Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Annyit, de annyit olvastam, pedig csak egy napra húztam ki a lábamat!

Nóra!
ÚÚÚÚGY TUDTAM!!!! :D :D :D Nagyon örülök, vigyázz magatokra!
(az orvosra most inkább nem térnék ki)

Pogi!
Nagyon ügyi vagy, ha valaha írtam használhatót(???), vigyed! :)

Bocs, hogy nem tudok most mindenkinek reagálni! :oops:


Megvolt a vérvételem! 4 hete 43(!) volt az inzulinom, ma már "csak" 25. Még egy féllel emelték a metformint (így a max adagot szedem :3x850-et)
De ami a lényeg:ha megjön, kezdem a lombikot!!!

Rejo!
Táppénzzel kezdem a tanévet, az igazgatóm meg nyaljon sót! (én is kb ilyen hozzáállást tapasztalhattam tőle az előző lombiknál, sőt...)

Szóval végre elindul...
 
 


No, akkor nosza hívjad őket és még az is lehet, hogy kedden talizunk :lol:
 
 


Rejo, én is így gondolom pontosan, hogy a mostani eredmények akár tényleg lehetnek tök jók is, de nem is ragaszkodom én ahhoz a fél éves kiváráshoz, jobban szeretném kihasználni hogy most minden oké és babásodni :D:D:D. Volt mensim 40 napra, hőmérőzök is, az előző ciklusban lehet hogy volt PÉ-m, de ezidáig ennek semmi jele, most is 36.8 vagyok a 18.cn-on :(

Pogi, én benne vagyok (inkább tök névtelenül), de arra szeretnélek megkérni hogy ha valamit abból szeretnél idézni amit mondtam akkor azt láthassam elötte. Lehet hogy egyéb részleteket is hozzátennék ami informatív lehet, meg szeretném is valahogy lecsekkolni. Bocsi .

Norka, Napszemcsi, köszike Dr Tűűt, végre sikerült utólérnem Ácsot, cs-ön megyek hozzá, és ha nem úgy áll a dologhoz ahogy szeretném akkor megyek Dr Tűűhőz ( de muris a neve... pláne hogy gondolom állandóan mindenkit vérvételre küld :D)

Mniki, szerintem kérd ki a leleteidet, mert akkor lehet hogy megúszol csomó újabb vizsgálatot ha azok nem túl régi leletek.És írd meg majd milyen volt a doki ha már voltál majd!

Én nem szoktam felfázva lenni, de mikor egyszer megfázva egy vizsgát alig bírtam végigülni pisilés nélkül, akkor nekem is a medveszőlőt javasolta mint tuti szert a csoporttársnőm. Nem ittam mert én egy sima megfázás és napi 3l tea miatt akartam bent menni ki a végefele, de megjegyeztem, hátha egyszer szükségem lesz rá. Jaaa, most jut eszembe a hugomnak se segített még az antibiotikum se, de a gyógynövényektől 1 nap alatt rendbejött a felfázása! ( neki természetgyógyász kutyult ki valami személyreszabottat)

Norka, persze hogy a szoptatás alatt nem fogysz, pontosan ahogy rejo írta : ilyenkor is kell hogy legyen rajtad tartalék, terhesség alatt is és szoptatás alatt is belőled eszik Bogi, nem hülye a természet hogy ilyenkor engedje hogy lefogyj... :D Még akkor se ha zavar. Türelem... majd szépen leadod miután a szoptatást abbahagytad, és amint újra nádszál leszel, jön Bogi kistesója akivel megint visszahízod :D:D:D
 

 
 

mniki: jövő hét kedd, este 1/2 8.... ! Te mikor ?

Felicia: a barátnőm jól meghízott a terhessége alatt, maj a szoptatási időszakban csontsovánnyá (!!! komolyan !!! ) fogyott, miközben a gyerek heti 300-400 g-kat hízott ! Úgy nézett ki, mintha a gyerek szó szerint leszívná róla a zsírt ! Szóval mindenki másképp reagál.
Kiváncsi leszek Ácsra, mit mond neked, én meg majd mesélem dr Tűűűűt, ha beválik, mehetsz hozzá....! :wink:
Jó ez az info áramlás.... :!: :lol: Szegény doki, remélem, nem nagyon olvassák, amiket össze irogatunk róluk...
 
 


Zsizsik : az enyém a 1/2 7 :lol:
Ugye beutaló nem kell hozzá ? :shock:
 
 


felícia írta:Pogi, én benne vagyok (inkább tök névtelenül), de arra szeretnélek megkérni hogy ha valamit abból szeretnél idézni amit mondtam akkor azt láthassam elötte. Lehet hogy egyéb részleteket is hozzátennék ami informatív lehet, meg szeretném is valahogy lecsekkolni. Bocsi .


Ok Felícia.

De könyörgöm lányok ezt nehogy mindannyian kérjétek, mert ha minden kinek egy csekkolós emailt kell küldenem mielőtt belerakom, akkor sosem lesz kész.
Amellett egyszer sem irok át semmit önhatalmúlag a hozzászólásokban, még a helyesírási hibákat sem, és ki sem törlök semmit belőlük, ami esetleg nekem nem tetszik, csak azokat amik pl arról szólnak, hogy milyen meleg volt ma és izzadtatok éjszaka. De ezeket amugy is mindig külön bekezdésben szoktátok irni, ugyhogy sosem kell kimazsoláznom mondatokat.
És még annyi, hogy ezeket már egyszer leirtátok, akárki akármikor elolvashatja, és azokat sincs lehetőségetek ujracsiszolgatni stb. Igazán mondomhogy semmi személyeset nem irok át, senkinek nem forgatom ki a szavait még a személyes véleményeteket sem semmiről. Nyugodtan megnézhetitek akármikor. csak a pco-t boncolgatom, semmi mást. :)


Ááá, biztos, hogy nem. Csak vigyél el mindent magaddal, mármint leletet, hogy tudjon miből kiindulni.

Aki már volt nála (dr Tűűnél ): ad metformint a magas inzulinra ?
 
 


Ja, pogi, tőlem bármit idézhetsz, mikor osztottam az észt.... :wink:
 
 


backa!

Sok sikert a lombikhoz! :D
Kaptál új osztályt, vagy így megúszod az ofőséget?

Felícia!
LH-teszt? nekem bevált, csakegynek is...
Én nem is hőmérőztem, csak Lh-teszteltem.

Alice, merre jársz??

Kép

Kép
 
 


Rejo!
Még rosszabb a helyzet, nem ofő vagyok, hanem egy szakiskolai koleszban csop.vezető nevelő! Tehát minden nap 6 órát velem lennének! Ezt nehezebb elsózni, mint az ofőséget. Különben nem tudom, mi lesz, még nem voltunk a suliban. Nálunk minden évben borul a felállás. Amúgy tavaly gyermekvédelmis voltam (már 3 éve) és du csak egyéni foglalkozást tartottam. Mivel a tavalyi lombikos táppénz miatt már nem kellek (4 hetet hiányoztam), most nem tudom, mi lesz velem. Amíg meg lehetett szakítani, jó voltam, most asszem ki lesz velem b...va! Ha egyáltalán megyek. Remélem gyed!

Pogi!
Viheted az összes titkomat, azt is, hogy 100 kiló vagyok! :oops: :D Páran már úgyis olvasták itt! :lol:
 
 


Sziasztok!

Nóra!!

De jó!! Nagyon örülök a szívhangnak!!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Annyit termeltetek ma, hogy csak győzzem visszaolvasni.

Ügyelek!

Nem tudom már, hogy ki mit írt. Ez az első munkanap teljesen lefársztott. :roll: Pedig megkíméltek :lol:

Nóra!!!!
Hatalmas gratula!!!!!!!!! Nagyon örvendek!!!! Az ember lányának meggombocosodik a torka! :roll:

Gabika!
Belegondolni is rossz. Este kint álltunk a teraszon és néztük a tüzijátékot és arra gondoltam, hogy pár lépcsőházzal arrébb te is nézed :lol: Na de errem nem számítottam.... :cry:
Szomorú ez az egész. Hibás természetesen nem lesz. Nincs!
Ne legyen lelkiismeret furdalásod a babó miatt!!!! A túlélés filinget idejében meg kell tanulni :shock:

Norka!
Azok a kilok le fognak menni szépen lassan. :)
Egyébként pont ma morfondíroztam magamban, hogy mivel az elmúlt tiz napban nem döntöttétel el, hogy hánytól legyen a tali, én 11 re gondoltam! Hogy majd önkéntesen eldöntöm. :wink:
De úgy látom többen is ezt szeretnétek! :)


Topiktali!!!!

Időpont: 2006 augusztus 26 szombat

Helyszín: Campona palacsintázója

Óra: 11.00

Kötelező valami kéket viselni!!!!!!!

Mindenkit nagy szerettel várunk, a legújabbakat is.


Én kb 4 hete 12 embert számoltam. De el tudom képzelni, hogy leszünk akár 15-16 an is! (Bogit nem számoltam :lol: , sem a pocaklakók seregét :lol: )

Espero!
Rólad el is tudom képzelni, hogy ugrálsz szikláról, sőt valami extrém sportot is feltételezni tudok :D

Kincsecske! Kriszta!
Remélem el tudtok érni 11re :)

Kandika drága merre vagy???? Már nagyon hiányolak. :)

Rejoka!
Én még bírtam volna szabin lenni kb 1 hónapig. Úúúú, de ment volna. Az otthonülés, alvás, utazgatás. Stb. De nem a meló!!! :shock:
Még három hét és a csomagot összeállíthatod :lol:
Szeptemberben áll a családlátogatás. Várom már, hogy kezdődjön ez a suli :)

Felicía!
Te a türelmes emberek táborát gyarapítod. Most hogy lett spontán mensim (még ma is folyik-7 cn.- igaz, barna) és tutti volt PÉm is, azt mondom, hogy várok még egy spontán mensit :) Úgy élvezem, teljesen más mint a Norcoluttól havizni. Amióta megjött a havim teljesen elmúlt a mellfájdalom, tudok melltartó nélkül létezni.
Ami az árakat illeti (labor) a végén leírom.

Babancs!
Jó tanulást neked!
Maximum lehányod a tanárt! És akkor??? :lol: Egy kismamának mindent szabad 8)
Szerintem babázás mellett nagyon nehéz lehet, de nem lehetetlen. Igaz attól is függ, hogy mit tanulsz, mert suli és suli között óriási különbség van. Ha a párod segítőkész akkor lehet tanulni. Nálunk a párom a hajcsár.

Anita!
Milyen bulisak azok a kastélyok és is minimum egy ilyenben szeretnék lakni 8) Csak adjon az Ég mellé takarítónőt :? , különben kell a fenének! :lol: :lol:
Ok! Viheted az okoskodásokat! :oops: Bár csak akkor fogok igazán bedurvulni ha terhes leszek. :wink:

Áfonya!!!
Mi van veled??? Rég nem írtál magadról!!!

Napszemcsi!
Én húgyilag olyan egészséges vagyok mint a makk, nem tok okosat, de Csakegy!!! és a többiek!!!!!

Lara szia rég voltál mifelénk :)

Alice!

Na bocs a többiektől, hogy nem reagálok. De tényleg Mindenki jöjjön el a talira! OK? Nem baj ha teljesen új is :)

Most jönnek az árak:

Cukorterhelés(nem tudni hány pontos): 1025 ft. (205 a pontja és 5el kell szorozni, hogy ft értéket kapjunk. Ezt a pénzt az OEP finanszírozza, de általában a laboroknak többe kerül). Ezért vannak mindig veszteségben.
- inzulin vizsgálat: 894x5=4470ft (ezt ötször kell nézni)=22350ft
- LH 4915 ft
- FSH 4470ft
- progeszteron 4915ft
és így tovább.

Most számoljátok ki hogy mit jelent ez a vizsgálat forintban. Mi mindent néznek. Mennyi pénz? Mégegyszer: Ezt fizeti az OEP. A kórháznak többe kerül.

Ha valakit érdekel meg tudja nézni!
www.gyogyinfok.hu
-bal oldalon: járóbeteg ellátás (erre klikk)
- érvényes törzslista letöltése PDF doc. 335kb A laborok pontértékét meg kell szorozni öttel és megkapod a forintban kifejezett értéket.

Hogy más is tudja a hormon értékeket megpróbálok összehozni egy tartalmas táblázatot. Abban mindenki le fogja tudni ellenőrizni a sajátját. Könnyebben fog menni a hormon értékelés.

Bocs a nehezen sikeredett mondatokért, helyesírási hibákért, de siettem és a net is szarakodik. Remélem érthető voltam. :)
Pussz

Kavics
(7 cn.)
Vendég
 


Köszi Kavicska :-) Asszem ezt a pénzes dolgot is még ma átrakom oda is. :-)

ÉNISAKAROKMENNIATALRA :cry: :cry: :cry:
Nem akartok mégegy talit csinálni októberben is mondjuk teljesen spontán 16.-a és 31.-e között? hmm? :D


Ja és kérlek-kérlek-kérlek csinájjatok fotókat sokatsokat, mert sejtelmem sincs ki hogy néz ki, és úúúgy szeretnélek látni titeket, és igy olyan mintha én is ott lehetnék :D :D


Aranykavics!

Gyorsban lementünk a Balatonra azért tüntem el.
Képzeld 1 cn.-al előttem jársz!

Kép
 
 


Nagyon kedves vagy Kavicska hogy érdeklődsz, de én jobbára olvasó üzemmódban vagyok itt. Úgy irigykedem a topiktali miatt, de nem, ne kapjatok a szívetekhez nem tudok elmenni :D szombaton családi program lesz nálunk.
Ha már kérdezted, a múlt hónapom nem sikerült, ma kezdtem el szúrni magam ismét, ma vagyok a 3. napon. Jövő hét hétfőn UH, aztán majd kiderül mit sikerült produkálnom.
Remélem nagyon jól érezted magad a nyaraláson, bár ahogy olvastam meg láttam a képeket biztos nagyon jó volt! 8) Most kicsit nehéz lesz visszazökkenni a mókuskerékbe, de menni fog, fel vagy töltődve élményekkel. Örülök a spontán mensidnek is! :)
Vendég
 


Sziasztok Lanyok!

Nora, annyira orulok a jo hireknek!!! :lol:

Kavicska, Rejoka, de jo hogy ujra vagytok! :D :D :D

Kepzeljetek, tegnap voltak nalunk a Jehova tanui...Eppen a baratnomet vartam, es a kutya imadja, igy mikor ajtot nyitottam nem zartam be ...Kepzelhetitek, erosen ugatva raugrott a bacsikra. Azok meg annyira megremultek :shock: , hogy meg ot perc utan is csak dadogva tudtak elmondani a betanult szoveget, hogy miert is jottek. Mondtam, hogy koszonjuk, nem szeretnenk beszelgetni, es nem volt semmi rabeszelesfele, rogton huztak a csikot. :wink:

Nahat, mennyien almodoztok itt vilagitotoronyrol :shock: :D ...Hat, itt a hazunktol 300m-re (ez komoly), az utcank vegen van egy vilagitotorony...laknak is benne. Egyebkent amikor meg lakast kerestunk, lattam olyan hirdetest, hogy x kozseg polgarmesteri hivatala vilagitotornyot arverez...es egesz realis aron. Mondjuk nekem soha nem volt az almaim kozott az ilyesmi...De ezek szerint realis a dolog... :lol:

Mostanaban keveset irtam, aminek sajnos az az oka, hogy annyira magam alatt voltam, hogy nem volt erom se irni, de meg olvasni sem. Csutortokon voltam az endokrinologusnal, es hat...o a harmadik doki, aki azt javasolja, hogy ne varjunk, es a kezdjunk bele a lombikba, egyetemben az itteni nodokimmal es a meddosegis dokival. A dokim szerint nem vagyok tipikus pcos, tulsuly nincs (BMI=22), mindigis ( metformin elott is) oramu pontossagu a mensim (nem tudom, de en az utobbi evben meg izgulni sem izgultam, mert mindig pontosan, vagy kicsit hamarabb megjott), es az utobbi fel evben uh-val igazoltan mindig volt pe-m, nameg allandoan gyonyoru gorbeim vannak. Itt valoszinuleg mas baj is van...de mi??? :shock: :?: Tovabbra is jarunk a meddosegibe a pszihologushoz, ami engem kicsit megvisel...De lehet egyszeruen belefaradtam...mar negy es fel eve kezdtunk a babagyartasba. Azota a doktorim is szep lassan elkeszult, de baba sehol. Meg ez az allando laborba, orvoshoz jarkalas...nagyon elegem van belole. A parom, es minden baratunk szerint meg kell probalnunk a lombikot...Sajna, az a baj, hogy en mar ebben sem hiszek a sok csalodas utan...Nagyon ugy nez ki, hogy orokbefogadas lesz a vege...Szerencsere, hogy a parom nincs ellene, es en biztos vagyok benne, hogy egy oribabat is ugyanugy tudnank szeretni, mint a sajatot. Az biztos, hogy a jovo ev vegeig szeretnem, ha lezarodna mar ez a kerdes, mert mar tiszta depis vagyok most is :( emiatt...Minnel tobbet gondolkodok rajta, annal rosszabb....Az itteni baratok kozott, mar mindenkinel van egy-ket baba, vagy eppen utban van...Meg az olyan barati parnal is decemberben varjak a babat, ahol a lanynak sulyos, tobbszor mutott endometrozisa volt. Szoval mi total kivetelek vagyunk...lehet, hogy a metformin 99%-ban csodaszer, de sajnos en ugy latszik beleesem a maradek 1%-ba :cry: Bocsika ezert a negativ hanvetelert, de sajna most ez van...

Mindenkinek jo estet!

Alice
 
 


Alice drága!!!

Annyira sajnálom, hogy ezt kell most átélned!!! :cry:

nem is tudom, mit mondjak neked. csak a szokásos hülye sablonszövegek jönnének, amitől mindenki hülyét kap.

Sztem azért nem hat nálad a metformin, mert ahogy írod, nálad nem ez az elsődleges probléma, itt más is van. A dokiknak nincs tippjük erre a másra?

Átjárhatóságin mikor voltál?

A lombik, Norka írásából tudjuk, az ismeretlen eredetű meddőség esetén a legjobb hatásfokú!!!!! És te egy egészséges, életerős fiatal nő vagy!!!! Tehát igenis sikerülni fog!!!
Bízz a testedben légyszíves, mert a tested megérzi, hogy mit vársz tőle!!!

Sztem is jó ötlet a lombik a te esetedben, miért gondolkodsz rajta?
Ott nem inszeminációkkal kezdik? neked még nem volt inszemed ugye?
Bár az tuti, hogy a lombik sokkal de sokkal jobb hatásfokú, mint az inszem, csak jobban meg is viseli a szervezetedet.

Érdekelne, miért visel meg a pszichológus, de érzem, hogy ez nem nyilvános téma.

Írjál minnél többet légyszi!!
persze csak ha jól esik kiírni itt magadból.

Sok-sok pozitív energiát küldök neked!!! :D :D :D

Kép

Kép
 
 


Alice!

Nem kell egyből ajtóstul rontani a házba!!!! Lombik??????? :shock:
Van ciklusod, van PÉ-d!
1. lépés: apuci kiskatonáinak lemeózása: szám, mozgékonyság stb.(célszerű nála kezdeni, mert ugye mégiscsak egyszerűbb a dolog neki khmm....... :oops: )
2. lépés: Post coitális teszt (PCT) szexet követően méhnyaki kenetből megnézik, h. milyen a néphadsereg túlélése nomád körülmények közt. Nem túl megbízható!!!!! (sokan estek már teherbe spontán úgy, h. korábban a PCT alapján ezt lehetetlennek mondták :lol: ) Célszerübb apa ellenes antitesteket nézetni a véredben!
3. lépés: Átjárhatósági vizsgálat, petevezetők lemeózása
De nagyon fontos, h. minderre a ciklus első felében kerüljön sor, amikor még biztosan nem lehetsz babás!!!! A másik, h. a fertőzések bevitelét megelőzendő célszerű a dokidtól hüvelyfertőtlenítő hatású kúpot v. tablettát kérni, ha magától nem jutna eszébe! (De nálatok eszébe fog!!!! :wink: )
4. lépés: stimu
Néha kell egy kis Clostys rásegítés! Nem hormon igazából, csak lefedi az agyban azokat a receptorokat, amik a testedben keringő hormonok szintjét érzékelik, ezt a szervezeted úgy értékeli, h. húha hormonhiány van és nagy mennyiségben termel FSH-t és LH-t, ami megtuningolja a peteérésedet. (közben kissé negatív hatással bír a méhnyálkahártya érésére, de hátha!!!!)

Amennyiben 6 sikertelen stimun túl vagy, v. az első 3 lépés során találtak olyasmit, ami lehetetlenné teszi a spontán babát, akkor tényleg jöhet a lombik!

De arról majd Norka Tantónéni fog kiselőadást tartani,(ha ráér!) mert ahhoz én kisnyúl vagyok!!!!!!!!!
Mindenesetre ne keseredj el ennyire!!!!! A legjobb úton haladsz a babásodás felé!!!!!!

JA!!!!! EGYÉB PCO-T OKOZÓ ENDOKRIN ELVÁLTOZÁST MÁR KIZÁRTATOK (pajzsm.,mellékvese, prolaktin)???????????????


Pogi!

És a jogdíj????? :wink:
Meg röhelyes lesz, ha fogorvosként PCO-ból lesz impakt faktorom!!!!! :lol: :lol: :lol:
De az ötlet jó!!!!! Honnan van erre időd??????

Kavits!

Tudod szerintem lenne, aki kifizetné a terheléses inzulint (ha nem is az egészet, de %-át) csak csinálják már meg!!!!!! Ha meg egészségpénztártól vissza lehetne igényelni, akkor pláne!!!!

Jelentkezem talira!!!!! (Ha csak meg nem indul a szülés!!!! Ha megindulna tudtok jó szülészorvost és EDA-s kórházat ajánlani?????)

Rejo!

Nem is vagy bálna!!!! Én tanusítom!!!!!
Egyébként magas nőkön olyan szépen eloszlik a pocó!
Ugye talira jössz??? Akkor ott folytatjuk!!!!!!
 


Alice!

Sajnálom! De tényleg ne add fel. Lehet, hogy akkor történik meg a csoda amikor totál nem számítasz rá! Drukkolok nagyon, hogy mihamarabb nagy örömöd legyen!!

Kép
 
 


Alice, mail ment!

Kép

Kép
 
 


Lanyok, koszonom a batorito szavakat, nagyon kedvesek vagytok!

Ramboka, nalunk ez mar mind volt. A kiskantonak jo minoseguek (96 millio, 75% furgen mozog), a doki szerint kivalo az eredmeny.
Atjarhatosagi is volt, ott is minden ok. Stimulalas is volt....rengetegszer. Volt mar mindenfele endokrinologiai vizsgalatom is...a kortizoltol kezdve az LH/FSH tesztig.....Egyedul a pct teszt volt ami ketszer positive lett...ott bizony gondok lehetnek. De volt 4 inszem is...sikertelenul. Szoval nalam ezen okok miatt, meg a sokeves vizsgalodas, ami ugye eleg kimerito, mindegyik doki a lombikot javasolta....es ez ugye nem veletlen...Csak meg nekem kell ehhez a gondolathoz hozzaszokni... :?
 
 


Alice!
Nincs szavam! :( Legszívesebben odamennék és jól megölelgetnélek :) Hátha jobb kedvre derülnél. :D

Ha idegesít a pszihómókus akkor nem a legmegfelelőbb. Próbáltál már egyedül menni hozzá??? Ne legyen ott a párod??? Fene tudja, talán jobb lenne. Vagy abbahagyni az egészet.

Szerintem meg örökbefogadott babán ne gondolkodjatok.
Amig nem mentek végig azokon a lépcsőfokokon, amiket Rambóka felsorolt, illetve amíg nem stimuláltak.

Figyelj! Én (ha nagyon megerőltetem magam) képes leszek dicshimnuszokta zengeni arról, hogy miért jó a stimu és a lombik!!!! Ez is egy manapság járható út a szívünk által oly' nagyon áhított babó felé.
Ne riadj meg tőle.
Ahoz, hogy ebbe belekezdjetek a dokik végig fognak vinni az összes szükséges kiegészítő vizsgálaton.
És rögtön összehoztok egy hármas ikert. Csak győzd őket etetni. :wink:

Asszem ez :shock: a te gyereked nagytudású anyát szeretne, doktori címmel. :roll:


A sok orvosi vizsgálattól teljesen ki lehet borulni. Egyetértek!


Az örökbe fogadott gyerekről az a véleményem, hogy manapság divatossá vált(nyugaton), de rendkívül nemes dolognak tartom.
Én már megkérdeztem a párom, hogy mit szólna ha a harmadik gyerekünk örökbefogadott lenne :?: Nem harapott rá.
Vendég
 


Alice!

Ha minden szakad lombik! Azért mégiscsak a saját gyerek az igazi! Gondolj arra, akinek lombikkal se lehet! Még van esélyed!

Pogi!

Az októberi talira én is vevő vagyok, mert most nem hagyhatok ki egy teljes napot, tanulnom kell. A jog nagyon szar és nagyon sok, de a szakvizsga az egyetlen dobbantási lehetőségem a jelenlegi m.helyemről.
Nagyon szívesen megismernélek benneteket, meg a palacsintát is imádom, ma legyártottam jó sokat. De jobb, ha nem vagyok ott, legalább más is szóhoz jut :D

Rejo!

Jó, hogy megint itt vagy!

Áfonyaa!

Rég hallottam Rólad, jó hogy írtál!

Kép
 
 


Alice :-) épp most kaptam meg az emailt és válaszoltam, és közbe itt irtad meg a kérdéseimre a választ :-)) Bocsi, elkapkodtam :-) Jó vacsifőzést :-)


Rambóka! jogdíjként csupán végtelen mennyiségű erkölcsi megbecsülést tudok felajánlani, remélem ennyivel kiegyezhetünk :D :D Időm az most épp van rá, a nyelvtanulás nem vesz el azért túl sok időt az életemből, a kiadóm meg amig nem küld normális szerződést, nem kap egy sort se, ugyhogy kihasználom amig van időm, és megcsinálom a gyűjtést. Most tartunk itt 150 oldalnál, ez még teljesíthető, de ha már 3-4 száz oldalt teleirtatok volna, akkor nem biztos hogy bevállalnám. Néztem az NLC fórumot is, de ott már 10ezer fölött jár a bejegyzések száma, ugyhogy annak a feldolgozását határozatlan időre elhalasztottam :-)


Alice!
Most látom mit írtál.
Hiába, ha ez mind nem lett volna meg, akkor most csalódnom kellett volna Franciaországban. :lol: (pedig most játszadozom a francia nyelvtanulás gondolatával :lol: )

Alice! Így már egészen érthető a lombikos megoldás javasolása (megint nem csalódtam az Fr Eüben).
PCT pozitív kétszer is!!!!(hirtelen a procalcitonin testre gondoltam és nem értettem, hogy jön ide a sepsis :shock: ) Csórró kiskatonák kinyiffanak mire egyáltalán eljutnának Őnagyságához!!!

Szerintem lassan kezd emészteni a gondolatot. :?

Norka majd elmond ezt azt. Bár ő nem tartozik a sikeres lombikosok közé. De sokat tud róla. Backa is! Gina is!
Sajnos ők mind negatív példa.

De talán tudnak abban segteni, hogy olyan emberekkel ismerkedj meg a neten, akiknek sikerült.

Lesz kisbabád!!!!!



Már megint én :roll:
Vendég
 


Annyira kedvesek vagytok! :lol:

Kavicska, prolactinom mar annyiszor volt merve, hogy nem is tudom a szamat :shock: ...A legutobb 36 volt, az volt a csucs, de a masodik ellenorzo meresen, ahol 3 vermintat vettek, 15 perc elteressel, es kozben egy agyon pihiztem, annak az eredmenye 22 lett, igy nem irtak fel vegul gyogyszert...

Szoval en kezdem emeszteni a lombik gondolatat...de nem konnyu, meg amikor leirom akkor is osszerezdulok...oszinten, en felek tole :?
 
 



Szia Kavicska!Jó,hogy itt vagy!Küldtem pü-t!Jók a képek!
Nóri!Tudtam....küldtem pü-t!
Alice!Ne add fel!!!!
Felícia!Hívd fel a dokimat és legfeljebb elmész 2 dokihoz és azt választod,amelyik Neked bejön....mármint az Ács és a Kósa közül választanál!
Talira nem megyek,talán majd a következőre.....nem lennék jó társaság....kell még idő,hogy a régi Önmagam tudjak lenni.....bocsika ezért-főleg Kavicskától!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Alice!

Bocs ezt nem tudtam!!!! :cry:
Akkor szerintem is lombik + öribaba elindítása!!! De erről majd Norka mesél!!!!!! :wink:
 


Sziasztok!

Kincsecske Drága!Köszi az aggódó sms-t!Ha nem haragszol itt válaszolok rá :oops: Semmi baj,csak nagyon behavazódtam! :D

Nagyon önző leszek,és most csak magamról írok egy pár sort,hogy lássátok mi minden történt az elmúlt héten! :oops:

Hétfő:Új útlevél csináltatás a gyereknek(mert lejárt),magamnak(mert még előző nevemre szólt :oops: ) +vásárlás+főzés,és az anyóséktól hazahozott szennyes hegyek mosása.

Kedd:Előbb említett ruhák vasalása,és némi takarítás,majd apa,és gyermek pátyolgtása.
A fogorvosnál eltöltöttem 3 órát,aztán uúgy jöttem,ahogy mentem.Letörött fogamat szte ki kell húzni,egyébként meg aranyosan átirányított a körzeti fogászomhoz,mert ő mást nem is csinálhat :shock: (körzeti fogászom szegény meghalt,a lánya vette át a praxist,aki szült így nem dolgozik,így össze-vissza helyettesítgeti vki :twisted: )Hát döhös lettem!


Szerda:Olyan őrült módon fájt a hasam,hogy apa vakbélgyulladásra gyanakodott.a vizsgálat azonban röhögésbe fulladt! :shock: Apát elvittem fodrászhoz, a gyereket sétálni.Este a hasfájás egy csapásra megszűnt,kiderült p.é volt :shock: :D .Érdekes dolog,hogy máskor a Choragon után fájt így.Lényeg megdolgoztuk! :oops:

Csütörtök
:Említett p.é újabb dolgozása volt a fő tevénykenység a gyermek alvásidejében :D :oops:

Péntek:Egerben strandoltunk egész nap,este 10-re vergődtünk haza!

Szombat:Strandolás utáni izomláz legyőzése,és némi kaja gyártása + nagybevásárlás az ünnep miatt.

Vasárnap:
A csalás utolsó szabadnapja! :( Strandoltunk újra! :P

Ma:Ada első napja a bölcsiben!Utálatos dolog,hogy most már minden reggel kelni kel korán-nekem is! :evil:
Útlevelek el is készültek,és a gyerekorvoshoz is elmentünk az igazolásért,hogy mehet bölcsibe a leányzó!Ugye,addig míg nem kérték eszemben sem volt,hogy kellett volna! :oops: :oops: Apa pedig ügyel! :(

Végül,de nem utolsósorban Nórának egy nagy gratulaa kicsi szívhangjához!!!
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Krisztácska!
Tetszett a heti hírmondód! :lol:

"Apát elvittem fodrászhoz, a gyereket sétálni." ezen jót nevettem!!! :lol:
Lesz munka visszolvasni!!!!

Hogy viselte kishercegnő a bölcsit??? Tudom, te nehezen :? , de ő???

Babancs, Kandika akiről tudom, hogy nem jön :cry: Szomorú vagyok. De tiszteletben tartom.

Csak nehogy egyedül legyek a palacsintázóban :shock: mert veszélyes lesz a kilókra nézve :lol: :lol: :lol:
Úgy elképzeltem magam, ahogy lefoglalunk 15 személyre asztalt és tök egyedül ülök és zabálom a palacsintát.

Jujj tényleg asztal foglalás!!! Nehogy elfelejtsük.
Most hívtam a tudakozó pluszt.
Kérdeztem a Campona palacsintázójának tel számát.
Aszonták Gurunak hívják, lövőház út 14. de nincs tel szám.
Ajajj. Tud valaki jobbat, hogy deríthetnénk ki????
Lehet, hogy személyesen kellene bemenni :?: :!: :?: :!:
Vendég
 


Kavicska
Sztem a kiloidra egyáltalán nem kell vigyázni!Olyan vékony vagy! :!:
11 -re simán ott tudok lenni!!Pláne,hogy apa visz! :D Jut eszembe,holnap asszem kapok egy beutalót tőle KRESZ oktatásra :? Pénteken uis strandról jövet,már csak a TIGÁZ-nak kialakított bejárón volt hely parkolni.egy évben egyszer állunk oda,más rendszeresen.Erre pont ma jött a vízmű ott csinálni vmit.Persze én elállni nem tudok,és az autó még holnap is uott lesz,mikor újra jönnek :x A szomszédot megkértem,álljon arrébb,de nem találta benne a hátramenetet! :wink:

A bölcsiből a leányzó nme akart hazajönni :shock: :oops: No komment! :?

A telefonszámmal kapcsolatban nincs ötletem,vagyis annyi,hogy neten keresztül nem lehet foglalni? :?:

Görbém linkje:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 437.62.jpg

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hahó,

a Guruból rendszeresen rendelünk ebédre szendvicset, majd holnap megkérdezem őket, hogy tényleg övéké-e a palacsintázó, nekem nem rémlik, de bármi lehet.
A Lövőház utca a Mammut melletti utca, nehogy valaki oda menjen tévedésből ! A Campona a Nagytétényi úton van.
 
 


Zsizsik!
Köszi az infot. 22-ik kerület.

Nos, felmentem a campona honlapjára. Van egy tel szám.
1-424-3000 ezen holnap megpróbálok érdeklődni, mert most :shock: nem veszik fel :?

Kiderítjük. :)

Kriszta!
Adácska nagyon aranyos :) Szereti a társaságot. :wink: Örülj neki nagyon. Könnyen beilleszkedő tipus. :)
Ami az autóvezetésedet illeti...... :lol: :lol:

Múltkorjában nagyon siettem ügyeletbe, amikor a kocsiba beszáltam, egy nő megkért, hogy segítsek :shock: neki, mert nem megy a kocsija :shock:
Beülök a 154 cmes nőnek beállított opel corsa ülésére :shock: nehezen ment :?
És BEINDÍTOM A MOTORT!!!!. :shock: A kocsi elindul. A nő megnyugodott, hogy nincs semmi baja a kocsijának, de teljesen ledöbbent, hogy milyen ...:?: ? :lol: Én meg végig röhögtem a kórházba vezető utat. Ma is jó kedvre derülök, ha eszembe jut. :lol: :lol:
Vendég
 


Alice,miért félsz ennyire a lombiktól??
Nekem lombikkal "jöttek össze" a fiúk.
Az egész program alatt az a pár nap volt rossz,mielött le nem szívták a tüszöket.Nagyon fájt a hasam,és csak az egyik petefészkemben nöttek meg a tüszök,így a bal oldalam kész volt.Mikor megnézett elötte UH-val az orvos,nem is engedett felkelni,nehogy kipukkadjanak.Utána viszont megkönnyebbültem. :oops:
Ha van kérdésed,szívesen válaszolok én is.
 
 


Sziasztok!!

Okr :)

Itt is jó a válasz,elfogadom :lol: ,jó hogy "látlak"
az útlevél is bölcsibe kell? :? :lol:

Alice

Szomorú vagyok,lombikkal is sokaknak sikerül,elsőre is,kívánom,hogy legyen sok-sok erőd az előtted álló kihívásokhoz!
Az öribaba régen idegen gondolet volt számomra,látok ismerőseink között öribabás családokat és igazi család,megváltoztattam a nézetem és ha lehetőség lenne rá szeretnék én is ,a gyerekek szeretetre törődésre nevelésre várnak,és ha "kidobott" gyereknek adjuk ezt meg az még értékesebb talán :)

Kandika nem talizunk :( ,hogy vagy??írj kicsit magadról is!

Kavics 11 jó nekem/ünk is!! :wink: :D

Pogi szuper a Mamanetes hadviselésed!! :wink: :D
Vendég
 


Az e heti visszajelzések szerint, eddig hatan leszünk a találkozón:
Rambóka
Rejo
Norka - Bogival
Kriszta
Kincsecske
Én :)

Lányok!!!
Most néztem az ügyeleti beosztást! Ha nem leszek babás decemberben tutti itt fogok dögleni ügyeletben. :cry: :cry: Belegondolni is rossz! :cry: Tavaly Szilvesztert sikerült teljesen egyedül eltölteni :? Idén Karácsony fog rám várni :(

Kívánom a párizsit..... valami füstölt marha páriszira gondolok.

Norka!
A du kimaradásodból arra következtetek, hogy Bogi hozta a formáját :wink:

Pussz
Vendég
 


Pimpo, de jo, hogy van pozitiv példa a lombikra...Majd kerdezek, csak ossze kell szednem a gondolataimat, meg hozza kell szoknom ehhez az egeszhez...

7kincs, en is ezt gondolom az oribabarol...Itt sok csaladnak van, es legtobbszor ugy, hogy van sajat gyerek is...es komolyan, ezek a gyerekek annyira halasak a szeretetert...en legalabbis igy lattam.
Majd Norkatol is kerek tanacsokat, mert semmi infom nincs a proceduraval kapcsolatban...gondolom evekig eltarthat :?:

Lanyok, ugy szeretnek ott lenni veletek szombaton a palacsintazoban :D ...biztosan szuper lesz a tali. :lol:

Mindenkinek jo ejt!!

Alice
 
 


Én három családot ismerek akik örökbefogadtak, az egyik hármat és nagyon jól sikerült, a másikuk egyet, és a kisfiu szinte annyira hasonlit a tesóira, meg a szülőkre kivülről, hogy szinte észre se venni hogy nem saját. A harmadik viszont nagyon érdekes ügy, mert ugyanazon a helyen laknak a szülök már évtizedek óta és amikor az öröbefogadás mellett döntöttek valahonnan Venezuelából fogadtak örökbe egy picibabát, és mindenkinek a lelkére kötötték hogy soha nem mondhatják meg a gyereknek az igazat. Most a lány már 18 éves és leérettségizett, és még mindig nem tudja hogy nem saját gyerek. óriási felelőtélenség, mert a lányon kívül mindenki a környezetében tudja, és csak egy haragos kell, aki megmondja a lánynak, és szegény hirtelen elveszti a lába alól a talajt, és ha azt is megtudja, hogy egy olyna országban született, ami eddig rém egzotikus volt neki, az identitását is teljesen elveszti majd.
Igazából tudom ám hogy ez OFF topic, de gondoltam néha jó egy kicsit másról is beszélni és kiváncsi vagyok a véleményetekre.


Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget..tegnap tök sz@rul voltam
este,hátha Ti már jártatok így,s meg tudjátok fejteni mi lehetett.
Szóval ugye tegnap voltam 2 cn.-on. Este 21 körül issszonyat görcsölni kezdtem,mint még életemben soha!Pontosan a jobb petefészkemnél, egy ponton..A görcs állandó volt,nem múlt, nem volt jó az összegörnyedés,semmi...Erős hányingerem,hidegrázásom is volt mellette.Soha de soha nem éltem még át ilyen görcsöt,pedig (régi "rendes mensijeim idején) hasfájós voltam menses alatt. Férjem adott 2 db No Spa-t,meg kértem valami meleget,és az azért jól esett.Asszem vagy 1 órát lehettem így. (aztán ahogy múlt eltűnt...utána már almát ettem,s néztem a TV-t... :roll: )
Férjem már tipródott mentőt vagy kit hívjon???Én is úgy voltam,hogy ez nem normális,kéne orvos...Aztán elmúlt..amilyen viharosan jött...
Annyit még hozzátennék,hogy baba tuti nem lehet, és hogy szerintem ez a hónap-hosszú idő után- pé-s volt , "rendes" mensivel (nem maratonival úgy értem)..Ezt érezné a szervezetem??A ciszták kiürülése okozhat ilyen fájdalmat?Mert azok ugye mensivel kiürülnek.. 1-1 nagyobbé esetleg?A jobb ovariumban nekem a nagyobbat írtak le még májusban..a balban több picit.
Mi lehetett ez?Van 5letetek?
Mindensetre az orvost próbálom utólérni-->ha sikerül :?
Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani,pusz:Szilvi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Szilvi!
Húúú, de szar lehetett!
Teljesen laikus véleményem szerint pé miatt ilyen nem lehet, pláne nem mensi után!
Gyanítom, a nagyobb ciszta művelt valamit!
Szerintem kérdezz dokit!

Nekem régebben sokat fájt a petefészkem (mindkettő), az olyan éles fájdalom volt, mintha kést vágtak volna bele és meg is forgatták volna! :shock: (még sosem vágtak belém kést, csak feltételezem, hogy ilyen lehet! :D )
Hirtelen mozdulatra is volt ilyenem, pár percig tartott, aztán elmúlt. Mostanában szinte sosincs!
 
 


visszaolvastam a tegnap estét!

Alice!

Ne félj a lombiktól!!!
Első hallásra félelmetesnek tűnik, pedig egyáltalán nem vészes! (már alig várom! Milyen perverz vagyok, mi? :lol: )
Nekem voltak sima stimus hónapjaim is (3), a lombik semmivel sem rosszabb! Tartottam tőle én is, de felesleges!
Ha bármiben tudok segíteni, kérdezz nyugodtan! :)

Kandika!
A táblához: emelték a metformint : napi 3x850 mg (asszem kinyúlok!)

Pogi!
Megnéztem a mamanetedet! Irtó szupi! Hogy van ennyi energiád! Csak bámulok!
Az off-témádhoz : én biztos, hogy megmondanám az örökbefogadást! Sok negatív példát hallani arról, ha titkolóznak!
Tőlem sokszor megkérdik, meg fogom-e mondani a gyerekemnek, hogy ő lombikbaba?! Mintha szégyen lenne, vagy sötét titok! Megáll az eszem!
Pont emiatt gondolkoztam, hogy elmondjam-e ismerősöknek, hogy lombikozok, mert olyan hülyék az emberek! Van, aki azt hiszi, hogy akkor nem is a férjemtől lesz a gyerek, és hát olyan gázos magyarázkodni! :? Aztán végül is aki kérdi, annak megmondom, aztán gondoljon, amit akar, lesz...om!
 
 


Szia backa,köszi,h. válaszoltál.
A pé-t úgy értem,hogy régesrég nem volt rendes, pé-s mensim,s most ebben a hónapban tuttti volt pé félidőben.És hátha összefügg ezzel a várva várt rendes menstruációval ez a tegnapi szörnyűség, és a szervezetem így reagál?Derekam is majd leszakad,mint a régi szép időkben :shock: Nemtom..
Most olyan általánosságban fájdogálós vagyok...Remélem,nem lesz újra ilyen,mert a melóhelyen nem is tudom mit csinálnék....
 
 


Sziasztok csajok!

OFF:

S.O.S. segítség kéne!!

Tudtok Pesten jó statikust???vagy jó építészmérnököt, aki járatos a statikában, és mer is nyilatkozni?????

Nagyon kéne, de vadidegent nem akarunk.

köszi!

Kép

Kép
 
 


Sziszkó!

Fájdalmat illetően fogalmam sincs! :(

Kép

Kép
 
 


Szilvi!
Dokit nem találtál?
Reméljük, hogy nem kezdi újra!
Azért ennek biztosan oka van!
Különben tök jó a spontán mensi! Meg hogyha fáj és vérzel rendesen...Jelzi, hogy működik a "rendszer"! Másnak kín, csóri pco-s meg ennek örül! :lol:
Mikor mész dolgozni?
 
 


Sziasztok!

Backa, en csak nezek...mar varod a lombikot??? Nahat...En meg meg a gondolattal is kocsonyava valok :roll: Majd fogok kerdezni, csak meg annyira uj ez a dolog...

Szyszqo, szerintem azert jo elmenni dokihoz, ha ennyire fajt...a biztonsag kedveert...

Az oribabaval kapcsolatban, mi biztosan nem titkoloznank...ez total hulyeseg...Joga van tudni a gyerekenek...

Jaj, a lombikhoz valo hozzaallas ennyire nem valtozott Mo-on???...En nem is ertem, itt olyan nyiltan beszelnek rola az emberek...Nalunk a ket kozvetlen szomszednak lombikbabaja van, es teljesen nyilvanos dolog...Nalunk a csaladban, az unokatesomeknak van egy lombik kislany ikerparjuk. Mar gimisek, ha jol szamolo tizenot evesek...Ez ugye azt jelenti, tizenhat eve volt a lombik...Na, en meg mindig emlekszem, ahogy otthon megtudtam, mint hetpecsetes titkot a lombikot.....Es persze millioszor lelkemre kotottek, hogy senkinek, meg veletlenul se beszeljek rola....Nem is nagyon tudtam akkor mi is az a lombik, csak az jott le, hogy valami titkolodzos valami, amirol nem szabad nyilvanosan beszelni...Azota azert eltelt jopar ev...azert itt az ideje, hogy ez valtozzon...Backa, meglepett, amit irtal az ismerosok hulye kerdeseirol :shock:

Mindenkinek jo napot!!!

Alice
 
 


Hát, Alice!
én úgy döntöttem, hogy senki nem fogja rámkényszeríteni, hogy titkolózzak, mintha valami szörnyű bűnöm, vagy fogyatékosságom lenne!
Emiatt a hozzáállás miatt van az, amit én is folyton tapasztalok, hogy megrémülnek a lányok, ha szóba kerül náluk a lombik.
Senki semmit nem tud róla, csak annyit, hogy ez egy végső utáni megoldás, ha már minden kötél szakad!
Nem tudom, mennyivel jobb egy bokor alatt véletlenül összehozott gyerek, akit senki a púpjára se kíván! Az meg mégis elfogadottabb szitu, mint a lombik, amikor egy pár annyira szeretné azt a gyereket, hogy a sok tortúrát is képes bevállalni! Szerintem ez inkább tiszteletre méltó! (na, ez most elég hülyén hangzik, mivel én is benne vagyok! ezért nehogy bárki is tiszteljen! amit írtam, természetesen csak másokra vonatkozik! :lol: )
 
 


Jó reggelt,

Bogi ébredezik... tegnap du. hozta a formáját, igen, utána Cora, hazafele jövet egymás után kétszer beszart a pelusba és könnyeket üvöltött a kocsiban, hogy van ennyi levegője, fogalmam sincs

Alice! Most gyorsan neked! Sztem nálatok inkább ismeretlen eredetű meddőség miatt nem sikerül, ha csak PCOS lenne, már rég összejött volna, én úgy gondolom. Hiszen peteérés, normális luteális fázis van. Viszont ha ez a helyzet, ne félj a lombiktól! Sokat láttam lombikosokat, statisztika is van már a Lombikbabán, az a helyzet, hogy ilyen esetben előbb vagy utóbb, de inkább előbb segíteni szokott az ismeretlen eredetű meddőségen. Valamiért átugorja azt a faktort, ami akadályozza a gyermekáldást. Nem tudom. De bíznod kell benne, meg kell próbálni!
Nem kertelek, nehéz a lombik, én nem bírtam. Ez is egyénfüggő. Van, aki úgy jár oda, mint más a boltba. Van, aki kikészül, mint én is. Szerintem nem annyira a hormonozás a megterhelő, mint az, hogy beültetéskor látod azokat a kis sejteket, amelyek mégiscsak a babáid, érzelmileg elkezdesz hozzájuk kötődni, és végig kell izgulnod/rettegned azt a két hetet az eredményhirdetésig. Aztán, ha mégis nem sikerült, összeomlasz, és halogatod a következő próbálkozást. Szerintem inkább a lelki része nehéz, hogy ilyenkor nem látod, mennyi még az út, és van-e vége egyáltalán.
Én ma már másképp csinálnám, mert szerintem igazán úgy lehet jól csinálni, ha egyfelől az ilyen félős, bizonytalankodó, kishitű embereknek van egy lelki erősítésük (állandó pszichológus), másfelől látják hogy van értelme ennek a küzdésnek (végső esetben öribaba). Én már eleve úgy fognék neki a lombiknak, hogy párhuzamosan öribabázás, mert az egy "biztosíték", hogy az út végén vár valaki. Nagyon megterhelő lelkileg az, hogy x.d-ik lombik nem jött össze, és még utána y évet várni az öribabára. Radásul Fr.országban az alkalmassági megszerzése kereken 9 hónap, és utána még éveket kell várni a gyerekre, mert nincsenek olyan civil kisbabás szervezetek, mint nálunk - bár ez állampolgárság függő is, hol is kell elindulnotok.

Alice, bár soknak tűnik ez így egyszerre, de ne várjatok ezzel a másik vonallal sem, éppen az időtényező miatt! Hidd el, ha tudod, hogy mindenképpen lesz babád, sokkal könnyebb elviselni esetlegesen egy lombik okozta kudarcot is. És nagyon fontosnak tartom a lélekgyógyászt is, de az feltétel, hogy kölcsönösen szimpik legyetek egymásnak, egy hullámhosszon, ne zaklasson fel, hanem ellenkezőleg,pozitív érzésekkel töltsön fel téged. Ha ez nem válik be, keress másikat, de keress.

(Még zárójelesen. Aki úgy gondolkodik, hogy az öribabának nem kell megmondani a dolgokat vagy csak soká, az inkább ne is fogadjon örökbe! Ő nem pótszere a meg nem született saját gyermeknek!!! Ez egy sajátos szituáció, különleges élethelyzet, megfelelő intelligenciát követel a kezelése!)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: