Új privát üzeneted érkezett!

70 cm és 8680g. Ti? Megnéztem a könyvben, ez még fiúnak is jó nagy.
Nálunk a jobb comb durrant be, még most is kék. Sztem se fájhat. Gondolom csak sírna. Engem zavar inkább.
Nyáladzás nincs, ha rájön, köpköd pár napot olyan prrrrrr módon, aztán abbahagyja.
Egyéb kajával hogy álltok? Nat szopik, de már főzelékezünk. Végre először fél hétig aludtegész 11től, másnap 10től 6ig. Örömtánc. Ma is valami hasonlót remélek. Már a sokadik könyvet olvasom babaétkeztetés terén. Olyan jó, hogy egyetértés van közöttük! Eddig egy ponton ért mind egyet. Idióta olvasós mamáknak íródtak. Kép)
Hahaó többiek! merre jártok?
L

Kép KépKép
 
 


Gergő 65 cm és 7800gr. Azért azt ne felejtsd el,hogy a kisasszony születési súlya sem volt kevés!!Kép
Nálunk vége a szopinakKép,úgyhogy mindenképpen kell már a "rendes"kaja is.
A gyümölcsök nagyon mennek nálunk,alma barack szilva körte,a banánt majd most fogja megkóstálni.ESzik még sütőtököt,céklát,krumplit.Egyébként a krumpli bármelyik gyümölccsel keverve nagyon finom!!!Kép
A zöld zöldségekkel most fogunk próbálkozni fél éves kora után.
Csakhát sajnos ez nem éppen az ideális időpon,hisz néhány dolgon kívül,csakis mirelitben gondolkozhatunk.Kép
Milyen főzeléket kap Nati?

Engi
 
 


Sziasztok!
Majd jövök! A múlt héten zebrásat teszteltem! Dokihoz csak egy hét múlva megyek.

Lorca, nálunk szeptemberben az előző ciklusom alatt volt, hogy türelmet kért a férjem, mire lehiggadtam, most meg...
Egyébként ha szoptatsz nem is kell egy darabig mensire számítanod, persze lehet az fél év, egy év, akár kettő is.

Moni, ezekről a tablettákról én is jókat hallottam, átmeneti is lehet a gondotok, ne adjátok fel!

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Amica!

GGGRRRATULA!!!!!KépKép
Nagyon ügyesek voltatok!Kép
Nem pörög annyira a topik,de időnként benézek.
A fontosabb hírekkel jelentjezz!!!
Vigyázz magatokra!!!

Engi
 
 


Amica!
Gratulálok! Csak így tovább A TÖBBIEKNEK IS!!!

 
 


Amica, gratula a zebrához!!! Érzed is már? Én anno mire a zebráig eljutottam, már alig vártam, hogy tesztelhető lehessek...
A gond az, hogy férjem nem türelmi időt kért, hanem hogy feljtsem el a témát.
Tudom, hogy a szoptatás mit jelent teherbeesés szempontjából. Prolactin termelődik, ami akadályozza a peteérést. Átlag 3-4 órás szoptatást számolva 98% bababiztos az első félévben, kizárólagos szoptatásnál. És a mensi is elmaradhat vagy esetleg peteérés nélkül zajlik a szopi végéig akár évekig is.
Engi, sajnálom, hogy már nem szopizik. A fent leírtak ellenére még mindkettőnk kedvenc elfoglaltsága. Pláne, hogy egyszer már 6:30ig is aludt 11től. Persze az csak beetetés volt.
A mirelit még mindig jobb, mint a primőr. Most még úgysem lehet olyan veszett nagy választékkal kínálni. Most kezdem belerágni magam a hogyan etessük csecsemőnket témába.
A céklával és sütőtökkel mit lehet csinálni? Párolod? Sütöd? Egyik sem a kedvencem, még nem barátkoztam meg velük.
Krumpli almával a legmenőbb nálunk. Kapott már répát, gesztenyét(egész mirelit), banánt, de nem volt az igazi, borsót, rizst. Répa alig jön ki a ruhájából, a rizs sokáig tart és unalmas ízú, úgyhogy nem nagy a választék. Ált 2félét kap, így kicsit jobb a helyzte. Meg egyébként ő mindent belapátol. Leginkább a szőlőtől indult be és a kenyérhéjat is imádja-persze ezeket még messze nem ajánlják ebben a korban.
Gergő hogy eteted? Igény szerint, menetrendben, mikor kap szilárdhamit?
L

Kép KépKép
 
 


LORCA!

Hát a szopi nekem is hiányzik,dehát lusta férfi az én a lelkem.Egyébként a lányom majdnem egy évig szopott.Mert Õ akart szopni.
Hát ez van.

A céklát héjastól megfőzön /egyszerre sokat,mert nagyon sokáig fő és lefagyasztom utána/ És kevés krumplival tálalom.

A tököt lehet főzni és sütni is.Azt is krumplival,vagy tápszerrel keverem el.Ezt jobban szereti mint a céklát.

Mindig azt szeretik a legjobban amit még nem ajánlanak!!!KépKép

Én vettem olyan előkét amibe a kezét is bele kell dugni,olyan mint egy kisblúz,csak hátul nyitott.Isteni találmány!!!KépKépMegmenekülök egy csomó folttisztítástól!Kép
Melegen ajánlom!!!Kép

Tényleg ,gesztenye.EZ teljesen ki is ment a fejemből.Holnap veszek!!!

Akkor eszik ha éhes.Mostmár elkezdtem tÍzóraira gyümit.ebédre főzeléket.A többi még tápszer.
Nati mikor eszik szilárdat?

Úgyhallom felébredt,futok,futok,szaladok!!

Engi
 
 


Sziasztok!
Engi, Moni, Lorca! Köszönöm! Jövök ám a főbb dolgokkal, de még dokihiz se mentem elKép Remélem minden rendben.

Lorca, most is szopi mellett sikerült, de nekem mindkétszer a gyerekek első szülinapja körül volt az első peteéréseem.
Kitartást, én olyan félve jelentettem be, mert mire lehiggadtunk, belenyugodtam, hogy szünet akkorKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Engi,
A folttisztítást hagyom nyugdíjas éveimre. Addig jól betekerem konyharuhába. Abból van egy rakás, soha nem fogy el, olyanok is, amiket már égő lett volna kirakni, most boldogan használok. A kis előkéknek az első répa után vége volt. A céklalébe bele sem merek gondolni. A fél Tescot végigjártam sütőtökért, biztos én vagyok a béna. Persze volt egy manó, akit pont szórakoztatni kellett, ez ront a hatékonysági indexemen.
Magától??? Nati élni sem hajlandó egy kis szopi nélkül egyenlőre. Ha kibír 3 órát, az azért van, mert alszik. Pedig most, hogy már elfogadja, itatom is.
Õ délben hamizik, mikor mit találok ki. Vagy van itthon. Néha kétszer is, de a tanítás miatt nehéz másik fix időt beállítani. Az esti alvás előtt meg nem szeretném. Próbáltam, kicsit nyugtalanabbnak tűnt. 5 óra múlva fél éves. Van, aki csak most kezdi, úgyhogy nem vagyok lemaradva. Van amit már most utál? Nat eddig mindent betermelt, amit eléraktam csak a natúr nyers alma nem volt a fogára való.
Hogy milyen hülye könyveket árulnak csecsemőetetésről! Annál rosszabb már csak a nagymamák tanácsai lehetnek. Az egyik a héten azt tanácsolta, hogy válasszam el, a másik, hogy kezdjem bilire szoktatni.
Amica,
Roppantul irigyellek. Ha tudnám, hogy egy, akár két év múlva lesz másik babó, nem is pánikolnék. Én szépen megterveztem a három gyereket, akár a négyet is, ha becsúszik, mire megemlítettük a témát és kiderült a különbség. Férjem ált rámhagyja a piti hülyeségeimet, most bezzeg kitart.

Van már két fog alul. Nálatok mikor jött a következő adag? Tegnap jól megharapott szoptatás közben, picit vérzett. Vonyítottam egy jó nagyot, megijedt, de nem hiszem, hogy rájött az összefüggésre. Véletlen volt, ugrabugrált, én nem vártam ki, hogy lenyugodjon. Nálatok ez hogy zajlott?
F

Kép KépKép
 
 


Lorca!

A csecsemőetetésról szóló könyvek arra valók,hogy kitámaszd vele az ajtót mikor szellőztetsz!Semmi egyéb haszna nincs.

Mármint hogy mikor kezd el bilire szoktatni?????
Szopizni pedig hagyd amíg ő akarja,meg ne próbáld erővel elválasztani!
Bárcsak Gergő ne lett volna ilyen kis kópé!

Hát meg kell valljam,a cékla nem a kedvence.Pedig sok benne a vas,csak ő még ezt nem tudja!Kép
Minden más jöhet,még egyenlőre nem válogat!

Tök jó hogy van fogatok.Gergő 2 hónapja nyálzik,de fog még sehol.Bár Kincsőnek is 10 ! hónaposan bújt ki az első.Kép

Mivel Nati is jó kis husi baba,gondolom ő is lustibbKép Vagy nem? Gergő hasra fordul és kész .Vissza nem megy,ilyenkor jön az anyarabszolga és mikor már nagyon nyafog,visszafordítja.Kép
Pedig azt gondolnám,hogy hasról könnyebb visszagurulni.Hát már most kiismerhetetlen pasi.Kép
Nati ?

Mikor szeretnél kistesót?

Engi
 
 


Ok, akkor nem is küzdök a céklával. Úgyis utáltam a gondolatot, hogy úgy nézzen ki a konyha, mint Borogyino csata után, még ha nem is vagyok egy konyhatündér.
A biliztetésre adtam egy buta képet, mire még anyós hozzátette, hogy addig jó, amíg nem tud járni, utána mindig elmászkálnak. Először viccnek éreztem. Majd hozzátette, hogy ő is ezt csinálta a két fiával. Freud bácsinak lennek egy két megjegyzése.
Eszemben sincs elválasztani. Nem is tudnám, el sem alszik nélkülem.
Tud éppenséggel forogni, volt pár nap, amikor propellert, de megunta. Hátról hasra. Hasról előbb ment, azt 4 hó előtt csinálta. Azóta se nagyon. Ellenben boldogan ücsörög. Köré rakok 4-5 játékot, és boldogan elvan. 10 percenként felborul, nyüsszög, visszaültetem és vigyorogva folytatja.
Kistesóg én már a szülőszobán bevállaltam volna, bár a gondolat, hogy 18 hónapig folyamatosan émelyegjek, kicsit riasztó volt, de ha ez az ára...
Ilyen komolyra még 5 év alatt nem fordult nálunk vita. Egyenlőre állóháború. Meg fülrágás. Mire oda jutunk, hogy tényleg lehetne, remélem letöröm az ellenállást. Meglepően kitartó, már terhesen kezdtem a bombázást, de akkor még azt hitte, hülyéskedek.
A fogakat alig vártam, de tudtam, hogy meg fogom szívni. Jól gondoltam! Hurrá.
A csecsemőkönyvek aranyosak. Legalább tuti tudom, hogy így ne. Nagyon olvasós vagyok, főleg, ha van valami indíttatásom. Még van pár könyv a könyvesboltban, ami szimpi, majd utána lenyugszom. Összehasonlítás kedvéért az interneten több hülyeséget találtam.

Kép KépKép
 
 


Lorca!

Ennél a bilizés témánál nagyon leragadtam.Hihetetlen.Az mondjuk érdekelne,hogy a két fia mikor lett úgy suobatiszta,hogy önként ment a bilire,nem pedig szólni kellett nekik.Megkérdeznéd a kedvemért???Kép

Gergő még nem ül,bár a fekvést már baromira unja.

Az ostromhoz kitartást és sok-sok rafinériát kívánok!!Kép

Szoktatok pároddal kettesben progit csinálni?
Van kire bízni Natit?

Szakad a hó!Most jött le Kincső az alvásból-lógunk az oviból -és már húzza magára az overallt,megy ki hóembert építeni.

Engi
 
 


Lelki békém érdekében nem említem többé ezt a bilitémát. Megrázott. Egyébként mintaanyós, ha saját anyukám tizedannyit utasítgatna naponta, mint ő az elmúlt 5 évben, körbevigyorognám a fejemet a boldogságtól.
Közös program? Persze! Natisétáltatás, rucit veszünk Natinak, játszunk Natival! Ja, Natmentes? Nincs.
Van kire bízni, de akkor Apuci nincs itthon és tanítok. Még arra sem bírtam rávenni magam, hogy manót átvigyem a hónapok óta tátongó gyerekszobába. Ahogy egyik kolléganőm megjegyezte, még nem értem meg rá. Az utolsó szilárd határidő a 6 hónap volt. Az újabb az, amikor majd átalussza az éjszakát. Hülye lenne ilyen felállásban.Kép
Nincs is jobb, mint egy jó kis lógás!

Hogy áll zebrásunk?
Hello többiek!
L

Kép KépKép
 
 


Szia Lorca!
Holnap megyek dokihoz.
Rohanok főzni, nagyon nem tetszik a gyomromnak, de éhes a hadsereg!Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Amica, várom híreidet! Olyan jó dolog terhesnek lenni, főleg, ha más érzi a negatívumait. Mostanában sokkal jobban tudok örülni mások terhességének, Nat előtt nemigazán fogott meg a dolog.

Kép KépKép
 
 


Szóval anya nem akar különaludni a kis szuszmáktól?Ej,ej!Szóval akkor csak érjél ,érjél!

Volt nálam a védő illetve támadónéni.Tudod mit mondott? Adagoljam ki a Gergőnek a kaját,mert szerinte sokat eszik!!!Először azt hittem,hogy viccel,aztán rá kellett jönnöm,halálosan komolyan mondja.
Még jó,hogy csak helyettesít most,mert ilyen tanácsok hallatán valószínüleg lekiabálnám a fejét!
Most mondd meg normélis?

Amica!

Jelentkezz doki után!

Engi
 
 


Sziasztok,
olyan rég írtam már ide, bűntudatom is van. Egybként írok a 2006-ban akarok szülni topicba.

Amica: gratulálok a babához, most hány hetes vagy?

És lányok, hétvégén nekem is pozitív lett a teszt, szóval újra babát várunk! Hányinger már nagyon korán jelentkezett és fájdogál a hasam, mert kevés időm van pihenni fiam mellett, de jól vagyunk.

Ugye nem haragszotok rám, hogy nem írtam Kép

Szió
 
 


Viki30!
Neked is gratula! És irigy vagyok ezerrel! De jó értelemben! Lehet, hogy a végén tök egyedül maradok ebben a topicban, mert mindenkinek összejön... Kép

 
 


Moni!
A mindenkiben te is benne vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tehát neked is összejön!

EngiKép, LorcaKép

Viki, gratulálok!
Nekem még mindig nem írtad ám meg a tuti nevet!!!!!!!!!! Már szétvet a kíváncsiság!

Kép
Kép
Kép
 
 


Gratulálok minden újdonsült kismamának!!!KépKépKép

Moni!
Nemsoká te is közéjük fogsz tartozni.Nem tudom mi van ,de a környezetemben is több "friss"kismama lett.Valami jó hullám lehet!KépKép

Viki!
Egyébként pedig nem szép,hogy nem jelentkezel ilyen sokáig.

Mindenkinek hányingermentes,gömbölyödő szép napot kívánok!Kép
 
 


Sziasztok,
köszönöm a gratulációkat, de nem merem elhinni, míg nem megyek dokihoz. Bár elég rendesen a jelét adja a kismanó.

Moni: bár mi nem sokáig próbálkoztunk, mégis olyan lehetetlennek tünt. Valahogy mindig avval vigasztaltam magam, hogy ha a fiam sikerült, akkor a kistesó is össze fog jönni! Biztosan nálatok is minden rendben van, csak férjed "problémáját" kell megoldanotok, nem?

Amica: ment a név KépMi volt a dokinál? Hányadik hétben vagy?

Engi: igazad van, de mentségemre legyen mondva, hogy egy időben senki sem írt ide, én meg annyira leveleztem volna. Akkor talátam a másik topicot. A múlt héten láttam, hogy újra beindult a levelezés. Ne haragudj rám léccciiii!!!

Szió
 
 


Sziasztok!
Megvan a kölyök! Dobog a szíve!!!!!!!!!Kép
Viki, köszönöm.
Már 6+5 vagyokKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Engi,
Úgy látszik az, hogy védőnő, nem jelenti, hogy ért a babákhoz. De jó hír,hogy látogat! Bár az enyémnek a színét se láttam, mióta kétszer beadta a cseppeket, nem is szeretném. Először bekékült az ajka a durvaságtól, másodszorra az épp fogzó csecsemő arcát összenyomva próbálta beleerőltetni, mire persze kiköpte. Ha szól, simán beadom neki, még a cipőpasztát is megenné, ha elérakok egy kanalat.
Gondold el, milyen károkat csinálnak az ilyen "szakemberek" a kevésbé magabiztos anyukák és babók körében!
Érek, érek, de még csak zöld vagyok...
Viki,
Újabb zebra a körben! Hurrá!!!
Most,hogy felélénkültünk, mehet újra a topic.
Amica,
Most már csak visszafele kell számolni. Mikorra vagy kiirva? Matematikatudásom itt, az éj közepén elég alap...
Móni,
Most már te jössz, nem aggódni. Ha egyszer beindulnak a babák, nem érdekli őket a földrajz, szép sorban megérkeznek. Nekem reális elvárásaim még nem lehetnek, de majd szépen figyelünk, aztán majd mi is.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok,
Lorca: de szőrnyű lehet ez a védőnő! Nekem nagy szerencsém volt, régi helyünkön nagyon aranyos védőnőnk volt. Azóta elköltöztünk, de remélem itt is kifogok egyet a normálisabb fajtából.

Másfél napja nincs hányingerem, most már ezen is elkezdtem aggódni. Nem vagyok normális, igaz? Kép

Viki
 
 


A védőnőnk ezen kívül kedves és normális. Alapvetően ok, ha nem ad neki gyógyszert.
Hányinger? Ne is emlékeztess. Nekem az első héttől volt, még a szülőszobán is kaptam egy tálat, hátha... Emellett nővéremnek nem volt semmi, anyukám két terhességét úgy ficánkolta végig, hogy én 12én du 12:30kor születtem, ő 11én egész nap vizsgáztatott, estig.
Kinek milyen szerencséje van. Én tuti a következőt is végig h...
Persze, ha lesz következő. Tegnap megint jól összevesztünk a témán, és kezd dühíteni. Elváltan lehet, hogy jobb, mint ez az én nem is tudom, mit akarok helyzet.

Kép KépKép
 
 


Lorca!
Pihentesd a témát! Nekem bejöt! Már a teljs tiltakozástól eljutottunk addig, hogy ő is szeretné! Rafináltnak kell lenni! Ne hagyd magad felidegesíteni ezért. Először én is kibuktam, de apasik nem szeretik ezt. Rá kellett hogy jöjjek. Mostanában mindig azt mondom neki viccesen, ha v,mi nézeteltérés van, ami azért mindig van, hogy úgysem tudsz felbosszantani, és én úgyis imádlak! Na ezzel leveszem a lábáról!!!

Nem, nem én jövök, nálunk csak a lombik segíthet. Vagy v.miylen csoda. Itt van Engi, és te is. Nálatok nincs semmi akadálya elviekben.

Viki!
Ezt a problémát nme lehet megoldnai, nincs rá gyógyszer. Így mint Lorcának írtam csak a lombik segíthet, és uyge az sem 100%. És örülj neki, hogy tényleg iylen hamar összejött!!! A Babát szeretnékes topicban tök sokan már tök rég óta próbálkoznak!

 
 


Sziasztok!
Lorca, én is csak azt tudom mondani mint Moni, türelmesen tarts ki ne hozd fel annyiszor. Mire én lehiggadtam addigra jött össze, akkor meg volt dolgom kitalálni hogy mondom elKép

Viki, az csak jó ha nem vagy rosszul!!!!!!!!!Kép

Moni, szeresd is az urad, mert neki is lesz dolga kitartani veled ha lombikra mentekKép!

Kép
Kép
Kép
 
 


Moni,
Mennyi idő telt el a megbeszéljük és a most már ő is akarja között?
Nem veszekszünk. Én közöltem, hogy elgem van, egyedül erzem magam, nekem ez így nem jó, kimegyek Angliába a gyerekkel (reális fenyegetés). Erre ő mit lépett? Elaludt.
A lombik tényleg nem egyszerű. Belevágtok?

Nem vagyok egy türelmes típus. Erő, akarat, lendület ok, türelem nem. Leírtam, mekkora esélye van, hogy teherbe essek. Kb nulla. És mi mit csinálunk? Védekezünk! Ha egyedül birnám, simán bevállalnék egy bébit egy szombat esti kiruccanásból. Elváltan legalább fogadhatnék örökbe, így még nevelőszülőnek sem vagyok jó.
Ja, és tudom, hogy kettőnk közül én vagyok egy kicsit dilis és párom a normális. Lehet, hogy a tegnapi után egy kicsit borus a hangulatom. Bánatomban rendeltem magamnak négy könyvet, remélem a héten megérkeznek. Már alig várom a tavaszt! Akkor mindig rózsaszín a világ.
Engi,
kipróbáltam a sült tököt, ezt is szereti. Kár, hogy én nem, mivel általában az utolsó falatok az én pocimban landolnak. Itt meghúztam a határt. Ezt már nem! Husievéssel mi a helyzet nálatok?
Amica,
Az én taktikusságommal az hiszem egyszerű lett volna. Vigyorognék, mint tejbetök és közölném, hogy hamarosan extra családi pótlékot fog kapni.Kép
Flo

Kép KépKép
 
 


Sziasztok,
Lorca: férjem imádja a gyereket, de mikor 1 éves volt a fiam egy fürdetés közben megszólalt, hogy várjunk még a tesóval. Pedig szó sem volt róla. Iszonyú keveset aludtunk, nagyon kimerültek voltunk. Nem lehet, hogy párod is szeretne kicsit visszatérni a rendes kerékvágásba?

Moni: és vállalkoztok a lombikra? Az hiszem egy baba minden próbálkozást megér! Tudom, hogy nagyon sokan várnak a babára, és már meg is köszöntem a Jó Istennek, hogy elküldte hozzánk a kistesót Kép

Amica: csak olyan fura, hogy akkor mikor meg kellett volna jönnie, hányingerem volt, most az 5. héten pedig semmi. Bár fiamnál is pár héttel késöbb kezdődött, de akkor aztán nagyon.

Megfogadtam, hogy Mikulásig nem eszem csokit. Hát már rágom a küszöböt.... Kép

Viki
 
 


Viki, én ilyen fogadalmakat nem tettem, farkaséhes vagyok! Két napja kicsit jobb a gyomrom, de most meg a kimerültségKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Lorca!
Hát majd egy vag ymég több. Tavaly tavasszal hoztam fel, hogy lehuzatom a spirált, mert szeretnék babát. Nyáron megegyeztünk abban, hogy félévenként sorsolunk, és aki nyer annak a kívánsága teljesül, mert nem tudtunk közös nevezőre jutni. Szept.-ben volt az első sorsolás, amit elvesztettem. Végülis okt.-ben a petevezetéktágulat miatt lehúzta az orvosom a spirált. nem védekeztünk, csak kerültük a középidőt, de mint mindenki tudja, hogy sok baba nem akkor fogan. Márc.-ban újabb sorsolás, amit megnyertem, és rástartoltunk a babóra. De igazából még nem akarta. Úgy volt vele ha jön jön, ha nem úgyis jó. Nyár végén kiderült, hogy keveés a s.száma, de abszolút nem fogta fel tragikusan. És kb. most tartunk ott, hogy ő is szeretné, és abban is sikrült megegyeznünk, ha jövő nyárig nem jön össze, akkor belevágunk a lombikba.
Türelem, türelem, türelem.!!!
Mitől érzed magad egyedül egyébként?
Miért lenne jobb Angliában?

 
 


Moni, sose volt gondod a spirállal?
Én valahogy a gondolalától is, de a gyógyitól is, nem tudom mi lesz ha már arra kerül a sorKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Amica!
Hát ha a petevezető-elzáródástól eltekintek, akkor nem. Azt is véletlenül vette észre a dokim... De miután 2 héttel az AB kúra után is megvolt, így azonnal lehúzta. De sosem gondoltam volna, hogy iylen nehezen fog 2 gyerkőc után a 3. összejönni. Nekem még csak a vérzésem sem volt erősebb. Én gyogyit nem szedhetek, így nem maradt más akkor. De már megbántam... Most meg a természet gondoskodott, sajna. De azért reménykedek, hátha velem is megtörténik a csoda. Mondjuk lehet hogy hülyén hangzik, de ha v.milyen csoda foyltán tényleg összejönne, akkor az orvosom "orra alá dörgölném". KépKépKép

 
 


Moni,
Ez a sorsolás nagyon tetszik! És tényleg be is tudtátok tartani úgy, hogy a vesztes állta a szavát?! Bennem ez nem lenne meg. A spirál mint védekezési eszköz engem eléggé megilyeszt. Nekem még a tabletta is drasztikus.
Egyedül azért érzem magam, mert mint tanár napi minimum 50 emberrel voltam kapcsolatban. Nem az az óráról ki, csengetéskor be típus vagyok, hanem meló ezerrel. A 90 fős tanáriból majdnem mindenkivel jól elvoltam, az nem olyan, mint egy iroda! Napi szinten problémamegoldás, vígasztalás, együtt örülés stb. Lassú volt a váltas, óvatos, de így is sok(k). Tanári kapcsolat nem baráti kapcsolat. Kívülálló, mint én menthetetlenül kívül reked. Csoda, hogy van két kolléganőm, akivel baráti viszonyban vagyok. Ez kettővel több, mint az átlag.
Na, ezt az igényt varrtam a férjem nyakába, aki egy hallgatg, nyugis típus!
Nálunk nincsenek békés periódusok, az nem én vagyok. Ha tényleg a rendes kerékvágásba akarna visszatérni, amikor az élet kiszámítható volt és békés, már visszaköltözött volna anyukájához.
Mindemellett nagyon szeretem, és ő is engem Kép
Anglia boldog szabad ifjúkorom éveit idézi. Nővérem is ott lakik, szeretem az országot, nem okozna gondot megélni, jó lenne egy pár évet megint kint tölteni.
Kialvatlanság nincs, én kelek fel, sokszor fel sem ébred, Nati békés, nyugis baba. Persze most vannak a vizsgái, de hamarosan lediplomázik.
Nehéz türelmesnek lenni. Én is tartok a kistesótól. Hogy fogok megbírkózni vele, marad-e belőlem is valami? Nekem is kellene a biztatás. És erre úton-útfélen azt kérdezik, nem szeretnél Natinak testvérkét? Még anyós is.
Az első baba könnyen összejött?
Nem szeretném, ha babó egyke lenne. Nem jó az egy gyereknek. És 35 alatt szeretnék lenni, addig meg nincs olyan sok időm.

Viki,
Miért hiányzik a hányinger? Én négy hónapos terhes voltam, mire visszamásztam a terhesség előtti súlyomra. Persze aztán jött még 15kg.

Lehet,hogy ezt a sorsolás dolgot mégis felvetem...

Kép KépKép
 
 


Látom, jónak magyaráztam, milyenis tanárnak lenni Kép

Kép KépKép
 
 


Sziasztok,
Moni: ez a a sorsolás tényleg aranyos, gondolom hogy izgultatok ki húzza a rövidebbet Kép
Én is gondolkoztam már azon, hogy milyen védekezési formát kellene majd választani a második baba után, de nem tudom. Sosem szedtem gyógyszert, mi is csak vigyáztunk. De ez még elmegy, amíg az ember azt mondja, hát ha összejön, annak is örül. De mikor már ezen túlleszünk, akkor kellene találni azért ennél valami biztosabb módszert. A gyógyszer mellékhatásaitól én is félek, a spirál pedig érdekes, de az én agyamban is olyan kicsit végleges megoldásnak tünik.

Lorca: nekem fiam elött nagyon hiányzott a nyugi, már vártam, hogy otthon lehessek. Akkor nem szerettem a munkámat, de most igen. Szeretnék majd újra tanulni a GYES alatt, de ehhez valószínüleg szükségünk lesz majd fizetős segítségre is, értsd baby szityó.

Hogy miért "hiányzik" a hányinger? Mert akkor érzem, hogy babát várok. Most annyira jól vagyok, hogy el sem hiszem, hogy valami változott. Fiamnál is később kezdődött, így még nem vagyok lekésve semmiről Kép

Viki
 
 


Viki, addig jó míg jól vagy!Kép
Ott nől mégis a babó!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
 
 


A munkahelyen ti hogy közlitek a hírt? És mikor? Emlékszem, nálunk már majdnem mindenki tudta, mire főnökasszonynak bejelentettem. Még a gyerekeim is sejtették. Nem voltak hozzászokva, hogy leülök vagy hogy ne rohangásznék, mint pók a falon.
Azt hiszem, ez a hányinger olyan lehet, mint Nati foga. Mikor jön már?! kérdezgettem, most meg időnként parázok, hogy mikor is fog megint egy jót belém harapni.
A gyógyszer nekem "jó" emlékeket idéz. Négy hónap, plusz 10 kg. Nincs nő, akinek erre szüksége lenne. Nem csak ez lehetett az indok, de nekem ezzel kötődött össze.
Én voltam babymegőrző. Nem jó ötlet, pedig én azt hittem, egész jól csinálom. Majd 10 év után még a télen találkoztam is az egyik anyukával, aki szerint jó voltam. Nem bíznám Natit akkori magamra.
l

Kép KépKép
 
 


Amica: köszi, én is bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben és kifogtam egy jó gyereket Kép

Lorca: én majd csak januárban fogok szólni a munkahelyemen, persze ha elöbb látható lesz, akkor elöbb. Főnökcsere lesz, így ez lesz az utolsó kardöfés Kép
Egyenlőre mi is nagyon baby-sitter ellenesek vagyunk, de már most, egy gyerek mellett látjuk, hogy ennyi segítséggel ez nem fog menni. A munkahelyemen már így is ki vannak akadva, hogy én vagyok az első, aki lelép, akire nem lehet számítani és akinek ha a gyereke ovijában szünet van, máshogy nem tudja megoldani csak úgy, ha otthon marad. Emelett majd újra tanulni szeretnék a gyes alatt, de két gyereket már nem fog elvállalni anyukám. Én nem tudom régen, hogy oldották meg a nők.

Viki
 
 


Viki:
Szerintem úgy, hogy nem mentek tanulni. Ha beteg volt a gyerek, volt nagyi vagy unoka/tesó. Anyukámhoz rendszeresen járt a körzeti, és egy kis borítékért kiírta, amikor már nem lehetett otthon. Egyébként én nem bírtam a bölcsit, ezért dajkám volt, vagy legalábbis vmi olyasmi. Meg nem hallottak gyermekágyi depresszióról, úgyhogy szép csendben becsavarodtak. Nővéremnél most működik a bébiszitter, úgyhogy nem csak olyan pocsékok vannak, mint én.
Nekem a járásomról látták, hogy terhes vagyok. Vigyázz, hogy ne lásson senki hátulról!Kép

Kép KépKép
 
 


Lorca: nekem azóta "okoz gondot" a gyerek elhelyezése, mióta dolgozom. És még azt mondhatom, hogy jó helyzetben vagyok, mert tudok otthonról is dolgozni. Ennek ellenére mégis húzzák a szájukat, ha 2 napig nem jövök. Ebben az évben még 16 nap szabim van, azt már ki sem tudtam venni Kép Nálunk részemről a nagyszülők még dolgoznak, férjem szülei meg nem vállalják az unokát. Fiam sem bírta két és fél éves korában az ovit, így Õ is otthon maradt férjemmel még fél évet. Én visszajöttem 1 évre, hogy majd jó legyen újra a GYED-em. Nem szabad összehasonlítani szerintem a régi és a mai világot. Ma az emberek szinte tudomást sem vesznek egymásról, nincs szomszéd néni, akire rá lehet bízni a gyereket, ha elugrasz valahová.
És hogy régen nem tanultak? De régen működött a teljes foglalkoztatottság, akkor még tényleg jelentett valamit a tv. hogy gyes után vissza kell venni az anyukát.
Én arra leszek kiváncsi, hogy a hasamon mikor lesz majd látható a terhesség. Több barátnőm mondta, hogy második babánál hamarabb látszik.

De jó, hogy péntek van!!
 
 


Viki, de hamarabb ám!!!!!!!!!!!!!!Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


VikiKép
Hamarabb bizony!!!!Nekem a második 8 !!!!! hetesen latszott.......
A hányingert pedig ne hiányold,mert még nagyon élénkeke az emlékeim,milyen is monden fogmosás közben hányni egyet,aztán folytatni mintha mi sem történt volna.Kép

Nem tudom befejezni mennem kell,majd jövök.
Sziasztok
 
 


Igaz, hogy visszavették őket, de nem is lehetett nyugisan otthon dekkolni 2-3 évig. Anyukámban elég jól élnek a 30 évvel ezelőtti szlogenek, úgyhogy szoktam hallani, dolgokat, mint pl.Egy diplomás nő nem marad otthon egy évnél tovább! meg idősebb kollégák megszóltak, hogy már az 6. hónapban eljöttem. Agymosás.
Az én szomszéd nénimmel meg az a baj, hogy nekem nincs rá időm. Van három is, akik boldogan társalognak velem. Nekem nincs rá igényem és erőm. Mondta is az egyik, hogy ő vigyázott a gyerekekre, amikor az előző lakó megszülte a harmadikat. Egyébként én nagyon szerencsés vagyok ilyen szempontból. Anyósomnak mondtuk, hogy jövő hét 11kor vigyázni kéne babóra. Felcsillant a szeme. Anyukám is feljár Pestre, csak ezért minden héten.
8? Engem a poci nem, de a járás állítólag elárult. (=tehén voltam)

Kép KépKép
 
 


Azt hiszem, végleg le vagyok maradva kistesóilag. Most olvastam egy cikket. Anglia legifjabb nagyija kb egyidős velem. 6 éves az unoka. Nem is olyan rossz lemaradni!

Kép KépKép
 
 


Na talán van öt darab szabad percem.Kép

Szóval: Nekem Kincső után spirálom volt.Miután felteszi a doki, 5 perc múlva már el is feleted hogy ott van.Nincs vele gond x évig.Viszont nekem erősebb lett tőle a folyásomKép
De mivel azt tanácsolta a doki,hogy amiíg akarunk másik babát addig ne szedjek gyogyit,így maradt a spirál.
Most a Gergő után inkább a bogyókat választottam,én nem hízok tőle,viszont hajlamos vagyok megfeletkezni róla bevenni.Kép bár mostmár talán berögzült a szürkeállományomba.
Szóval tökéletes megoldás nincs.A "majd vigyázunk"nekem nagyon gáz,a barátnőm ezzel a módszerrel most 10 hetes terhes. Még nincs egy éves a fia.

Igen 8 hetesen látszott a pocim,12 hetesen csak a kismamanadrágok jöttek csak rám.Én sem voltam észnél.Kép

Nekem a lányom lesz 6 éves!!!!!!! JJJAAAJJJ!!!
Nem tudjuk mi,higy mi az élet!KépKépKép
 
 


Nekem szimpi a barátnőd esete! Mi is "majd vigyázunk". Van olyan ismerősöm, aki egy éven belül kétszer esett teherbe. Pontosabban az ismerős anyukája. Nem tudom, neki, vagy az öccsének örültek-e jobban.

Kép KépKép
 
 


Sziasztok,
8 hetesen már látszani fog? Húha, mondjuk nekem fiamnál is hamar látszott, csak akkor könnyebb voltam 5 kilóval, így érthető volt. Hányinger még mindig nincs, csak sűrű pisi.

Hívtam a dokim, de elérhetetlen, a szülésznő megigérte, hogy megkeresi és holnap mond valamit. Viszont az I-es Nőin szerintem az UH-ra külön kell időpontot kérni, ugye? De rossz lenne, ha nem nézhetnénk meg már most!

Hogy telt a hétvégétek?

Viki
 
 


Az I. női elég dokifüggő. Van aki azonnal küld, ott morog az uh-s, de többnyire előre kell az időpont. Ki a dokid?
L

Kép KépKép
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nekem is hamarabb látszott Viki, de nem volt nagy pocakom vele sem, meg inkább akkor vették észre, hogy babát várok, mikor lekerült a kabát, ápr.-máj. Egyébként júl végén született.

Megvagyunk, túl vagyunk a Mikulás egy részén, hétvégén megyünk szülőkhöz, dédikhez, rokonokhoz. Nagyon élvezték, és olyan jó, hogy még Martin is hisz benne!

Velem semmi különös nincs, hétvégén kell megjönnie. Eddig nem fájt a fejem még, ami jó jel, mert mindig szokott migrénesen fájni, de nem bizakodok inkább.

 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron