Új privát üzeneted érkezett!

Szia lecso,
az én lapjaimon a tsh-s normál tartomány 0.27-4.94 uIU/ml.
A doki szerint 2 még tökéletes, a 3-nál magasabb már nem igazán, ha valaki gyereket szeretne.
Nekem 3.28 volt (autoimmun pm gyulladásom van és kissé alulműködök), kaptam gyogyit, most két hónapja szedem, lement a tsh-m 2.004-re. Két hét múlva megyek megint kontrollra.
A dokim szerint az alulműködő pm is gátolhatja a peteérést. Hasonlóan a pco-hoz :evil: láttam, ott is írsz.
Jövő pénteken a kontroll után többet tudok már mondani :D

Kép
 
 


Sziasztok!Szép jó reggel és napot!

Wandera:Köszike a választ!Ez sajnos nem jó hír?De hátha hamar helyrehozható.Láttam az egyik csajszi írt egy oldalról ahol tanulmányozhatom a pm betegséget.Átolvasom és lehet,hogy jövök még kérdéssel ha nem baj!

Sziasztok!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok !
Gondoltam kissé felélesztem a topikot :lol: Én is ezer éve jártam erre.
Szóval mi döntöttünk, és izotópos kezelésre szántam rá magamat, amikor már a napi 4 Propycil és 2 Betaloc mellett is 120-as pulzussal szenvedtem, tudtam hogy igy nem mehet tovább.
Március végén 500 MBQ adagot kaptam. Az elsö, 6 hetes kontrollon még a TSH 0,002 volt, a 3. havi kontrollon már 32. Most kellett csak elhagynom a Propycilt teljesen, remélem még magától helyrebillen, és nem esem át egyböl a túlmük-böl alulmük-be.
Ha valakit érdekel az izotópos kezelés, szivesen válaszolok, addig is csak várunk, hogy rendezödjék a hormonszint.

Ha van kedvetek irjatok, kivel mi történt azóta, hogy jelentkezett.
üdv szepm

üdv szepm
 
 

 
 

Szia szepm,
csatlakozom, tényleg halódik a topik - vagy csak már nincsenek pco és pm betegek (evvel azt hiszem, kiegyeznék!)
Nálam nyári szünet van és időm mint a tenger :lol: nálunk babó MÉG nincs. Most volt az első clostys+utros hónapom, holnap után minden kiderül :D Páromat műtötték, spontánozunk (lombik pihenőpályán).

Mit mondtak, a műtét után meddig tart, mire beáll a tsh?

Kép
 
 


Sziasztok!Ha valaki tudna segíteni jól esne,szóval 5 sikertelen inszem csak a pct lett pozitív azon kívül minden okes,kikértem a papírjaimat és a pajzsmirígy papíron kiszurtam,hogy a Ths 3.81 ugyan ott van,hogy 4.0-ig normál érték,de azt olvastam,hogy ha teherbe szeretne esni egy nő akkor 2.0 alatti érték alatt kell tartani,kicsit kivagyok hogy ilyen figyelmetlen az orvos,jövhéten megyek a lombik megbeszélésre kiváncsi vagyok mt mond a Doki.üdv mindenkinek
 


Lanyané,
a fegfelső hsz-ban leírtam, nekem mit mondott az endokrinológus. Viszont nálam lombik előtt csak azt nézték, minden a normál tartományban van-e. Nálam egyébként a lombikos prednizolon hozta elő a pm gyulladást. Azóta szedek rá gyogyit.

Kép
 
 


Köszi hogy írtál mi az a prednizolon?akkor ezekszerint nekem is csökkenteni kéne az értéket kettő körülire,a lombikra úgyis állítólagdecember körülre tudnak már csak időpontot adni addíg jó lenne ha ez a tsh is jó rtékű volna,de én már belekattanok a sok infóba néha és magamsem tudom mi a jó.
 


Szia Andrea,
igen, azzal kiegyeznék, ha senkinek nem lenne problémája egyik bajjal sem, de gondolom, nem igy van. Szoritok, hogy csütörtökön szépet teszteljél :lol: Hú, az klassz lehet, sok sok szabadidö, de jó is lenne, el birnám most viselni :lol:
A dokik sem tudják megmondani, mire is áll be, de olyan fél-1 évet mondanak. Amint jó lesz az eredményem, már szeretnénk is menni bejelentkezni a lombikra, hisz tuti akkor is kell még várni egy csomót, mire sorra kerül az ember.

Lanyané,
üdv. Lehet hogy jó lenne a lombikos dokid mellett egy endokrinológus véleményét is kikérdezned. Én csak annyit tudok, hogy a terhesség elsö heteiben a megnövekedett hormonigény miatt az alulmüködöknek még nagyobb hormont adnak. A te értéked is alulmüködés felé hajlik, lehet hogy szükséged lenne egy kis hormonpótlásra.

Mirtillröl, Domiról kaphatnánk újabb képet ? Na meg a többi csemetéröl is. Csak hogy a minta szem elött legyen :lol:
szép napot szepm

üdv szepm
 
 


Lanyané,
a prednizolon szteroid, több mint 3 héten keresztül kellett szednem a homonszurikkal párhuzamosan. azt hiszem arra adják, hogy az immumrendszer ne termeljen antitesteket a beágyazódó babók ellen.
Ahogy szepm is írta, ha még tényleg több hónapotok van a lombikig, érdemes teljesen rendbe hoznod magadat/magatokat. Mi a lombik előtt szinte ki se lettünk vizsgálva, de már szúrtam magamba a lórugásnyi hormonokat. Nem sikerült és a fagyibabás se. Most nem akarok menni még legalább egy évig. Addig naaaaaagyon pozitívak vagyunk és spontánozunk :lol:

Szepm,
ez a rossz a hormonokban, hogy viszonylag sokáig tart, mire beáll normál szintre. Az embe (lánya) meg már úgy babázna... :roll: :D
Vettem tesztet, de nem akartom beleélni magam. A rossz, hogy utrozok és attól nekem a lombikok után se jött meg, csak amikor abbahagytam - ezért csalóka a dolog :twisted:

Kép
 
 


köszi lányok a segítségeket,voltam ma a dokinál,telljesen kiakadt merthogy ez a normál értéken belül van hülyeség amit mondok minek gyógyszerezni az egézséges embet,vérbe forgott a szeme,mert lemondtam az utolsó inszemet,csak nem tudom akkor mindenki hülye pl.endokrinológus szakember aki írta a könyvet amiben erről érthetően irnak,szóval kész vagyok mint a mateklecke,jövhét pénteken megyünk a lombik megbeszélésre a kaáliba Kováts doktornőhöz,kiváncsi leszek az ő véleményére,ja amúgy a dokinál amúgy a szabolcsban úgy csinálta az inszemeket,hogy nem is volt meg a 3.napi vérvételem eredménye valahol eltünt a vér szóval,se lh,se fsh semmi ilyenek,na mindeggy szórakáznak ezek velem én meg kikészülök,de nem hagyom magamat,Wandrea ennek van köze a pct.hez mert nekem az van,hogy ellenanyagot antitesteket termelek a sperma ellen,csütörtökre drukk......amúgy ma voltam a bossnyák téren a telepes utcában 50 db 10érzékenységű tesztet vettem 4600ft.ért máskor meg 1db.ért fizettem 1200ft.ot az lh teszt is olcsó 25db 3900ft.ellövöldözöm lombikig most mi is spontán nyomjuk hátha van Isten:)....Ha nem vagyok indiszkrét anyagilag mi volt a lombik vége,melyik intézetben csinálták,és mi a gond nálatok?
 


Lanyané,
mi Pécsen voltunk és ha egy éven belül nem sikerál, megint oda megyünk. Csak a gyogyikat kellett fizetni, ez 260.000 volt komplett a fagyibabás beültivel együtt. Nehezen értek a tüszőim, ló adagokat kaptam - ez nyomta meg ennyire :twisted:
Most már bizti nem kellene annyi, ugyanis tavaly májusban volt laparom, augusztus óta szedem a metformint (uh és laborok szerint pco-nak nyoma sincs), a pm-em is tök jó. A clostytól ebben a hónapban 4 óriási tüszőm is lett :lol:
Egyébként elsősorban apa miatt mentünk lombikra, inszemre kevesen voltak a kiskatonái. Most műtötték múlt héten, nagyon reménykedünk a javulásban. Ja, a petevezetőim kicsit össze vannak szűkülve, tavaly volt laparom. Endom is van. Na, azt hiszem, nem hagytam ki semmit 8) Mindig mondom, hogy kb. 5 párnak elég lenne a nyavalyánk, de pozitívak vagyunk.
Nálunk pct-t nem is csináltak. Ha most nem jön össze, kérek egy ilyen vizsgálatot is. Gondolom, azért maradt el, mert lombiknál ez nem mérvadó (?!).
Bocsi, kicsit hosszú voltam :oops: 8)
Jó éjt!

Kép
 
 


Sziasztok!

Múlt héten voltam vérvételen eddig túlműködtem most enyhén alul,igaz 2*1Metothyrint szedtem most lecsökkentették 1/2-re.Elég jól érzem magam már híztam 4kg-t így most 55kg vagyok ez 3-mal több mint szülés előtt.Ez elég jó nem?
A göböket sem érzem csak akkor ha felidegesítem magam és amikor fájdalomcsillapítót veszek be.

Lanyané!
Ugyan nem engem kérdeztél de azért leírom.Mi 5 év alatt 800e forintot költöttünk különböző kezelésekre.Volt 7 inszem a debreceni klinikán ott kb.150e ft ment el aztán 5 lombik a debreceni Kaáli Intézetben ott kb.600e ft-ot fizettünk a gyogyikért a több pedig még előtte ment a dokik zsebébe és gyógyszerekre.

Szepm!
Én szívesen teszek fel képet csak nem nagyon mertem nehogy vkit rosszul érintsen.

Mindenkinek kitartást kívánok!

Sziasztok!
Ildikó

Kép

Kép

Kép

Bocs ha kicsit sok lett!

Kép
 


Köszi mindenkinek az infókat mi is kb úgy számoltuk,hogy max 300E.ből meglessz a lombik.Ildikó szép a Kislányod Ő akkor lombikkal sikerült?
 


Lanyané!

Nem Ő végül spontán fogant a Gynevac szurik után másfél hónappal.
A doki azt mondta,hogy a hormonok utóhatása miatt sikerült mert előtte voltunk az utolsó lombikon ami nem sikerült mert nem osztódtak az embriók így nem volt beültetés.
De az a lényeg,hogy sikerült!

Egyébként nekem a terhesség 22.hetétől alulműködött a pajzsmirigyem aztán szülés óta túlműködik.

Sziasztok!

Kép
 


A gynevacon én már túl vagyok,és eggyre több olyat hallok,hogy inszem vagy lombik után spontán sikerült,csak remélni és bízni tudok,hogy szerencsés leszek és mihamarabb vagy így vagy úgy sikerül.
 


Ildikó,
nagyon aranyos a kiscsaj :D Szerintem nem érint rosszul senkit sem, ha képet teszel fel. Csak pozitív példa, amit mielőbb követnünk kell :lol: Ha senki sem tudna (előbb vagy utóbb) képeket feltenni, az eléggé lehangoló lenne...

Kép
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Úgy néz ki, nálam is aktuális a topic tartalma. PCO-t valószínűsítik nálam az FSH/LH arány miatt, na meg mert elég rendesen hízom. Kaptam is rá gyógyszert. Pajzsmirigy eredményeim csak hétfőn lesznek. Anyukámnak túlműködött, valami örökletes dolog volt, de 17 éves koromban nekem azt mondták, velem nincs gond. Hát most kíváncsi leszek.

Most áprilisban terhes lettem, de a kisbabó sajnos nem maradt meg (pedig elsőre sikerült), ezért szinte kiharcoltam, hogy végre nézzenek már hormonszintet. Nem volt hiába. A baba előtt is akartam, mert azért egy év alatt több, mint 10 kiló plusz nem normális. Akkor csak annyit mondtak, próbálkozni kell....

Azért van ám már egy gyönyörű kislányom, 19 hónapos lesz lassan. Előtte is 2,5 hónapig szedtem ugyanazt a gyógyszert, mint most, fogytam is 6 kilót, meg a terhességbe még vagy 13-at. Spontán szépen megfogant, még a Clostit sem tudtam bevenni, mert már nem jött meg, mire felírták. :D

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Én nagyon-nagyon régen jártam erre.
Üdvözlet azoknak akikkel még nem beszéltem itt.
Jó hír! Nem kell tovább szednem Propicylt. Minden eredményem teljesen normális. ( Doki megint azt mondta ne bízzak benne hogy megúszom a műtétet vagy az izotópot.) Ja és azt is mondta, hogy lehet hogy teherbe sem esem. Jó mi? DE én akkor is bízom benne, hogy végleg meggyógyultam és lesz ketteske is.

Linacska! Remélem minden kiderül a hormonokkal kapcsolatban és renbe hoznak, aztán jöhet a 2. babó. (Nekem is van egy és most szeretnénk másodikat)

Ildikó! NAgyon szép a kislányod. Én is ilyet szeretnék :D Örülök, hogy jól vagy és lecsökkentették a Metho-t.

Lanyané! Remélem sikerül a baba. Szerintem sem mindegy egyébként, hogy a hormonok, a normál tartományon belül hol mozognak.

Csalamádé! Kispo! Adjatok hírt magatokról. Neketek is az az orvosotok aki nekem is?

Sziasztok! Ja egy fényképet teszek a fiamról fel. Kép

Kép
 
 


Én is rég jártam errefelé..sajnos nekem megint túlműködik a pajzsmirigyem. A terhesség alatt rendeződött, de most megint visszatért, úgyhogy szedhetem a gyógyszert. A diagnózis struma diffusa, Basedow-kór.

Linacska!

Üdv! Hogy vagy? Eredmény?

Szúzi!

Örülök, hogy minden ok a pm-eddel.

Fotó a kisfiamról:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hátha még jár erre valaki :D
Szóval kiderült, hogy nekem is gyulladásos autoimmun pajzsmirigy betegségem van. Anyukámnak is ez van 27 éves kora óta, szóval várható volt, hogy a családi halmozódás miatt egyszer csak nekem is lesz.
Hormonproblémát még nem okoz, csak az FT4 kicsit alacsonyabb, úgyhogy kaptam pótlást a vetélés, meg a leendő babócska miatt. Remélem mihamarabb megfogan azért. Viszont az aTPO értékem a normális 60 helyett nagyobb, mint 3000, ez elég rémesen hangzik, de a doki azt monta, hogy tök mindegy, hogy 62, vagy 3000, az ugyanolyan rossz. Szóval PCO, pajzsmirigy...de remélem azért lesz kistesó.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Én csak most csatlakoztam fel az oldalra, egy nagyon jó barátnőm tanácsára. Nagyon jó lenne, hogyha valamelyikőtök tudna nekem segíteni. A helyzet a következő, másfél évvel ezelőtt a férjemmel elhatároztuk, hogy kisbabát szeretnénk. Abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és láss "csodát" azóta abszolút nincs spontán mensim. Ha a nődoki ad erre való gyógyszert arra reagálok de egyébként semmi.
Voltam endokrinológiai kivizsgáláson, de ott az összes eredményem értékhatáron belül van. Hüvelyi UH-n látszik, hogy nagyon-nagyon sok apró kicsi ciszta van mind két petefészkemben. Szedtem Merckformint is de nem igazán hatott.
Valaki valamilyen tapasztalattal, esetleg tanáccsal tudna élni? Vagy szakdokit ajánlani?

Előre is köszike!


Timi
 


Gyorfitimi!

Üdv a topicban!
Miket néztek az endokrinológiai kivizsgáláson? A pajzsmirigy is ok volt?
Ha minden értéked rendben van és nincs hormonális probléma, akkor esetleg a laparoszkópiás műtétet kéne megpróbálni. Azzal az eljárással megtisztítják az apró cisztáktól a petefészkeket. Utána kb. fél évig garantálják a teherbeesés lehetőségét. Nekem e téren nincs tapasztalatom, de hallottam olyat, akinek ez segített.
Orvost csak győrit ismerek.

Kép
 
 


Szia Babancs!

A hormonszinteket vizsgálták. Lehet, hogy felvetem ezt a dolgot a dokimnak. Szegény ő próbálkozik, minél egyszerűbben megoldani a dolgokat. Egyékbént nagyon jó doki. Ő Székesfehérváron a meddőségi osztály főorvosa. De miután megvolt az endokrin kivizsgálás, igencsak tanácstalan lett szegény.

Nagyon szép a pici babád, olyan kis huncut a mosolya. Igazi csajozós mosoly ez már!!!!!!!! :P
 


Szia Timi!

Gyere át a lentebbi topikba! :arrow: PCO-sok teherbeesési nehézségei......
Az a fő topik, ott többen is vagyunk, és jóval gyakrabban, mint itt!

Egyébként mióta, meddig és milyen adagban szedted a Merckformint?

A másik topikon válaszolj majd légyszi, mert ide csak véletlenül néztem be! Várunk ott szeretettel!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Bár nem vagyok Pco-s ( vagy még nem derült ki), de lenne egy kérdésem!
A tsh eredményem 4.23 uIU/ml, a T4 pedig 12,71pmol/ l, ez azt jelentené hogy enyhén alulműködik a pajzsmirigyem? Ja és pé-m nem nagyon van!

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem a szülés után pár hónappal ismét visszatért a pm. túlműködésem. Augusztus óta szedem a Methotyrint, de még mindig nem jók az értékek. Gondolkozom a műtéten, de inkább az izotópos kezelésen. Strumma diffusám van, göb nincs.

Akit műtöttek, megkérdezhetem, hogy azóta rendeződött-e a pm.-e?

A műtéttől nagyon ódzkodom, de az izotóppal meg az a gondom, hogy utána elég bajos a teherbeesés. Szóval nem tudom, mi legyen, de már zavar ez az egészségi állapot, állandó 120-as pulzus, izzadás stb..és a gyógyszert sem lehet a végtelenségig szedni.

Kép
 
 


Sziasztok.
Nekem pm. alulmüködésem van, de a 15. hetet tegnap töltöttem be. Talán most már megmarad a baba. Nálunk teljesen spontán jött, nem szdtem semmit, csak a gyógyszeremet eutiroxot, juniusban már elég jol beállt, de most a decemberi tsh már majdnem tulmüködést mutatott, ft4 és ft3 -at nem néztek mert a heji korház elég béna, én Kaposvárra járok. És ott szinte mindenki meglepödött, hogycsak simán terhes lettem, és eddig még ok a dolog.
 
 


Babancs,
sikerült eldöntened ,hogy hogyan tovább ?

Nekem izotó kezelésem volt tavaly márciusban, azóta igy alakultak a TSH-k ( 0,005 - 31-41-12-6). Mindez minden gyógyszer nélkül !
Remélem hamarosan elkezdhetjük a babaprojektet.

Zslebi,
szuper, hogy minden ilyen jól alakul. Azt én is úgy tudom, hogy a terhesség felpörgeti a termelödést, legalábbis a konzilium.hu-n ez van.

üdv szepm

üdv szepm
 
 


Szepm!

Gyógyszert szedek, most napi 1 szem Methotyrint.
A dokim a műtétet javasolta, de én nagyon tartok tőle..az izotópot abszolút nem javasolta, mivel hogy még szeretnénk gyereket. Ja és azért sem, mert túl nagy a pajzsmirigyem és szerinte esély van rá, hogy túl nagy dózisú izotópot adnának emiatt.
Szóval nem tudom hogy legyen. Most várom, hogy beálljon a normál hormonérték.

Kép
 
 


Sziasztok!

Hírek rólam. Fél év gyógyszermentes tökéletes időszak után a pajzsmirigyem 1 hónap alatt elszállt. Tsh: 0,0 T4: 88!!!!
Szóval én sem fogom a műtétet már megúszni.
Az izotópkezelést nem vállalom.

Sajnálom Babancs hogy visszatért neked is a problémád.

Kép
 
 


Sziasztok !
Sajnálom hogy mindenki küszködik a pm-vel :(
Nekem 11 hónapja volt az izotóp kezelésem, a TSH-m legjobb eredménye 6,6 volt, most felugrott 8,3-ra, ezért hormonpótlást kapok 25 mg-ot. A közérzetem sokkal sokkal jobb, mint túlmüködésnél. Remélem hamarosan beáll a normál tartományba.


üdv szepm

üdv szepm
 
 


Sziasztok! Egy nagyon kedves ismerősöm kérését továbbítom:

"Kedves Sorstársak! Jó pár évet (és sok idegsejtet) emésztett fel az én életemből is a vágy, hogy így vagy úgy gyermekem legyen. Valami furcsa belső vezérlés ez, nem is tudni honnan jön, csak hogy nem lehet neki ellenállni. Mert ki tudná megmagyarázni, miért vágyunk sok átalvatlan éjszakára, egy szembepisilős bőgőmasinára, fékezhetetlen evőgépre? S mégis itt vagyunk ezen a fórumon. Mert itt olyan emberek vannak, akik tudják, miről beszélünk.

Azóta – hála Istennek– boldog/fáradt anyuka vagyok (három sikertelen lombik után, örökbefogadással), és közben tanulok is, mégpedig pszichológiát. Szakdolgozatom témája – nem fogjátok kitalálni! – a meddőség lelki vonatkozásai. Ezért is fordulok most hozzátok: segítenétek nekem az adatgyűjtésben? Összeállítottam egy kérdőívet, melynek kitöltése kb. fél órát vesz igénybe. S ami még keményebb dió: rávennétek életetek párját is, hogy kitöltse? Mert meddőség témában valahogy túltengenek a nőkkel foglalkozó vizsgálatok, s én a férfiakra is kíváncsi volnék. Van a kérdőívnek egy elegáns internetes változata (ehhez kattints ide: http://www.keysurvey.com/survey/190621/1a07/ ), mely március közepéig működik, de az első húsz kitöltő után bezárul. S mivel remélem, nemcsak húszotokat sikerül megnyernem az ügynek, dokumentumformában is hozzáférhető a Lombikbaba Alapítvány honlapján. (letölthető kérdőív) Ez ugyan kicsit macerásabb, nem lehet csak úgy klikkelni, hanem pl. aláhúzással vagy kiemeléssel kellene megjelölni a válaszokat, és utána emailen elküldeni nekem

Nagyon hálás vagyok nektek, előre is köszönöm fáradságotokat. Szívesen adok visszajelzést is, ha kéritek. Kérdéseket és kitöltött kérdőíveket a jferenczy@hotmail.com emailcímen várok szeretettel.

Mielőbbi babásodást nektek!"

További információt találtok itt: www.lombikbaba.civil.co.hu
adric
Budapest
 
 


Sziasztok!


Sajnálom, hogy eddig egyikőtök se akadt rá egy flp-s orvosra, mert akkor tünetmentesek lennétek jó értékekkel.

Ha valakinek segíthetek moni0511@freemail.hu
 


Szúzi!

Ha erre jársz..mi újság? Milyenek az értékeid?

Én végre elszántam magam a műtétre (az izotópot a nagy méretű pajzsmirigyem miatt nem javasolja a doki - mondván, hogy túl sokat kéne beadni), szóval most meg rosszak lettek a hormonértékek. Én hülye 2 hétre abbahagytam a Methotyrint, mert már minden bajom volt tőle és szinte azonnal visszatért a túlműködés. Szeptemberre tervezem, talán addigra javulnak az értékek.
Tényleg a homeopátia segített itt valakinek? Gondolkozom rajta..

Kép
 
 


Szia Babancs,

úgy látom dülöre jutottál. A mütéthez rendbe kell hozni a pm. értéket ? Izotópnál pont az volt a lényeg, hogy jó rossz legyen az eredmény, mert akkor jobban beépül.

Ha bajod van a Metothirintöl, miért nem szedsz Propycilt ? Nem ajánlotta a dokid a másikat ?

Tényleg, többen is mütették magukat innen a fórumról, érdekelne engem is, hogy kinek hogy vált be.

szép napot szepm

üdv szepm
 
 


Szia Szepm!

Igen, a műtéthez nagyjából a normálértékhez közelítő hormonértékek kellenek. Ez azért van, mert veszélyes lehet a műtét, ha akár nagyon túl-vagy alulműködik a pajzsmirigy, úgy egyik sebész sem vállalná.
Izotópnál sem lehet könnyű a gyógyszermentes időszak..
Methotyrin vagy Propycil? Igazából nekem az előbbi jobb. Terhesen Propycilt szedtem, attól nagyon viszkettem.
A Methotyrin mellékhatásait jól viseltem, azért hagytam abba, mert azt hittem már átmentem alulműködőbe..na meg próbálkoztam étrendkiegészítőkkel is, amitől rosszabbul lettem.
Remélem jövő héten tudok találkozni a sebésszel, hogy megbeszéljünk egy időpontot.

Te hogy érzed magad?

Kép
 
 


Babancs,
akkor én még szerencsés voltam, hogy mindkét gyógyszert birtam, nem volt semmi mellékhatása. Azért ne hagyd abba a gyógysert csak úgy, legalább elötte nézess TSH-t, ne csak a megérzésekre hagyatkozz. Nekem volt az izotóp után olyan, hogy tök jól voltam, semmi tünetem nem volt, aztán kaptam egy 30-as TSH-t. Majdnem hátast dobtam. A közérzetre sajnos nem lehet adni semmit.

Most nekem legutóbb 8-as volt a TSH-m, most már lassan 1,5 hónapja szedek rá 25 mg hormont, most egy kicsit túlmüködönek érzem magam, legalábbis 90-es a pulzusom. Kb. két hét múlva nézetem meg újra.

Az öszi mütétig azért szedd rendbe magad :lol:

szép napot szepm

üdv szepm
 
 


Sziasztok!

Április 18-ra kaptam időpontot a műtétre. Nem kell sokat várnom.. :twisted:

Kép
 
 


Szia Babancs,

nem semmi, milyen rövid idöre kaptál idöpontot. De ez csak jó, hamar túl leszel rajta. Azt a mütét közben döntik el , hogy mekkora részt vágnak ki, vagy ezt már elöre tudatják veled bizonyos számolások alapján ? Segitséged lesz utána ? Mert emelgetned biztos nem szabad egy jó darabig, ezt meg egy egyéves mellett...

Szurkolok hogy minden jól alakuljon és te is érezhesd azt, amikor nem arra ébredsz, hogy szétszakad a szived, olyan gyorsan ver !

Üdv szepm

üdv szepm
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen írtam már, bár többekkel privát maileztünk.

Babancs most olvasom, hogy hogy felpörögtek az események! Nagyon szorítok! Eszméletlen felszabadulás lesz utána!
Kitartást!
Írj, ha maradt még kérdésed!

Üdv, Kispo
 
 


Köszönöm a jókívánságokat!
Az endokrinológus azt mondta 5ödére csonkolják, a sebész meg azt, hogy a 10ére. :lol: Gondolom a mérettől is függ, mekkora marad.
Igaz, hogy műtét utáni első évben mindenki hízik min. 5 kg-ot, mert rejtett pm. alulműködés alakul ki?

Kispo!

Neked volt a műtét után fojtogatás-szerű érzésed?
Remélem 2 hónap alatt helyrejövök, mert júniusban megyünk nyaralni, még vezetnem is kéne.
Amúgy lesz segítségem, mert 8 kg-os gyereket tényleg nem jó műtét után emelgetni.

Kép
 
 


Babancs!
Én egy grammot se híztam! Sőt fogytam a műtét miatt kb 2 kg-ot, mert nem tudtam annyit enni!
2 hónap szerintem elég sok idő!
Én azt rontottam el, hogy nem tornáztattam és szerintem nekem ettől is jobban beálltt. Szóval majd amikor úgy érzed, hogy kezd jobb lenni ( 2 hét után), akkor szépen óvatosan minden nap egy kicsit megmozgatni. Jabbra-balra, előre-hátra.
Fojtogatás-szerű érzésem egyáltalán nem volt.
Nekem is kb 90%-át kivették, de szerintem az már mindegy! :?

Sok sikert!
 
 


Kispo!

Ez megnyugtató, hogy nem híztál, pedig a műtéted óta már elég sok idő eltelt.
Ma voltam laboron, jó sok mindent néznek. Az endokrinológus azt mondta, hogy ha műtét után hasonló mennyiséget eszem mint most :oops: , akkor számítsak rá, hogy hízni fogok. Na meg várható az alulműködés is.
Tényleg, neked nem kell most gyógyszert szedned? Jók az értékeid?
Szóval 2 hét, mire kezd jobb lenni? Olyan érdekes ez, de biztos érzékeny terület a nyakunk, nem is gondolnánk mennyire..
Császárműtét után 1 héttel már vezettem, meg ügyeket intéztem a városban, kíváncsi vagyok, most milyen lesz..

Te vagy előttem a pozitív példa, mert neten annyi rosszat lehet olvasni.. :twisted:

Kép
 
 


Babancs!

Nekem teljesen jól beálltak az értékeim. Most a baba miatt kell szednem 25ug tiroxint, de azt is inkább azért, hogy ne terheljük meg a pm-et. Ennyi!
Igen, nem is gondolnánk, hogy mennyi minden mozgásnál használjuk a nyaki izmainkat.

Jó hogy leetudod tavasszal és nem kell kivárni az őszt!
 
 


Kispo!

Csak nem? :D Gratulálok!És spontán sikerült?Hogy érzed magatokat?

Babancs!
Drukkolok,hogy minden rendben menjen!Mindjárt túl is leszel rajta!Ügyes vagy,hogy rászántad magad!

Én jól vagyok,kicsit most alulműködök de azért két naponta 1/2Metothyrint még szedek.A héten megyek vérvételre már csak 2havonta kell mennem!Nincs semmi tünetem szerencsére.
Nekem is meg kellene műteni mert a göbök miatt mindig túl fog működni örökké pedig nem szedhetem a Metothyrint.De egyelőre még tolom.Ha esetleg szeretnénk másik babát biztos meg kellene műttetni de ez nincs benne az 5éves tervben!

Ha nem baj teszek egy friss fotót a kislányomról aki már ősszel ovis lesz!Hogy szalad az idő!

Sziasztok!
Kép

Kép
 


Szia Ildi!

Gyönyörű Mirtill! Már komoly nagylány!

Igen spontán sikerült, bár közben még volt egy sikertelen próbálkozásunk is. De most szépen fejlődik és minden rendben!

Örülök, hogy viszonylag jól vagy! Azt hiszem nekem sokat segített a műtét melletti döntésben, hogy tudtam, másként nem lehet baba!
 
 


Ildi!

Nagyon édes Mirtill! De jó, hogy tettél fotót! Olyan jó ezeket a képeket nézegetni.

Igazából csak gyorsan bekukkantottam. Még elég kába vagyok, ma jöttem haza a kórházból. A műtét nem volt egy nagy durranás, sokkal rosszabbra számítottam. Ellentétben az altatás..jó sokat hánytam utána. :cry:
Nagyon vérzett a pajzsmirigyem műtét közben, állítólag ez is a hypertireózis miatt volt. Kellett vérzéscsillapító.
Az evés jól ment, már műtét napján éjszaka bevágtam egy pudingot, nagyon éhes voltam.
A kórházi napok nem voltak a legjobbak, főleg a hosszú éjszakák, meg a nyavalygó szobatársak..de ezt a pár napot kibírtam.
Zsibbad időnként a kezem, arra iszom calciumot.
A doki azt mondta, hogy nem volt túl nagy a pm-em, 3*osa a normálénak. Mindkét lebenyt csonkolta.

Kép
 
 


Szia Babancs,

örülök hogy túl vagy rajta és hogy minden jól sikerült ! Pihenj most sokat és vigyázz magadra !

Kispo,
gartulálok a mégkisebb kispo-hoz :lol: Hányadik hétben jársz ?

Ildikó,
milyen aranyos mosolya van a lányodnak! Kész hölgy már . Nem értem, alulmüködsz és metothirint szedsz ?

Megkaptam életem legszebb pajzsmirigyeredményét, a TSH-m 1,1 :lol: Ezt most 25 Euthyrox-szal értem el, remélem erre beáll.

szép napot szepm

üdv szepm
 
 


Sziasztok!

Babancs!

Örülök,hogy minden rendben ment!Pihengess és gyógyulgass!

Szepm!

Ma voltam dokinál teljesen egyensúlyban van a pajzsmirigyem de a Metothyrin megy tovább kétnaponta fél szem.
Azért kell a Metothyrin mert van 2göb a pajzsmirigyemben ami forró göb tehát hormontermelő göb így ha nem szedném a gyogyit megint túlműködne.
Amikor már kicsit alulműködött napi fél Metot szedtem most másnaponta felet és már emelkedtek is a hormonértékek.Meg kellene műteni de amíg gyógyszerrel kordában lehet tartani addig nem szeretném!
De egyszer biztos sor kerül rá!

Kispo!
Mikorra vagy kiírva?Kisfiú, kislány?

Sziasztok!

Kép
 


Szisztok!

Hogy felélénkült a topic! :D

Babancs!
Örülök, hogy túl vagy rajta! És kvázi jó élményekkel tértél haza! :wink: Jobbulást! Gyógyulást!

Szepm!
Veled mi a helyzet? Akkor most lehet próbálkozni?
A Kis-Kispo 19. hetét tapossa, de a szószoros értelmében! Mert már nagyon aktivan mozgolódik! :D
Neméről még nem tudunk semmit, majd talán a köv uh-n! Szeptember végi lesz!

Ildi!
Gratula az egyensúlyhoz! Legalább sikerült eltalálni!
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: