Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Férjemmel gyermeket szeretnénk. Decemberben hagytam abba a gyógyszer szedését. Márciusban lehet komolyan belevágni a babaprojectbe, mert 3 hónap kell, hogy kiürüljön a szervezetemből. De addig is mit tegyünk? Milyen vitamint szedjünk? Mit együnk?

Várok ide minden olyan leendő anyukát és apukát, akik 2007-ben szeretnének gyereket, és hasonló kérdések foglalkoztatják.

Christell
 


Szia Christell!

Az Elevit magzatvédő vitamint ajánlott a tervezett terhesség előtt 1-3 hónappal elkezdeni, így szerintem nyugodtan elkezdheted. Nekünk van már egy 22 hónapos kisfiunk, és ebben az évben szeretnénk neki egy kistestvért. Én már el kezdetem szedni az Elevitet január elején.

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!

Ma voltam nőgyógyásznál. Gondoltam mielőtt teherbe esnék megvizsgáltatom magam.. Nem vizsgált meg. Azt mondta, ha nem érzem, hogy bajom van, akkor felesleges. Nem vagyok hipohonder, de azt gondoltam, hogy jobb előre feltérképezni a dolgokat, minthogy később derüljön ki valami.
Ő is mondta az Elevitet, de csak 1 hónappal a próbálkozások előtt. De ezt is úgy kellett belőle kihúznom. Csak vigyorgott, amikor megkérdeztem, hogy a terhességre készülve mi a teendő. Lehet, hogy jobb lesz, ha keresek egy másikat?!
Nekem ez nagy dolog, és fel szeretnék rá készülni. Gondolom te is így voltál a terhességed előtt.

Christell
 

 
 

Szia Christell!

Tényleg jobb keresned egy másik orvost! Én novemberben voltam legutóbb a nődokimnál, mert a megszokott 30 nap helyett az egyik hónapban 39 napos volt a ciklusom. És mivel akkor már tudtuk, hogy idén szeretnénk kistesót, jobbnak láttam időben elmenni. Engem megvizsgált, UH-on megnézte a méhem (ami sajna hátrahajló), és írt fel gyógyszert is, ami rendbe tette a ciklusom. Mondta, hogy ha nem sikerül teherbeesni gyorsan, akkor majd figyelgetjük UH-on a peteérést. Hozzáteszem, hogy Petink nehezen jött össze, 3 hónap alatt, de utólag már tudjuk miért, és a doki is megerősített. Szóval nem szabad mindennap próbálkozni :), nálunk ez volt a baj ;)

És teljesen természetes szerintem, hogy fel szeretnél készülni a terhességre. Mindenképp menj el olyan dokihoz, aki megvizsgál, mert pl. nekem a környezetemben elég sokan vannak, akiknek semmi bajuk, mégsem akar összejönni a baby. Ha meg esetleg valami baj van (remélem, nincs!!), akkor meg időben lehet kezelni, hogy mire próbálkozni szeretnétek, addigra minden oké legyen.

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is 2007-ben szeretnénk babát a párommal.
:D
Én már 2006. szeptemerében abbahagytam a gyógyszert, egyrészt mivel babát szeretnénk, másrészt pedig egészségügyi problémák miatt.
Az Elevitet az én orvosom is ajánlotta, de csak a próbálkozások előtt kb. 1 hónappal. Illetve ő azt tanácsolta, hogy addig amíg nem kezdünk el próbálkozni, addig is szedjünk vitaminokat ( én is és a párom is), hogy erős legyen az immunrendszerünk. 8)

Szóval ennyi pluszt mondott ő még. Ja meg, hogy akkor van / lehet gáz, ha 1 éven belül nem jön össze a baba.

Sziasztok: Nini
 
 


Szia ninike!

Örülök, hogy te is becsatlakoztál.

Holnap megyek vérvételre, mert kb. fél éve duplája volt a vérsűlyedésem a megengedettnél, és a doki nem tudta kideríteni mitől van a szervezetemben gyulladás. Remélem már rendbe jött.
Ha nem, akkor így nem szabad gyereket vállalnunk.

Lányok!
Amióta nem szedem a bogyókat, úgy kirügyeztem, mint a fák tavasszal. Mindenhol tele vagyok pattanással. Ti nem? Még a fejbőröm is csupa pattanás. De úgy vettem észre, hogy nem olyan, mint tini koromban, mert nem sárgul be, nem lehet kinyomni, hanem csak olyan gyulladt, vörös. és hetekbe telik mire elmúlik.

Christell
 


Sziasztok!

Én 2005 szeptemberében spontán terhes lettem, de 22 hetesen meg kellett szülnöm a kislányomat szívfejlődési rendellenesség miatt.

2006 Októberében ismét spontán terhes lettem ikrekkel, viszont méhen kívüli volt és még az egyik petevezetőmet is.

Most letelt a kötelező 3 hónap várakozás és kezdünk próbálkozni... Szóval veletek tartok....

Heni

Kép
Kép
 


Christell!

Én nem szedtem gyógyit, így az abbahagyása miatt nem jeletkeztek pattik.


ninike!

Milyen vitaminokat szedtek?


csheni26!

Nagyon sajnálom. Becsülöm a kitartásod, meglátod hamarosan hozzátok is bekopogtat a gólya! ;) Nem tudom, olvastál e már a Jónás módszerről. Segítségével ki lehet számolni, hogy mely napokon van esély arra, hogy egészséges gyermeked szülessen. A Fogamzás-Jónás módszer topikban is olvashatsz róla, de ha megadod priviben, vagy mailben a születési időd (év, hónap, nap, óra, perc hely), szívesen kiszámolom Neked.

fix.b
Vendég
 


Heni!

Borzalmas dolgokon mentél keresztül, sajnálom. De örülök, hogy ennek ellenére úgy döntöttetek, hogy babát szeretnétek. Biztos vagyok benne, hogy aki ennyire szeretne gyereket, annak hozni fog a gólya. :wink: Nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk.

Ti milyen könyvet olvastatok a terhességgel, babavárással kapcsolatban?
Én most kezdtem el Zita West: Gyereket szeretnénk című könyvét. Egész jó..

fix.b!
Nekem is kiszámolnád Jónás módszerrel a napjaimat?

Christell
 


Szia Christell!

Persze, nagyon szívesen. A neten van egy program azzal lehet, de megcsinálom neked, ha elküldöd a fent leírt adatokat mailben.

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!

Hol tudok bővebben olvasni a Jónás módszerről? És hol található az a program? Ha a neten elérhető, nem terhellek vele, akkor én is meg tudom csinálni... Gondolom :wink:

Köszi..

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


Szia Christell!

Megpróbálom ide mellékelni a dokumentumot, remélem sikerül.

fix.b
Jónás módszer
Vendég
 


Christell!

Menj rá az előző üzimnél a fix.b alatt lévő Jónás módszer szövegre, és úgy tudod elmenteni a csatolt fájlt.
Itt olvashatsz bővebben a Jónás módszerről:

http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=1378

fix.b
Vendég
 


Sziasztok.

Mi már próbálkozunk egy ideje (október végén a 11. héten elvetéltem sajnos). Most orvosi segédlet mellett vágunk bele ismét a "babaprojektbe". Nekem sajnos rendszertelenek a ciklusaim, így most progeszteront szedek, utána pedig peteérés serkentőt fogok. Remélem sikerrel járunk, mert már a 3 éves kislányom is nagyon szeretne tesót.

petra_z
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, a téma engem is érint. Párommal mi is már 8 hónapja próbálkozunk, sajna eddig eredmény nélkül. Most már kezdett aggasztani a dolog, 2 hete elmentem a nőgyógyászomhoz. Elmondtam neki, hogy babát szeretnénk és szeretném, ha megnyugtatna, nincs semmi gond. Persze viccelődött, hogy nem kell kétségbe esni, ha nem jön ossze 5 perc alatt. :? Megvizsgált, megkérdezte, mióta próbálkozunk (és bár igaz nem 5 perce, de véleménye szerint akkor sem kell még kétségbe esni) Adott egy beutalót a laborba egy jó nagy kivizsgálásra. Pénteken kell mennem vérvételre, ha szerencsém van, nem leszek rosszul (bár ez nagy csoda lenne...)

Christell
Szerintem is keress egy másik orvost magadnak!

merus
 
 


Sziasztok!

Fix. B: köszönöm szépen, hogy kiszámolod, meg a jókívánságokat is! 1980.01.14. a születési dátumom!

Christtel: neked is köszönöm a jókívánságokat! Én már kb több száz könyvet, cikket és mindent kiolvastam, amit csak lehetett, sőt saját bőrömön tapasztaltam azokat!

Alapvetően nem a teherbeeséssel van nálunk a gond, csupán rossz véletleneken...A férjem és én is voltunk már kivizsgálásokon, és azt elmondhatom nektek, hogy az orvosok addig nemigen csinálnak semmi különösebb vizsgálatot, amíg 1 év aktív próbálkozás nincs meg. Amit tehettek: folsav szedése már 3 hónappal a tervezett terhesség előtt. Utána át lehet térni az Elevitre napi 1 szem. Bár elég sok kismamának okoz székrekedést...
Ami nálunk bejön az az ovulációs teszt. A hagyományos (DM-ben kapható) is jó, ennek kb 2500 HUF körül van az ára, külföldön lehet kapni egy digitális változatot, ennek 28 EUR az ára. Én ezek segítségével, valamint azzal az apró trükkel, hogy egüttlét után nem kelsz fel mosakodni rögtön, hanem fekve maradsz kb 2 órát, sikerült teherbe esnem.

Merus: ne aggódj, a nagy átlagnak 1év kell, de ha kitapasztalod a saját tested működését, akkor hamar össze fog jönni remélhetőleg a baba. Vagy hőmérőzd magad, vagy használj ovulációs tesztet, de próbáld megtalálni a peteérésed körüli időpontot. Aznap és másnap legyetek együtt a pároddal...Ha a mensiddel nincsenek prolémák, akkor jó, mert kizárhatod a hormonális dolgokat...

Ha valamiben tudok segíteni, akkor szóljatok!

Puszi:

Heni

Kép
Kép
 


csheni26!

Az óra perc is kellene, meg a születési hely. Akkor lesz nagyon pontos. Privát üzenetben vagy e-mailben is megírhatod, ha ide nem akarod kiírni.

fix.b
Vendég
 


Szia fix.b!

Születési hely Budapest, 2:00 hajnal. Köszönöm szépen:))

Heni

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Megjött a véreredményem. Minden stimmel :) szerncsére....
Igazatok van...Orvost váltok mindenképpen.

Heni!

Ez az ovulációs teszt nagyon jó ötlet. A barátnőm is használta, azt mondja náluk bevált. Én is be fogok szerezni egyet.

fix.b!

Köszi a doksit és a linket.. Biztosan nagy hasznát veszem majd.
Láttad már az okosbaba.hu-t? Nagyon jó dolgokat tudsz onnét letölteni, és érdekes tanácsok, praktikák olvashatók. Az egyik ismerősöm az innét letöltött anyagokkal tanítja a kisgyerkőcét, és azt mondja, hogy nagyon jó.. Nézd meg. Lehet, hogy tudod használni te is.

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


Szia Christell!

Ismerem az oldalt, de köszi az ajánlást. Én az "Anya taníts engem című" könyvet használom, abban is nagyon sok hasznos ötlet, feladat van.
Ha nem boldogulnál a Jónás naptárral, szólj nyugodtan, segítek.
Szerintem érdemes megpróbálni a Jónás napon és az ovulációs tesztek (vagy kalkulátorok) által jelzett napon is.. Szerintem így nagyobb lehet a siker :)

fix.b
Vendég
 


csheni26!

Mellékelten küldöm a táblázatot! A nevem alatt lévő csheni26-ra kattints rá, úgy tudod letölteni.
A piros napok valamelyikén kell együtt lenni, hogy az utolsó piros napra odaérjenek a spermiumok. A Jónás módszer topikban azt írták, a legoptimálisabb, ha az utolsó előtti piros napon akcióztok, tehát Neked február 13. Ez nem azt jelenti, hogy csak ekkor eshetsz teherbe, de ezen a napon mindenképp próbálkozzatok!
Sok sikert!

fix.b
1169723483.24.doc
Vendég
 


csheni26!

Úgy látom, nem azt a nevet adta neki a gép! Tehát az előző üzimben a nevem mellett lévő word dokumentumban van a táblázat.

fix.b
Vendég
 


Köszönöm szépen!!! Az az egyetlen baj, hogy nekem pont február 13-án fog megjönni:(( De majd előtte!

Puszi:

Heni

Kép
Kép
 


sziasztok ha nem bánjátok és még beférek a körbe én is csatlakoznék. mi 2006 szept. kezdtünk el próbálkozni eddig eredménytelenül. de eddig nagyon stresszeltem rajta most már annyira nem. nektek mennyi időre jött össze a babó? akinek van:?


Sziasztok lányok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni. A férjemmel közösen eddig 6 sikertelen hónapot produkáltunk, nőgyógyászati vizsgálaton decemberben voltam ( sima vizsgálat ), azt mondta minden rendben, csak meg kell nyugodni.

fix.b: számolnál egy kicsit nekem is? 1981,08,06, reggel5-6 körül.

Előre is köszönöm!
 


Szia csheni26!

Sajna van akinek, pont a mensi idejére esnek a Jónás napok, de akkor is érdemes próbálkozni, mert rengeteg embernek akkor jött össze a baby. De ha akkor nem szeretnétek, akkor mindenképp február 12!


gyablonka!

Itt van a Te táblázatod:
1169734404.37.doc
A piros napokon próbálkozzatok (ne mindegyiken!) a legoptimálisabb, ha az utolsó előtti piros napon akcióztok!

fix.b
Vendég
 


erzsebet0312!

Nekünk 3 hónap alatt jött össze a kisfiunk, de elkövettük azt a "hibát", hogy mindennap próbálkoztunk. :)
Kistesóval eddig csak egy alkalommal próbálkoztunk (hagyatkozva a Jónás módszerre), az eredményt még nem tudom, hogy sikerrel jártunk e.

fix.b
Vendég
 


fix.b!

Köszönöm szépen, ahogy elnézem ebben a hónapban pont jókor akcióztunk!

Szerencsésnek mondhatod magad, hogy az első gyerkőc 3 hónap alatt összejött , mert én egy másik fórumra is irogatok, vagyunk vagy 10-en és eddig mindenki sikertelen.

Én is kérdezném, hogy ki mióta próbálkozik??????
 


Nekünk az első terhességemnél csak úgy jött, nem voltunk rajta a babprojekten, a másodiknál 3 hónap... De még mindig nincs babóm:(((

Heni

Kép
Kép
 


Sziasztok!!!

Úgy látom nagyon beindultak itt a dolgok!

Christell: gratulálok a labor eredményedhez!!!! Most már ezerrel lehet próbálkozni! :D

Úgy látszik mindenkinek megvan a maga keresztje! Nekem a fogamzásgátlótól az egekbe szökött a koleszterinem. Az orvos meg nem vette észre. Na ott is hagytam rögtön. Váltottam orvost is, meg gyógyszert is! :)
Mára szerencsére visszaállt a normál értékre.

Ja és nekem is lett a gyógyszer elhagyása óta egy-két pattanásom, de nem vészes. Leginkább csak a menzesz előtti néhány napban jön elő.

CSheni26!

Sajnálom ami Veled történt! Borzasztó lehetett!
Nagyon drukkolok Neked! Meglátod nemsokára bekopogtat majd hozzátok is a gólya!!!!
Nagyon szorítok!!!


Érdekes ez a Jónás-módszer, kíváncsi vagyok nálunk mennyire fog bejönni.

Fix.b: ha megkérlek kiszámolnád nekem is, hogy mikor vannak a nyerő napok? 1982.03.31-én születtem, 10:30-kor (délelőtt) Móron.

Egyébként én próbáltam hőmérőzni, de olyan értékek jöttek ki, hogy az szerintem tuti nem stimmel. Szóval szerintem rossz a hőmérőnk! Vagy valamit nagyon rosszul csináltam, mert néha úgy tűnt lassan ki fogok hűlni.

Az ovulációs teszt egyébként tényleg jó ötlet! Majd azt hiszem én is beszerzek egyet.
Bár én kb. szoktam tudni mikor van peteérésem, mivel olyankor iszonyatosan fáj a hasam!!!
Sajnos kb. 1 éve kiderült, hogy több myoma van a méhemen, és ez némileg hátráltató tényező is lehet. De egyenlőre még nem stresszelek miatta, főleg hogy szerencsére megálltak a növekedésben. De emiatt sokszor fáj a hasam. :(

Ja visszatérve a kérdésre: C-vitamint szedünk mindketten (500 miligrammosat), illetve Centrumot. Erősítjük az immunrendszerünk. Ja meg rengeteg gyümölcsöt eszünk. Bár a férjemet elég nehéz rávenni hogy egyen egy kis gyümit. :wink:

Egyébként az orvosom szerint,ha aktív, átlagos próbálkozás mellett pár hónapig nem jön össze, attól még nem biztos hogy gond van. A kivizsgálást pedig csak 1 év után fogja javasolni, még így is hogy nálam azért felmerülhet, hogy a daganatok miatt nem jön össze.

Na puszi mindenkinek!!!

Nini
 
 


Szia ninike!

Itt a Te táblázatod:

1169750646.36.doc

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Csheni
Köszönöm szépen a nyugtatást, a doki is azt mondta, hogy még nincs ok az aggodalomra (de hát tudod, milyen az ember...). A hőmérőzést már próbáltam, nem is tudom miért hagytam abba. Itt az ideje, hogy újra kezdjem!Az ovulációs teszt sem rossz ötlet, azt hiszem megfogadom a tanácsaid!

Christell
Örülok neki, hogy jó lett a véreredményed, és irigykedem is, mert Te már túl vagy rajta. Nekem holnap kell menni, és úúútálom a vérvételt. Na, mindegy majd túlélem.

A Jónás-naptár felkeltette az én érdeklődésem is, megcsináltam magamnak. A piros napokat nekem is a ciklus végére tette. Mit jelentenek azok a kis piros karikák a piros vonalaknál?

Jó éjszakát Mindenkinek!
 
 


merus!

Az a nemet jelenti, hogy akkor fiúra vagy lányra van e esély. Ahol nincs semmi, ott nem egyértelmű, így 50-50% az esély.

fix.b
Vendég
 


Jó reggelt!

Fix.b: Mikor fogsz tesztelni?

Szerintem itt is kellene készíteni egy táblázatot, amiben az adatok vannak, úgy mint a "babaprojeckt előtt állók"- topikban. Olyan jó látni, hogy ki miként áll! Majd látogassatok el oda.

A hőmérőzést én kb. 1 hétig bírtam, szóval nekem nem jött be. Hülyeségeket mutatott, ráadásul apró eltérések, mint például egy fejfájás gyógyszer már az egészet sútba vághatja. Az ovulációs teszt (vizeletes) rögtön bejött, a PG/53 nem láttam semmit és hülyeségeket mutatott...

Amúgy köszönöm mindenkinek a drukkokat! Most már tényleg indulhat a babaprojekt, mert tegnap voltam HSG-n. Szerencsére mindent rendben találtak....Ez rettentően megnyugtatott....

Puszi mindenkinek

Heni

Kép
Kép
 


Szia csheni26!

Majd csak akkor tesztelek, ha már legalább 5 napja késni fog, ugyanis Petinél is csak 40 nap után mutatta ki a teszt..
Sok sikert Nektek a babaprojekthez, és mindenkinek, aki mostanában próbálkozik :)

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Van köztetek, aki régóta próbálkozik babával, de nem jött össze, és esetleg már meddőségi központban is járt?
Mi több mint egy éve várunk a csodára, most felkerestük a Nyírő Gy. kórház meddőségi kp.ját, most indulnak a kivizsgálások. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, megköszönném ha leírná.
Illetve volt-e valakinek röntgenes petevezeték-átfújása?

Köszi
 
 


Sziasztok,

Remélem nem bánjátok, ha én is csatlakozom hozzátok. Mi a 3. babával próbálkozunk, már van egy 8 és egy 6 éves fiunk, és nagyon szeretnénk egy kislányt. Ha van valakinek jó tippje azzal kapcsolatban, hogyan kell kislányt összehozni, szívesen fogadnám.

A baba elötti vizsgálatokról csak annyit, hogy mindenképpen szükség van rá. Én 2006 november végén hagytam abba a fogigátlót, rögtön el is mentem rákszürésre, illetve az ilyenkor szokásos vizsgálatokra. Azt gondoltuk az orvosommal, hogy minden ok lesz, mert szép a méhszájam, és semmilyen váladékot nem tapasztalt nálam. Gondolhatjátok, hogy mellbe vágott a P3-as eredmény 2 hét múlva. "A" típusos sejtelváltozást találtak a máhnyakban. Majd csinált egy HPV tesztet, ami negatív lett, így valószínüleg csak valami bacifertözést szedtem össze. KlionD-t írt fel, amit már elhasználtam, majd március elején még egy kúrát kapok, és a hó végén megismételjük a cytológiát, ami remélem jó lesz, mert akkor zöld utat kapunk a babához. Bocs egy kicsit hosszú lett, de csak azért írtam, hogy milyen fontos a vizsgálat még a teherbeesés elött, mivel jelek nélkül is lehet gond.

Amugy mióta nem szedem az antibébit én is eléggé pattanásos lettem, illetve nem tudom, szerintetek normális hogy azóta középidöben iszonyatosan feszít az alhasam. Olyan érzés mintha fel lennék fúvodna. Nálatok nincs ilyen???

Amugy a hömet elkezdtem mérni, hogy legalább tudjam, hogy van-e peteérésem.

Vitaminról annyit, hogy a dokim azt mondta elég az "E" vitamin és a "C" vitamin szedése terhesség elött. Bízok benne, mert 2 babát "végigcsinált" velem. Nagyon szupi doki.

Christell,

Mindenképpen válts orvost.

CsHeni26,

Minden elismerésem a tied, ennyi megpróbáltatás után, még ilyen erös tudsz maradni. Meglesz az eredménye.

Van köztetek valaki akinek több babája van??
Az ovulációs teszt engem is érdekelne. Hol lehet kapni, és mi a pontos neve?

Tényleg bocs a terjedelemért. :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia judy5!

Kislányra sok praktika van. Pl. peteérés előtt 2 nappal kell együtt lenni, vagy akció előtt savasítást csinálni (mert az nem kedvez az y-onoknak), illetve van még a Jónás módszer. Ennek segítségével meg lehet előre határozni a baba nemét. Nézz be a Fogamzás-Jónás módszer topikba is, de én szívesen kiszámolom Neked a lányos napokat. A születési időd, óra perccel, és a hely is kell hozzá. Nekünk egy 2 éves kisfiunk van, és mi is nagyon szeretnénk egy kislányt is :)

fix.b
Vendég
 


Szia Fix.b,

Mire gondolsz a savasítás alatt?? Van otthon irrigáló készülékem, abba kell valamilyen folyadékot kotyvasztani??

Ha nem nagy gond neked, akkor örülnék ha számolnál egy kicsit nekem.
Szül idö 1974.04.17 Enying délelött 9.30

Amugy nagyon szép kisfiad van, huncut a nézése, jajj lesz a csajoknak a felnö.

Judy :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok csajok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sokan csatlakoztatok hozzánk.
Most már biztos, hogy orvost váltok, úgy tűnik jövő héten tud is fogadni. :)

Mi Flavin 7+Prémium kapszulát szedünk a férjemmel és a Flavin E vitaminját, és reggelente Napkristály Flavin italt iszunk. Nem tudom ismeritek-e ezeket a gyümölcs készítményeket?!
Szerintem nagyon jók. A Rákellenes liga is támogatja, és ajánlják mindenféle súlyos betegségre.

Ninike!
Lehet, hogy neked is ki kéne próbálni a Flavin készítményeket, lehet, hogy eltüntetné a myomáidat.

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


Szia judy5!

Itt a Te táblázatod!

1169822164.4.doc

A piros vonal jelzi a Jónás napokat. Minden hónapban a legutolsó Jónás napon van a legnagyobb esély teherbeesni, ezért a legoptimálisabb, ha az utolsó előtti napon akcióztok, hogy az utolsó napra odaérjenek a spermiumok. Minden hónapban jelzi, hogy kisfiú vagy kislány lehetséges, ahol nincs semmi, ott 50-50% az esély. Neked legközelebb március 14-e körül ír lányt. De a Jónás módszer szerint csak akkor jön be a nem 98%-ban, és ez nagyon fontos, ha a piros és zöld napok NEM esnek egybe! A zöld napokat úgy tudod kiszámolni, hogy a mensi első napjához hozzáadsz 15-öt, majd +/- 6 nap, és így kapsz 13napot.
Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezd meg, ha tudok, válaszolok.
A savasítást én úgy csináltam, hogy az akció előtt közvetlenül felhelyeztem egy joghurtos tampont 2 percre. Ezt itt olvastam a babaneten egy másik topikban, hogy ez segíthet valamit..

fix.b
Vendég
 


Fix.b

Köszi a számításokat, egy kicsit elemeznem kell, ugy érzem.

Azért ez a joghurtos tampon egy kicsit meredek. Nem lehet attól valamit összeszedni?? Éppen most lábalok ki belöle, nem lenne jó ujra fertözés miatt kurálgatni magamat.

Amugy nálunk mind a 2 gyermek azonnal összejött. Kiváncsi leszek igy idösebb fejjel mennyi idö szükséges.

Judy :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia judy5!

Én is kicsit tartottam a jogurtos dologtól, de szerencsére nem lett semmi bajom tőle. Sokan írták, hogy nekik bejött, ezért gondoltam, egy próbát megér..

Köszi az előző hozzászólásodat a kisfiammal kapcsolatban! Tényleg nagyon eleven, huncut, vidám fiú!

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Túléltem a vérvételt, de nem hazudtoltam meg magam, naná, hogy rosszul lettem. :? Egy kicsit ciki volt... :oops: Ráadásul alig akarták megcsinálni, mert egy beutalót kaptam nagylaborra és hormon+pajzsmirigy vizsgálatra (és persze külön kellett volna). De rádumáltam őket, hogy vegyék le mind a kettőre a vért, mert nem szeretném ha kétszer böködnének, most mehetek vissza a dokimhoz másik beutalóért, mert különben nem küldik tovább.

fix.b

Köszi! Igen, ha végig olvastam volna, akkor ott le volt írva. :oops:
Ezt a joghurtos dolgot, lehet én is kipróbálom, a párom nagyon lánypárti. Hátha bejön, végül is mi bajom lehet!
Szerintem is nagyon aranyos a kisfiad :) !
 
 


Sziasztok!

Fix.b!

Köszönöm, hogy kiszámoltad nekem! Köszike a táblázatot!
Ahogy néztem nekem még a menzeszem is kb. akkor szokott jönni, amikor ez a naptár mutatja. Hát kíváncsi leszek mennyire jön be.
Majd megírom mi a tapasztalat.

Hát igen, a baba előtti vizsgálatok tényleg fontosak, nekem így derültek ki a myómák. :cry:

Egyébként én híve vagyok a természetes gyógykészítményeknek. A myómákra egy ismerősöm ajánlotta, hogy igyak aloe-vera gélt. Nem tudom ennek köszönhető-e, de mindenesetre a daganatok megálltak a növekedésben. Azóta, hogy az orvos ezt megállapította, iszom is rendületlenül. :)

Christell!

Mindenesetre ki fogom próbálni a Flavin készítményeket. Ezek hol lehet egyébként beszerezni??? És szerinted nekem melyik lenne a legnyerőbb?

Judy5!

Nekem a nyáron kifejezetten az orvos ajánlotta a joghurtos kezelést, bár nekem natúr joghurtot vagy kefírt ajánlott. Kaptam egy jó kis influenzát, és az antibiotikumok tönkretették a belső ph-mat. Szóval arra is jó. Ja és higítani kellett 1:3 arányban és irrigálni vele. :oops:

Egyébként az origo Babázó.hu oldalán van egy kínai születéskalkuláló naptár, ahol beállítod a nevet és kiadja hogy fiú fogan-e nagyobb valószínűséggel abban a hónapban vagy kislány. Azt is érdemes megnézni!

Puszi Nektek!

Nini
 
 


Jó reggelt Lányok,

Lehet, hogy mégis kipróbálom ezt a joghurtos dolgot higítva. Hátha bejön.

Ninike,

Megnéztem azt a kínai naptárt, hát egy kicsit furi, hogy ebben az évben áprilistól egészen októberig minden hónapra kislányt mond.
De lehet, hogy tényleg lányos évem van. Úgy legyen. Alig várom, hogy április eleje legyen, és nekiállhassunk ténylegesen a babaproject-nek. Ez a várakozás eléggé kikészít.

Merus,

A rosszullét nem szégyen. Amikor a 2 fiamat vártam, rosszul ugyan nem lettem, de minden vérvételem hányingerem volt, mindig hozták a pohár vizet. Azt mondták a laborben ez természetes, ugyhogy csak nyugi.
Nekünk nöknek sokmindent ki kell bírnunk.

Amugy valamelyikötök jegyzi a hőjét a Fertin??? Most elkezdtem, kiváncsi vagyok, hogy alakul a görbém.

Na megyek dolgozni, mert lecsap a fönököm.

Judy5 :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ninike!

A legolcsóbban a http://flavin7.com/bolt/bolt.php oldalon tudsz hozzájutni. Az a Flavinárium Zrt megrendelő oldala. Törzsvásárló lehetsz. annyit kell csak tenned, hogy kitöltöd az adatokat. Az ajánló azonosítójához beírod 871694, és bent leszel a megrendelőben. Ott minden termék mellett van egy fénykép a termékről, ha ráclickelsz akkor megnézheted a termékinformációt. Első alkalommal 10.000.- ért kell rendelned, és máris törzsvásárló lehetsz. Ha minden alkalommal ennyiért rendelsz, nem kell fizetned postaköltséget, ingyen kiviszi a futár. Ha havonta 15.000.- felett vásárolsz, akkor még 5-20% közötti levásárolható árengedményt is kapsz.
Szerintem a Napkristály Flavin italt kéne reggel innod, mert az óriási energiát ad, utána pedig délben és este Flavin7+Prémium kapszulát szedni 2x2-t. De lehet, hogy este már nem kell bevenned belőle, mert nem tudsz tőle aludni, de ezt majd kitapasztalod.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, lehet, hogy tudok segíteni.

merus!
Ügyes voltál. Most már túl vagy rajta te is. Drukkolok a jó eredményért, és akkor te is zöld utat kapsz.

Heni!
Gratulálok! Mindent bele!

fix.b!
Erről a savasításról még nem hallottam, de jól fog jönni,ha majd a második babánkat készítjük elő. Először fiút szeretnénk. Nincs arra is valani jó módszeretek?

liv81!
Örülök, hogy csatlakoztál. Nekem nincs ilyenben tapasztalatom, mi még csak március végén kezdhetünk próbálkozni. De ne adjátok fel! A kitartásnak meg lesz az eredménye!

Szép napot mindenkinek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Merus: most már legalább a francos vérvételen is voltál:)) Ügyi:))

Christell: mi is Flavinozunk, és foglalkozom is vele! Nekünk nagyon bevállt, már több mint 2 éve használjuk a Flavin 7 italt, férjemnek például 12 év után elmulasztotta az allergiáját!

Judy5: örülök, hogy itt vagy....Ugyan nekünk még nincs babánk, de rengeteg dolgon keresztül mentünk és nagyon szívesen segítek bármiben.

Én most csütörtökön voltam HSG-n. Ez a petevezeték átjárhatóságának vizsgálata, sűrű jódos kontrasztanyaggal, amivel egyszerre át is fújják.. Közben nézheted a röntgen gépen, hogy miként és hova távozik az anyag. Nem egy élmény sajnos, de én azon szerencsések közé tartozom, akinek nem volt nagyon fájdalmas. Érzéstelenítés nélül a méhedbe felhelyeznek egy szondát és feltöltenek. Ennyi a vizsgálat. De szerintem fontos, hogy jó dokid legyen hozzá....

MI még az első baba előtt voltunk Családtervező központban, de mint kiderült, akkor már terhes voltam. Én először nem meddőségibe mennék, hanem a Czeizel féle Családtervezőbe (Bolgárkerék u.), mert ott nagyon rendesek, minden vizsgálatot TB alapon ingyenesen végeznek, és mindenre van szakemberük. Az első találkozás alkalmával kb 1 órás beszélgetés van, ok-okozati feltárás, családfa készítés genetika szempontjából. Utána jönnek a vizsgálatok...Alapvetően 3 hónapot adnak, utána mélyebb kivizsgálásokat eszközölnek,ha valaki nem esik teherbe. A 3 hónap alatt folyamatosan kell hőmérőzni magadat....És vezetni a görbédet, bár én ebben nem hiszek.

Ovulációs tesztet lehet kapni a DM- üzletekben, gyógyszertárakban. Corax ovulációs teszt a neve (rózsaszín kocka dobozban). Kb 2500 forint, ha jól emlékszem és 5 db van benne. Vizeletsugaras megoldás...

Nekünk az első babánk kislány volt:((((( Szegény kis angyalkám....A peteérés előtti együttlét nekünk is bejött....

Puszi mindenkinek

Heni

Kép
Kép
 


Sziasztok,

Gyorsan benéztem mielött hazamegyek, sajnos otthon nincs internet.

Kellemes hétvégét mindenkinek! :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Heni!

Mi is már 3 éve fogyasztjuka Flavin termékeket, és nagyon jónak bizonyult. Én már 17 éve allergiás vagyok/voltam, de jelenleg teljesen tünetmentes a Flavintól. Amikor elkezdtem szedni a gyógyszerek már nem használtak, olyan súlyos volt.
Nem próbáltad a Villarosa kapszulát, vagy gélt? Ezt ajánlják mindenkinek terhesség előtt. Van olyan ismerősöm, aki ennek segítségével esett teherbe. Hosszú időn keresztül próbálkoztak, és nem jött össze, és akkor kezdte szedni. Tudom, hogy nálatok nem ez volt a probléma, de lehet hogy segítene...

Állítólag van olyan ovulációs teszt is ami a nyálból mutatja ki a peteérést. Az hosszú évekig használható. Szerintem gazdaságosabb. Még nem tudom, honnét lehet beszerezni, de ha kiderítettem, szólok.

Jó pihenést mindenkinek a hétvégén!

Christell és Klárika
Kép

Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: