Új privát üzeneted érkezett!

Nóra!

Valszeg az L-tyroxin ugyanúgy levothyroxint tartalmaz, mint a Letrox, úgyhogy szerintem szedhető reggeli után, de mindenképpen kérdezz rá a dokidra!
Az nem biztos, h. éjjel célszerű lenne szedni, mert akkor nem írták volna oda a reggeli előtti szedést!

Felícia!

Örülök, h. kellemesen csalódtál a rendszerben!!!!
És, h. nem ájultál el!!!!! :D
Biztos a delejes kék szempár...... :wink:
Végre egy alapos doki!!!!!! Meg jóképű is!!!!És még a telefonszámát is megszerezted te kis hamis!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:
Remélem azért majd az inzulint is sikerül elintézni vhogy, mert a cukorértékek PCO-ban jók szoktak lenni!
rambóka
 
 


Szia Felicia,

hát ez döbbenet..... mármint hogy vannak még ilyen orvosok... de ez tök jó !!! Te, ez nem annak szólt, hogy megint csábosan mosolyogtál és csinos kis ruciban libbentél be....???? :lol: :lol: :lol: :wink: Nehogy komolyan vedd, csak vicceltem !!! :lol: :lol:
Mert ugye Ács veled normális volt, velem is, csak olyan kicsit elutasító. Téged elküldött a diabos dokihoz, engem csak bormozni akar továbbra is, nuku diabos doki.... ezért gyanakszom, hogy talán a dokik nem vevők a 33 éves túlsúlyos nőcikre..... :roll:
zsizsik
 
 


És még jól is néz ki? plusz jó pont! nekem mindig nagyon tetszettek a dokik, amikor bemegyek a férjemhez és látom hogy a fehér köpenyében ott beszél a betegeivel és irja fel a recepteket, hát komolyan mondom a mai napig ugy elkezd dobogni a szivem mint mikor először találkoztunk! Csak kapkodom a levegőt, és alpirulok mint egy tinilány és "húúúúúú" meg "woooow" meg "aztadejópasi" meg "ésezazénférjem" :wink:
krumplis pogácsa
 
 

 
 

Én meg az endokrinológustól ájulok el. Annyira kedves, fiatal, hmm. nagyon jó pasi. És még a fehér köpeny :lol:

Kép
babancs
 
 


Nekem csak női orvosok jutottak.... :roll: :cry: Mondjuk a nőgyogyim saját választás alapján nő. Nem jön be, ha egy idegen férfi turkál bennem. Én nem tudok így elalélni tőlük sajnos..... :wink:
zsizsik
 
 


uh, nemtom hova tünt az elküldött üzim......
d
dimet
 
 


Bocsi, ha mégegyszer elküldöm, de én nem találom az elsőt....

Sziasztok!

Pont keresgettem a PCO-ról, mert gyanús,hogy PCO-m van, és ide pottyantam.
Én a Schleffer Ödönnél jártam. Tudtok róla vmit?
Eddig másik dokinál voltam, ő azt mondta a 8,3-as FSH-mra és a 10-es LH-mra, hogy nem PCO. (1/1 aránnyál ez nagyobb az LH javára..)
Nem tudom,hogy hormonszint alapján mikortól bezsélünk PCO-ról.
Egyébként minden más értékem jó volt múltkor. Egyedüli tünetem a mens. elmaradása.
Jöv. héten megyek megint hormonvizsgálatra...kíváncsi vagyok,hogy mi lesz az eredmény.

Egyébként ajánlom kúraként is, antibiotikumik mellé meg kötelező (csak a dokik nem mondják...)a normaflore-t. Inni kell, kis ampullákban van, de teljesen rendben tartja a normál bélflórát.
üdv
dimet
 
 


Sziasztok !

Ginuska : irigyellek Prága miatt, imádom azt a várost, bármikor bármennyi időt el tudnék ott tölteni !
Fúú, látom neked is kijutott a „jóból”. De miért nem biciklizhetsz ?? Nekem azt mondta a doki, hogy véglegesen nem lehet kikezelni ezeket a vackokat. Az én esetem mondjuk erre élő példa, több doki többféle kenceficével, bogyóval sem tudta véglegesen kiírtani, de az is lehet, hogy PCO okozza ? Olvastam, hogy hormonálisan is kijöhet a gomba, a PCO-s nők pedig fogékonyabbak a gombás fertőzésekre
Még a végén beadatom a Gynevac-ot.. :evil:
Szar dolog a várakozás, én is tépem a hajamat 

Kandi : iszom az Aloe gélt, ez is gombaölő hatású, de megpróbálom az Aktiviát. Egyébként ezt leszámítva (na meg az allergiámat) makk egészséges vagyok.

Rambóka : köszi az ecetes fürdő ötletet. Mennyi ecetet kell egy lavórnyi vízbe tenni ?
Gratulálok a vezetéshez, biztosan belejössz és akkor Mütyürkével szabadon járkálhatsz ide-oda :lol: Mint ha csak a barátnőm szavait hallanám. Hetek óta nyaggatom, hogy most már jó lenne rákészülnie a szülésre (39. héten tart), múlt héten tudatosult benne úgy igazán.. azóta tényleg megváltozott, hihetetlen mennyit jelent, ha van idő a befelé fordulásra.

Pogi : hát igen, lehet örülni a mensinek is. Főleg PCO-s esetében :) vagy :( ???
Tetszik, ahogy a párodról beszélsz, ilyen egy füligszerelmesasszony :wink:

Nóra : de jó, meglátod a babóca erősen kapaszkodik és így tudatja veled, hogy minden OK.

Babancs :az az igazság, hogy én folyamatosan iszom a cickafark teát. Lehet, hogy nem kéne ??? Engem is érdekel, hogy is van ez.. Mensi után én is iszonyú energiadús vagyok, bezzeg előtte.. Tudod mi a furcsa, anyunak, a Basedow-kór nem befolyásolta a termékenységét.
Direkt rákérdeztem szerdán. Ő simán szarul volt..

Felícia : húúú, kíváncsi vagyok a dokidra !! Úristen, Te akkor egy csodabogár vagy, a löttyöt még cukorral is nehezen tudom meginni. Ittál volna még egyet ??? :shock?:

Dr.Tűű-höz október 20-ra kaptam időpontot, jó lenne találni egy másik dokit, aki hamarabb tud fogadni.
Egyébként tök boldog vagyok, mert a lombikos barátnőmnek sikerült a 3. lombikja. Ő is sok mindenen van túl, biokémiai, méhen kívüli, de most úgy tűnik révbe ér. Nagyon magas a HCG-je, bár én megjósoltam neki az ikreket :lol:
mniki
 
 


felicia! hogy hívják azt a dokit?
krumplis pogácsa
 
 


Kedves mniki!

Normaflore...de komolyan. Nem gyógyszer, de segíteni fogja a gyógyszerek hatását. Kérdezz rá egy dokitól, hogy mit mond rá.
üdv
dimet
 
 


Sziasztok!

Felícia, ki ez a mesebeli doki? Hol rendel?

Mindenki másképp viseli a trutyikat. Egyszer volt gyomorröntgenem, ott egy iszonyú kásaszerű trutyit itatnak, valahogy lement, de borzasztó volt. A csak, aki utánam jött ki, végig öklendezett, és próbálta kihányni már a folyosón, de nem ment neki, mert eegy ragadós trutyi az egész.

Jó, ha az ember szerelmes a férjébe. :D

Norka, drukkolunk Neked!

Szép hétvégét mindenkinek!
csillagfény
 
 


Sziasztok!
Volt pár órányi áramszünet, jövök vissza, hát megáll az eszem!Volt pörgés rendesen! :D
Felícia! Ügyi vagy! Azért is, mert nem ájultál el, meg azért is, mert ilyen dokit "fogtál"! :)
Biztosan nagyon sok ilyen van, csak valahogy nehéz velük összetalálkozni.
Dimet! Szia!
Sajna én nem tudok neked okosat mondani, nekem uh-nál derült ki a pco (ott ugye egyértelmű), de a profi lányok majd segítenek ám!
backa
 
 


szia dimet:-) mien tünetek miatt tartod magad pco gyanúsnak?

Nekem sem volt olyan hűdeborzalmas az a lötty, sokkal rosszabbra számítottam.
Télleg a pco-s nők hajlamosabbak a gombára? nekem sose volt szerencsére, a legutóbbi kenetem is P2-es volt, aszonta a doki a szűzlányoknak szokott ilyen lenni. Még lábgombám se volt soha. Hála istennek ettől megkímélt a pco, bár az a helyzet hogy szívesebbn kenegetném a lábgombámat mint szedegetném a szőrt az államról, ha már muszáj valami tünet és lehet választani. Meg annak is örülök hogy nem hullott a hajam! Az lenne a legnagyobb csapás! persze csak a babátlanság után...
krumplis pogácsa
 
 


csillagfény írta:Jó, ha az ember szerelmes a férjébe. :D


Helytálló megállapítás :-) Nagyon hasznos ha szerelmes az ember. Anélkül nem nagyon tudom elképzelni a házasságot. Kell az alapnak, hogy legyen minek szeretetbe fordulni az évek során. :-)
krumplis pogácsa
 
 


Mióta abbahagytam a fog.gátlót nem igazán akar megjönni a mens.-m. Ennek már 11 hónapja. Más dokik írogattak fel Norcolutot, de az ügye csak egy megvonásos vérzést okoz.
Önállóan 2szer jött meg, a többi (az sem túl sokszor...) csak hormonra.
Az egyik doki még adott egy hónapig tri-regolt,hogy nézzük, az mit csinál. Igaz mondtam neki,hogy de én nem szeretnék megint fogamzásgátlót szedni...
Mondom, csak jövő héten megyek újabb hormonvizsgálatra. Egyébként a tesztoszteronom normális volt (2szer csinálta hormonprofilt). Az LH-m az kicsivel magasabb az FSH-nál (Ja, most néztem másodjára LH: 15,5 FSH: 8,9). De 3 hónapja kijöttek rajtam iszonyatos pattanások. Egyébként anno,mielőtt elkezdtem a gyógyszert szedni, akkor sem volt sosem normális ciklusom, de kaptam rá Diane35öt (az arcomra is).
Ja, az előző doki látott az UH-n PCO-ra utaló jeleket, de nemtom. Érdekes egy doki volt....Na, mind1.
ennyi. egyenlőre. Persze babát szeretnénk, és ezért lenne fontos, hogy ez kiderüljön, mi lehet a bajom. Mert nemtom, hogy PCO-n kívül mi lehet még a bajom, ami miatt nem jön meg.
dimet
 
 


dimet, talán egy hüvelyi UH-tisztázhatná a dolgokat, volt már neked ilyen?
krumplis pogácsa
 
 


Persze, hogy volt, többször. (rendes vagyok, mindig eljárok nődokihoz, minimum évente egyszer...) Tegnap is:)
Mindig azt mondják, hogy nem egyértelmű.
Várjak. De mire??
Mind1, a Schleffer hátha majd mond vmi okosat.
dimet
 
 


Dimet : a férjem szedett Normaflore-t, AB kúra után. Ezt is kipróbálom, ártani ,nem árt alapon :wink:
Az FSH-LH arányod, pattanások, vérzés problémák miatt igencsak erős a gyanú !
Az LH nem is kicsivel magasabb az FSH-nál ! Majdnem 2 :1 az arány !

Rambóka, erősíts meg kérlek abban, hogy PCO-s nők hajlamosabbak a fogszuvasodásra ???
mniki
 
 


A fogszuvasodásra is???? :shock:

Dimet, mit jelenthet hogy nem egyértelmű? nem értem vagy vannak ciszták vagy nem vannak.
Amugy nem olyan egyértelmű a hüvely UH-mert nekem pl csak két hete volt először. A rendes UH-val mindig megnézett az orvosom, de hüvelyivel sosem. És az egyetlen alkalmat meg mikor beutalt egyre, elszabotálta az UH orvos, aki rendes UH-val is látott egy darab nagy cisztát és aszonta nincs szükség hüvelyire. Pedig lehet hogy ott volt egy csomó kicsi is körülötte. :-(
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka,köszi szépen!!! :wink:
Nagyon odafigyelek a szedésre,ha kérdésem van,jövök!!!
Köszi!!!!!!

Kandi,aranyos vagy,hogy megkérdezted,de mi most még nem akarunk harmadikat!Elég most a két
rosszaság!!! :lol: :wink:
pimó
 
 


Hát, én amikor Szegeden jártam nődokihoz mindig megnézett hüvelyi UH-val.
Komolyan: azt mondta az UH alatt, hogy nem egyértelmű, a hormon eredményeim alapján, meg, hogy nem PCO. No, most erre én mit mondjak neki????:)
Akkor most mi van??:)
Vagyis mi lehet?:)
Ja, tegnap meg nem mondott rá semmit, mármint a petefészkeimre. Várjuk majd a hormonprofilt.
:shock:
dimet
 
 


Fogszuvasodás....
Minden nap hallok valami retteneteset ezzel a rohadt pco-val kapcsolatban...
Matematikailag már meg kellett volna halnom valamelyik járulékos bajban :) De nem adom ám olyan könnyen!

Dimet! Igaza van Poginak, a hüvelyi uh-nak szerintem is egyértelműnek kellene lennie! Az látszik!
backa
 
 


Jaj ezt már régen meg akartam kérdezni Norka! Orvoslányok! Ezek a ciszták állandóak? állandó nagyságúak? vagy cikluson belül változnak? van olyan időszaka a ciklusnak amikor jobban látszanak, maikor érdemes megnézetni, hogy biztos képet kapjunk?
krumplis pogácsa
 
 


Rambóka, ne keseríts el...ez az egész ma délelötti szúrkálásom tök felesleges volt??? A cukor értékek nem mutatnak semmit? De akkor minek kérte a doki még a 150 perceset is????? Mondván hogy számára még az is fontos, mert az is jellegzetes??? A cukor tényleg semmit nem mutat nálunk???????? akkor most nagyon sírok :(

A dokimat Ács ajánlotta illetve kifejezetten küldött hozzá, Dr Hermányi Zsoltnak hívják, a Sote 1-en diabetológus. (gondolom ő simán írhat metformint mivel ha IR van, vagy ilyen jellegű elváltozás, akkor egy diabetológusba csak nem kötnek bele)
Az emberi hozzáállása fantasztikus volt, de ha Rambókának van igaza és tök feleslegesen néztek nálam most 6x-i szúrkálással vércukrot, akkor szakmailag nem értem.
Minden elképzelhető és elképzelhetetlen dolgot bejelölt hogy nézzenek meg, mondom, éhgyomrinál 6 kémcső vért szívtak le tőlem, és pont azt nem nézette meg ami egyedül érdekes lett volna???? Ez komoly,???? én azt hittem hogy a cukor alapján ( pl túl alacsony,vagy az ingadozása, változása a terhelés során) is lehet mondani valami infot ha profi a doki...
Zsizsik, én mindíg mindenkire ezerrel vigyorgok és próbálok mindenkinél bevágódni :D:D:D... de szép ruci volt rajtam, és meg is jegyezte a doki hogy mekkora mázlim van hogy nem látszanak rajtam a hormonjaim :D:D:D... mondtam neki hogy ha tudná hogy ez mennyi munkát és odafigyelést igényel... én is PCO-s és harmincésatöbbi éves nőci vagyok, még vékonynak se mondanám magam... de ő már amúgy a telefonban is készséges volt és kedves, és mikor mondtam hogy babaprojekt miatt lenne viszonylag sürgős a dolog, rögtön adott időpontot. Miattam jött be ma reggel fél 7-re, gondoljatok bele! Még most se térek magamhoz! :-) Na ezért is vagyok paff ha most feleslegesen nézette meg 6x a cukromat. Amúgy megtapogatta ( neeeem, nem azt :-) ) a pajzsmirigyemet is, kérdezte hogy nyelésnél nincs-e semmi gondom, mondtam hogy marha gyakran nyelek félre, na akkor azt is megnézzük, mellékvesét is, meg akkor már egy teljes vérkép meg májfunkció, meg egy vizelet is, üledék, meg még nem is tudom mennyi minden. És PCO-ilag is alaposabban kérdezett ki szinte mint egy nőgyogyi. Tünetek, menzesz hossza, Dianét mikortól szedtem meddig, ciklus hossza, mennyiket késik, emlőváladékozás van-e, bármilyen műtétem volt-e valaha, családban diabétesz, végigtapogatott meg kopogtatott a hátamon hogy fáj-e, érzékeny-e, a szívemet meghallgatta, vérnyomást mért, magasságot, súlyt, szerintem még életemben nem vizsgáltak ki ilyen alaposan.

Hú Pogi, ez tök jó hogy így imádod a férjed!!! :-) Remélem bennem is megmarad majd ez a lámúr :D

Amúgy a cukorlötty szerintem már valahogy el sem jutott a tudatomig, az az első 6 kémcső vér épp elég volt nekem ahhoz hogy utána mindegy legyen... nem is tudom amúgy milyen íze volt, de semmi különösen visszataszító. Én valami öklendeztető borzalomra számítottam, ez meg még simán a tűrésküszöbömön belül volt. Meg csak a citrom ízére voltam hajlandó figyelni. Szerintem aki még elötte áll ne parázzon tőle. Nem mondom hogy jobb mint a 100%-os gyümilé, de azért gond nélkül meg lehetett inni. Csak az lepett meg hogy milyen sűrű... persze citrom nélkül bizti szarabb.

Ja, Zsizsik, eddig nekem is nő nődokijaim voltak... el nem tudtam képzelni hogy pasi legyen, mondván "mit tudhat az erről...", meg amúgy is, egy pasinak feküdni ki így amikor ráadásul az ember lányán ott vannak a szőrtelenítés kevésbé sikerült maradványai meg minden.... szóval Ácsnál is csak azért küzdöttem ezt le magamban mert ha ő ért a PCO-hoz akkor nekem nem azzal kell foglalkoznom hogy pasi vagy nő, hanem azzal hogy segíthet babát csinálni ( :D:D:D)...az csak a hab volt a tortán hogy velem épphogy nem volt távolságtartó, hanem nagyon feloldotta bennem a szorongást hogy nem úgy kellett néznem rá mint egy távolságtartó dokinénire, hanem lehetett kicsit még hülyéskedni is vele, nevetni, értékelte a humort, szóval nekem emberileg bejött ő is, csak szakmailag bizonytalanodtam el mikor mondtátok hogy ha nem 3. napi a vér akkor ne is reménykedjek, az nem ér semmit... kb mint most a cukor :(
Én is olvastam ezeket és elméletben tudom hogy ezek a mérések a legjobbak, csak reménykedem hogy nem csak ezekből lehet megállapítani a dolgokat.
Vasárnap hívom ( ennek kapcsán adta meg a mobilszámát Zsoltika :D ) mert nála a belső hálózatán a Sotének már meglesznek a cukor eredményeim addigra :-)
Szóval ha többet tudok akkor megírom. Kíváncsi leszek hogy mit mond rá, majd megkérem hogy diktálja le holnapután hogy hány percesem mennyi lett.
De komolyan, nem lehetséges hogy ő ebből is ki tud hámozni valamit????????????????????????????????????
felícia
 
 


Dimet!

Légyszi nyergelj már át a www.lombikbaba.com PCOS menüpontra, ott van milyen hormonelváltozások jellemzőek!

Tesztoszteronnak nem kötelező magasnak lennie, DE csaknem 16-os LH szint... nos, az kemény!! :roll:
Szóval hogy a dokid szerint hormoneredményed alapján nem PCO... jesszusom.

Van egy teszt lányok, a honlapon lesz fent, de azért bemásolom már nektek ide!!!

PCOS-od van? Teszteld!


1. 20%-kal fölötte vagy az ideális testsúlyodnak? Igen Nem

2. A súlytöbbleted főleg derék környékére, hasra koncentrálódik? Igen Nem

3. 10%-nyi testsúlytöbbletet hirtelen, váratlanul szedtél fel? Igen Nem

4. Komoly nehézségekkel küzdesz, ha fogyni kell? Igen Nem

5. 8 vagy 8-nál kevesebb ciklusod van egy évben? Igen Nem

6. Megvonásos módszerrel (pl.Norcolut, fogamzásgátló) lehet csak meghozni a menstruációdat?

Igen Nem

7. Nehézségekkel küzdesz a teherbeesés terén? Igen Nem

8. Tapasztalsz-e szőrösödést az ajkak, a mellek, a nyak, a has környékén? Igen Nem

9. Vékonyszálú a hajad, esetleg hullik? Igen Nem

10. Szenvedsz pattanásos, esetleg aknés bőrtől? Igen Nem

11. Vannak-e a bőrödön mazsola nagyságú göbnyi elváltozások? Igen Nem

12. Bizonyos területen el van színeződve sötétre a bőröd? Igen Nem

13. Szoktál tapasztalni depressziót vagy idegességet? Igen Nem

14. A családodban előfordul(t) – e cukorbetegség? Igen Nem

15. Láttak-e bármikor a petefészkeidben cisztákat? Igen Nem

16. A családodban volt-e valakinek cisztás petefészke? Igen Nem

17. Tapasztalsz-e magadon erős vércukor-ingadozást? Igen Nem



- Ha az igen válaszok száma legalább 7, akkor a PCOS valószínűsége nagy.
- Ha az igen válaszok száma 4-6 között van, akkor a PCOS gyanúja bár nem erős, de megvan.
- Ha az igen válaszok száma maximum 3, akkor valószínűleg nincsen PCOS.
Vendég
 


Akkor nemtom :roll:
De ez majd kiderül. Igaz mikor először felmerült a gyanú, azt mondta a doki, hogy lát vmi pöttyöket. De mondom: a hormonprofilom nem támasztotta neki alá a pco gyanút. hm.
Akkor miért nem jön meeeeeeg??:)
A pattijaim sem túl szépek. Az állam alatt két oldalt, tipikus kétoldali petefészek működési hibára utaló jelek. Ah. Bonyolultak vagyunk, mi nők.
dimet
 
 


Megcsináltam: 6
Majd beszámolok nektek pár hét múlva, ha megvan minden eredmény, hogy mire jutottak a dokik.

Szóval, az LH 15,5-öm sok...Akkor miért nem gondolkozott el ezen a dokim?? Mennyi szokott lenni általában a PCosoknak az LH-juk? Vagy csak az arány számít? Na, megnézem azt a web oldalt, igaz ma már nézegettem.
dimet
 
 



Felicia! Inzulint nem csináltatott a csodadoki????
Amugy azért a cukorból is ki lehet hámozni olykor az IR-re utaló jeleket, de gyakran a cukoreredmények tökjók. Attól még az inzilun lehet magas. nem két kémcsővel vettek le minden pontnál? csak egyel? mármint az éhgyomri után.
krumplis pogácsa
 
 


ezt is olvastam a web oldalon:
(csak, hogy kicsit védjem az UH-mat:)..)



"Sok kis ciszta a petefészekben (8-10mm), [size=18]de nem mindenkinél [/size]"
dimet
 
 


nekem 11 igen lett
krumplis pogácsa
 
 


Leggyakoribb, hogy az LH szint magasabb a normálisnál (8 mIU/ml fölött van, súlyosabb esetben 15 mIU/ml fölött)


hm....
dimet
 
 


Akkor mi a francért mondta a szegedi dokim, hogy nem PCO...pedig klinikán dolgozó doki...na, mind1. nem mérgelődök. Árt a szépségemnek:)
Jövő héten az lesz az első, hogy fogom a beutalómat és lecsapoltatom magam:)
dimet
 
 



Dimet : az előbb is akartam már írni, h szerintem olyan nincs, hogy nem egyértelmű, hogy cisztás-e a petefészek, vagy sem.
Hüvelyi UH-n egyértelműen látszik.
Lehet, hogy nincs minden PCO-snál ciszta (véleményem szerint ez nagyon ritka!) de az, hogy egy ilyen magas LH-n csak úgy túllép a nőgyogyi. hát... szóval ez ismét felháborító :(

Felícia : nem elkeserítésképpen, de nekem 2 x kellett éppen ezért megcsináltatni a terheléses vizsgálatot. Az első után még hagytam magamat (tökélesek a cukorértékek), kár, hogy a kettő között eltelt 1,5 év :( és végül kiderült, hogy iszonyat magasak az inzulonértékeim. :x
Egyre kíváncsibb vagyok mit fog a helyes fehérköpenyes megállapítani nálad !

A diabos dokikról meg csak annyit, hogy az enyém simán lenormálisozta az égbe szökő inzulinomat. Még a sima háziorvosom is csak nézett, milyen szar az értékem. Szóval én nem igazán bízok bennük :?
mniki
 
 


Ja, és mint kiderült, a terheléses cukrom sem éppen tökéletes :evil:

na, eldugulok, lassan véget ér a munkanap :)
mniki
 
 


Ugy tudtam hogy nem kellene olvasnom a Dani könyveit. :evil: Asszem nekem nem is pco-m van hanem cushing szindrómám... rambóka, norka, ti tudtok róla valamit?
krumplis pogácsa
 
 


Pco-s dundifajta lányok! egy indiszkrét kérdés: nektek vannak a pocakotokon piros csikok?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi, épp ezt mondogatom, hogy inzulint nem nézetett, 1-1 kémcső volt csak - a laboros mondta meg doki exem( ő jött velem) amolyan félszavakkal-célzásokkal hogy nem nézethet mert az drága vizsgálat... és elöbb mindíg meg kell nézetni simán a cukrot:(
Nem tudom hogy ha a cukrom jó akkor mit mondjak, mi lesz :-(
Norka a teszt alapján 7-es vagyok...bár UH még a mai napig sem történt, úgyhogy erre nem tudok mit mondani, lehet hogy akkor 8 lenne.
Jaaa, amúgy a fogszuvasodás rám tuti nem jellemző: összesen asszem 3 fogam van betömve... viszont valami fogínysorvadás-félém az van ( Elmex-szel mosom gyerekorom óta kizárólag), mert a fognyak csomó fogamnál kint van teljesen. Van egy fogam amiről pici helyen még kb 10 évesen lepattant a zománc, riogattak hogy ez nagyon hamar el fog romlani - azóta sincs semmi baja...
Hajam is annyi van hogy 2 nőnek elég lenne.
Cserébe szőrök ( lennének ha meghagynám :D) állon, mellbimbó körül, combon, fenéken, hason ( még köldök fölött is!), karon 8 könyök fölött is!), oldalt az arcomon, pattanások arcon, nyakon, háton, dekoltázson, sokszor valami furunkulus-szerű izék jönnek ki a legváltozatosabb helyeken rajtam, szóval nem egyszerű az élet... a bőröm már nem olyan gáz pattikat illetően mint régebben ( hja, öregszem ), de még most is sokszor úgy nézek ki mint egy tinilány. A szőrözés meg külön öröm mert bármilyen módszert is választok, többé-kevésbé begyullad tőle a bőröm és alánőnek a szőrikék több mm mélyen, szólav a bőrradírnak esélye nincs kiszabadítani őket.

Amúgy ha valakinek csak 3 pont stimmel ( pl a szőrök, pattanások, ritka mensi) akkor az nem PCo gyanús???? Nálam ezek a legjellemzőbbek ...
felícia
 
 


Hmm,. ha már a szőröknél tartunk : a mellbimbó körüli szőrőket hogy célszerű eltávolítani ? Én félek ettől, mert igencsak begyulladt egyszer és az az igazság, hogy tulajdonképpen nem zavar, csak majd ha szoptatok :lol: szegény gyerek megfullad a szőrtől :x
mniki
 
 


felícia írta:Pogi, épp ezt mondogatom, hogy inzulint nem nézetett, 1-1 kémcső volt csak - a laboros mondta meg doki exem( ő jött velem) amolyan félszavakkal-célzásokkal hogy nem nézethet mert az drága vizsgálat... és elöbb mindíg meg kell nézetni simán a cukrot:(
Nem tudom hogy ha a cukrom jó akkor mit mondjak, mi lesz :-(
Norka a teszt alapján 7-es vagyok...bár UH még a mai napig sem történt, úgyhogy erre nem tudok mit mondani, lehet hogy akkor 8 lenne.
Jaaa, amúgy a fogszuvasodás rám tuti nem jellemző: összesen asszem 3 fogam van betömve... viszont valami fogínysorvadás-félém az van ( Elmex-szel mosom gyerekorom óta kizárólag), mert a fognyak csomó fogamnál kint van teljesen. Van egy fogam amiről pici helyen még kb 10 évesen lepattant a zománc, riogattak hogy ez nagyon hamar el fog romlani - azóta sincs semmi baja...
Hajam is annyi van hogy 2 nőnek elég lenne.
Cserébe szőrök ( lennének ha meghagynám :D) állon, mellbimbó körül, combon, fenéken, hason ( még köldök fölött is!), karon 8 könyök fölött is!), oldalt az arcomon, pattanások arcon, nyakon, háton, dekoltázson, sokszor valami furunkulus-szerű izék jönnek ki a legváltozatosabb helyeken rajtam, szóval nem egyszerű az élet... a bőröm már nem olyan gáz pattikat illetően mint régebben ( hja, öregszem ), de még most is sokszor úgy nézek ki mint egy tinilány. A szőrözés meg külön öröm mert bármilyen módszert is választok, többé-kevésbé begyullad tőle a bőröm és alánőnek a szőrikék több mm mélyen, szólav a bőrradírnak esélye nincs kiszabadítani őket.

Amúgy ha valakinek csak 3 pont stimmel ( pl a szőrök, pattanások, ritka mensi) akkor az nem PCo gyanús???? Nálam ezek a legjellemzőbbek ...


Nemszerintem ennél a három pontnál amit felsoroltál már önmagában fel kell merülnie a pco gyanúnak.
Én komolyan mondom nem is értem, hogy ilyenkor miért nem egyből hüvely UH-t csinálnak, hát az is annyira drága lenne??? nekem se csináltak!

Ismerem ezt a tortúrát amit leírtál a szőrözésről, nekem a legjobban az államon van, a hasamon a köldököm alatt kb öt szál, a mellbimbóm körül sem tul sok, de arra elég hogy idegesítsen rettenetesen. Nekem az államon van hogy benő, begyullad stb. Pattanások vannak, bár jóval kevesebb mint tinikoromban, de attól még van.
A hajam nekem is rengeteg van vastagszálú, és nagyon erős. A Dani szeint sebvarró cérnának is elmenne :-)

A ciszták is megvannak, viszont a csikok is a hasamon meg a mellemen (bár kimondottan nem nagy mellem van B kosárba kényelmesen elfér), s a csikokat sehol sem olvasom pco-nál, viszont ennél a cushingnál az egyik legjellemzőbb tünet, plusz a vérzészavar, plusz a szőrikék. Ami nő le van fotózva cushingnál az pont ugy néz ki mint én csikilag tekintve :shock:

Rádumálom a danit hogy nézessen nekem kortizol szintet is, ugyis hétfőn lesz a harmadik napi hormonvérvétel. azaz negyedik napi.
krumplis pogácsa
 
 


jaj bocsi hogy idéztem az egész felici hozzászólást. elfelejtettem kitörtölni mielőtt elküldtem :oops: :oops:
krumplis pogácsa
 
 


mniki, én csak kicsippentem csipesszel. néha egy egy szörtüsző kicsit begyullad, de körömvirág és reggelre semmi baja. Bár mondom nekem kb 10-10 különböző erősségű szál van csak bimbajanként.
krumplis pogácsa
 
 


én is csipeszezek mell körül ( ott nekem csak 3-4 szál), de van hogy az is benő, olyankor jön a játék tűvel hogy kipiszkáljam...brrrrrrr.
felícia
 
 


Sziasztok!
Megint rohadt áramszünet volt, szétvágja a gépemet! :evil:

Kandi! Köszi!

12-t számoltam, de nálam nem is kérdés :)

Vannak halvány gyöngyházas (milyen szépen írtam) csíkok a hasamon, szerintem a hízástól (vagy 18 éves korom óta)

Az arcomon gyanta a többin borotva. A cicimen nincs! De azt hiszem ez az egyetlen ilyen terület!

Kérdezhetek valamit?
A legutóbbi LH (3. cn) 1,8 U/l az FSH 5,3 U/l
ez más mértékegység, mint amit ti írtok. A doki azt mondta, jó. Jó?
backa
 
 


télleg backa? neked is vannak csikok? akkor lehet hogy mégis pcos-vagyok :shock:

Nem tudom mert ugye az LH-d nem magas, de nem is 1:1 az arány :? :?
krumplis pogácsa
 
 


Pogi!
Mielőtt megtudtam, hogy pco-s vagyok, minden betegség "gyanús" volt, hogy hátha ilyenem van.
Aztán amikor azt a cikket olvastam...azonnal tudtam. Érdekes, hogy ráérez az ember.
Pedig előtte Pesten is voltam kórházban 2 hónapig (!) endokrinológián (Orvostovábbképző Egyetem I. Belgyógy Klinika). A 2 hó alatt nőgyógyi nem látott!
Úgy engedtek haza, hogy ez van. 19 éves voltam...Most direkt előkerestem a zárót : HL:5 , FSH:4 , inzulinterhelés is volt , stb.
Összes tünet gyönyörűen leírva. Érthetetlen...Igaz, 1992. február. De már akkor kiderülhetett volna!
backa
 
 


gyalázat backa!!! Tudniuk kellett volna! erre nincs mentség!! és mikor derült ki végül? vagy te derítetted ki és az orvost noszogattad?
krumplis pogácsa
 
 


Elolvastam az eszmecseréteket a PCo tüneteiről. Ilyenkor hálát adok az égnek, hogy nem vagyok tipikus PCO-s. Legalábbis az endokrinológus azt mondta. Túlsúly, szőrök, cukorprobléma, göbök, meg amiket még Norka felsorolt, abból talán jó ha 3 rámillik.
A kolléganőm PCo-s és a szőrösödésre panaszkodik legjobban.
Csodálkoztam, miért nem jár topban sosem, meg miért hízik vissza állandóan miután nagy nehezen lefogyott.
Én nagyon bízom benne, hogy a pm. túlműködés elmúltával heyreáll a nőgyógy. probléma is.
Mniki köszi! Nagyon megnyugtattál, hogy a basedow-kór nem befolyásolja a babásodást. Hát úgy legyen!

A sógornőmmel dumcsiztam, ő az idén szült, és ő is regisztrálja van a családineten. Mondta, hogy legalább 3 lánnyal lett innen nagyon jó barátsága. Ő az 1. babával elvetélt, a 2. Clostyval sikerült.

Ja és PCO-t szerintem hüvelyi UH-val kell megnézni, és utána vérvétel. A 2 együtt támasztja alá a PCO-t! A hasi UH-n nálam semmit se láttak! Volt akinek cisztának látták a kisbabáját. UH-ügyben is több orvos kell.

Kép
babancs
 
 


Hát most itt van előttem az összes régi orvosi papírom.
1997-ben olvastam a Nők Lapjában ey 1 oldalas cikket arról, hogy mennyi nőnek van és nem tudnak róla.
Rohantam felhívni anyut, hogy megvan a bajom, úgy örültem.
Ez pénteken volt, hétfőn mentem Veszprémbe sztk-ba. Megvan az ottani doki neve: Tibold Tibor (a vez.név nem biztos, elmosódott a pecsét) Nagyon undok volt, hogy ne diagnosztizáljam magam, mit képzelek, stb. Nagy nehezen kikönyörögtem egy hüvelyi uh-t, s minden kiderült. Visszavittem neki a leletet, annyit mondott, hogy ezzel együtt kell élni.
1998-ban kerültem a bőrgyógyra, ott jól kivizsgáltak, tündéri főorvos volt: Raffay István.
Pestre küldött: SOTE II. Belgyógy. DrFűtő László (a Specialista). Azt mondta, csak rám kell nézni :pco. Együtt kell vele élni.
2000. Győr Dr Horváth Katalin - elküldött lapar műtétre, annyi.

Ezután sok nőgyógyi : együtt kell vele élni

Szóval én már annyit éltem együtt vele, hogy most már élnék egy kicsit nélküle.

2005.decemberben Zircre mentem : DrGarai János (veszprémi főorvos, ő rendel Zircen sztk). Egy álomdoki. Kedves, türelmes, okos. Azt mondta, ezt nem lehet annyiban hagyni, tudta, hogy babát akarok, elküldött a Kaáliba. Na ott kaptam azonnal metformint, 2006. januárban, csak nem tudtam, mire való.
Ja! És a Garai az összes Kaáli által kért vizsgálatot kiírja nekem sztk-ra, hogy annyival is kevesebbet kelljen fizetnem. És ő maga ajánlotta fel.

Nagyjából ennyi, bocs, ha túl hosszúra sikerült. :)
backa
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: