Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálam most jött el az ideje annak, hogy döntsek, milyen fogamzásgátlási módszert válasszak. A dokim a spirált javasolta (így 3 gyermek után), de "sajnos" utána olvastam egy kicsit és nagyon lehangolt, amit megtudtam.
Nem rajongok a hormontartalmú gyógyszerekért, sőt egyáltalán a bogyókért, de a gumiban sajnos elvesztettem a bizalmamat, miután a harmadik babánk "azzal" fogant.
Nagyon örülök, hogy mostmár öten vagyunk, de szeretnék vmi biztos megoldást erre a dologra, mert 4 gyerekhez már kisbusz kell!!!!
Ha valakinek van tapasztalata a spirállal, kérem ossza meg velem, köszi.
Adus

xyz
 


Adus,
nekem ugyan nincs spirálom, és biztosan soha nem is lesz, csak egyetlen információt szeretnék veled erről megosztani (bár lehet hogy tudod te is, de ha mégsem segíthet dönteni). A spirál nem a fogamzást gátolja! A spirál a beágyazódást gátolja. Tehát minden néhányadik hónapban foganhat gyermeked, aki aztán elhal, mert beágyazódni nem tud...
Mellesleg nekem van ismerősöm aki spirál mellett lett terhes, és ugyan visszakapta az eszköz árát, ezenkívül más nem történt (megszülte a babát).
Vendég
 


adriadus,
nekem mirena spirálom volt évekig. ez egy viszonylag új hormonspirál, más elven működik mint a fémspirálok és mindenkinek csak ajánlani tudom. olyan nők kérhetik, akik már szültek, tehát ez nálad nem lenne gond. az ára (jó pár éve) 40.000 volt, de nekem teljesen megérte, ugyanis nem jött meg egyáltalán, tehát évekig nem vettem se betétet, se tampont, esetleg tisztaságit használtam. a spirálban egy kapszulából adagolódik folyamatosan a hormonanyag és olyan alacsony mennyiségű, hogy csak a méhben hat; nem jut elé a vérben az egész szervezetbe, mint például a gyogyinál. én levetettem, mert babát szeretnénk, de ha sikerül - és miért ne sikerülne :D - akkor a szülés után biztos megint ezt fogom választani. talán segítettem... :roll:
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem is mirénám van, ma este fogja levenni a doki, mert tervezzük a kistesót. Nekem sem volt vele gondom, bár nekem azért -néhány hónap kivételével- megjött ugyan, de 1-2 napig tartott, és elég volt hozzá egy tisztasági, annyira kevés jött.

wandrea!! Neked mennyi időt mondott a doki, hogy ki kell hagyni a levétel után, mielőtt elkezdtek próbálkozni??
Vendég
 


Kacika,
azt mondta, azonnal nekiállhatunk, a méhnyálkahártya már a következő ciklusban "beindul". Sajna nálunk most egész más gondok vannak, de nem bántam meg és mint mondtam, biztos megint ezt fogom választani. A levételt alig éreztem, a doki jól átvágott. Azt mondta "na most vegyen egy nagy levegőt és szorítsa össze a fogát", pedig már le is vette :lol: De mindig ilyen...
 
 


Szia Adriadus!

Nekem arany spirálom volt 1 évig, hát nem volt egy kellemes már a felhelyezése sem, (szülési fájdalom) kényelmetlen volt, és borzalmasan véreztem vele (7napig), szóval ezt a fajtát nem ajánlanám. Örülök, hogy megszabadultam tőle.

Kép


Sziasztok!

Tavaly június 2-án, egy nappal az utolsó éves vizsgám előtt elöntött 2 rendben a vér (kb. 10 mp időközzel, s én azt hittem nem bírom a vizeletem tartani, ami azért furi lett volna). Egy előző ciklusom kissé rövid volt, de volt, egy azelőtti meg amolyan csak pecsételgetek, de az is valami volt. Na kiderült, hogy volt egy albérlőm, tudtomon kívül, aki aztán kb. olyan 12 hetesen önként távozott. Poén? Volt spirálom. Csak az egyik fele eltűnt. Mikor? Hova? Megválaszolatlan kérdések. De egy tuti: örökre megingott eme eszközben a bizalmam. S ami a sors fintora? Épp abban a hónapban készültem volna ama eszköz kidobatására, mert gondoltuk most vagy soha: jöhetne a harmadik.
Na jó, ő most itt csücsül a pocóban, de miért nem lehetett akkor az aki távozott? Nem űztük volna el. De több meglepit sem kérnénk.
Szal döntsd el magad, de én soha senkinek ezek után nem tudom tiszta lelkiismerettel ajánlani.

Kép
 


Sziasztok,

A maybe baby mini mikroszkópról hallottatok már?

köszi Laura
 
 


Szia tabajd!

Úgy tudom, hogy hasonló elven működik, mint a PG53, reggel ébredés után nyálat kell tenni az üvegrészre magvárni, míg megszárad és megnézni mit mutat. Ha páfrányos akkor pé körül jársz. Mondjuk a PG53 jóval olcsóbb én 1200-ért vettem.

Kép


Szia Klarissza,

Te a PG53-at mint fogamzást segítő eszközt használtad? Mert én elsősorban fogamzástgátlóként szeretném kipróbálni azért hogy ne kelljen tablettát szedni míg szoptatok.

Köszi Laura
 
 


Kissmanó,
szerintem különbséget kell tenni a hormonspirál (mirena) és a hagyományos között. Nem kívánt terhesség "sima" fogigátló alatt is bekövetkezhet, sajnos nincs 100%-osan megbízható módszer. Akármelyik mellett is döntünk, ott az a néhány százalék... :roll: Csak mint az élet más területein, itt is a "rémhírek" jutnak el mindenkihez előbb. Az vajon miért nem jár szájról-szájra, hogy hány száz meg ezer nő elégedett egy-egy módszerrel? :shock:
Abban viszont teljesen egyetértek veled, hogy mindenki maga dönti el, melyik módszert választja. Jó lenne, ha többen írnának ide tapasztalataikról. Akár negatívak, akár pozitívak is azok :D
 
 


Sziasztok!

Látom van itt pro és kontra .
Nekem a spirállal /nem hormonális/,voltak gondjaim. Sok és kellemetlen folyásom volt tőle. Igaz a célnak megfelelt,terhes nem lettem.
Mikor levetettem nemsoká megfogant a kistesó.
A szoptatás után én a tablettát választottam,nekem az vált be.
Semmi gondom nem volt vele eddig,nem híztam meg,nincsenek hangulatingadozásaim és szebb az arcbőröm. Nincs egy kósza pattanás se,ami akkor előfordult,mikor szüneteltettük a gyogyót.
Szóval nekem az antibogyó jobb.

E.
 
 


Sziasztok,

én is spirált használtam az első gyermekem születése után, Golden Lady volt a neve, ha jól emlékszem, 7-8 ezer Ft körül volt az ára. Terhes nem lettem, amíg hordtam, de a mensim az addig megszokott 5 nap helyett 8-10 napos lett, rettentő erős vérzéssel, görcsökkel. A 4 év alatt,amig hordtam, kétszer volt petefészek gyulladásom, ez is sajnos a spirál veszélyei közé tartozik.
Most éppen kistesó gyártásban vagyunk, de ha összejön, és ismét majd a védekezésen kell törni a fejemet, nem valószínű, hogy a spirált fogom választani.
Mondjuk ez a hormonális spirál sem semmi, szerintem nem igazán természetes, és nem tudom mennyiben tesz jót a szervezetnek hosszú távon az, hogy soha ( !! :shock: ) nem jön meg a mensi. Miért nem tudnak a férfiak védekezi ??? :twisted:
 
 


sziasztok.Sajnos nekem nem vált be a spirál használatl.Van egy gyönyörű,okos 13 éves lányom,születése után tetettem fel az orvosommal a spirált.Köztudott volt akkor,hogy 5 év után le kell cserélni,mire az orvos azt mondta,ha nem okoz gondot,hagyjuk fent.Hát meg is lett a baj.Miután elterveztűk hogy testvért szeretnénk a lányom mellé,a spirál okozott némi gyulladást,ami miatt nem tudok teherbe esni.Már 2 sikertelen lombik programban vettünk részt,most éppen a fagyasztott embriok visszaültetésére várunk.Egyszóval én semmi esetre sem használnám újra
 


Sziasztok!


Óvszer, tabletta mellett terhes lettem (sajnos elment a baba 8 hetesen) plusz a tablettától 20+10 kg-ot híztam... Soha többet.

Most Gold Lily-m van 2 éve. Semmi bajom vele, a vérzés sem lett erősebb.
A felhelyezés és az első orgazmus vele kellemetlen volt, de kaptam izomlazítót és megoldódott.
Most vettem le (nem egy álom), 2-3 hónapon belül szeretnénk babát.
Amúgy az elején olvastam egy nagy félreértést:
nem CSAK és kizárólag a beágyazást akadályozza (nincs minden hónapban spontán abortusz), a spermiumok mozgását is gátolja, tehát el sem érik sokszor a petét.

Valóban nem veszélytelen maga a méhen belüli eszköz, de ezért kell fél évente ellenőriztetni.

Nekem bevált, kár, hogy szülés után nem teszik fel rögtön.
 
 


Sziasztok!

Én amíg szoptattam nem jött meg és nem szedtem semmit (1.5 évig) utána elkezdtem szedni azt a tablettát amit lehet szedni szoptatás alatt is.

Kép


Sziasztok!

Bocs, hogy így ismeretlenül betörök, de érdeklődnék, Nekem 25-én hétfőn tette fel az orvos a spirált. (gold lily) És még ma is erős élénk piros vérzésem van. Meddig normális a vérezgetés a felhelyezés után?
Nekem a doki enyhe vérzést mondott, de már ott tartok, hogy 3 óránként cserélem a normál betétet. Ez normális??????????,
Nektek is volt??????????
Szerintem, ha holnapra nem csökken a vérzés visszamegyek a dokihoz....??????,

Ancsa

Kép

Kép


Sziasztok!


Semmi pénzért nem tetetnék fel spirált. Szerintem a lokális fogamzásgátló-szerek, legalábbis nekem, sokkal jobbak (kúp, krém vagy hüvely-tabletta).
Vendég
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
 
 


Sziasztok!

Egy orvos levelét szeretném nektek továbbítani. Érdemes elolvasni.

Kötelességemnek érzem, hogy tájékoztassam Önöket a leggyengébbek, legtehetetlenebbek, a legkevésbé védelmezettek - a még meg nem született csecsemők, az idősek és betegek - egyre elterjedtebb gyilkolásáról, a körülöttünk végbemenő nagy tragédiáról.
A terhessémegszakítás sebészi formái mellett, a meg nem született magzatot különféle, az elvetélést kiváltó szerekkel is megölik, ami által leplezni próbálják a hatás valódi módját.
Vidékünkön a halál oka leggyakrabban a méhspirál, amely sokkal nagyobb számban pusztítja a magzatot, mint amennyi a nyilvántartott magzatelhajtás következtében pusztul el, vagyis több, mint amennyien elpusztultak akármelyik eddigi háborúban.
A terhesség korai béta HCG tesztvizsgálata során megállapítást nyert, hogy minden spiráltípus mellett mégis bekövetkezhet a fogamzás és akkor, amikor az anya még nem is tudja hogy terhes, a spirál, sokszor már az 1-2 hetes magzatot megöli azáltal, hogy megkadályozza annak anyaméhbe való ágyazódását. Egy spirál általában évente, néha egymást követő hónapokbaan, néhány gyermeket megöl.
Ugyszintén más, álnokul "fogamzásgátlónak" nevezett szerek (az összes fogamzásgátló tabletták, közösülés utáni szerek, a késleltetett hatású Provera, a terhesség elleni védőoltások, valamint nyilvánosságra került az is, hogy olykor a spermicidek is - amelyek "nonoxynol 9"-et tartalmaznak, s többségük azt tartalmazza - halálos hatásúak) mellett is bekövetkezhet a megtermékenyülés, tehát ezek a szerek hasonló módon megölik a gyermeket élete első pár napjában.
Az életet ellenzők, a gyógyszeripar, egyes "egészségügyi" dolgozók, valamint azok munkatársai valóságos háborút folytatnak - s ami a számokat illeti, joggal nevezhetjük harmadik világháborúnak - a meg nem születettek ellen. Komoly erőfeszítéseket tesznek, hogy minél több nőt és férfit fertőzzenek meg gyilkos és életellenes szerekkel, míg az általában tudatlan s könnyen befolyásolható nép nem is sejti, hogy ezekkel a szerekkel saját fiaikat és lányaikat ölik meg.

Dr. Antun Lisec orvos ( Horvátország), Magzatvédő Társaság

Németh Attila
 


Sziasztok!!!


Segítséget szeretnék kérni tőletek!!!
22 vagyok és nem szeretnék gyereket! Valaki esett már át ilyen petevezeték elkötésen??? Hogy megy ez? Kik mehetnek, van e korhatár stb...
 
 


Dorcyka, nem vagyok benne biztos, de úgy tudom hogy ilyet vagy 35 év felett, vagy 3 gyerek után végeznek el....
Egyáltalán nem akarsz majd gyereket??
Ugynis nem visszafordítható a dolog.
Vendég
 


Szia!!!

Igen 100%-ig biztos vagyok benne nem nekem találták ki!
Köszi szépen az infot!!!!
 
 


atomsebesz írta:Sziasztok!

Egy orvos levelét szeretném nektek továbbítani. Érdemes elolvasni.

Kötelességemnek érzem, hogy tájékoztassam Önöket a leggyengébbek, legtehetetlenebbek, a legkevésbé védelmezettek - a még meg nem született csecsemők, az idősek és betegek - egyre elterjedtebb gyilkolásáról, a körülöttünk végbemenő nagy tragédiáról.
A terhessémegszakítás sebészi formái mellett, a meg nem született magzatot különféle, az elvetélést kiváltó szerekkel is megölik, ami által leplezni próbálják a hatás valódi módját.
Vidékünkön a halál oka leggyakrabban a méhspirál, amely sokkal nagyobb számban pusztítja a magzatot, mint amennyi a nyilvántartott magzatelhajtás következtében pusztul el, vagyis több, mint amennyien elpusztultak akármelyik eddigi háborúban.
A terhesség korai béta HCG tesztvizsgálata során megállapítást nyert, hogy minden spiráltípus mellett mégis bekövetkezhet a fogamzás és akkor, amikor az anya még nem is tudja hogy terhes, a spirál, sokszor már az 1-2 hetes magzatot megöli azáltal, hogy megkadályozza annak anyaméhbe való ágyazódását. Egy spirál általában évente, néha egymást követő hónapokbaan, néhány gyermeket megöl.
Ugyszintén más, álnokul "fogamzásgátlónak" nevezett szerek (az összes fogamzásgátló tabletták, közösülés utáni szerek, a késleltetett hatású Provera, a terhesség elleni védőoltások, valamint nyilvánosságra került az is, hogy olykor a spermicidek is - amelyek "nonoxynol 9"-et tartalmaznak, s többségük azt tartalmazza - halálos hatásúak) mellett is bekövetkezhet a megtermékenyülés, tehát ezek a szerek hasonló módon megölik a gyermeket élete első pár napjában.
Az életet ellenzők, a gyógyszeripar, egyes "egészségügyi" dolgozók, valamint azok munkatársai valóságos háborút folytatnak - s ami a számokat illeti, joggal nevezhetjük harmadik világháborúnak - a meg nem születettek ellen. Komoly erőfeszítéseket tesznek, hogy minél több nőt és férfit fertőzzenek meg gyilkos és életellenes szerekkel, míg az általában tudatlan s könnyen befolyásolható nép nem is sejti, hogy ezekkel a szerekkel saját fiaikat és lányaikat ölik meg.

Dr. Antun Lisec orvos ( Horvátország), Magzatvédő Társaság

Németh Attila


Hagyjuk ezt a demagóg baromságot! Keress inkább valami férfiaknak való topicot!
 
 


Eszti:

Teljesen egyetértek!!!!!!

Tudatos családtervezésre igenis szükség van! Azokban az országokban, ahol nincs ilyen, és sorra születnek a gyerekek, és sajnos látjuk hogy milyen körülmények között élnek. Ez mennyivel jobb????

Ja hogy a férfiak.....szokták volt mondani, hogy ők megcsinálták a nehezét...... na persze.

Nekem van két fiam, egészségesek, 36 éves vagyok.

És feltetettem egy spirált. Ha ezért én vagyok a legszemetebb ember a világon, vállalom.

Az első fiam koraszülött volt, a második terhességemet végig rettegtem. És nem szeretnék több babát. Hálát adok a sorsnak, hogy egészségesek. Miért baj ez?????

Ja és hogy a spirál megöl egy-két hetes "magzatot", nem a 20-21. napon kezd el dobogni a kicsi szivük?????

Sajnos sok pár hiába szeretne gyereket, évekig próbálkoznak, eredmény nélkül. Még sem fogan meg a baba, pedig spirájuk sincs.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


csandy írta:
Ja és hogy a spirál megöl egy-két hetes "magzatot", nem a 20-21. napon kezd el dobogni a kicsi szivük?????


Lehet, hogy akkor kezd el dobogni a szívük, viszont már előtte is élnek.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Sokat gondlokodtam azon, amit Eszti írt.
Egy komoly kérdésem van, aki ennyire ellenzi a fogamzásgátlásnak ezt a módját ugyan segítene-e erőben, anyagiakban felnevelni a védekezés nélkül fogant gyermekeket????
Isten látja a lekem, vállalnék én/mi tizet is, de igen is az anyagiak fontosak.
Nem az x-ik tányér étel a lényeg, de a mindennapok, iskoláztatás stb. Miért csak a szegénységben-szeretetben az evidens?? Sokszor az anyagi problémák mérgezik meg családok életét, lesz válás stb.
Természetesen nem csak a pénz lehet a válás oka, de albiban, napról napra élve nem csak a nagycsalád értékei az elsők!
Most akkor mindenki rossz anya, akinek nincs sok gyereke?????
Én ugyan olyan jó és felelőségteljes anyának tartom magamat a 2 gyermekemmel, mint a több gyerekesek.

Sajnálom, de annyi baj van a világon hogy egy 2 hetes zigóta "jogai" eltörpülnek az éhező és bántalmazott gyermekek szörnyű sorsa mellett!!!
Én csak annyit kérek tartsuk nagyobb tiszteletben az élő gyerekeket , mert nekik és nekünk is több a veszítenivalónk, hiszen a gyermekeink a jövő reménységei és az élet valós értelmei!

Krisztina



olimami írta:Sziasztok!

Most akkor mindenki rossz anya, akinek nincs sok gyereke?????
Én ugyan olyan jó és felelőségteljes anyának tartom magamat a 2 gyermekemmel, mint a több gyerekesek.



Szerintem nem. Ugyanolyan jó anya az is, akinek csak egy gyereke van, ez nem gyerekszámfüggő.

Viszont nem árt tudni, hogy a spirálnak valóban a fő hatásmechanizmusa az, hogy nem engedi beágyazódni a megtermékenyített petesejtet, tehát abortív eszköz. És itt szerintem már nem is a fogamzásgátlás a fő kérdés, hanem az, hogy mikortól számítjuk embernek az embert, és hogy van-e jogunk elvenni az életét csak azért, mert ő még nem született meg.

Sok más módon is lehet védekezni, bár elhangzott itt olyan is, hogy ne védekezzünk... de valószínűleg ez az út csak nagyon keveseknek járható, ha mást nem, legalább a természetes családtervezést azok is "bevetik", akik ellenzik a fogamzásgátlást (ami nekem kicsit ellentmondásos, hiszen akkor mégiscsak védekeznek...)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

"És itt szerintem már nem is a fogamzásgátlás a fő kérdés, hanem az, hogy mikortól számítjuk embernek az embert, és hogy van-e jogunk elvenni az életét csak azért, mert ő még nem született meg"

Azt hiszem itt fogalmazódnak meg a legfontosabb kérdések:

Kinek van joga eldönteni?
Egy kívülállónak vagy az anyának-apának????.


A "tartsd meg, szüld meg és add oda, mert sokan várnak rá" szemléletet mélységesen elítélem, akkor már inkább a spirál. Hihetetlen, hogy ez megoldás lehet, odaadni a gyermekemet, a véremet, aki 9 hónapon keresztül bennem élt. Nem , nem, ezt kívánni nagyon tisztességtelen.....
Sőt, egyre inkább tudjuk mennyire fontos az anyaméhben eltöltött idő minősége a gyermek későbbi életére nézve. Egy nem várt, szorongásokkal, örlődéssel, stresszelve kihordott terhesség mennyire lehet jó megoldás.
Amúgy nem csak és kizárólag abortál, a spermiumokat is lassítja, sokszor el sem érik a petét.

K.



olimami írta:
Kinek van joga eldönteni?
Egy kívülállónak vagy az anyának-apának????.
.


Mit eldönteni?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Te írtad:

"mikortól számítjuk embernek az embert, és hogy van-e jogunk elvenni az életét csak azért, mert ő még nem született meg".

Ezt ki dönti el?
Az Egyház?????? (remélem nem...).
Csak mert most ők húzták meg a 12. hetet+ az orvosok...
:? :? :?

Kriszti



Értem, hogy mit írtam. :D :wink:
Nem is azért kérdeztem. Hanem azt, hogy te pontosan mire gondoltál. Azt ki dönti el, hogy védekezzenek-e, vagy azt, hogy mi legyen a már megfogant babával?

Végső soron úgyis mindenki saját lelkiismerete szerint jár el. A védekezés két ember magánügye, a megfogant baba élete már nem, az legalább hármójuké. Bár őt általában nem szokás megkérdezni, szeretne-e életben maradni....

És még valami fontos: nem az egyház húzza meg a 12. hetet, a keresztény hit szerint a fogantatás pillanatától kezdve él a baba, s nem helyeslik az abortuszt a 12. hét előtt sem, hiszen az élet elvételének tartják. Más vallások véleményét nem ismerem, de gondolom a mohamedánok, buddhisták, hinduk sem vélekednek lényegesen eltérően. Aki nem hisz egyikben sem, nyilván nem is veszi figyelembe ezeket a nézeteket, szóval nem valószínű, hogy az egyház bármibe is beleszólna.

A 12. hét általában egészségügyi kockázatok miatt van kijelölve, de pl. (ami engem mélységesen megdöbbent) az USA-ban egészen a szülés megindulásáig, azaz 9 hónapig lehet abortuszt végezni.Sőt egyes államokban akkor is, ha megindult a szülés, amíg a baba feje nem hagyja el a szülőcsatornát, elvégezhető.Csak be kell fordítani, nehogy a feje jöjjön ki először...

De ez már nem a spirál témája, inkább egy abortuszos topikba való. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Szerintem a spirál-abortusz szorosan összefügg, mert rögtön ez az első ellenérv, ami felmerül!
Én úgy tudom a katolikus egyház álláspontja,hogy a 12. héttől tekinti embernek az embriót, a szervek kifejlődése után.
Sőt, a Magzatvédő Társaság is így ír a zigótáról:

"emberre minden vonatkozásban jellemző lehetőségekkel rendelkező emberi lény".

Tehát még nem ember!!! Majd csak az anyaméhbe beágyazódás után!!!
Látod, egy 16 sejtes megtermékenyített petesejtet embernek nevezni még az Egyház sem vállalja fel!!
(Ugyanakkor naivság volna hinni, hogy az Egyháznak nincs "ereje", sajnos még mindig hatalmas befolyása van......)

A vallás megint csak erőltetett kapaszkodó, hiszen elég a kommunista Kína "csak egy gyerek" népességpolitikájára gondolni (buddhizmus!!!! a fő vallás, ahol MINDEN élet szent), vagy a Távol-Keleten a mohamedánok "az apa joga dönteni" családmodelljére.
Nem tudom olvastad-e a Fátyol mögött című könyvet, nagyon tanulságos!
Az egyik családban rituálisan a kertben lévő medencébe fojtják az egyik lánygyermeket, mert a fivérei szerint nem illendően viselkedett és ezzel hatalmas szégyent hozott a házra! És az Anya (?) csak áll és hagyja, mert ez teljesen elfogadott abban a kultúrában!!! Mindezt a 1990-es évek végén!!!!

Összegzésképp én úgy gondolom, hogy a védekezés és a megfogant baba élete csakis a szüleire tartozik!
Sajnos nekem volt abortuszom, végig zokogtam, amíg el nem altattak..Felébredvén közölte az orvos,hogy a baba már majdnem felszívódott, alig volt valami belőle (tabletta mellett lettem terhes).
Talán te szerencsés vagy, nem kellett ezt átélned, de hidd el 100x inkább a spirál, mint a küret..

Amit az USA-ról írtál egyszerre hihetetlen és felháborít, iszonyú belegondolni , hogy ilyen "lehetőség " legálisan létezik.

Kriszti



Sziasztok!

Kriszti!
A katolikus egyház álláspontja nem ez. Bizony az első pillanattól ember az ember.

És még valami: az embrió/magzat szempontjából teljesen mindegy hogy spirál, vagy küret.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Boeske!

nem egészen ua., mert a spirál esetében még nincs beágyazódás, a küretnél igen.....



Igen, ez különbség, de ez is csak az anyának. A magzatnak így is-úgy is game over.

Ha engem meg akarnának ölni, nem nyugtatna meg, hogy megfojtanak, mielőtt vízbedobnak.

Na de tényleg mindenki döntsön saját lelkiismerete szerint.
Én inkább a peteérés gátlására szavazok. Ezzel max. magamnak ártok.

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszti, nagyon sajnálom! :cry: Nehéz lehetett meghozni a döntést.
Nekem nem volt, de van olyan barátnőm, akinek volt, utólag mesélte el, és láttam, hogy küszködött miatta még hónapok múlva is. :(

Egy egyesületnél veszek részt képzésben, oda be lehet menni olyan nőknek is, akik átestek terhességmegszakításon. Mesélték, hogy betérnek idős nők is, akik évtizedes emlékeket cipelnek magukkal.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ezek mellett a hozzászólások mellett igen nehezen lehet dönteni a spirál feltételéről. Pozitív hozzászólás nem nagyon van,inkább csak ijesztgetik az embert. Én egy 24 éves 3 gyerekes anyuka vagyok,megszülettek mert sem a gyógyszer sem az óvszer nem váltak be és nem lett volna szívünk elvetetni őket. A spirállal viszont nem tudatosan veszted el a babát így nem hozol meg egy nehéz döntést. Szerintem lelkiekben nem mindegy.
Tényleg olyan fájdalmas a fel és le helyezés mint írtátok? Nem tudjátok véletlenül milyen árkategóriák vannak? Gondolom minőség függő is,de jó lenne tájékozódni:
Köszi:Csillus


olimami írta:Sziasztok!



Most Gold Lily-m van 2 éve. Semmi bajom vele, a vérzés sem lett erősebb.
A felhelyezés és az első orgazmus vele kellemetlen volt, de kaptam izomlazítót és megoldódott.
Most vettem le (nem egy álom), 2-3 hónapon belül szeretnénk babát.
Amúgy az elején olvastam egy nagy félreértést:
nem CSAK és kizárólag a beágyazást akadályozza (nincs minden hónapban spontán abortusz), a spermiumok mozgását is gátolja, tehát el sem érik sokszor a petét.

Valóban nem veszélytelen maga a méhen belüli eszköz, de ezért kell fél évente ellenőriztetni.

Nekem bevált, kár, hogy szülés után nem teszik fel rögtön.


már régi a hsz, de én hozzátenném, hogy szülés után 6 héten belül felhelyezik, mivel a méh még nincs összehuzódva teljesen, nekem 3 napja van, (a fiam épp ma 7 hetes) és semmit nem éreztem a felhelyezésnél... remélem ezután sem lesz gondom vele :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Csillus, nekem 8000ezret kellett fizetni érte, Goldlily a márkaneve :) még csak a felhelyezésről tudok nyilatkozni, mivel 3 napos, én nem éreztem semmit, de az biztos hogy a doki meglepődött milyen jól elkacagok az asszisztensel közben...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nekem olyan spirálom volt ami mellett nem volt vérzés.
Szülés után 6 héttel rakta fel a kontrol vizsgálaton az orvosom.Most vetettem le mert babocát szeretnénk.Se a felrakás se a levátel nem fájt .


Sziasztok!

Régen jártam itt, egy kis félreértés korrigálnék.
Nekem mindkét esetben kellemetlen volt a felhelyezés, mert nem szültem, pontszerű méhszájam volt a császárok miatt.
Akik már szültek lazább a méhszájuk, senkitől sem hallottam, hogy fájt volna a felhelyezés.


Plusz egy másik tévhit:
nem feltétlenül okoz elhúzódó , fájdalmas, görcsös vérzést, sőt a Mirena esetében meg is szűnik a menstruáció.
Én ezt nem akartam, vhogy olyan "minden rendben van" érzést ad a havivérzés. Ha nem jelentkezik, megváltozik rögtön felfigyelek rá és tudok lépni.

Az első spirál levétele után 3 hónappal komlikáció nélkül megfogant első próbálkozásra a kislányunk.

Szerintem nem kell félni tőle, évente 2x kell(ene) ellenőriztetni, így
jobban oda is figyel magára az ember (én csak rákszűrésre mentem 1x/év).


Kriszti



Sziasztok! Olyan kérdésem lenne bár nem ide tartozik konkrétan, 3 éve van gold lilly spirálom! A 2.gyermekem után tetettem fel.Beszéltük a férjemmel hogy pár honap mulva levetetnénk mert szeretnénk a lányoknak öcsikét! Most viszont olyan szituácio állt elő hogy febr 10-én kellett volna hogy megjöjjön,de nem jött,pedig nem szokott késni. A Melleim "iszonyatosan megduzadtak" Hányinger meg ilyesmi nem kinoz az előző terheségeimmel sem volt semmi tünetem! Lehetséges hogy terhes lennék a spirál mellett? vagy csak beszéltünk a babáról és beképzelném magamnak? Ha esetleg terhes lennék lenne valami baja a babának?Vagy nem kellenne megtartani én szeretném nagyon. Délután veszek tesztet eddig nem mertem! de az az igazság hogy nem hiszek a teszteknek az első babámnál 4ből mind negativ lett és mivel akkor még nem állt be rendszeresen a menszeszem igy nem foglalkoztam vele! Igy 17 éves anya lettem,14 hetes voltam amikor kiderült hogy mégis az vagyok!! Kérem segitsetek.Köszönettel: Anita[/b]


Sziasztok!

Nálunk is felmerült a fogamzásgátlás kérdése, és a Mirena tetszik is. Jókat írnak róla, orvosok is.
Erről tudna valaki friss tapasztalatokat írni? Milyen érzés, mikor felhelyezik? Én császárral szültem.

Ja, és itt mindent pontosan el lehet olvasni a működési elvéről: http://www.webbeteg.hu/index.php?page=o ... ject_id=25
Nem okoz abortuszt, mert a fogantatást akadályozza meg.

Köszi, ha valaki válaszol!

vhencsi
Kép
 
 


Sziasztok!
Nekem néhány nap múlva helyezik fel a spirált. Azért látogattam el a fórumra, mert nem tudtam eldönteni, hogy a hagyományos spirált, vagy a hormon tartalmút helyeztessem fel. Az előttem levő bejegyzésben feltüntetett cikket elolvasva ez végre megoldódott. Egyértelműen a hormontartalmút választom. A neve: "IUS" és teljesen ingyenes. Legalábbis Angliában, ahol én élek. Nem ez lenne a normális? Hogy mindenhol ingyenes legyen? Mennyivel kevesebb abortusz lenne... Itt Angliában még a fogamzásgátló tabletta is ingyen van! Röhely..

LeOneSs
 
 


Hencsi!
Nekem Mirena van már lassan másfél éve.Mikor fektette a doki kicsit kellemetlen volt,mert nem menstruáltam(szülés után is csak 1* volt meg és a jó ég tudja mikor jött volna meg újra) a felhelyezés napján kaptam ab-t azt beszedtem(1dbos volt) és annyi. semmi gond nincs vele.Igaz néha barnázgatok,de ez teljesen normális.


vera

KépKép
 
 


Sziasztok!
3 hónapos baba anyukája vagyok. 4 hete helyeztek fel Goldlilyt. 3 napja hányinger gyötör. Esetleg van valakinek ehhez hasonló tünete? Attól félek, hogy újra babánk lesz. Kettő már van, és az első is csak másfél éves. (Tabletta mellett jött a kisöcsi). Köszi
 
 


Sziasztok!

Már napok óta keresgélek a neten az esetemmel kapcsolatosan, de sehol semmilyen idevágó cikket nem találtam!
Személyes történetem arról szól, hogy 3 éve, a 2. gyermekünk születése után spirált (Lily Gold) tettem fel. Működött, 3 évig. Aztán kiderült 2010 novemberében, hogy terhes vagyok! Sajnos, nem tudunk több gyereket vállalni, akkor már nagyobb ház kellene, nagyobb autó, képtelenség! Mivel mindketten közalkalmazottak vagyunk, kérdezem: miből?
Nov. 26-án abortuszom volt. Előtte 1 nappal, kiderült, hogy ikerterhességem van!!!!
Teljesen magamon kívülre kerültem! Azt hittem, elájulok!
Úgy kapartam össze magam, hogy el tudjak menni dolgozni! Most biztosan kapok majd tőletek kődobálásokat, de bőven elég a hatalmas bűntudatom, ami nem hagy nyugodni!
Tudom, hogy a Jóisten ezt soha nem bocsátja meg nekem! De ha megszülettek volna, az egész család megszívta volna!
De, ami miatt írtam, és amit azóta sem tudok ésszel felfogni:
HOGYAN JÖHET LÉTRE MÉHEN BELÜLI IKERTERHESSÉG SPIRÁL MELLETT?
 
 


Sziasztok!
26 éves vagyok.Nem voltam még terhes és nem is szeretnék ezért rakattam spirált. 2 hete rakták fel (nagyon fájta amikor felrakta,meg utána egy két napig) és még mindig fáj a hasam,kellemetlen a szeretkezés,és általánosan diszkomfort érzetem van .Nekem is ,a páromnak is.Ő azt mondja valami furcsa ott bent...valami mintha nyomná,nekem meg folyamatosan fáj a hasam.Voltam orvosnál egy hete azt mondta pete fészek gyulladásom van írt gyógyszert de nem érzem hogy nagyon javulna.Szerintetek ez így normális?El fog ez múlni?
kate999
Balogunyom
 
 


Sziasztok!

33 évesen új fogamzásgátláson gondolkodom. 20 éves korom óta folyamatosan szedek hormongyógyszert. Az utóbbi időben gyakran van erős migrénszerű fejfájásom, ezért gondolkodtam el azon, hogy hormonmentes megoldást keresek. Gyereket nem szeretnénk a férjemmel, terveink szerint egyáltalán nem. Igazából spirált szeretnék, de a legtöbb orvos elküld mivel még nem szültem. Több oldalon is azonban olvastam, hogy nem szültek is rakattak fel. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan sikerült elintézniük.

A nem szülés ezek szerint nem kizáró csak az orvos dönti el??
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: