Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi: legközelebbi ultrahangra viszem a páromat, mert nekem is az a benyomásom hogy akkor közlékenyebb, ha ott van velem, talán mert ő nem hagyja annyiban. Sajna nem világosított fel arról hogy mi ez a ciszta amit talált, a neten keresgéltem utána, hogy mit jelenthet.

Manguszta: a műtét miatt volt a fertőzésed? vagy ezt pluszban kaptad (bónuszként). Én nem bánnám a karácsonyi babát se :)

Timi
 
 


szia Timi:hát jobban teszed ha tényleg megy veled a párod is,remélem mileöbb kiderül hogy mi is lehet a baj.veled szedetett valami gyogyszert?

Manguszta:sajnálom,hogy igy jártál,de sebaj,van még honapokbol elég :lol: remélem sikerül!!!és mitől lett a fertözésed?
 


Azt nem tudjuk, mert a kórházban (urológia klinika!!!) nem csináltak vizeletvizsgálatot.

Na de komolyra fordítva a szót: októbertől kezdődően volt egy belső katéterem (sztent-nek hívják, tkp egy merevítődrót a h.vezetékben), és az ilyesminél erőteljesen fennáll a felszálló fertőzés esélye. Nem is lepődött meg a doki. És bár a decemberi műtétig háromszor is kaptam antibiotikumos kezelést (szerintem túl rövid ideig, csak 1-1 hétig, amikor pedig 3 hét az ajánlott), tkp amíg sztent van, addig esélytelen kiűzni a bacit. Merthogy olyan jól van kitalálva az emberi szervezet, hogy "egyenirányító" van beépítve a h.vezetékbe - viszont a sztent kiiktatja ezt a funkciót. Cserébe életben marad a vese :-) Szóval, szükséges rossz mellékhatásként jöttek a bacik, és most meg kéne szabadulni tőlük.

Kép
 

 
 

sziasztok csajok!

kinél mi a helyzet?Kagylo?Timi?Betty?
Manguszta?
nagyon sajnálom tényleg hogy ilyen borzalmakon kell átesned,szörnyű lehet.De nagyon remélem hogy meggyogyulsz!És már mehet a baba projekt?
 


Nekünk várakozó álláspont van most....május 4.-e a 2. konzi időpontja, addig egy hormonlabort kell csaináltatnom....ennyi tömören :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Betty: nekem meg május 6. az első konzi időpontja a BMC-ben :wink:

Manguszta: neked is kijutott a "jóból". itt a jóidő, a bacik is elmehetnének már melegebb éghajlatra.

Szilvi: várom a mensit hogy aztán mehessek műtétre.

Timi
 
 


Sziasztok!
Megvan a laboreredmény: kipurcantak a bacik! Mindegyik. Ötödik hónapja sz....ok velük, végre megszűntek létezni, tényleg elmentek a melegebb éghajlatra :-)
Köszönöm szépen a drukkokat! Ma voltam kontrollon, meg is ultrahangozott a prof, és azt mondta, most már hivatalosan is rendben vagyok és jöhet a baba, szabad próbálkozni!
Ugrál-ugrál-ölelget-ölelget-vigyorog-ugrál!!! (mármint, ez a jelen lelkiállapotom :-))
Nőgyógy doki nem adott semmilyen babasegítő szert, lehet, még nála is teszek egy látogatást, bár februárban voltam és azt mondta, mihelyt kiirtódnak a bacik, rajta-rajta és rögtön szóljak, ha van valami. Úgyhogy, most "rajta-rajta" ! :oops: :)

Kép
 


sziasztok!
ugyan még nem olvastam el a korábbi írásokat, de azért írok :)
mostanában laparral riogat a dokim. az időpontja még elég képlékeny: április, majd ősz, legutóbb "csináljuk meg a nyáron"... én meg próbálkozom barátkozni a gondolattal... :oops:

betty, mangu!
nektek egy kis "külön" sziasztok :wink:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szió J :D
Mi már ismerjük egymást :wink:
akkor még tényleg eléggé képlékeny az időpont :roll: :lol:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


betty!
nem tudom, mennyi ideig lesz még képlékeny az időpont. a héten kellene beszélni a dokimmal, ugyanis eddig pcos-re szedtem metformint... de le kell állnom vele... szóval lehet, azt fogja mondani a doki, hogy akkor nincs mire várni. legfeljebb nem csak átjárhatóságot néz, hanem drillingel is :shock:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


J
h a ahéten megtudsz valamit, akkor gyere a hírekkel :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


OK.
mindenképpen :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok! Julcsi, itt is? :-)
Ha megcsinálja áprilisban, akkor nyáron már vígan strandolhatsz és addigra el is felejted az egészet! 8)
Nem érdemes parázni miatta, mármint a beavatkozás elég sz...r, mármint utána, varratszedésig fáj mint állat, de utána rohamosan javul és egy jó két hét alatt teljesen felépül az ember.

Kép
 


mangu!
itt is :D
reggel beszéltem a dokival... egyenlőre csak annyit mondott, hogy "majd meglátjuk" :shock:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok csajok!

Van egy jo illetve egy rossz hirem!

JO:végre megkaptuk másfélhonap után apa andrologiai illetve genetikai elemzését,teljesen minden oké!

Rossz:hogy akkor miért nem jön a baba ha tényleg mindkettönkkel minden jo?kicsit ki vagyok ezért!meg a másik,hogy tegnap mikor elmentünk a papirokat közölték velünk hogy 10000ft,kérdeztem hogy mégis mire mert mi csak a leletekért jöttünk,erre mondja nekem egy csaj hogy kontroll dij,kiakadtam,elegem van az orvosokbol,lehuznak ugy ahogy tudnak!

Betty mi ujs?Timi?Manguszta?
 


sziasztok!
Régen írtam ide.
Most csütörtökön volt a laparom, és totál jól vagyok. Jó kicsit érzékeny, és nem bírok rohangálni, de ha valaki azt mondaná hogy hétfőn melózni kell nem esnék kétségbe :D Szóval aki még előtte van nem kell parázni! Műtét után 2órával már a saját lábamon "szaladtam" wc re.
Sajnos az egyik petevezetőm teljesen átjárhatatlan, de a másik ép, és a méhemben sincs semmi elváltozás. Így is van ugye esély spontán babára, de csak feleannyi mint normál esetben. Pár stimus hónap lesz nyáron, és ha a jobb oldalon van tüszőnövekedés akkor inszem. Ha 2-3 inszem sikertelen akkor lombik. De addig még sok idő van és én valahol azt érzem, hogy mégis spontán babánk lesz..
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Ahugika, stramm csaj vagy!
Így is kell, jön a jóidő, napsütés, az jót tesz a kedvnek, egészségnek, mindennek.

Attól is függ ám, hogy kinek hogyan gyógyul, hogy mennyit matatnak odabent. Engem az endó miatt jó három órán át nyiszálgattak, de a velem egy napon műtött csajok között volt, aki aznap már egészen jól volt. Szóval, tényleg no para :-)

Kép
 


Sziasztok!

Nekem jövő héten lesz laparom, drillinget fognak csinálni. Valakinek csináltak ilyen beavatkozást? Az érdekelne, hogy kb. mennyi a felépülési idő utána.
Hála az "élménybeszámolóitoknak", a beavatkozástól már nem parázok (annyira)! :)
 
 


lilliy!
én várni fogom a te beszámolódat... mert ha sikerül kiegyeznünk az időpontban, a körülnézésen kívül nekem is igencsak kijár egy drilling :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


lilliy!
Egy lánnyal műtöttek egy napon, neki is drillingeztek. Hétfőn találkoztam vele varratszedésen, és egész jól volt ő is. Köv. kedden megy melózni, szóval kb másfél hetet marad otthon.
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Köszi!
Reménykedtem, hogy a műtét után egy héttel már majd mehetek dolgozni, de ezek szerint kicsit több időt töltök majd otthon láblógatással. 8)

Juli, ígérem, majd beszámolok! Főleg, hogy egy cipőben járunk. Én is pcos-es vagyok, most metforminozok. Remélem, a gyógyszer és a műtét együtt majd meghozza a várva várt eredményt!
 
 


sziasztok csajok!

Képzeljétek ma voltam vissza az orvosnál mert megjött minden leletem,hála égnek minden jo!csak megint akar egy inszemet és ha az sem sikerül akkor leakar küldeni lombikra :cry: mert azt mondta hogy ismeretlen eredetű meddőséggel már nem tud mit kezdeni,a párom és én sem szeretnénk.nem kaptam választ arra,hogy márciusban kétszer volt meg a menszeszem,ezért szeretnék tanácsot kérni töletek hogy szerintetek miért irt fel duphastont?mert neki az volt a válasza hogy ujra meghozza a ciklusomat és utána szedjek clostyt kérdezte hányadik napon vagyok de a második menszeszem 9.napján meg ultrahangozott és mondta hogy:hogy mondjuk meg van vékonyodva a méhnyálkahártyám,kérdeztem töle hogy ez mitől lehet?nem válaszolt.ti tudtok valami okosat mondani?vagy történt már valakivel ilyesmi?nem voltam felfázva,meg semmi.nem értem.mert ugy volt meg hogy csak barnás valami meg 2-2 napig rendese menszesz!!köszi a segitségeteket!ha tudtok valami okosat mondani!
 


Ez egy kicsit furán hangzik nekem, mármint, hogy 2 hamar-egymásutáni mensi után megint gyorsan le akarja dobatni a nyálkahártyádat... Sztem úgy lenne logikus (bár nincs diplomám nőgyógyászatból... csak jópár tapasztalatom...), h várjuk meg egy teljesen normális ciklust.
Ugye, a mensi során leváik a nyálkahártya, és mivel a 2-ik túl hamar jött, szegény nyálkahártyának fizikailag nem volt esélye elérnie a rendes vastagságát. A két mensi eredménye lehet a túl vékony nyálkahártya.

A felfázásnak semmi köze ehhez, az urológiai probléma (két dologtól lehet az ember felfázva: bakteriális fertőzéstől vagy fizikai, hideg okozta gyulladástól). A ciklust csak nagyon másodkézből befolyásolhatja...

Kép
 


szilvi!
nekem zavaros ez az egész sztori :?

2 rendes vérzés? nem lehetett az egyik középídős?
vékony nyh... de 9. cn-on mit várhat az ember?
duphaston... leginkább progihiányra (végülis... barnáztál :o) szokták adni... ritkán találkozok olyannal, hogy norc helyett vérzésmeghozatalra használják.

de mondom... zavaros. az egész, hogy akkor most hogy volt, mi volt, milyen vérzésed volt, milyen ciklusod van, stb...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok!

köszi elöre is a válaszokat.Első menszeszem:március 4én kezdödött, tartott március 9ig,majd a második vérzés:március 25 és még mindig tart.Azt akarja a doki hogy szedjem hét napig a duphastont 3 .1-et és hogy miután lement a hétnap ujra megjön,ezt a doki mondta és akkor kezdjem el szedni a 3.naptol a clostyt is.ez remélem már érthetőbb.És mikor megultrahangozott akkkor mondta hogy vékony a nyálkahártyám.
akkor most én nem értem?nem azért van a duphaston hogy ujra megjöjjön töle?mert azt mondta még,hogy igy fel tudja gyorsitani a folyamatot.röviden ennyi,sajna!
De most a természet gyogyászat mellett döntöttünk,sok jot hallottunk rola és kiprobáljuk.ha már lemondtak rolunk a dokik!!!remélem sikerül és akkor majd nektek is tudom ajánlani.
 


szilvi!
így már tisztul a kép.
tk volt egy 21 napos ciklusod (ami még nem is olyan nagyon vészes, nekem többször volt 15-17 napos), ami miatt valóban vékonyka lehet a nyh... mármint azért, mert a 2 vérzés között nem volt ideje felépülni. kapsz duphastont, ami progit tartalmaz... a progi mellett elvileg nincs vérzés, viszont vastagítja a nyh-t. ha az elfogyott, akkor lesz egy tisztességes (és vsz bő) vérzésed, majd utána új ciklus stimulálva.

sztem korrekt.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia J!

Igen,elméletileg igy szerette volna,de lehetek őszinte?én ugyérzem most adtam fel a küzdelmet,ráhagyom magam a joistenkére lehet hülyén hangzik de kikészültem,ja és még mindig nem mult el,megvárom mig magátol helyre jön elég volt a sok hormonbol,meg mindenből,ugy döntöttünk a párommal hogy befejezzük az orvoshoz járást,remélem azért neked is sikerül minél előbb!!mi most fogadtunk egy őshonos kinai orvost,valaki ajánlotta,tegnap voltunk nála elöször és már tul vagyunk az első kezelésen mindkettőnket kezel,pedig azt mondták a dokik hogy nálunk egyikünknél sincs semmi baj,igy rá bizzuk magunkat a természetre,meglátjuk...!picit talán én is és a párom is belefáradtunk ebbe az egészbe.ugy is ő választ meg minket és nem mi meg őt,ha akar majd jön!!!remélem!!!
Veled mi ujs?
 


szilvi!
sajnálom és megértem a döntést.

én általában jó beteg vagyok. bízom annyira a dr-imban, hogy mindent megteszek, amit mondanak... bármit felír, gondolkodás nélkül beszedem... ha azt mondja, befekvés, befekszem. ha azt mondja, műtét, engedem... és az orvosaimban hiszek :)

újság? semmi... napok óta attól félek, hogy azzal fogok ébredni, hogy esett a hőm... de már csak 2 napot kellene kibírni, aztán megyek dokihoz.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Szia J!

Ennek örülök,hogy lehet hogy jön hozzád a golya :D
Nagyon drukkolok neked!
Kérdezthetek még valamit mert a multkor nem irtam le hogy a dokim mikor megultrahangozott a 9.napon volt 6 mm a nyálkahártyám és azt mondta hogy az vékony!szerinted?Meg a duphaston t nem csak azoknak irják fel akiknek sikerült a babo,de mivel progi hiányosok,hogy igy ne menjen el?bár lehet hülyeséget kérdezek,de mivel ezzel nem vagyok tisztában igy meglehet kérdeznem ugyi? :roll:
 


nekem első blikkre nem tűnik olyan nagyon vékonynak (de mérnökember vagyok, így nem tudhatom :)) középidőben jó, ha olyan 9-12 közötti... viszont nem tudom, milyen gyorsan vastagszik... de ha a doki azt mondta, hogy soványka, akkor biztos így van.
a duphastont simán barnázásra is szokták adni, babától függetlenül...


ja, és köszi a drukkot ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia J!

Köszi a választ,a sogornőm is azt mondta hogy nem vékony,és most hogy utána számoltam a 8 napon voltam nem mintha osztana vagy szorozna rajat!mindegy!

És te tudsz már valamit?teszt?
 


szilvi!
nem mertem tesztelni, helyette inkább egész nap görcsöl a hasam :? igaz, sokat segített, hogy hazasétáltam munkából, mert így a hasfájás nagy része átköltözött a fejembe... :lol:
kap még max 2 órát, aztán tolom is befelé a fájdalomcsillapítót.

holnap viszont megyek uh-ra, hacsak addig meg nem jön.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


-J-

Öszintén mondom hogy nagyon szurkolok neked!!!
Képzeld ma voltam másodjára a természetgyogyásznál,most sokkal többet kellett feküdnöm mint a multkor,meg a páromnak is.akupunkturát csinál.Kérdeztem töle,hogy segitett e igy már más lánynak,azt mondta hogy most várja már a babáját,hátha nekem is tud segiteni mert már nem tudom miben higyjek??? :( Kaptunk sok gyogynövényes kapszulát,de azért nem kért pénzt pedig adott vagy négy dobozzal,ugyvan hogy egy kezelés 4000ft/fő és 10 alkalom kell 2 naponta.de ha kifizetted egyben akkor jár hozzá a pirula.ugyhogy most azt szedjük.ja és a jo hir tegnap magátol elmult a maszatolásom,amit irtam :D ugy örültem neki,mert már gondolkodtam a rendes pirulában hogy be veszem.holnap mindenképp mesélj mi volt a dokinák!!!
 


sziasztok!
itt is megírom:
bár egész héten azon paráztam, úgy készültem, hogy bármikor vihetnek a műtőbe... semmilyen okból nem lesz szükség laparra :)
mondhatni bizonyítottan ;) átjárható vagyok :lol: (ja, és apát sem kell tovább nyúzni a katona-vizsgálattal :))

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia J!
Már vártam hogy irjál,hogy mik a fejlemények,de ha ilyen jo hired van annak szivből örülők!!akkor most már mindent bele!!!
Én jot nem tudok rosszat meg nem akarok irni mert most lenne abbol bőven:((ez van:(
 


-j-!
Akkor ha jól értelmezem halkan lehet gratulálni??? :D
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


igen... halkan :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia -j-

Mik a fejlemények???
 


szilvi!
egyenlőre csendben várok :)
tegnap meguhuzott a dokim (bementem receptért, és ha már ott voltam, gondolta, megvizsgál), és az került be a gépbe, hogy "szívhang sejthető" :) de majd 5 nap múlva lesz replay. addigra már tutira kell lennie. sajnos még mindig nem tudni, mennyi idősek vagyunk... de majdcsak kiderül ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia -j-

Akkor nagyon halkan örülök neked:)remélem egyszer majd én is ezt irhatom neked:)
Nekem sajna tegnap jött meg :( de megbeszéltük apával hogy nem megyünk el a 4.inszemre.mondjuk adott a doki clostyt hogy szedjem a 3.naptol,az nem baj ha szedem akkor is ha spontán probálkozunk ugye???az arra valo,hogy több petesejtem legyen?!ha jol tudom?!
 


szilvi!
nem arra való, h több legyen, hanem hogy egyáltalán legyen. a "több" az csak extra lehetőség. nekem 1. ciklusban nem is lett tőle.
viszont minél előbb kezdi az ember, annál hatásosabb. velem pl 1. naptól szedette a dokim... sőt, volt olyan, hogy mondta, ha tutira tudná, h megjön másnap, akkor már kezdhetném is szedni...

egyébként tudom, hogy sovány vigasz, de új ciklus, új remények! (igaz, nem a tapasztalat beszél belőlem, mert nekem még ciklusom sem volt)
hajrá spontánkodás!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!
Meg, a megtapadás elősegítésére is szokták adni, akkor is, ha spontán is van pé...

Pussz
Manguszta

Kép
 


manguszta írta:Meg, a megtapadás elősegítésére is szokták adni, akkor is, ha spontán is van pé...


no... ezt nem is tudtam :o

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia -j-
köszi az infokat,mondjuk nekem spontán ciklusban is vannak nagy petém.akkor remélem ez segiteni fog!!
veled mi ujs???
 


Ja, még az Ács akart felírni nekem egyszer, bár nem-stimulált ciklushoz képest tökéletes pé-m volt. Csak aztán máshogy alakult az életem.

Kép
 


szilvi!
minden OK :)
7,2 mm-es ülőmagasság, és ver a szve, de nagyon :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok!

-j-!!!akkor halkan még jobban örülök nektek:)sokat pihenj!amugy hogy érzed magad?mikorra irt ki a dokid??:)
 


köszi :)
mensi szerint dec 10, de azt beszéltük, hogy a 10hetes uh-n pontosítjuk. vsz olyan 20-a körül fog érkezni... azaz terveim szerint szentestére itthon leszünk ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


szia -j-!

Akkor ezerrel megy neked a drukk!remélem azért még fogsz magatokrol irni,hogy mi a helyzet veletek,megha meg tudod majd a nemét is.jo???vigyázz nagyon magadra.te most nem dolgozol ugye?
 


fogok írni :) naná :!:

nem dolgozom. az alapbetegség miatt nem... vagyis pontosan azért, mert nem tudjuk, hogy mi az, így nem tudjuk, hogy hogy fog a babóra reagálni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron