Új privát üzeneted érkezett!

ó, Felícia!
Én is sokat szimuláltam ám!
Például magamra szimuláltam 30 kilót, egy csomó szőrit, ráadásul mensizni is lusta voltam havonta, inkább csak évente kétszer! :)
Legtöbbször azt mondták : éljek együtt vele! Jó, mi?
 
 


Kavits!

Hogy te egyből tudod hozni a formád!!!!! :lol:
Könnyesre röhögtem magam!!!!!! :lol: :lol: :lol:
A képen teljesen úgy néz ki, mintha egy faágba kapaszkodnál!!!!! :lol:
Nem mondták még, h. tök feleslegesen fogod be az orrod???? :D
Hidd el nem megy bele a víz, én tudom, született vizikacsa vagyok, mindig is imádtam vízbeugrálni!!!!!
Jajj! Olyan vízmegvonásim van! :( Holnap megpróbálok benevezni kismamaúszásra, strandra nem merek elmenni, tóra meg még kevésbé!!!! :cry:

Babancs!

Én egyáltalán nem tudok tanulni, ha itthon van a párom!
Nálam a tanuláshoz min. 2 óra ráhangolódás szükséges!
De így is nehezen maradok meg a seggemen!
Végszükség esetén a Buena Vista Social Club szokott segíteni, az vhogy lenyugtat!
De most az a baj, h. nem is nagyon tudok sokáig ülni, mert egyszerűen nem kapok elég levegőt, meg Mütyűrke is elkezd sztrájkolni, akkor pedig lesz nemulass!!!!! :cry:
És már csak 1 hetem van!!!!!!
Azt meg végképp nem tudom, h. Mütyűrke mit fog szólni a vizsgához!!!! Remélem nem lesz baj!!!!!! (Mindenesetre a múltkor az egyik kollégám megkérdezte viccesen a vizsgáztatómtól, h. vezetett-e le már szülést????? Remélem vette a lapot! :wink: )

Csajok!

Mi TV-n néztük a tüzijátékot, de nagyon sajnálom mindazokat, akik a helyszínen tettek rá kísérletet!!!! Meg azokat az embereket is, akik rengeteg időt töltöttek azzal, h. nekünk ezt ilyen szépre megcsinálják, közvetítsék és kommentálják! Egyedül az RTL KLUB maradt talpon, a többiek mind kidőltek a sorból!!!
Kétségbeejtő volt a többi csatornán látni, ahogy a szerencsétlen operatőrök küzdöttek a kitört viharral!!!!!!
De el tudom képzelni, h. mi lehetett a helyszíneken, az egymást taposó emberek, repülő faágak, szakadó eső, szélvihar!!!!! :shock:
Most mondja a párom, h. 2 ember meghalt, mert rájuk dőlt egy fa!!!! :shock: :shock: :shock:
Hát ilyenkor jobb, h. nem lakom Budapesten, mert én is kimentem volna az tuti! :(
 


Sziasztok :-)
egy napig nem figyelek, és máris annyit irtok!!!
Mindjárt visszaolvasok, csak berakok én is képet a mai kirándulásunkról. Eredetileg egy vizreépült kastélyhoz indultunk, de utbaesett egy park, ahol makettben megvan az összes Loire-menti kastély, ugyhogy gondoltuk megállunk megnézzük nem gagyi-e. Hát nem volt!! Egyszerűen elképesztő! kicsi kövekből felépítették az összes kastélyt!!!
Hogy legyen fogalmatok ról a miről beszélek, berakok egy fotót egy makettről, Kép és ugyanolyan perspektivából az eredetijéről is, Kép mert végül eljutottunk az eredeti célunkhoz, és a tavon csónakázva csináltam egy képet ugyanabból a szögből.

Minden kastélyről temérdek fotót csináltunk amit felteszünk majd a weboldalunkra, ugyhogy, ha valaki egybe akarja látni az összes kastélyt, akkor majd kukkantson bele :-)

 
 

Sziasztok!!

Kavics neked aztán van élményed! :D bátor csaj vagy!
én a kádban sem dugom a buksim viz alá...

Szia Pogi !

A kastélyok a kedvenceim!!!!!még élőben nem sokat láttam,ezek szépek nagyon én megnézem a többit is :D

A tüzijáték szomorú :(

Jó éjt!
Vendég
 


Hú, Pogi, ez tökjó! :lol:
Rambóka, te tényleg igazi kisrambó vagy...ennyi energiát! Dolgozol tök sokáig, aztán vizsgára készülsz, utána kicsit elugrasz szülni egyet... :D nem semmi! :-)
Backa, én is hasonlóakat szimulálok, csak a 30 kg nekem nem sikerült a versenysport mellett... amit mellesleg többek között épp azért hagytam abba mert nem fogytam le eléggé a diétától sem, csak ájuldoztam meg rosszul voltam. A szőrök, a patik és a mensikimaradásos szimulálást én tudom a legjobban :D
Már amúgy szerintem a legelső mensim is késett :D De komolyan. nagyon nagyon korán értem, már elég nagy mellem volt meg szőrös punci és minden 10-11 évesen, mégis csak 12,5 voltam mikor megjött először. tényleg ,annak hogy valaki milyen korán érik nincs köze a PCO-hoz? mintha valahol olvastam volna hogy van...
 


Meghalt 2 ember? Úr isten... ez olyan...olyan megdöbbentő... most gondolj bele... ki gondolná hogy egy tüzijátéknézésre kimenni is veszélyes... kimegy a fiad a haverokkal és nem jön haza... ilyenkor mindíg olyan védtelennek érzem az életet...
 


Szia kavicska!!! dejó hogy megjöttetek :-))
Nagyon aranyos vagy hogy befogod az orrod, Dani is rögtön azt kérdeztem mint Rambóka, hogy ha már ilyen stramm csajszi, minek fogja be az orrát?
És az is tökjó hogy megjött! duphaston közbe?
Az enyém nem valami bőséges, és valahogy felborult, mert eddig mindig napközbe volt rendesen éjjel meg alig, most meg totál fordítva. Macska se érti!

Annyit nevettem ezen a palacsintás sztorin!!! Bár nem kétlem hogy igaz, és biztos vagyok benne, hogy ők a legkevésbé se voltak viháncolós kedvükben :-)))

babancs. én az apukámon azonosítottam a metabolikust, ugyhogy ő is kivizsgálásra küldve! Sikerült ugy megrémitenem, hogy a héten megy is önként és dalolva.

Felícia! én is nagyon pipa vagyok, amiért ennyire nem jutsz egyről a kettőre! Nemazér, de drága vizsgálat ide vagy oda, inkább megvárják mig már cukorbeteg lesz valaki és akkor olcsobban lehet majd vizsgálni vagy mi?? Ez a baj az ingyenes egészségügyel, ha valami vizsgálat drága, akkor nem csinálják meg. És még lehetősége sincs az embernek, hogy azokat a vizsgálatokat inkább maga fizesse ki. Mert melyikőtök ne fizetne ki egy nyomorult inzulint meg egy 3. napi hormont, ha végre kiderülhetne a bibi, és nem kellene később szurikra meg inszemekre meg lombikokra költeni. De nem, erre nincs lehetőség! Inkább forduljanak föl a betegek?

backa :-) nekem is a világítotorony az álmom, de még sajna nem láttam egyet se :-( de igazi Don Quiote szélmalmot igen :D

Csak most olvasom milyen vihar volt tüzijáték közbe! ketten meghaltak? borzasztó :-(


holnap reggel megyek 3. napi vérvételre a 4. napon. remélem az még belefér.


Hát ez a tüzijáték! :( Sajna nem tudtuk nézni, mert itt is oltári vihar volt, ki kellett húzni mindent. Borzasztó!

Pogi!
Ez a vizen-kastély állati! Mondjuk nekem minden vizes dolog a gyengém! Rák jegyű vagyok, a férjem meg halak, elúszkálunk együtt és hülyeségekről álmodozunk! De a világítótorony-terv nincs elvetve!

Nem akarlak elkeseríteni, de a 3. nap nálam annyira kötelező volt, hogy vasárnap reggel a házidoki levette a vért, amit hazahoztam a hűtőbe és másnap reggel bevittem a laborba. Azt mondta a doki, hogy vagy így, vagy a következő ciklusban!
 
 


sziasztok

Most értünk haza apesti tűzijátékról,nem tudok aludni szürnyő volt!
Én már 10 halottról tudok!
Holnap jövök,csak kiváncsi voltam volt e kint vki!
Vendég
 


Sziasztok!

Gabika!
Pedig azt hittem, hogy prim planból nézted az itthonit.
Istenem annyira borzasztó ami történt. Csak néztük a tvben és elszorult a szívünk, aztán jönnek a hírek....

Rambóka, Anita!
Sajnos muszáj befognom az orrom. :? Próbáltam már nem befogott orral. De bemegy a víz. Sőt!!!! Iszonyúan fáj utánna az orrnyálkahártyám és a fülem :shock: Fejesnél, bombánál szundinálál, vagy egyéb nem függőleges ugrásoknál nincs gond.
Prüóbáltam én már ugrás közben kifújni a levegőt (orromon keresztül-- ) ez utóbbi müködik, de nem kényelmes :lol: -, mert az apám mindig szekált kiskoromban, hogy nem kell orrot befogni :lol:
Én is kacsa vagyok :lol:

Babancs, Rambóka!
Hát akkor Kína és India 5 évi sz.r termését kívánom nektek Kép Vizsgák...brrrrr... pedig még sok vár rám. De most éppen nincs egy sem a közelemben :lol:

A kajak kenu világbajnoskág volt a tegnapi nap csodája. Úúúúgy örültem. Mintha én is nyernék :wink:

Mindenki jó legyen, kö menni dógozni!!!! Szabi után első nap!!! :cry:
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

Hőmérőügyben: reggel 6kor ébredtem, és 36,1 volt a hőm. A hőgörbe üres karikát tett oda, nem pöttyöt. Ez mit jelent? Átlag alatti a hőm, vagy nem a megszokott időpontban mértem? Mert 7.30-kor már 36,6 volt. De ugye az ébredési számít (csak én 2* ébredek).

Sajnálom, ami Pesten történt, nem lehetett valami jó átélni.

Pogi szépek a makettok, teljesen valósághűek. Hogy vagy?

Gabika!

Megnyugodtál? Vigyázz ám magadra!

Felícia!

Kitartást! Ha megtudod mitől vagy beteg végre, meg fogsz nyugodni!

Rambóka!

Te miből vizsgázok még?
Én úgy tervezem, hogy idén -akár terhesen- még megcsinálom a büntetőt is, és azzal végzek. Kisbaba mellett már nem lehet tanulni ennyit.

Backa!

Sok sikert álmaid megvalósításához! :D

Kincsecske!

Mi van veled? Hőmérőzöl?

..
Nekem elfogyott az aloe vera gél, helyette nyomatom a méhpempőt, de olyan rossz! Délután meg cickafarkfű-anticandida teát iszom (sajna most nagyon ég odalent :( ), de majd az ecetes vizet is kipróbálom.

Kép
 
 


Sziasztok!
Holnap megyek vérvételre. Izgalommal várom:)
Vmi derüljön ki, hogy aztán hamarosan lehessen babánk.:)
Holnap teljes vérképem, nagy rutinom, hormonok és inzulin rez. lesz.
Nekem is azt mondta a doki, ha laparoszkópia lesz, 1-2 hónap és már jön is a baba. Tényleg ennyire egyszerű?:) A dokiknak, tuti....
üdv
 
 


Tőlem az erkélyeimről is látni a tüzijátékot, az első pár perc még tök jó volt, de már mondták a hozzám érkező vendégeimnek a házban 9 elött hogy Tahin szakad az eső, mikor kezdték fellőni a petárdákat már itt is kezdett esni,és utána szerintem másodpercek alatt tűnt el minden, azt hittük hogy abba is hagyták annyira eltakart mindent az eső hogy semmi fény nem látszott, a tv adás is elment, aztán a végére kicsit kitisztult....csak reggel hallottam hogy mi történt valóvan. Szörnyű.
Most épp Ácsot hajkurászom de ki van kapcsolva. Meg a kozmetikusomat, mert ezen a héten van utoljára- megy szülni :D Jaaa, amúgy neki is azt mondták hogy meddő, nem is védekezett, aztán jött a baba :D:D:D Tökre örül neki :-)Valahogy meg tudom érteni :D
Egészségügy-anyagiak kapcsolatán amúgy azért vigyorgok, mert azt elhiszem hogy mondjuk az ultrahang is meg az inzulinvizsgálat is pénzbe kerül ( bár nem hiszem hogy annyiba hogy ha a nyavalyáinkról van szó és lenne lehetőség megcsináltatni privát akkor ne fizetnénk ki), de hogy miért macerásabb vagy drágább egy 3. napi vérvétel mint egy harmincadik napi... :shock: ...jó, én is tudom hogy EZ nem az anyagiakon múlik...de akkor meg nem tudok mást mondani mint hogy akkor meg a dokik hanyagságán. Nem életveszélyről volt szó nálam, nem ezer éve késő menzeszről, Ács mégis másnapra küldött, nem úgy hogy akkor majd a 3. napon menjek el... dehát biztos tudja mit csinál. Vagy mégsem??? Tényleg az a vicc hogy szinte előre tudom hogy mit fog mondani. Azt hogy ez nem PCO mert most jók a leletek, és hogy akkor most hajrá clostylbegit... amit persze nem fog UH-n követni, mert neki nincs is olyanja. Amúgy elvileg a Diane után mennyi ideig nem újulnak ki durván a tünetek? Most még ragyáim elfogadható sznten vannak csak, nekem a szőröket a Diane se javította, mensim most lett, bár 40 napra, LH-m FSH-m alacsony, a többi hormon tartományon belül. Még.
Babancs, Rambóka, drukkolok a tanuláshoz is meg a vizsgákhoz is már előre, én idén fogok diplomázni (mármint júniusban, most épp HR-es közgizda leszek), rám május környékén vár ugyanez, már előre röhögök magamon hogy milyen fokon leszek beszámíthatatlan... bár ha addigra már lenne pocaklakóm akkor legalább nem izgulnék annyira, mert át tudnám élni hogy nem az a világ legfontosabb dolga hogy summa cum laude végezzek :D
Kavics, természetes h be kell fognod az orrod, mert ilyenkor akkora erővel csapódik a víz az orrba hogy ahhoz nem elég a levegőkifújás. Lásd szinkronúszók... van 1-2 akinek nem kell orrcsipesz mert megmaradt náluk a csecsemős búvárreflex, valahogy becsuk az orruk a vízben, de nálunk, a nagy többségnél igenis kell :D Én a te pártodon állok, éljenek az orrbefogók- és orrcsipeszesek :D. Úsztam épp elég ideig, mégis ha pillangózni kell, kb 25m után megfulladok orrcsipi nélkül :D
Babancs, én nem tartom magamat betegnek, mert akkor asszem elhagynám magam meg megijednék :D A leleteim alapján amúgy is irígylésre méltóan egészséges vagyok :D:D:D
Az már más kérdés hogy vannak olyan tüneteim ami miatt jobban meg kell dolgoznom a szépségemért ( :D:D:D:D:D) mint a nagytöbbségnek, és nem fog összejönni talán pikk-pakk a baba. De nem vagyok hajlandó meddőnek tartani magam meg betegnek. :)Már írtam, hogy ez az én szememben egy állapot ami olyan mint az hogy tudomásul kell vennem hogy nem áll jól a spagettipántos felső meg a haspóló :D Ennek megfelelően kell élnem. Az hogy hajlamos vagyok szédelegni ha nem eszem normálisan azt tudomásul veszem és eszem. A szőreimet meg irtom mint más a parlagfüvet. A PCO-val kapcsolatban is, szerintem talán nem tartozom a legsúlyosabbak közé, mert szokott lenni spontán mensim, igaz hogy van hogy sok hónapig semmi, de olyan is hogy 28 napos óraműként működök. Ha olyankor hőmérek, akkor szép hőgörbéket is produkálok, megvan benne a félidőben az esés is, utána az emelkedés is. Úgyhogy elvileg lehet hogy van arra is esélyem hogy sikerüljön a dolog "csak úgy" is. De ettől függetlenül azt mondom hogy mivel nem szeretném átélni hogy milyen többször elvetélni és évekig várni hiába, átesni rengeteg hatástalan kezelésen, ezért szeretném kapásból a lehető legjobb megoldást megtalálni, és a legjobb dokit. Mert azt is tudom hogy hiába érzem magamat makkegészségesnek, hiába mutatják ezt az eddigi leleteim is, még van 1-2 dolog amivel könnyen lehet hogy zűr van, és amíg nem látom azt hogy tényleg minden de minden elképzelhető módon megnéznek és úgy is azt mondják hogy egyetlen dolgot kell tenni, closty+próbálkozni, addig megyek és nyomozok hogy nincs-e tényleg más gond, nem kell-e kezelni másképp, vagy másképp is. Mert amúgy tudom hogy van baj, legfeljebb nem súlyos. Elképzelhetőnek tartom hogy nálam már az is önmagában hogy mozgok mint kisgüzü és barnakenyeret meg barnarizst zabálok, kevés cukrot és egészséges kajákat, meg nem stresszes a munkám ( legalábbis számomra, mások számára a tanítás lehet hogy maga a rémálom lenne :D), az már önmagában valamelyest karbantart. Csak épp nem tökéletesen :(
Mivel a PCO genetikailag kódolt, nem hiszem hogy meggyógyultam. Ha meg nem, akkor szeretném ha úgy kezelnének.
 


sziasztok

Először is vmit nagyon félreértettem hálég nem 10 ember halt meg!

Kavicska
Ne aggódj az életbe többször nem megyek ennyi ember közé..meg tűzijátékra se!
Lányok nem baj ha rizzsálok nektek,egyedül vagyok itthon,tv megy, én meg itt bőgök!

De. 11-re értünk fel Pestre,ráadásul még férjem 11 éves keresztfiát is magunkkal vittük! :evil: Hadd lássa anagy pöstöt,tűzijátékot...hát szereztünk neki maradandó élményt! :shock: Tök jót csavisztunk,Duna parton,kimentünk a városligetbe stb...
20,30-re értünk vissza,nem oda tudtunk már állni ahova szerttünk volna,,,ez volt utólag a szerencsénk!A pesti oldalon álltunk,nem a Lánchidnál hanem a másiknál(meg nem mondom a nevét),majdnem a lábánál,mögöttünk egy sima placc,fák szempontjából!!!!!
Már előtte villámlot mint állat,de akkor még nyugodt volt az idő....elkezdődött kb. 5 percre rá 1 csepp,feltámadt a szél,és pillanatokon belül kurva nagy szél,eső!Rohanás!
Halljátok mindenki mint a mérgezett egér,mi nem az eső elől menekültünk hanem a tömögtől...az út szélén álltak autók
(sztem oda be se jöhettek volna,de jó h ott voltak),na annak a vezető felöli oldalára legugoltunk....férjem mesélte ahogy elbujtunk,egy mögöttünk lévő csávot olyan izomból fejbe verte vmi nagy tárgy,,megtántorodott,de rohant tovább,már végén alig fértünk el az autónál! :shock: Dobálta a széla fákat,esett ,pill alat a bugyimból folyt a viz,sikitott mindenki,csúcs volt!
Ja és a kocsink a budai oldalon állt kb 3 hiddal arébb! :shock:
Elindultunk.....de semmerre nem haladtunk,csak lökdösödtek,visszafordulás,férjem pofán vágott egy csávot,ezerrel ment neki felakarta dönteni,,lényeg volt ott egy templom falához álltunk ,Krisztián a falhoz őt öleltem én,férjem meg engem!Kisgyerek úgy remegett mint a kocsonya,na az akasztot ki nagyon,h nem tudok neki segiteni,beszéltem hozzá,,,a gyerek a hasamba,hát nem tom mit érzett,de volt olyan bűntudatom!
Mikor a nagyja nép elvonult mi is elindultunk,kocogásba mentünk végig h ne fagyjunk meg,a buzi rendőrök lezárták a következő hidat is,mikor onnan nem is lőttek,közölték h csak éjfélkor nyitják meg,mindenki kiabált h rohadjatok meg stb....tiszta lincses hangulat volt én is beszóltam 8) .Igy futhatunk kb. 1 km többet,akkorát kerültünk!22,15-re értük el a kocsit,mindenki levetkőzött fűtést csumára,aztán elindultunk haza!
A tv azt boncolgatja h ki a hibás...mindenki akinek köze volt ehhez a tüzijátékhoz,mutogatnak egymásra ujjal,,,de itt MINDENKI hibás volt!!!!!!!!!!!!!!!!Persze senki nem godolta h ilyen vihar lesz,én se,,,de ha vhol kb 2 millió ember van egy helyen,na akkor azért mérlegelni kéne a dolgokat.......
na kb ennyi.
Visszaolvasok...........
Vendég
 


VAN SZÍVHANGJA!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Olyan boldog vagyok :D , szépen megnőtt már 22*14-es a petezsák és 4,6mm a PÖTTYÖM :D .
Mindenkinek köszönöm a múlt heti támogatást, nagyon ki voltan bukva, borzasztóan nehéz volt várni. De megérte!!!

Legyen mindenkinek olyan szép napja amilyen most nekem van.
 
 


Nóra
Ez aztán a jó hir,,annyira örülök Nektek! :lol:
Boldog pocakosodást kivánok és most már nyugalom!!!!!!!!!!
Vendég
 


Nóra!

Szívből grat! Ez óriási!!! Jó egészséget Neked és a kicsinek!

Ella!

Nekem is volt már egy kicsit ehhez hasonló élményem a pesti tűzijátékon. Akkor a végén kezdett el ömleni az eső, a Moszkva tértől gyalogoltunk el a Feneketlen-tóig, mert ott volt szállásunk. Araszolva lehetett haladni, ömlött a víz a szandálomból...na akkor megfogadtam, tüzijáték Pesten soha többé.

Felícia!

Jobb ha addig kiderül, mi a gond veled, amíg nem égetően sürgős a baba. Ezzel kb. én is így vagyok. Az sokkal rosszabb lenne, ha már célegyenesben lennénk, de beteg vagyok.

Csajok!

Lehet terhesen tanulni? Mit jelentenek a rosszullétek az első 3 hónapban? Bemegyek vizsgázni és a vizsgáztatók nyakába hányok? :D

Kép
 
 


Sziasztok !

Backa : 2 hónapig voltál kórházban és nem jöttek rá ?! Háát, ez típikus, a fene vigye el !! :x

Rambóka : a gyűjteménybe : „szüljön és majd beáll a ciklusa”

Aranykavics : anélkül, hogy megnéztem volna, hol készült a kép, azonnal rávágtam : ez Plitvice !! Gyönyörű, imádtam. (kár, hogy a barátnőmék 2 év óta nem hívtál elő az ott készült képeket, a digitgépünk memóriája megtelt addigra) :twisted:
A kéregetős sztorin nagyon nagyon jót röhögtem !! És hát ez az ugrós kép. Minden elismerésem, bevállalós vagy (én odáig fel sem mernék menni..)

Babancs : búvárkodás pipával ? Na neeee, nekem max annyi, hogy az arcomat a víz felszínére tapasztottam, de még az orrom hegye sem lógott bele. Szóval Te is stramm csaj vagy ! :lol
Ami a rosszulléteket illeti, hát az bizony változó. Nekem szerencsém volt, simán tudtam volna tanulni, ha nem lettem volna állandóan álmos. De sokan vannak, akik csak hánynak és hánynak, szóval ezt nem lehet előre tudni.

Felícia : basszuskulcs, akkor itt egy páran kivételek vagyunk ?! Vékony nők, iszonyat magas inzulinszinttel ?! Ne haragudj, de szerintem ez a doki sincs a helyzet magaslatán.. Az inzulint meg KELL nézetni ! Ilynekor én is olyan mérges vagyok, eszembe jut, hogy nálam sem volt egyszerű és milyen sok időt elvesztegettem, mire hozzájutottam a gyógyszerhez.
Tudod mi jutott még eszembe ? Mi lenne, ha bejelentkeznétek egy meddőségibe ? A Kaáliban tuti, hogy javasolják majd a vizsgálatot és ha már van ilyen papírod, a beutalót is megírja a körzetid és akkor már el kell végezniük a vizsgálatot. Igaz, a konzultáció pénzbe kerül.. de ha ez az ára... Nem tudom, ez csak egy ötlet..

Nóra : éljen ! Látod, ez a baba nagyon akar élni ! Tulajdonképpen hány hetes is vagy ?
 
 


Köszönöm lányok :D , még el sem hiszem :oops:
Mniki, ma vagyok a 6+5 napon. De jó ezt leírni. :D
 
 


Sziasztok Drágáim!!!!! :D :D

VÉGRE ITTHON!!

Komolyan mondom, már elegem volt a nyaralásból, júl. 30 óta folyamatosan nyaralunk, már úgy vágytam a saját ágyikómra, a saját fürdőszobánkra... 8)

de szép volt, jó volt, feltöltődtem, noha nem jártunk olyan szép helyeken mint kavics, vagy Pogi, de azokkal az emberekkel voltam sokat, akiket szeretek.

Ennyi kihagyás után nehéz lesz visszarázódni a topicba, de elolvastam amit írtatok, mindenkira nem fogok tudni reagálni, de azért majd lassan!
Most már szülésig én el nem hagyom Pestet!

Az első és legfontosabb:

Kavicska, és mindenki, akkor most szombaton tali??? :?:
Az időpont miatt írok, mert nekem a délelötti órák jobbak lennének, 10, 11, 13 óra... Gondolom norkának is jobb lenne napközben és nem este Bogi miatt, meg a vidékről feljövőknek is, mert nekik még este vonatra kell ülni...
Na akárhogy is próbálom csavarni, és másokra kenni :lol: , nekünk 6-ra lagziba kő menni...
Már nagyon várom, hogy lássak mindenkit!!

Norka, és Alice drága!
Köszi a hiányolást!! :)

Kavicska, gumifáddal mi lett? Írdd le a tüneteit! :lol:
(családlátogatással mi lesz, amit szeptemberre ígértél? Még láthatnád a virágaimat...már a földet seprik. Bár ha elhalasztod október-novemberre, virág helyett már Johannát is láthatod :D )

Espero!
nálam a keményedés kb. középidőben kezdődik, mikor már nagyobbacska a pocak. Az addig puha hasam kemény lesz(mily meglepő :lol: ), és közben övszerűen előreugrik, kiugrik a kemény rész.
Figyelj, BÁRMIT csinálsz egy munkahelyen, az megterhelő!!!!
Ott kezdődik, hogy fel kell kelned, be kell utaznod, ami már megterhelő, és ott nem azt csinálsz és akkor amit te akarsz, nem akkor pihensz, iszol, nem tudsz ledőlni, ha elfáradtál, ha görcsöl a hasad...
számítógép előtt görnyedni az egyik legmegterhelőbb dolog pocakosan...

Szia Backa!
Üdv körünkben!
te is tanár vagy? remélem sikerül táppénzzel kezdened a tanévet... :wink:
Új osztály? osztályfőnökség? Brrrrrrr!!!! Legroszabb rémálmom!

Backa, csillagfény!
Elemezgettétek, hogy szülés előtt vagy után jön-e ki PCO. Nekem szülés után jött ki a PCO-m. Tehát nem hiszem, hogy egy esetleges szülés rendezné a dolgot, bár mint gyarló ember, most én is ebben reménykedem...hátha ez után a kiscsaj után, valami helyreáll...de azt hiszem nem fog. Mindenestere kiváncsi vagyok rá.

Babancs!
Kérdezted, ezek a ciszták hogy múlnak el. merthogy tesód szerint SEHOGY máshogy, csak laparral.
Hát kétféle út, kétféle példával:
Az én szőlőfürtszerű, megnagyobbodott petefészkeim 1 év Diane szedés után olyan simák voltak és kicsik, ahogy a nagykönyvben meg van írva, tehát eltűnnek műtét nélkül is, sztem felszívódtak.
Másik út, pl Ginuskáé, aki egy év metformin szedés után tökéletes Uh képet produkál a petefészkeivel, amire a doki azt mondja, nem is PCO-s petefészkek.

Felicía!
Egyszer kiakadtál, hogy nem segítenek a csajok leleteket elemezni, de azt tudnod kell, hogy itt elég kevés ember képes érdemben hormonértékeket elemezni. Norka az egyik legprofibb, régen ő mindig, minenkinek azonnal elemezte, de most érthető módon nem tud mindig reagálni, mert szoptat meg babázik. A másik potenciális elemzőnk Kavicska, aki éppen nyaralt, a harmadik rambóka, aki éppen dolgozott, hidegfrontot élt át stb. Mi többiek
maximum az LH/FSH arányhoz értünk, meg a progiszinthez. :D

Nóra!
Én annyira. de annyira izgultam érted!!!! Úgy örülök, hogy van szívhang!!!!
És is a Szt Imrébe járok, ott jó az Uh gép, és profik a szonográfusok (Győrffy is itt dolgozott régen, aki most a Praxisban rendel, a fiammal mikor terhes voltam, mindig ő Uh-zott))bár most nyáron horror az Uh rendelő a szabadságolások miatt, du nincs rendelés, délelőtt meg iszonyú sokan vannak. mennyit kellett várnod?

Pogi!
Vannak már magyarországon is magánklinikák....ha meg akarod fizetni a vizsgálatot, elmehetsz egy csomó magán helyre, és pénzért megcsinálják. Én szülés után ezt fogom csinálni. nem fogok könyörögni és magyarázkodni először a háziorvosnak, hogy adjon beutalót az endokrinológushoz, mikor azt sem tudja, mi az a PCO, aztán az endokrinológusnak, hogy ne csak azt, meg ne azt a vizsgálatot csinálja, 3. napon és ne 23. napon...mindeközben órákat sorban állva úgy, hogy a szoptós gyerekem otthon vár, én fizetem a bébiszittert, vagy még rosszabb, a gyerek ott van velem...

csak tudod azon vagyok kiakadva, hogy fizettem/fizetem a TB-t, és semmit nem kapok belőle vissza, soha nem voltam beteg, nem voltam kórházban, nem műtöttek, egyszer kellene rám költeni a Tb-nek, pl. egy Down szűrésnél, azt nekem kellett fizetni, ha profi UH-t akarok ki kell fizetnem, és a láncdohányosok tüdőbaját az én pénzemből gyógyítják, meg az alkoholisták májbetegségét, meg a kábszeresek minden baját. Bocs csajok hogy így kifakadtam, de ki vagyok akadva ezen a Tb rendszeren. tök igazságtalan. Aki mérgezi a szervezetét az fizessen többet, vagy ne az én pénzemből gyógyuljon. (aki önhibáján kívül beteg, attól nem sajnálom a közös pénzt)

Szívesen hozzászóltam volna a fiatal dokik külföldre vándorlásához is, csak már nem akarom újra előhozni a témát. Nagyon örülök, hogy jól éltek, és jól érzitek magatokat Franciaországban!!

Amíg nem voltunk egy hétig, apa kifestette a lakást anappali van már csak hátra, de visszapakolni már nem tudott, úgyhogy most minden poháram és konyhai cucom az előszobában van, az asztallal egyetemben. Egy hét lesz, mire visszapakolok. :shock:

Amúgy nagyon hepi vagyok, nézzétek, már a 32. hétben vagyok!!!
Viszont nem tudom hogy áll a máhszáj, csak szeptember 6-án lesz a dokim, akkor megyek hozzá. (és most három hétig reggeltől -estig mentem, nézelődtem, aktívnyaraltam, ha ettől nem nyíltam tovább, akkor semmitől sem, de látjátok, még egyben vagyok. azért félek, hogy mi lehet bent, hogy áll a méhszáj... :? )

Norka, neked is fájt így végefelé a szeméremcsontod? A gyerek feje csúsztatja szét a csontokat ott lent? Először megjedtem, hogy úristen, ez nehogy azt jelentse, nemsokára szülök... :shock:

Csakegy!!!
megjöttél már???
Mi van veled??

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

hát nem tudok sokat írni... tudjátok Bogi éjjel már királyul alszik (tegnapelőtt nyolc órát egybe), de ennek a nappali éberség az ára, és egyre hisztérikásabb, nagyon tudja, mit akar, de még lekötni sem tudja magát... :evil:

Majd meglátjátok szombaton, nemtom volt-e szó róla, de én javasolnám a baráti délelőtt 11 órát! :oops: Aztán majd legfeljebb leugattok. (Csak este neeee, akkor Bogi már nem normális, de igazából ő már du. 4 után ő már nyűgös, el se megyünk...)

Nóra, nagyon-nagyon gratulálok, jól rádijesztettek szegényem, de az a lényeg, hogy OTT VAN!!

Kavicska, ezer pusza neked, én a fotó alapján valahogy ilyennek is képzeltelek. A kéregetős sztoriról: hát anyám volt ilyen megveszekedett kölyökkorában. Állandóan fiúbandázott. Az egyik kedves szokása volt, hogy mentek az utcán, és hátulról rásercintett valakinek a vállára pléhpofával, utána ment tovább. :oops: Most mondjátok meg. A másik az volt, hogy már 16 éves volt, mikor a főutcán laktak az emeletes ház 4.emeletén, és az erkélyről rendszeresen az orosz pacsulival locsolgatta le a munkába igyekvő banktisztviselő férfiakat, mert a ház aljában bank volt vagy takarékszövetkezet vagy miacsuda. Na, és most ő tanítónő... még jó, hogy megöregedett.

Rambóka, részvét, emlékszel a szigorlatparámra, atyaisten, még csak most volt áprilisban... :shock: De én elhatároztam, terhesen soha többet nagy vizsga, hisz én egy hétig aludni se tudtam...

Na, Felicia, a lényeg, hogy bármily nagy tudású lehet ez a sármos csodadoki, de ezek szerint még mindig nem tud eleget. Az NLC-n dr.Pimpla a múlt héten szerkesztett egy jópofa kis grafikont a cukorértékeinkből (szinte mindenki IR-es), és jól látható, hogy alig vannak kiugrások, többségnek normálisak a cukorértékei. Na mármost, csak a kisebbség túlsúlyos egyelőre, tehát azt mondanám, hogy itt a súlytényező valahogy nem is releváns, itt valami gubanc lehet gondolkodásában. Sőt, nekem inkább az volt eddig a benyomásom, hogy annak magasabb a cukra, aki túlsúlyos! És vékonyaknak jellemzően nem volt cukorbajuk, csak inzulinjuk volt defektes. Erre varrjon a dokid gombot.
Úgyhogy nekem két javaslatom vóna.

1. Elmész vagy felhívod Ácsot mindent vagy semmit alapon, és közlöd vele, hogy te olvastad a Figyelő júl.6-os számát, amiben a PCOS cikkben azt nyilatkozza, hogy sokszor a laborértékek sem mutatják ki az eltéréseket, ezért a metformin gyakorlatilag minden PCOS-osnak jár. Szembesítsd azzal, amit mondott. ÉS hogy ne tudjon kitérni, utána mondd rögtön azt, hogy szintén a cikkből tudod, hogy illegális stb., ezért te hajlandó vagy teljes áron megvenni a metformint, és a felelősséget vállani,csak írja fel. Ha ezek után is nemet mond, és UH nélkül akar stimuzni, hagyd ott.

2. Jót hallottam a Szt Imre bandájáról, akik mintha szétszéledtek volna. Az egyik Woodi Krisztina diabos, Csepelen rendel, talán az ottani SZTK-ban, be kell hozzá jelentkezni, beutalóval lehet hozzá menni, nagyon jó fej, ismeri Petrányit, és inzulint is néz tudtommal. A másik pedig dr.Tűű László, ennek a Krisztának volt a főnöke a Szt Imrében, ő endokrinológus, rendel magánban is (10.500 Ft) és valahol állami helyen is, de azt ki kell nyomozni. Ő nyilván többet is tudna nézni nálad, mivel nemcsak diabos.

3. Végső esetben Kaáli, Kovács Péter.

Na ennyit tudtam segíteni, pusza mindenkinek
Vendég
 


Nóra, majdnem elbőgtem magam mikor írtad hogy minden oké, annyira örültem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És egyben megint kiakadtam a dokiktól. Basszameg ( bocs) ezek képesek lettek volna kikaparni egy egészséges nőt és a babáját elvenni?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????, :twisted: :twisted: :twisted: na ez számomra túlmegy minden egyéb bicskanyitogató szermétségen és hanyagságon. A jó krva nénikéjüket!!!!!!!!!! Emberéletekről van szó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mniki, azért nem szeretnénk meddőségibe menni kapásból, mert egyrészt nálam tényleg nem sürgős még a dolog, ha nekem azt mondanák hogy 5 év múlva szülök de akkor minden oké lesz egyetlen percig se tiltakoznék, sőt...
ha nem tudnám hogy valószínőleg ez nálam nem lesz egy pikk-pakk játék szerintem nem szülnék még 5-6 évig, viszont megcsinálnék még 1-2 diplomát ami érédekel és élném az életem.

Viszont most vagyok életemben először olyan helyzetben hogy azt mondom hogy na ha mostantól bármikor jönne a baba, nagyon örülnék és szinte minden adott hozzá, úgyhogy mostantól nem védekezünk és kész.
Ha nekem azt mondaná egy doki hogy próbálkozzunk spontán egy évig, és ad mellé sárgatestet hogy ebből ne legyen gebasz, meg tényleg megnyugtatna hogy ha megint felmászik a tesztoszteronom meg az lh abból se lehet közben gond, akkor simán azt mondanám hogy oké, de csak miután MINDENT megnéztek-megvizsgáltak nálam amit szeretnék.
Olyan naaaaaagy és indokolatlan igényeim lennének mint egy 3. napi vérvétel, egy hüvelyi UH és egy 5 pontos terheléses inzulin. Ennyi. :-) ha azután is azt mondják hogy minden oké, akkor én nem kötözködök tovább.
Babancs, tök ugyanúgy vagyunk: nekem is még vanak terveim a tanulással, de ha jön a baba akkor tök jó, viszont elsősorban rendben tudni szeretném magamat. Pedig én már 31 vagyok, de valahogy még most se sürgős nekem a dolog :D "Csak" az egészségem meg a leendő babámé.
Abszolut nem számít hogy mikor sikerül, de legyen 1-2 egészséges gyerekem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És tudom hogy ha most elkezdek ennek utánajárni akkor is örülhetek ha 35 éves korom elött tényleg összejön. De mivel erre úgy érzem hogy fel vagyok készülve, talán annyira pánik-hangulatom sincs.

Jaaa, a PCO-val kapcsolatos aranyköpések közé én ex-dokinőmet még1 szépséggel felvenném: ez a 23-as LH és 4,6-os tesztoszteron, 5,20-as androsztendion mellett történt, mondom: szóval kérdeztem tőle 2-3 éve hogy gyerek-ügyben nem kéne-e csípkednem magamat ( akkor gondolkoztam rajta hogy esetleg ezelött a suli elött be lehetne vállalni), mire ő azt mondta hogy 40 éves koromig ne izgassam rajta magamat!!!!!!!!!!! Majd akkor is ráérek próbálkozni ha akkor akarok, annyira okés bennem minden !!!!!!! ( a menzeszkimaradás és hiperandrogén tüneteim miatt csináltuk eleve a hormonvizsgálatot, szóval ő is tudatában volt hogy ezek nem okék, még annak is hogy az LH az ami főleg gáz, és annak is hogy Dianét kell szednem)
 


Rejo, emlékszel, a 30.héten mondtam, hogy nagyon fáj ott alul, meg nem nagyon tudtam menni se tőle, húztam az egyik lábam, mert a kapcsolódó inam is fájt, vagy mi a fene. Utána az még egyszer megismétlődött a szigorlat utáni héten, és utána a dokim közölte, hogy Bogi feje már nagyon lent van. Tehát tuti, hogy a méhnyak felszedődéséhez, a gyerekfej helyezkedésének ehhez köze van!
Azért ne parázz, pár hetetek tuti van még! :wink:

Ja a Woodi-t szerintem Wudinak kell mégis írni, csak angolosítottam...
Vendég
 


Nóra, annyira örülök nektek! :D :D Könnybe lábadt a szemem is, amikor olvastam a jóhírt, munkatársam meg is kérdezte, hogy mi a baj.
A hematómával kapcsolatban mondtak valamit?

Espero
 
 


Esperto :D !
Ezt már el is felejtettem írni itt a nagy izgalamban, hogy nem láttak hematómát :D , felszívódott :D :D :D , HURRÁÁÁ :D , Rutascorbin és a sok fekvés biztosan segített, Na meg TI!!!

Rejóka :D !
Hát :? tényleg sokan vannak mindig :evil: , de ma ez sem érdekelt.Odaültünk apával 7-kor, hogy elsők legyünk és ez bejött. Úgyhogy 8 után pár perccel már túl is voltam rajta :D . Múltkor 2,5 órát vártam :evil: , ez azért nagyon gáz. Elnézegettem a nagy pocis kismamákat, hát...., erre azért ki kellene találni valamit, hogy ne kelljen ennyit várni. Talán szeptemberől lehet megint időpontot kérni a du.-i rendelésre.

Felícia :D , nagyon kedves vagy :oops: , osztom a véleményed, a múlt hetem egy rémálom volt, de tényleg.Még jó, hogy itt voltatok és meggyőztetek, hogy bízzak még ebben a terhességben :D

Norka, nagyon kösz :D
 
 


Ella, szörnyű lehetett a tüzijáték "élményetek", sajnálom, pihenj rá egyet!

Mi 5 éve voltunk utoljára, engem nagyon megrémiszt az a sok ember egy helyen. Annyira nem szép látvány, mint amennyire strapás a helyezdkedés és a hazamenetel!

Mi is megszívtuk a tegnapot, 13 óra alatt értünk haza Horvátországból (Trogir és Sibenik között voltunk), pedig odafelé 8 óra alatt megvolt a táv. A horvátországi dugót belekalkuláltuk, de az itthoni vihart sajnos nem. Minket az autópályán kapott el Székesfehérvárnál, nagyon lassan tudtunk csak haladni, emiatt annyival később értünk Pestre, hogy pont itt is belekerültünk a tüzijáték utáni nagy dugóba.

Mindezek ellenére megérte lemenni erre a pár napra, nagyon élveztem a tengerben fürcsizést, szerintem a tökmagnak is tetszett. :-))
Én is nagy vizipocok vagyok, nekem is van szikláról leugrálós képem :-))) A búvárkodást is nagyon bírom, igaz tavaly egyszer véletlenül lementünk 30 m-re, ott egy kicsit elfogott a pánik, azóta nem megyek 20 alá, de majd ezt is kiheverem egyszer.
 
 


Norka köszike, megint persze fáziskésésben van a babanet is, meg amíg én írogatok más is ír és akkor én azt nem látom...
Szóval én nem elsősorban metforminra hajtok, hanem egy igazán alapos kivizsgálásra, mert a Metformin már ott is van 1 hónapja a gyógyszeres szekrényemben, Pro famíliára van aki kiírja nekem, sőt már meg is tette.
De amíg nem nézik meg az inzulinomat addig nem szedem be.

Asszem első körben Ácsot kérdezem meg, meg közben van egy időpontom Csakegy belgyogyijához is...
bár gyerekek, az nem gáz hogy ez a diabdoki is a SoteI belgyógyászatán van és a Csakegy-féle prof is???????????????????????????????? Nem fog elküldeni a jó édes anyukámba hogy már egyszer kivizsgáltak engem itt mit akarok még? Mert megmondom hogy mit akarok: inzulin-vizsgálatot!!!!!!!!

A metformint én nem merem elkezdeni amíg azt nem néztük meg, számomra azért nem tűnik olyan ártatlan szernek... szóval ha totálisan rendben van az inzulinom is, akkor asszem nem vállalom be eleinte, hanem várok vele amíg azt nem látom hogy van spontán mensim és mégsem esek teherbe esetleg, vagy hogy megint nincs mensim ( bár remélem hogy ezek egyike se következik be).
Ez a mellékvese-dolog is izgat, szóval nem akarok abba a hibába esni hogy esetleg más miatt vannak nálam az eltérések nem is az inzulin miatt, és nem a megfelelő gyogyit szedem és ki tudja hogy az mit okoz.
Először szeretnék minden mást kizárni, vagy ezt igazolni. A Dr Tűű hol rendel, illetve hol tudom őt utólérni? Norka, meg tudod nekem írni akár priviben is? Endokrinológus még úgysem látott engem :D És az talán ha megmutatom neki a szőreimet nem is fogja azt mondani hogy nincs énnekem semmi bajom :D
Egy vizsgálatért nem gond az a 10 rongy, többet is ér az egészségem, és gondolom hozzá nem is kell havonta visszamászni mint pl Ácshoz...(akit azóta sem tudok utólérni... érdekes lehet mondjuk terhesen ha valami gond van így kajtatni utána hiába...)

Rejo, azóta már rájöttem hogy ki mit tud mondani :-)))))))))))))
Már írtam hogy akkor épp olyan engemmindenkielhanyagoléssenkiseszeret- hangulatom volt, szerintem azért akadtam ki ennyire.

A Woodi Krisztina épp a beutaló miatt van kicsukva, én annyira nem vagyok soha beteg (kopkopkop) hogy a házidokimat nem is ismerem, és első körben(ahogy mesélik) az a fajta aki max a helyi sztk-ba adna egy beutalót egy sima vércukorra, és ha az jó akkor minden oké, mit akarok még. Velem egyidős, 2 éve praktizál, gyakorlatilag a nővérke rendel helyette, az meg egy ezeréves matróna.

Ácsnál amúgy azt akarom mondani ami az igazság: miszerintis engem nem győzött meg ez a kivizsgálás, és szeretnék egy hüvelyi UH-t, valamint egy inzulinvizsgálatot is és hogy nézzék meg a mellékvesémet is alaposabban - persze szerintem itt fog páros lábbal kirúgni - és mindennek fényében kérek ajánlatot arra hogy mi az ami számomra a legjobb kezelés, nem a pénz számít, nem az hogy mi az amit ő felírhat ( már mondtam neki hogy doki ismerősökkel ezt meg tudom oldatni, ennek nagyon örült :D), hanem hogy az én esetemben mit tart célravezetőnek.
Én egyetlen ponton tartok tőle: nekem úgy tűnt hogy nagy haverja ez a diabos srác, és ha ő nem nézetett inzulint akkor ezt szerintem ács nem fogja felülbírálni.
Tudom hogy azt fogjátok mondani hogy metformin mindenek felett, de én nem akarom ezt szedni ha az ég világon semmi gond az inzulinommal. Bocsi. Akkor elöbb meg akarom próbálni nélküle. úgy gondolom hogy a legtöbb gyógyszer ha helyre is tesz valamit akkor mást elcsesz... én is elég vajákos-fajta vagyok, de ennek hála minden gyógyszer ha mégis beveszem lórugás-szinten és azonnal hat rám... ezért is írtam többször is folyamatosan hogy nekem nem egyszerűen egy doki kell aki hajlandó felírni a metformint, hanem egy olyan orvos aki tényleg alaposan mindent kivizsgál, mert metforminom van!!!!!! Csak épp addig nem kezdem el szedni amíg nem tuti hogy ez kell nekem.
 


Sziasztok!!

Nóra alig vártam,hogy géphez ülhessek, szívből gratulálok,soha nem szabad feladni! :wink: és mekkorát nőtt!!

Babancs mérek,a mensi óta 36.6------ méhpempőt én is iszom :shock: nem fini

Ella pihend ki az izgalmakat :(

Pogi nekem a doki azt mondta 2-4cn vér jó! várjuk majd az eredményt :)

A tali nekem is jó 11-től,mert aznap megyünk a balcsihoz és 13-kor szeretnénk tovább indulni :) Ki tud jönni a talira????
Vendég
 


Sziasztok!

Csak bekukkantok, erre mit látok: EGY SZÍVHANGOCSKA!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Nóra!

NAGYON NAGY GRATULA!!!!!!!

Még jó, h. nem vetetted el!!!!! :evil: Én biztosan visszamennék az előző dokihoz és az orra alá dugnám a mostani papírt!!!! :twisted:

Ella!

Sajnos el tudom képzelni! Én egyszer voltam koncerten a 153 centimmel amikor megindult a tömeg! Senkinek nem kívánom azt az érzést, majdnem megfulladtam, annyira nyomtak, tudtam, h. ha a földre kerülök simán agyontaposnak!!!!!! Azóta nem járok koncertre, de h. egy teljesen átlagos népünnep is életveszélyessé válhat azt nem gondoltam volna!!!!!!!! :shock:

Babancs!

Az első trimeszteri hányás nem hangulatfüggő, lehetsz tök nyugis és jön, de idegesen sem vagy feltétlenül rosszul! Szerintem nem okoz gondot vizsgánál, pláne ha aznap reggel már kihánytad magad, max. nem te leszel az első vizsgázó aznap reggel! Gondot az okozhat, ha beleesel abba a 10-15%-ba, akik egész nap émelyegnek! Hát akkor nem tom mi van!
A 2. trimeszteri keményedések viszont már terhelésfüggők!!!
Idegeskedés, gyaloglás erősítheti!
A 3. trimeszterben keményedsz is meg a baba is rugdos!
Ráadásul a benned képződő adrenalin őt is megdobja, csak nála később cseng le a dolog!

Na én pont ettől tartok! Mert azt már kitapasztaltam, h. én vizsga előtt felpörgök, jön egy adrenalinlöket, bemegyek, kihúzom a tételemet, lenyugszom és előjönnek a tanult dolgok! De most itt a baba és tuti, h. ő pont akkor fog felpörögni, amikor már a tételre való koncentrálás lenne a feladat! Ha pedig bepörög, akkor van ám haddelhad, csak apa keze tudja megnyugtatni!!!! :twisted: De hogy néznék ki a vizsgán a párommal együtt, amint a pucér hasamat símogatja??????? :lol: :lol: :lol:

Felícia!

Ez a megfelelő hozzáállás!!!!!
Csak harcosan!!!! Fel a piros hajpánt és előre tűzön-vizen át!!!!! :wink:

Rejo!

Ne haragudj, h. nem tudtunk szerdán talizni! :( Teljesen borult a napom, utána meg már nem akartalak zavarni, mert mondtad, h. jön a párod!!!!!! Meg én sem voltam túl jól a melegfront miatt!!!

De szombaton megyek talira, ha addig nem jön közbe semmi!!!!!
10-11 nekem is jó lenne felérés szempontjából! Akkor Campona palacsintázója mindenkinek jó???????
Én kövidinnyének leszek öltözve!!!!! :lol:

Norka!

Örülök, h. már legalább este alszotok!
Meg köszi a válaszokat!
Táska már félig bepakolva, de vhogy babonás vagyok és nem vagyok képes befejezni!!!! Majd talán két hét múlva!!!! :?
A védőnőtől megkaptam az LLL összest fénymásolatban, úgy megörült, amikor mondtam, h. szoptatni akarok!
Szóval cumizavar! Akkor lehet, h. nálam is ez volt az ok, amiért üvöltöttem anno???? :shock:
De én mindenképpen szeretném a páromat is bevonni a babázásba! Akkor neki marad az esti fürdetés! Úgyis akkora lapát keze van, jól fog benne állni a baba!!!! :lol: :lol: :lol:
(Majd aztán megnézem félév múlva, ugyanis eddig lenézte az egyik kollégáját, aki 6-kor ott hagyott csapot-papot, mert fél hétkor fürdetés van!!!!!! :lol: :lol: :lol: )
 


Norka!

Emlékeztem, hogy neked is fájt. remélem azért nem szedődött túl sok fel megint a méhnyakból.

rambóka, nem gond, már annak is örülök, hogy egyszer össze tudtuk hozni a talit!
majd a gyerekekkel járunk tettyézni, ha meglesznek!! :wink: :D

Felícia!
Dr. Tűű László magánrendelése:
Istenhegyi Klinika, kedd 16-20-ig, 10 500 ft/vizit, endikrinológus-belgyógyász, mikor down-szűrésen voltunk, már kiszúrtam magamnak... :roll:

de Norka én úgy tudom, még mindig dolgozik a Szt. Imrében is!
Még az volt írva a neve mellé.lehet nemrég ment el??

felicía, a Diane után azért egy fél évig jók maradnak a hormonértékeid! Sztem nem is most kéne vizsgáltatnod magad, hanem a gyógyi abbahagyása után fél évvel! :shock: Sztem most más értékek jönnek ki.
Én háromszor hagytam abba a dianét, fél év után kezdtek jönni a pattik.(akkor elkezdtem megint szedni :roll: )
lehet hogy már kérdeztem, nézed valamivel, (lh teszt, hőmérő) hogy van-e Pé-d?
Egyszer már megjött gyógyi elhagyása óta, nem?

Kép

Kép
 
 


Felicia, akkor, már ismerve a preferenciáidat, én Csakegy Lakatos profját vagy Tűű-t javaslom, sajna én nem ismerem Tűű elérhetőségét, de priviben dobok neked egy mail címet, akitől megtuhdatod (volt nála, dicséri).

Akkor jó lesz a szombat 11 óra??
Rejo, vagy valaki pösti, meg tudná tenni, hogy beletelefonál a Campona információsához vagy egyenesen a palacsintázóhoz, ha van száma (ugye én nem hallom), és foglal asztalt, azokat tolják össze, stb.?? Mert szombaton aztán szépen ellepik az emberek a helyet. Persze ehhez tudni kéne, kb. hányan leszünk.
A palacsintázó egyébként nem eltéveszthető, mert a szökőkútnál van, a főbejáratnál, tökközépen, kis asztalok kirakva a Leroy mellett. És úgy emlékszem, sós palacsinták is kaphatók, illetve a jegeskávéjuk elég jó.

Rambóka, nem igaz, hogy nem érted... :roll: Ja vagy lehet, hogy érted. Szal apát be tudod vonni az éjszakai etetésbe lefejt tejcsivel, ha ebből a H.ból adod, mert ez nem cumisüveg, így nem lesz cumizavar. Most direkt megnézem neked, kapható-e ez a vacak Pécs fele.
Szóval elvileg itt kapható: Kismama Baby Center, 7631 Pécs, Megyeri u. 76.
Tel: (70) 458 3284, H-Szo.: 10-21, V: 10-18 óráig

Érdemes odatelefonálni, max. rendeltetni, ha nincsen.

Másik ötlet. Apa is szoptat éjjel, a Rejo által javasolt Szoptaníttal. :lol: Hát ez elég beteges. Nehogy beinduljon a tejtermelése. :lol:

Körkérdés, meglehetős egoista. Szóval. Mondjátok már meg nekem, mi a fenéért nem fogyok??? :x Mindenki aszonta, szoptatással fogy az ember. Nekem meg 10 dkg se megy le, nemhogy 10 kiló. Én eztet baromira nem értem, és kezd nagyon idegelni. :evil: Pedig nem is eszem már sokat. Szülés előtt ettem, mégis fogytam, ha akartam! Nem ééééértem!!!!
Vendég
 


Norka!

Na ezen aztán tényleg kidőltem a röhögéstől: Apa a szoptaníttal!!! Esetleg ráleukoplasztozva a két csővég a mellbimbóira?????? :lol: :lol: :lol:
(Tudod vizuális típus vagyok!!! :lol: )
Tippet köszi, még majd meglátom! LLL hatás alatt állok (pillanatnyilag!) és lehet, h. csak a cici marad! Aztán lehet, h. a 3. álmatlan éjszaka utáni reggelen már bármit megadok majd egy cumisüvegért!!!! :shock:

Fogyival kapcsolatban: Kapard csak elő a "Barátnőim a terhességről" könyvecskédet!!! Mit is írnak a versenysúly visszanyeréséről????? 9 hónap fel- 9 hónap le!!!!!
Türelem!!!

Ja! Metforminnal hogy állsz????
Még belegondolni is rossz abba, h. újra kelljen kezdeni!!!!! :shock:
Ezért filózok, h. a szülés idejére abbahagyjam-e a császár miatt???
Hasi sebbel napokig fosni???????? :shock: :shock: :shock:
 


Norka!

betelefonálok, de hány személyre foglaljak asztalt?? Többiek?? kavicska, te mit tudsz? Újak is jöjjenek ám!!!!

Hányra kérjem, akkor 11 óra jó mindenkinek??? Holnap reggel telefonálok be, addig írjatok!!

Felícia, Istenhegyi klinika telefonszámát megtalálod a neten!

Norka!
Türelmetlen vagy! 8)

Én a terhesség alatt felszedett 22 kilómat a gyerek 1 éves szülinapjára adtam le maradéktalanul, mindenféle gyógyi, hókuszpókusz és fogyókúra nélkül.
A szoptatás alatt is tartalékol azért a szervezet (jöhet aszály, éhínség tudom is én, és neked akkor is tudnod kellene szoptatni), mások a hormonjaid, az energiafelhasználásod. Bogi még csak két hónapos! Türelem! ja, meg te nem is híztál terhesség alatt annyit, amiből látványoasan lehetne fogyni, azért nekem a 22 kilóból volt mit! :lol:

Ne tudd meg, én most hány kilónál járok...parázok én is rendesen...csak nem mondom. de állítólag nem látszik, hogy mázsányi vagyok lassan... :oops:
azért nehéz hozzászoknom, mert világéletemben iszonyú vékony voltam, inkább gebe kategória, egyetemen 59 kilo voltam a 180 centimhez...60 centis derekam volt...
most 110 centi hihi!!!
de mindenki szerint szép formás :lol:
szóval formás bálna vagyok :lol:

Kép

Kép
 
 


Az LLL-esek kifejezetten pártolják a Medela termékeket, így a Szoptanítot és a Habermant is...

Sztem még nem jutottál el idáig olvasásban! :wink: Az igény szerinti szopi nagyon jó dolog, de... sok a hátulütője is, de ezt majd meglátod, kialakul! Minden anya és babája másképp működik, lehet, hogy neked nem lesz azzal problémád, hogy nyilvánosan szoptass, rugalmas légy stb.

30-ára tettük át a Kaáliba a jelenést, pénteken mentem volna, de az uram nem tudott elkísérni most, és egyedül Bogival meg nem merek ilyen helyre menni, mert mi van, ha üvölthetnékje van... :shock: Úgyhogy akkor kapok remélhetőleg Adimetet, ámde másnap 31-től szept. 3ig a Sonnentherme-ben fogunk üdülni, és UTÁNA kezdem el. Őszintén remélem, hogy ezzel sikerül fogynom... óriási székrekim is van már hónapok óta, ezt is unom kegyetlenül, nekem az Activia sem segít, a zabkorpára meg rá sem bírok nézni, mert terhesen kénytelen voltam azt enni...

Még valami, sztem ne hagyd mostmár abba. Valamit szoktak makogni, hogy vénás altatásnál meg kontrasztanyagos akárminél kell ezt abbahagyni, de egyébként nem, én nem vagyok orvos, nem értek hozzá. De ha EDA-val érzéstelenítenek le hozzá, akkor a kettő nem üti egymást, nem?

Ugyanakkor azt se hiszem, hogy 1 hetes pauza után újra fosnál.
Vendég
 


Rejo, ugyan, láttalak élőben, szerintem rólad lehetne megformázni a terhes Kleopátrát, annyira sudár vagy.

Bár hiányos a műveltségem, fogalmam sincs, volt-e Kleopátra terhes.
8)

Látszik, hogy Bogi alszik most, mi...? :lol:
Vendég
 


Sziasztok :) ,Napszemcsi vagyok az NLC-ről.
Néhányatokat már ismerlek onnan.
Kérdésem lenne hozzátok :oops: olvastam a múltkor,hogy volt közületek olyan aki állandó felfázssal küszködött és aztán valamilyen gyógynövényt használt amitól elmúltak a problémák.
Ha esetleg megtudnátok adni ennek a gyógynövénynek a nevét,nagyon örülnék :)

Felícií,a doktornőhöz annyira nem fontos a beztaló,ez egy formaság,mert kell,de az aszisztensnő nem nagyon foglalkozott vele,és a nagyonegyszerű háziorvos is feltudja írni és nemkerül pénzbe :wink: ami nem elhanyagolható szerintem.
Dr Tűű László elérhetősége a magánrendelést illetően:Istenhegyi Magánklinika,Istenhegyi út 31/B 1125
Telcsi:224-5425
10500 Ft a visit és keddenként rendel.A Szt Imrében van azt hiszem államilag,de ezt nekem a Wodi doktornő mondta,hogy nagyon nehéz előkeríteni.
Rátudsz keresni ha beírod a nevét a keresőbe és kiadja a klinika elérhetőségét,levan írva,hogy mivel is foglalkozik a doktor úr.
 


Ella,nem semmi....a kissrác hogy van??Nagyon megviselte??
Próbálj megnyugodni!!

Nóra,de jó!!!Gratulálok!!!!!!! :wink: :lol:

A második negyed tablettát vettem be tegnap,eddig semmi tünetem nincs...reménykedhetek?Vagy lehet,ha megemelem az adagot,majd akkor lesz...?? :shock: :?
 
 


szisztok! csak egy gyors kérdés, aztán szaladok tovább a dógomra:

Emlegettetek valamilyen TV-s szereplést. Ez mikor lesz? Tulajdonképp a metformin-lobbi lesz a célja vagy a PCOS-ről fog szólni általában?
Csak mert az a lány akiről meséltem, akinek egy állítólagos PCO speckó csodadoktornő, aki állandóan külföldi pco konferenciákra jár, és mégis csak nyavajás hormonos stimuval próbál összehozni babákat 100 kilós szőrös nőknek az IR teljes figyelmen kivül hagyásával, és aszondja nekik, hogy majd négyhavonta kihajtja belőlük a cisztákat, szóval ez a dokinője annak a lánynak aki most irt nekem egy emailt, hogy mivel nekik elsőre öszejött a baba ezzel a stimuval, elhivta őket a dokinő egy tv szereplésre a PCOS-ről, de mivel átolvasta a készülö pcos intormációk tárháza topicomat a mamaneten, már nem biztos benne, hogy ez volt a megfelelő kezelési mód, és igaz hogy ott a baba, de mostmár inkább metformint akar szedni, és nem tudja micsináljon.
Ez vajon ugyanaz a TV szereplés amit ti is emlegettetek?


Felícia : dr Tűű rendel a Szt.Imre Kh-ban (Tétényi út) én múlt héten október 20-ra kaptam hozzá időpontot, mindjárt felhívom az Istenhegyit is, hátha hamarabb sorra kerülnék :wink:

Szia Napcsemcsi :D felfázás ügyben nem tudok segíteni :roll:
 
 


Napszemcsi,a medveszölölevél-tea nagyon jó a felfázásra,hólyaghurutra!
 
 


Dr Tűű-höz most jelentkeztem be jövő hét keddre az Istenhegyi kp-ba.
Lányok, szerintetek kérjem ki a Kaáliból az előző hormon eredményeket ?
 
 


napszemcsi!

Csakegy és én (én terhesség esetén nem) küzdünk állandóan felfázással, csakegy a medveszőlő teára esküszik.
Egy-két nap alatt elfújja, ha literszám iszod.

Ami nekem még bevált: grape-fruit mag- kivonat(keserű mint a fene, de irtó erős természetes antibiotikum)

jó állítólag a szódabikarbóna (én még nem próbáltam)

Ezek a természetes szerek nekem nem mindig segítettek, én egy-két szem nitrofurantoinnal orvosoltam mindig a problémát, + sós forró vízben ücsörögtem, ez segített. (kádba forró víz, és egy kila sót bele) a só is erős antibiotikus hatású

Kép

Kép
 
 


Lányok, nagyon köszönöm a gyos válaszokat,sokat segítettek :)
Eddig az Urogin nevű gyógynövény alapanyagú cuccost használtam,segített is :P ,ezt ajánlottam a férjem testvérének,de neki nem igazán jött be,mert 10 nap után visszajött gond.
Ezért gondoltam,hogy megkérdezlek benneteket,hátha tudtok segíten :wink:

Norka,írtam Neked e-mailt a címedre. :roll:
Mégegyszer köszi az infókat,és mindenkinek mihamarabbi babásodást kívánok! :) :) :) :) :) :)
 


Apropó!!!

LÁNYOK EZ MINDENKIHEZ SZÓL AKI IRT VALAHA EBBE A TOPICBA!!!

Állati nagy hülység volt tőlem hogy eddig nem szóltam, mert rájöttem hogy tulajdonképp törvénytelenséget művelek, de remélem megbocsátotok.

Szóval arról van szó, hogy az engedélyetekre van szükségem egy projecthoz, aminek az a lényege, hogy az informativ hozzászólásokat átmozgatnám egy olyan topicba a Mamaneten, amit moderátorként meg tudok csinálni, hogy csak olvasható legyen. Az ötlet onnan származott, hogy mint tudjátok már régóta olvasom elejétől a topichozzászólásokat és rengeteget tanultam meg belőle a pcos-ről a remek irásaitokból, de attól tartok, minél több oldal lesz, annál kevesebben fogják idő hiányában végigolvasni, pláne ha azt nézzük, hogy tele van személyes megnyilvánulásokkal, ami nem baj, elvégre ez egy fórum, de ugy érzem kár lenne veszni hagyni ezt a rengeteg tudást, ami ebben a topicban fel lett halmozva. Ráadáaul nem egy orvos van köztünk akik szakmailag is kiváló magyarázatokat irta egy egy előforduló problémával kapcsolatban.

Ezért, ha megengeditek, kérdés-felelet formájában átmozgatnám az emlitett tartalmú hozzászólásokat, kihagyva a személyes jellegű adatokat, hogy csak infót tartalmazzon a topic. Neveket nem emelek ki a külön hozzászólásoknál, illetve Norka, Rambóka Kavicska lenne az akit névszerint szeretnék megemlíteni, mert olyan profi elemzéseket irtak gyakran, ami már egy egy kisebb tanulmánynak is beillik. Norka már korábban beleegyezett, ugyhogy már csak a többiek beleegyezése kell.

Illetve néhányotok "igy tudtam meg hogy pcos-vagyok" sztoriját is átmozgatnám, hátha mások épp ezekből a példákból meritenek erőt vagy kezdenek gyanakodni és kivizsgáltatni amgukat. Ezt is névtelenül gondoltam, de ha akármelyikőtök igényt tart rá, hogy feltüntessem a nevét, akko természetesen ezt mindegyik hozzászólásnál meg tudom tenni visszamenőlegesen is.

Már elkezdtem átszerkeszteni, ha akarjátok nézzétek meg, és mondjátok el a véleményeteket, vagy azt is, ha rossz ötletnek tartjátok. Van mellette egy beszélgetős pcos topic is, oda is irhattok.
Bár nagyon reménykedem, hogy nem lesz ellene kifogásotok, mert már igy is 3-4 leányzó kért kivizsgálást a hétre a dokijától a tipikus tünetei miatt, egy meg már a metforminért veri az asztalt a korábbi eredményei ismeretében a házidokijánál.
na meg itt van pl Pimó is, aki szintén nem szedné talán a metformint, ha nem mesélek róla a mamaneten, és még mindig rosszul lenne folyton, abban a szent meggyőződésben, hogy nem is rezisztens.
Szóval két hetes sincs a topic, de azóta ugy érzem nem is csinálok mást, csak emailek tömkelegét irom azoknak akik megrohamoztak azzal hogy nekik is 50-60 naps ciklusaik vannak, szőrösek, netán dundik, és már évek óta próbálkoznak, és még alig egynéhányuknak csináltak hüvely UH-t életükben és mondjam meg hogy PCOS-ak e.

Szóval várom a véleményeket, üdv
Anita


Sziasztok,

viszaolvastam....

Ella, még olvasva is rémes volt, amit írtál a tegnapi tüzijáték tragédiáról.... :cry: sajnálom, hogy ilyet át kellett éljetek. És sajnálok mindenkit, aki megsérült, aki elvesztette bárkiét is, nem beszélve a halottakról. Érthetetlen, miért nem állították le az egészet, tudták, hogy vihar közeledik. :evil:

Nóra, annyira de annyira örülök, hogy van szivhangocskád !!! A fene ebbe sok hülye kismamákat ijesztgetős orvosba !!! :twisted: :twisted: Tényleg vissza kellene menned ahhoz az emberhez, és az orra alá dörgölni a leletedet !

Szia Napszemcsi, a praktikákat nem tudom de igyál rengeteget, az mindenképpen javít a helyzeten, kimossa a bacikat a húgyhólyagból a sok folyadék. Nekem ált. bejön + nitrofurantoin nevű gyógyszer.

Szerinted ez a dr Tűű metformin párti ? Nem küld el a búsba a 33-as inzulinommal ...??? :? Bejelentkeztem dr Wudi Krisztinához, október 4-re kaptam időpontot..... jobb lenne előbb eljutni valakihez.... megpróbálnám azt a dr Tűűű-t, ha nem küld el melegebb éghajlatra.... mit gondoltok ?
 
 


pogi!

Ez szuper!!!

Az ötlet is nagyon jó, és az is, hogy időt és energiát nem sajnálva megcsinálod ezt!!!!

Büszke vagyok rád! :lol: :lol:

nem tennéd fel ide ezt a rövidített, informatív topicot a babanetre is? Akkor hivatkozhatnánk rá, ha valakinek alapdolgokból kéne segíteni, és már senkinek sincs kedve harminchatodszor elmondani és leírni ugyanazt.

Kép

Kép
 
 


Zsizsik : nem fog elküldeni a búsba, szerintem. Egyébként - mint látod - én jövő héten kedden úgyis kiderítem milyen :lol: Igaz, nekem 100 volt az inzulinom, de biztosan "rámászok" más miatt.
Én amondó vagyok, hogy felesleges októberig várni, 10 ezret megér a dolog !
Megkérdeztem, most folyamatosan rendel !
 
 


rejo:-)
sajnos nem tudom ide föltenni, mert itt nem tudok csak olvasható topicot kreálni, ott viszont moderátorkánt át tudom pakolni a nem információt hordozó hozzászólásokat a beszélgetős topicba.
de itt a linkje, amit mindenkinek oda tudunk adni itt is, hogy ne kelljen ugyanazokat ujra leirni minden ujnak
Hogy egy példát mondjak, a dr Elek féle hormonális ékrezekciót már nem tudom hányszor átbeszéltétek, ugyhogy az volt az egyik első amit átpakoltam.

http://www.mamanet.hu/modules.php?name= ... opic&t=223


mniki, egy életem, egy halálom, most bejelentkezem hozzá. Ezen a 10 ezren már semmi nem múlik, költöttem én már annyit de annyit a nyavalyáim kiderítésére, hogy ez csak csepp a tengerben.....

Pogi te istennő !!! :D :D Pont ezt mondtam illetve írtam korábban. Norka honlapja is zseniális ötlet, de addig is ez biztos, hogy hiánypótló lesz !! Hajrá !! :wink: :lol:
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron