Új privát üzeneted érkezett!

Monácska!

Recept jöhet!
Én egyszer csináltam olyan palacsintát, amibe részben réteslisztet írt a recept. Hát tisztára olyan volt a rétesliszt, mint a gríz!!!! :shock:

Ilyenkor az a baj, h. nincs viszonyítási alapom, h. jó-e vmi úgy, ahogy van?
Pl. amikor külföldi kajáknál azt írja, h. fűszerezzük vmi fűszerrel ízlés szerint. Hát ha az én ízlésem szerint fűszerezzük, akkor azt a fűszert bele sem teszem! (lásd marokkói kajáknál a fahéjat a húsra!!!! :shock: )

Most pl. éppen az a bajom az Unclebens 10 perces barna rizsével, h. a múltkor a Riceland 1 perces poharas barna rizséhez képest ez olyan, mint a magyar barna kenyerek: mintha malátával lenne barnítva! De komolyan!!!!!
A Riceland-es 1 perces barna rizs olyan volt (nem tudom máshoz hasonlítani), mint a hangyatojás: síma, tokszerű felszín, még egy kis pont is volt az egyik végén :lol: , és volt egyfajta belső rugalmassága, ahogy szétharapta az ember.
Ezzel szemben az Unclebens-es már szárazon is olyan, mint egy erősen hántolt, de nem fényezett rizs csak barnára színezve. Még a csiszolás karcai is látszódnak a felszínén. Készre főzve pedig majdnem fehér!!! És semmi külső tok, puha, mint a fehér rizs szokott lenni!
Nem tudom, h. melyik az igazi, de nekem az Unclebens-es a gyanús, h. az a kamu!!!!! :evil:

Csakegy!

Milyen az igazi barna rizs???? :?:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Az igazi, nem előzfőzött barna rizs, legalábbis az, amit én a DM-ben veszek, az sima, tokszerű, ahogyan Te is írod, kis fehéres foltokkal, és halvány barna a színe, ami megfőzéskor sem veszti el ezt a halványbarna színt!

Elég gyanús nekem ez a Unclebens...... :roll:
Vendég
 


rambóka: Én nem vennék olyan nagybácsist... ha előfőzött barna kell akkor ott van pl. a Spar saját márkájúja... az óccsó is és asszem jó is... (vagy ott a DM-es)

Fú de rosszul vagyok... telezabáltam magam....

Délelőtt: bűnözés (sajtos kenyér - fehér kenyérrel az Ikeában extra kiflivel) - capuccinoval (CH-ban nem tudom mennyi...)

Kora délután: kisadag koffeinmentes capuccino valami házi mákos sütivel egy kávézóban (kellett az energia, lejártam a lábam egy bazi nehéz Lillával a nyakamban - utólag megbántam, egyik sem volt finom, akkor meg mi értelme bűnözni???)

Vacsora: Jégsaláta tonhallal, tojással, egy kis répával meg száraz kenyérrel, hogy legyen benne egy kis CH is...(na ez abszolut diétás volt)...

Aztán a féjem csokipudngja :) Nagy bödönnel :))))))

(hozzávalók: víz, zabpehelyliszt, kakaó, méz)

Mondjuk ha ezt így összeadom akkor nem sok CH (inkább túl kevés) de katasztrofális elosztásban ráadásul lényegében mind bazi gyors.... igazi állatorvosi paci a mai napom... (a tegnapi is az , de azt nem részletezem különben oda a jó hírem... :twisted: :twisted: :twisted: ) Viszont még mndig annyi a tejem, hogy Lilla amellett is szépen kövéredik, hogy naponta max. egyszer kap szilárd kaját... (azért max. mert ma pl. kaja közben ráborult a tálcára és elaludt így a vacsorája kudarcba fulladt :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )

Így jobban belegondolva nekem a terhesség alatti diéta tényleg sokkoló lehetett, normálisan nem szoktam rendszeresen olyan sok CH-t bevinni mint amit előírtak... (ld. én most tudatosan ettem a salátához a ropogós kenyeret - kb. 15 CH értékben, egyébként nem kellett volna de úgy a vacsorám majdnem 0 CH-s lenne...)... ja... és ma tényleg csak ennyit ettem, kimaradt a reggeli (a kenyeret úgy 10 körül ehettem), ebédnek soványka a capuccino a sütivel, nem volt uzsonna, csak vacsora...

És tele vagyok, már csak annyi erőm van, hogy megigyak valami meleget...
Vendég
 

 
 

Csakegy!

Bűnözgetünk? Bűnözgetünk?
Ne magyarázkodj! Hidegfront van! :lol:

Elképzeltem Lillát, amint ráborul a tálcára, mint a kocsmatöltelékek hajnali órán a bárpultra! :lol:
Ezek szerint ő is elfáradt a mai sétátok során! :D

Kíváncsi leszek, hajnalban fölkel-e bepótolni a vacsiját? Remélem kibírja reggelig!


Szóval a Dm-es barnarizst próbáljam. Biobigyók közt lesz? Vagy hol keressem?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Aha, a biobigyók, teák, fogyitabik közt. Én itt veszem a tk. lisztet is, meg a zabkorpát és a kukoricadarát is, de van nagyon sok minden, ami nekünk igazán hasznos, persze semmi nem jut más eszembe. :roll:


A kukoricadarát még nem tudom mire kellene használni, amit akartam csinálni belőle, az nagyon fúúúúj lett!

Csakegy! Nincs ötleted?
Vendég
 


Ja, Rambóka!

Ez nem előfőzött, jóval tovább fog tartani elkészíteni, mint az előfőzöttet, vagy akár a fehér riszt!!!!!
Vendég
 


Hát akkor lehet h. inkább előbb még kipróbálom a Riceland-es 10 percest is. Hátha! Az 1 percesük valódi barnarizs volt, talán a 10 percesük is az lesz! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


kukoriadara: nekem a dietetikus egy receptet adott eddig:

Vízben jó sűrűre megfőzni, bele mazsolát. Ha kész van, beleszórni túrót, azzal picit összefőzni. Ez olyan puliszkajellegű kaja csak édes. Szerintem nagyon finom. (mi anno mézet tettünk rá és fahéjt)

(puliszka: ugyanez csak mzsola nélkül és juhsajttal asszem... a férjem csinált már, rentgeteg pirított hagymát pakolt rá, nagyon szereti)

Én túrógombócot is kukoricadarával csináltam. NAGYON finom.

A mű-tejbegríz is jó (főleg kisbabáknál, szerintem Lilla ezen fog felnőni:)

Rizstej (vagy zabtej, de az csak nagyobb gyereknél mert gluténes), abba simán belefőzni, amíg tejbegríz álagú nem lesz. Szerintem jobb mint az eredeti:)

Viszont amióta tudom, hogy a kukorica nem ajánlott PCO-nál azóta egyiket sem csináltam... de ezek legalább egészséges és gyors kaják! (simán mérni kéne utána egy cukrot és akkor látja az ember, hogy eheti-e)
Vendég
 


Rejo!

Ha jársz erre.
A répás cookies receptjét feltehetnéd ide!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!
Csakegy, jó, hogy van ez a topik! Egyébként a kukorica miért nem jó PCOsoknak? Én oda vagyok érte!!! Főleg a főtt csöves kukoricáért nyáron. Hmmmm...

Rejo, milyen répás cookies??? :D Én is, én is!

Kép
mamint
 
 


Csajok, most nagyon szégyellem magam, de megkérdezem. A TK rövidítés minek felel meg? Tönköly vagy teljes kiörlésű liszt??
Köszi!

Ha már szóba került a cappucino: az én újabb kedvencem a Canderel Cappucino, Auchanban 89 ft., Corában 109 Ft. Iszonyatosan finom és a CH tartalma sem vészes (szerintem) Általában 1 tasak elég 2 cappucinóra.

Kép
apple
 
 


ja, igen! És a tejberizst miből lehet készíteni? Mert ugye a fehér rizs nem ajánlaott :(

Kép
apple
 
 


Tényleg, és a tejjel mia a helyzet? én úy érzem, nekem egy pohár tej is megdobja az inzulinomat rendesen.
csajok, én mindent szeretek, ami tilos, és sajna szinte csak azokat. :( :( :(

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!
Ne is mondd! Én is így vagyok.Annyi tilos dolgot imádok :(
A zöldségeket szinte egyáltalán nem szeretem, nem tudom, mit lehetne csinálni, ami zöldséges és ízlik.(na jó, karfiol, karalábé elmegy)
Gyümölcsből pedig persze, hogy a banán a tuti befutó :? , kilószámra tudnám enni :(
Nem sorolom tovább a tiltólistát, de annnnnnnnnnnnnnnnnyiraaaaa nehééééééééééééééééééééz!!!!!!!
Nekem főleg azt nehéz megemészteni, hogy ez egy életre szól. :(
És most, hogy olvasom a babásokat, hogy máris jelentkeznek a tünetek....
NEHÉZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adjon valaki egy kis pozitív energiát vagy jó tippet!
Zazzy

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy: a met egy kicsit segitene a dolgon. én egy hónapig szedtem, és nem voltam ennyire nasis. most szinte minden édességet és szénhidrátot befalnék.
anélkül nem tudok jobbat. folyton éhezni kell, semmi jó. :cry:
vagy azt mondod, nem törődsz az egésszel, és 50 évesen minden bajod lesz, sziv, cukor, ereid, ha nincs szerencséd daganat is lehet.
sajna van a családban ilyen.
szóval inkább a diéta. de én még nem tudtam magam rávennji, most inkább felkészülök rá, ami azt jelenti, hogy még utoljára azért eszegetek minden jót, és készülök ezeknek a majdnem teljes kitiltására.
asszem akkor kezdem, ha megkapom a metet valahonnan. addig úgysem fogyok egy dekát sem. :cry:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!
Hááááááááááát nekem a met ezen nem igazán segít. Talán az édességet annyira nem kívánom, de ez sem mindig van így. Van, amikor olyan csokievési kényszer jön rám, hogy hihetetlen. És ilyenek, hogy ropi, bármikor jöhetnének, ha jöhetnének, de ugye nem jöhetnek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lenne egy kérdésem: Mi a helyzet a bundáskenyérrel??? Annó imádtam, és észre sem vettem, hogy már egy jó ideje nem ettem, annyira mellőzve van még a gondolataimból is a fehér kenyér.Milyen lehet barnából?Eléggé kételkedem benne, hogy olyan finom lenne , mint a fehér.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Na jó! Eredetileg arról volt szó, h. itt megosztjuk, h. ki mit eszik, h. egészségesebb legyen.
Részemről:

Tegnap zöldséges rizottót csináltam brokkolis-zöldbabos zöldségkeverékkel és barnarizzsel (jelentem Riceland 10 percese sem jobb, mint Sam bácsié! :evil: Lehet, h. maradok inkább a sokáig főzhetőnél, Lehet főtt rizst fagyasztani? :? Mert akkor megfőzök egy fél kilót és lefagyasztom.)

Ma anyuéknál tarháltam paprikás lisztben megforgatott és olajban kisütött afrikai harcsa filét, mexikói zöldségkörettel (na jó még egy kis majonéz befigyelt a zöld tetejére, de nem sok!)

De mielőtt még gondolatban megköveztek, be kell valljam, h. este megkóstoltam a frissen beszerzett karamellás szaloncukromat. De csak 1 szemet. Esküszöm!

Ti mit esztek, amikor éppen nem bűnöztök? :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


amikor nem bűnözök... (régen volt ilyen)

csirke v. pulykamell. felvág csíkokra, megpirít. jó fűzeresen. aztán paradicsom felvág, besóz, petrezselyemmel jól megszór. picit hagyom állni, leöntögetem a levét. néha kicsi hagymát is szoktam beletenni. aztán rakok 1 kanál tejfölt rá. (annyit lehet :) ) ráteszem a forró husit, és megszórom kicsi reszelt sajttal. óvárit szoktam venni, az a legsoványabb.

de anno sokat ettem zöldségekkel összesütött husikat, sima zöld salátával.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


RAmi, ezek teljesen jó kaják, annyi liszt meg majonéz meg a fini csoki belefér! :wink:
Vendég
 


Fogalmam sincs, hogy lehet-e a rizst fagyasztani, de az ötlet remek, érdekelne engem is......

Én tegnap paradicsomos-virslit csináltam rizzsel, illetve a fiúknak tarhonyával.

Ma tejszínes pulykahusi lesz, nekmnek párolt zölddel, a fiúknak krumplival....

(De tegnap a vacsora pizza volt...... :oops: Én gyrosost ettem, sok zöldséggel és husikával, és a vastag szélét tovább adtam a fiúknak!! Ja, és boroztunk hozzá! Megünnepeltük, hogy végre 21 óránál hamarabb ért haza a párocskám, más fél 7-kor itthon volt! Alig hiszem, hogy ez így lesz innentől! :) )
Vendég
 


Töltött káposzta????
Végülis káposzta, sok rost. Igaz a darált husi mellett van rizs a töltelékben, de azt talán kompenzálja a káposzta, mint lassan felszívódo CH v. nem? :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Szerintem a töltött káposzta még belefér,nem?Én jóval kevesebb rizst tettem bele, mint szoktam.De a székelykáposzta biztos, hogy jobb.
Vendég
 


Nekem azzal van a gondom, hogy szőlőt és banánt nem nagyon szabad enni.És mostanában annyira kívánom a banánt, mint még soha.De nem ebéd helyett, hanem utána...
Vendég
 


sziasztok!

én a reggelit két napja kihagyom, és olyan fél 10 körül eszünk a gyerekkel felesben 1 szelet kenyeret, ő házi kevés cukros birslekvárral, én meg sajttal.

tegnap ebéd húsleves, kukoricás barnarizs, káposztasaláta, sült csirke. sztem ez még elmegy. nem?
vacsi bűnözés, 3-4 szelet barnának kikiáltott hamisitványkenyér, de nagyon fincsi.

ma ebéd: bableves kolbásszal, utána sajtos tészta. na ettől olyan rosszul lettem, hogy elszédültem, főleg hogy előtte nagyon éhes voltam.
asszem nem kellett volna....

vacsi: mini adag sonkás tészta, sok sonka,sajt, tejföl, káposztasaláta, utána még minibb adag mákos tészta egy kvkanál cukorral, mandarinnal.

valahogy azt vettem észre, ha reggel nem eszem, és zöld teát iszom, és fél 10 körül kezdek el enni, sokkal jobban birom a napot. ha reggelizem, egész nap éhes vagyok, még akkor is, ha zabkorpát eszem.

mi a véleményetek?????

luca a banán sztem is egy kicsit sok ebéd után. mondjuk én inkább este enném, vacsi helyett, vagy vacsi ch helyett.
a banán az nem gyorsan felszivódó nem, talán közepesen?
egyébként érdekes, ebéd után nekem is hiányzik az édesség. akármilyen, csak nasi legyen.
csajok, ti mit nasiztok????????????
nasi nélkül nem lehet élni! :roll:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


"Light" muffin


Hozzávalók:
3 csésze "extra light mix"
1 csésze víz
1 tojás
2 teáskanál méz

Elkészítés:
A sütőt előmelegítjük 180°C-ra, formákat kibéleljük papírral.
A hozzávalókat gyors mozdulatokkal elvegyítjük (addig, amíg éppen csak átnedvesedik).
A tésztát a formákba töltjük (2/3-ig), 15-20 percig sütjük.


"Extra light mix":
Hozzávalók: (kb. 7 csészényihez)
4 csésze (teljes kiőrlésű) liszt
1 csésze zsírszegény tejpor
2 ½ teáskanál sütőpor
1 ½ teáskanál só
½ csésze olaj

Elkészítés:
A hozzávalókat jól összekeverjük.

Felhasználásig mélyhűtőben tárolható.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


szió!

mi az a 1 &frac12?????


most olvastam egy jó kis cikket az aszpartamról


http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=314


a szacharin jobb? vagy mivel édesítünk????

Kép

Kép
csillagfény
 
 


A gyógyszertan tanár nekünk is azt mondta, h. felejtsük el az édesítőszereket, az összeset!
Nekem nem volt nehéz, mert alapvetően az a baj, h. nekem ezek nem édesek, hanem fura fémes ízük van. Még mólos mennyiségben is megérzem őket, bármiben is vannak.
Még talán rágóban nem zavarnak, de minden mást ehetetlenné tesznek számomra.
Steviát még nem próbáltam.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


2 és fél evőkanál
1 és fél evőkanál
fél csésze...

:)

nem tudta a 1/2-eket beolvasni.....

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rambóka!
Ez a bajom nekem is az édesítő szerekkel, és az, hogy olyan hasmenést okoz, amilyet a világ nem látott..............
Mindenben megérzem, se kávét, se sütit, semmit nem tudok megenni, ami édesítő szerrel készült............. Talán egyedül a cukorbetegnek készült lekvár, amit kismennyiségben elfogyazstok, ha muszáj! :oops:
Fruktóz és méz van helyette és barnacukor. Tudom, hogy egyiket sem lehetne! :roll:


Mai reggeli: kukoricadarából készült tejbegríz!!
Éhomi cukrom 4,4 volt, mindjárt jön a másfél órás mérés. Nagyon kíváncsi leszek!

Töltött kápiba én barnarizst teszek, és akkro mehet!

Luca! Én is így vagyok....... Ha 7 körül reggelizem rendesen, akkor egésznap falok.......... Pedig a napi töb és kevesebb a cél ugyebár!
Vendég
 


A másfél órás eredményem: 5,9

És finom is! Szerintem kidobom a búzadarát!
Vendég
 


Helló lányok!

Tudna valaki fini rozs vagy teljes kiörlésű kenyérke receptet, ami kenyérsütő gépben készíthető????? Naon kellene nékem!!!!

hajni...
Budaörs
 
 


Szénhidrátmentes ünnepi menü...
http://www.eletforma.hu/?r=7832
Vendég
 


T.k lisztből készült lekváros bukta! A buktát nem kell keleszteni!!!

30 dkg tk liszt
20 dkg finom liszt
1/2 cs. sütőpor
2,5 dl tej
1 dl olaj
5 dkg élesztő
2 ek. cukor (én vaniliás cukorral helyettesítettem, így 2 cs. kell bele!!!)
1 tojás

reszelt citromhéj


A hozzávalókat összegyúrjuk, jó alaposan!!!! Kinyújtod kb. ujjnyi vastagra, és lekvárral töltöd! Tojással megkened a tetejét, ésbe a sütőbe. kb. a duplájára kel sütés közben! És diet lekvárt használtam, szamócást és szilvást!
Kb. 30-35 db. lesz belőle, attól függően, mekkorákra vágod a tésztát!

Ha totálisan tk lisztből készíted, akkor lehet, hogy több élesztő kell! Az íze viszont mennyei!!! Nyamiiiiiiiiiii Itt gőzölög mellettem 3 db. :oops:
Vendég
 



Rami!

nagyon ritkán járok erre, (tudod a "diéta" nem az erősségem :wink: :lol: ).

Írom majd a sárgarépás sütit, csak elő kell bányásznom a receptet a fiók mélyéről. de előre figyelmeztetlek, kb egy kila sárgarépát kell lereszelni hozzá aprólyuku reszelőn! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


akkor mától fellendül a topic?????

mai tervem: este callanetics vagy rubint réka. de a napközbeni altatásoknál lábemelgetés. 5 perc is számít ám :D

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Én még csak atkins-diétát próbálgatom elkezdeni....csak hát még picinyke sütike maradt, na az nem atkins, de azért elindulok majdcsak ... de torna csak később...
Vendég
 


Ma délután ünnepélyesen elmentünk utoljára cukrászdába :oops: Én szerettem volna... :oops: Úgyhogy én utolsó pillanatig kihasználtam a z időt. Furcsa, de a dolgozós hétköznapokon mindent könnyebb betartani, a 3 óránkénti evést, diétás kajákat, és talán majd a mozgást is! :wink: Holnap újra suli, nem nagyon várom, de kell már.

Kép
Kép
zazzy
 
 


nyugi,nekem is befigylet egy kis süti ma :oops: ott volt a hűtőben és incselkedett velem. de nincs több!!! kinyírtam!!! :D de adtam a szomszéd csajnak is. így tuti fogyis.
de tornáztam....
atkins diéta: szerintem túl drasztikus, és egy oldalú. persze az alapja jó, egy kis finomítással emberivé tehető. szerintem.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


dimet írta:atkins diéta: szerintem túl drasztikus, és egy oldalú. persze az alapja jó, egy kis finomítással emberivé tehető. szerintem.


szerintem is, én atkins diétázom egy kis finomítással, nekem ez bejön.
Vendég
 


JA,JA. de atkins finomítva=norbi :) majdnem.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


nem tudom, nem ismerem, én atkinst szeretem a saját finomításaimmal csak egyszerűbb nekem mindieg azt mondani, hogy az atkinst használom.
meg alapól Norbi-ellenes vagyok...
Vendég
 


én egyenlőre csak próbálom magamat visszafogni. hirtelen nem tudok nekiesni a fogyinak, mert annak nincs értelme. fokozatosan.
ezt csináltam babagyártás előtt is. akkor 2 hónap alatt 6 kilót fogytam. most májusig szeretnék lefogyni. 10-12 kilót. vagy amennyit sikerül. csak egyek megint normálisan, ne csoki és sütizabálásból álljak..... :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


norbiellenességgel egyetértek:) igazán a stílusa, és az a pár hülyesége nem tetszik. de én norbival már fogytam le iszonyat sokat!!! amikor elkezdték ezt csinálni,akkor csináltam. még rékával is emileztem :oops: és akkor tök más volt,mint amit most csináltak. nem éreztem minden egyes lihegésben a pénz szavát :) és az a sok "norbitermék". tiszta hülyeség, tele van nyomva sok méreganyaggal. emrt jó,hogy diéta, fogyi,meg ilyenek..de egészségesen is kell ám élni. nem csupa szintetikus anyagot benyomni magunkba.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 



Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Na, ma kipróbáltam a tecsó színes főzőtasakos barnarizst.
Nem vártam tőle sok jót, de teljes meglepetésemre valódi, rugalmas héjú, dióízű fáintos kis rizs lett belőle. Bele vagyok szerelmesedve! :D
És csak 25-28 percet kell főzni!
Az Unclebens meg menjen a sunyiba a malátával barnított mű-barna rizsével! :evil:

A zöldségköret viszont jócskán odakapott mialatt a dedet etettem kivivel, úgyhogy a gyerekkel együtt kísértük utolsó útjára a wc-be.

A csirke egész ehető lett, bár egy kicsit annak is megpirult az alja, de a provance-i fűszerkeverék két gerezd fokhagymával felturbózva kifejezetten jó ízt ad!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Én ma először főztem barnarizst :oops: Féltem,hogy a férjem kivág vele együtt, DE MEGETTE!!! :D Az a helyzet, azt eddig is tudtam, hogy mindent megeszik(látszik is rajta :( ), de azért féltem a reakciótól. De hál'istennek csak úgy gyűrte befelé :wink: , és ha már "bármit"megeszik, miért ne egészségeset? :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


talán mert a barnarizs finomabb, nem????férjemnek is jobban ízlik...
Vendég
 


Lafi!

Szerintem tökéletesen igazad van! Igenis finomabb! A ded is tömi befelé ezerrel! :D
Éppen ma gondolkodtam el, h. miért is eszik az európai kultúrkör fehér rizst?
Csak a macera van a hántolással és pont a legértékesebb anyagokat dobjuk ki a szemétbe.
De egész eddigi életemben fel sem merült, h. barna rizst egyek! Mert a fehéret szoktuk meg.
Lehet, h. előbb-utóbb Csakegy lencséjét is ki fogom próbálni?

Csakegy!

Légyszi' receptekkel is propagáld a lencsédet!
Meg jöhetsz bármi érdekességgel is! Jelenleg vevő vagyok az újításokra! :D

És nyugodtan bárki, akinek ötlete van, írjon!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: