Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Remélem szépen telt a karácsony mindenkinek!

Nagyon boldog új évet kívánok mindegyikőtöknek, sok szerencsével, kinek mihez kell, jó egészséggel és sok vidámsággal!!!!


Haga :P

Nem lehet övsömör, ha csak a deréktájékon van???? Kapott esetleg bárányhimlő ellen oltást??

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Visszaolvastam :lol:

Susy :P

Nekem nem volt még 6 hós Lencus, mikor bevállaltuk a síelést. 9 óra volt, mert többször megálltunk, akkoriban még csak szopizott és levegőztetni is. Ő nagyon jól bírta, de nagyon nyugodt gyerek. Idén kiváncsi leszek, mert már ő is hamarabb megunja, szaladna. Próbáljátok meg. Egy-egy rövidebb úttal, ahogy Sleepin is mondta. Mi ilyen 2-3 órákat már bevállaltunk előtte is. De tényleg gyereke válogatja.

Tiza :P

Tiszta szívből gratulálok, sok boldogságot és jó egészgéget Nektek!!

Remélem már rég otthon vagytok és betehetted Robit is a fa alá!!!

Gaby :P

Szép kis pocak, csak így tovább :lol: :wink:

Wish :P

Csodálatos ez a hír!!!! És nem semmi! Meg is érdemelted, hogy ilyen könnyen spontán jöjjön!!!


Csajok!
Tényleg nem semmi a topik, csak úgy potyognak a kistesók, másrészt tényleg fiú-erős!!!! :wink: Lásd Gabit is.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs :)
Szia! Ti hogy vagytok Lencussal? Magatokról elfelejtettél írni :cry:
Bárányhimlő ellen nem kapott még oltást, csak később kaphatna, de az ellen nem oltatjuk be.


Sleepin :)
El is felejtettem írni, hogy karira megcsináltam a mézeskalács recepted :P apránként készült el, de nagyon finom lett :lol: :wink:
Én hintőport nem használok az amúgy is száraz bőrére...


Csajok!
A fürdetőkencét majd kipróbáljuk. Receptre lehet kapni,vagy simán is?
Holnap elviszem gyerekdokihoz a kis lurkót. Adom neki a Calcimuscot, de nem javul a helyzet. Mára már a nyaka is olyan lett, ráadásul mintha hólyagosodna minden pötty. A bőre meg hámlik, a keze tiszta érdes már. Anyu óvónő, sokmindent látott már a gyerekeken,de ilyent még nem nagyon:?
Doki meg azt mondta, hogy ha allergia,akkor a Calcimusctól el kell múlni a pöttyöknek. Hát nem múlik, így visszamegyünk. Aztán bőrgyógyász, először sztk-s, ha meg nem tud ő sem okosat mondani, akkor magánbőrgyógyász. Sajna itt errefelé nem sok lehetőség van doki terén, de amit tudunk,most végig járunk!

Annyira sajnálom szegényt! A nyakán is van egy 5 centis seb, már szeptember vége óta. Azzal magyarázták,hogy amig ilyen kis tokás, addig a redők miatt kisbesedhet. Nyáron a melegben is csúnya volt, de akkor elmúlt és nemis volt ilyen sebes. Most meg ez Nem gyógyul. Kentem sudocremmel, nem használt. Írt fel a bőrgyógyász kencét, nem használt. Nem kentem semmivel, az se használt. Most meg viszket neki, hámlik és közben vérezget.
Pedig odafigyelek rá, ápolt, egészséges és közben a bőre síralmasan néz ki :cry:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Sleepin!
Majd irok pü-t is! :lol: :wink:
ébren tartani nehéz, ha egyszer aludni akar,akkor alszik. Már annyit változott a helyzet, hogy az utobbi pár napban éjszaka hamarabb elalszik, olyan 11-12 körül. Viszont éjjel mindig van legalább egy olyasn fázis,mikor szopi után nem alszik vissza. Tegnap is fél egykor szopizott, fél órát! Na azt hittem ezek után majd alszik vagy hármat. Hát nem, egy óra hosszat nyüglödött, szerintem szelek is zavarták és 2-kor már cicre tettem,mert olyan érzésem, volt,hogy megint éhes.Persze megint szopott fél órát!
Na és ez kb 2 óra hosszás program volt.

Szilvia!
Örömmel vennék repülös tapasztalatokat, tanácsokat is. 8) Most kezdek afele hajlani,hogy inkább repcsivel megyünk haza,mert az mégis csak rövidebb.

Bogáncs!
Köszi! :P Jó olvasni, hogy müködhet a dolog. :wink:
susy75
 
 


csajok
találtam egy nagyon praktikus babakocsit, és újonnan ez drága fajta
http://www.vatera.hu/chicco_trio_sportkocsi_mozes_hordozo_117988916.html
véleményeket kérek szépen :)

Haga
jobbulást a picinek

Kép
gaby25
 
 


sziasztok!

gaby!
nagyon szép pocakod van és gratula kicsi fiúcskához!
szerintem nagyon klassz kocsi de ezt nektek kell eldönteni! szerintem érdemes olyat választanotok amit a későiekben is használni tudtok!

bogáncs!
ti hogy vagytok?? nálatok még nem jön a kistesó???

haga!
nagyon sajnálom a kismanódat!!!! jobbulást kívánok nektek!!!

tiza!

Szívből gratulálok nektek Róbert baba érkezéséhez és kívánok mindenjót amit ilyenkor kívánni lehet!!!!

susy!
Nektek is nagyon- nagyon gratulálok a kis Vinzent érkezéséhez kívánok minden jót nektek is!!!!

tündi!
gyönyörű a két kicsi lánykád nagyon büszke lehetsz rájuk!!!!
és apa hogy bírja a nőuralmat???

boboka!
hogy vagytok???
milyen volt az ünnep a két kis fiúcskával???

akit kihagytam bocsika szép napot kívánok mindenkinek!!!!!!

tündi23
 
 


Gaby,
a kocsiról az újkori képeit tették fel, kérj a mostani állapotról, mert írja, hogy van szakadás, repedés...

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Gaby :D
Szerintem nem rossz árban van, s valószínűleg normális lehet az eladó, ha személyesen akarja átadni, s megírta a hibákat is
:roll: Funkcióban ez mindenre jónak tűnik, bár úgy látom a képen, hogy ez a vízszintesig dönthető ez esetben is "csak" 170 fokos :roll: Viszont van hozzá mózes, így amikor picike, akkor kényelmesen fekszik.
Marci is hason szeret aludni, és most, hogy már a sportkocsi részt használjuk, nem is tudom a babakocsiban altatni, mert még ekkora babánál sem kényelmes az ilyen típusú kocsiban hason aludni. Én sem tudnék... :roll:

Susy :D
Nekünk nem volt gond a repülésnél, persze én pánikoltam, görcsöltem, de aztán Marci viselte a legjobban. Mi ugye 5 órát kell, hogy repüljünk, két órával az indulás előtt a reptéren kell lenni, így nem kevés, de ez van :? Amikor hajnalban (4 órákor) indul a gép, akkor jobb, mert felébred a kis Drága, s a gépen eszik, majd visszaalszik....reggeli indulásnál egyre kevesebbet alszik, így egyre több játék kell az útra.
A repülőút nektek jóval kevesebb, a kérdés az, hogy mi mindent tudtok otthonra megvenni külön, mert ugyebár gépen nem lehet ám sok mindent vinni, míg az autó sok mindent elbír.
Nekünk van kis "protekciónk" túlsúly ügyben, de így is nagyon sok mindent megrendeltem anyuékhoz előre a Brendonból :roll:
Ha további technikai kérdések érdekelnek, - akár priviben is - szívesen válaszolok :)
Láttam Vinzentet, ahogy Rád néz egy másik topikban....háááát mese az a kisfiú :wink:

Haga :D
Szegénykém...majd írd meg, hogy mire jutottatok a dokinál!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Tündi!
Köszi!!! :P :wink:

Szilvia!
Köszi,biztos megkereslek majd, ha aktuális lesz! :wink:
Mikor repültetek elöször?

és akkor az emltett fotó! Teljesen véletlenül elcsipett pillanat, de nagyon komoly!!!!

Kép
susy75
 
 


Sziasztok!

Gaby :)
Jól néz ki a kocsi, sokáig használhatod. De a váz nagyon vékony! Nehogy úgy járjatok,mint egy barátnőm. Egy picit nagyobb széllökéstől majdnem felborult a kocsi... És tényleg nézzétek meg,hogy az autótokba be lehet-e rendesen kötni a hordozót!
Látom, megnyerted a licitet. Személyes átvételkor jó alaposan nézzétek meg!!!!


Tündi :)
Hogy vagytok? Magatokról semmit nem írtál. Fiúk jól vannak?



Albert...
Ma elvittük a gyerekdokihoz. Sajna 11ig volt rendelés, miaddigra értünk oda, mert reggel óta nem volt villany, a garázsajtó anélkül meg nem nyílik. Na mindegy. Hallottuk,hogy valaki van a dokinál, így levetkőztettem a lurkót. De aztán a doki közölte,hogy csak 11ig van rendelés. Mindezek ellenére "megnézte" 1 méterről és közölte, hogy ez mindenképpen allergia.... Délután átvittük az sztks bőrgyógyásznénihez. Elmondtam mi a helyzet, már akkor sejtette a diagnózist. Megnézte a gyerkőcöt, és közölte,hogy ez abszolút nem allergia, hanem Endogén-Ekcéma. 4féle kencefence, rázólötyi, mosakodókrém, gyulladáscsökkentő lett felírva, potom 3100 ft volt. Végig azt hajtogatta, hogy semmi köze semmilyen allergiához!
Most azon gondolkodunk, hogy leváltjuk a gyerekdokit és inkább átjárkálunk a szomszéd városba. Ígyisúgyis autóba kell ülni, ha dokihoz megyünk, most akkor tökmindegy,hogy 5 km-rel többet megyünk.
Ha még mindig huzavonáznánk, hogy mire lehet allergiás, akkor totál tönkrement volna a bőre :cry: Így is rémes, de remélem segítenek a kencék. aminek persze csak a felét sikerült kiváltani, mert rendelni is kell valamelyiket, a másikat meg ki kell keverni a ptaikában. De holnapra minden meglesz!
Vendég
 


Susy :)
Milyen kis helyes hapsika Vinzent :lol:
Az a nézés :wink:
Vendég
 


Haga! Örülök, hogy kiderült, mi a baj!! Tuti szépen rendbehozzák a kencék!!! De mitől jött ki? És végleg elmúlik? Tényleg cseréljetek dokit!!!! Ár... no comment... :evil:

SUZY!!!! GYÖNYÖRŰŰŰŰŰ!!!! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Haga :P

Örülök, hogy megvan a bibi. Mihamarabb gyóyuljon meg a kis bőre!
Váltsatok dokit!!!!
Rólunk: Karácsonyt nagyon élvezte már a kis Tücsök, szilvesztert is, Keszthelyen voltunk esküvőn!!! Háát nagyon vidám este volt!
Viszont képzeld 3 napja egy másfél óra alvás után felsír nem tudom megnyugtatni, apja sem, órákig nem tud visszaaludni, akkor is csak apája mellkasán, mint pár hetes korában... Nem tudom mi van vele, ma már le sem akart feküdni, csimpaszkodott belém zokogva, hogy nehogy letegyem :cry: Az én Lencusom, aki arról volt híres, hogy 5-6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát, 1/4 9-től reggel hétig, mióta egyet alszik napközben 8-ig aludt... Tanácstalan vagyok. Ma hagytam neki fényt(sólámpát) hátha fél, rosszat álmodik, meg kutyust alvótársnak, a szokott kis takarója mellé.

Susy :P

Édes, csodás a kép!!!!!!

Tündi :P

Ne is mond! Már Lencus egy éves kora óta kezd motoszkálni a fejemben, de még tartok tőle kicsit, még nem érett meg a gondolat. Asszem az is benne van, hogy nagyon csak magamra és a drágámra számíthatok, aki így is reggeltől estig dolgozik. Nekem még az első hat hétben sem volt segítségem. De persze megoldottuk. Másrészt annyira jó Lencussal, kicsit szeretnék még csak az övé lenni, nem tudom érted e. Néha meg már bennem van, hogy nehogy kimaradjak a kistesó projektból, látom itt a topikunkban is potyognak hál Isten a kistesók. Meg néha parázok, hogy vén vagyok, meg aztán Lencu sem hipp-hopp jött össze. De persze reménykedek egykori sorstársaim példája miatt :lol: :lol:

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs :)
Hogy aludt az éjjel Lencus? Segített a fény és a kutyus?
Mi így még nem jártunk, így nem tudok okosat mondani. Nem fájhat esetleg valamije? Vagy fél valamitől.... ?



Tegnap váltottunk orvost... Nagyon aranyos a dokinéni. Bár csak én voltam ott a papírmunkákat elintézni, de nagyon szimpi volt! Tanácsadásra majd 20.án megyünk, akkor ismerkedik meg Alberttel :) Nem kérdezte miért váltunk, de tudtommal már páran leváltották azt a dokit, akinél mi is voltunk eddig...
Írt fel új tápszert is, mert kiderült,hogy amit eddig kapott Albert, azt már rég nem ehetné, mert nincs annyi tápértéke és vitamin mennyisége, mint amire neki szüksége van. Reggel és este szokott 270 miliket enni, és hiába mondtam a dokinak, hogy olyan,mintha nem lakna jól vele, azzal takarózott,hogy 3éves koráig eheti. Viszont ennél a mennyiségnél többet ne adjak neki! Na, ne adjak többet, de másikat sem írt fel, legyen elég neki a 270... :evil:
Úgyhogy most van 4 felesleges dobozzal!


Csajok!


Milupa Milumil HA Start eladó :P

2010.április 8ig jó. A postaköltséget bevállalom.


Akit érdekel, írjon pü-t.


Csak úgy leadni nem akarom a védőnőnél, mert hát azért nem olcsó mulatság...
Vendég
 


Haga :P

Örülök, hogy szimpi a doki!!! Albert hogy van?

Hát 4 percsírás után elaludt, viszont 5-kor ébredt keservesen sírva :cry: kivagyok...

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs! Rágófogak??? Nem lehet, hogy az bántja ilyen nagyon??? Nálunk alvósmaci van és imádja Bendus!!! Remélem javulnak az éjszakák!!! Bendus most először aludt estétől reggel 8ig egyhuzamban! Még sosem volt ilyen! :D Aztán mivel mi 9kor szoktunk kelni, adtam Neki (hajnali 5 helyetti) cicit, hátha még elszundizik kicsit, de esze ágában sem volt, mondom, ok, akkor még henyéljünk kicsit... 9kor peluscsere stb, szokásos módon, erre nem kikövetelte a 9-es cicit is??? Hogy lesz ebből elválasztás??? :) Bocs, ezt csak úgy ki akartam írni magamból! :D

Haga, jó hogy váltottatok, HA startot ettetek még mindig??? Minek már HA??? Az nem csak az elején fontos? Lehet én tudom rosszul... :roll: :oops: Apropó, nekem is van egy doboz sima (nem Ha) tápszerem eladó. :D Vettem biztos ami biztos alapon, hála a jó égnek nem kellett kinyitni.

Körkérdés: TEJ? Mikortól próbálgassam és ha nincs gond, akkor azt adjam, vagy inkább a babatejet? És bolti közül melyik az ami tej és melyik az ami valami egyéb fehér színű folyadék... ha értitek... Magunknak sima spar, ilyenolyan amolyan tejeket veszünk, de Neki azért más. Gondolom ne a hűtés nélküli verziót adjam... És persze forralva ugye? Bocs a sok kérdésért... :oops:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin :P

Én is gondoltam erre. Van már 4 rágófog, az sem egyszerűen jött ki, de inkább álmában sírdogált, de nem így. Mintha félne a jó kis ágyecskájában, a megszokott kis helyén.

Elválasztás??? Sehogy :lol: :lol: :lol: Lencus is követeli még... 8)
Sztem tejpótló tápszer még fél évig, nézz utána, én ezt olvastam, de aztán olyat is, hogy aki két év alatt nem kap tehéntejet, az mégis jobban hajlamos lesz a tejfehérja/tejcukor allergiára. Na, erre vaeejunk gombot... :D

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs
Írtam privit!

Sleepin
Tej-2 éves kor alatt csak babatejet, pl. Hipp Folgemilch-et. Mi ezt adtuk Rékának, de már Bio tejet iszik.
Kép
gtünde
 
 


Ja, ez kész "tej", de van por is, amit vízzel kell keverni.
gtünde
 
 


2 éves kor alatt én sem adok tehéntejet Briginek. Dominak sem adtam. Tápszer is jó még.
Brigi még szopik, így mást nem adok neki :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Tündi, én is ilyen babatejre gondoltam! :D

Nelli, köszben bennem is megfogalmazódott a minek adjak Neki tejet dolog, ha egyszer van tejem??? Csak ma olyan áhitattal nézte a kakaómat, hogy elgondolkodtam. :) Amúgy kapott már pl tejpépet, ha lenne tejallergiája, attól kijött volna nem?

No, szóval hagyom a tejet... :D

Bogáncs, 4 rágófog, ejj, nem teketóriázik a "kis"Csaj! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Bogáncs,
ez lehet életkori jelenség is, pár hét és rendbe jöttök. Addig kitartás és vigasztalás :wink:
Nálunk is voltak ilyen hetek. Épp tegnap mesélte a szomszéd, hogy náluk is ez megy mostanában, eddig ott is jó alvó volt a kisfiú.
Mi is egyedül vagyunk egész nap...

Sleepin,
én a lányokat 2,5éves koruk körül kínáltam először tejjel. Addig szopi, Janka akkor abbahagyta, Márton később már így fogalmazott: "anya, többet nem kérek a szopikádból, holnaptól bocitejet iszom" és úgy volt... Ágnes még szopik, már azon töröm a fejem oviig hogyan szokik le... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Amica :P

Köszi a véleményt. Nehéz a szívem. mi változott meg, ezen töröm a fejem. Tegnap óta már a déluáni alvás is csak sírás és küzdelem.
Éjjel azt mondtam a páromnak hozzuk át a kiságyát, hátha rossz helyen van. Akkortól nem sírt, ugyan nagyon nehezen aludt el, de már túl volt pörögve szerintem. Ott azért megnyugodott és aludt kb. 11-től reggel hatig. De látom, hogy fáradt ö 1/4 9-től szokott mostanában már 7-8-ig aludni. Októbertől alszik kükön szobába, addig együtt aludtunk. Nem tudtam és nem is akartam külön szobába tenni. Amikor elköltöztünk lett külön szobácskája, de ez a miénkből nyílik, nem szeparáljuk, mindig nyitva hagyjuk az ajtót.

De jó, hogy Ágnes még szopizik! A többiek meddig? Lencus is még hál' Isten.
Nem lehet semmi 3 gyermekkel is tök egyedül. Hogy bírod? Jól emlékszem, hogy Sopronban laktok?

Kihozom a drágám, már sír egy ideje...Nem megy ma sem a du. alvás...

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs, ha együtt aludnátok??? Nekem az válik be csak, ha nyűgös Bendus...

Ja, és nem lehet, hogy a költözés és a külön szoba is most jön ki rajta??? Lehet csak meg kell szoknia. Remélem nem fog sokáig tartani!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 



ISTENKE ÉLTESSE BENDE BABÁT ELSŐ SZÜLINAPJÁN!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sleepin :)

Itt is nagyon boldog szülinapot kívánok Bende babának :wink:
Vendég
 


Köszönjük lányok!!!! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Jajj, be vagyok havazva lányok, már nincs itthon Ricsi, a két ünnep között arany életem volt! :wink:

Sleepin :D

Nagyon boldog első szülinapot kívánok Bendének!
Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Bendének nagyon boldog első szülinapot!

Ma Brigi megkapta a 18 hós oltást és a prevenar 2. részét. Szegény, mindkét combjában meg lett szúrva. De legalább túl vagyunk rajta!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szia Mindenkinek!

Harmadszor futok neki az írásnak. Mindig eltűnik:

Nelli

Milyen oltás az a 18 hónapos?Anna kiskönyvében nincs ilyen. 15 hónapos oltás volt, de a legközelebbi 3 éves korára van írva. A Prevenar 2. oltását mi is majd januárban fogjuk megkapni. De egyenlőre húzom, halasztom.

Sleepin

Utólag is nagyon boldog 1. születésnapot kívánok Bende-babának.

Haga

Javul már Albert bőre?

bobóka

Nálunk is vége az aranyéletnek. Párom 3 hétig volt itthon. Ilyen még nem is volt, amióta együtt vagyunk. Pegid annak már lassan 13 éve. Hétfőtől én is egyedül vagyok a Törpével. Mondjuk neked nehezebb, mert te két kicsivel vagy otthon. Kitartás.

Nálunk nincs semmi különös. Anna akaratos, eleven kiscsaj. Beszélni még nem igazán beszél. Helyesebben mondja a magáét, csak nem értelmeset. Az igen és a nem az mondjuk nagyon megy.
14 foga van, kettő pedig most akaródzik kibújni.
Mindjárt dobok képet is.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Kép [/img]

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi :)
Nagyon édes Anna baba :lol:
Megváltozott az oltási rendszer. Korábban 15 hósan és 3 évesen kaptak oltást, most 15 és 18 hósan, majd a 6 éves maradt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi :P

Jó, hogy jelentkezel!
Milyen cuki a kislányod! Lencusnak is van akarattya, nem mondom :lol: :lol:
Egyébként miket csinál, hogy vagytok? Gyere gyakrabban!

Asszem egyforma a laminált padlónk, ha a kép nálatok készült.


Többiek?

Mi sokkal jobban, mondhatnám kifogástalanul alszunk, mióta magunkhoz vettük egy szobába a gyermeket. Hiába, kell a közelség.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Nelli

Köszi! Gondolom, majd a doki fogja mondani, ha megyünk beadatni a Prevenart, hogy 18 hósan is lesz oltás.

bogáncs

Már tegnap is akartam neked is írni, de háromszor tűnt el az írásom, aztán meg sietve kellett írnom. Szóval örülök, hogy rendeződött az alvás-kérdés. Biztos, hogy lesznek mindig ilyen dolgok, amelyek tök megmagyarázhatatlanok, hogy most miért nem mer ott aludni, ahol eddig tök jól elvolt, pedig nem történt semmi trauma a kis életében. Meg ehhez hasonlók. Én mivel még reggel és este szoptatom, nekem cicin alszik el Anna, és utána viszem át a kiságyába. Reggel meg még 6 órakor odaveszem magam mellé, rácuppan a mellemre, szopizik egy kicsit, aztán alszik tovább kb 8-ig, de akkor már nem viszem vissza a saját kiságyába, hanem hagyom a mienkbe. Ő is szeret ott aludni. Így igazából nem zavar sok vizet, hogy ott alszik el, és ott ébred.
A kép nem nálunk készült.

Hogy miket csinál? Mindent amit szabad, és mindent amit nem. Tömören ennyi. :D Mindenre felmászik minden szívbaj nélkül, Mindent rámol, lepakol, kipakol.....Igazi kisördög. :D Három fiú veszett el benne. A játékokat szereti szétszedni, meg a nem játékokat is.
Mint írtam, a beszéddel még hadilábon áll. De mindent elmutogat, és mindent megért. Mikor látja, hogy indulok boltba, hozza a cipőmet, meg a nylon táskát. Ha azt látja, hogy vele fogunk sétálni, akkor hozza a cuccait. Vagy ha készítem ki pelenkázáshoz az alátétet, akkor hozza a pelust, a törlőt meg a kenőcsöt. Pelenkázás után,meg mostmár kimondottan az ő feladata lett a használt pelus kukába dobása. Ezt ő akarta így. Vagy ha látja, hogy evés lesz, akkor hozza a konyharuhát, amivel közben törölni szoktam a száját, meg hozza a kis vizespalackját.És még sorolhatnám. Szóval imádom a kiscsajt, nagyon értelmes.
A kajával még mindig macerás egy kicsit. Már mondjuk jobb evő, de még mindig pépesítek neki mindent. Megeszi, helyesebben eszik, kér a mi kajánkból is, de abból nem eszik meg annyit, hogy azzal jóllakjon. Így továbbra is adom neki a bébikaját. Még mindig könnyen hányik a darabos dolgoktól.

Na eldugulok. Ritkán jövök, de akkor sokáig untatlak benneteket.

Mindenkinek szép napot. Megyek felkelteni reggelizni a Manócskát.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi :)
Mintha csak Brigit jellemeznéd :lol: De én időnként nagyon kivagyok.

Ha nem is szól, menj el 18 hósan majd az oltásra.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nellí :D

Nem csodállom. Engem ő egyedül ki tud akasztani. Nálatok meg három csemete van. Bár gondolom nap közben te is kettesben vagy Brigivel. Nálunk ugye a nagy már 10 éves múlt. Ő már elég önálló. Igaz most ezerrel készülünk a felvételire, úgyhogy eléggé igényli ő is most a figyelmet. De nemsokára túl leszünk rajta. Az oltásra meg ugyis rákérdezek jövő héten.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Timi, Nelli :P

Akkor kemények a kislánykáink :wink: Lencus is veszedelmes pakoló, szerelő, nyitogató, de akkor nem kell részleteznem :lol: A múltkor átprogramozta a mosóógépet, én meg azt hittem elromlott, nem akart lejárni :shock: Most is, ha beszabadul, nyomkodja, de közben mondja, hogy nem :lol:
Beszéd terén jól állunk, gyakorlatilag már mindent próbál mondani, vagy legalább az elejét a szavaknak. De pl tök tisztán, hogy apa ement...Én is csudára bírom, de persze nekem is elfogy a türelmem néha. A téli beöltöztetés közelharc nála, hisztike a vége aátalában és a pelenkázás elől is meneküül néha, nemhogy odahozza az alátétet, meg pelust :(

Ja, Lencus is szopik még 2-3 x naponta, de a nemalvós napokban aludt egy órát és felsírt, később már le sem tudtam tenni.

Olyan egyidősek a kicsinyeink! Ez tetszik. Először milyen sokat számít az a három hét, két hónap, aztán meg semmi.

Jók legyetek!

Anettnak sikeres felvételit!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Helloka!

Bár mi ugyebár 4 hónappal le vagyunk maradva, de Bendus sem próbál semmit mondani. A maga nyelvén be nem áll a szája, néha még ordibálva is "mondja" a magáét, de értelmeset nem nagyon, talán az Apa, de azt is csak halkan. :) Pakolás megy, még egyenlőre befelé is, nem csak kifelé. :D

Tímea! Bendussal detto ugyanez a szopi felállás, vagyis annyi különbséggel, hogy nem azon alszik el, de Ő is 6 körül kel, cici, majd alszik tovább velem reggel 8-9ig. :) Akkor gondolom még egy jóideig így lesz! :) Anettnek sok sikert a felvételihez!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!
Olvastalak benneteket, de írni nemtudtam mert mint sok mást Danus a billentyűzetemet is lehányta , és nem működött, na de apától kaptam egy frankót.
Dani ma már evett, és a közérzezte is nagyon jó volt . Kegyetlen mód benyelt valami vírúst, 1 hétig hányt , én meg eszeveszetten és könyörtelenül nyomtam bele a folyadékot . Kaptunk ampullába Glucosum injekciót azt kellett innia és ez mentette meg a kórháztól, pedig már nagyon aceton szaga volt . Na de talán jól vagyunk. Ja és képzeljétek 1 hét alatt 2kg-ot fogyott.

Kép
mona76
 
 


Mona :)
Nagyon sajnálom, hogy Dani ilyen beteg volt. Olyan ocsmány vírusok vannak, hogy iszonyat!
A lényeg,hogy már jobban van...
Azért küldök pár regeneráló, hízlaló ölelést neki :wink:


Az este nálunk is volt egy kis előadás... Majdnem 2 órán kersztül csak üvöltés volt, nem akart/tudott elaludni a manócám. A ringatás sem volt jó. Végül beültem a tévé elé az ágyra, és ott aludt el az ölemben, nagy nehezen. De aztán reggel fél 6kor már ébredt is :twisted: Pedig fél 9-9 körül szokottt.... A hajam égnek állt. Nem tudtam elaltani! 40perc után feljött anyu,hogy legalább el tudjak mosogatni. Na nála 45 perc alatt elaludt... Iszonyat fáradt vagyok, de muszáj talpon lenni :?
Este akartam hajat festeni, de elmaradt, éjfélkor már nem álltam neki. Most,hogy alszik a nebuló, most már ázik a hajam :roll:


Mindenkinek kellemes hétvégét :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem sincs semmi időm írni, sokszor még olvasni sem :(
Most Krisi és Marci is elkapott valamit. Volt hőemelkedésük, Krisinek egy kis láz, mindketten totál taknyosak, köhögnek, öklendeznek, és a kaja sem nagyon megy természetesen. Ráadásul mindketten fogzanak, szegény Marcikám éjjel felsírt egy csomószor, alig tudtam visszaaltatni. Krisi meg nemrég hányt ki egy csomó váladékot. Hát, nem rózsás a helyzet, pedig nem is vészes betegség, tegnap voltunk dokinéninél, de nem kell különösebb gyógyit szedniük csak az orrcsepp, köptető, lázkúp, c vitamin megy.
Remélem a többi gyerkőcöt elkerülik ezek a csúnyaságok!!!

Timi :D

Krisi könyvében is még a régi rend szerinti oltások vannak, de már az új szerint kapjuk, ezért nem kapott már anno 5 hónaposan sem, úgyhogy készülj a 18 hósra! Ja, és a két oltás együtt nem gáz, nekem Marci 3x kapta így, de nem volt semmi gond vele.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :P

Gyors jobbulást a gyerekeknek! Olyan rossz, ha betegek!
Sok erőt neked!

Mona :P

Ügyes vagy, hogy megúsztátok a kórházat! Nem semmi, ennyit fogyott szegény, gondolom a szíved majd megszakadt...
Egyébként mi újság nálatok?
Danus miket csinál?(közvéleményt kutatok:-)))

Emma :P :?: :?: :?:
Tündi :P :?: :?: :?:
Szilvi :P :?: :?: :?: És a többiek?

Haga :P

Úgy látszik ez egy ilyen időszak. Lencus akkor nyugodt, ha velünk alhat egy szobában, most délutáni alvással nincs gond.kopp-kopp
Sikerült hajat festeni?Milyen színre?

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Te jó ég Mona!!! szegény Dani! :( remélem napról napra jobb lesz a helyzet!!! Nem lehet, hogy rota volt? Vagy kapott ellene oltást? Jobbulást!!!

És persze minden Manócskának jobbulást! És még -állítólag- nincs itt az infu vírus. Jó lenne nem beleesni, vannak ötletek az elkerülésre? (karanténon kívül) Cebion cseppet szedünk meg néha oscillo-t. Egyéb valami?

Amúgy 3 napja nem tudom mi van Gyermekemmel, de iszonyat akaratos, hisztis, nem fogad szót, türelmetlen... Mi a franc lehet??? Ja és ráadásul irdatlan étvágya van. Kb. óránként enne. Pedig nem eszik keveset!!! Pl. minap 5kor kajált (tejpép gyümölccsel), 1 óra múlva kapott 1 db banánt, majd 8kor úgy kajált, mint aki reggel evett utoljára. Persze ez nem baj, addig jó míg étvágyuk van. Lehet ugrás lesz a növésben? Nem tudom... És mi ez a hisztis-akaratos korszak? Most próbálgatja, meddig mehet el??? És hogy kezeljem??? Gondolom a hisztit hagyjam rá. De ha a Jóégnek nem akarja megérteni hogy pl. ne nyúljon bele a tányéromba, amikor eszek, akkor mit tegyek? Nem szeretnék rácsapni a kezére, de tök hiába szólok (hiába emelem fel a hangom). :( Várom a jobbnál jobb tutibiztos ötleteket! :D persze csak vicc volt. :D Tutibiztos, gyereknél??? haha...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Hát igen Sleepin, ekkor már elkezdődik a dackorszak lájtosabb változata, majd 2 évesen az erősebb hiszti. Brigi is ilyen, és akármit csinálok, akkor is megcsinálja a rosszat. Túl kell élni, és magyarázni, magyarázni...

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


csajok, mutizok bababútort, vélemyényeket kérek :P
http://www.vatera.hu/bababutor_szekreny_kisagy_pelenkazo_120872261.html
levélben írta, hogy 45ezerért odaadja, csak hát még a szállítás úgy 10 ezer.

Ma voltunk dokimnál magánrendelésen. Nézett Uh is. Ő is monda, hogy kukacos, és mutizta is a monitoron a kukacát :P Fej mérete alapján 26 hetesnek, combcsont alapján úgy 25 hetesnek felel meg a mérete, szóval nagy babuci lesz mint mami volt. Mondta várható, hogy 4 kg körül lezs, és ha nagyon nagy, akkor első szülésnél inkább császár.

Mona
szegényke :( hát én is utálok hányni, nemhogy egy csöppség :( mi is hánytunk apával múlthéten, de másnapra elmúlt

Sleepin
sajna nekem még nincs tapasztalatom e téren, de ha találsz jó módszert, majd oszd meg :lol: és utólab boldog szülinapot a kis kópénak

Kép
gaby25
 
 


sleepin
hát, én is erröl akartam panaszkodni. Dávid semmiben nem fogad szót, hiába mondjuk neki többszo is, hogy NEM. határozottan, következetesen. aztán beadtam a derekamat. azért furcsa, mert petinek meg lehetetettt mondani, melyik gombot nyomhatja a rádión. Dávid nem csinálta, ugyhogy kihuztam a rádiot. De a legrosszabb: kiszáll az etetöszékböl mekötve is. és ez veszélyes, ezt én se hagyom, pedig én többet enegdek, mitn apa. és nekünk fa etetöszékünk van, amit szézt lehet majd szedni kisasztallá él széke. hintázik benne. attol félek, szétesik egyszer. már betettük ugy az asztalhoz, hogy ne tudja mozgatni a széket. arrébb tolja az asztalt. és már hangosan mondtam, hogy Nem Szabad, megfogtam a kezét erösen. meg se ilyedt, nemhogy abbahagyta volna. kiakaszt. és egész jol eljátszik, amig bent vagyok a szobában. ha kimegyek a konyhába, 10 perc az ebédelkészités, akkor meg lóg a nadrágomon, sir végig, a fejét veri be a szekrényajto fogantyujába, lépni se tudok töle. iyg pesze hosszabb idö feltenni egy francos fözeléket. nem tudom, mit csináljak. peti nem volt ilyen. ha vitttem neki játékot a konyhába, alvolt vele, vagy megült a székben, amig elmosogattam. mnost hátat se merek forditani az öcsinek, mzultkor amig kivettem az ebédemet a mikrobol, ö a feje föltött nézte a tányér üres belsejét. a tészta meg mind a földön. nagyon gáz. remélem, májusra megjavul az ördögöm, külömnben nemtom, mit csinálok egy ujszülöttel mellette.
babakocsis séta is kikészit, csak akkor van el, ha kajál közben.
tanács???
Vendég
 


Pkata,
tanács nincs, csak az, hogy a harmadik gyereketek még elevenebb lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol: :wink: :roll: , ez már tapasztalat...

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Kata :)
Brigi ugyanez :lol: Utálja a babakocsit. Azóta jobb, mióta ki tudom venni sétálni. Ő is ebben szokott rá a kekszevésre :lol:
Ő is mindent csinál, amit nem szabad, és semmi sem hatja meg. Idővel biztos megérti majd, de addig türelem, türelem, más nincs. Magyarázni mindig és következetesnek maradni abban, amit mindig tiltani szeretnénk.
Érdekes, de ha az apja szól rá, szótfogad Brigi :lol:
Egyénként Brigi is rajtam lógott mindig, semmit sem tudtam csinálni. Pár hete fordult a kocka, és már egy darabig szépen eljátszik, míg én csinálom a házimunkát. Lehet, nemsokára nálatok is fordulat áll be. Kitartás!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


amica,nelli
köszi, hát én is csak a türlemere gondoltam, mint megoldás, de mondom, hátha vmit nem jól csinálok. csak azt hittem, már van tapasztalatom, és akkor könnyebb lesz. de minden gyerek más... egyre rosszabb :lol: mástol is hallottam, hogy a 2.gyerek volt a nehezebben kordában tartható. Dávid még csak 2 hete jár kb, így az udvaron rendes cipőben nem is lép még egyedül, leül vagy mászni, akar. ha talán sétálni tudna már, akkor jobban ellenne. egy ideig azért nézi a kuityákat meg a madarakat, aztán rájön, hogy nincs a kezében kaja :roll:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: