Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért nyitottam egy új topikot, h. ne fájdítsuk a babázással kapcsolatos gondjainkkal mindazoknak a szívét, akik még a teherbeesés problémájával küzdenek. :cry:
Remélem idővel a teljes csapat itt fog landolni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Szia!
Én már itt is vagyok. :)
Szült Rejó.
Vöcsök
 


Nem szült, hanem szólt. :)
Azaz, hogy szült is, de még korábban...
 

 
 

Szia Vöcsök!

Ez jó volt!! :lol:
most mennem kell szoptatni :lol: , aztán írok pár gondolatot.

Ez nem azt jelenti csajok, hogy mi már akkor nem írhatunk a másik topikba (remélem :lol: ), hanem a témákat válasszuk külön, ne az embereket. így követhetőbb is lesz sztem a két topik!

Kép

Kép
 
 


Rejó szült? :lol: hehe

Sziasztok, én megkönnyebbültem, hogy végre világgá kiabálhatom:

BOGI FELÁLL!! FELÁLL!! FELÁLL!! ÉS LÉPEGET!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ugye jó teljesítmény ez alig 9 hósan??

Ha elfáradok a PCOS ügyben, asszem Dévény Annát fogom népszerűsíteni. :wink:

(Na jó, egy icipici hiba van még: mászásnál meg lépegetésnél is látom, hogy a jobb csípőjénél valami nem oké, a jobb lábát mintha picit húzná, de én abban bízom, hogy mivel kötöttebb volt, az még csak nem olyan erős és nem terhel rá annyira. )

Vöcsök, én odaát meg se mertem mukkanni pár szopiügyben, mert
1. én is bénáztam
2. szoptatási antitalentum vagyok
3. károsak is lehetnek a tanácsaim következésképpen. :(

Utólag ha visszanézek az elmúlt 9 hónapra, azt kell mondjam, elfogyott a tudományom, mindent összevissza csináltam. :shock: Csak úgy, érzésre. Ha valaki megkérdezi tőlem, hogy te, hogy nevelted ezt a gyereket? - esküszöm, nem tudnék rá válaszolni!
:? :? :?
Vendég
 


Ja, és Rambókának igaza van! Én is baromi sokat bőgtem! :wink:

Szerintem az anyaság ezzel jár! Mikor már megvan a 3 gyerek, utána már nem biztos...
Vendég
 


:)
Én is szoktam sírni, a férjem néha viccesen azt mondja, direkt azért csinálom, hogy sírhassak, ez persze azért nem így van.
De belegondoltam, hogy a nagymamán (apukám anyukája), aki 8 fiút és egy lányt nevelet fel, majd 10 évig terhes volt, meg még kb. 10-15 évig szoptatott... Az összesen 25 év... Gondolom, a végén már oktathatta volna az egészet. Csak az a kár, hogy 300 kilométerre van, és nem tudom megkérdezni (telefonon sem, mert 85 éves és már szinte teljesen süket).
Vöcsök
 


Szijjja Norka!!!!

úristen dejó nap ez a mai, Norka és Pogi újra ír!!! :lol:

Rambóka köszönjük neked a többi kismama és anyuka nevében, hogy felvállaltad, és megnyitottad ezt a topikot, csak a férjem meg ne tuggya, hoyg ezentúl két topikba írogatok! :wink: :lol:

Norka első gyereknél ugyanezt éltem át,m int ti, bőgtem, kivoltam, nem ment a szopi, nem bírtam átállni otthoni üzemmódra, és az ÖSSZES babás ismerősőm így van vele (értelmes, mozgalmas életet élő nőkről van szó), nem találják a helyüket, bezártnak érzik magukat, sokat bőgnek a második sokkal-sokkal könnyebb és jobb lesz, higgyétek el. Azt már tényleg lehet élvezni is! :lol: :lol:

Norka azért írsz majd amásikba is, ugye? Azért napi szinten lehet ott kéne dumálgatni, ez ilyen segéd-vagy altopik lenne, tanácsadás célzattal. Majd kialakul.

nagyon örülök hogy Bogi jár. Johanna még nem forog. nem vagyok hajlandó idegeskedni rajta. Majd forog egy hónap múlva. Úgyis tudom az okát, be volt szíjazva a fektetőbe eddig a refluxa miatt, ezért megkésett a mozgásfejlődése.

Azért mégis elég kontrasztos, hogy Backa épp vetél, mellette a csip-csup problémák...ha értitek hogy akarom mondani.megyek is át backához.

Kép

Kép
 
 


Ja, a lényeg lemaradt!!!
Óriási gratula Bogi első lépéseihez!!!

(És hogy ne csak panaszkodjak, úgy tűnik, hogy az utóbbi egy hétben elég Vilinek a tejem: néha elégedetten hátradőlt, és szinte sosem sír... De azt csak halkan merem leírni zárójelben...)

Vöcsök
 


Sziasztok!

Én is átkukkantottam ide!

Norka, gratula Bogi babának! nagyon-nagyon ügyi!!! :lol:

Rejo szült... :lol: :lol: :lol:

De ugye azért jöttök a másik topikba is?! :wink:

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Én is csak bekukkantok....

Norka!
Gratulálok Bogi teljesítményéhez,ez szuper!!!!

Rejó, mikor szültél?? :lol: :lol: Ejnye-bejnye, így eltitkolni!! :lol:

Most meg azon gondolkodom, hogy akkor én most kilógok mindkét topikból, és nem tudom, hova is tartozom.Mert ugye jelenleg nincs teherbeesési problémám, de gyereknevelési gondok meg még nincsenek...(akkor nekem semmi gondom ezekszerint, de szép is az élet! :D )
Vagy kéne most akkor egy harmadik topik a köztes állapotban lévőknek???? :D :D :D
 


Szerintem a baba megléte (akár kint van, akár bent) az éles választóvonal...

Senki sem tagadhatja, hogy amikor már megvan a baba, az értékrend, a fontossági sorrend megváltozik. A fő téma is. Utólag látom, hogy annak idején amikor én is nyávogtam a szopi miatt, nem volt helytálló, de talán szerencse, hogy akkor még csak szólóban nyomtam, és nem lett ebből fő téma.
De olyan tragédiák mellett, amik odaát zajlanak, erről beszélni... nem is tudom.

Szerintem ez jó lépés volt. Ezoterike, ha terhes nyűgjeidről panaszkodnál, itt biztosan megteheted.
Vendég
 


Kösz Norka.

De nagyon igazad van, már én is sokat gondolkodtam azon, hogy a mi örömünk biztos fáj azoknak, akiknek ez még nem adatott meg, vagy ha igen, rosszul végződött.
Megmondom őszintén,anno nekem is volt egy időszakom, mikor nem írtam a babanetre, pont azért, mert fájt, hogy sokan boldogan babáznak,errről beszélgetnek, én meg csak sírtam,hogy én miért vagyok ilyen szerencsétlen.
És szerintem bárki bármit mond, ez az érzés csak akkor szűnik meg, mikor a pocilakó beköltözik.És akkor meg egy másfajta aggodalom kezdődik, és ez innentől így megy tovább....
 


Sziasztok Anyák! :lol:
Jövök tudósítani........
Gabika este 7-kor kap a szülőszobán zselét és várják a csodájukat! :)

Norka gratula Bogi következő lépéséhez a nagyvilágba!
Rambóka!
Én is jövök.....remélem hamarosan....ide is :wink: rendszeressen!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, eldöntöttem, hogy ide majd én is fogok járni... pár hét múlva...
Ugye befogadtok?

(Én már most elég bőgős vagyok, egész terhesség alatt nem bőgtemannyit, mint az elmúlt napokban. Valamelyik este beütöttem a könyökömet és úgy bőgtem, h szegény férjem azt sem tudta mit kezdjen velem. Másik: tegnap addig állítgattam a hideg-meleg vizet a zuhany alatt, míg egyszercsak túl hideeeg lett és mérgemben bőgni kezdtem... Szóval tiszta idióta vaygok mostanában...)

Puszik,
Kir
34+2
 
 


Lányok hogy kell ide betenni azt a vonalzót a hsz-k végére :?: Itt pofázik nekem, hogy nem tud sima html-t. Minnyár ezért is bőgök egyet :(
 
 


Sziasztok!

Megjöttem én is. Klassz ötlet volt ez a topic. Én is remélem, hogy itt lesz a csapat rövidesen!

Bogi már áll. hihetetlen, mintha ma olvastam volna a szüléstöridet.

Drukkolás Gabikának!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor jövő héten már ő is itt lesz köztünk!!!!

Kandika üdv!

Vöcsök, szopi????

Én voltam vasárnap a sotén, ahol kimasszírozgatták a csomóim nagy részét, meg én Is itthon. Viszont ,ég mindig piros, hőemelkedésem is van,
Semicilint kaptam rá, lehte, hogyaz nem ér semmit, már 4 napja szedem, még 1 nap van hátra.
ezzel egyáltalán kihez kell fordulni? (Én a terhesrendelésre mentem)
Más: írtam az lllnek, és egy nő válaszolt a kérdéseimre, nagyo nkedvesen, viszont azt írta a masszírozástól eltörhetnek a tejcsatornák. ti mit gondoltok? jaj, remélem nem...

szopi egy fokkal jobb, mint 2 napja. próbálok következetesen tagaszkodni a jó ráhaapáshoz, és cumit nem kapott 2 napja.


Csillag MELEG-MELEG a mellednek. de gondolom az lll-es csaj is mondta. meleg zuhany, meleg vizes palack, meleg borogatás. mustármag felmelegít és odatesz kis zsákban. sok szopi,és mindig a beteg mellből kell kezdeni.

nekem is volt Domival mellgyuszi, 3X is.

szia Kandika! :lol:

Vöcsök gratulálok a sikeres szopihoz!!! meglátod innen már menni fog és egyre jobb lesz. meg te is hiszel lassan magadban és a fiadban! :wink:

Rambóka mere vagy? mi is sétáltunk végül ma egy nagyot.

szép lassan fogyok. bár még mindig rajtam van 20 kiló. centire megy le. viszont sajna két hete már megint zabálom a csokit, ki vagyok ez miatt.

ma volt nálunk a védőnő. eddig kétszer volt itt, mikor Johanna megszületett, meg kéthetes korában. meg most. jó, mi? tudom Norka irigyelsz... :lol:

Kép

Kép
 
 


Na, én is csatlakozom a szoptatási problémákkal küzködő anyukák táborázhoz. :wink:
Sára babám a műtét óta elvesztette a fonalat, össze-vissza eszik, ma pl. óránként kellett cicire rakni, viszont nem szopik túl sokat és nem is nagyon találja el a helyes technikát.
Látom azért a Sotén mindenkit rábeszéltek a bimbóvédőre. :x Nekem sokkal fájdalmasabb volt bimbóvédővel, de utána már nem volt visszaút, mert nem volt hajlandó nélküle enni.
Talán majd ha visszatér a régi kerékvágásba, újra próbálkozom a leszoktatással, eddig minden próbálkozásom kudarcba fulladt....

Gratulálok Boginak, ügyes lány!
 
 


Egy 4-6 hónapos gyerek alvásigénye ELVILEG 14-15 óra! Kár hogy a Csöppöm nem tud olvasni! :cry:
Megőrülünk tőle, ma eddig összesen aludt 3,5 órát reggel 6 óta! Semmit nem lehet tőle csinálni, mert csak nyüglődik folyamatosan, hálistennek anyu beállított egy kamionnyi kajával, így legalább főzni nem kell!
De idegileg kezdek kikészülni!
Éjjel 2X kellett kelni hozzá, reggel 8-kor már a hátára fordulva hisztizett, egyedül séta alatt aludt 1,5 órát, azóta fenn van és nem hajlandó aludni, ha el is alszik 15-20 perc után visítva ébred! Hiába próbálok játszani vele, mondókázni, mókázni, talán, ha 10 percre köti le, aztán újból kezdi a nyüglődést.
Már rá se bírok nézni!
Most a párom pesztrálja, fürdenek. De ott is csak cirkuszol!
Elegem van! :cry: :cry: :cry:
Semmi mást nem akarok, csak aludni. Sokat.
Már bőgni sem bírok! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Espero!

teljesen normális, hogy a kislányod a műtét után 1 óránként eszik. lelkileg és tesrtileg is fel kell épülnie, és ehhez te és a cicid kell!

Rambóka!
megértelek. akkor aludj. Szervezdd meg az első Gergő nélküli éjszakát. Anyukádat vagy a párodat kérd meg (másnap nem tud menni dolgozni aki elvállalja :wink: ) fejj le tejet, készítsétek be, és töltsétek külön az éjszakát. Lehetőleg külön lakásban, de totál külön szoba is talán jó. már elég nagy fiú, és lehet anyukádnál nem is fog majrézni, mert nűála nem érzi a ciciszagot. Ha majrézik is, egy éjszakát anyukád ia kibír valahogy. Tegyétek pl. péntekre az akciót, akkor nem kavar be a munkába. Ilyenkor egy egész átaludt éjszaka is iszonyú sokat tud számítani.

te alszol napközben? Mikor a gyerek alszik, azonnaél spuri be az ágyba neked is.

Kép

Kép
 
 


Rejo!

Én olyankor éppen tolom a kocsiban! :cry:
Sajnos már szinte egyáltalán nem alszik napközben, csak a babakocsiban, séta közben.
Anyuék minden tőlük telhetőt megtesznek, hétvégén is leadtuk a gyereket délután, mert már leragadt a szemünk, és hazajöttünk aludni. A párom kialudta magát és meg 2 órán át néztem az órát, h. már aludni kéne, még van 1,5 órám, már csak 1, na még fél órát tudnék aludni. De nem tudok parancsra aludni. :cry:
Csak panírozom magam.
Amikor még aludt egy kicsit délután, akkor meg az ment, h. gyerek lerak, elhelyezkedés, szem leragad, gyerek felsír! :evil:
Most fürdés, szopi után végre leraktam, még kb. 20 perc, amíg annyira elalszik, h. mehetek fogat mosni és lefeküdni végre én is.
Már persze, ha addig fel nem visít!
Na megyek is.

Holnap veszek Dentinoxot, hátha segít valamennyit!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Hajrá! Ma reggel már apával is összevesztünk. Már szétbőgtem a fejem! A gyerek olyan aranyos volt, megint nyüglődve ébredt, de ahogy meglátta a szétbőgött arcomat olyan kis szótlan elgondolkozó lett. Tisztába tettem, átöltöztettem, kicsit játszott, aztán amikor nyűglődni kezdett leraktam. Most alszik.
Tudom, h. nekem is aludnom kéne, de megint azon jár az agyam, h. 10 körül úgyis éhes lesz. Meg a reggeli veszekedésünkön.
Elegem van magamból!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Rambóka, eléggé szar életérzés, nekem is szokott lenni, mert magad elől el sem tudsz futni.
Nekem is egy kicsit. Én azt gondoltam, ha a szülést túlélem, a többi már megy pofonegyszerűen. Eszembe se jutott, hogy szpopi gondok is lehetnek. Én meg tök szerencsétlennek lrzem magam, mert a gyerek sokat sír, folyton éhes, nekem meg alig van tejem.
Szerintem is aludj, ez fontos. Egy zavartalan éjszaka is csodákra képes. vagy tegyétek ki egy másik szobába, és ha a párod munka mellett ilyen jól bírja az éjszakázást, akkor kérd meg, hoyg heti 2 éjszakát vállaljon be, vagy legalább egyet.

Rejoka, ennek a mellgyuszinak mennyi idő alatt kéne elmúlnia? Nekem lassan véget ért az antibiotikum, és csak egy fokkal jobb. Piros, és még mindig 37,2 vagyok. nem lehet, hogyha abbahagyom, visszatér, illetve kiújul a gyulladás?
A csomókat masszirozom minden nap egy picit, meleg borogatás, ilyesmi.

Espero, az egy óránként szopi jó, legalább lesz tejed. Most ll tanácsra én is mellőzöm a cumit, és igyekszem inkább ciciztetni, hogy ingereljen, meg ne legyen cumizavaros. Bár, hogy őszinte legyek, azért egy gyerek szerintem csak tud különbséget tenni a cici meg az üveg, az anyja meg a játékmaci között nem?

Kir, Isten hozott közöttünk!
Ne izgulj, én is bőgök ergész nap, ha nem alszom rendesen. Te tudsz aludni? Biztos hormonálisan van. Szerinet alkothatnánk egy siratócsajos klubbot. :-)


Sziasztok!

Rejóka!
Én azt szoktam csinálni, ha éppen lenne rá módom, hogy aludjak, de nem birok elaludni - mert olyankor rendszerint nem birok -, hogy eldöntöm: nem baj, ha nem alszom, már az is valami, hogy fekhetek. Persze tudom, hogy attól a fáradtság nem múlik el... Nem segít, ha egy kicsit kisétálsz a napra? Itt olyan szép tavaszi napsütés van, hogy az életet lehelne beléd...

(Álmi fiam kérdi, milyen színű a fognyűvő manó... Nem tudod véletlenül?)

Csillagfény!
Nagy bánatomra nekem is begyulladt a jobb mellem bal fele. Lehet, hogy azért, mert miközben odatartottam Vilinek, és ő ráharapott a mellbimbóra, én megnyomtam... Nekem meg az a kérdésem, hogy antibiotikum nélkül elmúlik-e? Próbálom melegen tartani, és amióta ma észrevettem, azzal kezdjük a szopit, mert az viszont jól esett, hogy kiszívta belőle a tejet...

Amúgy örülök, hogy ezek szerint hajlandó szopni bimbóvédő nélkül is. Vilinek van játékcumija, szerintem az nem olyan nagy konkurencia a mellnek, mint a cumisüveg.

Kir!
Nem baj, ha sírsz, ez természetes... Én meg mindenen elérzékenyültem terhesen és azért bőgtem...
Más: Csillag és a magam tapasztalata alapján modnom, hogy szüléstörténeteket ne olvasgass a vége felé! Én például korábban élvezettel olvastam, de az utolsó hónapban szabályosan rosszul lettem tőlük, szerintem így jelezte a testem-lelkem, hogy most nem erre van szüksége.

Vöcsök
 


Jó napot,

na megalakítjuk a síró-rívó anyukák klubját? :wink:

Rambóka, kicsit kapd össze magad. :wink: A kicsi nem téged akar bosszantani, talán neki a legrosszabb, ha érzi, hogy miatta vagy feszült. Ha te magad felrobbansz, akkor ő hogyan nyugodjon meg? Ördögi kör ez, tudom, sajnos, de olyan ez, mint a Münschausen (tuti nem jól írtam) báró esete, magadat kell kirángatni ebből, aztán valószínű Gergőt is könnyebb lesz csitítani. A feszültség az vibrál, a gyerekeknek meg csodaérzékeny radarjuk van hozzá...
Én hétvégente szoktam mostanában ledőlni délután, addig a férjem Bogizik (de nehogy azt higgyétek: Bogit leteszem, és abban a tudatban, hogy a férjem vigyáz rá, beveszek Valerianát és nyugodtan alszom, mert tudom, hogy nem nekem kell most vele foglalkozni - ettől olyan nyugi lesz a házban, hogy MINDENKI alszik. lehet hogy a lazaságban nagy titok van, nekem sajnos nem megy).

Nekünk sincs jóvilág, Bogi erősen dáthás lett, emiatt aztán éjjel 2 óránként keltünk, orrszívás és tsai.

Csak tudjátok mostmár vagyok elég bölcs, ma töltöttük a 9 hót és rádöbbentem arra, hogy rohan az idő, a gyermekem lassan elfújja az első szülinapi tortán a gyertyát, én meg ahelyett, hogy tartalmasan átéltem volna ezt az időszakot, a felét végigbőgtem. Kár volt. :? Úgy sem lett jobb. Ez a babázás ilyen és kész, nehéz és sokkal nehezebb, mint hittük! De gyönyörű időszak, azt hiszem egész életemben vissza fogom sírni!! :cry: Tudjátok, mit meg nem adnék azért, ha újra szoptathatnám a pici Bogit! :cry:

Kedvcsinálónak:


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Rambóka,hozzd el Nekem a fiad 2-3 napra....addig aludhatsz!
Norka,Bogi nagyon édes....legyél is nagyon büszke rá!
Rejóka a Te hajasbabádról nagyon régen mutiztál képet!!!
Vöcsök.....ha komoly a kérdés....ha jól emlékszem a "fognyűvő manó könyvben "-s.szürke színű volt!

Ti hormonokkal túlfűtött Anyukák!!!!Müködtök....ez tuti,amúgy nem lenne semmi sírás! :lol:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Norka, olyan szép baba ez a Bogi!!!!!!!! :D
Vendég
 


Norka, te meddig szoptattad Bogit? Nagyon édi!

Szar ügy, ha az ember ,ár a fáradságtól nem tud aludni.

Mellgyulladást nem csak a pangó tejtől kaphat az ember? Egy harapástól is? Tényleg és mi van, ha a gyereknek jön majd a foga? Akkor lesz csak igazi az a harapás, nem?


17:40 végre-végre-végre 3850grammal és 51cm-el megszületett ***MIRON***!
-császárral csalogatták ki......de végre már, Gabika a töbszörösen eltervezett napot...átélhette!
Ügyi volt ez a fiatal lány!Gratula itt is Neki!
Kép :MIRON-ka :D

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Gratulálok Miron mamájának! :)
Vöcsök
 


Rejó!
Mit lehet még tenni a melegítésen kívül mellgyulladás esetén? Mindtad, hogy neked 3x volt. MIKOR MÚLIK EL??? Mert nagyon fáj, és úgy érzem, hogy be fogok lázasodni... (Még csak alig 2 hónapja szoptatok, de sokszor úgy érzem, hogy feladom... De messze a 12, de a 6-tal, sőt a 4-gyel is megelégednék...)
Vöcsök

Rejóka!
Sikerült aludnod egy kicsit? Drukkoltam ám. :)
Vöcsök
 


Rejó!
Egyébként köszönöm a gratulációt a szopihoz, csak már megint nem aktuális... Az éltet, hogy a férjem a jövő hétre kivesz pár szabadnapot, és akkor talán alhatok néhányszor a szopik közben és talán sikerül elmúlasztani ezt a mellgyulladást... Amúgy a mellbimbóm továbbra is sebes, de nem fáj annyit a mellem úgy, mint korábban, lehet, hogy mert a gombák fogynak...
Azért férfinak szerintem könnyebb lenni, igaz, nem élhetik át, hogy világra hoznak egy gyereket, meg hogy a testükből táplálják...
(Bár ebben a pillanatban szívesen megosztanám vele az "élményt".
Vöcsök
 


persze nem azért, hogy neki rossz legyen, hanem hogy nekem fele annyira fájjon...
 


Rambóka!
Kibékültetek?
 


Gabika!

Gratulálok Miron baba megszületéséhez!


Nem semmi ez a gyerek! Vajon meddig akart volna bennmaradni? :shock:
Gondolom, h. jobb neki odabenn, de az anyájának meg jobb, ha már kinn van! :D
Remélem a császár miatt nem lesznek kellemetlen élményei Gabinak!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

Már jobb egy kicsit. Párommal hozattam haza a melóhelyről zsibbasztó zselét, ezzel sikerült a délutáni nyüglődőből mosolygós gyereket varázsolni vagy egy órára, és utána le is tudta tenni aludni! :D

Tegnap voltunk kinn a szőlőben. Annyira jó volt sütött a nap, nyíltak a virágok. Anyuék metszettek, én meg, ahelyett, h. az epresemben dolgozgattam volna, csak punnyadtam a hintaágyon. Aludni itt sem tudtam, de annyira jó volt semmit se csinálni és nem gondolni semmire! :D

Este azért még volt egy menetünk! Talán emlékeztek, h. írtam a macskánkról, h. nőtt egy daganat az oldalán. Akkor elvittük egy közeli dokihoz, aki azt mondta, h. nem érdemes műteni, mert már idős a macska (12 éves!).
De a csomó nagyon gyors növekedésnek indult, így végül felkerestük a család régi megbízható állatorvosát, aki azt mondta, h. mindenképpen meg kéne műteni, mert, ha nem is rosszindulatú a dolog, attól még kifakadhat v. tönkre teheti a környező szöveteket.
Úgyhogy tegnap este megműtötte. Nagyon izgultam.
Hálistennek csak egy cisztaszerű vmi volt (PCO-snak a macskája is beáll a sorba! :wink: ), de kezdett elfajulni, meg összenőni a környező izommal. Annyira normális volt a doki, meg is mutatta a kivett szövetdarabot, elmagyarázta, h. mi micsoda és miért, h. megnyugtasson minket!
Most van egy 10 centis vágás a Sami oldalán és nagyon haragszik mindenkire, de majd megbékél. Remélem ezzel lerendeződött az ügy!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Ella, gratulálok, végre kézben tarthatod Miron babát!

Rambóka, nagyon szar lehet, hogy nem tudod rendesen kipihenni magad. El is hiszem, hogy ilyenkor hamarabb elszakad a cérna. Párod is biztosan kimerült. A veszekedés csak azért jó, mert utána olyan jó kibékülni. :D Remélem, ez azóta már bekövetkezett nálatok!

Csillagfény, javult már a mellhelyzet? Hogy lehet egyébként megelőzni a mellgyuszit?

Képzeljétek, azóta, hogy bepanaszoltam itt Sára lányomat, újra rendesen eszik. Erőteljesen szopizik, éjszaka már 4,5 órát is aludt egyfolytában és nappal is 2-3 óránként eszik. Sajnos a gyomra még nincs hozzászokva ehhez a nagyobb mennyiséghez, így gyakrabban fáj a pici poci, de amikor nincs semmi baja, hatalmas mosolyokat kapok tőle.
A napi átlagos gyarapodás 20 gramm volt eddig, a műtét után lecsökkent 10-re, viszont a tegnapi napon 40-et hízott, igazán büszke vagyok rá.Sétáltunk is egy nagyot a ragyogó napsütésben, most újra szép az élet, subáp-dubáp! :D
 
 



Azt a csókosszájú mindenségit neki! :lol: :lol: :lol:
Szerintem úgy kell majd lerobbantani róla a csajokat!

(Brühühű! Minden császáros baba gyönyörű, kivéve az enyémet! :cry:
De azóta már ő is kikupálódott! :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Jelentem kibékültünk! :lol:
Most csináltam neki Gundel palacsintát.
Rájöttem, h. én még sosem ettem vendéglőben jó Gundelt, mert mindig ízetlen a töltelék és fel van vizezve a csokiöntet. :evil:
Bezzeg ez most! :wink:
Alig bírtam megenni két darabot!
GI-ébe bele sem merek gondolni! :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


örülök Rambóka, hogy jobban vagy, és kibékültetek kiscsaládilag :-)
Szóval akkor mi is az a zsibbasztó zselé? mert akármit zsibbaszt is el, én akarok olyat! elzsibbasztja mondjuk a kisujjamat is? tökjó lehet! :D


csak azért kellene, mert az én emberem is néha kicsit hisztis ha fáradt, oszt én olyankor lezsibbasztanám ha lenne ilyen krémem. csak ezért kell télleg!


ha belegondolok, lehet hogy nem csak az egész emberemet zsibasztanám el, hanem mondjuk magamat is, aztán nyugodtan zsibbadnánk reggelig :-))))
...
...
...
...
most körülbelül nevetőgörcsben fetrengek


Ez a nőnap nem az én napom.
:( még mindig gyulladt a mellem, és most már lázam is van, és minden igyekezetem ellenére sebes a mellbimbóm...
De a szájpenész talán már a múltté... Ezeken a nehéz napokon én majdnem feladom... Csak az vigasztal, hogy Vili 230-at gyarapodott az elmúlt héten.

(Örülök, Rambóka, hogy kibékültetek:))

Vöcsök
 


Rejo, azt honnan lehet tudni, hogy a gyereknek refluxa van? Egyszerűen csak sokat bukik, vagy van valami más jel???

Rambóka, örülök, hogy újra béke honol nálatok. Azért én a palacsintagyártás helyett inkább aludtam volna egy jót a helyedben :D

Vöcsök, gondolod, hogy tényleg attól gyulladt be, hogy megnyomkodtad? Én mindig szoktam masszírozni, nyomkodni, miközben szopizik, hogy segítsek neki. Bár amióta újra rendesen eszik, leszoktam erről. Jobbulást és kitartást! A sebes mellbimbón nem segítenek a bimbóápoló krémek? Nekem aventes van és használt még az elején. Mostanában meg azt csinálom, hogy amikor pl a balból eszik, a jobbat is előveszem "szellőzni". Ilyenkor ugye abból is csöpög, folyik a tejci és legalább nem a melltartóban ázik, aszalódik szegény. Alárakok egy pelust és az felfogja az áradatot.
 
 


Vöcsök!

Ha már lázad is van mindenképpen menj el dokihoz, az antibiotikum sokat segíthet!
És melegítsd folyamatosan, akár úgy, h. minden szopi előtt forró vizzel lezuhanyozod, akár meggymag párnával!
És szoptass belőle, bármennyire is fáj! Tudom könnyű mondani! :cry:
Ne add fel, hidd el jobb lesz idővel.
Repedésekre:
- Ne mosd szappannal, csak vízzel!
- Minden szopi után nyomj ki rá pár csepp tejet és hagyd rászáradni és csak utána kendd be bimbóvédővel.
- Minél kevesebbet legyen becsomagolva! Én úgy hordtam a melltartót, h. alágyűrtem, így alulról támasztott, de a bimbó tudott szellőzni! Ha viszont csorog a tejed, akkor hordj melltartóbetétet, de nagyon gyakran cseréld!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


hello csajokm nem volt net két napig!!

Rambóka, min vesztetek össze? (tudom hogy már a múlté) persze csak ha nyilvános.

Vöcsök néha keversz engem és rambókát! :wink: mármint a nevünket! :lol:

mellgyuszi: hát nem emlékszem pontosan, de kb. egy hét alatt múlt el, de csak az első pár nap húzós, és olyan beteg voltam csajok, hogy fel se bírtam kelni az ágyból. Olyan volt, mint influenzakor mikor fáj minden végtagod. Viszont SOHA nem szedtem rá antibiót, meleg és nagyon fontos: a BETEG mellből való sűrű szopi gyógyítja. Asszem most eszembe jutott, pár napig szinte csak a beteg mellből szoptattam, amásikból csak éppen annyit, nehogy az gyulladjon be, és mai még fontos, a beteg mellből más pózókból is kell szpttani, nem csak a megszokottból. Hónaljtartás, négykézláb.
harapás biztos nem okozhat mellgyuszit, nyomás talán, bár nem hiszem, sztem inkább csak pangó tej.

Norka nagyon nagy igazság van abban, amit írtál! Éljen a lazaság! nekem bejött! :wink: Viszont arra amit írtál, felnő agyerek és észre sem veszsük, elfelejtjük MOST élvezni, én csak amásodik gyerekemnél jöttem rá! Ügyes vagy! De Bogin is meg rajtad is látszik a megtalált egyensúly és boldogság! :P gyönyörűek vagytok!

espero! Sokat bukik, és ha szopi után rendes büfi ellenére vízszintbe rakod, akkor keservesen sír. Ha kezedben van, és vízszintesen tartod szopi és rendes büfi után akkor is sír. ha függőlegesen tartod vagy ferdére fekteted, akkor nem sír. (mint nekünk mikor terhesen lefeküdtünk akkor marta a legjobban a gyomorsav az ember torkát, ha felketél jobb volt)

Szótár a kiságy alá, ferde fektetőt kell venni. (auchanban 3000 pénz)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!
Nem is tudom, hogy honnan kezdődik a láz (reggel 37,7 voltam...)
Felhívtam a védőnőt is, szerinte pang a tej, és ki kell masszírozni nem túl keményre főtt, langyos tojással... :) És algopirint javasolt. Megpróbálom szopi után a masszírozást. Most éppen ebédelek. Vili olyan rendes volt, hogy délelőtt aludt velem 2 órát.

Azt már alkalmazom, hogy mindig a beteggel kezdjuk. Most csak a gombásodás ellenivel kenem, és a piros részt Garmastannal. Éppen is is oda éyukadtam, ki, hogy más pózt is kipróbálunk. A négykézlábat estére hagyom, amikor nincs itt anyósom... És miatta nincs nagyon kedven meztelen cicikkel járkálni, a sebek miatt meg még egy laza póló is fáj. Amúgy szoptatásonként cserélem a melltartóbetétet. Nem szívesen használnék antibiotikumot, de ha nem javul, akkor holnap vagy hétfőn elmegyek az orvoshoz... És ma hoz a férjem cseresznyemagos akármit, de hogy kell használni???

Tényleg keverlek benneteket? (Olyan gyöngének érzem magam... :( )

Vöcsök
 


de a kis mellbimbók miatt csak olyan pózt tudok használni, ahol az egyik kezemmel tudom fogni a mellett, hogy ne csússzon ki a szájából...
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: