Új privát üzeneted érkezett!

Magyarországon keresek olyan 35 év alatti, 2 gyermekes anyát, aki saját petesejtjét ajánlaná fel számomra! Ez törvényes!!! A Kaáli Intézet végzi a beavatkozást! Ha bármilyen segítséget tudsz számomra adni, nagyon megköszönném!Rayo
Névtelen
 


Szia!
Ha írsz egy mailcímet, küldök mailt!
Itt inkább Névtelen
Névtelen
 


Csak egyet árulj el, Névtelen, miért kell kétgyerekesnek lennie?
Kíváncsi
 

 
 

Kiváncsi !

Biztos a referencia miatt Kép
Szilvy
 


Nem csak azért, mert így már elvileg ismert, hogy teherbe tud esni a donor, de, mint minden más beavatkozásnak, a petesejt leszívásnak is lehetnek veszélyei. Persze minimálisak.
A két gyerek a minimum kíváncsi! Kép

ha érdekel vkit: www.kaali.org ez a győri intézet honlapja, és nagyon jól megcsinálták.

(És hajól tudom, max. 4 utód jöhet létre így.)
Solya
 


A heti Nők lapjában van egy cikk a témában. SAjonos nem tudom belinkelni, de www.noklapja.hu Amiről beszélnek: Mégis kinek a petesejtje - rendelet áll a meddő nők anyasága útjában

sofka
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, 1 gyerek a minimum, nem kettő.

Annamari
 
 


Igen, a lényeg, hogy már szült nő legyen.
 
 


Kedves Nevtelen,

itt a cimem, varom az emiledet es koszi!!
Rayo
gyomaendrod@freemail.hu
Rayo
 


Kedves Rayo,

érdekelne, hogy miért, kinek, (mennyiért)? Ezen az utolsó kérdésen biztos többen felháborodnak majd, de véleményem szerint egy idegen ingyen nem fogja ezt a procedúrát, aminek ugye kockázata is van, végigcsinálni. A családban nincs olyan nőismerősöd, aki segítene?
Magamról annyit, hogy 26 éves vagyok, egy gyerkőcöm van, de szeretnék még. Sokat gondolkoztam azon, hogy vállalnám-e, és arra az eredményre jutottam, hogy adott esetben igen.

Írj még magadról!
V
Névtelen
 


Hello! Én is szeretnék majd donor lenni, de én is ugy tudom, hogy elég 1 gyerek!

Kedves V! Nagyon tévedsz, vannak akik szivböl probálnak segiteni, nem az anyagi okok miatt! Én csak azt várom el, hogy a kezelések árát meg az esetleges költségeket (tp, utazás) fizesse a pár.
Mi 4 évet vártunk a babára, ami végre most itt van a pocakomban, tudom milyen a beavatkozás, nem olyan nagy dolog (pedig nekem az egyik lombik még laparoszkopos mütéttel is végzödött) hogy másoknak akiknek semmi reménye nincs ne adhatnék segitséget! Én nagyon félem anno a lombiktól, de tényleg nem volt borzaszto ahogy irod ez a procedura. Ha az idöbe beleférek még, akkor én biztosan fogok másoknak segiteni (34 leszek mire szülök). Szerintem csodálatos dolog lehet tudni, hogy valakiknek csak az én segitségemmel sikerült.
Az igaz, hogy csak petesejtet adnék, én senki gyerekét nem hordanám ki, mert tudom szülés után nem tudnék már lemondani rola. Szerintem az sokkal nagyobb áldozat, mint petesejtet adományozni. Pláne ha beteg a baba, és nem kell a szülöknek mégse, akkor mit csináljon vele aki szülte?? Nehéz kérdés.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


V,
szerintem ezt csak ingyen lehet. Csak ha szívből jön, ahogy Karmen is írta! Különben eladod magad. Arról nem is beszélve, hogy a törvényben is az áll, nem lehet érte fizetni.
S
Névtelen
 


S! én is tudom hogy ez áll a törvényben, de szerintem vannak akik a pénzért vállalják, sajnos aki meg ki van szolgáltatva, örül hogy talál valakit, nemigen tud válogatni. Pedig a kezelés se olcsó és nem is biztos hogy sikeres. De biztos nem jelenti fel senki sem, ha pént fogadnak el érte, én lelkiismereti okokból erre nem lennék képes hogy fizessenek érte.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok! Kezdő vagyok még ebben a témában, pedig azt hiszem jól teszem, ha beletanulok..(Nincs túl sok választásom.)
Nem tudná megmagyarázni nekem valaki, hogyan lehetséges, hogy törvényesen csak anonim donortól nyert petesejtet kaphat, aki rászorul - ugyanakkor itt leendő anyukák saját maguk által felkutatandó jelentkezőknek ígérnek törvényes beavatkozást?
Most akkor mégsem illegális, ha saját magam gondoskodom donorról, akit persze megismertem, amikor a segítségét kértem?
Nadir
 


S!

A törvényben az is áll, hogy csak anonim donortól lehet petesejtet kapni. Ennyit arról, hogy szívből jön... Ja, mint a sperma is a spermabankból, az is szívből jön.
névtelen
 


Nadír: felkutatsz egy donort és megjelensz az Intézetben. Ott egy másik ilyen párral együtt felkészítenek Benneteket (mind a négy nőt), és egy napon elvégzik az összes beavatkozást. Papíron ismeretlentől ( a másik pár donorjától) kapod a petesejtet. Gyakorlatban? Azt nem tudom ....

Névtelen: talán nem kéne a spermabankkal öszehasonlítani. A spermadonáció kb 10 perc, ez pedig egy injekciókúra utáni altatásos beavatkozás. Azért ehhez kell egy kis motiváció, nem? A spermadonorok egyébként kapnak pénzt. Éppúgy mint pl. a trombocitadonorok, akiktől kb 1-2 órás beavatkozással veszik le a trombocitákat.

Én pl. ismerős kedvéért vállalnám a petesejt adományozást. . Ingyen, illetve a gyógyszereket vegyék meg, ha tehetik. Ha nem, lehet hogy még azt is vállalnám, nem tudom. De pénzt a szívességért nem fogadnék el.
Mindeközben nagyon örülnék hogy segítek egy párnak, megszületik valaki aki egy kicsit én is vagyok, de nekem nincs energiám /módom megszülni és felnevelni. Valaki aki az én közreműködésem nélkül nem jöhetne létre Kép

Anyaorsi
Névtelen
 


névtelen,
attól még jöhet szívből vmi, hogy ismered azt, akinek adományozol! Bocs, de én egy darabig úgy éreztem, belemegyek ebbe a dologba, pusztán azért, hogy megoszthassam másokkal is azt az érzést, amit nem tudnak egyébként átélni. A világ legcsodálatosabb ajándékát adhattam volna. Ha nem jön közbe vmi, rajtam kívülálló ok. A lányt pedig ismertem, de csak futólag. Hát ennyi. Tudom, nehéz elképzelni, hogy léteznek még ilyen naiv emberek is, akik pusztán jószívűek.
S
Névtelen
 


Köszönöm, hogy ennyi véleményt írtatok! Sajnos, nem tudok mindent pontosan.Fogalmam sincs, hogy mennyit kellene fizetni egy ilyen beavatkozásért! Arról pedig, hogy törvényes-e csak annyit, hogy nekem a Kaáli Intézetben ajánlották, hogy szerezzek donort! Senkim sincs a családomban, aki segítene. Egy bátyám van.Én 28 éves múltam, Békés megyében lakom és már ezer orvosnál voltam! Nem tudják mitől, de leállt a petefészekműködésem 6 éve,így soha nem lehet saját gyermekem! Ezeket a köröket azért futom, hogy megtudjam, létezik-e a világon olyan nő, aki egy idegennek pusztán szivességből vállalna egy ilyen beavatkozást! Rayo

Kép
 
 


Drága Rayo!
Nem ismerlek, de tiszta szívből kívánok Neked szerencsét ehhez az egészhez!
Én is Békés megyében éltem 18 éves koromig, aztán elkerültem onnan. Abból, amit írtál azt hiszem, a problémánk is egészen hasonló. Talán annyival könnyebb a helyzetem, hogy több remek ismerős is felajánlotta a segítségét, ha végül hivatalosan is kimondják: ez az utolsó eséjem. De ha véletlen meggyógyulok (mondják: egy esetleges szülés után rendbejöhetnének a dolgok) számíthatsz rám! Bár már most segíthetnék - de pillanatnyilag magamon se tudok...
nadir
 


Drága Rayo!
Bár nem ismerlek, tiszta szívből kívánok sok szerencsét mindehhez!
Úgy segítenék Neked! De sajnos magamon se tudok... Hasonló problémám lehet, mint Neked, de szerencsémre a családomban több vállalkozó is felajánlotta már: ha más lehetőség nem marad, adnak Nekem petesejtet.
Ezért is kérdeztem korábban, hogyan lehet kivitelezni az adományozást, ha egyszer kötelező az anonimitás... Együtt érzek Veled, tudom, mi mindenen mehetsz keresztül!
Főként, hogy ezek szerint Te Békés megyéből jársz fel! Én is onnan származom ám! Csak 18 évesen lettem pesti.
Ha egyszer oda jutnék, kit ajánlanál a Kaáli Intézetben, aki hajlandó "ilyesmire"? (Engem az 1.Klinikán kínoznak...)
Nadir
 


Rayo! én 4 év után lettem terhes (most 31 hetes) ugy hogy nekem is azt mondták spontán nincs esély. Igaz a lombikkal lehetett volna, de nem siekült. Csak azt akarom mondani, hogy szerintem a donornál ugyanugy megy minden, mint ahogy minket is stimuláltak, egészen a punkcioig, csak utána nem a donorba ültetik vissza az embriot. Nekem az elsö 2 alkalom "csak" 40-50e Ft volt, a 3. már 100e. De sokaknak ennyivel indul szoval igen drága a gyogyszer, ezért mondtam hogy én csak ugy fogom vállalni, hogy ha fizetik.
Kivánom szivböl mielöbb találjatok donort, és sok szerencsét!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kedves Nadir!
Örülök, hogy jobb helyzetben vagy, mint én! Szegeden voltam a Kaáliba, Dr. Zádori Jánosnál, de ennek már kb. 3 éve!Mivel rajtam nem tudtak segíteni, nem ismerem igazán jól az intézetet!Sajnos! Mi már az örökbefogadást elindítottuk, agí remélhetőleg 1-2év múlva lesz gyermekünk! Szurkolok neked, hogy minden sikerüljön! És biztosan fog is!!!! Rayo
Rayo
 


Szia Karmen!
Gratulálok nektek!Örülök, hogy vannak ilyen pozitív "példák", mint te! Sajnos én tisztába vagyok a saját betegségemmel és én már nem reménykedem a spontán dolgokban! Megpróbálom így elfogadni és élni az életem!!! A pénz persze mindent megoldana,hiszen akkor fedezni tudnék minden költséget!Akár Amerikába is kimehetnék, ahol legálisan ki lehet választani katalógusból petesejtdonorokat! Hát nem hihetetlen!! Ez van! Vigyázzatok magatokra! Pusz mindenkinek! Rayo
Névtelen
 


Sziasztok!
Remélem, nem probléma, hogy tegeztelek Benneteket. Magamról és a "gondomról" röviden (huhh de nehéz erről beszélni): 33 éves srác vagyok, kicsi nejemmel (29) egy Bpesthez közeli kisvárosban lakunk. Kb. fél évvel ezelőtt derült ki, hogy nem lehet gyermekünk, pontosabban a feleségem ki tudná hordani, de korai petefészek-kimerülés miatt nincs megtermékenyíthető petesejtje. Természetesen több vizsgálaton is átesett (utolsó állomás: Győr, Kaáli Intézet), de sajnos a diagnózis helytálló.
Először ledöbbentünk, majd (erős embernek képzelve magam) elkezdtünk lehetséges donort keresni. "35 év alatti, gyermekes nő, stb., stb." - végiggondoltunk minden szóba jöhető hölgyet a rokonságból, baráti társaságból, de ilyen-olyan okok miatt nem akadt "megfelelő alany" (még gyereket szeretnének, esetleg később megromolhatna a barátság, stb.).
Most ott tartok, hogy... hogy el vagyok keseredve. Nagyon szeretné(n)k egy (inkább két) kis porontyot, de ehhez egy roppant megértő, önzetlen és áldozatkész anyára lenne szükség.
Hát ezért írtam Nektek, hátha ismertek ilyet.
Email címem: implant@freemail.hu
És még valami: azt hiszem mindkét tábornak igaza van, annak is aki "ellenszolgáltatás" nélkül ajánl(-ott) fel petesejtet és annak is, aki az utazási és egyéb költséget "felszámolja" a leendő anyuka és apuka felé. Bár "nem vagyok eleresztve", de ez utóbbit a magam részéről természetesnek veszem és az ésszerűség határáig meg is kell tennem - bárcsak már ott tartanék.
implant
 


Rayo! nekem is ö volt az orvosom!! Szerintem fantasztikus doki, megértö, kedves és nagyon jo szakember. Én ugy akarok majd donor lenni, hogy nekem ö csinálja a leszivást, vagy elfogadja ezt a pár vagy nem vállalom. Mert én ebben a dokiban nagyon megbizok. Hidd el, mi se mertünk még remélni sem, tul sok baj volt, senki se adott még kis esélyt se. Én meg azt mondtam a pici csoda nem velünk fog megtörténni, mi is éppen akartunk menni az örökbefogadása jelentkezni. Remélem akár saját/akár örökbefogadott saját lesz nektek is hamarosan. Szerintünk is lehet öket teljes szivvel szeretni!!


Kedves Implant! én késöbb ha még beleférek az idöbe akkor lennék donor, de nagyon valoszinü éppen kicsuszok. De ha valaki tud orvost, aki 35 felett is megcsinálja akkor irjátok meg, kinél kell majd jelentkeznem!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, köszönöm.
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy nem reménytelen a helyzet!Karmen egy angyal!!!Én már 28 múltam, de ha lehetőség adódna, én is vállalnék mindent!!!Pénzem nekem sincs túl sok/közalkalmazott vagyok/, de a "járulékos" költségeket én is vállalnám!
Kedves Implant! Voltam egy Pesti magánklinikán és ott azt mondták, hogy lehet embriókat is "igényelni".Nem jut eszembe jobb szó! Hogy értsd mire gondolok: sokan miután beültettek nekik és sikerült, a lefagyasztott embriókról lemondanak olyanok javára, mint mi!Ezt lehet kérni, listára kerülsz és igaz, hogy nem a te "véred", de nektek ültetik be és kihordja a feleséged!Ez egy lehetőség!Hozzáteszem, az esély nem sok!!!!!!!!!!!!!!! Érted, ugye?! Rayo
Névtelen
 


Kedves Implant!
Bocs, hogy megint zaklatlak, de nagyon fontos lenne megtudnom, hogy a feleséged milyen gyógyszert szed és mióta! Én már évek óta szedem a Trisequens-t,de ha van jobb, kipróbálnám! Még soha nem tudtam senkivel beszélni, akinek pont ilyen gondjai lennének! Korai ováriumkimerülés! Hogy lehetséges ez?! Én 21 voltam, amikor megtudtam! Rémes, hogy azóta semmi nem változott!Most természetgyógyászattal próbálkozom! Nincs valami jó ötletetek erre az egészre? Kicsit türelmetlen vagyok! BOCS!Várom a válaszod!!!!!!Rayo
Névtelen
 


Rayo! De jo hogy ezt irtad, mert tesomnak vannak lefagyasztott embriói, a 4. lombik után lett spontán terhes, most éppen a 2. babát várja, szerintem nem fog neki kelleni, felhivom a figyelmét mielött megsemmisitést kérne, hogy mások javára mondjon le!! Nekem sajnos alig volt petesejtem, igy mindet felhasználtuk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Aki irt nekem privát levelet (nevét nem akarom leirni) nem megy el a válasz, valami gond van a cimével. Vagy adjon meg másik cimet!!!

Karmen
karmen
 


Szia Karmen!
Remélem, ezzel segítünk valakinek!Puszi Mindenkinek:Rayo
Névtelen
 


Sziasztok,
Rayo, köszi az embriós dolgot, ha más nem lesz... csak tudod az emberfia mindig reménykedik (én egyébként 90%-s vagyok, így ha lenne donor->petesejt->megtermékenyítés->baba, akkor azért Ő(k) "mi lennénk", ha érted mire gondolok).
Nejem uezt a gyógyszert szedi, pontosan nem tudom, de úgy kb. 1-1,5 éve. A győri doki szerint ez a legjobb.
Türelmetlenséged teljesen érthető, bár ellenszert sajnos nem tudok rá. Én is csak várakozó állásponton vagyok.
 
 


Szia Implant!
Ha bármi újat megtudok, jelentkezem! Te is tedd ezt, kérlek!Előre is köszi!Egyébként nekem azt mondták, hogy az első beültetésnek kb.5%-os esélye van és 150000Ft-ba kerül+ a donor költségei!Ezután fél évet kell várni az újabb beültetésre!Nem elkeserítésképpen írom ezeket! De lehet, hogy meg kellene fontolnotok az örökbefogadást!Sajnos, az is 1-2 év,de olyan gyorsan telik az idő!És a kicsit fel is kell nevelni!Nálunk halmozott a kockázat!Sajnálom!!!!!!Érted mire gondolok?! Rayo
Névtelen
 


Sziasztok!

Bár mostanában nem igen írok, azért rendszeresen elolvasom az itt megjelenő üzeneteket - mindíg tanulok valami újat belőlük...
Most pl. azt, hogy sajnos egyáltalán nem lehetetlen a petefészkek végleges kimerülése csak azért, mert valaki még csak a huszas éveit tapossa... Bár az én kivizsgálásomat még nem zárták le, mégis számot kell vetnem azzal, amit a segítségetekkel megtudhattam: a dolog másoknál fiatal koruk ellenére is már bizonyított tény.
Sajnos nekem is sok tünetem utal erre, azért mégis reménykedem még...


Kedves Rayo!

A legutóbbi üzeneteddel kapcsolatban kérdeznék, ha szabad:
Azt írtad, 150000 Ft az ára a donortól kapott petesejt beültetésének a donor költségein felül. Ezt az összeget kinek fizeti az ember?
Ennyit kér az orvos, az állam, esetleg a TB ...?
Ha a kérdésem kissé esetlen volna, elnézést kérek érte, de tényleg érdekelne!

Puszi mindenkinek! - Nadir -
 
 


Szia Nadir!
Még soha nem voltam beültetésen, abból adódóan, hogy nekem nics petesejtem, így csak azt tudom, amit hallok! A Kaáliba nincs hálapénz, mindenről számlát kapsz.Én egy vizsgálaton voltam, ami 8000 Ft volt akkor.De fizetsz az ultrahangért, az injekciókért, amik felkészítenek az embrió befogadására,ez elég drága!Ha jól tudom, van magyar szer, ami olcsóbb és persze van a külföldi!
Remélem, van valaki, aki neked többet tud segíteni!És ami a legfontosabb:NEM VAGY EGYEDÜL! Én már annyi mindenen átmentem!Ha valami baj van írj!!! Puszi: Rayo
Névtelen
 


Rayo! nekem 3 lombik volt, és a stimuláciot a donorral ugyanigy hajtják végre! NEkem az elsö 2 alkalom 40-50e Ft volt, a 3. már 100e. Igen, van akinél többe kerül, de azért mert az nehezebben stimulálhato akkor. Elég jo esély van rá, hogy meglehet uszni kevesebbel is mint amit irtál!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


ja és ez tavaly/idén volt, szoval nem évekkel ezelötti ár.

Karmen
karmen
 


Köszi Karmen!
Nagyon rossz volt lelkileg?Hülye kérdés, de engem mindig ez foglalkoztat!Hogy lehet túlélni egy sikertelen beültetést?Bocs, hogy ilyen kíváncsi vagyok!!!!! Megnézem milyen a "meddőségi" topik! Lehet, hogy ott is tanulok valamit!Kellemes ünnepeket!!!Rayo
Névtelen
 


Rayo! Nekem az volt az alapgondolatom, hogy biztos sikerül. Elöre mindenki figyelmeztetett, hogy nem szabad beleélni magunkat, de én csak igy tudtam nekimenni, hogy biztam a sikerben. Hiszen miért ne lehetett volna? Jo volt a nyh., az embriok is szépek voltak, gyógyszerrel is segitik a megtapadást, tehát miért ne sikerülne. Igen, a csalodás ezek után rossz érzés volt, de nem rosszabb mintha neg. áltam volna hozzá. Ugyanis rögtön arra gondoltunk, ha most nem sikerült, akkor legközelebb még nagyobb lesz az esély hogy most összejön. Lelkileg igy nem viselt meg nagyon a kudarc, mert ott lebegett a közeli siker a szemünk elött. Sajnos a 3. után elfogyott a mi és a családunk pénze is, akkor az szörnyü volt, hogy tudtam hogy már csak 2 alkalom maradt. Egyre többet gondoltunk rá, hogy mi lesz ha ez nem elég, mi nem tudtuk volna vállalni a teljes költséget, ha a tb. támogatás megszünik.
Igy arra gondoltunk, hogy ugyis éveket kell várni az örökbefogadásra, és éppen el akartunk menni jelentkezni. Ugy volt, hogy jövöre folytatjuk a lombikot, és meglátjuk hány baba lesz belöle. Ha sikerül ikreket, akkor visszalépünk az örökbefogadástól (ennek sok pár örülne) ha meg csak 1 baba lesz v. egysem, akkor jöhet.
Hogyan lehet tulélni? Szoval erre a válasz az, hogy remélni kell hogy valaha lesz gyerekünk. Csak erre lehet gondolni, hogy ha most nem is sikerült, muszáj hogy valaha sikerülni fog valahogyan szülönek lenni. Nehezen teltek az évek, nehéz lett volna az elöttünk állo is, de nem lett volna más megoldás mint a remény. Mert azt nem tudtuk feladni.

Lelkileg nekem sokat segitett, hogy vettünk egy kutyust (most másfél éves) igy volt kit gondozni, valamelyest a bánatot felejtetni tudta. Persze gyermeket nem potolja, de sokat segitett a kudarcot feldolgozni!

Nekem pocsék volt az ünnep, remélem másoknak csupa öröm!

Aki irt nekem levelet, még mindig üzenem, ha választ akar, adjon meg másik cimet! Valamit amire el is megy a válasz.

Karmen
karmen
 


Karmen!
Olvastam az örökbefogadási topikot.Mi lett vele?Már máshol "beszéltek"? Vagy csak egyszerűen vége lett? Jó lenne olyanokkal megismerkedni, akik ott írtak!!Tudsz rajtam segíteni? Köszi:Rayo
Névtelen
 


Rayo! én akkor néztem be oda amikor tanácsot kértem, hol kell elinditani az örökbefogadást. Mivel utána terhes lettem nem akartam irni, ne fájditsam a szivüket, igy egy ideig olvastam kivel mi lett, végül már azt sem.

Karmen
karmen
 


Rayo! jut eszembe, mintha az indexen is lenne valahol ilyen forum, probáld ott keresni.

Karmen
Névtelen
 


Eayo! megnéztem neked, nem szünt meg, söt mai hozzászolások is vannak. Itt megtalálod.
Igaz nem olvastam bele, de gondolom ezt kerested.

Babanet Társalgó - Gyermekek - Örökbefogadók topicja

Karmen
karmen
 


Szia Karmen!
KÖszi az infót!Találtam egy fórumot az index.hu-n,írtam is,remélem lesz pár jó gondolatuk az ottaniaknak!Kifejezetten örökbefogadók!Azt hiszem, nekem mostmár ezzel kell törődnöm!MIndent köszi és BUÉK!!!Rayo
Névtelen
 


Petesejtrevárók, kérdzenék valamit. Nektek fontos lenne, hogy a donor, akitől kapjátok a sejtet, hasonlítson picit "anyucira" aki majd kihordja a babát????
Anonim
Ano
 


Drága Rayo!

Jó ideje nem írtál, ahogy én sem... Csak remélni tudom, hogy ide pillantassz még, és megtalálod a hozzád címzett sorokat.
Érdeklődni szeretnék felőled: Változott-e a helyzeted az elmúlt hónapokban? Jársz még orvosokhoz a problémáddal?

Meg hát: kérni is szeretnék valamit...

Elmesélnéd nekem, miféle tapasztalatokat sikerült gyűjtened az örökbefogadással kapcsolatban?
Én csak mostanában kezdtem komolyabban elgondolkodni rajta. Olyan dolgok érdekelnének, mint:

- Milyen korú kisgyermeket szeretnél, és mekkora eséllyel kaphatsz örökbe épp'akkorkát?

- Mennyi időbe telhet egy ilyen procedúra elejétől a végéig?

- Először megismertetnek gyerkőcökkel, aztán dönthetsz? Vagy inkább azt mondják: "Őt szánjuk magának!"

Bocsánat, ha butaságokat kérdeznék, de talán érted, mire vagyok kíváncsi...

(Ha gondolod, írj az email-címemre: azt hiszem, kiolvasható az üzenetem mellé klikkelve.)

Üdvözlettel: - Nadir -
 
 


Sziasztok

Nekem két méhenkívüli terhességem volt. Mindkét petevezetékem alkalmatlan a természetes teherbeesésre, de gyönyörű petéket tudtak leszívni belölük 2001. júniusában, melyből 2002. februárjában két gyönyörű kislány született azt második lombikbébi probálkozás után. Azt hiszem tudom milyen érzés, ha valakinek nem lehet gyereke, de nagyon szeretne. Nekünk közel 10 év probálkozás után sikerült. A Kaáli intézetben Dr. Krizsa Ferencet tudom mindenkinek ajánlani. Nagyon szívesen segítünk a férjemmel azokon, akiknek szükségük lehet rá. Hat petesejtet szívtak le az első és második probálkozása alkalmával is, de csak hármat ültettek vissza. A többiről nyilatkozni kellett, hogy megsemmisitsék-e vagy felajnáljuk-e valakinek. Mind a kétszer felajánlottuk, számunkra ez teljesen természetes volt. Mivel az élet minket két gyönyörű ajándékkal is megáldott, úgy gondoljuk, hogy segíteni kell másoknak is, hogy boldogok legyenek. Teljesen önzetlenül felajánlom a petefészkem stimulálását olyan pároknak, akik tényleg elszántan szeretnének kisbabát. Az e-mail címem a profilban olvasható.
Mindenkinek nagyon szorítok, hogy végre megtalálja az igazi boldogságot egy nyöszörgö kisbaba személyében.
Üdv. Böbe
 
 


Drága Böbe!

Fantasztikus vagy! Minden tiszteletem a tiéd és a férjedé!
Őszintén kívánom, hogy az élet csupa szépet, boldogságot és sikert hozzon Nektek!!
Olyan ajándékot készülsz adni valakinek, amit soha semmi nem múlhat fölül... Hálás köszönet!!

Tudod: Az én sorsom még mindíg nem dőlt el -vizsgálgatnak, reménykednek, hogy talán jobban leszek.
Ki tudhatja... - még nem adom fel! De szuper érzés eztán úgy tovább csinálni, hogy ha esetleg "vége", még akkor is létezhet segítség!

Remélem, hamarosan szívből hálás lehet Neked valaki!


Baráti üdvözlettel: - Nadir -
 
 


Sziasztok! Bocs, hogy régen nem írtam, de nem gondoltam, hogy valaki még lezs itt!BOCS! Örökbefogadás: Eléggé procedúrás, de azt gondolom megéri!Tavaly szeptemberben jelentkeztünk a helyi Szakszolgálathoz.Egy elbeszélgetés után felvettek bennünket a várólistára, ami országos, de babát valószínűleg mindenki a saját megyéjéből kap.kb.1-2 év múlva. Addig tezsteket kell kitöltenie a házaspárnak és részt kell vennie egy 5x5 órás tanfolyamon, az EU miatt.Megmondhatjátok , hogy milyen korú és nemű gyermeket szeretnétek , de ha túl sok igényed van, az növeli az várakozási időt. Mi még nem voltunk tanfolyamon, agy erről nem tudok nyilatkozni, de mások hasznosnak tartják/tartották.Ha lesz baba, szólnak majd , el lehet menni megnézni és ha tetszik, elfogadjátok, de nem kötelező!!!!!!!!!!! Bárcsak már ott tartanánk! Gyermeket csak olyat kaphatsz, amilyet megjelöltetek, és a pszichológus is elfogad! RAYO

Kép
 
 


Sziasztok! Bocs, hogy a tegnapi üzim tele volt helyesírási hibával, de rohannom kellett, mert a fősulin voltam, de mindenképpen írni akartam.Ha bármiben tudok szívesen segítek bárkinek, ide fogok "nézni" néha! Rayo

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron