Új privát üzeneted érkezett!

Odry!
Én sosem kérdezem, hol van, pedig ért elég csapás engem is!
Viszont mennyi-mennyi jó!!Szerető család, nyugodt élet, a világ legjobb férje is az enyém már 15 éve, stb. Nem sikerülhet mindig minden, akkor és ott, amikor szeretnénk. Lehet, hogy ezért megróttok majd, de nem cserélném el mondjuk a férjemet egy kisbabára, bármennyire szeretnék is gyereket. ( meg mondjuk sok minden mást sem ) De mindent igyekszem megtenni, hogy elérjem a vágyaimat. Egyszer meg majd csak sikerül, nem?
 
 


Backa!

Engem is ez vígasztalt, mikor még nem volt baba. Hogy mások a híd alatt alszanak, vagy veri őket a férjük, vagy halálos betegek, én meg itt élek a szép házamban, a világ legjobb férjével és nyavalygok.
Nem mindig nyújtott vigaszt, de azért sokszor segített.
És igen, egyszer úgyis sikerül mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
 


Nagy tévedésben vagytok, mert az enyém a világ legjobb férje :-) hihihi, csak viccelek persze :-)

Vica érdekes amit mondasz, télleg mindenki arról számol be hogy csak döglött kiskatonákat találtak :shock: Na asszem azt a vizsgálatot én se igen szeretném, mert ha valami elveszi a reményt, az elveszi!

 
 

Odry,
hogy sok idő-e vagy sem este 10től másnap reggelig nem tudom, nekem sosem volt ilyenem. De a spermiumok sokszor várnak a petesejtre akár 2-3 napot is, ha azt kibírják (igaz nem a méhszájnál hanem jóval beljebb) akkor szerintem azt a pár órát is ki kell bírniuk...
Vendég
 


Na írok megint egy érdekes gondolatot.

Fizika!
Aktus alatt (vagyishát a végén) az ügyesek feljutnak (némi kezdő lökéssel) De aki ott marad, az sem marad ott, mert a gravitáció következtében visszafolyik, nem? Tehát szerintem is teljesen értelmetlen dolog azt nézni, hogy reggelre mi maradt a bejárati ajtóban.

De jó, hogy mindenkinek a világ legjobb férje juttott. (Nekem is :)) Vagyis inkább a világlegjobbférjének jó, hogy ennyi felesége van.

Kép

Kép
 


Sziasztok! Szerintem ez a "Mi férjünk" egy házasságszédelgő! És milyen fürge! Mindegyikünkhöz haza tud érni minden este! Az ágybéli teljesítményéről meg nem is beszélve! Ennyi gyerek után sóvárgó nőnél helytállni! Nem semmi!
Én mindenesetre Pogi tanácsára elkaptam tegnap is. Nem ellenkezett.
 
 


Kamilla,
szerintem nem mind folyik ki. Már bocs a kissé natúr fejtegetésért, de ha apa kihúzza, egy darabig a hüvely még "tág" marad, így egy része tényleg kifolyik. De a hüvely falai alapból összesimulnak, így a spermiumok egy részét is benntartják.
De megint mondom erről nincsenek mélyreható ismereteim, ezek csak a gondolataim.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy belekotty,csak ehhez az utolsó "kifolyós" dologhoz :)...

Én úgy tudom,hogy amikor aktus van,megnyílik kicsit a méhszáj és az ekkor keletkező negatív méhűri nyomás szippantja fel az ondót a méhbe.HOgy mitől függ,hogy mennyi marad kint... :roll:
De ahogy Áfonya írja,nem lehet hülyeség,mert anno,mikor még nem szültem,akkor simán bent tudtam tartani (már bocsi :D),ha összeszorítottam a hüvelyem.Most bezzeg... :D:D:D!

Na,lehet,hogy ez nem témábavág,meg lehet,hogy már írta valaki,akkor bocsi :)!

Puszi

 
 


Anyapoc!

Erről a megnyílásról még nem hallottam, de jó ötlet a természettől. :wink:
Annyit tudok róla, hogy a nyálkahártya PÉ-kor átengedi a katonákat.

Áfonya!

A 2-3 napot a méhben birják ki, ami teljesen más közeg. Ott jó nekik. :)

Kép
Kép
Kép
 


Vica,
tudom, írtam is hogy jóval beljebb :)
Csak gondoltam ha ott ahol jó akár 2-3 napot is, akkor ahol nem annyira jó azért ott is pár órát... :wink:
De a fő indok inkább az, hogy a dokik biztosan tudják mit miért, ha nem lenne értelme nem csinálnák.
Vendég
 


Sziasztok!

Be néztem ide,de ma nem voltatok aktívak!

Mindenkinek szép hétvégét!

Odry
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy indítottatok ilyen topicot, mostanában sokat foglalkoztat ez a téma.

ha megengeditek elmesélem egy lány testvérpár történetét, akiből az idősebbik testi/lelki jóbarátom.

A két lány nagyon vallásos nevelést kapott, a nagybátyjuk pl. szerzetes. Minden vasárnap templom a mai napig, liturgiákra járnak, mindketten szüzen mentek férjhez az első szerelmükhöz, a fiúk szintén nem voltak még nővel, feleségük volt az első. 4-6 gyermeket szerettek volna mindketten minimum.(ők is négyen voltak testvérek)

A húg férjhezmenés után egy évvel megszülte a gyönyörű kisfiúkat, aztán évekig nem jött a kistesó, majd négy évig. Elmentek kivizsgálásokra, kiderült, olyan betegsége van a lánynak, hogy idő előtt kimerül, elöregedik a petefészke, olyan mint egy 45 éves nőé, és nem tud petesejtet termelni.( a lány 30 éves)
Azonnal elkezdték stimulálni, mert ilyenkor az idő nagyon számít, extra nagy hormonadagok hatására tudtak peteérést produkálni, 6 inszemináció nem sikerült nekik. Most jönne a lombik, amit ugye az egyház tilt.
Rettenetesen szeretnének még gyereket/gyerekeket (számkorlát nélkül), és be is fogják vállalni a lombikot. Én azt tanácsoltam nekik, használjanak fel, és ültessenek be minden megtermékenyült petesejtet, akár később fagyasztás után is, akkor nem lesz lelkiismeretfurdalásuk. De a lánynál nem valószínű, hogy túl sok petesejtet tudnak majd produkálni.
Nála ketyeg az óra, nem várhat türelmesen és imádkozhat, mert nagyon kevés ideje van vissza a petefészkének.

Pogi, sztem ott a bibi, hogy most húzol egy határt, hogy hormonkezelés maximum, de mi van, ha már 10 éve nem jön a gyerek? Bele tudod élni magad abba az elkeseredettségbe? vagy olyan betegséget állapítanak meg valakinél (direkt nem azt írom nálad), hogy most szülhet még, aztán utána soha többet (pl. májátültetése lesz, rákos lesz és sugarazzák, a petesejtjei egy életre tönkremennek a sugárkezeléstől) stb. akkor is elutasítanád a lombikot?

Úgy sem tudod elfogadni, hogy minden megtermékenyült sejtet felhasználnak idővel?

A nővére a legjobb barátnőm. Páran már tudják hogy járt.
nem zárkóztak el a gyermekáldás elől, jöjjenek a gyerekek, mikor Isten akarja.
4 év alatt 3 gyereket szült barátnőm. A harmadik szülés után ki kellett venni a méhét, mert nem tudták a méhvérzését elállítani, majdnem meghalt, annyi vért veszített. Lélegeztetőgépen volt napokig, annyi vérátömlesztést kapott, hogy szinte lecserélték az egész keringését.
4 hónap múlva meghalt a kisbabája.
Soha többet nem szülhet. Ez most történt egy hónapja.

MIÉRT ilyen igazságtalan az élet????? Miért pont ők???? Akik gyerekkoruk óta az anyaságra készülnek, sok-sok gyereket szerettek volna szülni, szépen felnevelni.

Barátnőmnek megrendült a hite. Mivel vigasztaljam? Mit mondjak neki??

Mondom neki, ezt az egészet nem Isten csinálta, Isten nem büntet, nem ilyen egyszerű az egész, de egyszerűen nem tudok mit mondani neki.
Ti mivel vigasztalnátok őt/őket?

És hogy van ilyenkor Istennel a dolog???


A másik téma, amiről írtatok, hogy lehet-e ezeknek a dolgoknak, betegségeknek lelki hátterük.
Azon azért elgondolkoztam, miért pont két lánytestvérnél jön ki ugyanaz a dolog, a meddőség, és ráadásul nem valami családilag öröklött formája. Mi lehet itt a háttérben? vagy ekkora véletlenek vannak az életben?

magamról viszont biztosra tudom (PCO-s vagyok), hogy szülés után milyen - gyerekvállalással kapcsolataos - lelki folyamatok játszódtak le bennem, amit így reagált le a szervezetem, hogy megszüntette a peteérést.
nagyon magas volt a stresszhormon (asszem kortizol?) a szervezetemben, attól lettek a cisztáim. Szerintem. persze nem tudhatom biztosra.

Kép

Kép
 
 


Rejokám, mivel mondtad a másik topicban hogy irjam le a véleményemet, gyorsan megteszem.

Először is, válasszunk külön valamit. AKi azt mondja keresztény, az nem minden esetben katolikus vagy esetleg refomátus. Tudom hogy a katolicizmus uralja a magyar vallási életet, de mikor azt mondom hogy keresztény vagyok, akkor jobb a tudjátok hogy nem katolikus vagyok. Sőt, annyira nem, hogy kimondottan rossz véleménnyel vagyok róla, de ezt nem fogom leírni, mert nem tudnám elfogulatlanság nélkül tenni, ez már kemény teológiai vita lenne, és nem is akarok senkit megbántani.
Azért mert valaki vallásos nevelést kapott, és litrugiákra jár stb, az csak a szertartáésok követése, egyáltalán nem biztos hogy igazi hit és elkötelezettség van mögötte. Ezt most nem a barátnőidre értem, hanem azért mondom, hogy tudjátok én nem a vallásról beszélek. Azért mert valaki azt mondja hogy mindig templomba jár és szüzen ment férjhez stb, az nekem csak annyit jelent hogy egy nagyon fegyelmezett és jámbor ember, aki betartja a vallása által előírt rendet. A liturgiák nincsenek benne a bibliában, és a lombik tiltása sem, ezek csak emberek által lefektetett dogmák, következésképpen nem fogadom el. Egyébként én is szüzen mentem férjhez, a férjem volt az első az életemben.

Amit leirtam a lombikról, hogy azt nem vállalnám be, azt nem azért mert tiltja a vallásom!!! Ez finoman szólva is baromság és a szabad akarat teljes megvonását jelenti, ami egy házassaágban türhetetlen. Milyen jogon szólnak bele egy család magánéletébe.
Én a saját véleményemet irtam le hogy nem vállalnám, egyrészt félek tőle, másrészt PCOS-em ismeretében irtam. Ha például olyan helyzetbe lennék mint a barátnőd, vagy pl Alice a másik topicból, akkor igenis elgondolkoznék rajta, és ha mégis ugy döntenék hogy nem vállalom, akkor azt azért tenném mert már egyszer elvesztettem egy babát és megszakadt a szivem, és mivel a lombiknál eléggé ki van téve az ember egy ilyenfajta megrázkódtatásnak, lévén hogy nagyrészt kisérletezés, még akkor is ha sokszor sikerül, én nem biztos hogy akarnám ujra átélni a vetélést. De mégegyszer mondom, hogy ez az én saját véleményem, én érzelmileg nem biztos hogy fel tudnám dolgozni. De egyáltalán nem vetem meg aki belevág, és drukkolok hogy sikerüljön!!! És valószinüleg ha már tiz éve vágynék babára, akkor még az is lehet hogy rávenném magam.
Az hogy én még ezek mellett szilárdan hiszek Isten gyógyító erejében, az már más kérdés.

És ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy ezt a minde petesejt-vagykidobjuk a kukába kérdést nem is én vetettem föl, már csak azért sem,mert nem is tudom pontosan hogy hogy működik a gyakorlatban. mégcsak hozzá se szóltam ehhez a kérdéshez.

Amit a másik barátnődről irtál, olyan borzalmas hogy el sem tudom képzelni mit lehetne mondani neki. Én is csak annyit tudok biztosan hogy nem Isten büntet, nem Isten tehet róla. Az hogy megrendült a hite, igazából nem is nagyon csodálom, én nem tudom magam belelélni egy ilyen helyzetbe, de azt tudom, hogy nekem is nagy erőfeszítésembe telne nem arra vágyni hogy lefeküdjek és meghaljak.

Amt viszont arról irtál, hogy ugyanugy kijött a meddőség mindkét nővérnél. A meddő az akinek nincs méhe. A fiatalabbik nem meddő hisz van gyereke és lehet is. Az idősebbiknek pedig van már gyereke és egy borzalmas és szörnyű dolog következtében vesztette el a méhét, ez nem olyna meddőség mint aki már évek óta próbálkozik és egy baba sincs. Mindkettő nagyon nehéz helyzetben van, de a két dolognak tulajdonképpen semi köze egymáshoz, nem hinném hogy valami globális lelki oka van.


Sziasztok!
Hát, vannak dolgok!
Rejo! Nagyon sajnálom, hogy meghalt a baba! Borzalmasabb nem hiszem, hogy történhet emberrel, mint hogy meghal a gyereke.

Másrészt: "a miért pont én?" az mindenkire vonatkozhat! Miért pont nekem nem lett eddig még babám, mikor anyának születtem? Miért az én apukám halt meg, mikor annyira szerettem? Miért veszített el a férjem nővére egymás után 5 babát a 25.hét környékén? stb stb stb

A tapasztalatok pedig azt támasztják alá, hogy itt a Földön nem igen működik a "ki-ki érdemei szerint" elv! Azért remélem, valahol valaki ezt majd kompenzálja! (ha egyáltalán érdemelnék valamit)
Addig igyekszem örülni annak, amim van, ahogy ezt már írtam korábban. Meg persze reménykedek és teszek a sikerért.

Pogihoz hasonlóan különválasztanám a hitet és az egyházakat! Amikor azt mondom, hiszek Istenben, nem azt mondom, hogy hiszek a Vatikánban (sőt!), vagy a plébánosban, vagy akár a vasárnapi misére járásban! Amúgy katolikus vagyok, de nem igen gyakorlom a vallást. Mindemellett a hitem szilárd!

Azért azon most meglepődtem, hogy eszembe se jutott, hogy az egyház nem szereti a lombikot! Esküszöm, nem is gondoltam rá, miközben bőszen imádkoztam a program sikeréért. Ez azért elég furi, nem?

A "határ" ügyében:
Nekem időm se volt meghúzni, nem kérdezte senki, meddig akarok elmenni, jötek az események egymás után, míg ide kerültem. Jegyzem meg, nem bánom. S ha annak idején kérdezték volna, bevállalnám-e, igent mondtam volna. Azt hiszem.
 
 


Sziasztok lányok! Csatlakozhatok én is hozzátok? Fokozatosan olvasom vissza a topicot, ameddig bírom.
Végülis hányan vagytok nagyjából, akik aktívak vagytok itt?
Rólam annyit, hogy keresztény vagyok 14 éves korom óta és gyülekezetbe járok-járunk a férjemmel és 2 gyermekemmel. Szeretnénk egy harmadik babát is!
Nahát, fura, hogy már egy ideje Babanetezek és nem is tűnt fel idáig ez a topic :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vio

Kép
vio
 
 


Na megint itt vagyok, az első oldalt olvasom, felettébb izgalmas ez a topic. Coca, veled összefutottam a hős topicban!
Most eszembe jutott valami. Előre bocs, ha tudatlanságom miatt hülyeséget mondok, de nem vagyok jártas a témában.
Szoval. Lombik. Olyat nem lehet, hogy megbeszélni előre, hogy pl. doktorúr 3-at beültet és mind a 3-at békénhagyja, ha megmarad? Hallottam valami ilyesmit, hogy mittudomén, 4 babát beültettek és a doki rá akarta beszélni a szülőket, hogy legalább 2-t injekciózzanak el. És a szülők nem hagyták.
Erről mi a véleményetek?
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio!
Örülök, hogy idetaláltál! Azért nem vetted észre, mert tök új topic, és amúgy is elég gyér a forgalom. :(

Én lombikozok, a győri Kaáliba járok. Úgy tudom, hogy maximálva van a visszaültethető embriók száma : 3!
Hát ebből nehezen lesz több, de osztódhat, állítólag .
Hát, én azt se bánnám, ha 8 maradna meg! :D
Viccen kívül : valószínűleg azért javasol ilyet a doki, mert ez a helyzet veszélyes babára - anyára egyaránt. Etikai szempontból ez persze felér egy abortusszal, és persze senki nem garantálja, hogy a "szerencsés" kettő nem sérül meg. Szóval nehéz kérdés...
A magam részéről a hármat biztos, hogy nem bántanám, elég nagy vagyok ( :( :lol: ) bőven elférnének bennem.
A négynél már azért átgondolnám. Nem magam miatt, hanem a kicsik miatt. Szinte alig van esélyük a normális fejlődésre. Ez azért gáz, nem???
Mindenesetre szerintem ez nagyon ritka eset lehet. Hármasiker is kevés születik lombikból.
 
 


Sziasztok Lányok!

Noha én indítottam a topicot, sajna nincs mostanában időm írogatni, csak olvasom esténként, ha nem dőlök ki a 12 óra munka után.

Ikerterhesség:
A lombiknál sem cél, csak biztonsági okokból - hogy nagyobb legyen az esély - juttatnak vissza 2-3 embriót. Sajna a többes terhesség mindenképpen veszélyeztetettebb, mint ay egy baba kihordása. (:

Kép


Szia Coca!
De jó, hogy Téged is látni errefelé!
Mit dolgozol Te olyan marha sokat? Gyalázat! :lol:
 
 


Backa!

Csak ideiglenes, amolyan kampánymunka - tankönyvárusítás. Nem gáz! Már csak 2 hét!
Aztán pihi, azaz tanítás.

Utána majd intenzívebb leszek.

Kép


Coca!

Rendben! Várunk! :)
 
 


Sziasztok! Feldobhatok egy kíváncsiskodó körkérdést? Ki milyen közösségbe jár?
Vio

Kép
vio
 
 


... :( Most nézem, hogy el sem lehet olvasni az alsó vonalzómon "látható" szöveget....

Kép
vio
 
 


Szia Vio!

Én a magam részéről nem járok sehova. Amúgy hivatalosan katolikus vagyok, de nem gyakorlom. Néha sátoros ünnepeken megyek misére, de már jó ideje azon sem voltam. Különben a templomokat nagyon bírom, felekezetre való tekintet nélkül. Régebben sokszor bementem csak úgy ide-oda, csak mert jó érzés...

A gyerekek neked spontán jöttek? És a 3. ügyében is csak hőmérőzöl? (gondolom, ha a hős topikba írsz :) )
 
 


Szia Backa! Nekem a férjem katolikus, én nem vagyok vallásos, mármint nem kereszteltek meg, viszont bemerítkeztem. És gyülekezetbe járunk itt Pesten. Mégpedig a KEGY-be.
Nekem az első 2 egyből jött, és a harmadik is, csak sajnos a harmadikat elveszítettem júniusban. Azóta most első próbálkozásra nem jött össze... meg is lepődtem és kicsit megijedtem (más ezen kiakad, hogy mit ugrálok, ha eddig mindig összejött és most jajj, nem jön azonnal), hogy miért nem. Isten tudja. Lehet itt találgatni. Egyébként peteérésem volt, de lehet, hogy a szervezetem még pihen. Jobb is, mert a dokim ki is akadt volna, hogy máris. Vagy legalábbis meglepődött volna.
Szoval a lényeg, hogy a hőmet figyelgetem-figyelgettem, görbét csak 2szer vezettem, de azt sem olyan rendesen, mert soha nem ugyanabban az órában, csak épp próbáltam felkelés előtt. Megmondom őszintén, hogy ez a pontos időközönként történő hőmérőzés 2 gyerek mellett elég nehézkes! Aztán inkább áttértem most arra, hogy csak középidő körül elkezdem méregetni, hogy lássam a peteérést, de azt amúgy is sejtem már más jelekből. Az alacsony hő már csak megerősítés. De most pár napja eltűntettem valahova a hőmérőmet, talán jobb is, mert már kezdett az agyamra menni... folyton azt lestem, mielőtt megjött, hogy jajj, nehogy leessen a hőm...
Vio

Kép
vio
 
 


Én nem járok közösségbe, mert a formális részét nem szeretem a vallásnak - lehet, hogy azért, mert túl sok volt belőle gyerekkoromban? Katolikusnak "születtem" - Pannonhalmán mi más lehet az ember? - de most inkább hívőnek vallom magam, mint vallásosnak, mert a hókuszpókusz részét nem szeretrem. Templomba is akkor járok, amikor nincs mise, vagy Istentisztelet.

Kép


Csak hogy színesedjen a társaság, én református vagyok. Apa katolikus, meseszép vegyes-egyházi esküvőnk volt, egyszerre tartotta refkó lelkész és katolikus pap. Aki ott volt mind mondta hogy ilyen szépet még nem látott. Én sem. :) A lányunk református. Az összes többi gyerekünk is az lesz, nem válogatjuk szét nemek szerint őket. De bizony templomba én sem járok, nem is tudom mikor voltam. Még ifjú koromban eljártam azokra az Istentiszteletekre mikor úrvacsorát is osztottak, van ilyen vagy 6 egy évben ha jól emlékszem. De az már régen volt. Mostanában úgysem vagyok túl jóban a Jóistennel. Meg ő se velem. Duzzogunk :)
Vendég
 


Sziasztok!
Sehol senki?
Ma viszem a kislányomat a 18 hós oltásra. Remélem, nem lázasodik be utána. A 15 hós oltáson képzeljétek, nem sírt! Én lepődtem meg a legjobban... 8) 8) 8)
Lányok. Vettem egy tesztet-még messze van az ideje. De 3 napos teszt. Most akkor a ciklusom hosszához még hozzá kell adjak 3 napot? Mert olyat is hallottam, hogy a beágyazódás után 3 nappal kimutatja... most akkor melyik?
Mindenki jól van?!
v

Kép
vio
 
 


Szia Vio!
Hát, itt sajna mindig pangás van! :(
Ez a "beágyazódás után 3 nappal" elég zavaros! Én is mindig agyalok rajta, mert hol azt mondják 5 nap, hol azt, hogy 10 a beágyazódás. Gyakran veszek én is Gábrielt (másik topikban láttam, hogy azt vettél-leselkedek ám mindenfelé!). Sokan esküsznek rá, sokan nagyon leszólják!
Hát nekem a beültetés utáni 12. napon kimutatta. De ugye itt kimarad az az út, amit a petesejt rendes körülmények között megtesz a méh felé.
Szerintem a várható mensi 1. napján látszania kell.
(hülye vagyok! "várható" mensi - várja a fene!)
De látom, időben beszerezted! :)
Én is akkor vagyok nyugodt, ha van itthon teszt! persze önuralmat nem adnak mellé, így folyton korán megcsinálom! :lol:
 
 


Vio,
a ciklusod hosszához semmiképp nem kell 3 napot adnod! Az ilyenek a beágyazódástól számított 3 napot írnak, DE a beágyazódás nem egy pillanat, több napos folyamat. Így nem is lehet pontosan megmondani, a megtermékenyülés után 6-10 napra teszik. Ha a 10-hez hozzáadsz még 3-at, majdnem a mensid időpontját kapod. Én a 12. DPO (peteérés utáni napok száma) elött sosem tesztelek, de még ez sem biztos, jobb a 14-16. DPO.
Sok szerencsét!!! :)
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Végigolvastam a topicot Nagyon érdekes dolgokról írogattatok. Én ált a pco topicban vagyok jelen, onnan ismerem áfonyát, rejókát, meg pogit is :)
Csatlakozhatok néhanapján én is? :)

Üdv!

Csillag


Na jó, Csillag, egye fene!
:lol:

Kép


SZiasztok!
Köszi lányok a felhomályosítást! Én egyébként úgy tudom, hogy a beágyazódás egy hét, + 3=10 nap...
Backa! Hát igen :P :P :P az önuralom... ciklus elején az ember azt mondja, rászámol még 1-2 napot... aztán meg a 28-at is alig bírja kivárni... Mellesleg hiába van nekem 31 napos ciklusom, mert a pé-m a 13-14. nap van.
Azt meg nem értem, hogy miért van hőemelkedésem a 8. cn-en. Sose volt ilyen...
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok!

Vio!

Üdv itt!
A kérdésedre válaszolva: Én katolikus vagyok, de nem járok rendszeresen templomba (Karácsonykor meg Húsvétkor esetleg), mégis (biztos furcsán hangzik) engem a mise szertartása nyugatat meg. Az hogy mindennek rendje van, és ha tudja az ember, hogy mi után mi következik, akkor az olyan megnyugtató. Ez valahol a gyerrekkoromból eredhet, mert alsó tagozatban 4 évig jártam hittanra, meg minden vasárnap misére, és az olyan megnyugtató volt. valószínű, hogy a gyerekek (és sok felnőtt) valahová-tartozási-igényét elégítette ki. Ma már nincs erre szüségem, mégis megnyugtat, ha hallok a rádióban is misét és a szém önkéntelenül is válaszol a papnak: "és a te lelkeddel..". :D

Amúgy nekem a 16.DPO-n délután(!) elég erős tesztem lett egy 20 vagy 25-ös érzékenységű teszttel. Szerintem legalább a 12. DPO-ig várj. A Fertilitiben nézegettem egyszer egy csomó görbét és azt számolgattam, hogy kinek hanyadik napon lett + a tesztje. Átlagban a 15-16 jött ki.

Kép
Kép
Kép
 


Szia Vica. Nekem épp ellenkezőleg van, régebben csak megszokásból jártam gyülekezetbe, mert az anyukám elvitt. Aztán megértettem az egésznek a lényegét, hogy nem elég csak úgy eljárni, ha nem értem, hogy szükség van Istenre. És akkor egy keresztény táborban megtértem és onnantól rendszeresen járok. Mert ha nem járnék, hiányozna. Nem Isten hiányozna, mert Isten nem a templomban -vagy nem csak a templomban és gyülekezetben van ott, hanem a szívemben. Mert úgy döntöttem, hogy befogadom Jézust a szívembe. És innentől változott meg az életem.
Szoval én azért is igénylem, hogy rendszeresen járjak, mert szükségem van a tanításra. Ha "csak" otthon olvasom a Bibliát, az valahogy nem olyan, mint egy Istentisztelet. És a másik dolog pedig, hogy arra is szükségem van, hogy szintén keresztény emberekkel találkozzak, beszélgessek, barátságokat kössek és segítsük egymást. Valahogy megerősít.
Nehogy félreértsetek, én nem célzásként írom ezeket és nem ítélkezek, szoval én megértem azokat is, akik valamilyen oknál fogva nem járnak sehova, attól még hívő az az ember is, természetesen. Csak leírtam, hogy én járok és hogy miért járok. Na nem ragozom túl... 8)
Jaj, már a 10. ciklusnapon járok.... :D :D :D
Elmentem egy turkálóba és oan jó gatyit vettem magamnak! Most nagyon feldobott! Rájöttem, hogy akármennyire erőltetem, én nem bírom elviselni a feszülős-félig ki van mindenem ruhákat.... és még fázok is bennük....
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, eléggé hallgatás van.

Akkor, ha nem haragszotok, feldobnék egy témát! Ti mit szóltok a homeopátiához, jógához keresztény szemmel? Ez kismamasággal erősen aktualizálódik.
:)


Hajajj... jógáról nem tudok sokat. De nem is csinálom.
Homeo akármi, hát igen. Sok vélemény van. Én majdnem bedőltem, amikor a tv-ben valamelyik csatornán volt egy dokumentumfilm erről a homeopátiás dologról, hogyan készül stb. Na el is kezdtem nézni. Nagyon érdekes volt, érdekelt is. Mivel útálom a gyógyszereket, lassú méreg mind. Már jó ideje néztem a filmet, bemutatták, hogyan készítik, stb. Közben elkezdtem gondolkozni, vajon mi az, ami engem visszatart, eddig tök normális dolgokat mondtak és mutattak csak. Amikor...
Éppen a készítési eljárást mutatták be. Hogyan zúzzák össze, stb. Utána beletöltik a fiolákba és akkor a nő megfog egy BIBLIÁT, és azt mondja:
-... fogom a fiolát és 10-SZER ÜTÖK VELE A BIBLIÁRA!
Na most akkor vegyük sorjában.
Össze kell rázni, ok.
Ütögetni kell valamihez, azt is megértem. De miért pont a Bibliához veregeti azt a fiolát!????!?!?!
Nem furcsa ez?! Engem annyira kirázott a hideg és irtóra taszító volt!
Ha meg tökmindegy, mihez ütögeti, akkor miért épp ahhoz ütögeti?!
Ugye értitek, mi bűzlik itt?!

Kép
vio
 
 


Nem tudom.
Elég rosszul aludtam, és a patikában adtak egy ilyen cuccot, és nagyon-nagyon jó, annyira, hogy meglepődtem én is, pedig csak fél adagot szedek.
Próbáltam tudományos alapon utánanézni. A szervezeted öngyógyító tevékenységét serkenti. Szóval nem tudom, szerintem amíg nem merülsz el abban, hogy mennyire okos, ügyes vagy, hogy így meggyógyítod magad, hanem Isten kezében maradsz, addig talán nem gáz.
Mondjuk én egy ismerősömtől hallottam, hogy kisgyereknél 3 nap alatt elmúlt tőle olyan betegség, amire simán antibiotikumot szoktak adni.
Egyébként ezeket gyógyszergyárban gyártják. Boiron?
Különben nem 6-700 ft lenne.

A jóga egy érdekes kérdés, a szellemi része, abban biztos van valami okkult, de a szülés légzőgyakorlatai is onnan valók. Egyébként a jezsuiták is jógáznak. És ha mondjuk emiatt szülsz könnyebben, esetleg császár nélkül, akkor nem hiszem, hogyez olyan nagyon rossz lenne.
Hm?????????


vio! a Bibliához ütögette??? na tuttam én hogy van valahol benne bibi, csak nem tuttam hol!!! én értem hol büzlik :-)
Eddig csak azt gondoltam róla hogy egy jól reklámozott placebo, mert végülis a férjem szerint sem szabad lebecsülni a szervezet öngyógyító funkcióját, mármint azt hogy ha meg akar gyógyulni és hisz egy bogyóban, akkor jobban is lesz tőle még akkor is ha csak liszt van a kapszulában.
De mosmá azé megvan a bibis ideológia hozzá!
De azé egy kisgyereknél adni gyógyszer helyett amikor antibiotikum kéne, azt büntethető felelőtlenségnek tartom enyhén szólva is!!!! hát régen pont azért haltak meg a gyerekek, mert elvitte őket egy szimpla lázasbetegség vagy egy súlyos torokgyulladás, és most azért nem halnak meg mert van rá gyógyszer. Ha egy torokgyulladást nem kezelnek ki, ugy rémehet egy kisgyerek szívére, hogy örök életében gyenge lesz a szive!


A jógával szerintem nem a testmozgatás a gond, hanem a köré felépített istentagadó ideológia. Azért mert a szülésnél alkalmazva van maga a test gyakorlatok egy része, az önmagában még nem baj. a testmozgás jó, bár kicsit fura az a kitekeredés, de ha nem lenne körülötte az az ideológia akkor csak annyit mondanánk hogy nagyon hajlékonyak azt kész.

Vio mi az a KEGY? még sosem hallottam róla


Pogi,

Mon egyre több gyerekorvos kezel homeopátiával.
Én mondjuk attól kapok idegbajt, hogy minden szarra antibiotikumot adnak. Ha kifújod 2x az orrod arra is. Én pl nem szoktam beszedni, csak akkor ha pl influenzás vagyok, a szövődmények ellen. És ha minden torokgyulladásra antibiotikumot szedsz, arra meg rámehet az immunrendszere, és később egy szellőre is beteg lesz, és ha meg tényleg kéne, már csak a lórúgás használ.

Én sem tudom hová tenni a dolgot, de nekem használ a cucc. 3 napjq kaptam, 1 napig szedtem, és nem voltam különösebben fáradt, de nagyon jól aludtam, aztán gondoltam nem szedem, csak egyet este, akkor megint nem, tegnap szedtem, és megint igen. Szóval nem tudom.

Mindenesetre nem antipatikus. Bibliára ütögeté? Lehet, hogy egy sarlatán volt, nem hiszem ,hogy minden gyógyszert így csinálnak, hogy őszinte legyek. Gygyszergyárban csinálják szerintem és nem kézzel.

Nem tudom, én ezt igazából nem nagyon érzem istenellenesnek.
Egyszere jártam egy akuounktúrás dokihoz egy fél évig, mellesleg egy 6 gyerekes totáűl keresztény ismerősöm fia, aki orvos is, és abban sem nagyon láttam. Ha mellette elsajátítod kínai filozófiát az más eset.
Egyébként minden vallásban vannak részigazságook, ezzekkel lehet élni, attól még nem tagadod meg a saját hited, nem?

Én attól is a falre mászom, hogy minden okkult, ami nem hagyományosan konzervatív.
Na persze, olyan fene biztos én sem vagyok benne. Mondjuk annyit nem ér az egész, hogy elszakítson Istentől, de én nagyon rosszat nem látok benne.


Hmmm-hmmmmm!
Krumplis pogácsa, osztom a véleményedet teljes mértékben!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként meg, hadd meséljek el valami érdekeset! Van egy nővérem, krónikus vastagbél gyulladása van kisgyerek kora óta. x éve 20 éves kora körül szüleim elcipelték egy klinikára, ahol valami speckó eljárással kezelték az ilyen betegeket. Nem sokat tudtak róla, valami jó ismerős ajánlotta, hogy akárkinek használt. Hát goldoltuk, hátha segít. A lényeg, hogy semmit nem segített. És utólag derült ki, hogy a doki nagyon bele van merülve mindenféle okkult dologba, homeopátiába, stb. és nem akarok hazudni, de a nővéremen kívül max 1 vagy 2 betege volt talán, akin ez nem segített. Le is volt a doki döbbenve, hogy semmi javulás. Megsúgom, hogy a nővérem is keresztény. Ja és fogalma nem volt a kezelés alatt, hogy ilyen furcsamód akarja gyógyítani.... no komment.
Másik dolog, hogy a gyerekek gyógyítása. Egy ismerősöm nem hajlandó a gyereknek gyógyszert adni és a gyereket homeo bogyókkal tömi, de semmi eredménye, télen-nyáron lóg a takony az orrából :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Rengeteget ugat a köhögéstől és lázas is sokat.
Fel tudnék robbanni ilyenkor!
Szóval Csillagfény, én ezzel azt akartam mondani, hogy én végignéztem azt a dok.filmet (már bánom, hogy nem vettem fel videora), és NEM ÉRTEM, HOGY MIÉRT KELL ÜTÖGETNI A FIOLÁKAT, PLÁNE EGY KEMÉNYFEDELES BIBLIÁT HASZNÁLVA ERRE A CÉLRA.
Ezért bűzlik valami, de nagyon. Érted? Ha pl. egy fapadhoz csapkodta volna, lehet, el sem gondolkodom ezen. Miért pont egy Bibliára ütöget?!
Meg valami "ÜTVE-RÁZÁS"-ról is hallottam, de ezt a patikákban is mondták már. Hogy állítólag használat előtt "ütve-rázni" kell ezeket a bogyókat. Nem mindenhol mondják, csak ahol értenek ehhez. El is magyarázzák, miért, de engem ez nagyon taszít.....
Ez az én véleményem. :shock:
Vio

Kép
vio
 
 


Csillagfény, legalábbis abban a filmben arról számoltak be, hogy ezeket KÉZZEL KÉSZÍTIK, ÉS EZZEL AZ ELJÁRÁSSAL.

Pogi!
A KEGY=KELENFÖLDI EVANGÉLIUMI GYÜLEKEZET

Kép
vio
 
 


Megdöbbenve olvasok... én azt hittem hogy a homeopátiás szerek azok gyógynövényekből készülnek. De hogy okkultizmus, meg Bibliához csapkodás? Ez biztos hogy minden homeopátiás készítményre igaz?
Vendég
 


vio :-) én is evangéliumi gyülekezetbe járok :-) nem a kEGY-be de azt gondoltam hogy ez valami rövidítés, de a kelenföldre sosem jöttem volna rá :D

Hát ez az áfonya, tul könnyű mindenről kijelenteni hogy gyógynövényből készült. végülis a gyógyszerek is gyógynövényből készülnek nem? metformin-kecskerutafű stb. csak az a sok ostoba ideológia körülötte! kiakadok tőlük. és ez azért is nagyon bosszantó, mert vannak emberek akik pl nem használnak gyógynövényeket, mert az természetgyógyászat! mármint a csiribi csiribú természetgyógyászat. mármint ezt mondják hogy az. A férjemnek vol olyan betege, aki egy szemgyulladással ment el hozzá, és a férjem azt mondta hogy nincs szükség antibiotikomos cseppre, ha kamillateával borogatja, az is rendbehozza. erre a nő azt mondta, hogy ő keresztény, és nem fogadja el a természetgyógyászatot. és hogy a férjem is biztos valami varázsló vagy mi hogy ilyet ajánl.
Szóval azért baj ez a sok ideológia mert az emrebek nem tudják józanul kiszűrni a dolgokból a használhatókat. semmi baj a gyógynövényekkel, semmi baj a jógában használt légzési technikákkal, ha esetleg könnyebbé teszik a szülést, semmi baj a kéz és talpmasszázzsal, hiszen ingerlik az idegpályákat amik ezekben a testrészekben végződnek és esetleg serkentik a szerv működését. az ideológiákkal van baj. ha valaki hisz egyvalamiben, akkor az összes többit elitéli, mert azt hiszi, hogy az ellenkezik az ő hitével. és persze azt is hozzá kell tennem hogy semmi baj a gyógyszerekkel ha azt a megfelelő időben a megfelelő betegségre alkalmazzák, és nem eröltetik ha nincs rá szükség.

Szóval a jelszó a józanság barátaim!!!
Azért szeretem a bibliát is, mert azt sokan valami misztikus parancskönyvnek tekintik, pedig ha a mindennapi élet szemszögéből nézzük, teljesen józan és betartható és hasznos dolgokat tartalmaz.

hogy vagy áfonya?


:-) most olvasom hogy a jezsuiták is jógáznak :D :D hihihi.. hát ez engem pláne nem győz meg a létjogosultságáról :D :D


Én azt hiszem itt inkább az a kérdés, hogy az ember elsajátithatja-e ezeket a dolgokat anélkül hogy az ideológia is akaratlanul átitatná.

A jóga testgyakorlatainak is biztos hogy van jótékony hatása, de ha valaki ezt meg akarja tanulni, akkor el fog kezdeni jogával és egyéb indiai tanokkal kapcsolatos könyveket olvasni, és ha egyszer belekezdtett, akkor meglehet hogy azon vesz észre majd magát, hogy nyakába a lába, közbe egyik kezével krisnaláncot morzsol a másikkal meg önmegvalósító mandalákat festeget, felfedezi hogy vietnámi törpemalac volt előző életében és mindezt egy oszlop tetején teszi, távol a világtól kísértésektől, hogy eljusson a teljes megsemmisülésig. :shock: :?


Sziasztok!

Olvaslak benneteket és most írok is :lol:

Egy gyógyszerész ismerősöm,mondta,hogy a homeopátiás készítményekben kövektől kezdve kutyasz....ig szinte minden lehet csak 1000 szeres hígításban :shock: , szerintem nem sok gyógynövény van benne bár biztosan akad az is, placebo....és a mögötte lévő ideológia....

Ezt érdekesnek találom http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 26&start=0
Vendég
 


Vendég
 


Hát ez nagyon durva! Egyre inkább undorodom a homeopátiától!
És még sunnyognak is, tényleg érdemes elolvasni!
Köszi Kincs, hogy feltetted a linket!
Pogi, elolvastad? Mit szólsz???
Ezek szerint mindet így készítik!
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok! Van 4 db pozitív tesztem!
Hogy vagytok, sehol senki?!??!!

Kép
vio
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron