Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi is voltunk Czeizelnél... Ő is említette Dobrev Klárát is, párját is, - meg a munkatársaikat, akik miatt leállt az egész ügy! Sajnos nekünk is csak a karját tárta szét!

Van már valahol aláírás-gyűjtés???
Gi
(4 fiú anyukája! :))
gi_anya
 
 


Édes Virág !
Lehet, hogy pont a babanet kezdő oldalán kellene az aláírás gyűjtést elkezdeni. Ez csak egy tipp. Nagyon sokan látogatják. Ha valami van írj. Hol szoktál csetelni?
Szami
bled
 
 


Sziasztok!

Még nincs aláírás gyűjtés! Bled, ez nagyon jó ötlet, csak azt nem tudom, hogy kivitelezhető?
Nagyon kopasz vagyok még a netezésben, ha tudnál segíteni, megköszönném!
Hogy lehetne ezt a babanet kezdő oldalára feltenni?( az aláírás gyűjtést)
Előre is köszönöm!
Itt szoktam chatalni a babaneten!
Sziasztok!
édes virág
 
 

 
 

sziasztok!
nem tudom jár e itt még valaki.
figyelmes lettem a topic címére és benéztem. elolvastam az eddigi hozzászólásokat.
nekem két kisfiam van, egy 2,5 éves és a kicsi 10 nap múlva lesz egy.
mi is nagyon vágyunk egy kislányra.
Édes virág: megértelek téged. én sem tudnám a 3. babát jobban szeretni mint a fiaimat, még akkor sem ha lány lenne. De megadná, azt a bizonyos ANYA-LÁNYA kapcsolartot, amire szerintem a nők többsége nagyon vágyik. vannak dolgok amiket egy fiuval sosem élhet át az ember.

talán én is belemennék abba, hogy választhassak a baba nemét illetően.
nem tudom mit tennék. nekem max. 3 szülésem lehet, mert 2 császárom volt és a betegségem miatt is. tehát már csak egy "lövésünk" maradtt.
azt hiszem nem is lenne ez rossz dolog!

ha valaki hasonló helyzetben van, hogy az anya-lánya kapcsolat reményében szeretne lányt, és esetleg valamilyen módon ez sikerült is, kérem írjon.
köszi! sziasztok!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Nekünk azt mondta Czeizel, mikor felkerestük, hogy érdemes lenne írnunk az eü miniszternek, meg még valakit említett, de ezt mire kijöttünk az ajtón, el is felejtettem!

Lehet, hgoy először ebben kellene összefognunk, hogy együtt írjunk ilyen fontos embereknek...

Közben megtudtam egy külföldi lehetőséget, de nincs rá fedezet! :(

Gi
gi_anya
 
 


gi anya, asyje

Örülök, hogy végre újra beindul ez a topic is. Jó lenne, ha összefognánk. De ehhez több ember kell. Egy fecske nem csinál nyarat. Szerintem telefonon fel kellene egymással vennünk a kapcsolatot. Mi édes virággal már nagyon sokat beszéltünk e témában. Hivogattuk Czeizelt levelet írtunk Gyurcsány feleségének. Sajnos eddig nem sok sikerrel, de valószínűleg azért, mert nem volt olyan nagy hangja a dolognak. Könyörgöm fogjunk össze csináljunk valamit. Induljon már meg valami....., Minden megoldás érdekel bennünket.

szami
szami1108
 
 


gi anya, asyje !
Az előbb elfelejtettem az email címemet leírni. (ami a profilban van az nem jó). Ha úgy gondoljátok, hogy van kedvetek elindítani valami mozgalmat, akkor kérlek írjatok.
ez az email címem: szami1108@freemail.hu.
köszi
szami1108
 
 


Helló mindenkinek!

Magam és a párom nevében szeretnénk az ÜGY mellé állni!

Tehetjük ezt azért is, mert van 3 csodálatos fiunk (2, 5 és 8 évesek), de nem mondtunk még le egy leányról sem. Tekintve, h 3 gyermek felnevelése sem gyerekjáték, tovább nem kockáztathatunk babonás és egyéb "módszerekkel".

Egy évig állandó ügyfele voltunk a (Czeizel) Tanárúrnak is, a hőmérős görbéből lett lány helyett a 3. fiunk....(azért imádjuk őt is!) Mindazonáltal a Tanárúr kiállását az ÜGY mellett olyannyira tiszteljük, hogy a későbbiekben leírtak népszerűsítésében aktív közreműködő lett!

Igen! Kiváló módszerek vannak a várt gyermek nemének megválasztásához, de ezek egyike sem olcsó! A Tanárúr szerinti centrifugás eljárás még -- más hasonlókkal -- klinikai vizsgálati stádiumban van, így az sem ingyenes, még csak nem is támogatott. A korábban a topikban említett 20-30 ezer forintos költség komolytalan!

Ha lesz is valaha olcsó eljárás, legyen az akármilyen egyszerű, nem fog 2-300 ezer forintnál kevesebbe kerülni! Nem a para' miatt, hanem a technológia (anyagok ára, iparjogvédelem, szabadalmak stb.) ára miatt. Az ilyen jellegű tudás, tudomány nincs ingyen...

Az apuka örökítőanyaga pedig nem terhelhető a végtelenségig, így minden beavatkozásnak szinte elengedhetetlen része az IVF. Ritka, hogy a "megkínzott" örökítőanyag (különösen egy lányos változat) virgoncan elvégezze magátol a dolgát... :-))

Az egész téma rendkívűl kényes, ismerünk olyat, aki a családja előtt is titkolja ebbéli elkötelezettségét! Itt mindig keverednek erkölcsi, orvosi, etikai, vallási dolgok. Én, mi, sem most sem a jövőben semmi ilyesmivel nem kívánunk senkivel vitatkozni, érvelni, ez súlyosan MAGÁNÜGY.

Az viszont közügy lehetne, hogy azoknak, akik ezt magánügyükben alkalmazni szeretnék, megtehessék!

Tartalmi elemek a folytatásban >>>
babaprojekt
 
 


>> Tehát, itt a folytatás:

3 évvel ezelőtt Belgiumban élő barátaink segítségével feltérképeztük az egyetlen európában működő "Family balancing gender selection" (nem-választás a családi egyensúlyért) eljárás lehetőségeit. Akkor jártunk a Tanárúrhoz, hogy a 3. lány legyen... amikor a kinti barátaink az összes információval felvértezve kiokosítottak, már megfogant a harmadik.... és fiu lett. :-)

De, fel nem adva szándékunkat, kiutaztam és személyesen beszéltem a klinikán az orvossal, aki az adot klinikán a téma gondozója.

Majdnem mindent megtudtunk, hogy eldönthessük, h amint az anyagiak és a 3. növekedése megengedi, belevágjunk...

Még nem történt meg, de az új információkról tájékoztattuk a Tanárurat is, aki ettől kezdve minden ezen témában érdeklődőt a megadott telefonszámom kiadásával hozzánk irányított. Tekintve, hogy ő nem mélyült el az adott belga/USA változat mikéntjében, nem is próbálta azt elmagyarázni az érdeklődőknek.

így jutott el hozzánk az a 2 fiu gyermekét nevelő anyuka is, aki azóta nálunk is gyorsabban döntött és a megszerzett információk alapján végigcsinálta az egész folyamatot. Azóta megszületett a 3 gyermekük, az első lányuk!!! :-) :-)

Velük szinte heti kapcsolattartás és folyamatos személyes és egyéb konzultációk után összeállt egy általános Tájékoztató, amit a Tanárúr közreműködésével jelentkező érdeklődők első "kapaszkodóként" megkapnak tőlünk e-mailben, faxon v levélben.

Az anyag jelen üzenetem mellékleteként mostantól bárkinek elérhető! Nem-választás a családi egyensúlyért - tájékoztató

Akinek további kérdése van, szívesen állunk rendelkezésre.
...
babaprojekt
 
 


Sziasztok!

Nagyon örültem babaprojekt hozzászólásának, mert magam is rákerestem a neten a "gender selection" eljárásokra és találtam egy tájékoztatót erről a belga klinikáról. Úgy tudom, hogy Európában jelenleg csak ott végeznek ilyen "szociális" okokból történő spermaszelekciót, még Angliában is csak abban az esetben engedélyezik, ha valamilyen genetikai betegség elkerülése miatt van szükség a magzat nemének megválasztására. Ezenkívül az USÁ-ban, Ausztráliában (2. gyereknél is), illetve Izraelben (4 egynemű gyerek után) engedélyezik az eljárás alkalmazását.

Azontúl, hogy ez a beavatkozás távolról sem olcsó és gyakorlatilag felér egy lombik-programban való részvétellel, engem az érdekelne, hogy ezért a pénzért ők vállalnak-e garanciát? Illetve, ha nem jön létre megtermékenyülés, akkor úgy olvastam ki a tájékoztatóból, hogy a lefagyasztott petesejtből és szétválasztott spermából újabb megtermékenyítést lehet végrehajtani. Ennek mennyi a költsége? És itthon ezek a meddőségi centrumok bevállalják-e ennek elvégzését? Mivel itthon ez még büntetendő cselekmények számít. Annál az ismerős párnál, akik résztvettek a programban, elsőre sikerült a megtermékenyítés? Bocs a sok kérdésért, de engem is nagyon érdekel a téma, 2. lányunkkal vagyok épp várandós :)
kikezdki
 
 


Kedves ismeretlen (babaprojekt) Köszönjük az információt !

Hú, elég rossz volt tudatosulni, hogy megközelítőleg 3 Mft- ért születhet egy lányom. Ez nagyon durva. Az nagyon sok pénz, úgyhogy marad az itthoni lobbizás. Csak valami politikus állna már e téma mellé. Egészen a választásokig mindenki azt mondta, persze már dolgozunk a témán, most meg kiderül, hogy semmi sincs az ügyben. Most lett csak igazán világ vége hangulatom.
szami1108
 
 


Nem, Kedves [kikezdki], nincs garancia semmire.
A kémcső válogatottsági mértéke ismert a válogatás után.
A fogantatásra önnmagában is nehéz lenne garanciát vállalni, de az eddigi tapasztalatok szerint elég jók a statisztikáik. A nem-választás eredményessége viszont eddig 100%-os!

Az itthoni anyuka első beültetése (két megtermékenyített petesejt beültetése után) sikeres volt, abból lett az 1. leányzójuk... Nem lett ikerterhessége!

A hazai "ismétlést" nem javasoljuk, az itthoniak évekkel vannak lemaradva a kintiektől (akármilyen rosszul is hangzik), és a jogi kockázattól is félnek (természetesen joggal!). Kint egyszer ismételhető a próba a 2. kémcsőből (ha van), extra 400 euroért.
babaprojekt
 
 


Babaprojekt !
Magyarországon abszolút nem tudják ezt a szelekciót elvégezni? Ha valakinek olyan betegsége van ami egyértelművé teszi azt, hogy a gyermekére továbbörökíti a betegséget akkor sem engedélyezi a törvény? És még egy kérdés, ha nekem beültetésem van akkor az orvos tudja, hogy milyen nemű gyermek fog megfoganni?
szami1108
 
 


szami1108!

A helyzet az, hogy nem csak Mo.-on de még európában se sok helyen. A Belgiumi klinika USA partnere egy szabadalmazott eljárással különböző színűre "festi" az örökítő anyagot a rá jellemző kromoszóma alapján. Ezután ismeretlen módon egy berendezés automatikusan szétválasztja a különböző színűeket. Ennyi az egész :-))) Elmondva egyszerű, de 4000 dolcsi az ára! Természetesen itthon is működik a betegség miatti választás, de ott nem válogatott spermiumot használnak (nem tudják megcsinálni), hanem a megtermékenyítés után a leírásomban is említett PGD vizsgálatot végzik el.

A normál IVF (mesterséges megtermékenyítés) során nem derül ki a gyermek neme, tudtunkkal, nem is vizsgálják. Az egyedüli (késői) eredmény a magzatvízből vett mintából nyerhető, de ez a vizsgálat a magzat megmaradásának kockázatával jár (35 év feletti anyukák terhessége félidejében előírt vizsgálat).
babaprojekt
 
 


Babaprojekt !
Csak ámulok, hogy mennyire felkészült vagy ebben a témában. Úgy látszik, hogy van nálam elszántabb ember, pedig én sem vagyok semmi. Csak azt nem értem, hogy a Czeizel Endre, miért írta le olyan egyszerűen ezt az egészet.
szami1108
 
 


Sziasztok!

Hát ismét mozgolódunk!
Azt hiszem nagyon kevesek vagyunk mi mindehez!!
Lehet itt nagy szavakkal embereket toborozni, de a mai helyzetben ahogy áll kicsiny országunk, az egész egészségügy szerintem nagyon nehéz dolgunk lesz!
Nem reagálnak a megkeresésünkre(politikusok), meg sem hallgatnak bennünket, mindent megígérnek aztán el vagyunk felejtve!
Hát ez van! Tömören, röviden ennyi!
Ha van valami biztató híretek, írjatok!
Ha én kapok, jövök!

Üdv.mindenkinek
édes virág
 
 


Üdv a fedélzeten!

Én is csatlakozom a mozgalomhoz, mint 2 kisfiú édesanyja. Az érzéseimet már többen megfogalmaztátok, még talán annyi, hogy 50-60 évesen visszanézve nem szeretném úgy érezni, hogy elszalasztottam az utolsó esélyt is, hogy kislányunk születhessen.
Még egy fiú születése valószínűleg lelkileg teljesen a padlóra küldene, úgyhogy nem bíznám a továbbiakban a véletlenre. A három gyermek még így is nagy kihívást jelentene nekünk, mind anyagilag, mind fizikailag, de azért vállalnánk.
Azt azért nem értem, hogy egyedülálló nők vállalhatnak mesterséges megtermékenyítéssel gyermeket, akik kézenfekvő, hogy nem egy kiegyensúlyozott családban nőnének fel.
Mi azomban nem, pedig kapcsolataink 2-3 gyermekkel kiálltak már egy-két próbát...
Remélem jut valamire ez a kezdeményezés!
Kellemes húsvétolást!

Üdv mindenkinek! AgMaNo
agmano
 
 


"A normál IVF (mesterséges megtermékenyítés) során nem derül ki a gyermek neme, tudtunkkal, nem is vizsgálják."
Én úgy hallottam egy tv műsorban (Sejtjeink), hogy a kromoszóma vizsgálatok "melléktermékeként" kiderül a baba neme, csak nem árulhatják el.
agmano
 
 


Babaprojekt

Kérdésem az lenne, hogy ha Brüsszelben engedélyezik a gyermek nemének a megválasztását, akkor lehet, hogy nem csak a leírt cég csinálja ezt a fajta szelekciót. Ugyanis, én úgy tudom, hogy a mesterséges megtermékenyítésnél megtudják állapítani, hogy fiú e vagy lány a kis csemete, na már most, ha ez így van, akkor biztos vannak ott is hasonló létesítmények mint a Kaáli intézet, ahol más módszerrel megcsinálják......., elvégre ott is verseny van a betegekért.
szami1108
 
 


Sziasztok,
elnézést, hogy ide pofátlankodok, érdekődéssel olvastam a hozzászólásokat, és nem tudtam megállni, hogy rövid megjegyzést ne tegyek: 3 IVF-en vagyunk túl, most készülünk a következőre, nekünk egyetlen vágyunk van, hogy megszülethessen az első gyermekünk, legyen az fiú vagy lány......
monyo
 
 


Kedves Monyó!
Nagyon kívánom neked, hogy sikerüljön a következő inszem. Ez a topic nem azért van, hogy más ellenvéleményét meghallgassuk. Igazándiból nem is érdekel hogy ki mit gondol e támával kapcsolatban. Te nem tudhatod, hogy milyen érzés egy fiúra vagy kislányra vágyni. Amíg én is küszködtem hogy megfoganjon elsőszülött fiam addig én is ugyanúgy gondolkodtam mint Te. Teljesen mindegy csak sikerüljön. És a másodikkal is így voltam. De most vágyom rá és a két kis fiam is, hogy legyen egy kis hugica a családban . Ez olyan nagy bűn????
szami1108
 
 


szami1108
nem bűn...
számomra felfoghatatlan ez probléma.....mert tudom mivel jár maga lombik (és nem inszemről beszélek nem ua.) én azért valószínűleg nem kezdenék bele (a 2. v. 3. gyerek után), hogy lányom v. fiam születhessen.
Nem szeretném kelteni a hangulatot :) csupán egy megjegyzés volt....
monyo
 
 


monyo !

Semmi gond. Persze mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy véleményt nyilvánítson. :)
szami1108
 
 


Monyo!

Ha két-három egynemű gyermeked lesz, majd Te is átérzed egy kicsit a helyzetünket, ha majd jön a hajcsatozás vagy a tüsi frizura, a rózsaszín kalap vagy a kék baseball sapka. A kamasz és a felnőttkorról nem is beszélve... Nem a szopós csememőkben van a különbség, és most Te csak ezt látod magad előtt- ahogy mindenki első gyermeke megszületése előtt.
Ja, és aki azt mondja, hogy a választott nemű gyereket jobban szeretnénk, mint akiket a természet adott, annak fogalma sincs az egészről.
Szívből kívánom, hogy teljesüljenek a vágyaitok! Én csak 1 lombikos párt ismerek akiknek nem lett gyerekük, de ők feladták! Hajrá!
agmano
 
 


Sziasztok!

Örülők, hogy végre életre kellt ez a TOPIC is.
Nekem ÖT lányom van, és minden vágyunk egy Kisfiú!
7 évvel ezelőtt a Czeizel módszerrel sikerült , de koraszülőtt
lett a kisfiúnk és meghalt. Azóta született még két lányunk,
így lettek öten. Hét év alatt sem sikerült kihevernünk
a dolgot, így hát felváltva estünk depresszióba a férjemmel,
majdnem el is váltunk.
Sajnos az utolsó szülésem alkalmával elkötöttek, mivel ez volt
a harmadik császárom, kértem, hogy csak akkor csinálják meg ha kisfiú, ennek ellenére megcsinálták. A férjem örjögőtt, két év kellett, hogy összeszedje magát idegileg.
A Czeizel dokihoz elmentem, hogy segítsen.
Ő intézte el, hogy megcsinálják nekem a helyreállító műtétet, amit
magyarországon csak egy helyen egy ember tud megcsinálni speciális módon. Szeptemberben megcsinálták, 2 és félórás műtét
volt. Gratuláltak, mert azt mondták, hogy teljesen sikerült a műtét,
úgyhogy nincs akadálya a teherbeesésnek. Pár hónapja probálkozunk, de eddig még semmi. Talán túl görcsös vagyok.
A doki azt mondta türelem, ami persze nekem nincsen.
Ez a műtét nagyon fájdalmas volt, napokig csövek lógtak a hasamból meg minden. Remélem, hogy lesz eredménye az áldozatomnak. Ha az aláírásgyűjtést komolyan gondoljátok,
akkor megkell szervezni joggilag is, amiben szívesen segítek!
surmi
kockasfulunyul
 
 


Szia Surmi !
Örülök, hogy csatlakoztál a topichoz. Persze komolyan gondoltuk, csak már idestova két éve írogatunk, kérdezősködünk, és csak ígéret igéret hegyén van. Én azt hiszem, hogy már kezdünk belefáradni. Nagyon örülnénk, ha tudnál segíteni.
szami1108
 
 


Sziasztok!


Szia Surmi!
Örülök, hogy csatlakoztál!
Én azért indítottam annak idején ezt a topicot mert úgy éreztem valamit tennem kell!
Nagyon szeretnék egy kislányt, de nem tudom mi tévő legyek! Mi is voltunk Czeizelnél, amit ő mondott( az ő módszere) az nekem kevés!Beszéltem politikusokkal, írtam egy halom e.mailt, de nem sok eredményt értem el!
Ha tényleg tudnál segíteni, nagyon hálás lennék! (lennénk!)
Előre is köszi!
Üdv: édes virág
édes virág
 
 


Szia Surmi, sziasztok csajok!

Akkor most már egyre többen vagyunk. A játszótéren direkt tesztelem az anyukákat, és sokan kimondják, hogy ha 100% lenne a következő baba neme, vállalnának még egyet. Kérdés, hogy is aláírnák-e e névvel címmel szig számmal?
Szóval, Ti mind rutinosabbak vagytok, hogy vágjunk bele? Mi kell hozzá? Kit kell felkeresni? Esetleg hány aláírás szükséges? Én semmit nem tudok erről, csak egy lelkes amatőr vagyok.

Üdv!
Éva
agmano
 
 


Szia Agmano !
Sumival kellene felvenni a kapcsolatot aláírásgyűjtés ügyében. Ő nagyon profi. Várjuk, hogy jelentkezzen.
Annyira örülök, hogy egyre többen vagyunk. Úgy gondolom, hogyha megvan az új eü. miniszter akkor kellene nyomulnunk, de addigra az aláírást el kellene kezdeni, de ehhez valami jogi háttérre lenne szükség........, nem értek hozzá......, Valaki segítsen !!!!
szami1108
 
 


Szia Agmano !
Sumival kellene felvenni a kapcsolatot aláírásgyűjtés ügyében. Ő nagyon profi. Várjuk, hogy jelentkezzen.
Annyira örülök, hogy egyre többen vagyunk. Úgy gondolom, hogyha megvan az új eü. miniszter akkor kellene nyomulnunk, de addigra az aláírást el kellene kezdeni, de ehhez valami jogi háttérre lenne szükség........, nem értek hozzá......, Valaki segítsen !!!!
szami1108
 
 


Sziasztok! Itt vagyok!
Kicsit sok a dolgom, két hét múlva ZH-ák és vizsgák, aztán bele kell húznom!

De maradjunk a TÉMÁNÁL!

Az A LKOTMÁNYBÍROSÁGON FOGLALKOZNAK AZ ILYEN TÉMÁKKAL, AZON BELÜL IS az ETIKAI BIZOTTSÁG. A társadalomban ha erre a beavatkozásra széleskörű az igény, és be is nyújtjuk, kötelesek foglalkozni a témával!

A politikusok azzal érvelnek ellene, hogy az EU bizottsággal
kötöttek egy megeggyezést, hogy nem használ MAGYARORSZÁG ILYEN ELJÁRÁST!
Úgye tudjátok, hogy az EU (fővárosa) Brüsszel, ahol ez a beavatkozás engedélyezett. Úgyhogy, az EU bizottság ne tíltogasson nekünk semmit!!!
Magyarországon az abortuszok száma elég nagy a populációra nézve. De senki nem beszél arról, hogy ebből bizonyos % baba megszülethetne, mert sokan vannak akik azért nem tarják meg a babájukat, mert félnek, hogy megint úgyanolyan nemű lesz!
Ezeket a lehendő kis életeket lehetne megmenteni !
Megkell érdeklődni, hogy milyen feltételnek kell megfelelni, hogy beadhassuk az indítványunkat a Bizottság elé.
Nem tudom, hogy tudjátok-e, egy doki (FÉRFI) adta be kérelmét az
alkotmánybírósághoz, hogy engedélyezzék 18 éves kortól a nőknek a sterilízácíót, amit elég hamar elfogadtak. Az abortuszt is etikailag és erkölcsileg is elfogahatónak találják, de az életet azt elítélik, sőt ha egy orvos ilyen módon segít a szülőnek a nem megválasztásában, 5 évig terjedő bőrtön büntetés szabható ki!
A gyerek gyilkossággért (abortusz) fízetni kell, az életért meg bőrtön jár.Kicsit fura a világ, nem!?
Most mennem kell. DE NEM JÖVŐK VISSZA ÜRESKÉZZEL !!!
SZIASZTOK!
surmi
kockasfulunyul
 
 


Surmi!

Szuper vagy!
agmano
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom! Szuper vagy!
Nekem az a gondom, hogy a férjem nem akar 3. babát!
Itt tabu a téma, de ha elkezdjük az alláírásgyűjtést, ígérem mindent megteszek, hogy minél többen legyünk!!!
Sziasztok!
édes virág
 
 


Sziasztok!

Láttam a témát, és én is szeretnék az aláírásommal segíteni, majd ha lehet, meg bármi mással is! Van egy kisfiam, és majd szeretnénk egy kislányt is, de ha másodszorra sem jön össze, akkor már csak egy lehetőségünk marad. Jó lenne, ha ez a terv mihamarabb megvalósulhatna.

Kép
Kép
mandula82
 
 


http://www.csaladinet.hu/hirek/csaladte ... ules/9083/

Témába vág. Esetleg lehet szavazni is. Csak ettől még nem leszünk előrébb! :( :)

Gi
gi_anya
 
 


megnéztem a családinetet, csak nem tuduom hogyan kell megnézni a véleményeket, szavazás állását.
szami1108
 
 


pedig nem bonyolult. Rákattintasz az "Eredmények, hozzászólások, egyéb szavazások" feliratra és felhozza neked. Nem túl nagy a pörgés. Most éppen 3 szavazat van, 2 örülne, ha lehetne, 1 csak az egészség miatt venné igénybe...
gi_anya
 
 


köszi az infót, ha ennyire nincs mozgás akkor nem foglalkozom vele. Szerintem az egyik hozzászóló én voltam.

Surmi !!! Eltüntél !!!!
szami1108
 
 


Nem tűntem el. Csak megtámadtak a ZH-ák és a Vizsgák.

Sok a reál tantárgyam, és mivel nem vagyok zseni még a WC-én is
tanulok. De eze az én bajom.

Annyit megtudtam, hogy hová kell beadni a kérést. Beszéltem egy ügyvéd ismerősömmel és azt mondta, hogy úgy kellene kezdeni a dolgot, hogy többen (jó sokan!!!!) írunk egyszerre be, és a válasz
után egy aláírásgyűjtéses kezdeményezést kell kérni, vagyis milyen
feltételeknek kell megfelelni, hogy érdemlegessen (jogilag) foglalkozzanak az üggyel.
Anyu a fővárosi bíróságon dolgozott és sok ismerősse van, így tudtam meg, hogy az egyik Etikai bizottság tag hajlana a dolgra,
de csak addig liberizálná az engedélyt, hogy szétválasszák a spermákat centrifugálisan és az anyagot befecskendezik a méhbe,
de ez nem 100%-os csak 90% körüli.
surmi
kockasfulunyul
 
 


Nem tűntem el. Csak megtámadtak a ZH-ák és a Vizsgák.

Sok a reál tantárgyam, és mivel nem vagyok zseni még a WC-én is
tanulok. De eze az én bajom.

Annyit megtudtam, hogy hová kell beadni a kérést. Beszéltem egy ügyvéd ismerősömmel és azt mondta, hogy úgy kellene kezdeni a dolgot, hogy többen (jó sokan!!!!) írunk egyszerre be, és a válasz
után egy aláírásgyűjtéses kezdeményezést kell kérni, vagyis milyen
feltételeknek kell megfelelni, hogy érdemlegessen (jogilag) foglalkozzanak az üggyel.
Anyu a fővárosi bíróságon dolgozott és sok ismerősse van, így tudtam meg, hogy az egyik Etikai bizottság tag hajlana a dolgra,
de csak addig liberizálná az engedélyt, hogy szétválasszák a spermákat centrifugálisan és az anyagot befecskendezik a méhbe,
de ez nem 100%-os csak 90% körüli, a kívánt eredmény.
Én nekem ez is jobb mint a természetes 50-60%.
surmi
kockasfulunyul
 
 


Surmi !
Sok sikert a vizsgákhoz.
Akkor jó lenne, ha te szólnál, hogy mikor kezdjük el írogatni a leveleket. Az ország minden részéből össze kellene szedni családokat akik írnak. Ha lehet, akkor minél előbb,hiszen a nyáriszünet mindjárt elkezdődik, ami azt jelenti, hogy az idén megint nem lesz semmi a dologból.

Most olvastam az Rtl-en,hogy Angliába már engedélyezték azt a tesztet, ami 6 hetesen megmutatja, hogy milyen gyermeked lesz. Állítólag Magyarországon is engedélyezni fogják. Én nem nagyon vagyok ennek a híve, nem hiszem hogy el tudnám vetetni az a kismanót. Czeizel is hozzászólt a témához,Ő is azt mondja, hogy a spermaszelekció sokkal humánusabb dolog. Az Rtl honlapján utána tudtok olvasni.
szami1108
 
 


Még a héten megszerzem a pontos címet és elkűldöm!
Én már szóltam már néhány Anyukának, hogy ők is toborozzanak
minnél több embert.
KEMÉNY TÁMADÁSBA LENDÜLÜNK!!! ELŐRE :!: :!: :!: :!: :!:
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziasztok!

Surmi, hogy megy ez? Kb hány aláírásra lenne szükség? Ez elég bizalmas kérdés és szerintem sokan nem mernek nyíltan állást foglalni az ÜGY mellett. Barát és ismerős családokat természetesen mindenki tud mozgósítani, de szerintem nem állhatunk ki a város főterére aláírást gyűjteni, mint pl. egy környezetvédelmi kérdésben. Ismeretleneket megszólítani és aláírást gyűjteni legfeljebb a szülészet- nőgyógyászaton lehetne. Nem is rossz gondolat...
A 18 éves kori meddővé tétel kérelme mellé is csatoltak több 1000 aláírást? Mit tudtok?

Üdv!
AgMaNo
agmano
 
 


Nagyon szuper !
Lehet, hogy az IWIW-en kellene elkezdeni az aláírás gyűjtést, vagy legalábbis terjeszteni, hogy mit szeretnénk. Ott tudnánk leghamarabb elterjeszteni. Mit gondoltok? Aztán a védőnő is jó ötlet. Az ország nagyobb városait kell célba venni.
szami1108
 
 


Nagyon szuper !
Lehet, hogy az IWIW-en kellene elkezdeni az aláírás gyűjtést, vagy legalábbis terjeszteni, hogy mit szeretnénk. Ott tudnánk leghamarabb elterjeszteni. Mit gondoltok? Aztán a védőnő is jó ötlet. Az ország nagyobb városait kell célba venni.
szami1108
 
 


Sziasztok !

Ismét nagy a csend.

Surmi !
Már nagyon várunk!!
szami1108
 
 


Sziasztok ITT vagyok!!!

Gyors leszek, úgyhogy mondom a címet:


Egészségügyi Minisztérium

( Egészségügyi Tudományos és Kutatásetikai Bizottság)

1245 Budapest Pf. 987


Így nézzen ki a címzés.

most rohanok, mert 2-kor vizsga

reklámozzátok a honlapot.

sZIASZTOK! :P
surmi
kockasfulunyul
 
 


Szia Surmi !

Milyen jellegű levelet írjunk? Nagyon sokan kérdezik tőlem. Lehet, hogy kellene valami levelet megfogalmaznunk, amit csak le kellene tölteni, egy kicsit átírnák, és már postázhatnák is. Így mindenki könnyebben el tudná küldeni.
szami1108
 
 


Szasztok !

Mindenképpen azt kell sugalnia a levélnek, hogy komoly lelkiproblémákkal küzdünk , ami már odáig fajult, hogy pl. nem tudunk figyelni a munkánkra, befelé fordultunk, kedély javító gyógyszereket szedünk, már másra sem tudunk gondolni csak a kívánt gyerekre, és ami még fontos, anyagilag sem tudjuk azt megengedni, hogy addig szüljünk ameddig megnem fogan a kívánt gyerek, nem beszélve az egészségügyi jelentősége, hisz a sok terhesség-szülés megterhelő a szervezetre.
Ami nagyon fontos, hogy csak spermaszelekcioról lehet szó.
Ne feszegessétek a lombikot mert abba nem mennek bele!
És érvelni kell, az abortusz ellen mega szabad sterilizácíó ellen, hogy ha ezt erkölcsileg elfogadhatónak találják , akkor a mi kérésünk bővenn belefér a mai elfogadott erkölcsi normába.

Nem jó ha túl hasonló a levelünk, mert akkor azt hiszik , hogy
csak egy kisebb lázadó tömeg vagyunk , akikre nem kell figyelni.
Mindenképpen azt a látszatót kell kellteni, hogy országos a dolog és függetlenek vagyunk egymástól, mert csak így hihető a széleskörű társadalmi igény, ezért ne is egyídőben adjuk fel a leveleket, hanem kb. 1 hónap különbséggel!
surmi
kockasfulunyul
 
 


Ágel! Nincs vonalas telefonom. csak a munkahelyemen.
MSN -EN tudnánk beszélni.

kockasfulunyul73@hotmail.com
mobilon is tudok beszélni, nem én fizetem.
Budapesti vagyok xv.kerületi.
surmi
kockasfulunyul
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: