Új privát üzeneted érkezett!

Fél éve hagytam abba a gyógyszert, és 3 hónapja szeretnénk babát, de a menstruációm mostanába 40-45 napokra érkezik. Nagyon jó lenne, ha azok akiknek van ilyen irányú tapasztalatuk elmondanák, hogy nekik hogy állt vissza normálisra a ciklusuk, ilyenkor van-e peteérés, és mikor???Szóval várok nagyon minden tanácsot és ötletet, hogy mit tegyek.....
 
 


szia barbuli,

asszem velem is ugyanez, úgyhogy erre én is kiváncsi lennék... bár én még csak október elején hagytam abba gyógyszert, de a 40 nap stimmel
szerintem a páromnak van igaza, hogy a természet majd mindent elintéz, de azért én is türelmetlen vagyok :)
 
 


Hello lanyok

en a tablettaszedes abbahagyasa utan (tobb evig szedtem) rogton teherbe estem, nem volt idom kitapasztalni hogyan all vissza a ciklusom. Szerintem kerdezd meg a nogyogyaszt biztos hogy o megnyugtato valaszt tud adni

Sok sikert a babaprojecthez, nincs jobb mint a terhesseg!

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Én gracial tablettát szedtem, amit márciusban abbahagytam! Nekem rögtön beállt a régi kerékvágásba minden! 3 hónapot vártunk és utánna kezdtün a babán próbálkozni, na azót nem jött még össze!

barbuli: mindenképp kezd a hőmérőzéssel, ott egy hónap után meg tudod állapítani te is, hogy van e peteérésed!

de idegeskedésre semmi ok! türelem!
 
 


sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni!Ti mit tudtok errők, hogy elevit szedése alatt sokat lehet hizni?Én így is vagyok 85kg!Lészíves ha valaki ilyen cipőbe járt kérem írjon!Előre is köszi!Anita
 
 


anita21

én két hete szedem az elevitet, hatalmas étvágyam lett tőle és híztam 1 kg-t, tök nagy lett a hasam ( eddig horpadtam) :shock:
Vendég
 


Anita21
Szerintem egyén függő! Itt a babaneten olvastam véleményeket elevitről és maternáról, mindenkinek más! Én olyat olvastam, hogy óriás bébik születnek, azoknak akik ezeket szedik. Terhességem kezdetétől, vagyis már kicsit korábban elkezdtem elevitet szedni és szoptatás alatt is szedtem. A gyermekem 3 kg-val, és 49 cm-rel született, vagyis nem lett óriás baba (családban uncsi tesómnak se lett nagy babája, pedig neki két fia van). Amúgy én sem a nádszál kisasszonyok közé tartozom! :roll:
 
 


az egyik barátnőmnek majdnem 5 kilós babája született, de nem szedett elevitet.
Vendég
 


Baba8
Na ez az! Szóval van ilyen és olyan példa is! :?
 
 


barbuli, mvik

én tavaly februárban hagytam abba gyógyszer szedését (triregol)
nekem után rögtön percre pontosan megjött, mintha gyógyszert szednék, ez így ment 5 hónapig, augusztusban elkezdtünk próbálkozni a babával, de még azótan nem jött össze, most 28-32 a ciklusom napjai, de sokat barnázgatom, mert a hülye gyógyszer belenyúlt a hormonháztartásomba, most ezt kezeljük a dokimmal, hogy teherbe tudjak esni.
Vendég
 


Sziasztok!

Elég rég nem voltam, mert elmentem dokihoz, annyira megijedtem annyi dolgot olvastam itt a fórumokon,már biztos voltam benne, hogy valami bajom van, és gyógyszert kell majd szednem, stb. A doki elküldött ultrahangra, ahol kiderült, hogy 5 hetes terhes vagyok!!! Most egy ideig nem nagyon elemeztem magam a babanettel, féltem, hogy valamit bebeszélek megint magamnak.


anita21:én elevitet szedek június óta, és semmit nem híztam, most 10 hetes terhes vagyok, és amúgy is csökkent a súlyom, folyton rosszul vagyok, legalább vitamint kap a baba....

mvik: mi van veled??????????????????

baba8:írj majd, hogy mi van, de ne add fel, én is azt gondoltam, hogy nincs peteérés, és mégis sikerült ráadásul azt se tudom, hogy hogyan, mert okt. 5-én volt meg utoljára, és a fogamzás elvileg nov. 8-án volt.sok sikert!

mindenkinek köszönöm aki írt!!!!!! :D
 
 


Remelem mar a vonalzom is mukodik......

Kép
 
 


Sziasztok!

Én augusztusban hagytam abba a fog.gátló szedését, és a mai napig nem jön meg normálisan. A tabletta szedése előtt sem volt sosem normális, de most, amióta abbahagytam a gyógyszert, természetes úton még nem jött meg. 1szer gyógyszert írt fel a doki, attól megjött, azóta emgint semmi. Ma megyek vissza, mert elküldött terh.vizsgálatra! Bár Ő azt mondta negatív, de azért megnézette. Hát nem tudom, mi lehet ez, de remélem nekem is azért nem jött meg, amiért barbulinak!!! (Amúgy 28 napra az utolsó mensitől, olyan görcseim voltak, hogy azt hittem meg fog jönni, de nem, hogy miért nem, azt nem tudom, még...) Szorítsatok!!! :D
 
 


barbulin
gratulálok! ez gyorsan ment! :D
nekem közben kiderült, hogy egy picit magas a prolaktinom, amire most kaptam egy ütős gyógyszert, a doki szerint, ha csak ez volt a baj, akkor egy hónap és terhes leszek! :P
vigyázz magatokra!
Vendég
 


Sziasztok!

sleepin:
nagyon nagyon szoritok, irj majd, hogy mi volt, de akkor se ess ketsegbe, ha nem vagy terhes, mert mar nagyon jol be tudnak mindent allitani gyogyszerekkel, es par honapon belul biztos az leszel....... :D :D :D :D

baba8:
mindenkepp irj,hogy hogyan alakulnak a dolgok :wink: neked is nagyon szoritok :D :D :D

Kép
 
 


Köszönöm Barbuli!

Negatív lett a teszt, de nem adom fel!!! Most kis gyógynövény ráhatással próbálom/juk...

Nektek pedig boldog, egészséges fejlődést! :D Kérjük majd a fejleményeket! :D

Kép
Kép
 
 


sziasztok,

közbe elfelejtettem benézni ide

elevit: én is már 2. hónapja szedem, de inkább csak étvágyat csinál (asszem) most már nem minden nap szedem, csak heti 3x kb.
egyik barátnőmnek ezt mondta az orvosa, ki tud erről valamit?

az első hónapban a kb. 10 évnyi f.gátló után, mint írtam, 40 napra jött meg, majd utána rendesen 4 hétre, és most telt le a 4 hét, úgyhogy feszülten várakozom (a hőmérő 3 perc alatt 37,5 volt, de sajna nem mértem folyamatosan....) már megint a teszten jár az eszem, de egy kicsit még korai, a jövő héten azért nem hagyom ki (egy kicsit feszül a hasam, egy kicsit érzékenyebb a mellbimbóm, de lehet, hogy csak bebeszélem...)

más: szomorúan tapasztaltam, hogy a tabletta után teljesen felborult a hormonháztartásom, és megjelentek a pattanások (amiket én csúnyábbnak érzek, mert viszket, meg ég, ez tök gáz, hetente kozmetikus...)

na bepótoltam a mulasztásomat

puszi mindenkienk
 
 


Sziasztok lányok!

én másik topikban vagyok ugyan, de most szeretnék hozzászólni. Elsősorban sleepin-től szertnék kérdezni.
Nem olvastam végig ezt a topikot, csak ezt az oldalt. Azt olvastam, hogy a gyógyszer után nem jött meg rendesen, és egyszer a 28. napon görcsöltél. Azt szeretném kérdezni, hogy egyébként nincs nőgyógyászatilag semmi bajod? Mert sztem valami nincs rendben, ha nem jött meg még magától.... akkor mennyire görcsöltél?
 


barbulin!
sziamia! na hogy érzitek magatokat a pocaklakóddal? minden rendben?
nekem most volt egy hete a termékeny időszakom, most várom, hogy elteljen egy bő hét, aztán meglátjuk, sikerült e vagy nem?
Vendég
 


Szisztok!
Én a terhesség alatt végig szedtem elevitet, meg a szoptatás alatt is, de a terhesség alatt csak 12 kilót szedtem fel, amiből 10 rögtön szülés közben (?) le is ment (szóval, mikor kimásztam a szülőkádból, már csak 2 kiló maradt rajtam), és a szoptatással lement még 7 kiló. Nálam ez gáz volt, mert egy éhezőre emlékeztettem magamat. És sajna a férjemet is... Szóval szerintem nem az elevit a lényeg, hanem hogy mennyire hagyja el magát az ember terhesség alatt. Nekem erre nem volt időm. :-)
Mi most második babát akrnánk, de egy hónapban 2szer jön meg a menszeszem. November legvégén tért vissza (akkor lett a babánk 16 hónapos), és most menszeszelek ötödször. Most ilyenkor mi van? Nem lesz soha második gyerekünk? És ilyen felgyorsultan érnek a peték?
Merci

Mercédesz
 


Bocsi, hogy csak most válaszolok...

Pocócska:

Szóval igen, vannak görcsök, még mindig ilyen kis gyengék, aztán elmúlnak, aztán megint jönnek... de van amikor sokáig semmi... Meg amikor megerőltetem az alhasam, akkor erősebben görcsöl. Kb. ennyi... A jövőhéten megyek vissza a dokihoz, azt mondta, ha addig nem jön meg, menjek és meghozza megint gyógyszerrel,de én szeretnék már valamit (legalább egy hormonszintet) látni, hogy mitől lehet ez... Na majd jövőhéten. Meg tesztelek is egyet, úgy kell visszamennem (adott laborra beutalót). Majd írok, mi történt (vagy nem történt)...

Mindenkinek minden jót és szépet addig is!!! :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Szia Sleepin (Viki),


eddig rendben voltál nőgyógyászatilag?????? Amikor megjött a menzesz, nem voltál beteg, mármint nem görcsölt-e a hasad....???? Biztos, hogy nincs valami rendben. Hacsak.... :)
Korábban mennyire volt rendszertelen a mensid?
Én endometriózis miatt Danovalt szedtem 14 hónapig egyfolytában, közben nem volt meg (na, nem mintha hiányzott volna..), és amikor abbahagytam a gyógyszert 7 hétre rá megjött! Nekem ennyi idő alatt rendbejött a szervezetem.

Drukkolok neked, majd írj, mit mondott a doki!!!!!
 


Szia Pocócska!

Hát eddig sem volt normális... Mármint a fogigátló előtt. Nem volt rendszeres és nagyon erős volt. Aztán persze fogigátló alatt tök rendben volt minden. Amióta nem szedem, azóta vannak gondok vele. Ugyebár egyszer doki meghozta Duphastonnal, és azóta semmi. Jan. 5én csináltam tesztet, az negatív. Valószínűleg pénteken csinálok mégegyet, és akkor kiderül, mi a helyzet... De kicsikarok a dokimból egy vizsgálatot, mert nem szedek be humbukra megint valamit... Abból elég volt. Amúgy görcsöl megint a hasam (hőm szerint 19-én volt PÉ-m). Szóval vagy megjön nemsokára vagy zebrácskát ide... :)

Veled mi a helyzet?

Köszi a segítséget!

Kép
Kép
 
 


Szia Viki,

nem volt a fogigátló előtt neked teljes kivizsgálásod, hogy miért nem rendszeres, és annyira erős????? Annyi, de annyi oka lehet annak, hogy nem jön meg rendszeresen. Én is úgy gondolom, hogy minimum valami hormonvizsgálatot kéne kicsikarni belőle, mert "csak úgy" beszedni hormongyógyszert, hááááááát............ nem kéne..... Egyébként nekem egy sebész (főorvos????? vagy még magasabb) mondta, hogy az orvostudomány vajmi keveset tud a hormonrrendszerről, úgyhogy abba belenyúlni? Nem túl szerencsés.... Különben lehet nem ártana egy laparoszkópos betekintés a pocakodba, ha a hormonrendszered rendben van............

Én fogamzásgátlót annak idején elsődlegesen azért írattam fel (alig múltam 19), mert nekem ugyan rendszeres volt a menzesz, de borzasztó görcseim voltak...... Aztán sokára, a sokadik doki, a sokadik évben rájött, hogy miért is voltak a görcsök. Endometriózisom van (remélem csak volt). Megműtöttek, kaptam Danovalt, amit 14 hónapig szedtem.

Babánk még nincs, majd idén nyártól-ősztől szeretnénk próbálkozni a férjemmel. Eddig nem is próbálkoztunk még.

Ti még "csak" most próbálkoztok, vagy már korábban is (a fogigátló előtt)? Régóta vagytok együtt?

Pusszancs
Pocócska
 


Nem, nem volt kivizsgálásom, az első időkben volt erős, aztán fogjuk rá normális, ritka, de normális volt. Igen, mindenképp megkérem, hogy csináljunk valamit. Én sem érzem biztonságosnak ezeket a hormon dolgokat...

Hú, nem semmi, amit meséltél magadról... hát nem lehetett könnyű... Nekem szerencsére görcsök nem nagyon voltak, bár most hogy mondod, régen szedtem vmi görcsoldó cseppeket, de nem voltak annyira vészesek, hogy ne lehetett volna kibírni.

Nekünk is első baba készülődik, lassan 2 éve vagyunk házasok, és több, mint 4 éve vagyunk együtt párommal. Nem, auguztus óta folyik az első próbálkozásunk, eddig még nem próbálkoztunk... Hagytam már abba a gyógyszert, de az elég régen volt, és nem emlékszem, akkor mi történt (mármint, hogy megjött-e rendesen, vagy sem). Azt hiszem csak 3 hónapig nem szedtem. Dehát most is csak az 5. hónapnál tartunk... Bízom benne, hogy sikerülni fog spontán, nem kellenek kivizsgálások... De majd kiderül...

Nektek nagyon sok sikert kívánok!!! Amúgypedig miért csak nyár-ősztől próbálkoztok, ha nem indiszkrét?

Kép
Kép
 
 


amíg szedtem a fogamzásgátlót, addig nem volt gond a görcsökkel....... csak közben én azért "szorgalmasan" jártam a nődokikat, hogy nekem ez és ez a bajom, segítsenek rajta...... egy véletlen folytán jutottam el ahhoz a dokihoz, aki felismerte mi a bajom.

azért csak akkortól fogunk próbálkozni a babával, mert remélhetőleg akkorra áll helyre a szervezetem a kezelés után. Nem voltál indiszkrét.

Ja, remélem nem értetted félre, most esik le.... szóval, én már nem 19 vagyok, hanem pár évvel idősebb, már 25 is elmúltam egy kicsivel....... :( vagy :) ? Tehát 19 voltam, amikor a fogigátlót felírattam.

Hová jársz dokihoz? Mikor mész hozzá?
 


Pestlőrincre dr. Sérához. Ma voltam laborba, hétfőn kell visszmennem, hogy mi a helyzet... Aztán ha -, akkor kivizsgálás... Remélem... Muszáj lenne kicsikarnom!!!!!!! De az lenne a legjobb, ha + lenne, de nem érzem, hogy az lenne... :(

Kép
Kép
 
 


Drukkolok, hogy + legyen!!!!!!!!! :-)

Próbáld meg mindenképp a dokitól kicsikarni a vizsgálatot. Mondd azt, hogy nem szeretnél megint gyógyszert kapni, így a "vakvilágba", mert az csak ideiglenesen oldja meg a problémádat. Szeretnél már lehetőleg végleges megoldást. Persze nem így megfogalmazva, de azért ezt tudja már a dokid......

Ettől eltekintve meg vagy vele elégedve?

Mennyi idős vagy?

Kellemes hétvégét! (És + hétfőt) :-)
Amint megtudod az eredmény, írj ide! Kíváncsi vagyok vagyok nagyon. Igaz, csak este itthon tudom megnézni, de igyekszem haza.
 


Ja, látom, egész jól sikerült a hozzászólásom. Tele hibával. :? Gratulálok magamnak......
De biztos érted. :D
 


Szia!

Még csak 23 éves vagyok, ezért is mondom, hogy ráérek még...

Hát szombaton csináltam 1 tesztet, és halovány + lett... Hétfőn vagy kedden megismétlem, pénteken voltam laborban, annak az eredménye hétfőn van a dokinál, de mivel szombaton is halovány lett, az tuti negatív. Lehet, hogy amúgy is, mert a halvány csíkocska nem sokat jelent. Nem élem bele magam, majd kiderül... Ha - mindenképp kicsikarok egy vérvételt... Bár ultarahang sem ártana...

Amúgy pedig, igen, meg vagyok elégedve vele, bár még nem sokat jártam hozzá. Egy csajtól kérdeztem itt, aki hozzá járt, és Ő teljesen meg volt elégedve vele. Bízok benne, hogy jól döntöttem.

Köszönöm a tippeket! Hétfőn vagy kedden jövök a további infokkal...

Kép
Kép
 
 


Szia Viki,

ha halvány +, akkor lehet......... Bár azért ne éld bele magad, mert ha meg nem vagy terhes, akkor sokkal rosszabb lesz.... Akármit is hoz ki a vérvétel, említsd meg a dokinak, hogy te szombaton otthon teszteltél, és az halvány kétcsíkos lett!!!!! Így hátha elküld uh-ra. Ha meg nem, hát mondd meg neki!


Jajjj, de nagyon izgulok!!!!!!! Nagyon szurkolok!!!!!! Holnap igyekszem haza, hátha meg tudok valamit!!!!!!! :lol:


Azt, hogy jól döntöttél-e, csak akkor fogod megtudni, ha már néhány éve jársz hozzá, és a problémá(i)don segít. Én nagyon sok orvosnál jártam, mindhez ajánlás útján jutottam el, de csak a mostani tudott segíteni....... (ő már kb. 8.-10. doki) Tehát kinek tud, kinek nem tud segíteni az adott doki. Akik ajánlották, meg voltak vele elégedve. Hát mi a férjemmel nem. És képzeld, egy volt köztük, aki megmondta, hogy ne haragudjanak, én már nem tudok segíteni. Ez legalább korrekt volt!!!! Volt olyan is, akihez délelőtt mentem a kórházba (tb-s rendelésre, először, de utoljára is ahhoz a dokihoz), és visszarendelt a magánrendelőjébe........ Hát azt már lemondtam, mert rátaláltam a mostani dokimra, aki meg messzemenően nem pénzéhes. Másfél éve járok hozzá, (csak tb-s rendelése van), egyszer nem adtam még neki pénzt, és tünemény, emlékszik rám, volt, hogy egy ismerősömet kérdezte meg, mikor ő volt nála, hogy én hogy vagyok.. meg ilyenek. Szóval vele teljesen meg vagyunk elégedve.

Szia!
 


Szia!

Hát sajnos még halványabb lett az a rohadék csík... Éreztem, hogy ez lesz... nincs egy épkézláb ciklusom, nem is tudom, hogy bízhattam benne... Na mindegy, holnap délután doki, és mindenképp kérek min. 1 vérvételt... Aztán továbbléphetünk... :( Ez van... Jelentkezem, mit sikerült a dokival intéznem!

Köszönöm a bíztatást!

:cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én 2005 májusától nem szedek fogigátlót. 2005-ben kétszer volt meg összesen májustól számítva. Utánna is rendszertelen volt a ciklusom és csak nagyon ritkán volt peteérérésem. Azóta hormonokkal kezelnek mert még mindig problémás a peteérés és nem sikerült azóta se teherbe esnem. A fogigátló elött szép szabályos ciklusaim voltak. Csak gondoltam megosztom az én tapasztalatomat ami nem is csak az enyém mert sokan jártak így sajnos a környezetembe :(
Vendég
 


Sziasztok,

elszállt a net az előbb, pont mikor befejeztem a mondókámat.... Kissé ki vagyok kattanva......
Tök fel vagyok háborodva, nincs is kedvem begépelni újra. A csudába!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval,

Viki,

sajnálom, hogy halványabb lett a csík..... Ne add fel a reményt! Leszel te még kismama!!!! Csak előbb rendbe kell hozni a ciklusod. Fel a fejjel!!!! Holnap délután gondolok rád, és szurkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Szia Pandácska,

sajnálom, hogy veled is ez a helyzet. :(
Milyen hosszan szedted a fogigátlót? Tartottál szünetet? Ha előtte rendben volt a ciklusod, lehet, hogy kissé a fogigátló hazavágta...... :(
Mit szedtél?
 


Szia!

Köszönöm, hogy szorítasz!!! Nem adom fel, csak nem szabadott volna beleélnem magam... én voltam a hibás!!! Mostmár mind1, majd legközelebb eszembe jut ez, és akkor majd nem követem el ugyanezt a hibát.

Holnap írok, hogy mi volt!!!

:)

Kép
Kép
 
 


Pocócska,
Kereken egy évig szedtem és akkor abba hagytam mert férjhez mentem és babát akartunk de azóta nem jön össze. Novynette volt a neve ha jó emlékszem. Biztos vagyok benne hogy ez kavart be mert elötte nem volt ilyen gondom. Sajnos már sok ilyen esetett hallottam. A mai nödokik felelötlenül minden vizsgálat nélkül felírkálják ezeket a bogyókat csak nem számolnak azzal hogy nem mindegy hogy milyet szed az ember stb. Ha ezt tudtam volna soha nem szedem be.

Sleepin,
Most olvastam a másik topikban hogy két különböző fajta tesztet csináltál... Nem lehet hogy más erösségüek a tesztek?
Vendég
 


Pandácska,

Hát, az az egy év nem sok..... De tuti nem hiányzott a szervezetednek az a gyógyszer........ Nagyon sajnálom.
Én, amikor szedtem fogamzásgátlót, egyszer tartottam szünetet, és akkor a korábbi ciklusomnak megfelelően megjött. Nekem nem kavart be. Legalább ebből jót adott az akkori dokim, ha másból nem is.... de ez egy más történet.

Most milyen dilibogyókat kapsz, amikkel próbálják rendbehozni a ciklusod? Ugyanaz a dokid, aki azt a gázos gyógyszert felírta?


Viki,

jaj, te csaj!!!! Ha két különböző tesztet csináltál, akkor lehet amiatt van a halvány csík!!!!!!! Ne idegeskedj!!!!!!!! Ha kismama vagy, akkor a doki sztem már fogja látni, ha máshogy nem is, hát uh-val. De tényleg ne éld bele semmibe magad, mert nagyon rossz lehet utána, ha mégsem jön össze. De erre most ugye nem gondolunk. :)

Jó éjt, holnap várom a jelentkezéseteket!!!!!!!!!!!
 


Pocócska,
Nem az a dokim én már azóta jó pár dokinál jártam most a Kaáli intézetbe járok és túl vagyok két sikertelen inszemen. Még márciusban lesz egy és ha nem sikerül akkor májusban jön az elsö lombikom. Kapok mindenféle szurit tüszönövelőt meg aztán repesztöt és inszem után meg progreszteron gyógyszert. Így normális a ciklusom...
Vendég
 


Sziasztok! Bár pandácska olvashatta a sztorimat "ma megint megjött..." topikban, azért leírom pocócskának.
Szóval voltam ma dokinál. És nagyon nagyon mérges lettem. Bementem, kérdezi doki mi újság. Mondom neki, hogy szombaton és kedden volt 2 halovány + tesztem. Szólt a nővérkének, mi az eredmény? (pénteki labor) Mondja a nő, hogy negatív. Azt mondja MINDEN VIZSGÁLAT NÉLKÜL, hogy akkor meghozzuk a mensest. De mondom, ez normális, hogy nem jön meg rendesen? Azt mondja nem. És ennyi. Megint felírt Duphastont. Én meg annyira bedühödtem, hogy ki sem váltottam, és bejelentkeztem egy magán dokihoz. Igaz drága, de legalább ott mindent megcsinálnak. UH, vizelet stb (sorolt még párat a nő de nem értettem). Holnap megyek fél 6ra. Én addig semmilyen hormoncuccot nem szedek be!!!!!!!!! Elég volt. Ja kérdezte a doki, mióta próbálkozunk? Mondom fél éve. Azt mondja, akkor még ráér. Ez igaz is, de nem azért akarok vizsgálatokat, hogy minél előbb babás legyek (persze azért is) de elsőként tudni szeretném mi van velem!!!!!!!! Ugye jól döntöttem?
Azt hiszem sürgősen keresnem kell egy jó dokit a 18. kerületben... Bár ez biztos jó, de ha minden alkalommal 7000.- lesz akkor az nem lesz túl jó... Na azt hiszem ennyi, így is jó hosszú lettem...

Pussz!!!!!!!!!! Fura érzéseim vannak... olyan megkönnyebbült, de félő... No majd kiderül...

Kép
Kép
 
 


sziasztok,

pandácska: nem semmi min vagy túl... Drukkolok, hogy sikeres legyen a márciusi inszemed!!!!

Viki:

szerintem helyesen döntöttél, mármint én is így tettem volna. Ki se váltanám a gyógyszert, de ahhoz a dokihoz se mennék vissza többé........
Remélem, akihez holnap mész, az sokkal rendesebb lesz. Hogy tudtál ilyen gyorsan másikat találni??????
Én tudok esetleg ajánlani egy dokit, akihez én is járok, de csak tb-s rendelése van. Ha gondolod, privát üzenetben leírom az elérhetőségét, bár ő a 7.kerületben rendel. (sztem manapság nem mindegy milyen rendelésre jár az ember. az én esetemben legalábbis nem, én elég gyakori vendég voltam / vagyok a nőgyógyászoknál. :( Bár, ha az ember egészségéről van szó, nem szabad semminek drágának lennie, mert abból csak egy van)

Még akkor nem jött meg, ugye?

Azt a másik topikot nem szoktam olvasni.

Drukkolok, és holnap jelentkezz ismét!!!

Pusssszancs
 


De, pocoócska, azt hiszem most megjött... olyan irtózatos görcsök közepette, hogy azt hittem szülök... Én örülök neki, tudtam, hogy baba nincs.... így legalább talán egy rendes ciklus következik... De végre magától!!!!!!!!!!!

:)

Még jövök! Most szerintem elmegyek ehhez a dokihoz, aztán meglátom mi lesz. Nem lesz olcsó mulatság. Mondjuk ha holnapra rendesen megjön (most még csak pecsétel) akkor el kell tolnom a vizsgálatot...

Puszi!

Kép
Kép
 
 


Figyelj csak Viki! Ha ennyire görcsöl, és még nem is van meg teljesen, csak pecsétel, ennek az endometriózis nevű betegség is állhat a hátterében!!!! Nagyon sok minden tünetet tud okozni, de tünet nélkül is szépen elvan az ember szervezetében....
 


És az mit jelent? Mondjuk most úgyis rendesen kivizsgálnak VÉGRE remélem.... Mert már elég volt... Nem lehet, hogy csak azért görcsöl, mert most jött meg magától először???

Kép
Kép
 
 


erről a következő címen tudsz bővebb infóra szert tenni:
www.endometriozis.hu

én már csak tudom mindkét oldalát: azt is ismerem, ha tüneteket okoz, és azt is, amikor nem....... Nekem voltak tüneteim, de a családban nem mindenkinek, csak akkor jöttek rá, mikor már 6 inszemen, 2 lombikon túlvoltak, és csináltak lapart......... rendszeres volt a mensije, nem görcsölt, peteérése is tökéletes volt. Csak a baba nem akart beágyazódni.......
Nekem meg iszonyú görcseim voltak. nem volt semmi, ami használt volna. Szerintem a fájdalomcsillapítók és görcsoldók teljes palettáját kipróbáltam, de semmi nem hatott...... és akkor jött a fogamzásgátló, amivel jól elvoltam, semmi bajom nem volt. Innen már ismered a történetemet asszem.

mindenképp említsd meg a dokinak, hogy amikor nagy ritkán megjön, milyen görcseid vannak!!!!! Bár lehet, hogy nem fog egyből az endometriózisra gondolni. Nem azt mondom, hogy ez a bajod, de ez is állhat a háttérben sok más ok mellett.
Én azt is megkérdezném a dokitól, hogy ez nem lehet-e esetleg endó....... hidd el, tapasztalatból tudom ezt is...... a mostani dokim volt az első, aki elolvasta a leleteim, és semmit, de semmit nem mondtam neki, és ő mondta, hogy szerinte endometriózisom van. A laparoszkópos műtét őt igazolta.
 


Szerintem nem azért görcsölsz, mert most jött meg először. Ennek valami más oka van!!!!!

Az endometriozis azt jelenti, hogy méhnyálkahártya nemcsak a méhben van (ahol ugye a helye is van), hanem a hasüregben. Sajnos ezek a méhnyálkahárták (másnéven endometrium, innen a neve, hogy endometrizózis) ugyanúgy reagálnak a ciklus hormonális változásaira, mint ami a méhben van. Vagyis a ciklus végén leválnak, ciklusban szépen növekszenek. Csak ezek nem tudnak kiürülni a szervezetből, mivel a hasüregben vannak, és ezek "leválása" okoz görcsöket. Azt, hogy ez hogy alakul ki, illetve hogy befolyásolja a fogamzást és a beágyazódást, nem tudja az orvostudomány. VAn, aki emiatt meddő, van aki a legsúlyosabb endó mellett kihordta a terhességét.... Ez egy rejtélyes betegség. A honlapon bővebb infót találsz, én csak a nagyon röviden mondtam el, és a lényeget.
 


szóval endometriózis. kicsit elgépeltem az előbb
 


Viki,

rosszul írtam, nem a 7. ker-ben van a dokim, hanem a 8.-ban. :)
Remélem ennél a dokinál megtalálod a számításaid. Ha nem, szólj nyugodtan, priviben leírom a nevét, elérhetőségét. ok?
Még az jutott eszembe, hogy ki kellene tudakolni, hogy dolgozik a doki, hátha ott is van rendelése, és nem kellene a magánrendelésére menni. :-)
És akkor ott a rendelőben minden vizsgálatot is el tud végezni??? (mármint vizelet, vér????)
 


Szia! :)

Szerintem igen, de el kell hogy toljam, mert mára teljesen megjött. Most szerintem elmegyek ide, itt megcsinál mindent. Nem tudom vér van-e. Azt mintha nem mondták volna. De fent vannak neten: www.medconnexus.hu Hát meglátjuk... Ennél rosszabb nem lehet. Barátnőm is magánhoz jár, és neki is 7000.- szóval ennél olcsóbb nem lesz, max. ha tb-s-re megyek. De ahhoz meg egy szuper dokit kéne találnom... Az a baj, hogy nem nagyon vagyoka a belvárosban, de ha nincs más, megyek oda... :D Köszönöm az infot. Jelentkezem!!!!!!!! Pussz!!!!

Kép
Kép
 
 


Sleepin,
Te a 18kerben laksz? Én ismerem azt a dokit ahova bejeletkeztél én is voltam nála. Nem messze lakom a Medconnexustól.

Pocócska,
Köszi :D
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: