt adták kiütésre (napallergia). Remélem javulni fog!

Suzy, délután nem tudjátok valahogy "ébren tartani" Vinzentet? Nagyon nem okés ez így, hogy fél 4kor alszik el. Persze még pici, még lehet várni kéne, de nem tudom, meddig fogod bírni... Mindenesetre, kitartás, és szerintem hamarabb javulni fog a helyzet!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Haga
Száraz bőrre nagyon jó a gyógyszertári fürdetőkrém. Úgy kell használni, mint egy testápolót. Kiütés - passz! Most Dórin is lettek kicsi pöttyök. Főleg a lábain. Nem tom, mitől lehet.
gtünde
 
 


Haga :D
Marci combja lett két napja apró pöttyös, s előtte olajoztam, amit már régen nem....én nem is gondoltam rá, de anyós itt van, s mondta, hogy párom is allergiás volt az olajozásra :oops:
Marcinak a mászástól szabályos bőrkeményedés van a térdén, s azt akartam bekenni :shock: én nem használok, csak sudocrem-et mindenre :roll:
Azért orvos jobb, ha látja - szerintem :roll: még ha egy méterről is :twisted:

Susy :D
Nálunk "csak" repülős élmények vannak, de az is könnyebb picivel :wink: ahogy nő, annál "nehezebb" lekötni, hogy nyugdon maradjon, gondolom, hogy ez hosszú autóúton dettó ugyanez :roll:
Éjszakákhoz kitartást!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Haga,
ez bizony ekcéma is lehet. Mártonnak is voltak pöttyei, száraz viszkető foltjai pici korában. Sajna ebben a hidegben most megint előjött. A fürdetőkence szerintem is jó, én nem használtam mást csak azt kicsi korban. Létezik jó homeos ekcémás fürdető, de a nevét elfelejtettem :oops:

Ágnesen is van néhány pici pötty, de a hatodik gyerek után sem lett bárányhimlős, pedig körülöttünk már mindenki bégetett :roll: :lol:

Tüncsianyu puszi!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: