Új privát üzeneted érkezett!

Zsó, megyünk jövő héten az istenhegyire Hajdú dokinőhöz, ő végzi majd az uh-ot plussz lesz kombinált teszt, az a vérteszt. Nagyon várom már, nagyon szeretnék már megnyugodni. Bár azok után ami Szerencséékkel történt, nem tudom hogy lehet e nyugodt az ember akár negatív eredményekkel a kezében??? Nem tudom, és most először parázok ennyit a terhességemnél, első kettőnél meg sem fordult a fejemben hogy kételkedjek, pedig első kisfiamnál csak AFP volt...

Borzasztó dolgok vannak, engem is nagyon megráz ha bármi ilyesmiről hallok vagy látok a tvben...


Napsugár, milyenek az első napok? Milyen érzés volt amikor először tartottad a karjaidban a kislányodat? Mit szólnak a tesók?Mesélj!
roni28
 
 


Laptető :lol:
Remélem szerencsét hoz :lol:
roni28
 
 


Hát nem lett szerencsém...
Most voltam dokinál, akinek nem is olyan hú de jó az uh-ja bejött a kép, és egyből láttam hogy van vmi a lába között, és kérdeztema dokit az ott kuki? egyből mondta hogy nagyon úgy néz ki...
úgyhogy minden praktika ellenére, megint kisfiam lesz...
gondolom sejtitek mit érzek, nem tudom mire fogom feldolgozni :cry:
roni28
 
 

 
 

Sziasztok!

Roni!!!!Olyan furi ez a mai nap. Hullámhegyek, hullámvölgyek, öröm, bánat. Ha most azt írom nagyon sajnálom igazat írok, mert tudom mit érzel. De nem tudom tagadni, hogy még nagyon a hatása alatt vagyok Szerencsééknek is! Értem, tudom, átérzem, hogy szomorú vagy, csalódott. Én is, sőt mondhatom mi is, hiszen többen vagyunk, akik átéltük ugyanezt!!! De a lényeg, hogy úgy tűnik egészséges a babád!!!!! Ezen már eddig is gondolkodtam, hogy miért is sajnáljuk egymást, magunkat? Mert egészséges gyermekeink vannak? Én mondhatom azt, hogy boldog vagyok és hálás a Sorsnak, hogy megkaptam ezt a 3 gyermeket tőle. Ha Marcira nézek eszembe sem jut, hogy helyette kellene egy kislány. Nem csak a vigasztalás miatt írom neked, de tényleg fantasztikus érzés 3 fiú anyukájának lenni, egy csomó pozitív dolog van benne. Nagyon jó nézni együtt a srácokat, még így is hogy nálunk elég nagy a korkülönbség. Jó velük végigmenni az utcán. Büszke vagyok rájuk. DE, azért ott van a vágy, nem múlt el. De már egyáltalán nem sajnálom magam, hanem inkább erőt gyűjtök és próbálok magamban rendet rakni, és várom, hogy eljön-e még az az idő, hogy nekirugaszkodjak még egyszer, vagy maradok örökre fiús anyuka...
Tudod ezek után min röhögnék? Ha kiderül, hogy a doki igencsak nem jó uh gépén nem is kukit láttál, én meg már itt vigasztallak!!!! Ez azért is jutott eszembe, mert pont a múlt héten másolt be Napsugár egy linket, ahol megdöbbentő volt a hasonlóság a 12 hetes kislány és fiú nemi szervei között. Konkrétan a kislánynak is pont olyan kukija volt, mint a kisfiúnak, csak alatta már látszott a vágat, amíg a kisfiúnak nem volt ott még semmi. Nézd csak vissza! Ha majd jövő héten Hajdu K. is fütyit lát, az már valóban gyanút keltő lesz!!!! Én még bizakodnék a helyedben!!!!

Zsó! Köszönöm neked is a fütyi-tanácsokat! Ma megkérdeztem telefonon a sebészt, hogy létezik-e egy altatással megoldani a két dolgot, mármint a sérvet és a fityma részleges körülmetélését (elvileg ezt kellene vele csinálni, ha a szűkület nem oldódik) és azt mondta, hogy nem. Úgyhogy akkor nem is kérdés, várok. Egy év múlva nyáron elkezdem lazítgatni a krémekkel és meglátjuk mire megyünk vele. Addig békén hagyom. Amúgy most meggyógyult a berepedés, de totál visszazárt a bőr rajta, már aznap sem tudtuk visszahúzni, mikor a doki lefejtette. Szerencsére csak néhány napig fájt a pisilés, azóta rendben van.

Na, megyek, le kell rendezzem a népet. Holnap már dolgozom, Marcinak bölcsi!!!

Jó éjt!

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Bocs! A beszéd beindulására nem válaszoltam. Szóval a megkésett beszédfejlődést a logopédusok kezelik, de ez a szenzomotoros terápia, amivel én foglalkozom nagyon jó mellé, mert azokat az idegrendszeri területeket is ingerli, amik kapcsolatban állnak a beszédközponttal. Nagyon sok benne a vesztibuláris ingerlés, pörgetés, forgatás, ami általában segít beindítani a beszédet. A szárazföldi változatát tsmt-nem hívják. Érdeklődj a hozzátok legközelebb eső Nevelési Tanácsadóban, vagy Pedagógiai Szakszolgálatban, hogy tudnak-e terapeutát a közeletekben!!!!

Üdv:

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Meskete aranyos vagy hogy vigasztalni próbálsz,de ez nem olyan kis pici valami a lába között, tök nagy vmi és nagyon kukinak látszik, szóval sztem egyértelmű...
Bár nem tudom hogy ha köldökzsinór lenne az hogy nézne ki? na de egy tapasztalt doki csaknem keveri össze, akkor mondta volna hogy lehet hogy köldökzsinór, de egyértelműen megerősített amikor rákérdeztem a kukira.
Pénteken is megyek uh-ra ide hozzánk a kórházba, már akkor megerősíthetik hogy kuki...
roni28
 
 


Roni, bízz még egy kicsit azért benne!
Hátha tévedés!
Tényleg nem lehet semmit adni az ilyen "korai" uh-ra.
Kíváncsi leszek az Istenhegyire.
Azt leírnád nekem , hogy időpontkérésnél melyik számot hívtad?
Ha jól emlékszem több szám is meg van adva.
És akkor lehet kérni telefonban, hogy melyik doktorhoz/dr.nőhöz szeretnéd?
Itt egész nap van rendelés?
Azért érdekel, mert ugye majd messzebbről mennénk, jobb lenne délelőtt, mert ha szükség van szúrásra, azt is az nap szeretném, ne kelljen többször utazni.
Szerinted pont 12 hetesen menjek? Nem lehet 11 hetesen? Vagy 11 hét+ pár nap?
Köszi előre is.

Tegnap végre eljutottam az orvosomhoz, és kiderült, jó helyen van a drága! :lol: :lol: :lol: :lol:
Csak olyan fura, hogy alig látszik még belőle valami 6 hetesen.
2 hét múlva megismételjük.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Sziasztok!
lenne4 egy olyan javaslatom,hogy tegyük zártá a topikunkat!
szerintem sokkal jobb lenne
humadene
Jánossomorja
 
 


HUMADENE A JAVASLATOT OSZTOM...ANNYIRA SZEMÉLYES DOOLGOK KERÜLNEK ITT LEÍRÁSRA,HOGY CSUDA...AKKOR TALÁN ÉN IS TÖBBET JÖNNÉK :roll: :roll: :roll:

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Nekem jó!
Itt a baba neten is van zárt lehetőség?

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


roni, lehet, hogy hülyén hangzik, de még fel sem fogtam igazán a helyzetet. :roll: Másképp kell törölgetni, meg tisztábarakni, de még nem esett le teljesen. :) Fiúk imádják! Állandóan veszekednek, hogy kinek az ölében legyen. Krisztián többször mondja is, hogy mennyire szereti. :D

Telefonáltam ma az anyakönyvi kivonat miatt, mert eddig nem lett kész, és képzeljétek, felcserélték a nevét a kórházban, emiatt fordítva lett kiállítva az anyakönyv. Viktória Anna lett bejegyezve. :x Persze utánajártam és a kórház elismerte a hibáját, de emiatt ma a férjem az egész napját Székesfehérváron tölti a javítás miatt. Ja, és a lavina....emiatt rossz minden papírja. Lakcímkártya, tajkártya, adókártya. :evil: Járhatunk utána! Tiszta ideg vagyok! :evil: :evil:

Lehet itt is zárt topikot indítani. Az augusztusi babásokban is így vagyunk. Csak azt nem tudom, hogy hogyan kell. :roll:

roni, szerintem is bízz még. :) Majd jövőhéten a Krisztina dr.néni megmondja a tutit. Addig meg ne szomorkodj! :wink:

angie, örülök, hogy jó helyen van! :lol: Lesz még nagyobb is! :D

Kép Kócosom! :)

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!
Bár én mostanában inkább olvaslak titeket, de a zárt topikhoz én is csatlakoznék, ha nem bánjátok!

Roni! Szerintem pont az a gyanús, hogy valami "tök nagy" dolgot láttál. Nem lehet, hogy az a köldökzsinór volt? Én drukkolok neked, hogy mégis kislány legyen!

Szerencse! Én is kíváncsi lennék, hogy mi történt veletek! Nagyon megrendített, ami veletek történt. Énn kb. egy éve voltam így, hogy menjek-e hasbaszúrásra vagy sem. Én végül nem mentem el, és ha beteg lenne Dorka... Barátnőm pont most kérdezte meg, hogy mit csináljon? Elmeséltem a Te történetedet, és ennek hatására elmegy a vizsgálatra!
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Napsugár, de dúrva ez a felcserélés!
De nem baj, ott alukál a szépséges kislány! :lol: :lol: :lol: :lol:
A neve meg majd felcserélődik!

akkor aki tudja, hogy zárttá tenni csinálja meg.
Szerintem mindenki bele fog menni.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Azt hiszem ezt megszavaztuk
intézkedek!
:)
humadene
Jánossomorja
 
 


Sziasztok Csajok!

Próbálok mindenre reagálni, remélem, nem hagyok ki senkit 8)

sokat írtatok, így gyorsan fejben jegyzeteltem.

Először is nagyon sajnálom, ami Szerencsével és Bbrigi baával történt, de erre majd részéletesen szeretnék visszatérni.

Zsó, üdv köztünk. "Nagyjából képben vagyok, hogy te is vagy, voltál, visszatérő vagy, mint én, nekem is volt időszak, amikor nem jöttem, mert olyan időszak volt az életünkben!
Remlélem, majd érted is drukkolhatunk!
Kemény lehetett nektek, de az a jó, hogy idővel mindne elmúlik. Nálunk is volt hasfájás, reflux, astma, krupp, ismerem az ölbebabákat. De bármilyen nehéz volt, még erősebbé tette a kapcsolatunkat.
Én mindenkit sokkal jobban tisztelek, aki "egy" ilyet végigcsinál.
Ahogyan Angieknál is. Örülök, hogy már nem kell menned a meddőségibe, de valóban felháborító, ahogyan veled viselkedett a nő. Én a helyében inkább gratuláltam volna, meg benyomta volna valami poént, hogy a meddőségi meghozta a várt sikert. Elhiszem, hogy nincsnenek túlfizetve, de ez a stílus akkor is.....
Andi gyönyörűek a srácaid, és Dománnak jönnie kellett, valamit tartogat önmagában. Eszméletlen, ahogyan néz a képeken!! A tortáidhoz is hatalmas gratula! Csodaszépek, és tuti finomak is. Olyan jó, hogy újra visszajött a régi Andi!!! Célok pedig mindig kellenek, ezek visznek minket előre. És örülök, hogy majd neked is drukkolhatunk!!!!
Tina, ha jól emlékszem, te kérdezted a kinezt. Ha dobsz egy mélcímet, akkor válaszolok. Nem ígérem, hogy most az iskolkezdés előtt, de írok, ígérem!
Roni, ne add fel a reményt! Egy barátunk büszkén mesélték, hogy az uh doki azt mondta, hogy akkora pöcse van a fiúnak, mint az apjának, ehhez képest kislányuk született. Illetve most mesélte egy másik barátunk, hogy a kislányukat a 11. heti uhán totál kisfiúra mondták. Hány hetes vagy is te most? Szerintem, még ne add fel. Várd meg a doktornő megállapítását!
Napsugár, annyira cuki hajasbabád van. És irigykedek nagyon
:oops: 8) . A névcserét sajnálom, főleg az egész hercehurcát, ami vele járt....

Meskete, nálunk is szteroidos krémlazítás volt...Ismerek egy nagyon jó sebészorvost Bpesten, ha érdekel, akkor priviben megírom. Remélem, most már jobban van Marci uraság! És szeretem, ahogyan írsz, mind anyai oldalról, mind szakmailag!

Most elküldöm, és megírom az én esetemet a szúratásról

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Napsugár, gyönyörű Anna baba:-) Ez a névfelcserélés tényleg nagyon bosszantó lehet!

Köszi Csajok a biztatást, de én már nem reménykedem...
Ha köldökzsinór lenne az hogy néz ki? Napsugár mintha Te mondtad volna hogy a 11-12. uh-on elsőre Te is egyből kukit láttál, és doki mondta hogy köldökzsinór. Az hogy nézett ki? Nekem oldalról-fentről van a képem, két lába között nagy dudor, de végig amíg nézte látszott hogy van valami a lába között. Alulról nem nézte meg.
Nem tudom olyan jó lenne reménykedni, de csak sírok egész nap ha nem lát senki...lehet hogy én ezt nem fogom tudni feldolgozni??? Nekünk már biztos nem lesz több babánk, én sem szeretnék többet.
Nem is bírok egész nap semmit se csinálni, sajnálom a gyerekeimet hogy ilyen anyjuk van, meg ezt a kisbabát is:cry: és nagyon csúnya gondolataim vannak :cry:

Babér, elvileg 11 hetes két napos volt tegnap, de méretei szeint 12 hét 1 napos :shock: Szóval ennyivel előbb fogant volna, ez megmagyarázná hogy miért kisfiú, emlékeztek mondtam hogy már a 9-10 cn-on éreztem mintha ovum lenne, aztán 11. napon csináltam ovu tesztet ami negatív volt, és aznap este voltunk együtt. Utána 15. nap lett pé-m, de ezek szerint 11. és 15. napon is volt...

Felhívtam Istenhegyi klinikát, kérdeztem nem lesz e gond hogy jövő hét csüt. már 13 hét 3 napos lesz, de a nő azt mondta nem gond.

Pénteken is megyek uh-ra, de már előre rettegek, tudom hogy kimondják végleg hogy kisfiú
:cry:

Megyek mert nagyon rossz hangulatomban vagyok, ne haragudjatok :cry:
roni28
 
 


Bocsi csajok, de elindult a vírusírtóm, és elszállt, amit írtam.... mindjárt újra próbálkozok...
Roni, ne légy szomorú, tedd fel a képet, ha tudod, és megnézem, meg megnézi Napsugár is, ő nagyon profi benne!!! Okés! Ne sírj, még korai.
Ha ez vigasztal, nekem is pont 1 héttel volt idősebb a 11. heti uh-n, 12. heti adatokkal rendelkezett. Mióta nem szedek vitamint azóta utolérte magát, tartja a 14. heti adatokat. Meg Anna baba is nagyobb volt. Én már arra is tippeltem, hogy a sok kalciumtól jobban megnőnek odabent, lehet, erősíti a csontozatukat, vázrendszerüket.

részemről is lehet zárt
na írom újra a szúrkás sztorimat :oops: :? Remélem, most nem dob ki, nem száll el....

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Szóval....megpróbálom újra, hátha tudok segíteni másnak is az én esetemmel.
Nekem is volt lelkileg kemény 2-1.5 hetem, hogy mi legyen, hogyan döntsek. Próbáltam én is kifaggatni az ismerős, baráti körömből azon anyukákat, akik velem egykorúak, vagy idősebbek. Ha az orvosokat kérdezzük, igazán ők sem mondanak határozottan semmit, illetve talán akkor ha nagyon durva eltérést látnak az uh felvételen, de tudván, hogy a szúratásnak is vannak nem várt, kiszámíthatatlan tényezői, így ők is levédik magukat. Tehát ezt a döntést mindenkinek magának kell meghoznia, illetve a férjével együtt. Talán mi 35 év felett "szerencsésebbek" vagyunk, mert a korunk miatt automatikusan javasolják a különböző mintavételezési formákat, míg a 35 év alattiaknál fel sem merül, hacsak nem látnak erre utaló jelet az uh felvételen, vagy a családban mér előforduló esetekre hivatkozva.
Én elmentem 2 nagyon jó uh orvoshoz, akik kimondottan ezzel fogllakoznak (ebből ugye egyik a Hajdú doktornő volt, de szerintem az Istenhegyin mindneki nagyon jó! Illetve a másik orvos is nagyon alapos volt, és az ő keze alatt is sok kismama megfordul, ott egy hátrány volt, a sorbanállás, de ezt leszámítva egy rossz szavam sem lehet.) És még ott volt a saját orvosom is, akit szintén nagyon jónak tartok. Tehát volt, van 3 jó genetikai uh-m, ahol különösen megnézték az orrcsontot, nyakiredőt, magzatviz mennyiséget, szintén jó volt, nézték a gyomrát, veséjét, ami tele volt, így mondták, hogy az is jó. Illetve (talán) a betöltött 11. héten megvolt a kombinált tesztem is, ahol 2 betegséget néztek a "kockázat a Down/ Edwards- kór előfordulásra", meg marker értékeket néztek még. Ezen eredmények összességében kérdeztem meg Hajdú doktronőt, hogy ő mit javasol, felvázoltam az én álláspontomat. Nagyon kedves és megértő volt, és azt mondta, hogy az én eredményeim alapján nekem sokkal nagyon kockázattal járna a szúrás által okozható dolgok, mint egy beteg baba. Én nagyon bízok ebben, amit ő mondott, és csak remélni tudom, hogy ha titokzatos is a nemét illetőleg, jó döntést hoztunk apával, hogy nem szúrattam meg magam.
De! Ez az én esetem, én így döntöttem, a döntésem/ünk alapja az eredmények voltak, illetve a szakvélemények, mert a másik doktor is azt mondta, hogy az eredményeim jók, csak az életkorom alapján javaslná a szúrást.
Én azt tudom javasolni, annak aki előtte van, hogy esetleg, ha teheti menjen el több orvoshoz, akik jó szakemberek, több szem többet lát alapon, ha teheti csináltassa meg a kombinált teszt-et, kérjen ki szakvéleményt és utána még mindig dönthet...
Mint írtam, több mindnekivel beszéltem, volt, akinek rosszak lettek az értékei, így szúratot, és kiderült, hogy minden okés, volt, akinek (41 éves anyuka) pozitív lett a down szűrése (kombinált teszt) mégsem bökette meg magát, és ott volt a karjában a gyönyörű egészséges kislánya.
Szóval nehéz kérdés, döntés. Én nem mondom se igen, sem nem, szerintem mindnekinek a helyzethez kell alkalmazkodnia, és az alapján dönteni, mint ahogyan Seruzad is tette. Valószínű az ő helyében én sem gondolkodtam volna 1 percet sem, hanem azonnal léptem volna, ahogyan ő is tette.

Bocsánat, ha hosszúra nyúltam.

Szernecse, engem is érdekelne, priviben, ha megírod. Nagyon sok erőt és kitartást küldök neked, és megértem, ha nem akarsz itt dolgokról beszélni. Én is így vagyok, azért sem írok meg mindent.... Biztos idővel jobb lesz, csak mint mindenhez idő kell. Nagyon erős ölelés így virtuálisan Neked! És hiszek abban, még ha kemény feladat is lesz, nagyon sok örömet és boldogságot fog még hozni nektek Brigi baba!!!! Lehet, neki is küldetése van, mint ahogyan itt sok más topik babának is ( akiket lánynak vártunk és fiúk lettek 8) )

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Babár, milyen következményei lehetnek a bökésnek a spontán vetélésen kívül? van más is?
roni28
 
 


Roni, ne szomorkodj!
Várj még! Persze azért készülj fel valahogy akármelyik esetre, de ne add fel!!!!!!!!!!!

Babér, jól döntöttél, azt hiszem.
Én is azért gyűjtök erre a kombi tesztre az Istenhegyin, mert bennük bízok és ha azt mondják kell szúrni, megcsinálom.
Én 32 vagyok, ha azt mondják kell, az nem a korom miatt lesz csupán.
Babér megírnád nekem, amit korábban kérdeztem Ronitól (most őt nem akarom ezzel zaklatni :lol: ) az istenhegyi-ről?
Ma reggel 9 körül írtam.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie, 06/1- 224- 5442 ezen a melléken tudsz időpontot kérni, bocs hogy nem írtam rögtön, csak elvoltam foglalva a magam bajával :oops:

próbáltam lefotózni, de nagyon homályos lett. De sztem egyértelmű, a két comb között egy kukac, és nem olyan picike mint amiket azokon a képeken láttam ahol azt kellett nézni hogy merre néz, és nem is ott van alul hanem ahol lennie kell a két comja közt...ha lány lenne nem lenne ott semmi. bár ekkorát igazából a 20-25 hetes uh-okon szoktam látni.
roni28
 
 


Sziasztok!

Ezt a topikot nem mi hoztuk létre, csak most mi tartjuk életben. Sok-sok hasznos infó gyűlt össze, és mindenki azt ír le amit gondol, hisz tudja hogy nyilvános a topik.
Szerintem hozhatunk létre egy új zárt helyet ahova irogathatunk személyesebb dolgokat is, de ezt megszüntetni/zárttá tenni úgy gondolom nincs jogunk.
laura0606
 
 


Köszi a dicsiket! :D

roni, 14+3-nál voltunk 4d-n, ott kérdeztem rá, hogy az a kiálló izé a kukija-e. Illetve oldalról látszott a köldökzsinór a lába között, az is tisztára úgy nézett ki, mintha zacsi lenne.
Ó, sajnálom, hogy nem tudod felrakni a képet! :( Szívesen megnéztük volna szerintem mindannyian. :) Több szem hátha többet lát. :D
Azért kíváncsi leszek, hogy pénteken mit mondanak neked!

babér, így, hogy van ennyi szakvélemény, szerintem jó döntöttetek! :D

Kiállított a kórház egy nyilatkozatot, hogy ők hibáztak, így a hivatal ki is állította az új anyakönyvit, illetve lakcímkártyát. A taj-al meg az adókártyával még nem tudom mi lesz. :(

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


laura, milyen igazad van! :!: Szerintem ezt elfelejtettük rakásra. Akkor tényleg kell egy új, valami frappáns névvel. :D

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Napsugár, gyönyörű a kis kócos Annád! Gratulálok még1x!
Nekem is több nap kellett, hogy megszokjam a látványt peluscsere közben mindig mást vártam.

Humadane, örülök hogy van új cél és belevágtok! Nagyon drukkolok.

Szerencse, remélem fejleszthető Brigi. Gyere majd velünk a zártba is és írd le mi történt, ha gondolod... Tudunk valamiben segíteni? Család hogy fogadta? Tesók? Hogy vagy? Nagyon nagy ölelés!

Roni, nekem is azt mondta mindenki a szülés pillanatáig, hogy még simán lehet lány a harmadik fiúnknál. Őszintén nem hittem nekik és nem is szerettem volna beleélni magam. Van élet három fiúval is, és még milyen jó! Kiváncsi vagyok a pénteki UH-ra, remélem kétséget kizáróan megmondják majd a nemét. Mert ez a bizonytalanság még rosszabb, mintha tudnád. A gondolataid, érzéseid teljesen normálisak, az elfogadás is egy folyamat, olvasd vissza mi is átmentünk ezen. Ölellek és drukkolok péntekre.
laura0606
 
 


Sziasztok!

Húú mennyit írtatok!
Próbálok visszaolvasni!

Sajna a szabim letelt újra csak a munka!!
tina76
Mohács
 
 


Napsugár!

Anna baba tündéri a nagy hajával! A névcsere nem semmi, ugye a kórháznak mindeg! Elismerték, de ti rohangáltok utánna!

Zárt topik!
Jó ötlet, mert sokan olvasgatnak minket, akik nem is írnak egyáltalán!
De abban igaza van Laurának, hogy a topikindító tudja csak zárttá tenni a topikot!
Így biztos újat kéne indítani, ezek az informáciők pedig megmaradnának a kislányra vágyóknak!

Roni!

Csatlakozni tudok az előttem szólokhoz, az ilyen korai uh.-on még lehet a kislányt kisfiúnak nézni, nekem is van egy ismerősön, 2 kislány után azt mondták a 12. heti uh., hogy fiú lesz nagyon örültek és mire megszületett kislány lett.
Amúgy ahogy meskete írta pár hozzászólással ezelőtt én is írtam, büszke leszel a fiaidra, lehet kell egy kis idő, de nagyon fogsz örülni!

Laura!

Írtam, remélem megkaptad!
tina76
Mohács
 
 


Sziasztok!

Ugyan későn csatlakoztam, de zárt topicot pont ma akartam javasolni, sokkal jobb. Remélem, mehetek. :oops:

Roni, Lexit 12 hetei uh-n az orvosom fiúnak mondta, Mánut lánynak, szóval ne vegyél mérget rá! Mindkettőnél 16 hetesen derült ki biztosra.

napsugár, gyönyörű kislányod van! :D Név elírás, de bosszantó! :evil:

Tina, zártban rakok, ígérem! :wink:

Humadene, szépek a fiúk, a tortáid pedig mesések, minden elismerésem!!!

Szerencse, engem is érdekel, megírnád? Köszönöm előre is!

Laura, ezt nem is tudjuk zárttá tenni, új lesz, vagy ilyen vagy más névvel.

Majga, nem tudom, megköszöntem.e a rendszeres hírhozást, szóval köszönöm szépen, nagyon jólesett!!!

Zsó, most már jobb, de volt pár nagyon kemény napom, éjjel nappal vagy cicizett, vagy ordított a fiam. A kálváriátokat nagyon sajnálom. :cry:

Meskete, jövőre próbálkoztok?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Folyamatos vendégjárás van nálunk, rengeteg gyerkőc a kertben, most még megyek ki rendet rakni, mert reggel 9 körül már jön az újabb ostrom! :wink: Éljen a nyár!

Nem is tudom, annyit írtatok hogy öröm volt olvasni!

A szúrással kapcsolatban teljesen egyetértek Babérral, az utolsó szóig. Annyira más minden helyzet, szitu, hogy nehéz lenne általánosságban tanácsolni hogy igen, mindenképp kell, vagy felesleges kockázat az egész.

Roni, én is csatlakozom, ne add még fel! Nekem Levi nagyon sokáig volt kislány, folyamatosan Zselyke Zsuzskáztuk...de ha kisfiú, akkor is lesz egy rövidebb-hosszabb hullámvölgyed, amit át kell élned hogy aztán ha megszületik, már teljesen erőbedobással ott legyél mellette/vele! Kitartás!

Zárt topik: Andrejnek vagy Diának kell írni, nem kell nevet váltani és ami eddig itt volt, itt is marad, tehát nem tűnik el. Pusztán amit innentől írunk oda azt csak mi látjuk, akik szeretnének a zártba is tartozni. Attól ez a felület még tovább él, látjuk ha vki kérdez, vagy jön. Csak ott lehet folytatni bensőségesebben.
Úgyhogy igazad van Laura, hogy ennek nyíltnak kell maradni, de az ugyanilyen nevű zárt folytatása itt ez nem zárja ki...hú, de szép magyar mondat lett.:-)

Meskete, Köszi ezt a tornát már többen ajánlották, most épp fejetlenség van a szomszéd városban ahova tartozunk, de jövő héten bejelentkezem. Mondjuk a nő a telefonba először háziorvosi beutalót kért, majd közölte hogy óvodai kell, utána meg hogy önkoris...még vissza is kérdeztem, hogy egy sima tsmt tornára mi a fenének? Meg hogy nincs vki aki magánba csinálja? Most hogy a 2008-as korosztály szívni fog mint a torkosborz két év múlva hogy kereken 6 évesen kell sulit kezdeniük a sok 7-8 éves között, nagyon szeretném Levit vinni valahova, mert igazi kis hebrencs, szétszórt, kis imádnivaló kuka, de sztem nem ártana neki. Zéti meg még nem beszél, tudna Ő, ha kérjük hogy mondjon bármit közli hogy nem, nem, huncutul még az ujját is megrázza felénk. És érdekes amit írsz, mert felfelé rohan kb a létrán egy éves kora óta, a 3 méteres csúszdán visszafelé mászik másfél éves kora óta, de ha hintáról van szó, vagy feldobálásról, akkor kb. sírógörcsöt kap, úgy fél tőle. A csiribiri tornán az ejtőernyős gurításra kereken fél évig kellett rábeszélni, persze azóta üvölt ha ki kell szállnia a végén....
Na, szóval nem ártana mindkettőnek egy felmérés legalább, de tényleg, nálatok is kb. minden szervtől kell beutaló??? Vicc....

Beze, akkor Nálatok is még várni kell a nyugisabb napokra...:-) Kitartás!

Megyek, mert ha lemegy a hold akkor semmit sem fogok látni a kertből.

Jó éjt!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Napsugár!

Csodaszép Anna baba! Gratulálok hozzá még egyszer! És hát igen, a pelenkázás sokáig fura lesz! Én még van, hogy most is meglepődök, pedig már 7 hónapos Dorka! :-)

Az adókártya miatt ne rohangáljatok, ugyanis egyelőre nem küldik ki. Én most jártam utána, mert kellett valamihez a szám. Én az hittem, hogy csak mi nem kaptunk kártyát, de mondták, hogy tavaly év végétől ne kapott senki, mert új kártya lesz, a mienket is le fogják cserélni, csak az még idő! Addigra pedig a rendszerben már jól lesz benn a kicsi lány neve! (mi is csak egy A4-es igazolást kaptunk az adószámról)

Humadene! Hát a 4 fiú nem semmi! Fantasztikusak! Szerintem sokan irigyelnek, ha meglátnak velük téged! Persze tudom, hogy egy kislány érkezése bearanyozná az életedet, de igazán büszke lehetsz rájuk! És magadra is, hogy újra terveid vannak! A tortáid pedig... Én csak nagyokat nyeltem itt a gép előtt!

Angie! De jó, hogy meg tudták nézni a pocaklakót! Gondolom kicsit megnyugodtál, hogy jó helyen növekszik a kicsikéd! Minden rendben lesz, meglátod!

Bocs csajok, Dorka betegeskedik, nagyon rosszul alszik napok óta, így mennem kell hozzá! Megpróbálok jönni közétek minél többször!

Ági
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Nem volt netünk, mennyi minden történt.

Szerencse: Én is csatlakozom a lányokhoz, és küldöm a pozitív energiát, ölelés és gondolat formájában. Hiszem azt, amit Babér írt és a kicsi Briginek feladata van veled, veletek.

Szia Zsó! Mi ugyan (eddig) elkerültük egymást, mert közvetlenül nem írogattunk, de mivel az egész topikot végigolvastam (talán már kétszer is), mindenkit "ismerősömnek" olvasok, aki visszatér. Közös bennünk, hogy mindketten elvesztettük az anyukánkat 2 éves korunk körül, de Mesketét annyiban kell cáfolnom, hogy szerencsére nálunk nincsenek gasztrós problémák, sőt (lekopogom) semmi betegség, pedig nekem se volt anyai példaképem, és 16 éves korom után elképesztően elkezdett hiányozni. Amikor meg én magam lettem anyuka, akkor aztán főleg megéreztem a hiányát, de táplálkoztam a nagymamámból (apukám anyukája), pedig nem éltünk együtt és sokat nem is találkoztunk. Vincét én is lánynak vártam, és egy angyalt kaptam, aki sokat evett, és 10 napos kora után átaludta az éjszakát, amire azt hittem korábban, hogy csak a mesében létezik. Amit ebből ki szeretnék hozni, hogy azzal egyetértek Mesketével, hogy mert kislányt vártál, nincs összefüggésben a betegségekkel, ettől függetlenül lettek, megszenvedtétek mindannyian, de a srácok kinövik.

Az is tény, amit Meskete bőven kifejtett, hogy a "hasbaszúrás" csak és kizárólag kromoszóma rendellenességet (genetikai) szűr ki, más egyéb fejlődési, vagy szüléskörüli problémát nem.

Talán abban viszont lehet valami, hogy akinek nem jó, vagy nincs kapcsolata az anyukájával kislánya sincs... kicsit sarkos a fogalmazás, de ebben látok valamit. Ezért agyalok én is a kinezen, hogy oldjon valamit anyukám és ezáltal a kislány utáni vágyamon.

Az időzítésben már én se hiszek... a dokimnak kb. 20 hetes kislánya van még pocakban, kisfiúra tervezték.... milyen módszerrel Shettles, peteérés napján. Elhiszem inkább azt a cikket, amit be is másoltam, hogy az a 2%-os eltérés az X és az Y között előfordul két X-es vagy két Y-osnál is. Amúgy Shettles bácsi kb. 80 éves, milliomos a teóriája miatt és sütetti a hasát floridai villájában. :)

Andi: Szépek a fiaid nagyon, a tortáid csodásak, jó, hogy döntöttetek az újra próbálkozáson :). Kérdésedet köszi, jól vagyok. 36. hét betöltve, 1 ujjnyira nyitva a külső méhszáj, puhulgat is, a ctg nem mutatott méhtevékenységet, minden rendben. Szept. 8-ig szerintem egyben maradunk.

Napsugár: Anna gyönyörű!!!!

Roni: Nekem kb. 3 napig tartott a sokk, de szerintem se add még fel.... Két hét múlva már biztosabb.

Babér: Kiderült már tutira a babóca neme. Nagyon szorítok, továbbra is!!!!

Meskete: a pozitív gondolataid aranyat érnek, olyan jó olvasni bármikor is.... MÁr én is füligérő szájjal mondom mindenkinek, hogy a 3. fiamat várom, mivel így közlöm, senki sem mond sajnálkozós "beszólásokat", inkább gratulálnak az emberek, meg szintén vigyorognak, hogy "három fiú, nem semmi...".

Annak idején, talán emlékeztek én a rossz kombinált teszt eredményem miatt választottam a mintavételt, nem gondolkodtam rajta egy kicsit sem, 1:140-hez esély, pedig nem sok, de nem is kevés, lehetett volna mérlegelni. Mivel az Istenhegyit sokan dicsérték, ezért választottuk, anyagilag sok, de gyors és megbízható hely. A Bajcsy kórházba végezték el volna állami úton (ingyen), de sokat kell várni az eredményre. Nekem fontosabb volt, hogy megnyugodjak, hogy kromoszómailag egészséges...

Ha lesz valami zárt topik szóljatok!!!



Sziasztok!
Sok mindent intézek napközben, csak gyors reagálás.

Ági!
Épp egy másik terhes ismerős tegnap volt UH-on, és mesélte az UH-osnak hogy mi történt velem, így tüzetesen átnézte babáját milire pontosan. Ha a te barátnőd babáját is megnézik vagy hasbaszúratja magát, akkor már ezért „megérte”. Épp ma mondta a védőnőm, hogy már 33 éves kortól ajánlani fogja a terhesei között, minek várni a 35 évig? Amúgy pont 35 alatt szülnek beteg babákat, mert az alatt nem kötelező a szűrés.

Mostanában ritkán tudok jönni, mert ezer dolgot kell intézni, de ha zárt lesz a fórum, akkor én is megosztom veletek a mindennapjaink, hogy mi hogy változik, merre haladunk…

Roni!
Most jut eszembe, hogy a 19 hetes 4D-n én is kukit láttam, meg is kérdeztem, hogy jól látom? Mire az UH-os azt mondta, hogy nem, ez 100 %, hogy kislány ez a baba. És az lett, pedig esküszöm, kukit láttam én is. Szóval, még van remény!

Angie!
Ha nagyon jó UH-os csinálja az UH-ot, akkor ki kell szűrnie mindent. Nekem a kombinált tesztem jó lett, viszont az integrált teszt az, ami állítólag szinte 100% -os pontossággal kiszűri a dolgokat. Ez szintén vérvétel, de ez pénzes. Nekem a kombinált ingyen volt kórházi kereten belül. Én utólag ha ezt tudom, megcsináltatom az integrált tesztet. De ez már késő.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Csajok ha lesz zárt topik én is szeretnék csatlakozni, itt tényleg olyan infókat osztunk meg egymással amik nem tartoznának másra, csak eddig nem volt más lehetőség.

Szerencse, nagyon jó hogy jössz és köztünk vagy, nagyon sokat gondolok Rátok, és a tanácsodra... Holnap lesz kórházi 12 hetes genetikai uh-om, jövő héten istenhegyis kombinált, akkor ott el fogom dönteni hogy mi legyen.
Érdekes hogy engem dokim tiszta hülyének nézett hogy miért akarok szúratni, hiszen 1 % a vetélés aránya...nem akartam vitatkozni vele, de ha meg beteg baba születik nem érte volna meg mégis a kockázatot..
Remélem fejleszthető a kislányod betegsége, nagyon szorítok!

Köszi a biztatást csajok, pici esélyt adtam még a kislánynak, hátha.
Egyszerűen olyan nehéz felfogni hogy annyi minden arra utalt hogy talán kislánynak nagyobb az esélye, aztán mégse.
Akció és pé között 3 nap telt el, teljesen más ez a terhességem, fiúknál nem volt hányingerem, most meg tegnap is egész nap egész éjjel hányingerem volt, kápi teszt sötét lila, mellbimbóm totál rószaszín... szóval ez mind nem ért semmit??? olyan jó volna hinni hogy de, mégiscsak egy kislány lapul a pocakomban csak a dokim nem lát jól:wink:

Babér, Te nem most mész uh-ra? írj ám hogy mizu!
Annak az ismerősödnek akinél nagy kukit láttak végül mi volt az a nagy dolog ha nem kuki???
roni28
 
 


sziasztok lányok!
megint el kedtem visszaolvasni, nem jutottam még a végére, de igyekszem.
nagyon drukkolok, hogy a mostani pocakosoknak kislánya legyen!
bennem most megint nem annyira él a vágy, nagyon boldog vagyok a fiúkkal, és akkor érzem magam a legjobban, ha mindhárman velem vannak. ha csak a 2 nagyobbal megyünk valahová, akkor hiányérzetem van.

Szerencse, nagyon-nagyon sajnálom és kitartást kívánok. Uh-n vagy vérvételen nem derült ki semmi?
ha van lelki erőd, gyere ide többször, itt bitosan segitenek a lányok, főleg Meskete.
bascha
Budapest
 
 


Roni, köszi!
Nem akartalak ezzel zaklatni, tudom én, hogy mivel vagy most elfoglalva. :D
-És esetleg azt még megírnád, hogy ezen a számon tényleg lehet kifejezetten kérni, hogy melyik orvos csinálja?
-A hét minden napján van rendelés? Mettől-meddig?
- Akkor a kombinált teszt árát (30ezer) kellett csak fizetni? Nincs ilyen, hogy konzultációs díj, vagy bármi más díj?
Köszike.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie, igen ezen a számon lehet kifejezetten kérni hogy kinél, Hajdú dokinőhöz egy hónappal előbb kell kérni, szóval most ha kérsz még tuti lesz a 12. hétre időpont. Nekem azt mondták hogy pénteken nem rendel, de pl. asszem Babér pont pénteken volt nála. Igen 30 ezer, mást nem mondtak, remélem nem lesz plussz ktg. , de tuti nem, mondták volna.
roni28
 
 


Sziasztok!

Roni: Elsőkörben bátorítalak, hogy talán kislány, de leírom nálam, hogy alakultak a népi babonák és egyéb tényezők.

AMit már ezerszer írtam, hogy 26-án voltunk együtt, 29-én volt az LH pozitív, és 30-án éjjel még újra együtt voltunk. Az összes uh szerint a baba 29-én fogant, amit el is hiszek, és most már úgy gondolom, hogy nekem Szerencséhez hasonlóan a pozitív LH napon van peteérésem, mert a nyákot is figyeltem és az viszont egyértelműen arra a napra mutatott. Ez alapján nekünk is eltelt 72 óra. (A férjeinknek jó minőségű Y-osai vannak az már biztos.)

És a babonák: első fiamnál semmi hányinger, másodiknál kicsi, most nagyon erős (ez alapján lány). A hold lányos jegyben állt (halakban, ez alapján is lány), a kápi tesztet ugyan későn csináltam, de lila lett (ez alapján is lány). A mellbimbóm ugyan soha nem sötétedett a terhesség alatt, így ezt nem vettem figyelembe, de akkor ez alapján is lányaim vannak :). Az inga körbe-körbe mozgott, szóval megint lány. A bőröm az elején pattanásos volt, ami megint lányra utal. A lábszőröm megszűnt, olyan lettem, mint babakoromban, ez állítólag szintén csajszit mutat, mert a kisfiúk tesztoszteronja szőrösít, hát ki tudja, az előzőeknél úgy rémlik, tényleg ősasszonyos voltam. Egyedül a kínai naptá mutatott fiút.

Napsugár: A ctg-n a szív 150-180-as tartományban volt tegnap, ez alapján is lányom van :).

Nálam semmi nem jött be!!!!

Az Istenhegyin a kombinált tényleg 30 ezer, ha gond van akkor a hasbaszúrás + 35 ezer, ha nem ott csinálják a kombináltat, akkor a szúrás 65 ezer (így jártam én). Nekem a Bátorfy doki volt, ő szúrt és előtte megnyugtatott, hogy szerinte semmi baja a babásnak, mert jól átnézte az uh-n. Akkor kaptam azt az oldal irányú képet, amit itthon nemrég beazonosítottam, és láttam az extra nagy csomagot, én azt hittem valami láb, vagy köldök vagy ki tudja, olyan nagy cucc, de most már biztos, hogy kuki.
seruzad
Solymár
 
 


Seruzád, akkor most felhagyok minden reménnyel, sztem is kisfiú, holnap megerősítik, az is tuti.
roni28
 
 


Roni, Seruzad köszönöm! :wink:

Nagyon kíváncsi vagyok a holnapira Roni.
És drukkolok még azért is! :lol: :lol:

Seruzad, már én nem hiszek praktikákban.
Nekem akkor fogant meg a baba, amikor már feladtam teljesen hogy lányt akarok.
Mint kiderült a hormonlaborból, semmi bajom nem volt, mégsem fogant meg 6 hónapon át, amikor megálltunk 4-3-2 nappal előtte.
Így kezdtük, először még 4 nappal előtte álltunk meg, aztán egyre csökkent, volt olyan, hogy amikor este 18 körül jelzett pozit a teszt, mi még aznap délelőtt voltunk, mégsem lett senki.
Most meg a 15.cn-i uhról azt mondta az orvos, nem lát domináns tüszőt ami megérne, így fogalmam sincs, mikor fogant.

Szerintetek hányadik heti uh-on tudják megmondani, hogy kb. mikor foganhatott?
Nekem ilyet még egyik fiúnál sem mondtak.

Nemsokára káposztázhatok én is! :lol:
8.hét körül?
A menetét tudom, csak azokat a dolgokat felejtettem el, amit be kell tartani előtte: most csak a vitamin mellőzése előtte nap jut eszembe

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie: Nekem a 12. hetin mondták a méretek alapján, hogy melyik nap foganhatott, vagyis visszaszámoltam. A leleten az szerepel, hogy ciklus alapjá 13+1 napos, de a biometriai adatok alapján 12+4 napos (ez volt a valós is). Aztán a 14. heti istenhegyis uh szintén ezt adta ki, és tovább az összes uh, ezt az egy napot jelölte be....

Nekünk se sikerült, mikor rágörcsöltem a kislány témára (kb. fél évig), aztán "csak" babázni szerettem volna és egyből összejött, azért reménykedtem, hogy kislány.... hát ez van, ez a sors, biztos jó lesz.... én már nagyon várom. :)
seruzad
Solymár
 
 


Sziasztok!

Roni, én csak keresztapám esetét tudom mondani, a mai napig ez a családi slágertörténet.
Másodiknak fiút vártam, végig, "asszonyt" elvitték a műtőbe, mert császáros lett...várt, várt, mire megjelent az asszisztensnő és közölte, hogy gratulálok apuka, csodaszép kislánya született.
Keresztapám meg nevetett, hogy tudja, de az már 3 éve volt, most a fiára vár. Mire mondta a nő, hogy de nyugodtan elhiheti, csajos apuka lett ismét. aztán nagy hirtelen Andi lett, mint anyukája, mert nem is volt lánynevük, csak álltak ott ledöbbenve.
Jah, doki egy napig elő sem került, csak úgy suttyomban szökött ki a műtőből....merthogy végig bizonygatta, mekkora fütyije van a KisAndinak...
De ez persze nem bíztatás, meg semmi, csak tényleg nagyon vicces volt, főleg, ha mellé ismernétek keresztapámat a maga 130 kilójával, írtó nagy , vicces, jókedélyű, csupamosoly pasi, aki folyamatosan ökörködik és soha semmit nem lehet elhinni neki, mert aki nem ismeri, fogalma sincs, mikor mond vmit komolyan. Szóval egy ilyen szituban, magából kiindulva, egyszerűen nem hitte el fél műtőnek sem, hogy neki biza nem fia született, amíg ki nem csomagolták a gyereket....:DDD

Ki hogy bírja ezt a meleget? Én kezdek kikészülni, eleve téli csaj vagyok, de most emellett az IR mellett állandóan beszédülök, meg minden bajom van.:-(

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Annyira aranyosak vagytok csajok, hogy próbáltok reményt adni, köszönöm! Zsó elképzeltem keresztapádat és tök vicces lehetett tényleg a szitu, bár szegénynek biztos nem volt anno olyan vicces..

Jaj remélem fogok tudni aludni az éjjel, ha meg holnap kiderül, akkor meg tuti azért nem fogok tudni aludni, állandóan pörög az agyam
:(
roni28
 
 


Roni, nagyon drukkolok holnapra!!!! Írtam neked privit.
Hulla vagyok, holnap jövök, írok bővebben.

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Roni! Én is drukkolok nagyon! Gyere holnap ahogy tudsz!
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Roni! gondolunk ma rád!

Babér! Te mikor mész uh.-ra?

Humadene! Elfelejtettem a múltkor írni, hogy a fiúk írtó helyesek, igazi pasisak!! A tortáid valami fentésegek, igazi cukrász remekek! Neked van ilyen végzettséged, vagy csak szeretsz sütni? Ha csak hobbi, akkor írtó tehetséges vagy!
Jaj és mikor van időd a 4 fiú mellett ilyen költeményekre? éjjel?

Ági! A kiscsajnak jobbulást!

Meleget mennyire bírjátok? Főleg a pici babák? Nálunk az irodában van klíma, itthon is van fűtés, így nincs nagy kedvem általában sehova menni, de persze azért hazáig el kell autózni, tegnap konkrétan 49 fok volt a kocsiban du. mikor beültem! Ájulás!!!

Zso! Nálunk is többször volt már, hogy a doki benézte és lányt mondott/ fiú lett vagy fordítva! Egyszer az egyik dokit ilyenért föl is jelentették, mivel ott a szülők kifestettek, bevásároltak és nem olyan nemű született, mint amit a doki mondott, így már egyéltalán nem mond nemet, ha tutira tudja akkor sem!!
tina76
Mohács
 
 


Seruzad!

Ahogy látom, tényleg semmilyen praktika nem jön be, kizálólag a véletlen, hogy v.kinek fia, vagy lánya születik!

Nálam a kínai naptár mind a 2 esetben lányt mutat fiaim lettek! A Gergőnél a hold lányos jegyben állt! De lehet a fogantatás később történt, amikor már átment fiús jegybe!

Az ingát te csináltad magadnak a csuklódon, vagy v.ki más? Tűvel, vagy gyűrűvel?
Én gyűrűvel csináltam és 2 fiú 1 lányt mutatott, de az egyik kolléganőm megcsinálta tűvel és ott kijött a 2 fiú és több gyereket nem mutatott!

Úgy látszik erre sem lehet adni!

Most olyat olvastam az egyik újságban, hogy japán kutatok kimutatták, hogy a szívbeteg anyukáknak (akiknek bármi oknál fogva a szívükkel járnak kezelésre) nagyobb szálazékban születik kislányuk!

Ahogy látom a kedved már jobb a hátralévő pár hétre/napra kívánok minden szépet és szorítunk majd!
tina76
Mohács
 
 


Babér!

A mostani kismamában olvastam, hogy a Hajdú doktornő mennyire alapos, lelkiismeretes, segítőkész, állandó szakértője az újságnak és ott is csak dicséri egy anyuka aki 42 éves, első babával és nála volt!

Körkérdés!

Volt olyan aki terhesség alatt többször vérzett, vagy barnázott és ebből a terhességből kisfia született??

Azért érdekes, mert beszélgettem egy barátnőmmel és ő végig vérzett a terhesség alatt többször volt kórházban is és kisfia lett.
Ezen kívül még 3 ismerős van, aki a terhesség korai szakaszában barnázott vagy vérzett és mindnek fia lett!!

Lehet v.mi összefüggés a barnázás/vérzés fiú lesz a baba között??

Mint aki sokat hány a terhesség alatt annak kislánya lesz??

2 ismerős is van, az egyik infúzión volt a kórházban, annyit hányt és lánya lett!

A másik szintén azt monta rémálom volt a terhesség még a 9.hónapban is hányt!
tina76
Mohács
 
 


Tina: Az ingát ismerős csinálta és pocak felett. A csuklósat nem próbáltam, és egy cérnaszálon lógott a férjem jeggyűrűje (amit amúgy nem hord, az enyém meg 2007-ben veszett el a Balatonba, lecsúszott, mikor dobtam a labdát, sokan ebben is rémbabonákat láttak.) :)

A körkérdésre válasz tőlem: Én egyik terhességem alatt sem véreztem és barnáztam, mégis fiam van. Van olyan ismerősöm, aki barnázott és lánya van...A legjobb barátnőm pedig szintén beletartozott abba a 2%-ba, akinek vészes hányása volt, mindkét terhessége alatt kórházban kötött ki, bár azt mesélte az infózió csak arra volt jó, hogy az állványban kényelmesen lehetet kapaszkodni hányás közben. Neki a két terhességből két fia született. Más ismerősöm nincs ilyen, de ez a kettő pl. cáfolja mindkét gondolatmenetet. Persze, ha valamilyen statisztikát készítenénk lehet, hogy elmozdulna valamelyik irányba.

Szerintetek a vegetáriánusok körében tényleg több kislány van? Én egy családot ismerek, ott pl. tényleg lányok vannak.
seruzad
Solymár
 
 


TIna: Köszi a jókívánságokat, tényleg ezerszer jobb kedvem van, már látom a szépségeit a 3 fiús létnek, és mint mondtam az elején, ha kisfiú, akkor max. baromi büszke leszek magamra, hát ebből táplálkozom. Meg amivel vígasztalódtam, hogy lesz még egy baba, és nála már nem fog érdekelni a neme, csak a nagyok-kicsik felállás miatt szeretnék...

(Szívbeteg azért nem szeretnék lenni, hogy lányom legyen :) )

Szerintem, akinek 3.ra is ugyanolyan nemű babája születik, tutira átmegy ezen a csalódottságon, és eltart pár napig, míg elengedi a másik utáni vágyat és ráhangolódik a valós helyzetre....Aztán valamivel vígasztalni kezdi a pszichéjét, akár azzal, hogy lehet még, akár azzal, hogy biztos a lányoknál valami gond lenne (ezen is agyaltam), vagy akármi. Nem mondom, hogy könnyen ment, mert néha még most is eszembe jut, hogy de jó lett volna egy kislány, de nincs értelme ezen rágódni. Várom, hogy megszülessen a kicsi, mert tudom, hogy akkor nyugszom meg, mert látom és érzem és imádom....

Napsugár: Milyen Annával? Milyen baba Ő, hasonlít a fiúkra, nem csak külsőleg, hanem viselkedésre? Laura nálatok Lilla kire hasonlít?
seruzad
Solymár
 
 


Sziasztok,

megvolt a genetikai uh, egy nagyon jó dokinő csinálta, hál Isten minden renden van a babával,nyaki redő rendben, orrcsont rendben, CRL: 56 mm és 12 hét 2 napos vagyok, vagyis csak 4 nappal korábbi mint az eredeti.
Bejött a kép, egyből a lába között a nagy vmi, rákérdeztem a kukija? erre dokinő, nem az a köldökzsinór, ott pulzál és mutatta :shock: Mondom neki, hogy 3 napja a dokim azt mondta hogy kisfiú, erre ő közölte, hogy itt a kórházban nem mondanak nemet, nekik az a dolguk hogy megnézzék egészséges-e a baba, de ettől még lehet akár kisfiú... Egyszer alulról is megnézte a lába közét, ott is látszott a nagy vmi, de alatta nem láttam rendesen, mert elég gyorsan elkapta.

Szóval nem lettem okosabb, a mostani képen is ugyanaz a szög, csak a másik oldalról, lába között a vmi itt sokkal kisebbnek látszik felfelé kiáll, itt is kukinak tűnik, csak itt kisebbnek. Amikor nézte végig ott volt és onnantól hogy mondta köldökzsinór próbáltam nem szem elől téveszteni. De ettől még simán ott lehet mellette/alatta a kuki is..

Majd jövő héten talán a Hajdú dokinő többet elárul...de nem merek reménykedni...
Már gyártom a tervemet a túlélésre, ha tutira kimondják hogy ő is kisfiú...a terv pedig az hogy akkor majd a 4.és kis korkülönbséggel, kb egy éves korára már jöhetne is, és akkor neki is lesz játszótársa, mert a két nagy is olyan nagyon jó tesók és köztük ugye másfél év van. ...pedig tudom hogy nem lehet több, de muszáj egy kapaszkodó,különben nem megy... :oops: Nem tudom elengedni a kislány utáni vágyat, ahogy itt tudom nagyon sokat Ti sem, akiknek már 3 vagy 4 kisfia van, ott hagyjuk nyitottan a dolgot, hogy hátha lesz még egy és akkor talán majd ő kislányra sikerül...

Köszi csajok a szorítást, nagyon jól esett!

Babér mizu???? nem ezen a héten mész uh-ra?

Humadene, Neked a múltkor nem írtam, pedig akartam, először is hogy gyönyörű a négy fiad, a tortáid meg remekművek, és hogy nagyon örülök hogy jövőre belevágtok a köv. babába!
roni28
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: