Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andika!
Úgy örülök,hogy jelentkeztél!!!Kép
Remélem a pihizés jótékony hatásai nemsokára látszanak majd,nagy pocak formájában!Drukk,hogy jöjjön piri,és babásodhass a köv. ciklusban!!!
Köszönöm,a görbém nevében is a kedves jelzőt!!KépKépKépValóban nem volt ilyen jó görbém még.Pedig már méregetek egy ideje!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!!!
Szervusz Kandika már nagyon hiányoltalakKép

Krisztácska én ehez a méregetéshez nem értek. Sosem csináltam ilyet. Bár lehet, hogy nem ártana. Kép A múltkor azt olvastam valahol a neten, hogy a Closty mellett nem biztosak az értékek. De már jövő ciklustól nem lesz closty.

Ja és nyelem a Metformint. Tök jól viselem, már 2x500mgnál tartok. Semmi bajom nincs tőle. KépElsejétől elkezdem a 3x500-at.
Csak szerdától szedem, de mintha az arcbőröm tisztulna....Kép De lehet, hogy azért mert én így akarom látni. Kép

Krisztácska meséld el légyszi, hogy hogy csinálod. Reggel mindig ugyanabban az órában? Hol és hány percig kell hagyni a hőmérőt? És mi van a hétvégével amikor tovább alszom?KépKép

Köszönöm szépen a segítséget.
Sziasztok!!!
Vendég
 


Kriszti!
Ari vagy!-és édes ez a valami-valaki!?
Pocak formájában,csak a sok kajálás látszodhat meg! Kép
Lehetséges,hogy van pocaklakód?Vagy hol is tartassz?
***pusza Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 



Ez nagyon mókásKép Kép
Vendég
 


Kavicska
Minden reggel,mielőtt még felkelnék az ágyból mérek.Jelenleg hónaljban,és digitálissal.Szájban,vagy hüvelyben pontosabb értéket ad,de nekem így kényelmesebb,és már kipróbáltam,hogy nálam nem sok eltérés van az így mért értékek között.
Fontos ,hogy azonos időpontban mérj,de azért fél órás-órás eltérés nálam simán beleférKép
A legfőbb szabály :mielőtt felkelnél(tedd az ágy mellé a hőmérőt)mérj+ akár digitális,akár higanyos 10 percig kell benntartani!!
a closty mellett is lehet mérni,sőtt tankönyvi görbék jönnek vele ki!!!

andika
Ma 30.cn Napokon belül várható-vagy inkább nem várható-piri!
Persze ha megint 50 napos ciklust produkálok,akkor van még időm bővemKép
Jaj,a mosást ne is említsd!Most is megy a mosógép.Hiába mosok minden nap,a ruhák szinte kifolyank már a szennyestartóbólKépKépAztán persze jöhet a vasalásKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kedves Kriszta köszönöm az infokat. Elkezdek hőmérőzniKép Valahogy a babát össze kell hozniKép

A szennyes nem csak nálatok folyik. Mi csak ketten vagyunk, de akár minden nap moshatnék. De nem teszem!!! Többnyire csak hétvégén, de akkor a cseléd (mosogép) túlteljesíti önmagát. Kép
Puszi sziasztokKép
Vendég
 


Kriszti!
Na akkor nagyszerű,ebből már babóka is lehet...hiába 50-napos a ciklusod esetleg,Pé-d az volt KépKépKépmár!
Nálunk a mosogép minden nap megy,halk nem zavar senkit Kép
Aranykavics!
Sokan a mérés után még alszanak egyet,mert lényeges lenne,hogy ugyanabban az időpontban legyen mérve!-elvileg ha totál PCO-d van,ez nem működik tökéletessen!
***na pusza Andi***
Gabi
Merre csavizol Te lány?Remélem nem vagy rosszabbul?Ha gáz a helyzet,inkább menj dokihoz!
ok?
***pusza***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Lányok áruljátok már el nekem, hogy hogyan tudtok színesen írni? Mert nem bírok rájönniKép Kép
És mit jelent a "piri" , mert ezt nem értem.

Azt hiszem a Metformin gyilkos hatása mára megérkezett, kellő mennyiségben kumulálódott a szervezetemben, mert ma egész nap nagyon rosszul és igen gyengének éreztem magam. Kép Állandóan az az érzésem, hogy legjobb lenne hányni, de nincs hányingerem. De az is lehet, hogy csak nagyon bezabáltam reggelire és igen sok csípőspaprikát ettem???? Kép
De mostmár biztos, hogy jó a bőrömnek, ott már egyértelműen látszik a hatás. Egy hete szedem a gyógyszert, de azóta egy új ragya sem jelent meg az arcomon. Kép Kép

Üdv. Mindenkinek!
Vendég
 


Na hellóka!
Andi Drága vagy h igy hiányoltál!KépTényleg nagyon szarul voltam,tegnap azért nem jelentkeztem,mert feküdtem,ma meg eddig a dokikat jártam.Tuti most már a pco,ki is váltottam a merckformint.Voltam nógyogyinál uh,végülis áll. a bélrendszerem hülyült be mert ,amúgy nem találtak semmit,most már azért meg is nyugodtam.Vettem ilyen ampullás izét ,ami majd helyre rak.
Vagyok msn-en!Kép
Többiekkel mizú?
Pussz
Gabi
Vendég
 


Skacok.. ki hol iratta fel a metformint? KösziKép (Bp.)
csakegysokadnick
 
 


Kavicska

azután a szín neve angolul {szöveg } szóközök nélkül.
Bal oldalon,a felső sarokban a középső ablakot a dokumentáció résznél átgördíted a formázásra többféle lehetőségetis találsz a szöveg kiemelésekre.

Ella
Sajnálom!
KépKépKép

Csakegysokadnick
Én még kaptam,de gondolom a nőgyógyász írja fel.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia CS..nicki!Kép

Nekem a diabetológus írta fel, de a nőgyógyász is felírhatja.
Én a nőgyógyász kérésére mentem diabetológushoz, megmutatni neki a cukor terheléses eredményem és a laborokat. Amúgy a gyógyszer szedése elött kell máj-, vese funkciós vizsgálatot csináltatni, teljes vérképet és az alkalikus rezervet nézetni. A gyógyszer szedésével kezdődően havonta ezeket a vizsgálatokat meg kell ismételni. Kb ennyiKép
Sziasztok!
Vendég
 


Szia Andi!
Jaj de jó,láttam a megjöttbe,h pirinyó megtaláltKépMár ideje volt!
Msn-re nem tudok menni,mert azt irja ki h nincs szolg.Kép,de próbálkozom.
egész jók ezek az ampullák,de még mindig fáj a hasam,holnap megyek dokihoz!
Légy jó!
puszi
Gabi

Tegnap este elkeztem a Merckformint szedni,még nem vagyok rosszulKép

cs.nick
Nekem a nőgyógyász irta fel!
Vendég
 


Lányok!
Most jöttem a dokitól!
Azt mondta nem jók még az értékeim,de nyugodjak meg a PCO-m másodlagosan alakult ki,a magas prolaktin miatt.Jó pár hónap múlva,ha alacsonyan marad a prolaktin nyoma sem lesz.
Kaptam clostyt is 1/2 tbl/nap 5cn-9cn ig.

UH-n ellenőrzik majd a tüszőket,nehogy
túlstimuláljon.
Azt meg el is felejtem,hogy ma megjött!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!
Szia Gabi!
Igen a 94.napon meglátogatott,nem csak az anyósom,Piri!Szóval ma vagyok az 1-ső napon!
Gyere msn-re,várlak!KépKépKépKép
Kriszti!
Türelem,ismét babát terem számotokra!Sőt a clostytol,már ebben a hónapban!KépKépKépKép
Olvastam,hogy Ada is felpörög a lázcsillapítótol!Nati is,de nagyon!Oltás után 3 hónaposan,nem aludt egész nap...csak vigyorgott és sikitozott!Kép-és most is,ha lázas,nem lehet "lelőni"!Pörög ezerrel!Egy apuka mondta Nekem anno,hogy az Õ fia is túl hyper a lázcsillapítokra,erre oda kell figyelnie...erre nem pont Nati is az lett!Kép
1c.n. mindkettönknél,na akkor majd Tőled kérdezem meg,hogy mikor kell megjönnie!Kép
na pusza***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Andika
De jó,hogy végre megjött!!!!KépMost kezdődik nálad még vmi gyógyszeres th.?Vagy spontán akciók,és spontán babásodás?
Képzeld múlt hónapban is elsején jött meg!Így tök könnyő a cn-t számontartani!Ja,és egyszerű,márc 1-én kell megjönnieKépKép

Igen,érdekes,hogy fölpörög a lázcsillapítótól!Sztem a nyugtató összetétele hat fordítva.Az apja is ilyen volt!!!!Sztem klónozta a kölyköt,csak vmi félresiklott közben,és lány lettKépKép
Egyébként kollégái azzal shockollták,hogy ne adjunk a gyereknek Germicid -C-t mert napokig alszik majd tőle,nem kel fel enni sem,és alégzése is leállhat.Utólag nagyon muris volt a férjem aggódó képe,ahogyan várta,mikor alszik a gyerek olyan mélyen,hogy lélegezni is elfelejt majdKépErre hajnalig ébren volt,és játszottKépKépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hello lányok!
Betegség és munkahegyek miatt nem jelentkeztem egy ideje, ezért dióhéjban összefoglalom a velem történteket: Múlt héten szerdán lemondtam a műtétet, csütörtökön felírta az új dokim a Merckformint és most hétfőn kezdtem el szedni. Napi 2*1-et szedek a 850g-osból. Egyelőre nem érzek semmi mellékhatást. Nálatok hány nap után jelentkeztek a hányiger, hasmenés ilyesmik???? (Azt látom, hogy Kavics egy hét után érezte rosszul magát, na de a többiek??) Ja és még egy kérdés: a hamar zsírosodó haj problémáját is megoldja? Remélem igen.Kép Jut eszembe, nagyobb az alvásigényem, lehet, hogy ezt a metformin számlájára irhatom?
Rambóka, köszi hogy közkinccsé tetted azt a Petrányi féle cikket, igen hasznos olvasmány.
Norka, a te sztoridat is sikerült végre elolvasnom, hát le a kalappal, hogy ezt még ép ésszel kibirtátok!!
Kavics, az én sztorim viszonylag rövid, 2005 februárjában leálltam a fogigátlóval, össze-vissza jött meg utána. Novemberben aztán végigcsináltuk az ultrahangokat, vérvételeket, a doki azt mondta PCO és laparoszkópiát javasolt. Szerencsére rátaláltam erre a fórumra, ennek köszönhetően dokit váltottam és a műtét helyett most inkább a metformin-os kúrára neveztem be. Ennyi. Az én cukrom egyéként éhgyomorra 5, terhelés után 2 órával pedig 3,4. És a diabetológus nem volt hajlandó metformint irni, mert azt mondta, hogy a két dolognak nincs köze egymáshoz.
E.

Kép

Képurl]
espero
 
 


Sziasztok lányok!

Mostmár határozottan állíthatom, hogy nem beszéltem be magamnak, hogy a metformin hat. 9 napja szedem (ma a 23. ciklusnap) és azóta egy új pattanásom sincs! Hihetetlen! De egyben igen örvendetes. Kép Kép
Ami a Metformin okozta rosszullétet illeti, elég nehéz leírni, hogy mit érzek. Mert sem hányingerem, sem hasmenésem nincs. DE!!!! Az étvágyam eltünt, nem kívánom az édességet, 1 kg fogytam, állandóan innék, nekem is megnőtt az alvásigényem (igaz, hogy 23 napja nem kávézomKép ) és furcsa rosszullétem van. Zsibog a fejem, nincs kedvem dolgokhoz, egyszóval szarul vagyok. De nem egész nap általában du. De tegnap óta elkezdtem a napi 3x500mg terápiás dózist. Úgy tünik bírom.
A diabetológus azt mondta, hogy el lehet kezdeni azonnal a th. adagot, de a páciensek nagy része nem bírja. Ezért kell fokozatosan felépíteni. Mindenki maga érzi, hogy milyen a türőképessége. Tény hogy hozzá lehet szokni.Kép Szerencsénkre!!!Kép

Vajon a Metformin beállítja a ciklust kevesebb, mint 35 napra? De jó volnaKép

Andi Kriszta gratula a havihoz. Ebben a hónapban újult erővel lehet próbálkozni...KépKép

Puszi Mindenkinek!
Sziasztok!
Vendég
 


Szia Espero!
Szerintem elég sok az első naptól 2x1-et bevenned.Ne csodálkozz,hogy nagyon álmos vagy,a vérnyomásodat nagyon leviszi...
Hányinger-hasmenés szerintem nincs,csak amit Aranykavics emlitett...semmihez sincs kedvem-szindroma!Legalábbis Nekem,ez volt,ma már semmi...29.hete szedem a gyógyszert!
Több mint 8kg-ot fogytam,és undorodok a husiktól.A húsundor kb.:1hónap múlva jelentkezett!Felvágottakat megeszem,de a sültek-föttek-rántottak szagától is undorodok!KépKépKépNem lettem vega!KépKépKép
...idő kérdése,de elvileg csökkenti a ciklus hosszát...egyénenként változik!
Kriszti
Van még 2 hónapos hormonkezelésem a dupfastonból Kép!
Gabszi! Merre csavizol?Doki mit mondott?
***pusza Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Van egy 5 hetes, 2,5 mm-es indokom a Merckformin mellett!!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép
Már láttam a szívverését is!!!!!!!!

2 db zebra teszt után sem mertem elhinni amíg nem láttam a saját szememmel, h. ott van él, ver a pici szíve! SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, engedd meg hogy (itt) elsőként gratuláljak! Pont most vettem be az esti adag morfiumot, akarom mondani metforminom :-)), ezek szerint van értelme!
Nagyon vigyázz magatokra!!!

Kép

Képurl]
espero
 
 


Rambóka
Hatalmas gratula,vigyázz nagyon magadra!KépKépKépKép


Andi!Kép
elalaudtam,most keletem felKép,az msn.em megint szar,de 30 perc múlva megyek is dolgozni!
Aham voltam dokinál,ott lent bevan gyulladva vmi izom,+azt mondta eleve lehet egy kis gyulladás a baciktól,kaptam gyógyszert!Ja és ő azt mondta az égvilágon semmi köze a belekhezKépNa mindegy szedem a gyógyszert és bizti jobb lesz!!!
Nálad mizú?Nati hogy van?
Ha időben hazaérek azért még benézek.ok?Kép
hellóka
puszi
Gabi
Vendég
 


Rambóka!!!!!
Ez fantasztikusKép Kép Kép
Hú annyira örülök nektekKép
Nem is találok szavakat! KépKép
Szeretnek téged is odafenn!!!KépKépKép Csak csodatévő szer ez a MetforminKépKépKép

Vigyázz arra a csöpp pocaklakóra.

Azért még látogass bennünket ebben a topikbanKépKép Légyszi légysziKép

Kavics
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Már jó ideje nem voltam. Most olvasgatlak benneteket.

Rambókának külön gratula!!

Remélem lassan mindannyian zebrásodtok. Én nagyon szorítok ám mindenkinek.

Velem mostanában semmi. Vagyogatok. Babaprojekt nem téma...majd nyáron. Addig a természetre bízom magam...meg a metforminra. A helyzetem nem javul, a ciklusom továbbra is több, mint 40 napos :-(

Holnap megyek konzira a központba...nemtom, miről beszélgessünk. Bizti elmondják, hogy a metforminnak kell adni akár 2-3 évet is, nem szabad feladni, összejöhet a bébi véletlenül is, stb, stb. Ja és megbeszéljük a köv. beültetést is.

Na majd azért néha bekukk. Irjatok, mi van veletek.

Pusszancs

Gina
Vendég
 


Rambóka!

Na ugyi,hogy mindenkinek sikerül,a megfelelő időben!Most jött a Te időd!KépKépKép
Gabi
Akkor holnap dumcsizunk!Nati jól van már!Nem lázas!Kép
Ginuska!
Látod a természet sokmindenkinek segít!
***Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Gina!

Nem mindenkinek hiperinzulinémia okozza a PCO-ját, lehet h. neked ezért nem javít semmit.
Többi hormont nézték már?
Pajzsmirigy(T3/T4),kortizol,prolaktin? Ezek rendben voltak?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jövök gratulálni!Rambóka HATALMAS GRATULA!
Kép
Andika
A dupfastonhoz miértKép a jel?Nem értek hozzá sajnos!Kellemetlen mellékhatásai vannak?

Ella
Sajnálom!KépMielőbbi gyógyulást!

Kavicska
A pattanásaim nekem még mindig megvannakKépIgaz,nem is szedek Merkformint!Kép
Örülök ,hogy szemmel látható a javulás!

Ginuska
Miért nyáron?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka
Nekem pl. a prolaktin az oka!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka: nemtom....holnap rákérdek. De asszem nézték má a prolaktint, okés volt....

de rákérdek

Okr: nyárig nincs nyugim, ezért

de köcce a tanácsot, rákérdezek.

Amugy tavaly áprilistól szedem a metformint. Addig nem is volt ciklusom, azóta legalább van...de nem jó :-(
Vendég
 


Ginuska
Nekem a bromocriptin szedése óta 30-31 napra jön meg.
A dokim szerint azonban ennek is kell még 3-4 hónap,mire rendezi a petefészkeim állapotát!(most 4. hónapja szedem)

Rambóka
Jut eszembe,akkor ezért nézte a pajzsmirigyhormonokat olyan fürkészőn!

KépKép

KépKép
okr
 
 


KépKép
Hipp-hopp felpezsdült az élet a topikban egy jó kis hír hallatánKép KépKép

Lányok azt meséljétek el, hogy a PCOban melyik PÉt produkáló injekció a legjobb. Itt már több "elhangzott" . A következő ciklustól rám is ez vár és szeretnék előbb elmerülni ennek a tanulmányozásába. KI mit kapott? Mennyi ideig? Hatott e?

Köszi és pussz!
Vendég
 


Kavicska
Én most kezdem a clostilbegytet.5.cn-től 5 napig napi fél tabival.Így hát még nem tudok mit mondani.
A doki annyit mondott kicsi adaggal indít,nehogy túlstimuláljon,és nagy ciszta legyen belőle.

KépKép

KépKép
okr
 
 


nekem a closti semmit nem tett :-(
Vendég
 


Ginuska
Az én fejemben is megfordult,hogy csinál-e majd vmit?De az is ,hogy nem lesznek -e ikreim tőle?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nekem a Merionalt írták a Closty mellé.De nem volt rá szükség! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Olyan szuper menstruációs görcseim vannak,pfúúúú.KépKépSosem szokott lenni!Úgy látszik teljesen uniformizálódom!KépKépMost már majd csak rámnéz az uram,és kész is lesz a baba!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszta!
Az irodalmi adatok szerint 5 PCOs nőből 4nél nem hatásos a Closty. Nálam sem. De annyit elértünk, hogy a jobb petefészkembe nőtt egy kb. 35x35x42 mm-es cysta. Ez is a ciklus 25-27 napja között. Tehát már túl voltam két hüvelyi UHon (10,14 cn) és egy progeszteron ellenőrzésen 23. cn-on. Csak a következő Closy kúra esetleges eredményének csekkolásán derült ki. Ezért fájt iszonyúan a jobb petefészkem.
A doki szerint a következő ciklusban tovább lépünk (most a 23 cn-on vagyok). Azt még nem beszéltük meg hogy mit kapok, de jövő héten megint meetingelünk, akkor majd kiderülKép Ma nem mentem el progi vizsgálatra. Ebben a hónapban kihagyom.
SZóval a Closty nem a MI gyógyszerünk, de 5/1nél hat!!!
Puszika
Vendég
 


Kavicska
Beszámolok majd a hatásról,ígérem!
Jó éjt!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Nekem a Merionalból is állat sok kellett. Utoljára a Puregon jó volt...persze beültetés előtt. Lett majd 20 petikém :-)
Vendég
 


Na, mi az, mindenki belefáradt a tegnap esti nyüzsibe? Kép
Andi! Nekem a doki mondta, hogy 2*1 Merckformint vegyek be a kezdetektől, pedig hivatkoztam az itt elhangzott intelmekre. Végülis egyelőre még nincs panaszom. A vérnyomásomat nekem már semmi sem viszi lejebb, mert alapból is alig 90/60-as szegénykém. Napközben nem vagyok álmos és fáradt, de este 9 körül lehúzzák a rolót és kész vagyok. De legalább jól alszom Kép Fogyni én nem nagyon szeretnék, max. 1-2 kg-t. Ja és én alapból nem eszem húst, tehát az undor az jöhet nyugodtan.
Persze a cél úgyis a ciklus helyreállítása (60. napnál járok), a többi mellékes......
Rambóka! Tájékoztass ám minket minden apró fejleményről!Kép

Kép

Képurl]
espero
 
 


Sziasztok!
Ma voltam konzin a központban. Nemtom érdekel-e valakit, mi volt.
A dokinéni elárulta,, miert nem lett a sok nagy petikéből bébike. Rossz minőségűek voltak, nem voltak életképesek. Egyik sem. Sajna.

DE nyáron jön a 2. beültetés, ha csak addigra nem zebrásodom. Ja megkérdeztem a pajzsmirigy hormonokat T3/T4. Azt mondta, term. kivizsgálták, és oké vagy mi. A prolaktin szintem megfelelő volt, stb. DE most ujra megyek hormondokihoz is, bizti ami bizti. Amugy most megdicsért, mert fogytam, szebb a bőröm, van ciklusom és egészségesen élek. Ez fontos, azt mondta.

Na szóval ez van velem. Remény...más semmi. Ja és gyönyörködhetek a ti bébijeitekben. Jah és van nekem is egy kishaverom, aki feldob. Õ 10 hónapos, a barátnőmé és naponta jókat játszunk.

Ti mizujs?

Gina
Vendég
 


Sziasztok!

Itt még nem jártam, de "itt a helyem"-PCO-!
Segítsetek nekem kérlek:
Kaptam szurit, hogy repedjenek a peetsejtjeim hétfőn. Ma csak úgy csináltam du. egy tesztet. És +! Nem nagyon, de vékonyabban , de látszik amásik csík. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e rá példát vagy hallotatok e arrol, hogy téves a teszt a szuri miatt. (mivel az is hCg)

Köszönöm előre is:

Bangi
bangi
 
 


GinuskaKép
Ezt most nem értem,honnan tudják h nem voltak életképesek?Lehet h butaságot kérdezek,de nem tudok róla!Nyár még nagyon soká van,addig pihenni akarsz?persze azt Te látod h mikor fogtok hozzá újra,de kivánom h nyárra már a pocakodba legyen a csöppségKépKépKép

EsperoKép
Te aztán nem vacakoltál!KépNekem se mondta az orvos h fokozattosan kezdjem el,de én úgy csinálom,napi este félnél járok,és kicsit rosszabbul vagyok ,de nem vészes!

AndikaKép
minden ok?Merre jársz?várlak...Kép

RambókaKép
hogy van a kismamink?

okrKép
Remélem jobban vagy már!

Helló csajok!!!!!
Vendég
 


Aranykavics!

A Gonal a legjobb!!!! Teljesen szervezetbarát és szépen reagálok rá, okosan kell adagolni, nincs mellékhatás, míg másoknál ahllottam volt. Tény az egyik legdrágább...:-(( De frankó!
bangi
 
 


BangiKép
Üdv itt!
Sajnos lehet a szuritól pozitiv a teszted,hallottam már ilyenről!!!
Tüneteid vannak?Hanyadik napon jársz?
Azért jó lenne ha nem attól lenne +++!
sztem csinálj holnap is 1 tesztet!
Szia
Gabi
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: