Új privát üzeneted érkezett!

Nyugi Rambóka! Én is fáradt vagyok már nagyon. Lassacskán, amit egyébként soha nem szoktam - délután le kell feküdnöm egy félórácskára. Akkor milyen lehet terhesen???
A sógornőm azt mondta, terhesen államvizsgázott és tök rendesek voltak vele. Na asszem kitömöm a hasamat, mert szept. 20-ig már nemigen lesz nagy hasam! :wink:

Kép
babancs
 
 


Babancs, előbb csak a vizsgádra koncentrálj, ráér utána tökölni vele, úgyis mindig update-lve lesz az adatbázis már online is!

Ami a kérdésed illeti, de, jogsértő. :lol: Éppen ezért csak a megbízható, metforminpárti vagy egyéb PCO-ban járatos dokik nevét, elérhetőségét, tudnivalókat stb. tesszük csak közzé, magánvélemények kimoderálva. Ha valaki meg akarja kapni a teljes adatbázist, akkor azt úgy fogja, hogy majd a honlap adminisztrátorának ír egy szép e-mailt. :P Ki van ez találva.

Rambóka, már mondtam: szülés ELŐTTI depresszió igenis létezik. Ha nem hiszed, keress vissza valamikor június elejére a fórumon, feltettem a fotómat - emlékszel??? Teljesen szét voltam esve.
Azt, hogy a PhD szigorlatra hogy voltam képes felkészülni, máig sem tudom (6 hét tanulás, ebből 4 intenzív), és hősként magasztalom magam érte. Azt tudom, hogy soha többet ilyet. 3.trimeszterben nagy vizsgát letenni felér egy állatsággal.

Kavicska, PIHENJ, ha tudsz. Hiába voltál szabadságon, a meló sok és kibuksz tőle. Különben meg mintha magaska volna a hőd. :shock: Remélem azért el volt kapva az apajelölt.

Lányok, egyre kisebb az esélye Sonnentherme-nek... :( Bogit elvitte sétálni az apja most, nekem meg a jövőheti Figyelős cikket kéne még befejeznem és nulla energiám van. Dől az orromból a takony, ez a Coldrex mire jó egyáltalán? :x
Vendég
 


Norka!

Nekem hálistennek ez csak egy részvizsga a szakvizsgához!
De akkor se megy!!! :evil: És én hülye még egyet be akartam vállalni szeptemberre!!!! :evil: :evil: :evil:
Ráadásul nem időre megyünk, hanem a vizsgáztató reggel műt egyet-kettőt, utána levizsgáztatja a C vizsgásokat, aztán vmikor jövünk mi, utána meg rohan kongresszusra!!!! Hát elég érdekes lesz!!!! Plussz szakadni fog az eső is!!!!! :evil:
A hócipőm tele van!!!!!!

A Coldrex egyetlen dologra jó: rendkívül alkalmas gyomorfekély kialakítására!!!! :lol: Meg májkárosító is, nagy adagban!!!!
Forró fürdő, gőzölés, ágyikóban párolódás!!!!! Már persze, ha Bogi engedi!!!!!! Ha minden kötél szakad hársfatea mézzel!!! (Ööö, mármint ha lehet mézet enni szoptatás alatt! Ezt még nem tom! :oops: :oops: :oops: )
rambóka
 
 

 
 

Norka köszi a haladékot és jobbulást!!! Pedig a büntetőjogot már babásan csinálnám szívem szerint! Nem stresszelek ugyan, de biztos kell terhesség alatt a sok pihi, alvás.

Ez a Sonnentherme az az osztrák hely, ahova üdülni készültetek?

Nemtom mi van most este, úgy kinyúltam..fáj a szivem, vagy a mellem nemtom melyik. Az LH-tesztem negatív, de mit is várjak a 14. cn-on? :)
Még egy béta-blokkolót is bekaptam. Megint esik az eső. Ez a hülye változékony időjárás terhel meg így?
Vagy a pm. gyógyszer hat így, mert már nem pörgök, mint régen.

Kép
babancs
 
 


szió lányok!

igyekszem visszaolvasni!

Kriszta! Gratula...nekem nagyon pozitivnak tűnik mind2 teszt :) Ujabb kismami :lol:

Örülök, hogy jó volt a találka :) Esetleg..ha nem gond, kérhetek én is képeket magyarázattal?
ginuska25@freemail.hu

Annyira örülök nektek :) Most már tutti hogy lassan mindenki közülünk terhes lesz...100% ...matematika ... :D :D

Na cuppa

Gina
Vendég
 


Puszika Csajok!

Ígérem holnap leszek! Vagyis remélem :?

Asszem fáradtság! Hazajött a pszihiáterem és eldédelgetett. Rögtön jobban lettem :)

Aranyosak vagytok, h így aggódtok értem :)
Nagyon jól esett :)

Nos semmi lelki bajom nincs! Csak a körülmények.
Mondjátok meg, h lehet úgy szexelni :roll: , ha az embernek egyik igen jelentős erogén zónája fáj!!! :lol: Cickók!! (Má megint)
Megmondom én nektek: nehezen!!!! :?

Holnap mindenkinek válaszolok!!!!! :)

Norka!
Én emlékszem a te szülés előtti depidre :) Szerintem szükség van erre. A befele fordulásra, lélekben való felkészülésre!!!

Rambóka!
Olyan csodálatos dolog előtt állsz :) Első babád világra hozatala :)
Az időjárás befolyásol. Az egsézen biztos :) Engem is. :)

Kriszta!
Mondtam a páromnak az örömhírt!!!! Úúúúgy örült. Rögtön aszonta, hogy jót tett nektek a nyaralás :) És gratulál!!!

Csók csajok, most bocs mindenkitől, akire nem reagáltam! Holnap pótolom :)

Gina!
Az tutti, hogy ebben a topikban 100% lesz :) És nemcsak itt!!!

Most főzök magamnak egy fincsi teát. Sok citrommal és rengeteg mézzel :) Aztán irány az ágy!!! :)

Puszika!

Kavics
(15cn.)
Vendég
 


Kavits!

Szedsz te Premenst??
És miért nem ????? :lol:
rambóka
 
 


Csajok!

Felmerült egy másik topikon a kérdés, h. a PCO-s ragyák hagynak-e hegeket, mint az átlag acne??????
Én nemmel válaszoltam, mert nálam nem lettek kráterek a helyükön, bár a vállam, hátam apró fehér pöttyös maradt, dehát mi ez azokhoz az iszonyatos gyulladt vörös göbökhöz képest, amik előtte voltak!
Nálatok mi a helyzet?
rambóka
 
 


Nemtom, pont ma nézegettem a bőrömet. A tavaszi és nyár eleji iszonyatos, vörös, mély aknéknak nyoma sincs. Ki tudja hova tűntek, de pihe-puha a bőröm. Ralán az is közrejáccik, hogy nem kenem semmivel (némi alapozón kívül, ha olyan helyre megyünk). Nem piszkálom, nem mosom le alkoholos tonikkal, nem radírozom le. Azért a vállamon hátul, meg a derekam körül akad ilyen nagyobb, piros patti. De hálát adok az égnek, hogy az állam vonala, meg alatta kitisztult. A fülem és az állam közötti terület viszont olyan pörsenéses. Na a kozmetikusom tuti megmondaná ez milyen rendellenességre utal. Ő már 10 évvel ezelőtt mondta, hogy az államon a nőgyógy. probléma okozza a pattit.

Rambóka: hegek nincsnek!

Kép
babancs
 
 


Norka, ha nem gond én is kérek 1 hét haladékot táblázatilag mert holnap megyünk nyaralni ( őszölni) kora reggel...ha hazagyüttünk mekkcsinálom.

De Tűűűűileg mi volt lányok?
Most bocsika de nem reagálgatok mert holnap csörög az óra reggel 5kor ... :S


Mindenkinek puszi, írjatok sokat mire megjövök .-)
felícia
 
 


Kavicska
Köszönöm,neked,és párodnak is!
Sztem apa rtg sugr dózisnak hiánya lehetett jótékony,vagy kitudja! :D
A cickóm már nekem is fáj,ugy 2 hónapja,folyamatosan. :shock: Egyébként én onnan sejtettem,hogy két csíkom lesz,hogy majd meg haltam a fáradságtól.De nem álmos voltam,hanem fáradt! :wink:

A talis metfromin otthonhagyásról jutott eszembe,hogy szerencsére nem diabeteses társaság vagyunk.Akkor nem tudnánk egymásnak adni az "életmentő" szerből. :D No,mert tuti mindenki mást szedne,az ezer féle gyógyiból! :idea:

Rambóka
Nem irigyellek ám!A vizsga kikészíti az embert még nem babásan is!
A hegekről:Nekem nem maradtak meg.(szerencsére)

Norka
Töltöm a táblázatot,de HELP!Melyik laborokat írjam? :?: Az elsőt,vagy az utolsót!
Bocsi,ha oda van írva,csak nem látom! :oops:

Ginuska
Köszike! :)

mniki
Igazából ahogy elküldtem a hszt rájöttem,hogy összekevertelek a másik Nikinkkel,de át akkor már nem volt mit tenni! :oops:
Bocsánat!

Babancs
Hát sztem a pm, gyógyszered csinálja,hogy fáradtabb vagy!
Azért figyelj rá,mert átcsaphat egyik funkcióból a másikba!
Egyik kolléganőm is pm gondokkal küzd,és már mi is látjuk mikor,hogyan működik neki!Szegény hol majd meg fagy,hol meg melege van.Pedig lelkiismeretesen jár controllra! :wink:

Képzeljéztek,hogy jártam! :evil:
Mentünk az orvoshoz Adával(aki egyébként egész hétre kiírta bölcsiből,sőtt még a jövő hét is bizonytalan)A buszra nem bírtam feltenni a babakocsival,mert régi,magslépcsős volt,ráadásul nem is az utpatka mellett állt meg a sofőr.(nem is értem,hogyan kereshetnek annyit,mint a férjem)Aztán már csengetett,hogy zárja az ajtót,mi meg félig kilógtunk még az utcára.Mivel senki sem segített,csak bámultak,így gondoltam inkább leszállunk.Csakhogy vagy a kocsi kereke,vagy az esernyő beakadt,és szépen leestünk.Én a fenekemre,Ada meg htradőlt a kocsival.Szerencsére Ő még csak meg sem ütötte magát! :roll: Persze lett rögtön segítség 10,na meg a söfőr is várt! :twisted: De már nem szálltunk fel!Elmentünk apához panaszkodni,és sebeket nyalogatni.
Aztán irány gyalog az orvoshoz!
Ha lehet mégjobban megfáztam,mert a pulóverem sáros lett,le kellett vegyem. :(

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr!

Nem semmi, sajnálom! De busszal?? Miért jársz te busszal, pláne Adával?? Nincs más lehetőséged?
Én most azért tiprom ezerrel, minél többször elviszem egyedül a kocsit, ha esetleg terhes lennék, még a háziorvoshoz is kocsival mehessek. Jó tudom, akkor is kell a mozgás, csak a kismamák könnyebben fáradnak. A buszon meg mindig rosszul vagyok.

Pajzsmirigyhez: hát inkább még mindig melegem van--ezek szerint míg túlműködik, addig a fagyasztószekrénybe vágyódok, utána meg már a szaunába?? :lol:

Kép
babancs
 
 


Kriszta,
hát én biztos felszóltam volna hogy segítsen már valaki!!! :x Sajnálom hogy így jártatok, Ada biztos megijedt :( neked meg sajoghat a feneked...
Rambóka,
én nagyon nagyon ragyás voltam, igazából most is csak már nem olyan fájó, nagy, nagyon gyulladtak mint voltak, csak ilyen kis konszolidált pattanások... heg nem maradt egy sem szerencsére.
Vendég
 


Babancs
Nincs jogsim,és apa napi unszolása ellenére sem vagyok hajlandó vezetni. :wink:
17 évesen próbáltam,több órát levezettem,és abbahagytam.Idegesített!

Áfonya
Nem nagyon rémült meg,mert felpattantam! :P Ja,a fenekm az sajog rendesen! :?
Szólni?ÁÁ,itt a fejüket is elfordírjk az emberek,ha segíteni kellene.Pláne emelni! :twisted: Na,persze ha vki eltaknyol,az már döfi,azt látni kell!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok,

látom emgelőztem mnikit..... :lol: Képzeljétek, összefutottunk a Klinika recepciójánál, és rögtön egymásra ismertünk....!! :lol: :lol:
Annyira örültem Nikinek, hogy egyből leültünk dumálni egy kicsit....Jó volt !Mini topic tali.... :wink:

Lányok, dr Tűű egy tündér. Kedves, megértő, és nagyon képben van. Vihogott azon egy kicsit, hogy magamtól nekiálltam illegálisan merckformint szedni, de egyet értett vele, és 3 x 850 ( :shock: ) - ig kell majd fokozatosan eljussak. Szerinte így fejti ki maximálisan a hatását. IR diagnosztizálva, PCO szintén, viszont a magasabb prolaktin szint miatt, és a tejcsorgás miatt elküld még további vizsgálatokra, rögtön holnap reggel hivnom kell, hogy mikorra tudott nekem időpontot szerezni sella MR-re.
Nagyon megnyugodtam, hogy végre jó kezekben vagyok. Azt is mondta, hogy nyugodtak meg, vissza fog állni a testem a számára leginkább megfelelő súlyra, le fogok fogyni. El sem hiszem, hogy orvos ilyet mondott nekem. Már húztam be a nyakam, amikor a súlyom szóba került, mert eddig csak mindig azt kaptam: hölgyem, fogyjon le, maga túlsúlyos ! De hogy miért nem megy a fogyás, ezzel soha senki nem foglalkozott.

Felicia, remélem, még beleolvasol elutazás előtt a topicba, OK a dolog, egymilliószor jobbnak tűnik, mint Ács !! Kérjél időpontot !!

Kavicska, örülök, hogy amúgy minden ok, a ciciden kívűl azért van még egy-két hely a testeden, ahol érzékeny lehetsz.... ha apa kihagyja az érzékeny részeket, attól még lehet oké a dolog.... :lol: :wink: Már bocsi, hogy oktatgatlak, csak gondoltam szólok.... :wink: :lol: 8) Bocsánat, kicsit jó kedvem van.... ne hari...

Szegény Okriszti, rohadt egy helyzet lehetett, kár, hogy az emberek ennyire érzéketlenek néha.... Egyébként miért ne lehetne babakocsival buszozni, sokan csak azzal tudnak közlekedni.... :shock:
zsizsik
 
 


Jó estét !

Szóval lányok, dr. Tűű-re fel :lol: :lol: :lol:
Végre egy doki, aki tudja hogy kell kezelni PCO-st. Személy szerint elégedett vagyok :D

Na, a lényeg : azt mondta a leleteim láttán, hogy húúúúúú jajjjjjj
(tudjátok kh-ban diabetológus szerint minden OK)
A 2004-es terheléses vércukorra ránézett és mondta, hogy már itt is látszik az IR :shock:
itt bejön az, amit Felícia belgyógyásza is állít, ők korábban 4 órán keresztül terhelték a beteget, mert inzulinkit hiányában úgy is meg lehet állapítani az IR-t, ha csak terheléses vércukrot néznek..
Egyébként azonnal megemelte a 3x500 mg-os adagomat, 3x850-re. Szerinte a nagyon magas inzulinszintemre kell ez az adag, viszont én marha itthon vettem észre, hogy merckformint írt fel Adimet helyett. Gondolom ha már elkezdtem az Adimetet, azt kéne folytatni.

A PCO-t mindenképpen kezelni kell, nem csak akkor, ha babát akar valaki :!: Fontos lenne rendszeresen mozogni, napi 5x-i étkezés, lehetőség szerint diétásan. Nesze neked, itt zabálom a zsíros szalonnát :lol:

Fúú, tulajdonképpen most egy illetékes doki szájából is hallhattam mindazt, amiért Norkáék ilyen sokat dolgoztak és közkinccsé tettek.
Lányok, az az anyag az első, amit egy PCO-snak át kell néznie, abban benne van minden !!!!

Javasolta a pm vizsgálatot és hormon ellenőrzést. 3-4 hónap múlva kell visszamennem. A vérvételt kiírathatom körzetivel, vagy nőgyógyásszal, nem kell ott levetetnem a vért, azt mondta.
mondjuk ezeket csak akkor kell megcsináltatom, mielőtt megyek vissza, mert addigra a megemelt adag már hatni fog.

Azon meglepődtem, hogy kérte, ha pozitívat tesztelek, hagyjam abba az metformint. Azt mondta, hogy akkor már nincs szerepe, ilyenkor a vetélésért esetleg pm lehetne felelős.

Jajj, teljesen szét vagyok esve, biztosan eszembe fog jutni mit kellett volna még megkérdezni, meg mi mindenről esett szó.
Tudjátok nálam nem az volt a kérdéses, kell-e a metformin..
úgy örülök, hogy elmentem és igazad lett Norka, ismételten :lol: emelt adagra van szükségem !

Képzeljétek, Zsizsikkel ott találkoztunk és amíg a dokira várt, tök jót dumcsiztunk, ugye Zsizsik ? :lol: Örülök, hogy megismerkedtünk!!
Hazafelé felhívott a du 2-kor szült barátnőm, jót bömbiztünk :wink:
szóval fel vagyok pörögve és elégedett, boldog vagyok.
Ráadásul érzem, meg fog jönni. Új hónap, új remények :P

Mindenkinek nyugodalmas, jó éjszakát !
mniki
 
 


Zsizsik,ez szuper,hogy ilyen rendes volt a doki!!! :wink:
pimó
 
 


Zsizsik : hihi egyszerre írtunk, csak nekem 10 perccel tovább tartott, ez aztán a Tűű-féle összhang :lol: :lol: :lol:

tényleg, iszonyat jó kedvem van nekem is, lányok, így hatott ránk a doki, Zsizsik is tanúsítja :wink:

Okr : sajnálom, hogy a bunkó emberek miatt estetek egy nagyot. Remélem nem nagyon fáj !!

Norka : holnap mentek Mágusunkhoz ? vagy lemondjátok a talit ?
úgy sajnálom, ha mégsem juttok el pihenni, mindig ilyenkor jön ki valami :twisted:
Nekem a Neocitran bevált ilyen takonykóros esetben, kivéve, ha be is lázasodtam. Jobbulást !!

Babancs : szar dolog a hőingadozás, anyám izzadt, mint a ló, de este majd megfagyott. elhiszem, hogy szar :(

Rambóka : érdkes módon nekem sem maradnak meg a hegek, igaz, próbálom nem eltúlozni a nyomkodást (hmm, tudom, nem szabad :roll: )

Csajok ! Van október 20-ra időpontom Tűű dokihoz, a KH-ba. Ha valaki "átvenné" a helyemet, nem mondom le !!
mniki
 
 


Mniki,Zsizsik
Szuper,hogy egy ilyen alapos,és PCO-ban otthonosan mozgó dokit találtatok! :lol:
A mini tali volt a bonusz!(Nikinek a barátnő babája a repetea bonusz) :D :D

Zsizsik
Sztem a gyalogosokra úgy összességében nem fordít figyelmet senki! :(

Niki
A diétát még nekem sem sikerült betartanom! :oops: Pfúúú szalonna,de fini az paradicsommmal,hagymával,erős paprikával.Na meg csepegtetősen.
Csorog a nyálam!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ja, még valami. Zsizsik tudod mondtam neked, szóval szerintem ha van is rajtad pár kg felesleg, egyáltalán nem vagy kövér !! Azért nem kellene mindent erre fogniuk a dokiknak, persze ezt a legkönnyebb :twisted:
Örülök, hogy Tűű doki ezen a téren is megnyugtatott :!:

Most már tényleg eldugulok és megyek fürcsizni
mniki
 
 


Kukorikúú! :( Itt Norka, jó reggelt.

Képzeljétek, az újabb, hogy alhatnék, és nem tudok aludni. A gyerek ébresztett fél 4-kor szopizni, ezt letudtuk, utána vergődtem 2 órát szipogva és végül lejöttem. Áh, elegem van. Most kamillateás inhalációt csinálok és beszélgetek a macskával.

De! Nem vagyok olyan szarul. Csak a taknyolás borít ki, de ha ez végre apad, akkor már jól leszek. Legalábbis remélem. Mostmár csak Bogi ne robbanjon le, de biztos ami biztos, délelőtt megyünk a dokinénihez is, megnézetem őt.

Eddig hárman küldték vissza a táblát. Kavicska, neked meg valamiért nem megy át. :shock:

Niki, Zsizsik, látatlanban is megszerettem ezt a Tűű-t. Jó ember. Értékelem a nyihogását az illegális metformin szedésen. :D Szívesen elbeszélgetnék vele, mit gondol erről-arról, de isten ments, Ácsot már így is kinyírtam a cikkel. :?

Na folytatom a gőzölést. Ahogy Kavicska mondaná: vagyok...

(ház népe igazat álmát alussza még)
Vendég
 


Niki! Ma délig mindenképp tartsd fent nekem az okt.20-ai időpontodat, a Kaáliba elmegyünk, de nem biztos, hogy Mágusunk felírja az Adimetet.... :? ki tudja hogy változott a széljárás!
Vendég
 


Jó reggelt!

Mniki, Zsizsik ez nagyon klassz! Végre találtatok egy jó fej orvost!
És tök jó érzés lehet Zsizsik, amit neked mondott. Azt én is észrevettem, hogy a túlsúlyos betegekkel szemben előítéletek vannak az orvosokban. De hát most már nem lesz többé!! :lol:
Amúgy a pm.hez most meg már azon veszem észre magam, hogy a hőm olyan 36,2-3 körül standál (próbálom ugyanakkor mérni reggel), ez az előző, még pajzsmirigy-beteg ciklusban 36,6-36,8 körül volt úgy nagy átlagban. Szóval igencsak hat a pm. gyógyszer. Nem beszélve arról, hogy már nem zsíros a bőröm se, nem kell olyan gyakran hajat mosnom, nincs patti. Nekem ez a Propycil olyan csodagyógyszer, mint nektek a metformin. Egy hátránya van..az eddigi biztos 52 kg helyett, most biztos 56 kg-ot nyomok :cry: Neki kell állnom fogyózni :x

Felícia!

Jó utat kívánok neked!

Norka!

Én sem tudtam most aludni!

Kép
babancs
 
 



Sziasztok!

No csináltam tesztet. (Okriszti mozgott a bogarad a fülembe :lol: )
De negatív lett. Nem lettem okosabb, de nyugodtabb annál inkább.

Espero! Köszönöm szépen a képeket! :lol: Lányok! Valóban tök jól néztek ki! Csinosak, és vidámak vagytok! Jó volt bennetek látni.

Norka szerintem ez a nemalvás ez front függő. Én is küzdök vele. Ellenben tegnap a moziba 'Szakíts ha bírsz' kellős közepén meghunytam. :lol: Pedig annyira nem lenne rossz a film.

Rambóka most kutatok az emlékeim között, de nekem egyetlen egy olyan vizsgám sem volt, amelyre simán, görcsölés nélkül leültem volna tanulni. Mindezt nagy pocak nélkül. Hajrá!

További szép napot Nektek! - itt olyan f*s az idő :cry:

Bee
beebeey
 
 


Beebeey : akkor most elkezded a Norculutot, vagy vársz még ?

Még eszembe jutott a tegnapi Tűű-látogatással kapcsolatban 2 dolog.
Javasolta, hogy terhesség esetén már a 10. héten csináltassam meg a vércukor vizsgálatot, mert fokozottan figyelni kell a terhességi diabéteszre, illetve rákérdeztem, hogy nem okozhatta-e a vetélésemet az, hogy elkezdtem csökkenteni az Adimetet. Határozottan állítja, hogy nem, semmi köze nincs hozzá.

Egyébként eléggé ki vagyok bukva, 2 órát sikerült aludni, a drága uram ugyanis nem töltötte itthon az éjszakát :shock: este 10-kor átment a barátnőm férjéhez megünnepelni a bébijük születését, de gyanítom úgy berúgtak, hogy kidőlt. 17 éve , amióta együtt vagyunk, egyszer fordult elő ilyen, de akkor legalább mellette voltam, csak ott ragadtunk éjszakára a vendéglátónál.. Tök szar volt, hogy hiba vártam, nem jött, de nem is küldött sms-st sem. Reggel, amikor hazajött, mint egy ma született bárány nézett rám, hogy miért vagyok kiakadva :evil:

Norka : várom a Kaális beszámolót !!!
mniki
 
 


Sziasztok!

Okrisz :)
Elég vaksi férjed van,ha csak egy csikot látott :wink:
Még egyszer nagyon nagy gratula! :lol:
Buszos story,undoritónak találom h ilyen szinten lesz.rják egymást az emberek :( 1* a buszmagállóba csávókám elvágodott,vérzet,stb....odamentünk h mi van...kihivtuk gyors a mentőket....poén az volt h minket néztek hülyének,mert segitünk! :?
!A popsidnak jobbulást! :)

Norka:)
Nektek is jobbulást!
Megkaptam a táblit,ki is töltöttem,nem tudtam elküldeni és elveszett :evil: ,azóta nem volt kedvem újra irni! :oops:
Lenne egy kérdésem:
az orvos nevénél sokat vaciláltam,h melyiket irjam...aki felfedezte a pco-t,és M. is irt,de közölte h dagadt vagyok,,,vagy azt aki a gyereket "csinálta",de elég b.nkó!Már csak azért mert szivből egyiket se ajánlanám senkinek,,és ha ezt berakod mint M. párti orvos...lehetnek ----visszajelzések! ??????????? :roll:

Espero :)
Melyik nap mentek afp vérvételre?????Azt hiszem tőled kaptam a talis képeket,köszike! :oops:

Pogi:)
Anyósék még mindig ott vannak??? :shock: :)

Rambóka,Rejoka
Szép nagy pockotok van! :lol:

Hétfőn voltam fogászaton,jjaaj de rossz volt! :? Végig görcsbe voltam,tömte a fogam..fehér töméssel...figyú csak az a pisztoly mi a fene volt,gondolom azzal rögzitette,,nem ártálmas az?????? :shock:
Két fogam van ,amit még tömni akar(3 volt rosszul emlékeztem),,de csak azt mondta rá h szúvas,,,akkor is muszály tömni?????Bocsi ha butaságot kérdezek ,de nem értek hozzá???! :oops:

Kavicska:)
Mi ez a rossz kedv????????Tessék pihenni!!!

Andika:)
Már ég a pofám rendesen! :oops: Majd mesélek! :wink:

Zsizsik,Mniki:)
Végre egy szuper doki,tök jó h rátaláltatok+egymásra is! :lol:

Pimo:)
Nagyon eltüntél..tessék sűrűbben jönni!!!
A fiúknak utólag Nagyon sok Boldog szülinapot!!!!!!! :)
Képeket mutatsz róluk????

Hétfő óta járok a fülészetre,csikozásra,és kifogtam egy nagyon rendes kis fiatal dokinőt,nagyon preciz,meg aranyos..fülcsim is jobban van!Igaz nagyot hallok,mindkettő be van dugva,férjem áll. kinevet! :? :lol:
Kavicska nagyon hasonlit rád a doki,képzeld mikor beléptem azt hittem Te ülsz ott,,néztem is!Annyi a különbség h ő szőke! :wink:
Kezem,lábam megint keresztbe..holnap megyünk Uh-ra! :lol:
Szerintetek már megtudják mondani h milye lesz?????


Bocsi akit kihagytam,,,pedig átlagon felül irtam! :lol:
Puszi
Vendég
 


Újabb emlékfoszlányok :lol:
Tűű szerint az lehetett a vetélés oka (ha a pm problémát kizárhatjuk), hogy hamar babás lettem és bár beindult a peteérés, de az még nem volt megfelelő minőségű. Szerinte nem kell majd a lombik, bizonyított a metformin, spontán babás leszek :P

Egyébként örült, hogy mi betegek a kezünkbe vesszük az irányítást (persze nem ilyen szavakkal, de ez a lényeg :wink: ) és az interneten sok hasznos infot be tudunk szerezni. Ja, és sok a PCO-s kismamája :wink:

Írtam az NLC-n is, hogy szerintem Norkának találkoznia kellene vele, esetleg fel lehetne kérni szakértőnek !
mniki
 
 


Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy tudna-e valaki felvilágosítást adni ki is az a Tűű doki és hol lehet őt elérni?

PCO-s vagyok és szeretnék egy normális doki találni már aki tud segíteni.
Köszi
kéva
 
 


Kéva, Tűű doki elérhetőségei :

1. Istenhegyi Klinika
Vizitdíj : 10.500 Ft
Tel.: 06-1-224 5424
kb. 2 hét alatt kaptam időpontot

2. Szt.Imre Kórház
Tel:06-1-464 8600
Itt kb. 2 hónapos előjegyzés van, időben kell mozdulni !!
mniki
 
 


már csak egy nap!!!!! és hazamennek!!!!! :lol: :lol: :lol:
krumplis pogácsa
 
 


Pogi : de ugye nem adsz nekik enni ?! :lol: :lol: :lol:
tuti kiéheztetném a morzsálós galád sógort :twisted:

Kavicska : kipihented magad ??

Norka : mi a helyzet takony-fronton ?? Milyen volt a Kaáliban ????
mniki
 
 


Sziasztok,

mniki, igen, igen !! NAgyon jó volt, hogy megismertük egymást !
Folyt. köv !

Ma reggel elmentem a két vérvétel eredményért, még Ács kérte, hogy a ciklus 19 és 27. napján nézzük meg a progeszteront. Hátha van peteérés. ÉS KÉPZELJÉTEK !!! Volt !!! A 19. napi 0,2 lett, de a 27. napi 5,7 !! Ugye ez azt jelenti, hogy volt....?? Tudomásom szerint az 5 feletti értékek már jónak számítanak ! Ti mit tudtok erről ?
Ez teljesen egybevág azzal, amit a múlt héten csütörtökön Babancs segítségével fejtettünk meg, ő szólt, hogy a petefészek görcsök lehetnek akár a pé miatt is. És este az LH teszt igazolta is. Szóval, úgy néz ki, hogy hosszú hónapok után, végre-valahára elkezdtem működni ! Pedig a merckformint még csak bevezetőben vagyok.

IZGI !!!
zsizsik
 
 


Fúú, Zsizsik , akkor lehet érted izgulni. De jóóó !
Na, legalább ennyire jó volt Á. doki :x :wink:
mniki
 
 


Mniki, édes vagy, de sajnos a hőm 36,6 konstans. Szerintem ebből nem lesz baba ebben a hónapban. :cry: :cry: :cry: :cry:

Ki az az Á doki ? Ácsra gondoltál ? (nem értem...)
zsizsik
 
 


Ki a jobb orvos Ács doki vagy Tűű doki?

Kinek mi a véleménye róluk?

Még egyiknél sem voltam és tudni szeretném melyikőjük a jobb.
kéva
 
 


Lányok csak 2 sort pötyögök, na jó lehet hogy többet, de sietnem kell.

Szóval megkaptam az Adimetet, 3*500 gr, de Mágusunk azt kérte, hogy várjam meg a szopi végét. Mert egy dolog, hogy kis koncentrációban megy csak át, de ez olyan, mintha Bogit is elkezdeném hozzászoktatni, és ez nem fair vele szemben. Van ebben némi igazság. Más, mintha születésétől fogva szedném a gyógyit. Úgyhogy lehet, hogy csak egy hó múlva kezdem, amikor már csak minimális mennyiségű szopi lesz.
Aztán 2 szopimentes hónap után, míg lemegy a prolaktin, megnézi újra az alaphormonokat és ha jól értettem az éhgyomri inzulint is. Ezt ő találta ki. Csak kíváncsi, milyenek lesznek. Hát felőlem. :shock: :lol: Megbeszéltük, hogy metforminozunk, és amikor újra aktuális lesz a babaprojekt, konzultálunk újra (gondolom terminált együttlétre gondolt).
Szóval nagyon-nagyon rendes volt, és nagyon örült Boginak, azonnal, mikor meglátott minket, terelt be a szobájába. :lol:

Megyünk Sonnentherme-be úgy néz ki. Dokinéni megvizsgálta Bogit, aszonta kutya baja, az anyatej megvédte. :shock: Na, hát valamire csak jó volt ez a kínlódás.

Úgyhogy lányok, az okt.20-ai időpont felszabadult Tűűhöz, átadom!! :wink:
Vendég
 


Csajok, én félek!

Egy kismama kolléganőm övsömörös, és egy másik ma pattikkal jött be, irány a doki, olyan mint a bárányhimlő, csak a a csaj már volt, ezért nem tudja a doki. Mit csináljak, hogy elkerüljem? Jobb ötletem hirtelen nem volt, vettem egy nagy doboz hohesc-t, és bevágtam, meg egy magneB-t.

Tud valaki vmi jót?

Én egyébként vltam bárányhimlős, de egy jó kismövsömör nem hiányzik.
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Nyugi, ne pánikolj!
Ha voltál bárányhimlős, nem kaphatod el újra!!!!
Nem beszélve arról, h. már túl vagy az első trimeszteren, tehát a magzatkárosító hatás már messze nem érvényesülhet!!!!

Javaslom ezt a weboldalt ( ne ragadj le a komplikációknál, hanem azt a rész is jusson el a tudatodig, h. mindez "a betegségen még át nem esett nőknek" szól!!!!!!!)

http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/tevhitek


Egyébként Csajok erröl jut eszembe:

Aki nem volt bárányhimlős, v. rubeolás az mielőbb kocogjon el a nőgyógyászához v. a körzetidokihoz védettséget nézetni, v. oltást kérni, mert az oltásokat követően 3 hónapig nem szabad teherbeesni!!!!!! Nehogy később kelljen pánikolni!!!! Pláne nehogy beteg babát szülni! Az én érfejlődési rendellenességem is valszeg egy anyu terhessége alatti rubeolajárvány következménye volt!!!!
rambóka
 
 


Zsizsik! Na látod, érdemes volt görcsölgetni! :) Már az is nagy haladás, hogy lett péd. Nekem is 1-2 hónap metformin után már volt peteérésem. Most átmenetileg nem szedem a metformint, de lehet nem ártana..híztam 4 kg-ot :(

Ez a Tűű viszont nem semmi, ilyen brutál vizitdíjat! Ugyan egyszer én ennek a dupláját kifizettem természetgyógyásznak..az egészségért és a jó dokikért mindent! :D

Kép
babancs
 
 


Zsizsik : persze Ácsra gondoltam :wink:
Az egyébként nagyon bíztató, hogy volt pé-d !! Csak így tovább, tudod, mi idén babások leszünk :!:

Csillagfény : sajnálom, nekem nincs ötletem, maximum annyi, hogy maradj otthon, de gondolom ezzel nem vagy kisegítve :(
Azt sem tudtam, hogy az övsömör fertőző :shock: Nem ugyanaz a vírus okozza, mint a bárányhimlőt ?

Norka : akkor holnaptól jó pihenést nektek ! Örülök, hogy Mágus ilyan alapos, csak nem tervezitek már jövőre a kistesót ?:lol:

Kéva : szerintem egy nőgyógyászt (Ács) nem lehet egy endokrinológussal (Tűű) összehasonlítani . Célzottabb lenne Tűű-höz bejelentkezni, Ács úgyis küldene ide-oda.. Tűű legalább PCO-ban nagyon otthon van ÉS felír(hat)ja a metformint ! :wink:
mniki
 
 


Rambóka, köszi, elolvastam. De az övsömörös kolléganőm volt bárányhimlős, szóval azt még kaphatok, nem? Vitaminszedés használ valamit? Vagy csak placebo?

Ez a dr. tűű tényleg megéri az árát a dolgoknak. Azon a honlapon majd az is rajta lehetne, kihez lehet csak úgy, államilag dotáltan menni.....

Mondjuk attól én is parázok, mi van ha túlhordom a babát, és a végén már hetente kell menni?
csillagfény
 
 


Babancs : a sima nőgyogyik elkérnek 7-10 ezret és nézd meg mire megy velük az ember ! :evil:
A + 4 kg a pajzsmirigy gyógyszer miatt van ? Az étvágyad nem csökkent amióta szeded ? Mikor kell ellenőrzésre menned ?

Lányok, azt figyeltem meg, hogy babásaink elsősorban 2 x vagy 3 x
850 mg-os metformin szedésével esnek teherbe. Biztosan igaza van Tűű dokinak, hogy el kell érni a 3 x 850 mg-ot ! (vagy legalábbis a napi 1500 mg nem elég !!!) :!:
mniki
 
 


Mnkiki, igazad lehet, én isp ont ezen filoztam. Kicsit meglepődtem, hogy nekem is a nem annyira súlyos Ir-re napi 3 x 850 g -ot írt elő, ez elég brutál adag, de azt mondta, hogy így fejti ki maximálisan a hatását. Hát, egy kis kezdeti hányingeren ne múljon..... :wink:

További adalék dr Tűűhöz: tegnap este mondta, hogy sella MR-t kér, mert meg szeretné nézni az agyalapi mirigyet, hívjam ma reggel, hogy mikorra kér ( Ő! NEKEM ! ) időpontot. Hívtam délelőtt, és most pénteken délutánra már mehetek is..... :shock: :shock: Nem semmi gyorsaság.... !! Ezt már nevezem! Szóval rögtön a tettek mezejére lép, nem tököl, nem rám vár. Ő intézkedik, és azonnal. Nem felejti el, amit ígért. Komolyan, egészen meg vagyok hatva, hogy ilyen normális dokiba botlottam. Köszönöm nektek ! Illetve Neked, mniki !
zsizsik
 
 


Zsizsik ez tök jó! Gyorsan a végére jár ez a doki mindennek!

Csillagfény!

A pm. gyógyszer miatt híztam, amúgy csökkent az étvágyam. A vizsgára készülés minden energiámat felemészt, ezért sajna sokat nassolok mellette..ami nem túl szerencsés. Szerencsére 3 hét(!) alatt eljutottam oda, hogy egyszer átvettem az anyagot, mostmár (csak) ismételek. Majd ha meglesz a vizsga, asszem fogyóznom kell.

Kép
babancs
 
 


Na, még a táblábhoz (1 ujj technológiával vagyok):

nem én találtam ki, én csak segítek adatot gyűjteni!! úgyhogy a kérdések jogosak és engem is elgondolkodtattak.

én amondó vagyok hogy írjátok be leleteknél (hormonok) a sávot, mi volt jellemző nálatok, ha nagyjából hasonlóak voltak a szintek (pl. LH), ha több lelet van. -vagy ha nagy változás történt, akkor az első és utolsó leletet, dátummal... :shock: :? hogy több meló legyen

orvos: a cél igazából az, hogy kiderüljön, ki az, aki igazán jó PCO-ban és javasolható. ezt kívánnánk összesíteni az egész országra

ha megkapjátok a táblát, akkor megnyitás ugye... utána mentés másként valahova... utána kitölteni... utána csatolni a válaszlevélhez! :wink:

tudom nem egyszerű, meg én nem is vagyok vas. estig, de megköszönöm a segítséget. :wink: vegyétek házifeladatnak. :!:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Rengeteget írtatok, át is olvastam, de képtelen vagyok mindenre reagálni. :oops:

Csak egy röpke ódát zengedeznék a metforminhoz! :lol:
Ma (28.cn) úúúgy megjött, mint az állat!
Sosem hiszem el, de tény, hogy teljesen normális a ciklusom!

Kandika!
Táblához: 1. cn :lol:

Ma elkezdtem a Decapeptilt, holnaptól mellé megy napi 3 Gonal F, vasárnap vérvétel+uh.

Norka!
Igyekszem a táblázattal, de rém béna vagyok.
backa
 
 


Sziasztok!Voltam tegnap uh-on és láttam a kis mazsolámat még képet is adott a doki!
Egyépként a dokim azt írta a papírra hogy 5 hetes vagyok!!!
Kaptam Duphastont 3*1-et kell szednem!
Okr!Az én tesztem sem volt erösebb a 15.dpo-n!!Ne aggódj biztos rendben lesz minden!Ott az a babó!
Mennem kell, nem leszek túl sűrűn mert otthon nincs net és holnaptól táppénzen vagyok!!Puszi mindenkinek amint net közelbe leszek jövök!!
niki26
 
 


Zsizsik
Nem baj,ha 36.6 a hőd!Attól még lehetsz babás!Lehet hidegvérú vagy! :D
Nincs esetleg több adatod ,vagy görbéd?Akkor okosabbak lennénk!
kb hány nap telt el ovutól?

Csillagfény
Szerény tudásom szerint övsömörös az lehet ,aki volt bárányhimlős!
Nem hiszem,hogy elkapnád,mert nem cseppferőzéssel terjed,hiszen a vírudod már eleve megvan.Tudod,mint az ajakherpeszé!Na szóval ne érj hozzá lehetőleg,és kész!
(ha hülyeséget írtam volna javítsatok )
Mellesleg rohadtul fáj.Anyunak már többször volt. :x Sztem azért nem kaptam el,mert 19 éves koromig közöm sem volt a bárányhimlőhöz! :wink:

Norka
Kitöltöttem a táblázatot,és el is küldtem.Megkaptad?
Javulgattok már??

Niki26
Akkor pihi-pihi-pihi!
Grat a fotóhoz!
Kezdek beletörödni :D ,hogy babás vagyok!Tickert is csináltam!

Ella
Hát sajnos az emberség lassan kiveszik belőlünk.Rengeteg atrocitás éri a kisgyerekeseket(persze nem csak őket)A hőmérős-babásban ki is szoktuk tárgyalni.Minden napra jut egy! :(

Backa
Akkor már ciklus kipipálva,jöhet a következő lépcső! :D Fog is jönni!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Zsizsik
Nem baj,ha 36.6 a hőd!Attól még lehetsz babás!Lehet hidegvérú vagy! :D
Nincs esetleg több adatod ,vagy görbéd?Akkor okosabbak lennénk!
kb hány nap telt el ovutól?

Csillagfény
Szerény tudásom szerint övsömörös az lehet ,aki volt bárányhimlős!
Nem hiszem,hogy elkapnád,mert nem cseppferőzéssel terjed,hiszen a vírudod már eleve megvan.Tudod,mint az ajakherpeszé!Na szóval ne érj hozzá lehetőleg,és kész!
(ha hülyeséget írtam volna javítsatok )
Mellesleg rohadtul fáj.Anyunak már többször volt. :x

Norka
Kitöltöttem a táblázatot,és el is küldtem.Megkaptad?
Javulgattok már??

Niki26
Akkor pihi-pihi-pihi!
Grat a fotóhoz!
Kezdek beletörödni :D ,hogy babás vagyok!Tickert is csináltam!

Ella
Hát sajnos az emberség lassan kiveszik belőlünk.Rengeteg atrocitás éri a kisgyerekeseket(persze nem csak őket)A hőmérős-babásban ki is szoktuk tárgyalni.Minden napra jut egy! :(

Backa
Akkor már ciklus kipipálva,jöhet a következő lépcső! :D Fog is jönni!

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: