Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Először is, gratula minden babavárónak és annak is, aki már anyuka! :D
Én még új vagyok a témában... Sajnos nálunk is már csak a donoros baba jöhet szóba (legalábbis jelenleg úgy néz ki). Férjem betegségekor (heredaganat) derült ki az azoospermia és azóta, hogy végigéltük a kezelését-gyógyulását kiderült az is, hogy sajnos herebiopsziával sincs esély saját babára.
Bele tud(t)unk nyugodni ebbe (előzmények miatt is), de magáról a folyamatról nincs sok infonk. Férjem andrológusa azt ajánlotta, hogy a Krióba menjünk el... Kérdésem az lenne, hogy egy meddőségi központot (bármelyiket?) kell felkeresnünk az inszemhez vagy máshol, normál kórházban is elvégzik a beavatkozást? Milyen vizsgálatokra kell nekem elmennem előtte (itt a neten olvastam, hogy petevezeték átjárhatósági v. kell pl.).
Remélem tudtok segíteni, mert elég elveszettnek érezzük (még) magunkat... :(
Köszi előre is...
 
 


Sziasztok

Patti77
mi a pesti Kaáliba jártunk, igaz nálunk miattam csak lombik jöhetett szóba, de ha nálad minden Ok akkor nem bizti hogy kell átjárhatósági, mert akkor lehet inszem is,
az inszem a magánintézetekben pl. Kaáli fizetős (?Ft), de pl. csinálnak inszemet a II-es klinikán is (nekünk itt született mindkét kisfickó) és az én II-es klinikás dokim is csinál inszemet
vizsgálatok előtte: elmész a nőgyogyidhoz - a kiválasztott helyre ahol szeretnéd hogy az inszemeket csinálják, ide jó ha előszőr kettesben mentek, és viszitek a párod papírjait (mi is így csináltuk), ezután következtem én, vérvételek, hogy van-e peteérés, HSG - átjárhatósági vizsgálat ( :cry: ), és ezek után küldött minket tovább a Kaáliba a II-es klinikás dokim,
hogy még mi kell az inszemhez nem tudom, csak azt, hogy a lobmikhoz pl. kell féléven belüli rákszűrés, clamydia szűrés, HEPA - AIDS stb. vérvételek.......................
de ezeket majd a nőgyogyid mind elmondja, az inszem azért jó mert lehet akár havonta is, de a lombik- ért már sort kell állni.
Kitartás - bizti sikerülni fog, nekünk is elsőre sikerült mindkét kis-nagy srác!!!!!!!!!!!!!!!
A lényeg, hogy eltudjátok, és mint írtad is már elfogadtátok a helyzetet. Mert a gyerekek imádni fognak titeket, nem számít a vér!!!!!!!!!!!!
Ja és pl. nálunk a donor választást a Kaáli intézte, és szerintem így a mi részünkre jobb is volt, mintha apjukkal ott kellett volna választani több ember közül is!
Ha érdekel, hogy név szerint kikhez jártunk írj, és megírom, de nekünk velük nagy nagy szerencsénk volt, mert az első dokilátogatástól hogy nem jön a baba, apjuk + én műtétemen át stb. stb. 9 hónap múlva már baba volt a pocakban!

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Szia! Köszi a gyors válaszért...:) Mindenképpen érdekelnének a doki nevek, ha megadod priviben, megköszönöm... Van egy vidéki ismerősünk, aki a dévai intézetet ajánlotta, de igazából nem tudjuk, hogy hová menjünk. Babát viszont nagyon szeretnénk már (2006. óta), korban is benne vagyunk, úgyhogy lépni kell az ügyben. Még körbenézek-kérdezek, hogy ki mit ajánl...
Néztem, nagyon aranyosak a fiaid, biztosan vagány kissrácok, látszik rajtuk! :)
Majd benézek időnként még, jó? Bár munkahelyről nem tudok írni, csak itthonról...
 
 

 
 

Patti!

Mi a BMC-be járunk és a Krio-ból van a donor. Őnáluk fizetős a dolog, de legalább maga választhatja ki az ember a donort. Inszemeket csináljuk, most lesz a hatodik.
Szerintem minden olyan vizsgálatot megcsinálnak inszem előtt, amiket amúgyis megcsinálnának a nem donoros inszem előtt. Ebben a tekintetben nincs különbség.
Csak akkor lehet donoros a dolog, ha visztek papírt arról, hogy saját úton nem lehet. Mi vittük a biopszia zárójelentését/kiértékelését.
Érdemes már rögtön meddőségi centrumban kezdeni, mert a végén úgyis oda irányítanak majd, gondolom.
Ha van még kérdésed szívesen segítünk. Nekem is sokat segítettek a lányok.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
 
 


Sziasztok !

Bocsi, hogy idepofátlankodom ! De szoktalak Titeket olvasni, csak mostanában nagyon keveset jöttök/jövök.

Igazából három dolog miatt írok:
1.
Patti, mi a Forgács intézetbe járunk. Nekünk kevesebb a tapasztalatunk. Nekem 1 donoros inszem volt, és május - június körül lesz az első lombik. Mi is a Krióban voltunk donorért az inszemkor, ott kérdeztek rá, hogy a párom biopsziából lefagyasztott szöveteivel mi legyen, és ott tették a fülünkbe a bogarat, hogy próbáljuk meg a lombikot donorral megtámogatva, hogy az én felkészítésem ne legyen felesleges.
De kérdezz nyugodtan próbálok válaszolni, vagy Erika biztos tud !
Sajnos, anyagi oldala és lelki oldala is van a beavatkozásoknak.

2. Rony, Téged sokáig olvastalak, mert egy napon volt az első inszemünk, csak máshol. Sajnálom, hogy még nem jutottál révbe, pedig elég sok mindenen keresztül mehettél már, és csodállak a kitartásodért!

3. Erika, neked is akartam már többször írni, hogy lelkileg milyen volt felkészülni, előtte milyen nehéz volt ? Mert látom most már boldog vagy, hogy Téged idézzelek: "Mert a gyerekek imádni fognak titeket, nem számít a vér!!!!!!!!!!!! " Nekem az inszemnél ez még annyira megfoghatatlan volt ....

Bocsi, ha feltartottalak Titeket !
ÉS Nyulasz ! Neked nagy gratula a bébikhez !!!
 
 


Sziasztok

Wepe
lelki oldala előtte: hát szerintem nekünk az volt a jó a rosszban, hogy minden olyan gyorsan jött egymás után, vagyis hogy szeptember nőgyógyász, majd októberben apjuk műtétje, majd nekem hormonos vérvételek, majd Kaális megbeszélés, vissza nőgyógyász márciusi műtét nekem, majd május lombik ami sikerült is,
és így nem igazán volt min gondolkozni, csak azon hogy mi gyereket akarunk, vagyis hogy ha már így alakult akkor előszőr végig csináljuk ha kell az 5 donoros lombikot, és ha nem sikerül akkor belevágunk az öribabába, apjuk azt mondta, hogy gyerek nélkül nem élet az élet, én meg azt mondtam hogy ha lehetséges én szeretnék pocakot növeszteni, már csak azért is mert így együtt csináljuk végig az egészet,
és szerintem nálunk az is jó volt, hogy nem mi választottuk a donort, már csak azért is, mert előszőr a Krióban (Papp prof) közölték apjukkal hogy nem találtak kisfickókat, és szerintem számára oda visszamenni nem lett volna egyszerű számára.
így pedig kértek róla egy igazolvány fényképet + megkellett adni az adatait pl. magasság, kg, szem-haj szín, vércsoport stb.
és ezek alapján intézte egymás között a 2 intézet a donort
és ha minden igaz, legalábbis a kistesó beültinél azt mondták mikor megkérdeztem, hogy 1 a donor, vagyis vértestvérek, de ha nem az sem érdekel már senkit sem
ja és pl. mivel Áronka megjárta születése után a PIC-et így azt is tudjuk ezáltal, hogy az ő vércsoportja olyan mint apjuké :wink:
mindkét gyerek fejformája hosszúkás - mint apjuké :wink:
Ákos számára pl. nem élet az élet apjuk nélkül, mondtam is neki hogy ragassza magára, én meg Áronkát ragasztom magamra (ő annyira anyás, mással nem is igazán van el, ha lát - ill. meghalja a hangom akkor már balhézik is) + Ákos apja pizsi felsője nélkül nem tud létezni, és ha frissen mosottként adom neki oda, akkor közli is hogy nem jó mert nincs apa szaga :lol:
úgyhogy mint annak idején Papp prof mondta, nem a vér számít, hanem az hogy kik nevelik a gyereket!
Már csak azt nem tudom, tudjuk, hogy vala elmondjuk e nekik, és ha igen akkor mikor.
Mert én nagyon félek, hogy esetleg nem úgy viselik majd mint ahogy én azt szeretném
ja és nekem inkább az Ákossal való terhesség alatt voltak azzal problémáim hogy tényleg fogom-e tudni majd úgy szeretni a gyereket mint ahogy azt szeretném, de ilyenkor apjuk mindig azt mondta, hogy ha ő eltudta ezt fogadni, akkor fogadjam el én is végre

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Talán van egy percem, hogy ne csak elkezdjem, de be is tudjam fejezni a levelet.

Erika! Te hogy osztod be az idődet???????????

Lilla mellett szinte semmit sem tudok csinálni, minimális az alvásigénye, napközben kétszer alszik, akkor, ha levegőzünk, így napi 5-6 órát gyalogolok vele két részletben. Az erkélyre nem tudom csak úgy kitenni, mert ha nem mozog alatta a kocsi, akkor rögtön felébred. A vállamon alszik el, kész hadművelet utána úgy letenni a kiságyba, hogy ne ébredjen fel. Nem akarom elkényeztetni, de felveszem ha sír. Nem tudok szigorú lenni és órákig hallgatni, hogy visít. Rögtön megsajnálom. Már kezd tudatosan mosolyogni, teljesen elolvadok, mikor rám nevet.

Kismamák! Hogy vagytok?

Kép
 


Sziasztok !

Erika, köszönöm a válaszodat ! Szerencsés voltál, hogy tényleg gyorsan tudtatok haladni !
Mi beszéltük a párommal, hogy mi elmondjuk neki, hogy mi az igazság. Viszont én nagyon nem szeretném senkinek sem elmondani még családon belül sem, mert sosem lehet tudni, hogy éppen ki szólja el magát, és nem tőlünk tudja meg, az tuti csőd lenne. Mondjuk az én családomban csak apukám tudja, akiről tudom, hogy ezt 7000-es titokként kezeli.
Reménykedem, hogy azért inkább sikerüljön a saját baba, mert azért az jobb lenne :)
Jó éjt !
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekünk nincs biopsziából sem eredményünk... :( Így marad a donoros inszem, remélem én oldalamról nem lesz akadálya. Korábban, mikor vizsgáltak, nem volt semmi gond, de azóta eltelt már több, mint 1,5 év.
Remélem Wepe, nektek sikerül a saját!

Nálunk is nekem volt talán nehezebb elfogadni. Igaz, férjem előzményei miatt igazából örültünk, hogy nem lett nagyobb baj és egy ideig le is álltunk a gyerek utáni vágyakozással. De aztán ahogy Erika mondta, gyerek nélkül nem élet az élet (főleg, hogy én 4-et akartam még fiatal koromban, csak későn találtam meg a párom...:) )
, férjem is nagyon szeretne már. Mi valószínű a családban nem mondjuk el, legalábbis még nem, ha sikerül. A gyereknek még nem tudjuk, ezt még el kell majd döntenünk. Bárcsak már ott tartanánk! :)




wepe írta:Sziasztok !

Bocsi, hogy idepofátlankodom ! De szoktalak Titeket olvasni, csak mostanában nagyon keveset jöttök/jövök.

Igazából három dolog miatt írok:
1.
Patti, mi a Forgács intézetbe járunk. Nekünk kevesebb a tapasztalatunk. Nekem 1 donoros inszem volt, és május - június körül lesz az első lombik. Mi is a Krióban voltunk donorért az inszemkor, ott kérdeztek rá, hogy a párom biopsziából lefagyasztott szöveteivel mi legyen, és ott tették a fülünkbe a bogarat, hogy próbáljuk meg a lombikot donorral megtámogatva, hogy az én felkészítésem ne legyen felesleges.
De kérdezz nyugodtan próbálok válaszolni, vagy Erika biztos tud !
Sajnos, anyagi oldala és lelki oldala is van a beavatkozásoknak.

2. Rony, Téged sokáig olvastalak, mert egy napon volt az első inszemünk, csak máshol. Sajnálom, hogy még nem jutottál révbe, pedig elég sok mindenen keresztül mehettél már, és csodállak a kitartásodért!

3. Erika, neked is akartam már többször írni, hogy lelkileg milyen volt felkészülni, előtte milyen nehéz volt ? Mert látom most már boldog vagy, hogy Téged idézzelek: "Mert a gyerekek imádni fognak titeket, nem számít a vér!!!!!!!!!!!! " Nekem az inszemnél ez még annyira megfoghatatlan volt ....

Bocsi, ha feltartottalak Titeket !
ÉS Nyulasz ! Neked nagy gratula a bébikhez !!!
 
 


Bocs, bennmaradt Wepe által írt szöveg... :(
 
 


Sziasztok

Princess
időbeosztás: hát szerintem lehetne sokkal jobban is, de akkor éjfélig robotolnék
hát :shock: nálunk egy nap úgy telik hogy reggel kb. 7-fél8-kor kikelünk az ágyból (persze én Áronkával már kb. 6-tól fenn vagyok - csak ő ekkor még cicizik stb. így azért csendben van, csak elne vegyem tőlle azt ami az ővé =kb. hajnali fél5-5-től már)
ekkor kb. fél óra míg mindenki felöltözik - persze én vagyok az utolsó
majd reggeli - itt ismét én vagyok az utolsó
majd ha szerencsém van akkor a fiúkat bepaterolom a nappaliba az apjukkal együtt, és ha szerencsém van akkor a főzés alatt csak félóránként látogatnak meg, de akkor rendesen,
majd fél12-12-kor ebéd, majd altaltás (ha minden jól megy akkor az altatás kb. 10-15 perc)
majd gyorsan én is megebédelek, és ha szerencsém van akkor még el is tudok mosogatni,
mert Áronkám mostmár szerencsére alszik általában egyhuzamban ilyenkor 1 órát is, de pl. ma is épp hogy lefeküdtem mellé (mi egy szobában alszunk úgy hogy a mi ágyunk két oldalán találhatók a fiúk) már raknom is kellett rá a kezem hogy érezze, hogy ott vagyok és így aludt 2 órát (mint általában)
majd kb. 3-fél4 uzsi
majd kb. fél 6-6 vacsi
este 7-kor fürcsi és utána ágyba dugom őket
van hogy én is elalszom Ákossal, mert elszőr Áront altatom el, majd Ákost
majd ezek után elmosogatok, úgyahogy rendet rakok és felmosom a követ
de van hogy már közben is menni kell valamelyik kisfickóhoz, de van hogy csak később jelenik meg valamelyik
úgyhogy hozzánk jobb ha nem jön senki, mert pl. mindig szárad valahol ruha (vagyis a fürdőben is és az étkezőben is a szárítón - Ákos még bepisil, néha van olyan nap hogy nem, de van hogy 2x-3x is) + 1-2 helyen találahtók a száraz összehajtogatott ruhakupacok, mert tőllük még azt sem lehet elrakni, mert míg én elrakok 1 db-ot addig ők kivesznek 10-et
este pedig mire úgyahogy elvégzem a romeltakarítást már sokszor nincs kedvem a ruhapakoláshoz, még jó hogy nem kell vasalnom - úúúúúútálom, és csak akkor teszem ha nagyon muszály
sajnos Ákos sokat nézi a Mini-Maxot, de csak jóformán ilyenkor van csend, mert amúgy kész káosz és kiabálás az életünk
így nagyon nem is játszunk sajnos :cry: , mert míg Ákos építene addig azt Áronka rombolja - szétszedi, és ilyenkor Ákos Zizi lesz nagyon, és fogja a játékot és szétszedi és szétdobálja, vagy rajzolásnál is kb. tart nála néha 5 percig, jó esetben félóra, de ügye itt van Áronkám is és ő a ceruzákat még csak sepri, és persze mindig az kell a másiknak ami a másik kezében van, és sajna ilyenkor óriási balhék szoktak lenni, még a motoron is, hiába van mindkettőjüknek saját motorja :shock:
mese olvasás - nagyon nagyon ritkán sikerül kb. 2 percig, utána rácsukják a kezemre a könyvet, énekelni csak a kisszobában lehet alvás előtt, kivéve ha ő kéri - Ákos
séta: újabban már csak -egyedül- Áronkával megyek babakocsival, mert Ákos újabban végig órdítja az utat, hogy "én nem tudok menni" és pl. a hétvégén ehhez még párosult hogy többszőr is kifeküdt, és hiába kérdeztük hogy mi a baja, csak azt hajtogatta hogy ő nem bír menni, ő nem tud menni
de itthon nagyon tud "kergebirkázni"
ja és ha nincs itthon apjuk, vagy nem ér rá akkor volt már olyan hogy tükörtojást ebédeltünk, mert Áronkámtól nem tudok általában semmit sem csinálni mert amíg nem veszem őlbe addig terorizál = addig órdít, illetve pl ha eszek akkor hol a jobb karom, hol a bal karom rángatja felváltva, vagy kukázik + nyitogatja a sütőajtót + nyitogatja a hűtő mélyhűtő részének az ajtaját és épp a múlt héten törte le a mélyhűtő részben a felső polc külső műanyag részét, vagy felmászik a székre és a mikró gombját tekergeti - Ákostól látta, vagy az étkezőben az asztalra mászik, vagy a kisszobában sem hagyhatom őket egyedül, mert alacsonyan van az ablak, és Ákos már kb. jó 1 éve ki tudja nyitni és Áron újabban már fel tud oda mászni és félek hogy egyszer kiesik, igaz nem esne nagyot de a kutya bizti játszani akarna vele
(vagy Ákos tavaly mikor még nem volt kerítésünk pl. volt hogy kimászott, és csak annyit láttam hogy a gyerek kint van :shock: és rohantam utána) úgyhohgy zajlik nálunk az élet és sajna nagy bánatorma sokszor elég hangosan
sosem hittem régen hogy én kiabálni fogok egy 2-3 éves gyerekkel, de sokszor muszály, és még így sem ért a szép szóból
hát Ákos személyében olyan gyereket kaptunk aki az esetek 99%-ában nem fogad szót, és a nevére sem hallgat
de én nagyon reménykedem benne hogy változni fog a helyzet miden téren, és hogy nemsokára jól elfognak tudni együtt is játszani, mert most is pl. ha az egyiket átölelem akkor másik balhézik, és azt pl. Áronkám nem engedi hogy egyszerre mindkettőjüket ölelgessem, puszilgassam, úgyhogy nehéz az élet, de mindkettőjüket - hármójukat imádom, és azért nem cserélnék senkivel!

Na jó nem untatok tovább senkit!

Ti bizti ügyesebbek vagytok lesztek mint én mi vagyunk!

És drukkolok mindenkinek, hogy mindenkinek megadasson az ami nekünk!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Wepe!

Nem is tudtam, hogy még a háttérben is drukkolnak nekem :oops: Ebben a topicban olvastál? Neked azóta lett már valami előrelépés? Ezek szerint túlvagy a 6 inszemen? Én ezt igazából nem értem, hogy tuti jó az anyag, Velünk semmi gond és miért nem jön össze??? Azt hittem pikk-pakk sikerülni fog. Te hogy tudtatd ezen túltenni magad?
Eddig mindig sikerült u.a. donort találnunk, de már nincs Tőle több adag, úgyogy ez az uccsó inszem és uccsó lehetőség ezzel a donorral. Meglátjuk


Erika!
De fura, hogy még a megszületés után is vannak ilyen "kétségeid". Azt hittem, ha megfogan a baba, akkor ezek elmúlnak, de látom a valóságban ez nem így van.
Próbálom úgy nézni, hogy csak a kezdő sejt (félig) nem a mienk, de utána már minden a sajátunk lesz.
Jó mozgalmas a napod, amit leírtál 8) Én csak olvastam de már abba elfáradtam :D :D

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
 
 


Sziasztok !

Rony, igen ebben, csak amikor ide nem írtál, akkor mindig átkukkantottam a BMC-s topikba :wink:
Nem vagyok túl a 6 inszemen, mert áttérhettünk lombikra a lefagyasztott szövetek miatt, hogy azt ne dobják ki.
Egyébként én is úgy voltam, hogy elsőre sikerülnie kell, de nem így lett ...
Engem inkább az viselt meg, hogy nem a páromé, és mi van ha valami írtó rossz tulajdonságát örökli, amit nem tudok lekezelni :o Szerinted ez nagy hülyeség ?
A donorral mi úgy jártunk mint Ti, hogy alig volt miből választani.
/ ezzel kapcsolatban majd írok még pü /

Erika, jó sok energiád lehet :D ! Olvasni is elég, de nem untatsz minket !
 
 


Wepe!

Igen, kicsit szégyellem magam hogy régóta nem írtam ide (bár olvasni azóta is olvasom rendszeresen) pedig nagyon rendesek itt a lányok és olyan szívesen fogadtak :oops: Gondoltam majd csak a jó hírekkel jövök, de az még kicsit húzódik úgy tűnik.
Ez a rossz tulajdonság nekem is eszembe jutott, de amikor utánaolvastam ennek az egésznek, megnyugodtam. Elvileg kitöltetnek Velük egy olyan tesztet, amit nem lehet kijátszani és olyan durvább viselkedési stílusokat ki lehet szűrni belőle, amik nemkívánatosak egy donor esetében. Rossz tulajdonságai mindenkinek vannak, szerintem nagyon sokat számít a nevelés ez adja meg az esszenciáját az egésznek. Hiába lenne valakiből "jó gyerek" ha a szülei nem úgy nevelik, hogy ez az oldala erősödjön.
Nálunk inkább rábíztam a páromra a választást, hogy Ő is részt vegyen inkább ebben. A hatodik inszemre szívem szerint lecseréltem volna már a donort, de páromon láttam hogy még megpróbálná és így maradt még utoljára ugyanaz. Közben kiszállt ebből a dologból, úgyhogy ha sikerül, a tesó már mástól lesz. Legalább nem kell félrerakosgatni meg egy kalap pénzt kifizetni előre a ki tudja mire.
Akkor ezek szerint (kombinálok ám én :P ) nem a BMC-be jártok?
Én inkább attól rettegek egy kicsit, hogy ha megmondanánk hogy nem a párom a biológiai apja, akkor ellene fordulna és azt nagyon nem akarnám mert nem érdemelné meg. Nagyon az Ő véleményén kezdek én is lenni, hogy nem kéne megmondani bár mindennél jobban útálom a hazugságot és egész életünkben abban élni, nem is tudom..... :oops:

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
 
 


Sziasztok

Már tegnap is akartam írni, el is kezdtem, de jött Ákos és mennem kellett aludni, vele!

Remélem hogy azért senkit nem ilyesztettem el! :wink:
Nekünk ilyen gyerekek jutottak, majd lesz reményeink szerint jobb is.

elmondás: hát én attól féle, hogy esetleg nem úgy fognak utána viszonyulni apjukhoz!
De hát végülis erről a részéről - elmondás - még nem is beszéltünk, még szerintem rá ér jó pár évet!



Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,bocsi,most nem olvasok vissza...hoztam néhány képet,majd holnap jövök...

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok !

Nyulasz, szépek a bébik :D
Nem is gondoltam, hogy mát 16 hetesen ilyen jól kivehetőek a babák :oops:
És jól látom az első képen, hogy kisfiú ? :D :oops:

Erika, nem ijesztettél el minket ! :)

Patti, én is késő találtam meg a páromat :) de lényeg, hogy együtt vagyunk :D
Patti, Rony a nicknevetek után a születési évetek ?

Rony, a donorok mindenféle szűréséről tudtam, csak erre a rossz tulajdonságra nem gondoltam. De valóban a nevelés erősebb irányt ad a gyereknek, csak ez egy belsős félelmem volt, meg igazából nem neveltem még gyereket, így aztán nem tudhatom, hogy hogy alakul majd :lol: :wink:
Egyébként a BMC-ben kell az inszemért fizetni ?

További szép napot Nektek !
 
 


Sziasztok

Nyulasz
GYÖNYÖRŰEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
úgy látom az egyik baba fiúúúúúúúúúúúúúú, és a másik?????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Köszönjük a dícséreteket,igen egyik kukacos,a másik még nem akarta elárulni...én se gondoltam,hogy a kb 10 centis babák már ilyen jól látszódnak...
Lányok,drukkolok én is mindenkinek,segítsétek így tovább egymást :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nyulasz, NAGY GRATULA AZ IKREKHEZ!!!!! :D :D :D :D
Izgi, hogy az egyik bogyótok nemét még nem tudjátok.... Mikor mész legközelebb UH-ra?
Pocak nő már? Pocaksimi :wink:

Erika, hát nem lehet könnyű, de szerintem 1-2 év, amikor Áronka is nagyobb lesz, majd jól eljátszanak együtt:wink:

Újaknak, régieknek drukkhegyek!!!!

Kép
 
 


Nyulasz!

Gyönyörűek a képek! Neveken már gondolkodtok? Jól vagy?

Kép
 


Sziasztok!
Nyulasz, nagyon aranyosak a bébik! Gyönyörűen látszanak!!! :D
Erika, most sajnos átmenetileg nem könnyű a srácokkal, de nincs olyan sok év köztük, később nagyon jól ellesznek. Mi is így votunk tesómmal. :)
Wepe, igen a születési évem a 77... :oops:

Nálunk egyenlőre semmi újság. Nem léptünk előre, még nem jelentkeztünk be sehová. Most épp lakást felújítunk és egy másikat eladunk (vagyis próbálunk), van nap, hogy nagyon sűrű a program...
De jövő héten talán kicsit fellélegzünk és doki(k)hoz is jelentkezünk, bár még mindig nem döntöttünk, kikhez-hová...
 
 


Sziasztok!

Nekünk is a Krióból volt donorunk és az inszem előtt mondta a doki, hogy majd beszéljünk a spermáról....
Amikor a zárójelentésért mentem, akkor mondta, hogy előkészítés után látszott rajta, hogy nem jó minőségű, nem jó az összetétele....ettől még sikeres lehet az inszem, de ha még sem, akkor ne ezt a donort válasszuk legközelebb.
Hát, gondolhatjátok, nem tértem magamhoz egy ideig, persze nem is sikerült....most készülünk a következőre, és nem tudom, hogy mi legyen. Járt már valaki így közületek???
 
 


Sziasztok,

Lugi, én még hallani sem hallottam ilyet. Nem is tudom, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Esetleg szólni a Kriónak, hát nem tudom.
Mikor lesz a következő, és akkor már másik donort választottatok ?

Patti,
majd gyere, kíváncsi vagyok hova fogtok járni ! Én is 77-es vagyok 8)
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket kérem.....most már teljesen tanácstalan vagyok.
A BMC-ben Wiegandt volt a dokim, egy inszemem volt, amit nem is ő csinált, hanem a Szűcs. De most a W. doki nem dolgozik már ott. A többi dokit nem ismerem és még az is gond, hogy annyit kell várni reggelente, hogy délre sem érek a melóhelyemre. Viszont nem kell fizetni.
Tudom, hogy többen a Kaáliba jártok, meg tudnátok mondani, hogy mondjuk amíg eljuttok egy donoros inszemig kb. mennyit kell fizetni, és melyik dokit ajánlanátok!?!?
Holnap kellene mennem 2. napi uh-ra valakihez....de teljesen elbizonytalanodtam....szerintem kihagyom ezt a hónapot....:(

Nyulasz, nagyon klassszak az UHs képek! Édik!

Erika, nekem a keresztgyerekeim közt is ilyen kicsi a korkülönbség, az Anyukájuk sokszor már csillagokat lát úgy felidegesítik őt, de hát olyan édesek!!!!
 
 


Sziasztok

Lugi
Kaáli - szerintem csak az első konzultációért kell fizess, + ha ott csináltatol meg bizonyos vérvételeket + vizsgálatokat azért kell fizetni
az a baj hogy már nem olyan szívesen írnak ki (legalábbis nálam gond volt Áronka előtt) a körzetik vérvételeket (amire a mienk szerint utasítják őket, és még kérő lapot sem írt neki a dokim) de a második könyörgésemre kiírta, de mivel volt olyan amit helyben nem tudtak megcsinálni azt a Kaáliban fizetősen csináltattam, + pl. hormonos vérvételek + HSG (átjárhatósági) ha van normál nőgyogyid akkor ezeket ő megtudja csináltatni - csinálni TB-re is. Úgyhogy itt az összeg szerintem sok mindentől függ, vagyis hogy mit hol tudsz megcsináltatni.
doki a Kaáliban: mi Krizsa doktorhoz (Mágus-hoz) jártunk - nálunk Mágus is volt 2-ből 2 gyerek.
De Nyulasz is hozzá járt, és a végére ügye neki is babákat varázsolt a pocijába!

Sziasztok

Erika

és köszi szépen mindenkinek a biztatást hogy pár év múlva jobb lesz :lol: - csak ez tartja bennem a lelket :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok !

Lugi, én a Forgácsról tudok tájékoztatást adni, írj, ha érdekel, és szívesen válaszolok!
 
 


Szia Wepe, Megköszönném ha írnál!!!! Orvosokról, várakozásról meg az árakról, van saját donorbankjuk?

Ismeritek az ÁEK meddőségi részét, ott is ajánlottak egy orvost....!?!? vagy a SOTEt?

Köszöm a segítséget Erika!!!!

Jó hétvégét mindenkinek!
 
 


Lugi, Kaáliban ha meg van előtte minden leleted (márpedig ha bmc-s vagy meg van, én is az voltam és elfogadták, pedig 1 évesek voltak), akkor gyógyszer nélkül(nekem repesztőn kívül semmi nem kellett) 93 ezer Ft a donoros inszem mindennel együtt. Sok sikert!
Azt viszont szinte kizártnak tartom h rossz minőségű volt a donor, hisz ezért reklamálni is lehetne, mert nem keveset fizetsz érte.

Kép
 
 


Mazsi,ápr.1-én megyünk genetikai uhura...poci már növöget :D
Princess,Balázs és Noémi vagy Szonja...ha vegyes páros. :roll: Ha két fiú,hát talán Benedek lesz a másik.

Babákról képeket rakjatok!!!
Vendég
 


Sziasztok !

Mindenkinek szép napot !
Lugi, írtam Neked privit!
 
 


Kismamák! Hogy vagytok?

Nyulasz! Ezek nagyon szép nevek! Tudjátok már a másik baba nemét?

Mi jól vagyunk, Lilla három napja végigszundizza az éjszakát, hirtelen azt sem tudom, hogy mit csináljak a rengeteg szabadidőmmel. Sokat sétálunk, játszunk, szombaton már egy kiállításra is elvittem, végig nézelődött a kezemben. Már 5.57 kg és 61 cm, tegnap voltunk a második oltáson.

Erika! Te csak a kötelező oltásokat adattad be?

Princess

Kép
 


Sziasztok

Princess
igen csak a kötelezőeket + a most adható Pneumococcust
de jó neked hogy már átalussza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
remélem egyszer nálunk is eljön ez az idő, mert Ákosnál is nagyon nagyon ritka, hogy este elalszik és reggelig alszik

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van. :D
Nekünk van egy Noémink és egy Balázsunk.

Képeket tehetnétek fel a babákról.
Vendég
 


Erika!
Csak három napig tartott az éjszakai szundi, most újra kelünk, de már csak egyszer. Nem tudom, Te hogy bírod ezt a kialvatlanságot.
A Pneumot én is beadattam, később még tervezek párat, de azok csak egy éves kor után adhatók.

Nyulasz!
Az iwiw-en van fent pár kép a babáról.
De jó, hogy egy fiú és egy lány! Sokszor kell járnod ellenőrzésre? Akkor a Péterfyben fogsz szülni?

Kép
 


Princess,az egyszer kelés az már egész jó,nem? :roll: Megnézem majd a képeket.
Uhu-ra kb két-három hetente járok,a terhesgondozás pedig havonta van,mert az uhut a kórházban nem a dokim csinálja,hanem a hepinet 4d-sek.
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok! Hol vagytok? Hát senki nem jár erre?

Nálunk minden rendben, lányom már 6.5 kg, 66 cm. Nem kell súlyzóznom, elég, ha őt cipelem. Már átszundizza az éjszakát, napközben keveset alszik, állandóan vigyorog, sokat játszunk és sétálgatunk.

Nyulasz! Küldesz pocakfotót? Meleget hogy bírod?

Kép
 


Sziasztok

Princess
nagy nagy gratula a Nagy lányhoz, hogy ilyen szépen fejlődik, és hogy máris átalussza az éjjszakákat!!!!!!!!!!!!!
1 angyalkátok van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nálunk még most sem alszanak estétől reggelig egyfolytában, remélem azért nemsokára igen!
én szoktam benézegetni, de sehol senki :cry:
amúgy mi kedden (19-én) voltunk meglátogatni Krizsa dr-t, és Harcikát, nagyon jó volt, a Dr.-al még kép is készült a fiúkkal!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Princess,hát ez szuper! :D Fotót!!!
Erika,tőled is fotót!Jó lehetett dokibácsinknál :D

Mi tegnap voltunk uhun,Noncsi 855 gramm,Bazsi 947 gramm.Meg lettünk dícsérve,koruknak megfelelő méretűek.
És egy 26 hetes pocifotó:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Néha én is benézek, de sehol senki...
Princess, tényleg egy angyal a lányka, hogy már átalussza az éjszakát :D Az én Minimanóm is kb. 2 hete (kopp-kopp), de attól tartok ez nem sokáig lesz így, mert jön a foga a kis drágámnak. Már a harmadik!

Erika, a fiúkkal gyereknapoztok vasárnap? Mi szabadtéri programot terveztünk, de nem tudom mi lesz belőle, olyan rossz idő van.

Nyulasz! Micsoda pocak! Nagyon csini kismami vagy, és milyen jól tartod a csemetéket, hogy ilyen szépen fejlődnek :wink:
Csak így tovább! Pocaksimi

Többieknek drukk++++++++++++++++

Kép
 
 


Sziasztok,

Nagyon rég jártam erre, sorry :oops: .

Nyulasz micsoda pocak :lol: .Irigy irigy :wink: .

Princess, Mazsi, Erika gyerköcökről képet mutattok?

Kép

csibe
 
 


Rony gratulálok :lol: . Olvastam a jó hírt :wink:

Kép

csibe
 
 


Sziasztok!

Mazsi
hogy telt a gyereknap?
mifelénk jóformán ítélet idő volt = nagyon nagyon csúnya idő volt, így majd ha szép-jó idő lesz bepótoljuk

Csibe
hogy vagy? fogyi hogy halad?
hol tartotok most?
kép: csak apjuk segítségével tudok, de sajna mostanában nincs sok ideje, de amint rá tudom beszélni akkor rakunk fel!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Erika,fogyás minimális, na de rendszeres mozgás úgynézki, hogy része lesz az életemnek :wink: . Velem is történt egy két dolog. 2 inszem, 5 stimu, 6 beültetés után ja és 1hsg, 1 negatív hystero után a 2. hystero kiderítette, hogy uterus supsternumusom van, áprilisban megműtöttek. Doki közölte velem, hogy nálunk nem csak andrológiai probléma van, hanem a méhemnek is komoly fejlődési rendellenessége van. Gyakorlatilag alig van méh üregem. A 2. lombikom után volt egy hysterom, amikor is azt mondták, hogy tökéletes vagyok odabent,mintha anatómiai könyvet néztek volna bennem. RTG-es hsg-ém volt, és utólag elolvasva azt írta, hogy mélyen arcuált a méhem, de mivel üregben nem mutatott semmit ki, ezért gondolom nem foglalkoztak vele. Viszont az számomra érthetetlen, hogy az első hysterónál miért írták le, hogy normál anatómiai viszonyok vannak nálam, és a 2. hystero után a Lintner azt közölte, hogy nálam gyakorlatilag nagyobb a baj mint a páromnál, azt hittem, hogy lefordulok a székről (azoospermiánál mi lehet nagyobb baj?), fura érzés volt. Viszont a netet böngészve megnyugodtam, hogy sok embernek van ilyen, műtét után sikeresen bebabásodtak,ez viszont biztató, csak sajnálom azt a "felesleges" 5 stimut és 6 beültit, amire gyakorlatilag több mint 1000000 ft-unk ráment, hogy feleslegesen csináltuk, illetve adtunk rá ki pénzt. Megtörtént a 3. operatív hystero is, amiután közölte velem a doki,hogy végül is nem talált sövényszerű dolgot, de vágott ki egy nagyobb darab izomszövetet, és így közel közepes nagyságú méhüregem lett. Az biztos, hogy nagyon jó tett a méhnyálkahártyámnak, meg bőven megjött,pedig egy ideje alig volt meg. Ezen felbuzdulva megbeszéltem a párommal, hogy megyünk a fagyiba csücsülő blasztokért. Abból a részből igazam volt, hogy most jó a méhnyálkahártya vastagságom 14,1 mm-es volt most a beültetésnél. 4 blasztoból 2 éled fel szépen, csütörtök óta ágyazódnak a méhembe. Mondjuk semmi különöset nem érzek. A nyálkahártya vastagságból adódóan napközben nagyon gyakran járok pisilni, na de ez a tünetem megvolt beültetés előtt is.
A dokim a párom előtt közölte, hogy idáig azért nem sikerült mert nem pihentem 3 napot a beülti után :twisted: . Na ezen nagyon kiakadtam. Megvolt a 3 nap pihenés, közöltem párommal, hogy szerda délután hazaviszem apukámat Hercegbe. Kb. 100 km vezetést jelentene. Na ezen a párom kiakadt. Szerintem simán vezethetnék semmi baja nem lenne a babáknak ha már beágyazódtak, ha meg nem történt meg eddig, akkor nem is fognak beágyazódni.
Bocsánat, hogy hosszú lettem :oops:

Nyulasz láttam a másikon a babaképeket, nagyon szépek.Hogy bírod a terhességet? Tudsz még rendesen mozogni?

Princess megnéztem lánykádat nagyon szép :D

Mazsi, Erika várom a képeket :) :wink:

Kép

csibe
 
 


Csibe,köszi.Teljesen jól vagyok,és a mozgással sincs semmi gond :D ...még. :lol: Nagyon drukkolok,babaragcsok mennek blasztóbébiknek!
Vendég
 


Csibe,köszi.Teljesen jól vagyok,és a mozgással sincs semmi gond :D ...még. :lol: Nagyon drukkolok,babaragcsok mennek blasztóbébiknek!
Vendég
 


Sziasztok

Csibe
Nem semmi történet :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Na de majd most bepótoljátok a lemaradást, és nagyon nagyon drukkolok Nektek!
amúgy szerintem ez a 3 napos pihenés hülyeség, nem ezen múlik a dolog
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
azért remélem, majd megírod, hogy mi lett a teszt eredménye! Ügye :wink:

Nyulasz
a másikon láttam, hogy milyen szép pocakot növesztesz!!!!!!!!!
irigy vagyok nagyon nagyon

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Erika pénteken megyek vérvételre. Semmit nem érzek, olyan "üresség" érzésem van.

Kép

csibe
 
 


Sziasztok!

Csibe, hááát alig jutok szóhoz.... Hogy lehet hogy eddig nem vették észre?! :evil:
Egyébként egy volt csoporttársamnál is ez a probléma volt, és miután megműtötték, babás lett.
Nagggyon dukkolok, hogy nektek is SIKERÜLJÖN VÉGRE!!!!!!+++++++
Rögtön jelentkezz a vérvétel után, oké?
Három napos pihin szerintem sem sok múlik, bár én betartottam 8)
Most is a BMC-ben voltatok?

Erika, gyereknapon nálunk is esett, ezért élményfürdőben voltunk. Most először vittük a kicsit, és nagyon élvezte :D
És képzeljétek, múlt héten felállt a drága. A napokban meg elindult a bébikomppal. Olyan édes, megzabálom :D

Rony-nak sikerült? Gratula!!!!

Kép
 
 


Sziasztok

Csibe
igaz pénteken csak este (későn) tudok benézni, mert nem leszünk itthon, de egész nap izgulni fogok a vérvétel ++++ eredménye miatt!
az hogy nem érzel semmit nem jelent semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szerintem nagyon jóóóóó magas HCG szinted lesz = ikrek :wink:


Mazsi
élményfürdő = jó lehetet
én még nagyon messze vagyok tőlle - súly terén, kb. 30 kg-ot kéne fogynom, de Áronkám még mindig rettenetesen odavan a ciciért, már mondja is hogy ci ci ci ci
pedig már nagyon jó lenne ha abbahagyná, mert sokszor már fáj is

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron