Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hűűűhaaa, 2 napja nem írt senki? :)
Hol, hogy vagytok?

Nem baj, azért én kérdezek :) A napokban jutott eszembe, hogy van itthon Rolinak babaolaj, hintőpor meg testápoló. Ezeket mire, mikor célszerű használni? Ti hogy használjátok a babakozmetikumokat?

Rolival tegnapra voltam kiírva :) És tegnap 2510 gr volt, szerintem kb akkora súllyal született volna meg, mint anyukája, 2750 gr-mal :) Kíváncsi lettem volna, mekkora pocakom lett volna, hogyan, mikor született volna meg.
Az elmúlt 2 napban sokkal nyugodtabb baba volt, mint előtte. Ezt a nagyon meleg idő érkezését megérzi, akkor biztosan nyűgösebb, hasfájósabb, és az oxigén is jobban kell neki. Most 2 napja meg sokat tud aludni, tegnap napközben végig aludt a kaják között, kaja után jól érezte magát a karomban, mosolygott a félig alvás állapotában, szóval nagyon édes volt :) Nem sírt pelenkázás közben sem, csak mikor öltöztettem fel, de állítólag azt a legtöbb baba nem szereti :)

Írjatok!

Jó pihenést!

Tündi
 


Tündi!

Mit szólt Roli a játéknak?
Én a hintőport a köldökére használtam, meg utánna néha a nyakára, ha nagyon beizzadt, és piros pöttyös lett.Máshova nem kell, mert csak szárít, meg öszetapad, és kidörzsöli a bőrét.
Az olja alatt meg befülled a bőr.Gondolom neked sem tetszene, ha olajos lenne a tested. :wink: A babák sem szeretik, ha szárazabb a bőre, akkor inkább dokival írass vizes testápolót, az hamar beszívódik, nem marad zsíros a bőre utánna. A zsírosak télire valók, ha nagyon száraz lenne a bőre. Én Emilit nem kenem semmivel, mert nem igényli a bőre.Majd látod, hogy Rolinak milyen.
Hát igen, most kellett volma megszületnie, de ő úgy gondolta, hamarabb meglesi a szüleit. :D Az a lényeg, hogy nagy gond nem lett belőle, és hamarosan mehet haza.
Emili is megérzi a hidegfrontot, a nagy melegben el volt kókadva, aludt mint a bunda.De az esőt nem szereti, csak ha már itt van, akkor megint álmosabb lesz.Öltözés málunk is mumus, de a levetkőzéssel már megbarátkozott, a felöltözés még mindig sírós. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Tündi
hintőpor-olaj kérdés. Alapjában igaza van Pankának nem igen kellenek babakozmetikumok.Bár én egyedül a hintőport azért használom, minden fürdetés után nyaka és hóna alá kap kicsit, miután jól szárazra töröltem. (születése óta most fogyott el az első doboz hintőpor.)olajat 2szer használtam, a koszmó tök jól lejött vele a buksijáról. (asszem olyan 3 hónapos kora körül volt)2-3 napig áttöröltem a koszmós részt és utána szépen eltünt. Egyszer-kétszer a füle mögött is volt egy kis sárgaság, (hiába töröltem meg jól fürdés után) Párszor olajos vattával megtöröltem és rendbe is jött. Testápolót nem használok egyáltalán. Születése után száraz volt Máté bőre kb. 2 hétig, állítólag még a magzatvíz hatása. Arra alzol kérmet javasóltak a kórházba. És nagyon jól használt is. De Roli szerintem már túl van ezen, ha volt neki egyáltalán, ilyen probléma.
Olvastam a másik topikban, hogy végre beengedték apát. :lol: Az hogy az időjárásváltozás néha megviseli, nem csoda, minket felnőtteket is. Az oxigént milyen gyakran kapja? hogy működik ez a dolog.

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

ANDRIS KUSZIK :)
Hihetetlen, mert Atti sokkal kesobb kezdte :)
Mar majdnem negykezlabra all. 2napja kezdte, es egyre ugyesebb.

Amugy a hosszu hetveget mi Nicolek apartmanjaban toltottuk Tihanyban. Nem mondom, hogy ajanlom, mert akkor jovore nem lesz szabad hely :) Tenyleg szuper volt. Nagyon szep a haz, a kert, kozel a Balaton. Koszonjuk megegyszer Nicol!

Tundi!
Nekunk mas hintopor kellett a koldokre, de gondolom Rolinak mar nem kell a koldoket apolni. Furdes elott viszont a hajlatokat vegig kentem olajjal, mert ha nem tettem, akkor bepalt. Nem tudtam furdesnel jol kimosni. Fontos, hogy minden hajlathoz mas vattapamacs kell. Mar nem hasznaljuk, de en ajanlom. Viszont nem kell draga termekre gondolni. mi gyogyszertarit akartunk venni, de ott a neni azt mondta jo a Venusz etolaj is. A doki nenink is ezt mondta. Majd kerdezz ra a sajatodnal.

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Ezvicc
Gratula a kúszáshoz. Hány hónapos is Andris? Mintha olyan 6-7 rémlene :oops: de lehet hogy tévedek!! Nem csinálod meg a tickered??

Edinka
mi újság? a vonalzód szerint 46 napnál :roll: :?: tartasz. Láttam a megint megjöttbe is írtál, de most már ott se láttalak egy ideje. kiváncsi vagyok mi a helyzet nálad.

Tündi
már te sem írtál vagy 3 napja. Hogy van Roli? Ugye minden rendben! :lol:

Máténak tegnap vettem játszó szőnyeget. Már korábban is lehetett volna, de nem találtam eddig olyat, amit tetszett volna. Szép színes, tükrös napocska is van rajta. Ő még nem kúszik. De egyre gyakrabban látom, hogy 4kézláb hintázik, himbálja magát, aztán egyszercsak eldől valamelyik oldalra. :D

Kép

Kép
 
 


Syry!

:)
megcsinaltam :)

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Sok időm nincs szokás szerint, nagy a hajtás a melóhelyemen. :?

Judit!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :D Csak kár hogy nem volt a legjobb az időjárás. Gratula Andrisnak! Nagyon ügyi kissrác. :) Megnéztem a weboldalt amit ajánlottál, tényleg jó dolgok vannak rajta. Köszi mégegyszer.

Tündi!
Nagyon szépen fejlődik Rolika. :D A játékok biztosan tetszeni fognak neki. Kap még Oxigént? Nem tudni még mikor jöhettek haza?

Edinka!
Mi újság?? Ezer éve nem írtál. Megöl a kiváncsiság. :lol:

Mindenkinek szép napot!

Nicol

Kép
[/url]
 
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget babakozmetikum ügyben!

Pankaa
Persze, nem akartam agyon olajozni Rolit, meg kenegetni, csak kinevettem magam, hogy vannak ilyenek itthon, és azt se tudom, mit kezdjek velük . De most már tudom.
Rolinak tetszik a könyvecskéje, amikor nem álmos kaja után, akkor oda szoktam neki tenni az ágy széléhez. És le sem veszi a szemét róla. Csak azt nem tudom még, hogy hol van az a határ, amig nézheti. Úgy értem, hogy lehet hogy már álmos, aludna, de annyira leköti a könyv, hogy inkább nézegeti, és nem-e ezzel tartom ébren.

Syry
A fejecskéje még nem olyan koszmós, amit írtál, de ha itthon lesz és olyan lesz, akkor olajjal fogok próbálkozni. Az oxigén szinte folyamatosan megy Rolinak. Ha megnézed az albumban a képeket, némelyiken látsz egy vékony, zöld csövet. Ez egy kb. fél centi átmérőjű hosszú cső, ami rá van kötve egy központi oxigén csőre, amin szabályozható szelep van. Ezen tudják megnyitni, elzárni az oxigént. A csövet tetszés szerint lehet mozgatni, aszerint hogy a baba épp hogy fekszik az ágyban, merre van a feje, orra. Ha rosszabb napja van, akkor az orrához közel kell tenni a megfelelő szaturáció eléréséhez, de van, amikor egész másfelé van a feje, mint a cső, és mégis tök jó a légzése. Szóval változó. Meg van amikor alig megy neki, majdnem teljesen el van zárva, és van amikor szinte hallhatóan susog a csőből az oxigén, mégis esik az oxigénszintje.

Judit
Örülök, hogy jól telt a hosszú hétvégétek! Gratula Andrisnak a kúszáshoz, és még csak fél éves!

Mi megvagyunk, sajnos Roli eddig nem javult, nem használt neki a gyógyszer, úgyhogy kapja tovább. Meddig? Hát ezt még a jó Isten se tudja.

Tündi
 


Tündi!
Gondoltam, hogy ne akartad agyon olajozni. :wink: Úgy értettem, hogy én nem szeretm az olajat alapjában, csak ha nagyon muszáj.
Feje Emilinek is volt koszmós, de akkor én a fürdetőkrémből tettem neki pakolást, majd kissapkét rá, fürdés előtt 1 órával, majd jól ledörzsöltem, az ujjbegyemmel.Utánna vettem neki Babé sampont, azzal szépen elmúlt.
Akkor nem kap másik gyógyszert Roli, ha az eddigi nem használt?
:roll:
Emili úgy alszik el, ha egy játék kendőt teszek a szeme elé, hogy ne lásson semmit:-) Ha nincs a közelbe, akkor a saját tenyerét teszi oda.:-)Amig van mit nézni, nem alszik el, akíváncsiság nagyobb úr.:-)

Judit!
Ügyi a kisfiad!Emilim is már pár hete 4kézlábra áll, és ringatózik előre-hátra, meg kúszik, hátra.Erre mondt a rehabos dr.néni, hogy ezt még nem kéne csinálnia, csak 1 hónap múlva. :roll: Én is csodálkoztam rajta, meg aggódtam is az ízületei miatt, hogy bírják-e a strapát, de ezek szerint igen.Ő is innen borul vmelyik oldalra.Most a felüléssel próbálkozik, de az még csak félig olgalra sikerül neki, majd borul is tovább :lol:
De ha letszem ülni, akkor jó pár másodpercig megül maga.Most azon boszankodik, hogy nem megy magától neki.Szegénykém mindig többet akar,mint amit már tud, és ezen jól betud pipulni. :?
Most az éjszakáink is abból állnak, hogy fordítgatom vissza hasra, mert mindig megfordul, de vissza már nem megy. :evil:
De ami késik... :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok

Tündi
Annyira sajnálom, hogy Roli nem akar javulni :( És hogy a gyógyszer sem hat...Nem tudják, miért?
Remélem azért hamarosan jobban lesz Roli, adj át neki sok-sok gyógypuszit! És üzenem neki, az oxigénjét cserélje le inkább az otthoni szobácskájának illatára :D


Judit
Nem semmi Andris :D gratula a mászáshoz :D
Bár én már semmin se lepődök meg, egy másik topikban, egy Kristóffal egyidős kislány hugicája 4 hónapos és elkezdett mászni :shock: le is fényképezte az anyja.
Ezek a mai gyerekek :shock: , lassan már úgy születnek meg, hogy tudnak járni :lol:


Még két dolog jutott eszembe a bőrápolásról:
Koszmó ellen a legjobb, ha a hagyományos babafésűket elfelejtitek, az semmire se jó, helyette a rendes felnőtt kefe, körömkefe, ilyenek a jók, (persze nem durván használva), mert fésülés közben jól átdörzsölik a fejbőrt.
Mi a kórházban ezt használtuk, és jó pár anyuka elborzadt, mekkora állatok vagyunk. De tényleg beválik, Kristófnak soha az életben nem volt koszmó a fejbőrén.


Babakozmetikumok pedig tényleg nem sok érők. Egyrészt nagyon sok baba bőre nem bírja ezeket, főleg a Johnsons-ról hallottam ilyeneket. Nekünk még a mai napig megvanak a Kristóf születése előtt vásárolt hintőpor, testápoló, sose használtuk el őket. A babaolajat pedig én kentem magamra.
Helyettük gyógyszertári popsikrémet, néha-néha gyógyszertári testápolót használtunk, szintén gyógyszertári hidrifiles fürdőkrémet. Olcsóbbak és jobbak. Szerintem.


Móni

Kép
 


Móni!
Hogy vagytok?Kristóf hogy bírja az apahiányt?
Én is a Johnsonsról tudok rosszakat. :( Pedig milyen nagy reklámot csinálnak neki. :twisted: A férjem is a hidrofillel mossa az arcát :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


[i]Panka
Rosszul bírja :( De egyeseket ez totál nem hat meg...
Heti kb. 2-szer átlag fél-1 óra, egyetlen hétvégén egyetlen órára el nem jött volna még a 2 hónap alatt. Titó ellenben napjában vagy 50-szer emlegeti az apját, mindenhol, mindenről ő jut eszébe...
Mondtam is az apjának, de egyik fülén be, másikon ki.
Szegény Titó manapság egyre érzékenyebb is lett, folyton sírva fakad, de mindenen, holott nem volt sírós fajta, ha ő már sírt, annak komoly oka lehetett. Most viszont? Rászólok valamiért, pl. hogy ne álljon a csúszdán, erre akkorra zokogásban tör ki, hogy 10 percig fuldokol a sírástól :shock: Vagy mert kidob egy lapátot a homokozóból, vagy éppen azért, mert kiborítja a poharát evés közben. Rászólok, és bőg.
Meg rengeteget nyafog, egyik percben még jó kedve van, aztán hirtelen húzza a száját, nyafizik, meghogy ő kisbaba, vegyem fel a kezembe, ilyenek.
Néha már nem tudom, mit csináljak vele, mit merjek mondani, és mit ne.
Tuti kikészíti a helyzet. Annyira kicsi még, annyira nem érti még, csak annyit, hogy valami nem oké.
A szívem szakad meg miatta. Csak kár, hogy egyedül az enyém. Az apját csak a játéka érdekli, a nője pedig, holott ugye anya ő is, piszkosul szarik rá, (már bocsi!), hogy az én gyerekem mit él át (akit ugye egykoron még hogy babusgatott, aggódott érte, látogatott, már a kórházban, stb., mekkora álszent :evil: )
Ennyit róluk...


Móni

Kép
 


Sziasztok!

Pankaa
Első körben koszmó ellen (bár csak sejtem, hogy mi ez) megpróbálom az olajat ha szükséges lesz, ha nem megy, akkor ezt a pakolást lehet, hogy kipróbálom.
Roli kapja tovább azt a gyógyszert, amit eddig is, de most már csak 2 naponta. Másikat biztosan nem fog kapni, ez is elég sok neki szerintem abban az értelemben, hogy erős. A javulás meg remélhetőleg csak idő kérdése.
Nem nyugtattál meg ezzel a kíváncsiság kérdéssel :lol: Asszem nem lehet felkészülni egy csomó dologra a baba fejlődése során :)

Móni
Nem tudni, hogy mért nem javult eddig. Az biztos, hogy ugye az ő immunrendszere lényegesen gyengébb, mint nem koraszülött társaié. Tehát a gyógyulást teljes egészében a gyógyszerre kell bízni, az ő szervezete nem tud segíteni, ehhez pedig idő kell. Valszeg Rolinál több idő kell, míg reagál a szervezete rá. Üzit, puszit átadom :) Köszönjük szépen :)
Sajnálattal olvasom, hogy Krizsi apukája hogy vélekedik most. Ezt még később biztosan megbánja. Majd amikor ő menne a kisfiához, hogy apa játszani akar vele, és Krizsi már nem akar vele, akkor rájön, és veri a fejét a falba. Egy kisgyerek érzéseit nem lehet becsapni, ezek szerint még nem tudja...

Roli ma 2700 gr már :) Holnap lesz 2 hónapos, ekkor mérnek ismét hosszúságot, has-, fej-, és mellkastérfogatot is. Kíváncsi vagyok, mennyit nőtt számszakilag :lol:
Most 2 napja a férjemmel mintha egy pici javulást vennénk észre. Ez abban nyilvánul meg a számunkra, hogy kaja közben is, meg sírás közben is gyakran igen jó a szaturációja. Nem esik annyit, és nem annyira, hogy kéne neki az oxigén. Pl. vállamon kaja után oxigéncső nélkül simán volt tartósan 85-90-es szaturáció, ami nagyon jó! Vagy alvás közben amúgy is jó szokott lenni, de ha lemászik az ágy aljába, a cső meg fent a kis pelus alatt, akkor is tökéletes átlag 95-ös. Hát reméljük, hogy hamarosan lesz egy vérvétel, ami igazolja a meglátásunkat, és orvosilag is kimondható a javulás. De úgyis beszámolok majd erről :) Viszotn most először van olyan érzésünk, hogy finisben vagyunk, és hamarosan tényleg itthon lesz ez a huncut Törpike :) Mert aztán olyan huncut mosolya van, hogy ne tudjátok meg :) Félig kinyitja a szemét, mintha ránk nézne, és féloldalasan elmosolyodik. Hát felköthetjük a gatyánkat, az biztos :)

Albumban friss képek vannak :!:

Jó éjt!

Tündi
 


Pankaa
Még annyit a gyógyszerről, hogy erős mellékhatásai lehetnek, biztosan ezért is nem kísérleteznek másik szteroiddal, ha egyáltalán van másik, amit erre a betegségre alkalmazni lehetne.

Tündi
 


Tündi
nagggggyon örülök, hogy erősödik Roli és már ti is érzitek, hogy hamarosan hazaengedik. szívből remélem, hogy az orvosok nemsokára megerősítik ezt. Megnéztem a képeket. Szépen kitelt Roli, nagyon helyes kis arcocskája van. :lol: A szeme a tiéd? Jól látom?

Babus
bizony, majd később "üt vissza" ha az apja nem látogatja most Titot. Az egy dolog, hogy egy másik nővel van :twisted: , ez rettentő szomorú, de e mellett APA és a gyerekének szüksége van rá. Az nagy baj, ha erre nem jön rá magától. :evil: :evil:

Képzeljétek, ma vettük észre, hogy kibújt Máté első foga. :lol:

Kép

Kép
 
 


Tündi!
Ha már ti úgy érzitek finisben vagytok, akor biztos nem csal a megérzésetek, és valóban hamarosan mehet haza a Törpike!

Móni!
Sajnálom szegény kicsi fiadat, az én szívem is megszakadna hasonló helyzetben.Ez a sírós viselkedés, na meg hogy kiababa akar lenni, egy lelki védekezés a rossz dolgok ellen.Ő így nyilánítja ki, vezeti le a feszültségét.Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek!És még a férjed akart kistesót???? :shock: Na inkább nem mondok semmit.Kívánom, hogy mielőbb béke legyen a lelketekben Kristóffal!Próbálj meg elre tekinteni.Ha te rendbe jössz, akkor fog a kisfiad is rendeződni, mert látja rajtad lelki békét.Tudom ez még messze van, de ez legyen a cél,Tito biztos segíteni fog benne, erőt ad majd.De amig érzi belőled a feszültséget, addig ő sem fog megnyugodni sajnos. :(

Syry!
Gratulálok a fogacskához!Hogy vislete Máté?Észrevehető volt rajta vmi nyűg, vagy hasmenés, ilyesmi?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Tündi!
Megnéztem a képeket, nagyon szép a kisfiad. Jól kikerekedett a pofija is. :lol: Mostmár tényleg nem lehet sok hátra.

Babus!
Sajnálom, hogy csak rosszabbodni látszik a helyzet. Hihetetlen hogy nem tudja észrevenni Kristófnak mennyire hiányzik. :cry:

Mi jól vagyunk, végre bújnak ki a szemfogai a lányomnak. Jól megkésve, de lényeg hogy jönnek. Elég jól viseli, csak állandóan fogat akar mosni :lol: , azzal meszírozza.

Nicol

Kép
[/url]
 
 


Sziasztok!

Tundi!
Nagyon orulok, hogy javulni latod Roli allapotat. Tenyleg nagyon kikerekedett. Gyonyoru baba! Szoritok, hogy mihamarabb elvezze az otthonotok meleget!

Moni!
Vigasztalni szeretnelek, megpedig azzal, hogy Kristof sirasa persze attol is van, hogy nem latja apukajat, de fejlodesi folyamat is-allitolag
Ugyanis Atti folyton nyafog mostansag. Ha leesik valami a kezebol ahelyett, hogy felemelni (megjegyzem eddig rutinszeruen csinalta) elkezd nyafogni, hogy anuci-anuci-anuci. Akkor ha zsiros lesz a keze megint nyafog. Vagy ha raripakodok, mert mar nem birok vele, akkor is elkezd picsogni. Fura, eddig nem volt ilyen, es nalunk semmi valtozas nem tortent a csaladban. A vedo nenink erre mondta, hogy termeszetes fejlodesi folyamat. Koszi :)
Szoval ne emeszd magad ezen. Te mindent megteszel!
Meg annyit, hogy a ferjemet elhagyta az apukaja 8eves koraban, azaz anyosomat. Ez semmiben sem befolyasolta a ferjem apava valasat. SZUPER APA!!!! Jobb nem is lehetne. Nem volt minta elotte, es megis remek apa valt belole. O azota sem latta apukajat, ezert nagyon sajnalom szegenyt, mert tudom, hogy hianyzott neki.
Tisztelem anyosomat, amiert egyedul felnevelt ket gyereket. Le a kalappal elotte, es elotted is!

Niki!
Bocs, veletlenul a konyveink koze keveredett a Ti konyvetek is: Menedekjog 1956. Elnezest, nem volt szandekos :)

Szep napot!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
 
 


Judit!
Semmi gond, majd visszakerül egyszer hozzánk. :D Mostanság nem fog hiányozni nekünk.

Niki

Kép
[/url]
 
 


Sziasztok!

Syry
Én is gratulálok a fogacskához!
Igen, állítólag a szeme az enyém, mert amúgy tiszta apukája :) Persze a szemszíne még nem tudni milyen lesz, nekem barna van, a férjemé kék. Úgyhogy kíváncsiak vagyunk erre :)

Móni
Írok ám majd az üzidre, nem felejtettelek el! Egy biztos: TE SOKKAL JOBBAT érdemelsz! A férjed pedig egyetlen könnycseppet sem ér meg! Ne bánkódj, hogy nem lett kistesó, most "csak" 1 gyerekkel maradtál magadra, a férj meg majd későn kap észbe, hogy nem törődött a kisfiával. Idővel ugyan, de te is úgy fogod érezni, hogy az életed megy tovább - egy másik úton. És azon az úton igenis nem kell egyedül végigmenned. Mondom, IDŐVEL! Szóval biztos, hogy vár még rád boldogság, valakivel, aki veled, veletek akar lenni, maradni. Tudom, koraiak még ezek a szavak, de én már ehhez drukkolok neked, nem ahhoz, hogy a férjed visszamenjen, mert sosem tudnál benne megbízni ugyanúgy, nem hinnéd, hogy a haverokkal megy sörözni, és a játékról sem szokna le... Semmi nem lenne a régi, és nem lennél már igazán boldog. Sajnálom, de ezt gondolom, remélem, nem bántottalak meg!

Nicol, Edina
Mi a helyzet veletek? Hol tartotok? :)

Köszönjük a dícséreteket :) Igen, Rolivégre tényleg JAVUL! Doktornővel beszéltem a napokban, ő is megerősítette ezt. Éjszaka többször el volt már zárva az oxigénje, és napközben is nagyon jó szaturációi szoktak lenni. Kaja közben is látható, hoyg nem kapkodja annyira a levegőt, és amikor alszik, akkor is szebb a légzése sokkal. MOndjuk tegnap este óta a régi helyzet van, sajnos Roli nagyon megérzi az időjárás változását, és frontokat. Ma szinte egész nap alig lehetett megetetni, irtó nyűgös volt, úgyhogy kénytelenek voltak szondán adni a kajája nagy részét. Én se mtudtam megetetni, nálam sem nyugodott meg teljesen. Doktornő mondta, hogy most nem terveznek vizsgálatot, nem lesz röntgen, sem vérvétel, mert a látható jelek sokkal jobban mutatják a javulást. ÉS a gyógyszert sem kapja már, tegnap kapta utoljára. Tovább nem adható neki. Kérdeztem, hogy pont most, amikor elkezd javulni, ér véget a kezelés, akkor most stagnál vagy javulhat tovább. MOndta, hoyg a betegség természetéből fakadóan javulni fog tovább, de sajnos még sok idő, hetekről beszélünk még mindíg :cry: Úgyhogy várunk tovább, sajnos mást nem tehetünk :( De javul, és nekünk most ez a lényeg!
Hétfőn voltak a 2 hónapos mérései, fejecskéje 33 cm, mellkasa 32, pocija 30 cm, és 46 centis már :) Határozottan nőtt, hízott :)
Most mennem kell, férjemnek kell a gép.

Jó éjt!

Tündi
 


Tündi!
Nagyon örülök, hogy javul Roli!Tényleg csak ez számít.Leht, hogy nem lesz sok hét, csak 1 vagy 2.
Emili is érzékeny a frontokra, főleg a hidegre, esőre.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 




Sziasztok csajszik :wink:

Olyan régen jártam ebben a topicban :oops:
De igazából azért mert nem történik velünk semmi különös :D
Viktória mostanában jó kislány leszámitva néha a hisztiét :twisted:
Nagyon szépen eltud játszani egyedül.
Imádja a vele egykorú babákat(neki is kell egy kisöcsike) de még erre várnia kell (sajnos)....
Ez a 3.hónapunk, hogy rajta vagyunk a kistesón
Ciklusaim maratoni hosszuságuak,elkezdtem rá inni a málnalevél teát állitólag az nagyon jót tesz a ciklus hosszának,mert ha tul hosszu akkor megröviditi ill előbbre hossza a tüszőrepit.
Dokinál még nem voltam ma vagyok a 56cn-on.
Tudom,sok de fogigátló nélkül nekem rendszertelen volt a mensim.
De igy rendszertelenül is sikerült megfogannia a lányomnak
:P
De inkább ne is beszéljünk róla,mert megfoggadtam a férjemnek,hogy nem "őrölök bele a kistesó projektbe".

Móni :)

Merre vagy? Kerestelek az msn-en de mindig elkerüljük egymást :cry:
Pedig már jó lenne egy nagyot beszélgetni :wink:

Nicol :)

Voltál már dokinál??
Kiváncsi vagyok ,hogy mit fog neked mondani :roll:
Drukkolok,hogy minden rendben legyen.

Tündi :)

Ettől jobb hirek nem is kell,minthogy Roli állapota egyre jobban javul :D
Úgy örülök neki,megnézztem a foto albumodba nagyon szép kisbaba :wink:
Remélem nem sokára beköltözhet az ő kis birodalmába.

Timika :D

Hajra októberi kistesó projekt :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
 
 


Szia Edina!

Húúú 56 nap az nagyon sok! Sokat ne várjál a dokival szerintem. Hogy rendszertelen, az belefér bizonyos határig. De ez már szerintem nem. Persze nem kell beleőrlődni, de hiába próbálkoztok, ha esetleg egy kis hormonkád rosszalkodik.
Amúgy örülök, hogy minden rendben, jól vagytok :)
Sajnos Rolika javulása tiszavirág életű volt, most rosszabbodott, ezért másfajta gyógymóddal próbálkoznak. Úgynevezett puffokat kap, ennek a lényege, hogy inhalációs szerekkel tágítják a hörgőit. Napi 5 alkalommal lélegeztetik be vele az inhalációs cuccot, reméljük, ez már segíteni fog.
Egyébként majdnem 3 kiló már, 2980 gr :) Mostanság többet álmodtam vele, álmomban többször szoptattam, legutóbb pedig megálmodtam az első közös éjszakánkat itthon :) Végig aludta az éjszakát, csak 1-szer ébredt fel, de nem volt éhes, csak picit sírt, és meg kellett nyugtatni :) Na ilyen biztos csak az álmokban van ;)

TÖBBIEK?????? :)

Tündi
 




Sziasztok :D

Tündi :)

Végre kaptam időpontot a dokimtól,jövőhéten kedden fél-6 ra megyek hozzá.
Remélem minden rendben lesz odabennt,ha nincs is baba :?

Többiek,tényleg hol vagytok :roll: :roll:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Megvagyok ám én is, csak írni nincs kedvem.
Lehangoló ez az idő, meg minden más is...
De, ami jó hír, hamarosan újra iskolapadba ülök :lol: , a diplomámat ugyan lehúzhatom a WC-n, diplomás ápolóként sehová se kellek, pláne most, hogy csak elküldenek az egészségügyből, nemhogy felvennének. Viszont gyógyszertári (szak)asszisztenseket dögivel keresnek, és sorra nyílnak az új patikák. Csak most 3 helyre mehettem volna, ha megvan ez a végzettségem.
Nagy nehezen (hosszú hónapok keresgélése után) kiderítettük, hogy hol lehet ilyen suliba menni, a röhej, hogy pont az én egykori fősulimon. Egy 2 éves OKJ-képzés ez a gyógyszertári asszisztensi, félévente 45ezer Ft :( , utána még rá 1 év a szakasszisztensi.
szomorú, hogy itt csak az érettségim érdekelt mindenkit, a diplomám a kutyát se érdekelte, mintha nem is lenne :(
Na mindegy, reméljük ez bejön, és talán gyógyszertári munkát is könnyebben találok addigis, mivelhogy már közben ugye végzem a sulit.
Minden pénteken és szombaton lesz suli, Pesten, még kikapcsolódásnak is jó lesz, egy kis utazás, "Pestezés", emberek között lenni...rám fér.
Már csak azt nem tudom, hogy fogom megoldani egyedülálló anyaként, hogy dolgozom, munka után Kristóffal foglalkozom, plussz a háztartás, mellette ugye suli és valamikor tanulni is kéne :?:


Edina
Akkor drukkolok a dokihoz!
Tesztet mikor csináltál? Hátha van babó? :D


Tündi
Annyira sajnálom, hogy Rolika nem akar javulni :( , én biztosra vettem, hogy szeptemberre már simán otthon lesz...
Gondolom a dokik mindent megtesznek. Erős kissrác, tuti hamarason jobban lesz. Kell, hogy jobban legyen!
Homeós szerekben nem hiszel? Ötletem ugyan nincs, hogy konkrétan melyik, de pl. nálunk volt egy koraszülött kislány, akinek az anyukája hozott be ilyet, mi vízben feloldottuk, és úgy megitattuk vele, éshát vagy ettől is, vagy függetlenül ettől, de tényleg gyorsan megerősödött a kislány. De máshol is olvastam már hasonlóról, talán Kismama újságban írta egy anyuka, hogy a pici babájának homeós bogyókat adatott be.
Hátha segít. Ártani biztos nem. Csak valami hozzáértő homeós dokitól kéne utána járni.

És még valami eszembe jutott. Tudod, én ilyen bölcsőhalál-para voltam mindig.
Úgy emlékszem, Rolinak ti is szereztetek be légzésfigyelőt, de azt nem tudom, hogy olyan tanfolyamon, amit szoktak szervezni, a bölcsőhalál megelőzésére, olyanon részt vettél-e? Tudod, ahol elmondják, mit kell tenni, ha tényleg valósan riaszt a légzésfigyelő. Merthát ugye hiába riaszt, ha a szűlőknek fogalmuk sincs, mit tegyenek. Ilyenkor cselekedni kell azonnal, lélegeztetni, stb. (ha voltál ilyenen, akkor bocsi)
Merthát valljuk be, Roli sajnos minden feltételnek megfelel, koraszülött, fiú, légzési problémái vannak, jön a tél és télen a leggyakoribb, plussz 6 hónapos korig pláne gyakoribb, ez neki mind összejön.
De tényleg, ne hari, én e téren nagyon parás vagyok, én ötvenszer végigolvastam a fősulis könyveimben, hogy mit kéne tenni, ha sor kerülne ilyenre, de szerencsére nem kellett.
Úgyhogy ha feleslegesen aggasztalak ilyennel, tényleg ne hari, csak eszembe jutott, hogy én mit tennék ez esetben.


Na most már tényleg húzok.

Ja, még valami!

Unique
Olvastam ám a másik topikban :lol: Irgum-burgum, hogy ide nem írtad meg :lol:
Hatalmas gratula a nagyon gyorsan jött kistesóhoz :lol:


Most már tényleg megyek :D


Móni

Kép
 


Móni!
Gratula a sulihoz!Merész csaj vagy, de így is kell!Diploma ma már tényleg nem sokat ér, én ezért nem végeztem el a dipl. ápolóit a 3 éves OKJ-s gyerekáoplói után.Ugyanat tanultuk volna(ugyanazokból a könyvekből szinte),és gondoltam hogy később(manapság) ennyit fog érni. :( De ez a gyógyis asszisztens nekem is tetszik, nibcs kizárva, hogy nem fogom egyszer én is elvégezni.ERezek szerint csak 2x kell menni 1 7en?Kristófra addig gondolom anyukád vigyáz majd.A munkaügyi kp. nem támogatja a képzést?Vagy legalább az utiköltséget? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Móni
Suli? Wooow! Ez aztán a jó hír! Nem semmi tervek :) Már megvan a beíratkozás és egyebek, ami kell? Hol fogsz aludni, vagy pénteken haza, és szombat reggel vissza? Hát tényleg nem lesz egyszerű, de mindig adjon erőt, hogy több munkalehetőséged lesz remélhetőleg. Biztos fárasztó is lesz, hogy minden hétvégén utazol, tanulsz, de jót fog tenni, eltereli a figyelmed, könnyebben túljutsz majd ezen a nehéz időszakon :)
Nem akarok semmi gyógyszert, vagy olyan jellegűt bevinni Rolinak. Ugyanis az azt jelentené, hogy nem bízok az ottani dokikban, azt akarnám, hogy azzal kezeljék, amiben én hiszek, ez pedig nem helyénvaló, és nem is igaz. A főorvos igenis figyelmes a babákkal, és bízunk benne! Na meg nem vagyunk orvosok, hogy mi írjuk elő Roli kezelését, szóval mindennek van egy határa....
Igen, van légzésfigyelőnk, Timikáék adták kölcsön az övükét. Nem is hallottam ilyenről, hogy bárhol lenne tanfolyam, amin a szükséges dolgokat elsajátíthatná az anyuka. Én is parázok egyébként, nagyon nagy biztonságérzetet ad a légzésfigyelő. Mondtam is a szüleimnek, akik 74 km-re laknak tőlünk, hogy mostanában nem fogunk hozzájuk utazni, mert ott nem tudom hova rakni a légzésfigyelőt. Még sétálni is alig merem majd levinni Rolit, már ha az idő egyáltalán engedni fogja.

Rolika ma kereken 3 kiló :) Délután nagyon ügyi volt kaja ügyileg, mostanában többször szondán kapta, mert fáradt volt, vagy végre aludt és akkor nem ébresztettük fel, meg a nővérek sem. De nem baj, legalább jobban regenerálódik. A puffoktól sajnos már 2-szer hányt, tegnap egyszer és ma délelőtt is. MÉg nem szokta meg a szervezete, viszont ismét látható rajta egy kis javulás. Remélem, most nem kiabáljuk el! Ja, a héten nézte neurológus, szerinte minden rendben volt. Csak épp azt nem vette észre, hogy Roli szinte mindig a jobb oldalára fordítja a fejét. Ez azt jelenti, hogy a jobb oldali szalagok vagy mik meg vannak rövidülve, illetve zsugorodva. Ezért gyógytornáztatni kell. MA mutatta meg a gyógytornász, mit és hogy kell csinálni, nem nehéz, csak ha épp Roli sír és feszíti magát, akkor nem partner ebben. Nem fáj neki, csak kellemetlen, mert nem kényelmes a másik oldalra fordítani a fejét. De muszály tornáztatni, mert most a tartása sem teljesen egyenes.
Hát ez van.

Tündi
 


Sziasztok

Most csak annyira futja, hogy:
Tündi
A http://bolcsohalal.lap.hu/ oldalon a 'Prevenciós programok' címszó alatt található jó pár ilyen tanfolyam. Nem tudom, van-e közte pécsi.

Többit majd holnap, mára már nincs erőm.


Móni

Kép
 


Sziasztok

Megpróbálok bővebben írni, hátha addig nem ébred fel Titókám.
A változatosság kedvéért ismét beteg, alig 2 hete gyógyult ki az előző náthából, most újból.
Este alighogy írtam ide, már ébredt is, fuldokolva, ugató hangon köhögött és taccs...azóta is hasonlóan van :(
Na meg én is küzdök már vagy 5 napja, iszonyú légszomjam van, mintha nem menne le a tüdőmig a levegő, hanem félúton megakadna. Borzasztó rossz érzés, egész nap csak küzdök a légvétellel, de tényleg, folyamatosan, fekve még rosszabb, alig tudok aludni, kb. minden 10 alkalommal sikerül jól "letüdőznöm" a levegőt, hát, hogy az micsoda élmény???!!!
Gondoltunk allergiára, merthát pollenallergiás vagyok, váltottunk gyógyszert, de hiába, kaptam légzéskönnyítőt, Diaphyllint, semmit se ér, valszeg pszichés alapon, a nagy okosok szerint utólag jön ki a sok stressz. Hát a fene tudja. Ma mindenesetre vettem Remotiv extrát, egy gyógynövénytartalmú feszültségoldó, csakhát a papírja szerint 2 hét mire hat. Hát addig én meghalok oxigénhiányban. Most átérzem szegény Rolit... az én szaturációm se lehet több 90-nél. Ha meg mozgok, vagy pl. a múltkor toltam vagy 2 órán keresztül a babakocsit, rendesen fulladok. Baromi rossz.

Panka
Valóban semmit se ér a diploma, nem is értem,miért biztatják az embereket a tanulásra.
Körülöttem rengeteg embert ismerek, köztük a férjem is, akiknek még érettségijük sincs, sima szakmunkás bizonyítvánnyal bőven többet keres, mint én a diplomámmal a kórházban, 2 műszakban, éjszaka, hétvégén, intenzív veszélyességi pótlékkal együtt.
Én csak azért végeztem el a fősulit, merthát gimis érettségi után most akkor 3 év OKJ vagy 4 év fősuli? Akkor már inkább az utóbbi, mert a sima ápolókhoz képest legalább többet kaptam, miután bevezették a diplomás minimálbért.

Utiköltség valszeg úgy lesz, hogy a suli ad igazolást, hogy azon a 2 napon, a lakóhelyem és a suli között ennyi vagy annyi % kedvezménnyel utazhatok.
Pesten aludni semmi pénzért. 6 évig jártam fel oda nap mint nap, 4 évig suliba, aztán dolgozni (hajnali 4:25-ös busszal), ha azt kibírtam, ez is menni fog.

Beíratkozás még nem volt, azt mondták, 1-2 hét múlva küldenek egy levelet, abban leírnak mindent, hogy hol, mikor lesz, meg a csekket, a 45ezerről, aztán szept. végén, október elején indul a suli.

Viszont egyetlen dologban elbizonytalanodtam. Az oké, hogy suli pénteken és szombaton lesz. De gyakorlat mikor? Mert olvastam ám olyat a neten, hogy ez a képzés, bár nem itt, hanem más suliban, 2 nap tanítás+ 3nap gyakorlat. Mert így viszont lőttek a sulinak, mert ez mellett dolgozni nem fogok tudni. Az még oké lenne, ha itt Gyöngyösön egy gyógyszertárba felvennének dolgozni, közben végezném a sulit, és igazolnák a gyakorlatomat. De ha ez nem megoldható, vagy csak mondjuk egy pesti gyógyszertárban, amelyik a sulival szerződésben áll, akkor az nagyon-nagy gáz.
Egyrészt Titó miatt, hisz minden nap hová teszem? Pénteken anyósom, szombaton anyum vigyáz majd rá, bár a péntek bajos, mert ha fél 6 körül indulok Pestre, hogy jut el Kristóf anyósomhoz?
Persze mindez januártól megoldódik, mert akkortól oviba megy, és max. anyukám elviszi hamarabb, ő 7-re jár dolgozni, hát elviszi oviba fél 7-re, nem egy szuper megoldás szegénynek, de ez van.
De ami a nagyobb gond, az a munka. Nekem mindenképp dolgoznom kell 2 évig is, a suli befejezéséig, tehát az kizárt, hogy csak suliba járogassak, meg gyakorlatra.
Mindenesetre ezt még jövő héten megérdeklődöm telefonon,mielőtt leperkálnám nekik a sok lóvét.


Tündi
Én a légzésfigyelőt úgy csináltam, ha iszonyat ritkán elutaztunk, hogy volt ugye utazóágyunk, amit vittünk, és annak a matraca alá is be lehet tenni a légzésfigyelőt, tökéletesen működött ott is.

Remélem most már tényleg javulni kezd Roli :) Nagyon drukkolok neki :)
Gyógytornához kitartás! Gondolom, hogy nem könnyű, dehát ami muszály, az muszály!


Na lassan megyek, már köhécsel a kissrác... :(
És ébred is. 30 perc volt..egy ilyen éjszaka után, amikoris jó ha 2-3 órát aludtunk, azt is megszakításokkal...

Móni :(

Kép
 


Sziasztok

Dobok még fel néhány régebbi képet:


Még nyáron, a kánikulában, Mátrafüreden:Kép
Kép


Ő az én nagy szerelmem, Veronika: Kép

Kép


Sástón, a bobpályán: Kép

Kép

Kép


Egy igazi traktorban:
Kép

Kép



Most mondjátok azt, hogy nem az apámra ütöttem? Csak a nők meg az autók...

Kristóf :lol:

Kép
 


Sziasztok!

Jó rég nem jöttem, de nem vagyok olyan jó hangulatban mostanában.
Nálunk is változatlan a helyzet, most meg férjem nem szeretné visszacsinálni.
Dobok fel egy képet Líviről aztán majd jövök gyakrabban, ah tudok... Kép Kép

Mea
mea
 
 


Szia Móni
Jól elbeszélgetünk itt zömében kettesben, de sebaj, csak jelentkeznek lassan a többiek is :)
Nagyon aranyos Veronikával Kristóf :) Látom, a humorod megmaradt szerencsére, ez nagyon jó jel! :)
Rolinak is volt már menyasszonya a kórházban, Egy kislány mellé került rögötn, és egész a hízlaldáig szinte midnig egymás mellett feküdtek, egyszerre kerültek ki az inkubátorból, stb. Anyukájával szoktunk viccelődni, hogy na hazamegy Rolika menyasszonya, neki is sietni kéne már hazafelé :) A kislányt haza is engedték már vagy 3 hete biztos. Meg azon is vicceldtünk, hogy felnőttkorában Roli hozná bemutatni a barátnőjét, és a kiscsaj lenne :lol:
Remélem, hogy a suli-gyakorlat kérdésben jövő héten sikerül megtudnod a tutit. Furcsállanám, ha nem lehetnél a lakhelyeden gyakorlaton.
Azért ez a kora reggeli, mit kora reggel, hajnali buszozás nagyon kemény lehetett neked akkor, és mostsem lesz egyszerű, de legalább haza tudsz jönni a kisfiadhoz, biztosan ez is sokat számít.
Kristóf jobban van már?
Köszi a honlapcímet, meg fogom nézni! LÉgzésfigyelő cipeléssel az a problémám, hogy anyukámékhoz utaznánk csak ha utaznánk, de az apukám sajnos dohányzik a lakásban. Persze megkérhetem, hogy amig ott vagyunk ne tegye, de attól még minden cigaretta szagú, és azt utálom. Anyukám sem bírja, szellőztetnek ezerrel, na de a cigifüst az cigifüst... más a levegő egy ilyen lakásban, mint ahol nem dohányoznak. Na mindegy, ha sor kerül majd egy látogatásra, akkor megbeszéljük a lehetőségeket.

ROLIKA egyébként szemmel láthatóan javul - a nővérek szerint is. Továbbra is reménykedünk, hogy a puffok jótékony hatásúak, és a javulás továbbra is fennmarad egész a teljes gyógyultságig. De sok kérdésem van újra, úgyhogy holnap megrohamozom a főorvost :lol: Szegény, ritkán ússza meg a társaságomat :oops: :lol:
Érdekel pl. hogy a koraszülötteknél a hozzátáplálást rendes időben kell kezdeni, vagy hozzáadva a korához azt az időt, amennyivel korábban született, hogy van összefüggésben pontosan a hörgőtágítás a kötőszöveti gyulladással, hasfájás is tovább tart vagy a 3 hónapos kor körüli időt vehetem készpénznek, stb. :)

Tündi
 


Sziasztok!

Naplóírásba fogtam, igyekszem napi infókat adni :)

TESSÉK JÖNNI IDE ÉS ÍRNI! :shock: :)

Tündi
 


Sziasztok!
Vagyok ám, csak a másikba is írogatok :wink:

Tündi!
Úgy látom a blog gond megoldódott.Majd olvasgatom
Én úgy tudom, hogy a hozzátápinál a születéstől fogva megy az idő.
Hasfájás elmúlásra a 3 hónapos kor nem készpénz, lehet előbb is :wink: Nekünk észrevétlenül múlt el, nem egyik napról a másikra, így pontosan nem is tudom mikor. :D

Móni!
Nagyon jók a képek!Nagy a szerelem úgy látom! :lol: Hát igen, a pasik már csak ilyenek:kocsik, csajok... :wink:
Szerintem a gyakszi megoldható Gyöngyösön is.Nekünk engedték a lakóhelyen a kórházi gyakszikat.
De az első évben csak nyáron volt gyakszi, a 2.-ban egy 7en 1x, majd 3.-ban a második félév csak az volt.

Remélem már jobban vagy.Amíg nemolvastam, hogy írtad, a nagyokosok szerint idegi alapon van, én is erre gondoltam.Most jön ki, sajna.Ha nem találnak szervi elváltozás(pl. tüdőgyuszi, hörgőgyuszi)akkor az lesz szerintem.De ezt csak te tudod magadban lerendezni.Sok erőt kívánok hozzá!

Mea!
Lívike is nagyon szép kislány! :D

Mi jól vagyunk, Emili mostanában zabál, és téli álmot alszik :? Éjjel, nappal alszik.Na de legalább haladok a dolgommal.
Készülünk zenebölcsibe menni, hetente 1x van, fél órás, zenés foglalkozás.
Voltunk már játszón is, belefér a bébihintába :lol:
De az idő miatt most szobafogságban vagyunk :( Amit mind2en rosszul tűrünk.De talán 7végére jobb idő lesz.
Férjem megy megint Japánba, így egy hétig egyedül leszünk jövő7után, de elmegyünk addig anyukámékhoz. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Ja, Tündi!
Elfelejtettem írn:
nekünk is ugyanez a gond volt Emili nyakával!Én is csak kb. 4-5 hetes korában vettem észre,sajna már akkor késő volt. :( Vagy méhen belül vagy szüléskor a fejbiccentő izmán lette gy kis borsónyi csomó, izom rövidülés vagy mi. :roll: Ezért nem tudta teljesen balra fordítani a fejét, és ezért volt a jobb cicim sokkal sebesebb, a rossz mellretétel miatt.Eleinte az ortopédián azt mondták, fordítgassam a fejét, de nem sokat tudtam tekerni rajta :wink: ,mert nem engete az izom.Azóta járunk a rehabilitációra, ott mutattak gyakorlatokat, meg ajánlották az elfordulásgátlót(brendonban kapható)+egy 2 cm vastag szivascpárnát(ülőpárna)tettünk a feje alá, hogy ne lógjon oldltfekvésben.De mivel Emili már nagy, forog, felül, így kicsi korában kellett volna ezt csinálni, mert szerintem ez a legkíméletesebb módja, hogy a másik oldalán is tartsa a fejét, és ne nyomódjon el úgy,mint ahogy most van. :cry: Sajna az arca is kicsit asszimetrikus lett, mert csak a bal arcán aludt, és csak hason fekve. :?
Most iscsak hason alszik, de már forgatja afejét alvás közben is, és alszik az oldalán is.Ez jelentett változás, és gyógyulást is, szerencsére valamelyest így magától rendeződött ez a dolog, mert amint lazább lettt az izom, magától fordította a fejét.Viszont a koponya deformitás csak 2 éves korára fog rendeződni, már amennyire.Védőnő szerint , de egy kicsi lehet így is marad, azt meg majd eltakarja ahaj.De ez engem nem vígasztal, és az arca idegesít főleg.De hiába tekergetném a kis fejét, már nagy ehez.Így bízom a spontán javulásban.
Kár, hogy nem volt gyógytornászunk még az elején, de mindenki azt mondta elég amit én csinálok, meg hogy majd rendeződni fog. :(
Járjatok nagyon a gyógytornászhoz, ha már otthon lesztek is, sőt én egy Dévényes gyógytornász is megkérdeznék.Ők kicsit másképp csinálják, más a technika.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Pankaa
Köszi hogy leírtad ezt! Akkor Rolinál még biztosan nem késő a torna. Az ő fejecskéje már nem asszimetrikus, korábban az volt. Próbálnám tornáztatni, de kaja előtt képtelenség, sír, feszíti magát. Most próbáltam kaja után picit, míg nem aludt, és nem is sírt, csak fintorgott :) Ha nem alszik el rögötn, akkor ez lesz a jobb időpont. Nehéz a fejét úgy fogni és tartani, hoyg fordítani, dönteni tudjam. Mert egyik oldalra fordítom, másikra meg döntöm, kettős a probléma, hogy ne unatkozzak :) Dévényes gyógytornász mit jelent? Hol keressem?
Emilin meg egyáltalán nem látszik, hogy asszimetrikus lenne az arca. Élőben persze biztosan más, de nem lehet olyan vészes, a képeken is látszana valamenniyre. De ő egy gyönyörűséges baba! :)
Köszi szépen!

Tündi
 


Tündi!
Igazából a tükörben látszik a legjobban az asszimmetria. :( (max. nem fog sokat a tükör lőtt páváskodni :twisted: :lol: )
Dévényi Anna(ha jól tudom a nevét) a módszer megalkotója, neten biztos találsz róla bővebben, de Kacsa a másik topikba biztosan tudja, ő is ott találta.
Sok sikert a tornához, én tudom, hogy nem könnyű(és ezt csak a védőnő érti így meg, mások azt gondolják, hogy az olyan könnyen megy, egy síró babával :roll: )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Pankaa
Köszi, meg fogom keresni a neten ezt a módszert, ajánlotta most más is. Hát igen, a babának is együtt kell működnie a tornában, erővel feszegetni nem lehet a nyakát, azért nem játék ez. Viszont időben kaptuk el, és teljesen megjavítható a dolog, úgyhogy nem aggódom :)

Tündi
 


Tündi
Szerintem el lehet olvasni a blogot. Csak egy kicsit hasonló színűek a betűk és a háttér. Talán ezért hat picit homályosnak.
Roliról mikor teszel fel új képet? (babanetes albumba) Biztos sokat fejlődött a legutóbbi képek óta.
(picit beleolvastam a blogba, azt nem mondom hogy mindent átólzettig elolvastam...)
Ha nem is írok mindig neked, sokat gondolok rátok és mindig olvasom a bejegyzéseidet itt is, meg a lejebb lévő topicban is.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Ne haragudjatok, de szeretnék kisírni magam nektek...
Akit nem érdekel, tényleg ne hari, ugorjon át rajta!

Ma egy banális kéréssel fordultam a férjemmel. Mi lenne, ha vasárnap elvinnénk Kristófot, együtt, csak 1 órára Sástóra, bobozhatnának, ők, meg ilyesmi, csak, hogy érezze, neki is van apja, anyja.
Tegnap 5-10 percet hármasban sétáltunk a halas-boltig (mindegy, ez hosszú), ne tudjátok meg, Kristóf sugárzott a boldogságtól. Hogy apa és anya, ő meg középen...
Visszatérve a kérésre, határozott NEM volt a válasz, merthogy hogy nézne az ki. Kérdem én, az, hogy néz ki, hogy 10 évig velem ment
mindenhová, meg mióta megvan Titó, vele, aztán hipp-hopp megjelenik egy rendezvényen a nőjével. Szerintem inkább az a ciki és inkább az tűnik fel másoknak.
De ha még tudják is, akkor is, könyörgöm, miért baj, ha a fiával 2 hónap után először eltölt 1 órát nyílt terepen. Ja, merthogy ott vagyok? Már bocsi, de erre az emberre bízzam a gyerekem? Életében 5 percet nem sétálgatott vele utcán? Köszönöm, nem. Nem mellesleg Titónak az a lényeg, hogy EGYÜTT, HÁRMAN, legyünk.

És, ha még mindez nem volna elég, nesze, kaptam még egy nagy lapáttal.
1. Igenis tudjam meg, hogy rájött, hogy belőlem mennyi minden hiányzik, ami a nőjéből nem.
2. Kurvára eltúlzom a Kristóffal kapcsolatos dolgokat, mármint, hogy ennyire hiányolja.
3. Menjek pasizzak, szórakozzak, élvezzem az életet!:shock:
4. Rohadtul nem érti, hogy miért nem szedem már végre össze magam, hisz kemény 2 és fél hónap eltelt, igazán talpra állhatnék már! Egyenesen felháborodott azon, hogy mindig szomorú vagyok.
5. Ha gondolom, váljunk el, őt ugyan nem érdekli, ez csak egy szaros papír.
6. Egyébként pedig miért terhelem ilyenekkel? Így is fáj már a feje...


Ezekre már nem is mindre reagáltam, de megvan a véleményem.
1. Ebben egyetértek. És sose akarok olyan lenni, mint a nője.
Igen, nem vagyok olyan, mint ő. Többek között sose szedném el egyetlen kisgyerek apját se. Pláne nem, miután tudom, mit él át egy ilyen kicsi gyerek.
Továbbá sose tennék keresztbe egy közeli családtagomnak, akit már 15 éve ismerek, akit állítólag kedvelek, aki a koszorúslány volt az esküvőmön, akinek izgultam és drukkoltam, hogy sikerüljön a baba és babalátogatóba jöttem hozzá, folytassam?

2. Na ezt aztán piszkosul tudhatja, abból a heti 2-szer 45 perces látogatásából, amin egyébként Titó a boldogságtól repes. Naná, hisz végre látja az apját, ami ritkaság. De mi van utána? Mi van egész nap? Azt tudja?
Én hallgatom egész nap, hogy apa így, apa úgy, apa egyszer hazajön, apa soha többet nem megy dolgozni, meg ha itt van kérleli, hogy ne menjen.
Nekem fáj a szívem ettől, na meg Kristófnak.
Lövése sincs arról, milyen 2 és fél hónapja napjában 50-szer hallgatni ilyeneket, úgy, hogy közben nem tudod, hogy mit mondj erre.

3. Ez is király! Úgy megy ez. 10 évig volt egy pasim, a férjem, a gyerekem apja. Aztán hopp, dob, és jön a következő pasi.
Lehet neki ez ilyen egyszerű, ellentétben nekem nem, mert bocsássa meg az ég, de szeret(t)em ezt a vadbarmot.

4. Erre csak azt tudom mondani, aki nem volt még ilyen cipőben, fogalma sincs milyen érzés lehet. Más elképzelni, és más benne lenni. Megjegyzem, ő még elképzelni se akarja.
Én, ellentétben vele, szerettem, terveztem vele a jövőt, tesóval próbálkoztunk, én mindent gondoltam volna, csak ezt nem.
Neki 2 éve volt, hogy rászánja magát erre a lépésre. Nekem viszont 2 percem, hogy felfogjam, kész, vége, ennyi volt.
És hogyan is felejtsek, amikor Kristóf álló nap őt emlegeti, amikor a lakásban minden rá emlékeztet, az esküvői kép, a nászajándékok mindenhol, a külföldi utazásokról hozott milliónyi apróság, a személyes cuccai, az ágy, amiben együtt feküdtünk, minden, ami közös, az életünk.
Ha valaki ezt mondja 3 hónapja, hogy ez fog történni, kiröhögöm. Hisz állatkertben voltunk Pesten, együtt, mint egy család, terveztük, hogy lemegyünk a Tiszához a nyaralójukba, amikor majd jönnek a rokonaik, gyúrtunk a tesóra, gyógyszerek, meg minden, ő még kímélt is minden hónap végén, hátha, most összejött, még mondta is, hogy reméli, most már végre sikerül.
Nekem ezt nem olyan könnyű megemészteni, sőt, egyre nehezebb. Eleinte reménykedtem, most már a remény sincs. (és ne hasonlítsa az én helyzetemet a nője helyzetével, akinek a válásakor 8 éves fia volt, stabil munkahelye, jövedelme, a férjétől hónapok alatt távolodtak el, ráadásul, mint utólag kiderült, ott volt neki az én férjem, testi-lelki támasznak)

Na nem mintha nekik sok jövőt adnék, max. 1-2 év. Amíg a rózsaszín köd tart. Utána észreveszi majd férjecském, hogy valóban más a nője, mint én voltam. Higgyétek el, én ismerem 15 éve a nőt, nem véletlen, hogy az egész családja ellene fordult, anyósa, sógora, férje, de még az anyjától is megszökött 17 évesen. És most velem is megtette. És a szüleimmel is, akik lányukként szerették, főleg anyum. Ettől a nőtől mit vár? Csodát? Azok sajna nincsenek. Én már rájöttem.
És fordítva? A ribi mit vár a férjemtől? Ha engem zsinórban csalt és hazudott és átvert, vele nem teszi meg? Jajj, dehogyisnem, már meg is tette...aki tudja, az tudja miről beszélek, talán egyszer majd ő is megtudja...ha úgy hozza kedvem...
A férjemjnek a vérében van a hűtlenség, ezen senki és semmi nem változtat. A ribanc sem.

5. Szaros papír? Ahhoz képest jó sokat fáradtunk vele. Szabadtéri esküvő, Richard Claydermann zenére, kastélyból ki, nagy fűzfa alatt boldogító igen. Mindenhová lufik, minden pöpecül igényesen megcsinálva. Miért????????

6. Sajnálom, hogy kellemetlen perceket okoztam neki. Véletlenül se szeretném, hogy szenvedjen miattam. Elvégre a lényeg, hogy neki minden szuper, ő jól érzi magát. Számít bármi más is???


És a legbosszantóbb, hogy én nem bántom, pedig okom lenne dögivel.
Sokan a helyemben felpofozták volna, őt is, meg a nőt is.
Én viszont nem zaklatom őket, nem hívogatom, ezidáig nem írtam a netre sem, csak mert kérte, nem terhelem a szüleit a témával, szintén mert kérte. Ha jön, kedvesen fogadjuk, véletlenül el nem tiltanám tőle Kristófot és még pár egyéb, amiről csak ő tud. Alig 1 hónapja még virágot kaptam tőle a házassági évfordulónkra, mondván, én megérdemlem.
Mindig igyekeztem kultúráltan viselkedni, pedig higgyétek el, nem mindig volt könnyű, de Kristófért muszály. Tudjátok mekkora borzasztó kedvesen és szépen beszélni Kristófnak az apjáról? Hogy igen kicsim, apa így, meg apa úgy, meg ugye tudod, hogy apa nagyon szeret...És közben bőgni tudnék, mert ez nem így van, mert le se szarja az apja, és minden jel szerint sose szerette, és szarik rá, hogy mit érez a fia és hogy milyen jövője lesz.
De meddig hazudjak még neki?

És egyáltalán, akkor most mi történt? Mivel érdemeltem ezt ki hirtelen? Csak úgy jött neki?
Nem rúgott még belém eleget? Nem fájt ez így is eléggé? Miért kell még ez?
Valahogy nem ismerek rá erre az emberre. Ez már nem az a férfi, akit én 10 éve megismertem, akit szerettem. Flegma, öntelt, beképzelt, ott rúg belém, ahol csak tud. Én minden maradék erőmet beleölöm, hogy kultúráltam viselkedjünk, akkor ő miért bánt még mindig?

Én már úgy-ahogy túlléptem azon, amit velem tett. Oké, ezt kaptam, biztos ezt érdemeltem. De a fiam miért ezt kapja?
Próbálom sokszor a dolog jó oldalát nézni (már ha van ilyen), de mindig Kristófnál kötök ki. Miért kell nélkülöznie az apai szeretetet?
Azt, ami más gyereknek magától értetődő? 2 és fél évesen meg kell tapasztalnia, milyen az, ha valakit szeretünk és mégse lehetünk vele. Hogy milyen az, ha napokig várunk valakire, hogy végül 45 percet kapjunk belőle.
Neki szüksége van az apjára, és ha ez nem jut el az agyáig, akkor egy barom!!!
Csak az a baj, hogy ez nem vígasztalja a fiamat, ettől még ugyanúgy hiányolja és várja az apját.
És ha én sírok, mindig Titó miatt sírok. Elmondhatatlanul fáj, hogy neki ez fáj. Bármit megadnék azért, hogy neki jobb legyen. Tényleg bármit. De én egyedül ehhez kevés vagyok. Nem hiszitek, de szó szerint fizikálisan fáj.
Egyetlen dolgot szerettem volna, a gyerekemnek boldog, felhőtlen gyerekkort és életet. Miért olyan piszok nagy kérés ez? Miért pont az apja az, aki ezt megakadályozza? Akit nem érdekel ez az egész? Hogy lehet valaki ennyire hibbant, ennyire eszement, érzéketlen, szívtelen????????????
Képes lennék megbocsájtani, gond nélkül, amit velem tett, de azt, amit a fiával tesz, azt SOSE!!!!!!!


Ne haragudjatok, de ki kellett ezt írni magamból, mert már beleőrülök.

Az se érdekel, olvassa-e ribi, vagy sem. Hát kötelességem nekem mindig a kedvükben járni?


Móni


Kép
 


Móni!
:cry: Tényleg nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztülmennetek!Azt az embert egy percig se sirasd, tényleg jobbat érdemelsz.Titó nehezebben,de túl fogja tenni magát rajta, de neki évek kellenek. :( És sajna ez egy életre nyomot fog hagyni benne, kihat a párkapcsolatára is.De hátha nem így lesz.Ha nagyon nem megy, akkor vid el gyerekpszichológushoz, hátha tud vmit tanácsolni, hogyan segíthetsz neki túljutni ezen, feldolgoztatni vele ezt.
Neked sem lesz könnyű,de majd el fog jönni az a pillanat, amikor már özömbös lesz az egész.És az is, amikor megismerkedsz egy rendes pasival.Mert egyedül nem maradsz, az biztos. :wink:
Nyugodtam írd ki nekünk a bánatod, ne érdekeljen, hogy Ők mit szólnak hozzá!Semmi közük hozzá, hogy kinek mondod el a bánatod!Jogod van panaszkodni!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Babus,
Hagyd a francba ezt az embert, ez sajnos egy utolso szemetlada. Onzo es erzeketlen ember, tenyleg nem erdemel meg sem Teged sem pedig Kristof szeretetet.
En meg azt a heti 2x45 percet sem eroltetnem, szerintem mindenkinek jobb lenne. Hosszu tavon ugyan, de Titonak is.

Nagyon jo otlet ez az iskola, jot fog tenni neked es segiteni fog talpraallni.

Tundi.
Deveny Annanak hivjak az alapitvanyt, en is jartam oda Mateval. Nem Te tornaztatsz, hanem ok gyurmazzak a gyerekeket. Talalnod kell a kornyeketeken Deveny altal kikepzett tornaztatot, de biztosan van nalatok is mert mar az egesz orszagban szep szammal tevekenykednek.
Fel kell keszulnod arra, hogy nagyon faj a babaknak, amikor nyomorgatjak oket, orditanak mint a sakal es nem tudsz rajta segiteni. De nagyon hatekony es ok tenyleg tuzetesen atnezik a baba mozgasfejlodeset ami ugye kihat mindenre a jovoben. Arra viszont figyelj nagyon, hogy csak 5 honapos korig hatasos igazan a kezeles, tehat jo minel elobb megnezetni Rolit.

Judit, Nicol, Edinka,
hogy vagytok?

Mi jol, koszonjuk! Maja oriasi, mar 8kg de ennek ellenere nagyon ugyes, mar a kuszassal es negykezlabazassal probalkozik.
1 hete atalussza az ejszakat, este fel 9-tol reggel fel 7 -7-ig. Ez mar nagyon jo, mert fizikailag elegge kesz vagyok.
Mate mar nem alszik napkozben, igy tudjuk ot is lenyomni 8 es 9 kozott, es egyszerre kelnek 7 elott.

De nagyon aranyos, imadja Majat es Maja is Istenkent tekint Matera.

Hat nagyjabol ennyi.
sziasztok!
 
 


Tündi
remélem jól vagytok és minden ok. Már jó pár napja nem jelentkeztél és a blogodban sem láttam újabb bejegyzést. Ugye minden ok???

Babus
nagyon sajnálom, hogy a férjed így áll hozzá a dolgokhoz és a fiához. hihetetlen, hogy milyen emberek vannak, semmi felelősség érzete nincs Kristóffal kapcsolatban. Én azt mondanám, hogy egy éretlen ember. majd egyszer ráébred, mit veszít ezzel a hozzáállással. sulid elkezdődött már?

Kép

Kép
 
 


Babus!

Nem kell erőltetni a találkákat, viszont, amikor ő jönne, akkor nem szabad rögtön pattanni. Neked is van életed, programod stb. Ha Kristóf elérhetetlen lesz, majd ne félj ácsingózik. A többit pedig zárd le, és igaza van kezdj új életet, mert ez a vonat elment, ami szerintem jobb is. Kristófnak pedig semmit nem kell mondani az apjáról, majd ő maga megtapasztalja milyen. Ez a legjobb hidd el. Ha - vagy, akkor úgysem hisz neked, ha pedig + akkor pedig miért nem az van, amit ígértél vele kapcsolatban. És tudom, hogy le vagy égve anyagilag, de tessék eltenni az esküvős képeket, az ágyat leteríteni egy ágytakaróval... stb. stb. és új lapot kezdeni, előbb magadban, aztán pedig nyitni. Máshogy nem megy, láttam anyámnál. Sajnos ő a nyitást nem lépte meg, pasi nélkül él 25 éve.

Kristófnak is az a legjobb, ha tiszta lapot nyittok, egy új felállásban, miszerint az apja az apja, de már nem él veletek. Hidd el tapasztalatból mondom, amit mondok.

 
 


Sziasztok

Aranyosak vagytok...és igazatok van. Tényleg jól esik.
Tudom, hogy le kellene zárni, de nem könnyű.
Higgyétek el, felfoghatatlan, hogy egyik nap még van férjem, a gyerekemnek van apja, rajta vagyunk a tesón, abban a hitben voltam, hogy jövő nyáron már 2 gyerekes anyuka leszek.

Aztán hipp-hopp, mint derült égből a villámcsapás, egy nap, miután feljövünk a játszótérről a férjem előáll a sztorival. Ha hiszitek, ha nem, kétszer mentem ki közben az erkélyre levegőért, mert azt hittem menten elájulok. Végig azt hittem vicc. Ilyen nincs. Ez nem lehet.

És a vicc, hogy még most sem hiszem el, talán ez a legnagyobb baj. Ezért nem vagyok képes elpakolni a cuccait sem. Látom magam előtt, ahogy hazajön a munkából, minden mozdulatára emlékszem, esténként elképzelem, ahogy itt ült a gép előtt, ahogy örült Titónak, minden olyan, mintha ma történne. Ő a férjem, biztos, hogy jönni fog haza. Meg kell, hogy ágyazzak neki, hisz itt a helye, mellettem. Az erkélyen a hamus, mert menni fog ki cigizni. Minden őt várja.
Holott tudom, soha nem fog hazajönni, tudom, de nem fogom fel. Mint egy rossz álom, aminek vége lesz.
A múltkor elsétáltunk a halashoz, kishalakat vett Kristófnak. Felvette Kristófot a kezébe, én pedig majdnem belekaroltam. Csak úgy ösztönösen. Aztán kapcsoltam és mégsem.
Felfoghatatlan, hogy az, akit eddig szerethettem, azt ezután nem tehetem.
Persze, biztos hibás voltam, tudom, talán nem figyeltem rá eléggé, talán Titó túl lefoglalt, de akkor is szerettem.
Azt is tudom, hogy nem érdemelte meg, és hogy ezekután pláne nem érdemel meg minket. Pontosan tudom. De képtelen vagyok ezt megemészteni. Túl sok abszurd dolog történik. Az, hogy hirtelen ment el, az hogy 2 éve csal, az, hogy kivel csal, az, hogy mennyire nem hiányzik neki Kristóf, az, hogy miket mond, minden olyan abszurd. Ez nem lehet a valóság.
Hogy képes minden romba dőlni 2 perc alatt? Ilyen nincs. Nem lehet.
Én szerettem őt, úgy, ahogy volt, minden hibájával együtt, és ha újrakezdhetném, megint vele kezdeném. Ő volt és van is, életem első és egyetlen pasija. Annyi szép emlék fűz hozzá. 18 éves se voltam, mikor összekerültünk. Mellette lettem felnőtt nő, anya Minden hozzá köt.
És nekem nem kell más pasi.
Egyszerűen pörgessük vissza az időt és igyekszem majd mindent másképp csinálni, biztos én hibáztam. Biztos nem voltam elég jó. Újrakezdeném, és minden máshogy lenne.

Baromira fáj, hogy minden, ami hozzá köt, már csak a múlt. Egyedül Kristóf maradt nekem. És a jövőnk? Kilátástalan. Elképzelni sem tudom, mi lesz velünk 1 hónap, 1 év, 5 év múlva...Már én is elmondhatom, amit a férjem, hogy csak a mának élek, annak, hogy Titó minden egyes napja boldog legyen.
És piszokul nehéz, hogy itt bőgök, míg alszik, és amint felébred, megtörölöm a szemeimet, mosolyt varázsolok az arcomra és bemegyek hozzá, hogy "Igen , kicsim? Jót aludtál?" és megyünk vidáman a játszótérre.

És tudjátok, én ezekután bármelyik pasiról képes vagyok ezt elképzelni. Ki lehet biztos abban, hogy a pasija nem állít egy nap ugyanilyen sztorival haza? (nem személyesen nektek írom, csak úgy általánosságban?)
Tudom én, mindenki bízik a párjában, én is ezt tettem, hisz bizalom nélkül nem működhet egy kapcsolat. Tudtam, hogy nem egy mintaférj és mintaapa, dehát könyörgöm, rengeteg ilyen van. Éshogy már egyszer megtette? Melyik pasi nem csalta még meg 10 év alatt egyszer se a nőjét? Aligha van olyan, amelyik nem, max. nem derült ki.
Bíztam benne, terveink voltak és mégis.
Én ezekután képtelen vagyok megbízni az emberekben. Következőleg ki fog átverni?

Én szerettem. És nem lehet egyik napról a másikra nem szeretni valakit.
Kristóf pedig még nehezebb ügy. Persze, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha sose látná az apját többet, nekem is könnyebb, ha nem látom, mert nagyon felkavar, ha találkozunk. De nem tehetem meg. Nincs jogom Kristófot eltiltani az apjától. Iszonyúan szereti, hiányolja, már reggel úgy ébred, hogy őt emlegeti.
Egyszerűen hosszútávon úgy érzem, nem tehetem meg ezt Kristóffal. Nem akarom, hogy 10-15 év múlva engem hibáztasson azért, hogy távol tartottam az apjától.
Ott van, találkozzanak, amikor akarnak, aztán majd Kristóf ítélkezik felette, ha felnő. Biztos vagyok benne, hogy jobb ember lesz, mint az apja, és meg fogja vetni azért, amiért ott hagyta őt az anyjával, amikor ő még pici volt, éshogy fontosabb volt a nője, mint az, hogy akkor jöjjön hozzá meglátogatni, amikor csak akarja.
És nyugodt lesz a lelkiismeretem, mert én mindent megtettem.
Már csak arra vagyok kíváncsi, a férjem, hogy fog majd a tükörbe nézni egyszer, 10-15 év múlva, ha már majd netán benő a feje lágya. Piszokulbánni fogja még, hogy itt hagyta ezt a tündéri kisfickót. Mert az idő megy, ezek az évek bepótolhatatlanok. És állítom, ebben a korban a legédesebb egy gyerek. Ahogy verseket mond, amilyen beszólásai vannak, ahogy puszilgat és szeretget minket. Ezt az időt, soha nem fogja tudni bepótolni a férjem. Fogalma sincs, mit veszít.


Ne haragudjatok, annyira gáz vagyok, tudom...nem is erről szól a topik...tudom, hülye vagyok, ilyenekkel terhellek titeket, meghát kiteregetni a szennyest mindenki előtt...
Meghát a férjemnek is megígértem, hogy nem fogom, de ez már nem tud érdekelni. Ő hány dolgot ígért már meg nekem?
Viszont tényleg igyekezni fogok a továbbiakban kevesebbet lelkizni itt nektek...nem ide való.

Helyette írok a suliról, kis figyelemelterelésnek:
Szóval, megérdeklődtem, csak péntek és szombat a suli, a gyakorlat is ezen a 2 napon lesz majd, ha lesz, hétfőtől csütörtökig ott és azt dolgozom, amit akarok.
Ezerrel kutatunk gyógyszertár után, ahol dolgozhatnék és ahol a gyakorlatot is tölthetném, mert lehet itt Gyöngyösön is. Utóbbira van is már lehetséges gyógyszertár, de a munkahely egyelőre nem megoldott. Ahová kerestek, ott már betöltötték az állást. Bár nyílni fog még egy gyógyszertár, akinek a vezetője anyum főnőkének nagy haverja, oda akar beprotezsálni, majd nemsokára keresnem is kell telefonon, és majd megbeszélünk egy találkát, meg akar ismerni, az mindenesetre már tetszik neki, hohgy a sulit én fizetem és nem nekik kell beiskolázni.

És a suli csak október utolsó hetében fog indulni, mert benyújtott a suli egy pályázatot, hogy olcsóbb legyen a képzés és ezt csak október közepére bírálják el, de ha nem jön össze is indul a suli, csak az eredeti 45ezer/félév tandíjjal.
Ja, és egy volt munkatársam/barátnőm is úgy néz ki jönni fog velem suliba, jó lesz, nem egyedül járogatni fel Pestre. Neki se lesz könnyű, egy 1 és egy 2 éves kislánya van.


Na lassan megyek, Titó már zörög, lassan ébred, addig még helyre kell pofozni magam...


Móni

Kép
 


Móni!
NEM TE vagy a hibás!!!Mindenki ilyen helyzetben magát okolja.Persze a férjed biztos tudna hibákat felemlegetni, de tökéletes ember nincs!
Ha igazán szeretne, akkor a hibáiddal együtt szeretne, mint ahogy te szeretd őt, még ezek után is.Igaz?
Szóval ne hibáztasd magad.Igazából szerintem attól vagy padlón, hogy hirtelen jött ez az egész.Mint amikor vkit elüt az autó és meghal.Egész más így elveszíteni vkit,mintha hosszú hónapokig betegeskedne, és fel lehet készülni a halálára.Ha a ti kapcsolatotok is hónapok alatt romlik meg, akkor van időd, de így ez nagyon hirtelen jött neked, ezért vagy még most sokkos.És ez érthető is, meg szerintem természetes is hogy így érzel.
Hidd el, ezen tényleg csak az idő fog segíteni.Tudom hogy most őt akarod vissza, mert félsz hogy egyedül maradsz, és szükséged van a szeretetre.És eddig ő volt a támaszod, a mindened, és most nincs, elvették tőled.De akárhogy is, ezt el kell fogadnod, hogy ez mostmár így lesz.Tényleg pakolj el minden emléket, azok csak nehezítik a helyzetet, felszaggatják a sebeket.
Menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, vegyél pár új csinos ruhát, és járj úgy az utcán,mint egy egyedülálló kisgyrekes anyuka, aki iskolába fog járni, akinek van jövője, aki akar még bolodog lenni!És hidd el, rád fog találni a bolodgság!!!!De hinned is kell benne!

Sulihoz gratula, remélem összejön az állás is, és a tandíjat sem kell fizetni!

Nyugodtan panaszkodj nekünk, függetlenül atopik tartalmától, hisz itt barátaid vannak, ki másnak öntenéd ki a szíved, ha nem nekünk. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


sziasztok

Látom, jól kiírtottam a topikot...

Panka
Köszi, aranyos vagy :)
Szerintem is azért különösen fájó ez,mert hirtelen jött, váratlanul, nem voltam felkészülve rá, egyáltalán.
Emlékeket elpakolni nem könnyű, mert a lakásban minden rá emlékeztet, nászútról hozott hatalmas képek a falon, nászajándékba kapott cuccok, és minden bútordarab, amiket közösen választottunk ki, terveztettünk meg, a számítógépes sarka, ahol éjjel-nappal ült, stb., amiket meg ugye nem pakolhatok el, mert nélkülük üres lenne a lakás.
Ma azért kicsit szelektáltam, a számítógépes vackát kilomtananítottam, minden CD-t elpakoltam, ilyenek, dehát még így is sok az emlék...

Na de nem viszem túlzásba, írok másról. Hátha ez rémiszt el mindenkit!

HAHÓ!!!TÖBBIEK! Nagyon el vagytok tűnve!

Nicol
Tesó? Nagy a hallgatás!
Még a végén meglepsz minket nagy hirtelen egy két csíkos teszttel vagy egy UH képpel?

Edina
Megjött már a Norcolut hatása?

A másik topikban nagyon beindultak a babák, akik netán nem olvasták, Unique-on kívül Annácskáékhoz is kopogtat ismét a gólya:lol:

Timika
Tündiékről tudsz valamit?
Olvastam a másik topikban, hogy Rolika állapota rosszabbodott :( , hangszálgyulladása lett és sokat sír :(
Jobbulást már végre Rolikának! Annyira borzasztó, amikor egy ilyen pici baba ennyi mindenen megy keresztül...tényleg, annyira sajnálom...és Tündiéket is!
De most már KELL, hogy jobban legyen!!!

Egy kérdés:
Nem tudtok Pesten olyan üzletet, ahol elfogadható áron árulnak a képen láthatóhoz hasonló leesésgátlót?

Kép

Gyöngyösön azt mondták a lökött boltosok, hogy külön leesésgátlót nem árulnak, ez egyértelműen hülyeség, mert a neten ezernyit találtam, IKEA-sat, csak az elég béna, bár olcsó, mert csak 1990Ft, a Brendonban van ilyen, amilyet elképzeltem, csakhát 8000Ft, egy Helimexbaby nevű netes áruház oldalán találtam ugyanilyet 5000Ft-ért, csakhát ahhoz plussz postaköltség, egyebek, na meg nekünk 2db kéne belőle, az ágy mindkét oldalára, úgy meg már elég húzós.
Ha más nem marad, esetleg csináltatunk egyet.
De azért érdekelne pesti bolt is, mert október közepe felé úgyis mennem kell fel Pestre beíratkozni a suliba, és akkor megnézhetnénk, ha lenne valami jó ötlet.
Új ágyat nem akarok venni, merthát kombi kiságy, átalakítható 180cm hosszú heverővé, elég lesz hozzá a kókuszmatrac (17ezerért tudnának azt itt Gyöngyösön) + a 2db leesésgátló:?


Na megyek, lassan biztos ébred Titó Úr! :D


Móni

Kép
 


Timika
Most olvastam, amit írtál a másik topikba. Azért a többieknek bemásolom, aki nem jár arra:

"Rolika sajnos sokkal rosszabbul van. Megtükrözték vmelyik nap és kiderült, hogy nem hangszálgyulladása van, hanem egyszerűen a hörgői nem tudnak annyi levegőt/oxigént (remélem nem írok nagy hülyeséget) előállítani, hogy a baba hangot tudjon kiadni. Ráadásul ismét egész nap szüksége van Rolinak az oxigén búrára, már az is szóba került, hogy lehet, hogy vissza kell tenni lélegeztetőgépre, de ez eddig szerencsére elmaradt. Ma van a 4. napja, hogy újra kapja Roli azt a steroidot, amit először is kapott, reméljük segíteni fog. Gondolhatjátok, hogy kivannak szegény Tündiék. Annyit mondott még a telefonba, hogy jövő héten fognak egy időpontot kérni a főorvostól és leülnek megbeszélni a hogyan továbbot, mert ez így nem mehet tovább…
Egyébként még mindig nem jó a számítógépük, ezért nem jelentkezik. "


:( :( :( :( :(

Kép
 


Móni!
Kersgélj a neten, én is csak brendonosat tudok, de ott van nem fából is, hálós, stablnak tűnik.Ágyát nem lehet a falhoz tolni?Akkor csak 1 db. kellene.Pesten van a Babyoutlet, ott is találnim vagy nézd meg a tesz-vesz-en, vagy a vaterán.Ezek honlapok.

Gondolom, hogy nem lehet mindent elpakolni, de ami apróság,mozdtható azt igenis tedd el!Képeket vedd le, majd teszel helyére másikat, Titóról. :wink:

Egyébként nem te rémísztetted el az emberkéket, csak 7vége van :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is ezer éve nem írtam már, sokszor a lenti topikba szoktam írogatni.

Móni :) A többiekhez hasonlóan én is csak azt tudom írni, hogy próbálj meg lapozni és új életet kezdeni. Ő nem érdemel meg Titeket, és erről minden alkalommal tanúbizonyságot tesz. Az ő lelkiismerete, ha van egyáltalán ilyenje, legyen az ő problémája. Te pedig próbáld újra megtalálni a boldogságodat, hiszen fiatal vagy, csini, okos, mi kell még? :D :wink: Annak meg adjál hálát, hogy nem vagy olyan, mint a nője - ha neked is csak a számítógépes játékokig terjedne a gondolkodásod, ki nevelné Kristófot??? :shock: :roll: :twisted: :wink:
Nagyon klasszak egyébként a képek, amiket feltettél, olyan boldognak látszik rajtuk Kristóf!!!
Leesésgátlót én is csak a Brendonban láttam, a miénk pont olyan, mint amilyet feltettél. Esetleg, ahogy Pankaa is írta, a babyoutletet (www.babyoutlet.hu) próbáld meg, hátha ott van.
A sulihoz gratulálok, nagyon jó ötlet, remélem fogod szeretni!!!
Rég láttalak msn-en, nem szoktál mostanában jönni?

Mea :) Lívi is nagyon édes, veletek mi újság van mostanában?

Edinka :) Látom végre új ciklust kezdtél, remélem a kistesó is hamar kopogtat majd :D :wink:

Nicol :) Nálatok hogy áll a tesó projekt?

Szdorka :) Kóbor :) Ti is irtó rég jártatok erre!

Mi nagyjából jól vagyunk, voltunk egy hétig nyaralni Mallorcán, Kristóf nagyon élvezte. Utána sikeresen betaknyosodtunk, sajnos még most is szívni kell az orrát, úgy sajnálom ilyenkor :cry: :cry: Ja, és a tesó projektet ismét elhalasztottuk. :oops: :oops: :(

KépKép

KépKép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: