Új privát üzeneted érkezett!

Szia Csalamádé!

Metothyrint szedek 2*1.Szerdán Anyukám vigyáz a gyerekre és elmegyek vérvételre.Nem tudom miért vagyok rosszul mert 2hónappal ezelőtt a T4 már az alsó határon volt a T3 volt még magasabb.Tehát elvileg 2 hónap alatt inkább alul kellene működnie mint túl nem?Vagy az alulműködés is okozhat ilyen tüneteket?Amikor alulműködött nem éreztem semmit pedig akkor terhes voltam.Na mindegy hamarosan kiderül hogy állok.
A menstruációs ciklusom le van rövidülve ezt nem tudom,hogy a p.mirigyem miatt van vagy pedig azért mert a szülés és szoptatás után még most rendeződik.Majd rákérdezek a dokinál de megyek nődokihoz is.

Te melyik gyogyit szeded?

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

2*1 meto mellett nem hiszem, hogy alulműködnél. A ciklusod is erre utal, mert én úgy tudom alulműködésnél rövidebb a ciklus, túlműködésnél hosszabb. (Nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem a dokim még régebben egyszer azt mondta, ha a gyógyszertől dagadna a nyakam csökkentsem az adagot. Akartam már korábban írni neked, de mivel nem vagyok benne biztos, nem írtam).

Én is metothyrint szedek, napi egyet.

Vigyázz magadra!
szia


Sziasztok!
Megérkeztem!

Babancs!
Gratula a vizsgához, meg a babához!

Ildi!
Én úgy tudom, meg tapasztaltam is, hogy a túlm-től rövidül a ciklus, mert annyira felpörgeti a szervezetet!
 
 

 
 

Sziasztok!

Voltam ma vérvételen majd hétfőn lesz eredmény.Mondtam a dokinak,hogy fáj a nyakam azt mondta majd elküld uh-ra.A ciklusproblémát is említettem azt mondta,hogy megnézzük az eredményt.Ha rendben van a p.mirigy működés menjek nőgyógyászhoz.Ma délután készülök menni mert gond volt a rákszűrőmmel és májusban kimetszettek egy darabot a méhszájamból és utána 1évig 3 havonta kell menni rákszűrésre ami épp aktuális.Majd megkérdem a nőgyógyászt is.

Kispo!
Jövő héten túl leszel a műtéten?Gondolom nagyon várod már!Nem izgulsz?

Csalamádé?

Te miért nem a Propicylt szeded?Vagy vártok a babával amíg rendeződik a p.mirigyed?Én is inkább vártam 1évet és normál hormonműködéssel vágtunk neki a babának.Szerintem ez jobb nem?

Sziasztok!

Kép
 


Szia Ildi!
Egyenlőre nem izgulok. a munka dolgok elhavaznak. meg persze még próbálok mindent bezsufizni ebbe a pár napba.
Neked meg szorítok, hogy minden rendbe menjen!
 
 


Sziasztok Lányok!

Ildikó, én is drukkolok, hogy minden rendben legyen. (Szerintem a pm miatt van a ciklusproblémád.) Kiváncsian várom az eredményeidet! Jó, hogy már hétfőn meglesz.

Azért nem propicylt szedek, mert mi is várunk a babával, amíg rendben lesz a pm-em. Lehet különben, hogy bevállalnám a babát propicyl mellett, ha csak egy orvos is "támogatna", de mivel már 3 endokrinológusnál voltam és egyik sem javasolta (talán a göböm és az autoimmunitás miatt), nem merem megkockáztatni.

Azt hiszem én is megcsináltatom még idén, vagy legkésőbb januárban a műtétet. Majd jól kikérdezem Kispot, hogy mire számíthatok és talán erőt ad ahhoz, hogy ne féljek annyira a műtétől.

Kispo, de jó neked, hogy még nem izgulsz. Én ha csak a műtétre gondolok, már összeugrik a gyomrom. Pedig tudom, hogy rutinműtét és talán még kevésbé kellemetlen mint egy mandulaműtét. Szorítok Neked, hogy minden rendben legyen, kívánom, hogy könnyen és gyorsan felgyógyulj!


Nekem meg igencsak elfogyott a Propycilem..jövő héten lesz már az orvosom is. Csak egy gáz van..apósom kocsijába belementek, és pont a jövő hétre kell neki a mi kocsink. Így gyalogolhatok ki a kórházba :( Valószínű, hogy nőgyógyászati hormonokkal együtt nézetem..li. van egy bianco októberi nőgyógy. hormonos beutalóm.
Vasárnap megyek Uh.-ra, elvileg már lesz szívhang. Nagyon izgulok.

Kép
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Nekem is pajzsmir. problémám van. Nekem a terhesség elején kezdődött. Valószínű a nagy hányás váltotta ki. Enyhe túlműködésem volt. Gyógyszert nem adtak, mert nem volt súlyos. A terhesség 2. felére teljesen rendbe jött magától.
Most a pici születése után 8 hónappal súlyos túműködésem van. Propicylt szedek, mert szoptatok. A teljes elválasztás után műtétet v. izotópos kezelés vár rám. Az orvos mondta, h. már annyira rossz lett az eredményem, h. gyógyszerrel nem rendbehozható. És nem is adhat nekem sok Propicylt a szopi miatt. Mindenhol azt írják h. lehet mellette szoptatni, de én este ha bevettem a gyógyszert nem szoptathatok másnap 10-ig + hajnalban le kell fejnem a tejet és kiönteni. Egyébként Mo. egyik legnagyobb szaktkintélyéhez járok.
Szóval ez az én történetem.
Szeretnék kérdezni is. Volt már valakinek pajzsm. műtéte vagy izotópos kezelése közületek vkinek? Mik a tapazstalatok?
Bocs egy kicsit hosszú lettem.
 
 


Szúzi!

Nekem is túlműködött. 1-2 hónap alatt rendbejött és teherbe is estem.
Én is Propycilt szedtem..bár épp most fogyott el. Nekem az orvos azt mondta, terhesség mellett simán szedhető. Úgy tudom max. 10 %-ban hatol át a méhlepényen. Remélem nem kell már szednem. Tök jól vagyok, semmi gondom.
Sajnos nem tudok Neked segíteni a szoptatás - műtét témában. Nekem műtét valószínű nem kell. Szoptatni még nem szoptattam, mivel első babám lesz.
..

Amúgy hírek rólam. Ma voltunk UH-n. Minden OK szerencsére! Az orvos rövid volt és tömör:

-méhen belül van, 6-6,5 mm a kicsike
-mutatta a szikhólyagot - abból táplálkozik az embrió
-és a szívpulzálást is megmutatta.

És bejött a férjem is!

..úgy kezdődött, hogy megkérdezte dr. okos, hogy nincs-e panaszom. Mondom neki nincs. Erre ő: attól még lehet ám méhenkívüli..tudom ez olyan alattomos dolog! Mondom neki: aha..
Aztán bedugta az izét és ott volt a kivetítőn rögtön a petezsák. Jó nagy. És a legalján fehérrel egy kis ponton ott pulzált a szív. A férjem repdesett.
Jövő héten már mehetek terhesgondozásra. Képet nem kaptunk..a doki szerint nincs értelme..
Ja és az Elevitről baromira lebeszélt. Azt mondta max. 2 naponta. Szte attól születnek 5 kg-os babák. Mondta szte bőven elég, ha kiegyensúlyozottan táplálkozom. No fűszeres, egyszerre ne sokat, inkább sok folyadékot.

Anyuéknak bejelentettük. Hát őszintén szólva..nagyobb lelkesedésre vártam. Anyám közölte, lehet meg se éri, meg elég baja van neki alapból is. Apu meg meg sem tudott szólalni. A nővérem baromira örült, a férje is..meg a kislányuk is. A másik nővérem, meg anyósomék még nem tudják.
Anyu azt mondta, nem lepte meg. Ő már látta. Férjem szerint fokozatosan majd hozzászoknak a gondolathoz, ő is így volt vele.
Anyu 2 hónapja még azt mondta, hogy ki nem nézné belőlem..ugye csont és bőr voltam. Most meg szépen felhízlaltam magam 60 kg-ra.

Kép
 
 


Szia Babancs!

Gratulálok a babához! :)
Nekem életem legjobb döntése volt hogy babust vállaltam; annak ellenére, hogy sok probléma előjött a terhesség alatt.

Babancs! Neked milyenek voltak az értékeid (TSH, T4) mikor kiderült a túlműködés? És mennyi Propicylt szedtél?
Jó lenne, ha használna nekem is.
 
 


Szúzi!

1. oldalon leírtam, 3. hozzászólás. Lécci keresd vissza!

Napi 4 szem Propycilt kellett szednem. 2-t reggel, 2-t este. Nekem nagyon rosszak voltak az értékeim.

Neked mik a tüneteid?

Kép
 
 


Szia!

Köszönöm, megtaláltam!
Nekem sajnos rosszabb értékeim vannak: TSH: 0,02 FT4: 77,2
Ja és kevesebb gyógyszert szedek. Csak 2-őt este.
Nagyon félek!!! :cry:
 
 


Ja és a tüneteim: fokozott izzadás, hasmenés, idegesség.
Fogyást nem tudom megítélni, mert szülés után voltam. Fogytam, de nem vészesen, kb. a súlyomnál vagyok.

Akkor te még csak kb. pár hónapja szeded a Propicylt?
Megírnád nekem priviben az orvosodat, hogy kihez jársz? Ha lesz kis időm, akkor majd végigolvasom a topicot, de a baby mellett kevés az időm.
 
 


Szia Babancs!

Kicsit meglepett az orvosod tapintatlansága. De most ne foglalkozz semmivel, csak azzal hogy minden rendben van. Ez most a legfontosabb. A szüleid szerintem csak meglepődtek, ha majd megszületik biztos nagyon örülnek majd a babának.

Szia Szúzi!
Örülök, hogy ránk találtál. Közöttünk még senkinek nem volt sem műtétje, sem izotópos kezelése. Kisponak lesz hamarosan, majd a műtét után kikérdezzük.
De szerintem azért még lehet, hogy a gyógyszeres kezelés is segít majd neked és nem kell sem a műtét, sem az izotópkapszula. Nálad találtak göböt? Autoimmun eredetű a túlműködésed?

Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod?


Kedves Babancs!

Megkaptam a privit, kösz.
 
 


Sziasztok Szúzi üdv a csapatban!

Szóval nekem lett volna a héten műtétem, de sajna beteg lettem, így elmarad. :( Amit én a műtétről tudok: 4-5 nap kórházzal jár (ami gondolom a pici miatt probléma), utána 2-3 hét még a teljes felgyógyulás. A műtétet ma már rutinból csinálják. TErmészetesen altatnak. Kapcsokkal zárják a sebet, így szebben gyógyul (állítólag).
Az izótóról meg annyit, hogy ha babát szeretnél még, akkor nem ajánlatos. Bár erről elég eltérő véleményt hallottam.
Megkérdezhetem, hogy ki az a Mo legjobb orvosa? Akár priviben!

Babancs!
Nagyon jó hírek, hogy eddig minden a legnagyobb rendben a babával. A legfontosabb, hogy nem idegesítsd magad semmin. Bár ezen nagyon nehéz uralkodni! De szorítok!
 
 


Kispo!

Szerencsére nálam a terhesség oltári nyugalommal jár! Inkább attól tartok, hogy elalszom állva, vagy a munkahelyemen az íróasztalnál. Semmivel sem tudnak kihozni a sodromból.

Jobbulást, ha még beteg vagy! Akkor mikor mész műtétre? Nagyon izgulsz?

Kép
 
 


Sziasztok!

Lehet hat egy picit a Propicyl. A pulzusom 100 alatt van. nem akarom elkiabálni. Majd október végén minden eldől. CsaK kis törpémet sajnálom, nehogy őt viselje meg az egész a legjobban
Volt valaki már a Dr. Solymosinál?
Én lehet megkérdezek még egy dokit. Nem akarom elfogadni a műtétet.

Babancs Nagyon jó hogy ilyen nyugodt vagy! Csak így tovább.Én sajna nem voltam. A nagymamám azt hajtogatta, hogy ahogy hordják a gyereket, olyan lesz ha megszületik. Szerencsére jó baba a kicsim.

Kispo! Jobbulást!
 
 


Kispo!

Azt akartam még kérdezni, hogy melyik kórházban fognak műteni?
 
 


Még egy kérdés. A pajzsm. ultrahang csak egy sima ultrahang? Úgy értem nincs semmi előkészítés (kontrasztanyag v. ilyesmi).
Köszi. Jó éjt Mindenkinek.
 
 


Közben sikerült végig olvasnom mindent.

Kispo!Közben olvastam hogy a Szt Imrében műtenek. Egyébként én is analitikus vagyok. Laboratóriumi analitikus.

Engem miért nem küldtek el ultrahangra legalább??? Nem értem! Azt sem tudom hogy van-e göböm. Prof szerint van. Ezt tapintásra meg lehet állapítani???
Most már tényleg elteszem mgam holnapra.
 
 


Babancs!
A műtét így csúszik kb 1 hónapot.
Végülis nem izgultam, annyira tevékenyen telt az elmúlt néhány hét, hogy nem volt időm. Az azért bosszantott, hogy csúsznak a dolgok. Most újra fel kell készítenem a lelkem.

Szúzi!
Nekem sima mezei ultrahangom volt.
Miért utasítod el annyira műtétet? Legalább egy végleges megoldás!
 
 


Kispo!

Nem elutasítás ez igazából, csak egy kétségbeesett jajjkiáltás hátha van még lehetőség gyógyszeresen rendbehozni. Meg nekem egy kicsit gyors volt, hogy műtét egyből csak TSH és T4 alapján.
Természetesen ha objektíven nézem, ez a végleges megoldás, és ez a választandó nekem is. Még hogyha hatna is a gyógyszer, félő, hogy a következő terhesség esetleg kihozza újra a túlműködést és akkor kellene megműteni. Az izotópos kezelést én elutasítom.
Nekem egy dolog a fontos, az idő. Nem akarom a kicsit elválasztani, azt szeretném kivárni hogy ő tegye meg.
 
 


Szúzi!
Vigyázz magadra, mert ha a baba érdekében sokáig maradnak magasan a pm értékeid, az mindenféle csúnya szövődménnyel járhat!
 
 


Sziasztok!

Voltam ma dokinál meglettek az eredmények.Ahogyan gondoltam már alulműködik.Azt mondta a doki,hogy csökkentsem le napi félre a Metot és 2hét múlva hagyjam abba és 1 hónap múlva vérvétel.Azt is mondta,hogy azért fáj a nyakam mert alulműködik és emiatt megvastagodott a nyakam.

Kispo!
Sajnálom,hogy beteg lettél és megint egy hónapot kell várni.Jobbulást!

Szúzi!
Az én lányom is szopott de 9 hónap után annyira rosszul voltam,hogy kénytelen voltam elválasztani és elkezdeni a gyógyszert.A Propicyl nem választódik ki a tejben?Nekem azt mondta a doki,hogy csakis akkor kezdjem el a gyogyit ha már egyáltalán nem szoptatok mert a gyógyszer lecsökkentheti a baba pajzsmirigy működését is.Igaz ezt a Metothyrinre mondta.Szerintem válaszd el.Lehet szörnyen hangzik a baba fontos de Magadat sem szabad elhanyagolni.Az én lányom a cicin aludt,azon nyugodott meg sosem cumizott és 2 nap alatt leszokott a ciciről.És azóta alussza át az éjszakát is.
Bocsi ha megbántottalak nem szándékos volt.

Sziasztok!

Kép
 


Ildi!
És akkor most mi várható??? Beáll ez egyszer??? Vagy egyszer fent egyszer lent? Vagy túl sok volt a gyógyszer? Ciklus dologra rákérdeztél? Kitartást!
 
 


Én úgy tudom, csak akkor lehet műteni, ha a hormonszintek beállnak tökéletesre...akkor hogy is van ez Szúzi???

Az UH sima ultrahang.

Kép
 
 


Ildi!

Nem bántottál meg.
A Propicyl 10 %-ban választódik az anyatejben. A vérből a Propicyl nagyon gyorsan kiválasztódik. Én este veszem be a gyógyszert, hajnalban lefejem a tejet és kiöntöm. Csak utána szoptatok./ doki mondta, hogy így csináljam/. Szakirodalomban utánanéztem. Lehet mellette szoptatni, de havonta ellenőrizni kell a baba hormonjait.
Az elválasztás nehéz ügy. Nem eszi meg a fiam a tápot. Csak egy kis tejpépet, meg vegyeszöldséget eszik meg. + hús bele. Gyümölcsöt nem eszik.
Te hogyan oldottad meg az elválasztást? Adjál tanácsot kérlek!
Mirtill gyönyörű kislány!
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Szerintem ez tök jó hír. Én örülnék ha elkezdenék alulműködni, mert ez azt jelentené, hogy szépen reagál a szervezetem a gyógyszerre. Lehet, hogy - ahogy a dokid mondta - pár hét és elhagyhatod a gyógyszert. Utána már csak azért kell drukkolni, hogy az elkövetkező fél-egy évben ne jöjjön vissza ez a betegség. Én nagyon drukkolok, hogy így legyen!

A műtéttel kapcsolatban én úgy tudom, hogy a három értékből kettőnek kell beállnia a T3-nak és a T4-nek, ahhoz hogy el lehessen végezni a műtétet. Ha a TSH még alacsony, az nem baj a műtét szempontjából.


Babancs!

Igazad van, csak akkor lehet műteni, ha a T4 és a T3 lejjebb megy. Vagyis súlyos túlműködés nincsen. Úgy van ahogy csalamádé mondta.
 
 


Sziasztok!

Kispo!
Biztos sok lett a gyógyszer.Régebben is így volt,hogy túl aztán alulműködött és aztán beállt.

Csalamádé!
Szerintem is jobb az alulműködés de azaz érdekes,hogy totál olyan tüneteim vannak mintha túlműködne.
Voltam nőgyógyásznál is lehet a pajzsmirigy miatt rövid a ciklus.De írt fel fogamzásgátlót és majd beáll tőle rendesen és csökken a vérzés mennyisége is mivel mióta megszültem ömlik belőlem.

Szúzi!
Én is úgy tudom,hogy normál értékek mellett műtenek.
Az elválasztásban nem tudok sokat segíteni mert Mirtill 2 nap alatt leszokott a ciciről.
Mirtillnek mindig pótoltuk táppal így ez nem volt gond.A tejpépet nem fogadta el csak a gyógyszertári Sinlacot azt adtam délután gyümölccsel.Ő is csak kevés bébiételt eszik meg ezek a brokkolis és a paradicsomos kaják.Már elmúlt 1 éves és most kezdi azt enni amit mi de abban is elég válogatós.
Hát ennyi!

Sziasztok!

Kép
 


Holnap reggel megyek kontrollra..biztos le fognak kapni a 10 körmömről..Nem voltam azon az ellenőrző vérvételen (általános a háziorvosnál), a gyógyszerem 1 hete elfogyott - és már szept. végén vissza kellett volna mennem (de ugye nem volt a dokim). Nőgyógyászati hormont is nézetek, így nem kell sorba állnom a tömeggel.

Kép
 
 


Szia Babancs!

Mi volt a kontrollon? Lekaptak a tíz körmödről?
Mikorra lesz meg a vérvételed eredménye?

Jól vagy különben? Hogy viseled az első három hónapot (hányás, rosszullétek, fáradékonyság)?


Csalamádé!

Köszi az érdeklődést! Holnap lesz meg az eredmény, mivel a nőgyógyászati hormonértékelés kicsit tovább tart. A házidokim felvetette a veszélyeztetett terhesség gondolatát a pm. betegségem miatt. Majd meglátom mit mond holnap az endokrinológus.
Nem kaptak le a 10 körmömről..inkább csak nem akarták megcsinálni a vérvételt, merthogy nem akkor mentem, mikor van rendelés (hétfő/csüt.) Akkor mondtam, hogy azt a tájékoztatást kaptam, ha egyszerre nőgyógy. hormont is néznek, bármikor mehetek..ja és mellesleg terhes is vagyok. Ennyi elég volt, aztán már bájcsevegett velem a laboros. Végül is ahány nő van ott, mind mást mond. Az eredmény a lényeg..

És te hogy vagy?

Kép
 
 


Sziasztok!

Babancs! Szorítok, hogy jók legyenek az eredményeid.
Írjál, ha meglesznek.

CSalamádé! Mikor mész legközelebb a dokihoz?
 
 


Szúzi!

Aranyos vagy! Köszi, ma megkaptam az eredményt. Azt mondja az endokrinológus, hogy már a határon mozog a túlműködés és a normálérték között, de még szednem kell továbbra is napi 2 szem propycilt.
6 hetente kontroll. Megnézte a nyakamat, azt mondja szépen csökkent a strummám is.
A nőgyógyászati hormonértékek jók lettek. (ösztrogén 1000 fölött, progeszteron több mint 60).

Kép
 
 


Sziasztok!

Babancs! Örülök a jó eredménynek.

Közben voltam a munkahelyemen, ahol a szülés előtt dolgoztam. Csináltak UH-ot és aspirációs citológiát. Nincsen göböm. Az egész pajzsmirigy szerkezete inhomogén és túlműködik. Megkönnyebbültem. Én már rosszabbra gondoltam.
 
 


Sziasztok!

Örülök a csupa jó hírnek. Babancs, hamarosan biztos szépen be fog állni a pm érték. Valamelyik doki mondta, hogy a terhesség alatt van akinél javulnak, van akinél romlanak az értékek. De jó, hogy nálad szépen javul a túlműködés!
Köszönöm kérdésed, én aránylag jól vagyok (csak a munkahelyem nagyon stresszes). Múlt pénteken voltam vérvételen, nálam is néznek női hormonokat is, így csak jövő péntekre lesz meg az eredmény és utána következő kedden megyek Tűű dokihoz.

Szúzi, de jó hogy még sincs göböd. Így talán szépen rendbejössz a gyógyszertől is, vagy akár még a propycil mellett is próbálkozhattok a babával.
Mi lesz a következő lépés, keresel egy másik dokit, esetleg megmutatod a profnak a uh eredményét?


Sziasztok!

Csalamádé! Nem akarok Prpicyl mellett babát. Ha rendbejövök és a gyógyszer abbahagyása után is tünetmentes leszek, majd akkor vállaljuk a következő babát.
A pici elválasztását mindenképpen folytatom, hogy ha kell szedhessek más gyógyszert is. Nem keresek egyenlőre másik orvost. Megmutatom a prof.-nak az eredményeket. Ha esetleg nem tetszik neki, hogy különutakon jártam, és csináltattam ezeket a vizsgálatokat, akkor keresek másik orvost.
 
 


Sziasztok!

Csalamádé!
Akkor szorítok addig is! A várakozás a legrosszabb!

Szúzi!
Tök jó, hogy nincs göböd! Hátha elmúlik gyógygszerre! És az meg mindenképpen megnyugatató, hogy ha vissza is jön akár terhesség közben, akkor is ott a propycil végszükségnek!!!

NEkem meg a megduplázott gyógyszerre most visszamentek a nyár végi emelkedett értékeim! Szóval gyönyörű!!
Kezdek kiakadni a sok rohangálásban, egyik orvostól a másikig! Ti hogy oldjátok meg munka mellett?????

Mindenkinek jó hétvégét!
 
 


Sziasztok!

Sehol senki már napok óta. Írjatok ha van valami újság.
Nálunk történt egy kis jó. Napok óta a fiam megissza a tápszert. Így már nyugodt szívvel tudom majd elválasztani.

Csalamádé!
Neked is olyan fura érzés volt a nyakadban pár napig miután vettek mintát?

Babancs!
Mit érzel? Kisfiú vagy kislány lesz?

Kispo!
Munka mellett orvoshoz szaladgálni és órákat várni, nem könnyű. Ha rugalmas a munkahely akkor talán megoldható.

Kép
 
 


Sziasztok!
Jövőhét kedden megyek vérvételre, csütörtökön meg az orvoshoz. Már most izgulok.
Jó hétvégét mindenkinek.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ma abbahagytam a Metothyrint végre!2 hét múlva megyek vérvételre remélem minden rendben lesz!A nyakam már kezd vékonyodni!
Semmilyen tünetem nincs jó lenne már meggyógyulni!

Sziasztok!

Kép
 


Sziasztok!

Akartam már korábban írni, de fürdőszobafelújítás kellős közepén vagyunk. Hát ez sem egy nyugodt időszak...

Voltam a héten Tűű dokinál, mert előbb meglettek az eredményeim. Azt mondta a vérvétel igazolta a PCOS-t és annak hátterében az inzulin-rezisztenciát. A műtét után fogjuk elkezdeni a kezelést, az altatás miatt addig nem szedhetem a gyógyszert.
A pajzsmirigyértékeimből a T4 már jó, a TSH és a T3 még rossz.

Voltam a háziorvosomnál is, ő ajánlott egy sebész főorvost az Uzsokiban. Még ma megpróbálom elérni. Ahogy látjátok már eldöntöttem, hogy megoperáljanak, valamikor novemberben szeretném a műtétet.

Ildikó, ez nagyon jó hír, hogy abbahagyhattad a Metothyrint!

Szúzi, elnézést, hogy csak most válaszolok a kérdésedre, nekem csak közvetlenül a mintavétel után volt furcsa érzés, aznap délután már nem éreztem semmi kellemetlent.

Kispo, a műtét előtt - ha jól emlékszem okt. 30-án lesz - meddig dolgozol még? Hány napra kell befeküdnöd? Nagyon szorítok és ne idegeskedj!


Sziasztok Lányok!

Szúzi!
Szorítok csütörtökön! Hátha megúszod a műtétet!

Ildikó!
Ez nagyon bíztató! Gyógyszer nélkül olyan szabadságérzés, nem?

Csalamádé!
Sikerült befejezni a felújítást? Akkor most hogy van ez az egész a pco-val meg inzulin rezisztenciával? Az uszoki nagyon szép hely! Legalábbis az új épület. Nekem ott vették ki a mandulámat! Tudtál a dokival beszélni?
Igen jól emlékszel jövő héten hétfőn fekszek be. Ezt a hetet végig dolgozom. És remélem, hogy jövő hét pénteken ki is engednek. Majd meglátjuk! Igyekszem nem idegeskedni, de néha azért belémnyilal!
 
 


Sziasztok!

Régen írtam. Gyors helyzetjelentés: már nem megyek dolgozni. A magas vérnyomásom és pajzsmirigy-túlműködésem miatt veszélyeztetett terhes vagyok. Asszem ez a vérnyomás-dolog most jött elő. Állandóan szédelgek. Régi, már letesztelt vérnyomás-csökkentőt szedhetek rá. Mondjuk nem sok mindent ér.
Na meg a pánikrohamok igen zavarnak..pedig már azt hittem teljesen magam mögött tudtam. Hát újra előjött. Újabban vezetés közben is rámtör, ha állok a dugóban. :(

Kispo!

Nagyon izgulok érted! A műtét melyik napon lesz?

Csalamádé!

Nekem meg az "egykori" PCOS-em miatt megcsinálják már a 11. terhességi héten a terheléses vércukorvizsgálatot. A nőgyógyász ragaszkodott hozzá. Na az kell még, hogy a cukrommal is gond legyen.
Neked hogy fogják kezelni a PCO-dat? Metformin?

Ildikó!

Nagyon örülök a tünetmentességednek! Ez tök jó, hogy rendbejöttél!

Szúzi!

Majd írd meg az eredményt!
Ja és én kisfiút szeretnék. 2-en is fiút jósoltak..na majd meglátjuk. :lol:

Kép
 
 


Szia Babancs!

Örülök, hogy jelentkeztél!
Akkor pihenj sokat, legalább jól rá tudsz készülni a babára!

Kedden lesz a műtét! :shock:
 
 


Sziasztok!

Babancs! Vigyázz nagyon magatokra! Ha sokat pihensz biztos nem lesz semmi baj (én csodáltalak is amikor írtad, hogy szinte utolsó pillanatig akarsz dolgozni). A pánikroham mitől lehet vajon?
Nekem a PCOS-sel kapcsolatban Tűű doki említette, hogy terhesség alatt speciális diétát kell tartani. Ha tudsz, kérdezz rá egy dokinál! Különben engem is Metforminnal fognak kezelni, pontosan 4 héttel a műtét után kezdem. Te szeded még a terhesség alatt?

Kispo! Telefonon beszéltem a sebésszel, de csak nov. 8-ára tudott adni időpontot, hogy megbeszéljük a műtét részleteit, mivel csak szerdánként van az ambulancián. Remélem még novemberben beférek hozzá műtétre.

Szúzi, én is nagyon szorítok neked csütörtökön!


Csalamádé!

Terhesség előtt sem szedtem a metformint. Még jó pár hónappal ezelőtt írta fel az endokrinológus. Sajna csak tetézte a már meglévő pajzsmirigy-túlműködés okozta hasmenésemet. Gyak. semmilyen édesség nem szívódott fel. Akkoriban a metformin mellett üveg lekvárokat vágtam be, csomó csokit. Minden cukrot kihajtott, a szervezetem meg hiányolta. Aztán kiderült az igazi baj, a hypertireózis. Akkor elhagytam a metformin és a Propycil önmagában helyrehozott.
A pánikra nemtom mit mondjak. Vagy hormonális oka van, vagy egyszerűen pszichés és klausztrofóbiám lett. Passz. Mindenesetre erre biztos nem szedhető gyógyszer a terhesség alatt.

Novemberben te is mész műtétre?

Kispo!

Gondolok Rád kedden!

Kép
 
 


Szúzi!
Mi újság??????? Várjuk az eredményeket!!!!!

Babancs!
Köszi! Azt hiszem elkél! Kezdek parázni! Tegnap ültem az anesztes előtt és előttünk huzogatták ki-be a műtőből a betegeket! Nem volt valami jó érzés!
Le tudod azért kötni valamivel a gondolataidat? Lehet hogy azért érzed magad lelkileg ilyen ramatyul.
De azért a babával minden ok, ugye?
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: