Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hajni!

Először is nagyon szomorú lettem, ahogy olvastam, hogy megjött. Amúgy a babát leszámítva 20. nap szerintem annyira már nem vészes, van, akinek mindig 21 napos ciklusa van. Nem erőltetted meg magad valamivel nagyon (mondjuk az építkezésnél?). Nekem akkor szokott ilyen lenni. De szeptemberben, mikor csak lekileg készültem ki egy-két munkahelyi hülyeségtől is 5 nappal előbb jött meg.
Azért,ha most úgyis van időd tényleg el kéne menned orvoshoz, már csak a saját megnyugtatásod érdekében. Akkor mégsem "véletlenül" éreztél hasfájást tegnap!
Remélem hamar abbahagyja a pocid a fájást, s ez lesz az utolsó megpróbáltatás.
Mindjárt 7.-e, talán Nata nagyobb szerencsével jár. Aztán meg majd mi is!
Próbálj meg nem elkeseredni! (Tudom nagyon nehéz!)


Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Kedves Lányok, már egy ideje próbálok bátorságot meríteni, hogy írjak, annyira összeszokottnak néz ki minden topic. Mi július óta szorványosan, az elmúlt két hónapban intenzívebben próbálkozunk, első gyermek lesz, és két és fél éve vagyunk házasok. A megint megjött.. téma hozzászólásait nagyon gyakran nem értem, gondolom, azért,mert más fázis, ahogy ti is írtátok, és nagyon támogatják egymást.
Jó volna kezdőcsoportKép

Ilka
ilkamilka
 
 


Kedves Lányok, szeretnék kapcsolódni hozzátok, teljesen újként. Július óta szórványosan, szeptembertől "komolyabban" Kép próbálkozunk a férjemmel. Első baba lesz, két és fél éve vagyunk házasok. Jó ez a kezdőtopic, mert a "megint megjött-ben" nagyon bonyolult már a téma nekem, és nyilván támogatják egymást, azért is nehezebb érteni nekem. Régóta olvaslak titeket, és sok hasznos infót is kaptam tőletek ismeretlenül is.

Ilka
ilkamilka
 
 

 
 

Zafir aranyos vagy hogy együttérzel velem. De neked még nem ezzel kellene foglalkoznod. Ti most gyártási fázisban vagytok, ugye? Bocs ha nem jól emlékszem, de nincs kedvem visszaolvasni. Az a probléma, hogy nekem legkevesebb 25 napos a ciklusom, az is csak egyszer volt, mikor pakoltuk a zsalukövet. Ezt a 19 naposat meg nagyon keveslem. De akármitől is lehet. Most meg semmi komolyat nem csináltunk. Lehet, hogy az a baj? Én is bízom Natában.

Ilkamilka, mi vagyunk a kezdő csoport Kép. Különben a lányok nagyon kedvesek és mindenkit befogadnak, mindenkit szeretnek. Ne félj oda is írni. De ha itt maradsz nekünk az is jó Kép. Mindenki hasonló problémákkal küzd ezért mindenkinek jól jön a támogatás. Üdv itt. Könnyebb itt beszokni, mert szerencsére kevesen vagyunk és így nem olyan nehéz megjegyezni kivel mi történt.

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

A terhességem júliusban volt, ami nem maradt meg. TUdom hogy nem kéne foglalkozni vele, de én nem tudok hó közepe tájékától másra gondolni, hogy akkor lehet hogy most kéne???

Zafir, a HSG olyan mint egy erős menstruáációs görcs, elvileg semmi veszélye sincs pár percig tart ki lehet bírni.
persze sok függ a dokitól hogy ki csinálja.

valaki másik topicban írta a cikckafark fűtát, ismeritek? állítólag beállítja a hormonokat, csak nem tudom hogy nómennyit/milyen gyakran és meddig kell iszohógatni... hallottatok erről valamit?

T.
tomka
 
 


Sziasztok!

Ilka,
én is csak pár napja kezdtem ide írni, a "ma megint megjött.."nekem se annyira követhető. Én nagyon örülnék, ha csatlakoznál!
Legalább nem én lennék a "legújabb"Kép Mi is július óta próbálkozunk, csak egy hónapot ki kellett hagynunk, mert kiderült a rákszűrésnél, hogy van valami gyulladásom, és hüvelykúpoznom kellett.Te voltál előtte orvosnál? Hogy bírod a csalódásokat?

Hajni,
igen most már valószínűleg nincs nagy esély, de azárt még próbálkozunk. A párom szerint a kalkulátorok hülyeségek és a biztos recept pedig: hogy nem szabad lazsálni. Eddig se ez, se az nem jött be.De majd most!
Egyébként nekem tök jó, ha nem magammal foglalkozom, bár majd csak most jön a nehéze. Persze jobb hírek inkább feldobnának, és ez elég váratlan is volt, ami Veled történt.
A férjed mit szól?

Jó éjt mindenkinek!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Szia Zafír, de jó, hogy írtál. Csak a rutinvizsgálatokon voltam, ultrahang, mellvizsgálat, vizelet, vérvétel, EKG. Minden oké velem. Sajnos, nekem most nagy volt a hajtás nyár óta, talán mostantól tudok lazulni. mindenki azt mondja, hogy a stresszt a babák messze elkerülik. Nem tudom, hogy álljak le, illetve tudom, de nehéz.

A csalódások nagyon rosszak, szerdán jött meg, és aznap végig ki kellett tartanom, csoportokkal dolgozom, ott nem tudtam bőgni. Csak itthon.
Meggyógyultál a kúptól?


Ilka
ilkamilka
 
 


Hajni, kösz, igen, most inkább ide írnék, mert bele kell jönnöm. A másikban is olvastam a leveledet, most hogy állsz éppen?

Ilka
ilkamilka
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután írtam utoljára, és most már nagyon sokat kellett olvasnom. Ez jó is, és nem is (elvileg dolgoznom kellene).

Hajni,
nagyon sajnálom, hogy megjött. Én is azt mondanám, amit Zafír: menj el orvoshoz. Minél előbb. De komolyan! Amúgy teljesen megjött, vagy csak barnázik? Mert akkor még bármi lehet ...

Zafír,
a szex a világ egyik legjobb dolga. Ne add fel! Tessék reggel, délben, este, és akkor biztos lesz baba. Mindig van esély! Hallottunk már mindannyiank fura dolgokat, és persze ne feledkezzünk el a csodákról!

Ilka,
sok szeretettel üdvözöllek én is kis csapatunkban. Mi is kezdők vagyunk (erről jut eszembe: hogyan kell vigyorgó fejeket beilleszteni?), és minden bíztatás jól jön. Hidd el, neked is jól fog esni, hogy drukkolunk és szorítunk értetek!

Nata
nata
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom? Habár egy-két hónapnál tovább nem akarok maradni Kép))

32 éves vagyok, van egy 2 éves kisfiam, és sosem gondoltam volna, hogy a második után is ennyire lehet vágyakozni... Már korábban is szerettük volna a testvért (kb. egy éve), de azóta, hogy a fiam első szülinapja táján abbahagytam a szoptatást, nem menstruáltam, időközben voltam hormonvizsgálaton (a hormonok rendben), és a dokim (aki szerintem nagyon jó orvos) már gyógyszeres kezelésre gondolt (Norcolut és Clostil), de én ekkor elmentem 3 hétre nyaralni, és a férjem kérésére, aki félt az esetleges mellékhatásoktól, nem kezdtem el szedni a felírt tablettákat. Aztán visszamentem a dokihoz, hogy akkor ugyanúgy szedjem-e, ahogy megbeszéltük. Ő megvizsgált ismét, és megállapította, hogy elkezdtem "működni", és megbeszéltük, hogy nem kell szednem semmit.

Azóta megjött egyszer, aztán két hete voltam nála, mert nekem úgy tűnt, hogy tüszőrepedésem viszont nem volt, és szerettem volna tudni, hogy is állunk. Megvizsgált, és legnagyobb örömömre volt tüszőrepedés, csak nem találtuk el az időpontot. Mármint a férjemmel Kép) Most meg annak örülök, hogy holnap minden jel szerint megjön 30 napra (amire nem volt példa kb. három éve...) És utána feltett szándékom, hogy novemberben teherbe esek.

Ti hogy tudjátok: két naponta az ideális akciózni, vagy esetleg három naponta? Engem a múlt hónapban a hőmérőzés teljesen átvert, nem volt értékelhető, talán mert sok éjszaka csak 2-3 körül kerültem ágyba... És egy 30 napos ciklusnál általában mikor van a tüszőrepedés? Köszi a válaszokat előre is.

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Sziasztok!
Nemrég regisztráltam magam írásra, de eddig is sok topikot olvastam. Ez most nagyon tetszik, hogy újak vagyunk.

Nekem már van egy 1,5 éves kisfiam. Fél év alatt sikerült akkor teherbe esnem, de úgy, hogy a végén kaptam Bromocriptint és Clostyt. Úgy látszik az segített.
Most szeretnénk neki kistestvért. Természetes úton próbálkoztunk 1X a várható peteéréskor és teljesen úgy éreztem magam utána mintha terhes lennék, (legalábbis az első terhességem tüneteihez képest), de végül nem voltam az.
Így a dokim most uazt adta, amint először már kaptam.
Sajnos én is mindig türelmetlen vagyok, mindig túl hamar csinálok tesztet. A férjem nálunk is türelmesebb és a múltkor is sokáig nem engedte, hogy teszteljek, aztán amikor végre engedte (40.napon) végre poz. volt.

Legutóbb okt. 27-én jött meg. Beszedtem a gyógyókat, ma úgy érzem picit fáj a hasam mintha mensiznék, lehet hogy már érzem a peteérést (azelőtt sose éreztem, bár lehet gyógyszer nélkül sose volt) ?

Sziasztok

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Vöcsök, Cirmike,

üdvözöllek Titeket is ebben a topic-ban. Ti annyira előrébb jártok, hogy már van egy babátok. Jó nektek!!!!!
Akkor viszont lenne hozzátok egy kérdésem: írtam már korábban, hogy kb. 2 hete nagyon fájnak és feszülnek a melleim. Tegnap a férjem emiatt nagyon félve ért hozzám, mert nem akart fájdalmat okozni. Én teljesen elkedvetlenedtem, mert úgy gondoltam, hogy minden megváltozik, ha terhes leszek, illetve ha lesz egy babánk (vagy kettő). Illetve tudom, hogy minden megváltozik, de kettőnk közt is? Mármint a férjem és köztem? Lesz még fülledt, erotikus, vad éjszakánk, ha lesz baba? A babásodástól kezdve már nem egymásra, csak a babára fogunk figyelni? Mert ha ez így van, akkor lehet, hogy nem is akarok babát. Elmondtam ezt a félelmemet a férjemnek is, de Ő azt mondta, hogy szerintem sokkal jobban fogok neki tetszeni, és sokkal jobban fog szeretni, ha lesz egy pocaklakóm, vagy ha már meglesz a baba. Ez eddig oké, de mi lesz a szexuális hévvel? Tudom, hogy ezek buta kérdések, de tegnap nagyon megijedtem. Meg tudtok nyugtatni, vagy ez tényleg így lesz?

Hajni, nyugodj meg, és szerintem próbálkozz meg a PG/53-mal. Bajod nem lehet belőle (szerintem jobb, mint a hőmérőzés, és csak 1700 Ft).
Zafír, azért foglalkozz magaddal, csak ne vidd túlzásba!
Ilka, máris eltűntél?

Na jó hétvégét!
Nata
nata
 
 


Vöcsök,
Én úgy tudom, hogy három naponta úgymond elég. 24 óráig életképes egy érett pete és 48 óráig a spermium. Tehát ez 3 nap.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Nata,
A szexuális életetek biztosan meg fog változni, miután majd megszületett a babátok.
Ennek oka nem lesz más mint a fáradtság. A baba előtt a munka után (18h) már csak egymáséi voltunk. Nyugodt vacsorák, együttlétek. Most vacsora után megy a játszás, fogócska, stb. Fürdetés és lefektetés után még el kell pakolni, mosogatni, stb. Utána én is megfürdök szépítkezek. Fél tíz lesz mikorra ráérnénk egymással foglalkozni. Ilyenkor már gyakran közbeszól a fáradtság mindkettőnk részéről... gyakran puszi-puszi csak és elalszunk és arra ébredünk, hogy elfelejtettük a tv-t vagy az olvasólámpát lekapcsolni.
Persze a szeretet és szerelem ugyanolyan erős marad.
A terhesség alatt pedig még minden változatlan volt. Közvetlen a szülés után (császáros voltam) alig vártam, hogy leteljen a kötelező szünet.
Hát nálam így volt, és van...
Szerintem azért ez mindenkinél változó lehet, és lehet uolyan aktív, még ha fáradt is.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Tagnap nagyon zűrös napom volt, nem tudtam netezni. Ma regel peddig meglepődve tapasztaltam, hogy milyen sokan lettünk. Most már tényleg beszélhetünk "kezdőcsoportról".
Vöcsök, Cirmike üdv Nektek!
Tényleg tök jó nektek, hogy már van egy babátok!
Cirmike én még nagyon kezdő vagyok baba-ügyben, írnál valami azokról a gyógyszerekről, amit múlkor kaptál, hogy teherbeess? A peteérést serkentik vagy milyen hatásuk van? Azért érdekel, mert a doki szerint a 3. sikerten hónap után vissza kellett volna mennem, és valami gyógyszerkől beszélt, amit akkor ad. Nem nagyon érdeklődtem akkor, mert úgy gondoltam, hogy én aztán biztos teherbe esem egyből... Most még azért adunk magunknak plusz két hónapot,de szeretném tudni, hogyha hiába, akkor mit kapok.
Hajni hovat tűntél? Mi van Veled?
Mióta fórumozok, szerintem nem volt nap, hogy ne írtál volna. Ugye minden renben?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözlöm az újakat.

Nata, bennem is felmerült a dolog. Ezek szerint ez természetes Kép Én a depressziótól félek nagyon. Nekem szükségem van arra, hogy foglalkozzanak velem és én inkább attól félek, hogy mindeki a babával lesz elfoglalva. Szegény páromnak elég nehéz lesz, mert ugye velem kétszer annyit kell foglalkoznia és még a babával is. Remélem megoldjuk.
Nevető fejeket úgy kell beszúrni hogy : azátn )
Sírósat pedig : aztán (
Vigyorgós fejet pedig : aztán O

Zafir, szerencsére nincs nagyobb gond, azon kívül, hogy nem tudom mi van velem. Pakson voltunk ünnepeltük a nagybátyám 40. születésnapját. Szörnyű volt, hogy megtalált egy nő, aki csak arról tudott beszélni, hogy a lánya félidős kismama, meg hogy gyógyszer mellet esett teherbe a második babájával, és menzis terhessége volt. Mivel elég idegen nem nagyon akartam kérdezni. De szörnyű érzés volt. Miért mindig engem találnak meg ilyenekkel? Kép
Úgy örülök, hogy hiányoztam Kép

Már kezdünk elég sokan lenni, fel kell fognom hogy kivel mi a helyzet. Bocsi, ha keverem a neveket.

Puszi mindenkinek

Hajni

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy délután 4-5 között jön csak meg, és estére elmúlik. Minden nap eddig ezt játszotta. Dokihoz pedig csak a kövi hónapban megyek el, ha továbbra is fennálnak a tünetek. És ha nem jön meg rendesen tesztelek 19-én. Nem érdekel mit mond a párom. Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Jaj, azt elfelejtettem írni, hogy szerintem 2 naponkénti akció vezethet sikerhez. Mivel kb 48 óráig életképesek, és kb ennyi idő alatt érnek meg a kiskatonák. Tehát mindig van felhasználható "anyag" benned. Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Nekem a munkám is olyan, hogy sok kismamával kell foglalkoznom. Ráadásul nagy részük rohadtul nem akar gyereket és még nekem panaszkodik. Ilyenkor nagyon nehéz erre normálisan reagálnom. Egy nagy változást viszont észrevettem magamon, amióta babát szeretnénk. Régen, ha egy kliensem nem akart gyereket, de teherbe esett és el akarta vetetni, én buzgón helyeseltem. Most pedig nem tudnám már ezt megtenni, nem is értem hogyan lehettem ilyen.
Ha jönnek be a gyesen lévő kollegánőim a babájukkal és a főnököm azzal jön, hogy na most már rajtad a sor, akkor legszívesebben bőgve kirohannék az irodából Biztos előtte is értek minket ilyen élmények, csak nem foglakoztunk vele.

Elég furcsa, amit a mensidtől írtál. Ilyenről még nem is hallottam, hogy valaki csak délután vérezzen. Ez biztos nem normál mestruáció. Nem akarlak baszogatni, de megkérdezhetem, hogy miért nem akarsz annyaira orvoshoz menni? Ha nem akarsz, ne válaszolj.

Szép napot!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Szia Zafír!

Nyugodtan baszogassál. Különben azért nem akarok dokihoz menni, mert meg akarom várni míg rendesen megjön. Ilyen még nekem se volt, sőt eddig mindig minden rendben ment. Ha nem akar megjönni normálisan, akkor tesztelek, hátha baba van a dologban. Tudom, hogy nem kellene ennyire bizakodnom, de hát nehéz lemondani róla. Kép Ha meg megjön, és kövi hónapban is ilyet csinál biztos, hogy elmegyek. Most kivárunk.

Különben a párom is azt mondta, hogy szerinte is sokkal többen mesélnek ilyenekről mostanában. Hát nem tudom. Lehet hogy nektek van igazatok és csak jobban megmarad.

Én soha nem helyeseltem, hogy valaki elveteti a babáját, bár megértettem. Lehet hogy azért van ez így, mert én már kb. 14-15 éves korom óta babát szeretnék. Bár nem ennyire mint most, de mindig álmodoztam róla. Kép

Bocsi, biztos írtad már, hogy mit dologozol, de sajna elfelejtettem. Leírod nekem még egyszer?

Neked is szép napot, és biztos te leszel a következő Kép!

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Nem tudom, hogy leszek hétfőn, mert reggel 6-tól rakják a tetőt. Végre valami jó dolog Kép

Azért kíváncsian várom Nata teszt eredményét. El ne felejtsd ide is leírni. Kép

Ilyenkor hétvégén senki sincs? Kép

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Persze én is úgy gondoltam a dokit, ha már túl vagy a vérzgetésen. A kevesebb vérzés akár babától is lehet. Idővel majd kiderűl! ( A 19-e még jó messze van sajnos, addigra már nekem is körvonalózik valami.)Fáj a hasad vagy van valami más tüneted is?
Nata az edddigi hírek szerint jól áll, aztán hátha mi is zebrásodunk utána...

Nem hiszem, hogy írtam eddig, egy Gyermekvédelmi Központban dolgozom, szociális munkás vagyok. 5 éve csinálom, az elején nagyon szerettem, de a mostani lelkiállapotomban nem a legideálisabb munka, ha terhes leszek, hamar abbahagyom.
Te milyen munkát keresel?

Köszi a bíztatást, (utolsó mondatod), ilyenkor mindig megdobban a szívem, hogy hátha tényleg...

Pár hónapja egy kollegánőm azzal jött, hogy azt álmodta, hogy terhes vagyok. Ő nem tudta, hogy szeretnénk babát. Ezt biztos jelnek vettem..biztos így is van, csak nem arra a hónapra szólt.

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


De érdekes, mostanában nekem is két ismerősöm álmodott meg nagy hassal. Még a férjem szerint is kisfiút szültünk. Remélem hamarosan bejön nekik.

A tüneteim a szokásos menzis görcsök. Hol kisebbek hol nagyobbak, de szinte állandóan megvannak.

Én valami irodai állást keresek, szinte tök mindegy mit. A tervek szerint nem sokáig fogok dolgozni Kép. De kellene már nagyon valami. Te tényleg nem írtad még, hogy hol dolgozol. Elég kemény lehet lelkileg.

Azért vagyunk, hogy bíztassuk egymást. Nem kell megköszönni.

Azt hittem ilyenkor már seni sincs.

De te valamikor huszondikától számolod a késéses napokat nem? Kép

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Igen,17.-18.-a körül kéne nem megjönnie, bár az utóbbi időben elég rendszertelen a ciklusom. Szeptemberben 4 nappal korábban, októberben 5 nappal később jött meg. Úgyhogy már nem tudom mit gondoljak.

Akkor végülis találtál munkát?
A hét folyamán teljesen rákkattantam a babanetre,ha számítógép-közelbe kerülök, mindig kényszert érzek, hogy megnézzem a fórumot.
Ma már reggel vásárlás előtt is bele kellett kukkantanom. Ja és persze bent a munkahelyemen is, a főnököm megértő, ő pedig valami társkereső chat-függő...
Te mióta babanetezel?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Nem még nem találtam munkát. Nem tudom miért akartalak huszondikára tenni Kép. Akkor már neked se sok van hátra. Izgulok ám. De ha nem baj, akkor a nagy része még Natának megy Kép. A kisebbik már neked Kép

Én október elejétől kezdtem itteni tevékenységemet, és nekem is mindig ingerem van, hogy itt legyek. Mindig nyitva van ez az oldal ha számítógép elé ülök. Kép Előtte már voltam hasonló forumban a babapont.hu-n csak az megszünt úgy fél-egy éve. Aztán most már nagyon kellett valami ezzel a témával kapcsolatban, mert jó kibeszélni adolgokat. A páromat nem tömhetem mindig ezzel Kép. Bár neki is elég sokat beszélek róla.

Szerencséd van a főnököddel Kép.

Remélem, hamarosan zebrásan keresel valami kismamás topikot. De azért akkor is benézni ám ide Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Képzeld valami vírus megfertőzte a gépet, és nem tudtam megnyitni a babanetet. A férjecském most hozta rendbe, napközben nem volt itthon én meg hiába szenvedtem a hülye géppel.
Ti ma kezdtétek a tetőt, ha jól emlékszem. Hogy haladtok? Amúgy mikorra lesz lakható a ház?
Jó lenne tudni, hogy Natának hogy sikerült a tesztje, de ehhez még aludni kell egyet.
Tart még a vérzésed?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Szia Hajni!

Képzeld valami hülye netes vírus megfertőzte a gépet és nem lehetett használni. Itt küzködtem vele délelött, de persze nem tudtam semmit megnyitni, a férjecském meg nem volt itthon. Most este sikerült megcsinálnia, de látom nem maradtam le semmiről.
Eljött a nov. 7-e is, Ti most kezdtétek a tetőt, nem? S Nata is ma tesztelt, ha minden rendben. nagyon szurkolok Neki, kár, hogy még egyet aludni kell ahhoz,hogy megtudjuk az eredményt.
Én nagyon hülye vagyok építkezés-ügyben, a tetőrakás már a végt jelenti az építkezésnek? Mikor költöztök be?
Vérezgetsz még?

Természetesen zebrásan is fogunk itt is levelezni. Meg a 2005. nyári babás topicban, néha belelnézek, egyre többen vannak.
Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Kétszer küldtem el (meg írtam meg, azt hittem az első nem ment át...

Kép
Kép
zafír
 
 


Szia!

Raktam be egy pár képet a házról a ma megint megjött topikba. Nézd majd meg. A tetőrakás után jönnek még csak a belső munkák. Sajna azt csak honap kezdik. Ugye vasárnap senki nem lát új munkának. De nem baj, reggel fél 7-re kint leszek és előkészülök.

Én is nagyon kívácsi vagyok mi van Natával. Remélem minden ok, és hétfőn itt fogunk vigyorogni neki. Kép. Az én vérezgetésem még rendületlenül kitart. De ma már nem fájdogált a hasim. De nem is jött még meg rendesen. Kíváncsi vagyok mi lesz még ebből.

Látogass csak oda is, nem sokára te is ott leszel Kép.

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia! Én már megyek az ágyikóba, mert reggel korán kell kelni az ácsokhoz.

Babás álmokat neket.

Puszi
Hajn

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Kedves Nata!

Ne aggódj amiatt, hogy ha megszületik a baba, minden rossz irányba fog változni e téren. Inkább törekedjetek arra, hogy mindketten egyformán kivegyétek a részeteket a baba körüli teendőkből, akkor az örömökben is egyformán részesültök, és fáradtak is egyszerre lesztek Kép

Nekem sokat jelentett, hogy az első hónapokban, amíg Álmos éjjel is felkelt szopni, mindig felkelt a férjem is, és míg én szoptatás után kifejtem a maradék tejet, ő átpelenkázta a fiunkat.

Amúgy amíg állapotos voltam, nálunk sem változott a helyzet szexuális téren kb. a 7. hónapig, akkor az a vicces helyzet állt elő, hogy elfáradtam és szúrásom lett közben, emiatt abba kellett hagynunk, habár szívesen befejeztem volna. Nem sokkal a doki javaslatára abbahagytuk a házaséletet (hacsak a simogatás stb. nem számít annak, mivel arra nem tért ki a doki Kép).

A pocakom viszont nem volt neki zavaró vagy taszító, ellenkezőleg... A szülés után nekem 8 hónap kellett, mire ismét élvezni tudtam és nem éreztem fájdalmat (de ebben szerintem ritka kivétel vagyok), ez igen elkeserített, sírtam is miatta, az viszont nagyon jól esett, hogy ez alatt a 8 hónap alatt a férjem semmilyen módon nem tett nekem szemrehányást amiatt, hogy "miattam" nem lehetünk együtt. Máig sem tudom, mennyire lehetett ez neki (is) nehéz.

Azóta viszont minden rendben, csak az hiányzik néha, hogy nappal csak ritkán lehetünk együtt, pedig ránk korábban az volt a jellemző.

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Hajni, tök jó volt látni Téged, a párod, a házat, ha kész lesz. Szépek vagytok! S milyen fiatal vagy... (Na jó nem kezdem előlről ezt a témát. Csak még annyit: mikor házasodtatok össze?) A férjed aztán egy igazi krónikás, aranyos nagyon az oldal, főleg a személyessége fogott meg. Látszik, hogy nagyon büszke Rád!Gondolom a baba is egyből felkerül majd...

Nata,várjuk a híreket!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Sziasztok!

Most sajnos nem tudom elolvasni az eddigi leveleket (rengeted), de azért köszönöm a drukkokat. Úgy néz ki, van eredménye:
ma vagyok a 29. ciklusnapon, és még mindig nem jött meg. És 24 napos ciklusaim vannak. Tünetek: hasfájás, mint amikor megjön és mellfeszülés, ja és pisilés.
Vasárnap reggel megcsináltam a tesztet, és szinte nem látszódott rajta semmi. Tudom, hogy a halvány csík is csík, de nem voltam biztos benne, hogy nem csak én képzelem oda. Szóval reggel 6 órakor vasárnap elmentem még a Tesco-ba (kb. 15 perces autóút tőlünk), és vettem még egy tesztet. Megcsináltam azt is még ott a parkolóban, és az is halványan, de kimutatta. Mire hazaértem, a másik már sokkal láthatóbb volt. Szóval úgy néz ki, hogy bezebrásodtam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyelőre még nem merek örülni neki, de holnap megyek haematológushoz, és kérni fogom, hogy olyan vérvizsgálatot csináljon, ami ezt is kimutatja. Annak valószínűleg szerdán lesz eredménye, és csütörtökön délután pedig megyek a nőgyógyászomhoz.

A férjem hétvégén üzleti úton volt, és vasárnap mikor hazajött, ezzel vártam. Nagyon örült, de megbeszéltük, hogy csütörtökig nem beszélünk róla. Akkor kezdünk el tervezgetni, ha már biztos a dolog. És persze akkor is nagyon kell majd vigyázni! De olyan aranyos volt, azt mondta:
"Hűha, akkor nagyon igyekeznem kell a házépítéssel". Hát nem aranyos?

Most tényleg csak ennyi, mert ugyanezt még leírom a "ma megint megjött"-be is, mert ők is várják az eredményt.

Hajni,
nem értem a vigyorgó fejes részt. Légyszi írd le újra.

Nata

Ui: még egyszer nagyon köszönöm a bíztatásotokat. Rengeteget jelentett. És ha tényleg sikerült, akkor én csak ajánlani tudom mindenkinek a PG/53-at, mert szerintem az is benne volt a dologban.
nata
 
 


Nata!!!!
Annyira örülök!!! Mindig nagyon jó pozitív dolgokat olvasni.Kép
Szerintem biztos zebrás vagy!
Azért írd majd meg a csütörtöki eredményt is.
Cirmike

UI: A ház miatt ne aggódj, mi is úgy építkeztünk, hogy a pár hetes babával jöttem a telekre és sokszor állva szoptattam.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Zafír,
Kérted írjam le milyen gyógyszert kaptam az első terhességemnél.
A bromocriptin arra való, hogy a prolaktin szintet csökkentse. Nekem ez magas volt (vér eredmény) és ez miatt nem volt normális a cikllus.
Voltak egészséges petéim is, de sose nőttek meg a kellő nagyságra (22 mm), erre kaptam a Clostilbegytet.
Szerintem nagyon sok nőgyógyász ezt adja, ha nincs peteérés.
De mindig kérdezz rá, ha felír vmi gyógyszert, hogy miért pont azt adja neked és az pontosan hogyan és mire hat!!!

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Itt is gratulálok neked Nata, annyira nagyon örülök és olyan ronda irigy dög is vagyok Kép.

Nem tudom melyik vigyorgós részre gondolsz. Idézz légyszi Kép. Neked írtam le, hogy hogy kell vigyorgós fejeket rajzolni?

Az úgy működik, hogy Kettőspont és utánna rögtön teszel egy zárojelet attól függ sír e vagy nevet. A vigyorgósnál meg O betűt kell írni a zárójel helyett. Remélem erre gondoltál Kép

Na Zafír, most te vagy a következő. Kép
Az biztos, hogy a baba az első pillanattól felkerül. Kép Még fog tovább bővülni a képtár a kep.tar.hu/viko2003-on. Csak kellene egy kis idő a feltöltögetéshez.

Ja, írjak rólam is valamit. Elkezdték a tetőt, nemrég jöttem haza jégkockává fagyva. De már süt a napocska. Remélem melegebb lesz hamarosan. Különben még mindig vérezgetek Kép Már 5 napja. Nem értem. Na majd elmúlik Kép

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Tomka, Ilkamilka!
Mi van veletek?

Tomka, találtál már vmit a gyógyteáról?
Én elkezdtem inni, csak sajnos nem rendszeresen, pedig az lenne a lényege. Eléggé rossz ízű. Naponta kellene.
Egy rész cickafarkfű, egy rész palástfű és egy rész zsálytealevelet összekeversz és kb egy teáskanálnyit a keverékből leforrázol majd 20 percig állni hagyod, majd leszűröd és megiszod.
Az első menses nélküli naptól a 14. napig napi 2X2 dl tea.

Nekem is úgy írták ezt.
cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Jaj, még kerdezted azt is, hogy mikor házasodtunk. 2002.07.13. Különben nem baj, hogy a fiatalságomat firtatod, egész addig, míg azt nem kezded el mondogatni, hogy ehhez még túl fiatal vagy.., ezt nagyon elhamarkodod... stb. Ezt nagyon nem szeretem, pedig képzelheted hányszor megkaptam esküvő előtt, meg gondolom majd terhesség közben is. Annak örülök ha fiatalnak néznek. Most Pakson néztek 17 évesnek. Olyan boldog voltam Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha lehet, sajnos én is hasonló cipőben járok mint ti és remélem, hogy talán veletek együtt könnyebb lesz a aggódalmaimat leküzdeni. Sajnos a férjemmel már egy ideje próbálkozunk és eddig sikertelenül nem értjük miért nem jön már össze? Segítsetek rajtam adjatok tanácsot! KöszönömKép
weby
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha lehet, sajnos én is hasonló cipőben járok mint ti és remélem, hogy talán veletek együtt könnyebb lesz a aggódalmaimat leküzdeni. Sajnos a férjemmel már egy ideje próbálkozunk és eddig sikertelenül nem értjük miért nem jön már össze? Segítsetek rajtam adjatok tanácsot! KöszönömKép
weby
 
 


Üdv köztünk Weby. Írj légyszi többet magadról. Mióta vagy az az egy ideje, mennyi idős vagy, honnan, milyen hosszúak a ciklusaid, voltál e már orvosnál stb, stb. Ha komolyabb kérdéseid vannak, akkor inkább a "ma megint megjött" topikba tedd fel, ott jártasabbak a lányok. Igazából mi itt inkább csak az érzéseinkről dumizunk. Ők sokat tudnak segíteni.

Különben annak rengeteg oka lehet, hogy nem jön össze. Próbálkozzatok kitartóan

Nata, Zafír, Cirmike merre vagytok?

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hahó Hajni,
most ültem a gép elé
Gyorsan hajat mostam miután leraktam Rolandot aludni, és most itt vagyok, bár lehet mindjárt ébred is a manó.
Velem semmi különös nem történt most, csak várom a hónap végét.
Nov.30-án András nap lesz (férjem névnapja), jó lenne ha addigra nem jönne meg és pozitív lenne a teszt.
28-a körül kellene rendes körülmények közt megjönnie.
Mi van veled? Vérezgetsz még?
cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Weby,
Én is üdvözöllek.
Tényleg írhatnál többet...
Van vmi nem normál körülmény esetleg?
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Bízz benne, biztos nem fog megjönni. Kép

Én továbbra is elvagyok, lassan kifogy a vérem. Tegnap már olyan volt mintha a 4-5. napon lennék. Szóval szerintem ez már rendes. Bár már tényleg nem tudom. Már 6 napja tart és nem úgy néz ki mint, aki el akar múlni. Remélem nem húzza ki addig, míg a rendes tartana, mert akkor tényleg elvérzek Kép.

Akkor Natáért sikerült az izgulásunk, most jössz te? Ugye jól emlékszem. De hülye vagyok, nem emlékszem jól, még itt van Zafír 17-18-án. Akkor már tudom miért jár állandóan ő a fejemben. Tiszta őrült vagyok ma.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


CirmikeKép

Mennyi ideig szedted a bromocriptint? Én is ezt szedem most egy hónapja, mert nekem is magas a prolactin szintem.

Henci
henci
 
 


Henci,
Nekem anno nagyon szerencsém volt mert 1 hónap után terhes lettem és nem szedtem tovább annál.
Most még csak fél hónapja szedem.

Cirmike

UI: sajnos nem tudom mennyi ideig szokták adni, gondolom a vérvétel eredménye dönt

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


CirmikeKép

Mit nem adnék, ha nekem is ilyen gyorsan sikerülne! Még annyit kérdeznék, hogy milyen magas volt a prol.szinted, illetve, hogy amikor kiderült, hogy baba van a pocidban, hogyan álltál le a gyógyszerről?

Henci
henci
 
 


Sziasztok!

Régóta olvasom leveleiteket, és irtam is már ide.
Mi már 5. hónapja lesz sikertelen probálkozásunknak. Már lemondtam a babáról, nagyon akartam, nem szabad ennyire tiszta depis voltam. Pl: megláttam egy kismamát és gyülölet fogott el, hogy neki sikerült nekem mért nem. Siró görcseim voltak.
Találkoztam egy orvosi rendelőben egy kismamával, aki azt mondta 1 évig probálkoztak nagyon akarták, végül lemondtak róla és a köv hónapban összejött. Ne akarjátok ennyire, ne olvassatok erröl a témáról, legalább 1 hónapig ne gyertek ide sem és inkább az élvezetért legyél a férjeddel mint hogy áll. arra gondolsz most biztos össze fog jönni. Én is ezt tettem és majd 21.én kiderül.

Goofy
goofy
 
 


Izgulunk neked, remélem bejön a taktika. Én már próbáltam mindenhogy, de eddig semmi. Igaz teljesen még nem sikerült lemondanom róla. Én mindig bízom. Megfogadom, hogy csak azt fogom kiszámolni hogy mikor fog megjönni, de a 10. napnál még nem bírtam tovább és utánnaszámoltam, hogy akkor most hol is tartunk. Nekem akció közben általában nem jut eszembe a baba. Mindig csak utánna. De akkor megvan minden, tarkónállás, kispárna Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Most irtam erre nem ment el, annyi a lényeg NE akarjátok ennyire, akkor összefog jönni. Nekünk az 5. hónapja sikertelen a probálkozásunk. Annyira akartam hogy az már beteges volt. Depis lettem, ha megláttam egy kismamát gyülőlet fogott el, hogy neki sikerült nekem mért nem.
Aztán találkoztam egy kismamával aki elmondta 1 évig probálkoztak aztán feladták és a köv 2. hónapban össze is jött nekik.
Most pár hete én is lemondtam róla, probálok nem gondolni rá, kapom a kismama ujságot de azt sem tudom elolvasni már, ide 1 hónapja nem jöttem, már nagyon nem is beszélek róla kerülöm.

Most azért jöttem el hozzátok, lenne pár kérdésem. A következök:
- Mi az elsö nögyógyáaszati vizsgálat, még a teherbe esés elött? ( nekem semmi vér, vizelet, uh-t nem csinált az orvosom hogy minden rendbe van-e)
-Minek kell 1 évig sikertelenül gyötörnöm magam, hogy elvégezzék a petevezeték átjárhatóságot, vagy annak vizsgálatát?
-Honnan tudom hogy pete érésem van, és az biztos hogy az?
Amúgy a 11. 12. 13. 14. napokon van nyálkás folyásom ezeken a napokon szoktunk igazán probálkozni. A ciklusom rendszeres 28-29 napos. Ezért gondolom a peteérés a 14. napon van kb.

A barátnőm azt mondja ö egyáltalán nem a 14. napon probálkozott és a 2 menszesz között 1* szeretkezett a férjével és össze jött neki.

Na persze mindenki máshogy van összerakva.

Én már voltam 1* terhes akkor pik-pak összejött, de még nagyon friss hús voltam első kapcsolatom volt. Sajnos nem tarthattam meg, azóta volt néhány partnerem voltak különböző problémáim is.
Sajnos az abortusz miatt aggódom hogy nem sikerül most, vagy elcsesztek vmit, mert utána 2 hónapig véreztem és kaptam antibiotikumot, gondolom gyulladásban voltam, ami miatt elzáródott a petevezetékem.

Erről mi a véleményetek? Szeretném a válaszolnátok, nagy segitség lenne számomra.

Köszönettel: Goofy

Ui: kicsit hosszúra sikerült
goofy
 
 


Jó sok mindent kérdeztél. Elvileg az orvos is a 14. nap körül ajánlja az akciókat.

Hőmérőzöl? Ott látszik, ha leesik a hő, akkor van peteérés. Az átlátszós nyúlós is egy jel, de nekem ebben a hónapban pl. 2-szer is volt, közben szünettel. Én nem bízom benne.

Úgy tudom, azért kell egy évig próbálkozni magatoktól összehozni, mert az egészséges pároknak is lehet ennyi idő mire összejön. Most képzeld el, ez csak 12 próbálkozás. Nekem sem csináltak semmit, bár én összekötöttem a rákszűréssel. Azt mondta a doki, hogy jöjjek vissza januárban, ha addig nem sikerül és akkor megnézik a páromat meg az én homonjaimat.

Én is meg lennék ijedve egy abortusz után, főleg hogy ilyen sokáig véreztél utánna. Remélhetőleg semmit nem rontottak el. De a gyulladástól nagyon is lehetséges elzáródás, ezzel most nem ilyesztgetni akarlak. És ez az 5 hónap még nem olyan sok. Mi már a 17. hónapnál tartunk, bár mi más miatt nem mentünk el orvoshoz.

És végül, iszonyatos szerencséje volt a barátnődnek.

Remélem sehol nem tájékoztattalak félre.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: