Új privát üzeneted érkezett!

zel, Lukácsod szuperséges :lol: Lujzim elég nehezen indatott, de már csak alvásnál kell rá a pelus mert este sokat pipikél :lol:

ilonkám már rég szerettem volna megkérdezni, hogy az örökbefogadási folyamaban még benne vagytok?

többiek?

jajj csajok nem is merem leírni...páromat behívták az első állásinterjúra, holnap 2-re a Budaörsi kikába, jajjj úgy izgulok, szurkoljatok légyszi...(2 éve sehova sem hívták még).........

Kép
Kép
 


A Vilmos név nekem is tetszik, nálam a Soma ,a Zétény, és a Zalán játszik még :)

Boriskám:
apának nagy drukk holnapra! Az én páromat sok helyre behívták, mégsem nyert egyik sem. Szóval inkább hívják egy helyre, de az legyen a tuti! :wink:

Zel:
gratulálok Lukács produkciójához! :) Az első bilibe kakiláskor mi is annyira örültünk, hogy az egész ház tudta szerintem, hogy Annának sikerült :)

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Borcsám! Nagyon szorítok!!!!!!

Mágnes! Kééépzeld, rendszeres a wc-n kakilás. Minden nap futunk, amint szól, és mondunk egy-két mondókát, megbeszéljük az éppen cipelt játék szemét-száját, majd Lukács tapsol, hogy "ott van, üüügyes" és tényleg ott van.. :)

Kép
Kép
Kép
zel
 
 

 
 

köszi mágnes a drukkokat, nagyon remélem, hogy lesz valmi, mert most is állnak a csekkek halomban....
nekem is tetszenek ezek a nevek, a zalán különösen, de párom nagyon válogatós :P azt mondja ha focista lesz akkor jó neve legyen :lol:

zel, jól csinálod a kakilást, Lukács meg nem semmi :lol:
Lujzi azt mondja utána: sikerült!!!

Kép
Kép
 


csjok, jzi reggel sír, nem akar oviba menni (apja viszi most), mit mondtok nekik ilyenkor? én azt szoktam, hogy anyának apának dolgoznia kell neki meg oda kell menni, sok gyerek várja meg az óvónéni..... :twisted:

Kép
Kép
 


Boris!
Nagyon örülök, hogy túl vagy a vizsgálaton.
Lujzit sajnálom, hogy nem akar oviba menni. Egy ismerősömék minden délután ottfelejtettek valami, amiért persze feltétlenül menni kellett másnap reggel.
Szurkolok hogy összejöjjön a meló.

Zel!
Nagyon ügyes a nagyfiad. Taníthatna pár dolgot Csabimnak. Bár ő is egyre többször pisil a wc-be, de nem ő szól hogy kell, csak pelenkázás előtt ráveszem egy kis csorgatásra.

Ilona!
Kinga túlnőtte Ilkámat. Nem semmi a csaj.



zel, akkor háromszoros hurrá Lukácsnak és Éljen, éljen, éljen, milyen kis ügyes!

boriska, na akkor mi volt az interjún? Örökbefogadást visszamondtuk, így azért már egészen más h van egy vér szerinti.. :oops:

tücsökbogár, hát sajna így már aztán nem is bírom sokáig kézben tartani a kis vasgyúrót, de legalább én is visszanyertem versenysúlyomat. Viszont már nem jó a pihenőszék, amit nagyon szeret, ülni meg még nem tud...
 
 


tücsi, köszi, még egyszer-egyszer keményedek, de ez elmúlik lassan :wink:
jó ez az 'ottfelejtés, Lujzimmal az lenne a gond, hogy ő okvetlenül szeretné is megkeresni azt a valamit ait otthagytunk az oviban :lol: :lol:

ilonkám, ne haragudj, ha már megírtad a lemondást, lehet, nem fogyeltem :shock: 8)
meló....hát egyenlőre nem tudjuk mennyi lenne a fix é mennyi a jutalék, 20-án mondják meg, ill. az a vacak, hogy egész heti munka lenne, egy hétvége szabad..de ha nem iszonyat kevés az alapfizu akkor párom elvállalná, persze ha őt választják....minden olyan ...ha..

Kép
Kép
 


boriska, akkor szurkolunk tovább. Tudod ha már van munkája, akármilyen is, akkor jönnek az ismeretségek, onnan meg talán könnyebb továbblépni, ha nem ez a megfelelő.
 
 


ilona, én is így érzem, csak azon akadtam ki, hogy ezek a multik ilyen rablók..mert ha egész nap ott kell lennie és minden nap, mondjuk 60ezer alapfizuért akkor rohadtul nem éri meg, mert a jutalék kiszámíthatatlan....kicsit félek tőle, hogy kb . ez lesz afelállás..

csajok???? mindenki hétvégézik?

Kép
Kép
 


boriska, én is mentem állásinterjúra ilyen helyre. Tényleg munka éjjel-nappal, igazi vadkapitalizmus. Engem nem vettek fel, nem voltam eléggé elkötelezett a cég felé... :D :oops: .... Milyen trükköt találtál ki a kis királykisasszonynak az ovihoz? Neked van munkád valami?
 
 


ilonka, nem voltál elég elkötelezett....??? és ezt egy 20 perces beszélgetésből mindjárt le is szűrték..????? na ez aztán a gáz.
ovi..ma is sírt elmenéskor, azt mondtam neki, hogy játszik egy jót meg ebédel egy fincsit és apa megy is érte amíg anya dolgozik, aztán ezt ismételgette a drágám pityergősen, hogy: 'anyaka dolgozik?' és te hogy vagy ilonkám, milyen otthon babázni?

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Bejelentkezem én is egy kicsit. Bár olvastalak titeket csak nem irtam.Már nem is tudom kiről mit olvastam.
Boriska! Mikor lesz meg az amnióról az eredmény? Amugy hogy viseled a terhességet?
Ovi reggeli siráshoz nem tudok mit irni, met nekünk ilyen nem volt. De az ovónők azért vannak, hogy lefoglalják a gyereket hogy ne sirjanak sokáig. Azt mondjuk jól csinálod, hogy megmondod neki, hogy ebéd után mentek érte.
Drukkolok párodnak, hogy sikerüljön a munka. Kezdésnek ez is jó. Nem?
i csütörtök óta megint itthon vagyunk. Szerdán azzal fogadott az ovónő, hogy Anna 2 óta sir. (Ez volt 3 órakkor.) Kiderült, hogy a füle fáj. Páromat hivtam, hogyha nincs sok munkája jöjjön értünk, mert igy buszozni nem könnyű, hogy végigsirja.
Aztán elmentünk fülészetre, ahol nem mondták, hogy nagy gond lenne. Nurofent szedjünk ha fáj neki. Azóta nem fáj a füle. Csütörtökön elkezdett köhögni és picit folyni az orra. Pénteken este kontroll. Kiderült arcüreggyulladása van megint. Orrszívózni kell, kaptunk kombinált orrcseppet. Melegiteni is lehet. Szombat éjjel pedig amikor felkelt fura mód neki ment a szekrénynek mikor mondtam hogy jöjjön utánam. Kinn vettem észre, hogy mindkét szeme össze van ragadva és tiszta váladékos. Nagyon megijedtünk, hogy mi az isten van vele. lemosogattuk kamilla teával. Reggelre jobb lett, de a szeme alatt kicsit dagadt. volt. Hálistennek elmult. A héten itthon marad az tuti. Most keresgéltem neten és fogok venni homeopatiás bogyókat neki. Immunerősitőt és egy ugymond vitamin félét ami lehet folyamatosan adni nekik.
Röviden ennyi.
Bocsi, hogy többségben magunkról irtam.

Kép
Kép
 


gyöngyike, jó hogy jössz, még szép, hogy írsz magatokról :lol: :lol:
Lujzi mindent összeszedett 1 hónap alatt az oviba, a dokinő a bérescsepp+C-vitaminkúrát javasolta, így mi azt használjuk, próbáljátok ki ha gondolod :lol:

munka, na ezt olvassátok el....:
heti 4 nap 10 órázás, nyitástól kapuzárásig..és csak akkor szabad a hétvége ha előtte levő napokon dolgozott :roll: :shock: :?: na ehhez az alap fizu 70 ezer ft....jutalék max 10-15 ezer lehet..óriási...ebből kifizetjük a hitelt és 1db számlát, a többi (kb30 ezer forint) számlát a gyes+csal.pótlékból...aztán kész. miből veszek kaját? miből tankol, hogy eljusson a 30 kilóméterre levő munkahelyre :?: :?: :?: :?: :?: most mondta le, mert az alkalmi munka még ennél jobb kicsivel.......

bocsi az ömlengésért de totál kiakadtam....

Kép
Kép
 


sziasztok lányok!

Kicsit rég voltam,de megpróbálók bekapcsolódni .. :oops:

boris!

Én csütörtökön elküldtem az önéletrajzom pénteken már hívtak,hogy
ilyen előélettel azonnal kezdhetek dolgozni.
ilyen feltételekkel nyomja fel tudod hová.
Én nem tudom hol élnek ezek én a dolgoztam egy hasonló üzletben
dizájn felelős,és matrac lakótér osztály felelősként 140.000 nettóért.
azért az nem volt rossz. :wink:

most gondolkozok jövőre FULL.... EXTRÁS BABABIZOMÁNYIN,ÉS
ONLINE BABABOLTON.EBBE LÁTOK JÖVŐT.

LUKÁCSNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!!!!!!!!

képzeljétek Nia mit csinál.ledugja a kis kezét a bölcsiben,hogy ő
haza megy mert úgy is hányni fog.
Most mondtam neki,hogy akkor megyünk a doktor nénihez.
Figyelmet akar felhívni,hogy rá figyeljenek.

Mit szóltok?

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
 
 


renim, drága, de jó, hogy jössz!!!!!!
na gondolhatod milyen gáz amit a páromnak mondtak...egyetemi -belsőépítész diplomával így.....és ennyiért....a 140-re ugrottunk volna.
húú Nius...nekem meg van a véleményem (máris..) az óvónőnkről..ha sír egy gyerek beszoktatásnál akkor felülteti egy székre ott sírjon, én teljesen ledöbbentem. úgy gondolom, hogy a bölcsiben is és az oviban is az óvónőnek/gondozónak foglalkoznia kell a gyerekekkel, ha sír, basszus olvasson neki mesét, rajzoljanak, gyurmázzanak stb.., nem? szerintem lehet, hogy Nius is emiatt akarja magára felhívni a figyelmet.
pussz

Kép
Kép
 


boris!

Jó,hogy válaszoltál.Hát igen egy jó állás,ez mindennek az alapja.
Nekem is jó lenne most egy ilyen állás.
Nálunk nagyon rendesek a bölcsiben.
Nia ölben van ha sír.Már a múltkor is kukucskáltam ,és ott cipelték a síró gyereket.Szerintem rá jött ,ugye mostanában
itthon volt velem mert hányt ,és beteg volt,és arra gondol a kis fejével,hogy ha beteg lesz akkor nem kell bölcsiben menni,
Megmagyaráztuk neki,hogy mi nagyon szeretjük,de muszáj menni,ha pedig még egyszer csinálja megyünk az orvoshoz.
remélem nem csinálja többet. :oops:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
 
 


reni, akkor ugyan az mint nálunk...Lujzi 3 hétig itthon volt (betegség) és utána előlről kezdődött a beszoktatás, sírt stb...,
Nius nagyon okos, hogy tudja mikor nem mehet oviba: pl. ha beteg... :twisted: nagy zsivány a csaj :lol: de reméljük, hogy talán pár nap múltán nem fog ehhez folyamodni... :shock: :wink: szorítok :!:

csajok, ó hírekkel jövök:
a kicsi fiúnk egészséges, jó lett az amnio eredménye és az AFP-é is!!!!!! és kisfiú!!!! úgy örülünk :lol: :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Én is rég voltam, néha olvasok időm nincs írni..... sajnos.

Boris!
Örülök az eredményeteknek és gratulálok mégegyszer a kisfiatokhoz. Lujzi várja már?

Mi is elkezdtük az ovit és hála, kop-kop Dávid nem betegeskedik. Nagyon szereti és nagyon jó helyen van. Itt össz 51 gyerek van, 2 csoport és nagyon családias a légkör. Minde héten viszik őket valahová, lovagolnak, vadasprk, füvészkert... jár színház és zenészek ( fuvola, hegedű stb. ) Nagyon gyorsan megtanulta a rendszert is könnyen vette a dolgokat. Első naptól egész napos és nem volt gond az ott maradással, alvással sem.
Én ehinanciát adok neki most, elötte probinult és c vitamint kap folyamatosan.

Bálint nov. 2.-án kezdi a bölcsit. Kíváncsi leszek, mert ő még kicsi is és nagyon anyás. Bár ha a Dávidot visszük - hozzuk, akkor mindig hiszti van, hogy nem maradhat ott. Már voltunk egy alkalommal bölcsiben éa 10 percig méregette a helyzetet, majd szépen visszafogottan elkezdte felfedezni a dolgokat.



Röviden ennyit rólunk.

Reni!
Van valami abban amit írsz... Nekem a barátnőm kislánya volt így, jó fél évig, hogy mindig betegeskedett, majd egyszercsak megszokta és a dadusokhoz ragaszkodni kezdett és semmi gond nem volt vele. Most egy oviba járunk és szintén ilyen volt a kislány és talán mostanság szokott be és nem is betegeskedik. Azt mondják, ha nem érzik jól magukat, lelkileg főleg, akkor könnyeben betegszenek meg. Lehet benne valami.

Ilona!
Hogy van a nagylány? Képeket tegyél fel magatokról! Köszike

Zel!
Nagyon ügyes Lukács, hogy már szó ha menni kell :D
Boldog névnapot!!!

Tücsokbogár!
Hogy bírsz a 3 gyermekkel? Nam fogytál még bele? Van egy szomszéd ő már teljesen ki van, ott 3 fiú van és még nagyobb a korkülönbség, de mondjuk ez nem sokat számít, gondolom.
Igaz én sem érem magamat utól soha, és fogyni sem fogyok, de lassan talánb lesz egy kis lélegzetnyi időm.

Szép napot!

Odry

Kép

Kép
 
 


reni, húha, látod milyen okos kislányod van, rögtön összerakta, betegség =anya=otthon lenni, eszem a kis lelkét.

gyöngyi, gyógyuljon meg hamar a kis tündér. Nekünk azt mondta a doktornéni, h ne kamilla teával törölgessüka csipás szemét, hanem csak sima forralt vízzel, mert az nem szárít. Mondják még a borvizet.

boriska, na ez jó. Nekem 1,5 órás interjúm volt, kettő egymás után, ez olyan stressztűrő interjú volt, ott azért gyorsan kiderült, h utálom ha azt sem tudom mit kell majd csinálnom, mennyiért és lopják az időmet.
Hátha akad így ősszel hamar valami..
 
 


Sziasztok!
Boriska! Szuper hír! Gratulálok mégegyszer az egészséges pici fiatokhoz!! Párod várja már a kis trónörököst?
Odry! Örülök, hogy jelentkeztél. Jó hogy Dávid nem beteges. Én is ezen az echinancian gondolkodom most.
Nekünk vissza kell megint mennünk fülészetre, mert Anna nem igazán hall. Legalábbis nem mindig figyel oda ha szólunk neki.
Még nem is irtam, de Peti 2,5 hete átalussza az éjszakákat. Igaz volt már 2-3 nap amikor nyűgibb, de többségben ébredés nélkül telik az éjszaka.
Ági! Ha olvasol leirnád Annánál hogy zajlott az orrmandula műtét?!
Benn maradtál-e vele, hány napig voltatok korházban?

Kép
Kép
 


köszi odry!!!
ez a beszoktatósdi tényleg teljesen gyerekfüggő, és sajnos azért is nehezebb Lujzinak, mert nem volt előtte szinte egyáltalán közösségben, Dávidod jól vette az akadályokat :wink:
viszont ma itthon már nem sírt :lol: :lol: :lol:

gyöngyie, na nehogy már orrmandula műtétre kelljen mennetek... :cry: jajj
nagyon köszi a gratukat!!! párom is nagyon örül, szerintem főként a foci miatt :twisted: vinni szeretné foccozni majd, meg meccsekre..mivel én nem vagyok hajlandó rá :lol:
jobbulást Annának, de hogy van most? voltatok fülészeten?

ilona, hát igen...most nagy gáz van a munkaerőpiacon, a munkavállló gebedjen meg a kb. minimálbérért. nem is tudom pl én is mit kezdek maj magammal ha vissza akarok menni dolgozni..

tücsi, hogy vagytok? bírod még?

trin?????? Lottikánkról rég hallottunk...?

dudorka..... :roll: :?: írtam neked prvit is!!!! légyszi gyere!!

domo????????????hogyvagytok??nálatok is vacak idő van?

Kép
Kép
 


Boriskám:
Jajj de örülök nektek!!
Akkor mostmár fellélegezhetsz, és nincs más dolgod, mint élvezni a terhességet!

Gyöngyi:
Orrmandula műtét:
Előző napon éhgyomri vérvételre kellett menni, anesztessel beszélni.
Másnap reggel szintén éhgyomorra bemenni, felvettek osztályra, én is benn maradtam vele, kaptam ágyat, összetoltuk a két ágyat francia ággyá :) Kapott egy bódítót, amitől felpörgött, és a bódítóra kb. fél órával elvitték a műtőbe. Maga a műtét 20 perc volt, utána ébresztették, akkor sírt, de negyed óra múlva visszaaludt, és még 2 órát aludt. Az orra kicsit vérzett, de nem volt vészes.
Amikor magához tért, akkor innia kellett 2 pohár vizet, ez nehéz, mert, ha nem issza meg, akkor bekötik az infúziót. Annának 4-szer akarták bekötni, ott volt az asztalon, de én nem engedtem, erőltettem az ivást. Enni bármit ehet, nincs kikötés, mert szerencsére a torka nem fáj. Du. már sétáltunk, az éjszakát végig aludta, és másnap jöhettünk is haza.
Anna hallása miatt akarják kivenni az orrmandulát? Barátnőm kislánya is így járt, mint a Te Annád, és azóta szerencsére helyre jött a halása.


Mennem kell, nem tudom reagálni másra, mindkét gyerek beteg, du. még szőnyeget veszünk, altatni kell...

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Boriska! Hát igen ezek a fiús apukák. Én párom is folyton mondja, hogy majd viszi meccsre. De ebbe nekem is van beleszólásom. Mai világban gyereket meccsre vinni! Majd ha majd jóval nagyobb lesz és Ő is akarja. Meg azt mondja, hogy vagy focista lesz vagy pilóta. Mondtam, hogy ennyire ne szaladjon előre. Lehet, hogy őt egyik sem fogja érdekelni.
Fülészetre holnap délelőtt tudom csak vinni, mert ma szabin van délután a doki.
Amugy nem látszik Annán semmi. Orrából semmi nem jön ha porszívózzuk. Néha kifujjuk és orrcseppet kap amit felirt a dokinő.
Ági! Köszönöm szépen, hogy leirtad.
A fülészeten még nem mondták, hogy ki kéne venni az orrmanduláját. Egyenlőre én gondolkodom rajta, hogy jobb lenne-e neki utána. De amugy tegnap a gyerekdokinál voltunk és Ő nagyon amellett volt, hogy vetessük ki neki.
Amugy jó a hallása ha nem beteg. Ez csak most tünt fel meg májusban volt amikor ugyanez a betegsége volt.

Kép
Kép
 


Gyöngyike:
hát én sokáig dilemmáztam, hogy vajon jól tettük-e ,hogy kivették az orrmanduláját.. Mert ugye ok, hogy azt mondják, meg van kicsit nagyobbodva, de őszintén, ha mégsincs, az már csak a műtét után derül ki,abban pedig biztos vagyok,ha tévedtek, akkor nem jönnek oda, hogy elnézést anyuka, az orrmandula teljesen normális nagyságú volt...
Így utólag viszont nagyon örülök, hogy kivették neki!
Az oviba így már 2 teljes hete is végig jár, és a taknyos nyavalyákat is, ha elkapja, harmadannyira sem viseli meg. Nincs éjszakai sírás, nincs torokfájás,nincs orrhang,fele annyi a váladék,a közérzete is jó,nincs láz, és 3-4 nap alatt lemegy a nagyja, holott azelőtt 2 hétbe is beletelt ,mire teljesen gyógyult lett.
Az én Annám hallásával szerencsére nem volt gond, de ő folyton felső légúti betegségeket szedett össze.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


gyöngyike, hát tényleg nem jó már focimeccsre vinni egy gyereket, itt a közeli faluban szoktak lenni amolyan 'mezei meccsek, na arra elmehetnek a fiúk :lol:

csajok, praktikus a kiságyra tehető pelenkázó feltét? használtok ilyet? hely híján nekünk ez marad..

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Boriska! Szerintem jobb mint állandóan az ágyon görnyedve pelenkázni főleg az első időkben.
Megjártuk a fülészetet :cry:
Úgynéz ki, hogy az arcüreg gyulladás megszünt, de az orrmandula duzzadt még. De sajna mindkét füle megint gyulladt. Nem vészesen, de antibiotikumot nem kaptunk mivel nem lázas. 1 hét mulva kontroll.
Jaj lányok már úgy unom ezeket a betegségeket.
Míg ovi nem volt soha nem fáj a füle és semmilye sem. Most tervezünk venni fülmelegítő sapkát.

Kép
Kép
 


gyöngyike, hát pont ezen mérgelődünk a párommal, hogy megint köhög Lujzi, 1 hete jár oviba........ez borzasztó..most csak reménykedem, hogy ez nem vírus, csak megfázás.
Annád gyógyuljon meg teljesen, puszi a kis buksijára :P

Kép
Kép
 


boriska, én is így pelenkáztam az első időben, amíg elfért az ágyon, hogy kényelmesen be tudtam fektetni tőle a csajszit. Most, h már nagyobb a gyerkőc, az étkezőasztal egyik végét nekitoltam a falnak és ott van a pelenkázó. Szerettem és a lábait le lehet csavarozni, így síkra is teheted ha már nem fér.

Jobbulást Annának, Lujzinak!

gyöngyike, k..va szar lehet, h állandóan beteg a kis tündérke, és mire végre megszokják az ovit, már vége is mert jön egy betegség. Remélem gyorsan meggyógyul a te nagylányod!
 
 


Gyönygyi:
nem gondolkoztatok még azon, hogy immunerősítőt írassatok fel Annának?
Az én Annám kapott, Ribomunilt. Fél éves kúra, az első hónapban 3 hétig kell szedni 3 napos szünetekkel, azután havonta 4 napot.
Nem olcsó, mert a fél éves adag 15 ezer, de nekünk nagyon sokat jelentett, fele annyira sem beteg, és sokkal gyorsabban lezajlik nála.

Ilonám:
nem teszel fel képet Kingáról?

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1287691159.3752.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1287691201.2494.jpg[/img]

[/img] Kép

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Reni, Odry! Köszönjük a névnapi köszöntést... :)

Borcsám! Örülök, hogy a kis kukacossal minden rendben van.. ( bár tudtaaaaaam, máshogy nem is lehetne! :) )
Te is anyaka vagy??? Én is.. Ha már nagyon becézni akar, akkor anyicuka.. :) Vagy egy csomó ka kerül minden mögé. Így lett a cica cicakakaaaa, meg kutyakakaaaa. :) Az utcán kiabálva.
Ez a meló tényleg elég gáz a párodnak.. Komolyan nem is értem. Van jó végzettsége, tapasztalata, és akkor a semmiért kellene gürizni?

Ilonám! Már melón gondolkodol? Ugye nem most voltál?

Odry! De jó hogy látlak.... Hú, nem szakad meg a szíved Bálint bölcsibe adása miatt? Bár most én is azt mondtam, hogy ha tényleg indul az oviban a mini csoport a kétéveseknek, lehet, hogy délelőttre én is beadnám Lukácsot. Lassan készülget a műhelyem, melóm meg van elég, így nem kéne mindig anyumnak jönni a manóra vigyázni. Ami persze neki tök jó, meg a gyereknek is, meg tulajdonképpen nekem is, csak hát a maminak is van élete, családja, rajtunk kívül is.

Gyöngyi! Gratulálok az átalvós éjszakákhoz.. Még kicsit irigyellek is... Én hallom, hogy anyaka, gyereeeee, vegyééél.. Meg a naaaa, picike cicike.....
Jaj, édes Annám.... Gyógyuljon meg gyorsan! Ha meg ki kell venni azt a fránya orrmandit, hát vegyék, ha csibének jobb lesz utána?! Tuuuudom, csak nagyon féltek, nagyon sajnálod... Én is ezt tenném.

Mágnes! Gyönyörűek a gyerekek! Bence a csoki -Joker vigyorral, Caca meg tiszta csajos, modelles az utolsó előttin...


Mi jól vagyunk, kicsi takonnyal spékelve. Műhelyem tényleg készül, tök jó... :)
Lukácsom egyre zsiványabb. De mit is vártam. :) Óriási dumája van. Néha gondok vannak az evéssel. Gondolom, nem ér rá, mert ha mennék utána, és játék, stb közben tenném a falatokat a szájába, úgy jó lenne. Én meg pár falatig csinálom, aztán, ha éhes, úgyis leül és eszik rendesen...
Névnapoztunk. Szűk családi kör. :) 15 fő.. Lukács előtt beszélgettünk apával, hogy milyen sütit süssek, mire a gyermek fürdés közben azt mondta, tortááát. Jól van mondom pici, úgyis a te névnapod, milyen torta legyen. Csigabigaaaa!!! :) Okés, kicsim, milyen színű? Zőőőőőőd! Na ezért lett a tálca lúdláb helyett a névnapos édesség zőőőőd csigabiga torta. Két órámba telt, mire csiga formára meg tudtam csinálni. Sose többééééé! :) Majdnem sírtam. Igaz kicsit tré csiga, de Lukácsnak csigabiga volt! :)
teszek pár képet is. :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!

Zel!
Öszintén... Nem! Sajnos a Bálint nehezebb eset, mint a Dávid és nagyon jó lenne néha ha nem velem lenne. Attól tartok ő hogy fogja fogadni és ha nem szereti, nehezen marad, akkor nem eröltetem. Most én is hallodtam valamit, de nem 2, 5 éves kortól lehet oviba menni? Az nekem is jobb lenne, mert a Dáviddal egy csoportba mennének és az biztos könyebb lenne. nekem is, mert csak az utca végén van az ovi, viszont a bölcsi kerülő.
Milyen műhely készül neked?
Mint mindig most is csak azt mondhatom: Lukács egy belevaló kis kópé! Nagyon cuki fiú. :wink:

Mágnes!
Annának milyen szép haja van! Bence meg sokat nőt. Szépek nagyon!

Na majd én is küldök Borisnak képet, hogy tegye fel a srácokat.

Szép hétvégét!

Odry

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Köszike lányok az együttérzéseket.
Ági! Köszi a tippet. Épp most vettünk homeopatiás imunerősítőt Annának Echinaceat.
Most ezt kezdtem el adni neki és mellé az oscillo...(sose tudom a nevét megjegyezni). Az Oscillot Petinek is adtam most.
Gyönyörűek a gyerekeid. Annádnak nagyon szép haja van. Hagyja összefogni?
Bence is milyen szép nagy fiú már.
Zel! Bocsi, de utólag is Boldog Névnapot Lukácsnak! Irtam is pont aznap de teljesen kiment a fejemből.
Megint meglepődtem, hogy mekkora nagy fiad van neked. Sokkal nagyobbnak tűnik. Az utolsón nagyon édi.
Odry! Várjuk a képeket a fiúkról.
Ilona! Kingusról is!
Domo, Trinky merre jártok?

Kép
Kép
 


Kép Kép

Kép
Kép
 


Boris, először is nagyon örülök a jó hírnek, egészséges pici fiú :lol: a munka viszont hihetetlen, ennyi pénzért ennyit dolgozni... és azért alkalmi munkák mindig vannak?
nekünk ágy vágán lévő pelenkázónk van, a mai napig is azon pelenkázom Lilit, bár 140x70-es ágyunk van, ezen kényelmesen elfér.
Lujzi mit szól a testvérhez?

Zel, nagyon jól néz ki a zöld csigatorta :lol: és biztos nagyon finom is! Lukács nagyon helyes, utólag is boldog névnapot!

Gyöngyi, sajnálom Annát, rossz lehet ennyit betegeskedni. Van valami megoldás, vagy át kell esni minden betegségen?
Peti átalussza? mi még mindig nem, megy a cicizés éjszaka is...

Mágnes, Bence nagyon édes, olyan nagy már! Lili is imád a dobozban csücsülni! Anna pedig gyönyörű :lol:

Kép
 
 


Köszönöm az összes névnapos köszöntést!!! :)

Odry! Néha én is örülök, ha Lukácsot kicsit átveszi valaki a családból pár órára.
Nálunk, itt a faluban természetesen nincs bölcsi. Viszont most elég sok az aprómanó. Így lehet, hogy indul egy minicsoport, 2 év feletti babóknak.
Fogtechnikus vagyok, ilyen műhely készül. Ha "rendesen" (ennél rendesebben??? ) nekiállok megint dolgozni, jó lesz egy igazi kuckó, mert eddig a lakás egyik zuga volt az enyém. A zugból a gyerek babakocsija, meg "járókája" kiszorított, a jelenlegi műhely nélküli állás szerint meg ki is nőttem. Szerencsére meló lenne, de amíg el nem készülünk, csak piciben tudom csinálgatni.
Szóval ha lesz minicsoport, délelőtt Lukács ott kitombolhatná magát, én addig melóznék, és az egész délután a miénk lehetne...

Kicsibém! Nekünk az utazóágyhoz van rátehető pelenkázó. Direkt ahhoz gyártva. Nyaralás közben mi is szerettük azt használni. Sőt, szerintem, ha a kissrác kiságyán lesz a pelusozó, még tök jó is, mert nem is kell majd hajolgatnod.. Amíg nagyobb nem lesz. Akkor meg már úgyis négykézláb kergetheted a lakásban a pelussal!!! :)

Gyöngyöm! Lukács könnyen néz ki nagynak! Most 86 centi körül van. Kicsit lehet, hogy több is. Súlyban elmaradva, de azzal nem tudunk mit tenni. Le nem kötözhetem?! Mindig idősebbnek is hiszik jól meglepődnek az emberek, amikor kiderül, hogy csak 19 hónapos.. Tök szépen beszél, a mozgása is biztos, határozott... Néha olyan szavakat használ, hogy csak nézünk, meg még össze is kapcsolja őket...

Domo! Még mi sem alszunk... Cicizünk. Sőt még válogatás is van, hogy melyik cici kell épp. Pedig már annyira elég lenne... Bocsánat, kövezzetek meg érte... :) De arra meg nem tudom magam rászánni, hogy elválasszam. Már napközben is ha kihagynék egy szopit, megy a kiabálás.. Ő velem...

Állatorvoshoz mentünk ma délután Lukáccsal, a kutya gyógyszeréért. Még ott is el kellett vinnem wcre. Hiába mondtam, hogy a pisike mehet a pelusba. Kakesz meg az elmúlt két hétben talán kétszer volt a gatyába. A többi mind a klotyiba ment!!!!!
Ollllyan büszke vagyok!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


odry srácai:

Kép Kép Kép

Kép
Kép
 


Gyöngyi!!!! Boldog névnapot kívánunk!!!!!!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!
Zel Köszönöm.
Lányok bocsi, hogy mindig panaszkodással jövök. De tegnap este 9-kor Petyussal ügyeletre kellett mennünk. Begyulladt a kis kukija. Olyan csúnya piros duci volt neki.
Sebészetre kellett mennünk és ott felhúzták neki. Szegény úgy orditott. De párom ment be vele. Mondtam neki, hogy rosszul leszek ha végig kell néznem.
Krémet kapott rá. Minden pelekázáskor be kell neki neki. De hát olyan nehéz. Mert ordít kapálózik, forgolódik. És minden pisiléskor nagyon sir. Ezt 2 hétig kell aztán vissza kell menni.
Ráadásul én is megint beteg vagy (a torkom) és párom is úgyhogy holnap este mi is lemegyünk dokihoz.
Bocsi mégegyszer lányok,. :cry:
Odry! Nagyon szépek a fiaid.

Kép
Kép
 


Gyöngyike:
először is boldog névnapot!!

Bencével mi is voltunk olyan 10 hónaposan a Sebészeten,neki átmosták Betadinos oldattal a fütyköst, nagyon csúnya volt , aztán kamilláztuk is, és szépen rendbe jött.
Jobbulást neki!!

Odry:
hogy mekkorák már a gyerekek!Gyönyörűek!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


gyöngyike, én is puszikállak névnapodon!!!
jajj ez a fütykös-dolog..már félek előre, hogy a mi kicsi fiúnknak is leszenk ilyenek :? de mitől vannak ezek a gondok?
gyöngyike, a biopharox spray a csodatévő, orrba is és másik 'adapterrel torokba is fújható, helyi antibiotikum, szuper, vény nélkül megvehető, ill. használtam én is a tantum verde cukrot, nagyon jó a torokra!

most voltunk a sotén genetikai uh és magzati szívuh rendben :lol: :lol: :lol: végre megnyugodtam...már csak azon agyalok, bírjuk ki a 36. hétig...normális vagyok én???? :P :P

hol vagytok???? úgy eltűnt trin, domo...renim??

Kép
Kép
 


boriska, sztem teljesen normális, h aggódsz, de már nem lehet semmi baj. Még a végén túl is hordod aztán akkor jussanak ám eszedbe ezek a mostani gondolatok! :D

odry, hú micsoda jó levegő van felétek, h ezek a fiúk így megnőttek, de lehet h az idei sok eső teszi?

zel, nem keresek munkát ez régi sztori. A régi melóhelyemen visszavárnak majd...
A csiga-biga torta senzációs. Hogy csinálsz olyan kupolás formát? És a marcipánt te gyártod magad? Lukács meg a wc zéssel és a beszédével, azért nem semmi, jól kommunikál a kis zsivány.

mágnes, a kisfiad tiszta apuja. Biztosan mondják. Annának te akarod növeszteni a haját, vagy ő nem engedi levágatni? Hogy van ez a kislányoknál?

gyöngyike, hú micsoda? Ó szegénykém de csíphet, fájhat az ott. Úgy látom felétek is úgy nőnek a lurkók mint a gomba.

A mi kislányunk állandóan taknyos, pedig annyira igyekszünk jól öltöztetni, napi 2-5 órákat vagyunk kint, még esőben is kitolom a teraszra egyet aludni. Mindenesetre jól tűri. A fürdőkádban már hatalmas lubickolást csap, mi meg marha jól szórrakozunk.

Kép tegnap Kép
 
 


Ilonám
azt a mindenit, micsoda gyönyörű szemei vannak ennek a csajszinak!!! Ő is tiszta Apuja :)

Anna: én növesztem a haját, de ő is a hosszú hajat szereti, ő nagyon csajszis , a vérében van az öltözködés, a testápolózás, minden, ami nőcis :)
Úgy növesztjük neki, hogy 3 havonta elmegyünk a fodrászhoz, akkor olyan 5 centit vágatok a végéből, de egyébként hagyom nőni, és persze szerencsénk is van, mert gyorsan nő, és sok haja van. Az oviban a csoportjában neki van a leghosszabb haja :)

Bence: nos, ő tényleg tiszta Apja,egyedül a hajszín nem stimmel :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Ilonám! Hát valami gyönyörűséges lányotok van....
Látszik a második képen, hogy elégedett, de jó dóóóóga van! :)
Hogy-hogy folyamatosan taknyos Kinga?Nem lehet valami allergia?

Torta.. Egyre kisebb lapok kerültek egymásra. Ebből még csak vakondtúrás lett volna... A mázzal adtam meg a formát. Igaz, majdnem sírtam, két órán át küzdöttem vele és nem is ilyennek terveztem, de elment. Nem marcipán, hanem fondant van rajt. Találtam egy recit, ami pillecukorból készül, aztán egy másikat, ami glükózsziruppal.. Ezt könnyebb megcsinálni, csak gyorsabban kell vele dolgozni. Viszont kicsit jobb az íze, nem annyira tömény, és tök kopogósra megkeményedik. :)


Kicsibém! Aggódj! Ezért vagy anya.. :) ( én is a 36. hétig akartam kihúzni. aztán túlhordásba keveredtünk... :) ) Vazzze, az első felén túl is vagy!!! Pedig még csak most derült ki... Rohan az idő...

Gyöngyi! Mitől gyulladt be a fütyike? "Csak " piros volt?
Lukácsnak nemrég két sárga bigyó nőtt rajta. Vagyis volt is régóta, csak " feljöttek a makkocskához. Olyan, mint egy kis zsírbogyó a bőr alatt. Nem kellett vele csinálni semmit, eltűntek, vagy kidurrantak, ezek kis gennyes hámos betokosodott bigyókák voltak. Tudom ám a nevét is, csak nem jut eszembe. Lukácsnak még van egy kis szűkülete, remélem, hamarosan megoldódik az is, orvos nélkül..

Csajok.. 2 hetet késett ez a fránya mensim.. Már dokihoz akartam menni. Tesztet nem csináltam, mert apával gyors fejszámolásokat végeztünk és szerintünk a "rendes", vagyis mostanában "rendes"ciklusom szerinti pé környékén valószínűleg nem tettünk meg mindent a kistesó érdekében.. Na ezt jól körülírtam virágnyelven. Szóval totál biztosak voltunk benne, hogy babás nem lehetek.. Mégis kicsit jó volt eljátszani a gondolattal.. Ere ma reggel beleért a kezem a bilibe. Pont, amikor azt mondtam, hogy okés, akkor pisilek egy tesztelőset. :) :(

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel, oh be kááááááár. Na de nem feladni! Sose lehessen azt tudni.. :wink:
Nem folyamatos a taknyosság, de 1-2 hét szünet és megint szipog, szívjuk. Már mániákusan figyelem, hogy hol hibázzuk el. Vékony az esti takaró? Kevés a 2 zokni a babakocsiba? Stb. De ma láttam a boltban és persze onnan a babácskát kis is tolták, rövidgatyában, zokni nélkül egy bébihordóban lévő csöppséget.
Azt hiszem valami gond lehetett a szülök fejében, hiszen azért már elég friss az idő ehhez. A szülőkön legalább hosszú nadrág és pulóver volt. Klassz mi? Ilyenkor azért eszembe jut az a sok vizsgálódás, pszichológus, családlátogatás, ami az örökbefogadáshoz kell.

mágnes, az nem semmi, hogy 3 havonta 5cm-t vágattok és még így is egyre hosszabb. Mondja valaki, h a haj 1cm-t nő havonta! :wink:
 
 


Ilonám:
bizony, szerencsére ezt tőlem örökölte a leányzó, nekem is nagyon gyorsan nőtt a hajam.. :)

Zel:
ahogy olvastam, hogy késett, elkezdett gyorsabban verni a szívem..
aztán olvastam tovább.. A fene vigye el! abban viszont biztos vagyok, hogy Lukács nem egyke lesz! :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


köszi csajok a bíztatásokat :!:

zelem, nohát de vártam a jó kis 'történetvégét... :D de hamarosan lesz is!!! jujj de izgi lesz 8)

ilonka, nagyon édes Kinga!!! micsoda szemei vannak, igazi csillagszemek :shock: és nagyon párod, szerintem :lol:
na ez a rövidgatyós dolog....basszus.

gyöngyike, nem is dícsértem még meg Petidet és Annádat!! milyen cukik, Annádnak csodaszép fényes a haja!! Petid meg egy cukorfalat, olyan kis kedves arca van!!! és azon is meglepődtem, hogy milyen rend van nálatok..

renim? Nius hogy van? kis drágám már nem 'betegeskedik, hogy ne kelljen menni?? puszillak, írj légyszi!!

dudorka??????????????????????????????mi van a mi kis Dórikánkkal? fotókat is kérünk!!!

trin??????????olyan rég kaptunk fotót rólatok.. :cry: hogy vagytok?

domo?

kedves jucim????

Kép
Kép
 


Csak gyors bekukk.

Borisom, nagyon örülök és majd jót mosolygok rajtad a 38. hét környékén, amikor meg azon agyalsz, hogy csak születne már meg a kis kukacos. - én is így voltam, csak kukac nélkül.

Ja, és a "kedves" anyós mit szólt hozzá, hogy mégis lesz mégegy unokája?


A gyerkőcök gyönyörűek kivétel nélkül.

Észrevettétek már, hogy a inszemes, lombikos lánykák után spontán jönnek a pöcsösök?

Mi megvagyunk, csak nincs túl sok időm. Viszont szerencsére a kölkök egyre többet tudnak együtt játszani, már nem kell féltenem a fiúktól Ilkát sem. Rengeteg puszit meg simogatást kap, állandóan tiszta nyál a haja. Persze néha felborul, ha nagyobb lendülettel robognak el mellette, de imád a srácok között lenni és kiszedni mindent a kezükből.

Pusza mindenkinek.



tücsökbogár, jó ezt olvasni, már h ilyen jól elvannak a gyerkőcök együtt. Jó lehet, h vannak egymásnak. Kingán látom mennyire odavan a gyerekekért, még ahogy ébred is egészen más ha gyerkőc van a közelben, minden nyűgösség elszáll.

boriska, ugye milyen szép gyerek :?:
Hogy vagy? Lujzi, ovival h. áll?

gyöngyike, no mi lett a mandulával. Occillo.. segített?
Én is most szedtem be egy adaggal, nekem jó volt. Hogy nélküle is ugyanez lett volna azt meg sosem tudom meg.

Valóban mi van Lilivel, Lottival, Davideval meg a többi kis prücsökkel?
 
 


Sziasztok!
Először is köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntést. :P
Boriska köszi a kép dicséretet. Nagy rend :shock: Na az nálunk ritkán van. Hiába pakolok össze nem telik bele 10 perc és minden szanaszét van megint.
Amugy hogy vagy? Családban mit szóltak tesóbabához?
Ilona! Tündéri kék szemű hercegnőd van :P
Mandulával: nincs semmi. A fülészeten nem mondtak semmit, hogy esetleg javasolják-e a kivételét.
Oscillot még nem szedtünk be egy dobozzal. Remélem, hogy valamit fog is majd használni. Én most folyamatosan fogom nekik adni hátha...
Zel! Kukit kérdezted: Mivel én nem huzogattam neki, mert nem kellett védőnő és orvos szerint sem. Letapadt a sok kis piszok a bőr alatt és valószínű hogy az begyulladt neki.
Nemcsak piros volt, hanem duplája volt neki a kis kukaca.
Ahányszor kérdeztem a védőnőt, hogy kell-e huzogatni neki. Ő mindig lerázott, hogy majd a gyerekdoki megnézi neki és majd mondja. Na Ő semmit nem mondott, legutobb (18 hónaposan) meg sem nézte. És mivel senki nem mutatta, mondta, hogy hogy kell, lehet, mennyire ezért nem is igazán foglalkoztam vele.
Mondjuk a sebészeten nem volt gond ebből. Tehát nem szúrtak le hogy miért nem csináltuk neki. Majd pénteken megyünk vissza és akkor elmondja az orvos, hogy mit kell ezentul csinálni. Remélem érthető volt ahogy leirtam.

Kép
Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: