Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kinga!

De jó, hogy jössz már rendszeresebben! :D Máténak sajnálom a kuki problémáját, igazából ettől én is parázok ha majd fiam lesz. Mindenki mást mosd. Van aki arra esküszik, hogy huzogatni kell már az első időktől, van aki azt mondja nem kell hozzányúlni és még ezer variáció van. Anyósommal nem is beszéltem erről,mert ő a huzogatásra esküszik és ha én nem így szeretném majd, félek, hogy nagyon bele akar majd szólni. Majd azért védőnőt is megkérdezem, ha ott tartunk már. Bár párom azt mondta, hogy hallgassak csak anyósra, hisz látom neki milyen jól műkszik a szerszám. :lol:

Örülök, hogy építkezés halad, mi is mostanság fogjuk folytatni. (most jött össze megint egy kis lovetta :roll: )

Tesóprojekt!

Lombikot meg sem próbáljátok? Bár én nem tudom mit csinálnék a helyetekben, de nem szabad feladni...

Syrynx!

Ez neked is szólt! :wink:

Köszi a pelenka tippeket, akkor valószínűleg 20 darab körül veszek textilbőkl, annyi tuti elég lesz.
Eldobhatót meg már vettem vagy 100 darabot. Ebből 28 db. 1es rossmanos, a többi 2-es tesco, meg libero. Szerintetek első körben elég ennyi? Vagy vegyek még? Mert ezeket nagyon kedvezményesen vettem, mindegyiket 20 forintért darabját, a teszveszen. Csak, mert anyósom 10 pelust használt el naponta, és ha ezzel számolok, akkor testvérek között is 10 napig fog tartani az egész. És 1-esből vegyek még hátha...? Bár arra mindenki azt mondja, hogy hamar kinövik. 3-asat még nem érdemes venni ugye? Az hány kilóra is van? És mikorra érik el azt a kilót, amikor már a 3-as kell?

(bocsi, sok a kérdés, de ha tényleg ilyen olcsón tudok licitálni, akkor megéri előre megvenni nem? :oops: )


Lyndee!

Málnalevelet én is fogom inni, meg homeopátiás bogyót is veszek, szülésznőm ajánlotta, hogy mindkettőt lehet egyszerre. Én is olyan tágulást szeretnék, mint te!! Nagyon irigyellek miatta! Bár először be kéne neki fordulnia már végre, úgy szeretném már ha a feje lenne lent. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati:bizosan le fog fordulni a fejecske,kb ebben az időszakban szoktak megfordulni mert később már nem lesz helyük ilyesmire.mikor mész UH-ra legközelebb?

Az egyes pelust hama kinövik mert az csak 4 kg-ig jó.a 2-es azt hiszem 6 kilóig jó.a 3-as 5-7kg-ig.....mi már a 4-es liberót használjuk :lol: mert mi már átléptük a 7 kilót.szerintem olyan 2 hónapos korában kellhet a 3-as méret.De ez sokmindentől függ,mennyivel születik és hogyan gyarapszik.

Én az első időkben 6-7 pelust használtam el naponta,minden szopi előtt tisztába tettem vagy utána.Most már csak kb 4-szer egy nap,mert eleve éjszaka nem kell és nekünk kaki sincs minden nap(sajnos csak heti 1-2)

Kuki:nekem a védőnő és a doki is azt mondta hogy 1 éves koráig tilos húzogatni mert nyagyobb kárt csinálunk,mivel a kicsi bőr berepedhet és hegesedig.
Én egyszer próbáltam,megmondom őszintén nem is egyszerű dolog....

Kinga:jó hogy jöttél,gyere sűrűbben most már!Szépek vagytok a kisfiaddal! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Na, ez az átka a közeli anyósnak, hogy úgy érzem majd mindent másképp kéne csinálnom. Nem fog erőltetni semmit, mert mindig van egy-két ötletem, hogy meggyőzzem (általában a védőnőre fogok mindent, akit ismer is és megbízik benne szerencsére :D ), de ez azért fárasztó lesz. Most beszélgettünk pl. a hozzátáplálásról, és ő azt mondja, hogy 3 hónaposan már el kell kezdeni. De a könyvben meg azt írják, hogy fél évesen kell, meg többektől inkább ezt hallom. Persze úgyis minden kialakul, csak nem akarok majd azzal is foglalkozni, hogy őt meggyőzzem. Mindegy ezek csak az én hülye félelmeim, lehet nem is kell, rámhagy majd mindent. :oops: Csak a kukiról jutott eszembe, hogy azt is mondta nekem, hogy oda kell figyelni, és húzogatni kell. De én is hallottam ezekről a berepedésekről.

Hát akkor szerintem egyes pelusból talán elég lesz egy 28 db-os csomag...Ezt már többen is mondták, de azért kikérdezem a dokit is, hogy mekkora babát jósol... :lol: Amúgy csütörtökön megyek legközelebb hozzá, lesz uh is. Szerintem még nem fordult meg, mert nem éreztem semmi olyasmit, meg a forgását illetve a rúgdosását is ugyanúgy érzem, mint eddig. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Sziasztok!

Lyndee: hű, milyen hatalmas már Arni baba...

Tabati: sztem is kell a tetrából legalább 15-20db. Eldobhatóshoz nem tudok hozzászólni, mi moshatózunk... :)). Hogy telik az idő, mindjárt itt a baba!!! :)

Kinga: jó, hogy jöttél, szépen alakul a házatok, Máté már milyen nagy fiú! Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, de azért még ne add fel!!! Össze fog jönni, meglásd!!!!

Hozok pár képet Vendi babáról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy: nagyon szép a kis Vendi!!!! A kalapos kép a vonalzón is nagyon tetszik!

Tabati: jó ám egy anyós a háznál, azért általában igazuk van. A kuki kérdés is más mindenkinél, attól függ, hogy mennyire van letapadva... De ráérsz még ezen aggódni. Bár teszem hozzá ha az első 2-3 hónapon túl van az ember már rohan az idő... :D

Lyndee: az iwiw-en is megnéztelek Benneteket, nagyon szépek vagytok!

Friss képek még mindig nincsenek, mert mindig újra formázza magát a memóriakártya. :shock:

Képzeljétek járok akupunktúrára, ma is megyek. Hátha segít, bár megmondom őszintén, már nem nagyon hiszek az egészben.

Kép
németh
 
 


sziasztok!

amy:szépek vagytok és hatalmasak!


tabati:az az igazság hogy anyósék csak azt mondják ami az ő idejükben volt és nekik bevált.de a mai világban már nagyon sokmindent másképp mond a védőnő is.
pl.mi most a hozzátáplálásnál járunk és anyós meg az egész család azt szajkózza hogy adjak már neki vmi gyümit.a védőnő pedig azt mondja hogy 6 hós koráig ne kezdjem el mert még kicsi...
de ez sokmindenre igaz,majd saját magad kitapasztalod mi a jó a babának ésneked!
Igértél pociképeket!!!!!!!!!!!!

Kinga:szerintem az akupunktúra hatásos lehet,bár én nem próbáltam de az egyik ismerősöm fogyás céljából próbálta és neki bevált,szem látomást!
az iwiw-en már régebbi képek vannak,itt van néhány új:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee, Amy!

nagyon édesek a babák! :D És nőnek, mint a bolondgomba! :lol:

Tudom, ígértem képeket, de még páromat nem tudtam rávenni. Szeretnénk montázst csinálni abból a pár képből ami van, hogy hogyan változott a pocim. Na majd vasárnap már tényleg ráveszem, vagy még ma. :wink:

Hát abban meg igazatok van, hogy minden másképp van ma, mint rég, de régen meg sok minden bevált...úgyhogy inkább majd én meglátom mi a jó a babinak. Szerintm van amit megfogadok majd, és van amit nem.

Kinga!

De higgy benne, mert az kell, anélkül nem megy!! Én meg hallottam valami cérnás beültetésről, ami szontén akupunktúra, csak itt beültetnek valami cérnát és az stimulálja a pontokat egyfolytában. Itt is van valahol a babaneten egy ilyen fórum. Vagy kérdezz utána ha mész, hátha ők is tunak valamit mondani róla.

Kép
Kép
tabati
 
 


Kép

Kép
Kép
tabati
 
 


Lyndee: Arni baba gyönyörű, és nagyon édes, ahogy a kis lábát tömködi a szájába. Te meg milyen jól nézel ki!!!!

Tabati: Nagyon jó ez a montázs! Gyönyörű a pocakod, és csak úgy sugárzol! Nagyon jól áll neked a kismamaság! (elég lányos alakja van a pocidnak..., szerintem... :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Lyndee: jaj, de édi! Nagyon aranyos és szép a kisfiad!

TAbati: nagyon csini vagy! Jó ötlet ez a montázs, én nagyon babonás voltam és csak egy-két kép van a pocimról. De csak a pocimról mert én olyan kövér voltam, hogy nem fértem rá a fényképre. :D

Ja, egyébként én is olyan akupunktúrára járok, vagyis már lehet, hgoy nem járok, még nem tudom, eddig kétszer voltam, ez ugye 3 hétig hatásos, tegnap nmegint megjött....

Kép
németh
 
 


Még azt akartam írni, hogy ezek az anyós, anyuka, védőnő dolgok tényleg elég nehéz ügyek, mert mindenki mást mond. Anyunak volt egy könyve, ami szerint a nővéremet (40 éves), és engem (32)etetett, az a címe, hogy Mit egyen a gyerek. Ez megjelent már ezer kiadásban, én is megvettem, amikor a Máté kisbaba volt és elképesztő, mennyire másként gondolták akkor a dolgokat. Pl. a gyümölcslét már pár hetes korában kezdték adni, meg a csirkehúst is sokkal korábban, stb. Gondolom majd ha mi leszünk anyósok, a mi menyeink is dobnak majd egy hátast, hogy mi hogy tápláltuk a gyerekünket.
Egyébként az én véleményem az, hogy persze nyilván a mostanság elfogadott elveket érdemes követni, de hát mi is felnőttünk a régi elvek szerint is....

Kép
németh
 
 


sziasztok!


Kicsi fiam nevében is köszön a dicséreteket!
Ma vagyunk 5 hósak kereken! :D


tabati:nagyon csini kismami vagy,nagyon jók a képek!Örülök hogy tettél fel nekünk!
Már nincs sok hátra!Izgulsz e már?
Szerintem ne izgulj,ugy sem tudhatos előre hogy milyen lesz! :wink:


kinga:azt már nem hiszem el hogy te kövér voltál!!!!!
Drukk az akkupunktúrához!Hamarosan te is hozhatod majd a pocifotókat! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Ezen a hivatkozáson pár napig megnézhetitek ahogy Vendi magyaráz. Nem túl jó minőségű, de azért megjárja... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=FvTgy2_vYfM

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy: nagyon édes a felvétel! Nagyon ügyesen dumál a kis Vendi. Olyan aranyosak, amikor ennyire akarják már mondani a magukét. :)

Tabati: már csak egy hónap! :D

Mit szóltok ehhez az időhöz? Én már az előbb bekapcsoltam a fűtést, meg lehet fagyni. Arról nem is beszélve, hogy egész nap ki sem lehet menni, mert szakad az eső. Pistiék télikabátban csinálják a gipszkartonozást...

Többiek?
Syrynx?
Timi?

Kép
németh
 
 


Sziasztok. Régen jártam erre.

Tabati: Nagyon szép a pocid és tényleg sugárzol a boldogságtól amit persze nem is csodálok.

Kinga: Sajnálom a mensit:(
Miért jársz akupunktúrára?

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!

csucsuuuuuuu!De jó hogy jöttél régen láttunk!már hiányoltalak nagyon!
Mizujs veled?

amy:sajna nem tudtam megnézni,vmi miatt nem tölti le a gép... :cry:

kinga:mi is befűtöttünk ma délelőtt,meg lehetett fagyni.

Kép

Kép

KépKép
lyndee
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, kicsit elmaradtam... :oops:

Amy!

Én is meghallgattam ám Vendit! :D Nagyon kis cukor! :D

Lyndee!

Arni meg milyen vigyori!! :lol:

Kinga!

Nálunk automatikusan bekapcsolt a fűtés. :shock: El sem hittem!

Viszont rám nagyon rossz hatással volt (van) a hidegfront. Tegnap meg ma jobban vagyok már, de előre félek a hétvégétől, megint esőt meg rossz időt mondanak... :roll:

Szóval eléggé felment a vérnyomásom, vizesedek , az átlag vérnyomim 140 körül van... de volt már 150 is egy-egy mérésnél. Elküldtek ekgra, meg nyaki uhra. Ekg jó lett, nyaki uhra még nem kaptam időpontot :roll: (azt tudni kell, hogy már régebben is voltam ilyen vizsgálaton és egy kis elzáródást találtak az egyik nyaki eremben, csak azért nem kaptam gyógyszert mert a babára gyúrtunk. Most azért nem mert babár várok, gondolom a később meg a szoptatás lesz az indok :roll: ) jó, ez nem zavar, csak feleslegesnek tartom a vizsgálatot, mindegy azért kérek időpontot, ha visszajön a doki a szabadságról... Szülésznőm szerint a hidegfront felviszi a vérnyomást, úgyhogy ne aggódjak, igyam a málnalevél teát, az jó tesz egy kicsit a vizesedésnek is. Vizeletem negatív, úgyhogy toxémia kizárva szerencsére, én a miatt aggódtam.

Viszont tegnap voltam az első nst-n. Szívhangot lent találtuk meg, úgyhogy valószínűleg befordult a babim, már fejfekvésű lehet, aminek nagggyon örülök. Persze még nem tuti, majd jövő héten megyek uhra, akkor derül ki biztosra. Görbém jó lett, sokat mocizott bébim, fájások még egyáltalán nincsenek!

Kórházi cuccos összerámolva, egyedül a szoptatós melltartót nem mertem megvenni, azt talán majd szülés után...nem tudom mekkorára nő meg a mellem...

Csucsu!

meg mindenkinek köszönöm a dicséreteket, azért én látom magamon a hízást, főleg a fejem zavar, oda is sokat híztam (16 kilónál tartok :roll: , de védőnő szerint sok a víz rajtam) remélem le tudom majd adni. Azon leszek, sok saláta, gyümik ilyesmi lesz az étrendem. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:annyira izgalams már így a vége felé!
A kilók miatt ne aggódj,majd lemennek.Az a lnyeg hogy a baba is jó helyen van! :wink:

Nekem a kórházban nem nagyon engedték a szopis melltartót,mert hogy akkor indul meg a tej és a tejcsatornákat ne zárja el,szorítsa el.
Az elején nagyon fájt,ki is sebesedet a bimbóm,mert az első két nap még nem volt tej csak a harmadikon indult meg és kismanó anyira szívta hogy kisebesedett.
Nekem az Aventes mellbimbókrém nagyon jó volt,de van márfajata is.Egyébként pedig jó lett volna a melltartó mert amikor hozzáért a hálóing fájt,melltartóban pedig nem.

Ami nekem még hasznos volt az az eldobható bugyi,tena betét és domestos törlőkendő.
Ezek csak tippek! :wink:

Izgulok érted!

KépKép
lyndee
 
 


Csucsu: de jó, hogy jöttél! Mizu veled?
Lyndee: annyira édi Arnika! Kicsit Mátéra hasonlít! Na jó, csak annyiban, hogy ő is ilyen szőke volt és vigyori. Mindig mosolygok,ha teszel fel képet.
Tabati: igen, a törlőkendő nagyon hasznos! Ha vizesedsz akkor az tuti hamar le fog menni, én is tele voltam vízzel és képzeld, amikor megcsászároztak és ugye 24 órát kellett feküdnöm utána, na szóval amikor felkeltem, a lábfejemen teljesen meg volt ráncosodva a bőr mert kiment belőle a sok víz és a bőr meg meg volt nyúlva. Remélem küldesz valakinek sms-t, hogy írjon ide be nekünk ha megszületik a Babuci!!!!

Kép
németh
 
 


Kinga!

Persze, mindenképp értesítelek titeket is! :wink: És én is ezzel bíztatom magam, hogy annyiból jó, hogy vizesedem, hogy azok a kilók gyorsan lemennek legalább amik a víz miatt vannak rajtam. :lol:

Lyndee!

köszi a tanácsokat! Eldobható bugyi van kettő, plusz kettő tena hálós, azt állítólag ki lehet mosni, gyorsan megszárad, és jobban tart, mint a többi. Törlőkendő is van, nem domestos, valami dm-es, de ugyanaz a funkciója, plusz papír wc ülőke is. Biztosra megyek. :lol: Betétből meg 3 fajtát is raktam be, 10 darabot a tena féléből (ugyanaz, csak dm es jessa márka) 10éjszakai betétet, és normál betétet is, mert ki tudja mennyire fogok vérezni...

No, mellbimbókrém még nincs, de veszek még valamit az ne legyen gond. Szoptatós melltartó akkor most kell vagy sem... :roll: Mert max. veszek a kínaiban egy olcsóbb típust, aztán ha nem jó, nem bánom meg. Vagy vigyek be normál melltartót? Lesz kedvem mindig lekínlódni magamról? (az a vicces, hogy melltartóbetétet már pakoltam be, de mibe rakom, ha nem viszek melltartót ? :lol: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Még valami:

Az építész kitalálta, hogy holnapra döntsük el, hova szeretnénk konnektorokat az épülő házunkba. Na ez váratlanul ért, és nagyon nehéz kitalálni, hisz honnan tudjam még most, hogy hogy akarom majd berendezni a házat? :shock: Persze konyhapultot tudom, meg hogy hűtő mosógép ilyesmi hol lesz, de pl. a gyerekszobába fogalmam sincs hogy kerülmek a bútorok majd, később meg nem nagyon akarok hosszabbítókat látni a lakásban, úgyhogy jól meg kell fontolni. Úgyhogy ha valakinek valami jó tanácsa van, vagy amit ő már megbánt anno, én ne úgy csináljam, írja le bátran, nehogy magában tartsa! :wink: (talán még jövőhétig kérek gondolkozási időt...)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati
sajnálom a magas vérnyomit, de fő hogy toxémia nincs! a végén ritka az a kismami aki panasz és probléma mentes. nekem a szívem kalapált össze vissza az utolsó hetekben és nem kellett hozzá lépcsőznöm, elég volt, ha egyhelyben ültem. :? Nagyszerű hír, hogy fejvégű a baba és hogy minden ok volt az nst-n. :lol: szerintem a szoptatós melltartó mindenképp kell, 2-3 db is hogy tudd cserélni. ha a kórházban nem használod (bár nálunk nem beszéltek le róla senkit) otthon tuti kell majd. hálós bugyi sem rossz. betét: általában a természetes szülés után erősebb a vérzés, mint a császárosoknál. (de hát ezt ugye előre nem lehet tudni sokszor.)

Csucsu
legközelebb magadról is írj pár sort! örülünk, ha hallunk rólad. Szabina hogy van? Tetszik neki az óvoda? Már Máté is sokat emlegeti az ovit, jövő februárban megy, már volt az Apjával beiratkozni. (egyébként valószínű protekcióval sikerült a felvétel, különben csak jövő ősszel, 3,5 évesen lett volna hely.)

Ha minden jól megy a héten bejelentkezünk a BMC-be kivizsgálásra. :? :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


tabati:a szopis melltartó mindenképp kell.ha a kórházban nem is de otthonra mindenképp vegyél.Rajtam is van még éjszaka is mert különösen az első hetekben volt hogy éjszaka előntötte az ágyat a tej mikor nem volt rajtam.és még úgy is volt hogy a melltartóbetét is átázott.
én kettőt vettem az elején de három is elkél.
mindenképp nagyobbat vegyél mert ha tele lesz tejjel a melled nem jó ha szorít,vagy elnyomja a csatornákat.

konnektor:nálunk a hálóban van a baba egyenlőre.ott van a fanciaágy két oldalánál az éjjelilámpáknak.egy a tv-nek és egy ahova a porszívót szoktam bedugni.egyébként oda szoktam a bébinek az éjjelifényt is bedugni éjszaka.
szerintem a gyerekszobába is kell mindnképp legalább 4.legfeljebb ha nem használjátok lehet kapni olyan dugszt ami védi hogy ne nyúljon bele!

kinga:valóban hasonló Arni és Máté.Kíváncsi leszek milyen lesz nagykorában!ti hogy álltok a házzal?


syrynx:nagyszerű hogy sikerült az oviba a felvétel.egyszerűen katasztrófa hogy alig van férőhely....persze munkahelyek meg egyre kevesebbek.
és milyen aranyos Máté hogy így várja az ovit :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Tabati: én is azt mondom, hogy vigyél szopis melltartót. Nekem mondjuk igazán csak otthon volt már szükségem rá, mert amikor Mátét vettem ki az ágyból, hogy na szopizunk, mindig elkezdett folyni a tej. A kórházban meg azért volt jó, mert ha szoptatsz, akkor nem látszódik semmi és mondjuk amikor én voltam jöttek-mentek az emberek a szobában. Abban meg csak kikapcsolod aztán kész is. Konnektor: nekünk is nemrég kellett eldönteni. Hát én úgy gondoltam, hogy ahova tudom, hogy tuti kelleni fog, oda rakattam kettőt, aztán ahová meg nem tudtam minden falra 1-1. Mondjuk így is a tv helye lehet, hogy végül nem is ott lesz. Szerinem a konyába kell a legtöbb a pulthoz, legalábbis nekem soha nem elég.
Syrynx: mesélj már bővebben légyszíves, hogy hogy lehet oda bekerülni, kell-e beutaló, vagy javaslat, vagy egyáltalán? :shock: Az én Mátém is várja az ovit nagyon. Melyikbe fog járni?
Lyndee: köszi, egész jól, most csinálják az aljzatbetont meg a gázos van ott. Meg tegnap megcsinálták a kis erkélyünket is. Meg vakolnak. Szóval most épp az a fázis van, hogy a látványos munkáknak vége, most inkább a szöszmötölős rész jön.

Kép
németh
 
 


Köszi a konnektor tanácsokat, végül már nagyjából meg is beszéltük, hova mennyi kell, jó sokat tetettem, biztos ami biztos, inkább legyen több!

Akkor veszek szoptatós melltartót, de szerintem a kínaiban olcsóbbat, aztán majd meglátom mekkorára nő a mellem és akkor talán veszek jobb minőségűt arra az időre amikor már járkálunk a babival. Szétáztatni jó lesz a kínait is. :lol:

Kinga!

Szerencsére nálunk nem lehet bejönni a látogatóknak a szobába, hanem nekünk kell kimenni az előtérbe. Én ennek mindenképpen örülök, és szerintem így normális. De nagyon reménykedem, hogy sikerül kifogni egy alapítványi kétágyas szobát, az meg még nyugisabb, mert a normál kórházi szobák 6 ágyasak. De főleg a fürdő meg a wc miatt szeretném, mert a 6 ágyasaknál folyosói van, ami egy db. az egész osztályra, míg az alapítványiaknál egy szobára (2 emberre) jut egy. Azért az nem mindegy...

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:nálunk sem lehetett bejönni látogatóknak a szobába csak egy közös váróterembe.de ez jó volt így.örültem is neki.még néha az is idegesített ha óránként jöttek a látogatók és ki kellett járkálni persze a babával,mert velem volt a baba is.
Én 20-án szültem és 23-án jöttünk haza,de az a három nap is rengetegnek tűnt.
Mi is 6an voltunk egy szobába és mindenkivel ott volt a gyerek.
na már most éjszaka alig tudtam aludni mert hol ez a kisbaba hol az a kisbaba sírt fel.és eleinte nem tudtam hogy most Arni e.
Ha betettem az ágyamba,szó szerint semmit sem aludtam,nehogy ráfeküdjek véletlenül,pedig hulla voltam.

Jó lehet az alapítványi szoba,oda hogy lehet bejutni?
Mondjuk a fürdő-wc szempintból nálunk 2 szobára jutott egy,így nem volt annyira gáz mint gondoltam.

KépKép
lyndee
 
 


Tabati
kínai szoptatós melltartó is biztos megteszi. de én az auchanban vettem valami Dorina, vagy hasonló a neve D-betűvel kezdődik, az biztos. piros felirat volt a dobozon. de asszem nem is árultak más fajtát, csak azt. fő hogy pamutból legyen. meg betét is kell bele. van papír jellegű is (természetesen puha) meg mosható. nekem a papír jött be, mert a mosható kicsit keményebb anyagból volt és irritálta a cicim.

szoba- nálunk sem lehetett bejönni, telefonáltak a nővérek, ha látogató jött és ki kellett menni. de amikor én szültem (február eleje) pont akkor tetőzött az influenza, meg hasonló megfázásos dolgok, úgyhogy ezt szigorúan vették. tesóm a Jánosba szült, ott be lehetett menni a látogatóknak. suttogva beszéltünk, hogy a többiek tudjanak pihenni, szoptatni. meg kimentünk a folyosóra. nekem szerencsém volt, mert pici háromágyas szobába kerültem és végig együtt voltam egy császáros lánnyal. csak utolsó nap jött egy ikres császáros, de őt csak pár órát láttuk mert már épp mentünk haza. Én egész jól tudtam éjjel aludni, de nálunk este 10-től reggel 6-fél 7-ig elvitték a nővérek a babákat. szerintem jó volt ez így, főleg az első egy-két éjszaka, tudtunk pihenni. reggel meg persze alig vártuk, hogy hozzák a babáinkat. :lol:

Kinga
akkor nyár vége felé már be is tudtok költözni, de legkésőbb ősszel. BMC-ről nem tudok sokat mondani, csak amit a barátnőm mondott. azt mondja nem kellett sokat várni időpontért. de az interneten azt olvastam 1-1,5 hónapra adnak időpontot. végül nem hívtam fel őket. lehet mégis maradok a magánorvosomnál (aki a terhesgondozást csinálta Máténál, meg a császárt is.) ő is megcsinál minden vizsgálatot, csak persze fizetni kell érte. Felhívtam egy nővért az állami központi kórházba (volt honvéd) állítólag ott is ingyenesek a vizsgálatok, csak az átjárhatóságiért kell fizetni. de rögtön megadta az egyik doki mobilszámát, aki persze rögtön a magánrendelésére hívott be. akkor már inkább maradok annál, akit ismerek.

bocsi hogy ilyen hosszú lettem.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Kinga
találtam a neten egy összehasonlító táblázatot (nem tudom mennyire aktuális) a meddőségi központokról. neked ki és hol csinálta az átjárhatóságit? és mennyit kellett fizetned? újabb inszemre nem szándtad rá magad/magatokat? Elkezdtél már újra dolgozni? már nem emlékszem, hogy júniust, vagy júliust írtál-e.

Kép

Kép
syrynx
 
 



Kép

Kép
syrynx
 
 


Lyndee!

Alapítványi szoba: amikor megszültél és szeretnél alapítványiba menni, akkor szólni kell és ha van szabad hely akkor mehetsz... :roll: Én remélek egy kis protekciót, mivel van választott szülésznőm, aki már most felírta, hogy én szeretnék ilyen szobában lenni, de ha nincs szabad hely szülés után, akkor persze hiába...de azért ilyen szempontból is jobb a szülésznő, mint a doki, mert ő szerintem bennfentesebb az osztályon. Egy doki ilyenekkel szerintem nem foglalkozik...

Syrynx!

köszi a melltartótanácsokat, valószínűleg kínai lesz belőle,. mert nincs auchan a közelben, most meg már nincs kedvem messzire eljárkálni vásárolni...melltartóbetétem eldobhatós van, mert barátnőm azt mondta, hogy a mosható nagyon látszódik ruha alatt, szóval később is jobb lesz az eldobhatós, amikor már kimozdulnék bébbel! :wink: (legalábbis remélem nekem is beválik... :roll: )

Kép
Kép
tabati
 
 


hát én is jobban örültem volna ha elviszik éjszakára a babát.
ugy jöttem haza a kórházból mint egy hulla....persze napközben nagyon jó volt hogy velem volt de éjszaka,6 kisbabával..és mindig sírt velyik.
nem tudtam magam szülés után kipihenni,mert az első perctől fogva odahozták a babát,szóval én ezt a rendszert nem tartom jónak.szerintem ezt is csak azért találták ki hogy a nővéreknek könnyebb dolguk legyen! :?

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Nekem nincs bajom azzal, ha nem viszik el éjszakára a babát, sőt!!! (bár nem tudhatom szülés után hogy fogom gondolni... :roll: ) Én mindenképpen szeretném ha velem lenne éjjel-nappal onnantól, hogy megszületett. Inkább olyan típus vagyok, mint barátnőm, aki már nem bírta éjszaka a sok sírást és beadta a "közösbe" a babáját. Viszont utána sem tudott aludni, mert ott sírt magában, hogy már az első napon lepasszolja a gyerekét, milyen anya az ilyen... :roll: Tudom, ez hülyeség, meg mondtam is neki, de én is tuti ezt gondolnám magamról... :roll: Viszont nálatok nem volt egyáltalán olyan lehetőség, hogy ha akartad bevihetted éjszakára az őrzőbe? :shock: Én azt hittem ilyen mindenhol van! :shock: Mondjuk ha a sajátodat ne is viszed, akkor is még ott van 5 baba ha a többiek nem viszik be, úgyhogy mindegy. Az alapítványi szoba ilyen szempontból is ideális lenne számomra, mert nem 6 baba sírna egyszerre, hanem max csak kettő... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


hát igen,még én is így gondoltam terhesen csak amikor már ott voltam hogy szülés előtt sem aludtam egész éjjel mert este 10től kezdőtek a fájások és a vajúdóban feküdtem,2 szülést hallgattam végig,meg persze a fájásoktól hogy alszik az ember....éhes voltam és szomjas(de nem ehettem ihattam),majd délelőtt 10re lett meg a baba.
Szülés után nem aludtam és már tolták is oda a kicsit....
48óráig nem aludtam,szoptattam,tisztába tettem,majd betoltam a közösbe és a nővér megjegyzés tett,akkor ugy gondoltam hogy nem adom be többet.

ennek az lett a vége hogy ugy bealudtam mikor már végleg kibuktam hogy félméterre síró bébit nem hallottam meg már a nővér ébresztgetett.


szóval sztem nagyon jó ha ott van a baba NAPPAL,de éjszaka inkább jobb lett volna ha elviszik.Mivel pihenni kell(főleg szülés után) és a fáradt anya nem tudja ellátni a kicsijét 100%ban.

Ezt a pár napos kimerülést otthon 2-3hét alatt tudtam kipihenni,ugy hogy nappal is aludtam.

az alapítványi biztosan nagyon jó lehet,bízzunk benne hogy neked nem lesz ilye problémád!

KépKép
lyndee
 
 


És szerintem attól még lehet vki jó anya,hogy pillanatnyilag úgy érzi hogy az uj ismeretlen helyzetben kicsit szeretne levegőhöz jutni.amikor a hormonok is felborulnak és a gyerek csak sír,de te nem tudod még etetni sem mert azért a mellnek is kell legalább egy nap mire tejet termel....

millió egy helyzet lesz mikor bizony a gyerektől meg kell válni.pl ovi,bölcsi...stb és attól még senki sem rossz anya csak élni kell tovább és nem hagyni hogy a baba irányítson mert abba bele lehet őrülni.

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Teljesen igaz amit írsz, de hát így leendő anyukaként meg ahogy ismerem magam tuti ilyen hülye gondolatok fognak a fejemben kavarogni.

Amúgy most kicsit el vagyok keseredve, lehet, hogy nem is aktuális, amiről az előzőekben beszélgettünk, mert kiderült, hogy mégsem fordult be a babám, farfekvéses, úgyhogy most már szinte biztos, hogy császár lesz (persze ha nem fordul be addig, aminek szintén egyre kevesebb az esélye :( ) Szóval baba ki, utána baba el, míg át nem visznek a rendes szobába....na akkor én tudok majd pihenni... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:hűűűű,nem semmi.most derült ki hogy nem fordult meg?
hát állítólag 32.hétre szokott megfordulni mert utána már kevesebb a helye....de még hátha van esély!
Legutóbb nem úgy volt hogy a szívhangot már lent hallotta a védőnő?
akkor így a szülésznő nem is kell?

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee!

Hát képzeld...ez van... :( Alul volt a szívhang, úgyhogy nem is tudom milyen pózban lehet a babám...

Két véglet van. A kórházban a doki, meg a szülésznő azt mondja, hogy nem nagy az esély a befordulásra, de nem kizárt. Több ismerősöm meg néz rám csodálkozva, hogy a szülés előtt közvetlen szoktak befordulni... :shock: Én meg nem tudom mit gondoljak...

Szülésznőt már felkértem, meg most is sokat segít, hozzá járok nst-re, meg ő segített homeopátiában is, áés reményeim szerint ha ne adj Isten császár lesz, akkor is fog segíteni utána a szoptatásban, meg a bab körüli dolgokban, míg a kórházban vagyok. Szóval megtartjuk :lol:

Dokin meg filózunk, hogy felkérjük e... (mert tudod, eddig ügyeletesnél akartam szülni) most épp ott tartunk, hogy nem, mert sokkal jobb egy műtétnél, ha nem épp akkor ugrasztjuk ki az ágyból, hanem egy friss ügyeletes csinálja meg a császárt. Ja! Mert meg kell várni, míg beindul a szülés, utána császár, ha nem fordul be. Ha pedig a 40. hétig nem indul be, akkor be kell feküdni.

Ezek vannak... :?

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:
nagyon sajnálom,de én még bíznék benne hogy esetleg meggondolja magát és szépen befordul. :wink:
ha pedig mégsem,akkor sem szabad elkeseredni.mindennek vagy jó oldala is....és már nem vágnak olyan nagyot,ugy tudom szépen meg tudják csinálni.

már nagyon kíváncsi vagyok ki csücsül a pociban :wink: :lol:

KépKép
lyndee
 
 


Tabati: ne keseredj el, ha mégis császár lesz! De azért bízzunk benne, hogy nem. Én is császáros voltam, most már nem is látszik a heg...Ha még nem mondta a doki meg a szülésznő biztosra, akkor még nem lehet tudni. Uhura már nem mész?
Syrynx: köszi, egyébként tudod, én is a régi honvédba jártam ott csinálták az átjárhatóságit is. Azt hiszem kb. 10-15 volt hozzá a katéter meg a kontrasztanyag, azt kellett kifizetni. Nem hiszem, hogy mostanában menni fogok, július 1től dolgozom, akkor már nem is lesz nagyon idő rá. Meg az az igazság, hogy lassan teljesen feladom a reményt. A két év azért két év....
Ja a házba kb. szeptemberre tervezzük a beköltözést, már nagyon várom. Pont az előbb jöttünk haza, festettem a terasz fölötti lambériát. Majd igyekszem áttölteni a képeket, aztán teszek már fel.
Na megyek, puszi mindenkinek!
Tabati sokat gondolok rád!

Kép
németh
 
 


Kinga!

köszi, hogy gondolsz rám, már bármikor szülhetek, nagyon izgi. Császár már nem foglalkoztat, ha beindul a szülés, megnézik, s ha nem fordult még be, akkor is hagynak 3-4 órát vajúdni, mert állítólag még akkor is befordulhat. :wink: Ha meg nem, már az sem érdekel.

Viszont azt sajnálom, hogy ti feladtátok... :( mondjuk az lenne egy sikertörténet, hogy a nagy építkezés úgy lefoglal, hogy spontán sikeredne 2 év után! :wink:

Lyndee!

Én is kíváncsi vagyok már, de érdekes, nem ez foglalkoztat a legjobban, sokkal inkább, az, hogy hogy fog kinézni, meg ilyesmik. :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Úúúú, pár napig nem jövök, és Tabati már lehet, hogy babázik??? :wink: :D :D :D
Sztem is befordulhat még a babuci, én is hallottam nem egy esetről, ahogy szülés közben fordult be. Egyébként meg beszélgess vele sokat, és mondd el neki szépen, hogy mennyivel jobb lenne neki, és anyának is, ha megfordulna, sokat segítene... ÉS képzeld el, ahogy forog... többször egy nap... Sztem ez is segíthet!!!
Jaj már nagyon közel vagytok!!! Annyira szorítok!!!

Lyndee: előre is nagyon sok boldog névnapot Arni babának!!! Csuda édes pofi!!!

Kinga: sajnálom, hogy feladtad! Mindenesetre megértelek, és elhiszem, hogy nehéz lehetett ez a két év... Azért én még mindig bízom benne, hogy összejön a babó, majd amikor nem is számítasz rá!!!

Hozok Nektek néhány képet, régen volt már fenn Vendiről. Jövő pénteken már öt hónapos lesz... Hihetetlen mennyire szalad az idő...
Lyndee: akartam kérdezni, hogy Ti már hozzátápláltok? Mit eszik Arni?
Én még csak szoptatok, remélem 6 hónapos koráig kitart a tejcsi, de azért már nézegetem a hozzátáplálást is...

Szóval akkor a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy:Jajjj de édes kis Vendi baba!Tényleg régen voltál!
Köszönjük a köszöntést! :wink:
Nemrég kezdtünk el hozzátáplálni,először almát de mivel megfogta a pocit így őszit kap legtöbbször.nagyon szereti!
Kóstoltunk már körtét is és répát is!
Szerintem még ráérsz a hozzástápival,ha elég neki a tejcsi...
Én tízóraira és uzsira adok neki gyümit,de csak szopi után.egyenlőre még nem szeretnék kiváltani étkezést. :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Amy: nagyon helyes nagyfiad van! :D Hihetetlen ezek a törpök milyen gyorsan nőnek!
Lyndee: boldog névnapot és hát látom, már fél éves Arnika! Boldog hófordulót is!
Tabati: éjszaka te jártál az eszemben, hogy lehet, hogy ez a hidegfront babucit hoz?

Kép
németh
 
 


Mi meg holnap megyünk DM koncertre, remélem nem fog esni az eső!
Múlt héten voltunk bent az oviban, Máté nagyon élvezte, el sem akart jönni. Kicsit játszott az udvaron, próbáltam félreállni, hogy majd keres-e, hát keresett... :shock:
Képzeljétek meghozták ma az ablakokat meg az ajtókat, úgyhogy most már aztán tényleg igazi házunk lesz. :lol:

Kép
németh
 
 


Kép házikó

Kép
németh
 
 


Kép


Na hát ez sem ma készült. :lol:

Majd jövő nyáron a ti fiaitok is már pancsolhatnak!

Kép
németh
 
 


kinga:szép lesz a házatok,jó gyorsan halad!Színe milyen lesz?van már elképzelés?
hatalmas már Máté,tényleg Arnimat látom benne nagyobb korában :lol:

tabati?????????

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: köszi! Legutolsó elképzelés szerint alul kicsit sötétebb narancssárgás felül meg napsárga.

Még a végén kiderül, hogy távoli rokonok vagyunk. :lol:

Tabati kezd gyanússá válni. :D

Kép
németh
 
 


kinga:nagyon szép lesz a házatok.nekünk is tetszett a sárga szín(mi tavaly színeztük)csak az egyik rokonoméknak is olyan van és féltünk,hogy azt hiszik utánnozuk őket.
Azért ne adjátok fel teljesen a kistesó projektet....legyen egy tartalék szoba :wink:

igen,a hideg front babát hozhat!Nagyon izgalmas :lol: :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Lyndee: van tartalék szoba... És nektek végül milyen színű lett a házatok?

TABATI: :?:

Kép
németh
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: