Új privát üzeneted érkezett!

Csucsu, nehogy már Te is... :(

Csajok, van egy ötletem :idea: Indítsunk egy új topikot: "2008-ban garantáltan babás leszek" néven, a pozitivitás jegyében, sok-sok csillagocskával... Lehet, hogy a 2007 elnevezés nem hoz már nekünk szerencsét :roll:

Na, mit gondoltok?

Kép
 


Szia Bien: én is ezt mondtam, hogy mindenképpen indítsunk új topikot, de szerintem mostmár várjuk meg az újévet vele. A topikcím szupi, mindenképp az legyen!

Kép
Kép
 
 


Bien: Jó ötlet. Új év új remény. Lányok én hiszek abban, hogy mindenki sorra kerül :))

Kép
 

 
 

Mirci, akkor szilveszterkor buli itt, újévkor kezdés ott 8)

Na, mit szóltok? :wink:

Kép
 


De csak ha maradhatok tábla és kép felelős! :wink:
Vendég
 


Nórikám, tudod, hogy igen :lol: :lol: :lol:

Kép
 


Nóri: Persze, hogy maradhatsz de el kell azért keseritselek. Jővőre ha babás leszel és megszületik a kicsi nem biztos, hogy lesz rá időd mindig vezetni :) -Tudod szoptatás, pelusozás meg miegymás közbejön :)

Kép
 


Nóri mindenképp maradhatsz, ezt már le nem vakarod magadról.

Bien igen igen újévkor találkozó az új topikban

Csucsu én is hiszek abban, hogy mindenki sorra kerül, csak valamiért próbára tesz minket az élet.

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt mindenkinek :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Szia Zsu

Kép
Kép
 
 


És ki csinálja meg az új topikot?
Vendég
 


Nórikám, szavazzunk róla :wink:

Kép
 


Nóri: Gyönyörűséges az új kocsitok :wink: És csatlakozom az előttem szólokhoz, hogy a babó biztosan csak arra vár, hogy az új házat is birtokba vegyétek és akkor hipp hopp megérkezik ő is :wink: :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Az út topik nagyon jó ötlet.... nálunk is a jövő év lesz a befutó :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Ha tudod, hogy hogy kell, és elmondod, én megcsinálom...de hogy kell?Vagy csinálja aki tudja...vagy mit tudom én... :roll: De bevállalom szívesen. :wink:
Vendég
 


Nórikám, Bien én rátok bízom a nemes feladatot.......

Kép
Kép
 
 


Én sem tudom, hogy kell.....

Kép
Kép
 
 


Én is egyet értek :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Addig még van idő kiokoskodni, hogy kell. De ezt a topicot ki nyitotta?

Kép
 


Csucsu: Jobbulást lánykádnak :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Én már meglestem, hogy kell újat indítani - szívesen segítek annak, aki elindítja majd :wink:

Kép
 


Bien: Akkor benned van minden reményünk :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Bien:egy számomra nagyon kedves topic tag megsúgta, hogy hogy kell, úgyhogy mostmár én is tudom bíbíbííííííí. :D Majd kisorsoljuk Bien, oké?
Ezúton szeretném neki megköszönni és nagyon jó lenne, ha visszatérne közénk, mert nekem személy szerint nagyon hiányzik!
Vendég
 


Bien akkor az a legegyszerűbb ha te nyitsz új topikot.

Kép
Kép
 
 


Nóri, csak nem Andi az?

Kép
Kép
 
 


Egy kérdés lányok: a görbémnek frissítenie kellene magát, vagy nekem kell minden nap :?: :?: :?:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Nóri! A fene egye már meg a piridet!!! :twisted: Szuper autót vettetek, gratula hozzá!!!
Lehet a baba meg akarja várni, hogy minden tökéletes legyen és csak az új házikóba lesz hajlandó beköltözni!

Csucsu! Sajnálom a lánykádat, jobbulást neki! Mi is megyünk mindjárt a dokinénihez, mert kedden már voltunk, mert mi meg taknyosak vagyunk, de már lázasak is.

Mirci! Nem feladni az utolsó ppillanatatig reménykedni!!!

Arikon! Tényleg nem lehet, hogy babás vagy???

Bien! NAgyon kíváncsi vagyok mit mutat majd holnap a hőd!!! Lehet megemberelte magát! Nagy drukk!!!

Gabi! Mi van veled??? Hogy vagy?

Babszi! Jó bulizást! Hőnek meg irgum-burgum!!!!

Szóval költözünk januárban??!!! Nekem okés a dolog!

Na most pusza készülünk lassan a dokinénihez!
Vendég
 


Mirci:privi ment
Vendég
 


Na ne szomorkodjunk itt kérem, előre is boldog karácsonyt mindenkinek és jövőre mindenkinek sikerülni fog!!!

Kép
Vendég
 


Hát én is ngyon reménykedem ebben. Tegnap voltak a doktorbácsimnál és közölte, hogy januártól elkezdjük a lombikos protokolt :cry: :cry:

....azért én reménykedem benne, hogy lombik előtt sikerül

Zsuzska

Kép
Kép
 


Annak mi a menete?
Vendég
 


Hát hosszú lenne elmondani, úgyhogy beillesztek egy érthető oldalt:



Technikák – meddőség ellen 2.
In vitro fertilizáció – embriótranszfer (IVF-ET)

Bencsik Andrea

2006. október 17.



Lombikbébi-kezelésen a szervezeten kívül történő megtermékenyítés különböző formáit értjük, melyek során a spermiumok és a petesejt találkozása, s így a petesejt megtermékenyülése a szervezeten kívül, laboratóriumi körülmények között történik.


Az első lombikbébi születése* óta ez a tudományág dinamikus fejlődésen ment keresztül és technikája széles körben elterjedt. Egyre újabb és újabb eljárások, technikák váltak ismertté és alkalmazhatóvá a mindennapokban. Napjainkban e beavatkozások segítségével összességében már legalább 25-35 százalékos eredményességgel érhető el terhesség.
Az eljárás sikeressége nagymértékben függ a technikai és személyzeti feltételektől, a higiénés viszonyoktól, a nő és a férfi egészségi állapotától illetve életkorától. Három embrió visszaültetése esetén, 30 év alatti életkorban 30-35 százalékos a terhesség bekövetkeztének valószínűsége, 30-35 év között kb. 25%, 35 és 40 év között 15%, 40-45 éves kor között kb. 5%. Aki 45 éves kor fölött kíván ilyen eljárást, annak külön nyilatkozatban kell tudomásul vennie, hogy a terhesség valószínűsége 1 százalék alatti.

Gyógyszeres előkészítés, beállítás

Lombikbébiprogramba kerül az a pár, akinél a terhesség inszemináció útján sem következett be. Leggyakoribb indikációja (orvosi szükségessége) az elzáródott petevezeték, az endometriózis**, valamint a nagyon rossz spermakép.

A bonyolult eljárás több lépcsőből áll. Elsőként a női szervezetben hormontartalmú gyógyszerek (tabletták és injekciók) segítségével el kell érni, hogy a petefészkekben a szokásos havi egy petesejt helyett több termelődjön. Az optimális tüsző- illetve peteszám hat, de nem ritka, hogy 8-10, sőt akár 15(!) tüsző is érlelődik. Ezt kontrollált hiperstimulációnak nevezzük, mely 8-12 napig tart. Ezen időszak alatt a gyógyszerek hatását ultrahang-vizsgálatokkal és vérvételből történő hormon-meghatározásokkal ellenőrzik.

Az eljárás sikeressége nagymértékben függ attól is, hogy beérik-e az optimális számú tüsző. Nem csodálkozhatunk tehát azon, hogy ezekben a napokban az érintett pár életének központi kérdése a tüszőszám.

A petesejtek leszívása (punkció)

A stimuláció végén ki kell nyerni a női szervezetből a petesejteket. Ez a tüszőleszívás, vagy más néven punkció, mely kisebb műtétnek felel meg. A punkcióra a folyamatos ellenőrzések alapján előre meghatározott napon, általában a reggeli órákban kerül sor. Annak érdekében, hogy a petefészkekben érlelődő tüszők közel azonos méretűek, érettségűek legyenek, s a műtétet megelőzően ne történjen meg a tüszőrepedés, a punkció előtt 32-36 órával nagy mennyiségű HCG-hormont tartalmazó injekciót kap a nő. A műtét – a nő kérésének megfelelően – történhet altatásban vagy altatás nélkül.

Annyi mindenhez hasonlóan a fájdalomérzet is egyénileg eltérő. Van, aki a fájdalom elkerülése érdekében kéri az altatást, van, aki attól tart, hogy fokozott izgalmi állapota, feszültsége befolyásolhatja a műtét sikerességét.

A petesejtek leszívása ultrahangvezérlés mellett történik, a hüvelyboltozaton keresztül bevezetett speciális tű segítségével. A tűt beszúrják a tüszőbe, s vákuum segítségével leszívják a tüszőfolyadékot. Mikroszkóp segítségével a biológusok keresik meg a folyadékban úszó petesejtet. Külső szemlélőként is ezek a műtét izgalmas pillanatai. Az egyes leszívások között egy-két perc telik el, az orvos feszülten várja a biológus válaszát: van-e petesejt, vagy csak granuloza- és kumulusz-sejteket (ezek veszik körül és táplálják a petesejteket) sikerült leszívni. Ilyenkor is van még esély arra, hogy a következő „mosásnál" előkerül a petesejt.



A megnyugvás átmeneti pillanatai ezek a nő számára abban az esetben, ha sikerült a szervezetéből megfelelő számú petesejtet leszívni. A műtétet követően 6 órát kell pihennie orvosi ellenőrzés mellett, ezután mehet haza. Méltán érzi úgy, hogy ő mindent megtett, s megadással várja a csigalassúsággal vánszorgó következő 48 óra elteltét, a megtermékenyülés kifürkészhetetlen jövőjét és eredményeit.


A petesejt megtermékenyítése

A leszívott petesejtek táptalajba kerülnek, s 37 fokos hőmérsékletű termosztátban várják találkozásukat a hímivarsejtekkel, melyre 3-6 óra múlva kerülhet sor. A klasszikus lombikbébi-eljárás során akár több százezer – az inszeminációnál már ismertetett (ld. itt) módon kezelt – hímivarsejtet helyeznek egy-egy petesejthez, melyek közül a természethez hasonló módon választódik ki a nyertes: a leggyorsabb és legrátermettebb fog behatolni a petesejt belsejébe. A kis csészékben elhelyezett petesejtek és spermiumok táptalajban úszva visszakerülnek a termosztátba. A következő napon, 18 óra elteltével az orvos és a biológusok értékelik a megtermékenyülést. Sikeres megtermékenyülés esetén két mag látható a petesejten belül, az anyai és az apai előmag. Ez a 2 PN állapot, azaz két pronukleusz található benne. Táptalajcsere (átágyazás) után visszakerül a megtermékenyült petesejt a termosztátba, majd a következő nap, tehát 48 óra elteltével következik az embrió értékelése. Szerencsés esetben ekkor 2-3-4-5-6 sejtes lehet az embrió, s ebben az állapotban kerül be az anyaméhbe.

Embriótranszfer

A visszaültetés, azaz embriótranszfer hüvelyi úton történik, fájdalommentes, pár perces beavatkozás. Egy speciális katéter segítségével az embriók közvetlenül a méh üregébe kerülnek, melynek pontos helyét előzőleg, a menstrució idején történt szondázás során határozták meg. A beültetés után a páciensek kb. egy órát pihennek, pozitív gondolatokat és bíztatást küldve a parányi embrióknak a beágyazódáshoz. Gyakran előfordul, hogy 8-10 embrió is fejlődésnek indul. A transzferre nem kerülő embriók sorsáról a pár közösen dönt: lehetőségük van lefagyasztatni későbbi felhasználás céljából, megsemmisíteni vagy felajánlani más, terméketlen házaspároknak illetve kutatási célokra.

Tapasztalatok szerint a következő két-három hét szinte a legnehezebb időszak valamennyi pár életében. Érthető ez, hiszen egy olyan mérföldkő felé közelednek, mely végérvényesen megváltoztathatja életüket, valóra válthatja régen dédelgetett álmaikat. Ebben az időszakban dől el, hogy a parányi embrió sikeresen befészkelődik és továbbfejlődik-e, vagy vágyaikat szétzúzva semmivé foszlik. A 21. napon végzett ultrahangvizsgálat adhat végső bizonyosságot a sorsdöntő kérdésre.

Zsuzska

Kép
Kép
 


Bocs, hogy ilyen hosszú lett :?

Zsuzska

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Úgy látszik, mostanság mindenről lemaradok! De én is támogatom az új topicot, hátha - sőőőt biztos - szerencsét fog hozni ha tiszta "lappal" indulunk!

Ha jól emlékszem Christell hozta létre a topicot, de ő már a babás topicban van. :wink:

Nóri,
privi ment!
Vendég
 


Hát szép estét mindenkinek!!!! Már elutaztatok mindannyian????

Zsuzska

Kép
Kép
 


Kuzsanna,
Ha mégis lombik lesz az sem baj nekem is lombikos babám van és elsőre sikerült :wink: Mi nálatok a probléma?
Vendég
 


Szia Pandácska!

Zsuzska

Kép
Kép
 


Hát igazából több,mint egy éve próbálkozunk párommal. Három hónapja derült ki, hogy nagyon magas a prolactin szintem és nem nagyon akaródzik neki rendbe jönni :cry: :cry: Most egyenlőre valamivel határ felett van.

Zsuzska

Kép
Kép
 


És gratula a pocaklakóhoz :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Nálatokmi volt a gond, hogy lombik lett?

Zsuzska

Kép
Kép
 


Zsuzska,
Nálunk elzáródott petevezető, hormon problémák és párom eredménye is rossz volt, de elötte volt 3 inszemünk és sok stimus hónapom. Melyik meddőségibe jársz?
Vendég
 


Egyenlőre sehova.... én csepeli vagyok és a nőgyógyászom a Dél-Pestiben szülész-nőgyógyász. Hozzá járok... Amikor először voltam nála, akkor kaptam egy Bromocriptin nevű gyógyszert, ami még feljebb vitte a hormonomat. Aztán jött a Norprolac 25/50-es.... ez már jóval lejjebb vitte, de még mindig nem jó..... és abban egyeztünk meg, hogy ha januárbanmegjön Piri, akkor megyek hozzá megint vérvételre és elkezdjük a lombikos prtotokolt.

Zsuzska

Kép
Kép
 


Van egy jó könyv legalábbis nekem tetszik és tényleg nagyon alaposan leírnak mindent benne a lombikról, történetek is vannak benne. http://gribedli.hu/varvavart/ Sima IVF lesz vagy ICSI?
Vendég
 


Hogy micsoda :?: :oops: :?: :oops:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Egyenlőre abbanmaradtunk, hogy elkezdjük a stimulálást, ezt csináljuk három hónapig.... közben remélem, hogy azért magától öszejön a baba :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Milyen stimulálást? 3 hónapig? Gondolom akkor nem a lombikost :roll:
Vendég
 


Neeeeeeem tudom.... aztat mondta, hogy kapok három hónapos gyógyszeres kezelést, közben elkezdjük a stimulálást és ha három hónap alatt nem jön össze babaóca, akkor lombik...

Zsuzska

Kép
Kép
 


Gondolom akkor most még más stimut kapsz peteérésre, mert a lombikos stimu csak akkor kezdődik amikor a leszívás lesz tehát leszívás elött mondjuk 2 héttel. Persze ez attól függ milyen protolod lesz. Drukkolok hogy elötte babás legyél!
Vendég
 


Köszönöm szépen :lol: :lol: :lol: Hát remélem, hogy összejön és nem jutunk el a lombikig... de ha igen, akkor sincs semmi.... csak jöjjön a törpicsek :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
 


Egy babóca jön nálatok??

Zsuzska

Kép
Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: