Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dimet!

A 2003-ban lefektetett Rotterdami kritériumok szerint PCO a diagnózis, ha az alábbi 3-ból 2 teljesül:
- oligo- v. anovuláció
- hiperandrogenizmus klinikai- (ragyák, szőrök stb.) v. biokémiai (hormoneltérések) tünetei
- policisztás petefészkek

Nálam is csak a két utóbbi volt meg, na meg az inzulinrezisztencia!
Tényleg kéne csináltatnod egy hüvelyi UH-ot! De szerintem a többi tüneted is PCO-ra utal!
Amit ki kéne zárni:hipofízis adenóma miatt kialakuló hiperprolaktinémia v. áttételesen a mellékvesekéreg túlműködése (Pogi féle Cushing ! :D ), mellékvesekéreg adenómák, pajzsmirigy alul- v. túlműködés. Ezért célszerű prolaktin, kortizol, SHBG, TSH, T3/T4, szintet nézetni. Meg terheléses cukor + inzulin!!!!!

Pogi!

Mindenképpen nézess kortizolt is, mert tényleg Cushingnál vannak piros striák, a hízás miattiak ált. ezüst színűek (de épp nemrég láttam egy kismamát nagyon csúnya ujjnyi széles vörös csíkokkal !).Meg vannak kül. terheléses tesztek is!
DE: nem igazán tűnsz depressziósnak! :lol: :lol: :lol: És mi van az osteoporosissal????? :wink:

Mniki!

Ecetből csak annyit, h. ne csípjen!
Na ne fogjunk mindent a PCO-ra!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Fogszuvasodással kapcsolatos összefüggést még nem olvastam.

Felícia!

Erre nem tudok neked egyértelműen felelni.
Nálam amikor még PCO-ról szó sem volt, csak a hypózásaim miatt mentem belgyógyászhoz, a dokim csak terheléses cukrot nézett, de ő abból is megmondta, h. csökkent glukóztoleranciám van.
Valszeg egy diabos doki, ha felmerül a PCO gyanúja és lelkiismeretes és felkészült, jó esetben meg fogja tudni mondani, rosszabb esetben meg megismétli inzulinnal is!
Sajnos sok esetben köti őket az intézeti protokoll!!!
De az tény, h. általában a sajnos sok esetben teljesen normális cukorértékeket hipermagas inzulinértékek tartják fenn, ezek meg csak párhuzamos inzulinszint méréssel derül ki!!!!!!!
Abból amit leírtál felkészült dokinak tűnik, remélem sikerrel jársz!

Másoknál is ez lenne az alap vizsgálati protokoll: Ha minden más okot kizártak, akkor marad az inzulinrezisztencia, mint gyanú és talán el sem kéne jutni terheléses inzulinig ( ha már olyan drága!!!), mert Petrányi doktor is azt írja, h. a nem kimutathatóan inzulinrezisztens esetekben is eredmény érhető el metformin használatával!!!!!!! Csak ne maradjon felfedezetlenül és kezeletlenül más ok (pl. hiperprolaktinémia)!!!!

Zsizsik!

Én egyszer voltam női nőgyógyásznál a dysmenorrheám (fájdalmas menstruáció) miatt. Majd beledöglöttem minden hónapban, már a Ridol sem volt elég! Erre közölte, h. ne nyavalyogjak „NEM FÁJ AZ ANNYIRA!!!!!”. Valszeg neki nem is fájt! :evil: :evil: :evil:
Egy férfi dokinak legalább nincs összehasonlítási alapja, így nem kicsinyli le a problémáidat!!!
:wink:
rambóka
 
 


Na mi van, ma én vagyok az oldalnyitó????? :D

Backa!

Ez az "Együtt kell vele élni!" nálam megkapja az ezüstérmet a "Kicsit megstimuláljuk és máris lesz baba!" után, a Bicskanyitogató orvosi válaszok a PCO-s problémákra gyűjteményemben! :evil: :evil: :evil:
rambóka
 
 


Rambóka, én is ebben reménykedek. Ráadásul abszolut képben volt a PCO-val kapcsolatban, szóval remélem nem a kemény cukorbeteg paciensei értékeihez fog engem viszonyítani... komolyan, már várom a vasárnapot, mert nagyon kíváncsi vagyok mi is van nálam.
A bicskanyitogató mondatok közé azt is bevenném hogy "ó, ez egy apró eltérés ( az én 23-as LH-mra), nem is kell vele foglalkozni amíg nem akar gyereket ha nem zavarja hogy össze-vissza menstruál, ettől semmi baja nem lesz"
felícia
 
 

 
 

Nekem a nőgyógyász azt mondta, megcsináljuk a lapart és fél éven belül garantáltan terhes leszek :? Nemtom hány PCO-snak csinált így gyereket. Érdekelne a statisztika.

Nőgyógyászokról: eddig szám szerint 5 férfi nőgyógyásznál voltam. Én nagy különbséget nem láttam köztük. Negyed óra, xezer ft, még a rákszűrés eredménye miatt sem lehet visszahívni őket. Kedvesek, megvizsgálnak, de nem ájultam el egyiktől sem.
Valakihez viszont járni kell. Túlleszek a vizsgákon és gőzerővel ráhajtunk a bébire.

Kép
babancs
 
 


Jó estét lányok! :)

azta! sokat írtatok :D

Pogi szuper,hogy elkezdődött az új ciklusod Kép

Nóra drukkjaim mennek folyamatosan :wink:

Rambóka élvezed a pihit?? vezetés??
Babaszoba képeit láthatjuk?? Minden megvan már?

Okr merre vagy?? ebben a hónapban volt vmi bogyód??Adát bölcsibe szoktatod már??

Norka Bogi,hogy van?

Aranykavics már utaztok??hiányzol várunk ,ja és a tali :D :wink: készültök???

Sziasztok újak!!! :D

Szőrikéim vannak cickó,has,comb :evil: ,a tesztből kb-5-6 igen :? , a dokik bicskanyitogató mondatához,a lapart mikor megcsinálták a doki 6hónap alatt tuti babásodással biztatott :evil: mensim se volt :evil: :roll:
Méhpempőt kezdtem inni de :shock: :shock: nekem borzasztó az íze,kevéske volt a mensim, gondolom az endometrium vastagsága :?

pusszancs! szép álmokat! én holnap is dolgozom
Vendég
 


Ezt elfelejtettem :oops:
Most nem néztek 3.cn hormonokat, premenst nem szedek,sztetek a prolaktinom felmehet?? mert a februári vérvételnél 30 volt aztán 15 lett...na a köv ciklusban nézetek!de ha 9hónapig nem lenne azt sem bánnám :D
Vendég
 


rambóka írta:Pogi!

Mindenképpen nézess kortizolt is, mert tényleg Cushingnál vannak piros striák, a hízás miattiak ált. ezüst színűek (de épp nemrég láttam egy kismamát nagyon csúnya ujjnyi széles vörös csíkokkal !).Meg vannak kül. terheléses tesztek is!
DE: nem igazán tűnsz depressziósnak! :lol: :lol: :lol: És mi van az osteoporosissal????? :wink:


Na ezzel ugy voltam Rambóka, hogy osteoporosist volt az egyetlen a Cudshing tünetek közül amit nem azonosítottam magamon, de csak azért mert... hát, mert nem tudom mi az na! és a szótárba se találtam!
Ami meg a depressziót illeti, az nekem ugyan nincs de aszittem ez csak az én külön szerencsém, mert hát amúgy kérdem én ki ne lenne depressziós dundin szőrösen csíkosan és két tönkrement vesével?

Aztán hazajött a Dani és felvilágosított, hogy ez volt az egyetlen amit az endokrinológus alaposan kivizsgált, volt kortizol, terheléses is (tehát ezért kellett egyszer bevennem este egy tablettát és másnap vérvételre menni) és mivel a kiváló eredményeim nem győzték meg a Danit, csináltatott egy MRI-t is (szóval ezért kellett abban a zajos gépben feküdnöm, és ezért vizsgálta az agyamat!)

Na az jó hogy ezt kizárták, de utána a nőgyógyász és az endokrinológus is széttárta a kezét, hogy akkor marad a diéta és a lézeres szőrtelenítés. (hüvely UH nuku)

u.i.: az osteoporosis-t még mindig nem tudom micsoda...
krumplis pogácsa
 
 


Látom Pogi, Te sem jártál több sikerrel!
Nálad hogyan derült ki?
Lézerezni voltál? Nekem egy helyen azt mondták, hogy akinek hormonális problémák miatt van, ott nem tudják garantálni, hogy nem nő vissza. Ennek ellenére baba uán (hja!) megpróbálnám!
backa
 
 


csontritkulás!!!!
Kicsikiztem a Daniból!! :D nem akarta elárulni!

Szóval akkor lehet hogy mégis pco-m van! hű, megkönnyebbültem! a Cushing ezerszer rosszabb lenne!!! már aszittem nemsokára kiveszik mindkét vesémet! :shock:
krumplis pogácsa
 
 


Ja! Az osteoporosis az nem a csontritkulás?
backa
 
 


Jaj, Pogi, de aranyos vagy!
Ugye milyen szupi, hogy pco-sak vagyunk?! Hiába, apró örömökből áll az élet!

Nekem annyira dög lassú ez ma, hogy falnak megyek! Folytonos fáziskésésben vagyok, mire beér, már más a téma :D
backa
 
 


Backa, nekem elfelejtették megemlíteni a lézernél ezt a hormonális apróságot! :evil: és garantálták hogy nem nő vissza. Nos nem is nőtt, tekintve hogy eleve meg se mozdult. A szőrszálak csak emelgették parányi karjukat és mondták a lézernek : ide is egy kicsikét, meg ide is egy kicsikét!


Mindig megfogadtam hogy ha nem muszáj nem megyek az orvosikönyvespolc közelébe. bár ha nagyon kinoz a hányinger, és még sem birok rókázni, akkor a Gyakorlati Bőrgyógyászat könyv képei mindig nagyon frankó hánytatók! :-)
krumplis pogácsa
 
 


Igen, én is úgy hallottam, hogy ezek a mi szőrkéink csak szoliznak a lézerben. :D Fene megeszi, adtál nekik egy kis luxust! :D

A hányatós szakirodalomról vannak elképzeléseim...brrr
Tényleg, van még hányingered?
Nekem már csak kicsi, de már 4 hete szedem a féllel(!) emelt adagot, lassan ideje tolerálni! :)
backa
 
 


backa nálam ugy derült ki hogy elmentünk a dokihoz a 45. napon hogy mostakkómivanmá? és aszonta terhes vagyok én meg mondtam hogy nemvagyok, ugyanis a vetélésem óta még mensim se volt, de azért csak nem birta ki hogy ne vetessen vért, és amikor kiderült hogy télleg nemvagyok terhes szabályosan leesett az álla, és elküldött UH-ra amit egy fiatal nőgyógyásznő csinált meg, és azt mondta hogy már ránézésre is sejtette de az UH-képem alapján is tankönyvi PCO-s vagyok, és felirta a metformint. Asse tudtam miaz, és mikor utánaolvastam megtaláltam ezt a fórumot és kiderült hogy oltári mákom van ezzel a dokinővel. Vissza se megyek a terhes fixált fickóhoz. Ez a nő hivatalosan is az orvosom. Az a neve hogy dr. Hűó :-)

szia Kiskincs :D nem lesz szükség ám a 3. napi vérvételre!!! csak babás vérvételre!!! :D

Alice hol vagy??? jól vagy???? megvagy???
krumplis pogácsa
 
 


ma nem volt hányingerem :-) ma csak szabályos mensigörcsöm és szabályos hasmenésem :-) mikor mi van porondon...

most a féllel emelt adagod összesen mennyi? én ma megint megkozkáztattam egy negyedet reggel és egy felet este, de nem volt olyan szörnyű, mint a hányingeres nap, ugyhogy holnap is megkockáztatom :?
krumplis pogácsa
 
 


Most 2,5 x 850 mg. Ez azért elég húzós dózis.
Az az igazság, hogy nem tudtam, mi az a metformin, csak annyit, hogy magas az inz., és arra kell. De hogy ennek köze van a pco-hoz, azt nem. 2 hója van itthon is net, nahát itt ráérek, első dolgom volt kutatgatni pco ügyben. Itt ért a felismerés az összefüggésekről. Álmomban sem hittem volna...
Azelőtt elő-elő fordult, hogy elfelejtettem az Adimetet, ezek után eszem, mint a kisangyal :D

A dokinőd mázli :D :D
backa
 
 


a végleges adagod 3x850 mg lesz? tényleg elég nagy dózis :shock: remélem nekem elég lesz a kettő is, bár ha igy megy talán ősz közepére jutok el addig hogy be birjam venni az egész adagomat :-)
krumplis pogácsa
 
 


viszont már nagyon rutinosan fűrészelem szanaszét a hatalmas és domború bogyókat :-)
krumplis pogácsa
 
 


Pogi!

Bocs az osteoporosis miatt! Már megint elfelejtettem fordítani! Ég a pofám! :oops: :oops: :oops:
Még jó, h. van otthon kéziszótár v. "kezes" ????? :wink:
Üdv Daninak!!!
És máskor ne hagyja elöl az endokrinológia tankönyvet!!!!! :!:
A Bőrgyógyászat viszont fogyózáshoz tényleg kiváló!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Most volt nemrég a Spektrumon a valódi francia kenyerekről (mármint amiket a franciák készítenek), hát a nyálam csorgott, amikor mutatták a frissen kisült bagetteket és egyéb spéci nevű csodákat!!! Meg, h. azért olyan hosszú, mert a franciák a kenyér ropogós héját jobban szeretik, mint a puha belsejét (én mondjuk mindkettőt!!!!!) és így a legjobb a héj - bél arány! :lol:
Nálunk meg bagett címen egy vékony héjú, felfújt - összenyomod, úgy marad- vackot árulnak! :evil:
Régen is volt ún. franciakenyér - hosszú, de nem túl vékony - amire igaz volt a filmben elhangzott mondat: "Miért vesznek a franciák 2 kenyeret? Mert az egyik már hazafelé elfogy!". Gyerekként mi is mindig kettőt kellett, hogy vegyünk, mert ketten a két vége felől megkezdve ( isteni serclije volt!!!!) simán bevágtuk az egyiket!!!!
Most véletlenül találtunk a közelben egy pékséget, ahol van olyan kenyér, ami még harmadnap is ehető!!!! A párom minden reggel hoz friss kenyeret! Anyu meg sütött oldalast és megkaptam a zsírját! Egy kis paradicsommal isteni!!!!!! Norbi meg sárguljon az irigységtől!!!! Zsíroskenyér light!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Hát remélem, hogy tovább nem kell emelni, elég lesz a 2és fél!
Hétfőn megyek a Kaáliba kontrollra. Nagyon izgulok már! Ha jó lesz, kezdődik a gyerekgyártás :D :D :D !
A hormonokra azt mondta, hogy rendben vannak (ugye inzulint kivéve), úgyhogy remélem nem lesz gond!
Szeretném most kezdeni, akkor a tanévet táppénzzel indítom. Még az is jobb, mint ha kapok egy új osztályt, 2 hétig vagyok velük, aztán kocc.
Szóval jónak kell lennie az eredményemnek, mert különben borul a terv!
backa
 
 


Rambóka :-) ez nem az endorkinológia könyvben hanem a nőgyógyászatban volt. Állandó esti könnyű olvasmányom :-) De csak az általános rész birom gyomorral, a részletes szülészet még csakcsak, de részletes nőgyógyászat az valami kriminális! borzalmas dolgok vannak benne, és le is vannak fotózva!!! Nme is értem a nőgyógyászok hogy birnak szexre gondolni!

Hát igen a kenyerek! egyébként nem csak kettőt vesznek hanem tizenkettőt, és az egyik mindig meg van csócsálva. Van direkt bagettes vászonzsák amiben haza lehet vinni :-) meg bagett-tartó magas kosár, és belülről a vászonbélésben különbözö magasságban kis zsebek vannak, hogy a már megkezdett bagettet is könnyen el lehessen érni, ne kelljen legalulról kiguberálni :-)
Én főleg a Campagne (vidék) kenyereket szeretem, ami annyira házi mintha télleg a nagyi sütötte volna a kemencében egy órája. meg a tradicionális bagett az igazi csemege :-)
Itt mindig szombaton van piac, és ott téleg malomkő méretű házikenyeret is árulnak amiből amorf darabokat szelnek le, és lehet kapni igazi házitejfölt nagy hórdóból,meg házisajtokat meg szalámit és mindent ott meg is lehet kóstólni. Ki nem hagynám a szombati piacot. és olyankor mindig nyitva vannak a pékségek és mindig hatalmas sor van benne, de mindig sütnek valami ujfajta dolgot, vagy valami ujfajta tölteléket, és amig sorbaáll az ember megkóstol 3-4 féle nyalánkságot :-)
És igazi mesebeli piachangulata van, mert árulnak csirkétől kezdve pulykán, nyúlon, malacon át néha tehénig minden állatot :-) benn a belvárosban :-) és a malacok nyakán piros szalag. Szegények nem tudják milyen finom pecsenye lesz belőlük. Olyan aranyosak hogy én szeretnék egyet háziállatnak :-)
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!

Sehol senki? Mindenki strandol? Ugyan du. mi is megyünk ki anyuékhoz, búcsú lesz, egy csomó program.

Kép
babancs
 
 


Szia Babancs!
Tényleg pangás van. Mi itthon döglődünk a papával, én imádom ezeket a meghitt hétvégi napokat! Ő gitározgat, én gépezgetek, dumcsizunk, heverészünk! Olyan jó, hogy itthon van, hét közben estefelé jön csak meg..
Jó búcsúzást délutánra, szép az idő is! (mondjuk nekem egy kicsit túl szép is!)
backa
 
 


Sziasztok!

Olvasó üzemmódba vagyok....

Andika
Küldtem pü-t!

Kellemes hétvégét!
Vendég
 


Sziasztok! Még a női nőgyógyász témához: Én a héten voltam először életemben női nőgyogy.-nál..És nagyon jó véleményem van!Pedig azért tartottam tőle... :? Khhmmm.
Tapintatosabb volt,a rákszűrést pedig szinte meg sem éreztem..,ja,és nem volt ciki sem vizsgálat közben, mert beszélt hozzám..Teljesen "alaposan" megvizsgált(ezt férfi társai közül 1!!! tette meg eddig,pedig évente-kétévente jártam rákszűrésre,pasikhoz,volt hogy tízezerért akár,s nem kaptam ilyen maximális kivizsgálást,s emberséget...)Ez a dokinő pedig Kórházban rendel...Merckformin ügyben is képben volt,mondta képzeljétek,hogy terhesség elején is javasolja szedését!!!
Szóval,nekem pozitív véleményem van,s maradok nála.. :)

Mindenki a Tüzijátékra készül? :) Hol vagytok?
Tegnap gyakorlatoztak a repülősök a Duna felett,alig tudtunk dolgozni napközben a melóhelyen,behallatszott az ablakon a zaj..
Sziasztok,Szilvi
Ui: Babancs,múltkor olvastam a pontinos írásaidat...Hmm...ezt máskor jóóól gondold meg,hallod..csurgattam a nyálam :roll:
Én meg "grissini"-t sütöttem múltkor,s csináltam mellé öntetet..ismered?
szyszqo
 
 


Szia Sziszqo!
Jó, hogy neked is sikerült egy rendes dokit kifogni! Én aztán tudom, mennyire örül neki az ember!!! :D
Az meg, hogy metformin-ügyileg is oké, csak hab a tortán!

Képzeljétek!
Most írt az egyik csaj a beültetéses topicban arról, hogy volt privát egy dokinál (asszem belgyógyász), aki közölte, hogy ő ugyan sosem írna metformint pco-ra! :evil:
És különben is, az amúgy is alacsony cukrát még jobban levinné!
Megáll az eszem!

Úgy látszik, ez a nap már így múlik el... :cry: Egész nap dumálhatnékom van, de sehol senki :cry:
backa
 
 


Ma este vettem be az elsö negyed gyógyit...nagyon kíváncsi vagyok!! :oops:
Tegnap nem mertem bevenni,mert ma Pestre mentünk. :oops: :)
pimó
 
 


Na dokicsajok + Norka vagy aki még profi ebben: megtennétek nekem hogy véleményeztek? Most hívtam fel a diabos dokit, megvannak az eredményeim:
pajzsmirigy, vese, máj,vérkép,süllyedés,vérzsír, vizelet totál jó, mellékvese 580 ami emelkedett de határértéken belüli úgyhogy szerinte ezzel nincs gond, a cukor:

éhgyomri : 4,1
30p :6,8
60p: 6,8
90p: 4,8
120p: 5,0
150p: 4,7

A doki azt mondta h szerinte tuti nem PCo, merthogy ha az inzulinnal lenne gond akkor az is megmutatkozna abban h másképp oszlana el a cukor emelkedése-süllyedése, és állítólag (?) az csak a túlsúlyos nőknél van hogy a cukor jó az inzulin nem. (megmért múltkor, hivatalosan 161 cm vagyok és 60.4 kg- persze ehhez hozzá kell tenni hogy a csontjaim tök vékonyak, nem vagyok egy nagydarab fajta, viszont rengeteg rajtam az izom, úgyhogy szerintem ez a BMI index szerint jó csak, amúgy azért jó 5-6 kg lemehetne rólam...)

Na most legyek okos...

A mostani hormonleleteim is jók lettek, csak az LH-FSH (mindkettő!!!) alacsony. (0,8 és 1,3)

Nade gyerekek, én most éppen Diane után vagyok! Azelött viszont az egekben volt a tesztoszteronom is meg az LH-m is!!! (4,6 a tesztoszteron, az LH 23,7)
Akkor most mi a frász van???????????????????

Ezek szerint én nem vagyok PCos???????????????
Akkor magyarázzák meg hogy miért nem menstruálok megközelítőleg se szabályosan, miért vannak a szőreim ha se PCO, se pajzsmirigy se mellékvese, se inzulin??????????????????????

Szerdán megyek vissza a dokihoz, akkor kinyomtatja nekem a leleteimet és ír egy szakvéleményt Ácsnak miszerintis minden rendben van és nem PCO.

Szerintetek??? Én csak attól tartok hogy bizony ez akkor is az, csak épp a Diane most picit rendbetett, most épp nincsenek inzulincseszegető-férfihormontermelő ciszták, elintéznek azzal hogy minden oké, valójában viszont ugyanott fogok tartani ahol eddig rövidesen.

A mellékvesével kapcsolatban még senki nem írta hogy gondja lett volna... annak amúgy mik lehetnek a jelei?

És akkor ha Ács is széttárja a kezét és neki akar állni stimulálni szerintetek mit csináljak?

Kicsit szinte drukkoltam hogy valamelyik eredményem ne legyen jó, merthogy akkor legalább tudnám hogy mi a fene van velem. Párom is azt mondta a vizsgálatok elött most hogy ha kiderül bármi akkor inkább örüljünk mit keseregjünk mert akkor tudjuk már hogy mi a gond és akkor könnyebb tenni is ellene.

Az azért meglepne ha nyom nélkül elmúlt volna minden eltérésem...

amúgy már most is elvileg bőven túl vagyok a félidőn ciklusilag és még most is szinte egyenes a görbém, még most is 36.6. Azt hittem a közepén hogy trallala, leesett és felment, de azóta megint áll a 36.6-on a hőm. :(

Segítséééég!!!!! Csajok, írjatok valami bíztatót! Most majd biztosan ki is tagadtok mint PCO-szimmulánst :shock:
felícia
 
 


Sziasztok!!

Felicia nem vagyok profi a témában ! van rajtam 2-3+kiló túlsúlynak nem mondanám :lol: a cukrom tökéletes (talán alacsony)az inzulinom icipicit magas!mégis kiírta a dokinő a metformint és 3!!ciklusom volt azóta ami addig nem volt soha !!igaz pm gyógyit is szedek ,de sztem a metform is dolgozik rendesen,és a dokinő is örül,érdekli mi van velem!! :D

UH mit láttak??
Sztem stimuval várj,1-2 hónap eltelik és az eredményeid már többet mutathatnak,ha a fogigátlót csak most hagytad abba..Rejo így lett kismami :wink:

nagyon kíváncsi vagyok mit mond Ács.... csajok és ti????

Itt nincs kitagadás szimulánsok is jöhetnek,ha profik!! :lol: :lol:

Okr hol vagy???? Mony?? ha olvasol írj!!!!!!
Vendég
 



Kincsecske!OKrisztiék...anyóséknál vannak...elvileg 1hétről tudtam Én...az lehet lejárt már....Sajna a telcsiszámát nem találom,hogy dobjak egy sms-t Neki!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert vendégeket várunk. :)

Hazaértünk... oan jól telt :)

És jól látjátok a táblázatban már a hatodik :shock: ciklusnapon vagyok.

Spontán lett, szedtem ugyan a Duphastont az 1%nak :lol: , de mellette megjött. Mint a Niagara három napig, de még ma is tart. Bár mostmár kevés van.
Jelentem ilyen sok és hosszú a tabletta elhagyása óta nem volt :wink: Tutti PÉ volt!
Kiszámoltuk az uracskámmal, hogy mikor lehetett az ovuláció. plusz-minusz három nap eksön nem volt :oops: , nem voltak adottak a feltételek. :lol: :lol:

Gabika!
Sehol sem találtam olyan cuccot. Nem árulnak. :(

Teszek nektek egy képet! :)
Kép
Plitvicei tavak

(remélem sikerül du visszaolvasni, majd írok sokat sokat, győzzétek elolvasni Kép )
Vendég
 


Szijjja Kavics!
Deirigyellek!!Jól éreztétek magatokat?Merre kirándultatok? --Plitvitzei tavaknál látom jártatok..Idő jó volt?Pusz,Szilvi 8)
szyszqo
 
 


Szia Kavicska!!! Kép

erős mensid volt az jó!!
Vendég
 


Szia Kavics! Szupi lehetett a nyaralás, kár, hogy "egyéb feltételek "nem voltak adottak :) !
backa
 
 


Sziasztok!

Felícia!

Nekem a mellékvesére gyanakodtak, hogy attól van PCO-m. Ezt nem is írtam..csináltak UH-t, meg kontrasztanyagos mellékvese vizsgálatot, a hormonokat is megnézték, de jó volt. A természetgyógyász 2 éve azt mondta, szerinte a mellékvesém nem jól működik. Most is nézték a mellékvese által termelt hormonokat (asszem ACTH kicsit magasabb volt), de jó volt.
A tüneteit nem tudom, de asszem okozhat magas vérnyomást, meg talán olyan tüneteket mint a pm.
Azért vizsgáltasd jól ki! Arra is van gyógyszer, ezek szerint neked nem is a metformin kell. Az endokrinológus nekem azt mondta, hogy inkább a túlsúlyos nők IR-ek. Volt előttem nála egy csaj, akibe 5* beleférnék, ő IR volt.
Rajtam inkább mínusz van, mint felesleg.
Drukkolok, hogy kiderüljön, mi a baj! Az ember csak úgy nem szimulál PCo-t, ez hülyeség.

Szyszqo!

Nem ismerem a grissinit. Esetleg priviben leírhatnád, mi az. Köszi.

Backa!

Jók, az ilyen meghitt, együtt töltött napok a párunkkal.
Nekem is melegem volt a 7végén, de nagy családi összejövetel volt anyuéknál, így muszáj volt mennünk. Az egész család ott volt a szabadtéri misén ma.

Kavics!

Remélem pé. volt és jól működsz és hamarosan babásodsz! Ha a méh fala meg tud vastagodni, és jól mensizel, az már fél siker.
Szép a kép! Idén sajna nem jutottunk ki horvátokhoz, de imádok ott! Mi mindig a Kvarner-öbölbe megyünk.

Kincsecske!

Én nem szedem a metformint, lehet átmenetileg a táblázatban át is lehetne írni Propycilre. Azóta nem hypózok, csökkent a pm. mérete, és tök jól vagyok.

..
A sógoromnak nagy valószínűséggel methabolikus syndromája van.
Tünetei: remeg, éhségérzete van állandóan édesség után, szédül, látászavarokkal küzd, pánikol stb. Ez nagyon durva, mondtam neki, nyomás a házidoki!!

[/quote]

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Felícia!

Ne keseredj el! Nem fogunk kitagadni!!!!
Cukorértékekhez majd Norka mond vmit!
A mellékveséhez majd írj hormont (ACTH? kortizol?) és mértékegységet, ha megkapod a leleteket!!!! Mondjuk lehet, h. ebben az irányban kellene elindulni!!!!!! :idea:
A PCO-ban épp az az alattomos, h. nem nagyon okoz kiugró hormoneltéréseket!
Meg a Diane is gatyába rázza a helyzetet időlegesen!
Mindenesetre örülj neki, h. jelenleg jók a leleteid és vessétek bele magatokat a "babagyártásba", mert lehet, h. szerencséd lesz, mint Rejonak, aki mindkétszer Diane után lett babás!!!!! :wink:
Hőmérő + LH teszt! PÉ akármikor lehet (lásd Csakegy!!!!!)!

Másrészről én a helyedben addig mennék, amíg találok olyan dokit, aki felírja a metformint ( a csajok nem tudtak közelit mondani?), mert a szakirodalom szerint azoknak is használ, akiknél nem kimutatható az inzulinrezisztencia!!!!! (Ezt most ne vedd csesztetésnek!!! :!: )
Sajnos nem hiszem, h. az Ács doktor fel fogja írni, szerintem rászóltak felülről!!!!!! Meg megszigorították a gyógyszerfelírás szabályait is!
De nagyon szorítok, h. sikerrel járj!!!!
Ja! Amikor szerdán visszamégy a dokidhoz, mondd el neki mindazon félelmeidet, amiket most itt leírtál!!! ( Hátha megesik rajtad a szíve!!!!!! Sose lehessen tudni!!!!!! :wink: )

Kavits!

Üdv újra itthon!!!!!
Plitvicei tavak???? Azt a kutyafáját!!!!
Tavaly majdnem elmentünk, de sajnos a szabink idejére már betelt a busz, pedig 3 héttel előbb próbáltam jelentkezni rá!!!! :cry: :cry: :cry:
Na de majd jövőre!!!!!!!!
rambóka
 
 


Babancs, ment a pü....s vele a jó illatok
Sz. 8)
szyszqo
 
 


De arik vagytok... kíváncsi leszek hogy Ács mit mond, ha szerinte metformin kell ,mondtam neki hogy van kivel kiíratni, de csak úgy a saját agyalásom alapján nem akarok belekezdeni, hátha tényleg más a baj.
Szerda reggel kapom meg a leleteket, gondolom a vérképre nem vagytok kíváncsiak, de ha látom mit is néztek mellékvese címén akkor leírom, aztán majd Dr. Norka és Dr Rambóka kielemzitek nekem biztosan :-)
Mondtam a dokinak telefonba is hogy "talán dilettáns a kérdésem, de én úgy tudom hogy PCo esetén nem a vércuorszinttel van a gond, hanem az inzulinnal, és elképzelhető teljesen normális vércukor is magas inzulinértékekkel..." de erre mondta azt hogy ilyen csak a túlsúlyos PCOsoknál van ( na ez az ami szerintem hülyeség: én épp félúton vagyok a túlsúlyos és nem túlsúlyos között, mellesleg nem ennyi lenne a súlyom ha nem figyelnék hogy mit eszem és nem mozognék, sőt, normális anyagcserével szerintem épphogy 40 kilósnak kéne lennem ennyi odafigyeléssel), és akkor másképp oszlanának el ezek az értékek is, szóval nem vagyok PCo-s és kész. Mondtam neki hogy ugyi én most fogigátló után vagyok, és lehet hogy csak ezért lett jó... de igazán csak annyit mondott hogy majd Áccsal beszéljem meg. Na ennyit az alapos és lelkiismeretes dokiról. Pedig még jattot is adtam neki szépen!
Szóval kíváncsi vagyok hogy Ács mit mond, és ha érdemlegesen nem tud válaszolni a kérdéseimre, akkor asszem bepróbálkozom Kandi dokijánál.
Ácsnál főleg az volt érdekes hogy eleve azzal nyitott hogy olyan nincs hogy ( én ugyanis ezt mondtam) hogy "hamarosan" szeretnék gyereket, vagy szeretnék vagy nem, döntsem el, mert ha nem most akarok akkor fogigátló, ha most akkor megstimulál... namármost én akkor épp abbahagytam a fogigátlót, mert úgy számolgattam hogy ha úgy október környékén babásodnék be akkor még nagy hassal le tudnék szülés elött diplomázni, de mivel nekem valsz nem rögtön fog összejönni, ezért abbahagytam júni végén a gyogyit, mondván akkor pont meglesz az a 3 hónap amit mondanak hogy várni kell fogigátló után... ezt a topicot csak utána találtam meg. Szóval nekem a metformin azért lenne szimpi ha tényleg helyretesz és nem tönkre, mert ezzel úgy érezném hogy az alapproblémát szüntetnénk meg, és végre nem valami látszatkezelést kapnék. De asszem ha tényleg minden teljesen oké akkor ebbe nem mernék magamtól belekezdeni.
Uh-m a mai napig nem volt egyáltalán, Ács szerint nem szükséges! :shock:
Amerre én szeretnék továbbmenni az a következő: egyrészt jó lenne ha valaki valahol hajlandó lenne nekem nézni végre egy 3. napi hormonszintet, meg egy terheléses inzulint, és én amilyen kis telhetetlen vagyok bizony szeretném ha megkuksolnának UH-gal is.
És szeretnék jobban utánanézni ennek a mellékvese-dolognak is.
Kandi, szerinted a dokit vevő lenne erre? Mit szóltok, én az orvosfóbiás dokihoz akarok menni! :D

Na majd kiderül mi lesz és mi nem.
Ha van ötletetek hogy merre tovább, ne kíméljetek meg tőle.

Meddőségibe azért nem akarok menni, mert nekem nem a baba a sürgős, hanem szeretném ha quasi olyan állapotba hoznának mint egy normális egészséges nőt .-(
Amúgy az hogy most az Lh-Fsh kifejezetten alacsony az jó, vagy a túl alacsony se jó?
felícia
 
 


_Felicia, a gyerek üvölt DE holnap írok neked biztatót

a dokid HÜLYESÉGET mondott, ezt az Nlc-s táblázatbeli statisztikánk igazolja!!!!

menj metformin után!!! majd segítek
Vendég
 


Sziasztok!

Babancs!
Olyan jó, hogy jól vagy! Jók az ilyen nagy családi bulik, nálunk is sokszor van!
Itt szerencsére lehűlt az idő, oltári viharos szél meg eső volt az előbb! Gondolom, nálatok is, mert Győr felől jött! Most szupi friss a levegő és klassz a közérzetem is. Előtte olyan feszült voltam!

Felícia!
Sok hülyeséget hallottunk már dokiktól! :evil: Hallgass a lányokra, specialisták!
Ha meg szimulálni szeretnél, választhattál volna kellemesebb kórságot is! :D
backa
 
 


Végre a végére értem annak, amiket írtatok. Egy hét és több órás munka végig olvasni benneteket Kép

Felicia!
Veled kezdem a hozzászólásokat!

éhgyomri : 4,1
30p :6,8
60p: 6,8
90p: 4,8
120p: 5,0
150p: 4,7

És az enyémek!
0:4,6
30:7,2
60:5,2
90:4,8
120:4,6

Erre a dokinő az inzulin ismerete nélkül mondta, hogy kell a Metformin!!!!
Lassan át kellene ismételni a rólad eddig ismert infókat!!!!

Szóval bux a magas szőke pasikra. :lol: A férjed tudja??? Kép

Zsizsik!
1 mellell is lehet szoptatni, akár még három gyereket is felnevelhetsz :D , de majd meglátod a tejtermelés idején, hogy hogyan müködnek a cickóid.

Norka!
A te anyósod nem egy főnyeremény. Szedd ráncba!!!! Csak röhögök az irományaidon, de eltudom képzelni mennyire rossz lehet. :(
Kislányod egy vasgyúró. Tetszett az ólálkodó szúnyog! Kép

Rambóka!
Precizításod lenyűgöz. Mindenhez nagy körültekintéssel szólsz hozzá. Minden elismerésem.
A vezetésedhez is gratú. Hát igen, nő vagy... és szőke. De a tesztoszteron segít majd a parkolásban.
Tudod miért megy a nőknek nehezen a parkolás???
Mert a pasik elhitetik a nőkkel, hogy ennyi:_____________________________________ húsz cm Kép
Úgy élvezem, hogy nemsokára anyuka leszel :)

Anita!
örülök, hogy ilyen sikerrel tartod a diétát és fogysz is. :)
Az inzulinod nagyon magas!!!! De majd a metformin :)
A sztorid tetszett. Szerencse h túléltétek! :lol:
Egy történetem nekem is van. Én nem láttam, de megbizható jóismerősöm mesélte el. (ő ott volt)
Ügyeletezett a mentőknél. Behoztak egy párt hiányos öltözetben, a nőt koponya sérüléssel, és a hátán égési nyomokkal, a férfit vérző farokkal. hosszas kérdezgetésre kiderült: a férfi palacsinát sütött -meztelenül- miközben a nő -szintén meztelenül- úgy döntött, hogy palacsintát sütögető férjét orálisan fixálja. A pasi az élvezetek közepette a levegőben akarta megfordítani a palacsintát, de elnézte és a forró finomság a nő hátára esett. Erre a nő ráharapott a pasi farkára, mire a pasi fejbe verte a palacsintasütővel a feleségét.
Kéretik nem röhögni, komoly eset volt!!!!! Túl élték. A pasi farka is!

Pimo!
Üdv közöttünk, én is Kecskeméten lakom. Priviben bármilyen dokinevet megadok :)
Gratula az ikrekhez :)

Backa!
Mindig elborzadva olvasom ezeket a lombikos előkészületeket :roll: Úgy érzem, hogy én ezt nem bírnám csinálni. Lelkileg sem. Valahogy úgy érzem, hogy ... nem is tudom.... Remélem lesz spontán babám :roll:

Niki26!
Te is eü dolgozó vagy???? Hehe jó sokan vagyunk :)

Babancs!
Te az endokrinológusodra nyugodtan hallgass! Egy nővér nagyon sok mindent tudhat. Gyakorlatból. Rajtam nagyon sokszor segítettek és segítenek. De hallgass a dookidra!!!
Én akkor tudok a legjobban takarítani ha vendégek jönnek. Basszus, hihetetlen gyors vagyok. Elég röpke egy óra is :lol:

Kriszta!
Merre vagy???
Boldog szülinapot a kislányotoknak. Amióta láttalak benneteket, állítom, hogy a lányod nagyon sokban hasonlít rád is. És nemcsak tiszta apja :D

Csillagfény!
Lassan mindenki átesik fogfájáson??? Úgy látszik tényleg előjön minden gond terhesség alatt :shock:

Mniki!
Anyai ágon öröklött baromságok!
Én kéregettem kiskoromban. 10 éves koromig panel gyerek voltam. És mentem az utcán és kérdeztem a bácsiktól és néniktől: Nem tetszik tudni adni egy lejt? :shock: És adtak :shock: Aztán ha összegyűlt egy kis pénz vettem sütit.
A másik dumám az volt, hogy nem tetszik tudni felváltani 25 banit 1 lejre??? És adtak! Az egész gyermek banda ezt csinálta.
Persze egyszer lebuktunk, mert az egyik kölyök a szülei ismerősétől kért akik visszamondták a szülőknek. Egy csomó gyereket jól elvertek a tömbházban. Én nem kaptam :shock: De egyik napról a másikra leszoktam a kérgetésről. :lol: :lol:
Mentem világgá is! Jancsika nevű bohócommal, mert nem akartak ennem adni. Ti. örökké a kaját kerestem :shock:

Espero!
De jó, hogy már mozog, olyan izgalmas lehet. Van még olyan nemtommilyen zsibbadásod???
Pórbáltalak elképzelni plusz 4 kilóval. Nem megy :lol: :lol:

Dimet!
Az arányod magas! 0,8 az ideális. De ez sokkal több. Nagyon utánna kellene menni. És miaz , hogy nem egyértelmü a ciszta???
Én bármikor megyek nekem mindig ott vannak. Változó méretük, de ott vannak!!!! Egy "éles" szemű nőgyógyász akár növekedő tüszőknek is nézheti és örül neki :?

Szyszqo!
Örülök, hogy végre jó dokinőre bukkantál.

Nóra1!!
Én ebbe beleőrölök, hogy minden kismamáért ennyit kell izgulni!!!
Ha erre van szükség, érted is megy a rengeteg drukk+++++++

Kandika!
Köszönöm, hogy elkülted az smsem tartalmát. Tényleg nagyon örültem ennek a spontán mensinek. Rögtön le is álltam a duphastonnal. Presze OB!!! Megold mindent! Hát én így is fürödtem. :) Igaz volt amikor átütött. Csak arra vigyáztam, hogy nehogy a tengerből való kijövetelkor csorogjon a piros a lábamközött. De ezt a látvéányt megúszták a nyaralók :lol: :lol:
Vadvízi evezéskor nadrágban fürödtem. Mert lógott az a fránya madzag :lol: Itt egy kép ahogy levetem magam a 6 méteres sziklafalról. :)
Kép

Rejóka!
Aranyos vagy, hogy ennyire izgultál értem. De merre vagy??? Már megint elkerülte a figyelmemet??? :shock:
Vendég
 


Hű Kavics, nem semmi ez a kép! Én hozzád képest fosógép vagyok! Életem legnagyobb attrakciója a búvárkodás volt (pipával) a nászutunkon.

Backa!

Irtó nagy zuhé volt itt! Akkora szél volt, a szembeszomszéd kint hagyta a ruhákat száradni az erkélyen, pórul járt!
Én ma nagyon fáradt vagyok, pedig tanulnom kéne azt a fránya gazdasági jogot. A tegnap este kicsit pityókásra sikerült, de hát ez van búcsúban.

Kép
babancs
 
 


Szia Kavics!
Már vártam ám a hosszú írásodat!
Az én ügyemről csak még annyit, hogy elmesélve sokkal rosszabbnak tűnik ez a lombik-dolog! Ha már benne vagyok, mindig van mit várni, hogy uh: mekkorát nőttek - hú, mindjárt punkció - hú, beültetés....Utána meg egy kicsit terhes vagyok, és az jó.
Várnék én spontánra is, a metformin azért csak működik, de nincs túl sok időm, 34 is elmúltam 1 hónappal...
Szóval csak bizakodok!
backa
 
 


Kavics,ne röhögtessmáhallod!! Az a palacsintasütős sztori.. :mrgreen:
Meg a lejmolós régi szép emlékeid.. :D

Örülök én is jja,hogy sikerült jó dokira bukkanni...Drága kincs,mint a fodrász,kozmetikus ésatöbbi :wink:

Halljátok,itt nálunk olyan vihar lett,s közben nézzük a Tüzijáték közvetítést...elrontja a vihar az egészet...ilyen még nem is volt tán..
Pusz,szilvi
szyszqo
 
 


Felicia most látom, hogy írtál. !!!

Ez baromság, hogy IR csak kövér embereknél, PCOsoknál van. Soványaknál is gyakori!!!!!

Amikor a kardin dolgoztam volt egy orvoslátogató, aki a metformint hozta és ő is hangsúlyozta, hogy már megbukott az az elmélet, hogy IR csak túlsúlyosaknak van!!!

Én kecskeméáten tudnék segíteni, Psten sajnos nem! :(

Annyira idegesít, hogy még mindig egy helyben topogsz!!!
Komolyan jön, hogy megtépjek valakit! (nem téged!)

Persze, hogy drága az inzulin. Esküszöm, holnap felhívom a labort és megkérdem, hogy mennyibe kerül egy ötpontos cukor terheléses és cukor és inzulin vizsgálat.
És az olcsó, hogy annyiszor szúrnak? Minek a jó büdös francnak? Ettpől akadok ki!!! Itt folyik ki az eüből a pénz!!! Pont ez miatt!!!!
De önmagában nem ér semmit a a VC! Vagy ha annyira akar, akkor írhat alacsonyabb cukrokra is. Dehát a tiéd sem jobb, mint az enyém volt!!!
Lafeadnak is csináltak három hormon profilt egy ciklusban!!! De harmadik napi nincs közte.

Most nagyon begurultam!!!!! Nagyon!!!! Mingyá megüt a gutta!!!

Érdekel minden laborod. Írd meg nyugodtan!!! Mellékvesére általában a cortisolt nézik rutinszerűen. Ha azzal van némi gond, akkor azt lehet ismételni és vannak egyéb hormonterheléses vizsglálatok stb stb. De ehez már endokrinológus kell!!!

Bocsánat :oops: Elragadtattam magam. De így érzek!!!
Vendég
 


Babancs!
Mikor vizsgázol? Nem tudsz egy pihenőnapot beiktatni?

Itt elmúlt a vihar, csend lett, most meg szép nyugisan elkezdett szakadni az eső. Állatira.
backa
 
 


Backa szept. 20. de hatalmas az anyag, így minden nap tanulok valamennyit.
A férjem is ugyanezt csinálja, ugyanaz nap, ugyanott fogunk vizsgázni. Mind2ten itthon vagyunk. De még nem mentünk egymás agyára :D , egyszer ezt már végigcsináltuk együtt. Én azt is el tudnám képzelni, hogy egy közös ügyvédi irodában dolgozzunk, annyira jól kijövünk egymással.

Kép
babancs
 
 


Hát, Babancs, az klassz lenne!
Meg ha önállóak lehetnétek és nem kellene hülye főnökökkel nyűglődni!
Gondolom, van mit tanulnotok, de így együtt talán könnyebb, nem?

Mi is folyton azon agyalunk, hogy mit lehetne csinálni kettecskén, de használható ötletünk nemigen van...Most láttunk egy filmet és kitaláltuk, hogy elmegyünk világítótorony-őrnek! :D :D :D Viccen kívül : tényleg az lenne nekünk való!
backa
 
 


Norka, de tündér vagy!!! Hát én megyek bármilyen dokihoz, mondtam, nekem azért jött az Ács vonal mert jobbat hirtelenjében nem találtam.
Kavicska, ettől a képtől szabályosan majdnem elájultam mert elképzeltem magamat hasonló helyzetben....brrrrrrrrrrrr! A gyáva nyúl hozzám képest oroszlán! Én még egy sima fejes ugrástól is féltem mindíg, pedig kellett épp eleget !!!
Dokiilag megint ez a vicces, hogy itten van valaki aki ráadásul elvileg képben is van PCO-ilag, rögtön mondta is az ottan lévő épp betanuló végzős sotés csajnak hogy pco általában együtt jár inzulinrezisztenciával is és metforminnal kell kezelni... én megy vigyorogtam mint aki üdvözült hogy véééégre egy normális doki, hajjjjdejjóóóóó - na ezek után meg ezt mondja... úgy hogy inzulint nem is néz... hát, érdekes volt.
Hú, te olyan kis lelkiismeretes vagy, mindenkinek külön reagálsz ... én is eltanulhatnám végre :oops:
Amúgy nem vagyok férjnél :-) De képben van a párom hogy ki és mi tetszik nekem, simán megmondhatom neki még áradozhatok is akárkiről, mert úgyis tudja hogy nekem ő kell és kész :D Cserébe ő is kifejtheti hogy mennyire bejön neki a kapocszsóka :D

Backa, nem szeretnék szimulálni, de kb ott tartok a dokik szerint... merthogy a fogigátló után a diab doki szerint ha lenne baj már látszana :shock: peeeeersze... csak pco-s akartam lenni, ugyan még akkor nem is tudtam hogy ezt jelezheti az LH-m, meg a tesztoszteronom... mert ez oooolyan jóóóóóóó :o

Mindenesetre hőt mérek, LH tesztet azért nem veszek mert ha amúgy is felmászik olyan magasra, akkor nem mutat semmit :-(
Meg a párom soxor nincsen itthon munkából kifolyólag, úgyhogy nem tudunk időzítve akciózni úgyse...nálam ezért is lenne sztem marhaság stimmulálni.
A mellékvesés dolgot azért jó lenne megnézetni alaposabban mielött metformint kezdek enni... amúgy azon is röhögök (persze keserűen) hogy egyáltalán miért kell 6x megszúrni, miért nem csak 1x, és betenni egy bránert? :evil: Most, 2 nappal késöbb lilult be a karom, végig az ér. Egyszerűen nem értem az egészségügyet, dehát szerintem nem vagyok vele egyedül.
felícia
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: