Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


A következőt javasolta a Nyírő Gyulában a Csepegő Doktor. Laparoposzkópiát és petevezetők átjárhatóságát nézik meg nálam. Hamarosan. Amint megjön a menstruációm, hívnom kell és be kell feküldnöm. Kérlek Titeket, ha valakinek volt már ilyen műtétje, jelentkezzen. Altatnak. Mi történik itt ilyenkor pontosan, és ha gond van, akkor meg tudják-e szüntetni. Borzasztóan izgulok, mert 6 éves koromban voltam utoljára kórházban, akkor altattak.
A kérdésem még az volna, hogy kb. mennyi pénzt adjak a dokinak?adjak-e a másik nőgyógyásznak?az anesztnsnek, a nővérnek?elvileg kórházi alapon csinálják, de fogalmam sincs mi ilyenkor a szokás?"hálapénz"
Nagyon izgulok!
Még egy kérdés?Akinek volt ilyen műtétje, utána ugye minden rendben lesz és hamarosan kisbabát fogok várni?

kérlek, segítsetek megválaszolni a kérdéseimet és elűzni a kétségeimet!

köszönöm :-)
juj
 
 


Szia!
Nálam decemberben volt lapar. Előtte megcsinálnak mindenféle labor, EKG vizsgálatot. Egy nap befekszel, másnap van a műtét harmadik nap hazamehetsz, ha minden rendben van.
Az altatástól ne félj. Mondjuk előtte én is féltem, mert még sosem altattak engem sem.
Műtét előtt nekem beöntés volt, borotválás. Ez nem minden kórházban van.
Kb. fél óra volt az egész és nekem 2 vágás van a hasamon. Egy a köldökben másik pedig jobb oldalon lenn. Műtét után egy kicsit fájni fog a hasad és még pár napig, de a varatszedés után már jobb lesz.
A kórházban a nővéreknek adtunk egy nagyobb desszertet. Mivel én meddőségibe járok annak az orvosnak adtam varratszedésko pénzt 20.000.- Ft-ot.
Igen elvileg nagy esély van a műtét után, hogy sikerüljön a baba.
Hirtelen ennyi, ha kérdésed van kérdezz nyugodtan.
Sok sikert.
Gyöngyi

Kép
Kép
 


Szia GYöngyi!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
Igen eléggé félek és izgulok. Mindentől. Az altatástól, a beöntéstől, hogy mit találnak "bennem".
Téged mi miatt küldtek laparra?
Találtak valamit?
Mekkorák a vágások?
Ti hogy álltaok babafronton?
juj
 
 

 
 

Szia Andi!
Én is nagyon féltem a műtéttől, altatástól, beöntéstől. De tényleg semmi gond nem volt egyik sem volt vészes. Ne izgulj!!
Mi 3,5 éve szeretnénk babát. Egyszer voltam átjárhatósági még 2004-ben ott azt mondták, hogy az egyik oldal nem átjárható. 2005. áprilisában elmentünk a Forgács Intézetbe, ahol végülis a hormonszintemen minimális eltérés volt. Azóta szedem a Bromocriptint. Volt már 2 inszeminációnk ami nem sikerült. Decemberben rászántam magam a műtétre, mert előtte 2 inszemet félbe kellett hagyni, mert mindig a roszz oldalon volt a peteérésem. A műtét alatt átjárhatóvá tették mind a két petevezetékemet. Kaptunk spontán 2 hónapot de nem sikerült. A vágások kb. 1 cm-esek.
Valakinek 3 vágás van, de már halottam egyről is.
Ma 1 hete hogy a 3. inszeminációnk volt, jövőhét végén kell tesztelnem. Röviden ennyi.
Ti hogy álltok? Hol tartotok?
És nyugi!!!! Biztos minden rendben lesz!!!

Kép
Kép
 


Szia Andi!
Én is nagyon féltem a műtéttől, altatástól, beöntéstől. De tényleg semmi gond nem volt egyik sem volt vészes. Ne izgulj!!
Mi 3,5 éve szeretnénk babát. Egyszer voltam átjárhatósági még 2004-ben ott azt mondták, hogy az egyik oldal nem átjárható. 2005. áprilisában elmentünk a Forgács Intézetbe, ahol végülis a hormonszintemen minimális eltérés volt. Azóta szedem a Bromocriptint. Volt már 2 inszeminációnk ami nem sikerült. Decemberben rászántam magam a műtétre, mert előtte 2 inszemet félbe kellett hagyni, mert mindig a roszz oldalon volt a peteérésem. A műtét alatt átjárhatóvá tették mind a két petevezetékemet. Kaptunk spontán 2 hónapot de nem sikerült. A vágások kb. 1 cm-esek.
Valakinek 3 vágás van, de már halottam egyről is.
Ma 1 hete hogy a 3. inszeminációnk volt, jövőhét végén kell tesztelnem. Röviden ennyi.
Ti hogy álltok? Hol tartotok?
És nyugi!!!! Biztos minden rendben lesz!!!

Kép
Kép
 


Szia Gyöngyi!

Köszönöm a biztató szavakat. :-)
Igazából mi most lesz egy éve, hogy próbálkozunk, de van egy furcsa problémám, amit két nőgyógyászból egy sem kezelt, és azóta gondolom, hogy nem vagyok egy "egyszerű" eset. Januárban mentünk a Nyírő Gyulába, mint Meddőségi Centrumba. Kb. 2,5 van, hogy mielőtt megjön a menstruációm, előtte 5-6 napig barna pecsételés jelentkezik. Senki nem mondta, hogy ez baj, de szerintem ez nem normális. Lehet, hogy sárgatestelégtelenségem van. Amikor feltettem ezt a kérdést, akkor azt mondták, hogy ez nem az, mert jó a progeszteronom. Most javasolta a CSepegő doki a lapart, hogy altatásban belémkukkantanak és így az elzáródás, ha van azt is meg tudják szüntetni és egyéb eltéréseket. Ezt nem igazán értem, milyen eltéréseket?Remélem, hogy nincs nagy gond, mert annyira félek, hogy már 2,5 éve ez a pecsételésem van, lehet, hogy ha hamarabb kezelték volna, (de tényleg nem tudom, mi ez), akkor ...szóval sok itt a ha. Sok ismerősünk, barátnőm, a jógatanárom mondja, hogy nagyon fontos a pozitív hozáállás, és nem mondjam, hogy beteg vagyok, de szerintem ez akkor sem normális, hogy 12-13 napig betétet kell hordanom. és ez a hónap eléggé súlyos így is, mert eddig a 23-24. cn-en jelentkezett pecsételés, most a 17-en, már egy hete csinálja, és semmi megjövetel. MAgyaráztak valamit az endometriozisról, bár nem teljesen értem.
Te meg vagy elégedve a Forgács Intézettel?Milyen a professzor?Mennyibe kerülnek a vizsgálatok és a kezelések?
juj
 
 


Szia!
Ez a pecsételés nem mindig jelenthet jót. Hormonokat néztek már nálad?
Igen az Intézettel meg vagyok elégedve. Kedves mindenki, bár volt olyan hogy eléggé haragos kedvükben voltak, de ez annak tudható be hogy sok betegük van.
Amikor először mész konzultációra a Tanár úrhoz az 11.000. forint. Utána elvileg nem kell fizetni semmiért. Ha inszemre kerül a sor akkor a gyógyszerekért kell fizetni és maga az inszem 40.000 forint.
A lapartól meg tényleg ne félj. Ha van elzáródás akkor megtudják szüntetni és ha esetleg cisztát látnak akkor azt is.
Ugyhogy nyugi. Drukkolok neked.

Kép
Kép
 


Szia GYöngyi!


Tudom, hogy nem jó. és is azért mentem el meddőségibe, nem azért mert még csak 11. hónapja próbálkozunk. Tudom, hogy ez nem egészséges!
Igen néztek már hormonszintet, és legutóbb jó volt. Figyelj, én már nem értek semmit. Kétszer is megkérdeztem, hogy jók-e a homonjaim, tényleg?és azt mondta a doki, hogy igen. Már lerendeztem magamban, úgy hogy nagyon várom, hogy túl legyek az egészen. és akkor tudom, hogy midnen OK lesz. csak legalább már túllennék rajta!jó lenne!
Drukkolok Neked, hogy sikerüljön az inszem és egy egészséges babóca legyen a pocidban és maradjon is 9 hónapig! :-)
és egyébként ma befizettem a nyaralásunkat, augusztusban repülünk Krétára!zt már nagyon várom!
köszi, hogy velem vagy!!!
csak már 10. napja hogy pecsételek, és semmi jelen, hogy meg akarna jönni. ezért izgulok, hogy így mikorra tolódik a lapar???jajajajaj!!!
juj
 
 


Sziasztok!Nekem ápr.04-én lesz a laparom, a petevezetékek átjárhatóságát is meg fogják nézni.Utána biztos hogy többet tudok majd mondani.Addig is fel a fejjel(mondom ezt magamnak is)
 


Sziasztok,a "megint megjött" topikba írtam, mert hasi műtét lett a laparból.Üdv!
 


Helló!
Nekem is azt mondta a doki, hogy telefonáljak, és jelentkezzek be. Azt nem tudom, hogy miért kell két doki konzultációja?
 
 


Sziasztok

Nekem multhet hetfon volt lap-om es a jobb oldali petevezetekem be van zarodva tobb helyen is .Januarba ez miatt mennem kell egy nagy operaciora ahol kinyitjak a petevezetekemet . Van itt valaki aki ezen mar tulesett ? Es valamilyen infoval tudna szolgalni ??
 
 


Suzanne,
van ilyen operáció? Nekem is el vannak záródva a petevezetékeim, de nekem azt mondta az orvos ezzel nem lehet mit kezdeni, lombik a megoldás. Mi ez az eljárás amivek megnyitják a petevezetékeket? És ez rendes nagy hasi műtét? Mit tudsz erről?
Köszi!
Vendég
 


áfonyaaa írta:Suzanne,
van ilyen operáció? Nekem is el vannak záródva a petevezetékeim, de nekem azt mondta az orvos ezzel nem lehet mit kezdeni, lombik a megoldás. Mi ez az eljárás amivek megnyitják a petevezetékeket? És ez rendes nagy hasi műtét? Mit tudsz erről?
Köszi!



En kulfoldon vagyok es ide jarok korhazba is a dokim ott rendel . Ja itt van ilyen operacio es ez nagy hasi mutet 3-4 oras altatnak 1 hetig kell ITT a korhazban maradni.Nekem mult heten hetfon volt a lapr-om es ott latta a doki hogy a jobb oldali tobb helyen is be van zarodva de ki tudja nyitni szerencsere a bal oldalin meg valami kinovesek vannak de azon is tud segiteni .Itt 6 heten belul mutenenek is de en nem akartam karacsony meg uj ev elott ugyhogy januar lett belole .
Igy hogy be van zarodva nem adott a doki nekem sem sok eselyet csak par %-ot (10 alatt) es ha kinyitja akkor havonta 25-30 % hogy terhes leszek a koromhoz viszonyitva meg ilyesmi . Ugyhogy van ilyen mutet !!!!!!!!!!!!! De sajnos en sem tudok rola sokkal tobbet azert is irtam ide De En nagy keresgetesben vagyok ha talalok valamit akkor elkuldom ide is :D
 
 


Suzanne,
köszönöm ha megosztod velem a talált infókat! Én is mégegyszer rá fogok kérdezni, bár a nagy hasi műtét gondolata nem nagyon vonz...
Vendég
 


Engem se nagyon vonz de en ugy gondolom ha mar csak ez valaszt el attol hogy termeszetes uton terhes lehessek akkor nem fogok meghatralni tole .Foleg 7 evi probalkozas utan . Latom neked van egy kislanyod .Ha nekem is lenne mar egy gyermekem akkor en is elgondolkoznek rajta .
 
 


Nem azért gondolkodom rajta mert már van 1 lányom, semmivel nem akarom kevésbé ezt a másodikat mint akárki más az elsőt!!! De nekem már volt nagy hasi műtétem, sajnos nem is egy, és pontosan tudom mivel jár... :(
Vendég
 


Nehogy rosszul ertsd amit irtam !!!!Bocsi ha megbantottalak en nem ugy ertettem am . :oops: :oops: :oops: En nem tudom hogy mivel jar es azert is keresek infot ezen a forumon (interneten) keresztul. En elhiszem hogy a masodik babat is nagyon szeretned :roll: Lehet hogy te is tudnal nekem valami infot adni hogy mivel is jar egy nagy hasi mutet ?
 
 


Suzanne,
én is bocsánatot kérek, minden hülyeségre ugrom, csak tudod annyian vágták már a fejemhez hogy neked legalább már van egy... ezért gondoltam hogy te is... :oops: ne haragudj.
A nagy hasi műtétekről nem szeretnék írni sokat, egyrészt mert a tapasztalatok nagyon egyéniek, ami velem megtörtént az veled nem biztos hogy meg fog, meg aztán lehet hogy a fájdalmat is sokkal jobban tűröd mint én, lehet hogy a kórházban ahova mész adnak normális fájdalomcsillapítást utána, tehát nem akarlak rémtörténetekkel feleslegesen sokkolni, mert olyan információm ami abszolút objektív, olyan nincs.
Vendég
 


Most találtam, abszolút témába vág:
Petevezeték és petefészekgyulladás késői szövődménye valóban lehet meddőség, amennyiben mindkét petevezeték elzáródik. Gyakran nincs arányban a gyulladás súlyossága és a hegesedés foka. Láttunk már olyan komoly gyulladásos folyamatot, amikor a hasat felnyitva a beteg méhe, petefészkei, petevezetékei "úsztak" a gennyben, szerencsére felépült, sőt minden gond nélkül teherbe esett és szült is azóta. Máskor pedig tünetmentesen lezajló folyamat következtében záródnak el a petevezetékek (pl. Chlamydia). A gond mindig akkor van, ha mindkettő petevezeték elzáródik. (Hiszen ilyenkor nem tud találkozni a petesejt a hímivarsejtekkel). Az elzáródott petevezetékek újra átjárhatóvá tétele céljából többféle megoldás létezik. Az enyhébb fokú elzáródás esetében gyakran maga a laparoscopia (hastükrözés) során alkalmazott chromohydrotubatio (színes folyadékot fecskendezünk be a méhnyak felől a méhbe, mely ha átjárhatók a petevezetékek, akkor azokon keresztül a hasüregbe űrül, és ez látható a laparoscopia során) nyitja meg az addig letapadt petevezetéket. Ezt többnyire vagy úgy észleljük, hogy az "átfújás" elején nehéz nyomni a kék oldatot, majd egyszer csak "megszalad" a fecskendő, vagyis lecsökken az ellenállás, ekkor nyílik ki az addig lezárt petevezeték, de még ennél is enyhébb esetben van, hogy a laparoscopia során nem észlelünk semmi különöset, mindkét petevezeték átjárhatónak bizonyul, a páciens pedig rövid időn belül terhes lesz. Ez esetben is feltételezhető, hogy esetlegesen az addig lezárt petevezetékek a folyadék nyomásának hatására kinyíltak (hiszen előtte a páciens 1-2, vagy még több éve nem tudott teherbe esni, a műtét után pedig hamarosan sikerült neki). A másik megoldási mód az, mikor összenövések törik meg, teszik kanyargóssá a petevezetéket, és a laparoscopia során felszabadítva ezeket az összenövéseket, ismét átjárhatóvá válik a petevezeték. Amenyiben a kürt vége van lezáródva, akkor laparoscopia során az megnyitható, és ezáltal újra átjárhatóvá válik a petevezeték. Azonban ez esetben annak ellenére, hogy folyadék számára átjárhatóvá vált a petevezeték, funkcionálisan nem biztos, hogy azonos értékű lesz a teljesen ép petevezetékkel, mert azáltal, hogy a kürt vége le volt zárva, a belső felszínén lévő kis finok csillók, amik részt vesznek a petesejt, majd később a már megtermékenyített petesejt méh felé történő továbbításában, károsodhatnak. Amennyiben a méh felőli része van elzáródva a petevezetéknek, akkor ez laparoscopiás úton többnyire nem megoldható. Régebben végeztünk úgynevezett konzervatív tubaműtéteket, vagy recanalisatios műtéteket (mely során microsebészeti technikával az elzárt részt kimetszve, a maradék részt újraegyesítve biztosítottuk a petevezeték átjárhatóságát), azonban a lombik-baby eljárás elterjedése és eredményességének növekedése következtében ez a fajta műtéti típus háttérbe szorult, mert a teherbeesési ráta magasabb lombikbaby-program esetében, mint a petevezetékműtétek után. Tehát amennyiben laparoscopia során nem sikerül átjárhatóvá tenni a petevezetékeket, akkor a lombik-baby program jön szóba. Természetesen a páciens kérheti, hogy végezzék el rajta a konzervatív tubaműtétet, azonban mivel, mint írtam ennek eredményessége alatta marad a lombik-baby program eredményességének, ennek csak akkor van értelme, ha pl. ha az OEP által finanszírozott 5 beavatkozáson már túl van, és nem áll úgy anyagilag, hogy saját maga tudja kifizetni a beavatkozás költségeit, vagy ugyan az OEP finanszírozza a beavatkozást, azonban az ehhez szükséges gyógyszereket nem képes megvásárolni a páciens, vagy ha a beteg korábban kérte, hogy sterilizálják, most pedig meggondolta magát, mivel ez esetben az OEP nem finanszírozza a lombik-baby program költségeit.
Vendég
 


Sziasztok!
Új tag vagyok és hiába keresem, ami elvileg itt van az oldalon, nem találom! :( Ha, valaki tudná a választ arra, hogy mi a különbség a röntgenes és az ultrahangos hsg között, azon kívül, hogy van, illetve nincs sugárzás, azt megköszönném! Sajnos, jódérzékeny vagyok így a röntgeneset nem csinálják meg, viszont a másik elvileg alkalmazható eljárás. Vajon ugyanannyira fáj, mint a másik? Kicsit be vagyok rezelve, mert hol azt hallom nem is olyan vészes, hol meg külön felhívják a figyelmemet arra a tényre, hogy iszonyatosan fáj. Most melyik az igaz? Persze tudom, hogy mindenkinek más a fájdalom tűrése, de azért valamit csak tud valaki mondani... :| Kérlek titeket segítsetek nekem! :?

Köszönöm
Dió
 
 


Dió,
saját tapasztalatom nincs, a hőmérős topikban lakom, ott sok lánynak volt már HSG, de én nem emlékszem hogy bárki is azt írta volna hogy elviselhetetlen kín, viszont több olyanra is emlékszem aki azt mondta hogy nem fáj egyáltalán... ha gondolod tedd fel a kérdésed ott, biztos sokan megírják nekik mennyire fájt (hivatkozz rám nyugodtan).
Hogy mekkora pontosan a különbség a 2 eljárás közt nem tudom, nekem laparom volt. De sejtésem szerint semekkora, eltekintve attól hogy más anyagot nyomnak fel, és nem röntgennel követik az útját hanem UHgal... de ez csak tipp.
Vendég
 


Áfonyaaa,

Köszönöm a "tippet" :), meg fogom kérdezni a lányokat, és azért valahol örülök, hgy annyira nem fáj., bár még nem vagyok túl rajta, de most megyek időpont egyeztetésre a dokimhoz 16-án... :shock:
 
 


áfonyaaa

olvastam, hogy el vannak záródva a petevezetékeid és azt mondták hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni. A minap találkoztam egy régi ismerősömmel és szóba kerültek a női bajok (én 6-án megyek laparra, mert egy ciszta van a jobb oldali petekészkembe ami kizárja a teherbeesés lehetőségét) és ő mondta, hogy neki mind a két petevezetéke el volt záródva, de a laparral sikerült megnyitni, azóta 2 gyermeke született. Szerintem ne add fel

Kriszti
 


sziasztok!lehet,hogy rossz helyen kérdezem, de meg tudjátok mondani, hog ymi az a méh-tükrözés??? köszi
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így hívatlanul betoppanok, de lenne egy elég sürgős kérdésem. Van köztetek valaki, akinek a kistarcsai kórházban csináltak laparoszkópiát? Szeretném tudni, hogy mi történik előtte ill. utána?

Köszönöm a válaszotokat előre is.
 
 


Mindenik
Érzéstelenítésben a méhszájon keresztül vékony optikát vezetünk a méh üregébe és a méh üregének enyhe tágítása után láthatóvá válik annak belfelszíne. A méh nyálkahártyájának kóros elváltozásai: polipus, mióma, összenövések, illetve a méhben rekedt idegentestek ezen módszerrel diagnosztizálhatók.

Kép
 
 


szia gaby,köszi a választ. egyelőre nem is tudják megcsinálni, mert bizonytalan lett a dokim helyzte a kórházban, és egyelőre nem tud előjegyezni, mert lehet, hogy nem is marad. az egész kórházzal nem tudják, mi lesz, lehet, hogy magánkórház lesz, még nincs dötnés. igy csak a petevezetőmet nézi meg, ha valami gond lesz vele, akkor csak később tud rendbe tenni. el vagyok kenődve. éljen az eü reform :(
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így belestem hozzátok, de lenne egy kérdésem..

Tavaly októberben volt egy méhen kívüli ikerterhességem, ezért laparoszkópiát is végeztek, de hasműtét következtében az egyik petevezetőmet is kivették...Januárban csináltak egy HSG-t hogy megnézzék milyen a másik petevezetőm...Szerencsére azzal minden rendben...

Kérdéseim: 1, mennyi az esélye, hogy jó HSG eredménnyel mégegyszer méhen kívüli lesz?
2, a laparoszkópia után 5 hónappal még elképzelhető, hogy nagyon érzékeny a köldököm (időnként)?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!! Elnézést a zavarásért!

Heni

Kép
Kép
 


Heni,
1. nagyon kicsi, nem lesz az.
2. egy heg érzékeny maradhat még jó sokáig. Ha nem gyulladt/nagyon fáj/ váladékos akkor minden ok.
Sok sikert!!!
Vendég
 


Áfonyaa: nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Gratulálok a babához a pocakodban!!

Heni

Kép
Kép
 


PHPBB:
Kép Sziasztok lányok! Látom elég rég nem írt ide senki!Remélem ezt azt jelenti,hogy mindenkihez eljött a gólya!Én azért írnám,hogy most volt laparom és úgynéz ki minden jó,egy apró kis bökkenő van a dologban az én petevezetékeim két x olyan hosszuak mint egy átlagos nőnek,de az inszemet ajánlotta ezmiatt a dokim.Ha esetleg valaki tudna esetleg hasonló esetröl megírhatná.
 
 


keti. szia. :!:

mi az , hogy két x :?: nem értem.

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


Surmi!
Szerintem azt jelenti hogy kétszer!

Kép
 
 


Szia surmi! Igen sajnos kétszer olyan hosszuak.Valószínü ezért nem jön még a babó.De az inszemet javasolta a dokim!Majd meglátjuk mi lessz belőle![/url]
 
 


Szia surmi! Igen sajnos kétszer olyan hosszuak.Valószínü ezért nem jön még a babó.De az inszemet javasolta a dokim!Majd meglátjuk mi lessz belőle![/url]
 
 


sziasztok lányok én még új vagyok itt de ha tudtok kérlek segítsetek nekem jan végén febr elején lesz hsg-m adnak érzéstelenítőt és ha igen hogy történik, utánna feküdni kell meg lehet hogy vérezni is fogok? ha átjárható akkor szerintetek mi lehet a köv. lépés??? mert peteérésem az van de mégsem jön a babó :cry: és ha nem átjárható akkor mi következik válaszotokat előre is köszönöm puszi


Szia

HSG =nekem még 2004 őszén volt a II-es klinikán (nekem egyik petevezetőm sem volt jó) én érzéstelenítőt nem kaptam, erős mensis görcsöm volt utána
a párod volt már andrológusnál? (népszámláláson?)

Szia

Kép

Kép
 
 


erika: nem volt pct-t csináltak este együtt kellett lenni és másnap reggel egy kis csővel szívattak anyagot belőlem ott elég jó arányú lett a célirányosan mozgó pindúr-pandúr tehát azt mondták hogy ez egy term. úton történő terhességre tökéletes de hát hogy elég gyorsak -e?????? azt nem mondták szóval úgy hogy na viszem az anyagot úgy nem vizsgálták meg :roll: lehet úgy is megkéne??? de akkor a dokim miért nem mondta? lehet hogy nem is velem van a böki???? szerinted??????


ja és neked utánna miután megállapították mi volt a köv. lépés??? mennyi idő után jött össze a pici???? és hogyan???? :D


Szia!

Nálunk
1-ső lépésben apjukot vizsgálták majd műtötték - biopszia
2. nekem vérvételek hogy van-e peteérés (ezzel minden ok) majd HSG
3. Kaáli intézet
4. nekem műtét a saját nőgyogyimnál (laparoszkópia + hiszteroszkópia = itt nekem az egyik petevezetékemet kivették és a másikat megégették)
5. vissza Kaáli intézet és indult is a baba projekt = lombik
Nekünk a leleteink alapján természetes úton egyikünknek sem lehet babája, így egyből csak a lombik jöhetett szóba
mi ezt az egészet 2004. szeptember 1-jén kezdtük, és 2005. májusában már lobmikoztunk is.
Nagy szerencsénkre nekünk mindkét kisfickó 1-sőre sikerült!!!!!!!!!!!

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


aha tehát ha nem átjárható akkor lombik :roll: köszike


Szia!

Nincs mit, szívesen!

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem is lassan eljön az ideje a laparnak, bár még néhány kérdés tisztázatlan, de addigra szeretnék testileg lelkileg felkészülni rá. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Elsőször is az anyagi oldala érdekelne.
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy lapar esetén mennyit illik adni a dokinak?
És ha valamilyen gubanc van és kisműtét lesz belőle, akkor mennyit adjak neki?
Vendég
 


CHERRY: nekem most volt okt végén laparom, de mivel gubanc volt, két és félórás lett a műtét. Emiatt tovább is kellett bent maradnom.
Én egy 20-ast adtam neki.
Majd írd meg az eredményt a műtét után. Hol fogják csinálni?
surmi
kockasfulunyul
 
 


Surmi :D
Köszi a választ!
Még egyelőre apa eredményére várunk, aztán majd kierül, hogy mehet-e a lapar vagy sem. Van-e értelme egyáltalán vagy irány a lombik. Az utolsó eredménye szinte használhatatlan volt. :(

Nálad milyen gubanc volt?
Vendég
 


Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat, nekem szerdán lesz a Nyírő Gyulában FSG vizsgálatom. Ezért szoktak pénzt adni? Vagy csak, ha laparoszkópiára, ill. nagyobb műtétre kerül sor? Illetve tudja valaki, hogy ott melyik variációt csinálják? A röntgenest, illetve az ultrahangost? Az orvosom azt mondta, olyan az egész, mint egy hüvelyöblítés - nekem még az sem volt - reggel jövök, s délután mehetek.

Köszönöm a válaszokat előre is :)
 


Sziasztok!

Van még ebben a topikban valaki? Én azt szeretném kérdezni, hogy szerdán lenne a laparos műtétem. (pco) Az a baj, hogy pár napja megint el kezdtem vérezgetni. Nem olyan sok, mint egyébként, de azért van. Szerintetek azért meg tudják csinálni a műtétet???

Köszi.
Szilvi
 


szia szilvia80! nekem is megjött 1-héttel elöbb mint kellett volna azt mondta a doki,hogy feszült voltam a mütét miatt és azért valószínüleg.ezért meg se csinálta aztmondta tilos ilyen esetben megcsinálni a lapart!

Kép
 
 


Keti!

Köszönöm a választ. Nagyon örülök, már vártam, hogy megoldják a problémát... Ráadásul még szabit is vette, ki miatta.

Nagyon jó!

Köszi mégegyszer.

Szilvi
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron