Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Dana! Igen, ha a Férjecske elmegy korán dolgozni, akkor én már nem bírok visszaaludni. Akkor jövök netezni. :D
Tegnap este elmentünk vacsizni, ma meg vele megyek valami munkát megnézni. Olyan szép tavaszi idő van!
Ria tickerjéről látjátok, hogy állok. :wink:
Puszi
Legyen szép napotok!
vikike0429
 
 


Viki!
Bérbe adjam neked a tickeremet???
Jó pénzért átadom. :lol: :wink:

babszika
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Fogi tabit szedek 9. napja a vérzés első napjától. De a havim nem akar elállni. Ez most azért gáz, mert kedden méhtükrözésre mennék.
Van esély, hogy emúljon addigra vagy a fogi tabi szedéséig ki fog tartani?

KépKép
charlott
 
 

 
 

Szia Ria!

Hát te nyertél, így jártam...szóval akkor te is a 2. clostil tüsszőrepi ciklust taposod...erre gondoltam, és mióta is vágytok a baba létrejöttére?

Dana, igen eltűntél....látom teljesen elhavazott a 3 bébi logisztikai szervezése...A ponttból eljuttani B pontba 3 gyermekt és egy férjet..nem irigyellek :lol: pláne ha még 3 másik célpont is van

Charlott, sajnos nem tudok tapasztalatokat megosztani veled a kérdésed kapcsán...

sziasztok
gyongyi1971
 
 


Charlott! Nem tudok segíteni. Sorry!
Ria! Holt hülye vagyok az angolhoz, ezért nem csinálok tickert. :oops:
Gyöngyi! Sajnálom. :cry:
vikike0429
 
 


Sziasztok csajszik!

Olvasgattam itt ot a neten egy otromba kérdésem vala:

Aki clostil + choragon )tüsszőrepi) akciókban részvesz....

nekem dupla tüsszőrepit szúrtak be délelőtt 9 -10 körül...feltételezem a tüsszőrepedés meg is történt, az orvos másnap esti délutáni együttlétet javallt....mi van akkor ha szépen elkapkodjuk ezt a részt, és már aznap este gyúrjuk egymást???? :oops: Arra gondoltam, mivel állítólag az ovulalt petesejt kb 24 órán át életképes, esetleg a dupla choragon gyorsabb ovulációt eredményezett...és a főnökasszony így már rég kimúlt, mire az udvarlók megközelítették? Na ezt az eszmefuttatást....SZERINTETEK???
gyongyi1971
 
 


Gyöngyi! Fogalmam sincs. Azt én is hallottam, hogy a petesejt 24 órát él, a spermium viszont állítólag 72-t. Mi lenne, ha este is és másnap is??? :oops:
vikike0429
 
 


Viki!
nem baj, h nem tudsz angolul, mert használhatod az enyémet :wink:

Gyöngyi!
Értelek már!
Szóval, igen a 2. Clostis hónap és jan-ban volt egy éve, h várunk a Kicsibabra.

Ezen a dupla adagos tüszőrepi injekción én is agyaltam, mert most én is duplát kaptam... de pasz. :oops: :roll:

babszika
 
 


Sziasztok!
Ria! Köszi! :lol:
vikike0429
 
 


Sziasztok!

Pénteken fogorvosnál voltam...nem részletezem most...csak ha valaki kifejezetten érdeklődik :shock:
Szombaton utazás anyukámhoz, de már itt vagyok :D

Gyöngyi!

Szuperek a kilátások az új hónapodra, azért engem izgat, mi is az a teória amit kidolgoztál magadnak...
a 2-3-as szorzó a férjem fizetésének a megtöbbszörözésére utalt, mármint hogy miként is lenne érdemes főállású anyucinak maradni, te 3-4-szeresre gondoltál... :wink:
hogy tervezünk-e 4.gyereket? Én csak azt szeretném ha csak úgy lenne, tervezés nélkül... :wink:

Mit gondoltam mig az első babára vártam: hát...én rettenetesen kétségbe voltam esve hogy nekem tuti sose lesz gyerekem...főleg mikor 4 hónap clostizás után kiderült hogy magas a prolaktinom, nagyon. Doki mondta, hát ezt a ciklust mostmár végigcsináljuk, de tutti semmi értelme...na én bele a legmélyebb depressziós gödörbe...ja és közben koponyaröntgenre kellett menni, mert a magas prolaktin oka lehet hipofizis-daganat...én már el is könyveltem az agydaganatot is...és arra a hónapra már úgy tekintettem, hogy na mindegy már, úgyse lesz semmi, szóval nem koncentráltam a témára...aztán vártam hogy jöjjön már meg, mert akarom végre szedni a bromokriptint...na ná hogy nem jött meg...aztán olyan álmos voltam...folyton aludtam volna...még mindig nem jött meg, nagyon bosszantott(semmi egyéb terhességi tünet)...végül irány a doki...és jééé, hát nem ott van a pocakban Emese...valahogy így volt az első
Második alkalommal éppen annyira izgultam és féltem a sikertelenségtől, mint először, nem volt könnyebb. Akkor belevágtunk lakásfelújításba, az elterelte a figyelmem, és abban a ciklusban mikor bútortologatás meg festékszag meg minden ami egy magzatnak rossz, szóval akkor úgy voltam remélem nem most sikerült, mert tuti baja lesz....és pont abban a ciklusban fogant Juli...a harmadik ... kacifántosabb...de azt majd máskor :lol:

A vitaminok tuti nem ártanak, bár ha a véleményem érdekel, okos voltál anno hogy a répát etted, mert a zöldségek lúgosítanak, és az nagyon előnyös babásodáshoz, ha rám hallgatsz falod a zöldségeket, gyümölcsöket NYERSEN, plusz MANDULA, és egyéb olajos magok nem sózva, nem pörkölve...ezekben van az új élet!!!!
A nyugitablettáról pedig: szerintem a nyugalmat ne egy gyógyszerben keresd, hanem magadban, ott van az benned, csak be kell nézni hozzá és elővenni, leporolni, magadra ölteni...


Viki,Ria!
Most aztán csak a boldog órák továbbra is a férjecskével és nem agyalni, mi van odabenn!!!! Megy ott minden magától, nyugi!

Lányok!
Dupla adag Choragon mit jelent? 2x 5000NE? Egyébként lényegtelen mekkora adag, a hatás nem jön hamarabb, csak a járulékos hatásai erősebbek, úgymint mnyh vastagítás, sárgatest-erősítés stb Szerintem egy akció beadás előtti napon, egy akció beadás utáni napon(reggel v este) aztán utána még esetleg a rákövi napon és ami belefér...ne izguljatok már ezen kedveseim, csak élvezzétek...bizzunk a kisfivkókban elvégre neki bírniuk kell pár napig szóval le van fedve a termékeny idő...

Charlott!
Egyébként milyen hosszú volt a vérzésed? Mikor volt utoljára UH vizsgálatod? És milyen jellegű a vérzés?
amennyiben hétfőig nem javul, hétfőn mindenképp doki nézzen meg!

Nem tudom reagáltam-e mindenre, de remélem rosszat nem írtam.
Puszika nektek
Dana

Kép
danaaia
 
 


danaina:
március 7-én jött meg, akkor kezdtem a fogitszedni. Máig tart, néha közepesen néha gyengén jön.
Laparaszkópiám volt egy hónapja, akkor voltam UH-n is.

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Dana! Örülök, hogy itt vagy újra!
Engem érdekelne a 3. is! :D Mesélj!!!!!!!!!!
(Egyébként én nem tudok nem arra gondolni.) :oops:
vikike0429
 
 


Sziasztok!

Dana csak mesélj mesélj...hadd olvassuk a 3. gyerkőc történetét..

Mondanom sem kell semmi nem megy simán...a férjecskémnek megint kiújult az aranyere...de félelmetesen csúnyán, tegnap sétálni is alig bírt...na mondom én...ne már a munkahely legyen az első...épp az imént hívtam fel a dokiját, a feleséggel beszéltem, aki pedig háziorvos, csütörtökre van időpont Zalaegerszegen, este fél 9-re, de sebaj.....aztán még az azt követő hétre is kivetetem őt pihire, az a hét pedig az a BIZONYOS hét lesz...utána én megyek egy hét pihire....szóval nem ám utazgatás idegeskedés...Zolika még mindig alszik, úgyhogy ma kihagyjuk apa kikisérését a vasútállomásra...de ha ébren lesz...beugrunk a kocsiba és egyet hipermarketezünk...veszek egy kosár sárgarépát és átmegyek nyúlba....

valahol olvastam a napokban hogy ovuláció előtto 14-16 órában és az azt követő 48 -36 órában van jelentősége az együttlétnek a többi csak edzés, apának anyának és a kis csapatnak is... :oops:

Ami igazán aggaszt, az az hogy x órákra visszatér a gyomorégésem, és szódabikarbónával is csak éppen lemegy...én a stresszre tipptelek, ami tudatalati főként,

a teóriámban semmi különös, de lassítani fogok, szó szerint is, vannak napok amikor mint bőszült bika vágtazom le kocsival az 50-50 km-t ...ezt SOS abbahagyom, más okból is jól járhatok, hiszem a kocsi is kevesebbet fogyasztást produkál...

Drága férjem felizgatott, de nem úgy ám...mivel neki is közbejött ez a belgyógyászati izé...nem megyünk a junuisi szabink alatt nyaralni, de képzeljétek már már le akarta mondani az augusztusit is...azt aztán nem, tényleg starpa hogy péntekenként jön vasárnap megy vissza a fővárosba, ha ezt nyaralással szakítjuk meg, akkor is hazaérkezés után már másnap irány...szóval mehéz eset a melóhelye...valahogy ki kell bírnom....több családtagom mondja, hogy láttatlanban is lehetek leterhelt...és aszem igazuk van....amint a bab megveti lábát méhemben, akkor már nyugodtan ha éppen olyanom van táppénz....vagy szabi vagy amit akarok......bár egy édi férjecske távollétét nem tudom pótolni....

Akkor várom Dana a kisfiatok storiját..
puszi
Gyöngyi-ÉK
gyongyi1971
 
 


Dana, mi is a lényege, hogy lugositják a zöldségek a szervezetet??? A nyugitabletta pedig semmi komoly nem szenvedek alvászavarban stb...de aszem napi fél óra itthoni aerobic vagy valami pulzusnövelőt be kell ikatatnom..szóval igen beletrafáltál, belül vana hiba...sőt belül és felül... :lol:
gyongyi1971
 
 


Jó reggelt!
Megint kezdődik egy újabb dolgos hét. :( És ráadásul esik az eső. :cry:
Na, majd este jövök!
Szép napot nektek!
vikike0429
 
 


Sziasztok!
Dolgos hét..... brrrrrr :evil:
hosszú lesz a mai nap, az tuti!!!

A hőm végre elindult felfelé....
Remélem msot nagyon sokáig fent marad!!!!!!! :wink:

Este én is jövök még!

babszika
 
 


Sziasztok!

Jól esik nagyon hogy örültök nekem! Köszi.:D

Charlott,
nem írtad egyébként hány napos a vérzésed, de gondolom ennél jóval rövidebb szokott lenni.
Nagy valószínűséggel valamiféle hormonzavar alakult ki nálad, amin jelenleg a fogitabletta nem javít :( Remélem ma de holnap mindenképp doki megadja neked a diagnózist és kezeli a problémát s mielőbb helyrejössz...
miért kell a méhtükrözés?
A lapar miért volt? Valami komoly baj okát keresitek?
Reménykedve várom javulásod hírét.

Gyöngyi!
Jobbulást férjednek, mióta küzd ezzel az alattomos problémával? de legalább elmegy vele dokihoz...
Azt nem értem hogyan befolyásolja ez a dolog a nyaralást...
Nemgondolhatja komolyan hogy emiatt nem mentek nyaralni....
a teóriád helyes...lassíts...bár ha alapvetően pörgős típus vagy, a túlzott lassúság sem jó...arany középút...azt kell megtalálni

lúgosításról: hű, hát mivel én csak amolyan koca-természetöngyógyász vagyok, örömmel venném ha a háttérből előugrana egy szakértő, aki pontosan el tudná a dolog lényegét magyarázni, de azért óvatosan megpróbálom a magam eszével összecsippentett lényeget itt körülírni.
Szóval biztos emlékszel valaha volt kémia tanulmányaidból a kémhatás fogalmára, de ha máshonnan nem a bugyuta reklámokból ismerős a Ph-érték fogalma. Lényege hogy a vegyületek kölcsönhatása során kémhatás keletkezik, ami lehet savas, semleges és lúgos. Előbb majdnem belementem a kémia mélyebb bugyraiba de gyorsan kitöröltem, a közutálat elkerülése érdekében :D Na tehát, testünk ugye jórészt víz, ami semleges vegyértékű. Itt most hiátus van a tudásomban, de úgy rémlik a testi folyamatok egészséges működéséhez a semleges, illetve a lúgos közeg a megfelelő, bár mondjuk a bőr védelmét is az enyhén savas közeget létrehozó tejsavbaktériumok hozzáklétre, de az biztos, hogy ha kilendül a dolog bármely véglet felé az tuti nem jó. Törekedni kell tehát az egyensúlyra. A táplákozásunk, ami főleg finomított élelmiszerekből, főtt, vagy sült, főleg oljaban sült ételekből áll,erőteljesen a savasodás felé visz, a magas finomított cukortartalom, a sok só, mind erjedéshez vezet odabenn, ami megint csak a savasságot erősíti. Ezt ellensúlyozza, az egyensúly felé törekvést segíti ha úgosító élelmiszereket is eszünk, mellé sok nem savas vizet, hogy segítsünk visszaállítani az egyensúlyt. Én nem vagyok híve annak, hogy most aztán semmi hús, mert az savasít...együnk mindent, persze mértékkel, és legyen ott a nyers zöldség, gyümölcs, magvak, amik ellensúlyozzák a többit,ami nem annyira volt egészséges kaja.
A savasság következménye, hogy gyakoriak a gombás fertőzések, nehezebben küzdjük le az egyéb fertőző betegségeket is, emésztésünk nem kiegyensúlyozott (puffadás, és a többi kellemetlen dolog)
Jaj, nagyon remélem hogy nem a zavart növeltem, hanem segítettem a megértést, vagy legalább felkeltettem a téma iránt az érdeklődést...

nem a nyugitabi erőssége a lényeg, hanem az, hogy kivül keresel megoldást (talán álmegoldást) illetve hogy a tabitól várod hogy megoldja azt, amit egyébként neked kéne, de ezt látom Te magad is tudod...mert okos vagy.

Viki,
várunk este...
Ria,
tudod, hőt nem túl komolyan venni, de hogy megy felfelé, az nagyon örvendetes hajrá :wink:

most pedig el velem a színről, mert sokallom magam
puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 


bocs megint :(
majd írom ám Zsigi hogy fogant de most tényleg befogtam
majd este vagy délután
puszedli
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Clostilbegyt-ben tapasztaltakat keresek.
Én 6 hónapja szedem eredménytelenül abból a szempontból, hogy még nem jött össze a baba, de kételyeim vannak.
Lehet-e ezt egyáltalán ilyen hosszú ideg alkalmazni (főleg, hogy én a maximális 3X1 adagot szedem)?
Másrészt ennyi idő alatt, csak egy progreszteron szint vizsgálatom volt és 1 ultrahangos peteérés vizsgálat (ez múlt hónapban, találtak is egy szépet) egybekötve egy "repesztő" szurival, de nem jött össze.
Mindenkit csak ennyire vizsgálnak meg, vagy csak én szeretnék sokat?

Azt hiszem kezdek elkeseredni. Nagyon szeretnénk és minden hónap egy nagy csalódással zárul, amit persze nem szabad mutatni, hiszen "majd a következő hónapban" (de mint tudjuk nagyon nehéz).

Bözskete
bözskete
 
 


Sziasztok! Nalunk havaseso esett...reggel otthon N.kanizsa semmi, Z.egerszegen pedig havaseso...

Dana...varom a storyt....a nyaralás mindenkeppen tutti, mivel én intézem...a ph-rol meg voltak halvany emlekeim kemia orarol, akkor a mai sargarepa bent vala a gyomromban...holnap mar a fuleim is megnyulnak....folsavat vegyek???és egyek? :?
Este folyt.

Bozskete: 2005-2006 ban 6 ciklusban szedtem a clostilt, meg a korabbi dokinal, de semmi UH kovetes, tusszorepi...most miutan valtottam, az orvos precizen csinalja a dolgokat, az elso ilyen clostil+ UH+tusszorepis ciklus sajna nem jott ossze, de vannak koztunk, akiknek ( Danaa) aszem mindharom gyerkoc az 5. stimulalt ciklusban jott ossze....szoval ra se rants.... :D
pussz

gyongyi
gyongyi1971
 
 


Sziasztok!
Bözskete! A Clostin rajta van, hogy 3 hónapnál tovább nem szedhető. A dokid mit mond erre?
Dana! Igen, jöhet a story! Várom.
Megyek rakott krumplit főzni........ :?
vikike0429
 
 


sziasztok!
Bocsi,hogy így eltüntem, de megfogadtam, hogy nem hergelem magam ebben a hónapba. Ha meg itt ülök a gép elött csak ezzel tudok foglalkozni. Nem tudom, emlékeztek-e még rám, az első Costi-s hónapom peches volt, mert pont mikor akcióba kellett volna lépnünk mind a ketten betegek lettünk. Most már kiderült benyaltuk a kalici vírust a Párom Nagyapjánál a korházba.
A pláne, hogy 4 napot késett, és kezdtem magam beleélni hogy mégis sikerült ( merthogy a 12. napon volt egy kis...), erre ma reggel megjött!!!!!!!!!!!! :cry: Pedig már tesztet is vettem.
Egy kicsit kiakadtam.Utálom ezt!
És kézeljétek most olvastam egy ujságba, hogy a mensi elmaradása utá 6 hétig várjunk a tesztel. Ezek hülyék? Én még azt is alig bírom kivárni hogy késsen!
Bocs hogy ilyen depis vagyok ma. Megpróbálom össze szedni magam, és kezdjük elölről. Már próbáltam hívni a dokim, hogy rábeszéljem az UH-s követésre, de a dög pont ki van kapcsolva.
Azért most jobb, hogy kiírtam magambol. Holnap jövök.
Pusz
Vendég
 


Szia Jezsek!
Teljes mértékben megértelek, hogy ki vagy akadva. Ilyenkor az első pár napban sztem mindenki ki van, aki babát szeretne. Ezt a hónapot is Clostival "csináljátok" végig? Vagy majd attól függ, hogy mit mond a doki?Szorítok, hogy mihamarabb sikerüljön! Gyere hozzánk gyakrabban, megpróbáljuk egy másban tartani a lelket.
A teszteléssel kapcsolatban: Én sem bírom ki sokáig. Volt olyan, mivel egyszer 49 napra jött meg, hogy 3 tesztet is csináltam. Persze mind negatív lett. Ha ez valamennyire megnyugtat, én a 6 hetet nem bírnám ki. Most a szülinapomon tesztelnék, ha....de úgysem. Ebben a hónapban én is elég negatív vagyok.... :cry:
vikike0429
 
 


Szia Vikike!
Igen, ezt a hónapot is Costivl csináljuk, csak egy kicsit erőszakosnak kell lennem a dokinál, mert mikor fölírta a gyógyszert azt mondta, hogy ha az első hónapba nem jön össze, kezdjem el újra, és ha az sem sikerül csak akkor akar látni.
Itt a neten tudta meg, hogy mi is ez a gyógyszer, és hogy kéne közbe UH-t csinálni. Ugyhogy én most kitartóan hivogatom, ( az aszisztensétől már megtudtam, hogy 6 után hívjam), és kicsikarom az UH-t és egy kicsivel több figyelmet. Lehet, hogy most csak azért vagyok ilyen erőszakos, mert egy kicsit fel vagyok aljzva! Annyira bosszant. Borzasztó mikor egy orvosnak nekem kell megmondani, hogy mit csináljon!
A 3 teszteddel hozzám képest Te vagy a megtestesült türelem! Én januárba csináltam egy pozitívat, és annyira örültem és nem akaram elhinni, ugyhogy délután csináltam még 6-ot.Másnapra megjött, én meg végig bőgtem a vacsorát. :( De most megfogadtam, hogy április 29-ig nem csinálok bármi is lesz, mert akkor lszünk 7 évesek. Hát nem lenne szép ajándék? :D
Vendég
 


Jó reggelt!
Jezsek! Akkor tényleg együtt érzek. Mi április 4-én leszünk 7 évesek, akkorra gondoltam a tesztet. Bár akkorra még csak a 35. napon leszek, és hosszúak a ciklusaim, de hátha.
Április 29-én pedig 1 éves házasok leszünk! :D
vikike0429
 
 


Jó reggelt!

bözskete!
én is úgy tudom, h csak 3 hónapig lehet closizni.... :?
az, h van aki tovább is szedi, az számomra hihetetlen :shock:
(mivel mindkettőre több példa van, ezért már nem si tudom, h vajon melyik lehet a rossz döntés)
Nekem azon a napon van UH vizsgálatom, mikor be kellene adatnom... mivel eddig mindig szép tüszőcském volt, ezért nem kellett tovább nézegetnie a dokimnak. Beadta a szurit és kész.... hazamentem gyártani :) .... mikor megjött, hívtam és kérte, h menjek be. Bementem és megnézett újra UH-gal.... és minden jött elölről.

jezsek!
én is felháborodnék, ha nekem kellene hisztiznem, h vizsgáljon már meg. én az új dokin nagyon elgondolkodnék.... :?

Viki!
akkor nekem is tesztelnem kellene :? de én sztem el sem jutok odáig...

babszika
 
 


Szép napot!
Képzeljétek el, most beszéltem a dokival, és most meg a 9. napon kell kezdenem a Costit, és a 15. napon megyek UH-ra. Nem lesz ez egy kicsit késő?
Vikike: Úgy látszik ilyen ez az április.Drukkolok neked!!!
Majd még du. jövök pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

A problémát azért vetettem fel, mert én is úgy olvastam, hogy csak 3 hónapos ciklusokban szabad szedni.
Másrészt rákérdeztem a dokimnál...szó szerint elment a füle mellett, egy kis hátam mögé nézéssel. Válthatnék...de egyébként tök rendes.

Na mind1, jövő héten ha megjön, akkor úgyis rohannom kell hozzá és kiderül.

Szép napot!
bözskete
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

A problémát azért vetettem fel, mert én is úgy olvastam, hogy csak 3 hónapos ciklusokban szabad szedni.
Másrészt rákérdeztem a dokimnál...szó szerint elment a füle mellett, egy kis hátam mögé nézéssel. Válthatnék...de egyébként tök rendes.

Na mind1, jövő héten ha megjön, akkor úgyis rohannom kell hozzá és kiderül.

Szép napot!
bözskete
 
 


Sziasztok!

Szia Bözskete,
üdv itt, láthatóan Te is ugyanazzal a problémával küzdesz, mint páran errefelé...van 1 dokid, aki nem kifejezetten a meddőségre specializálódott, és valóban nem túlzottan kiséri figyelemel a kezelésed. 3x1 closti nem kevés, és az eltelt 6 hónap sem. Lehet hogy kéne most egy kis szünet a clostival, és esetleg további alapos kivizsgálás. Átjárhatósági? Férj állapota? Ezek sem voltak még? Ha nem, akkor kérjed ezeket is!!!

Szia Jezsek,
már hiányoztál, vártalak vissza :)
sajnálom a csalódást, de1-2 nap és megint bizakodó leszel...ugye?
a mensi elmaradása után 6 hét az csak tévedés lehet, mert az már a 12. hét lenne a terhességben, ami elég késő esetleges problémák észrevételére...szerintem az előző mensitől számított 6. hétre gondolhattak, mert valóban ha a várt mensi után 2 héttel még semmi, és akkor pozitív a teszt, az nagyobb valószínűséggel pozitív is marad(azt már meg is tapasztaltad sajnos hogy a mensi környéki pozitiv teszt akár másnapra nega lehet..nem is gondolnánk mennyi pete termékenyül meg csak aztán mensi érkezése környéki időben már vége is, ez a természetes szelekció...)...
anno Mesinél kibírtam a 2 hetet...azzal hogy orvoshoz menjek, mert tesztet nem mertem venni, mert féltem hogy nega lesz, minden nap csak annak örültem hogy nem jött meg...ezzel telt az idő. :shock:

Ó Viki,
micsoda évfordulók...gratulálok előre is :wink:

Ria,
már miért ne jutnál el addig? naaa különben is, hol van még az, tessék nem arra gondolni, hanem arra, most mitől lehet jó a kedved. :wink:

Gyöngyi,
mi a pálya? Remélem nem temetett maga alá a répáskosár :lol:
jah, egyél nyers brokkolit, nagggyon finom és igen előnyös tulajdonságai vannak.Ah, azt még elfelejtettem, hogy aztolvastam, hogy aki babát szeretne kerülje az ecetes savanyúságot.
Ja és Zsigi foganása: no, hát Julikám igen nagy lelkesedéssel szopizott, nem is akármennyit, ezért aztán még a 2. szülinapján se volt ciklusom. Egészen idáig úgy voltam vele, nem fogok belevágni 3. menet stimuzásba...majd ha véletlen lesz 3. babám, akkor lesz, ha nem nem. Na ez a hozzáállás nem túl sokág maradt így. Közeledett a gyes vége, én úgy voltam, mégiscsak szeretnék 3. babát..de akkor meg nem mehetek dolgozni, mert hogy nézne ki hogy mondjuk 2 hónapja dolgozgatok, aztán bejelentem, hogy bocsi babám lesz :D
na, egy hónap alatt elválasztottam Julit, mert amíg szopi van, addig nem lehet closti :( nem volt egy könnyű dolog...
hagytam 2 hónapot a spontánkodásra...nem jött be, aztán írány a doki, mindjárt határozottan előadtam mit szeretnék, teljesült is, épp csak a choragon szuri maradt el, mert beadási idő környékén valahogy dokim pont elérhetetlen volt :( így dölt dugába 1 hónap, aztán a második is, de utólag visszanézve, abban a ciklusban már cisztám is volt, csak nem tudtam róla, éreztem hogy fáj, ahogy eddig sose, de nem vettem komolyan...harmadik hónapban....NAGYON fájt már, akkor megnézett UH-val, megijedt attól amit látott...karácsony volt...sírva mentem haza, mert azzal küldött el, majd meddőségi központban sikerül, meg hogy ha nagyon fáj azonnal irány a kórház...sírós karácsony volt...és új dokit kerestem....az új évet már az új dokimmal kezdtem, aki először is 1 hónap pihit írt fel, aztán újra kezdtük...na majd innen folytatom...már megint oan hosszú vagyok
bocsika
pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!
Ria! Ne legyél ilyen negatív!
Dana! Az idegeinkkel játszol??????? :D Tessék befejezni a storyt! :lol:
vikike0429
 
 


Sziasztok!

Dana gondolom a happy end-et is leírod???!!! :shock: :x :lol:

Amúgy nem temetet be...de olyan kisebb édesebb répákat kell vennem, ezek kicsipik a nyelvemet...amúgy megpróbálom a brokit alias brokkolinit.... :oops:
Tegnap reggel 7.09 kor benyargaltam a dokibátyóhoz...clostilt feliratni...nos annyit mondondott, lazán, nem kell ám foglalkozni vele ez össze fog jönni...úgyhogy nem adjuk fel...emítettem hogy a barátnőm 6 hetes terhes? Na mindegy tegnap bejött a céghez én meg támogattam egy kicsit...így ő lazás a gyes mellett most kiveszi a szabikat aztán folyt köv táppénz...a csajokat meg beetette, hogy dolgozni akar...nem volt szép dolog, de ehhez ismerni kell a multiknál a légkört( ugyanolyan sz...mint máshol) csak felfogás kérdése....

Az ecetes dolgokat messze elkerülöm illetve... piszokul ég a gyomrom, a szódabikarbona gondolom inkább lugosit( semlgesit) hisyem ha jol emlékszem a gyomorsav( hirdogén klorid...savas...
az előírás ugyanaz.9 napon egyeztetünk, aztán 12-15 nap köröl ( kétszer is) UH kontroll....a barátnőm viszont ( aki terhes) akinél randiztunk jól lecseszett, mert a sikertelen honapban( legutobb) emlékszik, hogy ő hazajött a féjével, én meg ott ugráltam a férjem körül és kaját adtam neki, ahelyett hogy minimum 180 fokos vizszintben pihiztem volna... azért az itthoni nyugi sokkal jobb lesz... :oops

a tezstet én kb. 5-7 nappal a menses elmaradása után csináltam két nappal később újra...anno mindkettő pozitiv volt...meg is van az eredménye....akkor is kb. fél évig gyúrtuk egymást :oops: ...mi a fene történhetet, hogy 2 év alatt felborult a hormonháztartásom, talán a terhesség????

AMúgy csajok, azt gondolom, aki késztetést érez, hogy dokit váltson, az tegye meg...sajnos a mai világnak vannak olyan kommunikációs forrásai( lásd babanet, egyéb tudomáynos oldalak stb..) ahonnan kikupálódhat az ember és sokszor a dokinak adja az öteletek ...én is így voltam, és ahogy Dana írja....olyan orvos kell aki meddőségi specialista....az előző dokimat tiszetelem becsülöm, de be is vallotta, hogy ő ebben nem spéci....így ezt az évet már új orvossal kezdtem...

de tegnapi bíztatása maximálisan megnyugtatott... :lol:
gyongyi1971
 
 


sziasztok!
Délben egy kicsit kapkodós volta, de a melóhelyemen voltam és sutyiba írtam csak egy gyorsat hirtelen felindulásbol.
Dana. Köszi a bíztatást, igérem gyorsan összeszedem magam. Dokit még nem szerenék váltani, adok neki még egy pár hónapot. Mondjuk most nem is lehet rá egy rossz szavam se, elég normális volt.
Gyöngyi. nem tudom tud-e normális lenni bármilyen munkahely, én meg sem merem mondani, hogy babát tervezünk. Bár a főnöknőm szerintem ráérzett, mert egyfolytába azt kérdezgeti, hogy mikor tervezünk babát. 10 éve dolgzom a cégnél, és még nincs gyerekünk.
Dana. Megnéztem mégegyszer az ujságba, és tényleg nem én olvastam félre azt írta, hogy az utolsó menstruációtol zámíott 6 hétig ne csináljunk tesztet. Ezt a januári kismamába olvastam. Na ezzel tuvább nem is foglalkozok, ugysem bírom ki 5 napnál tovább. :lol: Ja és Dana várjuk a folytatást!!!
:P
Vendég
 


bocsi!!! Most olvastam el,hogymit írtam. Dana igazad van az utolsó mensitöl számított 6 hét az tényleg 2 hét.
Csak nekem tünik úgy, vagy tényleg mindenki most szül a tv-be?!
Mára bedugultam.
pusz
Vendég
 


Jó eggelt!
Elmegyek dolgozni, és amire visszajövök, remélem lesz a történetnek folytatása...... :wink:
Pussz
(20. nap)
vikike0429
 
 


Sziasztok!

Jezsek...en kerek perec megmondtam a fonokomnek amikor visszahivott visszajottem ...azt modnta o errol nem tud...de mar lassan 7 honapja melozom, tud minden lepesemrol...na nem tovirul hegyire...de tudja hogy dokihoz jarok...hiszen el kell keretoznom...de ejeleztem hogy majd nehany napra el-el tunedezem...

DANAAA!!!! :( :? :shock: :D
gyongyi1971
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok hogy félbemaradt a történet, nem az idegeitek borzolása miatt nem írtam végig…nem is gondoltam, hogy ekkora az érdeklődés… :oops:
Folytatás: A pihis hónap természetesen eredménytelenül telt el, volt időm közben azon morfondírozni mi történt…
azt képzeltem (mert az ember hajlamos szépen a fejében eldönteni dolgokat...), a closti éppen úgy fog működni, mint eddig már kétszer…és kétségbe estem attól, hogy mi változhatott, mitől lett cisztám, egymás után két ciklusban is, holott eddig sose volt…és már fel is vázoltam magamban, hogy kész, nekem már a closti nem jó, tuti más gyogyi kell, mert erre már nem reagál a szervezetem rendesen…
Jött a várva-várt új hónap
Új dokim bizakodóan a szemembe nézett és felírta a clostit ugyanolyan adagban, ugyanolyan ütemezéssel, mint ahogy a cisztás hónapokban szedtem….látva rémült arcomat(azt hittem amnéziás, vagy elkeverte a kartonomat), nyugalomra intően annyit mondott: „Ne féljen”….hát ennek megfelelően női lelkemmel egész hónapban RETTEGTEM. Lestem, mikor jönnek a már ismerős fájdalmak…nem jöttek szerencsére…közben volt egy PCT, ami nagyon jó lett :) apa örült ..és, a 23. napon vérvétel…van hcg a véremben…azért annyira nem mertem örülni, de már gondolatban mindent elképzeltem, ami jó….a rosszat nem, pedig rossz jött: az ismételt vérvételen már nem látszott semmi.
Ami nagyon érdekes volt, hogy ebben a hónapban volt egy nagyon furcsa álmom, nem utólag találtam ki, tényleg volt, mert a naplómban le is jegyeztem, annyira hatással volt rám (pontosan Zsigi foganása előtt 1 hónappal). Azt álmodtam, hogy kórházi ágyon fekszem és egyszer csak odahoznak egy kisbabát. Nézem-nézem, mondogatom, hogy jaj de szép és kérdem a nővért, "kié". A nővér kicsit csodálkozva mondja, „hát a magáé”. És kérdem, hogy”na és hogy hívják”. Válasz: „hát Zsigmondnak”. Hihetetlen volt, akkor is mikor felébredtem. Ez a név nem nagyon fordult meg az agyamban…és sose szoktunk előre nevet keresni már csak babonából se…szóval nagyon meglepő volt, ezért is jegyeztem le, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget…csak később.

Vártam hogy megjöjjön…és kezdtük előlről….a mágikus 5. clostis hónapot. És megfogadtam, hogy abban a pillanatban, amikor eszembe jut az egész babagyártási téma, azonnal belefogok gyorsan valami másba hogy egyetlen másodpercet se gondoljak rá. Nehéz volt betartani mert a bűnös gondolatok szinte minden percben előugrottak valahonnan…ilyenkor ugye az ember olyan mint Móricka…mindenről „Az’ jut az eszébe…ja és mindenütt kismamákat lát ilyenkor és rettenetesen irigy és haragszik és…nem folytatom…
Hát minden ment a maga útján, középidőben UH és 2 db tüszőm volt(sose volt még 2 egész eddigi kálváriám során), de „csak” 17 és 18 mm-esek, le is mondtam az egészről, hisz „túl kicsik, elnyomják egymást, egy nagy kellett volna” …stb stb
Apával jól elvoltunk…és igyekeztem továbbra sem Erre gondolni…a hőmet azért méregettem és görbült szépen, amerre kellett….

És akkor elérkezett megint a 23. nap vérvétel(ennek pont ma van 2 éve :lol: )….aztán remegő kézzel a telefon az eredményért…és a doki nagy boldogan közölte…”akár kettő is lehet”…és innentől kezdve 2 méterrel a föld felett lebegtem…de apának azért csak óvatosan mondtam hogy mi van, szerintem fel se fogta, hogy sikerült, mert olyan kétértelműen mondtam….a ciklus 30. napján csináltam tesztet (lányoknál nem mertem, ott nem volt ilyen vérvétel, de itt most ugye már tudtam hogy pozitív, ezért mertem tesztet is csinálni :D akartam egyszer életemben látni két csíkot)…azóta is megvan az a teszt…és még látszik rajta a két csík…néha rákukkantok és nosztalgiázom egyet. A kettő babából csak egy lett, másik visszafordult…

Aztán később, mikor a névválasztásra terelődött a szó, számomra a legtermészetesebb volt, nem lehet más, csak Zsigmond..beleszerettem ebbe a névbe. Mindenki szinte fel volt háborodva, micsoda név, meg hogy honnan a fenéből jutott eszembe…apa is ellenkezett kicsit…nem mondtam meg sokáig honnan a név, de éreztem, nem adhatok más nevet, ezt a nevet ő kérte magának, és ezt a mai napig így gondolom.
És az, hogy csak úgy odahozták álmomban, nem pedig szülésélmény után láttam meg, a szülőágyon nyert értelmezést számomra: nem magától indult a szülés, indítani kellett és császármetszésre volt szükség (romló szívhangok, nyakán a zsinór 3x)…lehet hogy csak belemagyarázom de mindenképp érdekes.
Hát ez a történet vége…jó volt leírni. Még egyszer : nem vagyok babonás, nem hittem sose abban, hogy előre megálmodunk dolgokat…de az az álom jel volt, vagy legalábbis ajándék.

A tanulság az,hogy az ember sokszor vágyai csapdájába esik, és közben elhanyagolja, ami körülötte van, és erőszakkal szeretné, hogy az legyen amit elhatározott, de vannak dolgok, amik bizonyos önállósággal bírnak, és akaratunktól függetlenek, ilyen a gyermekáldás is. De a nagy akarás szépen felmorzsolja az energiákat…ördögi kör ez. De ki lehet lépni úgy is hogy közben nem adunk fel semmit.

Nagy puszi
Dana

.

Kép
danaaia
 
 


Szia Dana!

Megkonnyeztelek...akkor a 3. gyerkoc volt a leglegleg... :?:
Per pill a clostitol homalyosan latok, faj a fejem, hanyingerem van...most a jobb oldalam szurkal...kivancsi vagyok hogy most hogy ernek a petecskek?Kerdezhetek??? :lol:
A 23. napi vervetel tulajdonkeppen miert kellett????
gyongyi1971
 
 


Sziasztok!
Szia Dana!

Az ilyen történetekért és élményekért érdemes mindent megtenni.

Kérdésedre válaszolva:
A férjemet már megnézték. Olyan egészséges, hogy az már szinte túlzás (nagyon büszke volt magára 2 napig az eredményét nézegette...a többit nem részletezném, dehát férfi :)).

Átjárhatóság nem volt, meg igazából semmi azon kívül, hogy múlt hónapban UH-val érett sejt és Choragon injekció kis mennyiségben.

Biztos az én hibám is, nem tudok teljesen akkor jönni-menni a munkahelyről, amikor kellene. Ez is volt, amikor akadályt jelentett.

Most meg még várok a hatásra. Figyelek a jelekre!
Bár még azok is elmaradtak, amik eddig voltak.
Hozzászoktam, hogy a feltételezett peteérés után pár nappal már hihetetlenül érzékenyek és kemények lettek a melleim és ez tartott a mensiig.

Ez a hónap annyiban más, hogy nem fáj/érzékeny, pedig jövő héten már aktuális lenne a dolog. Azt hiszem ez sem bíztató jel!

Szép napot Mindenkinek!
Üdv:
B
bözskete
 
 


Sziasztok!
Ma megint nem bírtam magammal és gyorsan megnéztelek Titeket, hogy mi újság. Szerintem nem jól tettem. Most próbáljam kimagyarázni, hogy miért potyognak a könnyeim. Dana ez nem volt semmi! Nem gondolkoztál még el rajta, hogy könyvet írj? Esküszöm ma alig vártam, hogy elolvassam a végét a történetednek! :P
Csak azt szeretném még kérdezni, hogy szerinted nem késő a 9. napon kezdeni a Costyt? Meg attól félek, hogy a 15. napi UH késő lesz, és lemaradunk a lényegről.
Jó téged olvasni!
Puszi
Vendég
 


Sziasztok!
Ma megint nem bírtam magammal és gyorsan megnéztelek Titeket, hogy mi újság. Szerintem nem jól tettem. Most próbáljam kimagyarázni, hogy miért potyognak a könnyeim. Dana ez nem volt semmi! Nem gondolkoztál még el rajta, hogy könyvet írj? Esküszöm ma alig vártam, hogy elolvassam a végét a történetednek! :P
Csak azt szeretném még kérdezni, hogy szerinted nem késő a 9. napon kezdeni a Costyt? Meg attól félek, hogy a 15. napi UH késő lesz, és lemaradunk a lényegről.
Jó téged olvasni!
Puszi
Vendég
 


Sziasztok!
Dana! Köszönöm szépen, hogy megosztottad velünk ezt a történetet. Sok-sok nagy igazság van benne a görcsösen akarásról. Sajnos nekem sokszor még "közben" is eszembe jut, pedig tudom, hogy nem szabadna.
Bözskete! Sajnálom, hogy ilyen mellékhatások jelentkeznek nálad a Clostitól. Nekem nem volt szerencsére semmi.
Jezsek! Én ehhez nem értek, de a dokid csak tudja, mit csinál. Nem?
vikike0429
 
 


Sziasztok!
Vikike én is abban bízok, hogy legalább ő tudja. Én is túl sokat gondolok rá szerintem, és már nem tudom, hogy mit csináljak, hogy a párom ne érezze úgy, hogy csak arra megy ki az egész. Nem tudom, hogy az UH-ra elhívjam-e magammal. Végül is jó lenne, de nem tudom, hogy viselné a hüvelyi UH-t. Azt hiszem nélküle megyek.
Bözske. én is sajnálom a mellékhatásokat, én semmit nem éreztem. Drukkolok! Bár tőlem a nővérem egyfolytában azt kérdezgeti amikor késik, hogy fájnak-e a melleim. Én bevallom örülök annak a pár napnak a mensi elött, mert nem vagyok igazán eleresztve mellesleg, és akkor legalább úgy érzem, mintha lenne :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Jaj ... zavarban vagyok…én csak leírtam ami történt :oops: :oops: :oops:
Csak arra gondoljatok, a ti történetetek most íródik, és nemsoká én fogom könnyes szemmel olvasni…várom :)

Gyöngyi,
Mindhárom babaprojekt leglegleg volt akkor, de a legkacifántosabb Zsigi útja volt, meg talán ez még a legélénkebb a fejemben :)
a 23. napi vérvétel azért volt, hogy mielőbb kiderüljön, mi a helyzet és ha kell idejekorán lehessen pl progit pótolni…ez volt a rutin annál a dokinál, akihez jártam…személy szerint inkább kihagytam volna, de ragaszkodott hozzá…végülis igaza van.
Máskor is ilyen sok mellékhatás volt neked tőle?
Férjecskéd hogy van? remélem javul...

Jezsek, nem tudom megítélni, késői-e a 9. napon kezdeni, meg a 15. napon az UH, úgy tűnik ki akarja tolni a PÉ-det, de semmiről se maradsz le ha szorgalmasan szeretitek egymást férjeddel ;)

Bözskete,
Helyedben én sürgetném azt az átjárhatóságit…mit gondolsz?
A jelekre nem nagyon célszerű figyelni, minél inkább figyeled őket, annál jobban be tudnak csapni...az, hogy most nem feszül, nem jelent feltétlen rosszat... :wink:
choragon kis mennyiségben? mennyit kaptál?

puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 


Dana...

irjuk irjuk a storyt...aszem ezalatt a 3 nap alatt sikerült a pánik szerű stersszérzetet, vagy mi volt kontrolálnom.... bár a gyomiégés nem hagy el...szódabikarbonátozok napi 2x...amúgy a closty hatása ahogy a mellékhatások is jelzik...haza kellett jönnöm délben, holnap szabi...( hamarosan hazaér a férjem is) holnap dokihoz megy...szóval intézem a nyugit.....de eddig nem készitett ki igy a closti..
jó éjt mindenkinek ha nem jönnék vissz
gyongyi1971
 
 


Jezsek, neked elfelejtettem megírni, nekem 33-35 napos ciklusaim vannak, elmentem először a 12. napon UH-ra már akkor az az egy tussző 23 mm-s volt, ( pénteki napon) aztán hétfőn a 15. napon újra akkor 24 mm-s volt a drága...akkor kaptam tüsszőrepesztőt...szóval ne aggódj...alapból ami jó méretű tüssző, egy frankó méhnyálk.hártya vastagsággal, egy kis mázlival... :cry: na ez a rész ami tudomáynosan nem definiálható...kitűnő ajánlólevél

szóval nem hiszem hogy az számít mikorra esik a peteérés, 14-15-16.napra...vagy nem tudom mennyire lehet ettől eltérni ( szerintem a ciklushosszt azért meg szokta kérdezni a doki) de mivel a hormonok a mi gyermekvállalási módszerünk mellett( tehát nem spontán fogunk teherbe esni...mert fogunk az már tutti) teljesen mesterségesen vannak irányítva, beállítva, tehát amikor tuszőrepi is van akkor van peteérés...és kész....én ezért sem kezdek a hőmérőzésbe.....plusz elég stressz van nálam enélkül is....

de valamelyikünk már eldönthetné, hogy beáll a sorba és elülteti és meg is tapasztja a babszemet... :roll: most már tényleg jó éjt és .... :oops: jajj...arra gondoltam valamelyikötök irta, hogy néha még aközben is a gyerkőc gyártás téma jut eszébe...asezm jobb lenne nekünk a női félnek inkább tényleg a szexre koncentrálni...akár előtte olvasni róla, vagy tényleg romantikus filmet nézni..semmi gusztustalanságot...szóval AZT érdemes lenne átélni...ahogy amúgy máskor, amikor nem végkifejlet a cél....na ez nekem sem jön ám össze 100%-ban és mindig...de ez a napokban eszembe jutott....de ki tud a babanettől elválni hosszú távra...aki már megbabásodott...szóval örgödi kör...joccakát :arrow: :arrow:
gyongyi1971
 
 


sziasztok!
Gyöngyi, köszi a bíztató szavakat! Egy kicsit megnyugtattál. Én mondtam a dokinak, hogy 28 napos a ciklusom ( bár most már nem tudom, mert kb. 6 éve nem szedek fogigátlót, és mindíg megjött napra pontosan, de mióta próbálkozunk, állandóan csúszik. Már úgy érzem direkt szórakozik.). A tüszőrepesztőt szerinted biztos fogok kapni? Mert ő erről egy szót sem szolt.
Most már mindenkinek szép álmokat!
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Jezsek! Azért kérdezz rá ad e dokibá tusszőrepit? Végülis a te farodba nyomják be!!! Szóval nyugodtan "zaklasd" a dokit....amugy ha kapsz, akkor nem maradhatsz le a témáról...hacsak nem jó pár nap múlva randiztok...akkor tényleg nem lesz értelme...ha viszont nem ad, szerintem kérdezd meg miből tudja biztosan...hangsúlyozom BIZTOSAN a doktor Úr, hogy az a tüssző meg is fog repedni???? Vagy behív pár nap múlva újra???? Szóval ne félj a dokitól, legalábbis eddig én úgy tapasztaltam, hogy szívesen elmagyaráznak bármit...ha nem akkor keress másik dokit....
majd folytatom legyetek jók
gyongyi1971
 
 


Jó reggelt!
Gyöngyi. Mindenképp kifaggatom a dokit, csak a multkor pont vezetés közben csíptem el, és csak gyorsan elhadartam neki a helyzetet. Majd 30.-án kell hívnom, és akkor rákérdezek.
Majd este még jövök.
pusz
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap este nem engedett írni. :evil:
Jezsek! Drukk a dokihoz! Hajrá!
vikike0429
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: