Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
van egy 3 éves kisfiam, akinek kistestvért szeretnénk. Sok kérdés és kétség merült fel bennem, amit szeretnék megosztani veletek. Kiváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalaitokra: miben más a második terhesség,van-e ideális korkülömbség, volt-e testvérféltékenység, milyen esélyek vannak több gyerek után a munkahelyen stb.

Előre is köszönöm a leveleiteket!

Viki
 
 


Szia Viki!

Nekem most született meg a második babám,nálunk 5 év a korkülönbség.A pici 10 hetes,és eddig csak jókat mondhatok a korkülönbségről.Igaz,a nagyobb lány,így nagyon anyáskodik a pici körül.

Én is úgy kb 3 éves kora körül kezdtem el újra kisbaba után vágyni.
Volt is egy terhességem amit még nagyon az elején elvesztettem,akkor 4 év lett volna a különbség.

Még nincs testvérféltékenység.Remélem nem is lesz!!!!!

Próbálkoztok is már a kistesó projekttel?
Kérdezz bátran,ha tudok válaszolok.

Szia Engi
 
 


Sziasztok!
Engi!
Gratulálok a picihez!Jó erőt,egészséget!Kép

Viki!
Engem is foglalkoztatnak ezek a kérdések,amiket felvetettél.Nekem egy 14 hónapos lányom van,aki egy kicsit nehezen sikerült(3 év után,inszeminációval).Talán éppen ezért is foglalkozunk a párommal a tesó tervezésével.Ugyan a dokim szerint hamarabb sikerülhet,de hát majd meglátjuk!
Szivesen olvasnék a témához kapcsolódó tapasztalatokat én is!

Sapé

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Szóval akkor nem csak én aggódom túl a testvérkérdést!!!!Örülök neki!!!!

Sapé!

Köszi a gratulát!!
Nekem van egy ismerősöm,akinek 5 év után sikerült a baba az x-edik beültetésre.Aztán nem is számítottak rá és másfél év múlva jött a kistesó.
Szóval van abban valami amit a doki mondott.Gondolom még ennyi idővel az első után még dolgoznak a hormonok
Szóval csak mindent bele!!!

Engi
 
 


Sapé!
Nekünk is várni kellett az elsőre, de épp egyéves volt amikor összejött a kistesó, szoptattam még és azt hitem influenzás vagyok, de mikor már émelyegtem is teszteltem és ott volt!!! Ez volt az első peteérésem a szülés óta. Sose gondoltam volna, hogy így sikerül! 20hónap van köztük, a kalandok és a féltékenységek egy idő után engem is megedzettek és lazább lettem, mint csak egy gyerekkel! Drukk!
Amica

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
köszönöm a válaszokat! Kép Hétvégén csak ritkán internetezek, mert nincs rá időm, fiam mostanában sokáig szórakozik az esti alvás körül.

Engi: igen, elkezdtünk próbálkozni, bár ebben a hónapban azt hiszem kimaradtak az esélyes napok, mert elutaztunk és nehéz lett volna a gyerkőccel egy szobában bármit is csinálni. De majd kiderül jövő héten Kép Egyébként szerintem sokkal strapásabb kistesót csinálni, mint első babát. Én már 10-kor használhatatlan vagyok, és ugye délutáni spontán dolgokra nincs lehetőség.

Sokat rágódom azon,hogy mennyi lehetőségem lesz a munkahelyemen, ha visszajövetel után másfél évre újra eltünök. Hmm.

Sapé: sok olyan történetet olvasok, amelyben arról írnak, hogy az első baba hamar sikerült és a másodikra kellett sokat várni. Talán nálatok majd fordítva működik! Kivánom Nektek! Kép

Amica: talán így jobban jártál, mert megmenekültél a filozofálástól, hogy vajon mikor jó, miért, hogyan stb. Nehezek voltak az első hónapok?

Engi, Amica: milyen volt a második terhesség? Nem aggódtatok többet? Meddig lesztek otthon a babákkal?

Fiam most kezdi majd az ovit és még rejtély, hogy fog időben hazajutni, sajnos szüleim még dolgoznak, anyósomék pedig nem segítenek. Úgyhogy jöjjön gyorsan a kistesó, hogy báttyust megmenthessük a napi 8 órás ovitól! Kép)

Sziasztok: Viki
 
 


Siasztok!

Viki

Nekünk mind a két lurkó hip-hop összejött,viszont a terhesség már nem volt ilyen egyszerű.A lányom koraszülött volt,így a második terhességet gyakorlatilag végig paráztam.
Sokat is voltam kórházban.Többnyire elővigyázatosságból.

Mindezek ellenére én imádtam terhesnek lenni!!!!
Szrintem az egy fantasztikus dolog!!!
Úgy tervezem ,hogy a pici 3 éves koráig itthon maradok.


Amica!
Gondolom az elején nehéz volt,az egyik pici,a másik kicsi.Mennyi idősek most?
 
 


Sziasztok,
Engi,
osztom a véleményedet, nagyon jó dolog terhesnek lenni és a babatervezés időszaka is csodálatos. Csak ilyenkor olyan lassan telnek a napok, annak ellenére, hogy már nincs bennem a görcsös akarás, hiszem ott van a fiam. Egész más érzésekkel áltam neki a kistesó tervezésének, bevallom voltak kétségeim is. Fiammal sokáig nagyon nehéz volt, rossz alvó volt. Mostanra rendeződtek a körülmények, kezd újra kényelmessé válni az életünk. Ilyenkor, mikor az ember már tudja hogy mivel jár egy baba vállalása, már kicsit ijesztőnek tünik, egy újabb vállalkozás a bezártságra, alvásmegvonásra stb. Na és még én mondom, hogy szeretnék nagy családot és a gyereknevelésnek szentelni az életemet Kép)

Szerintetek van arra magyarázat, hogy miért akar egy pár gyereket? Több olyan lány/nő vesz körül, akik írtóznak a gyerekvállalás gondolatától és ez számomra annyira furcsa. Ez egy elemi ösztön, és egy hatalmas ajándék az élettől!

Na nem filozofálok.

Korkülömbséggel kapcsolatban: én fiam mellé nem mertem volna korábban bevállalni egy kistestvért. Nagyon anyás mái napig, most jutottunk el odáig, hogy a közelében hozzáérhessek más gyerekhez. Eddig sírás-rívás volt, alkalmazta a lelki terror összes eszközét Kép

Lányok, milyen volt a második szülés? Könnyebb? Vagy ez sem igaz? Hol szültetek?

Szió: Viki
 
 


Sziasztok!

Viki!

Nekem is rossz alvó volt a lányom. 2 és fél éves koréig minden éjjel megébredt.Volt,hogy akár 8-szor is.Azóta alszik rendesen.Igazán nem tudom mibvel magyarázni.
A picurom pedig 11 hetes és este 9-től reggel 5-ig alszik egy hang nélkül.
Nem egyformák.
Viszont én is tartottam attól ,hogy megint éjszakázni kell és most nappal sem tudok majd aludni,hisz a nagyobb fent lesz.
De kialakult egy idilli helyzet,délután egyszerre alszanak.KOP-KOP-KOP!!!!!!


Nem tudnám gyerekek nélkül elképzelni az életünket!!

Én az elsőt császárral szültem/faros volt/,de a másodikat rendesen.HA választani lehetne ,akkor a normál szülést választanám,igaz,baromira fáj,de akkoris nagyon jó volt.

Sapé!

Véletlenül bukkantam rád egy másik topikban.Akkor most mi Újság??????

Üdv Engi
 
 


Sziasztok!

Nekem pontosan 3 év van a két kisfiam között(decemberben született a kicsi). Nagyon izgultam, hogy Botond hogyan fogadja a kistesót, mert elég "nehéz" természetü (értsd rengeteg törödést, figyelmet igényel, a környezetében minden felnöttet foglakoztat, extra mozgásigénnyel rendelkezik, persze emelett egy angyali kissrác). De nagyon kellemesen csalódtam! Mióta hazahoztuk Bánkot a kórházból imádják egymást! Botond soha kezet nem emelt a kicsire, nem bántotta semmilyen módon, még csak szóban sem féltékenykedett sokat!

Viki! Én az első gyereket a Péterfyben, a másodikat a Margitban szültem. Nem a kórházzal nem voltam megelégedve hanem az első orvosommal. A második szülés sokkal gyorsabb volt, de jobban is fájt és sokkal nagyobb élmény volt mint az elsö!

Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Fagyi
 
 


Sziasztok,
Engi: mindig elfelejtem leírni, hogy gratulálok a picihez! Van rendesen tejecskéd, van időd fejni?
Én is bízom benne, hogy a második gyerkőc jobb alvó lesz, bár sogórnőmék is bíztak egy nyugodtabb gyerekben, mire született mégegy fiúk, aki még az előzőn is túltesz Kép
Alvással kapcsolatban: mi idén költöztünk és a lakás előző lakója mondta, hogy az ágyak nem véletlenül vannak a helyükön, ő bemérette az ideális helyet. Na gondoltam mit vesztünk, odaraktuk fiam ágyát. És láss csodát, ezerszer jobban alszik, pedig már nincs rácsos ágy és nem kóvályog éjszakánként. Hogy volt-e hozzá köze a beméretésnek, nem tudom megmondani biztosan.
Én is császárral szültem a kisfiamat, bár a szülés beindult, nem tervezett császár volt. Mégis célom, hogy a másodikat, ha egyéb orvosi indok nem lesz, normálban szüljem meg. Szeretném most már sokkal tudatosabban áltélni a szülést. Nálatok papás szülés volt? Margitban kinél szültél? A környéken laktok?

Fagyi: gratulálok Nektek is a picihez! Nagyon szép neveket választottatok. Kicsit bánom, hogy nem elöbb válalltuk a másodikat, de hogy felemeljék újra a gyed-et, visszajöttem egy rövid időre. Na de ez a rövid idő már letelt! Kép Neked mennyi időd jut a picire a nagy mellett? Botond most megy oviba? Milyen ovit választottatok?

Na most eldugulok, mert túl sokat kérdezek!

Sziasztok!

Viki
 
 


Sziasztok!

Viki!

Nem Budapesten lakom,hanem Veszprémben,így nem tudok az ottani kórházakról és orvosokról semmit.
Itt a dokimmal maximálisan meg vagyok elégedve,mindenkinek ilyet kívánok!!!
Sajnos a férjem nem volt bent a szülésnél,a lányunkkal Kincsővel kellett lennie.
Azt mondta ,nem baj ,majd a harmadik babánál!?!?!?

Nem is írtad még,hogy,hogy hívják a kisfiadat?

Fagyi!

Végre valaki aki nem rémtörténetet mesél a szülésről,Én is "szerettem" szülni.Hihetetlen volt.Szinte nap mint nap gondolok még rá!
Mennyi idősek a srácok?
 
 


Engi
Én is szerettem várandósnak lenni és szülni is! A második szülésem nekem is sokkal gyorsabb volt és intenzívebb is . Jobban fájt, szülés előtt két héttel már elég húzós jóslófájásaim is voltak, de megint bevállalnám.

Viki
A kicsi most volt két éves, itthon szeretnék maradni 3éves koráig, a nagyobb pedig most megy oviba, ősszel lesz 4éves, eddig itthon volt velünk. Nem sürgettem az ovit sem és én sokáig együtt szoptattam is őket.
Nem az volt nehéz velük, hogy mindkettő kicsi volt, a nehezebb és féltékenyebb hónapok akkor voltak mikor már a kicsi is kikerült az ágyikóból.

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
újra itt vagyok egy félig átvirrasztott éjszaka után. A szomszéd kisfiút most próbálják leszoktatni az éjszakai felkelésről, de nagyon kitartó! A társasházak örömei Kép Megbeszéltük férjemmel, hogy nem szólunk, mert ha nálunk is lesz baba, akkor nálunk is lesz sírás és akkor meg ők hallgathatják Kép

Engi: bocsánat, Fagyi írta a Margit kh-at. Csak azért kérdeztem, mert Óbudai vagyok, de volt egy rossz élményem a Margit-kórházzal, ezért félek odamenni, pedig nagyon ideális lenne a távolság miatt. Fiamnak nagyon speciális neve van, így ne haragudj, de csak akkor szeretném elárulni, ha már a kistesó a pocakomban van, nehogy lebukjak idő elött. De ha adsz egy e-mail címet, akkor arra megírom Kép

Amica: megértelek, mi sem siettetjük az ovit, az pedig hogy bölcsibe adjuk fiamat, egyszerűen elképzelhetetlen. Bár 1 évvel ezelött szerettem volna pár órára beadni egy baby-hotelbe, de majdnem szétesett az épület, fiam annyira sírt.

Ti hogy álltok a családi segítséggel? Hogy tudnak segíteni mikor már két gyerek van?

Na mennem kell lányok, mert lesz egy 3 órás web-conferenciám és már be kellett volna jelentkeznem Kép(

Szép napot mindenkinek!

Ja igen még egy kérdés, hogy szokta meg a nagyobb gyerkőc azt, hogy alvásidőben esetleg a pici körül kellett sündörögni és nem Õ volt a középpontban?

Na most tényleg megyek.

Viki
 
 


Viki
Nekünk semmi segítségünk sincs, távol vannak a nagyszülők. Négy év óta a múlt hónapban voltunk először egy estére kettesben a férjemmel. Tudni kell hozzá, hogy a lánykánk még most is szopik éjjelente, tehát nem lehet másnál hagyni, de ez az este azért jól sikerült.
Aludni sem aludtam át még éjjelt az első szülés óta. Ami nem panasz, csak voltak nehezebb periódusok.
Mi magunk mellet altattuk kiságyban a picit, de egy év után a nagy éjjelente hisztizett, felkelt, stb. mire rájöttünk, hogy az a gondja, hogy a kicsi velünk van és ő nem. Akkor összeköltöztettük őket. Soha nem zavarta ha felkelt a kisebbik mellette. Aludt míg én megszoptattam. De az elején őt fektettem le először és akkor jött a kicsi.
Amica

Kép
Kép
Kép
 
 


Viki!

Nekünk sincs segítségünk.Ha kellett valamit intézni,mindig vittük magunkkal Kincsőt is.NA, most ,hogy köztünk van Gergő is,ez kicsit fárasztobb,de nem tudjuk kire hagyni őket.Messze vannak a nagyik.

Nálunk az estével nics gond, együtt fürösztjük a Gergőt Kincsővel.Segít nekem .Tudod,mosd meg a lábát,hozz légyszi pelust,stb.... Aztán mig én etetem Gergőt ,ők megfürdenek Apával.Ilyenkor Úszik az egész fürdő,olyat pancsolnak.


Amica!

Nálunk az vált be,hogy én aludtm a picivel külön szobában, KIncső pedig apával.Mostmár mindenki visszaköltözött a saját helyére.Igaz A nagyobb egy párszor bepróbálkozott,hogy Õ velünk akar aludni,de határozottak voltunk,így belenyugodott.

Megy valaki nyaralni közületek?
 
 


Sziasztok,
de irigyellek Titeket a déli alvásokért, ez nagyon tud hiányozni Kép Főleg egy, tegnapihoz hasonló éjszaka után.

Amica: nálunk is csak a szüleim segítenek, és éppen ezért nem akarunk visszaélni a dologgal és túlzottan igénybe venni őket. Sok ismerősünk van, akik napokra lepasszolják a gyereket és elutaznak nélküle, minket pedig hülyének néznek, hogy miért visszük mindenhová magunkkal a kisfiúnkat. Hát nem tudom, ha el is mentünk éjszakára, másnap 8 körül már kukorékoltunk és rohantunk a gyerekért! Annyira tud hiányozni, de kell hozzá szerencse, hogy mindkét fél így érezze és ne legyen ebböl konfliktus a férj-feleség között. Magadra jut időd?

Engi: olyan szépeket írtok a tesós életről, hogy már alig bírok magammal! Kép Na, kérek szépen már én is egy újabb babót!
A nyaralás nálunk idén kicsit szerencsétlenül alakul. Nyár elején belföldön voltunk, mert úgy tünt, hogy nyár végén Norvégiába kell mennem egy tanfolyamra. Ez úgy néz ki költségmegtakarítási okokból tolódik és teljesen bizonytalan lett. Viszont itt a szeptember, kezdődik az ovi, ami után egy ideig úgy érzem,hogy rizikós lefoglalni bármilyen utat, mert úgy hallom az első év arról szól, hogy egy hét ovi, két hét betegség. Így nehéz tervezni. Ti mentek valahová?

Lányok, titeket várnak vissza a munkahelyetekre? Gondolkoztatok már azon, hogy tudtok majd elvállalni egy 8 órás munkát két gyerek mellett?

Második babánál sokat tervezgettetek: időpont, hőmérőzés stb.?

Képzeljétek, ma van vége a Sziget-fesztiválnak, na és ma reggel mi történt velem! Egyik lámpánál pirosat kaptam, erre egy srác, aki addig az út szélén állt, bepattant a kocsimba és valamit gagyogot, hogy akkor valami térre menne és jó-e? Hát teljesen bepánikoltam és elkezdtem rikácsolni, hogy azonnal szálljon ki és hogy a piros lámpa miatt álltam csak meg. Szegény, szerintem ő jobban megijedt tőlem, mint én tőle...

Megint szólít a kötelesség, bejelentkezett egy kollegám, hogy tiszteletét teszi nálam.

Sziasztok.
 
 


Viki!

Nem megyünk nyaralni, mert még nagyon kicsi a Gergő.Majd jövőre.Igazából hiányzik,mert minden évben szoktunk menni.De most más a szempont.

Hát igen.Nagyon szép az élet két lurkóval,de azért ne felejtsük el,hogy bizony vannak nehezebb napok.Mint pl. a mai.Gondolom ezek az idétlen frontok.A pici nyűgös a nagy túlpörög neked meg szétesik a fejed.
De szerencsére ebből van a kevesebb.Erről biztos tudna Amica is mesélni.Igaz???

HA az oviban sokat betegeskedne a kisfiad,adjál neki Echinacea cseppeket.Gyógynövény.Immunrendszer erősítő.Nekünk a dokinénink ajánlotta és nagyon bejött!!!Nem gyógyszer!!!

Én nem hőmérőztem,nekem az túl macerás.Vettem a patikában egy PG53 nevű izét.Kis mikroszkóp,a nyál kikristályosodásából lehet következtetni a peteérés idejére.Nekem bejött.Békésen szuszog a kiságyban az eredmény.

Próbáld ki,nem egy nagy összeg.

Jó lehetett a szitu a pasival.Miért nem vitted el ahova akart,kerestél volna egy kis plussz pénzt!?!?!

Jó éjt mindenkinek!!
 
 


Sziasztok!

Sikerült újra felverekednem magam a netre, ez általában csak ilyenkor sikerül amikor a nagy még nem kelt fel, a kicsi pedig már alszik.

Engi!
A nagyobbik fiam, Botond 3 éves múlt decemberben, a kicsi, Bánk most 7 hónapos. Nagyon édes lurkó mindkettő!

Viki!
Eredetileg én is vissza akartam menni dolgozni a gyerekek között, már meg is állapodtunk, hogy melyik napon kezdek dolgozni, amikor kirúgtak (természetesen nem a szó szoros értelmében, hanem zsarolással rávettek, hogy menjek bele a közös megegyezésbe). Így hát a kistesó mellett döntöttünk...
Nekem azért van hatalmas szerencsém a gyerekekkel, mert amilyen nyugtalan, izgő-mozgó gyerek Botond, olyan nyugodt Bánk. Mindig (vagy majdnem) türelmesen kivárja míg rákerül a sor, szereti a járókát, akár egy órát is eljátszik benne.
Botond valóban most megy oviba. Olyan ovit választottam neki ahol rendes kiscsportot indítanak. mert úgy gondolom, hogy jobb ha kortárs gyerekekkel van együtt. Az ovinak pedig olyan programja van ami a játékot és a mozgást preferálja a gyerekeknél, nincsenek plusz foglalkozások.

A segítség kérdése nálunk is kimerül az édesanyám ténykedésében, de túl sokat ő sem tud segíteni, részben mert még dolgozik, részben pedig mert a húgomnak 3 hónapos az első kisbabája és neki nagyobb szüksége van a támogatásra. A férjem szülei pedig vidéken laknak és nem különösebben érdeklődnek a gyerekeink iránt.

Mi már voltunk nyaralni júluisban Balatonföldváron egy gyerekbarát szállodában ahol a gyerekek is és mi is remekül éreztük magunkat, sajnos szeptembertől felújítás miatt bezárnak és majd csak nyáron nyitnak ki megint.

Mennem kell, mert Botond felébredt

Fagyi
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
holnap szabin leszek, így a mai napnak könnyebben indultam neki Kép

Engi:számítok rá,hogy lesznek nehéz napok, fiamnál is voltak, volt mikor utáltam otthon lenni. De így utólag minden megszépül és bízom benne, hogy a jövőben eszembe fog jutni,hogy mennyire vágytam újra az otthonlére. Van rá lehetőséged, hogy néha egyedül kimozdulj, ha csak egy fél órára is? Vagy még pici a tesó?
Köszi a csepp nevét, még nem hallottam róla. Ezt előzetesen kell beadni, immunerősítőként vagy csak akkor ha megbetegszik?
A PG53-ról nagyon vegyes véleményeket hallottam. A hőmérőzést én most úgy csinálom, hogy az utolsó napokra elkezdtem mérni a hőmet. Így ha reggel leesne, akkor már tudnám,hogy újra kell próbálkozni és készítsem el az egézségügyi csomagomat Kép Nektek már rendeződött a szülés óta a menzitek?
Mire gondolsz, mivel kereshettem volna egy kis pénzt a stoppos pasit illetően? Kép

Fagyi:Ki tudtak végülis rakni a mukahelyedről vagy még elötte teherbeestél? Barátnőmmel is eljátszották ezt két gyerek után, Õ szegénykém csak postán kapta meg a felmondást, nem is figyelmeztették. És mik a terveid a jövőre, mivel foglalkozol?
Nálunk az oviban indult egy mini csoport, fiam odakerült. Õ szeptember végi, így nagyon örültem, hogy nem teszik egy csoportba azokkal a gyerekekkel, akik esetleg már tavasszal betöltötték a 3-at. Ilyenkor szerintem nagyon sokat számít az a pár hónap is. Ráadásul fiam nagyon későn kezdett el beszélni, így féltem hogy emiatt lesznek kellemetlen percei az oviban, de szerencsére már beindult a duma terén.
Földváron mi Pünkösdkor voltunk a Jade panzióban. Ti melyik szállodában voltatok? A panziót nagyon tudom ajánlani, nagyon barátságos áraik vannak, szép a szállás, van homokozó mászókával, hintával, kis halastó és egy medence is. Félpanziós ellátás van, gyerekre nem is kellett még fizetni és annyi kaját adnak, hogy bőven elég egész napra, nem is nagyon vettünk azon kívül mást, max. fagyit vagy férjemnek lángost. Lehetett biciglit is kölcsönözni.

Nem tudjátok hány éves kortól lehet zenét taníttatni a gyereknek? Hol foglalkoznak picikkel? Fiam nagyon szeret hangszereken játszani, persze csak a mi amatőr szintünkön, de szeretnénk taníttatni.
Beszéltek a gyerkőcökhöz idegen nyelven?

Jajj, hétvégén jönnek anyósék vendégségbe, már most gombócban van a gyomrom.

Legyetek jók!

Viki
 
 


Sziasztok!

Idilli a helyzet,mindenki alszik,elpakoltam a lakást és még netezni is maradt időm.

Viki!
Mikor a párom hazajön ,akkor szoktam elmenni pl.kozmetikushoz,manikűr ,pedikűr,ez most nekem a kikapcsolódás.
A cseppeket elkezdheted neki már most is adni,úgy kell,hogy 2 hetet adod,2 hét szünetet tartasz és így tovább.

Nekem sajnos(!)már megis jött a menzim,pedig reméltem,hogy hosszabb ideig megszabadulok tőle.
A stopposnál én konkrétan a fuvarra gondoltam,de hát ki tudja.......?
Nem tudok zeneügyben okosságot mondani,annyit csak,hogy éneket tanulni 3 éves kortól veszik be a gyerekeket.

Egyébként a fiad ,hogy viszonyul a gyerekekhez?
VAn véleménye a kistesó kérdésről?

Az anyós témában eggyütt érzek veled.Meddig maradnak?Vagy csak egy ebédre mennek?

Fagyi!

Annak idején én is olyan ovit kerestem,ahol külön csoportok vannak korosztályonként,nem bántam meg!

Pussz mindenkinek!

Engi
 
 


Amit mindig elfelejtek!

FAgyi!
NAgyon helyesek a gyerekeid!!!

Viki!
AZ emilkém:toth.engi@freemail.hu

kíváncsi vagyok a különleges nevetekre.

Engi
 
 


Sziasztok!

Nekem már van két kislányom: Emese (5 és fél), Csenge (2), és szeretnék egy harmadik gyerkőcöt is. Segítség terén szerencsém van, mert az anyósomék a szomszédaink, és a szüleim 5 percnyi sétára laknak tőlünk. Ráadásul nekem tündéri anyósom van, mindenki irigyel miatta. Valószínűleg ha nem lenne segítségem, akkor eszembe sem jutna a harmadik gyerek, de így felmerült bennem, hogy jó lenne egy kisfiú is. Eddig még nem jött össze!

Éva
 
 


Sziasztok!

Nekem is van már 2 gyerkőcöm, fiam Martin 9, lányom Viki 4 éves. Tavasz óta tervezzük a kistesót, de sajna nem jött még össze. Nekem nagyon bevállt az 5 év korkülönbség, ezért terveztük most is hasonlóan. Első gyerkőc azonnal összejött, a másodikra 8 hónapot vártunk, most igazából tavaly okt. óta nem védekeztünk, márc-ig csak a napokat számoltam, mert nem akartam még az idén szülni, utána kezdtünk célirányosan próbálkozni, eddig sikertelenül.
Szerencsésnek mondhatom magam, mindketten gyorsan jöttek, és rendes babák voltak. Én nem ismerem az éjszakázást! Martin 6 hetes korától, Viki 11 hetes korától átaludta az éjszakákat, de addig is csak enni ébredtek fel. Nem mondom, hogy nem voltak nyügős éjszakák, de tudom, én sem alszom mindig egyformán. De rendszeres nyügösség nem volt.
Segitségem nekem abszolút nincs, szülők távol laknak mindkét részről. Sőt férjem is úgy dolgozik, hogy nem nagyon számithatok rá.

 
 


Sziasztok!

Viki, persze, hogy ki tudtak tenni! Hogy mi lesz a gyerekek után arról fogalmam sincs. A diplomám szerint történelem tanár vagyok, de eddig egy gyógyszergyártó cégnél utazás- és rendezvényszervezéssel foglalkoztam. Ezt nem szeretném többet csinálni, mert az én férjem munkája is oyan, hogy nemcsak a hétköznapokon nem tud segíteni, de gyakran még szombaton is dolgozik.
Meg aztán van egy nagy vágyam: én is nagyon szeretnék 3 babát, de a férjem nem rajong az ötletért. Sajnos. Nem tudom, hogy győzhetném meg, mert ő az anyagiak miatt izgul elsősorban, hogy fogjuk őket elindítani az életben, stb. Ti erről mit gondoltok?

Engi! Örülök, hogy tetszenek a srácok, teszek fel róluk új képeket is!

Fagyi
 
 


Sziasztok,
jajj, de jól esett ez a hosszú hétvége. Az anyós buli incidens nélkül lezajlott, még jól is éreztük magunkat Kép Ott voltak sogórnőmék is a két fiúkkal, jó volt látni hogy fiam mennyit változott a gyerekekkel való kapcsolat terén. Eddig is nagyon szerette a társaságot, de leginkább úgy, ha mi is a közelében voltunk. Most bezárkóztak 3-an egy szobába és ott volt a nagy susmus.

Engi: nekem is a kozmetikus és a suli volt a kikapcsolódás a gyes alatt. Már gondolkozom azon, hogy újra tanulni kéne valamit, bár már várok válaszra bizonyos tanfolyamokkal kapcsolatban.
Hogy milyen fiam viszonya a tesó kérdéshez? Amíg nem vagyok terhes, addig nem nagyon hangoztattjuk neki, mert ugye az Õ értelmezésében ez a felérne egy igérettel. Mikor tesókkal játszik, akkor mindig sajnálom, hogy a végén Õ marad egyedül, ilyenkor mindig mondjuk férjemmel, hogy de jó lenne már ha lenne neki is testvére.
Küldöm ma a mail-t a csodanévvel Kép

Vica32: remélem minél hamarabb összejön nektek a harmadik gyerkőc. Igazad van, hogy a segítség mértéke elég döntő érv ebben a kérdésben, irigyellek kicsit Kép

Móni: fiam is általában csak enni kelt fel, de érdekes módon nála nem a szülés utáni időszak volt nehéz, hanem hónapokkal késöbb. Nagyon igényli a közelségünket, ez mái napig igaz, csak velünk alszik el, próbáltuk erről leszoktatni, de sokat sírt. Örülök, hogy azt mondod, még az 5 év korkülömbség sem sok, mert én néha már a 4-et is soknak találom, mintha eddig is megfosztottam volna valamitől a fiamat.

Fagyi: tényleg nagyon klasszak a srácok, gratulálok hozzájuk! Hú de messze kerültél az eredeti szakmádtól! Pedig a tanári állás ideális lenne gyereknevelés. Mi is ezzel a problémával küzdünk, a férjem is késő estig dolgozott és régen én is, ez nem egy gyerekbarát munkahely. 3 gyerekkel szerinted tudnál még munkát vállalni? Nálunk is szóbakerült már a 3 gyerek esete és nálunk én vonom kicsit kétségbe, hogy a késöbbiekben biztosítani tudnánk mindhármuknak a kezdést az élethez. Ma már nagyon sokba kerül az iskoláztatás, ami viszont elengedhetetlen. Viszont érzem én is, hogy ez a "probléma" még nem elég ahhoz, hogy az ember egy ilyen fontos dologról lemondjon az életben. Gondolom a többi 3 vagy több gyerekes család sem mind milliomos és mégis megoldják valahogy. Ráadásul az ember nem láthatja előre a sorsát, lehet hogy 50 évesen jól alakulnak az anyagiak, de akkor már nem igazán gondolhatsz gyerekvállalásra. Na most ezt lehet, hogy nem írtam túl szépen, csak itt csipog a kollegám a fülembe és nem igazán tudok koncentrálni.

Szép napot mindenkinek és úgy örülök, hogy válaszoltok! Kép

Viki
 
 


Viki!
Én is kíváncsi vagyok a különleges nevetekre! Kép kom@savaria.hu

Igazából nem akartunk anynit, csak 4-et, de így jött a munkalehetőség, és azonnal mégsem mehettem szülni. Úgy terveztem 2 évet dolgozom, de másfél lett csak mert vezsélyeztett lettem.
Most meg én már előbb szerettem voln, csak a férjem most ment bele, az általad is említett anyagi okok miatt. De nagyon nem akar összejönni.

 
 


Sziasztok!

Elsősorban Monihoz lenne kérdésem. Hogy csinálod, hogy ilyen pici koruk óta átaludják az éjszakát a gyerkőcök. Nekem a nagyobbik 2,5 éves korától kezdte, a kicsi pedig júliusban volt 2 éves, és még mindig felkel éjszakánként 2x, 3x. Amíg csak iszik pár korty vizet, vagy átfordul az ágy másik végére és alszik tovább addig nincs is semmi gond. De van olyan, hogy 1,5-2 órát is fent van, forgolódik, sír. Ilyenkor igazán ki tudok borulni!!!
Ha nappal alszik (már ha alszik), olyankor szoktam gyorsan elvégezni a házimunkát. Rettenet, hogy milyen kicsi az alvásigénye. Valószínűleg az állandó fáradság miatt nem jön össze a harmadik. Legalábbis remélem. Ha egy hétig minden éjjel alhatok, lehet, hogy rögtön terhes is leszek. Vagy nem! De ilyen még nem volt, úgyhogy majd meglátjuk.

Éva
 
 


Sziasztok,
Moni: küldöm majd Neked is a titkot Kép
Én is nemrég jöttem vissza dolgozni és ciki lesz bejelenteni, hogy újra terhes vagyok. De végülis ezerszer átrágtuk a dolgot, a cél az volt, hogy ne 20ezerrel üljek otthon 3 évet, hanem legalább az eleje legyen elviselhetőbb. Azt hiszem nem ezen múlik, hogy visszavesznek-e, ha valami bajuk van velem, akkor ha várok 5 évet, utána is elzavarnak. És most még próbálok optimistán hozzáálni a dolgokhoz és elhitetni magammal, hogy van ezer más lehetőség, ha innen kiraknak, akkor sincs vége a világnak. 3 gyerek után Te visszamennél még dolgozni?
Hogy áltok a próbálkozással? Mikor kezdtétek?

Vica32: ne haragudj, hogy hozzászólok, hiszen nem engem kérdeztél, de fiam is nagyon rossz alvó volt. Nálunk az,hogy hagyjuk sírni, nem jött be. Lehet, hogy csak véletlen, de mikor új helyre költöztünk, akkor a fiam ágyát egy olyan helyre tettük, amit az előző tulaj korábban táltosokkal beméretett. Nem nagyon hiszek az ilyen dolgokban, de bejött, azóta szinte sosem ébred éjjel. És azt hiszem elengedhetetlen a határozottság, bár fárasztó. Hiába alszik el esetleg könyebben köztetek, ne vedd ki, szokjon hozzá, hogy van az Õ birodalma és van a Tietek. Már írtam korábban,hogy a szomszéd kisfiút is most szoktatják le az éjszakai ébredésről, ment pár napig a sírás, de már csend van Kép Nálunk mostanában kezdődik a félős korszak, most óvatosan bánunk azzal, hogy vissza zavarjuk-e a sötét szobába. Nálatok együtt alszik a két gyerkőc?

Sziasztok!

Viki
 
 


Sziasztok!

Vica!
Martin 4 évesen szokott le arról, hogy úgy aludjon el, hogy ott vagyok mellette. Igazából pont Olaszo.ban nyaraltunk férjem unokatesójáékkal, és köztünk aludt. De olyan iszonyatos meleg volt, és a nappaliban egy dupla ágyon csak az unokatesó nagyobbik fia aludt, hogy 2 nap után úgy döntöttünk, hogy ott alszik a mi Martinunk is vele, meg az ő kisebbjük is. Első 2 alkalommal ment a hiszti, hogy ő nem, meg minden, én bizonyos időközönként odamentem hozzá, bezsélgettem vele, és megoldódott. Féltem, hogy mi lesz itthon, de ugyanúgy lefektettem, Bóbita, Tente baba éneklés, és kijöttem a szobájából. Viki meg már így szokta meg. Sőt igazából nem is nagyon szeret köztünk aludni, amikor kisebb volt, csak addig volt köztünk, amíg meg nem nyugodott, és vittem vissza, mert nem tudott elaludni. Most meg szépen mennek ketten aludni, megvárják míg betakarom őket, Bóbita, Tente baba, és egy esti ima, amióta Martin hittanra jár, és alvás. Ezután, ha ki kell jönni wc-re, vagy inni v.melyiküknek már nincs betakarás, mert ezt is a végtelenig húzták. Múltkor vendégeink voltak este, meglepődtek, hogy miylen szépen mennek aludni. Jó Viki x-szer kijött még pisilni, Martin is 1-szer, de melyik gyerek nem kíváncsiskodik.

Viki!
Igazából okt. óta nem védekezünk, márc-ig azért néztük a naptárat, hogy mikor nem lenne jó, mert az idén még nem akartam szülni, márc. óta célirányos az akció, múlt hóban volt egy cisztám, szerencsére spontán felszívódott, most összeborult egy kicsit emiatt a szervezetem, most nem érett meg petesejt, férjemnek kevés a spermája... Szóval nem egyzserű az esetem. A babát szeretnék topicba "járok", ott olvashatsz a kálváriánkról részletesebben. De úgy vagyok vele, ha 2 összejött, akkor a 3. miért ne jönne iylen dolgok ellenére is.

 
 


Ja, és Viki!
Nálunk együtt alszanak, emeletes ágyuk van, Viki lenn, Martin fenn.

 
 


Sziasztok!!
Jó nagy volt a forgalom,mióta nem tudtam jönni!

Vica!
Mi is sokat éjszakáztunk KIncsővel.Mindent próbáltunk,hagytam sírni,nem hagytam sírni,megitattam,simogattam-mondván biztos rosszat álmodott-Hidd el nagyon széles volt a repertoár.Volt olyan éjjel-nem is ritkán-hogy akár 7-szer is felkelt.
Tudom milyen az mikor úgy lesz reggel,hogy az az érzésed,hogy férattabb vagy mint mikor ágybakerültél este.
2 és fél évesen egyik napról a másikra már nem kelt fel.Nem tudom mitől.Semmi nem történt,csak úgy magától.
Szóval igazán tanácsot nem tudok adni,csak együttérzek! Kitartás,egyszer vége lesz.
Nem tudom írtad-e hogy együtt alszanak a lányok?Ha nem,talán az megnyugtató lenne nekik.


Viki!

Örülök hogy jó volt a buli.Látod,vannak még meglepetések.
A korkülönbségről csak annyit még,hogy nekem nagyon jó ez az öt év,szerintem könnyebb velük.Kincső is szó szerint anyáskodik a Gergő felett.Viszon ha mondjuk 2 év a különbség akkor inkább játszótársak.
De azárt jó lesz ez nektek is ,úgyhogy hajrááááá!

Moni!

Neked is csak ajánlani tudom a PG53 nevű termékenységi tesztet,nekünk bejött.

Jó lenne már valamelyikőtöktöl hallani hogy siker van!!!!!

Viki,válasz mail elküldve.
Szió mindenkinek
 
 


Sziasztok,
Moni: olvastam rólad a másik topicban és én is azon a véleményen vagyok, ha kettő már sikerült, akkor olyan nagy gond nem lehet. Hova jársz dokihoz? Most vártok esetleg valamilyen vizsgálatra? Tervezed harmadik baba után is, hogy dolgozni fogsz?

Engi: csakhogy itt vagy! Kép
Hát igen, a családi buli most tényleg kellemes meglepetésekkel szolgált. Sogónőm gyerekei sem bontották le a házat, ez is meglepő volt Kép De a korom az aggasztó, mostantól visszafelé számolok Kép
Korkülömbség: azt hiszem nem határozható meg ideális korkülömbség, nagyon sok múlik a két gyerek mentalitásán. Én fiús anyuka vagyok és csak azt látom, hogy fiamnál mostanában kezd kialakulni valami olyasmi, hogy érdeklődik a kisbabák iránt. A plüss álatait is nagyon szeretgeti mostanában és tanítgattja őket. Jajj, képzeljétek szegény valahová beütötte a kis zacsiját, így csütörtökön jön a doki, mert bekékült. Nem fájlalja, de megnézettjük. Ja és tegnap volt egy édes beszólása: néha rámszól, hogy ne tornázzak. Ilyenkor szoktam mondani, hogy anyu azért tornázik, hogy ne legyen nagy a hasa és a popija. Tegnap a kukivizsgálat után rámvigyorog és azt mondja: anyu azért tornázik, hogy ne legyen nagy a kukija Kép

Engi őrmester, rendben igyekszünk teljesíteni a parancsot és végre eredményt is felmutatni! Remélem ez egy hatékony csapat lesz és meg lesz elégedve a teljesítményünkkel! Kép

Lassan lépek, reggel még úgy jöttem el, hogy aludt a család.

Szép délutánt mindenkinek!

Viki
 
 


Viki!

Nem szöktem ám meg,csak nálunk is nagy volt a jövés-menés.De most pótolok.
Szóval szülinapi bulid volt??????
Hányadik?

Kincső meg azt mondta a Gergő fütyijére mikor pelenkázás közben úgy döntött,hogy akkor Õ most talán pisilni fog a két pelenka között?hogy :-Anya nézd milyen hetykén áll a fütyije!
Jó fejek ezek a srácok néha!

TAláltam egy másik topikban egy nagyon jó jellemzést a gyerekekről.
Erröl-arról--napos oldal-esztipeszti irta.
Olvassátok el nekem könnyes volt a szemem a nevetéstől.

Most megyek megnézem Gergőt mert fél 1 óta alszik.Mit fogunk csinálni éjjel??? Activityzünk???

Jók legyetek

Engi
 
 


Viki!
Én Sz.helyen lakom, itt van egy nagyon jó orvosom. Mivel tanár vagyok, ezért visszamegyek 3 után is(feltéve ha lesz KépKépKépKép), de amíg kicsi lesz a "kicsi", addig csak félállásba, feltéve ha lesz rá lehetőség. De az egyik koll.nőm is úgy jött viszza a 3. után, most dec.-ben lesz neki 4 éves már, de még mindig félállásban lesz.

Igen, járok vizsgálatra. most ez az ún. "tisztukós" ciklus, köv.ben megyek 3. és 24. napi vérvételre, és a 6. napon lesz HSG-m. Aztán várunk.

Engi!
PG53-t Vikinél vettem, de most nem mutat semmit... Lehet, hogy van szavatossági ideje? Kép Nem tudom, de nem műkszik. Most csak hőmérőzök.

 
 


Sziasztok,
jajj, de érdekes éjszakánk volt. Fiam éjfélkor megjelent, hogy bekakilt. Utána fél 6-kor megint szólt, de akkor már rohant a bilire, szegény épphogy elérte. Reggel meg az apja... Remélem csak valami zsírosat ettek és attól van, mert aug. elején végigment a családon egy hányós, hasmenéses vírus Kép

Engi: igen, a szülinapomat ünnepeltük, bár július végén volt, de a betegség miatt elmaradt a buli akkor. Hát nagyon kerek évforduló volt! Kép
Nagyon édes lehetett Kincső ezzel a beszólással Kép Olyan még nem volt, hogy idegenek elött kellemetlen helyzetbe hozott egy-egy érdekes megszólalással??
Mikor kelt fel Gergő és hogy tudtátok este letenni?

Moni: nagyon irigyellek, hogy olyan szakmád van, amit gyerekek mellett is tudsz folytatni. Nekem közgazdász diplomám van, egy multinál dolgozom és ez abszolút nem egy anyukának való munkahely. Min. napi 9 órát dolgozom, már beszéltünk is arról a férjemmel,hogy ki kell találni valamit, meert nem valószínű, hogy második baba után 6 óránál többet el tudnék vállalni.
Mi az a HSG? Mennyi idő után mentetek dokihoz?

Szoktátok nézni a Barátok közt-öt? Vajon mi történt Tildával? Míg nem volt gyerekem, sosem láttam ilyen sorozatokat és Mónika show-hoz hasonlókat, de ma már olyan izgalommal várom ezeket, mint az első randit Kép Ciki, tudom! Kép

Na mennem kell, kollegám kiadta a parancsot.

Kellemes napot!

Viki
 
 


Viki!
Van bennem közgazdász "hajlam", de tudom, család mellett nem lehet csinálni.
HSG a petevezeték átfúvás, ezt megcsinálják mielőtt bármerre továbbindulnánk okokat keresni. Ugyanúgy mint a férjek vizsgálata is a legelső. Igazából tavaly ősztől folyamatosan járok orvoshoz, mert akkor derült ki a petevezeték tágulatom. Többit inkább privi mailbe ha megadod az e-mail címed, nem szeretitt írni róla. Úgyis ígérted kisfiad nevét. Kép

 
 


Szia Moni,
ez így van, ha anno tudtam volna, hogy ez nem egy gyerekbarát szakma, talán nem ezt választottam volna. Na de nincs veszve semmi, tanulni sosem késő.

Az átfúvás nem egy kellemes vizsgálat úgy hallottam. Ébren csinálják? Mitől alakulhat ki petevezeték tágulat?
Bizony, én is átestem kellemetlen dolgokon (ahogy a mail-ben írtam) és nem győzők hálát adni a Jóistennek, hogy megadta nekem a gyerekszülés lehetőségét!

Szép nyári időnk van... Nem tudjátok hétvégére milyet mondanak? Megyünk vidékre nagymamámhoz és nem bánnám, ha kerti programot lehetne szervezni.

Lassan megyek haza, férjem ma későn jön haza, így a gyerkőcnek szervezek valami programot, anyuval elvisszük valahová.

Szia mindenkinek!
 
 


Sziasztok!

Viki!
Hétvégére jó időt mondanak, kell is mert lesz a Savaria Történelmi Karnevál.
Igen, ébren csinálják, ambulánsan, csak kicsit fog fájni azt mondta az orvosom, főleg, hogy 2 szülés után avgyok, és tudja, hogy hogy csináltam végig a 2.-at (csak Vikit szültem nála)
nem tudja, hogy mitől alakult ki, először azt gondolta, hogy a spiráltól van, ezért azonnal le is húzta, de utána is előjött, meg előjön, majd eltűnik. "Csak" a bal oldalon...

 
 


Sziasztok!

Köszi a sok információt. Igazából én sem vagyok a sírni hagyás híve, persze azért kipróbáltam, de nem bírtam sokáig. A lányok külön szobában alszanak, mindkettőnek megvan a saját birodalma. A nagyobbiknál sok mindent kipróbáltam, pl. az ágya szinte minden oldalon állt, hátha azzal van a baj. Volt éneklés, simogatás, mellette ücsörgés, együttalvás. Egyik sem jött be, aztán 2,5 éves korában egyik napról a másikra egyszercsak el kezdett aludni. Gőzöm sincs mitől. A kisebbik múlt hónapban töltötte a 2-t, tehát kb. fél évet kell még kibírnom. Lehet, hogy kipróbálom az egy szobában alvást, bár volt már, hogy mindketten lefeküdtek a nagylány ágyába, aztán olyan hülyülésbe csapott át az altatás, hogy utána alig bírtam velük. De egy próbát azért megér.
 
 


Sziasztok!
Én már jártam itt a topik elején,csak most kukkantottam be ismét!KépDe sokan lettetek!KépKépKép

Amica!
KÖszi a biztatást!

Engi!
Hát végül is fejlemények bizonyos értelemben vannak.Most a mensim 53.napra jött meg biztos voltam abban,hogy sikerült a tesó,de nem igy lett.
Nem vagyok terhes,dokinál is voltam.Most 3 hónapon keresztül ébredési hőmet kell mérni,aztán meglátjuk!

Amennire időm engedi,fogok vissza is olvasni!
Később még benézek!
Szép napot mindenkinek!!!

Kép
 
 


Sziasztok,
hogy vagytok ma reggel? Én olyan furán alszom napok óta, most éjjel is két órát virrasztottam, már kimondottan örültem, mikor megjelent a fiam, hogy kakilnia kell az éjszaka közepén, gondoltam végre valami program Kép

Moni: remélem tényleg nem lesz fájdalmas a vizsgálat és hamar elfelejted. Na és,hogy utána kellemes híreket kapsz! Mikor lesz a műtét? Bent kell utána maradnod?

Vica32: annyira érdekes ez az alvás téma, nálunk is kb. a 2,5 év volt valamiféle vízválasztó, addig nagyon sűrűn változtak fiam alvási szokásai. Volt,hogy csak egymás mellé fekve aludt el, volt, hogy addig le sem feküdt, míg a szobában voltam. 2-3 havonta változott, gondolhatod mennyire örültem, mire beállt valami rendszer, újra változtatni kellett. Ma már lehet Õt kábítani ilyen dumákkal, hogy na most elmennek a játékok aludni, meg láttad, hogy a TV maci is bebújt az ágyba, mert nagyon fáradt volt stb. Ma édes volt ébredéskor, ránézett az órára, azt mondja: na már 7 óra van (és negyed 8 voltKép)) Én is kipróbálnám a helyedben az egy szobában altatást, szerintem sokáig szeretnek a gyerekek társaságot kapni az alváshoz. Én pl. nagyon félős gyerek voltam, mikor külön szobába raktak minket (pedig már 3. általánosba jártam) elkezdett romlani az iskolai eredményem, még pszichológushoz is kellett vinni, mert gondolom hiába kérdezték nem tudtam elmondani, hogy csak ennyi volt a bajom.

Végre süt a nap, de a hétvégével még mindig bizonytalan vagyok. Tegnap egymás után megnéztünk két időjárás jelentést, két külömböző csatornán és teljesen mást mondott a kettő.

Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Komolyan mondom,ha kihagyok két napot kimondottan hiányzik,hogy nem tudtamjönni.Nagyon peregnek az események.
Jövök gyakrabban.

Viki!
El sem hiszem,de semmi gond nem volt az alvással,mikor végig aludta az egész napot Gergő.Most viszont két napja Õ is nyugtalanabbul alszik,de egyébként nálunk mindenki.
Volt olyan eset mikor Kincső kinos megjegyzést tett valamire,vagy kínosat kérdezett,de próbáltam teljesen természetesen váleszolni neki,hisz ők még olyan őszinték.
Jut eszembe!MA van nekem is egy kerek fordulóm.Szerintem pont akkora mint a tied.

Móni!

Szorítok a vizsgálathoz!Ha ez rendben ,akkor mi lesz a következő lépcső?

Éva!

szerintem a közös szoba megnyugtató lenne nekik,hogy mégsincsenek egyedül.Egy próbát megér.Egy idő után szerintem úgyis igényelni foják,hogy külön legyenek.
Egyébként az a 2 és fél ev úgy tűnik mindenkinél bejött.Talán addigra lesznek elég érettek az egész éjszakás alvásra???

Sapé!

Pedig már azt hittem buli van!Ez viszon azért nagy szivatás a sorstól!!!Ne csüggedj,biztos kuldesz te még nekünt pozitív tesztről fotót!Kitartásod ne fogyjon!!!

A visszamenni dolgozni témához csak annyit,hogy aszakmámban nekem sem fog összejönni,nem egy 8-tól 4-ig munkaidős.De még van 3 évem hogy kitaláljak valamit.Sjnálom,mert nagyon szerettem a munkámat,csak annak idején nem mérlegeltük hogy ez nem egy családanyának való foglalkozás.

A hétvége jónak kell,hogy legyen,mert kinti programiot tervezünk!Úgyhogy megrendeltem a jó időt.!!

Sziasztok,próbálok naponta jönni,nehogy valami fontosból kimaradjak! :-)

Engi
 
 


Sziasztok!

Nem fogok napokat kihagyni,annyi minden történik itt!!Még a végén lemaradok valamiről!

Viki!

dehogyisnem volt ,hogy Kincső kellemetlen dolgot kérdezett,de próbáltam természetesen válaszolni neki,hisz ők még olyan őszinték,nincs bennük rosszindulat.
A múltkor egyébként Gergő teljesen simán elaludt,két napja viszont ő is nyugtalanabbul alszik.Megjegyzem,mi is.
Nekem is ma van egy nagyon kerek évem,szerintem pont akkora mint a tied.
Nem baj ezen túl is van élet.Azt hallottam.

Moni!

Ha ez a vizsgálat rendben mi a köv. lépés?

Éva!

Szerintem a közös szoba megoldást hozhat,egy próbát megér.Ha nagyobbak lesznek úgyis ők fogják igényelni a külün kis birodalmat.

Sapé!

NAgy szivatás ám a sorstól hogy ennyit késett!!Ne csüggedj,küldesz te még nekünk pozitív tesztről fotót!!

A"visszamenni dolgozni"témához csak annyit,hogy az én szakmámban sem megoldható a 8-tól 4-ig munkaidő,úgyhogy valami mást kell majd kitalálnom,de még van 3 évem!!!
Én ezt élvezem hogy a gyerekekkel itthon vagyok!

Hétvégére a jó idő megrendelve,mert kinti programokat tervezünk.

Jók legyetek ,Engi
 
 


Sziasztok,
Engi: már hiányoltalak! Kép De megértelek, fiam mellett voltak napok, hogy én sem jutottam gép elé, bármennyire is szerettem volna.
Hát akkor nagyon boldog 30. születésnapot! Már ha nem a 20.-at ünnepled Kép
Bízom én is a jóidőben, mert annyira mennék nagymamám telkére! Fiam is imád ottlenni, és mindig jó a hangulat. Szóval én is megrendelem a jóidőt, hátha akkor az lesz. Egyébként ma szép idő van.
Sokat beszéltünk már mi is férjemmel arról, hogy mit és mennyi időben fogok dolgozni a második baba után. Nem kedv kérdése, de segítség hiányában muszáj egyikünknek valami lazább munkahelyet keresni. Ezért mertem megkockáztatni azt, hogy bármit is szóljanak visszajövök, ledolgozok kb. fél évet és újra bejelentem, hogy babát várok. Nagyon ciki lesz, de nem bánnam velem kesztyűs kézzel, így talán nem fog nehezemre esni az elválás. Egyébként főnöknőmnek ma is volt egy kedves beszólása: szóltam neki, hogy az ovi miatt szeptemberben kell másfél hét szabi. Ehhez hozzáteszem, hogy idén nem mentünk nyaralni hosszabb időre, hogy ne szóljanak a szeptemberi szabi miatt és még egy napot sem vettem ki fiam miatt mióta visszajöttem, megoldottuk. Erre főnöknőm: másfél héééttiiigg??? Be se jössz? Otthonról sem dolgozol? És elsárgult... Na most szabin leszek vagy nem? Mert szabi alatt ugyibár nem dolgozunk, ráadásul mi nem fizetünk elő internetre, de azért nem is fogunk, hogy szabi alatt dolgozhassak. Mellesleg kolleganőim nyári átlag szabija 2-3 hét volt, egyiknek sincs gyereke. Na ennyit a jóindulatról! Hát kicsit ideges vagyok. Jajj, gyere már bébike,hogy a fejükre tojhassunk!

Sapé: késett a menzid? Mennyit? És most megjött? Engi, Te ezt hol olvastad?

Szoktatok főzni? Gyerek/ek válogatósak?

Hú mennem kell, jött egy SOS dolog.

Sziasztok

Viki
 
 


Sziasztok!
Na kicsit lemaradtam, de visszaolvasok...
De jó, hogy nem csak mi gondolkodunk a harmadikon, és hogy az apukák meggyőzhetőK?????????!!!!!!!!!!!!!!! Remélem, nálunk is így lesz.

Viki, nagyon izgi így ez a név, hogy titkolod, már gondolkodtam: Árpád, Előd, Ond....
Hapci, Morgó....
és egy rakás sorozat jutott az eszembe, persz nem mindegy hányat akartok... vicceltem ám, engem is fúrdal a kíváncsiság! (szalay73@freemail.hu -ha lehetne nekem is megírni!)
Jövök majd, de alig élek, nálunk is apa rengeteget van távol, segíteni senki nem tud, az utóbbi két nap pedig rettenetes volt.
Lassan készülünk az oviba, írjatok milyen volt a nagyobbakkal. Márton négy évesen megy majd ötödikén.
Móni, "közel" lakunk, én soproni vagyok!
Jó pihenést!
Amica

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni,de ma vagyok!Kép
Szép napot mindenkinek!!Kép

Viki!
Hát igen,vehetjük igy is,hogy késett!53. napon jött meg,kicsit biztam,hogy baba miatt.Nem vagyok elkeseredve,mivel ahogy már irtam korábban Ágota inszeminációval fogant 3 év várakozás után.
A héten voltam a dokimnál e miatt,jövőre tesót terveznénk.Most egyenlőre 3 hónapon keresztül ébredési hőt kell mérnem,majd vissza kell mennem.
Mivel 14.hónapos a lányom,miatta minden nap főzök,a,friss étel végett.Egyébként meg szeretek is!Szivesebben eszi a gyerek amit én készitek!Kép
Kisfiad jól van?És te szeretsz főzni?
Ja!Engi a hozzászólásomból tudta meg,hogy késett(olvasd el,ha vissza számolsz,a 6.hozzászólást!)

Engi!
A sors olyan amilyen!Az inszemek alatt megtanultam,hogy türelemmel,aggódás nélkül is mehet a dolog,csak idő kérdése.Elvégre a lányom is 3 év után jött!50.nap körül azért én is bizam a dologban,de hát ez van!Idő,türelem,kitartás!
Ugyan én csak most olvastam,de neked mostanában volt a szülinapod?Gratulálok,ÜDV.A 30-sok TÁBORÁBAN!!!!!!
Hogy vannak a gyerköcök?

Képeket nem tesztek fel ?Én fogok,csak most nincs időm rá,sajnos.Mindjárt ébred Ágota.Kép
Ha nem tudnék jönni,Jó hétvégét mindenkinek!!!!

Kép
 
 


Sziasztok!

Viki!

Nem a 20-at ünneplem,de jó is volt!!Bár engem most ez a 30 sem viselt meg.Nem nagyon van időm ezen filózni.Na majd a 40!Azt annyira azért nem várom!
Szoktam főzni,most,hogy itthon van KIncső is.A jövő héten viszont kezdődik az ovi akkor magam miatt azt hiszem nem fogok.
Rám is fog férni egy kis fogyókúra!!!Kép
A fiad nem válogatós?

Sapé!

Kösz a gratulát!!!
Jól vannak a srácok,mondjuk a Gergőnek az éjjel csepegtettem az orrába mert nem szuszogott.Remélem nem lesz más baj!!!!!
Ágota kezd már beszélgetni?VAgy még korai?Nem is emlékszem már hogy is volt.Elő kell vennem a feljegyzéseimet.

Most futok etetni A GERGÕT,MERT NAGYON REKLAMÁL!

Sziasztok
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hogy vagytok? Én kicsit fáradtan.

Képzeljétek, szegény fiam újra visszaesett abba a betegségbe, amit hónap elején az egész család elkapott. Akkor hánytunk, lázasak voltunk most fiamnak is és férjemnek is hasmenése van és fáj a hasuk Kép Tegnap volt a gyerekdoki és felírt neki valami gyomorfertőtlenítőt. Szegény tegnap görnyedve tudott csak hazajönni a játszótérről, mert azt mondta fáj a hasa.

Amica: ok, küldöm Neked is a csodanevet, meg fogsz lepődni, nem Morgó Kép De a következő gyereknek nem rossz Kép)
Mi is most kezdjük majd az ovit. Fiadnak adsz elötte valamilyen vitamint? Hozzánk jövő kedden jönnek családlátogatásra, örülök neki.

Sapé: igen, szeretek főzni és bár dolgozom szinte én is mindennap főzök. Fiam is elég válógatós és leveses, így igyekszem olyat csinálni mindig amiből Õ is tud enni.
A menzi késés alatt csináltál tesztet? Elvileg hány napos a ciklusod? Irigyellek a türelmedért, sajnos én azzal nem rendelkezem.
Én egyenlőre még nem szeretnék feltenni fotót, csak ha újra legalább 3 hónapos terhes leszek. Nemrég jöttem vissza dolgozni és nem lenne szerencsés, ha megtudnák idő elött, hogy babát szeretnénk újra.

Na Viki, irány dolgozni!

Sziasztok!
 
 


Sziasztok!
Lefektettem a kölyköket... Rendes anyukák vagyunk mi ahogy olvasom, én is főzök minden nap!
Viki, nálunk eddig két lázas betegsében és a bárányhimlőn kívül semmi baja nem volt a gyerekeknek, nem tudom fogok-e valamit adni a fiamnak, majd meglátjuk mennyire viseli meg a közösség az immunrendszerét. Mivel bölcsis se volt most dobom a mély vízbe szegényemet. Bezzeg a kislányunk egész nap csak azt hajtogatja, hogy ő is oviba megy... a végén a nagy bőg majd, hogy haza szeretne menni, a kicsi meg azért, hogy ovis akar lenni.

Sapé, azért az 53 nap nagyon bíztató volt, de jó, hogy türelmes vagy és nem adod fel. A nagytesó sem akkora, hogy kinőné a testvérkocsit ha mégis a kövelkező hónap sikeres lesz!!!!!!!!!!!!!!!!
Kívánom, hogy minél hamarabb örvendezhessetek egy újabb jövevénynek.

Engi, már én is két éve a 30asokat gyarapítom, de azért szerencsére nem pánikoltál te sem! A kistesók meg csak fiatalítanak majd!!!!!!!!!!!!!

Nekem is irány dolgozni: házirobotolni míg csend van.
Üdv: A.

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron