Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék "hallani" pro és kontra a Gynevac nevezetű vakcináról.

Aki már megkapta az oltóanyagot attól kérdezném, hogy milyen hatása volt? Be váltotta-e a hozzáfűzött reményeket?

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

moni
 
 


ez engem is érdekelne!!!
hannos
 
 



Azt gondoltam "nagyobb" forgalom lesz a topicon. De remélem ami késik... :lol:

moni
 
 

 
 

... én ma fogom feliratni!

Kép
zölddisznó
 
 


nődokival iratod fel?
hannos
 
 


Szerintem a házidokimmal, mert a nődokim gyógyszermániás, és félek, hogy nem tetszene neki az ötlet.
Nem hisz a "lájtos kuruzslókban". ...én meg nagyon!

Kép
zölddisznó
 
 


Hi!

Én is nagyon kiwi vagyok ezzel kapcsolatban. Föl akartam iratni már ma, de jó pár doki ismerősöm pont most van szabin, úgyhogy majd jövő héten...
Az egyedüli, aki itt van (épp nőturkász), hülyének nézett, és közölte, az nemigazán arra van (mármint babaprojektre), pedig ez oprtimális családtervezés előtt mindenkinek. (állítólag) Nem tudom, miért gond egyeseknek, hogy rendbe akarom tenni a flórámat!(szerintem nincs nő, aki ne kapna el néha vmit.)
curt
 
 


Hát ezaz! Én is azért szeretném!

Kép
zölddisznó
 
 


ildikó74 írta egy másik topicban:


--------------------------------------------------------------------------------

"Sziasztok!

Nekem a Kaáliban írta fel a doki a Gynevacot.De a háziorvos is megírja ha olyan,
Az biztos,hogy nem csodaszer de sokak segít.Egy próbát megér ártani biztos nem árt.

Nekünk azért nem sikerültek a lombikok mert a megtermékenyített sejtek az első nap után leálltak az osztódásban.Tőlem összesen az 5 alkalommal leszívtak 37 petesejtet és csak 4-et sikerült visszatenni zéró sikerrel.
A doki azt mondta szószerint,hogy van egy rakás szir-szar petesejtem.Azt jelenti,hogy a legtöbb petesejt nagyon rossz minőségű(szemcsés,deformált).Kérdeztem a biológustól is ,hogy mitől lehet ez de nem tudta.
A doki azt mondta,hogy van közte jó is és egyszer csak besikerül.
Az utolsó lombiknál már kaptuk a Gynevacot és akkor már nem voltak szemcsések a sejtek.Igaz ekkor sem osztódtak így nem volt beültetés.De 1,5 hónappal később mégis csak sikerült elcsípni egy jó petesejtet mert terhes lettem.SPONTÁN!

Szóval csak kitartás mindenkinek!"

Kép
zölddisznó
 
 


hát ez az az orvosok csak kiakadnak "rajtunk" mikor oda megyünk, hogy ezt és ezt szeretnék.pedig hát érhető,hogy az ember lánya mindent megtenne.
Tényleg lehet jobban járunk a körzetivel:-)
hannos
 
 


Én is vele fogom.Biztos felírja,mivel nekem a fogamzásgátlót is felírta,pedig azt csak nődoki teheti meg.Nekem is pont szabin van.Mással meg nem adatom be csak a sajátomba bízok meg.
breni
 
 


Sziasztok!

Nekünk bejött a Gynevac, ahogy vége lett a kúrának szinte egyből megfogant a kisfiam :D
Sajnos sok orvos kuruzslásnak tartja :(

Üdv,

panka
 
 


Ezen a Gynevac dolgon én is gondolkodom... de így is marék gyógyszert szedek reggel este. Ha még pluszban ez is rájönne... :? Vagy ez nem befolyásolhatja más gyógyszerek hatását? És vajon apukának is feltétlen kapnia kell? Ha igen miért?
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem azt mondták ill.olvastam,hogy nem befolyásolja a gyógyszerek hatását mivel nem hormon hanem tejsav baktériumok.

Azért jó ha a párod is megkapja mert a legtöbb férfi hordozza a fertőzéseket csak náluk nem okoz tünetet.

Nálunk a férjem a 2.szuri után belázasodott de csak 1 napig volt beteg aztán már a többinél semmi baja nem volt.

Ahol én lakom dolgozik egy gyerekorvos aki szintén benne van a Gynevac gyártásában ő is megírja.Az itteni nőgyógyászok hülyeségnek tartják és nem is írják meg.Az én dokim is azt mondta,hogy nem a szuri miatt lettem terhes szerintem meg igen.

Kicsit fájdalmas mert mélyen kell az izomba adni ce ki lehet bírni.

Ahová jártunk lombikra ott megismerkedtem egy sorstársammal neki is javasoltam,hogy adassa be.A következő lombik sikerült neki már 8 hónapos a kislánya.

Szerintem érdemes kipróbálni ártani biztos nem fog!

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!De jó hogy írtál,most már tutira bízom ebben a vakcinába.:)
breni
 
 



Ildikó!
Köszi, hogy megosztottad a történeted a topicon! Sok erőt adsz így nekünk!
Én tegnap este megkaptam az első szurit!

moni
 
 


MONI!FÁJT?DE KOMOLYAN.ÉN EGY KICSIT FOSOK TŐLE.
breni
 
 


No akkor számolj be majd nekünk a fejleményekről!!! :-)
hannos
 
 


Helló lányok!

Most jövök a nőgyógyászomtól. Megkérdeztem Tőle a gynevacot. Azt mondta, azért vonták be egy időre, mert 2 nőnél is halálos kimenetelű allergiás reakciót váltott ki. Most ugye újból forgalomba került. Hát???!!!
Mindenesetre én storno. Ha Ti mégis megpróbáljátok, akkor mindenképpen orvosnál adassátok be, mert ott tanán tudnak segíteni, ha neadjisten gáz van.
Az én dokisógorom és védőnőhúgom azt mondta, hogy ők nem adnák be.

Tiétek a döntés, remélem nem keltettem indokolatlan pánikot!

Pusza mindenkinek

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta a gyerekorvos aki szintén benne van,hogy azért nem lehetett kapni mert az Unió miatt újra kellett engedélyeztetni és mert gyulladás elleni szer helyett meddőség elleni szernek törzskönyveztetik.

Szerintem semmiféle halálos anyag nincs benne.Tejsavbaktériumok vannak benne ami amúgyis megtalálható a normál hüvelyflórában és a belekben is.
Akik meghaltak saját szervezetükre is allergiásak?
Na mindegy lehet,hogy tényleg így van de szerintem ez hülyeség.

Nekem a szülésznő ismerősöm adta be az ötödiket a háziorvos.A férjemnek is a szülésznő adta.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


...ez is csak egy információ volt a sok közül, amiért indult ez a topic! :D

Ildi!
Candida albicans is van bennünk, csak nagyon nem mindegy, hogy mennyi!

Kép
zölddisznó
 
 


ÉN BEADATTAM,MA VOLT AZ ELSŐ.
SZERINTEM IS HÜLYESSÉG,JÓ BIZTOS VAN AKINEK VALAMI ALLERGIÁT OKOZ,DE RAJTA VAN A PAPÍRJÁN IS.FIGYELMEZTET.
breni
 
 



Mint minden szernek ennek is vannak mellékhatásai! Amikor a gyerekeim manduláját vették ki, akkor is alá kellett írnom,hogy beleegyezek a műtétbe. Meg minden műtéti beavatkozást alá kell írni. Pedig annak is vannak kockázatai. Meg sz.tem egy szert azért nem vonnak vissza, mert v.ki belehalt a mellékhatásába. Én terhesség alatt szedtem olyan gyógyszert, aminek kicsi túladagolása is halált okoz. Több mellékhatás volt felsorolva, mint amire jó. De mégis beszedtem, mert tudtam, ezzel megelőzhetem a babám elvesztését, aki most töltötte be az 5. életévét már! Mindenkinek saját szíve joga a döntés. De jó, hogy megírtad zöldd!

moni
 
 


MONI!
BELÁZASODTÁL AZ ELSŐ SZURI UTÁN?TE HÁNY NAPONTA ADATOD BE?ÉN HETENTE FOGOK MENNI (HÉTFŐNKÉNT)
breni
 
 



Breni!
Én hetente, és nekem "péntek" a napom! :)
Nem, nem lázasodtam be! Semmi "mellékhatást" nem tapasztaltam.

moni
 
 


NEKEM EGY KICSIT FÁJ A FENEKEM ,MEG SZÚRKÁL.
breni
 
 


Szia Breni!

Nekem is fájt a fenekem olyan izomlázszerű fájás volt kb.2napig.
A férjem lázas is volt de csak egy napig a 2.szuri után.
Mi is hetente adattuk be.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!
Ti mikor adattátok be?Baba miatt?A beadás után hány hónapra sikerült?És meddig próbálkoztatok?
breni
 
 


Szia Breni!

Mi 2004.szeptemberében kezdtük októberben kaptukaz utolsót és decemberben lettem terhes és 2005.08.30-án megszületett a lányunk.

Igen a baba miatt adattuk be!
Előtte 5 évig próbálkoztunk volt 2laparom,1 hiszteroszkópiám,6 inszeminációm és 5 lombikom.Amikor kaptuk a Gynevacot akkor ment az utolsó lombik de az nem sikerült majd 1,5 hónap múlva lettem terhes.
Azt mondta a doki,hogy a lombik utóhatása és a szuri együtt vezetett eredményre vszínűleg.Igazán sosem tudták miért nem sikerült annyi derült ki,hogy a petesejtjeim nem a legjobb minőségűek.
A férjem szedte a Maca vibe elnevezésű tablettákat és az sokat javított a spermaképén.

Nálatok mi a gond és mióta próbálkoztok?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia!
Remélem nincs gond.Mi 10 hónapja nem védekezünk,de sajnos nem sokat vagyunk együtt.Még dokinál nem voltunk.Az egy évet megvárjuk.Most lesz az esküvőnk szeptemberbe és majd utána.De bízok a Gynevacba.
breni
 
 


Sziasztok!

Folyamatosan olvasom leveleiteket. Én tegnap írattam fel az orvosommal az injekciót. Nem nagyon örült neki. Szerinte az egész csak a pénzre megy ki. De azért felírta.
A héten váltom ki.
Egy sikertelen inszemináción vettem részt, azóta semmi.
gagu
 
 


Gagu!Ezt hogy értette a doki?Érdekes hogy minden orvos mást mond.Na mindegy.Ártani nem árt. :)
breni
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok, de nagyon érdekel ez a téma...
A meghalós verziónak így elsőre pletyka szaga van, de a sikeres beszámolók nagyon bíztatóak :)
Ha még vannak többen akiknek pozitív tapasztalataik vannak írjanak, szívesen olvasnék boldog anyukákról :D
tapedli
 
 


Breni!
Az orvosom azt mondta, hogy az egész csak a pénzről szól, valaki ebből nagyot akar... Azok a nők, akik a Fókuszban is voltak, nem ettől lettek terhesek. Ja és az én bajomra ugysem jó. Mondtam neki, hogy azért írja fel, ártani nem árt.
gagu
 
 


Gugu!Már bocs,de az orvosod egy kicsit hülye.Ha nincs semmi bajod akkor is megkaphatod.Írja a honlap is.
na mindegy
Én bízok benne azért.
breni
 
 


Szia!
Én is bízom benne, azért írattam fel. A honlapot is olvastam.
gagu
 
 


Sziasztok!

Látom, nagy visszhangja van a Fókusz riportnak. Ha reklámnak szánták, nagyon-nagyon bejött, és gratulálok annak, aki kitalálta.
Én is megnéztem és fel is hívtam a dokimat, aki azt mondta, menjek be hozzá személyesen és megbeszéljük.
Bementem. Nagyon kedvesen és türelmesen elmagyarázta, miről van szó: A Gynevac -ahogyan Ti is tudjátok- egy laktacidot tartalmazó tartalmazó vakcina. Ezt különböző hüvelyi gyulladások kezelésére találták fel, elpusztítja a rossz, és csak a rossz gombákat, bacikat, beállítja az optimális PH-t. Olyan a nemi szervünknek, mint a testünknek pl az Ehinácea.
Mellákhatásaként fedezték fel, hogy a vele kezelt nők egy része könnyebben esett teherbe, csökkent a vetélések száma náluk. A doki bácsimnak speckó egy olyan betege volt, aki 9* vetélt el, és a Gynevac után 1 hónappal teherbe esett és meg is szülte a babát.
Hangsúlyozta, hogy a Gynevactól nem leszek terhes, de a lombiknál is (most lesz az első) igen is segíthet azáltal, hogy rendbe tesz odabent. És felírta és aznap este be is adattam. Nagyon ügyes volt az "ápoló nénim" Rettenetesn féltem az injekciótól, de egyáltalán nem fájt, ahogy beszúrta a tűt. A folyadék már csipett és utána vagy 2-3 órán keresztül éreztem, mintha erősen megcsíptek volna, de másnap más semmi bajom. Remélem a többi 4 is így lesz.
Arról pedig, hogy pénzlevevés. Nem tudom, Ti hol tartotok, de én már túl vagyok 2 inszemen a Kaáli intézeteben, ahol az első 30.000+ 5000 injekció, a 2. már 40.000 + 5000 injekció úgy, hogy szerintem egy csomó mindennel nem foglalkoztak. Nem szólva féléve az Elevitről, és a többi vitaminról ,amit megvettem. Egy nőnek, aki nem esik spontán teherbe, egy 5000 ft-os tétel már sajnos nem oszt, nem szoroz.
Úgyhogy kívánom mindannyiunknak, hogy azon szerencsések közé tartozzunk, akiknek igenis segít.
Zsófia
zsofian
 
 


ZSÓFI!KÖSZI HOGY EZT LEÍRTAD.HÁTHA SEGÍT A LÁNYOKNAK IS ELDÖNTENI MIT TEGYENEK.
REMÉLEM NEKTEK SEGÍTENI FOG.
MI MÉG ORVOSNÁL SEM VOLTUNK,DE ARRA GONDOLTAM ADOK EGY ESÉLYT ENNEK AZ INJEKCIÓNAK ÁRTANI NEM ÁRTOK VELE.LEGALÁBB RENDBE TESZEM A PH-AT,HA NEM IS ESEK TEHERBE TŐLE.MÁR EZ IS EGY JÓ DOLOG AMIT AZ EMBER MEGTESZ ÖNMAGÁÉRT.
breni
 
 


Sziasztok, én is felírattam a szert a dokimmal, de Ő is tiltakozott, mondván, az nekem nem szükséges, mert azt olyanoknak kell szurizni, akinek rendszeres folyása van, gyulladása, vagy méhszájsebe. Hát nekem van méhszájsebem, ami sajnos időről időre visszajön, úgyhogy erősködtem. A doki feje vörös lett, de felírta a Gynevacot, csakhát nem hajlandó beadni. Persze lehet, hogy csak azért, mert most megy majd szabira, de akkor is. Úgyhogy most megpróbáltam a védőnőnél, azt mondta, tud valakit, aki beadja, de még nem szólt vissza. Hát remélem, megoldódik az ügy, és használni is fog, mert hiszek benne! Azt nem értem, az orvosok miért így állnak hozzá a nőkhöz, akik már minden szalmaszálba kapaszkodva hinnének abban, hogy gyermekük lehet. Talán támogatniuk kéne az amúgy is kissé reményvesztett hölgyeket lelkiekben is, akik hisznek egy ilyen készítményben, hogy meghozza a várva várt bébit. Ez miért fáj nekik? Nem is Ők kapják a szurit! Lehet, hogy attól tartanak, hogy valakinek baja lesz, és Őket perelik be ezért? Vagy attól, hogy nem az Övék lesz a dicsőség? Esetleg túl hamar lenne sikere a nőnek, és nem kapnak több pénzt? Persze az is lehet, hogy rosszul látom! Bocs, ha túl hosszú voltam! Remélem, mindenkinek sikert és babát hoz a sok szuri! :wink:
Vendég
 


Athiz!Ez a körzeti vagy a nődoki volt?Adasd be a másikkal?Nincs ápolónő ismerősöd?Ő is beadhatja.
breni
 
 


Sziasztok!

Athiz!

Szerintem az a bajuk a dokiknak ezzel,hogy megszünteti a gyulladásokat és így nem járkálnak minden hónapban hozzájuk.
Én volt olyan hónap,hogy 10000 ft-ot is otthagytam a gyógyszerekért és mindig visszajött a gomba stb.Azóta szerencsére ezek megszüntek!
A védőnő mondta,hogy volt olyan akinek a rákszűrés P3 lett beadatta a szurit és P2 lett nem kellett műteni.

Nekem az utolsó szurit a háziorvosnál adták be a többit a nőgyógyászaton a szülésznő.

Sok sikert Nektek!

Kép
ildikó74
 
 


Köszi lányok, a nődoki írta fel, és én is úgy vélem, hogy az alkalmankénti 6000 Ft-ját sajnálná, ha nem járkálnék hozzá vizsgálatra, kezelésre. Tegnap a rákszűrést 10000 Ft-ért csinálta. Még jó, hogy nem havonta kell! Azért ennyit megér az egészségem, a pénztárcám viszont jajveszékel! :lol:

Felhívtam ma a védőnőnket, és adott egy telefonszámot meg egy nevet, aki vállalja, hogy beszurizgat majd, sőt, házhoz is jön (egy ezresért!). Hát ez nekem nagyon tuti, és megéri! Viszont 3 gyógyszertárat hívtam fel, hogy Gynevacot szeretnék, és azt mondták, hogy nincs, és nem is lesz, mert nem gyártják. Azért a legnagyobb patikában szerencsére volt, és félre is tetettem, ma megyünk este érte. Pedig azt írták a honlapon, hogy szeptembertől lesz megint hiány, úgyhogy akinek kell, az most szerezze be, de úgylátszik így is kevés!

Na puszi, és akinek bevált, az írjon! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom, még mindenki nyaral.
Képzeljétek, eddig még nem sikerült megszereznem az injekciót. Az egyik gyógyszertárban azt mondták, hogy nem tudják, mikor lesz meg, menjek át másik patikába. Ez meg is történt.. Mára vagy a héten meglesz (remélem).

Írjatok!
Gabi
gagu
 
 


Gagu, szió, én már beszuriztattam az első adagot, és holnap vagy holnapután a köv. adag jön. Hát nem egy leányálom, de bőven kibírható. Amikor beadta a hölgy, rá pár percre kezdett el fájni, és rá egy 5 percre nagyon rosszul lettem. Hányinger, szédülés, mintha valami vírust kaptam volna el! Le kellett ülnöm, de szerencsére pár perc múlva el is múlt, és onnantól már csak a szuri helyét éreztem pár napig. Szóval semmi extra hála Istennek! Viszont remélem, hogy használni fog!
Hát én is kétségbe estem, hogy nem fogok kapni a patikában, de végül a budaörsi Tesco gyógyszertárában volt, ott félretették nekem, és még aznap este megkaptam a popómba. Remélem, neked is sikerül minél hamarabb beadatni! Egyébként az Utrogestannal ugyanez a helyzet, nem lehet kapni. Nem tudom, egy gyógyszer hogyan lehet hiánycikk????

Üdv: Athiz
Vendég
 


GAGU!SZIA!
ÖRÜLÖK HOGY EGYRE TÖBBEN VAGYUNK,REMÉLEM TÉNYLEG SEGÍT NEKÜNK,DE HA CSAK ABBA HOGY KITISZTULJUNK MÁR AZ IS HALADÁS.A BABA CSAK SZÉP TISZTA HASIKÁBA KÖLTÖZIK BE.
IGAZ LÁNYOK???????
breni
 
 


ATHIZ!
ÉN KAPTAM EGYBŐL ITT DEBRECENBEN.HÁL ISTENNEK.
ÉN NEM LETTEM ROSSZUL TŐLE,DE EGY BIZTOS HOGY NEM KELLEMES,DE KI LEHET BÍRNI.

EGYÉBKÉNT:NAGYON ROSSZUL VAGYOK MÁR 4 NAPJA.:(
breni
 
 


Breni, sajnálom, hogy rosszul vagy. Mitől lehet? Amúgy hol tartasz babaügyben? Mesélsz egy kicsit magadról? Akár priviben is, ha gondolod!
Vendég
 


Sziasztok!

Mi tavaly kaptuk meg a férjemmel az injekciókat, és a kúrát kövfető hónapban terhes lettem egy év után. Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy brómót is akkor kezdtem el szedni, de elötte egy évtizedig volt ki-ki újuló gyulladásom + méhszájsebem. Ezek az első szuritól megszűntek.
Én írtam Lázár Erikának, aki részt vett a kifejlesztésében s tőle kaptuk meg az oltóanyagot, mert akkor épp nem volt forgalomban. Egy fillért nem fogadott el, pedig az aszisztenséhez jártunk hetente szurira, csak annyit kért, hogyha megszületett a babánk, küldjünk róla egy képet.
Szóval ennyit arról, hogy a pénzről szól csak..
De a nőgyógyászok biztos sokat vesztenek rajta, mert sok problémát megold.

Én nagyon hálás vagyok Neki, biztos vagyok benne, hogy Neki is köszönhetem a gyönyörű kislányunkat. :lol:

Remélem itt mindenki hasonlóan "jár" a szurival, mint én. A beadás után egy kicsit tényleg kellemetlen, de nekem csak az első kettő fájt utána.

Zafír
zafír
 
 


Zafír!Köszi hogy leírtad.
Ez erőt ad nekem és még jobban hiszek benne,mert hinni akarok.És ez a fontos.A hit!:)
breni
 
 


Nem baj, ha beszállok? Én 2 Gynevacon vagyok túl, és nem a Fókusz meg a Blikk miatt... Nekem már több ismerősöm is javasolta, és valószínűleg ártani tényleg nem árt! Állítólag régebben a lombikok mellett alkalmazták, csak nem tudtak egyértelmű pozitív hatást kimutatni, ezért elhagyták. Vagy talán (ki tudja...) a gyógyszerlobbi kifúrta, és helyette mindenki kapja a sok vegyi és hormonkészítményt...
Amúgy mi több mint 2 éve próbálkozunk sikertelenül, ebből már majdnem másfél éve meddőségi szakemberekkel. 6 sikertelen inszeminációm volt, és most készülök az első lombikra. Ja, és se a páromnál, se nálam nem találtak semmi rendeleneset, pedig az egyetlen genetikai vizsgálaton kívül már mindenen keresztülestünk...
jitter
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: