Új privát üzeneted érkezett!

Nagykrisz: én is szorítok!!!!!! :)

Makkmarci: 8 hetesen volt a vetélésem, de mégis nagyon nagyon megviselt a dolog. Igazából azért vártunk eddig, mert teljesen rendbe akartam jönni lelkileg, nem szeretném végigrettegni a terhességem. Plusz júniusban volt az esküvőnk és azt szerettem volna, ha azon is túlleszünk, nem is értem, miért kezdtünk el már előtte próbálkozni, én amúgyis elég izgulós típus vagyok, lehet ez is közrejátszott anno a vetélésben, bár azt hiszem ezt már sosem fogom megtudni. Amúgy anno én is úgy estem teherbe, hogy kb 1 hétig nagyon erősen barnáztam, kicsit véreztem is mielőtt meg kellett volna jönnie, nem is csináltam sokáig tesztet, mert azt hittem csak a ciklusom rendetlenkedik. Nagyon meglepődtem amikor kiderült h terhes vagyok. Azért reménykedek még most is picit, mert tényleg nagyon enyhe ez a barnás akármi, amit észlelek, és megmértem a hőmet tegnap is ma is 37 volt, a teszt viszont totál negatív... Lehet még korai.

Boeske: de jó Neked már három fiad van? :) Mi is nagyon családot szeretnénk, ezért is szeretnénk már minél előbb nekilátni!!! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Hát, most jól utánanéztem.
"A babát tervező férfiaknak is érdemes folsavat szedniük! A folátok néven ismert vitaminok a férfiak nemzőképességére és spermáira is jó hatással vannak"
"A C- és E-vitaminok, valamint az olyan ásványi anyagok rendszeres napi bevitele, mint a cink, a szelén és a már említett folsav szintén serkentik az egészséges spermatermelődést. (A forgalomban lévő multivitamin-készítmények általában megfelelő mennyiségben tartalmazzák ezeket az anyagokat.)"
"A tervezett terhesség előtt és alatt vegyél be naponta 400 μg folsavat, és ezt folytasd egészen a terhesség 12. hetéig. "
"További fontos vitaminok babavárás esetén a B6 (az ösztrogén és progeszteron szintek szabályozásában vesz részt), B12 (hatásmechanizmusa még nem tisztázott, de kimutatható az összefüggés a vitamin jelenléte és a fogamzás esélye között), C (növeli a progeszteron szintet) és E vitaminok."
Elég sokféle infó van itt a neten. Én úgy vagyok vele, hogy azzal nem árthatok, ha párom is szedi mindet:D Nem terhesvitamint szedek még... Úgy emlékszem,. hogy az E vitamin amúgy a nyálkahártyát vastagítja, és a menzeszt teszi rendbe. Remélem jól emlékszem.
Egyelőre més semmi. Remélem így is marad. A tüneteket nagy része az, amiket eddig említettem. De van más, amit majd később elmesélek

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Luckyone: a vetélés engem is nagyon megviselt. Tetézte a dolgot, hogy amikor kiderült, a munkatársaim (vén banyák) még nekem tettek szemrehányást, hogy igazán szólhattam volna előre, hogy gyereket várok, mert akkor nem rugják ki egyiküket. Persze visszavették az illetőt, azóta is ott dolgozik. Rendes az én főnököm azért, azt is megértette, hogy egy 7-8 hetes terhességet nem akarok bejelenteni. A menye is akkor volt terhes a másodikkal. De hogy visszatérjek a lelki nehézségekre, én még fel sem eszméltem az elsőből, a dokim lépései az ügy érdekében egykettőre kirántottak a lelki válságból. Persze, iszonyúan paráztam végig, de hidd el, egy vetélés után az esetek döntő többségében tényleg összejön a kisbaba! Így kell hozzáállni! Engem is ezzel vígasztaltak, pedig húú, totál ki voltam borulva... Akkor sovány vígasznak tűnt, a kórházan fekve, de az idő ezt igazolta. ÉS ugyan kezeltek engem magas prolaktinszinttel, látszólag a Bromokriptin vitte le, mégis a küret segített a szervezetemnek. Azóta a barnázás is jóval kevesebb.

Ja, és ha még nem mondtam: nem kell a Bromot szednem, megjött az eredményem a héten. Minden hormon a határértéken belül van szerencsére!

Nagykriszt: drukk! Drukk! Drukk!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!!! Kepzeljetek nem bírtam ki ma amikor hazajottem, csináltam meg egy tesztet, alig tudtam annyit pipilni, ami kell hozza,mert fel órával elotte voltam :D olyan vagyok, mint saját magam komédiája!!! Tudooommmm :) és képzeljetek lett 2 csikom!! A második nagyon nagyon halovány de ott van az fix!!!! Remelem ott is marad holnap hajnalban is csinálok egyet, mert mostanában mindig felkelek 4 kor pipilni :)

Igen, az a baj, hogy nekem is mondtak, ne keseredjek el, ez bárkivel megesik, nem jelent semmit egy magzatelhalas. Akkor nem vigasztalt, meg most is óvatosan örülök! Plane h ilyen halvanyka a csík, de az mar csak valami, ha délután látszik :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Luckyone,nagyon halkan gratulálok még...Kép?:) :D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Hogyan lehet képet küldeni? Most telorol netezek, itt nem látok olyan opciót. :(
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Én is telóról vagyok.A szövegdoboz alatt ott van,hogy kép/dokumentum feltöltésed,csak akkor van ott,ha be vagy jelentkezve. A küldés gombtól balra.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


:) Ma reggel megcsináltam újra, de elég nagy baj, hogy éjfélkor feküdtem le, 3kor fel kellett kelnem mosdóba, ekkor is csináltam egyet, fél7kor keltem fel, akkor is csináltam egyet, kb mindegyik egyforma, nagyon nagyon halvány, csatolok egy képet. Viszont gondolom az jó, hogy megmértem az ébredési hőmet az utóbbi három napban és 37, 37, ma pedig 37,1 volt. teszt

Az a baj, hogy annyira halvány, hogy nem merek még reménykedni, de másra gondolni sem nagyon. 
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Ez egy gyönyörű pozitív teszt!Gratulálok:)!!!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


@nagykrisz85:


Köszi, de még tényleg nem merek örülni, remélem hamar erősödik majd :) nagyon szeretném már a babát, és sokszor félek, hogy ezzel rontok el mindent, hogy ilyenkor rágörcsölök, remélem azért mégsem :) Te hogy vagy? Mikor tesztelsz majd?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Próbálom terelni a gondoloataim.Nekem is mindenki azt mondja,hogy ne görcsöljek rá,mert akkor nem sikerül.Ezt mondani a legegyszerűbb,de amikor az ember tényleg nagyon szeretne valamit,akkor óhatatlanul is arra téved az esze állandóan.Nem véletlen jövök ide is ilyen gyakran. Teszt szerintem holnap reggel.Eddig még nem jött meg,remélem így is marad 9hónapig:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Én is! Nagyon szorítok! Majd írj holnap! :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Micsoda hírek!

Drukk!!!!!!

Én most nagyon nyugodt vagyok, csak a ciklusaim végén jön rám az őrület. Végülis 1-2 hónap ide vagy oda nekem nem számít. 
De Nektek nagyon drukkolok, hogy már most sikerüljön!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Haho! A férjem ma hazajovet vett nekem meg egy Gábriel és egy Clearblue tesztet, olyan édes!!! Délután megcsináltam a gabrielt, ez is nagyon nagyon halovány de pozitív!!! De meg mindig nem merek hinni, a Clearblue-t meghagyom hétfő reggelre, remelem akkor mar erősebben látszik majd :) jövő heten szeretnem mindenkèpp felhívni a dokimat, mert 18an külföldre utazom és szeretnek időpontot kérni mire hazajövök, de egyelőre a kis haloványka csíkommal nem akarom korberohogtetni magam :D
Az biztos, hogy a takarítás ma mínusz kettővel ment, mert 2 óránként szundiztam egyet :) alapjaraton a sok munka mellett uszok futok jogazok sosem alszom napközben, de talán az idő is okozhatja ezt, nem akarok bebeszelni :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Lucky: clearblue digitális nagyon jó! Ne görcsölj rá ennyire! Reggeli első pisi a legjobb, a cb digitális szerint +, ott nincs olyan, hogy halvány.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagyon izgatott vagyok!Megcsináltam a tesztet.Kapásból kettőt!!!Mindkettő pozitív,bár kicsit halovány.Az egyik halványabb,pedig ugyanaz a márka.lehet,hogy azt kicsit rövidebb ideig tartottam pisiben.Szerintetek lehet ez az oka?Valamiért nem enged képet feltölteni a telefonom,de amint bekapcsolom a gépemet,felrakom:)Ma jön át a barátnőm,adjatok ötletet,hogy mit mondjak,miért nem borozom vele,amikor mindig szoktunk ilyenkor:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! 
nagykrisz: ez szuper!!! várom a fotót! 

Én végre tudtam aludni éjjel, 7 órát egyben, úgyhogy megcsináltam reggel a clearbluet, mert gondoltam, ez egy soha vissza nem térő alkalom :D A férjem nem digitális clearbluet vett, de sebaj, ez is sokkal jobb volt, mint a többi, azonnal látszott rajta a plusz jel, egyértelműen, annyira nem is halovány. Töltök képet. 

Amúgy krisz, telóról nekem nincs ilyen képfeltöltés opcióm, nem is látszik... clearblue
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 





Lőn a képek:)
Szerencsére pont holnapra van időpontom a dokihoz, így hamar kiderül minden. Nem is bírnám egy napnál tovább:D
Szegéy férjem még nem is tudja, mert személyesen szeretném elmondani, de reggel elment dolgozni, csak holnap jön haza:( Nem mertem előtte megcsinálni ma, mert nem akartam felesleges izgalmat, majd csalódást okozni. Pedig nem is lett volna felesleges az izgalom. Most még okoskodom is, h hogyan tálaljam.
De jó Luckyone!Már elhiszed végra???

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratulálok Krisz!!! Nagyon kíváncsi vagyok lát-e már valamit a doki, én is felhívom holnap reggel :) Igen, elhiszem, csak nekem kicsit nehezebb még, a januári vetélés miatt, de azt mondom magamnak, már házasok vagyunk, és nagyon nagyon vágyunk Rá, nagyon várjuk és nagyon fogjuk szeretni, és amúgyis nekem minden másodjára sikerül, szóval Ő már itt van velünk és marad is :)

luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Tudom,hogy a vetélés miatt nehéz,de látod, valaki kiválasztott Titeket!Maradni is fog,tuti!Csak nagyon vigyázz magatokra!!!Érzi ám a szeretetet.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Igen, szerintem is érzi :) Én ma egyszerűen csak kint hagytam az asztalon a tesztet, és a férjem meglátta, ő is megörült nagyon :)

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan történik ez a dolog majd nálatok, mindenképp írd majd meg! :) Ez egy nagyon gyönyörű pillanat minden kapcsolatban. :)

Amúgy Neked vannak tüneteid? Nálam semmi de semmi nincs most, a mellem talán nőt picit, de mensi előtt is szokott, úgyhogy ez nem nagy dolog egyelőre, és még annyi, hogy nagyon álmos vagyok állandóan, de semmi más! Az előzőnél már a teszt előtt két héttel rosszul voltam, de cefetül, állandóan brutális hányinger gyötört, nagyon rossz volt. De hozzá kell tennem, hogy velem akkor szedettek merckformint, szerintem attól voltam olyan rosszul, mint utólag kiderült, semmi szükségem nincs rá...

Én most a Femibiont szedem + C vitamint. Szerintetetk a C vitamin maradhat még?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Az utsó kérdésre én is kíváncsi lennék:)
Már el merem mesélni a tüneteket. A keserű szájíz megmaradt. Ez néha fémessé vált. A jobb mellem megduzzadt,eres lett,fáj. Ez kb. egy hete van így. A másik csak nemrég kezdett fájni. Néha mensi szerű görcseim vannak,de nem teljesen olyan. Feszül a hasam. Tegnap azt néztem,h nagyobb is lett,de nem tudtam behúzni.Ez szerintem a székrekedésnek és a gázoknak volt köszönhető :?
Két napig fájt a fejem folyamatosan szinte. Fáradt vagyok. Tegnap majdnem egész nap aludtam. Néha hányingerem van,szédülök(alacsony a vérnyomásom,ez nálam megszokott). Nagyon szagérzékeny vagyok egy ideje, nem szeretem szagtól elfog a hányinger.Ezek olyan szagok,amiket eddig se szerettem...
Nagyjából ennyi:) Aztán lehet,hogy a háromnegyede képzelt tünet,de a mellemről többek véleményét kikértem:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jajj,és az állandó pisilési inger. Főleg éjjel.Már féltem,h felfáztam.

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Amúgy az jó indoknak tűnik arra,h nem iszom bort,hogy a mensi miatt bevettem 2 cataflamot???Nem akarom még elmondani a bnőmnek. :roll:

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Igen igen!!! Én is mindenkinek azt fogom mondani, hogy gyógyszert szedek és ezért nem ihatok, nem akarom még elmondani senkinek én sem, csak persze anyukámnak, ő már tudja, és a legjobb barátnőmnek mondom még, másnak nem. :)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Éljen-éljen!

Nagyon örülök Nektek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszi!Úgy néz ki jól szurkoltatok.Én tovább szorítok ám nektek!!!

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Na.megtörtént a bejelentés:)Férjem éppen a lavórt szerelte,amikor odaállok:
-Szeretlek
-én is szeretlek
-de én jobban
-nem hiszem
-pedig igen,nekem két szavazatom van
Csinálja tovább.:D
-Mondom nekem két szavazatom van...
Néz vigyorogva.
Komolyan???Látszott a szemén milyen boldog.
Tudni kell,h mi mindig ezt játszuk,így kézenfekvő volt ez a variáció.Mondjuk reklamálta az agyoncsépelt kiscipőt.:D
Azért a tesztnek maradéktalanul nem hisz,de örül nagyon.Megölelgettük egymást szorosan:)Várom már,hogy a kicsi szívverését is hallhassa.Szerintem akkor el is sírja magát;)Már el is tervezte,hogy hogyan közli majd anyósommal:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykiszt: örülök nektek! Aranyos volt, ahogy közölted a férjeddel. Irigykedem a tüneteid miatt

Lucky: gratula neked is! C-vitamin szedhető szerintem, nekem Rutascorbint írt a dokim az első trimeszterben. Ez is c-vitamin, bár nem tudom,mi a különbség. Tünetek sokaknál alig vannak az első hetekben, nekem is volt mellfeszülés - de PMS miatt is. A 7. héttől hányás, de addigra már + teszem is volt.

Sajna nekünk kiesik ez a hónap is. Ugyanis ma bementem a házidokimhoz a nátha miatt, mert nem akar szűnni. Hát tényleg makacs egy valami, antibogyót kaptam rá. Azt mondta, ezt a hónapot hagyjuk inkább ki. 3 napig kell szednem, de olyan, mintha 5 napig szedném. Elég erős egy valami, napi 1 szem kell belőle. De remélem, mostmár tényleg helyre jövök, már nagyon unom ezt a betegeskedést!

Mondta a házidokim, hogy az egyévesem miatt javasolja, hogy adassam be az influenze elleni védőoltást. Nos, én sosem adattam be még, de most jobban elgondolkodtam rajta. Mivel terhesség előtt állok (elméletileg), lehet, hogy tényleg nem ártana. Bár az elmúlt években nem érintett az influenza, most lehet, tényleg nem ártana, ha beadatnám, nehogy most kapjam el...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagykriszt: szerintem is nagyon aranyos ahogy közölted, az én férjem szerintem tuti nem találta volna ki, neki nagyon direkt kell mondani mindent, nem ért a virágbeszédből. Egyébként nagyon okos, csak nem áll rá az agya az ilyesmire :) Majd mindenképp írj, mi volt a dokinál, én még nem tudtam elérni az enyémet.

makkmarci: Örülök, hogy írsz, jobbulást Neked! Annyira édes a kisfiad fotója!!! :) Ő akkor a vetélés után született már?

Annyira fáj ma a fejem, hogy az valami hihetetlen, már azt hittem, lázas is vagyok. Soha nem szokott fájni, csak havazás előtt, úgyhogy még az is lehet, hogy havazni fog :D Szóval ma semmi nincs belőlem, elég dekoncentrált vagyok :) Gyógyszert nem merek bevenni, amúgysem nagyon szoktam, bár ez a kategória már indkolná, de kibírom valahogy!

Basszus, én máris érzem magamon, hogy híztam, nem mintha bánnám, de mi lesz így júliusig? :D
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Előbb írtam egy csomót,erre ez a szar telefon visszalépett :twisted:

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Szóval most jöttem a dokitól. Aranyos volt,az asszisztens kevésbé.Mindketten csodálkoztak,h még minek megyek. Doki mondta,h 100%,h nem fog látni még semmit. Azért megvizsgált. 19mm-es a nyálkahártyám.Ennél többet nem látott,de nem is törte magát annyira.Mondta,h nem kizárt,h terhes vagyok,csak ő ezt nem látja még,mert korán mentem.Amerikát hozta fel pl-nak,h ott 3hónap alatt nem is állnak szóba az emberrel.Hát ok,nekem nem plképeim...Kaptam időpontot dec.4-re.Az olyan messze van!Persze így is jó,mert amúgy 1 hónapra előre kapnék csak.De addig mi lesz velem???Apukám 61-ik szülinapjára szerettem volna bizonyítékkal is rendelkeznj....Mármint orvosival....

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Haha, már én is jártam így, de várom izgatottan, írd le még egyszer!!! ;)
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Ja,meg elmondta,h milyen tünetekre számítsak,amik persze már megvannak:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


És közben nagyon ügyesen elhagytam a lakcímkártyámat is:D
Amúgy holnap én is veszek clearblue-t,h férjecskémnek kézzelfoghatóbb bizonyítékot adjak.NEM BÍROK VÁRNI:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Én is felhívtam a dokim, nagyon kedves volt, november 25-én megyek. Legutóbb borzalmas orvost fogtam ki, illetve választottam (mert neki is fizettünk rendesen) legalábbis nekem nem volt szimpatikus se a stílusa, se ahogy bánt a kismamákkal... Magánrendelésen a vetélés után csak arra, hogy ideadja a vacak szövettani elemzést, amiről semmit nem tudott mondani legalább 1 órát vártam, de az is lehet, többet. ÉS mindenki hallotta a váróteremben mi történt velem, ezt a férjem mondta utólag, aki kint várt. És ezért még fizettem is! De mindenki más, valakinek biztos szimpi, vagy lehet csak velem volt ilyen fura.

Ez a három hónapos amcsi példálózás azért is hülyeség, mert azt hiszem a 12. hétben van a genetikai ultrahang, szóval mindenképp fel kell keresni már előtte az orvost, gondolom nem csak arra esnek be a kismamák! :D
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 


Makkmarci gyógyulj gyorsan!!!Már biztos a küszöbön toporog az a baba :)
Luckyone,szerintem is hülyeség ez a 3 hónapos dolog...Viszont most nézelődtem a neten.Tényleg csak összesen 4 uh van a terhesség alatt?Ez szadizmus!Be kellene szereznem egy uh gépet:D
Ma is csináltam tesztet a megnyugtatásom végett.Most ez erősebb is lett.Ma veszek clearblue-t,h legyen mit nézegetnem,mert lassan minden tesztemet elhasználom:D
Mikor fogok lenyugodni?szerintem már soha:D

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok kismamák! :)

Valamikor írtam, hogy persze a teszt előtt is türelmetlen és izgatott vagyok, de az igazi izgalmak a + teszt után jönnek. Ezek szerint ezzel nem csak én vagyok így. :)

Nagykrisz!
Nyugalom, nem érdemes naponta teszteket csinálni, főleg, ha vannak egyértelmű tüneteid.

Tapasztalataim alapján a 7. hét előtt nem érdemes orvoshoz menni, mert csak akkorra lesz szívhang, és tényleg csak akkor mondják egyértelműen, hogy babát vársz. 


És csak hogy jól induljon a nap: nálunk kb. a következőképpen ment a legutóbbi + teszt bejelentése:
- Rosszul érzem magam.
- Na, csak nem?
- De, a teszt pozitív.
- Szupeer! hánytál már?
- még nem....
- Jobban örülnék, ha hánynál!
 
(Egy kis magyarázat: nekem azok a babák maradtak meg, akikkel sokat hánytam.:))

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Czeizel professzor szerint is azok a babák maradnak meg többségében, akiket hányás kísér. Ez velem is így volt, amikor terhes voltam. Az elsőnél csak émelygés volt, amit lehet, hogy félig-meddig bele is magyaráztam, de a másodiknál (Erikkel) 7-14. hétig heti 1-3 hányás. Vagy reggel, vagy este, ez teljesen mellékes és lényegtelen, de én minden hányásnak nagyon örültem!

Valóban inkább a 7-8. hét körül érdemes dokihoz menni, mert addigra szinte minden kiderül a terhességről, ami ilyenkor fontos számunkra: a baba megléte, erős szívhang, kornak megfelelő (vagy egy picit nagyobb) babaméretek. Ha ezek stimmelnek, esetleg egy kis gyógyszeres támogatást ad az orvos, hogy maradjon is bent a pocaklakó még vagy 7 hónapig. Szóval ne keseregjetek az orvosok elutasítása miatt, ez az időszak ilyen lassan telik sajna mindenkinél. De ha eltelik, utána édes lesz a bejelentés!

A magyar kötelező gyakorlat szerint 4 UH van a terhesgondozás alatt, csak akkor jogosult az illető az anyaságira, ha ez a 4 pecsét megvan a kiskönyvben. Ám a valóságban ha saját orvosa van az embernek, az kb. havonta meg fogja nézni UH készülékkel a picit. Ezen felül ha nem 4D-s a dokid gépe, el lehet menni a 20-30. hét között (pontosat nem tudok, én nem voltam) 4D UH-ra is.

Lézetik viszont otthoni használatra készült szívhang hallgató gép (pl. Angelsound). Ez egy doppler elven működő szerkentyű, de ezt is a 12-14. hét után érdemes használniállítólag. Amikor én vettem, már túl voltam az első harmadon. Azért gyakran nem mertem használni. Viszont utána meg nemsokára (akár a 16-18. de legkésőbb a 20. héttől) érzed a baba mozgását, ami még inkább megnyugtat, hogy minden ok vele.

Türelem, türelem, türelem!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Megcsináltam a clearblue-t:)2-3 hét,erre ugye orvosilag jön a 2 hét. Nem csodálom,h nem látta a doki:DDe még mindig megesz a fene...Amúgy nem meséltem még,hogy én Czeizel mentett meg,mert anyámat kaparni akarták az egészségi állapota miatt,de Ő nem emgedte.Azóta második apukámként emlegetjük.:)
Hányni nem hánytam még,de sokszor van erős hányingerem.
Mikor lesz már dec.4???
Jobban vagy makkmarci?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagykriszt: ne felejtsd el lefényképezni, hogy legyen róla emlék, kb. egy napig bírja az elem a tesztben. Hányinger kellemetlen, de most örülünk neki! Czeizel mentett meg? Micsoda történet :)
Jobban vagyok, köszi, múlik a náthám. Csak ez az antibogyó meg hasmenést csinált, vehetek normaflort is. Már egy vagyont hagytam ebben a hónapban a gyógyszertárban.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Bizony-bizony. Vannak sztorik:D Szegény anyukám megijedt, amikor születtem (1.86 kg-al születtem 7,5 hónapra). Hallotta az orvosok beszédét a szobából kiszűrődve, h "ennek már vége...". Szegény azt hitte, én vagyok. Berontott. Erre valami tök másról beszélgettek:)
Úgy ismersz, mint akinek nem a fotózás volt az első?:D Majd fel is rakom délután a képét:)
Amúgy lehet, hogy hülye kérdés, de mi van, akkor, ha elemet cserélek? Akkor már nem fogja mutatni a dolgot? Nem néztem meg közelebbről a szerkentyűt, és a használatiból csak arra emlékszem, h kidobásnál szereljük szét, vegyük ki az elemet...

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 





Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Na ilyen képeket szeretnék még látni! :)

Hogy vagytok?

Makkmarci, gyógyulgatsz?

Én most a fogammal bajlódom, nem úsztam meg a gyökérkezelést. :( 



Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske: köszi, igen, most már nem folyik az orrom, csak kicsit köhécselek. Erősítem a szervezetem: gravida dupla adag, folsav, premens, normaflore. Még holnap acc. Gyökérkezelést nem irigylem, jobb előbb, mint utóbb. Jobb már?
Nagykriszt: elemcserét nem tudom, még nem próbáltam. Kivettem, beraktam, erre bekómált a múltkor. Meddig bírta a teszt egyébként? Mikor merült le? Szegény anyud, mikor majdnem szívbajt kapott, hogy azt hitte, rólad beszélnek. Utólag már vicces, de akkor neki nem volt az. Hogy vagy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!
Boeske,én egy dolog miatt utálom a gyökérkezelést nagyon.Azért mert elölik vele a fogat,utána pedig meggyengül a szerkezete,és egyszer örőkre annyi lesz neki.Legalábbis én így tudom. Nem irigyellek.Azért sokkal jobb,mintha ki kéne húzni.:S
Makkmarci örülök,hogy jobban vagy!A clearblue kb. 24 órát bírt. Majd kipróbálom ezt az elemcserét. Amúgy jól vagyok.Már nem is annyira a hányinger,hanem inkább a kisebb hasgörcsök vannak. Főleg este,reggel.Most elkezdtem emiatt a magne b6-ot is. Amikor görcsölni kezd,beveszem.Azért ijesztő,bár tudom,h van,akinek ezzel jár.Az orvos is említette.Így most szedek 4 féle tablettát. 100mg E vitamin,60mg C votamin, folsav:0,4 mg,B1 3,3 mg;B6 4,2;B12 7,5 mikrogrammÉs a magne B6m. Lassan átváltok a gravidára sztem.Barátnőm is terhes,és ő beoltatta magát az első trimeszterben az ijfluenza ellen. Erről vélemény?Én sztem nem fogom,mert sok rosszat olvastam róla.De ha igen,akkor csak a 2. trimeszterben.
Luckyone?

Lilypie First Birthday tickers
nagykrisz85
Budapest XIII. kerület
 
 


Hűű, de nagy a csend...

Jól vagytok?

A fogam már nem érzékeny, és az LH tesztem is gyönyörű két csíkos volt tegnapelőtt.  :)



Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni én is, két kisfiam van, 7 és 5 évesek, most szeretnénk kistesót, három hónapja próbálkozunk. A fiúk elsőre összejöttek, most viszony szórakozik velem a természet és megszállottan veszem a teszteket, már az összes patikában ismernek a környéken. Zavarban van
Pajzsmirigy alulműködéssel kezelnek, szedek is rá gyógyszert, legutóbb 3,1 volt a TSH-m, ami nem annyira rossz, de a nődokik szerint 1 körüli értékre kéne levinni. az endokrinológusom viszont ragaszkodik a 0,5-2,5-ös tartományhoz.
Múlt hónapban voltam teljesen kivizsgáláson (Dévai intézet-féle protokoll) az alapján minden rendben (kivéve ugye a TSH). Dévai doki beparáztatott, szerinte hátrahajló méhem van, a jobb oldali petefészkem kisebb a szokásosnál. Szerinte várjunk januárig és aztán elkezdhetjük a stimulációt, esetleg később a lombikot. (39 vagyok, ilyenkor nem kell előtte 6 inszem.) Ezután - jól beparáztatva - elmentem egy másik dokihoz, aki megnyugtatott, hogy minden normális (állítólag ő a legjobb uh-s orvos a városban, 5000 Ft amúgy egy UH) és azt mondta, hogy nem kell ennyire tudományosan hozzálátni, hanem szeressük egymást, használjak LH tesztet és sikerülni fog. Neki legyen igaza! (ebben a hónapban - tegnap jött meg egyébként, azaz kezd megjövögetni, most barnás - már szabályos terhességi tüneteket produkáltam, hányinger, mellfeszülés, szédülés, hasnyilallás - minden volt...

Nekem is az a tapasztalatom, hogy nem érdemes a 7-8. hét előtt dokihoz menni, mivel szívhang hiányában csak petezsák látszik és akkor jól meg szoktak ijedni a kismamák. Szóval inkább a 8-9. hét - ekkor viszont fontos, mert a terhesség kora ilyenkor nagy valószínűséggel pontosan megállapítható. Utána a 12. héten van genetikai UH, tarkóredőt mérnek többek között, utána a 19-21. héten, aztán pedig a 38-39. héten a szülés előtt. Ennyi a protokoll. Szerintem kamu, hogy az USA-ban három hónap előtt szóba sem állnak a kismamákkal... pont ott, ahol még akkor is beperelik az orvost, ha csúnyán néz az anyukára...

Minden babavárónak gratulálok, a többieknek pedig nagyon drukkolok!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Szia Krisszi!

Akkor nemsokára érted is izgulhatunk.

Kismamák?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok :)

Nagykriszt: én néha max emelygek, de nagyon ritkán nekem is feszít a hasam, azonnal lepihenek, ha tehetem, én addig nem merek szedni semmit a Femibionon kivul amíg nem voltam az orvosnál. Az előző terhességem alatt annyi mindent szedettek velem (utána persze kiderült h nem is kellett volna), hogy én teljesen biztos vagyok benne, hogy ez is benne volt a vetelesben. De a magne b6 jó! Ezt mar mástól is hallottam!

Ugyanez a helyzet a vedooltassal, én is gondolkodtam mar rajta, és szerintem nem merem beadatni, de hétfőn majd kikérem a doki véleményét is! Anyosomtol kérdeztem, nagyon jó a viszonyunk, kiváncsi voltam a véleményére, nagyon szigorú nezessel mondta, h NE!!! :) alapból mar csak az is, hogy tuti raparaznek, és utána kemlelnem magamon a tuneteket...

Krisszi: nem ertem hogyan mondhat ilyet egy orvos, mar van kettő gyereked, a hatrahajlo meh gondolom mar akkoris megvolt amikor veluk terhes lettél, akkor most nem hinnem h ez az akadály! Pont anyósom mesélte, hogy neki is ezt mondtak, hatrahajlo a mehe, nehezen lesz terhes és azonnal teherbe esett! Szóval nyugi, adj időt a babanak :) nálam az előző terhességemnel 0,9 rol indult a tsh és felment 2,4 re mire elkezdtek szedetni velem valami gyógyszert, másnap elment a baba. Soha nem mondtak ki egyértelműen h ettől, de én szeretnem hinni, h igen, mert igy meg biztosabb vagyok benne, h ezúttal minden rendben lesz!

Mi újság veletek??? Írjatok!!! :)

Makkmarci? Boeske? Nagykriszt? Krisszi?
luckyone
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: