Új privát üzeneted érkezett!

Espero!

Én nagyon sokat olvasgattam reflux témában, mert nálunk ez családi probléma.
Arra a következtetésre jutottam, h. az igazán súlyos eseteket kivéve, a reflux normális élettani jelenség a babáknál. Egyszerűen még nem zár megfelelően a felső gyomorkapu.
Általában több jele is lehet pl. sokat bukik, savas szagú a szája, szopit követő 1,5-2 óra múlva felsír, v. nyűgősködik.
Ha nem súlyos az elváltozás, nem kell műteni, idővel kinövi!
Sokat segíthet, ha rendesen megböfiztetitek. Nálunk volt, h. 20-30 percig kellett böfiztetni, amíg minden felesleges levegő feljött belőle!

Te miért gyanakszol refluxra?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


vöcsök négykézlábnál nem tuddo fogni a melledet, de sztem ebben a pózban télleg nem kell, én ezt utoljára Dominál alkalmaztam, nekem is kicsi cici van...fontos anégykézláb, ilenkor olyan csatornákból is kiszíjja agyerek, amit amúgy nem ér el a vákuum. :lol:

hónaljtartásnál tudod fogni a melledet. gyereket hátracsapod a hónód alatt feje akezedben, másik kézzel tudodd fogni a cicid. Nekem mindegyik mellgyuszi gyógyult antibió nélkül is, pedig mondom ágyból nem bírtam felállni. feleslegesen ne szedj gyógyszert. láz 38 fok fölött van.

Kép

Kép
rejo
 
 


Vöcsök!

A négykézláb szopi csak hülyén hangzik, de tényleg jó! :lol: Próbáld ki!!!

Norka!

Jövő héten mennénk babaúszásra. Adnál néhány tanácsot?
Melyik úszópelust érdemes megvenni? Az a párszáz Ft különbség nem számít, de nem szeretnék kidobni 12 db-ot, mert vacak!
Az úszópelus fölé kell még vmi, vagy az önmagában elég?
Tényleg nem ázik be?
Előtte be kell kenni a gyereket vmi krémmel? V. nem szokták agyonklórozni a vizet?
A szemét nem fogja kicsípni?
Egyáltalán, mire készüljünk????

Van vkinek vmi ötlete a hajlatok kipálására?
Eddig próbáltunk: hintőport, popsikenőcsöt, babatestápolót, mandula- és babaolajat, Neogranormont, Bepanthent, Sudocremet, de egyik sem hozott javulást! A pelenkás területek tökéletesek, deréktól felfelés sincs semmi, csak a bokája elülső felülete és a térdhajlata, meg a combja elülső fele vörös és fényes.
Ha nem adok rá rugdalózót, akkor jobb, de úgy nagyon kihűl a lába, beöltöztetve sétálás után borzalmas, meleg vízben szintén rettenetesen néz ki! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

ja Vöcsök elfelejtettem, négykézláb póznál párna kell a gyerek alá, hogy szájába tömhesd a cicit!

Rambóka!
Ez gomba, ha vörös és fényes. próbáld meg a canesten krémet. nekünk is volt az első hónapban, vörös és fénye,shajlatokban, pár kenés után eltűnt.
nem tudom jó-e erre a bőrre a babaúszás. Várdd meg míg meggyógyul

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Ez már bennem is felmerült, csak attól tartottam, h. esetleg árt neki.
A dokinénink szerint csak atópiás a gyerek és nincs mit tenni vele, bár akkor még nem volt ennyire durva a dolog. Lehet, h. kérek holnap időpontot!
Nektek gyerekorvos mondta a Canestent?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka :)
Olvastam, Gergő milyen keveset alszik napközben. Hogy "megvigasztaljalak", Réka sosem aludt napközben többet 30-45 percnél, amikor már másfél óráig húzta a lóbőrt, azt hittem baja van. Mostanában már sikerül neki 2 órát is egyhuzamban aludnia, de jó, ha kétszer egy nap. Én mindig akkor tudtam kicsit magammal is foglalkozni, mikor délután Apa elvitte sétálni. Főzni csak mostanában tudok, amióta alszik 2 órát.
Előtte szinte semmit nem tudtam mellette csinálni, mert nem játszott el magában. Volt, hogy szinte egész nap cipelni kellett, még leülni sem nagyon tudtam, mert rögtön nyafi volt. Most már azért egy-két fokkal jobb. :)

Mi voltunk babaúszáson. Én babylove úszópelust vettem. Nem kell semmi fölé. Úgy vettem észre, hogy befelé megy a víz, de kifelé nem engedi a folyadékot, és ez a lényeg. Én nem kentem be semmivel a popsiját. A szeme kicsit piros lesz, de mire hazaértek elmúlik. Viszont baromi jót fog aludni utána!!! :) Hova mentek, ha nem titok? Mi a Hullámban voltunk, múlt vasárnap először. Most tervezzük a 2. menetet.
Ja, az úszáshoz kell orvosi igazolás, hogy nem fertőző beteg.

Nem tudom, ez a vöröses folt olyan-e, amilyen Réka könyökén volt; én eleinte körömvirág krémmel kentem, attól picit jobb lett, majd a tanácsadáson a doki néni írt fel valami A vitaminos (ha jól emlékszem) krémet, amitől szuperül rendbejött.
gtünde
 
 


Szia Tünde!

Mi is a Hullámba akarunk menni a vasárnapi úszásra. Akkor valószínűleg találkozni fogunk! :D Ti melyikre jártok, a 9 órásra v. a fél 10-esre?
Jól tudom, h. előre be kell fizetni a teljes hónapot? És ha közben kidől valamelyikünk?
Milyen az oktató?
És a körülmények? Van hol átöltöztetni a gyereket? Le lehet mosdatni utána? Mennyire klóros a víz?
Ezt nem tudtam, h. kell papír a dokitól. Akkor mindenképpen felhívom ma!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Tünde! :D
örülök hogy alakultok! :wink:

rambóka persze gyerekorvos mondta a canesten krémet, sztem próbáldd meg, ártani biztos nem fog, nekünk még Johanna puncikáját (bocsi :oops: ) is kenni kelett vele kívülről, mert ott is piros volt. Tudod mitől jött végleg rendbe, és mi okozta a gopmbát meg a bepállást? Hogy jóóóó vastagon bepopsikenőcsöztem mindig mindenhol, nehogy kiszradjon vagy kicsíoje a pisi-kaki szegény bőrét...erre jól befülleddt a sok krémtől meg bepállott. Mikóta egyáltalán nem kenem popsikenőccsel, gyönyörű fehér akis segge. ezekben a szuper törlőkendőkben annyi krém van, ami bőven leápolja, kis szellőztetés, és a pelusok sem engedik vissza a nedvességet, mint régen a textil, viszont mivel műanyag, jól be tudják fülleszteni. Úgyhogy no krém, vagy nagyon minimális. ja, és csak anyatejes kaki nem tudja kicsípni a gyerek bőrét. tényleg nem.

Szóval kend csak nyugodta canestennel.

Kép

Kép
rejo
 
 


Vöcsök!

Én tegnap voltam az istván kórházban llléknél szoptatási tanácsadáson. ha érdekel magánban megírom kit keress.
eredmény: marcikám szopizik tegnap óta védő nélkül is, már kétfajta tartásban megy szépen. nem fáj kibirhatatlanul, inkább azt érzem, hogy nincs megedződve a cicim. ngaoyn sok klassz dolgot mondott a nő, használható a gyakorlatban azonnaltól. 1 órát foglalkozot velünk. javaslom neked is!
ha nem lesz tápszeres a gyerekem, azt nekik köszönhetem. :)

A négykézláb nekem is jó a gyulladásra, nekem az csak védővel megy. Rejóka, ha nem tudod betenni a szájába a cicit, akkor hogy éred el, hogy olyan jó nagyra nyissa a száját? Vagy ezt csak akkor lehet, ha nár megtanult szopizni. asszem az enyém enyhén cumizavaros. :(

asszem az éb babőm is egy kicsit el lett kapatva. ha leteszem már szinte rögtön sír, úgyhogy beindul a nevelés asszem.
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Végre vmi pozitívum is LLL-ékkel kapcsolatban! :D
Ezek szerint vannak elhivatott tagjaik is, akik segítenek a gyakorlatban is, nem csak a standard szöveget nyomják!
Szerintem tedd közkinccsé a nevét, hadd tudják meg a csak olvasó üzemmódban működő sorstársak is!

A cicid majd megedződik, ne félj!

Erről jut eszembe, annyi mindent végigolvastam a szoptatásról még szülés előtt, de vhogy erre senki nem készített fel, h. a szoptatás bizony fáj! Mindenhol csak a cukormázas "anya gyermekével" képet mutatják! A könnyekről senki nem beszél. Emiatt az ember magában keresi a hibát, ha vmi nem olyan rózsaszín, mint a filmekben, és előbb meggyőzi magát, h. szar anya, minthogy segítséget kérne!
Kicsit emiatt is nyitottam ezt a topikot, h. itt mindenki elmondhassa, ami a lelkét nyomja.


Szájnyitással kapcsolatban:
Próbáld ki etetés előtt, amikor még nem farkaséhes, de már kezd éhes lenni, h. a kezeddel megérinted a szája mellett oldalt az arcát! Figyeld meg utána fog kapni. Ha ezt megcsinálod párszor, egyre nagyobbra fogja tátani a száját ahogy keresi a cicit. Akkor már jöhet a cici is! :wink:
A nyelv megfelelő tartásának kialakításához meg időnként hagyd, h. az ujjadat szopja, előre fogja dugni a nyelvét! Akkor a szopi is kevésbé fog fájni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


István kórházban a szoptatási ambulancia, lllék honlapján is rajta van. Egyébkén én beszéáltem egy tagjukkal telefonon is, és nagyon kedvesen segített, ő ajánlotta ezt az ambulanciát is.

Fájdalom: tényleg fáj a szopi, de nagyon nem szabad fájnia, az tuti. Ha nekem nagyon fáj, akkor leszedem, és újra kezdem. Igaz, hogy ez a szopi időnek majdnem a felét elveszi.
Mennyi idő alatt edződik meg a cici?
A nyűgösség, ill esti sírás meddig tart? A védőnő szerint 6 hét.

Én is meggyőztem magam. Meg fontos az alvás is. Ma aludtam duán kb 3-4 órát, és nagyon sok tejem lett estére, ma összesen 1 decit fejtem le eddig. Máskor volt, hogy táppszert is kellett adni neki este.
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Örülök, h. kezdesz egyenesbe jönni! :D
Pihenj amennyit csak tudsz!
Szerintem a megnövekedett tejmennyiségbe a bimbóvédő nélküli szopi is belejátszik! Csak így tovább! :D

Infacolt v. Espumisant próbáltad már? Segít feljönni a benyelt buborékoknak, ugyanis a nyűgösséget gyakran az okozza, h. a ded pociját feszíti a levegő!
És mondom, böfiztess, böfiztess, böfiztess! Az rengeteget segít, ha minél kevesebb levegő van a deden belül! :lol:

A 6 hét csak túlélési stratégia, nekem is azt mondta apám kirándulás közben amikor kicsi voltam, h. már csak azt a hegyet kell megmászni, ami előttünk magasodik, aztán persze mindig jött újabb hegy! :lol:
Az tény, h. a dedek emésztőrendszere érik, de éppen tegnap beszéltük a párommal, h.
az első 6 hét az összeszokás, sírások elkülönítése,
az első 3 hónap a hasfájás,
az első 2,5 év a fogzás,
az első 6 év a gyerekbetegségek,
az első 12 év a balesetek,
az első 20 év pedig a csajozás, drogok, iskolakerülés
miatt lesz nehéz! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillag Sarlai doktornőnél voltál? Én is voltam az Istvánban anno Domival szoptatási tanácsadáson!

Hát ha sír, mindenesetre jó nagyra nyitja.. :wink: nagyon hamar megtanulja különben, hogy csak akkor kap cicit, ha nagyra nyitja, és azt is megtanulja, hogy több tej jön, ha nagyra nyitja. Csak ez a pár nap nehéz, míg átáll.(ha C tartásban tartod a cicit, egy kicsit tudsz rajta tuszkolni is, befelé)

Az első két hónap után javulni fog ahelyzet.

Én saját véleményem: egy ekkora gyereket még nem lehet nevelni. ha sírni hagyod, az nem nevelés. Elkényeztetni sem lehet ilyen pici korában, főleg avval nem ha kézben tartod. Mi nagyon sokat fogtuk Johannát az első két-három hónapban, meg is lett az eredménye, nem sír, elvan a járókában, a hordozóban, a kiságyban,nézeget. Ez az én véleményem. (Majd most jól megkapom a magamét rambókától! :wink: Rambóka légyszi nagyon ne mondj ellent! :wink: :lol: :lol: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Szijasztok!

Rejóka, az enyém néha azért sír, mert fáradt. Erre nagyon soká jöttem rá, és arra is, hogy ilyenkor a legjobb sírni hagyni. ha felveszem, van hogy akkor is sír, vagy éppen nem, de ha elalszik és leteszem, rögtön kezdi elölről. ha pedig leteszem, akkor 5-10 perc sírás után elalszik.
Az esti sírásokkal nem tudok mit kezdeni.

Sarlai dokinál voltam, ja. Nagyon kedves volt, pontos, és egy csomó időt szánt rám.

Ha egy kicsit több energiám lesz, majd megoróbálom a gina ford szerint nevelni. Most még nem. Ismeritek a ginát? Több ismerősömnek bejött.

Rambóka, tök igaz amit írsz, de ezt vállaltuk, nem? Mondjuk én úgy érzem, ha tudok aludni, akkor azért jobb.

Kérdés: Tegnap felfedeztem a jobb fülecskéje alatt közvetlenül a nyakán egy duzzanatot. Ha sÍr egész megkeményedik (mint a kő), és kb akkora mint nekem a hüvelykujj percem.
Asszem nem fáj neki. Mi lehet ez? Mitől? menjünk orvoshoz?
csillagfény
 
 


Sziasztok,

nem nagyon tudtam eddig jönni.

Az egész család testületileg taknyol, prüsszög. :? Bogi kezdte, szerintem megfertőzött minket, ő már jól van, bár még kicsit náthás. Mégis érdekes, hogy baba létére 2-3 nap alatt lerendezte a nagyját, én meg szerda óta konstanstan szarul vagyok. :roll:

Rambóka, mi Monapel úszópelust próbáltunk, de mindegyiktől olyan lesz a kicsik segge, mint a busmanoknak, csík víz fityeg benne. Befolyik a víz, én nem vagyok róla meggyőződve, hogy kifele már nem, híg fosi esetén elég gáz tud lenni a helyzet. Úgyhogy nekem fogalmam sem volt róla, hogy mi legyen, mígnem kiderült az első úszásalkalommal, hogy kötelező helyben még biciklisnadrág forma gatyót is rájuk adni, amit helyben árultak. Ha tudsz ilyen anyagot venni, szerintem varrj Gergőnek inkább. Ez aztán teljesen rásimul a testükre. Azóta is mindkettőt ráadtam Bogira, biztos ami biztos alapon, de sokan így csinálták. Mikor kijöttök a vízből, azonnal szedd le róla, már amikor kiemeled (bepállás, felfázás).
Mi abbahagytuk az úszást, de ezt a párom cseszte el. :evil: Mert annak idején a lightos-éneklős-simogatós iskolát kezdtük, ahol semmit nem kényszerítenek a gyerekre, mindenki maga tempójában halad csak éppen méregdrága. A párom megelégelte 1,5 hó után, és azt mondta, próbáljuk ki a helyi, közelebbi hagyományos stílusút. Összesen háromszor mentünk oda, egyre többet üvöltött ott Bogi. :( Ugyanis ott egyből víz alá kellett nyomni meg számára félelmetes gyakorlatokat végeztetni vele, és nekem rettentő antipatikus volt az egésznek a szellemisége. Mit nyúzzak egy pár hónapos gyereket, csak azért, hogy a 12 alkalom végén vizsgát tegyen le 5 perc alatt egy gyakorlatsorból, hogy majd továbbmehessen? Szerintem majd ráér vizsgázni a suliban.. :evil: Láthatóan nem élvezte a lány, akkor mit erőltessek? Csak nekem tényleg az volt a megdöbbentő, hogy 3 gyerekből 2 mindig sírt... na mindegy, én csak remélem, hogy Gergőnek tetszeni fog! De ha pár alkalom után sem lesz nyugodt, rémült lesz, nem tud hozzászokni a merüléshez stb., semmiképpen ne erőltesd!!

Ja, amikor babaúszás van, akkor úgy tudom mindenhol az a szabály, hogy olyankor nem klóros vizet engednek a medencébe, és akkor más nem is használhatja.

Gyereknevelés: könyörgöm, ne akarjatok már nevelni egy 3 hósnál fiatalabb gyereket! :) Akaratos lehet, lehet, hogy jobban kifejezi a nemtetszését és nem plazma típus, tovább sír, erősebben, de ez még nem hiszti! Nem tud még ilyenkor manipulálni, nincs a céljai között! Érdekes, hogy a korlátolt védőnőm, akit nagyon szeretek :lol: , és a katonás napirend-szemlélettel őrjít meg engem, is pontosan ugyanezen a véleményen van. Történt ugyanis, hogy bár az utcánkban 70%-ban idősebb ember lakik, úgy jött ki a lépés, hogy pont a szomszédunkban 2 hét eltéréssel született szintén egy kislány. A védőnő kiment hozzájuk, aztán hozzánk csak úgy becsengetett, s még nyár vége volt, jó idő, franciaajtó nyitva. Beszélünk, de hallja csak egyszer, hogy a szomszéd kicsi már 10 perce hangosan sír. Várt még 5 percet, aztán anyám mondta (itt volt ő is), mivel átlátott a kerítésen, hogy "a babakocsiban ott sír a baba". A védőnő elég pipa lett, és mondta, hogy ez disznóság, 2 hós gyereket nem szabad így sírva hagyni! Vissza is ment. :shock:
Esti sírások nálunk is voltak, én olyankor mindig járkáltam föl-le az udvarunkon Bogival és dudorásztam neki félórákig (már sötétben), úgy arra elpilledt nehezen. Én marha csak utólag jöttem rá, hogy már este 7kor le kellett volna fektetnem aludni. Egy pici babának ott vége van a napnak, egyszerűen nem bírja tovább. De én meg ugye azt gondoltam, minél később fektetem, annál fáradtabb, annál jobban alszik, annál kevesebbszer kelünk éjszaka. Ez nem jött be.
Letesszük a gyereket sírni és majd egyszer csak abbahagyja: bocsánatot kérek előre is a szélsőséges véleményemért. Lehet, hogy tényleg úgy van, ahogy a Suttogó írja: annyira kiakad a gyerek, hogy már azt is utálja, ha fogják, és jobb letenni. De akkor miért sír még 10 perceket? :shock: Nekem ez nem stimmel... őszintén, ha ti le lennétek téve, és annyira tehetetlenek vagytok, hogy mozdulni sem tudtok még, nem láttok ki semmit, nem fáradnátok el 8-10 perc üvöltés után?! Ez nem egyenlő a hisztivel: akkor már elég élelmes a gyerek, a szeme sarkából téged les, pontosan tudja, hogy minél tovább húzza, annál nagyobb az esélye a győzelmének. De teljesen kizárt, hogy egy 1-2-3 hós gyerek idáig eljusson...

Utólag már úgy látom, hogy a gyerek túlpörgöttségét, extrém (esti) fáradtságát inkább megelőzni kell, ha kell, a napirend, fektetési időpont átvariálásával. Mi 3 hósan előrehoztuk a fektetést, és érdekes módon onnantól fogva ezek a műsorozások megszűntek. Meggyőződésem, hogy sokszor a mi készülékünkben a hiba... :oops:
Vendég
 


Rejó! Rambóka!
A hónaljtartás bal mellen már nagyon megy, és nem is fáj... A jobbon még nem annyira. A négykézlábast megprübáltam, de nagyon alacsony volt a gyerek, és még nem találtam ki, hogy mire tegyem, nem baj, ha belesüpped a párnába?

Babaúszás:
Mi nem voltunk babaúszáson, de 8-10 hónapos korában babylav pelust használtunk a strandon, mert ugye kötelező volt, habár szerintem a víz belemegy, hogy mi jön ki, azt nem tudom, de azért nem szerettem, mert teljesen lehűtötte a gyerek fenekét és féltettem, hogy megfázik...

Csillagfény!
Érdekel a nő, mert szűnöben a problémáim, de az alapprobléma változatlanul megvan: sebesek a mellbimbóim... Vili is sír, ha nincs kézben, néha azonban (kivéve, ha éhes) megnyugszik a játékcumival... Tudom, hogy lll azt mondja, hogy az is cumizavart okozhat, de egyelőre azt látom, hogy pontosan tudja a különbséget, mert már attól, ahogyan tartom őt és a fejét, tudja, hogy szopi jön... És héna muszály letennem, mert dolgozni (tudolni) stb. is kell...

Szájnyitás:
nekem az jött be, hogy a mellbimbóval megérintem az állán az álla csücske és a szája közötti részt, akkor nagyra tát, a bal mellen már szinte mindig elsőre sikerül jól a mellre tétel. Ha az alsó ajkát érintettem meg, akkor már szopó mozdulatokat kezdett, és akkor nem tudtam betenni.

Hasfájás:
Nekünk is 2-3 hónapot mondott a védőnő, és minden alkalommal kértem, hogy erősítse ezt meg, annyira skat sírt az első 4-5 hétben, aztán egyszer csak azt vettük észre a 6. hét tájékán, hogy nagyságrendekkel kevesebbet sír, és ez a kevesebb sírás tart azóta is. Örülök, hogy előbb vége lett, mint 3 hónap, lehet, hogy nálatok is így lesz... Amúgy nagyon érdekel, Csillagfény, hogy hogy sikerült végül is első alkalommal rávenni a babádat, hogy bimbóvédő nélkül jól bevegye a szájába...

Szoptatási tanács:
Jól értem, hogy férfi adott szoptatási tanácsokat??? Most szeredem magam össze az asztal alól... :)

Sírás:
Nálunk néha előfordul, hogy nappal, ha már nagyon kifáradt, akkor sehogy sem lehet, megnyugtatni, elaltatni, de ha beleteszem a kocsijába és leviszem, már a lépcsőházban abbahagyja, és mire leérünk, elalszik...

Rólam:
Tegnapelőtt 39 lett a lázam, bevettem egy algopirint és lement, azóa nincs, de minden éjjel úgy izzadok, mint egy ló, 3x át kell öltöznöm és az ágynemű is "csavarható"... De: hogy mi használt (masszírozás, cseresznyemagos borogatás, szoptatás stb.), nem tudom, de eltűnt a piros folt és nem fáj már, habár csomót sosem éreztem benne, ellenben a másik mellemben, ami nem fájt, megjelentek, mert mindig a fájóval kezdtem a szopit. A lényeg: hogy elmúlt, úgy tánik... És a szájpenész is. Viszont a gyakrabban "használt" mellen most nagy seb van, a másikon meg kicsi... Lehet, hogy én is elmegyek ahhot a pasihoz.

Viliről (habár Vilminek meg Vilcsinek is nevezzük):
:) !!!MA KÉT HÓNAPOS!!! :)

Kép pasik
vöcsök
 
 


Most látom, mennyi a hiba - ne haragudjatok, de nem figyeltem, csak hogy minél többet leírjak, mert mennem kell szoptatni :)
Norka, Rejó, egyetértek... Szerintem sem lehet ilyenkor még manipulálni. Most az a nagy örömöm, hog ylesekedik rám szopi közben. Eddig csukott szemmel szopott... És nagyokat mosolyog, meg kezd gőgicsélni... Na megyek szoptatni, mert azt nem lehet éppen gőgicsélésnek nevezni, amit most csinál...
vöcsök
 
 


Vöcsök Sarlai Katalin főorvos asszony! :lol:
Azért azt megnézném, ha egy férfi adna szopis tanácsot! :wink: :lol:

keméyn párnád nincs? díszpárna? összehajtott pléd?
örülök hogy sínre kerültél! (jó értelemben! :wink: )Mármint szopiügyileg! Ügyi vagy!

Norka nekem is ez jutott eszembe, éjszaka mikor nem bírtam visszaaludni és morfondíroztam, hogy ha medencetöréssel feküdnék gipszben, és még pisilni sem tudnék kimenni, hányszor kéne üvöltenem zsoltinak, hogy hozza be, vigye ki, igazítsa meg, húzza el, kapcsolja ki, kapcsolja be, emelje fel stb. Hááát, asszem sokkal-sokkal többször, mint bármelyik kisbaba, csak én szóval fejezném ki, és nem sírással. (jobb esetben) :lol: .

Kép

Kép
rejo
 
 


Hú Vöcsök szuperek a pasijaid!!

Kép

Kép
rejo
 
 


ja, még egyert el akartam mondani, ha már őszinték vagyunk, hogy teljes legyen a kép. Én sem vagyok egy szent, az első hat hétben nagyon sokszor jöttek ilyen gondolatok és szavak a fejembe, mikor Johanna megint rákezdte a sírásra, és én már félőrült, félholt, félájult voltam a fáradtságtól: "nem igaz hogy ezt csinálja, mi a rossebbbet akar már megint, most szopizott egy órája, hogy képzeli mégis, élni sem hagy, a rossebb vigye el, és hát még csúnyábbak is, hogy milyen szemét és gonosz az én kis lányom, és feltett célja, hogy engem kikészít és tönkretesz...és ilyenkor hiába fogtam meg, a gyerek még jobban üvöltött, mert érezte rajtam a felé áradó rossz hangulatomat, ha egyáltalán felvettem...de hál istennek itt volt anyu akkor hetekig, és odajött csendesen, összezárt szájjal (mert persze neki elmondtam ezeket a gondolatokat) és nyugodt volt, és kedves volt, és csendes volt, és felvette a gyereket, aki ilyenkor általában egy oltári nagyot büfizett. És azt mondta anyu: látod kislányom, nem téged akart kicsinálni, ez volt az oka, nem rossz baba ő, ok nélkül nem sír, látod? Aztán hál istennek mikor anyu elment zsolti át tudta venni ezt a szerepet, nyugodt volt, és meg tudta nyugtatni a gyereket (és engem) ezekben a helyzetekben.

Kép

Kép
rejo
 
 


Vöcsök, a nőci rávette a védő nélküli szopásra, és megmutatta hogy kell.Van, hogy csak ötödszörre sikerül, de egyre jobb.

Kis lelkecském ma alig evett valamit. Voltam vele dokinál, azt mondta, a szülésnél sérült meg, a fejbiccentő izom. Ciki az, hogy ez csak most tűnt fel.
Lehet, hogy az antibiotikum miatt van, amit szedek?

Nekem nincsenek csomóim, viszont piros vagyok, és hőemelkedés mellileg. Éjszakai izzadás néha van.

Bocsánat, sírás van, mennem kell.

Üdv mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
csillagfény
 
 


Rambóka :)
Bocsi, hogy nem írtam, de másfél napig nem volt netünk. 8.45-9.15-ig és 9.15-9.45-ig van a két turnus. Mi a másodikban voltunk, de szerintem átfedés is van. Sajnos, holnap nem tudunk menni, de következő vasárnap már tuti megyünk. Először csak egy alkalmat kell fizetni (1125,- Ft), ami próba, hogy hogy bírja a gyerek. Utána 4 alkalmas bérlet van (4500,- Ft). Majd adnak is tájékoztatót az egészről, most nem írnám le az egészet ide.
Az oktató Mészáros Andor, akivel még nem volt szerencsénk találkozni, mert múlt héten valamiért nem volt. Egy fiatal csaj helyettesítette, elég szimpi volt. Mindenkivel külön foglalkoznak, mert bármikor be lehet kapcsolódni, és ugye így minden bébi máshol tart. Amúgy elég sokan járnak. Sajnos, a gyereket a sima öltözőben tudod csak átöltöztetni. Jó lenne, ha legalább vmiféle asztalt beraknának, mert így a padon kell pelenkázni, öltöztetni stb. Lefürdetni a zuhany alatt tudod, mikor kijöttél a medencéből. Szerintem nem vészesen klóros a víz, ha egyáltalán klóros. De szerintem az.
A tájékoztató szerint védőnő és gyerekorvos is van; na, én őket nem láttam sehol. Az oktató csaj beszélt a búvárreflexről, én meg itthon olvastam, hogy az csak állítólag 6 hónapos korig van meg. Ő meg nem kérdezte, Réka mennyi idős. Majd a pasinál rá fogok kérdezni, hogy akkor most mi van, érdemes-e járnunk.
Ja, még annyi, hogy ha sír a baba, akkor addig nem szabad folytatni a gyakorlatot, amig meg nem nyugszik. Különben is először kétféle gyakorlat van, amiből 3-3-at kell csinálni, úgyhogy nem megterhelő. Közben lehet körbe-körbe úszkálni, nézelődni, vannak játékok, amikkel játszhat. Réka jól elvolt. Csak akkor sírt, mikor a csaj átvette, hogy megmutassa a gyakorlatot. A következőt a csaj már csak elmondta, hogy kell csinálni. :)
Ha ez nem tetszik, akkor még a Wellness Villában, a Nagyszkókói úton van babaúszás, ott a víz sem klóros, viszont lényegesen drágább. http://www.wellnessvilla.hu/

Rejo :)
Bevallom, nekem is sokáig voltak (és még néha most is vannak) hasonló gondolataim. :oops: Aztán meg fél napig lelkiismeretfurdalásom. :? Nekem is Anyukám mondta (persze olvastam én róla, csak olyan nehéz betartani), hogy ne legyek mindjárt tök ideg, mert megérzi Réka. És érdekes módon, sokkal jobbak lettek a napjaink.

Na, nem rontom tovább itt a levegőt! :)
gtünde
 
 


Szia Tündi, nem rontod, gyere nyugodtan, jó hogy írsz, lehetsz tiszteletbeli PCO-s anyuka! :wink:

Kép

Kép
rejo
 
 


OK, köszi :)
gtünde
 
 


Sziasztok!

Tünde!

Köszi a válaszokat.
A Hullámos időben jobb lenne, mert a Wellness Villás péntekenként van és arra nem mindig érne haza a párom. Nálunk ő a vizimanó-edző. :lol: (én be nem megyek hideg vízbe :oops: )
Az úszópelus fölé kell vmit húzni? Ti milyet használtok?
Csak az a szülő mehet be, aki a deddel van a medencében, v. a partról is lehet drukkolni? Vagy ezért kell külön belépőt venni?
Már van igazolásunk, talán jövő hétvégén el is jutunk úszni!

Rejo!

Mindenben egyetértek! :lol:
Na mondjuk majdnem! :wink:

Egyrészt, ha láttad volna amikor 3 hónaposan nyomta a hisztit és közben a szeme sarkából villogott kifelé a kis szeme kettőnk közt, h. ki szánja meg! :lol:
Gergő nagy manipulátor!

Másrészt, ha a gyerek túlpörög, akkor egyes temperamentumos dedeknél már semmi más nem segít, mint a sírni hagyás, minden más csak tovább ront a dolgon. :cry:
Tudom, h. Johanna nyugis baba, de Gergőnél tényleg az volt, amit a Suttogóban leírtak, h. le kellett tenni, lenyomott 3 sírásrohamot, majd mintha elvágták volna, bealudt!
Szó sincs arról, h. kétségbeesetten álomba sírdogálja magát! Ha magyarra lehetett volna fordítani, akkor nem nagyon tűrt volna nyomdafestéket! :lol: :lol: :lol: Tisztán érezhető volt az összes felmenőnk felemlegetése! Általában standard 7 percet nyomott!
Ha felvetted, akkor csak nyüglődött rajtad és annál később kezdődött az igazi műsor!
Aztán elmúltak a hisztik és megtanult elaludni.

Majd később kezdődött az egész újra, amikor az apja rászoktatta a kézbenhurcolásra. Azóta rájöttünk, h. minden probléma alapja az, ha az esti szopi a tv előtt történik, a ded ugyanis mozgókép függő és egy fenét hajlandó lefeküdni, ha tudja, h. a szülejek olyan érdekes dolgot csinálnak! :twisted: Na ekkor kellett a 3,5,7,9 perces módszer.
Két nap alatt rendet tett. Azóta nincs gond a lefektetéssel, és éjjel is többnyire megtalálja a hüvelykujját, ha felébred! :lol:

De most a fogzásnál elkezdett napközben nyüglődni, a szó szoros értelmében semmit nem lehetett tőle csinálni, se enni, se fogatmosni, se zuhanyozni! Még a babakocsiban is cirkuszolt, pedig imád sétálni! Majd kiesett a kocsiból, annyira feszítette magát kifelé!
De ha felvetted, akkor mintha elvágták volna, aranyosan nézelődött!
Alig aludt valamit, és itt semmi nem használt, mert nem üvöltött, hanem folyamatosan nyüglődött, itt nem lehetett sírni hagyni, mert hiába tettem be az ágyába, órákon keresztül folytatta, anélkül, h. el tudott volna aludni! A zsibbasztó zselé viszont 1,5 óra nyugalmat teremtett és azalatt el is tudott aludni. :D
Hálistennek már mindkét alsó 1-ese áttört, azóta újra nyugisabb, mosolygósabb.
De már nagyon dudorodik a két felső is! :twisted:

Szóval nincs megnyert háború, csak megnyert csaták. Amikor az ember azt hiszi, h. végre egyenesben van, akkor megint jön valami!

Csajok!

Teljesen természetes, h. az ember az első 2-3 hónapban izzad, mint a ló!
Nekem már az is megfordult annakidején a fejemben, h. a gyerekbe egy életre belevésődik az izzadtságszag, és később a tudatalattija az izzadós nőket fogja előnyben részesíteni! :lol: :lol: :lol:
(Az első 1,5 hónapban a csalánkiütésem miatt nem tudtam izzadásgátlót használni. :oops: )

Norka!

Az este 7 órás lefektetés után már nem is etetsz?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jé! Tényleg, te nem is vagy PCO-s! Nem baj! (Ne is legyél!)
Akkor te leszel a tanácsadó! :wink:
Gyere nyugodtan! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Mi az a zsibbasztó zselé??? Meghalok a kíváncsiságtól...
Vöcsök
vöcsök
 
 


Rambóka!

Gergő menjen be a hideg vízbe, de te nem mész be? :lol: :wink:
Nem hideg az, babáknak eleve 29-30 fokosat biztosítanak. Szerintem menj be te is, mi is mindig ketten voltunk hozzá. Pl. van olyan gyakorlat, hogy karon kell úsztatni a dedet, s elöl is kell egy "terelő-hívogató" szülő (vagy jó, ha van), aki biztatja -csalogatja a babát, beszél hozzá, illetve figyel, hogy ne bukjon bele az arca a vízbe.

Nem, Bogi este 7kor eszik utoljára, és reggel fél8kor először. Ez így van 5 hós kora óta. Ne feledd, nekem csökkent a tejem 4 hós korától esti szopi mellett Sinlacot kapott vagy Babaálom Milupa tejpépet, és az eltelítette. 1 hónapig még kelt hajnalban szopira, de észrevehetően csökkent a kívánt mennyiség, volt hogy kihagyta. Aztán elfogyott a tejem, és ha még felkelt, akkor volt az, hogy pár napig még teát adtam neki az ágyban lassú folyású cumiból, de mivel nem vettem fel, ezt is elunta (ezt meséltem). Azóta az sincs. Ha megébred éjjel, általában visszadugjuk a cumit, visszafektetjük (mert van, hogy fel is áll az ágyban és rázza a seggét meg kurjongat), és mivel tudja, hogy nem vesszük fel, már 6 hós kora óta visszaalszik.

Sírvahagyás, nyugtatás: nos Bogi minden, csak nem nyugis baba. Szerintem erre nehezen fogható a dolog. :oops: Bogiban is iszonyú akarat van. Talán szerencsém volt, hogy tudtam: éjszaka nem lehet éhes, és elég hamar sikerült átnevelni (4-5 hósan). Hisztizni egyébként ő is szokott - nappal. :lol:

Vannak érdekes fordulatok egyébként a leírásodban, amire felkapom a szemem. Írod, hogy az esti szopi TV előtt zajlik. Korábban írtad, hogy este megy a show, apa hazaér, közös pancsi, láthatóan fotózkodások, masszázs stb. Ez a kisded számára a nap fénypontja lehet. Ez kb. olyan, mintha te elmennél este a discoba. Ugye, hogy utána te sem tudnál elcsitulni, aludni (hacsak részegre nem vedeled magad :lol: )?
Bogit nem kell altatni se este jóformán, mert még a cumisüvegen bealszik 3 alkalomból kétszer. Külön szobában van, fürdés után bemegyünk a kellemes melegre befütött, alig-fényes pihe-puha szobába, ahova semmiféle nesz nem szűrődik be, apa már nem beszél, villany nincs, TV még a másik szobában is ki van kapcsolva, és úgy eszik. Nagyon érzékeny gyerek egyébként Bogi, az elpilledésében a legkisebb zörej is megzavarja. De ez nálunk tökéletesen működik. Sajnos az apja nagyon ritkán látja, de ezt reggel igyekszik kompenzálni, illetve hétvégén.

Még mindig taknyolunk. :(

Vöcsök, annyira szépek vagytok a képen!!
Vendég
 


ja Vöcsök vicces, párodból látszik a legtöbb, Viliből a legkevesebb, de gondolom ez is volt a célod! :wink: :lol: :lol:

Hmm, nem állom meg, hogy rambóka helyett ne válaszoljak, mielőtt vérmes reményeket kezdesz táplálni, fogzási zselé, mielőtt valami rosszra gondolsz, nem sírást elmúlasztó agyzsibbasztó zselé! :lol:

Rambóka Norkánál úgy olvastam az előző hsz-ben, uszópelus fölé még kell olyan biciklisnadrág!

Kép

Kép
rejo
 
 


Lányok Johanna kb három perccel ezelőtt hasra fordult egyedül a járókában!!!!!!!

Végre teljesítette a követelményeket, lehet mondani gyerekorvosnak, védőnőnek, fordulás kipipálva! (mondjuk engem nem izgatott mikor csinálja meg.)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka :)
Én babylove-os úszópelust használtam, nem adtam semmit fölé. De más sem. A belépő 1 gyerek+2 felnőttre szól. Szerintem nyugodtan menj be, kb. 31 fokos a víz, én nem éreztem hidegnek. Meg együtt sokkal klasszabb. De van, aki kintről szurkolt. :) Még fotóztak, videoztak is. Akkor lehet, hogy jövő héten találkozunk.
Én tanácsadó?! :shock: Höhö, jó vicc! :lol:

Én tegnap jártam úgy Rékával, hogy letettem az ágyba fürcsi után (nálunk mindig szopi van fürdetés után, és általában el is alszik a cicin), szopizni nem nagyon akart, és egyből sírás. Kivettem, továbbra is sírt. Sétáltam, kicsit jobb lett. Vissza az ágyba, az egész kezdődött elölről. Erre kivettem az ágyból, levettem róla a zsákot, kapcsoltam kisvillanyt - erre mit csinál?! vigyorog. Na, mondom, kislányom, nem szórakozunk itt, alvásidő van. Úgyhogy visszaraktam, cumit be, macit a fejéhez, még volt kb. 10 perc sírás, de aztán simiztem a hátát és elaludt.
Nálunk úgy zajlik az esti rituálé, hogy 8kor fürcsi, tv kikapcs., villany leolt (2 hónapos koráig simán elaludt kislámpa mellett), szopi, elalvás cicin, pici büfiztetés, be az ágyba - ilyenkor van, hogy a cumit be kell adnom, alvás, 1-2szer még felébred, hogy kiesett a cumija, de 10 után már nincs szöszölés. Aztán csak enni kelünk, de olyankor már nincs gond, mert azonnal visszaalszik. Viszont 6kor kel reggel! :evil: Mondjuk cselezek, mert vagy megszoptatom, vagy magam mellé veszem és berakom a cumiját, ilyenkor ált. még nyerek 1 órát.

Na, megint sok voltam. :roll:
gtünde
 
 


Rejo :)
Gratula a hasraforduláshoz!! Megsúgom, mikor Réka először, ill. 3 nap múlva másodszor hasrafordult, volt nagy öröm, aztán pár hétig hanyagolta is a dolgot.
Nekem különben a védőnő azt mondta, mikor paráztam, hogy nem nyúl a játékokért, mikor a könyv szerint kellene, hogy ő most másra fordítja az energiáit. Pl. növekedés. Úgyhogy azóta nem érdekel, mit kellene csinálnia (pedig a családban van egy 5 hónappal idősebb kislány, aki 9 hónaposan már járt :shock:). Így is rácsodálkozom néha, hogy úristen, mennyit nőtt, milyen okos, ügyes már. És ez a lényeg, nem? :)
gtünde
 
 


Rejo!

Gratula! :D
De ne lepődj meg, ha most egy pár napig megint nem fog fordulni!
Gergő is hanyagolta a dolgot egy darabig, amíg a fognövesztéssel volt elfoglalva. Addig nem is nagyon gőgicsélt. Már kezdtem megijedni!
De mostmár megint forog és dumál. :D

Na tegnapelőtt beparáztattak! :shock:
Levittem a gyereket a dokinénihez úszásigazolásért és a hajlatpirosodás lemeózására.
Hajlatban nem gomba, hanem ekcéma van. (De azért stikában kenem Canestennel is, sosem lehet tudni alapon! :wink: )
Viszont hamár ott jártunk, lemérettem a gyereket, mert a párom megkért rá.
Hát teljesen ledöbbentünk. A gyerek könnyebb, mint egy hónappal ezelőtt! :shock:
Ugyanakkor egyáltalán nem sovány, élénk, vidám.
A dokinéni sem érti, szerinte vagy a múltkor mérték el, v. az a baj, h. most nem ugyanazon a mérlegen mértük (múltkor digitálissal, most mechanikussal mérték), mert a gyerek szerinte sem úgy néz ki, mintha éhezne!
Mindenesetre felírt tápit, meg le kell vinnem két hét múlva ellenőrzésre, de addig ne adjam a tápit, csak a gyümölcspépeket, amiket szoktam neki adni, meg banánt.
Hát én nem értem ezt az egészet! Igaz, h. mostanában nagyon rosszul szopik, mert minden más sokkal fontosabb. Meg gondolom a két foga is zavarja.
De nem ordít, h. éhes, pedig nem az a típus, aki csendben tűrne! :twisted:
Bár a dokinéni szerint van ilyen, h. a gyerek beáll egy alacsonyabb alapanyagcserére. :cry:
Nem tudom, mit tegyek. :cry:
Nagyon remélem, h. csak elmérték!
(Azóta csak Girnyónak szólítom! :lol: )

Tünde!

Köszi az infókat, tegnap vettünk Babylove-os úszópelust, mostmár semmi nem menti meg a vizicsíbort az óceán meghódításától! :lol:
A saját vízreszállásomat nem csak a vízhőfok, de az is hátráltatja, h. a terhesség során felszedett kilók nem olvadnak le rólam olyan ütemben, h. azt a régi úszódresszem tolerálni tudná. :oops:

Tényleg a kislámpa kérdés!
Ez nálunk nagy vitatéma, mert a páromék kislámpa mellett aludtak gyerekkorukban, mi viszont mindig sötétben. Amikor elmentünk az unokatesómékhoz, akik szintén kislámpa mellett aludtak, én alig tudtam elaludni, mert mindennek olyan ijesztő árnyéka volt! Ők viszont nálunk cirkuszoltak a lámpagyújtásért. :twisted:
Én nem szeretném hozzászoktatni a gyereket a lámpához, mert sötét mindenütt van, de lámpa nem biztos! :wink:
Mi erről a véleményetek?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Ezek az idétlen mérlegek csak idegesítik az embert. Én volt, hogy 80grammal kevesebbet mértem evés után, mint előtte. Ha nem ugyanazon a mérlegen méritek, tutkó az a gonda. A mechanikus mérlegeknél az sem mindegy, hogy hová teszed rajta a gyereket.
Ha van tejed, akkor én tuti nem adnék tápszert a gyereknek. Micsoda idétlen orvosok vannak (már bocsáss meg) Lehet, hogy gergő egy kicsit vékonyabb testalkatú lesz, örülj neki! A magyar gyerekek nagy része túlsúlyos, és ez nagyon egészségetelen, de ezt te sokkal jobban tudod! Mondjuk a fényképek alapján egyáéltalán nem girhes!!!!!
Az anyatej tutkó elég, ha nem akkor meg üvölt majd az éhségtől!!!!!!!!!!!

Kislámpa: háát, amikor hazajöttünk a kórházból, ahol világosabb volot éjjel, mint nappal, mi is rájöttünk, hogy fél a sötétben.
Aztán vettünk egy világosabb éjjeli fényt, egy pár napig az volt, ha fél, felgyújtottam egy kislámpát, most meg egy halvány éjjeli fény ég csak, és igazából inkább zavarja a fény, ha sötét van, jobban elalszik. Azt gondolom, azért mert a kórházban hozzászokott a fényhez, azért nem kell érettségiig lámpánál aludni.
Apropos: kilók: ti hogy álltok csajok? én 5 kilóval vagyok kevesebb, mint szülés után, illetve szülés előtt.

Ma megyünk orvoshoz. Egyre csúnyább a duzzanat a nyakán... Remélem nincs komolya baja.
Megyek etetni. Pusza!
csillagfény
 
 


Rambóka és centire mennyit nőtt ezidő alatt? lehet most centire nőtt, és nem hízott, tudod nem megy együtt a kettő!

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Centire nem mérték meg, mert nem tanácsadásra mentem, hanem rendelésre, és úgy tűnik ilyenkor a kegyszerek a védőnő szobájában vannak elzárva. :evil: Majd jövő héten.
Addig tömöm a gyereket! :lol: :lol: :lol:
Tápszert nem váltottam ki. Anyatejet és gyümölcsöket kap.
Tegnap megpróbáltuk a sütötökpürét, de gyorsabban köpte ki, mint ahogy én befelé lapátoltam volna.
Úgyhogy most kicsit át kell vágnom, mindennap növelve a sütőtökpüré arányát a megszokott körte ill. alma-körte pürében (ez utóbbiak sk gyártmányúak, a sütőtökös Hippes és párom szerint is ehetetlen :lol: )
Banánon vacilálok, mert annyit hallani mostanában a banán vegyszerezéséről, h. lehet, h. inkább kész bébikaja formájában veszem meg. Vagy hülyeség?
Párom mondja, h. a kolléganőm az egy hónappal idősebb gyerekének a levesből adja a krumplit meg a répát. Pedig mindenhol azt nyomják, h. a sót még nem tudják feldolgozni az ilyen kicsik veséi. De vajon az ízetlen gyári pépek után meg fogja-e enni a házikosztot?
A sima főtt krumplit vajon szívesebben megenné, mint az erős ízű sütőtököt?
Csupa kérdés vagyok! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami natúrvega.

a neve a cuccnak, nem só, hanem szárított zöldségek, enyhén sós íze van, védőnőm ajánlotta (aki olyan ritkán jön, akkor is csak ha hívom :lol: ).

azé valami ízének kell lennie.

tecsóba meg ilyen nagy helyeken kapni.

Kép

Kép
rejo
 
 


És ez micsoda? Mert nem értem mire írtad? Babakaja?
Vagy ezzel főzzem a krumplit?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


És ez micsoda? Mert nem értem mire írtad? Babakaja?
Vagy ezzel főzzem a krumplit?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka :)
Na, én sem vagyok egy modellalkat. Mondjuk a fürdőruháim rámjönnek. :)
A súlyméréssel én meg úgy jártam, hogy itthon lemértem tanácsadás előtti napon, és a feljegyzéseim szerint 1 hét alatt semmit nem hízott. :shock: Másnap a tanácsadáson majd 150 grammal többnek mérték. Ugyanez a mérleg meg 2 hónappal ezelőtt kevesebbnek mérte, mint az itthoni. Ki érti ezt? De tuti nem csontsovány Gergő, akkor meg nincs gond.
Hú, kaja téma. Rékának semmi nem ízlik. :( :( Alma, alma barackkal, sütőtök - ez az eddigi próbarepertoár, mindegyikre fintorgott. Most mit adjak neki???? :( Ezek mind itthoni kotyvasztások voltak. Egyszer vettünk neki Nestlé-s (ebben nem volt cukor) alma-barackosat, talán még ez volt az, amire nem fintorgott rögtön. De jobb szeretném én csinálni neki a kaját. Nekem a banánt a védőnéni nem javasolta.
gtünde
 
 


rambóka só helyett írtam anatúrvegát. hogy sós íze van, de nem só, mert a só télleg nem jó ilyen kicsiknek, de ízének kell lennie a főzeléknek.

hmm, pedig banán nyugodtan mehet. sztem. maradhatsz ezeknél a kajáknál tündi, csak légy kitartó, a szoptatott babák nehezen fogadják el a kaját, meg ugye később is kapják...

Johanna tegnap ahányszor betettem a járókába hasra vágta magát. úgy tűnik élvezi! :lol:
Tegnap megevett fél üveg alma-barackot, nagyon hamar rákapott, egy hete kezdtem el neki kanalanként növelni a mennyuiséget.

Tündi Dominak anno én is csak konyvasztottam, most sztem nem leszhozzá energiám, időm, türelmem, csak ha a családnak is ilyesmit főzők (pl leves), de Johannának nagyon ízlik az üveges. lehet most rékának is próbálhatnád, ha ez ízlett neki. A másik, ilyenkor ezek a vacak prímörök vannak, tele műtrágyával és vegyszerrel, ezeket jobb nem is adni a babáknak. Az üvegesben nem ilyen zöldségek vannak. (ismertek, tudjátok nme vagyok reklámember :wink: )
Dominál védőnő kifejezetten megtiltotta, hogy a sárgarépát én kotyvasszam neki, mert az gyökér, és nagyon el tudja raktározni a nitrátizét, és akkoriban halt meg egy kisbaba otthoni sárgarépacucc miatt (kimutatták a kisbabában a mérgezést :cry: bocs hogy ilyet írok.) . szóval sárgarépát csak üvegből vagy anyóstól kapottat adtam neki.

Mi kecskemétit veszünk, az a legolcsóbb, és ugyanott gyártják mint hippet. zsolti szerint még ugyanazon a gyártósoron is, sőt, az üvegben is ugyanaz a cucc van, csak a címke meg az ára más.

zsolti tegnap recés cumit vett a gyereknek. Fogzásra. Hát komolyan, hogy mit ki nem találnak! :roll:A szülők meg megveszik! :shock: Az eszem megáll! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

De jó ez az új topik! engem mindig zavart, hogy a még nem babásoknak csak a szívüket fájdítjuk a bábás gondjainkkal. Pedig ezek nem is gondok igazán... :lol:

Rambóka!

Márk 5 dekát fogyott 2 hét alatt! Látni én sem látom rajta, de ha összehasonlítom a 2-3 hónappal ezelőtti képeivel, akkor most sokkal nyúlánkabbnak, vékonyabbnak tűnik. De nem sovány szerintem (még :wink: ).
És rettenetesen eszik. A szopi eddig még este jól ment legalább - napközben már kb 2 hónapja közelharcot vívunk, hogy legalább 5 percig hajlandó legyen szopizni (ami becslésem szerint kb. 80-100 gr.) - de mostmár az esti szopi sem érdekli. Eddig azért mérgelődtem, hogy nem eszik a gyerek, és emiatt a fejéssel kínlódok, de mostmár annyira nem eszik, hogy a fejéssel sem tudom fenntartani a mennyiséget, lassan azon fogok mérgelődni, hgoy nincs elég...

És próbálkozunk gyümölccsel, tegnap óta főzelékkel, nahát az is egy kabaré. :lol: Az almát 3 hete gyűrjük, előrelépés még szinte semmi. Ott tartunk, hogy az alma kipréselt levére már nem fintorog, de ha egy icipici rostos részt is próbálok belecsempészni, akkor azonnal öklendezik szegénykém, hogy meg akarják mérgezni... :lol:
Próbáltam még a Hipp-es sárgabarackot, Kecskeméti őszibarackot, hasonló sikerrel.
Anyu csak röhög rajtam, hogy én is ilyen voltam, de ne aggódjak, nem fog éhen halni a gyerek.
A krumplit tegnap pedig anyatejjel hígítottam, hgoy az íze legalább kicsit ismerős legyen, nahát nem tűnt fel neki... :twisted:

Banánt én sem merek adni neki, hasonló indokból, mint te, és a "zöldségesünk" is azt mondta, hogy ő nem adná... Engem meggyőzött... :lol:

Sót és fűszereket én is úgy tudom, hogy nem szabad még nekik adni, mert a veséjüket megterheli. És egyébként ő nem is érzi sótlannak a dolgokat, neki úgy lesz finom, ahogy megszokja. Ez csak a mi tévhitünk, hogy só nélkül nem jó az étel, vagyis hát nekünk már tényleg nem jó, mert hozzá vagyunk szokva a sóhoz. De nekik nem a sótól, vagy a fűszerektől fog jobban ízleni.

Villannyal alvás - mi is sötétben altatjuk Márkot, és nem is tervezem, hogy hozzászokatom az éjszakai fényhez. A gyerek szerintem alapból nem fél a sötéttől, csak mi "tanítjuk meg rá". Szerintem jobb nem rászokatni a gyerekeket olyan dolgokra, amik valójában nem természetesek.

Rejo!

Gratulálok Johannának a forgolódáshoz! De szerintem egyáltalán nem volt vele elkésve, Márk is csak 2 hete fordult meg először hátról hasra (ha jól emlékszem pont ennyi van a két baba között), és azóta sem gyakorolja túl sűrűn. Pedig nem hinném, hogy bármi gond lenne a mozgásával, nagyon élénk, mozgékony, csak egyszeűen nincs késztetése a hasra fordulásra, nem szeret hason lenni. Persze azért muszáj neki néha, ha én úgy akarom, de annyi is bőven elég neki, köszöni többet nem kér... :lol:

Na, puszi mindenkinek, és kitartást a hozzátápi témában (vagy erre főleg nekem van szükségem? :twisted: )
almodo
 
 


Sziasztok lányok! Anyucik!

Itt egy leendő pcos anyu. Méghozzá eléggé önző:
A következő kérdésem volna! Kaptam egy halom babaruhát barátnőktől, innen-onnan. Éppen fognék neki kimosni a cuccokat, de látom, hogy egyeseken azt írja 40 fokot bír meg, sőt, még 30-as is van! Én azt hittem egyértelmű, hogy a babaruhát MINIMUM 60 fokon nyomatom. Ti hogy csináljátok ezt meg?

Puszik,Kir

Kép
k.ir
 
 


Kir!

Én a pelust és fürdő lepedőjét néha kimostam 60 fokon, a ruháit sosem.
Sőt, az az igazság, hogy én nagyon lusta anyuka vagyok, és kb. 1 hónapos kora óta vasalni is csak azt vasalom, amit nagyon-nagyon muszáj. De inkább azokat nem hordja... :wink:

Egyébként nekünk nagyon jófej dokink van, első találkozásunkkor azt mondta, hogy a fertőtlenítést, higiéniát ne vigyük túlzásba, csak ahogy magunknak is csinálnám. Szóval én hittem neki, és azóta a fertőtlenítést is szinte elfelejtettem. Az első 2 hónapban még kb. hetente 1x fertőtlenítettem a cumisüvegeit, cumijait, de azóta eszembe sem jutott. A dokink véleménye szerint pl. a szájpenésznek kifejezetten segít a túlzott fertőtlenítés. Hát, nem tudom, hogy igaza van-e, de az tény, hogy minket még nem ért utol ez a nyavaja... :lol:
almodo
 
 


Köszi Almodo!

milyen jó újra "látni" Téged :)

Ki is használnám az alkalmat, hogyha itt van már a gyógynővényszaki kollegina! Nem haragszol ugye? Mi az ábra a málnalevél teával? Doki, aszisztensnő nem veszi komolyan, de én gondolom, hogy jó volna kiscit teázgatni... nem?

Ja, és mekkora a babád? Bocsi, de nem jut eszzembe, hogy mikor is születhetett?

Kép
k.ir
 
 


Hát az erős túlzás, hogy gyógynövény szaki lennék, csak a PCO-val kapcsolatban keresgéltem - igaz, azt elég sokat, és alaposan... :wink:

Az az igazság, hogy én nem ittam málnalevél teát, mert "császárra készültünk" a fiacskám jóvoltából. De valszeg, ha nem lett volna faros, akkor ittam volna én is, barátnőm is itta, azt hiszem a 36. héttől. Ártani biztos nem árt, de hogy segít-e...???

vasárnap lesz pont fél éves a nagyfiú :lol:
almodo
 
 


Már fél éves??? :shock:
Gratulálok emberke!!!

Sztem én is a 36. héttől fogom inni a málnalevél teát s kész. Mástól is hallottam, hogy a 36. héttől érdemes kezdeni.
Köszi!
És további jó babázást! :wink:

Kir

Kép
k.ir
 
 


Kir!

Üdv közöttünk!
Én is szinte minden babaruhát 60 fokban mosok, nem lesz semmi bajuk. Én nem vasalok semmit.
Mondjuk a keresztelőruhára vigyáznék jobban, a többi úgyis straparuha. Nálunk még sokszor a mosószappan is elkél a sok kakifolt miatt. :)

Málnalevél teát én is ittam rendesen, kb egy hónapig, napi fél litert tuti. Bazi gyorsan kitágultam, állítólag 3x olyan gyorsan mint mások. Nem biztos, hogy attól, de nézd, ártani tuti nem fog.

Kajagondok: húú csajok, én nagyon naiv vagyok, bennem ez fel sem merült problémaként. Bár marcikám olyan jó kis zabagép, szerintem bármit adok neki, mindent meg fog enni. :D
csillagfény
 
 


Hát most olyan sokmindent kell mosnom, hogy szétválogattam a 40 és 60 fokosokat. A későbbiekben meglátjuk. Én is elég laza vagyok, de éppen el akartam dönteni, hogy a fiacssskám körül pedánsabb leszek. Erre Ti meg nagy lazák, le akartok beszélni a pedantériáról... :D

Málnalevelet mindenesetre beszerzek és szombattól fogyasztom! Ugyanis akkor leszek 36+0.

Én elkezdtem parázni a szüléstől, de csak szombat óta, amióta keményedett a hasam. Azelőtt nem jutott eszembe, hogy szülnöm is fog kelleni :D De Anyukám azt meséli, hoyg ő éjszaka 3kor megébredt és én 5,20 kor meg voltam születve. Egy kicsit remélem, hogy hátha örökletesek ezek a dolgok... :lol:
Tehát iygekszem optimista lenni, nehogy összetojjam magam...

Kép
k.ir
 
 


Csillagfény!

Márk is zabagép volt kb. 10-12 hetes koráig, alig győztem tejcsivel... Aztán elkezdett kinyílni a világ, és minden más érdekesebb lett, mint a szopi és az evés... :lol:

De nem minden gyerek ilyen, keresztfiam pl. (most 14 hónapos) máig mindennel szemben előnyben részesíti a kaját. Legyen az bármi ehető... Pedig amúgy egy eleven és érdeklődő gyerkőc, de ha kajáról van szó, akkor annál fontosabb nincs... :lol:

Szóval, előre nehogy aggódj! :lol:

Mir!

Azért a 60 fokos mosással vigyázz, én kaptam sógornőmtől olyan pamut harisnyát, amit ő 60 fokon kimosott (a 14 hónapos kisfiájé), és utána Márkra sem ment már rá... :lol:
almodo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: