Új privát üzeneted érkezett!

Judy: anyuval nekem is van némi konflikus, ő azzal megy az idegeimre, hogy nem eszem rendesen. Mintha rajtam múlna. És hiába mondom neki, hogy egyszerűen nem megy le mondjuk a rakott krumpli vagy a tészta raguval, mert ha le is megy néhány falat - bár keserű, mint állat, - az visszajön úgyis, szélmalomharc az egész. De nem érti és azt mondja, hogy felelőtlen vagyok, amiért nem kérek segítséget a dokitól. Mert szerinte ezen lehetne segíteni....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Ja, de anyósom sem sokkal jobb, ő azzal macerál, hogy nem látszik rajtam a baba, de már nem érdekel, amiót hétfőn voltunk orvosnál.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Olik: Akkor bizakodom, hogy el tudtok utazni. :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 

 
 

Judy: Hála Istennek minden OK!!!

Lányok..csak kérdés..és nehogy nekem ugorjon valaki... :oops: De nem káros az ilyen sok ultrahang??
:shock:
Vendég
 


Jaimee,

De legalább ő örül, hogy nagymama lesz, az enyém infarktust fog kapni, ha nem kitagad.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Nem semmi az anyukád! :( Egyedüli gyerek vagy?

Jaimee!

A következő UH-on feltétlen kérdezz rá a nemére! :) Már csak 20 hetesen lesz, ugye?

Olik!
Mi lenne az úticél? Mikor indulnátok? Régebben már írtad, de nem emlékszem :oops: .. Horvátország rémlik.. A táblázatba Zolcsiról jó lesz az a kép, vagy rakjak másikat?
Vendég
 


Jaimee:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.10 16:43-kor.
Vendég
 


Pöttye: Nekiugrott itt már bárki bárkinek? Nem. A válaszom is nem, bár a paradicsom is volt már rákkeltő, most meg rákmegelőző...szóval a tudomány folyton változik. A jelenlegi álláspont az az , hogy nem káros.

Betsy: Elvileg van még egy 18. heti kötelezőm a kórházban, kérdés, kiadják e ezt nekem, ha látják, hogy a 16.on voltam már...
Járna....

Judy: Hány unokája van összesen? Csak a végén el ne olvadjon majd a kisbabától...Főleg ha egy mini Judy lesz.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Pöttye!
Nem tudom, hogy a sima kórházi gépek milyenek, de ahol mi 4D-n voltunk, ott kifejezetten mondták, hogy az ő ultrahang vizsgálataik visszhanggal történnek, nem pedig sugárzással, így nem halmozódnak a szervezetben, emiatt akár naponta több vizsgálatot is lehet végezni a modern gépekkel.
Vendég
 


Niki: megbeszélted ezt a babóval is? :lol:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Niki!
Nővérem kisfia is Dominik, onnan jegyeztem meg :) Nálunk a Patrik, Roland, Bence jött szóba, de a Bence a legesélyesebb. ;)

Jaimee!
Olyan érdekes, hogy mindenhol másképp vannak ezek a kötelező UH-k stb. :roll: Nálunk 12 hetesen volt UH, utána már csak 20 hetesen lesz, 16 hetesen nem csináltak!
Vendég
 


Betsy: a 16. heti, azaz a hétfői is, mint ahogy az összes eddigi, az privi volt. Kötelező van a 8-18-35. hét körül, ahogy hallottam. Illetve van még egy valahol....

A Bence nekem is tetszik! :D Persze csak a Tibor után... :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Okos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.10 16:43-kor.
Vendég
 


Pötye,

Remélem nem, mert én voltam a múlt hétem, ma is, megyek jövő héten is, meg utána is.

Betsy,

Hát igen, belőle egy is sok. Kriminális egy nőszemély.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 



Betsy: Fekete tenger lenne, Krim félsziget. Ráadásul Anyukámékkal együtt.Ők is babáznak, nekünk is lesz pár órácska kettesben :wink:

Judy: Sajnálom, hogy olyan rossz viszonyod van az Anyukáddal. Nekem nehéz elképzelni, mert imádjuk egymást, mindenben barátnők vagyunk. Most is azért jött hamarabb, mert segíteni akart, amíg tart ez a hányingeres szakasz :? Alig enged valamit csinálni... :lol:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Jaimee, fix.b...
Köszönöm a választ...
Csak pont amiatt, hogy már minden miatt aggódnunk kell, ezért kérdeztem...

És azt a 'negkiugrós' dolgot viccnek szántam :oops: , bocsánat, elég hülyén jött ki...
Vendég
 


http://www.origo.hu/tudomany/elet/20041 ... angos.html
Találtam erről egy jó cikket...

Utólag gondolkoztam.. de így legalább volt indokom írni nektek, és kérdezni:) :oops:
Vendég
 


Pöttye: Köszi! Judy biztos extrán megnyugodott. :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


"Visszaélés a vívmánnyal?
A nagy felbontó képességű, kétdimenziós, mozgóképet szolgáltató ultrahangvizsgálat bevezetésétől a világra hozott fejlődési rendellenességek számának csökkenését reméltük. Sajnos azonban, a velőcsőzáródási rendellenességek kivételével, a fejlődési rendellenességek gyakorisága nem csökkent. Sajnálatos tény, hogy az ultrahangvizsgálat alapján javallt terhesség-megszakítások után sem követik mindenhol nyomon, hogy a vélelmezett rendellenesség valóban fennállt-e, vagy csak a rendellenesség a vizsgálat technika "műterméke" volt. Sokan és sokszor megkérdőjelezik az ultrahangvizsgálat valódi hasznait. Természetesen sem az egyik, sem a másik szélsőséges vélemény nem fogadható el. Kétségtelenül nem rendelkezünk megfelelő információkkal arról, hogy az ultrahangvizsgálat alapján végzett terhesség-megszakítások hány esetben történtek indokoltan és hány egészséges ember életét oltották ki a társadalom túlméretezett önvédelmi reakciójának következtében. Ehhez ugyanis magzati kórbonctani (embrio, ill. fötopathológiai) utóvizsgálatokra lenne szükség. Ilyen egészségügyi szolgáltatásról Magyarországon egyelőre nem tudunk. Pedig erre a diszciplinára éppúgy szükségünk lenne, mint a kórbonctanra. A diagnosztika és a terápia fejlődése enélkül ugyanis elképzelhetetlen.
Az ultrahangvizsgálatok másik hátránya már inkább orvosetikai, illetve gazdasági vonatkozású. Az ultrahangvizsgálatok Magyarországon korlátlan számban "járnak" mindazon kismamáknak, aki a szüléséhez orvost kért fel. Az orvos a vizsgálatokat, a fényképeket és videofelvételeket mintegy "cég ajándékaként" nyújtja privát betegének. Mindez a társadalombiztosítás számára rendkívül megterhelő, hiszen egy UH vizsgálat önköltsége több ezer forint. Ennek ellenértékét viszont az orvos, paraszolvencia formájában kapja, ami után gyakorlatilag nem adózik, viszont amortizálja a 10 millió Ft feletti értékű, korszerű UH berendezéseket. A világ "szegényebb felében" (pl. U.S.A., Egyesült Királyság) a társadalombiztosítás legfeljebb egy rutinszűrést fizet. Ezzel szemben, mi, "gazdag magyarok" annyi vizsgálatot fizetünk ki, amennyit a páciens igényel. A mai "demográfiai nyomor" idején még ez sem lenne drága társadalombiztosításunknak, ha nem életfontosságú gyógyszerektől és beavatkozásoktól kellene átcsoportosítani a pénzt a luxusvizsgálatok finanszírozására. Természetesen senki nem vonja kétségbe a szülők jogát ahhoz, hogy magánrendelőkben, a megállapított ellentételezés fejében, annyiszor lássák méhen belül a leendő családtagot, ahányszor csak szeretnék.
A diagnosztikus UH-vizsgálatoknak ugyanis - jelen tudásunk szerint - nincs káros következménye. Hacsak nem annyi, hogy a gyakorta vizsgált gyermekek között lényegesen több a balkezesség. Ez semmiképp nem jelentheti a vizsgálatok számának korlátozását. De kérünk minden szülőt: legyenek tekintettel a valóban rászorulók támogatási igényeire."

Remélem nem baj, hogy ezt is bemásoltam.. Vagy inkább maradjak csöndbe?:)
Vendég
 


Remélem.. :)
:wink:
Vendég
 


Pöttye: Apa bal kezes, illetve mindkét kezes, hiszen karate mester, úgyhogy szemem sem rebben, ha bal kezes lesz. :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


"Ausztrál tudósok 1993-ban kezdték el vizsgálni, hogy az ultrahang okozhat-e bármiféle fejlődésbeli visszamaradottságot. A kutatás keretein belül 2700 gyermeket vizsgáltak meg. A csoport fele a méhben töltött idő alatt csak egy ultrahangos vizsgálaton esett át, míg a másik 50%-ot többször (maximum ötször) vizsgálták ilyen módszerrel. Ezután megfigyelték a gyermekek fejlettségét egy-, két-, három-, öt- és nyolcéves korban. Azt tapasztalták, hogy a gyermekek termete, beszéde, nyelvhasználata és idegrendszere mindkét vizsgálati csoportban ugyanolyan mértékben fejlődött. Nem igazolódott be továbbá az a régebbi feltételezés sem, hogy a sokszoros terhességi ultrahang megnöveli a balkezes gyermekek számát."

na jó, befejeztem...:-# 8) :wink:
Vendég
 


Karate mester??? :) Hűűűű:))
Vendég
 


Szia Olik!

Írtam neked a DOTEs topicba. Tudnál segíteni nekem?
köszi, zsu
zsuzs74
 
 


Betsy,
Megkérdezthetem hogy miért vetted el a táblát amikor direkt szóltam hogy azt csinálom???? Vagy mondjuk megkérdezni engem az fel sem merült?
Vendég
 


Sziasztok!

Látom azér itt is van termés :lol:

Judy: rettentően örülök, hogy megnyugodhattál! Hidd el nagyon tudom a várakozás keménységét... Sajnálom, hogy nem tudtad elmondani anyukádnak az örömhírt!! :cry: Pedig a bébik a világ legnagyobb csodái...

Betsy: 2 nappal korábban teszteltem, csak nem mertem akkor még elmondani, mert nagyon halovány volt...A 2. tesztem volt a 27. napon, ami már nagyon erős csíkokat mutatott :D

Jaimee: már a védőnő is csak röhög rajtam... :shock: De azért nagyon jó fej...Hála az Égnek, hallottam, ahogyan ver az én gyönyörű pici Kincsem szivecskéje...Nálatok a védőnő nem szokta kihangosítani? Amúgy szivesen elmondom a véleményemet a másik topikban is...Félre ne értst, úgymond nagy általánosságban írtam, hogy mindenkinek joga van oda írni, ahova akar...Már azért is, mert több topikban is kialakult pont ilyen probléma...

Niki: de szép nagy babócád van!! Gratulálok! Akkor izgalmas lesz már a 26. heti uh is, hogy mekkorát nőtt..Én is rengetegszer voltam uh-n, mondjuk az előzmények miatt. Kb ott tarthatok, ahol Te :lol: De inkább többször nézzék, minthogy tévedjenek...

Olik: mi újság van veled? Róka koma? Felszedett kg.k? :lol:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Niki: most láttam csak, hogy egyforma a vonalzónk :D

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni!
Jól telt a napod?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.07.22 17:19-kor.
Vendég
 


Heni:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.10 16:44-kor.
Vendég
 


Jó reggelt!

Na látom, itt is van feszkó...

Hajnalban arra ébredtem, hogy a gyereken fekszem, vagyis félig-meddig, teljsen hason. Remélem nem lett semmi baja szegénykémnek. Mondjuk, bugyborékolgat, de ugye nem tudom agyonnyomni?! :? :? Az Uram azt mondta, hogy egy 10 centis gyereket nem tudom agyonnyomni, mert "vízben ül" és különben is...

Heni: Nálunk a védőnő leméri a súlyod, lecsesz vagy hallgat, megméri a vérnyomásod és adminisztrál. Ennyi. Hol van már a pocakfotód? Nagyon kíváncsi vagyok.

Ja, új hír, hogy anyósom mintha látni vélné, hogy valami látszik rajtam.... :roll: :roll:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Judy,
örülök, hogy minden ok, mi megmondtuk! :D :D :D
sirkici
 
 


Niki,
én is emlékszem rád, örülök, hogy itt jelentkeztél és, hogy minden OK!
sirkici
 
 


Jó reggelt!

Betsy: a tegnapi nap délelőttje nem volt szuper, utálom ezt az időt...Viszont délután a védőnéninél sikerült meghallgatni a szivecskét és rögtön jó kedvem lett..

Jaimee: már a "fotózáson" túl vagyok, csak le kellene tölteni! Te is adós vagy ám :lol: Bár ezt mondhatnám az összes többi kismaminak... :lol:

Niki: nálink idáig 1 -szer volt apu uh-n, mert dolgozott..Anyukámmal mentem mindig, utána meg mutogattam a dvd-t a többieknek...Egyenlőre még nem tudjuk mi lesz a neve..Viszont már az összes becenevet megkapta :D :lol: Apukája is állandóan puszilgatja a pocakomat, simizi, szóval rettentően büszke a kicsi fiacskájára!! Ahogyan én is... A 18 hetes uh-n 220 g-nak kalkulálták... BDP 45mm, a többi adatot majd lelesem a papíromról, csak most nincs nálam...Mi azt tervezzük, hogy szeptembertől kezdjük átalakítani a szobácskáját és októberben beszerzek mindent...Végülis a novemberi hetek maradnak üresek, addigre készre kell teljesítenünk...Ti már vettetek dolgokat?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Judy!
naugye-naugye-naugye-naugye!!!!!!! :wink: :lol:

babszika
 
 


Sziasztok Kismamik!

Niki!
Örülök, hogy végre hírt kaptunk felőled! Látom minden ok. Nagyon örülök neki. Nem akarsz pocakfotót feltenni?

Heni, Jaimee!
Ti is lógtok a poci fotóval! Nagyon kíváncsi vagyok. Lehet, hogy ezért öregszem ennyire? 1 hete még 27 voltam, most pedig már 28. :wink: :lol: :lol:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok Lányok,

Ma teljesen kiakadtam, reggel ráálltam a mérlegre, és 2 kg-val többet mutatott :shock: , amin persze nem csodálkozom, mert múlt héten annyira szarul voltam a hányingertől, hogy állandóan ettem, mert akkor nem éreztem. Na megvan az eredménye. Most egy kicsit alábbhagyott, szóva most azon vagyok, hogy kialakítsak egy normális étrendet, hogy ne hízzak. Legalábbis egy pár hónapig még ne.

Heni,

Anyu már nem érdekel, tegnap ideges voltam miatta, de ma már lenyugodtam. Ha rajta mulott volna, akkor gy gyerekem sincs. Egyiket sem fogadta örömmel. Azt mondja szereti őket, de negyed óra után már kiabál velük, hogy ezt ne csiáld meg azt ne csináld. Majd észreveszi, hogy nő a hasam, és nincs kedvem a papolását hallgatni 9 hónapon keresztül.

Jaimee,

Ne aggódj tényleg nem tudod agyonnyomni a babádat. :lol: :lol:
Pesze én is mindig azon aggódok, hogy amikor dolgozok, és egész nap ülök, nyomom-e a kicsit, persze nem hiszem, mert jól ki van bélelve. :lol:

És mégegyszer köszönöm a gratulációkat mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Hát mit csinálnak veled ezek a nyavalyás rókák? :shock: :lol: :lol: Bár én is zabálnék....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee,

Nem vagyok biztos benne, hogy nálam csinálják jól a kis rókák. Bár az én étvágyam menne el egy kicsit. Délután átrágom magam a neten, biztos van valami olyan étrend fent kismamáknak, ami egészséges is, de nem is hízlal.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 



Sziasztok!!!

Heni: Én a terhesség előtt kicsit elengedtem magamat ( kellet hozzá egy kis boldogság hormonka, tudod :D ), akkor felszedtem egy keveset. Most stagnálok, de szerintem a 12 heti terhesgondozáson ugyan annyi leszek, mint Zolcsival voltam :lol:

Jaimee: kizárt dolog, hogy rossz lenne a babódnak, ha picit megnyomizod :lol: Nekem még azt mondták, hogy ha már nagyobb lesz, akkor nem ajánlatos a háton feküdni, mert a gyerek megnyomhatja a köldökzsinórt és nem kap oxigént :shock:

Tegnap kicsit megijedtem:
vágtam felére egy fej káposztát és olyan hirtelen megcsúszott a kés, hogy a hasamba szúrtam( persze a ruha miatt csak karc lett belőle :shock: ) Aztán egész nap bocsánatot kértem a picurtól, hogy megijesztettem :?

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olik: Harakiri-kismami. :lol: :lol: Bocs, először elmosolyodtam azon, amit írtál, de persze nem vicces. Miket csinálsz te? Lábujjad töröd, hasba szúrod magad...mi volt még....autóbaleset... :D :D :D
Nagyon vigyázz magadra!!

Judy: Még szerencse, hogy nyár van, van sok zölség és gyümi. Dinnye, barack, szilva szezon, saláták...

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


jaimee:
mikor raksz fel pocakos fotót?
mirci74
 
 


Lányok, most szembesültem a KZSV tárolás bizony nincs ingyen... :shock: :shock: :shock:
Ki vetettek majd le? Tervezitek? 300 000 Ft-ot látok minimum költségként... :cry: :cry:

Mirci: Tegnap akartam készíteni fotót, de szaladgáltunk, mint bolha a falon, este meg már hánytam, de ami késik, nem múlik. :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


bizony nincs ingyen, de azért aszem 10-20 évig tárolják. én is tervezem a kzsv-t ha lesz babó, ahogy keresgéltem a neten általában 300.000 körül van, de több cég is csinálja.
mirci74
 
 


Heni:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.10 16:44-kor.
Vendég
 


Lányok, mindenki megy 4D-re?

Köszi, Niki! :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee,

Én megyek 4D-re, először szeretnék a 12. 13. héten, utána meg majd ha már szépen látszik a babó arca.
A srácoknál még nem volt ilyen, most semmi pénzért nem hagynám ki.

Lehet hogy hülye vagyok, de mi az a KZSV???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Jaimee, én is elsősorban a pocis fotóért kukkantottam be! Erre tessék!Várni, várni, mindigcsak várni! :evil:
Vendég
 


Én drágállom... :oops: :oops: :oops: Főleg, hogy Kecskemétre kell menni. 15 000 F t minimum.

Köldökzsinórvér!

Bíbi: Türelem a hosszú élet titka! :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee,

:shock: Na erre a KZSV-re nekünk nem lesz pénzünk, az tuti.

Bíborlány,

Én csak hájas has fotót tudnék mutatni, arra meg szerintem senki nem kiváncsi. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy, akkor Te vegyél fel egy tunikát, és akkor már egész más lesz a kép! :wink: Egyébként én is a babaprojekt miatt felszedtem pár kilót, mind a hasamra persze, szóval benevezhetnék a pocakversenyre én is, senki meg nem mondhassa, hogy bennem nincs baba :lol:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: