Új privát üzeneted érkezett!

Nelli, ez azt jelenti, hogy nekem még 5-6 hó, mire "segítség" nélkül főzhetek??? :shock: :lol: Amúgy én tök jól lépkedek Vele. :) Ő fogja a lábam, én lépek, Ő is lép. Megtanul járni + haladok... Tiszta jó! :D Kekszevés... detto... :D Bár legtöbbször szépen bírja a babakocsit, pedig régen utálta. Visszaálltam a régi babakocsinkra, ami igazából kicsit batár, de nem kell bekötni benne, mert simán csücsül benne, mintha a földön ülne, és nem akar felállni, kimászni stb...

Most azt hiszem megyek és átgondolom Ketteskét! :lol: :lol: :lol:

Amúgy egész jól haladunk az önálló járással, kézenfogva szépen megy, ma megállt pár mp-re magától (annyira belemerült a játékba), meg járássegítővel is szépen megy. :) Nelli, Ti mentek bölcsibe, vagy majd csak ovi? Többiektől is kérdezem!!!! Az a baj, hogy félek egy idő után nem fogom tudni én egyedül lekötni, kevés leszek, főleg a házimunával együtt, talán ott sok gyerek leköti + tanul is... Nagyon szeretnék Vele itthon maradni oviig, de tényleg ettől félek, hogy csak szenvedni fog. Mindennap meg nem mehetünk játszóházba... Vagy ki hogy oldja meg ezt? ((amúgy nem most adnám be!! Még bőven odébb, kb. 2 év körül))

Kép
Kép
sleepin
 
 


sleepin
nemtudom, milyen környéken lakotk, mi lakótelepen, és az utca mögött van egy jó játszótér, bekerített, kutya nem jön be, gyerek nem megy ki (amig meg nem tanulja kinyitni, de az késöbb van). Jó a társaság, gyerekek is szeretik egymást, persze vannak viták, de az oviban is. Anyukák is jó fejek, dumálunk sokat, amíg kölkök homokoznak vagy motoroznak. Szóval mi tavasztol öszig ott élünk, délelött a gyes-esek, délután az ovisok, iskolások is. Most télen szétunom már magam, max 1 óra a séta, inkább 2 részletben, mert fázik, nyüglődik. nem találkozok senki ismerössel, alig dumálok vkivek, hiányzik a pletyka:) még jo, hogy a net a fütött szobábol megy:) de gyereknek hiányzik a mozgás. sztem amugy le lehet kötni a nagyobbakat is, 2-3 évesre gondolok, mert addigra megy neked segiteni, fözni a kis tálkájában, segit almát választani a boltban, Peti adogatta a ruhákat a teregetésnél, séta a városban, kismotorzás, tudod, az a lábbal hajtós. 2 évesen amugy beadható már sztem simán, csak kevés a hely a bölcsiben, ha be akarod iratni, kezdj el most lépni.
hát a Hármaska lehet, nálunk is korai lesz ilyen Ketteske mellett :wink: de bízom benne, hogy sokat leszünk a játszotéren, ott elvan, meg talán addigra alakul is. fél év még sok idő ilyenkor.
a tél nehéz velük bent a lakásban, de tavasztól sztem oké lezs.
Vendég
 


Kata, melyik játszóra jártok? Nekünk a Zichy liget nagyon bejött, persze mikor jó idő volt, mert mostanság nem jártunk arra.

Kép
mona76
 
 

 
 

mona
ne má, hogy fehérvári???? :lol: nem tudztam. mi a Sütö utcában lakunk a palotavárosban, od ajárunk. ritkán a Zichyn voltunk tavaly, az piciknek való, de Peti is levolt egy ideig.
Vendég
 


Sleepin :)
Sajnos nekem nem nagyon van más választásom, mennie kell Briginek is bölcsibe, ahogy a többieknek. Szeptembertől fog járni. De én a szívem szerint itthon tartanám 3 éves koráig, mert bár tény, hogy sok mindent megtanulnak a bölcsibe, így az óvónők már jobban szeretik a bölcsiből jötteket, mint az ovisokat, de a sok jóval sok rosszat is ellesnek a többeiktől, és még nagyon nehéz nekik megmagyarázni, mi miért nem jó. Domi pl. 2 éves koráig egy mintagyerek volt (pedig ő ketteske), de ahogy bekerült a bölcsibe 2 évesen, a dackorszak közepette, elleste az agressziót, és verekedni kezdett. Ovi elején tudtam csak leszoktatni róla, de addig volt pár kellemetlen élményem. Persze minden gyerek más és más, valamelyikre pont pozitívan hat a bölcsi, de nekem egyik gyerekem sem szerette még, de az ovit Domi igen.

Mikor eljön a 2 éves kor, és úgy látod, kevés vagy neki minden igyekezeted ellenére is, akkor add be, de ha megtehetd, inkább maradj otthon vele.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sleepin, nálunk már 2010-re íratják bölcsibe a csemetéket.

Kata, és melyik játszóházban voltatok már? Mi már 3*elindúltunk a Kenguruba, de mindig totál tele volt :roll: .

Kép
mona76
 
 


mona
játszoházat nem probáltuk még. elég kiszámithatatlanul alszik, van hogy 2x, van, hogy csak egyet délben, de akkor 11kor elkezdem ebédeltetmni. igy nem nagyon tudok indulni, meg még nem is gondoltam rá igazábol. sokszor igértem pedig petinek, hogy ha télen rossz idö lesz, elmegyün vhova, de még nem került rá sor. van egy a Balatoni uti Lidl-nél is, az elektronikai bolt tetején. az pici, de nemtom, hányan járnak oda. meg van a Gombocleső u-ban, ha jol irom, az asszem Fecskepark, de elég drága, 800 egy ora.
Vendég
 


sziasztok!

elveszett bárányka jelentkezik!!!!

elnézést hogy mostanában nem jövök de nagyon el voltam havazva a vizsgaidőszak miatt meg különböző családi gondok miatt is!!!!
de most itt vagyok és megpróbálok gyakrabban jönni!!!

mi jól vagyunk épp ma voltunk tanácsadáson mert jövőhéten a drágám megkapja a 15 hós oltást és most elvittem hogy nézzék meg igaz szerencsére semmi baja nincs a fogán kívül /kopp-kopp!/
12kg és 81cm szóval növünk mint a gomba!!!
a nagy is jól van nagyon szeret oviba járni és egyre ügyesebb is számol meg összead és nagyon ügyesen rajzol!!!

elnézést hogy most nem írok senkinek de igérem visszaolvasok és aztán írok!!!!

szép álmokat sziasztok!!!!

tündi23
 
 


Amica :)
Ágnesednek nagyon boldog névnapot!

Tündi :)
12 kg és 81 cm???
Brigi 18 hósan 9.28 kg és 80 cm. Szép nagy babád van.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Tündi :)
Te még mindig vizsgázol? Meddig tart még a suli?
Öeülök, hogy minden rendben a fiúkkal. Szép méretes Balázs baba :wink:


Amica :)
Boldog névnapot Ágnesednek :wink: :)



Hát mi vagyunk, ahogy vagyunk...
Írtam a múlt héten a nemalvásról.
Vasárnap hajnali fél 4kor felsírt, és 2 órán át nem aludt, csak sírt. Reggel indultunk volna a munkahelyemre, és már ott tartottunk, hogy elindulunk hajnalban, hátha a kocsiban alszik. Erre pont akkor beájult, amikor készülődni kezdtünk. Aludt fél órát, majd reggeli, kis játék és 8 előtt indultunk. 120 km-t utaztunk, fél órát aludt. A munkahelyemen agyon babusgatták, lent csúszott mászott a szőnyegen :) Hazafelé jövet rokonlátogattunk, és este 6ra értünk haza. Nagyon jól viselte az utat, eleven kis huncut volt :) Nem sokat aludt egész nap, így gondoltam majd éjjel bepótolja... De!
Hétfőn éjfélkor ismét felsírt, 2 órán át ringattam, hintaszékeztem vele, mire visszaaludt. Már babazenét is hallgattunk, tán az is sokat segített. Én tisztára K.O. voltam, utána nem tudtam elaludni, csak mielőtt reggel ébredt, akkor 1 órát.

Délelőtt voltunk tanácsadáson... Még nincs 9 kiló, pár gramm hiányzik csak. A dokinéni jó alaposan megvizsgálta, és kiderült, hogy miért nyűgös! A felső első 4 foga egyszerre jön, iszonyatosan meg van duzzadva az inye, domborodnak a kis fogai! Utána a fütyijét is felhuzta, nincs vele gond :P Fürdésnél huzkodnunk kell. A férjem csinálta neki este, de sajna több percbe tellett, mire sikerült vissza húzni. Én már sírtam, és mondtam neki, hogy én ezt nem csinálom!
Az első dokink, védőnőnk azt mondta, hogy nem szabad huzkodni,amig pelenkás. Nem is csináltam! Most meg kéne...

Fiús anyukák!
Ti mit csináltok?
Vendég
 


Én hiába nézegettem neki már napokkal ezelőtt,hogy nem-e a foga jön. Nem sikerült felhuznom úgy a száját,hogy rendesen lássam. Üvöltés volt mindig, ezért inkább nem erőltettem. Dokinéni meg ripsz ropsz megnézte :)
Az a baj, hogy fogzásra való gélt nem használhatunk, mert mindegyikben van Lidocain. És mivel én Lidocain érzékeny vagyok, a dokinő tiszta szívvel nem meri ajánlani, mert bár nem törvényszerű,hogy örökli tőlem, de sosem lehet tudni. Maradt a Nurofen kúp, amit ajánlott. Egy rémálom volt bedugni :oops: folyton kicsúszott, hiába storítottuk össze a kis fenekét. Persze valamennyi biztos felszívódott, mert éjjel aludt :) Van borostyánlánca, de csak nappal lehet hordani. Az eddigi 2 foga egyesével bujt ki, semmit nem vettünk észre belőle, pedig akkor még nyaklánca sem volt. De ez a 4 nagyon fájhat neki :cry:
Vendég
 


Haga :D
Sanálom nagyon Albertet, reméljük, hogy hamar túl lesztek a fognövesztésen :cry:
Fütyi kérdés - nálunk vannak problémák, tavaly azt monda a magyaroszági dokinéni, hogy krémezzük heti 2x (Ftorocort), s talán segít, ha nem ő majd megoldja. Nem szűkület, hanem letapadás.
Itt olvasgattam, s úgy látom, hogy több az a vélemény, hogy ne nyúljunk hozzá, legalább két éves korukig :roll: Fogalamam sincs, hogy mit csináljak, mert nem akarok fájdalmat okoz(tat)ni Marcusnak, de azt sem akarom, hogy késöbb gond legyen :roll:
Itt "rosszalkodik" mennem kell :arrow:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nelli! A fiúk ált. nagyobbak. Mi az 1 éves kontrollon voltunk 10,6 kg és 78 cm. :) A másodunokatesónk kislány, fél évvel idősebb Bendusnál és magasabbak vagyunk.

Haga, sajnálom Albertet!!! :( Remélem hamar kibújnak a fogacskák!
Kuki, nálunk nincs rendben, pici a luk, nem feszegetem, nem kínzom, amennyire jön, annyira húzom, aztán meglátjuk. Rosszabb, ha bereped és hegesen gyógyul!!! nem beszélve a fájdalomról! Én nem erőltetem!

KÖszönöm a bölcsis infokat. Hát ez az, hogy bőven előre be kéne iratni, de az én munkahelyem megszűnt, mikor már itthon voltam táppénzen (nagy mázlim volt) így munkahelyem sincs. Most beadom bölcsibe és nincs hova mennem dolgozni... na szóval értitek... macerás... Meghát igen, 2010... addigra majdnemhogy oviba megyünk... :shock: no majd kigondolom. :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Haga :P

A Dologelben nincs Lidokain, mi mindig azt használjuk! Erre én is nagyon adok,mert nekem is van különböző gyógyszerallergiám.

Borostyán-nyakláncot, nem tud meghutkolódni, ha nem túl hosszú éjjel is lehet hordani,mi hordjuk is, de nem mondom, hogy tökéletes az eredmény fogzáskor! :lol:

Még jövök, de hihetetlen, mindig felébred, mikor írok... Igaz fél 2 óta alszik.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Haga :P

Még akartam az előbb írni, hogy hétfőn nálunk is ilyen volt az éjszaka. Sztem a melegfront is megviseli őket, + frontokkor a fogzás is rosszabb!

Hát ennyit tudtam, jó alvást kívánok!

Sleepin :P

Nekem az a véleményem és az öreg róka gyerekdoktornő-barátnőm is azt mondja, hogy a kölköknem 3 éves korig legjobb az anyjukkal, rá van legnagyobb szükségük. Ha emellett elvisszük őket játszóházba, tücsökzenéra, játszóra, zsúrba, még szokják, megismerik a gyerektársaságot, az még csak plussz.
Az megint más, ha vissza kell menni az anyukának, meg az is, ha nem érzi már jól magát otthon/befordul és visszamegy dolgozni. Ezt is megértem, a gyereknek jobb egy nem egész nap, de türelmes kiegyensúlyozott szülő, mint egy egész nap ingerült, vagy szorongó, lehangolt szülő.
Persze, a bölcsi/ovi egy idő után tetszik neki, de ugyanúgy szocializálódik majd pár hét-hónap alatt az oviban.
Ha teheted bírod, maradj.
Én is így próbálom, de majd meglátjuk

Amica :P

Ágnest Istan éltesse sokáig boldogságban-egészségben!


Tündi :P

Szép méretek! :wink:
Pussz mindenkinek

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Szilvi
Ftorocort nálunk is játszik, minden este kenjük, ez már a 2. tubus, letapadás volt, de úgy tűnik megoldotta

Bölcsi
2 éves kor körül heti 2-3 nap sztem kifejezetten jó a gyereknek, ha anyagilag megengedhetjük ősszel, Z-t benevezem egy magánba

Holnap megyek vércukormérésre.
Úgy tűnik echcéma jött ki rajtam....

Zalán egyre többet dumál, főleg első szótagokat, de kb. 15 szót már helyesen használ. Gyönyörűen alszik éjszaka és délután. Ebéd utolsó falat után mutatja a szobájt, mondja, hogy "csicsi" és boldogan megy aludni :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Seepin :P

A mostani Nők Lapjában( nem tudom, lehet a neten is fennt van), pont a te kérdésedet válaszolja meg a Vekerdy. Én nagy híve vagyok, jó öreg róka a pszichológiában. Nézzd meg.

Jaj csajok, én is büszkélkedek. Lencus szinte mindent mond már, de min. előtag szinten.
De a kanáltól, a tányérig, a tetejétől, néni, ... addig hogy apa elment. Ollyan jó érzés, tényleg.

Haga :?:

Mi a helyzet?

Többiek???

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs, köszi, megveszem! :D De amúgy én is szeretnék maradni. Játszóház egyebek, mindenképp, itt van is egy olyan, ahol ott is lehet hagyni picit (ovibeszoktatós...), majd utánajárok! :D Még amúgy sem aktuális.

Amúgypedig Bende nagyon nem akar beszélni. Vagyis FOLYTON (szó szerint) beszél, de csak a maga nyelvén. Néha kicsúszik 1-1 "értlemes" szó, pl hamma, de nem nagyon akar semmit mondani. Szerintetek kéne már kezdeni? Vagy az is elég egyenlőre ha hablatyol? majd lesz az értelmes?
Kb. mikor kezdtek Nálatok érelmes szavakat mondani a lurkók? És Sleepinke megint kérdezett! :D Bocsi... :oops:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin
Nyugi! Réka is majd 2 éves volt, mire értelmesen beszélt. Addig ő is csak a saját nyelvén hablatyolt. :)
gtünde
 
 


Bogáncs :)

Köszi a Dologél tippet, ma megrendeltettem a patikában... Hétfőre meglesz... Az lesz majd a röhely, ha addigra előbújik mind a 4 fog :roll:
Amúgy jól telt az utsó 2 éjszaka, bár nem tudom hogy a kúp használt-e, vagy már túl van a nehezén.
Viszont nemrég, mielőtt elaludt, szó szerint összefosta magát :oops: Remélem nem nyelt be valami vírust... Én nem nagyon hiszek a fogzásos hasmenésben.

Elhiszem,hogy jó érzés büszkélkedni :wink: Gratula Lencusnak a dumcsizáshoz :wink: biztos tüneményes lehet :wink:

Albert még csak a maga nyelvén dumál. Bár a gyeje, ige(n), de, nem felismerhető. Néha tök röhelyes, ahogy mondja :lol:
Már nagyon sokmindent ismer, ha mondjuk, kérdezzük a dolgokat, odanéz, és már mostanság rá is mutat. Nem gondoltam volna, hogy ilyen picúrként mennyire okosak tudnak lenni!


Sleepin :)
Anyum mondta,hogy a fiúk később tanulnak meg beszélni. Óvónő, és nem egy kisgyerekkel találkozott,aki még 3 évesen, amikor oviba ment, akkor sem tudott beszélni...
Vendég
 


Sleepin, Dani sem beszél, a szókincse? aja, nem, mámmá, tente, alló, beee, baba, a többit nem értjük :D , pedig reggeltől estig dúmál, sokszor elém áll, és kiabál velem :D
Nekünk is egyszerre jön a 4 rágófog, katasztrófa :roll:
14,5kg, 83cm.

Kép
mona76
 
 


Oké, megnyugodtam, köszönöm! :D

Mona! Szép méretek! :D

Haga, örülök, hogy jobbak az éjszakák! Én spec. hiszek a fogzásos hasmenésben. Holnap próbálj meg semmi hajtósat adni, hátha használ!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin :)
Bende még kicsi, nem kell beszélnie!
Nekem Domi is 2 éves kora után kezdett el beszélni, Brigi sem mond, csak pár szót.
Egyedül Dorka volt az, aki 1,5 éves korára folyékonyan beszélt.
Még nagyon korai, hogy elvárd a beszédet!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Haga :P

Szívesen! :wink:
Ha ki is bújik addigra, jönnek még újabb fogacskák...

Én azért hiszek a fogzós hasmenében, mert tesóm kisebbik gyereke egyértelműen produkálta...Nálunk ilyen nincs hálisten.

Sleepin :P

Abszolút ne várj el még semmit. A beszédfejlődés is, mint minden más, nagyon eltérő ütemű.
Nővérem nagyobbik lánykája 2,5 évesen kezdett igazán beszélni, már ki voltunk akadva,akkor viszont már egyik napról a másikra választékosan.

Mona :P

Tényleg szép méretek!!!
Nekünk is egyszerre jött a 4 örlő...

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Jajj, dehogy várom el, hogy beszéljen! :) Félre ne értsetek! :) Csak kíváncsi voltam, szavak mikor kéne/fog elkezdeni mondani. De ahogy látom tényleg teljesen változó. :D Amúgy megérteni szinte mindent megért, kivéve a nem-et. :evil: Tentére tudja, hogy alvásjön (nyakamba ugrik), innire tudja, hogy inni jön, hamma no comment :D stb... Állatokat inkább "személyesen szereti tanulgatni a képekről nem mindig jön rá, mifene lehet... (néha én sem) :D Szóval nem várom én el a beszédet! :D

Fog szerintem nálunk is készülődik valami... De hol és mi??? Nem hagyja, hogy belenézzek a szájába! :D Most 8-nál tartunk.

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin
Nálunk kb. 17 hónapos koráig annyi volt, hogy : ana, mamma (kaja), oda, gogo (golyó), ezzel + halandzsával kommunikált decemberig. Akkor indult be.

Kicsikémet ma láttuk, 800g. megnéztem a szülőszobákat, megismerkedtem a szülésznőmmel. Tök jó lesz szülni ott :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Szépen növöget a manókád :wink: Találtatok már nevet, vagy még mindig nagy dilemma?
Te most máshol fogsz szülni, mint ahol Zalán született?





Mi jól vagyunk. Tegnap délelőtt megérkezett a Dologél is, de még nem próbáltuk :oops: éjjel szépen aludt a kis sutyim :)
Viszont tegnap estefelé nem tudom mi volt velem, mert olyan hasmenés jött rám, hogy azt hittem meghalok :oops: Most már jobban vagyok, de nagyon erőtlen lettem :? és hát az élet nem áll meg, ma még nem pihentem, csak most ültem le először :evil:

Hétfőn megyünk a gyermek kardiológiára, tiszta ideg vagyok, remélem minden rendben lesz :!:


További jó hétvégét :wink:
Vendég
 


Igen, Zalánt A schöpf-Mérei-ben szültem, amit azóta bezártak, most az I.sz. nőin fogok - szült ott vki?
Jaj, még mindig nem tudjuk, mi legyen a név! Van 4-5 variáció, de egyikről sem érzem, hogy ez az igazi :roll:

Haga
drukk neked hétfőre!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Látom, nem csak az én kis Bencémet viseli meg a fogzás. Pillanatnyilag úgy tűnik, a felső 4 egyszerre fog jönni neki. Nagyon szenved. Sokat nyűglődik, nem akar pépesnél másabb állagút enni. Chamomilla 9 ch-t adok neki, ha már nem bírja, attól megnyugszik.

Éjjel már jobb a helyzet. Karácsony másnapja óta egyedül alszik. Hol jobban, hol rosszabbul. Néha nem kell felmenni hozzá, máskor egy éjjel többször is. Nappal kialakult a rend, bár ha valamelyik tesó, vagy apa itthon van, akkor tarthatatlan a dolog.

Most épp lábadozunk. Mindenki beteg a családban. Légúti megbetegedés többnyire. Bence jól viseli, nem is kap Sinupret-en kívül mást.


Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Haga :D
Szegénykém.....remélem, hogy már jobban vagy! Kardiológusnál bizti, hogy minden ok lesz, mennek a drukkok!

Emma :D
Gratula a kicsikétekhez!!Milyen szóba jöhető neveitek vannak? Én anno Kristófot az I.sz. Nőin szültem (már ha Bp-ről a Sote-ről van szó :oops: ) Dr. Patkós Péternél, nagyon sokan járnak hozzá, de egy igazi Tündér :-)

Britta :D
Jobbulást Nektek, s mielőbb növessze ki Bence a fogacskáját!
Szerintem te vagy az egyetlen 3 lurkós Anyuci, aki azért "reklamál", hogy ha Apa vagy a tesók otthon vannak, akkor borul a rend!
Én mindig várom, hogy hazaérjen valaki :oops:

Sleepin :D
Pont a másik topikban "vigasztalnak", hogy ne aggódjak, hogy pl. Marci még nem indult el, mert minden baba más. S ezt tudom, de azért ez a buta összehasonlítgatás valahogy minden Anyukában benne van..........Egyébként Bende még tényleg nagyon kicsi, ahhoz, hogy beszéljen.

gTünde :D
Ha jól emlékszem, te írtad anno, amikor Dórával voltál terhes, hogy Réka leszokott a kézben alvásról :roll: :?: Hogyan csináltad?
Tizáról vannak hírek?

Szilva :D
Veletek mi van?? Írj egy pár sort, ha van időd!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Én sem reklamálok:) Csak azt mondom, hogy akkor más a napirendünk. Ettől függetlenül nagyon várom, hogy hazaérjenek:)

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta :D
Remélem, hogy azt értetted, amit írni akartam??? :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Persze, miért ne?

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Csak gyorsan Szilvinek:
Igen, Rékát akkor szoktattam le arról, hogy a délutáni alváshoz el kelljen ringatni. Tkp. azt csináltam, hogy én lefeküdtem az ágyra, és mondtam, hogy jöjjön aludni mellém. Nem tudom hány alkalom volt, hogy nem feküdt le, de egy idő után azt csinálta, hogy még ki-be rohangált a szobából, aztán mikor elunta, odabújt mellém és elaludt. Később már volt, hogy én előbb elaludtam, mint ő, és csak arra lettem figyelmes, hogy csönd van. :) Ja, és 2x úgy jártam, hogy felriadtam a csöndre, keresem Rékát, és aranyom a nappaliban, a fotelben aludt. :) Most meg már ott tartunk, hogy jön velem aludni. 2 mesét elolvasok neki, függöny behúz, odabújik mellém és tök hamar elalszik. Én meg lelépek mellőle. :)
Az estit is hasonlóképp oldotta meg. Ui. volt, hogy már majd 1 órája sétáltam én vagy apa fel-alá vele és tojt aludni. Úhogy egy idő után lefeküdtem az ágyra, mellém raktam. Egy darabig mászkált az ágyon, össze-vissza ficergett, majd elaludt. Most meg már úgy van az alvás, hogy fürcsi, utána diafilmezés, majd 2-3 mese, villanyoltás, összebújás és durmolás. Én is vele fekszem. Viszont az ágyában nem hajlandó aludni, így apa ki van túrva. De mióta Dóri megvan, nem merem átrakni az ágyába, nehogy, ha felébred, felébressze Dórit. De Dóri születése előtt, ha elaludt, átraktuk az ágyába, és reggelig ott aludt.

Ma du. megpróbálok hosszabban írni mindenkinek!!
gtünde
 
 


Britta :)
De rég jártál erre :P
Jobbulást nektek!
Szegény Bence, neki is egyszerre jön 4 foga... Én 2 napig estére atam Nurofen kúpot, és használt. Azóta 2 foga már áttört a 4ből, és alszik is rendesen.


Szilvia :)
Veletek mi van? :)
Marci is csak kézben hajlandó elaludni?
Nálunk csak a napközbeni alvásnál kell ringatni, este elalszik magától Albert.



Voltunk a kardiológián, és minden rendben :lol:
De hogy a kórház összes betegének egy helyen kell sorakozni a kartonért, hát az őrület! Még jó, hogy a gyerekek elsőbbséget élveznek... Alig lehetett elférni a kórház aulájában, annyian voltak!
A vizsgálat EKG-ból és szív UH-ból állt, szegénykém végig üvöltött :lol: Utána vigasztalásul kapott egy fél Milka rudit csoki nélkül :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Köszönjük a köszöntéseket! :wink:
Nem volt netünk, majd próbálok visszaolvasni...

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Haga :P

Ez szuper, hogy minden rendben!!!! Ez a lényeg!!

Háát igen a fogzás....az elúzodó folyamat!

Tücsi :P

Mikor költöztök pontosan?

Tök emlékszem, amikor szoktattad Rékát az alváshoz, most volt, aztán mégis milyen régen....

Jól vagytok, tényleg írj, ha tudsz.
Jövő héten Pécsett leszünk. Esetleg találka?
Tényleg Tizáról, Babcsiról tusdz vmit???

Emma :P

Én a II. nőin szültem, de az I-ről is jókat hallottam! Bizti jó lesz!

Azta, már mekkora a kicsike!!!

Szilvi :P

Próbálj sztem te is lefeküdni Marcival. Az jó ötlet. Nálunk is bejött, most az egy hetes-2 hetes nehezen-sírva elalvásban. A testközel, ill. hogy hallotta a szuszogásunkat, jelenlétünket, megnyugtatta.

Tündi :P

????? Merre vagy???

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs
:oops: Sajna, most is csak táblira futja. Hú, találka? Még gondolkodom, képes vagyok-e már rá. :D
Tizával pár hete beszéltem. Jól van, de el van havazva a két gyerkőccel. Szilcsi, ha addig nem indul be, 20-án megy császárra. Jól van ő is. Babcsiról nem tudok. Lehet, iwiw-en kéne neki írni. De hát időm alig van.

Kép
Kép
Kép
Kép
gtünde
 
 


Haga!

Szerencsére jobban vagyunk. Már áttört 3 fog a 4-ből. De nagyon nehezen viseli Bencus. A kajákat sem mindig fogadja el. De el kell viselni ezt az időszakot is. Bár a nagyoknak is sok igényük van.
Ma Gergőnek volt "házi feladat". Képeket kellett kivágni, hogy holnap tudja elvinni az oviba. Segítettem neki, de addig állt a dolgom. Mit lehet tenni? Semmit, csak csinálni. :)

Örülök, hogy minden rednben volt a dokinál.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta :)
Örülök, hogy már jobban vagytok!
Szegény Bencus, de szerencse,hogy már csak 1 fog várat az áttörésre. Persze, aztán majd jön a többi is, de tán nem egyszerre több! Én is reménykedek, hogy ezentúl nem négyesével jönnek majd a fogak. Tényleg, ti szedtek Zymafluort?
Azért nem semmi, hogy már az oviban is van házi feladat :shock: Anyu ovónő, de sosem mesélt ilyenről. Milyen képeket kellett kivágni? Megdícsérték ma érte? :wink:



Én ma már a házidokimnál kötöttem ki. Eddig csak húztam, halasztottam :? Hónapok óta fejfájással ébredek reggel, éjjelente meg szédülök és arra ébredek, persze utána már nem tudok visszaaludni. Ráz a hideg szinte folyamatosan.
Holnap mehetek laborba, pénteken meg vissza a dokihoz. 2féle injekciót kapok egyszerre, másnaponta, majd holnap kezdjük beadatni.
Kissebb babakocsit nézegetek a Vaterán, Teszveszen, mert tavasszal megyünk a Kolping Hotelbe, és a mostani babakocsink elfoglalja az egész csomagtartót. Már 2 nagyon megtetszett. A többieket hiába kérdeztem mekkora, 1 hét alatt nem válaszoltak, aki meg igen, az csak annyit írt,hogy kis helyet foglal, befér az autóba, stb... Na ez alapján döntsek... :twisted:
Vendég
 


Tüncsi :P

Persze, gondold csak át, megyünk mi még Pécsre! :wink:
Köszi a táblát!!!!
Már mekkorák, Istenem!

Haga :P

Kérdezz rá kilóra! Az is lényeges, irgum-burgum, aki nem válaszol, meg mérjék le centivel basszus.
Hová mentek?

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


gTünde :D
Köszönöm a részletes leírást :wink:
Az a baj a mi ágyunkkal, hogy ott ha úgy jön ki, akkor reggelente játszunk vele, s így nagyon nem köti az alváshoz. Este ott itatom a tápival, s ha úgy alakul, akkor még előtte bohóckodik is egyett, szóval nem hinném, hogy ott elalduna..... :roll:

Alvás: Most aludt el, de nem az ágyában :oops: megint megpróbáltam, de hiába feküdtem mellé, simogattam a hátát, jöttem ki, semmi nem használt. A végén sírt egy kicsit, persze kivettem, s 5 perc múlva aludt. Mondjuk ez az egész majdnem egy órát tartott....lehet, hogy az elején még nem is volt igazán álmos :roll:
Ő a napi háromból háromszor még kézben alszik el :roll:

Haga :D
Mit mondott a doki, mi lehet a baj?
Én is megyek pénteken, mert még életemben nem voltam tüdőszűrésen, s már lassan rászedem magam (most is szívok 5-6 szál cigit, Marci előtt napi két doboz is volt :oops: ). A torkomban meg időnként érzek valamit, ami nem odavaló :roll:, de nem rendszeresen, s nem fáj...na most ezt is megnézetem :roll:

Britta :D
Jó, hogy talán a nehezén már túl vagytok!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Haga! Mi nem szedünk Zymafluort, és még nem is hallottam róla. Miért kell nektek szedni? Oviban nem szó szerint van házi feladat. Itthon kellett járműveket keresni újságokban. Kivágni és bevinni, hogy egy nagy gyűjtőlapra felragasszák. Kapott érte valami képjutalmat is Gergő.

Szilvi! Nem nehéz kézben elaltatni Marcit? Bencust csak néha kellett az elején. Mostanra már csak leteszem az ágyába és elalszik szépen. Nem is kell ottmaradnom vele.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szilva :)
Ha tényleg változtatni akarsz az altatási szokásotokon, akkor azt csak úgy lehet, ha Te ezt belül is akarod, végig tudod csinálni, kitartasz, mert a legfontosabb a következetesség!
Én kb. 3 hete untam meg Brigi borzalmas éjszakáit, ott telt be végleg a pohár, és belül is elhatároztam, hogy ezen fokozatosan bár, de változtatni kell! Pár éjjel nagyon rossz volt, mert hagytam valamennyit sírni, amikor úgy éreztem, hogy nem az a kétségbeesett üvöltése van, és elég hamar, kb. 3 éjszaka rájött, hogy 1) az ágyába kell aludnia, és szopi után is oda kerül vissza, 2) minden egyes nyekkenésére nem ugrok. Nem mondom, hogy átalussza az éjszakát, de este ált. sírás nélkül alszik el, már hosszabb időt képes egyben aludni, egyszer sír annyira, hogy kiveszem, és megszoptatom, de visszakerül az ágyába, és nem balhézik, különben ha sír, sírdogál, várok, mert van, hogy utána visszaalszik. Magához képest javult, mert korábban nár teljesen az ágyamba szokott, mikor letettem este, ordított, akár óránként képes volt üvölteni, meg kellett szoptatnom.
Nekem kellett, hogy legalább 1,5 éves legyen, mikor már jobban megérti a dolgokat, de még nem olyan nagy, hogy ne tudnék változtatni a szokásain. Később ez egyre nehezebb.
Kitartás, Te is megérzed majd, mivel lehet javítani a helyzeten. udom, addig nehéz, de ha én kibírom 3 gyerek mellett, akkor Te is! Kívánok sok erőt!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Amica :D
Köszike :wink: Nálunk igazából az elalvás a nehezebb, éjjel alszik vagy végig, vagy 1x-2x ébred inni...Enni, ő nem eszik éjjel már 2 hónapos korától.

De ahogy írod, valószínűleg még nekem is meg kell érnem erre, ugyanis, be kell valjam, hogy imádom a kis testét érezni magamon. Kicsi kora óta mondogatták, hogy ennek majd kárát látom, amikor már nem lesz olyan könnyű a Drága.

Britta :D
10,5 kg , s már nem könnyű Őt tartani, főleg mikor ficánkol minden irányba, s feszíti magát. Ezért próbálkozom a "melléfekvős" altatással, de eddgi még csak egyszer-kétszer sikerült, akkor is csak éjjel. Nappal még sosem :cry:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilva :)
Remélem, nekem szántad a köszikét :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli :D
Persze :wink: , csak sok felé járt az agyam, s feljebb olvastam Amicát :oops: :oops: :oops:
Nelli, Nelli, Nelli :D Köszike :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilva :)
Csak vicceltem :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Alvás: nálunk Dani 3 hónapos koráig aludt a kiságyban :? , persze azóta is minden este, éjjel próbálkoztunk vele, de torkaszakadtából sírt. Meg persze én is úgy voltam, hogy olyan jó érzés hogy ott alszik velem, igy 1,5évig Danival aludtam és nem apával. Ő korán kel, és zavarta ha Dani sír, Danit pedig zavarta apa horkolása.
Nos én is itt meghúztam a vonalat, és azt mondtam elég volt :D . A héten Dani kapott egy körbetámlás heverőt, ment a saját szobájába /egyenlöre nekem is van ott egy heverő, de külön alszunk és már párszor ott hagytam/. Ennek az ágynak akkora sikere van, hogy mindenkinek mutogatja :D , egyedül elalszik /eddig ringattam a 14kg-os popót/, és átalussza az éjszakát. Jó mélyre elcsomagoltuk a kiságyat, ne is lássam :? .

Kép
mona76
 
 


Szilvi!

Nem lehet, hogy sok Marcinak a 3 alvás? Bende már nem alszik nappal csak egyszer. Igazából ha nagyon akarnám, tuti elalduna 12 körül, de ebéd stb, pici játék és így 2kor megy egy nagy 2 órás alvásra (hehe, szerintem 2 óra, ezt Ő dönti el...) Persze ez attól is függ, mikor kel reggel Marci.

Mona! Ha költözünk és sikerül, én is úgy tervezem, hogy nem lesz kiságy. Már olyan szépen lejön az ágyról, hogy a lemászással nem lesz gond, csak le ne guruljon, ezért jó a körbetámla... :D Tudsz mutatni képet?

Haga, örülök, hogy minden rendben volt albertnál, viszont ez a szédülés nem hangzik jól, remélem hamar rájönnek mi a baj...

Kép
Kép
sleepin
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: