Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Újságíró vagyok, a Nők Lapja Egészségbe (ez a Nők Lapja havonta megjelenő egészség magazinja) készítek egy cikket a baba nemének megválaszthatóságáról. Ehhez kérnék egy kis segítséget tőletek. Olyanokat keresek, akik élnének ezzel a lehetőséggel, ha meglenne hozzá a törvény és elmondanák az álláspontjukat. Sok véleményt gyűjtöttek már, de eddig szinte mindenki ellenezte a dolgot akit megkérdeztem. Aki úgy érzi , tudna segíteni írjon a dobozi.palma@gmail.com - ra.
Előre is köszönöm!!!
 


Sziasztok Lányok!

Török Képviselő valószínűleg nem kapta meg a levelemet!
Több helyről kaptunk visszajelzést, hogynem megy al az e.mailünk!
Most újra próbálkozom! Ha minden igaz most jó a gépünk!
Van valami új híretek?
Valakinek írt a találkozóról?
Üdv: édes virág


Palmetto!

Örülünk, hogy ránk találtál! Én csodálkozom, hogy mindenki ellenzi a nemválasztást, akiket megkérdeztél. Ha kicsit elgondolkoznak az emberek, akkor végül sokan bevallják, hogy megértenek minket, csak ők nem élnének a lehetőséggel.

Van egy ismerősöm aki vallási okból tiltakozik a nemválasztás ellen. Sokszor előhozom előtte a témát, hogy értsen meg engem is, mert 2 kisfiú után vágyom egy kislányra. Hosszú idő után végül is kibökte, hogy neki is az volt az álma, hogy legyen egy kislánya és mivel ez elsőre teljesült is, ezért már nem fontos a többi megszületendő gyeremekének a neme. Az apák nem vallják be, de ők pedig arra büszkék - arra vágynak, hogy fiúk szülessen.

Most lehet, hogy csúnya dolog amit írok, de a lombikosok szidnak minket, mert bele akarunk szólni a természet rendjébe. Ők nem? A természet számukra nem tette lehetővé az utódnemzést, akkor miért nem törődnek bele? Mert van rá orvosi megoldás, hogy a vérükből származó saját gyermekük legyen.
Minket is ez hajt előre, és 10 év múlva már senki nem fog a nemválasztáson kiakadni, ahogy most a lombikbébik fogantatása is elfogadott. 10 éve még különleges és ilyesztő volt.
Csak nekünk már nincs 10 évünk várni...
 
 

 
 

Agmano!

Hidd el szeretnék én nem lombikos lenni...
Nem tudod miről beszélsz.
Vendég
 


Surmi, Agmano, Agel és a Többiek !

SOS segítség kellene !

Dobozi Pálma szeretne egy családdal interjút készíteni. Azonnal kellene választ adni, mert az idő sürget. Nagyon, nagyon fontos, mert eddig csak ellenzők vannak.

Szóval kiér rá a héten? Ki nem nyaral?
Írjatok nekem a szami1108@freemail.hu-ra.
 


Junkonak teljesen igaza van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agmano!

Gondokozz már el hogy miket írsz te itt a lombikosokról????Egyszerűen ezt már nem bírtam ki hogy ne reagáljak.Én nagyon bízom benne, hogy soha nem lesz eredménye a kezdeményezéseteknek!!!!!!!

Tudod te hogy mennyi veszéllyel és kockázattal jár egy lombikbébi program????Tisztában vagy azzal?????Mert ha igen ,akkor nem kockáztatnád sem a te,se a kisbabád életét....
Úgy gonodlom hogy az OEP(most sincs jó helyzetben)-nek sokkal fontosabb dolgokra kellenne azt a kevés pénzt költeni(pl.halálos beteg kisgyreke megmentése,rákkutatás..)és nem az ilyen8már bocs )de "hóbortokra".............

Aki gyereket akar az ne valamilyen nemű gyereket akarjon,hanem GYEREKET!!!!!!!Minden gyerek más és más személyiség(én tudom két fiam van)És tudod mit(biztos nem hiszed el és belemagyarázod az emberbe a te véleményed)vároma 3.babámat és egy cseppet sem leszek elkeserdve ha kisfiú lesz.Átmentem már olyanon, hogy el kellett veteni egy babát vírusfertőzés miatt,majd talán ha te is ilyenen átmész(nem kívánom neked!!!)akkor átértékeled a véleményed!!!!

Örülni kéne annak akinek a sors megadatja ,hogy képes természetes úton gyereket szülni és ne haragudj,de amit a lombikosokra írtál az több mint ízléstelen!!!!!

Egyébként én leírtam Dobozi Pálmának is a véleményem(az újságírónak)!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny!

Köszönjük a véleményedet, de erre nekem is kell reagálnom. Tisztában vagyon a lombikbébi programmal, mivel a testvérem is éppen benne van. Ez is egy művi beavatkozás, ami kockázattal jár. De egy spontán terhesség is lehet veszélyes, nekem is volt már elvesztett babám, nagyon nagy megrázkódtatás volt ráadásul elsőre, így rettegve hordtam ki a következő babát, nehogy megint elvetéljek. Ez az amit az ember élete végéig nem fog kiheverni, de én ettől még nem vágyom kevésbé egy kislányra. Nem vagyunk egyformák. Persze hálás vagyok a sorsnak, hogy vannak a fiúk, de nekem már csak egy dobásom van, hogy szüljek és ha a technika lehetővé teszi, szeretném az utolsó lehetőségemet kihasználni arra, hogy nagy valószínűséggel kisláynom szülessen. Nekem remek a kapcsolatom a édesanyámmal és én ugyanígy szertném továbbadni a női mivoltomat saját lányomnak.
Az OEP ebből egy fiilér támogatást nem szándékozik nyújtani, úgyhogy ne félj nem vesszük el a pénzt a rászorukó betegektől. Nem mi... de ez már politika. Ja és inszeminációról beszélünk, mielőtt elfelejteném.
Igazából ha te nem támogatod a nemválasztást, az a te dolgod. Nem kötelező benne részt venni. Mi azért lobbizunk, hogy teljesüljenek a "hóbortjaink".
Jó egészséget kívánok!
Agmano
 
 


Kedves Mindenki!

Nem kellene túlreagálni a dolgokat!
Tükrözi a topic, hogy nem vagyunk egyformák, ami persze rendben is van!
Kedves panny!
Ne vedd rossz néven, de ez nyílván nem a te tereped!
Ide azokat a nőket, lányokat, asszonyokat várjuk akik szeretnének összefogni, hogy megválaszthassák a 3.babájuk nemét!
Nyílvánvaló, hogy te nem tartozol közénk!
Tudnám javasolni, hogy keress egy olyan topicot ahol azokat a nőket keresik akik " nem akarják megválasztani a 3. babájuk nemét"!
Jó egészséget kívánunk neked és az egész családodnak!

édes virág


Kedves Mindenki!

Nem kellene túlreagálni a dolgokat!
Tükrözi a topic, hogy nem vagyunk egyformák, ami persze rendben is van!
Kedves panny!
Ne vedd rossz néven, de ez nyílván nem a te tereped!
Ide azokat a nőket, lányokat, asszonyokat várjuk akik szeretnének összefogni, hogy megválaszthassák a 3.babájuk nemét!
Nyílvánvaló, hogy te nem tartozol közénk!
Tudnám javasolni, hogy keress egy olyan topicot ahol azokat a nőket keresik akik " nem akarják megválasztani a 3. babájuk nemét"!
Jó egészséget kívánunk neked és az egész családodnak!

édes virág


Kedves Virág!

Ha kicsit figyelmesebb lennél és elolvasnád az összes hozzászólást,akkor láthatnád hogy egyik elvtársad kimondottan várt MINDENFAJTA véleményt(ellent is)úgyhogy légyszi ne te mond meg hogy hova írjak.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Édes virág!

Megjöttetek a nyaralásból?
Interjú megvolt már? Mikor, hol jelenik meg? Kíváncsian várjuk, remélem ügyes voltál.
Török Úr nálam még nem jelentkezett, másnál se?
Alánlom mindenkinek: www.mesetorta.hu csak elég nehéz lehet összehozni - pl. éjszaka- úgy, hogy az ünnepeltnek meglepi legyen. Ráadásul nálunk egymást követő napokon vannak a szülinapok, úgyhogy majd összekaphatom magam.

Agmano
 
 


Szia Agmano!

Hétfőn megjöttünk, minden nagyon szuper volt!
Szeptemberben jelenik meg a cikk a Nők Lapja Egészségben!
Telefonos interjú volt! Nagyon szimpatikus volt Palma!
Legyetek jók csajok!
Ha van valami jelentkezem!

édes virág


panny!

Az "elvtárs" talán sok volt egy kicsit!
Írd meg a véleményed, de lehet ezt kevésbé agresszíven is!
Nem tartom magam figyelmetlennek, olvastam az összes hozzászólást, de a negatív vélemény akkor sem érdekel!
Bocs: édes virág


Szia Édes Virág!

Az elvtárst szó szerint értettem és nem negatív kicsengéssel.Szerintem nem voltam agresszív,-egy ilyen témát vagy pártol valaki vagy pedig 100%-ig elutasítja,köztes állapot nincs,-ezért fogalmaztam határozottan.De azért ha már itt tartunk tőletek is elhangzott valakitől ,hogy a lombikosok meg ne akarjanak gyereket mert ezt mérte rájuk a sors...ez nem volt kicsit agresszív és ízléstelen szerinted????
Én nem akarok vitázni,leírtam a véleményem amivel nem vagyok egyedül,-sőt én is kapcsolatba kerültem Pálmával,-és ő mondta hogy több az ellenvélemény.Szerintem ha komolyan foglalkoztok az ügyetekkel ,ezzel is tisztában kell lennnetek.

Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny!

A természet rendjéről volt szó. És abba sem a lombik, sem a nemválasztás nem fér bele. Tetszik, nem tetszik, a lombik is egy mesterséges dolog.
Kérlek ne forgasd ki a szavaimat!
És ezzel részemről téma lezárva.

Agmano
 
 


Panny !

Félelmetes, hogy mikre képesek a rosszindulatú emberek. Engem megrémít. Szerintem mindenki a maga bajával legyen elfoglalva. Felnőtt emberek vagyunk mindenki eltudja dönteni, hogy mit akar. Mindenki számára más a fontos. Nekünk ez a fontos...........;
Képes vagy ellenkampányolni? Hihetetlen. Miért nem a magad dolgával foglalkozol? Próbáltam higgadt maradni, de sajnos nem megy. Ne gyere ebbe a topickba légyszi. Ja és a véleményedre nem igazán vagyunk kiváncsiak.

Szami
 


És még valami Panny !

A Babanet Szavazóban 4000 szavazóból 2000 szavazó vállalna gyermeket, ha tudná, hogy milyen nemű lesz a következő babája. Akkor most miről is vitatkozunk????
Arról a 2000 gyermekről vitakozol aki nem fog megszületni, ha ezt a tv-t nem fogadják el. Kicsit Te is gondolkozz !!
Szami
 


És még valami Panny !

A Babanet Szavazóban 4000 szavazóból 2000 szavazó vállalna gyermeket, ha tudná, hogy milyen nemű lesz a következő babája. Akkor most miről is vitatkozunk????
Arról a 2000 gyermekről vitakozol aki nem fog megszületni, ha ezt a tv-t nem fogadják el. Kicsit Te is gondolkozz !!
Szami
 


Sziasztok Csajok!


Most komolyan! Megéri vitázni?
Nem kell nekünk ezzel foglalkozni!
Megvan a saját problémánk!
Nem kell ez nekünk!
Ja! Csak keményen!

Üdv: édes virág


Hú de kemények vagytok...... :oops: :lol:

Erre csak azt tudom mondani, hogy nektek kéne elgondolkozni, hogy miből és miért csináltok magatoknak problémát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Bocsi,hogy írok,de nem tudom kihagyni(én más topikokba szoktam írni),Szóval van 2 mese szép fiam szeretnénk harmadikat (LÁNYT)mi majd a Jónás módszerrel próbálkozunk hátha bejön!!!!!
Tudjátok ha engedné a kormány én akkor is elgondolkodnék rajta,hogy megéri-e a "mesterséges baba" mikor lehet simán is ez nagyon kemény dolog!!
Akinek 2 egynemű gyereke van az tényleg tudja milyen egy harmadikra vágyakozni,de ne öljétek egymást!!!
Panny!
Látom,te már a harmadik babát várod titokban nem reménykedsz,hogy lány legyen?Nagyon gorombán írtál ide,ami szerintem nem helyes,ha valaki élne a lehetőséggel (ha lenne )hát tegye aztán meg mindenki maga dönti el mekkora kockázatott válal!
Én gyáva vagyok,de ha tudnám,hogy 100%-ra nem lenne baj és egészséges kislányom születne az elsők között feküdnék a műtő asztalra!!

szilvi78
 


Kedves Panny !

Látom a babanet szavazóba belehúztál (itt a sok nemre gondolok) . Nyugodtan nyomkodj csak a nemeket. Nem az a fontos, hogy hány százalékra áll a szavazás, hanem az, hogy hány anyuka vállalna gyermeket, ha elfogadnák a törvényt. Úgy látom nagyon felbosszantottunk, ha képes vagy ilyen dolgokra. De szerintem ezt a babanatesek is látni fogják, vagyha nem majd felhívom rá a figyelmüket.
 


Szivi!

Bátor vagy, hogy a Jónás módszerben bízol! Valószínű ebből a nemválasztós projektből nem lesz semmi, legalábbis nem a mi időnkben. Ezzel szerintem tisztában vagyunk többen is. Török Úr is úgy nyilatkozott, hogy a gyakorlati megvalósulásra még valószínű éveket kell várni.
Ha mi 1-2 éven belül spontán nekilátunk a 3 babának biztos, hogy én is mindenféle kuruzslást be fogok vetni a kislány érdekében. Max. fiúnk lesz és én megyek a zárt osztályra.

Szeretnélek Téged és csak olvasó látogatóinkat megnyugtatni, hogy amit mi szeretnénk elérni, az inszeminációval történő beültetés, tehát 1 perc helyi érzéstelenítéssel, megkapod a kiválogatott spermákat és mehetsz haza. Ez azért annyira nem "művi" az én szememben. Így is a gyorsabb ér célba... de a spontán terhességnél sincs 100%.
A héten szült a barátnőm és oxigénhiány lépett fel szülés közben a babánál. Szerencsére nem történt agykárosodás, de ennyit a 100%-ról. Nekik bejött - igaz baleset volt- most fiúk született 2 kislány után.

Szilvi! sok sikert a kislányhoz! Mekkorák a fiaid?

Agmano
 
 


Szia Agmano!

Köszi,hogy írtál!
A manóim 5 és 2és fél évesek és imádom őket ha tudnék képeket kicsinyíteni megmutatnám őket,de ez nekem nem megy!
Nem hiszem,hogy zárt osztályra kerülnél a három fiú miatt max. nem próbálkoznál negyedikkel!

Nekem amúgy nem olyan eggyszerű a Jónás sem(EGYÉB OKOK),de mit veszíthetek semmit csak nem lehetek lányos anya is :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :

Neked mekkorák a fiúk?

szilvi78
 


Sziasztok! 3 kisindian(fiu) mamaja vagyok, a 3. kb akkor született, amikor ezt a topicot inditottatok, es en azota olvaslak benneteket, csak epp regisztralni nem tudtam, de most SIKERÜLT!! Csak nekem tünik ugy, vagy esetleg masnak is, hogy a nök többsege kislanyt szeretne, vagy maskepp: altalaban a csupafius anyukaknak okoz kisebb-nagyobb lelki valsagot, hogy nincs kislanyuk? Ha megnezitek ezt a topicot, akkor is ez derül ki, a legtöbben kislanyra ahitoznak, es az ismeretsegi körben vegzett felmereseim szerint is ez igy van. Nem ertem, hogy sok, a nem megvalasztasarol szolo cikkben miert irjak azt, hogy ha lehetöseg lenne a nem megvalasztasara, akkor eltolodna az arany a FIUK fele. Ez szerintem nem igaz! (mint ahogy szerintem a nem eltolodas sem, de ez most nem ide tartozik.) En is mar csak a Jonasban bizok, mas modszer eddig, mint lathato, nem jött be :wink:


Kedves Agmano!

Ha 4 fiu zartosztalyt nem is, de dilihazat mindenkepp jelent! :lol: A kiabalas, ugrandozas, rohangaszas, illetve gurulo targyak minel zajosabb müködtetese (kisautok, foci rugdosasa szobaban tiltas ellenere stb) na es a különbözö harcias jelmezekbe valo bujas (indian/kaloz/lovag/katona/rendör mindenki helyettesitse be az epp jelenleg aktualisat) szerintem genetikailag kodolva van a fiukban. Es több fiu meg egymast generalja is! Irigykedve latom, amint ezzel szemben a lanyok (altalaban, es tudom, van kivetel, na de keves!) orakig csöndben rajzolgatnak meg gyöngyöt füzögetnek. Vagy lehet, hogy csak elfogult vagyok.....(persze, azert ezek az indianok is nagyon aranyosak, csak drotkötelidegek kellenek hozzajuk)


Sziasztok!

Nekem 2,5 és 4.5 évesek a fiúk. Nagyon igaz amiket írtatok! Még nem volt az első kisfiamnak autója és az utcán börrögött, amint meglátott egyet. Utána elszégyeltük magunkat és vettünk neki. Most már nem számolom mennyi van, vagy melyik kié.
És igaz, hogy a nagy húzza a kicsit, kicsi húzza a nagyot, és egyre jobban felpörögnek, bevadulnak, mígnem sírás lesz a vége. Én már igyekszem nem döntőbíráskodni felettük, mindkettőt elküldöm gondolkozni a szobájába. Nem érdekel ki kezdte, vagy ki volt a hibás, vagy megoldják egymás között, vagy bünti a szobában. Már fizikailag nincs akkora különbség, hogy kárt tennének egymásban.
Én is imádom őket, tündériek le nem cserélném őket, egyelőre csak gondolkozunk a 3-on. Most fizikailag nekem is elég a 2, és már 5 éve itthon vagyok velük - diliház nálunk is van itthon-, már ki kell innen zökkennem és visszamenni dolgozni. Csak sajna a férjem kora miatt már nincs sok időnk teketóriázni elvégre ő a családfenntartó és még 20-25 év múlva is szükség van rá.
Egyik barátnőm kislánya (4,5 éves) mikor ott voltunk látogatóban, csak saját magát festetgette és a rajta függő 10-20 gyöngysort igazgatta. Na ez sem semmi! De két- három fiú mellett biztos nem lenne ilyen egyikünk kislánya sem.
Holnap orrmandula műtét mindkét fiúnak. Szorítsatok, hogy ne kelljen kivezető csövecske a fülükbe.

Üdv Mindenkinek!

Agmano
 
 


Szia Agmano!

Nagyon szorítok nektek! Ha mindenen túl vagytok írj, hogy mi újság veletek!

Üdv: édes virág


Agmano! Mi mar tulvagyunk 2 gyereknel az orrmandulan es a csövecsken is, vegülis nem volt veszes. A mütet utan 2 oraval mar kutya bajuk nem volt, elveztek, hogy 2 napig csak pudingot es levest ettek. A csövecske meg javitott a hallasukon, mert sokszor amiatt is "rosszalkodnak" a gyerekek mert nem hallanak igazan jol es ez idegesiti öket. Mi sem lennenk igazan a legjobb passzban, ha mindket fülünk be lenne dugulva, mintha "viz lenne benne". Sokszor hirtelen fejlödesnek indulnak a gyerekek a mütet utan, mert vegre hallanak na es erzik az izeket, mert a nagy orrmandula nem allja az utjat a felszallo aromaanyagoknak, jobban esznek.
Szoval, batorsag! Haza is mehettek rögtön a mütet utan?


Sziasztok Lányok !

Sajnos rossz híreket írok most nektek. Török Úr írt levelet, amiben a következőket írja.

Az országgyűlési határozati javaslatot visszavontuk ÁTDOLGOZÁSra.
Nagyon heves politikai, erkölcsi, tudományos (vagy annak álcázott) és emberi (nem fizikai) támadások keresztüzébe kerültünk, s ezért célszerű végig gondolni, hogy "csak" az egészségügyi szempontból indokolt esetekre vonatkoztatva indítsuk-e csak újra kezdeményezésünket.
Jelenleg az egyeztetések zajlanak.
 


Szisztok!

Köszi az együttérzést, tegnap sikeresen átestünk a műtéteken és nem kellett a gromet, örülök, hogy egyszerre volt mindkettőnek így azonos "fordulatszámon" pörögtek. Tényleg az első 2-3 órában nyűgösködtek, utána kialudták magukat. És du már otthon voltunk. Ma már jól kajálnak is, remélem a nagyobb finnyáskodása is javul majd. Ennyit rólunk.

Szami! Nagyon elkeserítesz. Én nem kaptam még levelet Török úrtól és az eü. minisztériumtól sem, de várható volt a nagy hallgatás után, hogy ez lesz a vége. Most akkor beszerzik a gépeket és a szaktudást évi 10-20 eset miatt? Mondhatom nagyon gazdaságos megoldás, akkor legalább hoznának ki belőle egy kis profitot és engednék másnak is. Vagy továbbra is vetethetik el a nők a szépen fejlődésnek indult vérzékeny babákat mire kiderül a neme. Ez borzasztó!!!!

Valószínű ez is csak egy kormányzati figyelemelterelés volt és július elején valami disznóságot kellett leplezni, mert feldobták ezt a javaslatot és így mindenki a nemválasztásról beszélt nem pedig húsba vágó politikai kérdéseket feszegettek. Most meg szépen viszavonják mindenféle következmény nélkül.

Nem tudom hányan könnyeztétek meg nyáron a hírt, hogy engedik a nemválasztást, de én örömömben sírtam mikor meghallottam.
Most nem is visel meg. Sejtettem, hogy ez lesz. Fel a fejjel!

Surmi itt vagy? Van valami további ötlete valakinek?

Agmano
 
 


Sziasztok !

Agmano !

Én is örömömben sírvafakadtam amikor meghallottam a hírt, hogy lesz valami mocorgás ebben az ügyben és érdekes engem sem lepett meg Török Zsolt válasza, azt hittem hogy jobban ki leszek borulva, de nem.

Próbálom hívni Török Zsoltot, hogy pontosítsam a dolgot. Ha tudok vele beszélni, utána rögtön írok.
 


Sziasztok!

Nem vagyok meglepve!
Az jobban meglepett volna, ha ebből az egészből lesz valami!
Szemét dolog ez az egész politika! Nem a kisemberekről, a kisemberekhez szól! Sajnálom, hogy emberek döntenek helyettem és én tehetetlen vagyok! Én most tudnék sírni, hogy milyen korrupt világban élünk!
Szerintem ezt az egészet azért csínálják, hogy egymást icikeljék!
Nem is érdekelnek tovább! Majd megtaláljuk a módját, hogy végigcsináljuk amit elkezdtünk!
Nekem már akkor gyanús volt mikor válaszra sem méltatott!
Most nagyon szomorú és kiábrándult vagyok!
Apropó! Hol van az én kis kedvencem?
Valószínűleg olvassa a hozzászólásokat és dörzsöli a tenyerét!
Fogadjunk, hogy nem bírja ki hozzászólás nélkűl!
Puszi mindenkinek!(aki mellettünk van...szami, agmano, stb) MOst elmegyek egy kicsit és ismét lezárok magamba egy korszakot!!
Jó éjt mindenkinek! Azért örülök, hogy mi itt vagyunk egymásnak!


Sziasztok!

Hat ez tenyleg elszomorito! Bar en sem hittem 100%-ig benne, hogy vegigvisznek egy ilyen javaslatot. Sajnos statisztikailag is kevesen vagyunk közelebbröl erintettek (ugyebar aki egyaltalan gyerekes korban van, azon belül is, legalabb a felenek "bejött" a kivant nem-50%, de ha nem elsöre, akkor masodikra-tovabbi 25%, hogy a 3 vagy több gyerekesekkel ne is szamoljunk, igy közülük sokan (már) nem ertik, miert is olyan megszallott valaki, hogy a nem mesterseges megvalasztasat akarja. NA es akkor ott vannak meg mas ideologiai okokbol "tamadok", akiknek egyszerüen mar hivatalbol tamadni kell, holott közelebbröl nem is ismerik talan ezt a kerdeskört (gyerekvallalas).
Na es az a bizonyos "egy kis profit"? Szerintem ha ezt nalunk engedelyeznek, a fel vilag ideözönlene, vele együtt a "kis profit" is! Sehol mashol Europaban nem engedelyezik a nem megvalasztasat. Belgiumban, ahol ez legalis volt viragzott az "üzlet", amit egy ghenti prof. csinalt, angolok szazai zarandokoltak hozza, meg mas europai orszagokbol is özönlöttek, es a kezeles nem volt olcso (meg nekik sem!), aztan tavaly egyszercsak eltünt a honlapjuk, ugylatszik, ott betiltottak a bizniszt, erre latom egy BBC dokumentumfilmben, hogy Cipruson ütötte fel a fejet, most oda veszik a repjegyet az angolok (is), bar ott a nemvalasztas elvileg nem engedelyezett, megis megtürik (mert jo üzlet). Mindket helyen (Belgium, Ciprus) az IVF modszert hasznaljak, ami ugye eleg nagy beavatkozas a hormonalis rendszerbe, nem veszelytelen am. Mehen kivül megtermekenyitik a petesejtet es elözetes vizsgalat utan csak a kivant nemü embriot ültetik be az anyamehbe. (többhonapos procedura!) Ezt egy USA-ban elö ciprusi nögyogyasz halozata vegzi (ebböl következik, hogy ezt az USA-ban is csinaljak, na de ott ugye minden lehetseges....:)) Csak nezzetek meg a neten!
Ausztraliaban, amire sokszor hivatkoznak, hogy ott milyen jol bevalt a nem megvalasztasa es milyen jotekony hatassal volt a nepessegszaporulatra, na ott is betiltottak mar a procedurat, hat oda se menjetek :lol: , egy egesz homepage-e van a hoppon maradt panaszkodo sok-fius meg sok-lanyos anyukaknak.
Ha nalunk ezt az egyszerübb, elvileg olcsobb, gyorsabb es az egeszsegre is kevesbe megterhelöbb modszert engedelyeznek, hat nem csak a magyarok erdeklödnenek, azt hiszem. Mindenki vonja le a következteteseket a maga szajize szerint....


Akkor most vége a dalnak?
 
 


indianmama !

Most néztem a microsorf weblapját, és még mindig működik. Úgy tudom, hogy még csinálják ezt Belgiumba. Bár nekem biztom nem lesz rá 4 Mft-om.

Ami Ausztráliát illeti, azt nem tudom, de te biztos jobban utána néztél. Elég furcsa, hogy nem megtiltották. Hol nézted ezt az infót?
 


Édes Virág!

Képzeld kibírom hozzászólás nélkül...egynelőre azért izgulok, hogy megmaradjon a babám mert eléggé vérzek,úgyhogy légyszi kímélj meg!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Olvastalak Benneteket folyamatosan, de sajnos nem volt mit hozzátennem...

Most is csak a belga klinikához akarom írni: eddig Gentben volt, most pedig egy brüsszeli cím van megadva a microsorton. Szóval azért egy pici változtatás akad ott is. Ettől még mindig úgy tűnik, hogy működik.
Csak sajnos megint ott tartok, hogy marad a lottó5, mint remény!

(És indianmama, vagyunk azért páran még 3, 4 gyerekesek is, akik jelentkeznénk erre a lehetőségre, mert ha már 3x, 4x is ugyanolyan nemű lett, akkor miben reménykedjünk???)

Panny, remélem azóta rendbejöttél, és már nem kell aggódnod a babáért! Szorítok érted/értetek!

Gi
 
 


Édes Virág !

Most olvastam a Babaváróba Kádár Mónika cikkét. Olyan lány tiltakozik ellene, akinek egy fia meg egy lánya van. No komment.

Surmi !!!!!
Hol vagy???

valamit kellene csinálnunk, mielőtt a módosított tv. javaslatot beadják, ami csak az eü. problémákra fog összpontosítani.

Hétfő reggel hívom Török Zsoltot.
Akinek van valami ötlete az ne tétovázzon írjon.
 


Indianmama, Gi_anya és a többiek!

Ti a 3. fiú/lány megszületése után újból azt éltétek át, amit a 2. után? Vagy fel lehet rá készülni lelkileg, hogy nem lesz soha más nemű gyerekem, pedig másoknak könnyedén megadatott ez és meg sem becsülik.
Gondolkozunk - nem most- a spontán 3-on. Most azt mondom nem baj, ha az is fiú lesz, de hazudok önmagamnak és félek, hogy akkor sem mondhatom teljesnek az életemet és azon keseregnék, hogy nincs lányom. Két fiam már van, akkor miért válaljak egy 3. fiút? És itt viszzatérek az eredeti problémához: legyen vagy ne legyen.
Anyósom!!!!!! aki 2 fiút nevelt fel nagyon bíztat minket, hogy válaljunk még egyet - szerényen még anyagilag is támogatna ebben-, mert neki MOST (72 évesen) nagyon hiányzik, hogy nincs lánya. De számunkra szó sem lehet a 4 milliós babáról, azt az összeget azért nem venném el a meglévő fiaimtól.
De mi van, ha megint fiú lesz?
Szóval segítsetek átgondolni! Írjátok le az érzéseiteket! Néha úgy érzem így is teljes az életem, de néha meg nem.
Lányos anyukák bíztatnak, hogy fogjam be a fiúkat is a házimunkára, ne csak kiszolgáljam őket. De hogy nézne ki, hogy egy kamaszfiúval inget vasaltatok?! Vagy felmosatom vele a padlót (jó, most még minden este fölmossák a fürdőt miután kipancsolták a vizet). Az még ok, hogy segít porszívózni, esetleg cipekedni a piacon - ha nem "égő" a barátai előtt, de süssön-főzzön, kavarja a lekvárt? Nem hiszem, hogy a házimunkát rájuk lehet testálni azon kívül, hogy a szobájukat rendben tartják. Én leszek a házicseléd. Ti hogy gondoljátok? Félre ne értsetek, nem a cselédeskedés miatt szeretnék lányt, de azért több érzéke van egy lánynak, hogy meglássa a munkát és kivegye az anyja kezéből.
Most nagyon össze vagyok zavarodva. Azért mégiscsak megvisel a kudarc.

Agmano
 
 


Agmano!

Részemről: a harmadiknál már nagyon lányt vártam. Mikor megmondták az Uh-n, hogy megkukacosodott, nem érdekelt, mert komoly bajra számítottam, azért mentem uh-ra (volt egy "kis" vérzésem, azt hittem koraszülés lesz belőle). Miután megnyugodtam, hogy minden rendben, akkor viszont eltört a mécses, hogy már megint nem lesz lányom... Mire eljött a szülés ideje, addigra feldolgoztam, és már tudtam örülni rendesen a harmadik fiúnak is. A negyediknél nem volt semmi bajom, nem zavart meg a hír, hogy megint fiú, simán vártam a szülést... De azóta annyiszor hiányzik az a kislány!
Korábban vigyáztam egy ismerősünk kislányára, többször is. Annyira másképp játszanak, annyira más a beállítottságuk. (Fiaim: "De anya, hát mi is babázunk!!!" - ezt úgy kellett elképzelni, mikor még tényleg a kezükbe vettek egyáltalán ilyen játékszert, hogy a baba volt pl a faltörő kos, azzal törték fel az ajtót, hoyg bejussanak a várba! SZóval "babázunk")

Én arra sem panaszkodhatom, segítenek a maguk módján (bár én is el tudnék képzelni sokkal spontánabb hozzáállást is), a konyhában pl egészen otthon vannak, ha épp rájuk jön a főzhetnék. Nekem a lelkitárs hiányzik, akivel majd nekem is olyan lehetne, mint most anyukámnak velem. (Arról már ne is beszéljek, hogy a fiaimnál én csak anyós leszek!)

Nem tudok a rajzaikban, a hobbijukban, a játékaikban semmi tapasztalatról beszámolni, mert én ilyeneket sosem rajzoltam, sosem alkottam, sosem játszottam. Nekem virágok, vázák, királynők, nekik tankok, repülők, katonák... Mindenben. És amikor beáll focizni egy nagy réten az egész csapat, akkor én leülök a pálya szélére, mert ez is az, ami soha nem is ment nekem, nem bírtam még eltalálni sem nagyon a labdát! :( Asszem itt hagyom abba!
 
 


Sziaztok!

gi anya!

megkönnyeztem a hozzászólásodat!
lelkemből beszéltél! nekem is mindig ez jut eszembe, hogy nekem nem lesz senkivel olyan kapcsolatom, mint anyukámmal!
jó azért, hogy nem vagyunk egyedül!

panny!
szívemből mondom, hogy szorítunk értetek! nagyon remélem, hogy minden rendben lesz a babával és veled!

sziasztok csajok!


Isten bizony, ti itt mind betegek vagytok!

Gondolok ilyenre: Azért akarok kislányt, mert az nem hangoskodik, hanem rajzolgat! Minnél elöbb akarok gyereket, mert a férjem kiöregszik és ő a családfentartó!

Kérdem én, ti tényleg akartok gyereket? Aki igazán szeretne nem törödne a nemével! A másik, hol marad a szeretet, mikor egy férjre úgy gondoltok, mint családfentartóra?


Nem kell elhajtani, megyek magamtól, nyugi, de ezt már nem hagyhattam szó nélkül!
Vendég
 


Grönland!

Képzeld, van aki nem vállal 45-50 évesen gyereket, mert van felelősségtudata és gondol a jövőre. És sajnos nálunk igenis a férjem a családfenntartó. (Nekem is van fő és másodállásom, egész Gyed-Gyes alatt távmunkázom, mielőtt lustának titulálna valaki- ja és mindezt 2 gyerek mellet, mert nálunk nincs nagymamás nap.) Mire a férjem 65 éves lesz és a gyerek 20, a nyugdíjából tanítassunk félévenként több százezerért 2-3 gyereket? Szerencsés vagy, ha erre neked nem kell gondolnod.
És azért mert egy kislányra vágyunk még nem szeretjük kevésbé egyik gyermekünket sem! Ezt kikérem magamnak!
És, ha nem szertnénk egymást kölcsönösen a férjemmel, szerintem nem lenne téma egy újabb gyerek vállalása.
Ha neked a családod jövőbeni megélhetése nem kérdés, akkor gondolkozz el azon, hogy másokat igencsak megbánthatsz az ilyen kijelentéseiddel. És a szavakat kiforgatni remekül lehet, majd máskor litániákat zengek az érzelmi életemről mielőtt egy tényt leírnék.

Agmano
 
 


Figyu már Ágmanó! A gyermek iskoláztatása miért függ a nemétől? Csupa, csupa ellentmondásos a hozzászólásod ahogy elkezdesz magyarázkodni! Ne válaszolj, mert nem jövök!
Vendég
 


Figyu már Ágmanó! A gyermek iskoláztatása miért függ a nemétől? Csupa, csupa ellentmondásos a hozzászólásod ahogy elkezdesz magyarázkodni! Ne válaszolj, mert nem jövök!
Vendég
 


Sziasztok!

Érdekes a téma, amit felvetettetek.Nagyon rossz érzés lehet, ha az ember vágyik egy bizonyos nemű gyerekre, és nem adatik meg.Bár én pontosan nem érzem át a problémátokat, mert úgy látom, főleg kislány hiányzik az életetekből.Nekem 2 lányom van, és szeretnénk még egy babát.Mindegy milyent, egészséges gyerek legyen.Fiú azért lenne jó, mert olyanom még nincs, lány meg azért, mert imádom, hogy 2 lányom van!Sőt, az ellenkező nemű lenne furcsább.És nehogy azt higyjétek, hogy a lányok észreveszik a munkát, én nem is várom el, hogy észrevegyék.Mégiscsak gyerekek még...akkor is, ha 16 és 13 évesek.
Ha segíteni kell, szólok Nekik, és szó nélkül megcsinálják.A barátnőm fia ugyanúgy tereget és port töröl, mint a lányaim.Sőt, ha jön hozzánk, és a csajok krumplit pucolnak, szó nélkül segít Ő is.És tök helyesek együtt!Szerintem nevelés kérdése.Nekünk szuper jó a kapcsolatunk, talán azért is vagyok annyira megelégedve a 2 lányommal.

Lehet egy kislánynak is csapnivaló kapcsolata az anyukájával, úgy meg nem ér az egész semmit.

Úgyhogy nekem erről az a véleményem, hogy sajnálom azokat, akik attól tennék függővé a babavárást, hogy milyen nemű lesz.Nem ítélem el, de sajnálom.Szar lehet Nekik.
Vendég
 


Luca!

Nekem is azért lenne jó egy kislány, mert olyanom még nincs!

És ez a gyermekvállalás már csak mint bónusz jönne szóba nálunk: eredetileg HÁRMAT terveztünk (a negyediket még hozzáterveztük!), de szívesen vállalnánk még egyet is (ötödiknek), ha még a vágyunk is teljesülhetne!

(Nem félek attól, hogy iskoláztatni kell majd a gyerekeimet - akkor sem félnék, ha lány lenne mind - majd megoldom akkor. Persze számítok rá, nem fog meglepetésként érni, hogy pénzbe kerül.
A kapcsolatom remek a fiaimmal is -és úgyis tőünk függ, hogy milyen lesz, ha lány, ha fiú a gyermek! -, a segítést már írtam is...)

Akkor is más egy kislány :))
 
 


Tényleg jó a lány...de biztos a fiú is! :lol:
Van egy ismerősöm, 2 fia volt. Ők is nagyon szerettek volna egy kislányt, így bevállaltak egy harmadik terhességet, hátha lány lesz...És az lett. És nem győzték kapkodni a fejüket, borzasztó hisztis volt a csaj, nem nagyon bírtak vele...és megállapították, hogy a fiúk ilyent nem tudtak...Az egyetlen kiscsaj több energiát vitt el, mint a két fiú együtt...Vigyorogtak is nagyokat, na, kellett Nekik lány...Persze szerették nagyon.De állítólag a fiúkkal sokkal-sokkal könnyebb.Főleg serdülőkorban.
Na, ezt meg én nem tudom. :lol: De az biztos, hogy más.
Vendég
 


grönland írta:Minnél elöbb akarok gyereket, mert a férjem kiöregszik és ő a családfentartó!

másik, hol marad a szeretet, mikor egy férjre úgy gondoltok, mint családfentartóra?




Erre reagáltam!
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron