Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lorca!
Örülök, hogy legalább az iszi ízlett neki! Kép Spenóttal gyerekkoromban én is ezt csináltam... Kép

Többiekkel mizujs? Nem sorolok neveket, hátha kihagynék valakit, mert olyan régen írtatok! Kép

Tünemény husi baba Lorca Natija!!!

 
 


Sziasztok!

Áll a topic?!Kép
De jó hogy ti találkoztatok egymással! Hogy csináltátok?

LorcaKép
Gergő szereti a spenótot.Meg a zöldborsót.Utóbbival az a baj hogy ugyebár csak paszírozva kaphatja.................

Mi újság a babásokkal?
Nati hogy van?

Pusz E.
 
 


Engi,
Moni jött vizsgázni és felugrott. A Keletiből indult a vonat. Írtam, hogy nagyon szeretnék találkozni már veletek és jó lenne összehozni egy találkozót. Hát csak olyam mini volt de annak is nagyon örültem.
Nati szerette a spenótot, én nem. Mármint a takarítás részét.

Nat végre rendesen megtanult felülni. Most nem azért nyafog, hogy ültessem fel, hanem mert nem tud egyedül felállni. Erre anyukámnak volt egy aranyos megjegyzése. Idézem. Ha megfelelő környezetben lenne ez a gyerek, már fel tudna állni. Kedves, nem? De hát kitől is várhatna megerősítést az ember, ha nem a saját anyjától?

Úgy tudom, a zöldborsót kb már 8 hónaptól lehet héjastól is adni. Én legalábbis úgy adom. Amikor először kapta, nem is tudtam, hogy ki kéne belezni. Nem volt semmi baja tőle. Most meg már hivatalosan is eheti.

Kép KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!
Már én is vagyok, csak nem voltam netközelbenKép

Kép
Kép
Kép
 
 


LorcaKép

Én meg azt nem tudtam,hogy egy éves kora előtt kaphatja héjastól a borsót.Ki fogom próbálni!
Egyszerűbb lenne az életem.
NAgyon ügyes Nat,hogy felül egyedül.Nálunk kaotikus az állapot.
Még felülni sem tud egyedül,viszont ha ültetem,sokáig játszott így.
Nem tudom mi történt jó pár napja fel akar állni,persze nem sikerül,őrületes férfias balhét csap.
Hiszen még a mászása sem tökéletes!!!
Teljesen felborította a papírformát.Össze vissza a sorrend!
MI lesz ebből?!?!
Ebből kifolyólag több az egy napra eső nyafogás,mint eddig két hét alatt volt!!!!
Kép
Nagyon remélem előbb utób mi is tudunk találkozni!!!Kép
Nem jöttök a Balcsira?


Kép

Pusz E.
 
 


Azt hiszem, a Balcsi egy kicsit tolódik. Nem szeretem a hideget, még nem is dugtam ki az orrom a héten.
Nekünk se épp ideális a sorrend. Mászni még nem tud. Ülve játszást olyan 5 hónaposan kezdte, gyakori borulásokkal. Felülni meg csak most, majd 8 hónaposan tanult meg. Állni, igaz a kezünkbe kapaszkodva nagyon szeret. De úgy is jó, ha nekitámasztom pl a fotelnak. Nem a mászással kísérletezik, hanem a felállással. Négykézláb, fenék fel, majd hupp, néha az orrára. Hát nem olvasnak ezek a gyerekek szakirodalmat?!
Próbáltad már a sült uborkát? Jobb, mint passzírozni a borsót.
Nagggyon szeretem, amikor meglátogatnak! Ha bárki kedvet érezne...Kép

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Még nem sikerült visszaovasnom, csak láttam, hogy rám illik a cím. Kép
Mi is kistestvért szeretnénk, már több, mint 2 éve.

Csatlakozhatok?

Kép
Kép
Kép
 
 


EcsvKép

Üdv közöttünk!Írnál magadról?

LorcaKép
Nem a kedvvel van a baj!Én komolyan nagyon szívesen talűálkoznék veletek!Kép
Ígérem előbb-utóbb megjelenek!
Tegnap este én is azt mondtam a páromnak,hogy esti mese helyett a "A gyerek fejődése 1 éves korig" című vaskos könyvből fogok felolvasni.Kép
Jelzem,tegnap a kis krampuszunk felállt,ma reggel 15 tempót mászott-az egész család hangos kántálással számolt-és sugárzott az arca a boldogságtól. Na de mikor fog magától felülni???????? Nem értem én ezt.Kép

Sült uborka? Hogy csinálod?
Nati szereti a kenyérhéjat majszolni? Gergő remeg érte.És el is fogyasztja míg mi vacsorázunk.Meg se néztem ,hogy papírforma szerint kaphat-é már lisztes kaját!Kép Mi a francnak?
mivel látogatóba most nem tudunk menni,ha gondolod,küldök mél-ben fényképet a srácokrol.Kép

Spenótos pusz Engi
 
 


Ecsv,
Üdvözlet itt! Nagyon örülünk neked! Én Flóra vagyok, babóm Natasa, aki 8 hónapos múlt. Még mindig napi 8-10x szoptatok, ez kicsit ront az esélyeimen. Sebaj, ha másnak így összejöhet véletlenül, hátha nekem is. Írjál magatokról.

Engi,
Sejtem azért, hogy nem a kedv hiányzik!
Vannak fejlemények, Nati megtanult tegnap mászni. Nem mintha sokat gyakorolná, de ha haladni akar, már a megfelelő irányba tud menni négykézláb. Ezt bánta egy virág és ma az öntözővizet is kiborította a szőnyegre. De egyenlőre még nagyon örülök neki.
A sült ubi egyszerű. Alufóliába tekerek egy darabka kígyóubit és sütöm kb 20-30 percig. Valmi kaja megy mellette, de nem zavarják egymást. Utána meghámozom és kész. Lédús, kicsit édeskés. Krumplival kapta, mással még nem próbáltam.
A kenyércsücsök nálunk is nagyon menő. Csak olyankor nem Nati remeg, hanem én, hogy meg ne fulladjon tőle. Kb 10 kg, tehát nem egy vézna, de úgy eszi, mintha az éhhalál szélén lenne.
Adtál már neki egész hámozott almát? Az nálunk a másik nagy favorit.

Amica?

Viki?

Kép KépKép
 
 


LorcaKép

Gratulálok a mászáshoz.Jól fogalmaztál ,hogy MÉG örülsz neki.Voltam ezzel én is így.Kép
Mostmár hogy bárhova el tud jutni,vannak köztünk nézeteltérések.
Mondjuk a konektor.Hihetetlen milyen érzékkel szúrják ki maguknak!
Fél havi fizetésbe fog kerülni,mire azt a nem keveset bedugózom.Kép

Almát egészbe nem adtam neki,mondjuk nincs is még foga.Vagy nem is kell hozzá?!?!Kép

Nem tudom Gergő hány kiló lehet,talán a héten belépek a tan.adóba és megméretem.Az igazság ,hogy eddig nem volt hozzá bátorságom.Félek,hogy amit mutuatni fog a "mázsa",nem igazán fog tetszeni.
Borzasztóan kajacentrikus Õ is.

Az ubit ki fogom próbálni!

Átnevezhetnénk ezt a topikot Lorca-Engi topikká.
A többiek eltütek. TÖBBIEK !!!! HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

Engi
 
 


Engi,
A Rossmannban lehet kapni konnektordugaszt, nem túl drága. Ha a plafonon van, azt is dugaszold be. Én egy szemöldökcsipeszt dugtam bele nem egészen egy méteres koromban egy 1.8 magasban lévőbe. Amellett, hogy majdnem agyoncsapott engem és a nővéremet az áram még majdnem a lakás is leégett.
Én csak a fürdőszobain mérem, tanácsadóig nem megyek el ilyen hidegben. Majd tavasszalKép

Nati fogatlanul kapta először az almát. Akkor is nagyon tetszett neki és szépen eszegette. Megspórolod a reszelőt. Csak ne legyen rajta fehér ruha, hátha ő is olyan malacka módon eszi, mint Nat.

Ma nem volt időm sütögetni, úgyhogy az ubit a krumplival együtt pároltam meg. Nincs 5 perc.

A kistesóproject ismét előkerült nálunk. Már szinte meggyőztem apucit, hogy ő is akarja. Lesz még néhány menetünk, de azt hiszem, a merev ellenállás megtörve. Nyár végétől próbálkozunk, úgy egyeztünk meg.

Kép KépKép
 
 


LorcaKép

Vettem konektordugaszt!Így mostmár nem is olyan érdekes neki.Kép

Nálunk nem csak a fehér ruha bánja,ha egyedül eszik Gergő. Teljesen feleslegessé vált a mosógép,mert majdnem minden ruciját ki kell dőrzsölnöm. Felejtsd el,hogy sima mosással kijönnek a foltok!Kép

Ubi jól sikerült,tetszett nekiKép -Mondjuk mi nem?KépKép

Örülök ,hogy felülkerekedtél apukán és belevágtok a kistesóprojectba!Kép
Õ egyébként mivel foglalkozik?

Megyek,helyzet van,ha jól hallom!

E.
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem, segítene valaki?
 
 


Szia Micike3!

Szívesen segítek,csak ahhoz el kellene árulnod,hogy mi a kérdés!Kép


Engi
 
 


Szia Engi!

Úgy látom, itt mindenki kistesós! Kép
Nekem az lenne a kérdésem, hogy kisfiam november 25-én lesz 2 éves, és szeretnénk még egy tesót neki. Az lenne a kérdésem, hogy mit kapnék utána, ha nem születik meg addig, és mivel gyedem alatt a munkahelyem is megszünt, így nem tudok elmenni sehova táppénzre, pedig naogyon szeretnék gyedet kapni. Azt tudom, hogy ha 2 éven belül születik akkor ugyanazt a gyedet kapom, mint az előzőnél, csak azt nem ha 2 éven túl.
Az az igazság, hogy nem igen vagyok a szavak embere, remélem azért megértetek.
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni tud!
 
 


szia Micike3!

Hát sajnos ebben a kérdésben nem igazán vagyok járatos,úgyhogy nem tudok segíteni.Kép
Próbálj a TB-nél telefonon érdeklődni,az a tuti amit ott mondanak.Vagy ha van könyvelő ismerősöd. BOcsiKép
 
 


Micike,
Ez nekem is meghaladja a tudásom. A babafalva.hu oldalon Akiren az adószakértő, szerintem próbálkozz vele. Ez a szakterülete, vagy amit Engi mindott, TB. egyébként nem mindenki kistetós, pl én nemKép Mondjuk mindenki más az, de ezen én is próbálok változtatni, és beállni közéjük.

Nálunk is eltérít a dugasz, de végülis pont erre való. Azóta a konvektor a menő, annak szép csillogó részei vannak. Ha elteper odáig, akkor szépen megfogom és átviszem a másik szoba másik végébe. Akkor kezdődik minden előröl, szép lassan átvergődik majd vissza...Mire megunja, már megtett vagy egy kilométert.

Kép KépKép
 
 


Engi, Lorca azért köszönöm! Kép
 
 


Sziasztok!
Régen jártam erre, így bekukkantok hozzátok:Remélem mindenki jól van.Nálunk tesó még nincs.Elkezdtem járni a dokimhoz, clostylbegytet már beszedtem, így holnap megyek ultrahangra.Ott kiderül mi újság?szombattól ismét vizsgaidőszak kezdődik, tanulhatok!Ágota jól van, délelőtt voltunk lent szánkózni, nagyon élvezte!

Micike!
Én úgy tudom, hogy gyes-gyed alatt senkit nem küldhetnek el,de ha közben a cég megszűnik akkor a munkahelyed is!E miatt csak gyest kaphatsz a következő babával!De azonban ha van bejelentett munka helyed akkor gyedet is igényelhetsz.Amikor én érdeklődtem ezt a tajékoztatást kaptam.De azért kérdezd meg a TB-nél.Remélem nem volt túl zavaros amit leírtam Kép

Kép
 
 


Sapé,
Nagyon sok vizsgálat kellett a clostyhoz? Írjál, hogy alakul az ultrahang!

Kép KépKép
 
 


Köszönöm Sapé! Még egy kérdés, elég nehezen akar összejönni a tesó, ezért érdeklődnék a clostyról. Ebben tudsz segíteni, hogy mikor írja fel a doki és, hogy mi is ez tulajképpen?

Mici
 
 


Jaj Lorca!

Nagyon régen nem voltam itt,de látom nem is nagyon volt forgalom.

Gergő mászik,áll, a bútorok melltt közlekedik és mostmár nagyon kevés csak a borulás.
Viszont a bútoron semmi nincs biztonságban.A létező összes dolgot alaposan ,megfontoltan lerámolja.Mikor minden elfogyott ,továbbáll,mint aki jól végezte dolgát.Kép

Kétszer alszik napközben ,mostmár nem 3*.
Éjjel viszonylag rend van.Szóval úgy néz ki,hogy kezdem visszanyerni én is az emberi külsőmet.Kép

A kaja változatlan,ha meglát valamit úgy csinál,mint aki épp az éh-halál szélén áll. Kép
Mondjuk nem kövér,inkább husi. Most mérték ,9 kg.

A hossza bizonytalan,mert nem nyújtotta ki a lábát .Persze biztos szándékosan nem akarta,hogy mindent tudjak róla.Olyan 70 cm körül lehet.

Veletek mi újság van? Nati szavalja már a Talpra magyart?Indul az olympián? Mennyi idő alatt futja a 60 métert? KépKép
Szóval mindent írj!

Engi
 
 


Sziasztok!
Én is elmaradtam...
Rendben vagyunk, minden ok a kistesóval, csak a nagyokkal nehéz. Márton három hónapos ovis sztrájkon van remélem túl, Janka újra pelenkás lett, szóval mindegyik kellően visszababásodott...
Majd benézek. Rengeteget nyűglődtem a nagyokkal, nem is volt kedvem még írni sem. Talán kislányKép

Kép

MindenkineküdvKép!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Amica!

Imádom ezeket a fotókat!!!!!!!!!!!!!!!
Annak örülök,hogy a Dudorkával minden rendben!Viszont akkor a nagyokkal kellően kínlódtok........... .Miért kellett visszarakni a pelust?Mennyi idős Janka?

Ne csüggedj,lesz ez még jobb is!!!!!!!Kép
 
 


Sziasztok,
na jó rég voltam én is itt! Januárban volt egy kis vérezgetésem, így azóta itthon vagyok, és ritkán netezek. Inkább a fiamat késöbb viszem és korábban hozom az oviból.

Egyébként minden rendben, a 20. hétben vagyunk, aug. 3-ra vagyok kiírva. Nem tudjuk a nemét, nem kérdeztük meg.

Engi, köszönöm hogy e-mailben érdeklődtél, minden ok, csak élveztem egyenlőre hogy van időm olvasgatni újságot, könyveket. De már kezdek telítődni, úgyhogy lassan újra jön a net Kép

Puszi mindenkinek!

Viki
 
 


Örülök, hogy ismét hallok felőletekKép

Viki,
Nagyon jó, hogy végül nem lett gond. Azért ne unatkozz túlságosan, tartalékolj a jobb napokra:D Azért van haszna az iwiwnekKép

Mi még mindig nem alszunk éjjel. Egy kicsit besokalltam tőle, úgyhogy elveimet sutba vágva most apuci le lett cserélve babóval. Szeretek együtt aludni vele, ez még nehezebbé teszi a kiságyba való visszaköltözést. Nem hiszti volt, csak már tele volt a hócipőm az éjszakai botorkálásokkal.

Amica,
Akkor neked igencsak kijuthat otthon a jóból, pedig még meg sem érkezett, hogy alapja legyen a testvérféltékenységnek. Az ovis sztrájk lecsengett? Nálunk most fürdéssztrájk van, napok óta. Nem is értjük, eddig még soha nem tiltakozott semmi elletn. Ma, ahogy meglátta a vizet, elsírta magát.

Engi,
Sokat léptünk előre a lakásátalakításban. Én is fejlődök. Egyre több gyerekfigyelem-csapdát állítok fel. Pl az egyik fotel tele van plüssállatokkal. Naponta kb 5x lepakolja, alkalmanként legalább 1 percre elfoglalván magát olyasmivel, ami nem veszélyes és nem áll égnek tőle a hajam.
Kommunikálni is remekül tud, sajnos egyenlőre csak a macskával. Remekül megértik egymást, oda-vissza nyávognak.
Nemrég mértük, 9,8 volt és 75 cm. Ha áll, valahol eltűnik öt cm. Főként ez utóbbit gyakorolja, és egyre gyakrabban támasz nélkül. Persze csak amolyan 4 másodperces rekordokat döntöget, de azért haladunk.
Az evés egy kicsit érdekesen alakul, nem szereti, ha etetem, akkor nem eszik. Ha lerakom elé, akkor felszedi és betömi az ételt a szájába. Képzelhetitek, hogy néz ki a konyha evés utánKép Meg hogy milyen nehéz a turmixolt csirkemellet megfelelő állagú golyócskákká gyúrni!

Kép KépKép
 
 


SziasztokKép

Én még "uj" vagyok ittKép
Csak bekukkantottam egy gyors véleménykutatásraKép.
Elolvastam a topicot de számomra nem derült ki hogy az első baba után ki mennyi idő után válallt kistesót!!!
Nekünk is van egy lassan 11 hós kislányunk Viktória!!!
Szeretnék majd kistesót csak nem tudom hogy mikor, mert néha még egy gyerekkel is nagyon nehéz!!!
Nagy pocival meg még nehezebb lenne!!!
Én ugy gondolom hogy a legideállisabb a kistesó ha az első baba már oviba megy?!!
Nektek mi a véleményetek erről??
HA kiváncsiak vagytok a mi Vikinkre akkor a albumomba megnézhetitek őt!!

Kép

Kép
 
 


SzisztokKép

Én még "Uj" vagyok ittKép

Nekünk is van egy lassan 11 hónapos kislányunk Viktória!!!
Elolvastam a topocot de számomra nem derült ki hogy ki mennyi idő utánn válalt kistesótKép!
Majd mi is szertnénk Vikinek tesót csak nem tudom mikor mert néha egy gyerekkel is nagyon nehézKép
Főleg akkor lenne nehéz ha nagy pocim lenne!!!

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a teók közt?
Én ugy gondoltam hogy akkor válalok kistesót ha Vikim már ovis lesz!!!!
Hátha akkor könnyebb lenne!!!
Nektek mi véleményetek erről?

Vikit a albumomba megnézhetitek ha gondoljátok.

Kép

Kép
 
 


Szia Edinka!
Megnéztem a kis husit az albumban, nagyon aranyos. Ideális korkülönbség? Azt hiszem ezt még nem fejtettük meg. Nekem az orrom alig lóg ki a munkából, de ennek ellenére nagyon szeretném a folytatást is. Nat és Viki között csak egy hónap van, tehát nagyon egy cipőt taposunkKép
Szerintem a tesók közötti ideális korkülönbség sokmindentől függ. Nekem biztos munkahely van a háttérben és ha egyszer már kiléptem, szeretnék minél tovább itthon maradni. Ez annyit tesz, hogy babót szeretnék még a három év lejárta előtt. Szerintem nincs könnyű kor gyerekben, ezért mindegy, mikor vállalom. Meg nem is válogathatok annyira, lévén az egész bulit 30 fölött kezdtem.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!
Viki, örülök, hogy minden rendben. Nem nézek be már hónapok óta a nyáriba, el is köszöntem, nincs hozzá erőm.

Lorca, az ovis dolog kezd javulni, csodákat tett, hogy pár hete a férjem viszi, igaz már reggel 7-kor, de tőlem sehogy sem bírt megválni. A "testvérféltékenység" pedig abban a pillanatban megkezdődött mihelyt biztossá vált a terhességem, egyszerűen megérezték és elkezdtek visszababásodni a figyelemfelkeltés érdekében...Kép

Edinka, szerintem nem lehet egyszerűen kitalálni mikor jó. Nálunk született egy fiam 2001 októberben, egy lányom 2003 júliusban és a harmadikat 2006 júliusra várjuk...Kép
Nem semmi ez most már majdnem hárommal, hiszen egyre nagyobb a pocakom is, pihenésről szó sincs az esetemben hiszen a nagy oviban van, de a kisebb itthon és reggeltől estig csak magunkra számíthatunk, férj dolgozóban, rokonok a közelben nincsenek.
Nekünk így alakult a sorsunk, nem tudnám megmondani mennyit kellene ideálisan várniKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
na ezért ez a kedvenc topikom! Ritkán tudok jönni, de mégsem maradok le sokmindenről. Azt hiszem ide mindenki igyekszik belépni, akkor leadni a legtöbb infot, aztán fut a gyerkőcök után Kép

Hát én is kivagyok, fiam megérezte a tavaszt, így minden nap 1,5-2 órát sétálunk oviból hazajövet. Most hétvégén férjem dolgozik, így a hétvégi túra is rámmaradt. Esténként fáj egy kicsit alul, így elkezdtem megint szedni a MagneB6-ot. De altatni nem kell, meg bízom benne, hogy ez a sok séta alapos indok arra, hogy egy kicsit többet ehessek Kép Bár a férjem valamelyik nap combosnak szólított, amin fel is háborodtam.

Edinka: én is úgy gondoltam, hogy akkor szeretnék másodikat, ha a fiam már ovis. Na és anyagilag sem volt mindegy, hogy visszamentem dolgozni. Ki nem tojja le, mi lesz a munkahellyel, két gyerek után már úgysem egy napi 10 órás melót szeretnék. Én elképzelhetetlennek tartottam, hogy pl. a 2 éves fiam mellé bevállaljak mégegyet, mindig csodáltak, akik két picit pl. sétáltatni tudtak. A fiam ahogy kiléptünk a kapun, már 10 kilóméterrel arrébb volt én meg rohantam utána. Megmondom őszintén én most nagyon élvezem azt a napi pár órát, amíg fiam oviban van, én pedig fogalalkozhatom magammal. Már tudom mi vár rám, így nagyra értékelem ezeket a szabad perceket, azt hiszem most hedonista módjára élek, csak a szemvedélyem az olvasásban, bambulásban és hasonlókban élem ki Kép Jó, hogy sulis koráig itthon lehetek a fiammal és felkészíthetem majd az első évre. Persze ez más korkülömbségnél is igaz. Amúgy én is vágytam már korábban mégegy babára, de most úgy érzem, jól döntöttünk, hogy csak most jön. Fiam már elég önálló, szobatiszta, elfoglalja magát akár fél órára is.

Amica: nálunk szerencsére egyenlőre nem érzem a féltékenységet. Az oviban is szívesen mesél a fiam a tesóról, aki szerinte lány és ugyanúgy fogják hívni, ahogy Õt Kép) Nagyon érdekli a terhesség, múltkor feltette a nagy kérdést, hogy hol fog kibújni a baba... De attól kicsit tartok, hogy fogunk kibírni egymás nélkül 3-4 napot.

Most elöször érzem, hogy ki kell használnom minden percet, amíg még csak a fiammal foglalkozhatok. Szeretnék neki most minél több figyelmet adni. Ti nem éreztek ilyen visszaszámlálás szerűséget? Hogy most van valami, ami soha többé nem lesz már ilyen?

Na, lehet hogy megártott a sok olvasás és elmélkedés Kép)

Jók legyetek!
 
 


Még jó hogy látni nem látjuk egymást,mert megijednétek tőlem.
Egy hete nem alszunk.Fogalmam sincs hogy mi a túró ez.
Nagyon sokat felsír Gergő,pedig ez nem volt rá jellemző.Nincs fent,csak sír.

lassan kezdek úgy kinézni mint egy zombi.

VikiKép
Használj ki minden pillanatot amit kettesben illetve Apával hármasban tudtok eltölteni.
Én most is úgy alakítom,hogy Kincsővel el tudjak menni néha kettesben.A múltkor pl.momoziban voltunk ,megnéztük a Bambit,utána pedig cukrászdáztunk.Nagyon jó volt!!!!!!!!!!!!!
Ja,és ne olvass annyi szakkönyvet,mert ártalmasak az egészségre!!!!!


LorcaKép
Ma ment Apa Pestre.Gondoltam mehetnénk vele és megnéznénk benneteket.De hogy ilyen nyűgös napközben is Gergő,így inlkább letettem róla.
Talán majd máskor összejön.......

EdinkaKép
Nekem nagyon jó ez az 5 év.Nem szerettem volna ha kevés korkülönbség.Én ki akartam élvezni a babázás minden pillanatát.Nem az volt a cáél,hogy gyorsan egymés után jöjjenek a gyerekek.
Más pedid úgy van vele,hogy ha kevesebb a korkülönbség,jobban összenőnek a srácok.
Neked kell érezned,hogy melyiket választod.
Nincs rá szabály,mint ahogy arra sincs,hogy hány évesen ideális szülni.
De azért hajrá a tesóprojecttel!!!!!!

Puszi mendenkinek Engi
 
 


Mizujs Lányok?

VikiKép
Babus hogy van?
Remélem időközben leszoktál a szakkönyvek olvasásárólKép

LorcaKép
Hogy vagytok?
Gergő elindult.Van is izgalom.......
Ja és még mindig nincs fogaKép ,viszont mindent megrág. Édes ahogy utánoz bennünket evés közben.
Mostmár lassan mindent megkóstoltatok vele amit mi eszünk.Most nagyon bejön neki a virsli.

AmicaKép
?????????

Engi
 
 


Sziasztok!
Megkezdtem a 36. hetet!
Rég jártunk itt, talán benéz majd valaki :wink:
 
 



Szisztok!
Igen, rég járt erre mindneki.
Kivel mizujs?

Amica!
Már nagyon a végén jársz, olyan mintha most jött volna össze!

Nálunk még baba ügyben semmi. Volt laparom márc végén, ami alatt bevéreztem, így fel kellett nyitni teljesen...
Volt egy inszemem májusban, ami nem sikerült.
Jövő hónapban lesz a köv.
Röviden enyni.
 
 


Szia Móni!
Sajnálom a műtétet, de remélem hamarosan zebrával jöhetsz!
+++++++++++++++++ drukkolok! :D :wink:
 
 


Amica!
Szóval akkor már nem sok van hátra. Bírod a meleget?
A gyerkőcöket bírod energiával?

Moni!
Sajnálom a műtétet. Drukkolok hogy sikeres legyen az inszem.
Mindeg pozítívan állj hozzá és meglátod nemsoká sikerül!

Mi szépen éljük az unalmasnak nem mondható életünket. Szinte mindig lenn vagyunk a parton. Imádják a vizet a srácok.

Kérünk ám híreket ha valami változás lesz bárkinél!

Engi
 
 


sziasztok!nagyon tetszik ez a topic 2 napja van internetünk és még nagyon kezdő vagyok.De szeretnék valakivel(kikkel) "beszélgetni".Van egy 4 éves kisfiam.Már szeretnénk 2.babát .decembertől nem szedem a fogamzásgátlót.azóta nagyon pattanásos vagyok és 45-50 napra jön meg.a dokim clostebyget írt fel(mert eddig nem sikerült teherbe esnem)3hete elevitet szedek és 2kilot híztam már teljesen depi vagyok.ha valaki hasonló "cipőben" járt kérem írja meg.
Üdv mindenkinek!!!
 



Csilla!
Amint látod mostanában pang egy kissé ez a topic. Mi lassan 2 éve próbálkozunk a kistesóval, márc.-ban múlt egy éve, hogy célirányosan próbálkozunk. Nekem volt már egy sikertelen inszemem. Elmúlt 2 hónapja, hogy ismét szedem az elevitet, én nem híztam tőle. Tavly szedtem 3 hónapot, de abbahagytam. Most az inszem miatt újra kezdtem, és úgy döntöttem folytatom is addig amíg nem siekrül a baba.
Többeknek már sikerült, igazából nem is vagyok képben, hogy kivel mi van, mert már régen jeelntkeztek a csajok.
 
 


Szia Móni!

Köszönöm hogy válaszoltál.Clostyt szedtél?ha igen, milyen hatása volt?és fogamzásgátlót?(mennyi ideig?)


üdv
 


Sziasztok!

Ilyen ez a topik,ha van újság működünk,ha nincs akkor csend van.

Csilla!
Én ehhez a problémádhoz nem igazán tudok hozzászólni, a hőmérőzés topikban okosabbak acsajok.

Moni!
Szorítok neked az inszemhez,barátnőmnek most sikerült . Harmadik alkalommal lett babás.Vagyis a harmadik inszem alkalmával.Aszem így pontos.

Amicanak egyébként megszületett a babája. Kicsit korábban jött, remélem jól emléxem,2400 gr és 47 cm.Egyébként jól vannak csak sajna mivel pisi ,a koraszülöttön van.

Vikiről semmi hírem, Lorcaról is hasonló.

Mi vagyunk,pörgünk. Gergő 11 hósan úgydöntött,hogy elindul,na azóta nem is állt meg csak enni. Kincső most lesz már 6 éves,nagy lány.

Szorítok neked!
Engi
 
 



Csilla!
Nem szedtem/szedek semmilyen bogyót. Fogigátlót lányom előtt szedtem utoljára. Minden oké velem. Endo gynaús vagyok, volt laparom, ami alatt bevéreztem, és ezért fel kellett vágni a pocimat. Endo szövettannal nem igazolódott be, bár adokik szerint akik műtöttek azom van. Ami gátolja a teherbeesést, de egyben gyógyír is rá. Ezért próbálkozunk az inszemmel.
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok, ha nem bánjátok csatlakozom hozzátok.
Nekünk van egy 6 éves kisfiunk. Vele nehezen estem teherbe. Röviden leírom a storyt.
Nekem is rendszertelen volt a ciklusom 28-35 napig változó hosszúságú. Mikor elmentem a dokimhoz, és mindtam mi a problémám azt mondta, hogy így nem is fogok teherbe esni előszőr is be kell állítani a ciklust, felírt egy tabletát a nevére nem emlékszem, tényleg segített 30 napos ciklust állított be nekem, azt mondta ez az én normál ciklusom 15 nap körül kell legyen tüszőrepim. A biztonság kedvéért, hogy minden hónapban legyen tüszőrepim felírta a Closty, és hőmérőznöm kellett. Második hónap után megfogant Balázs. El se akartam hinni, olyan volt mint a nagykönyvekben 15. nap tüszőrepi felment a hőm utána és le sejött. 16 hetes terhes koromig Duphastont kellett szednem nehogy elmenjen a baba. Semmi ceremonia és fájdalmas kivizsgálás nélkül nekem segített. Elevitet is szedtem. Ettől szép nagy fiúnk lett 4100 g. 20 hónapos koráig szopott. Én sokat hiztam, de mikor vége lett ennek a csodálatos időszaknak elkezdem fogyni minden fogyókúra nélkül. Ma már átlagos kinézetű vagyok.
Most szeretnénk kistesót, a problémám hasonló bízom benne, hogy ezúton is ilyen gyorsan sikerül.

Én hiszek a clostíba és az elevitbe is. Ha hízok legyen, ha van miért. És inkább legyen nagy baba, még ha császáros akkor is.
 
 


sziasztok!(jucusnak)

Olvastam egyik-másik topikba, hogy az anyukák nem igazán vannak oda a császározásért.Éngem is császároztak , de teljesen jó emlékeim vannak róla .
 


ja, bocs!ENGEM akart lenni
 


Ingyenes fogamzás előtti kivizsgálás az Országos Gyermekegészségügyi Intézetben (régi "Czeizel intézet"):

www.ogyei.hu

Itt is sok érdekes info várja a családtervezőket:

www.timmermann.hu
 


Sziasztok,
elnézést, hogy eltűntem, de a mostani terhességemnél előjött minden, ami csak előjöhetett. Gondok voltak a vérnyomásommal, vérszegény vagyok stb. De ez mind nem fontos, mert amúgy jól vagyunk. Ma fejeztem be a 36. hetet, már járok ctg-re, ahol nagyon aktív a baba. Az előző uh-on, azt mondták, most kislány várható.

Sajnos a dokim most utazik el 3 hétre és a szülésznőm is aug. elején megy szabira, szóval most nem tudom mi lesz. Van újabb baba a láthatáron?

Puszi mindenkinek: Viki
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még itt, nem is olvastam vissza, de a topik címe megfogott! Van egy 21 hónapos lányunk és szeretnénk tesót neki. Igazából most kezdtünk el próbálkozni, de jó ha van kivel megosztani a dolgokat!

 
 


Szia anyooka,
még én indítottam ezt a topicot tavaly, azóta július végén megszületett a második gyerekünk, egy kislány.

Remélem Ti is újra babázhattok! Nagylányod hamar sikerült? Merre laktok?

Szia: Viki
 
 


Szia anyooka!

Mint látod ez nem egy "napról-napra" topik.
Néha benézünk, a fontos infók jönnek-mennek! De ha gondolod, gyere te is.

Viki!
Topikunk szülőannya..........
Gratulálok a hugihoz! Minden rendben volt a szülésnél?
Mi lett a neve? Milyenek a közös napok a bátyussal?

Kép

Engi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: