Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék megnyitni egy témát "pajzsmirigy és PCO" címmel.
Érdekelne hozzám hasonló sorsúak véleménye, tapasztalatai, miszerint lehet-e a PCO szindróma a pajzsmirigy rendellenes működésének tünete.
Mekkora az esély pajzsmirigy alul- ill. túlműködés esetén a teherbeesésre?

..
Jelenleg izotóp-diagnosztikán vizsgálnak, mivel strummám van.
 
 


Szia!!

Nekem is alulműködött da a gyógyi rendbeszedte!
nincs elváltozásom csak a TSH 7.8 volt aztán egy hó és 1.2!
ha már jók az értékek jön a babó is!!! :wink:
Nóra 1 dokija mondta ,hogy a petefészke a pm miatt cisztás!
nekem semmi ilyet nem mondtak,de nem is volt közlékeny a doki sztem a pco-t nem is tudta, hogy mi :evil:
Vendég
 


Köszi 7kincs!

Az endokrinológusom szerint nincs összefüggés a PCO és a pajzsmirigy rendellenes működése között. Én meg mindenhol azt olvasom, hogy van összefüggés.
A vizsgálati eredményeim:

TSH 0,02
0,8
FT4 57,7
FT3: 40,0

Egyik érték sem jó..pajzsmirigy túlműködésem van, Basedow-kór.
Az esetleges terhesség miatt Propycilt írt az orvos, napi 2*2-t.
Mellette béta-blokkolóként Concort szedek.
Úgy tudom a gyógyszertől meg fogok hízni, aminek nem örülök.
Amíg viszont nem teszik rendbe a pajzsmirigyemet, addíg nem lesz babó.
Ahogy a panaszaimat elnézem..kész roncs vagyok :)
 
 

 
 

Babancs!

Nagyon sajnálom hogy pajzsmirigyeddel is van bajod, de legaláb kiderült és már ez is nagy dolog.
Sajnos én nem tudok segíteni, de azért mégegyszer bekopizom neked a vonatkozó rész a Petrányi-cikkből:

"PCOS egyidejűleg fennállhat más endokrin betegségekkel is, leggyakoribb a hipotireózis (akár minden ötödik PCOS-s betegnek lehet ez a baja is). Először a társuló betegséget kezeljük (pl. egyensúlyba hozzuk a pajzsmirigy működést), és ha a PCOS tünetek továbbra is megmaradnak, akkor PCOS együttes fennállása a diagnózis, azt is kell kezelni. Cukorbetegség, lipid-eltérések, a hemosztázis zavarai általában csak később jelentkeznek."

Én a helyedben megpróbálnék irni neki egy levelet, és megkérném hogy ezt a bekezdést fejtse ki kicsit bővebben neked, mert érintett vagy a témában.


Igen, köszi..valóban az endokrinológus is hasonlót mondott..a PCOS nem a pajzsmirigy-túlműködés tünete, hanem vele együttesen fennálló betegség.

Valójában azért nyitottam ezt a topicot, hogy esetleg rátaláljanak hasonló problémájú sorstársaim.

Az endokrinológus úgy fogalmazott: a pajzsmirigy esetleges rendellenes működése - lappang - valószínű nálam a stressz hozta ki.
A tünetek először enyhék. Mára az ismert összes tünet megjelent.

Azért leírom, hátha valaki a tüneteim alapján elkezd gyanakodni pajzsmirigy-túlműködésre.
Nekem a következő tüneteim vannak:

-gyakori bélmozgás, gyakori székelés, hasmenés, puffadás
-alvászavar
-ingerültség
-szapora pulzus (100 fölött)
-gyakori kipirulások
-hirtelen fogyás, nagyon jó étvágy mellett
-hővel szembeni intolerancia, izzadás
-remegés (kéz, láb)
-pajzsmirigy megduzzadása, néha nyelési nehézség
-látás romlása, szemtengelyferdülés, cilinder szükségessége
-enyhe pánikbetegség
-és PCOS..a petefészek policisztás tünetegyüttese.
 
 


Szia Babancs!
Örülök, hogy rátaláltam erre a forumra. Sajnos érintve vagyok, Basedowom és PCOS-em van és mi is babát szeretnénk a férjemmel. A pajzsmirigy-túlműködéssel többé-kevésbé egy éve szenvedek. Január óta szedem rá a Methotyrint. (Nem híztam meg tőle, ettől szerintem ne félj!) Bár javulnak az értékeim, nekem mégis egyedüli megoldásnak a műtétet javasolta az endokrinológusom (sajnos hideg göböm is van). Viszont én nem szeretnék műtőasztalra feküdni...az után különben 5-10 kg a minimum amit felszed az ember.
Szerintem nem oka és követkeménye az egyik betegség a másiknak. Nálam már több mint tíz éve PCOS-re gyanakodtak, de mivel nagy problémát nem okozott, nem szedtem rá semmit. Akkoriban nézték a TSH-t is, ezért tudom hogy akkor még minden rendben volt vele. A pajzsmirigyproblémámat feltételezem nekem is a stressz hozta ki.
A két betegség közötti összefüggésről: feltételezem hajlamunk van a hormonális problémákra, szerintem elsősorban genetikai okai vannak.


Csalamádé!

Örülök nagyon, hogy rátaláltál erre a fórumra, és hogy van egy sorstársam. Üdv!

Leírnád, neked milyen tüneteid voltak vagy vannak?

Asszem nekem pánikbetegséggel kezdődött..bár nemtom ez lehetett-e a basedow-kór előszele.
Aztán jöttek a szédülések, a nagyon szapora pulzus, a látásromlás, majd az idegesítő remegés. Már ott tartottam, hogy el sem mertem menni hazulról..állandóan betegszabin voltam. Azt mondták, hogy a PCO nem okoz ilyen tüneteket.
Első lépésben metformint írtak a PCO-ra, amitől a mai napig hypózok, és ha szedem, nem bírom magamba tömni az édességet.
Majd ismét felkerestem az endokrinológust, akkor derült ki a vérvételből a pm. túlműködés. Mivel babát akarunk ezért Propycilt írt. Azt állítólag lehet szedni terhesség alatt is. Meggyőződésem, hogy a ciklusproblémáim is a pm. túlműködés miatt vannak.
2 éve nézték a pm-emet, akkor még jól működött. Régen nagyjából rendesen menstruáltam. Majd tavaly elhagytam a fogamzásgátlót..sokáig 2 hetente barnáztam. Akkor egy UH igazolta a PCo-t. A nőgyógyász lapart javasalt. Én meg nem dőltem be neki. Laikus szemmel utánaolvastam, és megtudtam, hogy a lapar csak a tünetet kezeli, a mögöttes okot nem szünteti meg. Így mentem el az endokrinológushoz, aki metformint írt fel.
Mivel továbbra is rosszul voltam, akkor háziorvost váltottam és hamarosan fény derült a Basedow-kórra.
Én is feltételezem, hogy a stressz hozta ki. Egy elég nehéz vizsgán estem túl, utána előjött minden probléma.

Kép
 
 


Köszi, hogy válaszoltál. Tegnap óta eszembe jutott még, hogy valamikor régebben olvastam az interneten egy Petrányi cikkben (sajnos azóta nem találom), hogy a PCOS betegek elég nagy %-ánál van pajzsmirigyprobléma. Főleg alulműködés. Kell, hogy legyen összefüggés a kettő között...

Nálam tavaly nyáron egy hormonvizsgálat alapján derült ki, hogy gond van a pajzsmirigyemmel. Mivel a prolaktinom mindig magas volt a babaprojekt előtt kértem egy hormontükröt. Ekkor még csak a TSH-m lett nagyon alapcsony (0,001), de a T3, T4 még rendben volt. A babaprojektről leállítottak, másfél-két évig ne is gondoljak rá. Ekkor még tüneteket nem okozott nálam az enyhe túlműködés. Sajnos késő ősszel már előjöttek a tünetek: szapora pulzus, fáradékonyság, izzadás, ingerlékenység, fogyás, pánikszerű érzés (szerintem neked sem pánikbetegséged volt, ez a túlműködés tünete). Így mire az ünnepek után visszamentem már mindhárom értékem rossz lett. Ultrahang, izotóp-vizsgálat megállapította, hogy göböm is van, újabb vérvizsgálat, hogy autoimmun eredetű.

A PCOS nálam nem okoz jelentős tüneteket (bár a szőrösödés azért eléggé zavar). De pl. a ciklusaim rendben vannak, valószínű azonban peteérésem nincs. IR-t még nem néztek nálam. Valószínű egyszerre kellene mindkét nyavaját kezelni, de mivel most leállítottak a babaprojektről, a PCOS kezelését nem tartom olyan sürgetőnek.

Te találtál olyan orvost, akivel mindkét problémát meg tudod beszélni? Félek, hogy csak olyan endokrinológus létezik, aki vagy az egyikhez, vagy a másikhoz ért csupán.

Mióta szeded a Metformint? Érzel már javulást? Propycilt mióta szedsz? Javultak a tüneteid? Az orvosod simán belement, hogy Propycil mellett terhességet vállalj?


Nagyon jó az endokrinológusom. Ő írt gyógyszert először a PCO-ra., majd a Propycilt is. Engem nem állított le a babaprojektről, bár olvastam ilyenkor nem túl jó teherbe esni.
A hőgörbém szerint volt peteérésem a 22. ciklusnapon (remélem, hogy így van). Ha nem, akkor majd ha javultam, íratok Clostyt.
Megpróbálok bízni a gyógyszerekben. Persze a pm-re biztos a legjobb megoldás a műtét lenne. De mivel nekem korábban jól működött, reménykedek, hogy amint elmúlik a stresszes időszakom, elmúlnak a pm.-es problémáim. Úgy tudom a PCo is elmúlik megfelelő kezeléssel (pl. metformin).

Szerintem neked a magas prolaktinszint miatt nincs peteérésed.
Meg IR-t se ártana nézetned. Mindent, ami eddig nem volt.
Nem vagy túlsúlyos? Csak a szőrösödés jellemző?
Bár sztem nálad is inkább a pm. kavar be.

Téged miért állítottak le a babaprojektről?

Ja normális nőgyógyászhoz még csak készülök..akinél voltam nem volt szimpi, rögtön lapart akart.
Előtte azonban várok, hogy javuljanak a pm. értékeim. Szerintem addig a nőgyógyászati oldalt sincs értelme erőltetni.

Kép
 
 


Jó neked, hogy jó az endokrinológusod (Győrben találtad?).
Én már a harmadikat fogyasztom. Az elsőt lecseréltem, mert kategorikusan kijelentette 2 évig ne is gondoljak gyerekvállalásra. Akkor én már tudtam - mert utána olvastam - hogy létezik a Propycil, ami a méhlepényen nem hatol át és lehet szedni terhesség alatt is. A második endokrinológusomhoz minimum 3 óra várakozással lehetett bejutni, kb. öt perceket szánt rám, ő derítette ki, hogy autoimmun eredetű a túlműködésem. Előtte hajlott volna arra, hogy Propycil mellett próbálkozzunk a teherbeeséssel, de amikor kiderült autoimmun beteg vagyok és göböm is van, mondta, hogy nem lehet mert a magzat is beteg lesz ill. a göböm nőhet terhesség alatt. Mivel a 2. számú endokrinológusom már megírta a beutalomat a sebészhez és lepasszolt, felkerestem egy 3. endot, aki szintén megerősítette a műtét szükségességét.

Végül két megoldás közül választhatok: műtét útján csaknem teljes eltávolítása a pajzsmirigyemnek vagy várni akár éveket is. Sajnos elég nehéz döntés, mert idén töltöm a 33-at és nem akarok sokat várni. A műtéttől kiráz a hideg, ha rágondolok. A következményétől, hogy akár 10 kilót is hízhatok, rosszul vagyok. (Különben nem vagyok túlsúlyos, 1-2 kilo felesleg van rajtam.) A hab a tortán, hogy életem végéig mesterségesem alulműködővé tesznek és hormont kell szednem.

A PCOS-t támasztja alá nálam a LH/FSH arány, a magas prolaktin, a peteérés hiánya, szőrösödés, viszont a ciklusaim rendben vannak és cisztáim sincsenek. Meglátjuk milyen eredményt hoz majd az IR. Szeptemberben elmegyek majd egy alaposabb kivizsgálásra.


Sziasztok!

Túlműködésem van immáron két éve és túl vagyok már a Propycil-en, Metotyrin-en és most kálium-perklorátot szedek. Ugyanis viszkettem tőlük. Nekem mindig az mondta a dokinőm, hogy inkább várjunk a baba dologgal, mert csak alapból is bonyolítja a helyzetet. Mondjuk 25 vagyok, szóval lerázott azzal, hogy még fiatal vagyok.
Most már kezdek egy kicsit türelmetlen lenni, mindig ígéri, hogy abbahagyhatom a gyógyszert. Nem tudtok arról valamit, hogy utána meddig kell még várni, hogy biztosan beálltak a hormonszintek?
 
 


Szia kqmarta!

Nemtom meddig kell várni, én 2 hete szedem még csak a Propycilt. Ezek szerint én is attól viszketek? Azt hittem a tusfürdőtől.

Elvileg a vérvétel kimutatja, hogy jók-e a hormonszintek. A pm. túlműködés nem zárja ki a terhességet, csak folyamatos kontrollt igényel. Főleg terhesség alatt fokozódhat a pm. rossz működése.
Voltak akiknek szülés után csonkolták a pm-t, mert a strumma nagyon előjött. Én úgy látom, hogy már kisebb az enyém..pedig csak 2 hete szedem. És tök jól érzem magam. Nincs remegés, szédülés, látászavar. A pulzusom is kezd helyreállni.
Én ha kell, terhesség alatt is szedni fogom. Mondjuk a magzatnak biztos nem jó, vagy legalábbis, ha megszületik meg kell nézni, jól műxik-e a kicsi pajzsmirigye.

Kép
 
 


Szia Babancs!
Kb nekem is ennyi idő után kezdődött a viszketés! De olyan szintre emelkedett, hogy az már elviselhetetlen volt!

És mit tudtok az izotópos kezelés és a petesejtek mutációjának kapcsolatáról? Én elég ellentétes véleményeket hallottam!
 
 


Kgmarta!

Én semmit sem tudok róla. Még nem ástam eléggé mélyre magam a témában. Miért te mit tudsz róla?
Engem gyógyszeresen kezelnek.

Kép
 
 


Babancs!
Szóval az én dokim szerint ha gyógyszerre beáll az nagyon jó! De ha visszajön, akkor nem érdemes tovább várni és be kell avatkozni. Ez lehet műtéti úton, de létezik egy sokkal kellemetlenebb megoldás, méghozzá a jódizotópos kezelés. De a dokim nem támogatja, mert lehet hogy károsítja a petesejteket is. Máshol azt olvastam, hogy ez nem akkora dózis, ill ki kell várni 1-2 évet és utána lehet babára gondolni. Kb ennyit tudok.
 
 


Én is azt olvastam, hogy az izotópos sugárzás után kb. 2 évet kell várni. Dolgozni lehet a kezelés után, de a magzatra és a kisbabára káros! Olyankor sugárzik a szervezet kifelé. Én azt nem akarom, meg a műtétet sem. Műtét is csak akkor lehet, ha az értékek jók.
Meg ha nyelési nehézségeket okoz. Hát nekem most csökkent a mérete. Ennyire hat a napi 4 propycil?

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Egész szépen megélékült a topic! (Külön köszönet Babancs az priviért, rögtön válaszolok rá.)

Kgmarta, már két éve szeded a hormonokat a túlműködésre? Nem javultak az eredményeid? Nem kellett fokozatosan csökkenteni az adagot? Én január óta szedem a Methotyrint és nagyon hamar egész szépen javultak az értékeim. Most már csak negyedet szedek belőle naponta. Próbálok reménykedni, hogy talán nemsokára elhagyhatom, de félek újból ki fog újulni a túlműködésem (60%-ra teszik az orvosok a kiújulás esélyét). Szerintem miután elhagyod a gyógyszert fél-egy évet kell várni, ha ennyi idő alatt nem újul ki talán meggyógyultál. Bár ez az a betegség ami stressz hatására bármikor előjöhet.


Jó reggelt lányok!

Volt egy elég szar éjszakám..végigvakaróztam, mivel elfelejtettem betestápolózni magamat. Éjjel emiatt fel kellett kelnem. Ezek szerint ezt a Propycil okozza?? Ezek szerint szárítja a bőrt, vagy mi?

Kép
 
 


Csalamádé!
Köszi az érdeklődést! :D Persze szépen beálltak az értékeim és csökkentettük az adagokat is. Most talán elhagyhatom, de mi van ha visszajön terhesség közben?? Nem tudom szedni se a propycilt, se a methotyrint. Meg persze már unom is a várakozást!!!!!!!!!!!!!!! És még fél vagy egy év az rosszul érintene!!!!!!
És veled mi lesz??? Belemész a műtétbe?????Kikhez jártál??? Én is budapesti vagyok.

Babancs!
Hát kérdezd meg a dokidat, mert nemek is hasonló tüneteim voltak! Ráfogták a propycilre! A testápoló segített??
 
 


Sziasztok!

Kgmárta!

A testápoló segít, akkor nem vakarózok éjjel. Állítólag szárítja a bőrt a propycil. Mondjuk a hajamon még nem vettem észre. Azt 2 nap után már kenyérre lehetne kenni :)
Ja és ne foglalkozz semmivel, babásodj minél előbb, aztán majd lesz valahogy. Pm. betegség mellett lehet szülni. A propycil terhesség alatt is szedhető!

Neten ezt találtam:

"A Propycil kevésbé megy át a placentán (ezért terhességben általában mindenütt ezt adják), de rövidebb a plazmafélideje, ezért általában napi 2-3 adagban adjuk."
Csalamádé!

Írtam pü.ben is, én belemennék a helyedben a műtétbe. Nekem csak megvan nagyobbodva, de nem göbös. Ha neked hideg és göbös, azon a gyógyszer sem segít, nem?

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Még gondolkodom a műtéten és valóban a göbön a gyógyszer nem igazán segít.
Kgmárta, kérdezted kihez jártam: először a SOTE I. belklinikára, majd a Szabolcs utcába Szabolcs profhoz. Ő az egyik legnagyobb szaktekintély a pm-nél. Ő volt aki már megírta a beutalómat a sebészhez. Azt is mondta a műtét után szinte azonnal elkezdhetjük a babaprojektet. Te kihez jársz? Van esetleg göböd?

Nálam sajnos minden a műtét mellett szól...én mégis reménykedem benne, hogy meggyógyulok/meggyógyulhatok. Nem szeretném, ha mesterségesen egész életemre alulműködővé tennének és életem végéig gyógyszert kellene szednem.

Ti nem gondolkodtatok alternatív gyógymódokban esetleg? Pl. homeopátia stb.


A homeopátia tuti jó. Én akkor használtam olyan szert, amikor eléggé rosszkedvű, meg stresszes voltam. Hát én nemtom mi volt a cseppekben, de hatott!
Én a pajzsmiriggyel kapcsolatban hiszek a gyógyszerben. Bár már halottam olyat, hogy természetgyógyász teákkal elmulasztotta a PCo-t.

Csalamádé!

Ne légy ilyen pesszimista! Bár könnyű ezt mondani, de lehet eddig csak rossz orvosokkal találkoztál. Az én orvosomból még pszichésen is erőt szoktam meríteni.

Holnap megyek nyaki UH-ra. Már csökkent a pajzsmirigyem mérete, de a szapora pulzus, néha szívfájdalom, és hővel szembeni intolerancia még maradt.
Egy csomó tünetem eltűnt, és ez nagyon boldoggá tesz.
Na majd holnap megírom az UH eredményét.

Jó éjt!

Kép
 
 


Kedves Csalamádé!
Nekem nincs göböm! És a Szent Imrébe járok Ágoston doktornőhöz. Hogy mekkora tudású, az most fog kiderülni, mert most fogom neki szegezni a kérdést! MIKOR LEHET BABA! És persze hogyan! Nagyon kiváncsi vagyok mit tanácsol!!!! Tudod a propycil nekem nem ment.
Szerintem, ha az orvos azt tanácsolta, hogy műteni kell, akkor azok a göbök biztos nem tudnak csak úgy felszívódni..... Én mindig arra gondolok, hogy a túlműködésnél még mindig jobb az alulm. Persze lelkileg nehéz hogy TE innentől kezdve már csak gyógyszerrel létezel, de inkább szedek gyógyszert ha kordában lehet így tartani a dolgot!!!! Mert sokkal jobban be lehet állítani egy alulm!!! :D :D :D Persze ez nem vígasz... :? De arra szoktam ilyenkor gondolni, hogy ennél vannak sokkal kellemetlenebb betegségek, amiket nem is lehet tünetmentesen kezelni. Szóval, hogy ez legyen a legnagyobb egészségügyi problémám... Nem mondom, hogy nem szoktam elkenődni, legutóbb múlt héten :oops: , de ha szétnézek magam körül, rájövök, hogy EZ MÉG NEM A LEGROSSZABB!!!! Engem megtanított arra, hogy értékeljem az egészséget!!!! És hogy tekintesm a gyermekáldást valóban egy áldásnak és ne egy tök természetes dolognak :lol:

Ez most jó hosszú lett.... De ez már nagyon belémszorult :shock:
A természetgyógyászat egyenlőre nálam kilőve.... Én a gyógyszeriparban dolgozok a férjem, nővérem orvos... Engem otthon meglincselnének ha félredobnám az orvosomat. Félretéve a viccet, én magam se hiszek pl a homeopátiában. Szerintem mindenkinek egy jó kiadós relaxációs, konfliktuskezelői tanfolyam tenne a legjobbat. Megtanulni elrendezni a problémákat és máris sokkal jobb esélyekkel indulnánk a gyógyulás felé!!!! :D Szóval életmód váltás, életmód váltás, életmód váltás.......
Ami persze nem megy.... :(

Babancs!
Izgatottan várom a fejleményeket!!!!
 
 


Megvan az UH-lelet.

Leírom: "A pm. lebenyátmérői 1-2 cm-el nagyobbak, a szerkezet diffusan fellazult, hyperlobulalt, de homogén. Az erezettség extrémen fokozott. Az állományban kóros képlet, cysták vagy meszesedések nincsnek. A környezet szabad. A trachea középvonalas."

Ez nem is olyan rossz. Göböm nincs.

Kép
 
 


Sziasztok!
Én is PCO-s de már 2 gyerekes anyuka vagyok. Nagyon hosszú a kálváriám, a lényeg, hogy nagyon szarul érzem magam, és mindig az a vége, hogy pszichiáternél kötök ki. 5 évig szedettek velem antidepresszánst 18 éves koromtól, mert életem első fogamzásgátlójától elájultam és remegéses rosszulléteim lettek. A diagnózis egyértelmű: pánikbeteg. Csakhogy 5 év elteltével mikor ugyanezt a bogyót kaptam, megint rosszul lettem (az antidepi ellenére is) és akkor a pszichiáter tehetetlenségében továbbküldött egy másik pszihez. A mellette dolgozó fiatal és hihetetlenül kedves nőgyógyász fedezte fel a pco-t. Az első gyerek hormonkezeléssel lett, a második Merckforminnal. Minden esetben nagyon szarul lettem. Az utóbbi terhességemet végigkínlódtam: fejgörcs, szédülés, látászavar, izzadás, magas pulzus, vérnyomásingadozás és persze a pánik. Végig jártam pszihez, relaxáltunk, kihúztam. De most itt a két gyerek, kiborultam, és még most is állítom, hogy nem ez az alapprobléma. Most már a nőgyogyim is azt mondja, hogy el kéne menni egy teljes endokrinológiai kivizsgálásra, de a Szabolcs utcából elhajtottak, hogy amíg szoptatok, nem csinálnak semmi vizsgálatot. A nőgyogyi szerint ez hülyeség, próbálkozzam újra, de fogalmam sincs, hova menjek. Legszívesebben magánrendelőt keresnék, ezért írtam ide, hátha tud valaki ajánlani nekem egy jó orvost. Kérlek segítsetek!
 
 


Üdv Vacska!

Hát ez igencsak pm. túlműködésnek néz ki!!
A tüneteid igencsak megegyeznek az enyéimmel.
Följebb elhangzott pesti endokrinoógus neve. javaslom sürgősen vetess vért az izotóp-diagnosztikán! Nálam pánikkal indult az egész.

Nem kell neked pszichológus, ez nem pszichés! Sokkal inkább anyagcserezavar. Fogytál? Hasmenésed nincs?

Kép
 
 


Szia Babancs!
Ez elég jól hangzik, már a körülményekhez képest!!!! :D
Így megúszhatod a műtétet!

Vacska!
Az én dokimról már írtam! Csak még annyit, hogy ott mindig ezren vannak (ami nem biztos hogy praktikus egy anyukának), meg kb 5 percet jut mindenkire. Magánrendelője pedig nincs!!! De ha ezek után is érdekel, megírom a részleteket!!
 
 


Szia Babancs!

Hú, de jó hír! A lényeg, hogy se göböd, se cisztád. Sima gyógyszerrel meggyógyulhatsz, lehet hogy még előbb is, mint gondolnád.


Szia Kgmarta!

Megkérdezhetem, hogy milyen mellékhatása volt nálad a Propycilnek? Kiváncsi vagyok nagyon milyen megoldást ajánl neked a doktornő, ha Te is babát szeretnél, de nem szedheted a Propycilt. Még korábban írtál a jódizotópos kezelésről, esetleg megpróbálnád azt? Nekem a hideg göb miatt azt sem lehet, mert a hideg göb nem veszi fel az izotópot. Pedig ha lehetne én is inkább várnék még egy évet a babával csak ne kellene megműteni.

Arról amit írtál (elfogadni a betegséget, megtanulni értékelni az egészséget) teljes mértékben egyetértek. Tudom azt is, hogy vannak ennél sokkal súlyosabb betegségek is. Inkább csak azért nehéz elfogadni ezt a helyzetet mert nincs más választásom csak a műtét, vagy lemondás a babáról (várni már nem igen tudok, mert idén töltöm a 33-at).


Szia Vacska!

Én tudok neked ajánlani egy magán endokrinológust, bár még én sem voltam nála - de mások dícsérik. Ma jelentkeztem be hozzá és szeptember 5-ei időpontot adtak meg. Kissé drága, 10.500 Ft egy vizit. A Szent Imrében is rendel, de ott október végi időpontra lehet csak bejelentkezni (aki jó, ahhoz legalább két hónap a várakozás). Ezért ajánlom - ha nem sajnálod rá a pénzt - a magándokit, mert oda hamar be lehet kerülni és nem csak 5 percet foglalkoznak veled. Szóval a doki: Dr. Tűű László endokrinológus (ő egyébként PCO specialista).
Ha érdekel a véleményem a betegségeddel kapcsolatban, én nehezen tudom elképzelni (bár a tüneteid valóban hasonlóak a pajzsmirigytúlműködéshez), hogy a két terhességed alatt ne vették volna észre, hogy valami gond van a pajzsmirigyeddel. Ugyanis a TSH értéket minden terhességnél nézik, ha jól tudom. Ha pedig a TSH-d rendben, elvileg nincs pajzsmirigyproblémád.


Elfelejtettem írni, hogy a magán doki az Istenhelyi Klinikán rendel (www.istenhegyiklinika.hu).


Sziasztok!

Csatlakozhatom hozzátok?

Nekem pajzsmirigy-túlműködésem van jelenleg.Először 2000-ben derült rá fény.Nem estem teherbe,örökké izzadtam,remegtem,nem tudtam aludni és elég sokat fogytam.A nyakam megduzzadt(bár állítólag alapból is nagyok a p.mirigyeim).Ekkor felhagytunk a babagyártással és 1 évig szedtem a Metothyrint és az Atenololt.Aztán 2001.őszére rendbe jött de csak nem sikerült teherbe esni.Jöttek az inszeminációk 6 db és 5 lombik.Közben folyamatosan nézték a pajzsmirigyhormonokat és rendben volt minden.2004.decemberében spontán teherbe estem!Először 7 hetesen nézték a pajzsmirigyemet ekkor rendben volt.Azt mondta a doki(én belgyógyászhoz járok),hogy majd a 2.harmadban nézi meg újra.Ekkortól alulműködött ezért végig szedtem az L-thyroxint egészen szülésig.Az azért érdekes volt,hogy alulműködött de a pulzusom sosem volt 100 alatt.Lehet a terhesség miatt?Szülés után éreztem megint,hogy izzadok,ideges vagyok,fogyok stb.Vérvétel és kiderült,hogy megint túlműködik.Szoptattam így nem lehet a Metothyrint szedni mert kiválasztódik a tejbe.Úgy beszéltük meg a dokival,hogy amíg nem vagyok nagyon rosszul szoptassak így május végéig szopott a lányom ekkor elválasztottam mert elég rosszul voltam.Azóta szedem a Metothyrint.Már valamennyit csökkentek az eredményeim ill,a FT4 már a legalsó htár közelében de mivela FT3 magas még mindig szedem tovább a gyogyit csökkentett adagban.Legközelebb szept.elején megyek vérvételre remélem rendben lesz.De az a gyanúm,hogy most meg alul fog működni.A tüneteim elmúltak szerencsére!Én nem voltam PCOS és a ciklusom is rendben volt végig.A dokim azt mondta,hogy pajzsmirigy-túlműködéssel a teherbeesés esélye kb.1%.

Ennyi az én történetem bocs hogy ilyen hosszú lett!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
 


Szia Ildikó!

Ez kicsit elkeserített, mert nekem is hasonlót mondott a doki.



A dokim azt mondta,hogy pajzsmirigy-túlműködéssel a teherbeesés esélye kb.1%.

Nemtom, én még mindig bízok a spontánban. Annyi sikertelen inszemről és lombikról hallottam már itt neten. Én most egy elég nehéz időszakot vészelek át, mivel szakvizsgázok. Előtte nem voltak pm. túlműködéses problémáim. Abban bízom, ha a stressz elmúlik, a pm.em is rendbejön. Bár lehet, hogy ez csak hiú ábránd és egy életen át ezzel fogok nyűglődni.

Már kb. 3. hete szedem a Propycilt, és a viszketésen kívül nem nagyon érzek más hatását. Valószínű szárítja a bőrt, mert az arcbőröm is kevésbé zsíros. Régen szinte le tudtam csapni a homlokomról az olajréteget.

Amúgy méregetem az ébredési hőmet, a hőmérő és a petefészek szúrkálás és a spontán mensi szerint talán volt pé-m a volt ciklusban. Bízom benne, hogy most is lesz. Mennyire lehet egészséges és megfelelő méretű egy pé., mialatt gyógyítanak a pm-el? Lehet el kéne lépnem hüvelyi UH-ra, hátha tisztult a petefészkem. Nagyon bízom benne, hogy az egész PCO-s petefészek, meg a cikluszavar ennek a fránya pajzsmirigynek köszönhető. Clostyról mi a véleményetek?
A nagynénémnek is pm. túlműködése van, és már van 2 felnőtt lánya.

Na lelövöm magam :oops: , bár végre végeztem mára a tanulással és volt egy kis időm ide írni :wink:

Jó éjt lányok, és mielőbbi babásodást!


Kép
 
 


Bocs, az idézetből csak az 1. mondat volt idézet Ildikótól.

Kép
 
 


Szia Ildikó!

Üdv a csapatban. Először is nagyon aranyos a picikéd.
Szegény, jó hosszú kálváriád volt, míg megszületett Mirtill.

Kicsit meglepett, hogy korábban problémád volt a pajzsmirigyeddel és mégis csupán kétszer nézték terhesség alatt az értékeidet.

Szeretnétek még másik babát?


Sziasztok!

Csalamádé!
Köszi!
Amikor kiderült,hogy alulműködik a pajzsmirigyem onnantól havonta jártam vérvételre.Valahol szerencse,hogy ha már rosszul működött inkább alulműködés volt mert a hormont lehet szedni de a Metothyrint.Tudom,hogy ott van terhesség alatt a Propicyl de jobb volt így.
Amikor megszületnek a babák mindegyiknél néznek TSH szintet mert ha alulműködik a pajzsmirigyik visszamaradhatnak a fejlődésben és szellemileg sem úgy fejlődnek ahogy kell.Mirtillnek szerencsére rendben volt.Azt olvastam,hogy a magzatnak saját pajzsmirigy működése van.

Nem hiszem,hogy lesz másik baba mivel ilyen nehezen sikerült és a terhességem sem volt problémamentes.Nagyon sokat voltam kórházban mert nyitva volt a méhszájam a 22.héttől végig feküdtem.De sosem lehet tudni.

Babancs!
Nem szabad elkeseredni mert én vagyok az élő példa,hogy sikerülhet.Nme szabad elkeseredni!Tudom milyen rossz de kitartás!

Sziasztok!

Kép
 


Ildikó!

Én is gratulálok a kisgyermekedhez, nagyon aranyos!

Szeretnél még egy babát?

Kép
 
 


Sziaszok Lányok!!!!
Nem volt semmi a mai napom!!! Reggel megyek vérvételre (Szt Imre kórház) és közli a nővér, hogy nem csinálnak többet vérvételt, mert nincs rá pénz!!!! De semmilyet!!!! A dokinőmet kirúgták (nyugdíjazták) januártól. Hidegzuhany!!!!!!!!! Káosz a köbön!!!!! Úgyhogy én is beállok az orvos keresők sorába!!!!
lehet hogy ez az egész valami jel?? :?:

Csalamádé!
Persze egy műtét sokkal rosszab mint bármi!!!!! Abszolult együttérzek Veled!!! Nekem nem ajánlotta az izotópos dolgot, nehogy mutációk keletkezzenek a petesejtjeimben. Az idő pedig nagy úrrrr!!
A Propyciltől viszkettem. :(

Ildikó!
Üdv a csapatban!!!
Jó hogy van köztünk egy élő példa is!!!!! :D
Tényleg nagyon édes a kislányod! Olyan megnyugtató az ilyen történeteket is hallani!! Köszi!
 
 


Kqmarta!

Sajnálom, hogy a mai vérvételet nem jött össze, pech. de miért fizetjük a TB-t, ha nincs pénz vérvételre???

Nekem is mindenhol azt mondják, nincs rá pénz..októberben csinálnak legközelebb nőgyógyászati hormonvizsgálatot.
Addig az vigasztal, hogy volt peteérésem a legutóbbi ciklusban és ez nagy szó. Az más kérdés, hogy még nem nagyon értettem, hogy működik a hőmérőzés. Most nagyon figyelni fogok rá. Olyan jó lenne jövőre egy kisbaba! Legalább ha egyszer teherbe tudnék esni, legalább tudnám, hogy van remény.

Ja és nagyon örülök, hogy kezd feljönni a topic. Kicsit aggódtam miatta, hogy csak én vagyok egyszerre pajzsmirigy-és PCO beteg.

Kép
 
 


Új felhasználói nevem van!!!!!Kgmarta-ból kispo lettem!!!

Babancs!
Na hát ez bennem is felmerült! Mármint, hogy miért is fizetem a TB-t!!
Ti mióta szeretnétek babát??
 
 


Kispo!

Üdv az új névvel!

Igazából május körül kezdtünk hozzá a babaprojekethez. Mivel azonban a menstruációm teljesen elmaradt már több hónapja, azért elmentem nőgyógyászhoz. Akkor derült ki UH-val és vérvétellel a PCO. Bár a nőgyógyász és az endokrinológus szerint nem tipikus PCO (sem a petefészek képe, sem a tüneteim), de a hormonok értéke (LH-FSH) erre utal. Na meg a progiszintem is alacsony volt.
Hab a tortán ehhez, hogy a nőgyógyász szerint magas volt a prolaktinom, amire Boromcriptint írt. Hát neten utánanéztem, gyanút fogtam - hogy tán mégse kéne szednem - és felkerestem az endokrinológusomat. Ő meg azt mondta, hogy a prolaktinom teljesen rendben van. Pifff..
Onnantól elkezdődött a metforminozás, amit abszolút nem bírtam. Bár valamitől lett pé-m és megjött a mensi is. Nemtom, hogy ez a metforminnak köszönhető-e.
Asszem sokkal inkább annak, hogy a változatlan rosszulléteim miatt kiderült, hogy pm. túlműködésem van. 1 hét Propycil szedés után megjött a spontán mensi.
Közben ittam a cickafarkfű-palástfa teát is, meg aloe vera gélt is. Meg valami hihetetlen nyugalom szállt meg amióta rájöttek mi a bajom, és a megfelelő gyógyszert szedem.
Azonban 2 orvos is mondta, hogy egyszerre kéne szednem a metformint és a Propycilt is, mivel ez 2 különböző bajra jó.
Most akkor mit csináljak? Én várok a metforminnal. Talán a pm. túlműködés az oka mindennek.

Szóval most babaprojekt ezerrel. Bár vannak kisebb problémák. Fertőzések stb. Remélem nincs valami komoly baj. A nőgyógyász megnézett, szerinte minden ok. Akkor mitől fertőzöm meg a férjem néha? Állítólag a palástfűtea a fehérfolyás ellen is jó. Nemtom, de az utóbbi időben aktus utáni napon már égek odalent. Ez mi lehet? Gomba?
Még LH-tesztért nem mentem el, csak hőmérőzök buzgón.
Valami csak lesz.

Kép
 
 


Szia Babancs!

Nem próbáltad még a Gynevac injekciót?Nagyon jó a fertőzésekre,gyulladásokra és a teherbe esésre.Mi is megkaptuk a férjemmel és utána 1 1/2 hónappal terhes is lettem!Csak az a baj,hogy a nőgyógyászok nem szívesen írják meg de a háziorvos felírja.Nekem a Kaáliban írták fel.Vagy van a Gynoflor hüvelytabletta az is jó abban is tejsavbaktériumok vannak és az is helyreteszi a hüvelyflórát.Azt megírja a nőgyógyász.

Sziasztok!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Kispo, alias Kgmarta, döbbenet amit a Szent Imréről írtál. Pedig eddig azt gondoltam az egy jó nevű, jól felszerelt, modern kórház. Borzalmas ami az egészségügyben megy. Eddig is felháborítónak tartottam, hogy ételt, gyógyszert kellett bevinni a bentfekvőknek, de az, hogy vizsgálatokat nem végeznek el, mert nincs rá pénz mindenen túltesz.

Babancs, nem tudom már hol olvastam (lehet nincs is összefüggés a két dolog között), de ezek a pajzsmirigytúlműködésre felírt gyógyszerek a fehérvérsejteket pusztítják. A fehérvérsejtek pedig a szervezet ellenállásáért/immunrendszeréért felelősek. Szóval lehet, hogy attól vannak a fertőzések stb. (nekem is volt bakteriális). Ezért, ha mentek vérvételre, kérjetek teljes vérképet!!!


Ildikó!

Köszi a Gynevacos tanácsot, ha már minden kötél szakad, akkor marad az!

Csalamádé!

Nem voltam még sajnos teljes vérkép ellenőrzése, lehet a fertőzés tényleg a csökkent fehérvérsejt szám miatt van...

Kép
 
 


Csalamádé!
Megnéztem az Istenhegyi klinikát és elég erőteljesen elgondolkoztam. Majd kíváncsi vagyok a véleményedre!!!!!! Elég húzós mindenesetre a 10e Ft.

Babancs!
Köszönöm a választ!!! Elég komoly történet!! Hogy bírod lelkileg?? Vagy most már jobban??????? Minden együttérzésem a Tiéd!!!
Ja és amit Csalamádé írt azzal én is teljesen egyetértek!!! Szóval kell a propycil mellett a szoros kontrol az elején!!!!! Ez egy nagyon ritka mellékhatás, de ha fellép az nagyon komoly probléma!!! Én minden héten mentem vérképre!!!!! Ezt hajtsd ki magadnak!!!!!!

Ildi!
Mindig ilyen kis jókedvű ez a leányzó??? Olyan drága!! Elszorul a szivem!!!

A mai nagy esemény pedig az volt, hogy meglett a TSH FT4 eredményem és megint kezdek visszacsúszni túlm-be, annak ellenére, hogy szedem a gyógyszert. 5-én megyek én is a dokimhoz. Addig várakozás..... Most éreztem először, hogy kicsit sok!!!! Elfáradtam, beleuntam (már 2 éve). Nagyon hittem benne hogy meggyógyulok, nem fog ki rajtam. :!: :!: Pedig most nem is volt semmi különösebb stressz.... Nem értem! :( :( :( :(
 
 


Lányok!

A fehérvérsejtek csökkenésénél én nem a ritka mellékhatásra gondoltam, amikor valakinek felszökik a láza és rögtön orvoshoz kell fordulni. Én úgy tudom, hogy általában is csökkentik ezek a gyógyszerek mindenkinél a fehérvérsejtszámot. Kispo írtad, hogy van orvos/gyógyszerész a családban. Ha tudod kérdezd meg őket légyszí', hogy igaz-e.

Én holnap megyek vérvételre és nem csak a pajzsmirigyértékeket, hanem teljes vérképet néznek. Egy hét múlva lesznek meg az eredményeim, majd részletesen beszámolok róla.

Sajnálom Kispo, hogy rosszabbak lettek az értékeid. De azért ne keseredj el! Te még olyan fiatal vagy! Rengeteg időd van meggyógyulni. Hol találtál másik orvost? Mennyire lettek rosszak az értékeid? (Bocs, ha túl kiváncsi vagyok.)


Hát ha nem muszáj, én nem megyek olyan sűrűn vérvételre..tudom, hogy fontos lenne, de most se időm, se kedvem nincs hozzá. Végre kiderült mi a baj, most átmenetileg nem akarom, hogy betegségtudatom legyen. Bár tudom, hogy az a pm. probléma nem olyan, hogy beveszek rá egy aspirint és elmúlik, de nekem nincs bajom a propyciltől. Láz meg főleg nem. Mióta szedem a hőm lényegesen alatta van annak, ami előtte volt jellemző.

Kispo!

Hogy a francba csúszol vissza a gyógyszer ellenére túlműködésbe?? Mindenesetre sajnálom!

Kép
 
 


Csalamádé!
Itt valami félreértés van! Én még nem találtam másik orvost, a Te Tűű doktorodra gondoltam! :)
A férjem diktálja: Nem tud róla, hogy krónikus hatása lenne a fehérvérsejtekre, ritkán akut vészes fehérvérsejtszám csökkenést okoz. De Ő egy onkológus csemete!!!!! Mi is csak ennyit tudunk az ügyről.
TSH-m 0,03mU/l (0,3-tól jó). Az FT4 még nem billent meg, de a TSH sokkal érzékenyebben jelzi a túlműködést. Nyár elején is már kicsit alacsonyabb volt, de most megint csökkent egy nagyságrenddel. Azért szomorít el, mert már előtte vagy egy évig szépek voltak az értékeim (persze gyógyszerrel). Most se változtatott a dózison, és mégis kibillent.
Na, de megyek hétvégén a Mátrába kicsit pihenni a férjecskémmel. Igyekszem elterelni a figyelmemet.
Tudod Csalamádé tényleg fiatal vagyok, csak .... mégis ..... De majd ezt is mondogatom magamnak! :D Köszönöm a bíztatást!

Mindenkinek stresszmentes, nagyon jó hétvégét!!
 
 


Sziasztok!

Kispo!

Ne haragudj nem akartalak felzaklatni a kislányom fotójával ígérem nem teszem többé!Elég hülye ötlet volt,tudom nekem milyen rosszul esett ha valahol terhes nőt vagy kisbabát láttam.
Csak pozitív példának szántam.
Nekem azt mondta a doki,hogy túlműködés esetén a kezelés 1-1 1/2 év.Nekem is összevissza ingadozott hol jó volt hol alul hol túlműködött.
Nekem túlműködés estén a TSH-m nagyon alacsony de amikor alulműködött a TSH teljesen rendben volt.Itt nálunk T4-et egy időben nem is néztek mert nem volt rá pénz.Most is csak akkor nézik meg ha szakorvos kéri a vizsgálatot.Régebben a nőgyógyász is elküldhetett.

Nálunk az volt a gond a teherbe esésnél,hogy a petesejtjeim zöme nagyon rossz minőségű volt.Deformált,szemcsés.Kérdeztem a belgyógyászt,hogy nem lehet az,hogy a fokozott működés tette tönkre a sejteket.Azt mondta,hogy az összeset nem károsítja csak az éppen megérő sejtet.Nem tudom így van-e vagy sem.Szerintetek?Nektek nem mondtak vmi hasonlót?

Jó éjszakát!
Kispo!
Neked pedig jó pihenést és szép hétvégét!

Kép
 


Kispo!

Jó pihenést a Mátrában!!

Ildikó!

Akkor most mi a fene legyen? Kérjek Clostyt, az egészséges, szép petékért? Legközelebb októberben mehetek nőgyógy. hormonvizsgálatra államilag, csak utána mehetek nőgyógy.hoz az eredményekkel. Hacsak addig nem leszek terhes. De nem akarok elvetélni egy rossz minőségű petesejt miatt.
Vagy milyen kockázata van a deformált petesejtnek? Vetélés vagy károsodás is a magzatra?

Ja és mégegy kérdés: pajzsmirigy és PCO mizéria mellett el lehet-e menni veszélyeztett terhesnek?

Kép
 
 


Szia Babancs!

Szerintem ne írass fel Clostit!Sehol nem mondták,hogy a rossz pajzsmirigy működés miatt rosszak a sejtjeim magamtól gondoltam rá és megkérdeztem a belgyógyászt.Ő mondta,hogy az éppen megérőt károsíthatja gondolom ezért is kicsi a válószínűsége a teherbe esésnek.
Nálám a rossz minőségű sejtekból rossz minőségű embriók lettek és a 2.nap 4 sejtes állapotban leálltak az osztódásban.Az 5 lombik alkalmával összesen 37 petesejtet szívtak le és csak 4 embriót tudtak viszatenni DE ekkor már normális volt a pajzsmirigy működésem nem valószínű,hogy ez lett volna az oka.És volt épp petesejtem is igaz nem sok de ezek egyikéből született Mirtill!!

Nem tudom el lehet-e menni veszélyeztett terhesnek.Én az voltam mivel nehezen estem teherbe így már a 7.héttől táppénzen voltam.

Ti mióta próbálkoztok?

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó!

Asszem azért megvárom az októberi nőgyógyászati hormonvizsgálatot. Előbb nem támogatja a TB. Aztán kicsikarok egy clostyt a nőgyógyászból. A PCO miatt nem írták fel, azt mondta 2 orvos is, hogy csak ronthat a helyzeten. Olvastam olyat, hogy PCO-s szedte a Clostylbegitet, aztán berepedt a petefészke és elöntötte a hasi üregét a vér. Ez egy elrettentő eset. Szerintem Closty mellett rendszeres UH kell.

Nagyon örülök, hogy ilyen nehezen is, de összejött a terhességed.

Ezek szerint a petesejtek minőségét csak a leszívás után tudják vizsgálni?? Nem elég ehhez a jó progeszteron érték, a megfelelő peteérés? Az utóbbi nem takarja a minőséget is?

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: