Új privát üzeneted érkezett!


jaj ne is mondd Andi!!! az én férjem állandóan kisérletezett! Négyévesen pl elhatározta hogy egy műanyag flakonba áramot gyűjt a konnektorból, ugy hogy belenyom két fémdarabot, és akkor majd a vezeték nem vezeti el az áramot mint amikor bedugjuk a vasalót, hanem szépen belefolyik a flakonba! Ha az anyja nem veszi észre miben mesterkedik, talán nem is lenne ma férjem! Az hogy felgyulladt a konyha valamilyen kisérletnél, szinte mindennapos eset volt! Naggyon oda kell majd figyelnem a kölkömre, pláne ha ha fiam lesz!

Jó éjt :-)
krumplis pogácsa
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
Na, az apai génállomány...Az én uram most sem a földön jár, na de gyerekkorában...rémálom! (halak jegyű, elvarázsolt) Folyton világgá ment. Feltúrta a veteményes kertet, mert kincset keresett. Lekaszabolta az éppen beérett mákot, mint ellenséges hadsereget. A balesetin törzsvendég volt, találtam ilyen papírokat : "Ma biciklivel esett el." Aztán, hogy néhány évvel később hogyan akart elektromos gitárt csinálni a dobgitárból, azt már nem is részletezem. Valóságos csoda, hogy egyáltalán él!
backa
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a támogatást és az aggódást :oops: , ez nagyon sokat jelent nekem :!: .
Az ultrahangos tervem nem vált be, három helyen próbálkoztam mind három helyen akkor foglalkoznak az emberrel, ha van már szívhang. Az egyik helyen azért hajlottak volna rá, hogy megnézzenek, de jövő hét végére tudtak időpontot adni :evil: . Hétfőig kibírom azt hiszem :? , próbálom magam elfoglalni és bizakodni.

Jó hír viszont, hogy írtam Esperto által javasolt szonográfus (uh-s) csajszinak egy másik fórumon. Szerinte a méret a korának megfelelő, nem is érti honnan jött a négy hét :!: , most már én sem értem :?: , szívhang sem mindig van még, szóval van még remény, nem is kevés mondjuk 50%-50% mindkét variációra.
A hematóma miatt jobban aggódott. Nem tudjátok véletlenül hogyan lehetne elősegíteni a felszívódását. Rutascorbint szedek, hátha segít, más ötletem nincsen.

Szép napot mindenkinek :)
Bizakodom..... :)
nóra1
 
 


Sziasztok! Kép

.....tegnap esti témához még:-technokol ragasztóból gyújtózsínor,kb. napi 20műanyag katona elégetése...bozottűzek okozása....na ez volt a férjem! :wink:
Na szép napot!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nóra!Esetleg,olyat kellett volna mondanod,hogy orvost keresel.....mert a régi nem vállal,és nem érzed magad jól...ezért kéne egy Uh,na és ha megcsinálja,úgy elköszönsz....mintha jönnél máskor is!stb.
Ha jól vagy,nem vérzel,csöppet se görcsölsz....akkor tuti oksi bent minden!C vitamin is kell plusszban a felszívódáshoz,a sejtek regenerálódásához is szükséges!!!!
Ha próbálkozol még ,doki ügyben...akkor szoritok,hogy legyen 1 aki empatikusan meg Uh-oz!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!
Látom a Te férjednek sem volt reális esélye, hogy megérje a felnőttkort! :)
Nóra!
Az nagyon bíztató, hogy semmi vérzés! Amikor elhalt a pici terhességem, mint írtam már, a progi mellett is rózsaszíneztem. Akkor szedettek velem napi 3 Rutascorbint, mégsem múlt el. A hematóma biztosan ott van?
backa
 
 


Kandi :) ,köszi ez jó ötlet, megpóbálkozom ma vele egy pár helyen :) . Általában ötletes szoktam lenni, most valahogy nem ment :?
Nem vérzem és csak picit fáj az alhasam néha. Estére bekeményedik és jobban esik feküdni. Progit szedek talán ezért nem vérzem, ezért nem tudom van-e baj. Másfél hete véreztem utóljára de az inkább egy nagy adagú folyás volt egyszerre ami véres és rózsaszínes volt(lehet hogy itt keletkezett a bevérzés :?: ). Azóta semmi. Elevitet szedek, de akkor veszek ma Cvitamit pluszban.
Nagyon köszi mindent :)
nóra1
 
 


Backa!Hát nem sok esélye volt,hogy a férjem legyen,az tuti!A forrázásról ne is beszéljünk.... :wink: Majdnem Anyukám hasáról kapott új bőrt a lábára!-ez má 18évesen volt....

Én is véreztem a progik mellett,ha az a baba el akar menni....
Szóval Nóra .....harcra fel,keress egy dokit!
A Schöpi Neked messze van????Esetleg az Én dokim ha bent van....Ő mindig Uh-oz!Hívd fel!Tegnap megírtam Felicíának!
na lépek
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nóra : ha nincs messze, Kispesten az SZTK-ban biztosan megnézek UH-n. Anno én is oda mentem be és szó nélkül megnézett a doki.
Szerintem a legtöbb amit tehetsz, hogy szeded a bogyókat és pihensz !

Kandika : köszi szépen, lelkem teljesen jól, ámbár most egy hülye gombás hüvelygyulladás miatt szenvedek. Mindig a ciklus második felében jön elő (idén csak abban a hónapban nem volt, amikor megfogant a baba, illetve amikor ritkán volt szex..) szóval kicsit elegem van ebből :?

Olvasom, hogy milyen jó apai géneket örökölhetnek a csemeték. És mi van az anyai oldallal ? Nálunk apa részéről minden OK :lol: nálam viszont volt: bab, gomb orrba való felhelyezés (de ez rendszeresen :oops: ), konnektorba különböző kütyük bedugása, állandó hantázás (kiültem az ablakba és óbégattam, hogy a zsákos ember elvitte a babámat, stb - ez is heti szinten :lol: ) stb, stb.
Édes is a gyermekkor :lol:
mniki
 
 


Sziasztok!

Nóra!
Nagyon szorítok Neked! Nekem is iszonyúan fájt a hasam, biztos ahogy nőtt, 1 hétig éjszakánként sétáltam, mert nem bírtam feküdni.
A rutascorbinban van c vitamin is. Túl sok vitamin se jó, a baba nagyon érzékeny most.

Érdekesek a gyereksztorik, készülök csajok...
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Megkaptad a pü-t?

Kép
babancs
 
 


Szió!

Megérkeztem Prágából, fantasztikus volt :) Voltunk 2 napot egy csodálatos fürdővárosban, Mariánské Lázne-ban. Szupi volt, nagyon jól jött ez a kikapcsolódás.

Sajnos még nem volt időm visszaolvasni benneteket, de nézegetem a táblázatot és :( Andi, 7kincs sajnálom, én azt hittem mire viszajövök ujabb + tesztekről olvasok :cry:

Azon gondolkodom, hogy nekem talán nem is ebben a tobicban van a helyem. PCOmnak jelenleg nyoma sincs...talán ha létezne SZERENCSÉTLEN TYÚKOK nevű topic, ott lenne a helyem :)
Képzeljétek, a multkori 20 napos antibiotikum nem tett semmit, sőt. Még mindig ureaplasmám van, amit kezelni kell ujra ..erősebb antibiotikummal. De "kaptam ajándékba" még egy kis bacit meg gombát, szóval van még egy csomó bogyóm, nem úszhatok, nem napozhatok, nem bicajozhatok (emiket imádok), akármit nem ehetek, óvszerrel kell szeretkeznünk de csak "higénikus" helyen, tehát...az ágyban :lol: Na és hát babán egy ideig ne is gondolkodjak :) Bár a dokim pozitív, de nekem már elegem van. Kezdem tutira venni, hogy a sors is azt akarja, ne legyek anya :cry:

Nektek sok sikert! A PCO tényleg rendbejöhet..de idő kell hozzá. Itt az én példám :) 1 év kellett, lefogytam, tünetmentes vagyok és elméletileg lehet babám, CSAK ...hehe

Na ma visszaolvasok, mert látom van itt élet. Pá

Gina
Vendég
 


Szia Ginuska!

Örülök, hogy kipihented magad, biztos nagyon jó lehetett.
Sajnálom, hogy még mindig nem sikerült kigyógyulnod ebből a francból. Lehet még régen, valami közfürdőben kaptad el.
Én pl. már nem merek kimenni a győri termálba, mert másnap mindig olyan beteg vagyok. Ezeket a meleg vizes fürdőket nem tisztítják. Inkább itthon döglök a meleg vizes sarokkádban, nekem az is megfelel.

Ja és ne írj ilyet:

Kezdem tutira venni, hogy a sors is azt akarja, ne legyek anya


Ne add fel! Ebből meg lehet gyógyulni, talán könyebben is, mint a PCO-ból!

Kép
babancs
 
 


köszönöm a biztatást....talán eccer én is látom pozitívan a helyzetet, de ez nem most lesz :(
Vendég
 


Köszi Babancs negkaptam, válaszoltam is, asszem most elment.

Valamelyikőtök írta, hogy Németországban lakik. Ki is volt az közületek?

Gina, nekem is volt egy ilyen ismerősöm, neki 3 évig nem múlt el a gombája, aztán egy akupunktúrás kezelés segített neki, és már meg is született a baba.
Arról a plasmaról még nem is hallottam, mi az?
Szóval érdemes megpróbálni mindent.

Nekem a kamilla is be szokott jönni, próbáld ki! Vagycesetleg más gyógyfőzetet. Ezek csodákra képesek ám!
És ne add fel, lesz babád! Minden nőnek van kisebb nagyobb problémája, a többségnek mégiscsak lesz egyszer gyerek. Elég jól elszaporodtunk...
Lehet, hogy neked sokkal alőbb, mint arról, aki azt hiszei magáról, minden O.K, és 2-3 év sikertelen próbálkozás után megy el a dokihoz, hogy nézze már meg.

Puszi, sziasztok!
csillagfény
 
 


Lányok! mégis mennyi a max idő a duphaston után amikor már feltétlenül meg kell jönnie????

Csillagfény! Pimó lakott németországban de már nem ott lakik.
krumplis pogácsa
 
 


MNIki!Na akkor jó,ha kicsit jobb a lelkivilágod!
Aktiviát nem próbáltál?Nati január óta nem volt beteg...azóta issza minden reggel-azzal indit,na meg anyósom is egy gyógyszer kúra elött...10napig reggel ezzel nyitott-este ezzel zárt.....na és csak a 10nap után kezdte el a doki adni a gyógyszert!Ő is valamiféle gombára kapta!Tudod az a kis palackos lötyi,elég húzos az ára,de az 1000bacit meg kell fizetni,ami rendet tesz bent! :lol:
Anyai gének......hát....azt ki lehet magyarázni,de az apait lehet szídni!
Csillagfény!A "C "vitamin vízben oldódó vitamin,ezeket,meg nem lehet túladogolni!!!!!!!Ha nem kell a szervezeted kiválasztja a köv. pisiddel!A zsírban oldódónál van gond,ha azt túladagolod!
Ginuska!Ne add már fel,főleg ha a dokid is ad esélyt!Én 7évig vártam Natira!Na és a tesóra,már 8.éve!Hahóóóóóó-ébresztő!Érted???Neked is ajánlom az aktíviát,gondolom van nálatok is!
Anita!Nekem a dokim az elején azt mondta,egy héten belül....szóval konkrét időpontot nem mondott!Nálam 2-3 nap tuti!Te most megtudod.....de 7napon belül szerintem tuti!!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nóra!

Keményedésre magnézium!!! DM-ben van Magne B6 724Ft!
És nyugi! Nekem is simán megjött progi mellett, amikor nem jött össze a baba!!!!! Amíg nem vérzel ne add fel!!!!!!
Hasfájás a terhesség elején, közepén, végén normális.
Az elején nagyon zavaró, h. olyan mintha mindjárt meg akarna jönni! Utána jönnek a késszúrás szerű hasogatások. Később a keményedések. A vége felé meg ezek a cudar jóslófájás-szerű keményedések, amitől az ember biztos benne, h. min. 1 ujjnyit tágult azonnal, de közben hálistennek az UH szerint semmit sem!!!! :lol: :lol: :lol:

Mniki!

Gombákokra vmennyit javít az enyhén ecetes ülőfürdő. Addig ülj benne amíg kihűl, utána a lábad közé csapsz egy törülközőt és leülsz a gép elé! V. egy betét+ bugyi! Ezek felfogják az ecetes levet és még tovább helybentartják! Olyan jó hűvös, nem viszket! Én főleg emiatt szerettem, mert, ha megtörli magát az ember, akkor szinte kedve lenne lemarni magáról a bőrt is, annyira tud viszketni. Így meg egy óra múlva kidobod a betétet v. a törülközőt (azt csak a szennyesbe!!! :lol: ) és meg is száradtál feltűnés nélkül!!!!! :lol: :lol: :lol:
( Nem beszélve arról, h. apának azt tudod mondani, h. csak a kezelés miatt ülsz annyit a gép előtt! )

Ginuska!

Mi ez a negatív hozzáállás????!!!!!!
Irgum-burgum!!!!!!!
Elmúlt a PCO-d!!!
Már csak ez a fránya dög áll a babásodás útjába! Ezt is le fogod győzni!!! Nehogymár most add fel!!!!!!!!
Abban nem vagyok biztos, h. antibogyó mellett jó ötlet volt fürdőhelyen nyaralni, mert szerintem a bacit, meg a gombát emiatt szedted össze! De létezik egy Klion D-100 nevű hüvelytabletta, ami mindkettőre jó!!!! Ureaplazmára Doxiciklint kaptál????

Csajok!

Ma vezettem először városban 12 év óta!!!!!!!
Igen, ennyi idős a jogsim! :lol:
A széle már kissé rozsdásodik! :lol: :lol: :lol:
De mivel lassan eljön az az idő, amikor ittmaradok kettesben Mütyűrkével (párom naponta ingázik Szekszárdra!) és nem akarom az életemet a 4 fal közt tölteni, ezért rászántam magam, h. felelevenítsem a vezetéssel kapcsolatos emlékképeimet!
Érdekes módon nem is izgultam! Tök normális oktatót fogtam ki, mindig mondja, h. mit csináljak, mire figyeljek, időnként megállunk és kielemezzük a felmerült szituációkat, nem idegeskedik, így én sem vagyok ideges!
Legalábbis közben nem!
De utána!!!! Miután kiszálltam, mentem 100 métert és úgy elfogott a gyengeség, valszeg hosszú idő óta először behipóztam!!!!
Valszeg annyira koncentráltam, h. az agyam ezerrel égette a cukrot, én meg mostanában nem tudok már sokat enni, mert nem fér el! Ebédelni meg elfelejtettem, mert azt hittem csak 1 órát fogok vezetni és gondoltam, majd utána! De 2 órát vezettem és úgy tűnik ez sok volt kaja nélkül! :(
Majd legközelebb eszek előtte!
Mütyűrke meg végigaludta az egészet, ez a kölyök imádja, ha autó van a segge alatt! (Aztán majd jön, h. slusszkulcsot kér érettségire!!!! :lol: :lol: :lol: )
Egyébként reggel óta randalírozott odabenn, (valszeg melegfrontos lesz, mint az anyja!!!!!), szent elhatározása, h. tudok én még nagyobb is lenni, ha eleget rugdos és feszeng! Pedig már elmagyaráztam neki, h. lesz ez még így se!!!!!! :twisted:
Ja! Az oktató megdícsért, h. rosszabbra számított 12 év után (azt nem tette hozzá, h. NŐTŐL! :lol: :lol: :lol: ) Bár még nem próbáltunk parkolni!!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Sziasztok!
Ügyi vagy Rambóka! Én imádok vezetni, picit belejössz, aztán már nem kell betegre koncentrálni magad.
Viszont rém naív vagy! :) Ezek a mai kölkek már nem érettségire kérnek slusszkulcsot, hanem 16 éves koruktól folyton eltarhálják a család féltve őrzött drága járgányát! De lehet, hogy mire odajutsz, ovis ballagásra illik majd venni egyet! :)
backa
 
 


Gratulálok Rambóka! Ügyesen vissza fogsz szokni a vezetésbe.
Nekem is volt jó néhány kihagyott évem..pénz híján nem oktatótól, hanem a férjemtől tanultam meg újra vezetni. És asszem jobban megy most, mint anno amit az oktató tanított. Talán merészebb is lettem.

Rambóka tudnál abban segíteni, mi van ha elmulasztom a propycil szedésének elkezdését követő 10. napi kontrollt? Nem akarok most elmenni vérvételre. Tök jól vagyok, úgy érzem elég lesz szeptember végén. Csak nem károsít annyira. Mivel tanulok egész nap, nem sok kedvem van reggel 7kor kikocsizni a város másik végébe a háziorvoshoz. Nem beszélve arról, hogy nem is hívott vérvételre. Csak az endokrinológus mondta, hogy valahol csináltassam meg.

Gombáról: asszem most nekem is az lesz..valahol olvastam, talán a Petrányi honlapján, hogy nem szabad tampont használni, attól lesz a folyás. Egy másik elmélet szerint meg a betét nem jó, mert a kiáramló vérben felszaporodnak a bacik és átvándorolnak a húgycsőbe. Következmény: hólyaghurut. Most alternatív megoldásként éjszakára betéttel fogok nyomulni.
A hüvelyöbítőkről milyen véleménnyel vagytok? Nekem egy nőgyógyász azt mondta, hogy az nem jó, mert kimossa a normál hüvelyflórát. Máshol meg a csapból is az folyik, hogy jó, mert meg lehet vele előzni nőgyógy. problémákat. Vagy kamillás irrigálás?
Kiváncsi vagyok, ha befejeződik a mensesem, mi vár rám. Általában pár napig utána csípni szokott.

Kép
babancs
 
 


Köszi a biztatást lányok!

Rambóka!
A vezetésbe hamar belejössz. Nagynéném 15 év után ujra órákat vett...és hihetetlenül hamar belejött. Nekem 2 éves a jogositvanyom, szeretek vezetni..de Budapestet nem vállalnám be :)
Jah, nem az antibiot. szedése alatt, hanem még előtte nyaraltunk a tengernél..de valószinüleg nem tett jót. Akkor valami másféle bogyót kaptam, valami Roamicint.
Most szedek 12 óránként doxiciklint ( ha napon tartózkodom kipirosodom, a doki szerint ettől) az ureaplazmára, nizoralt napi 1x a gombára, gynoflor hüvelytablettát a hüvelyflóra rendbentartására( meg tán a bacira és a gombára is jó), probio-fix étrendkiegészitőt a bélflóra helyrehozására + naponta Aktivia ( Andi :) ) - amit már unok.
Van valami tuti ötleted amivel még segithetnék, hogy végre semmi bajom ne legyen?? :o

csilagfény!
Neked is köszi a tanácsot :) Hátha ez segit :)

Gina
Vendég
 


MEGJÖTT sállálá MEGJÖTT woohoo!!! :D :D :D

Khmm.. Szal ezzel azt akartam mondani, hogy Kandi, megtennéd hogy átirsz 1. CILKUSNAPRA ???? :D :D

Új ciklus új élet....
krumplis pogácsa
 
 


Nahát Pogi! :D Épp itt volt az ideje! :D Reméljük ez volt az utolsó ilyen maratoni meneted! Hál' Istennek én már lassan el is felejtem, milyen ez!
backa
 
 


reméljük backa :-) reméljük!! :D
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok

Babancs!

Szerintem mindenképpen ügess el vérvételre, mert ha nincs jól beállítva a gyógyszerelésed átmehetsz hypothireozisba, az meg ugyanolyan szar babásodás szempontjából, mint a hyper!!!!! :!:
Egyébként meg nem vagy kíváncsi, h. mi változott????? Én kilukadnék!!! :wink:
Mondjuk az már mindenképpen jó jel, h. jobban érzed magad!!!! :D
Szerintem az a legcélszerűbb, ha felhívod az endodokidat és megkérdezed, h. mikor gondolta a kontrollt és akkor mégy el vérvételre, valszeg azért hagyni kell időt a bogyónak hatni!!!!!! Vagy ő mondta, h. 10. napon menj? Mert akkor mindenképpen az lenne célszerű!!!

Gombafertőzés esetén tényleg nem szabad tampicseket használni!
Egyébként is tamponhasználat esetén azt rendszeresen kell cserélni, de úgyis meglazul, amint átázott (Sajnos az új fátyolszövettel bevont csoda O.B. már jóval azelőtt!!!!!! Gondoskodtak róla, h. többet használj belőle!!!!! :twisted: )
Én személy szerint utálom a betétet, mert mindig büdösnek érzem magam miatta!
Jelenleg éppen regenerálódom azután a sokk után, ami akkor ért, amikor megtudtam, h. szülés után hetekig véres lé folyik az ember lányából és h. ennek felfogására nem lehet tampicseket használni, csak pelenka méretű Tena betéteket! :shock: :shock: :shock:
Hogy én ezt hogy fogom túlélni, még nem tudom! :cry:
A többiről nem is beszélve! :cry: :cry: :cry:

De nem akarlak elriasztani benneteket! Csak dolgozzatok a babán, a rémségeket ráértek a végén megtudni!!!! :lol: :lol: :lol:
Én is sikerrel száműztem a dolgokat az agyam leghátsó szegletébe, de már nem lehet elodázni tovább!!!! :lol:
rambóka
 
 


Sziasztok!

Csillagfény,miért kérdezted??

Voltam ma a PCO-s dokinál,és kaptam Merckformint.Napi 1x1 tbl. a 850-esböl.
Azt mondta,hogy jó lenne,ha sikerülne fogynom,és aztán megtartani a súlyomat,és akkor az értékeim is valószínü javulnának. 8) Meglátjuk!
Holnap kezdem... :oops:

Pogi,végre!!! :wink:
pimó
 
 


Pogi!

Gratula a pirihez!!!! :lol:

Pimó!

Gratula a bogyó megszerzéséhez!!
De csak óvatosan!!!!!
Elsőre 1/4 este, 1 hétig! Különben a wc-n fogod tölteni a napot!!!! :!: :!: :!:
És ez nem fenyegetés, hanem tény! :lol:
Ha majd egy hét múlva nem vagy rosszul, akkor reggel 1/4 este 1/4! A többit meg majd akkor megbeszéljük!
Ja! És attól, h. az első két nap nem fosol, még ne bízd el magad, mert ami késik nem múlik!!!! :lol: :lol: :lol:
Kérdezd meg Pogit!!!!!
rambóka
 
 


Jó reggelt!

Rambóka!

Köszi a tanácsot, de azt nem mondtam, hogy ez nem hormonvizsgálatos vérvétel! hanem az antitesteket kellene megnézni, tehát általános vérképet néznének.

Kép
babancs
 
 


Babancs!

AZ ANTITEST NÉZÉS NEM ÁLTALÁNOS VÉRVÉTEL!!!!!!!!!!!!!

Basedowban TPO(thyroid peroxidáz) és TG (thyreoglobulin) ellenes antitesteket néznek, h. kiderítsék, h. autoimmun eredetű-e a hiperthyreózisod!!!!!!!!!!
Mert nem mindegy a kezelés szempontjából!!!!!!!

Nagy hiba lenne nem elmenned!!!!!!
Úgyhogy uzsgyi!!!!! :D
rambóka
 
 


De Rambóka, ezt háziorvos veszi le, amiről beszélek. A papíromon az van, hogy antitestek vizsgálata folyamatban van. 10 nap múlva vérkép kontrollja szükséges. (háziorvos)
Szerintem az antitesteket a 10 nappal ezelőtti vérből vizsgálják az izotóp-laborban.

Kép
babancs
 
 


Rambóka :) !

Menni fog az a vezetés, én is kihagytam 5 évet nemrég kezdtem újra. Ha oktatóval vagy az nagy biztonságot ad és sokat tud segíteni. Nagyon drukkolok :P
Köszi a hasfájós tanácsokat, remélem mindaz vár rám is, amit leírtál :D . Magnerot nevű tablettát szedek, még a doki írta fel, e mellé szerintem már nem kell több magnézium. El sem tudom képzelni hogy keményednék, ha nem szedném :shock: .

Nem vérzem, sőőőőőt, ma olyan hányingerem volt reggel, hogy szerintem ez olyan egyértelmű volt :oops: .

Kicsit gondban vagyok a reggelekkel. Éhgyomorra kell bevennem a pajzsmirigy bogyót és várni fél órát, hogy feszívódjon, ugyanakkor a hányingerre meg kellene egy két szem kekszet enni. Ja amúgy a pajzsmirigy bogyótól még jobban felfordul a gyomrom :oops:

Pogi! Gratula a mikuláshoz :D , ez már nagyon kellett :D

Babancs! Bocsi,hogy beleszólok, de szerintem minden vizsgálatra menj el főleg így az elején. A gyógyszerbeállítási rész a legfontosabb itt az elején :!:
nóra1
 
 


Szia Nóra!
Megláttam a nevedet, úgy elkezdtem izgulni!
Csupa jó hír! Hétfőn mész dokihoz végül is?
backa
 
 


Dejó Nóra hogy babás hányingered volt! Meglátod ott van az a babóka, csak eddig bujócskát játszott!!!

Babancs, szerintem is menj el, az nem árthat! én is kiváncsi lennék a helyedben, hogy mi változott, elvégre egész ki vagy virulva, olyan jó olvasni hogy milyen jól vagy. :-)

Rambóka! A vezetés olyan mint a biciklizés, hamar bele lehet jönni ujra. :-) vigyázz magadra, azért nehogy belebetegedj :wink: !!

Pimót már kitanítottam a bogyó szedését illetően, amit még én is mindig megszenvedek!
Jövő héten itt lesz az anyóskám, azt foja hinni terhes vagyok, annyira hányingerem van folyton :-) vagy a hasam megy. Mindennapramás meglepi :-)
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok,

Pogi, micsoda jó hír !!! Remélem, ezentúl már működni fogsz rendesen ! :wink: :lol:

Nóra, én is izgatott lettem, mikor megláttam a neved, de ez nagyon biztató, hogy jó hirekkel jöttél ! Remélem, ismét egy klassz kis orvosi mellényúlást tudunk majd "diagnosztizálni", és boldog kismami leszel !!!

Pimo, pü-t küldök 2 perc múlva !
zsizsik
 
 


Ez érdekes Nóra. Én a pm. gyógyszert a kajával együtt veszem be, nem is bírnám másképp, mert olyan keserű.

Köszi csajok, de nem megyek sehova..a házidoki nem mondta, hogy menjek vérvételre. Azért a jövő héten megkérdezem tőle.
De hormont csak szept. végén néznek! Mivel nagyon rosszak az értékeim, nem hiszem, hogy 2 hét után már jó lenne. Az endokrinológus azt mondta elegendő jövő hónapban megnézni.
A pm. gyógyszer károsíthajta asszem a limphocita/monocita számot (na ehhez nem értek), azért kéne a vérvétel most.

Anita!

Milyen a mensid? Gyér? Fáj a hasad? Amúgy grat, hogy megjött.

Nóra!

Hogy érzed magad? Nekem a pm. gyógyszertől semmi bajom. A hányingered inkább a terhességtől lehet.

Kép
babancs
 
 


Nóra!

Letroxot szedsz?

A Vademex adatbázisban azt írják, h. :

"A napi adagot egyszerre kell bevenni, 1/2 órával reggeli előtt, kevés folyadékkal. Érzékeny gyomrú betegek étkezés után is beszedhetik."

Magnerot jó!!!!

Pogi!

Úgy el fog múlni, h. észre sem veszed! Egyszercsak arra eszmélsz, h. már nem is vagy rosszul!!!
(Aztán meg arra, h. megint rosszul vagy! De az már egy másik "mellékhatás" lesz!!!!! :wink: )

Backa!

Az ovis ballagásos slusszkulcson jót röhögtem!!!
Az tény, h. ma már tízezrekért a 3-4 évesnek is lehet akkumulátoros csodajárgányt venni!
Meg az is, h. lassan az általános iskolába is felvételizni kell! :(
rambóka
 
 


Pimó-Backa....szóljatok,ha a táblázatba,be akartok kerülni!

Anita....na ugye....mondtam Én....akkor Nálad is a 2-3 nap lesz a nérvadó!
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ne is mondd, Rambóka!
Én folyton ilyen hülyeségeken gondolkodom, hogy milyen egyetemre fog menni, meg miből lesz lakása, meg stb. Ebből látszik, hogy már lassan kiöregedek a műfajból! :D Ha 25 évesen lettem volna terhes..., eszembe se jutott ennyi marhaság! Csak csináltam volna a gyereket bele a vakvilágba! (mint ahogy csináltuk is, hát igazán nem rajtunk múlt, hogy nem jött össze! :wink:
backa
 
 


Kandi!
Szeretnék táblázatba kerülni, ha lehet!
34(!) 2,5x850mg 2005.01.18.(jéé!) 28(remélem) 16.cn

Meg voltam róla győződve, hogy nyár óta szedem a bogyót! pontos akartam lenni és utánanéztem, hááát...
backa
 
 


igazad volt Kandi :-) még épp sikerült "tartani az ütemet" :-)

Rambóka! ugy legyen!! :-)

Babancs: most kicsit kevesebb mint amugy első napon szokott, de egyre több, tegnap valójában az csak barnázásnak volt mondható, de nem tudom hogy mátol a rendes vérzéstől vagy tegnap estétől a kis barnázástól számítsam-e a ciklust? :?
Fájni pont ugy fáj mint amikor első nap szokott, szurkál meg minden, de most ugy örülök neki mint egy megtalált barátnőnnek :-)

Azé bevettem egy cataflamot minden eshetőségre, most nincs időm szenvelegni, mert takarítok, pörgök ezerrel, hogy az anyóskám lássa milyen takaros kis menye van, és milyen szépen ellátom a fiacskáját :-) Szerencsém van az anyósommal, nagyon aranyos, csak most rettentően meg van ijedve mert még sosem repült és minden napom azzal telik hogy őt nyugtatgatom, és próbálom lebeszélni hogy töltött paprikát és mákos gubát hozzon nekünk ételhordóba :shock:
Erről már sikerált lebeszélni, de szerintem a mákos bejgli felől még nem győztem meg teljesen, ugyhogy még lesz ezzel egy menetem. Semmi kedvem a mák miatt a reptéri biztonsági dutyiból kipiszkálni az anyósomat, mint drogcsempészt :D :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Jé Anita, én is ugyanezt csináltam, amikor megjött. Akkora energiák szabadultak fel bennem, hogy felnyaltam az egész lakást. Korábban csak nagy pihenőkkel bírtam kitakarítani. Mikor megjött elmentem egy nagy kocsival bevásároltam, főztem, takarítottam. Nekem nem kezdődött most barnázással.
Nemtom az okát, amiért nekem megjött, csak tippjeim vannak. Pl. palástfű teát ittam a ciklus 2. felétől, metformint szedtem, kikapcsolódtam, majd pm. gyógyszert szedtem. Valamelyik biztos hatott, ha spontán megjött. Bár nekem elég light-os.
Jó, hogy mensizel Anita. Én úgy látom, hogy a szervezet megjegyzi, ha menstruálsz és a köv. ciklusod nem lesz maratoni.
Mikor fogamzásgátlót szedtem, az abbahagyást követő 1-2 hónapban még megjött.
Az előző hónapom Norcolutos volt, ez spontán.

Teaügyben tud valaki segíteni? Az igaz, hogy ovulációig lehet cickafarkfűteát inni (mert ösztrogént nyomatja), után meg palástfűt (az meg a progit)? Lehet, hogy rosszul emléxem.

Kép
babancs
 
 


Pogi!
Nekem azt mondta a doki, hogy az az első cn, amikor rendes vérzés van. Akkor is, ha azzal vége is . Mert már olyan is volt. Sokat filóztam ezen én is, mert hát lombiknál nagyon nem mindegy! Azért is gáz, mert az első nap reggel kell kezdeni az injekciót.
Ja! Meg ha du. jön meg, akkor amúgy is a következő nap számít elsőnek. Legalábbis nálunk.
backa
 
 


Meggyőztetek, én is gondolotam valahogy. Ráadásul nem is délután hanem este kezdtem barnázni. Akkor a mai télleg az első ciklusnap. Ennek a ciklusnak 35 napot adtam max!!

babancs én is ugy érzem mintha ujjászülettem volna :-) hirtelen nem esik nehezemre felállni! meg ujra van kedvem mostni vasalni főzni, takaritani mindent :-) még tegnap este kezdődött, khipóztam az összes tányérokat mert a fehér porcelánt mindig megfogják a különböző mártások meg kenceficék (mustár kecsup) ugyhogy állandóan foltosak. Hát mostmár nem :-) :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka :)
L-Tyroxin Henning-et szedek. Mi lenne, ha éjjelre venném be. Vagy ez hülyeség? Ezt is lehetne reggeli után mint a Letroxot?

Babancs :)
Neked túlműködésed, nekem alulműködésem van, teljesen más gyógyszert szedünk :D

Pogi :D , Backa :D , Zsizsik :D annyira jól esik, hogy így izgultok. Hétfőn minden kiderül, addig bizakodok :D
nóra1
 
 


Hellóbeló! Most jöttem meg a vérszivornyázásról, hát ez a doki mégcsak nem is 5 hanem 6 pontos cukrot nézet, mert azt mondta hogy a 150 percesnél is még lehetegy olyan érték ami őt érdekli!
Ő is egyértelműen mondta hogy PCO :arrow: metformin, de azért nézzük meg mi újság nem csak diabetológiai szempontból hanem úgy egyébként is: teljes vérkép, májfunkció, pajzsmirigy, kortizol...az éhgyomri első vérvétel 6 kémcsőből állt... szóval kicsit alapos... :D ( és amúgy marha jó pasi!!! Magas, szőke, kék szemű és felváltva magázott és tegezett, szóval a feszültséget rendesen oldotta), most épp oda meg vissza vagyok hogy ilyen is lehet egy doki... kezdte azzal hogy bejött miattam reggel fél 7-re!!!! Ő intézte el nekem a felvételt meg mindent, a laborral is lezsírozta hogy rögtön mehessek be, sőt, még utánam is jött hogy minden rendben van-e ( neki is mondtam hogy ájulós vagyok), szóval le vagyok döbbenve :shock:
És megadta a mobilszámát, hogy vasárnap már hívjam is fel mert addigra neki már meglesznek a cukor eredmények,és ha ne adj isten baj van akkor még a jövő hétig se várjunk, plusz besúvasztott már jövő hétre újabb időpontra magához hogy megbeszéljük az eredmények fényében a továbbiakat!
A vámpírnéni is tök rendes volt, szó nélkül rögtön lefektetett, és nem egyszerű szinten lehetett profi, mert a 6 szúrás ellenére sem lilult be a karom, pedig volt hogy abszolut nem akart jönni a vér belőle, úgyhogy még nyomkodta is közben...
AMúgy az a cukorlötty egyáltalán nem is volt rossz, mondjuk én tk csak a citromlevet éreztem benne :D, inkább az állaga lepett meg, megakadozott a torkomon... de annyira rosszra számítottam az elmondások alapján hogy simán úgy ittam mintha ice tea lenne, simán megittam volna még1-et, annyira kellemes meglepetés volt hogy nem is annyira húdenagyonborzasztószörnyű mint amilyenre fel voltam készülve :D:D:D

Viszont ami meglepett: inzulint nem nézetett a doki- a laboros nőci megsúgta hogy nem nézethet amíg nincs meg a terheléses cukor,mert a hormonokat drágább vizsgálni :-(
De azért remélem hogy ez is informatív lesz számára, nagyon profinak tűnt!!! Gondolom tudja hogy IR esetén melyik időponthoz milyen cukorérték szokott tartozni, lehet hogy simán ennyiből is meg tudja nézni hogy van-e gond vagy nincs.

Vasárnap már okosabb leszek, ha van hírem megírom.
Mindenesetre ha annyira profi a doki amilyennek tűnt(jövő héten kiderül) akkor kérjétek el tőlem a számát, mert emberségből meg odafigyelésből egyértelműen ötösre vizsgázott.
felícia
 
 



ja, és külön tapsvihar jár nekem, mert nem ájultam el!
:D
felícia
 
 


Nalátod Felícia! szuper!!! Gyorsan rakasd fel Norka listájára ezt a csodadokit!
Még nem is hallottam ilyen dokiról!!! Ugy örülök neked, megkapod a metformint, és alaposan ki leszel vizsgálva :-) épp ideje volt :-)
krumplis pogácsa
 
 


Felícia!

Grat! Büszke vagyok Rád! Ügyes voltál! Látod még vannak jó orvosok!

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: