Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy ilyen topicot, ezt talan baba mellett nyomon tudom kovetni. Varom beszamoloitokat, kepeket a gyerkocokrol

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Szia!

Itt vagyok én isKép
Megkaptam az e-mailt, csak még nem tudtam válaszolniKép
Majd még jövökKép

Babus

Kép
 


Azert szerettem volna, ha nyitunk egy ilyen nevu topicot, mert itt nyomon tudom kovetni mi van veletek. Atti mellett nincs sok idom netezni. Nagyon megszerettelek Titeket, es szeretnem tudni mi van veletek. Ez az egy ev nagyon hosszu volt. Tele jo es rossz dolgokkal. Ti mindig mellettem alltatok, es ezt sosem felejtem!!! Koszonom!
Remelem nem haragszik meg senki, amiert indult ez a topic. Csak a joszandek vezerelt.

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 

 
 

Ezvicc!Kép

Én örülök az új topicnak, bár én még írogatok néha a másikba, de tény, hogy lehet hogy bántja a többieket esetleg.

Meg hát mindenki nyitott ilyet utánaKép

Mi már a végén járunk, 37+3 napos vagyok és tegnap este nagyon erősen görcsöltem, gondolom joslófájás volt, de azt hittem már szülni fogunk.

Nektek is görcs jelentette a joslófájást???

Mea
mea
 
 


Én várom a képeket a kis édes babákról!!!Kép

Mea
mea
 
 


Mea!
Nekem rendszeres idokozonkent jottek a fajasok, es olyan mensi szeru volt, de igazabol nem tudnam mihez hasonlitani. Az igazi fajasokra meg mar nem emlekszem Kép Csak tudom, hogy fajt. Nekem az jott be nagyon, hogy amikor mar 3ujnyira nyitva voltam, egyik vizsgalatnal a doki mondta, hogy ha tudok, nyomjak lefele, de semmikepp ne tartsam vissza a fajast. Addig en mindig befeszitettem. Na aztan a labdara atulve minden fajasnal engendtem, nyomtam lefele (ezerszer jobb volt) A ferjem eszre sem vette mikor volt fajasom. Hatrahajtottam a fejem, es probaltam atelni a fajast. Sokkal tobb erom maradt. Elotte olyanokat mondtam, hogy en ezt nem birom, feladom, meggondoltam magam, haza akarok menni, tobbet sosem szexelunk, stb Szoval egy csomo energiat elveszitettem. Meg egy jo tanacs, mert nekem a doki keson szolt. Amikor tolofajasok jonnek, es azt mondjak nyomj, akkor a hasaddal preselj, onnan nyomj. En a fejembe nyomtam (nem tudom jobban leirni), levegot vettem, es a fejembe nyomtam, szinte lilultam. Na ezt nem szabad, mert az osszes hajszaler megrepedezett, es csupa lila volt az arcom. Ja, es a szemet is be kell ilyenkor csukni, mert beverezhet. Ezeket nem mondtak bent. Remelem egy picit segitett. Kulonben meg szerintem a szules a tobbihez kepest ami utana jon leanyalom. Legalabbis en igy erzem. A varras nagyon fajt, meghat a ket het ejszakazas katasztrofa volt. Kivanom, hogy Nalad ez ne igy legyen

Milyen jo, hogy itt ezzel most nem bantottam meg senkit, nem okoztam rossz erzest, es igy nincs lelkiismeretfurdalasom Kép

Na felebredt a pasim. Majd teszek fel kepeket, ha lesz idom Kép

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


KépKépKép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Judit!Kép

Köszi a tippeketKép

Jaj de édes a kis pasiKépKépKép

Néztem többször is az albumotokat.Ott is folyamatosan vannak új képek?

Hát nekem tegnap este kb. 10 percig folyamatos görcs volt, mensi jellegű.
Akkor az josló volt???

Már úgy izgulok és úúúúúúúúgy irigykedek azokra akik már túl vannak rajta meg az első nehéz időszakonKép

De remélem hamarosan szülökKép és hamar túl leszek rajta.

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Szerintem is jó ötlet volt ez a topicKép
Itt vagyok én isKép

Judit: Nagyon édes a kisfiad
Ime az én lánykámKép


Kép
Egy kis nosztalgia, még a korházban
Kép
Kép

Kép

Kép
 
 


Edinka!Kép

De jó, hogy Te is itt vagyKép
Mekkora már a lánykád, de édiKép

Jaj de lennék túl már a szülésen, hogy én is babázhassak, bár tudom elején nehéz leszKép

De majd jövök tanácsokat kérni tőletekKép

Örülök ennek az új topicnakKépKépKép

Jó éjtKép

Mea(még egyben 37+3 )

Mea
mea
 
 


Babus!Kép

Majd Te is dobj fel képeketKép

Nicol, Vanda!JudytKép

Ti nem jöttök???

Ezvicc!Kép

Sikerült őket is elérni?

Mea
mea
 
 


Judit!
Örülök, hogy megnyitottad a topicot! Kép Így sokkal jobb. Vivi ma nagyon hasfájós volt sokat szenvedett és keveset evett, de estére rendbe jött és bekajált rendesen. Attira is biztosan hatnak a hideg és kettős frontok, ahogy Vivire és a legtöbb babára és ilyenkor nyűgösebbek, kevesebbet alszanak. Vivi mindig is kis álomszuszék volt, és még máig az. A nap 60-70 %-át átalussza, és este 8-9 között elalszik és csak fél négykor ébred. Gyorsan eszik és már alszik is tovább 7-ig. Utána megint kaja és együtt alszunk az ágyunkban 10-ig.

Mea!
Judit most jól megijesztett mi? Itt az ellenpélda. Vivi sokat alszik és nagyon csöndes baba, alig hallani a hangját, kivéve ha gagyarászik. Nagyon fontos, ha sír a baba eleinte, ne vedd fel, próbáld az ágyában megnyugtatni, beszélj hozzá, játszál neki a csörgökkel, figurákkal. Ha ezt szokja meg nem lesz síros, hogy állandóan kézbe akarjon lenni. Vivi akár egy órát is elvan a játékaival az ágyában és nézi a zenélő forgót.
A szüléstől ne félj, utólag akár csodálatos élmény is maradhat. Ha teheted vitess minden nap frissen főzött kamillateát és kis vattával kamillázd a gátsebed, sokkal gyorsabban fog enyhülni a fájdalom. Kép

Edinka!
Tündéri a kislányod! Anyatejen kívül eszik mást is?

Íme egy kép:
Kép

És külön neked Judit rólunk mégegy:
Kép

Nicol

Kép
 
 


Sziasztok!

Jaj de orulok, hogy van uj topic! Nekem is ugyanez volt a bajom, hogy keptelen voltam kovetni mar az esemenyeket. Super otlet volt Judit, koszi!!!

Nagyon edesek a babaitok, mindegyik kulon kulon egy kis csoda!

Mea, en is beleokoskodom a szules/gyerekneveles kerdesbe: ne higyj senkinek, csinalj mindent ugy, ahogy te jonak erzed es amiben hiszel. Akkor sikeresen fogod tudni legyozni az akadalyokat es a neha nagyon nehez idoszakokat! Az a lenyeg, hogy bizz magadban es figyeld a babadat.

Mi Matera hagytuk teljessegeben, hogy alakitsa az "eletet", es ha hiszed ha nem, pont ugy allitotta be a dolgait, ahogy a konyvek tobbsegeben le van irva. Este 8-kor mar alszik mint a bunda, es legrosszabb esetben 4-kor ebred egy gyors kajara, jo esetben viszont egeszen 6-ig is elalszik mar 2-3 hete, pedig meg csak 8 hetes mult.
Nincs semmire tuti recept!

Szegeny gyerekkel jol kitoltam ma, tegnap este a huslevesbe veletlenul csipos pirosaranyat tettem... Hat ma konyortelen orditas lett a vege, igy a lefejt tejekbol kapta az utolso 3 kajat szegenykem, en meg buntetesbol fejhetek potyara es onthetem a mosogatoba, de megerdemlem. Milyen anya az ilyen?

Na bocs, hogy ilyen hosszu volt az intro-m!!!

Vanda
 
 


Mindket kep tegnap keszult, amikor Mate 2 honapos lett...

Kép

Kép
 
 


Hat csak az en gyerekem nem alussza at az ejszakat? Mit rontottam el Kép Kép Kép Sot a nappalokat sem nagyon Kép Na mindegy, ez van Kép A dokinenink erre azt mondja, hogy nagyon ritka, de van ilyen baba, hogy kicsi az alvas igenye Kép

Mea!
Bocsass meg nekem, ha megijesztettelek. Semmi rosszat nem akartam am, de tenyleg. A Te Liviad nagyon tunderi kisbaba lesz. A legjobbakat kivanom!!! Szerintem ezek joslofajasok, de nekem tobb hetig voltak. Egy hettel a szules elott 7perces volt tobb oran at, aztan abbamaradt. Szules napjan meg rogton 3percesek jottek Kép Nekem tenyleg szerencsem volt. Delutan 2kor kezdodtek, de egesz este 8ig csak rohogtunk, nem fajt annyira. Meg viccelodtem is, hogy ezen vannak igy ki a nok, hat ezt siman ki lehet birni Kép Aztan 8kor burokrepesztes volt (nekem ez fajt a legjobban, de mas mindenki azt mondta, hogy nem faj. Peches vagyok azt hiszem Kép ) Ra 2,5orara mar meg is szultem. Az elso mondatom az volt: "meg harom ilyet" Meg is lepodott a dokim. Nekem a szules csodalatos elmenykent maradt meg. Sosem felejtem el a ferjem arcat, amint ugy sirt, mint egy gyerek. Tenyleg a legjobbakat kivanom neked. Addig is pihenj sokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Orulok, hogy mindenki orul Kép Tenyleg jo a topic, mert Attit elaltattam, es most csak ennyire volt idom, es megis tudok mindenkirol mindent. Mindenki alhat reggelig, csak en fogok egykor virrasztani Kép Sebaj, ezert a pasiert megeri Kép

Vanda!
En is ettem csiposet, de az Attin nem vettem eszre valtozast szerencsere. Nalunk a fagyasztott tejet nem hajlando elfogadni. Adtam cumisuvegben, kanallal, de egyiket sem kerte, orditott ezerrel Kép

Nicol!
Koszi a kepeket! Szuper a halacska. Mire kapta Vivi? Olyan ugyesen tartja a fejet! En meg mindig nem merem hasra fektetni. Az elejen ugyes volt, de most a fejevel beledol a pelusba, es borzasztoan sir. Nem birom, es visszaforditom. Van tipped?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Szia Judit!

Nem tudom, min mulik egy baba alvasi szokasa? Szerintem egy nagy adag szerencsen elsosorban, masodsorban talan az egesz napos kajalason es faradtsagon.
Egyebkent nalunk is lehet, hogy vege lesz a jo vilagnak hamarosan, mivel Mate meg kap gorcsoldot amiben nyugtato is van es valszeg ettol is alszik viszonylag jol ejszaka.

Egyebkent Mate is utalta eddig a cumisuveget, de most nagyobb lukat furtunk a cumireszebe es igy nagyon szivesen fogyasztotta a tejet.

Nem szeretnek okoskodni, de szerintem Attit szepen lassan hozza kellene szoktatnod a hason nezelodeshez, mert nagyon nagyon fontos, hogy fejlodjenek a nyaki es hatizmai, es ezek sajnos mashogy nem tudnak csak hasonfekve. Ha kicsit sir meg nem baj, mindig csak egy fel perccel tovabb "tarold" ot hason, es akkor biztosan fejlodni fog majd. De tenyleg fontos!

Mea,
en is azt mondom, hogy a szules nem akkora dolog, bar en egyreszt EDA-val szultem, ha szaba ilyet mondani arra, amikor az embernek 3 oran at vannak 1 perces fajasai es az utolso 1,5 orara kapja az erzestelenitot, masreszt pedig nekem Mate gorcsei miatt elmaradt az a katarzis, amire nagyon vartam a 9 honap alatt es szivbol kivanom, hogy Ti meg tudjatok elni minden masodpercet. Ne felj, bizz magadban!

Babus,
most olvastam, hogy honnan ismeros Kristofka keresztanyuja. Hat perzse, hogy a PIC-bol! Es igen, nagyon nagyon kedves noverke volt, udvozoljuk ot es megegyszer koszonjuk, amit Mateert tett!!!

Vanda
 
 


Jó reggeltKép

Nicol:
Igen már Vikim 3 hete az anyatej mellé
tápszert kap esteKép
Gondolkoztam rajta hogy már lehetne neki adni
gyömölcslevet,meg ilyen pépes ételeket de még
nem probáltuk ki!!!
De már lassan eljön az ideje hogy meg ismerkedjen uj ízekkel is!!!

Judit:
Viki sem aludta át még egyszer sem az éjszakát
2-szer fel van
Ilyenkor gyorsan cicire teszem eszik, de szerintem fél álomban, gyors büfi
aztán már alszik is továbbKép

Vanda:
Nagyon szép a kis MátéKép
Gyere sűrűbben ha tudsz?!!!

Mea:
Én nem tudok neked sajnos segíteni a szülés illetőenKép Kép
Mert mint tudod én prog csaszival szültemKép
Mostanában egyre sűrűbben gondolok rá hogy én nem tapasztalhattam meg hogy milyen érzés a szülésKép
Ami nagyon bánt
Párommal szeretnénk kistesót
kb 2 év múlvaKép
de nem tudom hogy meg e szűlhetném természetes útonKép

Vikit én is elaltattam
Így én is tudlak olvasni titeket
Viki így tudja már tartani a fejét
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok.Kép
Mindenkinek nagyon szép a babája.Kép
Mi kedden voltunk 10 hetesek.Kép
Ákos 5650g, Attila 5330g.Kép

Íme képek a kis fickókról:
Kép

Kép

Kép

Ha többet szeretnétek látni, akkor az albumunkban (judyt iker babái) megnézhetitek.

Judyt
KépKép
 
 


Vanda!
Sajnos az én kicsim is érzékeny arra mit eszem. Nagyon kell figyelnem.Gratulálok Máténak a 3. hónap megkezdéséhez. Kép

Edinka!
Sajnos én már 2 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. Már kipróbáltuk a reszelt almát és az öszibarack levet is de nem nagyon szerette. Hétvégén megpróbáltam neki Almás-vaniliás tejpépet adni, na az nagyon izlett neki. Rengeteget képes belőle megenni. De sajnos abba kellett hagynom, mert nagyon besűriti a kakiját és iszonyúan szenved ezért.

Judit!
A halacskát én kaptam, csak úgy meglepiből a páromtól. Néha vannak ilyen hóbortjai, de aranyos tőle. Kép A hasaltatás nekünk is ilyen szenvedős volt, Vivi is visított eleinte. Én úgy próbáltam megszoktatni, hogy a karomra fektettem hasra és elegedtem a fejét. Így sírás nélkül tartotta meg. Amikor borult a feje lefele gyorsan megfogtam. Miután már ügyesen tartotta, megpróbáltam a pelenkázón és szerette. Na nem sokáig max napi 10 percet. És az is fontos, hogy kemény felületen hasaljon! De mindenképpen próbálkozzál minél előbb. Nagyobb, nehezebb fejet nehezebb lesz neki majd megtartani, minél előbb kezdjétek el.

Na megint kisregény lett...

Nicol

Kép
 
 


Sziasztok!
Hat ma 3.37ig birta az Atti Kép Csajok ugy ebredt, mintha tiz orat aludt volna. Kacagott, sikongatott mig pelusoztam Kép Kajaltunk, aztan beraktam a kisagyba es kijottem a szobabol. A bebiorzon hallottam, hogy dumal, szorakoztatja magat, aztan elhallgatott, elaludt. 7kor kelt megint Kép Azota hol alszik, hol ebren van Kép

Vanda!
Megprobalom, csak szegenyem beleborul a fejevel az agyba es ilyenkor ugy sajnalom Kép Na megyek, es most hasra fektetem.

Edinka!
En megmondom oszinten, hogy ejszaka nem bofiztetek, mert az Attinal ez tortura (nappal is sokara sikerul) es akkor teljesen felebred. Rettegek is, nehogy visszabukja. Nem tudom mi a jo. Felebreszteni teljesen, vagy felalomba becsempeszni a kisagyba es rettegni az ujabb ebredesig, hogy nem bukik-e. Nehez nagyon. Nappal mindig bofiztetem.
Gratulalok Vikinek, ma 17hetes ugye? es szuperul, ugyesen tartja a fejet.

Judyt!
A fiaink majdnem egy idosek, mennyit vannak hason, mennyire tarjak a fejuket?

Kristofka, Viki, Mate, Emese!
Gratula, ma mind "het"fordulosok vagytok! Hogy mulik az ido hihetetlen.

Na megyek hasrafektetem a pasimat Kép

Teszek fel egy picurka kepet (nagyobbat nem tudok) a tornaztatorol. Most is azt kalapalja, es olyanokat dumal, hogy hihetetlen
Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


SziasztokKép

Tündériek a fiúk, lányokKép

Én most sietek, mert mennénk sétáni, vár ránk apukám és Dolfi kutyus, viszont kissrácom még mindig alszik. Este fél 8 óta. Persze reggel 8-kor felkelt kajálni, akkor ébren volt 1 órát legalább, na de mégisKép

Leginkább csak azért jöttem, hogy Juditot rábeszéljem a talira, mert olvastam a másikban, hogy miért nem tud jönni.

Judit, miért nem jöttök autóval? Hoznád a férjedet is. Az én Apucim is jön,(és még valaki írta, hogy náluk is jön az apuka), hisz Gyöngyösről másképp nem jutnánk fel, legalább lenne társasága, szegény így is izgul, mi lesz vele annyi nő között.
Légyszi, légysz!!!Kép
És az nem igazság, hogy te már láttad Kristófot, én pedig még nem a kis Attit.
Igenis kíváncsi vagyok rá. Tessék jönni talizni!KépUgye lányok!!!Kép

Babus

Kép
 


Babus!
Nagyon aranyos vagy, de nem hiszem, hogy ra tudom beszelni, o nem az a tipus szerintem, de este azert megkerdezem. A gond a szopiztatassal lesz majd szerintem. Ha megyunk akkor is csak egy nagyon picit tudnank maradni. Nem tudom. Felek! Ez a varos masik vege Kép Este beszelek azert az Attival Kép hatha

Ti mikor pelusoztok? Kaja elott vagy utan? En mindig kaja elott, es sokszor utana is Kép
Most is tisztaba tettem, megszopiztattam, hatalmasat rotyizott, es elaludt Kép Na most ilyenkor mi van? Ebresszem fel, hogy ne aludjon kakis pelusba? De utana tuti nem tudom vissza altatni Kép Kulonben ezert is teszem mindig elotte tisztaba, mert ha bealszik nem kell maceraljam, csak most ugye jott a nagy dolog Kép

Nicol!
koszi a tanacsot. Ha felkel, akkor a pelenkazon probalkozunk majd. Csak azt nem ertem, hogy furdesnel meg csak hason marad meg Kép Ket kezere tamaszkodik, es tartja a fejet. Ha akkor hatara forditjuk, akkor ordit.

Meg egy kerdes. Ha kivesszuk az Attit a kiskadbol rogton ordit torka szakadtabol. Nem lehet megvigasztalni. Egyik nap meg a hangja is elment. Felvettem kozben, de ahogy leaktam rogton ordit mig fel nem oltoztetem. Mar rettegek a furdestol, mert tudom, hogy utana ez lesz.
Rossz anya vagyok? Ilyenkor mindig ezen agyalok. Nem alszik, mint a tobbi kisbaba, ordit furdes utan. Nem tudom. Elmulik valaha ez az erzes? Jo, hogy ezt meg tudom veletek beszelni. Hatha erzett igy mas is.

Na mig alszik beleolvasok a Norbi update zsebkonyvbe, mert szeptembertol eletmodot valtok Kép Tul sok a felesleg rajtam, de dietazni nem fogok. Ez egy szimpi modszer Kép

Bocs, hogy ilyen hosszura sikeredtem

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Judit!
Dehogy vagy rossz anya! Ezt felejtsd el gyorsan!
Vivi is általában sír fürdés után, valószínüleg fáznak, pedig mindig befütök neki. Mi is kaja előtt pelusozunk, de ha jön nagydolog akkor utána is, és éjszaka soha, történjen bármi. Az Atti még csak anyatejet eszik, így a kakija nem bántja a bőrét. Akkor sincs semmi ha nem pelusozol.
Ha eddig az ágyban hasaltattad, akkor nem is csodálkozom hogy sírt, az nagyon puha. Én is legelőször ott tettem hasra és csak visított.

Lányok a ti babáitok cumiznak? Én mindig cumiellenes voltam, de Vivinél egy áldás a cumi, imádja.
És még valami, nem hullik a hajatok? Nekem nagyon 2 hete.

Nicol

Kép
 
 


Nicol!
Koszonom!
A hajam nekem is elkezdett hullani, de meg nem olyan vestesen. Sok ismerosomnek viszont nagyon hullott szoptatas alatt. Koszi a tanacsot, nem tudtam, hogy agyon nem lehet, pedig eleg kemeny.
Olyan jo, hogy most ennyit tudtam jonni, mint a regi idoben. Tenyleg egyre jobb, egyre konnyebb Kép
En adtam neki cumit, mert allandoan cicin akart lenni az elejen, de sosem szerette igazan. Inkabb cumi, mint az ujja, szerintem.

Ti olajoztok furdes elott?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Nicol:
Vikim is nagyon szereti a cumit!!!!
Én a legelejétől adtam neki.
De mostanában hogy talán fogzik csak ki-be huzogatja a szájából a cumitKép
Gondolom így dörzsöli az ínyét!!!!

Hajhullás:
Nekem is iszonyúan hullika hajamKép
Állandóan Viki kezéből szedem ki!!!

Fürdetés:
Az én lányom néha szeret fürödni néha nemKép
A kivételkor szokott sírni néha ordítKép
Ilyenkor nemtudom mért.
Fázni nem fázhat ,mert az utobbi időben hogy ilyen szar idő voli, be kellett fűteni esteKép

Viki teste nem igényli az olajozást ,én füri utánn testápolózom őt!!!
Ezzel a gabi lanolinos testápolóval

A ti babátok elalszik magátol a kiságyban??????
Vikim sajnos a legelejétől fogva nemKép Kép
Először kézben kell elaltatni, utánna becsempészni a kiságyba!!!!!
(tudom elrontottam)

Kép

Kép
 
 


Edinka!
legalabb ez az egy nalunk jol mukodik. az elejen cumi+zenelo forgoval volt az altatas. Aztan jott a mandulagyuszi+38,9 laz, es kikoltoztunk a nappaliba. Azota mukodik a dolog. Szopi utan berakom az agyba es gagyaraszas utan alszik. A hetvegen at is rendeztuk a lakast, a nappalibol halo lett. Majdnem sirtam, hogy az Atti mar 2honaposan nem igenyli a szuloket. Ilyen kis onallo fiunk van Kép Ma is magam mellett probaltam altatni, de felriadt. Ahogy egyedul hagytam aludt, mint a bunda Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


SziasztokKép

Én még ezt a topikot is alig tudom követniKép

Judit
Beszéld rá a férjedet, légysziKép
Te is a csapat tagja vagy, hiányoznál onnan!
A hétvégére szép időt mondanak, kell egy kis kiruccanás, Atti biztos élvezné, Kristófka is mindig úgy élvezi, ha új helyre visszük, csak úgy sikongat örömében a sok új látnivalótól.
És az IKEA-ban még jól el is nézelődhetnek a fiúk, mármint a nagyokKép
A szoptatás miatt se aggódj, a többi baba is szopizik. Jó, mi elvagyunk nélküle, de Vanda pl. kizárólag szoptat, és ő is meg fogja oldani valahogy.
Ne félj, ha Pécsen nem volt semmi gond, itt se leszKép Ha kicsit maradtok, akkor kicsitKép
Remélem nem tűntem erőszakosnak, egyszerűen csak szeretném, ha ott lennétek, és persze mindenki más isKép

Cumi:
Én nem vagyok cumiellenes, én már a kórházban is adtam cumit Kristófnak, ennek ellenére saját magától leszokott róla, kb. 1-2 hónapos korában, azóta hiába erőltetem a szájába elalváskor, vagy ha sír, kiköpi és inkább a kezébe veszi és játszik vele.

Fürdetés:
Ebben nem tudok tanácsot adni, Kristófka imád fürödni.
Az első 1 hónapot végigordította fürdetésekkor, azóta viszont kifejezetten imád pancsolni. Õ utána sem sír, bár mi mindig játékkal kötjük össze az öltöztetést, pelusozást. Pl. a kedvence, hogy megszagoljuk a talpát és mondjuk, hogy fujj, de büdi (már ettől röhög) és ráájulok a pocakjára, ahol viszont nagyon csikis és még tovább kacagKép
Pelusozásnál pedig "segít" nekem, kezébe adok egy pelust, már minden Pampers pelusnak van neve, a cicás pelus Macska Matild, a lovacskás, Ló László, de van még Mackó Mihály, Elefánt Elemér és Panda Pál isKép vagy pedig a popsikrémes dobozt és azt nézegetiKép
Szóval mindig lekötöm valamivel a figyelmétKép

Altatás:
Kristóf is hasonlóan alszik el, mint Atti. Leteszem az ágyába, otthagyom, eleinte még kellett zenélő boci is, néha cumi, de már nincs rá szükség, kimegyek a szobából és max. 10 perc múlva már alszik isKép
Ez csak az esti elalvásra vonatkozik, nappal csak akkor alszik el, ha már végkimerültségen van és akkor beájul kajálás közben, beteszem az ágyba és akkor alszik max. fél órát, de ez ritka.

Peluscsere
Etetés előtt mindig cserélünk, ha kaki van, akkor máskor is, de szerintem ha alszik, kár ezért felébreszteni, semmi baja nem lesz tőle.

Hasonfektetés szerintem is hasznos, bár nekünk ezzel nem volt gondunk, mert ő alapból is imád hason lenni, aludni is csak hason alszik el.
De addig igyekezzetek, míg nem tud megfordulni, mert utána már hiába minden igyekezet, ha neki úgy tetszik, megfordul hátra és kész.

Na majd még jövök, most már itt ül Macim az ölemben, jó kis spenótszagú kakiillattal a pelusban, ki kell pucolnom meg kajálunk is, aztán majd igyekszem jönniKép

Jó ez a topikKép

Babus

Kép
 


Megjottunk a setabol, tokeletes seta ido van, super volt.

En kaja elott teszem tisztaba Matet, mert o altalaban beajul kaja kozben, meg kulonben sem jo allitolag kaja utan gyurogetni oket.

Ejszaka en sem teszem tisztaba altalaban, de sajnos volt mar, hogy erre rafaztunk es reggel pisibe burkolozva talaltam meg a gyereket.

Cumi tema: en adok Matenak cumit, de termeszetesen csak akkor, ha nagyon nekikeseredik es meg nincs kajaido. Ez altalaban estefele, furdes elott van. De ha elalszik vele mindig kihuzom a szajabol, hogy ne szokja meg, hogy log valami a szajabol.

Furdes / orditas: Mate is rendszeresen ordit furdes utan. Ekkor is a cumi valik be altalaban, valamint ilyenkor szoktam enekelni neki es megengedjuk a csapot, mert annak a hangja valahogy megnyugtatja ot. Ilyen ovintezkedesek mellett lehet csak feloltoztetni, kulonben belilul es levegot sem vesz szivesen. Rettenetes latvany. Egyebkent en ezt mar a faradtsaguknak tudom be, hogy ilyenkor mar minden nyug nekik, foleg az oltozkodes.

Judyt,
oriasiak a fiuk! Gyonyoru a sulyuk. Hogy csinalod? Ez anyatej es tapszer kevereke vagy mar csak tapszert kapnak? Ha jol szamolom legalabb 300 grammokat hiznak hetente, ugye?

Csajok, van nehany altalanos kerdesem, ha tudtok valaszoljatok rajuk lecci:

1. Hason vagy haton altatjatok a gyerkocoket?
2. Adtok-e nekik vizet vagy teat napkozben?
3. Hanyszor esznek naponta es mennyire szigoruan idohoz kotve etettek?


Most ennyi igy hirtelen!

Mi ma megyunk egyebkent a neurologiai kontrollra delutan 5-re, nagyon nagyon izgulok, hogy mit mondanak erre a kis sportemberre?

Vanda
 
 


Vanda

Én csakis hason altatom Kristófot. Ez nálam szakmai ártalom. A munkahelyemen nem egyszer fordult elő olyan, hogy a babák magzatvizet(bár ez ugye csak friss újszülötteknél) vagy tejcsit, tápszert buktak vissza, sőt egyszer egy baba szépen csendben majdnem megfulladt, úgy félrenyelt valamit, hogy le is kellett szívni a garatját. Úgyhogy nálam azóta baba csak hason alhat, én így érzem biztonságosnak, ha jön is vissza valami, az csak kifelé jöhet.
De ez csak az én parám.

Vizet Kristóf nem issza meg, de teát, ha kér, főleg nagy melegben kap.

Kristófka annyi idősen, mint most Máté kb. 5-ször evett egy nap, átlag 4 óránként.
Nincs szigorúan időhöz kötve az evésünk, de mostanra, illetve már kb. 2 hónapos korára kialakult nálunk egy rend, jelenleg reggel 7-8 körül, 11 körül, délután úgy fél 3 körül és este fél 7-7 körül eszik a pancsizás után.
Mostmár ha kicsit csúszunk, akkor felborul minden. Pl. most, mert csak keveset evett, szopi volt, ami nálunk már elenyésző és kb. 70-80gr barackos tejpép, azt is végigröhögte(nem tudom, hogy tud egy baba ennyit nevetniKép), tápit már nem kért, így tuti meg fog éhezni kb. 1 óra múlva, akkor majd benyakal vagy 250gr-ot, amitől estére majd nem lesz éhes, alig fog enni pancsizás után, és majd felkel este 9 körül, mert annyira éhes lesz.Tudom, mert a múltkor is így volt.
Jobban szeretem, ha a megszokott időben jóllakik és akkor legalább ezzel nincs gond.



Majd gondolunk rátok 5-korKép, de tuti minden rendben lesz a kislegénnyelKép

Babus

Kép
 


Ezvicc
Ha a szoptatás miatt aggódsz akkor az IKEA-ban van egy szoba külön ezért fenntartva.

Majcsi

Majcsi
 
 


Itt vagyokKép

Hú akkor ezek szerint mi jól elrontottuk Vikit,az alvással kapcsolatbanKép
Na mindegy nekem nehezebbKép

JuditKép
Balassagyarmat mellett lakunk Õrhalomban

Kaja:
Viki 7 szer eszik 120/150ml
Teát én is adtan neki ebben a nagy melegben
Mecsek teát ,és a édesköményt!!!
Az utobbit jobban szereti

Forgás??
Vikim már szépen forog nehezen de kihúzza kezét, néha segítség is kell nekiKép

Babus:
Nekem is napközben elég sokat van hason Vimim
De néha nem tudom mért de belefurja magát a lepedőjébe!!!
Ilyenkor 2-3mp ig nem is mozdul meg, én megyek oda és fordítom valamelyik oldalra a fejét!!!
Ettől félnék éjszaka isKép
Mert ugye nem láttnám őt!!!

Mi is nemrég értünk haza a sétából
Megkostoltattam vele
a őszibarackos-almás pépet
elején fintorgott de szerintem ízlett nekiKép Kép

Babus: Még miket lehet egy 4 hónaposnak adni???
Mindent amire rá van írva hogy 4 -hós tól????

Kép

Kép
 
 


Csak gyorsan, mert az Atti nem alszik Kép

Tettem fel uj kepeket, eleg sokat:
http://zsamboki.sytes.net/gallery/album27?page=1

Egy kis izelito:

Kép Kép

Kép Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!!!Kép

Olyan jó kis topic lesz ezKép
Élvezem olvasni, igaz én még nem babázokKép
De legalább tanulok itt TőletekKép

Judit!Kép
Nem ijjesztettél megKép

Ja tündéri az összes kisbabaKépKépKép

De jóóóóóóóóóóó Nektek!!!Kép
Nekem még hátra van a nehezeKép
Ti meg már belerázódtatokKép

Ma voltunk CTg-n meg áramlásos vizsgálaton, minden ok és a vérképem is okKép

Az a baj, hogy UH már nem lesz és utoljára 2800-3000-et saccolt a gép de szerintem ennél nagyobb lesz a baba csak nem tudom mekkoraKép

35.héten a feje 10cm volt, az nagynak számít???

Már úgy izgulunk párommal hogy vajjon mikor akar jönni LivikeKépKépKép

Hát nem mondom azért én félek....
Tudom nyuszi vagyokKép

Nagyon szép éjszakát Nektek és a kis édes babáitoknakKép

Mea(37+4)

Mea
mea
 
 


Judit
Nagyon megnőtt AttiKép
Olyan édi kis pufi pofija vanKép

Mea
Egy kis félsz természetes, annyi kellKép
Én irigyellek téged, úgy szeretnék megint szülniKépMégha hülyén hangzik isKépAnnyi mindent másképp csinálnék. És a szülés után is, elsősorban a szoptatással kapcsolatban. Túl korán feladtam, túl korán a pótláshoz nyúltam.
De most már késő bánat.
Mindenesetre drukkolok nektek, hogy miharabb a kezedben tarthasd LivikétKép

Edina
A hozzátáplálásról kisregényt lehetne írni.Ráadásul ahány védőnő, gyerekorvos, anyuka, annyifélét mond.
Én a következőképpen tudom:
Először a gyümölcsök jönnek, leginkább az alma, barack, körte, stb. de a málna, eper kerülendő, mert azok allergizálhatnak. Ezeknek is először a leve, utána a pürésített formája. Mindegyikből eleinte 1-1 kanál, fokozatosan emelve az adagot.
Eleinte csak egyszerre egyfajta gyümölcs, majd lehet őket kombinálni, pl. alma-banánpüré.
Következő lépésben jöhetnek a zöldségek, sárgarépa, sütőtök, spenót. Ezekután krumplival dúsítod a gyümölcsöket, zölségeket, az alma burgonyával illetve a sütőtök burgonyával pl. kifejezetten finom.
Ezekután jönnek a főzelékek, szintén krumplival sűrítve, azután a húsok és így tovább.

Az pedig, hogy a bébiételes üvegre mi van ráírva, hogy hány hónapos kortól adható, annak azért járj utána, olvasd el mit tartalmaz, mert van egy-két hülyeségük, pl. az Univer gyártotta paradiocsomos krumliba van sajt is, ami, mint tejtermék 6 hónaposan nem is adható, viszont a Kecskeméti paradicsomos krumlijában nincs sajt. Szóval márkája válogatja. Egyébként az én védőnőm már 5 hónaposan ajánlotta a paradicsomot, viszont sok helyen azt olvastam, 8 hónapos kor alatt nem adható, mert allergizálhat.
Na most jó sokat mellédumáltam, remélem azért a lényeget kiszűrtedKép


Babus

Kép
 


A következő oldalon ilyeneket tudtok csinálni:
http://lilypie.com (elvileg napról napra magától halad, hát, majd holnap meglátomKép)

Kép

Kép
 


Vanda!
Köszike a dícséretet.KépAnyatej és tápi keveréke.

Mea!
Ne pánikolj!!!Nem lesz semmi gond.Ügyesek lesztek!!!
Már nincs sok hátra, és Te is babázhatsz Levikével.Kép

Judit!
A fiúk naponta többször is hason vannak, sőt sokszor úgy alszanak napközben.Estére nem merem őket úgy altatni.Attila sokkal ügyesebben tartja már a fejé, mint Ákos, neki egy kicsit feszes a nyakizma.Tudod ez előfordul ikreknél, mert a pocimban nem volt helyük mozogni.De szerencsére nem vészes, tornáztatom naponta kétszer.

Edinka!
Már elkezdtétek a hozzá táplálást?
Nem korai még?
Nem akarok okoskodi, de Én úgy tudom, hogy csak 5-6 hónapos kortól ajánlott, de mindenki maga dönti el.

Fürdetés:
Csak az első két nap volt egy kis nyöszörgés, azóta a fiúk imádnak fürödni.Már nagyon élvezik.Kép

Pelenkázás:
Nálunk úgy vált be, hogy a szopi után teszem őket tisztába, mert általában szopi közben szoktak kakilni, és a peluscsere után jöhet a tápszer.
Ha a tápi közben kapunk csomagot, csak akkor teszem tisztába, ha még nem aludtak el.Ha zavarja őket úgyis felkelnek.

Cumi:
Van, de nem mindig jön be nekik.Valamikor elcsócsálják, megnyugtatják vele magukat, de valamikor 1-2 méterre is kiköpik.

Altatás:
Általában ébren teszem le őket, de sokszor ájulásig eszik magukat.

Evés:
Naponta 5-ször.Éjszaka szerencsére csak 1-szer.Kép

Puszi:

Judyt

Judyt
KépKép
 
 


De valahogy még nem tökéletes a dolog, mert én Kristófka képét is mellé raktam, az viszont nem jelnt meg.

Kép
 


Judyt!Kép

LivikeKépKépKép
Kislány lesz elvilegKép

Mea
mea
 
 


Jó reggeltKép

Tök ideg vagyok,most telefonált a védőnőm hogy nem kapjuk meg a 4 hós oltást, mert nincs oltóanyagKép
(Marha jó)
Max:szep19 -én!!!
De röhejes, mert akkor már 21 -én az 5 hós oltást kéne kapnunkKép
Így csuszik az egész.
Úgy idegesít....
Mért nem lehet erre rendesen felkészülnie az egészségügyneK??????????

Judyt:
Nekem a hozzátáplálást a védőnőm javasolta pár napja.
tegnap kapott először

Mea:
Mindenféleképp írj ha indultok a kórházba
És a párod ha tud tegyen majd fel képet a kis LivirőlKép
LégysziKép Kép

Kép

Kép
 
 


Mea!
Bocsika.KépNa ezt jól mellé olvastam.Kép
Hát látszik, hogy este nem vagyok már olyan százas.

Edinka!
Oké, nincs gond a hozzátápival, csak Én is tanácstalan vagyok, hogy mikor kezdjük majd el.
Ne idegeskedj az oltás miatt.

Mi amúgy is csúsztatjuk egy hónappal az összeset, mert ugye 36 hét+4 napra szülttek a fiúk, és úgy döntöttünk a dokinénivel, hogy inkább így jobb lesz.Képzeld azt mondta, hogy van olyan gyerek aki 16 hónaposan kapja meg a 2 hós oltást.

Puszi:

Judyt
Kép

Judyt
KépKép
 
 


Judyt!Kép

Semmi gondKép
Amúgy milyen ikrekkel az életKép, hú én azt hiszem nem bírnám szusszalKép
De Te bizti nagyon jól viseled és stramm anyuka vagy!Kép

Edina!Kép

Igyekszem hamar feltenni majd képet és majd üzenek Nektek, azt hiszem Judit már elküldte a számát neki üzenek majdKép

Mea
mea
 
 


Babus!Kép
Mehetsz helyettem szülni, benne vagyok!!!Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Tok jo ez az ido, Mate ismet alszik. Eljen az osz!!!

Tegnap voltunk kontrollon, nagyon aranyos volt a neurologus doktor neni, most mondta eloszor, hogy biztosan meggyogyul Mate. Eddig csak olyanokat hallottunk, hogy azert kell a torna, hogy ne legyen mozgasserult a gyerek. Hat ezt irto sz@r volt hallani... Lenyeg, hogy nagyon megdicsert bennunket, es ez ujra erot ad a napi 4 tornahoz...

KOszonom a valaszokat.

Babus,
orulok, hogy Te, mint szakmabeli hason altatod Kristofot. En is ezt teszem Mateval, de csak azert, mert igy alszik jobban. Eleinte feltem borzasztoan, de aztan mindenki megnyugtatott, hogy ha van legzesfigyeloje a gyereknek, akkor tok mindegy hogyan altatom.

Ugye nem baj az, hogy Mate meg mindig 7-szer eszik egy nap? Ebbol 1 ejszakai kaja, az a legegyszerubb. 20 perc es mar alszik is tovabb.

Judit,
Kis Atti mar nem is kis Atti, olyan edes nagy pofikaja van. Nyomorgatod Te is naphosszat? Ugy birom ezt a kemeny husis babaszerkezetet, neha felek is, hogy tulzasba viszem es esetleg faj neki...

IKEA:
en is csak rovidre megyek, de mindenkeppen szeretnek odalatogatni. Nem is a kajalas miatt, hanem a torna miatt. Azt sajnos nem tudom akarhol csinalni, foleg, hogy meztelenul kell. Szoval szerintem 2 kaja kozott tesszuk majd tiszteletunket.

Oltas:
Ne izgulj emiatt Edinka, Matenak is minden oltasa csuszik amiatt, mert az intenziven volt az elso 2 hetben, igy csak 3 hetesen kapta meg azt, amit ti mar a korhazban, szuleteskor. Igy mindene kb 1 honapot csuszik, de en nem izgatom magam emiatt.
Egyebkent nektek nem ajanlotta a gyerekorvosotok az uj oltast? Valamelyik oltas helyett mar egy uj dolog van, ami meg nem TB tamogatott, tehat nekunk kellett megvenni. Allitolag nincs utana laz es egyeb kellemetlensegek. Jo draga, de nekunk mindenkeppen ezt ajanlotta a doki neni, mert igy nem lesz lehetoseg Matenak a begorcsolesre sem. Hat remeljuk a legjobbakat.

Mea,
en is nagyon feltem a szulestol, de szerintem ha az ember arra osszpontosit, hogy most szuletik a babaja, akit annyira vart mar, akkor talan egyszerubb atveszelni a dolgot. Persze sokan mondjak, hogy nagy a szam Epidurallal, de en ezt legkozelebb is igy csinalnam.

Megyek, felebredt kismano!
 
 


Mea!
En ram gondoltal, amikor azt irtad: azt hiszem Judit már elküldte a számát neki üzenek majd? Vagy Judytra?
Kulonben en is mennek szulni helyetted Kép Komolyan, nekem olyan csodas elmeny volt. Jo, biztos mert rovid volt, de akkor is. Szerintem en bevallalom majd, amit a szules utan mondtam, hogy na meg 3ilyet Kép

Babus!
Azt szeretnem kerdezni, hogy mennyire nagy gond, hogy meg nem voltam a 6hetes kontrolon? Total ki vagyok akadva. Amikor aktualis lett volna, hivtam a dokim, aki kozolte, hogy szabira ment, majd hivjam 20.a utan. Fel is hivtam szerdan, kozolte hivjam csutortokon. Hivtam csutortokon, erre azt mondja menjek delutan. (tudni kell, hogy mindig reggel jartunk a korhazba hozza, mert az Atti maskepp nem tudta megoldani) Mondom neki, hogy csak reggeli idopontok jok, vagy keso este, es a korhazba nem tudna behivni, mint eddig. Erre azt mondja, hogy ott nincs ideje, mut, szuleseket vezet le, stb szoval a maganrendelesen tud csak fogadni. Mondom neki, akkor legyen a jovo het, hat az neki nem jo, csak az az utani hetfo Kép Akkor leszek szules utan 12hettel. Hat milyen 6hetes vizsgalat ez? Szerintem egyre megy ki a jatek, kevesli a penzt, amit terhesseg alatt adtam (Judit, amennyit gondol) es a maganrendelesen ugye szabottak az arak. Ezek utan nagyon gondolkodom rajta, hogy dokit valtok, csak ugye igy korhazat is kell Kép Utalom ezt az egeszet. Miert en szivok mar megint? Nekem direkt azert ajanlottak, mert allitolag nem penzehes, aztan a korhazban meg pont mast hallottam rola. Meg, hogy lehet az, hogy 9honapig raer fogadni delelottonkent a korhazban, es most hirtelen nem.
Lehet valami sulyos kovetkezmenye annak, hogy nem nezett meg a 6.heten? Nem veletlenul talaltak ki a 6hetet. Mi van, ha nem huzodott vissza a mehem? Tudnak majd meg segiteni?
Annyira el vagyok keseredve. Mar megit csalodtam.

Bocsanatot kerek, amiert ilyen hosszura sikeredtem!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Vanda!
Nem ajanlotta a doki neni nekunk ezt az oltast, de mar en is hallottam, hogy van valami ilyen. Melyik oltasrol van szo, nem tudod veletlenul? Allitolag a 3honapos meg nem veszes, de a 4honaposnal ott tobb szurit is kap, meg valami cseppeket. Na en mondtam a ferjemnek, hogy arra vegyen ki szabit, mert a gyerek ennel az egy szurinal is ugy orditott, hogy sirtam vele en is. Mar elore felek szept.17 akkor lesz a kovetkezo.

Ugy orulok, hogy Mateval minden rendben.
Nem ennyire pufi am, mint a kepeken az arcocskaja. Majd ha sikerul ravennem a nagy Attit, akkot majd meglatjatok. Ugye szept vegen lesz ez a talalka? De ha mindenki mas idoben tud menni, akkor mi lesz a talalkozobol? Van valami idopont?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


SziasztokKép
Szerintem nem olyan vészes, hogy a 6 hetes kontroll csúszik, persze 12 hét már kicsit húzós, dehát ha nincs panaszod, nem fáj, nem vérzel, talán nem, de nem tudom.
Egyébként miért ragaszkodsz ennyire a dokidhoz és a kórházhoz? A kórházról a szüléskor szinte kizárólag rosszat mondtál, a dél-pestitől szerintem ezernyi jobb kórházat találhatnál, és mivel most kiderült, hogy a dokid is valszeg csak a pénzre hajt, nem tudom, miért ragaszkodsz hozzá.De te tudodKép

Mea
Akkor Judittal együtt megyünk szülni helyettedKép
Majd meglátod utólag, hogy a szülés kutyafüle az utána következő dolgokhozKépSzoptatás, tejbelövellés, mellgyulladás, gátseb, miért nem szopik, keveset szopizik, nem gyarapodik, elég neki a tej, miért nem alszik, hasa fáj, miért sír, és még sorolhatnám. Ezek lesznek majd a kemény dolgokKép Bár emellett szép dolgokKép

Oltás
Ez az új oltás az Infanrix nevű oltás, ami kevesebb szúrással jár, mert a 2 és 3 hós oltás egybe van kombinálva, így csak 3 hós korban kap, és a 4 és 5 hós oltásnál is csak 1 szúrás van, nem 2, mint a réginél, ráadásul mivel még jobban le van benne gyengítve benne a kórokozó, így mellékhatások, mint láz, duzzanat a szúrás helyén, szinte alig fordul elő.
Dokinéni írja fel receptre, az ára elég húzós, egy oltóanyag 7-8000Ft között van, és ebből ugye 3db kell, a 3,4 és 5 havi oltás.
Akik már beadatták, nagyon meg voltak vele elégedve, én is rengeteget harcoltam érte, hogy Kristófka megkaphassa,(még a gyártó céggel is beszéltem), de ezen a maradi Gyöngyösön semmi sem megoldható, mindenki mást mondott, a védőnőm legutóbbi álláspontja szerint(ami nála hetente változik), sehol az országban nem alkalmazhatják, még jövőre is csak a 3 éves kori oltástól. Ennek ellenére a TV-ben azt mondták, jövőre már ezt az oltást fogják használni, újszülött kortól kezdve, sőt, a 2005.tavaszi babásoknál a pestiek közül többen is simán beadatták a gyereküknek, sőt nekik a gyerekorvos ajánlotta, ja és a Szent László kórházban és a Kútvölgyiben is állítólag ezzel oltanak.
Meg kell próbálni, szerintem mindenképpen megéri, ha valaki anyagilag megtehetiKép
Én nagyon szerettem volna beadatni, de sajna nem. Talán majd egyszer a kistesónakKép

Egyébként a 2 hós oltás az semmi mellékhatással nem jár, mellékhatás a DiPerTe oltásoknál várható, ezeket kapja 3-4-5 hónapos korban, a csepp pedig a Szabin-csepp, azzal nincs gond.
Kristófka a 3 hós oltásnál picit benyűgizett meg hőemelkedése volt, viszont a 4 hós oltást iszonyúan megszenvedte, láza volt, fél napig csak üvöltött, még cicin is, kézben is, a combja óriásira dagadt, és még utána is 2 napig borogatni kellett és extra nyűgös volt)
Az 5.hóst már relative jól viseltük. A nem kötelező agyhártyagyulladás elleni védőoltást meg észre sem vette.
De egy jó tanács, a DiPerTE oltás után 1-2 órával dugjatok fel egy lázcsillapító kúpot a babának, ezzel enyhíthetőek a későbbi tünetek.

Vanda
Örülök, hogy Mátéval minden rendben voltKép
Ha a dokinénitek még ajánlotta is, mindenképpen adasd be az új oltást!Kép

Edina
Szerintem 4 hósan nem korai a hozzátáplálás.
Elvileg azt mondják, 6 hónapos korig kizárólag anyataj, utána jöhet más is. De ha nem elég az anyatej és tápszeres pótlás is kell, akkor már hamarabb, 4 hónapos kortól is el lehett kezdeni a hozzátáplálást.
Mi 5 és fél hónaposan kezdtük, addig csak anyatejet kapott KristófKép

Hú mennyit írtam, be is fejezem gyorsamKép

Holnap lesz Kristófka 7 hónaposKépHogy repül az időKép


Babus

Kép
 


Judit
Szeptember 24.-én lesz a tali, szombaton, 10-től.
Ha jól tudomKép

Kép
 


Babus,JudytKép

Nekem nem akar sikerülni az a babás táblaKép
Hogy kell, nem tudtok segíteni?

Kép

Kép
 
 


Kép
Már rájöttemKép

Kép

Kép
 
 


Edinka!
Segitenel, en is szeretnek ilyen vonalzocskat Kép

Babus!
Dokit kizarolag csak azert nem valtanek, mert akkor szulesznot is kell. En meg imadom az enyemet, es ma beszeltunk is telefonon. Mindenkepp nala akarom szulni a masodikat. Sajnos o babat tervez, de azt mondta, hogy amikorra nalunk jon a kisteso, addigra o mar dolgozni fog. Ha nem a dokim akkor is beengedne, mert egyutt sokat dolgoznak. Csak ezert nem valtok. De majd meglatjuk, lehet a szulesznom ha megszuletik a babaja megsem akar majd olyan hamar visszamenni, akkor meg rossz doki, rossz korhaz, ismeretlen szuleszno. Meg belegondolni is rossz Kép

Ezt az oltast megkerdezem. De ha jol ertem, meg a 3hos oltas elott kene megkerdeznem ugye?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: