Új privát üzeneted érkezett!

Roni, akkor még mindig van remény!
Már csak 1 hetet kell kibírni. Ez a "csak 1 hét" biztos hosszú lesz neked, én azt mondom, bízz még!

Seruzad, de jó, hogy jobb kedved lett!
Őszintén örülök!
Pár hét múlva csatlakozok hozzátok és izgulok majd az eredményért.

A kápi tesztről kérdezném, hogy hány hetesen is lehet leghamarabb?
8 hét körül?
És mit nem lehet csinálni előtte a vitaminon kívül? (arra emlékszem)

Tina nekem Danival volt barnázás az elején, nem sokáig pár nap, többet nem.
Egyikkel sem hánytam, csak émelyegtem nagyon ritkán.
Most is ugyan úgy vagyok. :?: :?: :?:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Roni: Örülök, hogy minden rendben, akkor még a remény sem szállt el, hátha.... Valahogy olyan egyformán gondolkodunk :) :) :) tök jó...



Angie, én annyit tudok a kápi tesztről, hogy reggeli vizeletből kell, előző nap nem lehet vitamin, ja és én forraltam a kápit kb. 10 percig, valahol viszont azt írja csak le kell forrázni és állni hagyni, nemtom.
Meg az se tisztázott hogy ki kell-e hűteni a kápi levet,vagy mindegy.
Én mindig azonnal forrón kimértem és összeöntöttem a pisivel.

Seruzád, hát igen, azt hiszem itt legtöbben egyformán gondolkodunk, jól egymásra találtunk :lol:

De tényleg jó lenne egy zárt topic, mert én már hajlamos vagyok megfeledkezni néha arról,hogy nem csak mi vagyunk, hanem több ezren is olvashatják, és itt már nagyon személyes dolgokat osztunk meg egymással... :roll:
roni28
 
 

 
 

sziasztok!
végigolvastam a hozzászólásokat, sikerült! tényleg egyszer lent, egyszer fent .....én is átestem azokon a gondolatokon, amiken Ti is, akik most babások. De higgyétek el, ahogy Meskete is irta és ő mindig annyira pozitiv és nekem is sokat segitett anno az irása meg a többieké, szóval lehet élni fiús anyukaként boldogan és büszkén és a legfontosabb, hogy saját gyerekünk, ha egészséges, ha nem, ha szép, ha nem, ha szófogadó, ha nem, imádjuk őket, és ezzel mindenki igy van.
Persze, nekem is sokszor eszembe jut, hogy már 3.dikra igazán lehetett volna lány, és amikor meglátom azt a kis mosolygós, huncut szemeit, akkor annyira boldog vagyok, hogy Ő lett, és nem jut eszembe elcserélni másra.

Ha zárt fórumba mennétek, én is szjvesen veletek tartanék, de azt sem bánon, ha itt maradtok ezen a nyilt fórumon.
bascha
Budapest
 
 


Sziasztok!

Roni, fő az egészség!!!! Örülök hogy minden rendben babucival és akkor még egy hét...vagy több. :wink: De csak nem viccel meg Benneteket a kis Manód!

Nekem a két terhesség eléggé más volt, Levivel is hánytam, de Zétivel még többet, remek buli volt Levivel édeskettesben, szegény azt se tudta mi a baj...de a lényeg, hogy barnázás nem volt, ellenben másodjára az eleje lényegesen nehezebb volt, mégis mindkettőm kukacos.:-)
Majd helyzetjelenek, de barátnőmnek kutya baja nem volt az elsővel, aki csajos, a másodikkal nagyon sokat vérzett, majd a 25. héttől feküdnie is kellett végig, Ő fiú lett, most várja a harmadikat, iszonyú szarul volt az első 13 hetet végigfeküdte és sokat vérezgetett, szóval eszerint megint fiút vár?....meglátjuk pár héten belül...:-)

Meleget nehezen bírom, pedig se pocak, se baba:-), jó lenne már pihenni, ezen a héten minden nap volt vendégség, ami nagyon jó, a fiúk élvezik, hogy tele a kert gyerekkel, lassan ovit nyitok, csak épp a lakás, kert úszik, én meg már jobbra-balra dőlök. Ma sztem a fiúkkal fekszem 9 körül! Most meg megyek ruhákat pakolni, vagy 4 mosás vár rám...

Szép Napot!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Tina, Lexivel az első 12 hétben vagy véreztem, vagy barnáztam, Marcussal semmi, Mánuval 2 napig jött világosbarna váladék. Lexinél 14 hétig minimum naponta 1x hánytam, Marcussal alig, Mánuval semmit. A kisasszonynál az édesre voltam az elején rákattanva, a fiúkkal sósra.Abból is a szénhidrát-dús kajákra, meki, pizza stb.

Zsó, köszi, szükségem is lesz rá. :wink:

Mi nagyon nem bírjuk a meleget, ez a 40 fok kicsinál teljesen mindenkit, szegény Mánu is vagy cicin lóg, vagy ordít.
A legkisebb töpörtyű rettenetesen bukós lett, olyan adagokat visszaereszt rám, hogy borzalom. Kedden megyünk tanácsadásra, ott jelzem, szerintem refluxa van. :(

Angie, kértél időpontot? Mikor mész legközelebb?

Roni, van még remény. :wink: Drukkolok!!!

Babér, neked mikor lesz a legközelebbi uh?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én egyedül Dorkával vérezgettem, a fiúkkal egyszer sem! Én mondjuk a koromra fogtam, de ki tudja! Ja, és a leányzóval töltöttem egyedül iszonyú sok estét a WC fölé hajolva. A fiúk nem bántottak!

Dorka meggyógyult. Először voltunk lázasak. Felszökött neki 39,5-ig. Egész jól viselte, csak az alvással voltak problémák. Nagyon sokat felébredt. Szinte óránként fenn voltunk. Elmúlt szépen a lázat, majd 3. napra tiszta pötty lett a gyerek. Mentem vele az orvoshoz, aki megnyugtatott, hogy OK, akkor túl vagyunk a víruson. Állítólag nálunk ez az új járvány.

És jajj, 1 hét múlva kezdődik a suli! Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekünk nagyon elrohant a nyár. Pedig az elején féltem, hogy hogy fog alakulni, mennyire fogok tudni Dorkával kimozdulni, a fiúk nem fogják-e halálra unni magukat stb. Hát hála félelmeimből semmi nem igazolódott. Dorka igazi 3. baba. Ha álmos bárhol elalszik, hol a strandon, hol autóban, hol babakocsiba, nem csinál belőle problémát. (És hát én sem, valószínű ez is megkönnyíti a dolgot)
Remélem a suli is ilyen zökkenőmentes lesz! Bár még nem tudom, hogy délután hogy fogok a fiúkkal tanulni, mert ugye most már jóval kevesebbet alszunk, mint április- május tájékán, de majd kialakul ez is. Ti hogy oldjátok meg?
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


A suli nálunk is érdekes lesz majd, igazság szerint én már várom. "Egyedül" leszek itthon, és csak a babára koncentrálok :). Én most azon agyalok, hogy hogyan megyek majd értük, az egyik a suliba lesz a másik még ovis, mindenhova cipelem magammal a max. két hetes babát???? Nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz, remélem Ági igazad van és a 3. babák nagyon ellenállóak, főleg tűrőképesség terén... A tanulástól nem félek, mert a napközi nálunk nagyon jó, mindent megtanulnak. Azzal nyugtatott a tanító néni, hogy a 2. osztály a legkönnyebb, hát remélem tényleg így van...

Ági nálad mennyi a korkülömbség a gyerekek között? Úgy emlékszem Dorkánál bevetettél valami praktikát... talán étkezés és időzítés? Vagy nem is volt semmi....

A melegtől iszonyatosan szenvedek, ez életem legmelegebb nyara, és most ráadásul cipelek egy kb. 7 kg-os dinnyét a hasamban, amit nem lehet lerakni....
seruzad
Solymár
 
 


A meleget én is nagyon nehezen viselem, főleg az állandó émelygéssel, hányingerrel együtt, néha már úgy érzem a melegtől van hányingerem.
De ma megjött a hidegfront, tök jó hűvös szél fúj, mondjuk elég jól fúj...
Ami még plusszban gyötör az a parlagfú allergiám, és most ráadásul nem is szehetek rá semmit.
Na de nem panaszkodom, hányingeres időszaknak remélem lassan vége, parlagfű meg első faggyal kipusztul 8)

Azt még én se nagyon tudom elképzelni hogy lesz majd ha megszületik a pici, egy pár hónapig még együtt járnak oviba, aztán az új rendelet szerint a nagyobb fiacskámnak el kell jövőre kezdeni a sulit. Eddig úgy volt hogy majd csak két év múlva, mert júliusi. Én még nem igazán készültem fel rá lelkileg hogy jövőre suli, és bár nagyon okos gyerek, nem tudom nem lesz e túl kicsi 6 évesen a sulihoz.
Nektek van ebben tapasztalatotok? Kezdte valamelyikőtök gyerkőce éppencsak 6 évesen a sulit?
roni28
 
 


Sziasztok!

Roni, elvileg Ti még megússzátok, a 2008-as korosztály az első aki mindenképp szív...tehát mi.:-(((
Mivel 2009-ben volt babyboom, ezért kell "kitakarítani" az ovikat nekik, bér megoldhatták volna ezt kevésbé drasztikusan is.
Én tutti kilincsselni fogok, Levi is augusztusi, nagyon nem szeretném ha 7-8 évesek között kezdene, hogy aztán pár hét alatt évekre megutálja az iskolát. Szóval én ezért is szeretnék vmi fejlesztő tornát, mint amit Meskete is írt, de már mások is mondták Levinél, a tsmt torna. Mert Levi nagyon hebrencs, oda nem figyelő, ha vmi érdekli akkor végletes, de csak az, és semmi más - tavaly jártunk tornára, egy szuper fiatal csajhoz, de Ő is mondta, hogy most végez el egy direkt olyan terápiás tornát, ami Levire szabott, szóval kicsit más.
Nem tudom mennyire hisztek az aurában meg ilyenek, én eddig semennyire, de már annyian pedzegették a fiúk vonatkozásában, hogy kénytelen leszek keresni egy fotóst lassan...hogy tudjam mire számítsak, mert hát, na valljuk be, a fiúk mások....nem rosszabbak, nem is jobbak, de mások. Aztán lehet hogy csak a nagyapjuk képtelen, de nagyon szerethető jellemét örökölték....utóbbi esetben már most beutaltatom magam egy szanatóriumba. :lol:

Kitartás mindenkinek, itt a front, már kellett, bár nem tudom nálatok mennyire frontérzékenyek a gyerkők, nálunk most nagyon nagyon érezhető a hatása...de keddre beígértük nekik az állatkertet, remélhetőleg kisangyal száll le közénk addig, mert apa tegnap is, holnap is 24 órás, úgyhogy kicsit sokkk egyedül.:-)

Remélem sikeresen kezdjük mindannyian a szeptemberi sulis-ovis rohamot...bölcsis beszokónk most nincs is? Nekünk kellene legkésőbb januárban, előre félek mi lesz.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zsó, a 2007-ben születettekre még nem vonatkozik? Jövőre lesz 6 éves, én azt gondoltam rá már vonatkozik.
roni28
 
 


Roni, én úgy tudom, csak a 2008-as korosztálytól....de akkor az a legegyszerűbb ha megpróbálom felkutatni a jogszabályt este vagy holnap alvásidőben.:-)
Többiek, Ti hogy tudjátok?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nekem óvónéni mondta hogy már vonatkozik ránk...de ki tudja ő mennyire ismeri a jogszabályokat. Köszi ha megnézed Zsó!

Többiekkel mi újság? Napsugár? Babér? Meskete? Mindenki nagyon hallgat.
Én holnap megyek másfél hónap után újra melózni, hát nem várom :?
roni28
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket de nem nagyon van időm írni...engem már kicsinálnak itthon a srácok...várom már hogy kezdődjön a suli-ovi..Viola se tud rendesen aludni napközben,a srácok zajonganak stb...szeptembertől nyugi lesz itthon:)...igaz hogy utána meg anyataxi leszek főállásban:-DDD...hurcibálom őket a különórákra,persze vonszolom Violát is magammal..Seruzad, ismerős a szitu...én is már két hetes korától cipeltem mindenhova a kislányt...és tényleg ellenálló volt/lett.

Ráadásul két hete van egy 9 hetes kiskutyánk...hát tényleg olyan mint az 5.gyerek:))))

Roni!

Figyi,én anno a 18 hetes UH-n amikor még akartam tudni a nemét,szóval akkor láttam valamit a lába között és azért is gondoltam tutira hogy fiú...meg voltam győződve hogy az a kukija volt...és nézd meg kislány lett...utólag rájöttem hogy az a köldökzsinór volt.Szóval ne add fel a reményt!!!

másik:én is úgy tudtam hogy már a 2007-es gyerekekre vonatkozik az új törvény...DE azt is tudom hogy ha valaki nagyon akarja akkor ugyanúgy lehet még egy évet késlelteni a sulikezdést...együtt a nevelési tanácsadóval, az óvónőkkel meg lehet beszélni és rugalmasak(a nev.tan adja ki az engedélyt!!)...legalábbis felénk azok.Sztem (nekem az a tapasztalat)hogy főleg a fiúknál nem árt ha csak 7 évesen mennek suliba...lehet hogy értelmileg totálisan kész már 6 évesen is,de érzelmileg még nem...vagy pl.játékos még vagy ilyesmi...sztem semmit nem veszít aki csak 7 évesen megy,sőt...!!!!

Napsugár!

Édes a kislányod!

Én még a mai napig(pedig Viola már másfél éves)sokszor rácsodálkozom hogy lányom van:):):)


Seruzad!

Sztem is a második évfolyam elég laza...tényleg úgy emlékszem hogy könnyű volt...a 3.az piszok nehéz volt azt tudom...azt mondják a 4. is az lesz...rem túléljük:))A második fiam elsős lesz...valahogy tőle nem félek...olyan kis stréber típus..rem nem fogják ezért piszkálni...pont ellentéte a nagynak aki meg túl laza:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én is sokszor csak beugrok megnézni mi újság veletek, mert kíváncsi vagyok ám mindenkire, de kikészít a fáradtság.
Nekem mindkét fiúval ez volt az egyetlen kellemetlenség és most is.
:lol:
Nem tudom jelent-e valamit, de eddig ez a terhesség is teljesen olyan, mint a fiúkkal.
Ezért gondolom, érzem, hogy fiú ő is!
Tényleg a rosszullétem annyiból áll, hogy eddig kétszer szagokra émelyegtem. Pont mint a fiúkkal.
Örülnöm kellene neki, de én jobb szeretnék rosszul lenni, néha hányni! :lol: :lol: :lol:

Csajok, 7 hetesen van értelme a káposzta tesztnek?
Már alig bírom kivárni.
Volt, aki csinálta ilyen korán is és aztán később más lett az eredmény?
Én erről az iskolakezdésről nem tudok semmit, pedig Beni 2007-es.
Viszont ő nem ment 3 évesen oviba csak 4 évesen először, most kezdi 5 évesen a középsőt, akkor 6 évesen hogy menne 1. osztályba? Én azt nem szeretném!

Felhívtam ma az Istenhegyit, de még nem tud adni időpontot, mert kell hozzá a baba mérete , a CRL, az meg nekem még nincs, mert 6 hetesen , mikor voltam, még csak megállapította a terhességet.
Szept.5. a következő uh.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Sziasztok!

Nekem a fiúk között napra pontosan másfél éve van. Nagyobbik most kezdi a 4. osztályt, a kicsi pedig 3-os lesz.
Évveszteség. Hát Csongor elkezdte 6 és fél évesen a sulit, és első évben iszonyú fáradt volt. Jobb lett volna, ha marad az oviban. Pedig én elvittem a NEVTAN-ba is, hogy nézzék meg a gyerkőcöt, ahol azt mondták, hogy a fiam teljes mértékig iskolaérett, nem igazán javasolják, hogy maradjon. Ja és a februári születésével majdnem a legfiatalabb az osztályban.
Az első elég kemény volt. Kitűnő tanuló, tehát nem ezzel van a baj, de állandóan fáradt volt.

Seruzad! Hát mi annak idején bevetettünk minden praktikát. Hőmérőztem, ovu teszteztem, ecettel öblítettem, calcium magnéziumot ettem. (Tavaly nyáron leírtam itt is mindent, majd visszakeresem, hogy hol is van) Én úgy voltam vele, hogy megpróbálok mindent, aztán ha mégis kisfiú lesz, legalább magamat nem vádolom. Volt akitől megkaptam, hogy így nem spontán az együttlétünk, nem is lehet jó amikor együtt vagyok a férjemmel stb. Hát én erre azt mondom, hogy az esetek 99 %-ban spontán a dolog, amíg Dorka készült, addig meg gondolkodtunk egy picit, de megérte! :-)
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Seruzad! 2011. augusztus 9- én írtam, 61. oldalon
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!


Törvényileg független nevelési tanácsadókat fognak bevetni, pont azért, hogy minél több gyermek mehessen suliba....sajnos, pont volt a múltkor egy riportműsor, ahol azt mondták, hogy nem az oviban dolgozók fognak erről dönteni, hanem vmi bizottság, akik nincsenek személyes ismerettségben a szülőkkel, tehát a gyerek tudása alapján döntenek és nagyon szűk körben mondhatják azt hogy maradjon ovis a gyerek még egy évre....

Nálunk az állami oviban pl most marha nagy bajban vannak, mert a tavalyi 3 évesekkel úgymond 0. évet csináltak, szóval tingli-tangli volt, nem volt túl sok tanítás, meg haladás, mondván, hogy még úgyis 3 évet lesznek ott, tehát összesen négyet, aztán most nyár elején megkapták hogy annak a két csoportnak már csak két éve van az oviból, mert ki lesznek paterolva és iskolába küldve, tehát most 2 évre kell elosztani a 3 éves nevelési-tanulási anyagot, úgyhogy kössék fel a gatyát. Ezért van sajna alapja ennek a 6 éves korhatárnak, ebből a mi állami ovinkban iszonyú botrány volt még a szünidő előtt.:-(((
Azt nem tudom hogy számít-e ki mikor kezdte az ovit. Rebesgették hogy akik 4 évesen, azok csak két évet járhatnak, de ez már igazán nonszensz kategória lenne. Viszont ha meg nem, akkor pont 2-3 év múlva lesz egy csomó olyan osztály, ahol egyben lesznek az alig 6 évesek és a 7-8 évesek, tekintve hogy az óvodai helyhiány miatt az elmúlt években az a jellemző, hogy 4-5 évesen kerültek oviba a gyerekek. Szóval ez a megoldás sem jó...:-(((

Én tényleg nagyon nem akarom, hogy Levi alig 6 évesen menjen suliban, és konkrétan nem érdekel hogy ebben az esetben kit kell lefizetni.....mondjuk ez egy jó gusztustalan hazai módszer, de ahogy ismerem kicsiny hazámat, ez lesz a jellemző trend az elkövetkezendő pár évben, mert akiket én ismerek anyukák, mind foggal-körömmel tiltakozik a korai iskola ellen.
(bár én még ilyet soha nem csináltam, lehet hogy 3 perc után körberöhögnek... :lol: ...ezek a dolgok nekem nem mennek, gimiben is egyszer próbáltam puskázni, de még csak elő sem vettem, a tanár már közölte, hogy még a szomszéd osztályteremben is rajtam röhögnek olyan béna vagyok etéren....)

Juj, azért irigykedem ám a pocakosokra!:-) Annyira szerettem azt a korszakot!!!:-)))

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget, akinek volt hasonló esete, írja meg légyszi mi lett a vége:
Tegnap délután kis rózsaszínes nyálkás valami a wc papíron, ez még nem volt gáz, de estefelé pirosabb lett, több, de nem élénk piros.
Bementem sűrgősségire, baba jól van , 5 mm-es élő embrió ( ennek örülök) felírt duphastont, magne b6 emelt az adagon.
Aztán nem is volt semmi, csak most délelőtt.
Még több mennyiségű nyálkás, pirosas cucc, volt benne egy pici darab ami sötétebb volt, olyan alvadt vér színű.
Mi ez?
SOS! :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Angie!

Sztem Utrogestant-használj,SOS hüvelyi úton!!!!!!És próbálj pihenni!!!!Nem lesz gond!

Zsó!Ági!

Hát tényleg gáz ez a korai sulikezdés....nekem Olikával lesz gondom...ő 2008-as és márciusi és dadog:(mióta Viola megszületett....sztem ha másra nem,talán erre rá fogom tudni fogni hogy miért maradhasson még egy évet oviba...amúgy okos kisfiú,de nem akarom hogy csúfolják suliban...már most elkezd ősztől logopédushoz járni,de felkészítettek hogy ez egy hosszabb folyamat lesz.

Viola is februári...talán mivel ő lány nem lesz gond és mehet 6 és fél évesen suliba...de ha lesz rá módom őt is visszatartom majd.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Angie, nekem még nem volt ilyen, én visszamennék a dokihoz biztos ami biztos, vagy sos felhívnám és elmondanám neki az alvadt vér színű dolgot! Drukkolok hogy minden rendben legyen!

Nálunk is 2008-as Ádi, júniusi. Nem tudom még mi lesz, én biztos hogy a 2015-ös tanévben íratom iskolába.
A nevelési tanácsadókról csak annyit, hogy egy gyerkőc két személyes szituációban teljesen máshogy viselkedik, teljesít, mint nagyobb közösségben. Lehet, hogy a nevtan azt mondja iskolaérett a gyermek, mert arra a párc percre koncentrál, kifejezi magát, odafigyel a nev tanácsadós pedagógusra.... de egy nagyobb közösségben totál máshogy viselkedne az a gyerek. Legalábbis szerintem. A mi ovinkból most vittek el középsőből 4 gyereket suliba, háááát 1 gyerek közülük aki talán bírni fogja szerintem. Szomorú, de ez van. :(

Roni, írj mi volt tegnap Hajdú doktornőnél!?
laura0606
 
 


Voltam vissza, háát, enm tudom, mi lesz a vége.
Petezsák megvan , de most is a sürgősségin voltam, nem igazán nézte ez a doki, hogy él-e.
Tegnap este még élő volt, ma meg alig 1 percig nézte és az van a papíron, hogy "vitalitás jelenleg nem ítélhető meg"

Nekem duphastont mondta tovább szedni, nem is ajánlotta, hogy van ilyen, hogy hüvelyi úton.
Ezt fel kell íratni?
most a duphaston papírján olvastam, hogy fenyegető vetélés esetén egyszerre 4 tabletta, majd 8 óránként 1.
Hát én önkényesen átváltok erre, mert tegnap este csak 3x1-et mondott.
Pihenek.
De ha vetélés, akinek volt, leírná az milyen.
görcsölnék is?

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


ANgie: Nekem se volt ilyen, nagyon drukkolok, hogy babácskáddal minden rendben legyen....
seruzad
Solymár
 
 


Angie, kitartás és tényleg hívd fel a saját dokidat! Ez az utro nagyon jó, mindenkinek ezt adják és hüvelyi úton sokkal többet ér, mint bármi más szájon át.

A vetélésre meg ne is gondolj, nagyon sok nő vérzik, vérezget az elején! Úgyhogy én azt mondom, irány a saját doki minél előbb és vele beszélj, mert ez a 2-3 másik doki mit mond éppen, meg nem is ismer, stb....szóval ez nem jó.

Sulikezdés: épp ez az, hogy nekem Levi pl az oviban egy kisangyal, pedig azt hittem vele sok gond lesz...de ez azért van, mert nem szereti az ovit, meg szorong tőle sajna...szóval ezért ott visszahúzódik, teljesít szépen, itthon meg ereszd el a hajam partyt játszik utána...szóval őt felmérni teljesen más itthon mint ott....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Angie,nekem volt tudod, de az barnás volt nem piros, nekem 6. héten, elmentem dokihoz, és nekem is duphastont írt fel 2x1-et, meg 3x1 magne B6-ot, meg 3x1 Ruthascorbint (azt csak egy hétre, recept nélkül kapható, végülis csak vitamin, de a vérzés csillapítására szolgál, sztem azt szehetnél ártani tuti nem árt.
Angie, nyugodj meg, az a legfontosabb, próbálj pihenni, gyerekeket másnak passzolni pár napig tehermentesítsd magad!

Laura, csüt megyek Hajdú dokinőhöz, és írok amint hazaérünk!

Nem tudom mi lesz kisfiammal, de ha tényleg nincs beleszólása a szülőnek, akkor meg kell barátkoznom a gondolattal hogy 6 évesen kezd..
roni28
 
 


Nem volt netünk csütörtök délután óta, :( de már van! :D

angie, nekem egyszer volt egy nagyon korai vetélésem (4. hét 6 nap), akkor a vérzésnél még semmi görcs, vagy fájdalom nem volt, viszont utána 2 hétig a derekam majdnem leszakadt, illetve elől (alul) a hasam úgy görcsölt, hogy az nem igaz. :( Nagyon bízom benne, hogy nálad minden rendben lesz! :wink: Sajna a bogyókhoz nem értek, de remélem a legjobbat kapod! :)
8 hét körül már jó a kápi teszt! Én nem hagytam kihűlni, egyből összeöntöttem.

Ezt találtam:
http://mno.hu/csaladhalo/atalakulnak-az ... ni-1051234

roni, már én is várom a csütörtököt! :D Írj feltétlenül! :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


beze, remélem Mánunak nem refluxa van! Dávidnak az volt, akkor abba kellett hagyni a cicizést és egy speckó tápszerrel etetni. :( Azért szurkolok, hogy ne az legyen! :) Dávid akkor annyira bukott, hogy 1,5 hónap alatt csak 200g-ot hízott. :shock:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Hú, megint annyi mindent írtatok!!!!

Először is Angie! Csatlakozom az előttem szólókhoz!!! Utro hüvelyi úton és pihenés, már amennyit tudsz a fiúk mellett. Kitartás minden rendben lesz!!!! Kérdezted a vetélést, ezért írom, igen, görcsölnél és erősebb, darabos vérzéssel is jár, de ennyi idősen még nem volt nekem sokkal rosszabb, mint egy vadabb menstruáció. De erre légyszi ne is gondolj!

Zsó: A mi Nevtanunkban simán szülői kérésre, sőt csakis arra történik egy komplex vizsgálat a korai fejlesztőben (0-3 év). Majd, ha megállapítják, megállapítjuk, hogy van elmaradás, akkor be kell menni egy Szakértői Bizottsághoz, ahol felülvizsgálják, ott rábólintanak, kap egy törzsszámot a finanszírozás miatt és így teljesen ingyenesen, illetve állam által finanszírozottan kapja a fejlesztést. Ha nincs nagy gáz a gyerekkel, akkor is kap tanácsokat, esetleg magán terapauták elérhetőségét és folyamatos kontroll lehetőséget nálunk. Kicsit lehet tényleg túl van bonyolítva, de mi nem az ma Magyarországon?
A megkésett beszédfejlődés elsősorban logopédiai történet, de szorosan és elválaszthatatlanul kapcsolódik alá, mellé a szenzomotoros mozgásterápia. Az egyik leghatékonyabban fejleszthető dolog ezzel a módszerrel. (tsmt terápia)

Az iskolaérettség: ez megint pénzkérdés. Minél hamarabb nyomjuk ki a gyereket, minél kevesebb ideig legyen tanköteles korban. Nem lenne ezzel semmi gond, ha az első osztály nálunk is, ahogy az angolszász területeken inkább ilyen iskolaelőkészítős jelleggel működne, játékosan.
Ha már így alakult azért nem lesz ez akkora gáz, mert így megbomlik az eddigi tendencia, vagyis nagyjából arányosan fognak életkorban eloszlani a gyerekek. Míg eddig ugye a tavaszi nyári gyerekek zöme visszamaradt, most menni fognak, tehát az eddigi néhány 6 évessel szemben az osztály fele ennyi idős lesz. A tanítónőnek muszáj alkalmazkodnia, muszáj a 6 évesek tempóját felvennie, illetve hozzászokni, hogy mi az új szitu, nem tud majd úgy rohanni stb. Ennek ellenére én sem tartom jó dolognak ezt az egészet. Legalábbis a nyáriakat egyáltalán nem.

Roni! Nagyon várom a csütörtököt!!!! Kíváncsi vagyok H. K. mit mond!

Beze! A jövő nyár is még mindig csak terv és nem elhatározás. Az időpont szempontjából lenne nekem jó tavasz végén, vagy nyáron babásodni, mert akkor a nyári szünet ideje alatt történne a koraterhesség, akkor már nem kéne vízben legyek, így mire kiderül, hogy rendben van-e, marad-e stb, addigra már nem is kéne vízbe mennem.

Még annyi mindenre tudnék reagálni, csomót tudnék írni, de most mennem kell, majd igyekszem még jönni!

Jó éjt!

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


....nekem is be kellett fejeznem az előbb hirtelen, mert apa már vacsiért kiáltott, utána meg mentem végre fodrászhoz így 2 hónap után.:-)

Meskete, köszönöm, akkor legalább van viszonyítási alapom, hogy itt mi lesz, nem tudom, de majd beszámolok róla, ha eljutok a telefonig. Eddig nem sikerült, mert tegnap apa haza sem jött, ma állatkerteztünk, már egy éve tervezzük, aztán hirtelen 4 gyerekkel Apával, Papával meg még egy nagyóval mentünk, jó kis banda jött így össze. Holnap velük bandázunk megint, pénteken is vendégek jönnek...jó kis nyárzáró hét, ráadásul a barátnős moziest is összejön így 1 hónap tervezgetés után csütörtök este! Már nagyon várom: Amelie vagy Actually Love.:-))))

Beze, sajna reflux ügyben nekünk is van tapasztalatunk, nem is kevés Zétivel. Ez volt az alap probléma nálunk. De amíg "csak" nagy adagokat bukik, de más tünet nincs, addig nem lesz nagy gond, remélem!!! Barátnőm kisfia most fél éves, és még mindig a szopik fele visszajön, de mellette hízogat, ha nem is sokat és még gyógyszer sem kellett neki...szép fokozatosan kinövi a legtöbb refluxos babóca!! Majd számolj be hogy mit mondott a doki és szólj ha tudunk segíteni, bármiben!

Angie, igen, ezt nem is írtam, de jó hogy szóba került. A rutascorbin nagyon nagyon jó, emelt adagú c-vitamin, de tényleg vérzéscsillapító. Nekem mindkét fiúnál a 20. héttől volt hirtelen és brutál orrvérzésem. De olyan csillapíthatatlan és olyan hirtelen jött, hogy ijesztő volt....egyszer az auchan parkolójában ültem a kocsiban, sugárban kezdett dőlni, mentőt akartak hívni a 11 zsepi után, szóval tényleg látványos volt és ez pár nap alatt helyrerakott. De hiába vény nélküli meg vitamin, mindenképp kérdezz rá a dokidnál erre is, meg tudjon minden gyógyszerről amit és ahogyan szedsz! Gyere majd, mesélj Te is izgulunk érted!

Szép estét, jó éjszakát Nektek!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Elutaztunk, így nem tudtam előbb jönni, pakolás, készülődés stb.....

Angie, drukkolok, hogy minden rendben legyen a babóval odabent. Tapasztalatom nincs, de a csajok jól összeszedték és megírták, amit ők tudnak. Remélem, holnapra már sokkal jobb lesz.

Roni, drukkolok Neked is, remélem, HK neked is hasonlókat mond, mint nekem. Tudom, legalább már az jó, hogy a remény egy darabig ott van.

Voltam uh-n, saját dokinál, visszamentem az eredményekkel, meg röviden elmondtam a döntést, vélekedésünket neki is, amiket nektek már itt megírtam. Volt uh, azt mondta még nem lát kukira utaló jelet, lehet reménykedni, lehet akár lány is, lát rá esélyt, de ne éljem bele még magam.... Szóval a remény továbbra is.
Mellem még nem színeződik, de most azt olvastam, hogy lehet, valakinél csak a 16. héttől kezdődik a pigmentáció. Remélem, marad továbbra is így....

Roni, talán te írtad, kérdezted, de elfelejettem írni a nagy rohanásban, hogy én belementem a Balcsiba, csak nem áztattam magam, hanem sétáltam, annyi víz ért alulról, amit néha a hullám felvert. Kérdeztem a védőnőt, ő azt mondta nem árt, csak ne áztassam magam.
Tengervíz nem kérdés, azt még javasolják is, főleg nőgyógyászati esetekben is.
Amit meg Roninak is írtam, ha valaki a szúrás mellett dönt, sztem mind két helyen nagyon profik vannak, van megfigyelés is, csak az egyik helyen, ahol nem kell fizetni, ott több idő a sorbanállás. És a lényeg, hogy úgy kell hozzáállni, hogy minden rendben van/lesz, profik kezében vagyok! Nem lesz semmi gond!

Voltam kineznél, aki megnyugtatott babailag, most ez kellett nekem!!! Szülésre készültünk még....lelkileg, testileg. Baba, tesók kapcsoltata.

Seruzad, neked már nincs is sok vissza, és hamarosan te is babázhatsz!Hogy állsz babaszobailag, mosás, készülődés terén?

Beze, nekem is nagyon bukós volt a 2. fiam. Nálunk az vált be, hogy sinlacból kellett egy sürítményt készítenem, ami megkötötte az anyatejet, és utána már jó volt. Sajnos nagyon mohó is volt, sztem 2x annyit akart szopizni, mint amit bírt a kicsi gyomra. Remélem, nálatok is minél hamarabb rendeződnek a dolgok.

Bascha, tök ari vagy, és én is remélem, ha belevágtok a 4. , akkor neked is itt drukkolhatunk!

Szerencse, remélem, jól vagytok, jól haladtok az ügyintézéssel. Amit írtál az integrált tesztről, én is hasonlókat olvastam, hogy több betegségre szűr. Eddig is meg akartam csináltatni, de most meg pláne, hiszen még akkor is ott van a döntés lehetősége.

Meskete, annyira jó, hogy vagy nekünk!!!!

Zsó jó bulizást nektek!

Most még utazás, aztán iskolai készülődés, talán utána már én is gyakrabban tudok jönni. Aki felé elmaradásom van, jövő héten bepotólom, igérem!

Lassan én is bebújok a többiek mellé.
Amint tudok, jövök, addig mindenkinek mennek a drukkok, akiknek meg kell, azoknak extrán töltve!!!! :)

Jóéjt!

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Még gyorsan Seruzadnak és Pannynak, valószínű én is 2 hetes babával fogok anyataxizni, de én már ezt tettem a 3. is, és nem volt gond. Nagyon jó, alkalmazkodó baba volt, aludt a babakocsiban, akkor volt gáz, ha valami óvodai program bekavart az etetési idejébe.
Nekem az első fiam volt, hogy annyit sírt a hasfájása miatt, hogy nem aludtunk, így félholtan toltam a babakocsit, ha már én nem, legalább ő aludjon.
A 2. fiamat nem is tudtam idegen helyen szoptatni, a "tejpépes" keverés miatt.
A 3. sokkal egyszerűbb volt, bár ő is bukott és hasfájós is volt, csak nem olyan erősen, mint a bátyusok.
Nem tudom négyeske milyen lesz, de segítség hiányában "be kell állni a sorba". Nah már hívnak (hiányolnak) engem is :oops: 8)

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Babér: Köszi a kérdést, mindennel elkészültem. Kisruhák kellő mennyiségben beszerezve, kimosva. Babaszoba is csak várja a kis lakóját. Kórházi csomag bepakolva...., még az évnyitót szeretném megnézni, vasárnap lesz, aztán a jövő héten és az azutáni héten bármikor jöhet a picúr, már nagyon várjuk!!! Mosható pelust megvettem, bár még arra várni kell kb. egy hetet, meg a Mária nagykertől rendeltem egy-két apróságot pl. mikrós sterilizálót, mert az a fiúknál nem volt és kifőztem a mellszívót, a tejkagylót, a cumisüveget, amibe fejtem stb. Erre a csomagra is még várni kell, de oda ugyis Szabi megy majd el, ha szólnak. Szoptatós teát is megvettem már, nekem az vált be a srácoknál hasfájásra (édesköményes Mecsek tea), valakinek meg pont görcsöt okoz...

JÓ HÍR, HOGY NEM LÁTNAK A DOKIK KUKIT :).

Roni, Angie írjatok, hogy vagytok?

Napsugár, Laura: majd ha kicsit ráértek, írjatok bővebben, milyen lányos anyukának lenni? (ugyan a többiek szívét nem akarom facsarni, én is irigykedem ám..., de nagyobb a kíváncsiságom) Írhattok privit is... A pelenkázás furi volt az elején azt írtátok, de ezen kívül, ugyanolyan, mint a srácokkal? Milyen szoptatni, más érzés, hogy kislányt ölelsz magadhoz? Mit szólnak az ismerősök, család stb.?
seruzad
Solymár
 
 


Sziasztok. Már akartam írni nektek, csak lemerült közben a laptop.
Ágyban vagyok, sokat fekszek, a dokimhoz elmentem, mondtam neki ezt a hüvelyi utrot, de ő azt mondta ha vérzek, nem szabad dugdosni oda semmit, szedjem szájon át, ha azt jobbnak tartom, mint a duphastont.
Ő nem mondaná, hogy az utro jobb, a másiknál.
Hát, fura, mert neten mindenhol azt olvasom, sokkal erősebb gyógyszer.
Vizsgálni nem vizsgált, mert nem volt időpontom, csak a rendelés végére mentem be.
Izgulok még, kicsit reménykedem, de igazság szerint nem bízom benne túlságosan. Tudom, nem jó hozzáállás, megteszem, amit kell, aztán pénteken délelőttre hívtak vissza uh-ra.
Vérzés... Van. Így is a gyógyszer mellett.
De például tegnap 15 órától nem volt egyáltalán, csak valamikor éjjel voltam wc-n, akkor jött ki.
Nekem durva és ijesztő ez a vérzés.
Néha sötét (ahogy a wc-ben látom) törlésnél eléggé piros.
Bocsánat a részletezésért.
Most ennyi telt tőlem, ezt is fekve írom.
Köszi a tanácsokat, jelentkezem, amikor tudok.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Sziasztok!

Angie, nagyon drukkolok!!!! Biztatásképpen leírom, hogy Lexivel az első 12 hetet majdnem végig véreztem, mégis egészségesen, 40+1 napra született! Utro sokkal erősebb, de nyugodtan szedheted szájon át is, én is azt választottam, vérzés ide vagy oda, utáltam dugdosni. :oops:

Zsó, Babér, napsugár, köszönöm a bukós válaszokat, azt mondta a doki néni, hogy valószínűleg túlságosan teleszopja magát, és a fölösleg visszajön. Mondjuk nagyon mohó, így lehet benne valami. 2 hét alatt 470 grammot hízott, amit sokallt, de megdicsért, mert hason kinyomta magát a fiam, és hosszú másodpercekig úgy is maradt.

Babér, hogy nem látni kukit, az nagyon jó hír!!! Drukkolok!

Panny, én is várom Lexi óvodakezdését, nagyon unatkozik itthon.

Humadene, tudtad intézni a zárt topicot? Én szívesen írok a szerkesztőknek, ha gondolod. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


angie, szorítok érted! Az lenne a legjobb, ha nálad is az lenne, amit beze írt! Remélem pénteken jó hírrel jössz! :D

beze, nem semmi a 470g. :D Majd én is megfigyelem. (Mai pucér súly 3460g volt.) Ma ahogy mértem az evését, 100 volt a legtöbb, amit evett. :D Eddig ez a rekord! Amúgy 80-90-et szokott.
Tényleg visszajöhet a felesleg, ha sokat eszik. Ez a legjobb variáció! :wink: Jobb, mint a reflux! :D

seruzad, meg fogsz lepődni, de nincs az az átütő érzés, amire vártam. Annyira szeretem, és úgy ölelem, mint a fiúkat. Hülyén hangzik, de gyerek-gyerek. Imádom ugyan úgy, ahogy a többieket. A szomszédasszony kérdezte ezt tőlem, neki is ezt válaszoltam. Erre azt mondta, hogy "látod, ha ezt előre mondjuk, nem hiszed el!". És tényleg... :P Még a férjem is félt attól, hogy jobban fogok vele foglalkozni, mint a fiúkkal és a nagyokat el fogom hanyagolni, de ez egyáltalán nincs így. :D Jelenleg annyi a különbség, hogy más színű ruhákban van. :lol:

Hétfő óta egyedül vagyok a 4 gyerkőccel (apa csak délelőtt van egy picit), és ma volt az első este, hogy nagyjából időben kész lettünk mindennel. Fiúk megfürödtek, vacsiztak, Anna fürdött, vacsizott, már alszik is. Olyan jó ez így. :D Ha elkezdődik hétfőn az ovi, a fiúk is alszanak majd 8-fél 9 körül. :) Alig várom! :lol:

babér, nagyon biztató, ha nem látnak kukit! :wink: Mikor mész legközelebb? Lesz majd 4d?

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Angie, kitartás! Remélem minden rendben lesz, péntekhez sok sok++++

Beze, tényleg ez lenne a legjobb, hogy csak mohó és ezért bukik. Az meg ahogy nő a pocak pár hét alatt rendeződik általában! A sinlacos kevergetés....igen, az is nagyon beválik sűrítésnek. Nekünk is ez kellett, mert Zéti nem ette meg az AR tápit. De szorítok hogy jó sokáig szoptathass és ne legyen semmi gond. ( Nekem ez volt az egyik legfájóbb pont, lelkileg és testileg is, hogy annyi tejem volt, hogy csak na, és nem tudtam szoptatni, mert nem tudtam lefejni.:-( )

Seruzad, várjátok meg a szeptembert, hogy 7 évesen mehessen suliba! A mostanában szülő ismerőseim mind ezért drukkolnak... :wink:

Babér, szuper hír! Maradjon is így!:-)

Meskete, én nem tudom ez vidéken miért működik jól, vagy hogy jól működik-e de a mai több mint 2 órás telefonáradatom eredménye:
A 14 ezres Halásztelken egyáltalán nincs Nevelési Tanácsadó és Logopédia. A szomszéd Szigetszentmiklós 60 ezres városban van, oda kellett volna mennünk, ha nyáron nem szűnik meg a két város közötti szerződés. Oda is csak úgy mehetnék, hogy az óvodás korú gyerekemnek az óvodától kérek beutalót, aki vagy ad vagy nem, a nem óvodásnak meg a helyi gyermekjóléti szolgálattól, akik életükben nem látták, nem is ismerik, tehát hogy mire föl ők az illetékesek, nem értem....szóval most a több mint 40 km-re lévő Ráckevéhez tartozunk az 5 km-re lévő Szigetszentmiklós helyet. Ha ne adj Isten megállapítják hogy mindkét gyerekemnek kell fejlesztés, kapok heti 4 időpontot és napi 80, esetleg kétszer 80 km-t utazhatok???? Erre közölték, beszéljek a jegyzővel....jah, a dolog pikantériája, hogy január elsejétől bevezetik a járás rendszert az országban, aminek következtében Szigetszentmiklós lesz a központ, ahová eddig tartoztunk, tehát kötelező feladata lesz biztosítani a Szakszolgálatot...elvileg. A további fő poén, hogy egy átlag ovis csoport legalább harmadának akad logopédiai elmaradása, amit az iskola kezdés előtt egy évvel legkésőbb kezelni illik. Szóval, akkor innen tőlünk vagy 100-200 gyerkőc szülője lesz kénytelen ingázni, vagy még több???
Szóval totális káosz, fejetlenség és esély sincs a felmérés elvégzésére....egyenlőre. Kész cirkusz!

Úgyhogy megakadtam és fogalmam sincs, mit kellene tennem....:-(

Na megyek, ahogy hallom, Apa megint "altat" Ez úgy néz ki hogy Ő szelíden fortyog kb. 10 mp után, a fiúk meg a feje fölött ökörködnek....
:lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Angie, nagyon szorítok, én is sok olyat hallottam hogy végig vérezgette az első trimesztert aztán később semmi baj nem volt! Kitartás!

Babér, dejó hogy nem látnak még kukit! :lol: most hány hetes vagy ? sztem már nem is fognak látni :wink:

Csajok én tiszta görcsben vagyok, nemsokára indulunk Bp-re, szorítsatok! Akartam kérdezni,az Istenhegyin adnak a végén képet? Esetleg lehet kérni hogy DVD-re vegyék fel?

Az integrált teszt az mennyiben más mint a kombinált? Mennyibe kerül? Mikor kell csináltatni?
roni28
 
 


Sziasztok,

Roni, kapsz képet is és dvd-t is! Drukk-drukk, sokat gondolok rád, jelentkezz amint tudsz!

Seruzad, ez bíztató nagyon, hogy nem látnak semmit...

Valaki el kezdte intézni a zárt topikot? Oda készíthetnénk egy táblázatot is, plusz több képet is megoszthatnánk.
laura0606
 
 


Roni, ahogyan Laura már írta, kapsz dvd és képeket is. Nagyon drukkolok én is!!!! Várjuk a híreket. :)

Seruzad, örülök, hogy ennyire klasszul összekészültetek! Egyik nap bevillant egy név, hátha azt választjátok. De most már nincs sok hátra és megtudjuk a kislegény nevét is hamarosan. :)

Beze, akkor jó hír, hogy Manu csak mohó, mint minden pasi 8) .

Délután rá kell készüljek egy jó kis könyv, füzet bekötésre....

Ha zárt lesz, oda lehet én is pakolok képeket, mert Szerenecséhez hasonlóan én sem akarok túl sokat elárulni magamból, ami nem ellenetek van, hanem a kiváncsiskodók ellen. :oops: :wink:

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Roni, két rohanás között ezt találtam most neked hirtelen:

A kromoszóma-rendellenességek diagnózisa

A Down-kór és egyéb kromoszóma rendellenességek diagnózisa nagy biztonsággal csak a magzat kromoszómavizsgálatával állapítható meg. Az amniocentézis és a korionboholy-mintavétel invazív vizsgálatok, melyek 1-2% vetélési kockázattal járnak együtt. Kockázatuk és költségük miatt az invazív vizsgálatok alkalmazása szűrésre eleve kizárt, kizárólag indokolt esetben, az anya beleegyezésével végzik.

Vetélési kockázattal nem járó vizsgálati lehetőségek a Down-kór vonatkozásában az ultrahangvizsgálat, illetve az anyai vérből történő biokémiai vizsgálatok.


Ezek a módszerek nem alkalmasak diagnózis felállítására, azonban segítségükkel nagy biztonsággal lehet a Down-szindróma előfordulásának valószínűségére következtetni !


Választható Down-kór szűrővizsgálati módszerek

Négyes (Kvadrupol) teszt: A várandósság 15-17. hete között, optimálisan a 16. héten, anyai vérből három hormon (hCG, szabad ösztriol és inhibin-A), valamint egy magzati eredetű fehérje (alfa-fetoprotein) mennyiségét határozzuk meg.

Kombinált teszt: A terhesség 10-14 hete között, optimálisan a 12.héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük.


Integrált teszt: A jelenleg leghatékonyabbnak tekintett szűrőmódszer. Ennek során a terhesség 12. hete körül elvégezzük a kombinált tesztben is szereplő ultrahangvizsgálatot, illetve anyai vérből történő PAPP-A meghatározást. Később, a terhesség 16. hete körül az anyai vérből meghatározzuk az AFP, HCG, szabad ösztriol és inhibin-A markereket. Fontos, hogy a kismama türelmes legyen, mivel pontosan az biztosítja ennek a módszernek a kiemelkedő hatékonyságát, hogy a két időpontból származó adatokat együttesen értékeljük, és a kockázatbecslést csak a második vérvétel után végezzük el.

A szűrések eredménye egy kockázatbecslés. Speciális számítógépes kiértékelő program (Alpha) segítségével az anyai életkor és a mért biokémiai paraméterek, illetve a kismama egyéb adatai alapján (testsúly, dohányzás, stb.) meghatározzuk a Down-kór és egyéb kromoszóma-rendellenességek, valamint a velőcső-záródási rendellenesség kockázatát.


Angie, tőlem is kérdezték az ülőmagasságot, amikor bejelentkeztem az Istenhegyire. (Nem is értettem, miért. Biztos ez az adat is kell nekik. Valami támpontot adhat a vizsgálatoz. Ki tudja?!) Remélem, ma már jobban vagy! Kevesebb a vérzés, sőt el is múlik! Drukkolok Neked is, és pihengess, amennyit csak tudsz!

üdv, babér

Lilypie First Birthday tickers
babérlevél
 
 


Angie! Remélem már jobban vagy! Megy a drukk, hogy minden rendben legyen! Pihenj nagyon sokat!

Roni! Gondolok Rád, és gyere a hírekkel ahogy tudsz!

Babérlevél! Együtt érzek veled! Rám is hasonló munkálatok várnak a délután! Technikadobozt + matekdobozt már összeraktuk, de a könyvek bekötésére még nem tudtam rávenni magam! Majd talán ma délután!

Aprooka! Akkor mi egész közel vagyunk egymáshoz! Ráckevei vagyok, Csepelen élek, Te épp félúton! :-) Az azért elég felháborító, hogy Halásztelken nincs NEVTAN. Csepelen még az oviban is volt egy logopédus, aki foglalkozott a gyerekekkel. El se kellett mindenkit vinni az igen csak közel lévő Nevtanba! Halásztelek pedig nem egy kis falu! Még Szigetszentmiklósra átjárni se lenne egyszerű, nem hogy le Ráckevére, ahová a tömegközlekedés katasztrofális, tehát csak az autó jöhet szóba! :-(
agi1974
Szigetszentmiklós
 
 


Köszönöm mindenkinek az érdeklődést.
Változatlan minden, fekszek, vérzek.
Az egyetlen terhestünetem ami volt eddig, a mellfeszülés teljesen megszűnt. :cry:
Én holnap úgy megyek oda, semmi jóra nem számítok, aztán ha mégis, jobban örülök majd!
Nekem így könnyebb, ha hamarabb felkészülök a rosszra.
Olyan megérzés féle, hogy nincs már velem.
Bocsánat a negatívkodásért.
Inkább fekszek vissza.
:wink:
Nagy ölelés mindenkinek.

Roni, nagyon kíváncsi vagyok a vizsgálatra.
Jövök később.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Sziasztok!

napsugár, 100 gramm az szép! :D Minden evést mérsz? Én akkor mértem 2x, amikor mellgyulladásom volt, azóta sem szóval fogalmam sincs, mennyit eszik.

Zsó, ezt nem értem, tápszer mellett nem szoptathattál?

Roni, drukkolok!!!

Babér, ahogy mondod!

Lányok, szívesen írok a szerkesztőknek, de várjam meg Humadene válaszát?

Angie, még ne add fel a reményt, drukkolok nagyon!!!

Roni, integráltnál 12 és 16 hetesen van vérvétel, nálam 25ezer ft volt Fehérváron.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze, nem mérem minden alkalommal, de többször, mint az átlag ember. :roll: Sokak szerint butaság, mert csak idegesítem magam vele, de engem nem szokott idegesíteni. Tudok belőle következtetni pl. a köv. evésre, engem inkább megnyugtat. :)

roni, mizu?

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Anginak küldöm a virtuális drukkot, ne add fel!!!!

Roni: Feltétlen írj!!!

Napsugár: Én is olyan típus vagyok, mint te. Sokszor mértem a fiúknál a szopit, engem is inkább megnyugtatott, hogy húúú eleget evet, oké, akkor ez rendben van. Barátnőmnek sajna nem volt teje, ő látta a cumisüvegen, hogy mennyit evett a kislánya, de nekem fogalmam se volt, így a mérickélés támpontot adott. A mérlegünk még meg van (Tefal), szépen el is törölgettem azt is, bár dobozban volt a garázs mélyén :). Már régen akartam írni Napsugár, hogy Vincém aug. 15. volt, majdnem egy napon született Annával, de a Nagyapám 1915. aug. 13. volt :). Nagyon jó fej ember volt, imádtam (Isten nyugosztalja, 90 évesen halt meg, úgy, hogy nem volt semmi baja, egyszerűen annyit mondott, hogy Ő már elege élt és másnap nem kelt fel, szépen elaludt).

Beze: Nekem Marcim volt bukós, kb. 1 éves koráig majdnem minden evés után jött vissza, igaz nem sok adag. Kinőtte, rá is azt mondták, hogy mohón evett, sok levegőt nyelt stb...

Ági, Babér: csatlakozom hozzátok, nálunk holnap osztják a tankönyveket, így a délutáni programom nekem is megvan. A táskát, tolltartót kipucoltam, bár rendes fiam van, vigyázott rá nagyon, nem kellett sokat foglalkozni velük.

Picúrom nagyon fincánkolós az utóbbi pár napban....
Hétfőn voltam az utolsó uh-n, és 3150 gr. a becsült súly, a szonográfus néninek is nagyon tetszett a pofija, kétszer is megnézte :). Most láttam én is szemből, olyan furcsa volt, mintha a kiskori baba képemet láttam volna, a férjem koponya csontján :). A combcsont most is hosszabb volt, mint az átlag, de minden egyéb adata tankönyv szerinti. Lepényem szerencsére 0-ás, a külső méhszáj nyilik 2100-as értéket kaptam.

Napsugár érdekes amit írtál, egy csomó vegyespárosos ismerősöm is hasonlókat mondott, hogy nincs külömbség kisfiú és kislány baba között, gyerek-gyerek, eszik, alszik, kakil...
Max. a ruházkodásban van eltérés, meg amikor már játszani kezd és érdeklődni a világ iránt...Azért én továbbra is kipróbálnám. :wink:
seruzad
Solymár
 
 


napsugár, nem tartom butaságnak, én csak azért nem mérek, mert Lexinél sikerült majdnem bele bolondulnom, átestem a ló túloldalára, inkább el se kezdem. Nekünk is tefal van, Marcus előtt vettem, de csak hetente mérem a kisfiam.

Seruzad, szép súly! :wink: Mikorra vagy kiírva? Sajnos nem látom a vonalzód.

Roni, gyere várunk!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Elvileg szeptember 18., de ha 8-ig kibírom, már szuper lesz. Mindkét srác előbb született. Marci pont egy héttel, Vince 11 nappal és nem volt kicsi 3620 gr-al született. :)

Roni: már én is izgulok érted, gyere!



Én is benéztem Roni miatt.
Na, mi lehet?????

Seruzad, de jó, hogy mindjárt szülsz.
Izgulok érted.

Holnap, ha tudok jelentkezni, akkor írok, mi volt uh-on.
Ha nem jövök, akkor kórházban fekszem valószínű. :cry:
Puszi mindenkinek.

Kép
KépKép

Daisypath Wedding tickers
angie28
 
 


Jajj, angie, ne írj ilyet! :( Remélem nem lesz igazad, és tudsz majd jó hírrel jönni. :roll:

seruzad, sokan ijesztgettek az oroszlán csajszival, remélem nem lesz gond és jó fej lesz ő is, mint a nagypapád volt. :) Rossz erről beszélni, de ha olyan idős leszek, én is így szeretnék elmenni.
Nekem is pont ilyen értékeim voltak! :lol:
Én lenni szept. 21.! :lol: Szép a 18-a!:wink:

beze, nekem is Tefal van, de szerencsére még a ló jó oldalán vagyok. :wink: :lol:

roni, miért nem írsz? :(

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Bocs csajok, de csak most jutottam oda hogy gép elé üljek, gyerekek nagyon nehezen akartam ágyba bújni, meg későn is értünk haza.

Megvolt az uh, minden rendben a babával, bár mérgesek voltak rám, mert utcsó pillanatban elmentem pisilni, egyszerűen féltem hogy elkezdi nyomkodni és bemegy, meg itt nálunk sose mondták hogy a teli hólyag jó, szóval jó kis lecseszéssel indult, aztán nagy nehezen megmérte a tartkóredőt, meg mindent és hál Istennek mindent rendben talált, viszont Hajdú K. szerint is kisfiú! Ez van bele kell törődnöm!

Csak egyszerűen még úgy érzem nem megy! Főleg hogy múlt hét pénteken amiután mondták hogy a nagy vmi ott köldökzsinór, elkezdtem jobban megnézni a képeket és egyszer csak megláttam a két kis csíkot párhuzamosan a gerinccel! totál látszik, csak eddig annyira csak a lába közét néztem hogy nem vettem észre. Megnéztem másik uh képet is amit 3 nappal előtte csináltak, azon is ott van! Nem írtam le Nektek babonából, én kis hülye elkezdtem reménykedni... Aztán jött a dokinő és lehűtött. Mutogatta hogy felfelé áll meg minden. De egyébként lába köze tele volt köldökzsinórral.

Itthon előbb megnéztem a felvételt, kértem hogy nézzük meg jól a lába közét, és tök sok rész arról szól, és ahogy mutatja hogy az ott felfelé áll én most is látom hogy két kis csíkból áll, ami nem felfelé áll hanem párhuzatmos a gerinccel. De tudom hogy csak hallucinálok, meg beképzelem , meg nem vagyok normális, hogyan is kérdőjelezhetném meg egy Hajdú K. véleményét, aki már ezer ilyet látott???
:oops:

Tudom hogy el kell fogadnom azt amit most úgy érzem még nem tudok, ezért gyártok kapaszkodókat, mert különben begolyózok :cry:

Sztem ma éjjel nem alszom, meg sose fogok tudni én már felhőtlenül örülni, és tudom hogy ha most kívülről nézem magam, szégyellni kellene magam, hogy lehetek ilyen anya, meg se érdemlek semmit :cry:

na megyek, mert már nem látok a bőgéstől.

Angie nagyon szorítok!!!
Írj majd holnap!
roni28
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: